Маникюр

Початківці майстра манікюру: Що потрібно починаючому майстрові манікюру: поради та список

Чек-лист інструментів для починаючого майстра манікюру

Ємність і засоби обробки інструменту

Дезінфекцію манікюрних і педикюрних ванночок, подушок, поверхні столу, потрібно проводити після кожного клієнта.

Для цього використовуються спеціальні знезаражувальні розчини.

Що стосується інструменту, то, крім очищення і дезінфекції, його слід стерилізувати, а потім зберігати в належних умовах, що виключають повторне зараження.

Очищення

Попередню очищення можна проводити в ультразвукової ванні, наповненою мильним розчином, або тканинними серветками, змоченими в дезрозчині. Після цього предмети промивають під проточною водою з рідким милом. В процесі необхідно користуватися одноразовими рукавичками.

Дезінфекція

Крім деззасобів з антикорозійними добавками, майстер повинен мати мірну склянку для визначення потрібної кількості концентрату, пластиковий або металевий піднос для інструментів і ємність зі стійкого матеріалу з внутрішньою вставкою на зразок сита.

Апаратура, поверхні, інвентар обробляються антисептичними спиртовмісних засобами.

Стерилізація

Для цього використовується кілька методів:

 1. Кип’ятіння. У салонах практикується рідко.
 2. сухожар. Стерилізація в сухожарові шафі підходить тільки для інструментів з кобальтових сплавів і високоякісної японської сталі. Повітряну дезінфекцію також можна провести за допомогою звичайної кухонної духовки. Час дії – близько 20 секунд.
 3. Парова очищення в автоклаві протягом 20 хвилин.
 4. Хімічні реагенти. Потрібно пам’ятати, що хлоро-і альдегідосодержащіе кошти вельми агресивні до металів. При виборі звертайте увагу також на тривалість процедури. Якщо витримка рекомендована протягом 40-60 хвилин, від таких засобів краще відмовитися. Оптимальні параметри: 3-5 хвилин при розпилюванні і 10-15 хвилин при зануренні предметів в розчин.

В салонах нерідко використовують гласперленовий стерилізатори.Це зручні компактні прилади, що дозволяють швидко обробити пінцети, ножиці, голки та інші дрібні інструменти. Вони можуть бути різного розміру і дизайну, але працюють за єдиним принципом. Великі предмети обробляють в ультрафіолетових стерилізаторах. Цей метод не користується великою популярністю, оскільки забирає багато часу.

Замовляйте необхідні інструменти на Аліекспресс, не переплачуючи. Після замовлення ви можете в будь-який час відстежити посилку з аліекспресс.

Потрібно відзначити, що авторитетні контролюючі організації категорично не рекомендують використання таких пристроїв, оскільки ті не забезпечують необхідний ступінь чистоти і не захищають від ризику зараження. Зокрема, в гласперленовий пристроях ручки інструментів часто знаходяться за межами камери, тобто, не піддаються стерилізації і можуть зберігати на собі патогенні мікроорганізми.

вспомогалі кошти

Для парової та повітряної стерилізації, а також безпеки подальшого зберігання інструментарію використовують:

 • Краф-пакети, що зберігають стерильність протягом 3 днів;
 • заклеєні пакети, що гарантують 20-денну стерильність;
 • паперові з термозваркою, термін стерильності в яких досягає 30 днів.

Також вам знадобляться пластикові ємності, стерильні халати, рукавички, бахіли, маски, бокси для зберігання, одноразові серветки і пакети.

10 способів прискорити виконання манікюру

Кожного разу майстер пояснює клієнткам, що хороший манікюр неможливо виконати швидко. Але все-таки, що можна зробити, щоб вся процедура пройшла швидше? Розповідаємо в цій статті!


