Маникюр

Манікюр як правильно робити класичний: покрокова інструкція з фото і відео

фото, відео, уроки для початківців

Гігієнічна процедура по догляду за руками, в процесі якої майстер використовує такі пристосування, як ножиці і кусачки, називається класичним манікюром, або інакше – обрізним. Спеціаліст видаляє кутикулу і шкіру, що загрубіла уздовж нігтя за допомогою гострих інструментів, що може доставляти неприємні відчуття і травмувати дерму. У зв’язку з цим багато жінок відмовляються від такого догляду на користь процедур інших видів. Фото класичного манікюру, його переваги перед необрізним, відео уроки виконання гігієнічних маніпуляцій – це і багато іншого представлено нижче.

Що таке класичний манікюр

Класичний манікюр – це комплекс маніпуляцій, спрямованих на догляд за нігтями і шкірою навколо них, що виконується за допомогою інструментів – ножнічек, кусачок, пилки, лопатки і інших. Особливість в тому, що майстер виробляє механічне видалення огрубілого шару шкіри, що примикає до нігтьової пластини, використовуючи гострі пристосування.

Історично класичний обрізний манікюр – найперший вид косметичної обробки нігтьової поверхні і пальців рук.

Чим відрізняється обрізний манікюр від необрізної

Головна відмінність манікюру жіночого класичного обрізного від необрізної простежується в самій назві. Останній вважається нетравматічность і безболісним, за що багато жінок і віддають йому перевагу.

Необрізний манікюр виконується в різних техніках, найбільш відомі і поширені такі види:

 • європейський. Всі маніпуляції проводяться без застосування травмуючого інструментарію, для такої процедури знадобиться лише спеціальна рідина, звана Ремувер, і манікюрна апельсинова паличка.На дерму уздовж нігтьової пластини пензликом наносять хімічний склад, розм’якшує верхні шари шкіри. Паличкою майстер видаляє кутикулу і «зайві» огрубілі частинки навколо нігтя. Спосіб вважається найбільш щадним і нетравматічность, але підходить не всім жінкам через індивідуальних особливостей шкіри;
 • апаратний. Манікюр виконується із застосуванням особливого приладу. На кінці ручки апарату розташовані змінні фрези, що обертаються на великій швидкості. За допомогою такого автоматичного інструменту майстер виробляє зняття ороговілого шару.Апаратний манікюр, на відміну від класичного, виконується на нераспаренной шкірі, що зменшує ймовірність зараження грибковими захворюваннями. Підходить не всім, оскільки обертові фрези можуть пошкодити шкірний покрив, і дівчата з неглибоко розташованими кровоносними судинами відмовляються від такого виду догляду за руками;

Переваги і недоліки обрізного манікюру

Акуратний красивий класичний манікюр має ряд переваг в порівнянні з іншими видами.Основні з них:

 • невисока ціна. Описуваний вид догляду за всіх переваг коштує недорого в порівнянні з іншими косметичними процедурами, що відпускаються в салонах краси;
 • простота у виконанні. Провести нескладні маніпуляції зможе будь-яка жінка в домашніх умовах самостійно;
 • універсальність. Манікюр підійде як дівчатам з досить грубої кутикулою і шкірою пальців рук, так і жінкам з більш ніжною дермой. У другому випадку майстер повинен працювати більш акуратно і поверхнево;
 • доступність інструментів.Ножички, кусачки і інші пристосування для класичного догляду можна придбати в будь-якому магазині, що реалізує маникюрную продукцію, а також у багатьох косметичних відділах. Ціна на такі інструменти невисока.

Як і будь-яка інша косметична послуга, спосіб зробити красиві нігті, званий «класика», має деякі недоліки. До них відносяться:

 • травматичність. Неакуратний рух нейл-майстра може привести до порушення цілісності шкірних покривів;
 • ризик зараження.Через пошкоджену дерму при недостатній обробці інструментів в організм можуть потрапити патологічні мікроорганізми (бактерії, грибок). Варто зазначити, що ймовірність цього невисока, якщо жінка вибирає перевіреного майстра, у якого інструменти проходять всі етапи дезінфекції та стерилізації;
 • чутливість. Деякі дівчата відзначають неприємні відчуття при виконанні обрізного манікюру.

Увага! У зв’язку з підвищеним ризиком інфікування різними мікроорганізмами при пошкодженні шкірних покривів, необхідно завчасно цікавитися у майстри, як саме він обробляє манікюрні приладдя.

Таке питання буде абсолютно доречним і коректним, оскільки мова йде про здоров’я людини.

Що входить в класичний манікюр

Обрізний догляд включає в себе надання нігтям довжини і форми, видалення або відсунення кутикули (шкірястого валика в підставі нігтьової пластини) і ороговілих клітин епітелію.

Манікюр класичний на короткі нігті виконується швидше, ніж на довгі, оскільки виключає етап обрізання довжини.

Класичний манікюр з покриттям передбачає додавання декількох етапів: знежирення нігтьової пластини, нанесення лаку, закріплювача, просушування.

Що потрібно для класичного манікюру

Для того щоб зробити класичні нігті, необхідні наступні приналежності:

 • манікюрна ванночка для рук;
 • ножиці;
 • пилка;
 • баф;
 • кусачки;
 • лопатка;
 • сольовий розчин для розм’якшення і зволоження шкіри рук;
 • дезінфектор.

