Ногти

Лікар який займається нігтями: Лікар по нігтях – як називається і до кого звертатися для лікування грибка

Лікар по нігтях: як називається фахівець, лікуючий оніхомікоз на руках і ногах

Грибок нігтів (оніхомікоз) – інфекційна патологія, яка призводить до зміни кольору і деформації нігтьової пластини, виникненню фізичного та естетичного дискомфорту. Це заразне захворювання, здатне часто рецидивувати без належного лікування. Багато хто вважає, що проблеми, пов’язані з нігтями, які не становлять особливої ​​небезпеки. Однак ускладнення патології можуть бути непередбачуваними. Запобігти тяжким наслідкам, провести ефективне лікування допоможе лікар по нігтях (називається ця спеціальність «мікології»).У деяких випадках терапією нігтьових пластин займається дерматолог.

Що робити, якщо з’явився грибок

Мікоз розвивається внаслідок зараження дерматофітами, пліснявими або дріжджовими грибами. Залежно від виду збудника він має різні особливості протікання. Загальні симптоми хвороби:

 • зміна кольору нігтя (жовтизна, почорніння),
 • свербіж шкіри навколо пластини,
 • подрібнення, шарування,
 • поява нерівностей,
 • втрата блиску, прозорості.

Перші ознаки помітити буває дуже важко. При виявленні підозрілих симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря: інфекція не проходить самостійно. Затяжна хвороба здатна провокувати алергії, вражати різні органи і системи організму.

Самолікування тягне за собою ризик погіршення ситуації. Встановити правильний діагноз, призначити комплексні заходи може тільки фахівець.

Дерматолог або мікології

Підступність грибка полягає в його здатності адаптуватися до будь-яких умов і препаратів.Це обумовлює необхідність призначення індивідуальної схеми лікування кожного конкретного пацієнта. Ефективна терапія можлива виключно під контролем дерматолога або мікології.

Дерматолог – це лікар, який займається широким спектром захворювань шкірних покривів, волосся, нігтів. Прийом ведеться фахівцями як в державних, так і приватних медичних установах. Дерматолог лікує грибкові ураження на початкових стадіях, а при запущених формах захворювання або неефективності призначених препаратів він направляє пацієнта до мікологові.

Цей лікар спеціалізується на вузькому профілі – вивченні та терапії грибкових інфекцій. Знайти такого доктора набагато складніше, особливо в державних поліклініках.

Як проходить прийом у фахівця

На першому прийомі лікар, який лікує нігті, візуально оцінює ситуацію, збирає детальний анамнез пацієнта:

 • образ життя,
 • харчові звички,
 • умови професійної діяльності,
 • тривалість захворювання,
 • особливості протікання патології.

Далі робиться зішкріб нігтя і шкіри навколо нього. За допомогою мікроскопа ставиться попередній діагноз. Для його підтвердження біологічний матеріал відправляють на культуральний аналіз (посів), що дозволить визначити вид збудника грибкової інфекції.

Лабораторне дослідження займає кілька днів або навіть тижнів .

Дії лікаря при оніхомікозі

Після етапу діагностики лікар визначає схему терапії. Лікування нігтів носить комплексний характер.Використовуються препарати системної дії (таблетки) і місцевого застосування (мазі, лаки, краплі).

Якщо захворювання рецидивуюче, пацієнту необхідно надати детальну інформацію про попередні методи лікування. Це допоможе виключити ймовірність звикання збудника до протівомікозной препаратів.

Крім лікарських засобів, можуть бути призначені апаратні процедури:

 1. Медичний манікюр чи педикюр – видалення уражених верств нігтьової пластини спеціальним обладнанням.Така маніпуляція забезпечує легке проникнення медикаментів до вогнища ураження.
 2. Лазерна терапія – швидко і безболісно видаляє симптоми оніхомікозу, вбиває грибкову інфекцію.

У разі неефективності методів лікування може знадобитися повністю видалити ніготь. Операція проводиться хірургом під місцевою анестезією. Після процедури на рану наноситься мазь з антибіотиком, накладається пов’язка. Загоєння триває близько 2 тижнів. Паралельно призначається курс протигрибкових препаратів всередину.

Здоровий ніготь відростає за кілька місяців.

