Ногти

Сірчана мазь від грибка нігтів на ногах: Сірчана МАЗЬ від грибка нігтів і шкіри: спосіб застосування і відгуки

Сірчана мазь від грибка на ногах: інструкція із застосування

Грибок відноситься до ряду захворювань, які можуть призвести не тільки до неприємних фізичних відчуттів, але і до зовнішніх змін шкірних покривів і нігтьової пластини. Цей факт лише погіршує стан хворого, так як люди зазвичай докладають масу зусиль, щоб заховати уражені ділянки, що доставляє додаткові незручності.

З іншого боку, хвороба ця дуже тривала і схильна до рецидивів. Тому дуже важливо вибрати правильний спосіб лікування.Сірчана мазь від грибка нігтів на нижніх кінцівках – один з таких, вже перевірених часом, способів.

до змісту ↑

Чому саме сірчана мазь

Коштів, призначених для використання від грибка нігтів на ногах, досить багато. Але є одне, ефективність якого перевірена роками, воно доступно за ціною всім бажаючим. Це сірчана мазь. Даний препарат вже багато років використовується при грибку нігтів і грибковому ураженні на шкірі.

Ефективність мазі обумовлена ​​тим, що їй притаманні відразу кілька властивостей, які допомагають боротися з грибком.Завдяки такому впливу на ніготь або шкірні покриви, препарат залишається затребуваним і користується популярністю. Цей факт не змінило навіть поява великої кількості інших, більш сучасних засобів з протигрибковим ефектом. Сірчана мазь від грибка стопи допомагає як на початковій стадії, так і в тих випадках, коли хвороба набула запущений характер.

У аптеці можна зустріти і 10-процентну, і 33-процентну мазь. Зазвичай при лікуванні грибка на ногах рекомендують 10-процентну мазь, проте необхідний ступінь концентрації може визначити тільки фахівець, оглянувши уражені місця.

до змісту ↑

Як правильно застосовувати

Ця мазь не має серйозних протипоказань. Її можна використовувати навіть для лікування тварин. І все-таки слід звернути увагу на деякі нюанси:

 1. Потрібно обов’язково проконсультуватися у лікаря. Будь-яка мазь від грибка на ногах може мати протипоказання, і цей препарат також не є винятком. Її, наприклад, не можна призначати дітям. Важкі форми прояви алергії також роблять застосування мазі небажаним.
 2. Щоб виключити можливість алергічної реакції, необхідно провести нескладний тест – просто обробити препаратом невелику ділянку шкіри. Якщо через малий відрізок часу з’явиться почервоніння, мазь краще не застосовувати.
 3. Сірчану мазь від грибка наносять один раз на добу. Краще це робити перед сном. Тривалість лікування – мінімум тиждень.

Для збільшення ефективності препарату слід дотримуватись наступних правил:

 1. Приймати щоденний душ і спеціальні ванночки для ніг, які допоможуть утримувати їх в постійній чистоті.Ці ванночки повинні включати в себе наступні складові: соду, масло чайного дерева, дігтярне мило і оцет. За допомогою такої суміші досягається відмінний ефект очищення нігтів і шкіри, а також проводиться дезінфекція. Регулярне повторення цієї процедури призведе до знищення підходящої для грибка середовища.
 2. Після дезінфекції нігті і шкірні покриви необхідно добре просушити, ніготь краще сточити і, по можливості, підняти, щоб ліки проникло якомога глибше. Інструменти потрібно обробити спиртом.
 3. Після нанесення мазі на ноги рекомендується надіти шкарпетки, зроблені виключно з натурального матеріалу. Вони повинні дозволяти шкірі дихати.
 4. Ретельний огляд уражених ділянок на кожному етапі процедури дасть можливість простежити динаміку розвитку хвороби і ефективності лікування.

Щоб посилити лікувальний ефект від вечірніх процедур, вранці покривайте уражену лунку нігтя спеціальним лаком протигрибкової дії.

до змісту ↑

Важливі моменти

В разі якщо мазь не дала очікуваного ефекту, необхідно проконсультуватися з лікарем про застосування інших, більш сучасних засобів.Так як лікування цього захворювання нігтів дуже складне, то часто воно здійснюється за допомогою комбінування зовнішніх і таблетованих препаратів. Ця необхідність зумовлена ​​тим, що спори грибка здатні проникати глибоко всередину організму людини.

Зазвичай курс розтягується на термін від 2 місяців до 6. Це залежить від того, з якою швидкістю відростає ніготь і яка була ступінь ураження на початок лікування.

до змісту ↑

Альтернативний спосіб

Сірчана мазь у вигляді бовтанки також допоможе при лікуванні грибка стопи. До складу такої суміші входить 2% саліциловий спирт (15 мл), 3% борна кислота (15 мл) і половина чайної ложки сірчаної мазі. Всі складові змішати в пляшці і збовтати. Використовувати краще на ніч, а на наступний день приготувати нову суміш.

Як закріпити отриманий результат

Сірчану мазь можна використовувати неодноразово. Якщо ви провели курс лікування протягом тижня, то потрібно зробити невелику перерву і при необхідності повторити весь комплекс процедур.

Однак при відсутності профілактичних заходів навіть найефективніше лікування може закінчитися рецидивом.Саме тому потрібно взяти за правило щодня проводити дезінфекцію взуття. Взуття має бути тільки натуральною і ні в якому разі не з чужої ноги. Під час відвідування сауни, лазні, басейну завжди використовуйте спеціальне взуття, а перед відходом нанесіть на ноги якесь засіб проти мікозу. Профілактика дозволить вам не допустити повторення хвороби і жити повноцінним життям.

