Маникюр

Помилки при апаратному манікюрі: Ідеальний апаратний манікюр: як уникнути типових помилок?

Ідеальний апаратний манікюр: як уникнути типових помилок?

Не помиляється той, хто нічого не робить, вірно? А якщо ви – майстер манікюру, ваша помилка може коштувати клієнтові не тільки краси і довговічності покриття, але і безпеки. В апаратному манікюрі є кілька помилок, які майстри допускають найчастіше.

Помилка №1. Немає дезінфекції рук і нігтів

Існує думка, що дезінфекція рук і нігтів обов’язкова тільки при обрізному манікюрі, де є ризик «підхопити» інфекцію через поріз гострими ножицями.Нібито, при апаратній манікюрі досить лише обробити фрези? А руки і нігті – не обов’язково. Однак під час апаратної манікюру теж можуть виникнути мікротравми. Через пошкоджену ділянку можуть проникнути мікроби, і почнеться запалення.

Помилка №2. Кутикула розкрита не повністю

Щоб начисто прибрати кутикулу, її потрібно підняти не менше ніж на 90 градусів, інакше зняти її повністю не вийде. У підсумку через 2-3 дня кутикула знову почне відростати. А ще нерозкриту кутикулу легко пошкодити кулястої фрезою.

Помилка №3. Фрези підібрані невірно

Вибирайте фрези індивідуально. По-перше, на різних етапах манікюру потрібні певні форми фрез. По-друге, насадки потрібно підбирати під індивідуальні особливості клієнта – стан рук і нігтів, щільність і чутливість шкіри. Ось основні форми апаратних фрез:
✓ Циліндром надають форму вільному краю нігтьової пластини і моделюють арку нігтя;
✓ тупокінцевий конус використовують для розкриття кутикули;
✓ кулястої фрезою розкривають «канавки» бічних валиків і прибирають підняту кутикулу;
✓ Фреза-голка – відмінний варіант для вичищення птеригия;
✓ Фреза-полум’я підходить для обробки бічних валиків, видалення мозолів і тріщин;
✓ округленими циліндром шліфують і вирівнюють поверхню нігтьової пластини.

Помилка №4. Промахи в виборі абразивности

Від абразивности фрез залежить якість роботи на різних етапах манікюру. Наприклад, знімати штучне покриття краще фрезою жорсткіше. З нею вам не доведеться довго «пиляти» один і той же ділянку нігтя.

Це стосується і насадки-кулі. Занадто м’яким шаром вам доведеться пройтися по зоні кутикули кілька разів. Так можна пошкодити шорсткою фрезою ніжну шкіру. Крім того, занадто дрібні частинки абразиву швидко забиваються нігтьової пилом, і такий насадки не вистачить надовго.

Помилка №5. Плутанина в послідовності етапів

Крім зняття старого покриття обробка нігтів апаратом включає 4 етапи:

 1. Розкриття кутикули
 2. Прочищення пазух бічних валиків і області під кутикулою
 3. Видалення піднятою кутикули
 4. Шліфування місця зрізу шкіри полірувальником

Важливо дотримуватися послідовність цих етапів. Якщо кутикула залишиться не піднятою, а птеригий НЕ буде вичищений, прибрати шкіру кулею буде непросто.А через залишки шкіри ідеальної гладкості нігтьової пластини домогтися складно. І, звичайно ж, порушення послідовності етапів вплине на якість і довговічність манікюру.

Помилка №6. Тривала опрацювання однієї ділянки

Якщо «пиляти» фрезою один і той же ділянку нігтя, на нігтьової пластини залишаться пропили. Намагайтеся не затримувати насадку на одному місці довше, ніж на одну секунду, а постійно рухайте її від дільниці до дільниці.

