Ногти

У діабетика на нігтях з’явилися темні плями: Темні плями на нігтях при цукровому діабеті, чорніють пальці ніг

Якщо при діабеті на нігтях темна пляма – Лікуємо діабет

Чорні точки і смуги, темні плями на нігтях: причини, лікування

За зовнішнім станом нігтів людини часто можна дізнатися не тільки рід його професії, а й можливі хвороби. При цьому нігтьова пластина сигналізує про будь-які проблеми пов’язані зі здоров’ям набагато раніше, ніж з’являються основні симптоми цього захворювання. З’являються чорні або коричневі плями на нігтях часто є цими первинними сигналами.

Темні плями на нігтях, що вони означають

Почорнілі точки і темні плями на нігтьових пластинах можуть виникнути незалежно від статі, віку та соціального становища. Поява їх можливо як на нігтях ніг, так і рук.

Причини, в зв’язку з якими вони проявляються, можуть бути різноманітними і часто небезпечними. Їх можна розділити на дві групи:

 • пошкодження викликані зовнішніми причинами, найчастіше механічного або хімічного характеру;
 • наявність внутрішніх причин.

Внутрішні причини

Темне пляма на нігтьової пластини є ознакою досить серйозної хвороби. Це можуть бути такі захворювання:

 1. Темні плями на нігтях ніг можуть бути ознакою ендокардиту. Це захворювання викликане запальними процесами ендокарда – внутрішньої оболонки серця. При цьому саму пляму схоже на гематому, але травма була відсутня. Про наявність цього захворювання можуть сигналізувати і поздовжні чорні смужки під нігтями.
 2. Аналогічне чорна пляма на нігті означає можливу проблему з печінкою. Це можуть бути цирози, що носять також і характер властивий гепатиту. Печінка в організмі служить бар’єром, який фільтрує через себе шкідливі для організму речовини і виводить їх. При патологіях цього органу такі речовини, потрапляючи в кров, виявляються і під нігтями.
 3. Меланома. Що з’явилося почорніле пляма під нігтьової пластиною збільшується в своїх розмірах, і починає виходити на шкіру.Це свідчить про можливість зростання злоякісної меланоми. Однак ознакою пухлини може бути і пляма на нігтях ніг, аналогічне гематоми, з властивим їй больовим симптомом в разі натискання. Цей тип новоутворення близький за характеристиками меланоми, але відрізняється від неї.
 4. Метастази злоякісної пухлини. Періодично з’являються одноразові чорні точки на нігтьових пластинах, родимі плями на тілі означають, що набули поширення метастази – ракові клітини почали своє проникнення по всьому організму.Внаслідок цього явища необхідно обов’язкове звернення до лікаря для проходження обстеження.
 5. Грибкові захворювання. Темні плями на нігтях можуть бути свідченням грибкового ураження. Однак вони з’являються на запущених стадіях і мала частка ймовірності, що захворювання не було виявлено раніше. Але потемніло пляма коричневого кольору на великому пальці ноги може говорити про грибкової інфекції.
 6. Незбалансоване харчування. Чорні смужки на нігтях рук або ніг можуть бути наслідком недостатності раціону або говорити про проблеми з посудиною плечового суглоба.Найчастіше ж вони сигналізують про те, що в організмі є нестача фолієвої кислоти, а також інших вітамінів.

Такі прояви на нігтьових пластинах можуть сигналізувати і про інші захворювання.

Це може бути хронічне захворювання псоріаз. Темні смужки, як занози вказують на закупорку судин плеча, а точка під нігтем – на артрит.

Зовнішній вплив

Найпоширеніші з зовнішніх причин:

 1. Нанесення травми.Причиною може стати як удар, так і звичайний забій, нанесений мимохідь, і про який згодом навіть згадати важко. Звичайний синяк або гематома під нігтем є скопилася в тканинах кров’ю внаслідок руйнування капілярів. Найчастіше удари виникають на ногах. Наприклад, коли людина спіткнувся чи оступився.

Так може виглядати наслідок травми нігтя на великому пальці ноги: велика темна пляма.

Так і з’являється червона пляма під нігтем великого пальця ноги.Колір потім змінюється. Спочатку він набуває бордово-фіолетовий відтінок, потім з’являються темні сині плями під нігтьовими пластинами, а потім вони чорніють. При натисканні на такий травмований ніготь, зазвичай відчувається хворобливість. Згодом гематома може розсмоктатися або зійти разом з відростаючих новим нігтем. Іноді можуть на якийсь час залишатися чорні точки.
При цьому, як не дивно, людина може навіть на помітити і не запам’ятати, коли сталася травма.

 • Фарбування нігтя агресивними чорними лаками.Використання дешевих і неякісних засобів для покриття нігтьових пластин, та ще й без основи, яка виконує захисну функцію, може залишити незмивні чорні плями. Видалити їх буває дуже складно, а деякі сходять тільки разом з відростаючих нігтем. Коричневе на нігтьової пластини може говорити про часте використання лаків або гелів поганої якості (наприклад, підроблених), забуваючи про необхідність накладення шару захисної основи.
 • Підвищена чутливість до сонячного світла, хімічних речовин або частого перебування у воді – гіперпігментація.Таке явище рідкісне, але призводить до сезонного або викликаному певними подразниками появи не тільки веснянок, але іноді і плям на нігтях. Фактично це родимка під нігтьової пластиною.
 • Що робити: лікування та профілактика

  При виявленні будь-який з перерахованих проблем, викликаних зовнішніми причинами, рекомендується негайно звертатися до фахівців – дерматолога, мікологові або терапевта. У здорової людини плям і точок чорного кольору на нігтьових пластинах бути не повинно.

  Спочатку виявляється причина, здаються аналізи, а потім проводиться терапія захворювання, аж до призначення госпіталізації.

  При грибкових ураженнях необхідно провести зішкріб з нігтьової пластини для визначення типу вразила інфекції. У зв’язку з цим самостійне лікування може виявитися марним, а в гіршому випадку завдати шкоди. Тим більше треба враховувати, що потемніння на нігтях з’являються на пізніх стадіях розвитку грибкової інфекції.

  Будь-яку хворобу набагато легше запобігти, ніж потім довго і дорого лікувати.Це відноситься і до нігтів. Дотримуючись профілактичні заходи щодо профілактики захворювань, нігтьові пластини будуть прекрасно виглядати, і чорні точки на нігтях навряд-чи з’являться. Звичайно, багато що залежить від роду професійної діяльності та способу життя.

  Професійним спортсменам, які займаються активними видами спорту важко уникнути синців і саден. Однак звичайній людині можна бути уважним і не спотикатися по дорозі додому, викликаючи тим гематому на нігтях.А при забиванні дрібного цвяха можна взяти його пассатижами і не провокувати синій колір нігтів на руках. Для уникнення синців і саден, які під нігтями будуть виглядати як темні плями, треба бути більш зібраним і уважним.

  Любителям піших тривалих прогулянок і подорожей необхідно пам’ятати про зручне взуття. Це дозволить вберегти нігтьові пластини від натирання, а також від впливу поту. Частим відвідувачам лазень, саун і басейнів треба мати легку змінне взуття для захисту від грибкових інфекцій.Не зайвою вона виявиться і на роботі для відвідування душа. Адже грибок може бути практично скрізь.

  Жінкам, для уникнення появи плям на нігтях, необхідно берегти їх при користуванні агресивними миючими та миючими засобами. Для цього існують рукавички.

  Гігієна нігтів має на увазі наявність індивідуального манікюрного набору. Це вберігає не тільки від грибкової інфекції, але і від іншого інфікування. Любителькам накладних нігтів слід задуматися про частоту виконання цієї процедури.Постійно ходити з накладними пластинами – травмувати власні нігті.

  Здорове харчування. Слабкий імунітет може дозволити заразитися не тільки грибком, а й на простудні захворювання. А значимість правильного харчування тим більш виражена, коли потрібно лікувати виявлені захворювання, в зв’язку з якими могли з’явиться чорні плями, точки і смужки на нігтях.

  При появі темних плям на нігтьових пластинах, навіть якщо з’явилася тільки одна смуга, але при цьому травм не було, треба звернутися до лікаря.Про це треба пам’ятати.

  Якщо стаття вам сподобалася, поділіться їй, будь ласка, в улюбленій соц. мережі!

  З’явилися плями на нігтях Рук І Ніг: Білі, Темні, Чорні, Жовті

  Головна »Нігті» З’явилися плями на нігтях Рук І Ніг: Білі, Темні, Чорні, Жовті

  Плями на нігтях. Що це означає?

  Здорова людина здорово виглядає. Багато хвороб людини мають зовнішній прояв або на шкірі, або на нігтях.У нормі нігті здорової людини мають ніжно рожевий колір, без плям і смуг.

  Але якщо нігті мають плями або смуги іншого кольору, то це говорить про внутрішній дисбаланс.

  Що може стати причиною зміни кольору нігтів? Таких причин може бути кілька: куріння, інфекції, хвороби печінки і жовчного міхура і багато інших.

  Білі плями
  Поява білих цяток на нігтях – лейкеніхій свідчить про неправильне харчування, про застосування неправильних дієт.Цятки також говорять про те, що в організмі людини нестача вітамінів і мікроелементів, мікроелементів.
  Білий колір нігтя говорить про низький гемоглобіні, зниженому імунітеті, застуді, діабеті.

  Якщо цятки мають вигляд смужок, то це говорить про те, що організму необхідний кальцій, залізо, цинк, а також вітаміни С, А і Е.
  Крім того, такі плями можуть з’явитися у людей хворіють на цукровий діабет і серцево-судинними і нервовими захворюваннями.

  Темні плями.
  Темні або чорні плями на нігті з’являються після удару і травми, це свідчить про наявність гематоми під нігтем.
  Але якщо у вас з’явилися чорні, коричневі плями або прожилки не в результаті травм, то необхідно терміново звернутися до лікаря: іноді чорні плями з’являються у людей з хворою печінкою або з хворим серцем. Чорні плями свідчать про нестачу фолієвої кислоти, білка і вітаміну C.

  Жовті плями.
  Жовте забарвлення нігтя говорить про декілька захворюваннях: печінки, мозку, дихальних шляхів (при палінні).Жовті нігті стають при грибкових захворюваннях, при псоріазі, при дерматиті, при діабеті.

  Бежеві або коричневі плями
  Бежеві плями на нігтях називаються меланоніхіей, вони з’являються у людей з онкозахворюваннями. Такі новоутворення видаляють хірургічним методом.

  Наш організм мудро влаштований. При будь-якому захворюванні він подає нам тривожні сигнали. Потрібно тільки навчитися ці сигнали розпізнавати і вчасно приймати необхідні заходи.

  Плями на нігтях

  Внутрішні захворювання визначаємо по нігтях

  Всім би хотілося мати ідеальний манікюр і педикюр завжди, але іноді з цим виникають проблеми.Внутрішні захворювання можна визначити по зовнішніх змін. Нігті теж можуть бути показником. Якщо у вас є якісь проблеми зі здоров’ям, то можуть з’явитися плями на нігтях пальців рук і ніг. Як тільки ви помітили це, швидше зверніться до лікаря. Запам’ятайте, що якщо організм здоровий, то на пластинах ніколи не з’являться плями.

  За доглянутості рук можна визначити статус людини, тому, якщо ви часто зустрічаєтеся з впливовими людьми, намагайтеся помічати зміни в свій зовнішній вигляд.

  Чому з’являються плями

  Колір плям має своє значення

  • Авітаміноз – темні.
  • Проблеми з нирками або шлунком – білі.
  • Проблемна шкіра – жовті.
  • Захворювання печінки – чорні.
  • Забій – сині.

  Потрібно пам’ятати, що, позбувшись від плями, ви не вирішите проблему. Вона криється всередині вашого організму, і лікувати потрібно причину. А все зовнішні прояви означають, що потрібно щось змінювати в своєму способі життя, і тоді ви отримаєте результат.Тобто плями на нігтях більш-менш темні повинні стати тривожним дзвіночком, після якого потрібно з’ясувати і усунути причину їх появи.

  Давайте розглянемо кожен вид плям нігтів на руках і ногах окремо. Це допоможе зорієнтуватися на шляху до лікування.