Оформити класичний манікюр можна гель лаком, звичайним лаком або залишити нігтьову пластину без декоративного покриття.

Правила обрізного манікюру

Щоб уникнути травмування, інфікування і для того щоб результат був довговічним, необхідно дотримуватися кількох важливих пунктів. Основні правила виконання якісного обріза манікюру такі:

 1. Дезінфекція і стерилізація – обов’язкові етапи, які повинні бути дотримані при виконанні процедури в салоні. У домашніх умовах, де манікюрними пристосуваннями користується тільки одна людина, інструменти досить промити під проточною водою і протерти ватним диском, змоченим в спирті.
 2. Якщо у дівчини тонка шкіра і близько розташованих кровоносні судини, працювати кусачками і ножицями слід максимально поверхнево.
 3. Якщо кутикула не сильно виражена, її краще не видаляти, оскільки щільне утворення являє собою захисне покриття, що оберігає матрикс (підстава нігтя).

Важливо! Недосвідчені майстри спочатку виконують процедуру розпарювання, потім – надають нігтя необхідні довжину і форму.

Це неправильно: розм’якшення нігтьова пластина схильна до травмування.Під впливом абразивного елемента (пилки) вона розшаровується і стає схильною до ламкості.

Як правильно робити обрізний манікюр

На перший погляд, немає нічого складного в видаленні огрубнули частинок і обпилювання нігтів, але, як уже було сказано вище, необхідно строго дотримувати послідовність дій. Перестановка етапів може спричинити за собою пошкодження шкірних покривів або нігтьової пластини. Важливо також не нехтувати ні одній зі стадій. Як правильно зробити обрізний манікюр покроково – описано нижче.

Додання нігтям форми

Оформлення необхідних контурів – перший етап класичного манікюру. Надання форми проходить строго до розпарювання, з використанням пилки. Раніше абразиви були металевими, сапфіровими, «алмазними», але такі інструменти зжили себе в епоху розвитку косметичної промисловості.

Сьогодні майстри нігтьового сервісу і жінки, які роблять манікюр на дому, віддають перевагу таким видам пилок:

 • скляні;
 • лазерні;
 • паперові;
 • кришталеві;
 • м’які наждакові;
 • бафи.

Сучасні пилки не розшаровується пластину, а «запечатують» лусочки, роблячи нігтики більш гладкими і естетично приємними.

Манікюр класика на короткі нігті передбачає вибір таких форм, як овал, м’який мигдаль і м’який квадрат, на довгі – будь-який вид мигдалю, квадрата, стилет, «балерина» та інші.

Розпарювання

Якщо на нігтях було декоративне або лікувальний покриття, перед розпарюванням його необхідно зняти. Залежно від виду лаку це роблять за допомогою рідини або фрезером.

Далі потрібна ванночка, якщо спеціальної немає, в домашніх умовах можна скористатися будь-якій зручній ємністю.

В ванночку наливають теплу воду, додають туди спеціальну сіль (її можна замінити звичайною морською або рідким милом), занурюють в неї пальчики на 10 хвилин. Після закінчення часу руки просушують рушником.

Видалення кутикули

Як вже було сказано вище, ділянка шкіри над підставою нігтя виконує важливу захисну функцію. Якщо він не дуже виступає над пластиною, краще його не видаляти, а акуратно відсунути апельсиновою паличкою.

Якщо усунення необхідно, слід акуратно обрізати шкірку ножичками для кутикули – вони мають закруглену форму, або звичайними.

Важливий етап – обрізання ороговілої дерми бічного нігтьового валика. «Зайве» тут видаляють за допомогою кусачок для шкіри або ножиць для кутикули.

Нанесення покриття

Коли всі етапи гігієнічного догляду пройдені, можна переходити до нанесення покриття. Воно може бути лікувальним або декоративним. Перше можна купити як в відділах з косметичною продукцією, так і в аптечній мережі.

Якщо є можливість, краще покрити нігтики гель-лаком – так результат протримається довше, і самі нігті будуть під захистом твердого з’єднання. Альтернатива цьому методу – звичайний лак, його перевага в доступності, легкості використання і відсутності необхідності дорогих приладів і засобів для його нанесення і зняття.

На ролику «Обрезной манікюр – відео уроки для початківців» представлена ​​покрокова інструкція виконання всіх етапів процесу.

Догляд за руками після манікюру

Коли всі вищеописані етапи пройдені, слід нанести на ніжну шкіру навколо нагідок спеціальне масло для кутикули.Його акуратно втирають і дають висохнути.

Щодня необхідно використовувати крему для рук: зволожуючі в теплу пору року, поживні – в зимовий.

Важливо! На полицях магазинів можна знайти кошти кремовою текстури з позначкою «для рук і нігтів». Насправді, нігтьова пластина має будову, яке не дозволяє крему проникнути всередину, а подібна косметика лише продукт діяльності маркетологів.