Помилка №7. Пропили – ямки і деформації від фрези

Після зняття обробки нігтів манікюрним апаратом на них можуть залишитися пропили.Вони можуть з’явитися через неправильне положення насадки або надмірного тиску на неї. Є 6 способів уникнути пропилов на нігтях:
1. Підбирайте фрези індивідуально: під клієнта, вид роботи і тип покриття.
2. Дайте «робочої» руці точку опори.
3. Не спилювати всі верстви дочиста: базу залиште як зміцнюючий шар для наступного покриття.
4. При знятті покриття тримайте фрезу паралельно нігтя , інакше її загострений «носик» пропілену його сильніше, ніж потрібно.
5. У зонах ризику , де можна перепиляти ніготь, використовуйте пилку для натуральних нігтів.
6. Розкривайте кутикулу повністю на 90 °.
Якщо нігті все-таки пошкоджені фрезою, ви можете усунути наслідки від пропилов:
• Вирівняти нерівності пилкою або бафом,
• «Залити» їх гелем або густий базою,
• Зміцнити нігтьову пластину акрилом;
• Якщо немає нового покриття, захистити пластину маслом або спеціальним воском.

Помилка №8. Обробка апаратом рук з пошкодженою шкірою

Якщо на шкірі близько нігтів є запалення або задирки, апаратний манікюр протипоказаний. Спочатку потрібно привести руки в порядок, щоб ще більше не травмувати хворобливі ділянки.

Робота над помилками: чек-лист для виконання апаратного манікюру

1. Обробляючи апаратні фрези, не забувайте і про дезінфекцію рук і нігтів.

2. Розкривайте кутикулу повністю.


3. Вибирайте форму фрез правильно: наприклад, з розкриттям кутикули впорається тупокінцевий конус, а з шліфуванням – округлений циліндр.


4. Пам’ятайте, що для підняття кутикули і опіла покриття потрібні фрези з різною абразивністю.


5. Дотримуйтесь черговість етапів: спочатку потрібно підняти кутикулу, потім – вичистити бічні пазухи і «подкутікульную» зону, і тільки потім – відшліфувати зріз.


6. Не затримуйте фрезу на одному і тому ж ділянці довше однієї секунди.


7. Уникайте пропилов, а якщо вони все-таки виникли, додатково зміцнюйте нігтьову пластину.


8. Не обробляйте апаратом руки з запаленою шкірою, спочатку приведіть її в порядок.

10 помилок при виконанні апаратного педикюру

Одна з попередніх статей розповіла тобі про помилки апаратного манікюру, їх наслідки та рекомендаціях для роботи початківця майстра.Апаратний педикюр також таїть в собі ряд можливих помилок, про які варто знати перед початком виконання процедури як в салоні, так і в домашніх умовах.

Детально про те що таке апаратний педикюр, як правильно він робиться з покроковою інструкцією і як повинен виглядати, можна подивитися в матеріалі за посиланням – рекомендую переглянути перед тим, як читати далі, так як там викладено базові, необхідні для подальшого розуміння, знання .

Помилка №1: Неправильний захоплення ноги і пальців

При виконанні апаратного педикюру нога повинна прийняти стійке положення.Ніхто не відміняв природних рефлексів і звичайної лоскоту від дрібних дотиків. Якщо ти не зафіксуєш ногу, то можливе виникнення травматичною ситуації.

Другий момент – захоплення пальців під час виконання процедури. Професіонали рекомендують захоплювати палець і притримувати інші зверху. Так ти паралельно фіксуєш всю ногу від хаотичних рухів у напрямку вгору. При цьому рекомендується працювати фрезою на себе на одному реверсі.

Коли необхідно перехопити палець в положенні знизу, не забувай про додаткової опори.Заведи мізинець під низ пальця клієнтки. Це забезпечить тобі можливість більш точно працювати фрезою, і дозволить уникнути мікротравм і пропилів на шкірі і нігтях.

Помилка №2: Неправильна черговість виконання етапів апаратного педикюру

Черговість етапів виконання є базою для якісно проведеної процедури. Всього їх 10. При порушенні черговості втрачається якість кожного з кроків і страждає стійкість і естетичний вигляд педикюру в цілому.