  • Отже, жовті плями на нігтях рук можуть означати, що у вас є деякі проблеми зі шкірою. Для того щоб позбутися від цього наслідки, потрібно усунути причину, тобто вилікувати шкіру. А для цього розберіться, чи все гаразд зі здоров’ям, адже шкіра теж є всього лише індикатором здоров’я і може показувати, які внутрішні проблеми є.Також плями на нігтях мають жовті відтінки при прояві грибка.
  • Синя пляма під нігтем – це найчастіше наслідок удару. Воно являє собою згусток крові, який там утворився. У такому випадку потрібно перевірити чи все гаразд з пальцями, не зламані чи вони. Якщо це несерйозно, то потрібно просто почекати, поки ніготь відросте. Але якщо з’являються нові плями на нігтях і мають темні відтінки, то потрібно звернутися до лікаря.
  • Якщо ж удару не було, але з’явилося чорна пляма під нігтем, то це може бути показником проблем з печінкою.У цьому випадку обов’язково потрібно звернутися до лікаря для точного діагнозу.
  • Коричневі плями на нігтях, якщо вони темні, говорять про нестачу в організмі білка і фолієвої кислоти. Вам потрібно переглянути свій раціон.
  • Зелене плямочка – це ознака грибка. Потрібно переглянути свій спосіб життя.
  • Якщо у вас з’явилися червоні плями на нігтях, то це або наслідки травми, або ознака псоріазу або захворювань серця.

  При носінні незручного взуття може з’явитися темна пляма на нігті великого пальця ноги.У такому випадку потрібно бути обережним з цим і краще змінити взуття, щоб більше не травмувати тканини нігтя, адже це може призвести до більш складним і серйозних наслідків, і плями на нігтях трохи темні перетворяться в вашу постійну проблему.

  Якщо у вас на нігтях ніг з’явилися темні плями, то це може бути початком розвитку грибка. Зверніться до лікаря, який зможе поставити точний діагноз. У випадках коли плями на нігтях досить темні, це може призвести до відшарування нігтя, що само по собі не дуже добре і приємно.

  Деякі лаки можуть провокувати появу цяток на нігтях. Якщо ви це помітите, то краще викинути його.

  Як виглядають все приклади, можна побачити на фото. Також ви можете прочитати, які є прикмети з цього приводу.

  Як видалити чорні і кольорові плями на нігтях рук і ніг

  Плями на нігтях можна прибрати

  При їх появі потрібно звернутися в шкірно-венеричне відділення лікарні і пройти консультацію у лікаря.

  Найлегше прибрати плями на нігтях, які мають темні відтінки.У них нескладно визначити причину появи. А в салоні вам все швидко і якісно очистять, але тільки після того, як усунете причину.

  У той же час якщо плями на нігтях не надто темні, то це означає, що хвороба прогресує і ще не дійшла до піку. Саме в цей момент потрібно зайнятися лікуванням, щоб не упустити момент.

  Пам’ятайте про те, що для того, щоб завжди виглядати і бути здоровими, вам потрібно бути уважними до деталей. Адже недарма кажуть, що диявол криється в деталях.І щоб він не дістався до вашого здоров’я, доведеться звертати увагу на найменші зміни.

  Деякі з вище перерахованих проблем можна вирішити в домашніх умовах. Для цього потрібно небагато спиляти поверхню нігтя пилкою з великою абразивністю, після чого нанести на поверхню пальця лікувальний засіб. У таких випадках рекомендується використовувати оливкову олію з додаванням вітамінного комплексу, відвар петрушки з морською сіллю, відвар з кори дуба і ромашки. Всі ці компоненти добре впливають на стан ваших рук і ніг.

  Якщо ви вже були у лікаря, то таким же чином можна нанести виписане їм ліки. Також корисно робити різного роду ванночки.

  З проблемою потемніння на пластині стикається практично кожен, але у деяких це проходить само собою, а іншим доводиться докласти багато зусиль, щоб виправити ситуацію. Тому якщо ви зіткнулися з такого роду проблемою, то не турбуйтеся, а просто не зволікайте з лікуванням. Тоді дуже скоро все пройде, і ви забудете про це, як про поганий сон.

  (рейтинг поки відсутня, оцініть першим)

  Джерела: http://nailsfit.ru/health/temnye-pyatna-chernye-poloski-i-tochki-na-nogtyah.html, http://women7club.info/poyavilis-pyatna-na-nogtyax-ruk-i -nog-belye-temnye-chernye-zheltye /, http://vselady.ru/krasota/uhod_za_nogtjami/pyatna-na-nogtyah.htm

  Source: manikyurchik.ru

  Читайте також

  Якщо при діабеті на нігтях темна пляма

  У діабетика на нігтях з’явилися темні плями: чому чорніють пальці ніг?

  Цукровий діабет характеризується ураженням кровоносних судин від великих до самих дрібних.Прояви макро- і мікроангіопатії пов’язані з підвищеним рівнем глюкози в крові, вони прогресують у міру розвитку діабету.

  Порушений кровообіг візуально можна побачити на нижніх кінцівках щодо змін нігтьових пластинок. У діабетиків нігті можуть змінювати форму, колір. Зниження циркуляції крові ускладнюється вростанням куточків в тканини біля нігтя, часто приєднуються грибкові інфекції.

  Запальні процеси м’яких тканин пальців при цукровому діабеті призводять до того, що утворюється гній навколо нігтя, а в умовах порушеного кровопостачання і лімфооток, зниженою іннервації такі поразки протікають важко з поширенням на стопу або кисть.

  Потемніння нігтя при синдромі діабетичної стопи

  Якщо у діабетиків на нігтях з’явилися темні плями, то це може бути першою ознакою розвитку полінейропатії. При цьому ускладненні відбувається порушення постачання кров’ю і ослаблення іннервації нижніх кінцівок.

  Судинна стінка при діабеті стає більш крихкою, тому при незначному тиску розвиваються крововиливи в м’які тканини. В умовах зниженої чутливості до болю пошкодження шкіри част залишаються непоміченими, а приєднання інфекції призводить до нагноєння гематом.Лікування проводиться тільки хірургічним шляхом.

  Потемніння нігтя може бути викликано тривалим тиском при носінні незручного взуття або ударом, який пройшов непоміченим. Тому для хворих на діабет рекомендується щоденний огляд ніг для виявлення мікротравм, які можуть ускладнитися формуванням виразкових дефектів або інфекційними процесами.

  Іншою ознакою порушення мікроциркуляції є врослий ніготь. Нігті можуть вростати при наявності таких факторів:

  1. Особливості форми.
  2. Неправильно проведеному педикюрі (занадто коротко обрізаний ніготь).
  3. Деформації нігтьової пластинки після травм.
  4. Грибкові захворювання нігтів.
  5. Плоскостопість.
  6. Здавлення взуттям.

  Вросший ніготь проявляється набряком м’яких тканин біля нігтя, почервонінням і болем, який посилюється при натисканні. При ураженні великого пальця надягати закрите взуття стає важко. На наступній стадії врізався ніготь утворює рану, в яку проникають мікроби, утворюється гній.

  вскрившіхся абсцес покривається грануляційною тканиною, запалення поступово вщухає. Але при цукровому діабеті це поліпшення може бути уявним, так як незабаром процес поновлюється і захворювання стає хронічним.

  Тому звернення за спеціалізованою допомогою має бути у хворих на діабет при появі перших ознаках запалення, щоб запобігти нагноєння. Врослий ніготь видаляється тільки хірургом.

  Грибкові ураження нігтів при цукровому діабеті

  Поразки стоп, викликані грибками, зустрічаються приміряне у третини хворих на цукровий діабет.За результатами мікробіологічних досліджень діагностується частіше кандидоз і трихофітія. Порушення захисних властивостей шкірних покривів, суха шкіра зі схильністю до появи мозолів і тріщин призводять до зростання грибкової флори.

  Ризик розвитку мікозів підвищується в умовах порушеної проникності капілярів, порушеного харчування тканин, уповільненої кровотоку, проявів кисневого і вуглеводного голодування клітин. При поєднанні ураження судин і нейропатії природні механізми боротьби з мікробами слабшають.

  Встановлено зв’язок між рівнем глюкози в крові та проявами грибкових уражень. При слабкій компенсації цукрового діабету підвищення вмісту в крові ліпідів і кетонових тіл на тлі гіперглікемії знижують активність лейкоцитів і лімфоцитів, що призводить до падіння клітинного імунітету, а, отже, до безконтрольного зростання мікробів.

  Синдром діабетичної стопи призводить до розвитку ускладнень грибкових інфекцій кісток. Невеликі пошкодження шкіри, які виникають при травмуванні зруйнованим нігтем, в умовах порушеної чутливості призводять до таких станів:

  • Ерозії нігтьового ложа.
  • Запалення тканин біля нігтя.
  • Формування виразкового дефекту.
  • Приєднання остеомієліту.
  • Системні прояви грибкової інфекції.

  При нейропатической формі діабетичної стопи частіше уражаються тільки нігті, а при ішемічній – нігті і стопа.

  Також характерною ознакою грибкових уражень є почервоніння, свербіж шкіри між пальців, при цьому мізинець і безіменний палець є найбільш частим місцем розвитку грибкового дерматиту.

  Лікування нігтьового грибка при діабеті

  Для місцевого лікування використовують мазі, креми, розчини та спреї. Призначаються препарати Ламізил, Микоспор, Клотримазол і Екодакс. Для лікування міжпальцевих мікозів використовують розчин або спрей. Для обробки нігтьових пластин застосовується лак Лоцерил або Дафнеджін, Батрафен.

  Їли ураження нігтів супроводжується ускладненнями, то призначаються протигрибкові препрарати системної дії. Вони здатні зупинити розмноження грибків за рахунок дії на вироблення фактора (ергостеролу), що підсилює ріст клітин цих мікроорганізмів.

  При призначенні лікування системними препаратами хворим на цукровий діабет враховується його спектр дії і сумісність з цукрознижувальними препаратами, а також побічні дії на печінку і нирки.

  Основні групи препаратів для лікування мікозів при діабеті:

  1. Тербінафін: Ламізил, Тербінокс, Термікон. Максимум дії проявляється у ставленні дерматіфітов, мають виражену протизапальну активність.
  2. Ітраконазол: Орунгал, Ірунін.Препарати поєднуються з антидіабетичної терапією, не дратують ниркову тканину, діють на дерматофіти, кандиду, цвілеві гриби. Добре проникають в нігті.
  3. Флуконазол: Дифлюкан, Мікомакс, Флюкостат. При призначенні з препаратами сульфонілсечовини підвищується ризик гіпоглікемії.

  При лікуванні грибкових уражень необхідно стабілізувати рівень глюкози в крові на рівні індивідуальних цільових значень. Якщо не усувається гликемия при цукровому діабеті 2 типу пероральними антидіабетичними препаратами та у хворого є ознаки системного мікозу, то показаний перехід на інсулінотерапію.

  Профілактика ураження ніг при цукровому діабеті

  Для запобігання важких наслідків травм і грибкових інфекцій необхідний щоденний ретельний огляд стоп. Особливо це важливо при ознаках порушення кровообігу в нижніх кінцівках і при тривалому перебігу цукрового діабету.

  У групі підвищеного ризику розвитку грибкових інфекцій перебувають люди похилого віку та ослаблені пацієнти, після тривалих інфекційних хвороб та застосування антибіотиків, а також при високих цифрах вмісту цукру в крові.

  У таких хворих навіть незначні почервоніння і хворобливість повинні не залишатися без уваги. Необхідне своєчасне консультування у невропатолога і дерматолога. Крім цього не рідше одного разу на три місяці проводиться визначення глікозильованого гемоглобіну та показників ліпідного обміну, при показаннях – розгорнуте імунологічне обстеження.

  Для профілактики пошкодження шкіри і нігтів потрібно дотримуватися такі рекомендації:

  • Не можна ходити босоніж навіть в приміщенні.
  • Взуття має бути підібрана за розміром, не викликати здавлення або натирання.
  • Перед надяганням потрібно оглядати взуття для унеможливлення потрапляння камінців, пошкодження устілок, утворення складок або рубців.
  • Щоденна гігієна і висушування шкіри стоп.
  • Не можна користуватися чужою взуттям.
  • Для проведення педикюру потрібно використовувати тільки стерильні інструменти, краще апаратні методики.

  Також важливо використовувати тільки взуття з натуральних матеріалів, щодня міняти шкарпетки, панчохи, після відвідування спортзалу, басейну або лазні обов’язково обробити ноги протигрибковим спреєм або кремом.Можна використовувати також масло чайного дерева, доданий в звичайний крем для ніг.