Сірчана мазь: лікування грибка нігтів

Сірчана мазь є ефективним лікарським препаратом, який застосовується проти інфекційного ураження тканин організму.Використовують засіб для лікування шкірних покривів і нігтів вже багато років.

Популярністю сірчана мазь користується завдяки властивостям, якими вона володіє. Перевагою препарату є і ціна на нього. Засіб є дешевим медикаментом доступним для більшої частини населення.

Сірчана мазь застосовується навіть для лікування новонароджених. Ліки не має протипоказань, за винятком непереносимості організму складових речовин. Побічна реакція може виникнути у вигляді алергії у виняткових випадках.

Особливість складу

В складі сірчаної мазі знаходяться речовини, що володіють антисептичними, протизапальними і пом’якшуючими властивостями. Незважаючи на те що складу засобу дуже простий, всі компоненти в комплексі надають позитивний ефект на інфіковані тканини.

 • очищена вода;
 • вазелін;
 • сірка (активна речовина).

Після нанесення лікарського препарату на нігтьову пластину або шкіру сірка починає активно реагувати на інфекцію.В результаті відбувається хімічна реакція, яка призводить до терапевтичному дії. Додаткові компоненти сприяють не тільки посиленню впливу активної речовини проти інфекції, але і прискорюють процеси відновлення тканин.

Особливості лікування

Сірчана мазь володіє широким спектром дії. Застосування ліків здійснюється для усунення інфекційного зараження різного типу. За допомогою препарату активізуються захисні властивості тканин. Склад засобу унікальний і тому впродовж багатьох років препарат не має повних аналогів.Застосування такого медикаменту, як сірчана мазь інструкція, прикладена до упаковки, описує повністю.

Лікування повинно здійснюватися при наявності показань і після консультації з дерматологом і терапевтом.

Показання

Використовується сірчана мазь тільки для зовнішнього нанесення. Заборонено приймати ліки всередину. Застосування здійснюється в різній дозуванні. Тривалість курсу терапії визначається тільки дерматологом.Перед тим як буде розпочато лікування, рекомендується пройти обстеження і порадитися з фахівцем.

Лікування маззю, яка містить сірку, ефективно при наступних інфекційних захворюваннях:

 • лишай і короста;
 • демодекоз;
 • прищ і вугрі;
 • себорея і псоріаз;
 • грибок нігтів і шкіри.

Сучасні фармацевти пропонують препарати в декількох формах, які відрізняються відсотком вмісту сірки в складі.Залежно від дозування засіб може надавати легкий терапевтичний результат або давати сильніший ефект.

Лікування мікозу нігтьових пластин

Особливість дії медикаментозного кошти з додаванням сірки полягає в тому, що саме активна речовина здатне запобігти розвитку інфекції при мікозі нігтів. Фахівці рекомендують препарат при грибку нігтів і через додаткові компонентів (вода, вазелін), які пом’якшують травмовані тканини. Поєднання всіх складових дозволяє успішно впоратися з грибком нігтів.

Застосування при грибку проводиться тільки після виконання попередніх процедур, що включають:

 • дезінфікуючі ванночки;
 • обробку нігтьових пластин;
 • підсушування.

Наноситься сірчана мазь тонким шаром на уражені пластини. Рекомендується покрити шаром крему і шкірні покриви навколо нігтів, на яких є грибок. Робити процедури проти грибка краще перед сном. Вранці склад видаляють за допомогою ватного тампона, просоченого прокіпяченним (теплим) маслом.Процедури проводять протягом тижня.

За відсутності результатів слід звернутися до фахівця і підібрати інший препарат.

Застереження

Слід пам’ятати, що лікування грибка нігтів має проводитися за відсутності алергії на компоненти складу препарату. Для того щоб визначити чи є реакція організму на сірку або інші речовини, необхідно нанести невелику кількість складу на зап’ясті. Через кілька годин може з’явитися реакція.Якщо вона відсутня, то застосування ліки проти грибка не протипоказане.

Лікування дітей повинно контролюватися лікарем. Незважаючи на відсутність побічних ефектів і списку протипоказань, самолікування все-таки не є безпечним, оскільки грибок нігтів може бути викликаний інфекцією, яка прогресує під дією речовини, що входить до складу засобу.

Правила терапії

Сірчана мазь надає позитивний результат при терапії грибкової інфекції нігтьових пластин.У більшості випадків фахівці рекомендують семиденний курс препарату з вмістом 10% активної речовини. Для підвищення ефективності потрібно регулярно до нанесення складу робити підготовчі процедури.

Концентрація медикаменту для зовнішнього нанесення проти мікозу визначається лікуючим лікарем в залежності від стадії хвороби. Лікування слід проводити тільки при відсутності протипоказань.

Терапія новонароджених і дітей старшого віку здійснюється тільки з дозволу педіатра і дерматолога.

Використовується сірчана мазь і в профілактичних цілях. Для зниження ризику зараження грибком досить пару раз в тиждень робити дезінфікуючі ванночки, після чого використовувати лікарський засіб.

Аналоги

Результат від терапії сірчаної маззю досягається тільки на початкових етапах захворювання. При запущеній формі патології рекомендується використовувати більш дієві препарати. Аналогом з вмістом сірки є сірчано – саліцилова мазь. Інші препарати проти мікозу нігтьових пластин мають в своєму складі інші активні речовини.Ефективними засобами зовнішнього застосування вважаються: Ламізил, Атіфін, Цідокан, Оніхон і інші. Всі медикаменти мають протипоказання, тому їх застосування повинно проводитися тільки з дозволу лікаря.

