Ногти

Лак для нігтів проводить струм чи ні: Лак для нігтів пропускає електрику?

огляд марок та способи приготування складу

Всі операції з ремонту електронного устаткування неможливі без використання спеціальних лаків. Фахівці широко використовують струмопровідний лак. Дані склади мають велику сферу застосування – лаки використовують для монтажу мікросхем і чипів, для відновлення електронних схем, в разі ремонту системи обігріву автомобільних скло, при ремонті комп’ютерів і побутової техніки.

Склад струмопровідних ЛФМ

У основі даних спецлаков лежать особливі мікрозернисті компоненти, які після процесу полімеризації утворюють на обробленої поверхні міцну матову плівку, яка має гарну електропровідністю.

Уже через 60 хвилин після нанесення таких матеріалів починається відновлення електропровідності. Через 10 годин результат ще більш поліпшиться до максимальних можливостей. Деякі майстри для посилення ефекту повторюють обробку.

Так як обробляється цими матеріалами площа дуже мала, то для відновлення будь-якого електронного устаткування необхідно дуже незначна кількість цих коштів. Саме тому електропровідний складу пропонується в невеликих обсягах.

Пакет такі матеріали в маленькі тюбики або флакони.

Струмопровідний спрей

Поряд з лаками зустрічається також і схожі за властивостями матеріали в балончиках. Це спрей, який виготовляють на базі графітового порошку. Він використовується для створення токоведущей поверхні на таких матеріалу, як пластик, скло, метал або деревина. Спреї можна застосувати також і як змазує матеріал, коли необхідно створити гладку, стійку до впливу високих температур, сухоскользящую поверхню.

Запропоновані вимоги

Основна якість цих лаків і клеїв – це висока електропровідність. Дорахується вона за рахунок наявності в складі спеціальних, дуже маленьких металевих частинок. Виробники частіше все використовують для цього нікелевий порошок, який дуже добре проводить електричний струм. Також в складі цього продукту можуть бути фракції дорогоцінних металів, таких як срібло, золото, паладій.

Крім електропровідності важливо, щоб лак мав мінімальне питомий опір.При високій концентрації струмопровідних компонентів слабшають клеять цих матеріалів.

Щоб не губилася адгезія в процесі експлуатації електрообладнання, лаки для ремонту мають дуже низький тепловий опір. Також склади повинні виконувати свою головну функцію і добре склеювати і захищати поверхні. Продукт повинен бути еластичним і міцним – ці характеристики надають полімерні зв’язуючі речовини.

Чи не припустима для даних матеріалів занадто рідка консистенція.В’язка маса дозволяє запобігти можливі дефекти мікросхеми в процесі ремонту або заміни. Також важлива швидка швидкість висихання – це робить роботу з лаками і клеями більш комфортною.

Огляд клеїв і лаків популярних марок

На ринку представлена ​​продукція вітчизняних та зарубіжних виробників. Так, серед вітчизняних матеріалів можна виділити «контактол». Виробник заявляє, що в складі є срібний порошок. Продукт добре підходить для ремонту системи підігріву заднього скла на автомобілях.

Схожими характеристиками володіє і вітчизняний продукт «ЕЛЕКОНТ». Він створений на основі епоксидних смол і має гарну адгезію з будь-якими поверхнями. Даний продукт орієнтований саме для автомобілістів, але фахівці стверджують, що ефективність його досить слабка.

Американський лак «Done Deal» має більш високі характеристики, але вартість продукту досить висока. Матеріал складається з клею і струмопровідного складу.

Для відновлення струмопровідного шару на кнопках, для усунення тріщин на шлейфах різних електронних пристроїв фахівці рекомендують лак Еласт.Єдиний недолік – малий термін служби в порівнянні з клеями.

Як самостійно приготувати лак

Досвідчені майстри рекомендують не використовувати фірмові засоби, а робити лаки і клеї своїми руками. Зробити таку суміш просто і не доведеться переплачувати. Продукт, зроблений самостійно, нічим не гірше за властивостями і характеристиками, ніж заводські графітові аерозолі, лаки і клеї.