  Після того, як лікування грибка при цукровому діабеті підійде до кінця, потрібно буде обробити взуття формаліном для запобігання повторного зараження. Для цього її з внутрішньої сторони змащують ватним тампоном і залишають в закритому целофановому пакеті на добу. Панчохи і шкарпетки після прання кип’ятять.

  У відео в цій статті продовжена тема грибка нігтів при діабеті.

  Темні плями або крапки на нігтях

  Чорні плями на поверхні нігтя не є рідкістю.Вони можуть бути ознакою травми нігтьової пластини, попадання інфекції або загального стану здоров’я. В іншому випадку ці плями вважаються косметичної, а не медичною проблемою.

  Для більшості людей вони є непривабливими і викликають збентеження.

  Забій є загальною причиною плям на нігтях. Травма змушує кров збиратися в тканинах під поверхнею нігтьової пластини. З медичної точки зору це називається подногтевой гематомою. Загальним симптомом такого стану є зміна кольору нігтьової пластини.

  Травми нігтів на пальцях ніг можуть викликати хворобливість і дискомфорт. Її можна отримати при бігу або прогулянці, а також при носінні тугий взуття. В цьому випадку темна пляма викликано пошкодженням капілярів під нігтем.

  Необхідно обрізати нігті і надягати добре облягаючий взуття, щоб запобігти таким травми. У цій ситуації болезаспокійливі препарати, а також простий холодний компрес можуть допомогти полегшити тимчасову біль.

  При важкій травмі людина, можливо, втратить ніготь, тим не менш, темних плям бути не повинно, коли відростає новий.

  Грибкова інфекція

  Грибкова інфекція є інший найбільш імовірною причиною зміни кольору нігтів або появи плям. Грибок часто виникає, коли нігті на ногах кришаться. Найефективніший спосіб позбутися від неї – це пройти курс протигрибкових препаратів.

  Грибкова інфекція може проявлятися в такий спосіб:

  • Чорні плями на нігтях, які починають жовтіти
  • Кольорові уламки видно під нігтьових ложем
  • Потовщення нігтів
  • Нігтьова пластина починає руйнуватися
  • Неприємний запах
  • Край нігтя кришиться
  • Неправильний ріст
  • Відділення від нігтьового ложа.

  Лікування:

  • Застосовувати лікувальний лак (продається в аптеках), щоб позбутися від інфекції
  • Зниження тиску на потерпілу область
  • Хірургічне видалення ураженого нігтя.

  Бактеріальна інфекція

  Бактеріальна інфекція також може бути причиною появи чорних плям. У деяких людей вона призводить до зеленого кольору нігтьової пластини. Синьогнійна паличка (Pseudomonas) є бактерією, при якій ніготь набуває зелено-чорний відтінок.Бактеріальна інфекція поширена під пухкими нігтями.

  Щоб лікувати її будинку, можна спробувати наносити антибіотичні краплі або робити ванночки в антисептичному розчині, такому як оцет. Якщо причиною зміни кольору є бактеріальна інфекція, необхідно:

  • Уникати ходити у відкритому взутті
  • Не ходити по траві або бруду босоніж
  • Очистити нігті від бруду
  • Уникати спільного використання взуття або шкарпеток.

  Ніготь бігуна ( “runner’s toe”)

  Це поширений вид травми, спостережуваний у спортсменів.Також називається подногтевой гематомою і виникає в результаті скупчення крові під нігтем. Чи не є серйозним захворюванням, але може бути дуже болючим.

  Гематома викликана низхідним тиском або горизонтальним відділенням нігтьової пластини від ложа. Ця повторювана травма призводить до кровотечі і скупчення крові і зазвичай характеризується червонувато-чорним кольором нігтя на пальці ноги. У деяких людей пластина може також стати більш товстої і крихкою.

  піднігтьове гематома лікується шляхом консервативного зниження тиску в ураженій області або шляхом проколу і дренуванням.Іншим варіантом лікування при більш важкому стані є видалення всієї нігтьової пластини.

  Врослі нігті

  Вросший ніготь, на думку Американського коледжу хірургії стопи і гомілковостопного суглоба, також є можливою причиною його потемніння.

  Жовтуха – медичний термін, який описує пожовтіння шкіри. Сама по собі жовтяниця не є захворюванням, а служить симптомом різних можливих основних станів організму. Зміна кольору відбувається, коли в організмі занадто багато білірубіну – жовтого пігменту, утвореного при розщепленні мертвих еритроцитів в печінці.

  Вплив тепла

  Носіння взуття довгий час сприяє зростанню бактерій і грибів. Наприклад, стопа атлета виникає, коли розвивається оперізуючий лишай. Заразитися грибком можна шляхом прямого контакту з інфікованою людиною або з зараженими поверхнями.

  Коли причиною чорних плям на нігтях є стопа атлета, викликана впливом тепла, інші симптоми включають наступне:

  • Важкий свербіж
  • Відчуття печіння між пальцями
  • Хворобливі бульбашки, наповнені рідиною
  • Суха шкіра на підошвах або з боків ніг
  • Відшаровування нігтів від нігтьового ложа.

  Хвороба Аддісона

  Також відома як первинна недостатність кори надниркових залоз або їх гіпофункція, хвороба Аддісона є рідкісним розладом наднирників (дві маленькі залози, які розташовані на поверхні нирок).

  Надпочечники виробляють два важливих гормону – кортизол і альдостерон. Захворювання може торкнутися людей будь-якого віку, але частіше зустрічається у людей у ​​віці від 30 до 50 років. За даними національних служб охорони здоров’я Сполученого Королівства, стан частіше розвивається у жінок, ніж у чоловіків.

  У країнах, що розвиваються захворювання часто пов’язано з аутоімунними порушеннями, а також з туберкульозом.

  Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я Сполучених Штатів, хвороба Аддісона зазвичай пов’язана з дисфагією, втомою, втратою ваги, гіпотонією, болем у животі і ламкістю нігтів. Цей стан класично розглядається з гіперпігментацією через меланогенеза АКТГ.

  Потрібно звернутися за медичною допомогою, якщо Ви помітили будь-якої з таких симптомів:

  • Потемніння ділянок шкіри
  • Небажана втрата ваги
  • Проблеми шлунково-кишкового тракту
  • Підвищена тяга до солоної їжі
  • Болі в суглобах або м’язах.

  Псоріаз – це захворювання нігтів, що зачіпає приблизно 2-3% людей. При псоріазі проводиться занадто багато клітин шкіри, які утворюють кольорові плями, виразки і хворобливі пухирці, наповнені рідиною.

  Лінія охорони здоров’я повідомляє, що у близько половини людей з псоріазом і близько 80 відсотків людей з псоріатичний артрит розвиваються зміни в нігтях. В даний час лікарі не можуть виділити причину цього явища.

  У рідкісних випадках нігті є єдиною частиною тіла, де виявляються ознаки захворювання.У деяких людей також може розвинутися висип на інших частинах тіла.

  Супроводжується псоріаз наступними симптомами:

  • Може привести до того, що нігтьова пластина втрачає клітини, і будуть утворюватися дрібні ямки і нерівності на поверхні нігтя
  • Відділення нігтьової пластини
  • Ущільнення і зміна форми
  • Зміна кольору нігтів.

  Лікування цього стану може бути ускладнене, оскільки воно впливає на ніготь у міру його зростання.Варіанти лікування включають наступне:

  • Фототерпаія
  • Пероральні протигрибкові засоби
  • Видалення пошкодженого нігтя
  • Стероїдні креми та мазі.

  Чорні плями під нігтем також можуть бути викликані раком шкіри. Акральна лентігінозная меланома – це тип раку, який може викликати зміну кольору нігтів. Піднігтьового меланома починається в матриці нігтя. Найчастіше вона зачіпає великі пальці рук і ніг. Цей рідкісний тип раку шкіри, як і інші меланоми, пов’язаний з впливом сонячних променів.Дане захворювання вимагає обов’язкового лікування, так як може супроводжувався метастазами і поширитися по організму.

  Темні лінії на нігтях

  Темні плями або лінії на нігтях можуть виникати при крововиливі. Це маленькі згустки крові, які, як правило, проходять вертикально під нігтями. Ця проблема не є специфічною для будь-якого конкретного умови, однак вона може бути пов’язана з гострою системний червоний вовчак, псоріаз нігтів і антифосфоліпідним синдромом ( «густа кров»).

  Симптоми ендокардиту (запалення серця) можуть розвиватися повільно або раптово. Деякі з них включають лихоманку, озноб і потовиділення. Інші симптоми:

  • Невелика область кровотечі під нігтями
  • Набряк ніг
  • Хворобливі плями на шкірі долонь.

  Коли причиною темних точок або ліній нігтів є крововилив пов’язане з ендокардитом, можливо, знадобляться внутрішньовенні ін’єкції антибіотиків. Необхідно якомога швидше діагностувати стан, щоб застосувати правильний варіант лікування.

  Також зміна пігментації в нігті у вигляді лінії може бути причиною подногтевой меланоми (дивіться попередній розділ статті про рак шкіри).

  Причини чорних або темних плям на нігтях ніг

  Дефіцит вітаміну B12

  Нестача вітаміну B12 або фолиеводефицитная анемія може викликати широкий спектр симптомів. Вони розвиваються поступово, але можуть погіршитися, якщо стан довгий час не лікується. В цілому адекватне харчування важливо для підтримки здоров’я пальців і ніг.Зміни зовнішнього вигляду нігтя можуть стати першою ознакою дефіциту вітаміну B12.

  Основними симптомами цього стану можуть бути крихкість, зміна кольору або поява ліній. Слід звернутися до лікаря якомога швидше, щоб запобігти будь-які ускладнення.

  При деяких системних захворювання (діабет, фолиеводефицитная анемія, цироз печінки, ниркова недостатність і ін.) Нігті стають білими, а деякі не посвітлілі ділянки можуть здаватися темними плямами

  Цукровий діабет

  Більшість людей з діабетом типу 2 часто відчувають проблеми з ногами.Причиною цього є поганий кровообіг і пошкодження нервів. Зазвичай при цьому захворюванні спостерігається затвердіння і потемніння нігтів на ногах.

  Червоний плоский лишай

  Червоний плоский лишай – висипання на шкірі, поява якої пов’язано порушенням роботи імунної системи. Цей стан може проявлятися кольоровими лініями з висипом, свербінням і болючими поразками, які розвиваються і поширюються по тілу.

  Інші умови включають

  • Серцево-судинні захворювання
  • Злоякісна меланома.

  Чорні плями під нігтями

  піднігтьове гематома є найбільш вірогідною причиною появи чорних плям під нігтями. Її можна виявити і під нігтями на ногах.

  Травми нігтя можуть бути особливо болючими. Це також може привести до того, що нігтьова пластина буде змінювати колір з червоного на синій і, нарешті, чорний, як тільки кров застигне.

  піднігтьове гематома дуже поширена і може бути викликана будь-яким з наступних факторів:

  • Падіння важкого об’єкта
  • Удар по пальцю
  • Придавливание дверима.

  Маленькі чорні плями або крапки на нігтях

  Колір і зовнішній вигляд нігтя можуть багато чого сказати про загальний стан здоров’я. Якщо людина не може визначити фактичну причину дрібних чорних плям на нігтях, необхідно, щоб доктор вивчив стан і встановив фактичну причину проблеми.

  Дрібні чорні плями можуть бути ознакою таких станів:

  • Меланоцитарних родимки
  • Злоякісна меланома
  • Хвороба Аддісона.

  Способи лікування

  Лікування нігтів буде залежати від того, що є основною причиною стану. Чорні нігті можуть бути болючими, але за допомогою простих домашніх засобів дискомфорт може бути знижений. Можна спробувати наступне, щоб позбутися від точок і плям на нігтях:

  • Після травми нанести холодний компрес на постраждалі області
  • Протизапальні препарати допоможуть знизити набряк і запалення, викликані травмою
  • Потрібно переконатися, що взуття щільно облягає ногу, щоб уникнути роздратування, яке може привести до утворення темних плям або погіршити поточний стан
  • У тих випадках, коли причиною проблеми є грибкова інфекція, варто застосовувати протигрибкові засоби
  • Слід звернутися за медичною допомогою, якщо потемніння поширюються на інші нігті чи ні змін в ході лікування проблеми.