Рекомендації

Використовуване багатьма засіб проти грибка нігтів, сірчана мазь, допомагає позбутися від захворювання, але не гарантує того, що інфекція не з’явиться знову. Щоб знизити ризики, можна застосовувати препарат, а також дотримуватися профілактичні заходи проти мікозу нігтьових пластин.

 1. Стежити за гігієною.
 2. Не допускати контакту із зараженою людиною.
 3. Використовувати тільки індивідуальні предмети догляду за шкірою.
 4. Чи не носити чужий одяг і взуття.
 5. Після відвідування громадських місць дезінфікувати шкіру рук і ніг.

При появі перших симптомів грибкового ураження необхідно відразу ж починати лікування. Справитися з захворюванням на початковій стадії значно легше.

Сірчана мазь лікування грибка нігтів на ногах

Сірка активно знищує, а також пригнічує ріст хвороботворних бактерій та інших мікроорганізмів, тому вона широко застосовується в лікувальних цілях у формі мазі.Позбавляє сірчана мазь від грибка нігтів, крім цього, використовується при лікуванні інших дерматологічних захворювань.

Склад і властивості сірчаної мазі

Сірчана мазь не тільки пригнічує розвиток інфекції, а й стимулює регенерацію шкіри

Існує безліч різновидів грибкових захворювань, небезпечних своїми ускладненнями. Сірчана мазь в більшості випадків ефективно справляється з подібними патологіями. З хімічної точки зору сірка бере участь у багатьох процесах життєдіяльності організму.Її зміст відзначається в шкірі, волоссі. За допомогою неї можна добитися добрих результатів в боротьбі з грибковими інфекціями, і вона практично не викликає побічних ефектів.

В складі сірчаної мазі присутні наступні компоненти: сірка охолоджена (близько 33%), емульгатор Т-2, білий вазелін і очищена вода.

Звичайна сірчана мазь добре допомагає при протигрибкових, протипаразитних і кератопластіческіх інфекціях. При взаємодії з шкірних покривів вступає в реакцію з органічними речовинами, в процесі чого утворюється кислота і сульфіди, які пригнічують ріст і розмноження різних видів мікроорганізмів.Активні компоненти мазі сприяють регенерації епідермісу, чого дуже важливо домогтися при боротьбі з шкірними захворюваннями.

Показання до використання

Сірчана мазь протидіє розвитку і розмноження безлічі бактерій, тим самим, викликаючи їх загибель. Використовується при наступних ситуаціях:

 • корости, викликається паразитуванням коростяний кліщ;
 • запалення шкіри, таких як акне;
 • грибка стоп і нігтів;
 • Лупи, що супроводжується лущенням волосистої поверхні голови, в результаті чого відшаровується шкіра;
 • педикульозу, коли відбувається зараження шкірного покриву вошами і їх личинками – гнидами;
 • псоріаз;
 • позбавляє;
 • демодекоз, ділянки гладкої шкіри, а також волосся уражаються паразитом роду демодекс;
 • Пігментації і багатьох інших шкірних захворюваннях.

Завдяки сере очищаються пори, відновлюються тканини верхніх шарів шкіри по всьому тілу і обличчю. Необхідно відзначити, що симптоми вугрової висипки виникають не тільки через забруднення пір, тут мова йде про неправильну роботу сальних залоз.

Як застосовувати при грибку

При лікуванні сірчана мазь завжди наноситься на ділянки шкіри. Ні в якому разі не може бути застосовано її вживання всередину організму. Як правило, лікуючим лікарем підбирається оптимальний варіант лікування, від якого залежать дозування препарату і тривалість терапії.

Далі розглянемо, яким чином, відбувається лікування грибка нігтів за допомогою сірчаної мазі.

Перед тим як приступити до самого процесу лікування, необхідно ретельно підготувати ділянки шкіри. Для цього проводиться спеціальний комплекс заходів:

 1. Прийом ванн із спеціальним розчином, при яких шкіра добре пропарюють і знезаражується, відкриваються пори;
 2. Видалення ороговілих тканин пемзою або пилкою;
 3. У висновку обов’язково висушується шкіра.

Потім обробити сірчаної маззю уражені ділянки, при цьому не потрібно переборщувати при її нанесенні. Використовувати засіб потрібно по мінімуму. Область стопи і поруч розташовані шкірні покриви також покриваються маззю, якщо на них спостерігається розвиток грибкової інфекції. Зазначені дії проводяться незадовго до сну, при цьому мазь на нігтях залишають до ранку. Вранці все змивається тампоном, обмоченним в рослинному маслі.

Тривалість курсу лікування становить 1 тиждень.У разі неефективності подібної терапії слід звернутися за допомогою до лікаря, з метою призначення більш серйозних медикаментів.

Якщо ж лікування дало позитивний ефект, важливо продовжувати використання сірчаної мазі протягом деякого часу. Наприклад, змащувати ділянки поблизу кореня нігтя, щонайменше, 2 рази на тиждень. В цьому випадку, можливо, виключити ризик повторного розвитку, так як багато пацієнтів після лікування, особливо в перші місяці, можуть знову зіткнутися з підступністю цієї недуги.

Цей спосіб лікування підходить лише тим, у кого відсутня алергія на цей препарат. Потрібно попередньо проконсультуватися з цього питання з лікарем, щоб він визначив, чи має місце бути алергія чи ні. У разі відсутності терапія доречна, якщо ж результати позитивні, то краще утриматися від цього способу і знайти альтернативу.