Особливості класичного дизайну нігтів

Класичний манікюр передбачає вибір на користь будь-якої з улюблених форм нігтів.Деякі нюанси потрібно врахувати в разі, якщо мова йде про натуральні нігтики, що не покриваються гелем. Для такого манікюру краще відмовитися від значної довжини і мигдалеподібних обрисів, а також форми «балерина» і «стилет».

Дизайн може бути будь-яким – від класичного однотонного покриття або френча до декору стразами, малюнками та іншим.

Модні тенденції класичного манікюру в 2020 році

Основні тренди класичного манікюру в 2020 році – природність і простота.З моди вийшли чудернацькі дизайни, незвичайні форми і ультрадлінние нігті.

Бажана колірна гамма в новому сезоні:

 • нюдовие відтінки від пісочно-бежевих до світло-рожевих;
 • класичний червоний;
 • всі відтінки рожевого: лососевий, кораловий, ліловий, персиковий.

У тренді будуть такі форми, як овал, закруглений мигдаль і м’який квадрат.

Ідеї манікюру класика

Як уже згадувалося, будь-який дизайн підходить нігтям «класика», фото прикладів робіт представлені нижче.

Висновок

Фото класичного манікюру та відео уроки його виконання дозволять з легкістю привести ручки в відмінне стан. Обрізний манікюр – хороша альтернатива будь-якому іншому, оскільки виконати його можна в домашніх умовах. Для того щоб звести ризик травматизму і неприємних відчуттів до мінімуму, необхідно дотримуватися етапів процесу.

Класичний обрізний манікюр покроково. Обрізний манікюр з фото

Класичний обрізний манікюр вважається найпопулярнішою процедурою, де майстер застосовує певні набори інструментів і спеціальні ванночки для рук. Завдяки вологій обробці шкіра навколо нігтя гарненько розм’якшується і кутикула легко видаляється.

Основні плюси виконання класичного обрізного манікюру:

 • швидкий і легкий процес виконання (це за умови, якщо ви вже кілька разів практикували такий манікюр)
 • для роботи потрібен мінімальний набір інструментів
 • якщо ручки сильно «запущені» і недоглянуті, тоді класичний манікюр покроково швидко поверне їм красу і впоратися навіть з самої розрослася кутикулою.Після чого можна перейти на більш щадні і безпечні методи, наприклад необрізний манікюр.

Мінуси:

 • якщо ви новачок, тоді вам знадобитися досить часу щоб навчитися виконувати класичний обрізний манікюр (для цього переглянете кілька відео в інтернеті та дотримуйтеся всіх правил обробки інструментів, щоб не занести інфекцію).

 • небезпечний процес виконання. Ви можете випадково зачепити кутикулу і повністю її зрізати.Тому, щоб убезпечити себе від інфекцій обов’язково перед манікюром обробляйте всі інструменти спиртовим розчином.
 • неправильна технологія може пошкодити кутикулу і нігтьове ложе, що призведе до утворення задирок і зовнішній вигляд ручок виправити потім буде дуже складно.
 • при невдалій обрізку кутикули можуть утворитися ранки. Після такої роботи шкірка почне рости швидше.

Тепер давайте більш детально поговоримо про технології класичного манікюру.Для роботи нам знадобляться такі інструменти:

 • апельсинова паличка або лопатка-пушер для відсунення кутикули
 • пилка для додання необхідної форми нігтям
 • манікюрні ножиці (прямі) або щипчики для нагідок
 • ножиці закруглені (або кусачки нашкірні) для обрізки кутикули
 • масло / крем для рук (так само підійдуть засоби для розм’якшення кутикули)

Запам’ятайте, що класичний обрізний манікюр покроково необхідно робити чітко по зазначеної інструкції та виконувати всі з обережністю.

Класичний обрізний манікюр технологія

1️⃣ Щоб манікюр вийшов акуратним необхідно довжину нігтів зробити однаковою. Тому беремо в руку ножиці (манікюрні) або кусачки і приступаємо до процесу. Потім за допомогою пилочки (рухаємося в одному напрямку) надаємо нігтиками бажану форму.

Підпилювати потрібно тільки сухі нігті, в іншому випадку це може привести до розшарування і пошкодження. Простежте за тим, щоб нігті не були вологими і гарненько просушіть перед процедурою.

2️⃣ Щоб підготувати кутикулу до видалення, потрібно її ретельно розм’якшити. Для цього робимо теплу ванночку для рук (наприклад з морською сіллю, ефірною олією, милом і т.д.) і опускаємо їх на 10-15 хвилин.

3️⃣ Після – беремо пушер-лопатку / апельсинову паличку і обережними рухами відсуваємо кутикулу (так само захоплюємо бічні валики). Не тисніть сильно в області кореня нігтя, щоб не змінити форму нігтьової пластини. В процесі виконання манікюру лопатка-пушер повинна знаходитися на нігтьової платівці (не ставте під великим кутом).

Обрізання кутикули

4️⃣ Тепер найвідповідальніший момент – обрізання кутикули. На даному етапі не поспішайте і виконуйте все з обережністю. Яким інструментом краще виконувати манікюр обрізний? Закругленими ножицями або нашкірними кусачками (щипчиками)? Точної відповіді на це питання ви не знайдете. Тому спирайтеся на той варіант, який для вас більш зручний і простий. А ми розглянемо найпоширеніший варіант обрізного манікюру з застосуванням і ножнічек і щипчиків.