  Рекомендації та поради

  Слід уникати користуватися чужими лаками для нігтів, а також ножицями і кусачками оскільки це може бути основною причиною зараження. Потрібно використовувати індивідуальні інструменти для педикюру та манікюру під час відвідування салонів краси. Варто уникати глибокого видалення кутикули, так як це може викликати інфекцію.

  Необхідно уникати бажання гризти нігті і завжди намагатися тримати їх в чистоті і сухості. Для здоров’я нігтів необхідно харчування, багате вітамінами і білками.Для росту міцних нігтів корисні вітамін B і кальцій, які містяться в яйцях, м’ясі, цільних зернах і молоці.

  При наявності врослих нігтів на ногах, не потрібно соромитися звертатися до лікаря. Якщо часто використовуються руки і нігті в роботі, потрібно надягати гумові рукавички для їх захисту.

  Домашні засоби

  Оцтова кислота може допомогти контролювати проблему темних нігтів на ногах. Необхідно змішати трохи оцту з водою і потримати ноги в такому розчині.Після цього висушити їх і протерти рушником. Повторити ці кроки двічі або тричі, щоб позбутися від проблеми.

  Харчова сода

  Ефективним засобом від темних плям на нігтях, а також протигрибковим засобом є харчова сода. Потрібно додати трохи харчової соди в невелику кількість води, щоб отримати розчин. Після ванночки з розчину оцту, слід потримати ноги в розчині соди.

  Масло чайного дерева

  Антимікробні властивості олії чайного дерева роблять його ідеальним домашнім засобом для позбавлення від темних плям на нігтьової пластини.Воно відоме як чудодійний засіб для лікування проблем зі шкірою і волоссям. Потрібно помістити три-чотири краплі олії чайного дерева в ємність, додати достатню кількість води, потім потримати ноги в рідини близько 20 хвилин.

  англійська сіль

  Це ще один ефективний домашній засіб, яке можна використовувати, щоб позбутися від проблем з нігтями, а також від болю, пов’язаної з ними. Слід змішати близько чверті чашки солі з десятьма чашками теплої води.Тримати ноги в розчині близько п’ятнадцяти-двадцяти хвилин. Якщо виконувати процедуру регулярно, можна легко позбутися від темних плям на нігтях ніг і хворобливих відчуттів, викликаних локальними причинами.

  Як змінюються нігті при цукровому діабеті?

  Пацієнти, які зіткнулися з цукровим діабетом, знають про те, що подібне поразка є своєрідним випробуванням. На тлі підвищення показників глюкози в організмі відбуваються різні зміни.

  Виявляються порушення обміну речовин, на тлі яких випадає волосся, шкіра втрачає еластичність, на руках і ногах пацієнта нігті при цукровому діабеті темніють.Причиною поразки нігтьових пластин може виступати грибкове інфікування. Для здорової людини поразки такого характеру є безпечним і піддається успішному лікуванню.

  Впровадження грибкових колоній для діабетика більш небезпечно, пов’язано це з тим, що при СД істотно порушується процес циркуляції крові, а патогенні микроорганизме можуть стрімко поширюватися, викликаючи ураження м’яких тканин.

  Псуються нігті при цукровому діабеті.

  Що відбувається з нігтями при СД?

  Нігті на ногах при цукровому діабеті змінюються через порушення процесу нормальної циркуляції крові по судинах.На ногах чорніють нігті при цукровому діабеті з-за стабільно підвищених концентрацій цукру в крові, в результаті найменших травмацій пластини відбуваються крововиливи. На такому тлі підвищується ризик приєднання бактеріальної флори і появи нагноєння.

  Важливо! Почорніння нігтьової пластини – найбільш поширена проблема, з якою стикається більшість діабетиків. Факторами, що провокують прояв такого порушення, часто виступають механічні пошкодження, які проявляються в результаті носіння неякісного взуття.

  Почорніння нігтя.

  Темні плями на нігтях при цукровому діабеті та інші ураження являють собою не тільки естетичний дефект. Нерідко на такому тлі створюються передумови для розвитку виразки на стопі.

  Основна небезпека уражень такого характеру полягає в ампутації кінцівки. Саме тому приділяти увагу прояву найменших змін слід на початкових етапах розвитку ураження. Лікування при СД не завжди можливо проводити в домашніх умовах, часто показана госпіталізація пацієнта.

  Грибок нігтя

  Нігті і діабет – поняття досить пов’язані. Основна зв’язок простежується в тому, що пацієнти, які страждають на ЦД, частіше здорових людей стикаються з різними порушеннями целостностями і патологічними змінами в будові нігтьової пластини.

  До переліку чинників, що сприяють розвитку мікозу, відносять:

  • зниження протекційних властивостей організму діабетика на тлі недостатнього споживання вітамінів і мікроелементів;
  • наявність ран і тріщин на поверхнях стоп;
  • носіння взуття людини, що має грибок.

  Увага! Основна причина прояви змін, які зачіпають нігті хворого на ногах і руках, складається в порушенні кровообігу. Оскільки при діабеті в першу чергу страждають нижні кінцівки, нігті на них частіше піддаються змінам.

  Грибок нігтів або оніхомікоз проявляється у діабетиків досить часто. Слід зауважити, що подібне поразка не представляє небезпеки для здорової людини і успішно лікується спеціальними медикаментозними засобами.

  Для осіб з підвищеною концентрацією цукру в крові, ризик поширення інфекції на м’які тканини стопи в кілька разів вище.

  Характерні для грибкового ураження ознаки.

  Виявити грибкове ураження досить просто, до характерних ознак відносять:

  • розшарування нігтьової пластини;
  • ущільнення нігтя;
  • зміна кольору на жовто-коричневий або синій.

  Основна небезпека такого ураження полягає в безвідповідальному ставленні пацієнтів до власного здоров’я. Часто вони звертаються до дерматолога на останній стадії захворювання після втрати чутливості.

  Для позбавлення від грибкового ураження показано комплексний вплив, але навіть вірно підібрана схема терапія не завжди призводить до очікуваного, позитивного результату. На запущеній стадії відбувається повне і безповоротне потемніння пластини, її відновлення є неможливим.

  Чому грибок при СД часто розвивається.

  Лікування пацієнта, який страждає на діабет, що зіткнулося з онихомикозом повинен підбирати лікар-мікології. Інструкція вважає застосування спреїв для обробки взуття, лаків, призначених для нанесення на вогнище ураження.

  Ціна подібних препаратів – висока, не всі мають однакову активністю тому визначати найбільш ефективний засіб, розглядаючи характер ураження повинен лікар.

  Особливості лікування

  Визначаючи схему терапевтичного впливу, фахівець повинен враховувати характер ураження і його глибину, а також природу інфекції.

  Важливо! Схема лікування грибка в кожному конкретному випадку може істотно відрізняться.

  Фреза.

  При своєчасному зверненні до фахівця лікування грунтується на періодичній обробці ураженої поверхні протигрибковими складами.При прояві потовщень обробка проводиться з використанням спеціальної фрези (на фото) для зняття верхніх шарів пластини і забезпечення проникнення лікарського розчину до вогнищ ураження. У разі, коли подібного впливу недостатньо курс терапії проводиться в умовах стаціонару відділення.

  Пацієнтам, які страждають на цукровий діабет потрібно пам’ятати про те, багато протигрибкові засоби для перорального прийому здатні знижувати ефективність сахаростабілізірующіх складів, тому для діабетиків подібний вплив може бути небезпечним.

  При виборі засобів для лікування фахівець повинен враховувати, що медикаментозні препарати повинні відповідати наступним вимогам:

  • відсутність лікарського взаємодії із засобами, що знижують показники цукру в крові діабетика;
  • відсутність проявів побічних ефектів на тлі використання;
  • препарати не повинні провокувати гіпоглікемію.

  Як лікувати нігті при цукровому діабеті підкаже фахівець, але пацієнти повинні пам’ятати про те, що курс лікування слід пройти до кінця.При необхідності проводиться профілактичне лікування через деякий час.

  Обробка протигрибковими засобами.

  Відео в цій статті ознайомить читачів з основними особливостями усунення грибка.

  Вростання нігтя

  Нерідко при цукровому діабеті відбувається вростання нігтьової пластини в навколишні м’які тканини. Ніготь при цьому поступово входить в шкіру, виявляються припухлості і почервоніння в області. Найчастіше пацієнти не реагують на подібне порушення бо не відчуваю болю через зниження чутливості.

  Чи можна видаляти врослий ніготь.

  Увага! Причиною вростання нігтів при цукровому діабеті часто є носіння незручного, тісного взуття.

  При виявленні проблеми такого характеру пацієнт повинен без зволікань звернутися до фахівця. При тривалому ігноруванні порушення підвищується ризик поширення інфекційного вогнища, на тлі чого проявляється поразка не тільки пальців, але і стопи.

  У запущених випадках лікування має на увазі використання радикальних методів, заснованих на видаленні ушкодженої нігтьової пластини або всього пальця.

  Існуючі методики, що застосовуються для усунення вростання нігтя можна розділити на кілька напрямків:

  • консервативні методики – застосовуються лише за умови відсутності серйозних ускладнень;
  • радикальні – використовуються при вираженому запальному процесі і ускладненнях.

  Консервативне лікування має на увазі проведення щоденних ванночок з додатками активних компонентів: сіль і сода, розчин марганцю.У деяких випадках використовуються механічні пристосування: пластини, пружини скоби, що забезпечують усунення деформації.

  Хірургічне втручання часто має на увазі видалення всього врослого нігтя або його частини для усунення запалення. Операція проводиться під місцевим наркозом.

  Такий вплив має недоліки: оскільки в ході операції видаляється ніготь, нігтьове ложе стає відкритим для впливу різних зовнішніх факторів. Присутня висока ймовірність рецидиву.

  Особливості догляду за ногами при СД

  Про необхідність дотримання основних правил гігієни відомо всім. Особливо увагу цьому питанню варто приділяти діабетикам. Пов’язано це з тим, що регулярний догляд за нігтями дозволить попередити розвиток небезпечних ускладнень.

  Для того щоб зміна нігтів при цукровому діабеті не відбулося потрібно дотримуватись таких правил:

  1. Проведення регулярного, ретельного огляду кожного пальця на наявність змін.При виявленні будь-яких патологічних змін пацієнт повинен звернутися до дерматолога. Своєчасно проведений курс терапії дозволить знизити ймовірність прояви небезпечних наслідків.
  2. Частка ніг від мертвої шкіри. Після ванних процедур шкіру ніг потрібно обробляти з використанням м’якої пемзи.
  3. Регулярна обробка шкірних покривів зволожуючими кремами. Пацієнти повинні приділити увагу вибору якісних складів.
  4. Проведення педикюру, з виключенням ризику отримання травм шкіри.Травматизація може стати причиною розвитку інфекційного процесу.
  5. Забороняється носити взуття інших людей. По пляжу слід ходити у взутті. Також варто відмовитися від відвідин лазень і саун.
  6. При прояві ознак, характерних для будь-якого ураження варто звернутися до фахівця.

  Пацієнтам також варто пам’ятати про необхідність вибору якісного взуття.

  Варто пам’ятати про те, що ризик прояву поразок нігтьової пластини істотно знижується при встановленні хорошій компенсації цукрового діабету, тому основа профілактики лежить саме у встановленні контролю над перебігом хвороби.Безумовно, про заходи профілактики забувати не слід.

  Питання лікарю

  Артеменко Ігор, 26 років, м Псков

  Добрий день. У мене грибок на пальці ноги. На лівій нозі сам ніготь м’який, а на правій, твердий. Пройшов повний курс обстеження, лікуюся згідно призначень лікаря. Застосовують медикаментозні засоби загального і місцевого впливу, випробував народні рецепти. Грибок вже 4 роки, протягом двох років приймаю Ітрунгар і Фуніт. Чому немає ефективності? Лікування призначено, вірно?

  Добрий день, Ігор.Зверніть увагу на те, що процес лікування грибкового ураження завжди досить тривалий. Розгляньте механізм Ваших дій, чи все зроблено правильно? Грибкове ураження вимагає не тільки проведення обробки ураженої зони, важливо обробляти взуття за допомогою спеціальних протигрибкових спреїв.

  Якщо протигрибкові засоби протягом декількох років не виявляють власну ефективність, слід розглянути можливість видалення нігтьової пластини. Така процедура проводиться під місцевим наркозом, але застосовується, в крайньому випадку, тому що є присутнім ризик потрапляння патогенних мікроорганізмів на поверхню рани.