Дотримуйся цієї черговості:

 1. Обробка антисептиком
 2. Зняття довжини нігтів
 3. Нанесення кератолітікі – кошти для розм’якшення шкіри
 4. Зняття натоптишів
 5. Полірування шкіри стопи
 6. розм’якшення кутикули і шкіри між пальцями
 7. Шліфування околоногтевих валиків
 8. зняття кутикули фрезами куля і конус
 9. Полірування нігтів
 10. Нанесення поживного і пом’якшує крему

Помилка №3: ​​Замочування ніг у воді перед апаратним педикюром

Шкіру стоп необхідно розм’якшити перед виконанням процедури, однак це необхідно робити не в воді, а за допомогою спеціального засобу, кератолітікі, яке наноситься пензликом і залишається на 5-10 хвилин.Воно містить кислоту, виноградну або молочну, і сприяє злущування ороговілих клітин.

Можна зробити гігієнічну ванну, щоб очистити поверхню стоп. Для цього буде потрібно вода, підігріта не вище 35 градусів, в яку опускаються ноги клієнтки на 5-7 хвилин, не більше. Тривалість і температурний режим очищає процедури не дасть ногам розпаритися і шкірі насититися вологою. Це скоротить твої зусилля на виконання процедури і дозволить працювати на чистих і сухих поверхнях.

Помилка №4: Збільшення тривалості роботи шлифовочной фрезою при видаленні натоптишів

Професіонали рекомендують новачкам проводити процедуру зняття натоптишів комбінованими карбидно-кремнієвими насадками. Вони одноразові і мають різні рівні шорсткості. Для шліфування тобі будуть потрібні пісочний ковпачки від 80 до 150 грит.

При знятті натоптишів найчастіше потрібна тривала опрацювання однієї зони, особливо в місцях сильного огрубіння шкіри. Якщо ти працюєш на високих оборотах фрези, то процедура може доставляти клієнту неприємні відчуття печіння і поколювання.Щоб цього уникнути, працюй точково. Тривалість опрацювання кожної точки ділянки – 1 секунда. За цей час шкіра стопи не встигає нагріватися і при цьому крок за кроком знімається верхній ороговілий шар.

Помилка №5: Неправильна обробка тріщин на стопах

Зіткнувшись з тріщинами на стопах клієнтки, початківець майстер, побоявшись заподіяти біль і дискомфорт, може недостатньо ретельно обробити зону і залишити виступаючі краї. В результаті тріщина швидко поглиблюється і педикюр в лічені дні втрачає естетичний вигляд.

Професіонали рекомендують обробляти тріщину по ходу поглиблення, запілівая гострі краї шлифовочной фрезою і розкриваючи її до овальної або круглої форми. Якщо краї шкіри грубі, можна додатково зрізати їх ножицями або щипцями, а потім зашліфувати далі фрезою на високих оборотах 15000-20000 одиниць.

Після шліфування нанеси на тріщину живильний біовоск і закрий на добу гидрофильной плівкою. Віск наноситься одноразовим або металевим стерильним шпателем.

Помилка №6: Неправильний вибір фрези для видалення кутикули

Перед тим, як приступати до зняття кутикули фрезою куля, необхідно підняти її і прибрати птеригий насадкою корундовий конус або усічений конус м’якого абразиву.На відміну від апаратного манікюру, не рекомендується піднімати шкіру кутикули над нігтем до кута 90 градусів, щоб під неї не потрапляла бруд і пил і не утворювалися вогнища запалень.

Рекомендоване положення фрези – паралельно нігтьовому ложу.

Далі насадкою з гострим кінцем типу голка пропрацюй бічні пазухи. При глибоких пазухах зручно працювати на реверсі з різних сторін. Зверни увагу, що насадка куля, яка використовується на цьому етапі, може привести до утворення пропилов.

Кутикулу прибирай кулею з синім абразивом.Залежно від стану шкіри тобі може знадобитися і фреза із зеленою рискою, призначена для сильно огрубілих ділянок.