Особливі рекомендації

Запущені форми грибкової інфекції на ногах лікуються під контролем лікаря

У методиці лікування дуже важливо дотримуватися наступних правил:

 1. Сірчана мазь від грибка на ногах добре всмоктується, якщо перед її застосуванням скористатися пилочкою;
 2. При використанні препарату виключити вірогідність його попадання в носоглотку і очі;
 3. Перед процедурою продезінфікувати руки;
 4. Область застосування мазі зводитися до нігтів і прилеглих ділянках шкіри;
 5. Наявність декількох інфікованих ділянок передбачає одночасне їх лікування.Так як це може привести до розвитку більш важких захворювань;
 6. Одяг, що контактує з ураженими ділянками, підлягає регулярній заміні;
 7. Якщо протягом тривалого періоду часу не спостерігається поліпшення, варто проконсультуватися з лікарем з приводу альтернативного варіанту.

При запущених формах терапія проходить під строгим контролем з боку лікаря, так як через особливості захворювання можна отримати зворотний результат.

Побічні ефекти

Не всім підходить методика лікування на основі сірчаної мазі.Так, люди страждають непереносимістю по відношенню до цього препарату, можуть зіткнутися з виникненням наступних алергічних реакцій:

 • Роздратування;
 • Сверблячка;
 • Почервоніння;
 • Висипання.

При появі перелічених симптомів слід промити ділянки шкіри проточною водою і прийняти антигістамінні препарати. Надалі при лікуванні подібного роду захворювань обрати інший препарат.

Протипоказання

Застосовувати сірчану мазь при лікування грибкових інфекцій у маленьких дітей небажано

Сірчана мазь не містить в своєму складі будь-яких токсичних речовин, здатних завдати шкоди організму.Але, з огляду на індивідуальній чутливості основного компонента може виникнути ряд неприємних відчуттів і дискомфорт. Тому не рекомендується користуватися даними засобом тим, хто володіє гіперчутливістю до нього, а також дітям до 3 років через слабку імунної системи в їхньому віці.

Плюси і мінуси використання мазі

Всі медичні препарати мають свої сильні і слабкі сторони, не є винятком в цьому питанні і сірчана мазь.

Плюси:

 • Велика область застосування.Препарат відрізняється своєю універсальністю, що дуже зручно при численних осередках ураження. Сірчана мазь допоможе позбутися від грибка шкіри, ступень. Будь-які ділянки шкіри можна вилікувати за допомогою цього засобу.
 • Прийнятна ціна і вільна торгівля ними. Для покупки сірчаної мазі не буде потрібно рецепт лікаря. Можна знайти практично в будь-якій аптеці, до того ж за ціною досить економічно.
 • Простий спосіб використання. При лікуванні досить нанести на уражену зону. Все гранично зрозуміло.

Мінуси:

 • Не вживають в якості самостійного засобу лікування. Методика лікування визначається лікарем, де чітко прописується дозування і тривалість застосування. В іншому випадку недотримання цих правил не принесе бажаного результату.
 • Є засобом комплексної терапії. Сірчана мазь застосовується від грибка нігтів на ногах в поєднанні з ліками, що приймаються всередину, з метою досягнення більшої результативності. Лікування, засноване тільки на сірчаної мазі, не зможе повною мірою впоратися з інфекцією, особливо якщо вогнище захворювання перебувати всередині організму, а не на шкірі.

Відгуки

Хочеться відзначити благотворний вплив сірчаної мазі на стан шкірних покривів, нігтів, ступень. У багатьох людей, зіткнувшись з подібним захворюванням, залишилися тільки хороші враження про цей засіб. Далі можна ознайомитися з відгуками людей про сірчаної мазі від грибка.

Іван, 27 років

«Слабка імунна система, або якісь ще фактори, весь час провокували розвиток грибкових захворювань, які не залишають мене в спокої ще з підліткового віку.Від грибка стопи завжди допомагала сірчана мазь. Прийнятна ціна і результат, який не змушував себе чекати, розвиток інфекції припинялося. У будь-якому випадку слід всіляко підвищувати імунітет ».

Наталя, 37 років

«Повернувшись з відпочинку на морі, помітили у всіх членів сім’ї поява симптомів грибкової інфекції. Вирішили боротися за допомогою сірчаної мазі, ціна приваблива, до того ж вона дуже ефективна, що підтверджено багаторічним досвідом попереднього покоління. Звичайно, якби стан не покращився, довелося б купувати якісь відомі дорогі медикаменти, але все обійшлося.Через місяць повністю вилікувалися від грибка. Однозначно, рекомендую! ».

Сергій, 34 роки

«Під час роботи в душовій підхопив грибкову інфекцію. Перепробував безліч засобів, в тому числі цинкову пасту, зеленку, крем Клотримазол. Нічого не змінювалося. Порадили в аптеці спробувати сірчану мазь. Вже через тиждень зауважив поліпшення, а після закінчення 30-денного курсу лікування нігті придбали здоровий вигляд ».

Люди давно відмітили антисептичну дію сірки.Ще 20-30 років тому сірчана мазь вважалася одним з кращих протигрибкових засобів. Незважаючи на те, що з тих пір з’явилося безліч різних видів антімікотіков, найпростіша мазь на основі сірки і раніше використовується. Розберемося, як застосовується сірчана мазь від грибка нігтів.

Грибкова інфекція нігтів, найчастіше, протікає непомітно протягом тривалого періоду часу. Але саме по собі захворювання не виліковується, воно поступово прогресує, призводячи до руйнування нігтя.

Запущений оніхомікоз вилікувати складно, потрібно маса терпіння, так як курс терапії триватиме не менше року. Одним з недорогих засобів лікування є проста мазь на основі сірки.

Опис

Сірчана мазь – це доступний засіб, який можна придбати в будь-якій аптеці. Розберемося, що це за препарат і як його потрібно застосовувати при грибку нігтів. Засіб випускається в тюбиках або скляних баночок, воно має світло-жовтий колір. Може бути не зовсім однорідним, що містить дрібні крупинки.