  Віктор, 38 років, м Дербент

  Здравствуйте. У мене на нігті наріст, при обстеженні в ньому був виявлений патогенний міцелій. Освіта присутній на протязі декількох років, не росте не збільшується в розмірах і не поширюється. Підкажіть, як від нього позбутися?

  Добрий день, Віктор. Після проведення механічного чищення в медичному закладі повинні застосовуватися протигрибкові препарати загальної та місцевої дії. Тривалість використання коштів близько 3 місяців.Потрібно також підібрати комплекс полівітаміни.

  Джерела: http://diabetik.guru/complications/u-diabetika-na-nogtyah-poyavilis-temnye-pyatna.html, http://100simptomov.ru/nogi/temnye-pyatna-ili-tochki-na-nogtyax , http://diabet-expert.com/simptomatika/nogti-saharnyj-diabet-243

  Чорна пляма на нігті ноги при цукровому діабеті – Все про діабет

  Симптоми

  Як ми вже згадували, поява чорних плям на нігтях може свідчити як про недавню травму нігтя або неправильному догляді за ними, так і про можливе захворювання, про яке людина до пори до часу міг і не знати.А значить, плямочка виявилося сигналом, що свідчить про серйозне або не дуже серйозному (якщо такі бувають) захворюванні. В цьому випадку темні плями потрібно розглядати як перші ознаки порушення здоров’я, і ​​до них обов’язково варто поставитися уважно.

  Опустимо той момент, коли появи точок і смужок на нігтях передувала травма. При бажанні можна згадати навіть невеликі пошкодження, а про серйозне стисненні або ударі, що викликала крововилив під ніготь, забути не так-то й просто.Такі пошкодження зазвичай не мають серйозних наслідків, особливо, якщо прибрати травмує фактор. І навіть якщо пошкоджений ніготь буде і далі піддаватися «насильству», результатом буде відходження нігтьової пластини від ложе (тобто можна позбутися нігтя, правда, на час, потім він знову відростає) або дистрофічні зміни рогового шару пальця (частіше таке спостерігається на ногах при носінні тісного взуття або грі в футбол).

  Якщо мова йде про травматичних ушкодженнях, то чорні плями в цьому випадку можна з більшою ймовірністю очікувати на нігтях великих пальців ніг , які більше за інших схильні до травматизму навіть при ходьбі, не кажучи вже про малий розмір взуття чи грі в футбол.

  Якщо це був удар при падінні важкого предмета на ногу, то гематома утворюється в тому місці, куди впав предмет, а її розмір і колір буде залежати від сили удару. Якщо травма була нанесена при ходьбі, грі в футбол або носінні гнітючої в палець взуття, темна пляма з’явиться скраю нігтьової пластини.

  Зазвичай поява посттравматичного плями на нігті супроводжується болями різної інтенсивності, які вщухають по мірі розсмоктування гематоми.

  Синя пляма на нігті великого пальця ноги найчастіше стає свідченням травми нігтя (частіше буває синій чи фіолетовий відтінок, рідше пляма стає майже чорним, хоча колір буде змінюватися в міру розсмоктування гематоми).Такий же відтінок може мати і гломусних пухлина, що найчастіше розвивається ближче до краю нігтя. Для неї, як і для травматичної гематоми характерна біль, але тільки інтенсивніше. Найчастіше людині боляче навіть доторкнутися до нігтя, під яким з’явилося плямочка. З’являється сильна, пульсуючий біль, що віддає в різні частини тіла.

  Чорна пляма під нігтем великого пальця ноги може виявитися як безпечним невусів, так і на меланому. Меланома часто виглядає як поздовжня темна смуга, яка поступово розширюється, і з часом пляма може навіть виходити за межі рогового шару.Але бувають випадки, коли новоутворення виглядає як звичайний округлий невус або несоклько невеликих темних точок. При цьому при натисканні людина не буде відчувати болю.

  Якщо безболісне чорне або темно-коричневе плямочка виявляється на самому роговомушарі, і на пальці не спостерігається запалення або почервоніння, хвилюватися нема про що. Це невеликий крововилив через розрив дрібного капіляра, причиною якого могла стати неразношенная взуття або невелика травма пальця, на яку ви не звернули уваги.

  Зрозуміло, що діагностувати захворювання за зовнішніми та внутрішніми симптомів – це справа фахівців, тому ми не будемо стверджувати, що раптово з’явилося безболісне чорна пляма на нігті обов’язково означає піднігтьове меланому. Адже при ендокардиті також на нігтях може з’явитися пляма, яке при натисканні на нього не буде викликати ніякого дискомфорту.

  Коричнева пляма на нігті великого пальця ноги або на руках зазвичай пов’язують із захворюваннями нирок і сечостатевої системи.При цьому біль і запальні реакції відсутні. Плями, що мають забарвлення від світло до темно коричневого, можуть з’являтися на нігтях при гормональних розладах. Такі ж кольору може набувати стара гематома. Від синього і фіолетового кольору вона може змінюватися до коричневого, жовтого або зеленуватого, що крізь нігтьову пластину буде проглядатися все ж як різні відтінки коричневого кольору.

  При грибковому ураженні нігтів на пальцях рук і ніг крім темного (зазвичай темно коричневого або навіть чорного) плями можна помітити й інші зміни.Симптомами онихомикоза вважаються підвищена ламкість нігтя, розшарування і деформація нігтьової пластини (вона стає тьмяною, з’являються опуклі смужки, надколи), неприємний запах від ураженого хворобою пальця.

  Найчастіше при грибковому ураженні зміни зачіпають не один, а відразу кілька пальців. Причому ймовірність ураження однакова для всіх пальців кінцівки, хоча ноги хвороба вражає частіше, ніж руки, і причиною часто стає неякісне взуття, в якій ноги перегріваються і пітніють, а волога і тепло – найкращі умови для розмноження умовно-патогенних мікроорганізмів, серед яких і грибкова флора – частий гість нашої шкіри і нігтів.

  Чорна пляма на нігті руки , якщо це не вроджений подногтевой невус, може свідчити як про патологічних, так і про безпечні причини своєї появи. З болем буде протікати гематома під нігтем, що утворилася внаслідок механічної дії або попадання занози, а також гломусних пухлина, яка може з’являтися на одному або декількох пальцях.

  Що з’явилося без причини велика кількість дрібних темних точок на пальці під нігтем або поздовжня темна смуга є явними ознаками ракового захворювання (що зовсім не обов’язково, але перевіритися варто!).Насторожити також має поява нових темних цяток. Зазвичай біль при ракових захворюваннях з’являється на пізніх стадіях, так що її відсутність зовсім не означає, що проблема не серйозна.

  Коричнюваті плями на краю нігтьової пластини зазвичай з’являються при хворобах нирок і сечостатевої системи. Безболісними плямами різних відтінків і пристойних розмірів може проявлятися інтоксикація організму внаслідок вживання великих доз алкоголю, куріння, прийому лікарських препаратів, яка в першу чергу б’є по печінці та нирках.При цьому колір плям буде варіюватися, а їх поява попередять інші симптоми: нудота, загальна і м’язова слабкість, головний біль, болі в попереку або правому підребер’ї і т.д.

  Ендокринні захворювання можуть до пори до часу ніяк себе не проявляти. Пацієнт може скаржитися лише на слабкість, стомлюваність, зміни ваги, зниження статевого потягу. Так що зміна пігментації нігтів і шкіри під ними може виявитися першою ознакою патології і лише конкретні діагностичні заходи (зокрема, аналіз на цукор і гормони) допоможуть встановити, з чим пов’язаний цей симптом.

  Якщо мова йде про нестачу вітаміну В12, що регулює виробництво пігменту, поява темних плям можна очікувати не тільки під нігтями рук і ніг, але і на інших ділянках шкіри.

  При анемії нігті зазвичай набувають білуватий відтінок, на якому можна побачити темні плями з синявою. Залізодефіцитну анемію пов’язують з нестачею в організмі вітаміну В9 (фолієва кислота), відповідального за функціональність еритроцитів. Еритроцити в свою чергу – це основні постачальники кисню до тканин.Виходить, що при нестачі фолієвої кислоти страждають всі тканини організму, відчуваючи гіпоксію.

  Одним із симптомів анемії може стати поява на блідих нігтях синюватих темних цяток. Іншими симптомами будуть погіршення стану шкіри, волосся і нігтів, невластива блідість і синюшність шкірних покривів, підвищена стомлюваність, погіршення працездатності і настрою, зниження здатності до зачаття дитини, викидні і т.д.

  Невеликі крововиливи під нігтем, схожі на слід від занози, можуть бути симптомом паразитарного захворювання під назвою трихінельоз.Іншими симптомами будуть підвищення температури (іноді дуже сильне), поява набряків на руках і ногах, висипання на тілі, м’язові і суглобові болі.

  Заразитися паразитами можна вживаючи погано просмажене м’ясо, особливо свинину. До речі, подібні смужки на нігтях рук можна бачити при деяких аутоімунних патологіях і захворюваннях сполучної тканини (зокрема при псоріазі). Визначити природу появи темних смужок під нігтями, якщо мова не йде про скалку, може тільки лікар-фахівець.

  Чорна пляма під нігтем на руці може виявитися пігментний невус, що виникли несподівано під впливом ультрафіолету (наприклад, на сонці). В такому випадку родимки можуть з’являтися і на інших частинах тіла, схильних до сонячного випромінювання. Але так само раптово з’являються і Меланомной плями, які нічим не відрізняються від доброякісного невуса, якщо на нього дивитися крізь нігтьову пластину. Ні болю, ні дискомфорту при цьому людина не відчуває.

  На ранній стадії меланома мало чим відрізняється від родимки, але по мене зростання вона буде піднімати нігтьову пластинку, а згодом призведе до її деформації.Роговий шар стане ламким, почне кришитися і ще більше відходити від нігтьового ложе. Зрештою, нігтьову пластину доведеться видалити. Хоча при діагностуванні раку це роблять в будь-якому випадку, щоб отримати можливість ретельно видалити всі клітини меланоми.

  Якщо чорна пляма має синюватий відтінок, воно може бути викликано серцево-судинними захворюваннями і пов’язаної з ними легеневою недостатністю. Відтінок плями при цьому вказує на гіпоксію тканин, тобто недолік кисню в крові.

  Якщо чорна пляма утворилася на нігті великого пальця руки, найчастіше його появу пов’язують з травматичним пошкодженням. Так уже склалося, що великі пальці рук і ніг більш схильні до травматизму, ніж інші. Але якщо не вдається пригадати момент травми, варто поспостерігати за цяткою уважніше. Гематома зазвичай спочатку змінює колір на більш темний, а потім поступово світлішає. Менш інтенсивною стає і біль. А ось меланома спочатку може зовсім не приносити дискомфорту, але пляма буде поступово зростати, а його забарвлення темніти.Поява болю буде свідченням того, що час втрачено.

  Зрозуміло, що всі перераховані вище причини і симптоми появи чорних плям на нігтях будуть характерні і для великого пальця руки або ноги. Так що обстеження буде потрібно незалежно від того, на якому з пальців потемнів ніготь. Обійтися без консультації лікаря можна лише в разі не дуже серйозної травми нігтя, якщо не відбулося відшарування нігтьової пластини.

  Source: ilive.com.ua

  Читайте також

  Проблеми з нігтями на ногах при діабеті – Лікуємо діабет

  У діабетика на нігтях з’явилися темні плями: чому чорніють пальці ніг?

  Багато років безуспішно боретеся з ДІАБЕТ?

  Глава Інституту: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати діабет приймаючи кожен день …

  Читати далі »

  Цукровий діабет характеризується ураженням кровоносних судин від великих до самих дрібних.Прояви макро- і мікроангіопатії пов’язані з підвищеним рівнем глюкози в крові, вони прогресують у міру розвитку діабету.

  Порушений кровообіг візуально можна побачити на нижніх кінцівках щодо змін нігтьових пластинок. У діабетиків нігті можуть змінювати форму, колір. Зниження циркуляції крові ускладнюється вростанням куточків в тканини біля нігтя, часто приєднуються грибкові інфекції.

  Запальні процеси м’яких тканин пальців при цукровому діабеті призводять до того, що утворюється гній навколо нігтя, а в умовах порушеного кровопостачання і лімфооток, зниженою іннервації такі поразки протікають важко з поширенням на стопу або кисть.