Помилка №7: Неправильна робота з реверсними режимами

Перемикання напрямку обертання фрези при опрацюванні лівого і правого краю нігтя і кутикули необхідно здійснювати тільки при повній зупинці обертання. Багато починаючі майстри включають реверс в робочому режимі, що може привести до пошкодження апарату.

Спочатку повністю зупиняй обертання машинки, і лише потім включай зворотний режим.

Деякі майстри-профі рекомендують спочатку обробляти всі нігті в одному напрямку обертання фрези. А потім перемикати напрямок і опрацьовувати нігті в зворотному порядку.

Помилка №8: Неправильно підібрана швидкість обертання фрез

Занадто висока, як і занадто низька швидкість обертання насадок може привести до значного погіршення якості і естетичного вигляду педикюру.

Низька швидкість обертання фрези, до 10 000 оборотів в хвилину, часто не може забезпечити повне зняття ороговілого шару шкіри стоп.

Насадка чіпляє верхні шари епітелію, рве кутикулу у нігтів. Це призводить до появи задирок, шорсткостей і майбутнім запалень.

Занадто висока швидкість обертання зажадає від тебе високої майстерності роботи з фрезами. Зазвичай занадто високою називають швидкість від 20000 оборотів в хвилину. При цьому необхідно працювати точково, не затримуючись на одній ділянці шкіри, щоб не поранити клієнта і усунути ефект печіння і перегріву шкіри.

Кожен етап виконання апаратного педикюру поряд з конкретними насадками зажадає варіювати швидкісний режим.Дотримуйся діапазону 10 000-20 000 оборотів, якщо ти початківець майстер.

Детальніше про вибір фрез, їх видах і основи роботи з ними по посиланню.

Помилка №9: Надмірне зняття ороговілого шару шкіри, пропили

Верхній шар шкіри є захисним, і знімати його необхідно рівномірно. При надмірному зняття рогового шару може утворитися зворотний ефект – він почне наростати ще швидше, щоб захистити відкриті ділянки. Це призведе до скорочення терміну служби педикюру.

Початківці майстра також зіткнуться з такою проблемою як пропили. Вони виникають в результаті неправильно підібраних фрез на різних етапах педикюру, а також з-за неправильного положення насадок під час роботи.

Не тисни фрезою на ніготь або шкіру, навіть якщо насадка відрізняється м’якою абразивністю. Краще кілька разів м’яко пройтися по ділянці. Стеж, щоб фреза розташовувалася паралельно нігтя, а не під прямим кутом під час роботи.

Помилка №10: Неправильна поза майстра апаратного педикюру

Така проста і при цьому прикра помилка, як незручна поза, може подарувати тобі біль в спині, втома і поганий настрій вже через кілька годин роботи.Положення тіла, рук і голови повинні бути продумані до дрібниць. Спина – пряма, руки мають під собою опору, голова злегка нахилена, а шия – досить розслаблена.

Це ж стосується і місця роботи. Усунь сліпі зони, подбай про хороше освітлення, наявності пилососа для педикюру та хорошою опорі для робочої руки.

Успіхів в практиці і залишайте коментарі про свої помилки! )

5 / 5 ( 9 голосів)

Помилки й помилки в апаратній педикюрі | Манікюр4ік.ру

Пам’ятайте, в школі ви робили роботу над помилками? Виправляючи свої помилки, завжди легше запам’ятати, як слід, а як не слід робити. Сьогодні ми також проведемо невелику роботу над помилками майстра в апаратній педикюрі. Отже, найпоширеніші помилки в апаратній педикюрі, а також міфи, пов’язані з цією процедурою.

«Апаратний педикюр – неприємна процедура»

Часто, коли на виставці проводиться майстер-клас, до стенду підходять люди і цікавляться у сидячого в кріслі клієнта: «Вам не боляче? Що ви відчуваєте?” Зазвичай клієнт заспокоює: «Це дуже приємна процедура!»