Склад

Склад сірчаної мазі максимально простий, в нього включено всього кілька інгредієнтів, а саме:

 • Сірка. Це основний компонент, який має антисептичну дію. Крім того, цей інгредієнт позитивно впливає на ріст нігтів, волосся, відновлення шкіри. Сірка має протизапальну дію, допомагає швидше загоювати рани.
 • Вазелін. Цей інгредієнт надає пом’якшувальну дію, а також утворює захисне покриття, яке виключає приєднання вторинних інфекцій.
 • Вода. У складі вода виконує функції розчинника і емульгатора.

Дія

Сірка взаємодіє з органічними тканинами, при цьому утворюються пентатіонова кислота і сульфіди. Саме ці два компоненти сприяють відновленню тканин, стимулюючи регенерацію. Це сприяє швидкому одужанню. Крім того, мазь скорочує ризик приєднання вторинних інфекцій.

Показання

Застосовується сірчана мазь для вирішення різноманітних дерматологічних проблем.У тому числі:

 • грибкове ураження нігтів;
 • грибкові захворювання шкіри – мікози, лишай;
 • псоріаз;
 • себорея;

 • вугрі;
 • паразитичні інфекції, в тому числі, короста.

Як застосовувати?

Розберемося, як правильно застосовувати сірчану мазь від грибка нігтів на ногах. Проводити лікування потрібно щодня. Тривалість курсу залежить від ступеня ураження і швидкості росту нігтя.

Підготовчий етап

Почати варто з підготовки нігтьових пластин. Основне завдання підготовки – зробити пластину більш проникною і видалити відмерлі частини нігтя. Для цього необхідно зробити теплу ванночку. Порядок дій:

 • для проведення ванночки потрібно використовувати відповідну ємність. Для ніг підійде тазик, для рук – глибока миска;

 • в ємність наливають теплу воду, температура води повинна бути близько 40-45 градусів;

Рада! Звичайно, зовсім необов’язково вимірювати температуру води термометром.Досить переконатися в тому, що вода гаряча, але не обпалює.

 • для пом’якшення нігтів необхідно додати у воду лужні добавки. Це може бути харчова сода або господарське мило (мило потрібно натерти на тертці). Потрібно додати по столовій ложці того і іншого інгредієнта на кожен літр;
 • в приготований мильно-содовий розчин опускають кінцівки, тривалість процедури – хвилин 15-20. За цей час нігті встигають стати м’якше;

 • потім потрібно максимально видалити місця ураження, для цього використовують манікюрні кусачки, а також пилочки.

Рада! У процесі лікування слід застосовувати одноразові пилочки, а манікюрні кусачки потрібно стерилізувати після кожного застосування.

Нанесення

Наносити мазь проти грибка потрібно тонким шаром, повністю покриваючи нігтьову пластину. Причому потрібно не тільки розмазати, але і злегка втерти його, виконуючи масажні руху.

При щоденному нанесенні курс лікування при грибку нігтів на руках складе від двох місяців до півроку. Якщо грибок вразив пальці ніг, то лікуватися доведеться ще довше, в середньому тривалість курсу лікування становить від півроку до року.

Додаткові рекомендації

Щоб лікування було ефективним і безпечним, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • наносити крем необхідно тільки на підготовлений ніготь, як провести підготовку описано вище;
 • застосовувати сірчану мазь потрібно обережно, слід уникати попадання засобу на слизові оболонки і особливо в очі;

Рада! Якщо сірчана мазь все ж потрапить на слизові, потрібно відразу ж промити їх великою кількістю води.

 • по можливості мазь потрібно наносити не пальцями, а ватяним тампоном. Якщо наноситися засіб буде руками, то потрібно помити руки до нанесення і після завершення використання мазі;
 • наносити засіб коштує не тільки на уражений ніготь, а й на навколишнє його шкіру;
 • якщо уражено відразу кілька нігтів, то потрібно лікувати одночасно всі вогнища інфекції;
 • не забувайте щодня міняти шкарпетки і періодично дезінфікувати взуття.

Запобіжні заходи

Основне протипоказання до застосування сірчаної мазі – це індивідуальна чутливість шкіри до контакту з сіркою.Тому перш ніж почати застосовувати сірчану мазь, потрібно переконатися у відсутності алергії. Для цього необхідно провести найпростіший тест:

 • нанести на внутрішній згин ліктя невелику кількість сірчаної мазі, злегка втираючи її в шкіру;
 • через добу потрібно подивитися, чи немає на місці нанесення мазі негативних реакцій – почервоніння, висипки, чи не виникає свербіння або паління;
 • якщо негативних реакцій не буде, то сірчану мазь можна спокійно застосовувати;
 • якщо ж алергічна реакція розвинеться, то потрібно вимити місце нанесення мазі з застосуванням мила.Після цього варто випити таблетку антигістамінного дії.

Заборонено застосовувати засіб для лікування дітей віком до трьох років. А ось при вагітності і лактації сірчану мазь застосовувати можна. Але тільки після попередньої консультації з лікарем.

Плюси і мінуси препарату

Застосування сірчаної мазі для лікування оніхомікозу має свої плюси і мінуси. Для початку варто відзначити переваги препарату. Це:

 • Доступність.Засіб має демократичну ціну, його легко можна купити в будь-якій аптеці без рецепта.
 • Просте використання. Застосовувати сірчану мазь нескладно, однак лікування потрібно проводити регулярно.
 • Спектр дії. Сірчана мазь може впоратися з грибковими та паразитарними інфекціями.