  Потемніння нігтя при синдромі діабетичної стопи

  Якщо у діабетиків на нігтях з’явилися темні плями, то це може бути першою ознакою розвитку полінейропатії. При цьому ускладненні відбувається порушення постачання кров’ю і ослаблення іннервації нижніх кінцівок.

  Судинна стінка при діабеті стає більш крихкою, тому при незначному тиску розвиваються крововиливи в м’які тканини. В умовах зниженої чутливості до болю пошкодження шкіри част залишаються непоміченими, а приєднання інфекції призводить до нагноєння гематом.Лікування проводиться тільки хірургічним шляхом.

  Потемніння нігтя може бути викликано тривалим тиском при носінні незручного взуття або ударом, який пройшов непоміченим. Тому для хворих на діабет рекомендується щоденний огляд ніг для виявлення мікротравм, які можуть ускладнитися формуванням виразкових дефектів або інфекційними процесами.

  Іншою ознакою порушення мікроциркуляції є врослий ніготь. Нігті можуть вростати при наявності таких факторів:

  1. Особливості форми.
  2. Неправильно проведеному педикюрі (занадто коротко обрізаний ніготь).
  3. Деформації нігтьової пластинки після травм.
  4. Грибкові захворювання нігтів.
  5. Плоскостопість.
  6. Здавлення взуттям.

  Вросший ніготь проявляється набряком м’яких тканин біля нігтя, почервонінням і болем, який посилюється при натисканні. При ураженні великого пальця надягати закрите взуття стає важко. На наступній стадії врізався ніготь утворює рану, в яку проникають мікроби, утворюється гній.

  вскрившіхся абсцес покривається грануляційною тканиною, запалення поступово вщухає. Але при цукровому діабеті це поліпшення може бути уявним, так як незабаром процес поновлюється і захворювання стає хронічним.

  Тому звернення за спеціалізованою допомогою має бути у хворих на діабет при появі перших ознаках запалення, щоб запобігти нагноєння. Врослий ніготь видаляється тільки хірургом.

  Грибкові ураження нігтів при цукровому діабеті

  Поразки стоп, викликані грибками, зустрічаються приміряне у третини хворих на цукровий діабет.За результатами мікробіологічних досліджень діагностується частіше кандидоз і трихофітія. Порушення захисних властивостей шкірних покривів, суха шкіра зі схильністю до появи мозолів і тріщин призводять до зростання грибкової флори.

  Ризик розвитку мікозів підвищується в умовах порушеної проникності капілярів, порушеного харчування тканин, уповільненої кровотоку, проявів кисневого і вуглеводного голодування клітин. При поєднанні ураження судин і нейропатії природні механізми боротьби з мікробами слабшають.

  Встановлено зв’язок між рівнем глюкози в крові та проявами грибкових уражень. При слабкій компенсації цукрового діабету підвищення вмісту в крові ліпідів і кетонових тіл на тлі гіперглікемії знижують активність лейкоцитів і лімфоцитів, що призводить до падіння клітинного імунітету, а, отже, до безконтрольного зростання мікробів.

  Синдром діабетичної стопи призводить до розвитку ускладнень грибкових інфекцій кісток. Невеликі пошкодження шкіри, які виникають при травмуванні зруйнованим нігтем, в умовах порушеної чутливості призводять до таких станів:

  • Ерозії нігтьового ложа.
  • Запалення тканин біля нігтя.
  • Формування виразкового дефекту.
  • Приєднання остеомієліту.
  • Системні прояви грибкової інфекції.

  При нейропатической формі діабетичної стопи частіше уражаються тільки нігті, а при ішемічній – нігті і стопа.

  Також характерною ознакою грибкових уражень є почервоніння, свербіж шкіри між пальців, при цьому мізинець і безіменний палець є найбільш частим місцем розвитку грибкового дерматиту.

  Лікування нігтьового грибка при діабеті

  Для місцевого лікування використовують мазі, креми, розчини та спреї. Призначаються препарати Ламізил, Микоспор, Клотримазол і Екодакс. Для лікування міжпальцевих мікозів використовують розчин або спрей. Для обробки нігтьових пластин застосовується лак Лоцерил або Дафнеджін, Батрафен.

  Їли ураження нігтів супроводжується ускладненнями, то призначаються протигрибкові препрарати системної дії. Вони здатні зупинити розмноження грибків за рахунок дії на вироблення фактора (ергостеролу), що підсилює ріст клітин цих мікроорганізмів.

  При призначенні лікування системними препаратами хворим на цукровий діабет враховується його спектр дії і сумісність з цукрознижувальними препаратами, а також побічні дії на печінку і нирки.

  Основні групи препаратів для лікування мікозів при діабеті:

  1. Тербінафін: Ламізил, Тербінокс, Термікон. Максимум дії проявляється у ставленні дерматіфітов, мають виражену протизапальну активність.
  2. Ітраконазол: Орунгал, Ірунін.Препарати поєднуються з антидіабетичної терапією, не дратують ниркову тканину, діють на дерматофіти, кандиду, цвілеві гриби. Добре проникають в нігті.
  3. Флуконазол: Дифлюкан, Мікомакс, Флюкостат. При призначенні з препаратами сульфонілсечовини підвищується ризик гіпоглікемії.

  При лікуванні грибкових уражень необхідно стабілізувати рівень глюкози в крові на рівні індивідуальних цільових значень. Якщо не усувається гликемия при цукровому діабеті 2 типу пероральними антидіабетичними препаратами та у хворого є ознаки системного мікозу, то показаний перехід на інсулінотерапію.

  Профілактика ураження ніг при цукровому діабеті

  Для запобігання важких наслідків травм і грибкових інфекцій необхідний щоденний ретельний огляд стоп. Особливо це важливо при ознаках порушення кровообігу в нижніх кінцівках і при тривалому перебігу цукрового діабету.

  У групі підвищеного ризику розвитку грибкових інфекцій перебувають люди похилого віку та ослаблені пацієнти, після тривалих інфекційних хвороб та застосування антибіотиків, а також при високих цифрах вмісту цукру в крові.

  У таких хворих навіть незначні почервоніння і хворобливість повинні не залишатися без уваги. Необхідне своєчасне консультування у невропатолога і дерматолога. Крім цього не рідше одного разу на три місяці проводиться визначення глікозильованого гемоглобіну та показників ліпідного обміну, при показаннях – розгорнуте імунологічне обстеження.

  Для профілактики пошкодження шкіри і нігтів потрібно дотримуватися такі рекомендації:

  • Не можна ходити босоніж навіть в приміщенні.
  • Взуття має бути підібрана за розміром, не викликати здавлення або натирання.
  • Перед надяганням потрібно оглядати взуття для унеможливлення потрапляння камінців, пошкодження устілок, утворення складок або рубців.
  • Щоденна гігієна і висушування шкіри стоп.
  • Не можна користуватися чужою взуттям.
  • Для проведення педикюру потрібно використовувати тільки стерильні інструменти, краще апаратні методики.

  Також важливо використовувати тільки взуття з натуральних матеріалів, щодня міняти шкарпетки, панчохи, після відвідування спортзалу, басейну або лазні обов’язково обробити ноги протигрибковим спреєм або кремом.Можна використовувати також масло чайного дерева, доданий в звичайний крем для ніг.

  Після того, як лікування грибка при цукровому діабеті підійде до кінця, потрібно буде обробити взуття формаліном для запобігання повторного зараження. Для цього її з внутрішньої сторони змащують ватним тампоном і залишають в закритому целофановому пакеті на добу. Панчохи і шкарпетки після прання кип’ятять.

  У відео в цій статті продовжена тема грибка нігтів при діабеті.

  Поразки нігтів при діабеті

  • 1 Як відбивається цукровий діабет на нігтях?
   • 1.1 Потемніння
   • 1.2 Вросший ніготь при СД
   • 1.3 Грибок і його небезпека
   • 1.4 Порізи тканин ніг
  • 2 Особливості догляду

  Одна з частин тіл, на яку негативно впливає цукровий діабет, – пальці рук і ніг з нігтями. Нігтьова пластинка при цукровому діабеті будь-якого типу страждає через банального травмування. Будь поріз або рана заживають довго, діабетик рідко відчуває, що щось не так, а проблему посилюється на тлі зміни складу крові і ламкість судин.Часті проблеми при цукровому діабеті – потемніння пластини, вростання в м’які тканини або поріз з нагноєнням. Часто приєднується бактеріальна або грибкова інфекція.

  Як відбивається цукровий діабет на нігтях?

  Потемніння

  Потемніння нігтя, тобто зміна кольору на чорний у діабетика, виникає через особливої ​​течії цукрового діабету і його згубного впливу на кровоносну систему. Недуга уповільнює циркуляцію крові по судинах, отже, погіршує кровообіг, що негативно впливає на кінцівки.Чорніє рогова пластина на тлі ламкість судин, що розвивається під впливом постійного підвищеного цукру в крові, тому відбуваються крововиливи при найменшому травмуванні нігтьової пластинки. Надалі це загрожує приєднанням бактеріальної інфекції з розвитком нагноєння.

  чорніє рогові пластини – часта і небезпечна проблема діабетика. Чорніють нігтики по ряду причин. Факторами зміни кольору виступають гематома і часті крововиливи під роговими пластинами. Постійний тиск на пальці ніг при носінні неякісного взуття і надмірна крихкість кров’яних судин – основні причини проблеми.

  Поразки нігтів і темні плями на нігтях не тільки косметичний дефект. Чорні нігті у діабетиків можуть стати провокуючим фактором до розвитку діабетичної виразки на стопі, що загрожує видаленням кінцівки, якщо вчасно не лікувати хворобу. Разом з темними плямами на нігтях відчуваються постійні болі, які знімаються тільки сильними медикаментами. На початкових етапах лікування проводиться в домашніх умовах. Якщо ефекту немає, показана госпіталізація.

  Повернутися до списку

  Вросший ніготь при СД

  Одним з наслідків основного захворювання може стати вростання нігтя на пальці.

  Вросший ніготь ще один наслідок цукрового діабету. Через недостатньо нормальної роботи м’язів ніг, циркуляція крові в кінцівках порушена. Неправильний догляд також призводить до вростання нігтя в м’які тканини. Такий стан загрожує розвитком запалення і приєднання інфекції з поширенням на всю кінцівку. Для вирішення проблеми може знадобитися хірургічне втручання.

  Уникнути врослі нігті при цукровому діабеті легко, якщо хворий буде вчасно размягчать і підстригати пластину.Не виключена можливість використання спеціальних медикаментів і хірургічної корекції форми пластини. Ще існує варіант видалення нігтьової пластини, якщо немає можливості постійно контролювати процес зростання нігтя.

  Повернутися до списку

  Грибок і його небезпека

  Нігті на ногах часто вражаються грибковою інфекцією, званої мікозів. Візуальні симптоми з’являються на одному або відразу декількох нігтях:

  • порушенням прозорості;
  • потовщенням;
  • розшаруванням.

  Причини розвитку мікозу на нозі:

  • зараження патогеном при контакті з інфікованими поверхнями, чуже взуття;
  • наявність ран і тріщин, що прискорює процес ураження;
  • слабкий імунітет на тлі недостатності дієтичного харчування діабетика.

  Лікування грибка у діабетика можливо декількома способами:

  • прийом протигрибкових препаратів;
  • дотримання ретельної гігієни ніг і чистоти одягу та взуття;
  • відмова від носіння чужих речей і користування загальними предметами побуту.

  Повернутися до списку

  Порізи тканин ніг

  Порізи часто інфікуються, оскільки знижена чутливість тканин, і хворий не помічає їх.

  НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

  Для лікування суглобів наші читачі успішно використовують DiabeNot. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.

  Це одна з найчастіших проблем ніг, пальців і нігтів при діабеті. На тлі розвитку діабетичної стопи, що супроводжується порушенням чутливості тканин, порізи нерідко інфікуються грибком або іншими патогенними мікроорганізмами, довго гояться.При цьому діабетик не звертає на них уваги, так як не відчуває. Такі стани можуть призвести до розвитком гангрени і діабетичного сепсису.

  Тому важливо постійно оглядати ноги і руки з нігтьовими пластинами на наявність порізів і ран. При виявленні таких важливо обробити місце укусу антисептиками, обмотати місце порізу бинтами або заклеїти пластиром. Якщо не виконати ці прості дії в разі порізу, можливе утворення виразки стопи, а також розвиток нагноєння.