Дійсно, з боку апаратний педикюр виглядає страхітливо.Апарат, схожий на стоматологічну бормашину, грізні кусачки, фрези. Виникає пряма асоціація з кабінетом дантиста. Але насправді, якщо її виконує фахівець, це абсолютно безболісна процедура. Адже обробляючи машинкою стопу, майстер відлущує мертві ділянки шкіри або працює з нігтьової пластиною, яка не має нервових закінчень. Такий процес за визначенням не може бути болючим. Навіть обробка врослого нігтя, якщо вона виконана правильно, не чутлива для клієнта з тієї ж причини – нігтьова пластина не має нервових закінчень.

Інша справа, коли майстер починає працювати, не отримавши спеціальної освіти. Якщо братися за процедуру, не знаючи принципів роботи апарату, цілком можна отримати замість очікуваного зовсім інший ефект. Область кутикули надзвичайно ніжна і легко травмуються. Часто після неписьменною обробки на нігті залишаються поперечні борозенки, пропили, що, звичайно ж, ніготь не прикрашає. Якщо сильно притискати фрезу до шкіри, вона може обпалювати. Причому такий ефект можливий як від фрези з грубої абразивністю, так і від м’яких гумових або фетрових фрез.В результаті у клієнтів і складається негативне ставлення: «Апаратний педикюр? Що ви! Це дуже неприємно і болісно! »

Щоб продемонструвати майстрам відчуття клієнта під час процедури, важливо, щоб кожен який навчається сам проходив через процедуру апаратного педикюру. Адже тільки спробувавши щось особисто, можна створити власну думку.

«Якість обробки стоп за допомогою апарату гірше, ніж після класичного педикюру»

Це теж міф.Просто існує думка, що ріжучим інструментом можна зняти більше шкірних шарів, домігшись, таким чином, ідеальної шкіри. Апарат, на відміну від ріжучих інструментів, працює тільки з мертвої шкірою. Їм неможливо прибрати більше, ніж слід – він просто не працює з живими клітинами. У той же час, якщо обробляти стопу надмірно, можна зіткнутися зі зворотним ефектом. Після педикюру боляче ходити, а шкіра, регенеруючи, наростає ще більшою мірою.

Один із способів визначити, наскільки добре оброблена стопа, – провести по ній одноразовим рушником.Воно повинно легко ковзати по шкірі, не залишаючи ворсинок. Таке можливо тільки після обробки фрезою!
Так що апаратний педикюр-це здорова процедура, головний принцип якої: «Не нашкодь!» І п’яти виходять надзвичайно гладкі і м’які.

«Апаратний педикюр – сухий. Апарат працює тільки по сухих поверхнях »

Це часта помилка. Дійсно, більшість маніпуляцій в апаратній педикюрі виконується по сухій шкірі.Але є кілька суттєвих моментів, коли без ванночки не обійтися.

Навіть якщо клієнт живе поруч з салоном краси, йому все одно потрібно надіти взуття, щоб потрапити до вас. Тому гігієнічна ванна завжди передує апаратного педикюру. Вона повинна тривати приблизно 5-7 хвилин, температура води – 36-37 ° С. Так ноги не встигнуть розпаритися, і фахівець буде працювати по сухим, але чистим поверхонь. Щоб ванночка була по-справжньому гігієнічної, користуйтеся одноразовими поліетиленовими пакетами для ванни.
Для обробки посиленого зроговіння (гіперкератозу) часто застосовуються спеціальні размягчители для шкіри (кератонолітікі). Роботу з ороговілої шкірою варто проводити відразу після короткої ванночки. Пом’якшена і зволожена шкіра краще піддається фрез, І не слід додатково використовувати косметичний засіб. Для вологої обробки стопи апаратом краще застосовувати фрези, виготовлені з нержавіючої сталі. Вони щадяще оброблять пом’якшені рогові шари і не заб’ються при цьому.