До недоліків варто віднести недостатньо високу ефективність. Сучасні протигрибкові препарати більш дієві. Однак протипоказань до застосування специфічних протигрибкових засобів набагато більше, тому в деяких випадках використання сірчаної мазі для лікування є найбільш ефективним.

Грибкова інфекція може вражати нігті на руках або ногах, але частіше страждають нижні кінцівки. Лікування оніхомікозу сірчаної маззю зажадає терпіння, так як застосовувати цей препарат необхідно протягом декількох місяців. Сірчана мазь – препарат відносно безпечний, однак він може викликати алергічні реакції, тому потрібно спочатку переконатися, що організм нормально реагує на контакт з препаратом.

Джерело

Сірчана мазь від грибка нігтів, відгуки про використання

Лікування оніхомікозу проводитися за допомогою різних медикаментозних засобів.До таких відносять і використання сірчаної мазі від грибка нігтів. Застосовують її при формуванні оніхокмікоза на початкових стадіях розвитку хвороби. В інших випадках її використовують на тлі застосування таблеток з вмістом антимикотических препаратів.

Загальний опис

Сірчана мазь від грибка нігтів використовується в концентрації 33%. Тобто її випускають у вигляді мазі середньої консистенції з вмістом активної речовини в цій кількості. В іншій концентрації сірчана мазь не проявляє необхідну активність.

При нанесенні мазі на уражену ділянку шкіри відбувається утворення сульфідів і пантатеоновой кислоти. Формуються ці два активних з’єднання при взаємодії сірки з нігтьової пластиною і з органічними кислотами. За рахунок цих двох компонентів і розвивається необхідний антисептичний ефект.

Слід розуміти, що в інструкції до сірчаної мазі не вказано, на які види грибів вона впливає. Тому перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

При використанні сірчаної мазі формується виражений антимікробний ефект.Так само виникає і протигрибкова дія. Відбувається зниження активності росту і розвитку грибкової інфекції, що зовні проявляється зменшенням вираженості симптомів захворювання.

Так само сульфіди, які утворюються при використанні мазі мають кератопластичною ефектом. За рахунок цього відбувається вплив на роговий шар епідермісу нігтів. Виходить, що активний компонент мазі розм’якшує нігтьову пластину і сприяє швидшому проникненню речовин в ніготь. Особливо актуальне це ефект при вираженому гіперкератозі.

Показання до використання

Використовують сірчану мазь при появі онихомикоза на руках або ногах. Так як вона має антисептичну і кератопластичною ефектом її використовують відразу з моменту появи симптомів. Вдаються до такої мазі в наступних випадках:

 1. При розвитку на нігті незвичайних жовтих плям. Так само плями можуть бути білого або чорного кольору.
 2. Крім плям на нігті, можуть утворюватися смуги.
 3. У разі появи на нігтьової пластини потовщення, що має назву гиперкератозом.

В разі запущеного течії сірчану мазь використовують як компонент системного лікування. Зазвичай її застосовують на тлі прийом таблеток або капсул. В цілому при запущеній стадії застосовувати тільки одну сірчану мазь не рахується доцільним.

Протипоказання

Сірчану мазь не використовують при наявності алергії на основні компоненти. Так само рекомендовано з обережністю застосовувати для осіб з наявністю обтяженого алергологічного анамнезу.

В іншому мазь використовують без будь-яких обмежень. У період вагітності та годування груддю застосовувати мазь необхідно тільки після консультації з лікарем.

Правила використання

Використовувати мазь при грибку нігтів можна в декількох варіантах. Зазвичай її застосовують протягом декількох місяців. В цілому терапії тривати від 3 до 6 місяців. Обов’язково перед нанесенням проводять очищення нігтьової пластини.

Застосовувати мазь слід кожен день, бажано перед сном.Слід взяти невелику кількість препарату і нанести його на уражену ділянку нігтя. Важливо наносити тонким шаром, що велика частина вбралася в ніготь, а не смазалась. Слід наносити мазь злегка втирають рухами. Завдяки цьому вона вбереться швидше.

Після цього не варто проводити гігієнічні процедури для нігтів або будь-яким чином їх мочити. Саме тому наносити мазь слід перед сном. Повторне нанесення необхідно повторити на наступний день.

Компрес

Так як сірчана мазь представляє собою масу середньої консистенції то вона відмінно підходить для компресу.Слід взяти мазь в кількості 2-3 грами і покласти її на уражену ділянку нігтя. Далі взяти марлеву пов’язку і міцно обмотати навколо нігтя. Слід почекати протягом 30 хвилин. При вираженому гіперкератозі необхідно почекати близько 1 години.

За цією час активні компоненти мазі проникають в ніготь і сприяють його розпушення. Потім вони проникають в більш глибокі шари. По закінченню часу слід зняти компрес і взяти звичайну пилку. Далі потрібно очистити ніготь від гіперкератозу по можливості.Після очищення можна нанести мазь тонким шаром або ж використовувати інший лікарський засіб.

Особливості у використанні

Обов’язково перед застосуванням мазі слід очистити нігтьову пластину. При формуванні грибкового ураження нігтів відбувається розвиток гіперкератозу. З цієї причини активні компоненти не проникають глибоко в ніготь.

Рекомендовано проводити розпарювання нігтя за допомогою звичайних ванн. До ванни необхідно додавати будь-які компоненти, це може бути ефірну олію або оцет.Далі слід очистити ніготь за допомогою пилок.

Після такого очищення наносять сірчану мазь на ніготь і чекають її повного вбирання.

Концентрація в нігті при використанні сірчаної мазі досягається через кілька діб. Тому рекомендовано застосовувати її тривалий час. Бажано використовувати мазь не менше 3 місяців. Результат оцінюється тоді, коли повністю відросте новий ніготь.