 1. Банально, але дієво. Обговоріть з клієнткою заздалегідь, який колір вона хоче.Звичайно, вона може ще багато разів передумати, але якщо під час манікюру вона вже точно буде знати колір гель-лаку, то це істотно скоротить час всієї процедури
 2. Заздалегідь виконайте дизайни на типсах, щоб не шукати і не перебирати фото дизайнів з клієнткою перед їх виконанням.
 3. Ергономіка робочого місця. Якщо ви правша, то зручніше, щоб бази, топи, безворсовие серветки і все, що часто використовується, стояло праворуч від вас. Уважно огляньте своє робоче місце і подумайте, що у вас використовується найчастіше і де воно розташовується в кабінеті.Чи доводиться вам вставати і йти за якоюсь річчю чи вона знаходиться у вас під рукою.
 4. Чітко знайте порядок дій. Звичайно, якщо ви плутаєтеся в порядку дій при манікюрі, то від цього збільшується час процедури.
 5. Майте в запасі пилки або фрези різної абразивності. Манікюр можна виконати і однією фрезою, але для різних рук слід використовувати різні фрези. Якщо з грубою шкірою ви будете використовувати м’які фрези, то час манікюру збільшиться.
 6. Працюйте конвеєрним способом: обробіть кутикулу фрезою фиссура (або будь-який інший з якою починаєте манікюр) відразу на всіх 10 пальцях, а потім працюйте іншими фрезами.
 7. Використовуйте якісне обладнання та матеріали:
  • Якщо ваш апарат для манікюру буде малопотужним, то вам складніше буде зробити хороший і чистий манікюр.
  • Працюйте якісними базами і топами, якими вам зручно робити вирівнювання. Майстер-технолог imkosmetik Олена Бут радить спробувати в роботі базові покриття Grattol, Artex або Neonail, топи CND Duraforse і CND Xpress 5. Але звичайно варто погодитися, бази і топи кожен майстер підбирає індивідуально.
  • Кольорові покриття, які не вимагають нанесення в 3 і більше шарів. Спробуйте в роботі кольорові гель-лаки від ROXY, Arnelle, Diva або Grattol.
 8. Навчіться робити подкутікульний манікюр пензлем з флакона. Це істотно скоротить час нанесення кольорового покриття. Вчіться цьому чи постарайтеся працювати тонким пензлем нема на кожному шарі гель-лаку.
 9. Засікайте час і дайте собі певну кількість часу на виконання того чи іншого етапу. Знайдіть момент, який ви виконуєте довго і працюйте над ним.
 10. Зменшіть кількість розмов з клієнткою! Так, клієнти приходять не тільки отримати послугу, але і, що часто буває – виговоритися. Але вам при цьому не варто активно включатися в розмову, адже рідко хто може дозволити собі поєднувати активну розмову і дії руками. Найчастіше через розмови страждає ваша швидкість роботи. Поставте собі в кабінет телевізор, щоб клієнти при бажанні могли подивитися те, що вони хочуть, а ви в свою чергу якісно виконаєте свою роботу.

Які шкідливі дії ви все ще робите? Діліться своїми історіями в коментарях!

А якщо ти хочеш пройти оффлайн майстер-клас і під керівництвом досвідченого майстра відпрацювати свою техніку і навчитися робити манікюр за 1,5 години, то переходь по посиланню і реєструйся на захід 🙂

Теорія для майстра манікюру | Rinail.ru

Матеріалознавство

Меблі та обладнання:

1. Манікюрний стіл з лампою на гнучкому кронштейні

2. Стілець для майстра і стілець для клієнта

3. Педикюрное крісло

4. Ванночка для ніг

5. 2 ванночки для рук

6. Стерилізатори (ультрафіолетовий, теплової)

7. Ванночка для парафіну

8. Ящик для інструментів і пристосувань

9. Тумба або шафа для білизни

10.Апарат для педикюру

11. Збірник для сміття і щітка для прибирання робочого місця

Інструменти по нормам СЕС:

1. Дерев’яні апельсинові палички – 15 шт.

2. Металева лопатка (пушер, або сусід) – 3шт

3. Пилка крупноабразівная -2 шт.

4. малоабразивних 2шт

5. Кусачки малі (для шкіри) довжина ріжучого полотна 5-8 мм -3шт

6. Кусачки великі (для нігтів) довжина полотна 14-22мм -3шт

7.Терка для педикюру -3шт

8. Шліфувальний брусок -3шт

9. Щітка для зняття спила 2шт

10. Верстат педікюрний 2шт

11. Леза до верстата – 10шт

12. Тампон держатель (екскаватор, зонд, кюретка) -2 шт.