Рада працює майстрам: спробуйте роторну або порожнисту фрезу, в залежності від площі зроговіння.Якщо зроговіння великі, краще роторна фреза. У разі невеликих, але глибоких зроговіння ефективніше буде порожня фреза. А якщо цієї обробки вам здасться мало, можна застосувати кератонолітік, роблячи з ним аплікації або додавши його в воду.

«Процедура апаратного педикюру має високу собівартість»

Нічого подібного! Так, на першому етапі потрібні певні капіталовкладення. Доведеться придбати апарат, фрези і косметику. Але це ж довготривалі вкладення.Якщо ви вибрали якісний апарат і бори, вони прослужать вам роки. А косметичної продукції, навіть професійної, на разову обробку двох стоп буде потрібно всього на 5-6 гривень.
Незаперечна перевага – це те, що робота на апараті набагато легше для майстра і вимагає менше фізичних зусиль.

«За допомогою апаратного педикюру можна позбутися проблеми за один раз»

Як було б здорово, якби це було саме так! Звичайно, навіть після первинної обробки клієнт отримає полегшення, інакше в нашій роботі не було б сенсу.Але часто у проблеми є першопричина. І тільки з’ясувавши і усунувши її, можна досягти позитивних результатів.

Натоптиші, мозолі і зроговіння, наприклад, виникають в результаті носіння тісного взуття, надмірної ваги, плоскостопості або шкірних захворювань. Скільки б ми їх не обробляли при цьому, вони з’являються із завидною регулярністю. Постарайтеся з’ясувати точну причину їх виникнення. Дайте клієнтові правильну пораду, і тоді ви побачите, що ваші зусилля не марні. При плоскостопості, наприклад, добре себе зарекомендували індивідуальні компенсуючі устілки.Знайдіть у вашому місті ортопедичну клініку, що виготовляє такі устілки, і запропонуйте фахівцям ортопедів взаємовигідне співробітництво. Ну а якщо у вашого клієнта туфлі не за розміром, то логічніше за все їх поміняти.
Якщо нігтьова пластина вростає, неможливо виправити її раз і назавжди за один візит. Адже ніготь ріс таким чином тривалий час. Щоб поміняти його форму, потрібно щоб нігтьова пластина повністю оновилася. На це йде приблизно півроку – рік.

Тлумачний майстер не буде обманювати своїх клієнтів, обіцяючи негайний результат, а пояснить, що тільки з плином часу і спільними зусиллями майстра і клієнта можна впоратися з існуючою проблемою.

«Для апаратного педикюру підходить абсолютно будь-який апарат»

Немає. Щоб фреза легко рухалася по поверхні шкіри і не зупинялася при обробці стопи, потужність апарату (вона визначає силу притиснення фрези до шкіри) не повинна бути менше 40 Ватт. Менш потужні апарати просто не дадуть можливості без зусиль обробити стопу. Зручний швидкісний режим фрези – від 10 до 25 тисяч обертів на хвилину. Якщо технічні параметри вашого апарату нижче цієї цифри, вам буде вкрай незручно виконувати процедуру, і вона займе дуже багато часу.

Звичайно, це далеко не повний перелік міфів, пов’язаних з апаратним педикюром.

На закінчення хотілося б всім побажати професійного зростання і якомога менше помилок і помилок!

Ольга Туманова, викладач апаратного педикюру,
провідний спеціаліст навчального центру «Б’юті-Сгат» (Росія, Москва)

Сподобалася стаття? Поділися з друзями!


Схожі статті:


«Багато хто припускає одну і ту ж помилку» … або Правила ідеального манікюру

В квартирі майстра з манікюру та педикюру трохи затісно, ​​і ми насилу розміщуємося тут все вчотирьох.В середині кімнати – розкладена прасувальна дошка, на якій і буде проходити весь процес. На ній і всюди поруч – різноманітний інструментарій: лаки, фарби, всякі пилочки, щипчики. Незвично і злегка загадково! Ну, як мінімум романтично. Здається, що заглянув в гості до старого приятеля, який за дружньою бесідою і чашкою чаю заодно приведе в порядок твої руки і ноги. Друг все-таки, йому не важко …

«Багато хто припускає одну і ту ж помилку, – починає розмову Олена, – неправильно обробляють нігтьову пластину, підпилюючи її залізної пилкою.В результаті нігті слабкі і кришаться – це все одно, що пройтися по ним наждачним папером! Чим менше на сопілці діаметр зернистості і чим більше самих частинок – тим краще для натуральних нігтів. Пилки ні в якому разі не повинні бути металевими – тільки на дерев’яній або картонній основі, м’які, 240 одиниць, не менше. Є ще скляні пилки, але вони досить товсті і підлізти ними можна не скрізь.