Під час терапії можуть знадобитися повторні клінічні дослідження для оцінки проміжних результатів, корекції медикаментозного впливу. Лікар супроводжує пацієнта на протязі всієї терапії (3-12 місяців) до повного лікування.

Поради мікології з профілактики зараження

Грибкову інфекцію легше попередити, ніж позбутися її. Щоб не допустити розвитку оніхомікозу на ногах і на руках, необхідно дотримуватися простих правил:

 • зберігати стопи і кисті сухими і чистими,
 • уникати травм нігтів, негайно обробляти ранки, отримані під час виконання манікюру або педикюру,
 • користуватися індивідуальними предметами гігієни (мочалкою, рушником),
 • ретельно вибирати майстра для салонного догляду за нігтями, стежити за правильною обробкою інструменту,
 • при контакті з побутовою хімією використовувати захисні рукавички,
 • позбавлятися від підвищеного потовиділення за допомогою спеціальних дезодорантів, тальков,
 • при відвідуванні місць загального користування (сауни, душовою спортзалу, басейну) надягати гумові тапочки,
 • регулярно доглядати за взуттям: мити, дезінфікувати, ретельно сушити,
 • не носити тісне взуття – головну причину мікротравм,
 • віддавати перевагу натуральним м атеріали в одязі,
 • не використовувати чужі особисті речі, засоби гігієни,
 • зміцнювати імунітет за допомогою фізичних навантажень,
 • відмовитися від шкідливих звичок,
 • дотримуватися правильного збалансованого харчування,
 • приділяти увагу повноцінному відпочинку.


Коли ризик зараження великий, наприклад, при проживанні в готелі, можна використовувати для профілактики місцеві противомікозні препарати (лаки, спреї, креми):

 • Лоцерил,
 • МІКОСТОП,
 • Мікозорал.

Дотримання особистої гігієни, уважність по відношенню до свого здоров’я, своєчасне звернення до фахівця – запорука ефективного і швидкого лікування грибкових захворювань.

Як називається лікар по нігтях? До кого звернутися за допомогою?

Коли з’являються проблеми з нігтями на руках або ногах, насамперед людина думає про те, до якого лікаря потрібно звертатися, щоб їх усунути.Так як нігті втрачають своє здоров’я через ослаблення імунітету, грибкового захворювання, поганий гігієни та інших факторів. Через це нігтьові пластини втрачають свою привабливість і провокують розвиток комплексів у людини. Давайте докладніше розглянемо, як називається лікар, який займається лікуванням захворювань нігтів на руках або ногах.

Через що страждають нігті?

На красу нігтів на руках або ногах впливає їхнє здоров’я. Проблеми з нігтями з’являються через грибкове ураження або негрибкового захворювання.

Причини появи проблем з нігтиками:

 • отримання травми, через що нігті чорніють, розвивається меланохінія;
 • нігтики починають розшаровуватися;
 • ущільнюється нігтьове ложе;
 • запалюється шкіра навколо валика;
 • нігті жовтіють і покриваються борозенками;
 • розвивається грибкова інфекція.

Захворювання нігтів є непросто косметичним дефектом. Вони завдають багато незручностей людині і практично не піддаються лікуванню.Щоб впоратися з проблемними нігтиками, рекомендується своєчасно звернутися за допомогою до лікаря. Спеціаліст проведе необхідні дослідження і призначить ефективне лікування.

Похід до лікаря

Лікар, який лікує нігтьові пластини, називається дерматологом. При грибкове захворювання фахівець відправляє пацієнта до такого лікаря, як мікології. Він лікує грибок на ногах, а також на пальцях рук.

Як було вище зазначено, грибкові захворювання лікує мікології.Але такого лікаря важко знайти в маленьких містечках і селах. Тому проблему з нігтями може допомогти вирішити такий фахівець, як дерматолог. Лікар уважно огляне ноги і руки, досліджує нігтики, призначить аналізи і консультацію в іншого спеціаліста по необхідності. Важливо лікування починати відразу ж після появи перших симптомів нездужання нагідок. Ні в якому разі не слід займатися самолікуванням, щоб не погіршити ситуацію ще більше.

Чим займається мікології і дерматолог?