Спочатку будемо використовувати манікюрні ножиці (довгі з загнутими кінчиками) для видалення кутикули .Отже, кутикулу на кожному пальці необхідно зрізати цілком, а не частинами. Інакше можуть з’явитися задирки. Обрізаємо безперервним рухом ножиць починаючи від одного куточка нігтики і закінчуючи в іншому його куточку. Бічні валики при цьому не зачіпаємо. Зрізана кутикула повинна бути схожа на тоненьку мотузку.

Після щипчиками (ножиці для кутикули), обережно обробляємо бічні валики нігтів.Зрізаємо з них зайву шкіру і задирки, якщо такі є.

5️⃣ На останньому етапі наносимо масло для кутикули і робимо розслабляючий масаж для всіх пальчиків. Завдяки такій процедурі ви зніміть напругу з шкіри і поліпшите стан. Манікюр класичний обрізний готовий! Тепер Ваші ручки виглядають дивовижно і доглянуто! Потім можна зробити гарний матовий манікюр або френч. Робити манікюр рекомендується не частіше 1-го разу в 2-3 тижні. Весь процес займає близько 60хв.

Протипоказання. Не можна вдаватися до такого манікюр людям з:

 • грибковими захворюваннями
 • запаленням шкіри і кутикул
 • відкритими ранками біля нігтьової пластини
 • на цукровий діабет
Візьміть на замітку
 • Якщо немає часу робити манікюр самостійно, і ви вирішили оговтатися в салон, тоді обов’язково прослідкуйте, щоб майстер перед вами продезінфікував інструменти. Це убезпечить Вас від занесення інфекцій.
 • Якщо навколо нігтьової пластини м’яка кутикула, тоді можна обійтися необрізним манікюром (без застосування ножиць і кусачок). Для цього застосовуються спеціальні засоби.

 • У домашніх умовах інструменти так само повинні бути ідеально чистими і продезінфіковані антисептиком або спиртом.
 • Для підпилювання нігтів користуйтеся скляній або керамічної пилкою.
 • Щоб відростила кутикула не висихала і була менш помітна – перед сном обробляйте шкірку кремом або олією .

Тепер Вам відома основна технологія, як робити класичний обрізний манікюр. Якщо ви новачок, обов’язково перегляньте кілька навчальних відео. Якщо цей спосіб здається дуже важким і небезпечним, тоді спробуйте необрізний манікюр.

Необрізний манікюр процес виконання

Для роботи візьміть:

 • засіб для видалення кутикули (продається в манікюрному магазині)
 • пилка
 • паличка апельсинова для відсунення кутикули
 • масло для уповільнення зростання кутикул
 • крем для ручок

 • За допомогою пилочки робимо необхідну форму нігтиками.
 • На підставу нігтики накладаємо засіб для видалення кутикул. Вичікуємо до 5 хв. Після – ватним диском прибираємо залишки.
 • Паличкою (апельсинової) акуратно відсуваємо залишки кутикули.
 • І останній етап – наносимо масло для уповільнення росту кутикули.

Класичний манікюр: покрокова інструкція

Що таке обрізний манікюр?

манікюр називають косметичну процедуру, спрямовану на поліпшення зовнішнього вигляду нігтів і шкіри рук.При проведенні даної процедури особлива увага приділяється кутикуле – щільному шкірясті валика, який знаходиться навколо нігтьової пластини. Видалення надлишкової шкірки біля основи нігтя – один з етапів манікюру. Обрізний (класичний) манікюр має на увазі під собою видалення кутикули за допомогою спеціальних інструментів.

Практично для всіх чоловіків це дійство (обрізання кутикули) здається дивним і протиприродним процесом, але у дівчат є свій погляд на видалення “зайвого” шкірного валика.По-перше, надмірна шкірка уповільнює зростання здорового нігтя, в результаті чого на ньому можуть утворитися горбки й нерівності. По-друге, наросшая на ніготь кутикула є тонкий шар сухої і потрісканої шкіри: мало того, що це виглядає не естетично, біля основи нігтя можуть початися запальні процеси.

Однак не можна так просто взяти і позбутися від «непотрібної» шкірки. Кутикула відіграє особливу роль у формуванні та зростанні нігтьової пластини, а це значить, що за нею потрібно ретельно доглядати і грамотно підходити до питання про її видаленні.

Набір інструментів для виконання манікюру: догляд і краса нігтів

Манікюр класичний обрізний покроково проводить кожен дипломований спеціаліст з манікюру, але можна здійснити цю процедуру вдома. Для проведення обрізного манікюру потрібен цілий арсенал інструментів:

 • пилка для нігтів
 • палички з апельсинового дерева або спеціальна лопаточка
 • кусачки (так, ті самі, які схожі на маленьку копію плоскогубців)
 • ножиці для нігтів
 • піала з водою
 • рушник

Як робити обрізний манікюр (покроково)