  Повернутися до списку

  Особливості догляду

  Стеження за гігієною ніг і рук, постійне состріганіе нігтьової пластини і огляд стану шкіри виступають заходами профілактики ускладнень при цукровому діабеті.

  Щоб ноги були здоровими, щодня потрібно виконувати такі дії:

  • Регулярно оглядати кожен палець і ніготь на предмет будь-якого порушення.
  • Очищати ноги від мертвої шкіри і мозолів.
  • Обробляти шкіру зволожуючими кремами.
  • Акуратно підстригати і підпилювати манікюрною пилою рогові пластини.
  • Своєчасно звертатися до лікаря при виявленні невластивих проявів.

  Обов’язковою є лікування уражених частин ніг по схемі, складеній лікарем.Носити потрібно тільки зручну і якісне взуття. Діабетикам не рекомендується розпарювати кінцівки і механічно обробляти шкіру, наприклад, грубої пемзою і жорсткими щіточками для стоп. Якщо з’явилися рани або потемнів ніготь – не можна використовувати хімічні засоби для шкіри, так як це може посилити проблему.

  Грибкові захворювання при діабеті

  Source: 1podiabetu.ru

  Читайте також

  Нігті чорніють на ногах при діабеті 2 типу – Діабет і все про нього

  НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

  Для лікування суглобів наші читачі успішно використовують DiabeNot.Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.

  Люди, які мають серйозні ендокринні патології, часто зустрічаються з проблемою, коли основні неприємності доставляє не саме захворювання, а його численні ускладнення і наслідки. Так, звичайні проблеми з нігтями, які досить легко можна вирішити для здорових людей. У випадку з діабетиками, загрожують серйозними неприємностями і можуть призвести до незворотних змін.

  Проста грибкова інфекція легко піддається лікуванню при своєчасному зверненні його до лікаря.Існує маса гелів, мазей, кремів, таблеток і т.д. При діабеті значно погіршується циркуляція крові в нижніх кінцівках, тому навіть найменше грибкове ураження може швидко перетворитися в загрозливий процес за участю м’яких тканин всієї стопи.

  Вростання нігтя – ще одна серйозна проблема для всіх діабетиків. Під даним назвою мається на увазі вростання пластини великого пальця в його фаланги з двох або одного боку, викликає хворобливі відчуття. Причин захворювання може бути досить багато.Серед них відзначають спадковість, індивідуальні анатомічні особливості, носіння незручного взуття, травми і т.д. Зазвичай зустрічається у підлітків і молоді, але може виникнути навіть у дитячому або старечому віці.

  Зміст статті:

  дев’яносто одна тисяча сто шістьдесят-дві

  Вросший ніготь лікування

  Для діабетика лікування врослого нігтя є обов’язковою умовою збереження здоров’я ніг. Пам’ятайте, навіть врослий ніготь першого ступеня може викликати гангрену при поганій компенсації або великому стажі захворювання! Перше, що потрібно зробити – це звернутися до лікаря.При появі почервоніння, пульсуючого болю, набряку, почорніння нігтя або будь-яке інше зміна зовнішнього вигляду пластини консультація лікаря обов’язкова. Якщо немає можливості відвідати поліклініку або проблема припала на вихідні дні, то варто зробити виклик лікаря додому. Оскільки тільки фахівець може точно оцінити масштаб проблеми і визначити правильну тактику лікування.

  Сьогодні активно застосовуються стандартні медичні процедури, спрямовані на підвищення імунітету.При необхідності можуть бути призначені антибіотики з метою придушення розрослося інфекційного процесу. Хірургічні методи також сьогодні досить різноманітні. Так, наприклад, успішно застосовується лазерне нетравматичность лікування, а також класичний підхід в запущених випадках.

  Профілактика врослого нігтя

  Перші операції врослого нігтя на нозі провели ще понад 100 років. За цей час з’явилася маса різних варіантів хірургічного втручання і консервативної терапії.На жаль, проблема часто носить рецидивуючий характер, тому головним завданням пацієнта стає профілактика. Всі хворі на цукровий діабет обов’язково повинні правильно доглядати за ногами.

  • підпилювати нігті спеціальної манікюрною пилкою
  • не стригти занадто коротко
  • носити зручне взуття на низьких підборах
  • своєчасно відвідувати подіатра для отримання рекомендацій і огляду

  У діабетика на нігтях з’явилися темні плями: чому чорніють пальці ніг?

  • Стабілізує рівень цукру надовго
  • Відновлює вироблення інсуліну підшлунковою залозою

  Дізнатися більше …

  Цукровий діабет характеризується ураженням кровоносних судин від великих до самих дрібних.Прояви макро- і мікроангіопатії пов’язані з підвищеним рівнем глюкози в крові, вони прогресують у міру розвитку діабету.

  Порушений кровообіг візуально можна побачити на нижніх кінцівках щодо змін нігтьових пластинок. У діабетиків нігті можуть змінювати форму, колір. Зниження циркуляції крові ускладнюється вростанням куточків в тканини біля нігтя, часто приєднуються грибкові інфекції.

  Запальні процеси м’яких тканин пальців при цукровому діабеті призводять до того, що утворюється гній навколо нігтя, а в умовах порушеного кровопостачання і лімфооток, зниженою іннервації такі поразки протікають важко з поширенням на стопу або кисть.

  Потемніння нігтя при синдромі діабетичної стопи

  Якщо у діабетиків на нігтях з’явилися темні плями, то це може бути першою ознакою розвитку полінейропатії. При цьому ускладненні відбувається порушення постачання кров’ю і ослаблення іннервації нижніх кінцівок.

  Судинна стінка при діабеті стає більш крихкою, тому при незначному тиску розвиваються крововиливи в м’які тканини. В умовах зниженої чутливості до болю пошкодження шкіри част залишаються непоміченими, а приєднання інфекції призводить до нагноєння гематом.Лікування проводиться тільки хірургічним шляхом.

  Потемніння нігтя може бути викликано тривалим тиском при носінні незручного взуття або ударом, який пройшов непоміченим. Тому для хворих на діабет рекомендується щоденний огляд ніг для виявлення мікротравм, які можуть ускладнитися формуванням виразкових дефектів або інфекційними процесами.

  Іншою ознакою порушення мікроциркуляції є врослий ніготь. Нігті можуть вростати при наявності таких факторів:

  1. Особливості форми.
  2. Неправильно проведеному педикюрі (занадто коротко обрізаний ніготь).
  3. Деформації нігтьової пластинки після травм.
  4. Грибкові захворювання нігтів.
  5. Плоскостопість.
  6. Здавлення взуттям.

  Вросший ніготь проявляється набряком м’яких тканин біля нігтя, почервонінням і болем, який посилюється при натисканні. При ураженні великого пальця надягати закрите взуття стає важко. На наступній стадії врізався ніготь утворює рану, в яку проникають мікроби, утворюється гній.

  вскрившіхся абсцес покривається грануляційною тканиною, запалення поступово вщухає. Але при цукровому діабеті це поліпшення може бути уявним, так як незабаром процес поновлюється і захворювання стає хронічним.

  Тому звернення за спеціалізованою допомогою має бути у хворих на діабет при появі перших ознаках запалення, щоб запобігти нагноєння. Врослий ніготь видаляється тільки хірургом.

  Грибкові ураження нігтів при цукровому діабеті

  Поразки стоп, викликані грибками, зустрічаються приміряне у третини хворих на цукровий діабет.За результатами мікробіологічних досліджень діагностується частіше кандидоз і трихофітія. Порушення захисних властивостей шкірних покривів, суха шкіра зі схильністю до появи мозолів і тріщин призводять до зростання грибкової флори.

  Ризик розвитку мікозів підвищується в умовах порушеної проникності капілярів, порушеного харчування тканин, уповільненої кровотоку, проявів кисневого і вуглеводного голодування клітин. При поєднанні ураження судин і нейропатії природні механізми боротьби з мікробами слабшають.

  Встановлено зв’язок між рівнем глюкози в крові та проявами грибкових уражень. При слабкій компенсації цукрового діабету підвищення вмісту в крові ліпідів і кетонових тіл на тлі гіперглікемії знижують активність лейкоцитів і лімфоцитів, що призводить до падіння клітинного імунітету, а, отже, до безконтрольного зростання мікробів.

  Синдром діабетичної стопи призводить до розвитку ускладнень грибкових інфекцій кісток. Невеликі пошкодження шкіри, які виникають при травмуванні зруйнованим нігтем, в умовах порушеної чутливості призводять до таких станів:

  • Ерозії нігтьового ложа.
  • Запалення тканин біля нігтя.
  • Формування виразкового дефекту.
  • Приєднання остеомієліту.
  • Системні прояви грибкової інфекції.

  При нейропатической формі діабетичної стопи частіше уражаються тільки нігті, а при ішемічній – нігті і стопа.

  Також характерною ознакою грибкових уражень є почервоніння, свербіж шкіри між пальців, при цьому мізинець і безіменний палець є найбільш частим місцем розвитку грибкового дерматиту.

  Лікування нігтьового грибка при діабеті

  Для місцевого лікування використовують мазі, креми, розчини та спреї. Призначаються препарати Ламізил, Микоспор, Клотримазол і Екодакс. Для лікування міжпальцевих мікозів використовують розчин або спрей. Для обробки нігтьових пластин застосовується лак Лоцерил або Дафнеджін, Батрафен.

  Їли ураження нігтів супроводжується ускладненнями, то призначаються протигрибкові препрарати системної дії. Вони здатні зупинити розмноження грибків за рахунок дії на вироблення фактора (ергостеролу), що підсилює ріст клітин цих мікроорганізмів.

  При призначенні лікування системними препаратами хворим на цукровий діабет враховується його спектр дії і сумісність з цукрознижувальними препаратами, а також побічні дії на печінку і нирки.

  Основні групи препаратів для лікування мікозів при діабеті:

  1. Тербінафін: Ламізил, Тербінокс, Термікон. Максимум дії проявляється у ставленні дерматіфітов, мають виражену протизапальну активність.
  2. Ітраконазол: Орунгал, Ірунін.Препарати поєднуються з антидіабетичної терапією, не дратують ниркову тканину, діють на дерматофіти, кандиду, цвілеві гриби. Добре проникають в нігті.
  3. Флуконазол: Дифлюкан, Мікомакс, Флюкостат. При призначенні з препаратами сульфонілсечовини підвищується ризик гіпоглікемії.

  При лікуванні грибкових уражень необхідно стабілізувати рівень глюкози в крові на рівні індивідуальних цільових значень. Якщо не усувається гликемия при цукровому діабеті 2 типу пероральними антидіабетичними препаратами та у хворого є ознаки системного мікозу, то показаний перехід на інсулінотерапію.

  Профілактика ураження ніг при цукровому діабеті

  Для запобігання важких наслідків травм і грибкових інфекцій необхідний щоденний ретельний огляд стоп. Особливо це важливо при ознаках порушення кровообігу в нижніх кінцівках і при тривалому перебігу цукрового діабету.

  У групі підвищеного ризику розвитку грибкових інфекцій перебувають люди похилого віку та ослаблені пацієнти, після тривалих інфекційних хвороб та застосування антибіотиків, а також при високих цифрах вмісту цукру в крові.

  У таких хворих навіть незначні почервоніння і хворобливість повинні не залишатися без уваги. Необхідне своєчасне консультування у невропатолога і дерматолога. Крім цього не рідше одного разу на три місяці проводиться визначення глікозильованого гемоглобіну та показників ліпідного обміну, при показаннях – розгорнуте імунологічне обстеження.

  Для профілактики пошкодження шкіри і нігтів потрібно дотримуватися такі рекомендації:

  • Не можна ходити босоніж навіть в приміщенні.
  • Взуття має бути підібрана за розміром, не викликати здавлення або натирання.
  • Перед надяганням потрібно оглядати взуття для унеможливлення потрапляння камінців, пошкодження устілок, утворення складок або рубців.
  • Щоденна гігієна і висушування шкіри стоп.
  • Не можна користуватися чужою взуттям.
  • Для проведення педикюру потрібно використовувати тільки стерильні інструменти, краще апаратні методики.

  Також важливо використовувати тільки взуття з натуральних матеріалів, щодня міняти шкарпетки, панчохи, після відвідування спортзалу, басейну або лазні обов’язково обробити ноги протигрибковим спреєм або кремом.Можна використовувати також масло чайного дерева, доданий в звичайний крем для ніг.