Уточнивши в місцевій поліклініці, чи є в місті лікар-мікології, запишіться до нього на прийом.Такий лікар виконує наступні функції:

 1. Лікує захворювання нагідок, шкірного покриву і волосся грибкового і негрибкового походження.
 2. Проводить профілактику нігтьових захворювань.
 3. Проводить дослідження ноги або руки, в тому числі і лабораторні аналізи, щоб поставити правильний діагноз і призначити потрібне лікування.

Аналогічні обов’язки покладені до виконання на дерматолога. Лікар не тільки лікує хвороби шкіри, але також відповідає за здоров’я і лікування нагідок на ногах і в області рук у пацієнтів.

Відвідування хірурга

При врослому нігті рекомендується відвідати хірурга. При такій патології нігтик вростає в бічний край або в околоногтевой валик. Палець запалюється, інфікується і починає гноїтися.

Хірург лікує врослий ніготь тільки після дослідження ситуації, що виникла. При врослому нігтики рекомендується:

 • здати загальний аналіз крові та сечі;
 • при виділенні гною виконати його дослідження. За результатами визначаються антибіотики, які можуть допомогти при усуненні хвороботворних мікробів;
 • якщо відзначається важкий нагноєння, проводять рентген стопи, так як є ймовірність ураження інфекцією кістки.

Зазначені дослідження допомагають хірургу постановити правильний діагноз, а також підготувати пацієнта до лікування або видалення врослого нігтики.

На сьогоднішній день державні клініки іноді беруть плату за консультацію у вузького фахівця. Вартість відвідування мікології або дерматолога залежить від того, наскільки він кваліфікований, від тяжкості захворювання, а також від потрібної кількості лабораторних досліджень.

Якщо ж ви звернетеся в приватну клініку, оплату можуть взяти ще й за індивідуальне складання плану лікування, а також за кожен аналіз в лабораторії окремо.

Дії лікаря при грибку

При мікозі нігтьові пластини на ногах або руках товщають, розшаровуються і кришаться.

Якщо запустити хворобу, її надалі буде складно вилікувати.

Якщо ви вчасно зверніться за допомогою, лікар призначить здати аналізи. Обов’язково вивчаються зіскрібки або фрагменти потерпілого нігтя. За результатами таких досліджень доктор визначає тип грибка, і призначає чинне лікування. Якщо ж дослідження не визначило грибкового зараження, проводиться гістологічний аналіз, для переконання в тому, що грибок не проникнув в нігтьові пори.

Доктор, призначивши терапію, пацієнта не покидає, він супроводжує його до повного лікування патологій нагідок. Протягом курсу лікування проводяться повторні дослідження і профілактика. Після повного зникнення симптомів хвороби також проводяться лабораторні аналізи і додаткові дослідження. Через місяць після цього знову виконується діагностика і перевірка стану нігтьових пластин людини.

Знаючи, який лікар лікує проблемні нігті, не варто їх закидати. Важливо відразу ж після перших нехороших симптомів звертатися за допомогою до досвідчених фахівців.Доктор, який дійсно розбирається в своїй справі, швидко вилікує будь-яку проблему, навіть саму запущену. Який би діагноз не був поставлений, слід не сумувати, а строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, щоб якомога швидше повернути красу і здоров’я своїх нігтиками.

До якого лікаря звертатися з вросшим нігтем? / Лазерний Доктор Москва

Врослий ніготь – штука така, що вилізти може в самий невідповідний момент. І якщо вже така неприємність трапилася, то потрібно пам’ятати, що самолікування неприпустимо, так як є істотний ризик все ускладнити.Оптимальним варіантом буде звернутися до лікаря. Тому в цій статті ми розповімо, що робити, якщо з’явився врослий ніготь, до якого лікаря звертатися і як запобігти появі врослого нігтя.

Здається, для початку потрібно перерахувати перші симптоми врослого нігтя. Серед найпоширеніших симптомів вказую такі:

 1. Біль при ходьбі.

 2. Больові відчуття під нігтем.

 3. Запальні процеси в тканинах.

 4. Почервоніння в області нігтя.

 5. Постійна пульсуючий біль.

 6. Набряклість.

 7. Кров’яні та гнійні виділення.

Існує кілька основних способів лікування такої патології, як врослий ніготь.Який лікар буде займатися видаленням, залежить від обраного методу:

 1. Хірургічний. Відповідно, лікар, який проводить процедуру, – хірург. Суть її полягає в повному або частковому видаленні нігтя. Як правило, процедура болюча, тому застосовується анестезія. Після сеансу існує ризик виникнення рецидиву.