 1. Отже, видаліть з поверхні нігтів лак.Подрежьте нігті рівними ножицями, позбувшись від зайвої довжини. Цей пункт можна пропустити, якщо відсутнє покриття на нігтях і їх довжина вас повністю влаштовує.
 2. За допомогою пилочки сформуйте форму нігтя. Важливо пам’ятати про те, що підпилювати можна тільки сухі нігті!
 3. Наповніть піалу теплою водою. У воду можна додати ефірні масла, морську сіль або рідкого мила ( «інгредієнти» залежать від стану нігтів). Занурте руки в воду на десять хвилин.
 4. Промокніть руки сухим рушником.Лопаткою або паличкою з апельсинового дерева почніть чистити зону під кутикулою, як би підводячи шкірку. Всі ваші дії повинні бути вкрай обережними, щоб процедура не викликала хворобливих відчуттів.
 5. Візьміть кусачки і акуратно обріжте піднятий раннє тонкий шар шкірки. Починати необхідно з краю бічного валика, поступово просуваючись до лунки. Слід обрізати кутикулу всього на один (в запущеному випадку два) міліметра.
 6. Після обрізання кутикули нігті будуть виглядати зневоднених.Щоб відновити баланс, необхідно втерти в кожен ніготь трохи живильного крему або масла (підійде ефірне масло зародків пшениці або вітамін Е в капсулах).

Обрізний манікюр закінчений! Тепер можна покрити нігті кольоровим або прозорим лаком.

Два правила, яких необхідно дотримуватися при самостійному здійсненні обрізного манікюру:

 1. Під час процедури постійно занурюйте руки в воду. Обрізання сухої шкіри може призвести до появи задирок.
 2. Використовуйте тільки ті інструменти, які призначені для манікюру. Ні в якому разі не користуйтеся підручними засобами. Наприклад, відсунення кутикули, виконане зубочисткою, може привести до деформації нігтьової пластини.

Обрізний манікюр: відео уроки

Для початківців

Класичний манікюр: технологія виконання (відео)

Як доглядати за нігтями після проведення обрізного манікюру?

Виконувати обрізний манікюр необхідно один раз в дві-три тижні (в міру виростання кутикули).Особливого догляду нігті після обрізного манікюру не вимагає. Однак не варто забувати, що нігті самі по собі потребують регулярного харчування та зволоження.

Який манікюр краще: аппартаний або обрізний?

Головна перевага аппартаного манікюру – відсутність хворобливих відчуттів при його проведенні. Він ідеально підходить дівчатам, у яких Тонако шкіра і близько розташовані судини. Крім того, и можете вибрати апаратний манікюр в тому випадку, якщо на нігтьової пластини є ушкодження.Якщо ж шкіра груба, то обрізний манікюр – єдиний спосіб зробити гарний манікюр. Також вважається, що обрізний мнікюр сприяє швидкому зростанню нігтьової пластини.

класичний ножицями, машинкою. Як правильно робити, майстер-класи покроково в домашніх умовах

Обрізний манікюр передбачає використання ріжучих інструментів: ножиць, кусачок, тримерів. З цієї причини він може здаватися складним у виконанні для початківців. Під час процедури кутикула видаляється методом зрізання.Правильну техніку можна вивчити, переглядаючи відео-уроки.

Переваги і недоліки обрізного манікюру

Перераховані вище види манікюру гарні в рівній мірі – кожен з них розрахований для вирішення різних за суті проблем.

До переваг обрізного манікюру можна віднести наступні факти:

 • Обрізна обробка є універсальною і застосовується у всіх салонах.
 • Обрізний манікюр допомагає радикально вирішити проблему неохайною, запущеної кутикули, в той час як апаратний і необрізний манікюр частіше використовується для підтримки акуратного вигляду шкіри.
 • Класичний манікюр є швидкою процедурою.
 • Даний вид манікюру є найдешевшим.

Однак у обрізного манікюру є чимало недоліків:

 • Обрізний манікюр є травмоопасной процедурою, виконувати яку повинен кваліфікований і досвідчений майстер.
 • Присутній найбільший ризик зараження. При обрізному манікюрі судини пошкодити легше, і травми шкіри провокують кровотечі. Також інструменти для манікюру обріза вимагають більше уваги – необхідна їх якісна дезінфекція за допомогою спеціального обладнання.
 • При обрізний обробці кутикула відростає швидше.
 • При регулярному обрізному манікюрі кутикула огрубевает.
 • Якщо манікюр зроблений неякісно, ​​або був використаний тупий інструмент, кутикула буде «рваною».

Обрізний манікюр підійде тим, чия кутикула товста і суха – інструменти максимально приберуть шкіру з нігтьового ложа.

Даний вид обробки підійде для тих, хто давно не робив манікюр, або для тих, у кого від природи груба кутикула.Максимально ефективним є поєднання обрізного і необрізної манікюру – після процедури шкіра обробляється косметичними засобами для розм’якшення і видалення кутикули, що не дозволяє їй розростатися.

Загальні рекомендації

Обрізний манікюр (відео-уроки для початківців пояснять техніку виконання покроково) повинен виконуватися відповідно до цих правил:

 • Якщо процедура проводиться в салоні, необхідно ретельно вибирати майстра.Найкращий результат буде досягнутий, якщо майстер володіє великим досвідом, використовує не травматичну техніку роботи, а також стежить за чистотою і станом інструменту: дезінфікує, вчасно заточує інструмент або змінює вже вийшов з ладу.
 • Необхідно обрізати лише сухі ороговілі ділянки. Зрізуючи живу шкіру, можна травмувати судини.
 • Кутикула зрізається одним плавним рухом. «Обкусивая» кутикулу різкими рухами інструменту, можна отримати задирки і стирчать шматки шкіри.