Особливістю у використанні так само є застосування мазі для розм’якшення нігтьової пластини.У причепі спосіб не сильно відрізняється від алгоритму компресу. Необхідно взяти мазь і нанести її на ніготь, зверху обмотати бинтом. Вичікувати слід кілька годин, зазвичай 3-4 години. Якщо гіперкератоз сильно виражений, то тримати мазь необхідно 5-6 годин.

Після цього завжди проводять очистку. Так само для очищення нігтів можна вдатися до апаратної чищення. Проводять таку процедуру в спеціальних салонах. Вона набагато ефективніші, ніж очищення пилою в домашніх умовах.

Важливо, що застосовувати сірчану мазь можна і при запущеному перебігу.Але в цьому випадку слід проконсультуватися з лікарем. Так як потрібно використовувати таблетки або капсули, а мазь виступає в якості доповнення.

Особливості мазі

Застосування сірчаної мазі від грибка нігтів є методом, скажімо так лікування в деякому сенсі в сліпу. Бо ж не вказано з офіційних джерел, а для будь-якого препарату з аптеки це інструкція, від яких саме видів грибів вона використовується. Тому сподіватися на одну лише сірчану мазь не варто.

Якщо на тлі тривалого використання мазі не було помітного поліпшення, то необхідно звернутися за допомогою до лікаря або до інших методів лікування. Якщо після застосування мазі грибок виник снів, це означає що мазь або використана була неправильно, або вона не зробила згубного впливу на грибкову інфекцію.

Тому перед визначенням методу лікування слід все ж звернутися до лікаря. Так як на прийомі у фахівця проводитися дослідження на визначення виду грибка.І на підставі цих результатів, вибирають способи лікування.

Важливо розуміти, що використовувати мазь слід тільки при первинному появі грибка нігтів. Якщо раніше було захворювання, і після терапії воно з’явилося знову, це говорить про формування більш стійких штамів. На такі види мікроорганізмів, сірчана мазь явно діяти вже не буде.

Відгуки про використання сірчаної мазі

Олена, Томськ

Лікувала грибок нігтів за допомогою сірчаної мазі.Використовувала її близько 2 місяців, але ефекту не було. Спочатку було ніби поліпшення, але воно виявилося уявним. Тому пішла до лікаря, де мені призначили необхідне медикаментозне лікування. Зараз п’ю таблетки і використовую мазь з аптеки. Ефекту поки що не було.

Дарина, Новосибірськ

Не могла ніяк зрозуміти, що трапилося з моїми нігтями на ногах. Буквально два місяці тому з’явилися білі плями, які стали розповзатися по всьому нігтя. Дуже сильно налякалася, але моя знайома мені порадила сірчану мазь.Прикладала її кожен день перед сном. Зараз ніготь виглядає краще, ніж було, але плями все ще є. Чекаю, коли відросте новий ніготь.

Марина, Омськ

З’явився грибок після відвідування одного манікюрного салону. Я дуже здивувалася цьому захворюванню, так як не знала, що грибок можна там підчепити. Загалом, почалося все з формування жовтих плям, які швидко розповзлися на весь ніготь. Використовувала сірчану мазь за порадою знайомої, але краще мені не стало.Все стало тільки гірше, ніготь став потовщуватись. В результаті пішла до лікаря.

Анастасія, Новокузнецьк

Сірчану мазь від грибка нігтів мені порадила моя бабуся. Я їй мазала ніготь близько 3 місяців, так само додатково завжди розпарювала ніготь. Періодично робила з маззю компреси. Додала в своєму лікування ще й оцет. Зайнялася порятунком від грибка по повній програмі. Через 6 місяців отрос новий і здоровий ніготь.

Дарина, Тюмень

Онихомикоз причепився кому не в басейні.Два нігтя пожовкли і швидко товщали. Використовувала від грибка сірчану мазь за порадою знайомої. Ефекту нуль, ніякі симптоми не зменшилися. Тільки спала почервоніння навколо нігтя і все. Тому вирушаю до лікаря, поки не стало гірше.

Євгена, Краснодар

Грибок нігтів – це проблема з якою я знайома давно. Завжди проходжу лікування у лікаря, ми підбираємо нові способи лікування і медикаменти. Не можу сказати, що є фанати не антимикотических коштів, але в сірчану мазь я не вірила до останнього.Тому вирішила використовувати її, скажімо так для профілактики. Змащую нігті приблизно через день, роблю ванночки перед нанесенням мазі. Зазвичай повторний грибок виникає через три місяці, але в цей раз він не з’явився. Не знаю в чому справа, може сірчана мазь і справді допомагає від грибка, тільки в якості профілактики.

Висновки:

дійсно вас влаштовує життя з такою хворобою? З її побічними результатами? Чи готові ви терпіти свербіж, приховувати ноги від інших, мучитися від болю, втрачати нігті?

Адже рішення вже давно придумали, препарат, який позбавив тисячі людей від подібних страждань – спеціальний гель “НоваСтеп”

Не чекайте, поки хвороба забере все, що може.Позбавте себе і близьких від непотрібних болів, негативу і мук – ДІЗНАТИСЯ ПОДРОБИЦІ

Головна> Грибок нігтів> Сірчана мазь від грибка нігтів. Відгуки і правила застосування

Оцініть статтю:
Завантаження …

Сірчана мазь від грибка нігтів на ногах. Чи допомагає?