Косметичні засоби і медикаменти:

1. Рідке мило

2. Рідина для зняття лаку

3. Дезінфікуючий розчин

4. Антисептик для рук (мірамістин, хлоргексидин)

5.Лаки (близько 20 шт. База і закріплювач)

6. Крем для рук

7. Крем для ніг

8. Скраб для рук

9. Скраб для ніг

10. Маска для рук

11. Маска для ніг

12. Масажне масло

13. Масло для кутикули (косточковое)

Медикаменти:

1. Кровоспинні (перекис 3%)

2. Йод

3. Мазь Левомеколь

4. Ватні палички

5.Ватяні диски

6. Лейкопластир

7. Рукавички

8. Маска для особи

Білизна:

1. Рушник для ніг 8-10 шт.

2. Серветки для рук (паперові) 15-20 шт.

3. Халат або формений одяг

4. Фартух для педикюру

5. Рушник для особистого користування

6. Змінне взуття

Види манікюру:

1. Класичний (мокрий, обрізний)

2. Європейський (необрізний, експрес)

3.Спа-манікюр (де люкс, VIP, лікувально профилактирующим)

4. Гарячий масляний

5. Апаратний

6. Чоловік

7. Дитячий (кутикула до 12 років не обрізається

Клітини нігтів плоскі і заповнені кератином. У них немає ядра, і вони однакові за будовою з клітинами ороговевшего верхнього шару епідермісу. Їхнє життя починається в нігтьовому матриксі. Це зона, де клітини діляться і виробляють кератиноцити, готові до остаточної кератинізації.Кератин, вироблений в тілі, – це твердий волокнистий білковий полімер. В середньому, товщина нігтьової пластини становить приблизно 100 клітин.

На відміну від шкіри, в нігтьової пластини дуже мало ліпідів і жирів між кератіновимі клітинами. Потрібно враховувати, що нігті в десять разів більше водопроникність, ніж шкіра. Зазвичай в нігтьової платівці вміст води невелика, проте іноді воно може змінитися. Основа нігтів розвивається із зародкового матриксу, і ці клітини повинні виконати найдовший шлях, в той час як тонкий поверхневий шар формується більш глибокими шарами проксимальної нігтьової складки і проксимальної частиною зародкового матриксу.Якщо матрикс короткий, нігтьова пластина буде тонше, а при довгому матриксе – товща. Відповідно, чим ширше матрикс, тим ширше нігтьова платина.

Ніготь є придатком шкіри і являє собою прозору рогову пластину, що закриває кінчик пальців рук і ніг.

Володіє захисною функцією. Стан нігтя, як і всієї шкіри, відображає загальний стан організму людини. Здоровий ніготь має велику гнучкість і міцність. Має світло-рожевий колір, його поверхня опукла і гладка.Без будь-яких плям, вм’ятин і борозен.

Ніготь складається з:

– Ногтевое ложе розташоване прямо під нігтьової платівкою. Воно починається від переднього краю матриксу (близько ямочки) і триває через гіпоніхій до краю нігтя.

– гіпоніхій – це шкіра під вільним краєм нігтя. Він складається з епідермальній тканини і формує водонепроникний шар, що захищає нігтьове ложе від проникнення бактерій і вірусів.Якщо вона порушена, можливо, проникнення інфекції.

– епоніхія (кутикула) – це видима частина шкірної складки біля основи нігтьової пластинки. Іноді цю тканину помилково називають кутикулою. У неї такі ж функції, як у гіпоніхій, але з протилежного боку нігтя. При проведенні будь-яких маніпуляцій кутикулу не можна засовувати далі епоніхія. Будь-які маніпуляції в цій області повинні проводитися обережно.