Матеріали та інструменти

Обрізний манікюр (відео-уроки для початківців допоможуть освоїтися в інструментарії) можна виконати і в домашніх умовах. Для цього необхідні інструменти, кілька косметичних засобів та витратні матеріали.

Інструменти

Для обрізного манікюру потрібно кілька інструментів: пилки, пушер, кусачки або ножиці.

 • Пилки служать для корекції довжини і форми нігтьової пластини. Виділяють металеві, скляні, керамічні та паперові пилки. Також пилки відрізняються формою, призначенням і абразивністю. За формою пилки бувають квадратними, овальними, «бумерангами». За призначенням – для опіла, полірування, шліфування або видалення гелю. Абразивність (жорсткість поверхні) пилок вимірюється в спеціальних одиницях – грит. Чим більше цифра, що позначає їх кількість, тим жорсткіше поверхню інструменту. Для натуральних нігтів оптимальна абразивность 220-320 грит. Для штучних – 90-120.Пилки в 320-400 грит також застосовуються для обробки бічних валиків (ділянок шкіри з боків нігтьового ложа).
 • Пушер – інструмент в формі лопатки для відсунення шкіри з нігтьової пластини. пушер виготовляються з металу, силікону, дерева. Силіконовий або дерев’яний (апельсинова паличка) інструмент можна використовувати щодня. Металевий пушер призначений для професійного використання. Для обрізного манікюру краще пушер з металу. Як правило, цей інструмент двосторонній: лопатка на одному кінці і сусід (лезо) – на іншому.Пушер може бути більш округлим, або ж більш гострим – перший варіант менш травмонебезпечний і підійде для тонкої, пошкодженої нігтьової пластини.
 • Кусачки – щипці з ручками і на пружині, призначені для обрізання кутикули і задирок. Кусачки відрізняються призначенням, матеріалом, формою леза. Кусачки для педикюру не підходять для манікюру. Переважно інструмент з медичного сплаву. Цей матеріал міцний, не іржавіє і не викликає алергічних реакцій, на відміну від деяких видів металу.
 • Ножиці виконують ту ж функцію, що і кусачки. Слід вибирати ножиці з лезом середньої ширини. Також варто зупинити вибір на ножицях цільної конструкції – ручки не повинні бути пластиковими або дерев’яними. На лезі ножиць, як і на кусачки, не повинно бути тріщин або зазубрин.

Вибираючи інструмент, слід звернути увагу на те, щоб він зручно лежав в руці. Кусачки і ножиці необхідно регулярно заточувати – зробити це можна в магазині професійних інструментів або в спеціальному сервісі.

Косметичні засоби

Найперший крок процедури – обробка шкіри рук антисептиком. Можна використовувати звичайний кишеньковий антисептик на основі спирту. Також підійде варіант з аптеки – розчин хлоргексидину. Найбільш ефективними є медичні антисептики – саме їх використовують у багатьох салонах краси.

Шкірні антисептики бувають на спиртовій та водній основі.

Спиртові кошти мають найбільш виражену антибактеріальним ефектом.Водні розчини менше травмують чутливу шкіру рук і не викликають сухості. Також антисептичний розчин використовується для обробки в разі порізу чи іншої травми шкіри. У домашніх умовах їм можна обробляти і металевий інструмент – за умови, що їм користується тільки одна людина.

Покрокове виконання обрізного манікюру.

Перед використанням кусачок або ножиць можна використовувати засоби, що розм’якшує кутикулу – Ремувер. Як правило, це гелі з високим вмістом кислот, які видаляють відмерлі шкіру і розм’якшують живу.Ремувер необхідно тримати 15-60 сек – точний час вказується виробником.

В разі, якщо засіб занадто агресивне, або натуральні нігті стоншені, слід наносити Ремувер на покриті лаком нігті. В іншому випадку засіб буде пошкоджувати нігтьову пластину.

До видаткових матеріалів відносяться вологі безворсовие серветки, ватні диски, форми для нарощування і так далі. – список залежить від цілей манікюру. Серветки без ворсу знадобляться для видалення пилу після опіла нігтів.Такі серветки, на відміну від звичайних, не залишають на нігтях частинок волокна, які можуть потрапити під шар лаку.

Як робити обрізний манікюр в домашніх умовах:

Обрізний манікюр (відео-уроки для початківців можна переглянути на багатьох ресурсах) можна виконати і в домашніх умовах. Вся процедура проводиться в кілька етапів: підготовка нігтьової пластини, підготовка шкіри, обробка шкіри інструментом.