  Після того, як лікування грибка при цукровому діабеті підійде до кінця, потрібно буде обробити взуття формаліном для запобігання повторного зараження. Для цього її з внутрішньої сторони змащують ватним тампоном і залишають в закритому целофановому пакеті на добу. Панчохи і шкарпетки після прання кип’ятять.

  У відео в цій статті продовжена тема грибка нігтів при діабеті.

  • Стабілізує рівень цукру надовго
  • Відновлює вироблення інсуліну підшлунковою залозою

  Дізнатися більше …

  Діабетична стопа при цукровому діабеті: терапевтичні методи лікування

  Одне з ускладнень діабету – діабетична стопа.Лікування цієї недуги постійно вдосконалюється і модернізується щодо медикаментозних засобів і апаратного впливу. Дане прояв хронічного розлади вуглеводного обміну відносять до пізніх або відстроченим і вважають страшним і несприятливим для прогнозу життя. Синдром діабетичної стопи є прообраз гангрени – некротичного процесу нижньої кінцівки. На цьому тлі пацієнт здатний навіть втратити навичок самостійного обслуговування або деградувати як особистість.

  Суть патології

  Некроз тканин нижніх кінцівок при цукровому діабеті є частим ускладненням. Захворювання виразкового характеру пов’язано з неадекватною компенсацією діабету відповідно до рівня енергетичних потреб організму. Зазвичай цукровий діабет для формування ускладнень вибирає мікросудинної русло, судини великого калібру і нервове проведення. Діабетична стопа розвивається при комплексному поширенні патологій в цих органах.

  Дане ускладнення є поєднанням декількох процесів:

  • запальних змін м’яких тканин;
  • зниження належного кровотоку в магістральних судинах;
  • зменшення нервового проведення і чутливості.

  Статистично діабетична стопа виникає часто у пацієнтів із захворюванням другого типу. Діабет молодих зустрічається рідше, але і профілактиці його ускладнень відводиться більше часу і значення.

  Другий тип захворювання має тенденцію омолоджуватися і видозмінюватися за клінічними проявами своїх ускладнень.

  Язвенно-гнійничкові ураження стопи розвивається у кожного десятого пацієнта з діагнозом цукровий діабет. Якщо відбувається неадекватна компенсація високої глікемії в крові, надмірна глюкоза агресивно впливає на навколишнє середовище і клітинний склад.

  НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

  Для лікування суглобів наші читачі успішно використовують DiabeNot. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.

  глікірованний стає і гемоглобін головною біологічний рідини, перевищення кількості якого в аналізі венозної крові в кілька разів збільшує ймовірність микроангиопатии.

  Десята частина пацієнтів з діабетичною стопою мають несприятливий для життя прогноз і змушені піддатися лікуванню за допомогою ампутації кінцівки.Іноді й така радикальна тактика не рятує життя хворих: середня виживаність хворих після ампутації рідко перевищує два роки.

  Це залежить від того, що:

  1. Нижні кінцівки, зокрема стопи і гомілки, значно віддалені від серця, і кровотік в них дещо знижений.
  2. Токсичність глюкози з огляду на це чинника зростає, а клітинний склад і власне тканини страждають інтенсивніше.
  3. Зниження больової чутливості на тлі нейропатії, яка виникає першої, призводить до непомітним травм і мікропошкодження, які довго і мляво гояться.
  4. Високе навантаження на нижні кінцівки у сучасної людини ускладнює перебіг патологічного процесу.

  Особливості терапії

  Синдром діабетичної стопи поділяють на форми:

  1. Ішемічна форма патології має переважне ураження кровотоку. Чутливість кінцівок як глибока, так і поверхнева, практично не страждає.
  2. Нервова тканина переважно страждає при невропатичної формі виразково-некротичного ураження стоп і гомілок.
  3. Змішана патологія не дозволяє виділити переважаючий процес при цукровому діабеті і його ускладненнях.

  Лікування діабетичної стопи багато в чому визначається її клінічними проявами. Сам діагноз цукрового діабету повинен змушувати більш уважно ставитися до свого здоров’я і помічати найменші зміни як на поверхні шкіри, так і у внутрішніх відчуттях.

  Помітити будь-які зміни стоп, коли вони ще не досягли масштабних розмірів і не поширилися на глибокі тканини, надзвичайно важливо.

  Ознаки діабетичної стопи ні в якому разі не можна ігнорувати, щоб не перевести їх в тяжкі наслідки:

  • Вросший ніготь виникає при неправильному гігієнічному підстригання нігтів. Нігтьова пластина при цукровому діабеті ослаблена, і гострі її краю здатні впроваджуватися в м’які тканини і нагноюватися. Швидка хірургічна допомога дозволяє зупинити запальний процес, перші прояви якого здатні переходити в системну реакцію.
  • Синдром виразкового ураження стопи може починатися з потемніння нігтя на тлі крововиливу під ним.Зазвичай цей симптом пов’язують з носінням тісного взуття, що неприйнятно при хронічному вуглеводному розладі.
  • При цукровому діабеті неприпустимо і грибкове ураження нігтів, яке утолщает їх, змінює їх забарвлення, робить зовнішній вигляд стоп непривабливим і перебував у занедбаному стані. Потовщені нігті здавлюють пальці і власне стопу, що також викликає внутрішньошкірні крововиливи і нагноєння різної локалізації та інтенсивності.
  • З незручним взуттям утворюються також мозолі і мозолевідние натоптиші.Їх важливо правильно видалити за допомогою пемзи, що не розпарюючи нижні кінцівки, а також профілактувати їх утворення з використанням ортопедичних устілок.
  • Цукровий діабет за своїми проявами – полісімптомние захворювання, і часто знижена больова чутливість супроводжується надмірною вагою і поганим зором, що робить процедуру самостійного гігієнічного педикюру високотравматічной. Кожен поріз або дрібну травму необхідно дезінфікувати, в разі потреби накласти пов’язку.
  • Сухість шкіри також нерідко супроводжує пацієнтів при цукровому діабеті і нерідко виступає як окремий діагностичний синдром. Тріщини в області п’ят на тлі сухості можуть виражено нагноюватися і ускладнюватися виразками.

  Симптоми діабетичної стопи, які важливі для визначення тактики лікування, можуть полягати:

  • в почутті оніміння;
  • повзання мурашок;
  • періодичного поколювання в гомілках і стопах.

  Будь-яке дане прояв при повторних епізодах вимагає терапевтичної допомоги.

  Терапевтичний вплив

  Лікувальна усунення діабетичної стопи на увазі великої клініки має багато напрямків. Однак основна терапевтична дія націлює курс на адекватну компенсацію цукрового діабету.

  Також синдром на своїх початкових етапах і в ході розвитку вимагає простих профілактичних заходів:

  1. В норму необхідно привести рівень артеріального тиску. Гіпертонія в поєднанні з микроангиопатией сприяє розвитку діабетичної стопи швидко і безстадійно.
  2. Адекватний рівень холестерину в крові також важливий для профілактики синдрому через ліквідації венозного застою в нижніх кінцівках.
  3. Профілактичні заходи особливо важливі при правильному гігієнічному догляді за ногами. Показаний при синдромі самомасаж, лікувальна гімнастика.

  Безліч лікувальних рекомендацій стосується вибору взуття пацієнтом, з високим ризиком розвитку синдрому діабетичної стопи:

  1. Зручне взуття знижує ризик цього ускладнення приблизно в три рази.
  2. Перевагу діабетики повинні віддавати максимально безшовної взуття, що не здавлює ногу і по ширині трохи перевищує обсяг стопи.
  3. Добре, якщо взуття має шнурки або липучки на випадок, якщо ноги після робочого дня набрякають.
  4. Підошва взуття повинна бути жорсткою і повторювати анатомічні склепіння стопи, в іншому випадку – має бути місце для установки ортопедичної устілки. Виготовлятися ці предмети можуть під замовлення, якщо пацієнт має додаткові деформації на нижніх кінцівках.

  Спочатку лікування ускладнення цукрового діабету у вигляді гнійно-виразкового ураження нижніх кінцівок було завданням ендокринологів. Згодом консервативна тактика лікування синдрому стала ефективною настільки, що іноді дозволяє уникнути операції. Найчастіше терапевтичні методи для кожного конкретного хворого розробляють ендокринологи в щільній роботі з хірургами і ангіохірургія.

  Це найвищий етап організації допомоги пацієнтам із захворюваннями крові та різних видів обміну.Трохи нижче знаходяться штатні ендокринологи, які також надають терапевтичну допомогу в належному обсязі.

  Лікування потрібно вже для малого дефекту на поверхні стопи або гомілки, якщо в стаціонарній карті хворого має місце діагностований цукровий діабет. Їх терапія зводиться до дезінфекції та швидкого загоєнню мікротравми щадними лікарськими препаратами без дублячих властивостей. Все спиртовмісні засоби протипоказані, як і застарілі марлеві пов’язки і бинтування.В альтернативу їм придумані перев’язувальні засоби на Лейкопластирна основі, які м’яко фіксуються на шкірі і захищають рану.

  Якщо дефект на нозі з’явився і вже проявив себе клінічно, важливо зменшити навантаження на стопу.

  У цьому можуть допомогти також різні пристосування у вигляді:

  • розвантажувальних бандажів;
  • чобітків;
  • черевиків.

  Інші методи боротьби з патологією

  Природно, що консервативне лікування діабетичної стопи здійснюється лише при своєчасній діагностиці, що рідко представляється можливим.

  Місцеве лікування неефективно і тоді, коли причиною трофічних виразок стає збій в магістральному кровотоці, що вимагає шунтування або інший ангіопластики.

  У лікуванні діабетичної стопи використовуються:

  • Діабетична стопа обов’язково має на увазі в своєму лікуванні використання антибіотиків. Такий діагноз пацієнт отримує, якщо діагностується інфікована рана, де розмножуються бактерії з виникненням відповідної клініки. Антибіотикотерапія зазвичай грунтується на засобах з широким спектром дії, але і сучасне лабораторне дослідження дозволяє встановити точну сприйнятливість мікроорганізмів до певних антибактеріальних засобів, що визначає успіх терапії.Для цього достатньо висіяти бактерії з ураженої тканини і провести бактеріологічне дослідження.
  • Ампутація як основний метод лікування гнійно-некротичного ускладнення нижніх кінцівок при цукровому діабеті поширена і по сьогоднішній день. Вона проводиться з метою зупинити поширення запалення по кровотоку, яке супроводжується інтоксикацією і сепсисом всього організму. Процес, який в подальшому вимагає ампутації, зазвичай починається з трофічних виразок, які не отримують протимікробної терапії і скоро вражають всі шари шкіри.Бактеріальні токсини з цього джерела поступають в кровотік і паралізують роботу органів і організму в цілому.
  • Ампутація може знадобитися і в тому випадку, якщо виникла не загальна інтоксикація організму, а поширення гнійно-некротичного процесу всередину тканин. У запалення може бути залучена кісткова основа, що отримує назву остеомієліту. Даний патологічний процес небезпечний не тільки системної запальної реакцією, але і ймовірним формуванням вогнищ тромбозу.
  • Поширена думка, що зовнішні прояви діабетичної стопи необхідно лікувати мазями або лінімент.Однак ця думка помилкова з огляду на те, що ці фармакологічні форми стають прекрасним середовищем для активного розмноження бактерій в інфікованої рани. Їх дія була порівняно успішним при відсутності сучасних методів лікування, а на даний момент мазеподібними кошти можуть лише погіршити перебіг процесу. Ефективні для локального впливу на тріщини і мікротравми вбираючі серветки, просочені антибіотиком, а також пористі губки на основі колагену з активною антимікробної діяльністю.
  • Для будь-якого патологічного процесу народна медицина пропонує масу лікарських засобів і способів їх застосування. Наукова медицина не скасовує ці методи, якщо вживання цих препаратів погоджено з лікарем, і він переконався, що це не може нашкодити пацієнту. Діабетична стопа серед засобів народної медицини допускає використання відвару чорниці, гвоздичної масла, липового меду, кислого молока, листя і корінь лопуха. Кожен з методів має місце бути, якщо гнійно-виразковий процес виражений несуттєво, і потрібно активна допомога організму для відновлення його захисних сил і активізації репаративних процесів.

  Source: glukom.diabet-lechenie.ru

  .