– бічні валики – це стінки нігтя, які захищають нігтьову пластину від зовнішнього впливу по бічних сторонах

– Матрикс – це невелика зона живої тканини, яка перебуває під проксимальної нігтьової складкою.Все нігтьові клітини розвиваються в матриксі, і якщо в ньому виникає пошкодження, це відразу ж видно на нігтьової платівці. Серйозні пошкодження матриксу можуть викликати перманентні порушення росту нігтів. Розвивається всередині матриксу ніготь дуже ніжний, тому всі роботи в цій галузі слід проводити з великою обережністю. Як згадувалося вище, довжина і ширина матриксу визначають форму і ширину нігтьової пластини, і можуть бути змінені тільки під впливом зовнішніх факторів, фізичних або хімічних пошкоджень.Сам по собі матрикс білого кольору і закінчується разом початку нігтьового ложа.

корінь нігтя розташований його підставі і йде в глиб шкіри, переходячи в матрикс

– ямочки – це видима частина матриксу, білого кольору, матова. Її клітини прозорі ще не повністю кератінізірованние. Луночку лежить прямо під найтоншою частиною нігтьової пластинки і не повністю стиснута, тому набагато м’якше.Ця частина матриксу може бути пошкоджена, наприклад, в результаті грубого підпилювання або випадково, від прищеплення пальця дверима.

– Нігтьова пластинка являє собою результат ділення клітин матриксу, основний росткової зони нігтя. Від стану матриксу повністю залежить стан нігтьової пластинки. Форма і структура нігтьової пластинки змінюються при порушенні нормальної функції матриксу.

– вільний край – це частина нігтьової пластини, яка нависає на пучкою.

Ніготь здорової дорослої людини відростає приблизно на 3-4 мм. Зростання нігтя залежить від харчування, здоров’я і організму.

Урок №2 які інструменти потрібні, щоб робити манікюр і педикюр

Домашнє навчання

Урок №2 – «Які інструменти і матеріали потрібні професійному майстру манікюру і для початку роботи»

Курс навчання професії майстра манікюру розрахований на покрокове докладний навчання кожного елемента від класичного манікюру, до віртуозного моделювання нігтів.Перший розділ домашнього курсу навчить вас всім тонкощам манікюру і педикюру. Тому другий урок присвячений списку інструментів і матеріалів, які знадобляться саме для манікюру і педикюру.

Інструментная база майстра манікюру для гігієнічних процедур це:

Пилочки для натуральних і штучних нігтів

Вам знадобляться кілька пилок різної твердості, м’якші призначені для роботи з натуральними нігтями, жорсткі для штучних покриттів, жорсткість розподіляється за кількістю грит.Чи не рекомендуємо використовувати скляні або залізні пилочки, вони згубно впливають на структуру нігтів. Марку ви можете вибрати самостійно, так як у кожного майстра свої переваги в цьому питанні, можете скористатися цими рекомендаціями вони перевірені на власному досвіді.

Запам’ятайте поділ по Гріті: Грито, які підходять для натуральних нігтів від 180 і вище. Для штучних від 50 грит і до 150.

Пилки, які підходить для натуральних нігтів:

Форма місяць:

Форма банан:

Форма ромб (сторона 100 грит для штучних нігтів):

Пилка підходяща для штучних покриттів і нарощених нігтів (для роботи зі штучними нігтями місяць найбільш зручна):

Форма місяць 80/80 грит:

Форма місяць 80/100 грит:

Форма місяць 100/100 грит:

Кусачки для натуральних нігтів

Кусачки для нігтів допомагають в особливо важких зонах, наприклад куточках.Кінчики таких кусачок притуплені, тому ви зможете видалити клієнту ніготь без проблем, навіть якщо він вростає. Розміри і форми кусачок бувають абсолютно різними, кожен керується своєю зручністю.

нігтьові кусачки форма лез «парус»:

Професійні кусачки для кутикули:

Проф. кусачки випускаються різних розмірів і форми лез, одні майстри надають перевагу широким леза з поглибленням, друга витончені коротенькі:

Кусачки із середнім лезом:

Кусачки кутікульние з маленькими лезами:

Широкі кусачки «квадратні»:

Нічниці для кутикули

Ножички розподіляються по товщині лез, довжині і товщині кінчиків:

Маленькі, компактні, з тонким кінчиком:

З подовженим кінчиком:

З подовженою ручкою:

Апельсинові палички і пушери

Металеві з кінчиками для очищення:

Керамічний:

Тертки для пальців і п’ят:

Тертки відрізняються жорсткістю і покриттям.