У боротьбі з грибком стопи і нігтів використовується величезна кількість медикаментів, але далеко не всі з них настільки ефективні і швидкодіючі, як того хотілося б. Однак такий препарат, як сірчана мазь, незважаючи на свою невисоку ціну, виявився одним з найбільш дієвих засобів від цього неприємного захворювання.Як саме допомагає сірчана мазь від грибка, якими вона властивостями володіє і як проводиться лікування за допомогою цих ліків, розглянемо в цьому матеріалі.

Склад і специфіка впливу мазі на грибок

Незважаючи на те, що склад мазі досить простий, вона цілком ефективно може нейтралізувати грибок, який вразив ніготь або ж шкірні покриви.

Складається вона з таких простих елементів, як:

 • Сірка;
 • Вазелін;
 • Вода.

Але при цьому засіб має антисептичні, протизапальними і загоюючими властивостями. Коли мазь потрапляє на уражену ділянку, вона сприяє виділенню пентатіновой кислоти і сульфідів, а вже вони в свою чергу є ефективними в боротьбі з грибком речовинами. Для лікування використовується 10% мазь, оскільки її формула вважається найоптимальнішою. До всього іншого, фахівці відзначають, що кількість алергічних реакцій на даний препарат мінімальне.

Важливо!

Лікування сірчаної маззю буде найбільш плідним тільки при початкових стадіях розвитку грибка.Якщо хвороба запущена, то це засіб краще застосовувати в комплексі з іншими препаратами.

Завдяки таким властивостям, вдається за невеликий проміжок часу позбутися від основних симптомів хвороби, а після цього поступово перемогти грибок повністю. Також варто відзначити, що лікування сірчаної маззю може проводитися в тих випадках, коли грибком уражені нігті, стопи і навіть руки. Саме по собі лікування досить просте, тому кожен зможе проводити його у себе вдома без особливих витрат часу і коштів.

Технологія лікування

Початкове завдання, яке стоятиме перед хворим – встановлення відсутності алергічних реакцій на сірчану мазь. В даному випадку все дуже просто: потрібно обробити ділянку шкіри (наприклад, на лікті) тонким шаром кошти і почекати приблизно годину. Якщо почервоніння або подразнення не з’явилося, можна сміливо починати лікування. Також не забуваємо, що у мазі є інструкція і її бажано детально вивчити.

Складається весь процес з декількох етапів, а сам курс лікування триває до 9 днів, після чого слід тижневу перерву:

 • Ноги очищаються, бажано їх пропарити і обов’язково витерти насухо.У разі, коли рука інфікована грибком, з нею необхідно виконати такі ж маніпуляції;
 • Якщо грибком уражена стопа, то сірчана мазь наноситься туди тонким рівномірним шаром і акуратними рухами втирається в поверхню. Теж стосується і нігтя, який обробляється таким же чином. Маззю покривається всю уражену ділянку;
 • Бажано наносити препарат на ніч, змиваючи його тільки вранці. Щоб ефект збільшився, рекомендується надягати хороші, щільні шкарпетки з бавовни;
 • Процедуру потрібно виконувати щодня протягом 7-9 днів, за умови використання саме 10% варіанту.Після цього робиться перерва на 7 днів, і лікування триває наступний тиждень. Навіть після повного відновлення шкірних покривів і нігтя, бажано періодично наносити мазь як профілактичний засіб.

Скільки саме буде тривати лікувальний процес, безпосередньо залежить від того, наскільки добре дотримуються правила гігієни і систематичність виконуваних процедур. Справа в тому, що сірчана мазь при грибку нігтів буде ефективною лише в тому випадку, якщо не допускати попадання інфекції на раніше заражені ділянки і дотримуватися рекомендацій, які будуть приведені нижче.Якщо ж ступня не відновлюється дуже тривалий період часу, то варто задуматися про лікування більш професійними методами, відвідавши фахівця.

Застереження і поради

Використовуючи дану мазь від грибка стопи, необхідно знати про деякі моменти, які допоможуть уникнути неприємностей в період лікування.

З них виділимо:

 • Якщо проявилася алергічна реакція на сірчану мазь, то лікування потрібно відразу ж зупинити і почати використовувати аналоги;
 • Якщо в лікуванні потребує дитина, то краще проводити його під наглядом лікаря.Сам курс також повинен розписати фахівець;
 • Попередньо готуючи ноги до процедури, можна домогтися кращих результатів;
 • Оброблювана маззю кінцівку, обов’язково повинна бути чистою і сухою.

Профілактичні заходи

Є ряд правил, які допоможуть хворому трохи швидше позбутися від грибка і надалі не стикатися з його проявами:

 • Пару раз в тиждень можна приймати ванночки із застосуванням сірчаної мазі для профілактики.Сірчаний склад допоможе нейтралізувати інфекції;
 • Нога завжди повинна залишатися сухою. Якщо спостерігається підвищена пітливість у кінцівок, то варто скористатися спеціальними спреями, а також задуматися про зміну взуття і шкарпеток;
 • Уже під час лікування, а також після нього, необхідно щодня дезінфікувати взуття. Це буде допомагати в зменшенні кількості інфекції, яка потрапляє на ногу;
 • У разі якщо відбувається контакт з іншими хворими, або спільно з ними використовується одна ванна, потрібно відразу ж після душу наносити протигрибкові засоби на кінцівки;
 • Бажано проводити лікування всією сім’єю відразу, при цьому з огляду на необхідність в дезінфекції взуття, використанні тільки особистих рушників та інших предметів гігієни.

Якщо підійти до лікування грибка відповідально, враховуючи всі аспекти і не поспішаючи його закінчувати відразу ж, як пройшли симптоми, можна досягти непоганих результатів. Якщо все зробити правильно, то менш ніж за місяць вдасться перемогти ранні та середні форми розвитку грибка стопи, нігтів на ногах і руках.

Відео в тему

.