Нижче представлена ​​покрокова інструкція:

 1. Необхідно підготувати робоче місце.Воно повинно бути добре освітлене денним світлом або лампою, перебувати в чистоті. Для покриття поверхні краще використовувати чистий рушник або одноразову скатертину.
 2. На початку слід розкласти інструменти, витратні матеріали, антисептичні засоби.
 3. Необхідно обробити руки антисептичним засобом (хлоргексидин або спиртової антисептик), приділяючи увагу зоні кутикули. Шкірний антисептик необхідно втерти в пальці, проміжки між пальцями, долоні і нігтьові пластини.
 4. При необхідності можна видалити старе покриття з нігтів за допомогою рідини для зняття лаку.
 5. Використовуючи кусачки і пилку, слід надати нігтям необхідну форму. Для того, щоб довжина була однаковою, можна використовувати форми для нарощування нігтів. На кожній формі є розмітка із зазначенням довжини і ширини. Після опіла потрібно видалити пил щіткою для нігтів або вологою безворсовой серветкою.
 6. Пом’якшити кутикулу можна двома способами: розмочивши шкіру в ванні (класичний метод), або за допомогою засобів для пом’якшення кутикули (метод комбінованого манікюру).У першому випадку необхідно занурити пальці в теплу воду на 5 хв. В якості ємності можна використовувати звичайну миску або спеціальну ванночку для манікюру. У воду можна додати масла або морську сіль. У другому випадку нанести засіб на зону кутикули на 30-60 сек.
 7. Розм’якшення шкіра зсувається пушер або апельсинової паличкою м’якими рухами по напрямку до лунки нігтя. Якщо тиснути на нігтьову пластину занадто сильно, на ній можуть утворитися борозни або білі плями.
 8. Далі промокнути шкіру сухим рушником, щоб ввібрати зайву вологу.
 9. Використовуючи кусачки або ножиці під кутом в 45 градусів необхідно зробити перший надріз біля бічного валика. При використанні ножиць, слід їх тримати вигином лез вгору. Далі, заводячи нижнє лезо інструменту під лінію кутикули, продовжувати робити зріз по периметру кутикули, не здійснюючи різких рухів. Посередині лінії кутикули інструмент лежить паралельно шкірі. Ближче до країв бічних валиків кут нахилу інструменту до шкіри збільшується.
 10. Після видалення кутикули, нанести на нігті масло і зробити легкий масаж кожного пальця.
 11. Останній етап – очищення робочого місця і обробка інструменту антисептичним розчином.

Чому небезпечно користуватися не продезінфікованими інструментами?

Інструмент, який не пройшов дезінфекцію, може стати причиною зараження інфекціями. Особливо великий ризик, якщо інструмент використовується для кількох людей. Виділяють кілька етапів обробки інструменту: очищення, дезінфекція та стерилізація.

 • Очищенням є проста промивка інструменту водою і миючими засобами.
 • Дезінфекція проводиться шляхом приміщення інструменту в спеціальний розчин на короткий термін – такої обробки досить в домашніх умовах для інструменту, за допомогою якого одна людина. В результаті гинуть мікроорганізми, що знаходяться на поверхні.
 • Стерилізація інструментів відбувається за допомогою автоклавів, сухожар, стерилізаторів. Така обробка зводить на «ні» виникнення бактеріальних і грибкових хвороб на руках, гепатиту В і ВІЛ при використанні інструменту на кількох людей.

Як вибрати манікюрний набір?

Обрізний манікюр можна виконати як окремо купленими інструментами, так і інструментами з набору.

Основні рекомендації по вибору манікюрного набору:

 • Слід купувати набори перевірених марок – неякісний інструмент має короткий термін служби і може спровокувати травму.
 • Переважно набори з 4-7 предметів. У них обов’язково повинні входити наступні інструменти: пилка, пушер, кусачки, манікюрні ножиці, сусід.З досвідом прийде розуміння того, які інструменти потрібно докупити поштучно.
 • Переважно набори, складові яких виготовлені з медичної сталі.

Як доглядати за нігтями після проведення обрізного манікюру.

Обрізний манікюр (відео-уроки для початківців допоможуть освоїти правильну техніку) є процедурою, результат якої необхідно підтримувати щоденним доглядом. Головне його завдання – не допустити подальшого огрубіння і розростання шкіри.

Для цього необхідно регулярно проводити такі дії:

 • Після душа акуратно відсовувати кутикулу пушер або нігтем. Завдяки цьому шкіра не буде наростати на нігтьову пластину.
 • Раз на 7-10 днів використовувати рідину для видалення кутикули – так кутикула буде рости повільніше.
 • Повторювати процедуру манікюру раз в два тижні. Якщо стан шкіри навколо нігтів в нормі, то обрізний манікюр можна проводити раз в 2-3 місяці або за потребою.
 • Змащувати кутикулу маслом або живильним кремом мінімум двічі в день – це допоможе уникнути сухості і появи задирок і тріщин. Зволожена кутикула наростає на нігтьове ложе.
 • З’явилися задирки акуратно зрізати ножицями або кусачками, попереджаючи їх розростання.

Для харчування кутикули підійде звичайне масло або Баттері (тверде масло).

Найбільш поживні масла:

 • ши;
 • авокадо;
 • оливкова;
 • кокосове;
 • какао.

До легких відносяться масло виноградної кісточки, масло абрикосової кісточки. Можна використовувати готові масляні суміші, що продаються в магазинах і аптеках, або ж складати їх самостійно.

Для максимального харчування до маслу можна додати капсулу вітаміну Е. Масло наноситься на кутикулу, після чого розподіляється і залишається на 5 хв для вбирання. Після закінчення зазначеного часу масло втирається масажними рухами в кутикулу і нігтьову пластину.