З лазерним перетином універсальної жорсткості:

Пластмасові терки:

червона 80/80 (для сильно запущених п’ят)

синя 80/120 (для середньо жорстких п’ят)

біла 100/120 (для м’яких п’ят)

Манікюрні кмітливості для нігтьової пилу і залишків на підкорених терках

Щітка для очистки терок підкорених:

Пемзовий олівець (кам’яний) для європейського манікюру

Стерилізатор для інструментів.Дезінфектори для інструменту і рук

Стерилізатор необхідний вам, часто їх надають салони, але ви можете працювати і на дому, тому, щоб бути впевненим в чистоті придбайте його. Вони є різних видів, мають як позитивні, так і негативні якості. Краще робити комбінацію наприклад, після відвідин протерти інструмент засобом і відправити в стерилізатор першого виду:

Ультрафіолетовий (найкомфортніший варіант, в ньому ви зможете стерилізувати і пилки для педикюру):

Температурний:

Футляр для розчинів (препарати призводять до того, що прилади тупятся і іржавіють, якщо перетримати їх в розчині, будьте уважні і вибирайте розчини екстра-класу.Економлячи на розчинах можете занапастити свій інструмент):

Розчини для дезінфекції (ці кошти використовують навіть в медицині):

Для інстр., Терок, пилок тощо (ним ви повинні протирати інструмент розпорошивши на нього):

Для рук:

Засіб для замочування в футлярі (кошти такого типу стерилізації розлучаються з водою):

Матеріали для гігієнічних процедур – педикюр і манікюр:

Одноразові пакети, серветки та рушники для педикюру

Одноразові матеріали найзручніші в користуванні, для манікюру є паперові варіанти або мікрофіброві, для педикюру мікрофіброві.З ними ви будете гарантувати клієнтові стерильність на 100%. Прати рушники вже застарілий варіант в нігтьової естетики.

Педикюрні:

Манікюрні мікрофібра:

Паперові (паперові рушники використовувати в манікюрі зручніше, вони краще вбирають, ніж мікрофіброві):

Пакети для педикюру:

Ремувер для кутикули і п’ят

Для видалення натоптишів і розм’якшення п’ят:

Для розм’якшення кутикули:

Масло для кутикули і крем.Скраби для рук і педикюру

Масла і креми ви можете вибирати на свій розсуд, варто керуватися не ціною професійного матеріалу, а якістю.

Скраб:

Винничук для манікюрних послуг

Ви можете використовувати професійні види і звичайні побутові. Звичайні скляні миски виглядають навіть більш ефектніше і клієнтові зручніше опускати туди ручки, до того ж вони економлять місце на столі (професійних ванночок вам потрібно використовувати 2, так як 2 руки в одну зовсім не зручно опускати).У скло можна помістити розваги для клієнта.

Викладіть на дно мисочки скляні фігурки різних кольорів і розмірів, покладіть кілька штучок відрізняється форми, наприклад сердечок і назвіть число, поки ручки будуть відмокати клієнт буде розважати себе їх пошуком. На практиці такий метод розваги в професійному манікюрі виправданий.

Ванночка для ніг з масажем:

Звичайна для ніг:

Для рук:

Манікюрні підставки для рук і ніг:

Тапочки і розпірки підкорені

Рукавички для клієнта і майстра

Рукавички для клієнта, вони зберігають тепло і допомагають крему краще зволожити ручки:

Фартух для майстра

Цей список знадобиться вам для виконання гігієнічних процедур нігтьової естетики.Тепер ви знаєте і різновиди і зможете самостійно вибрати ті інструменти і матеріали, якими буде зручно користуватися вам. Просто зрозумійте, ви індивідуальність, ваше майстерність особливе і ви маєте право його вдосконалювати, можливо саме ви фахівець, який внесе ще одне нововведення в сферу нігтьової культури.

Перейти до уроку №3

.