 2. Лазерний. Лікар, який проводить процедуру – лазеротерапевт. Сьогодні лазерне видалення вважається одним з найбільш оптимальних способів лікування врослого нігтя.Процедура дозволяє гарантувати, що на обробленому місці ніготь наново не врастет. Крім того, лазерний промінь додатково знищує бактерії і грибок, що говорить про безпеку методу.

 3. Консервативний. Зазвичай цю процедуру проводить подолог (лікар, який спеціалізується на стопах). У ряді випадках для пацієнта виготовляється спеціальний брекет (іноді встановлюється універсальна пластина), яка коригує напрям зростання нігтя і усуває деформацію нігтьової пластини.Як правило, це тривала методика (до півроку). Залежно від встановленого пристосування, можуть знадобитися періодичні відвідування подолога для заміни або корекції пластини. Варто відзначити, що в більшості випадків консервативні методи можуть допомогти тільки на початкових стадіях врослого нігтя.

Як видно, лазерний метод багато в чому ефективніше хірургічного та консервативного способів лікування. Тому при підозрі на врослий ніготь краще звернутися саме до лазеротерапевту для гарантійного позбавлення від нігтьової пластини (або її частини).

Видалення врослого нігтя лазером проводиться під місцевою анестезією і практично не супроводжується дискомфортними відчуттями для пацієнта. Під час сеансу лазерний промінь створює тунель в тканинах, через який і впливає на ніготь, як би випарівая його. Потужність налаштовується так, що лазер не впливає на здорові тканини, але повністю видаляє врослий ніготь. Лікар-лазеротерапевт при цьому, звичайно, повинен мати відповідні кваліфікацію і досвід. Варто відзначити, що в клініці «Лазерний Доктор» все лікарі мають необхідну освіту і напрацювали досвід для проведення даної процедури.

Який лікар лікує нігті 🚩 грибок нігтів лікар 🚩 Догляд за нігтями

Доктор-ногтевед

Захворюваннями нігтів займається лікар-мікології, який, в першу чергу, є хорошим дерматологом, що можуть діагностувати всі шкірні хвороби. До числа найпоширеніших захворювань нігтів відноситься грибок, або мікоз – заразна хвороба, яку людина отримує від іншої людини. Підчепити мікоз можна в сауні, басейні, лазні, салоні і інших місцях громадського користування.Також він часто зустрічається у людей, які постійно носять теплу і тісне взуття.

Згідно зі статистичними дослідженнями, грибковими захворюваннями нігтів страждає майже чверть сучасного людства.

Симптомами микоза є потовщення, розшарування і подальше подрібнення нігтьової пластини зі зміною її кольору. Якщо не звертатися з цим до мікологові, захворювання придбає хронічну форму, і позбутися від нього буде дуже і дуже складно. До того ж, хронічний перебіг грибка провокує подальше його проникнення в організм.Для лікування мікозу насамперед потрібно огляд кваліфікованого мікології і дослідження в лабораторії ураженого матеріалу.

Лікування грибка нігтів

Виявивши збудника захворювання, лікар-мікології призначить сучасні антимикотические кошти, безболісну обробку хворих нігтів апаратом для медичного педикюру, апаратну лазерну або імунномодулірующую терапію. Крім цього, грибкові ураження нігтя можуть зажадати його видалення за медичними показаннями. Боятися цього не варто – процес видалення безболісний, а мікології призначить стимулююче лікування і спостереження у лікаря до повного відростання здорової нігтьової пластини.

Сильний імунітет самостійно може впоратися з грибком, припинивши його розвиток на самих ранніх стадіях, тому його необхідно всіляко зміцнювати.

Щоб уникнути зараження грибком, потрібно уникати певних факторів, що провокують його розвиток. Не варто носити незручне і неякісне взуття, зроблену з синтетичного матеріалу. Ноги не повинні постійно перебувати в теплому і вологому середовищі, будь то намокла взуття або спітнілі шкарпетки. Травми і різні тріщини стоп необхідно терміново лікувати, не чекаючи проникнення в них грибкової інфекції.Також ризик зараження мікозом підвищується при таких захворюваннях як цукровий діабет, варикозне розширення вен, облітеруючий ендартеріїт і хвороба Рейно.

.