Який манікюр краще: апаратний або обрізний?

Обрізний і апаратний манікюр мають ряд відмінностей. Про них можна дізнатися в відео-уроках для початківців. Перша техніка передбачає використання спеціального апарату з елементом, що обертається.

На апараті можна використовувати десятки насадок-фрез:

 • для видалення і шліфування кутикули;
 • для спилювання гелевого покриття;
 • полірування нігтів;
 • видалення мозолів і натоптишів на ступнях.

На відміну від необрізної манікюру, і апаратна і обрізні техніка використовує механічний спосіб видалення кутикули. В процесі процедури апаратного манікюру майстер вибирає необхідну фрезу, швидкість обертів насадки і спилює суху кутикулу. Апаратна обробка проводиться виключно на сухій шкірі. Волога шкіра може рватися від обертання фрези, тому перед процедурою шкіра не розпарюється.

Переваги і недоліки апаратного манікюру щодо обрізного представлені нижче:

Переваги: ​​ Недоліки:
 • Так як спиливается тільки суха омертвевшая шкіра, апаратний манікюр не провокує розростання кутикули.
 • Ризик отримати поріз від фрези набагато менше, ніж від кусачок. Однак майстер повинен вміти поводитися з апаратом і мати диплом про проходження курсів апаратного манікюру.
 • Як наслідок попереднього пункту – менший ризик зараження. Але фрези, так само, як і всі інструменти, повинні проходити стерилізацію після кожного використання.
 • Так як апарат менш травмонебезпечний, апаратний манікюр більше підходить для тонкої кутикули, ніж обрізний.
 • Не підходить для товстої шкіри, наросли на нігтьову пластину.
 • При наявності задирок потрібно використовувати обрізну техніку манікюру.
 • Може доставляти дискомфортні відчуття при наявності ранок на шкірі.
 • При неправильному використанні апарату є ризик травмувати нігтьову пластину.

Обрізний манікюр має безліч переваг і легко здійснимо в домашніх умовах. Навчиться йому можна по відео-уроків, зрозумілим навіть початківцям. Все, що потрібно для кращого результату – якісний інструмент і дотримання техніки безпеки.

Відео про обрізному манікюрі, особливості його виконання та необхідних інструментах

Класичний обрізний манікюр:

Необхідні інструменти для класичного манікюру:

Класичний манікюр або обрізний: покрокова інструкція, відео

Класичний манікюр являє собою досить просту і швидку процедуру, яка може бути проведена як в салоні нігтьового дизайну, так і самостійно, в домашніх умовах.Сам процес досить простий і не вимагає особливих навичок. Хоча, дотримання певної обережності, при обробці, вам все-таки не завадить.

Покрокова інструкція

Класичний обрізний манікюр в домашніх умовах – це не настільки складний і кропіткий процес, як може здатися на перший погляд. Навчитися робити його правильно може кожен.

Після проведення ряду нескладних маніпуляцій, ваші руки візьмуть природний і естетично приємний зовнішній вигляд.

Класичний манікюр проводиться в кілька етапів:

 • Для початку нігті необхідно підпиляти, ретельно обробити кутикулу, нанести на неї спеціальний пом’якшувальний склад.
 • Руки потрібно розпарити в теплій воді, додавши в неї трохи рідкого мила, або гелю.
 • Далі, відсуваємо кутикулу, за допомогою спеціальної лопатки і видаляємо її щипцями. Класичний манікюр вимагає ретельної обробки кутикули і обережного поводження з металевими предметами.
 • Полируем поверхню нігтя, наносимо спеціальну основу.

Коли класичний обрізний манікюр завершено, шкіру навколо нігтів, також, необхідно змастити спеціальним засобом для зміцнення кутикули. Це додасть рукам доглянутого приємний зовнішній вигляд.

Корисні поради

 • Обрізний манікюр в домашніх умовах може проводитися без наявності будь-яких додаткових пристосувань.
 • Якщо вас цікавить питання: «як правильно робити обрізний манікюр?», – запам’ятайте, головне, робити все акуратно.
 • Кутикулу обрізаємо за допомогою кусачок, або спеціальних манікюрних ножиць. Необхідно простежити, щоб зріз був плавним і рівним, без необроблених ділянок і задирок. «Рвана» лінія сильно зіпсує весь зовнішній вигляд манікюру.
 • Не варто дуже старатися і робити зріз кутикули занадто глибоким, не дивлячись на те, що нігті (як може здатися) сильно «зарості». Є небезпека поранити довколишні тканини. Пам’ятайте і про те, що чим старанніше ви воюєте з «зарослої» кутикулою, тим швидше пройде процес її регенерації.Ніготь, просто напросто, буде посилено відновлювати власний захист, а це значить, що вже через пару днів все повернеться на колишні місця. Це, напевно, головний недолік, яким може «похвалитися» обрізний манікюр.

Відео інструкція по обріза манікюру

Якщо докласти трохи зусиль і терпіння, то будь-який вид манікюру буде виглядати цілком привабливо і акуратно. При цьому, навіть самий якісний манікюр може зіпсувати один лише недбалий штрих.

.