Ще одна поширена помилка – використання так званих вилок для обробки кутикули.Вилку дуже складно добре нагострити, в результаті вона травмує шкіру, залишає задирки. Альтернативою їй служать ножиці для обробки кутикули або спеціальні щипчики. Також не можна вигризати кутикули, ніж особливо часто зловживають чоловіки. У цих місцях безліч кровоносних судин і нервових закінчень, якщо їх зачепити – не виключено запалення бокового валика, що в свою чергу може привести до виникнення інфекції, аж до втрати нігтя ».

Звучить трохи страхітливо! Ось так завжди – поспілкуєшся з яким-небудь експертом, а потім по ночах сняться кошмари … Тим часом, манікюр йде у нас повним ходом: Олена з головою поринула в роботу, Наташа в передчутті змін, Леонід скрупульозно фіксує процес на камеру, а мені пора переходити до інших каверзних запитань.Ось, наприклад, ніж обрізний манікюр відрізняється від апаратного? …

«Деякі жінки, начитавшись модних журналів, переконані, що апаратний манікюр набагато краще обрізного, – каже Олена, – це не зовсім так. Так, за рахунок високої швидкості і великої кількості оборотів, апаратом зручніше обробляти бічні валики і подушки пальців, а ось з кутикулою краще все ж працювати щипцями. Справа в тому, що апаратний манікюр вимагає від майстра дуже великого професіоналізму. Багато з них неправильно ставлять фрези, травмуючи корінь нігтьової пластини.Якщо перед вами професіонал екстра-класу – інше питання, але якщо ви в цьому не впевнені – краще не ризикувати.

Спостерігаючи за діями Олени, не можу не поцікавитися про призначення будь-яких тюбиків і флакончиків, які час від часу з’являються у неї в руках …

«Щоб уникнути задирок, а також для того, щоб валики на пальці не були сухими, я використовую спеціальне масло для кутикул Solar Oil фірми CND, – каже Олена. – Воно надає зволожуючий і живильний ефект, а ще його великий плюс в тому, що воно проникає крізь штучне покриття.Таким чином, можна покрити нігті лаком і все одно користуватися цим маслом, отримуючи, і медичне лікування, і декоративний ефект. Щоб уникнути сухості шкіри на руках, в тому числі і пальців, рекомендую також парафінотерапія. Теплий віск розкриває пори і в них швидше проникають живильні речовини раніше нанесених косметичних масок. Зволоження відбувається моментально і ефект можна побачити практично відразу.

І ще один важливий момент! Деякі жінки частенько скаржаться на ламкість нігтів.Щоб цього не відбувалося, користуйтеся спеціальними маслами, кремом, часом буває необхідно вдатися до допомоги вітамінів. Можу порекомендувати вітаміни «Аевіт», створені спеціально для нігтів. Якщо пити вітаміни загального характеру, далеко не факт, що всі корисні речовини дістануться саме нігтям, а тут буде йти саме точковий вплив. Користуватися вітамінами можна 2-3 рази в тиждень, переважно на ніч, щоб після нанесення не було контакту з водою ».

На закінчення процедури Олена завдає гель «shellac» і ми переходимо до Наталчині ногам.Дивно, що на них йде так багато часу! Ми з Леонідом встигаємо грунтовно занудьгувати і час від часу зиркаємо на годинник. На мій обивательський погляд: ноги як ноги, цілком собі симпатичні і доглянуті, проте Олена скрупульозно обробляє п’яту, стопу, кожен пальчик окремо! З огляду на, що чоловіки, на відміну від жінок, практично не стежать за ногами, прикидаю, що якщо мені коли-небудь знадобиться педикюр, під цю справу доведеться бронювати цілий день!

«Стопа приймає на себе тягар всієї маси тіла, тому епідерміс там дуже грубий і швидко накопичується, – каже Олена.- Як наслідок, утворюються натоптиші, так звані «слонові п’яти». Хоча б раз на місяць потрібно обробляти п’яти спеціальної терочкой і знімати ороговілий шар. Пемза для цієї мети є малоефективною, по суті це звичайний камінь з дірочками, краї яких, за логікою речей, і повинні знімати зроговіння на п’ятах. Однак за фактом вони знімають відсотків п’ятнадцять, не більше того. Якщо зверніть увагу – в професійних салонах ніколи не користуються пемзою.

Нігті необхідно систематично обрізати, тому що якщо нігтьова пластина буде довшим, ніж подушки на пальцях – при носінні взуття може відбуватися деформація.Нігтьова пластина буде впиратися в черевик, в результаті чого на неї буде чинитися постійний тиск. Корінь нігтя може зігнутися і почнеться відшарування. До речі, чоловіки часто грішать зворотним – вони стрижуть нігті чи не під самий корінець, щоб уже напевно і, як наслідок, відчувають хворобливі відчуття при контакті з взуттям.

При підстригання нігтів на ногах важливо, щоб кути залишалися на подушках пальців, їх ні в якому разі не можна обрізати. В ідеалі на ногах повинен бути м’який квадрат, якщо іншого не було задумано природою (у деяких просто від природи округлі форми).Чому це важливо? – перш за все, щоб не було гострих кутів, які колються і врізаються в м’якоть. Врахуйте, що кутах нікуди рости, тому рано чи пізно їх наявність може привезти до вросшим нігтям, а це вже досить серйозна проблема. Якщо ви прийдете з нею до лікаря, вам, ймовірно, його просто висмикнуть. Це досить спірне рішення, оскільки тим самим можна пошкодити матрикс. Майстер педикюру, швидше за все, вибере інший шлях. Вам акуратно піднімуть врослий ніготь, підпиляти його, одним словом, будуть діяти більш тонко.Ще іноді наносять акрил. Він висушує нігтьову пластину і в момент засихання піднімає краю догори.

На закінчення дуже хочеться поцікавитися особливостями такої популярної процедури як нарощування нігтів. Мені тепер у всьому бачаться якісь підводні камені. Все-таки спілкування з майстрами краси, безумовно, залишає відбиток на психіці. Якщо вже вмивалися і витирають ми неправильно, манікюр робити не вміємо, уявляю, яких дров можна наламати в нарощуванні нігтів!

«Тут дуже важливо підібрати матеріал під себе, – каже Олена, – одні хвалять гель, інші акрил, але все це дуже індивідуально.До речі, майте на увазі, що будь-яке нарощування – це хімія! Якщо виконувати цю процедуру часто, на користь вона явно не піде. Успіх цього процесу тісно пов’язаний і з професіоналізмом майстра. Справа в тому, що матеріал не ляже на натуральний жировий шар, тому його попередньо знімають. Якщо перестаратися, зняти занадто багато або використовувати пилки з дуже великою зернистістю – можна нанести досить серйозної шкоди. Адже коли ніготь тонкий, а майстер грубої пилою знімає з нього чи не весь природний покрив, а потім водружають зверху «бетонну плиту», то вашим натуральним нігтиками доводиться дуже несолодко.Організм буде відторгати таке втручання, і нарощені ніготь досить швидко відшарується. І ще одне важливе правило: багато хто любить прийти в офіс з нарощеними нігтями і стукати ними по клавіатурі. Робити цього категорично не рекомендується, по крайней мере, першу добу ».

Інші фотки:

Фотограф : Леонід Стариков

.