У основі лежить порошок графіту і срібла. Також використовуються розчинники, клеї і сполучна речовина.Зроблені таким чином склади допоможуть швидко відновити будь-який пристрій.

На відео: робимо струмопровідний клей самостійно.

Спосіб №1

Це рецепт приготування графітового лаку. Для роботи знадобиться:

 • 15 гр дрібнозернистого порошкового графіту;
 • 30 гр порошку срібла;
 • Сополимер вінілхлорид-вінілацетат в кількості 30 гр;
 • 32 гр чистого ацетону.

Щоб отримати графітовий лак, всі компоненти з цього рецепта потрібно ретельно змішати в ступі. В результаті повинна утворитися рідина, що нагадує сироп. Вона буде мати сіро-чорний відтінок. Потім цю рідину переливають в ємність зі скла з добре закривається кришкою.

Перед застосуванням склад обов’язково збовтують. Якщо суміш вийшла дуже густий, то додають невелику кількість розчинника. Час засихання – від 15 хв.

Спосіб №2

Тут також буде використовуватися графіт у вигляді порошку і срібло.Як сполучна речовина можна застосувати:

 • нітроцелюлозу в кількості 4 гр. каніфоль, етилацетат в кількості 2,5 гр і 30 гр;
 • Шелак 3 гр, етиловий денатурат – 31 гр.

Спочатку в ступі перемішують речовини в порошку. Потім додають сполучні компоненти. Все це доводять до стану однорідної пасти і далі перекладають в ємність з щільно закривається кришкою.

Перш ніж почати використовувати виготовлений своїми руками продукт за цим рецептом, слід добре його перемішати, а потім відрегулювати в’язкість за допомогою розчинника.

Спосіб №3

Залежно від механічного навантаження на електропровідне з’єднання, можна використовувати різні підручні засоби. Так, графіт легко видобувається з пальчикових батарейок. Потім його подрібнюють і змішують з цапонлаком. Але мінус даної суміші – слабка адгезія з гумовими виробами, а значить для ремонту клавіш пультів ДУ вона не підходить.

Спосіб №4

Ось як зробити струмопровідний розчин швидко. Це не буде лаком, але струмопровідні характеристики продукт має.Купують супер-клей і олівці 2М або ж 4М. Напилком точать грифель олівця за кількістю, рівного об’єму суперклею.

Далі тюбик розгортають зі зворотного боку, насипають в клейову масу порошок графіту, потім перемішують до отримання однорідної маси. Потім тюбик запаковують назад. Використовувати зроблену своїми руками суміш можна як звичайний супер-клей – через насадку.

Поради фахівців (2 відео)


Обробка струмопровідних лаком (22 фото)

струмопровідних ЛАК

Що робити якщо ІК пульт управління від телевізора або іншої побутової техніки перестав працювати в слідстві забруднення контактів? Звичайні люди викидають його і купують новий.Але часто буває так, що підібрати аналогічний не представляється можливим, через те, що модель телевізора (плеєра, кондиціонера …) рідкісна або застаріла. Більш просунуті розбирають ПДУ, знежирюють і чистять струмопровідні контакти учнівської гумкою. Метод непоганий, однак буває, що кнопки до такої міри постиралися – що там уже нічого чистити 🙂 І тут нам на допомогу приходить спеціальний струмопровідний лак, призначений для відновлення електропровідності таких гумових кнопочок в пультах дистанційного керування.

Після того, як клавіатура радіотелефону стала реагувати на натискання із зусиллям тільки понад 20 Ньютон, а телевізор включався в мережу не інакше, як кнопкою на його передній панелі – задумався про покупку лаку.

Спочатку купив щось безіменне, в невеликому пластиковому тюбику. Ціна близько долара. Після підготовки пультів до ремонту і розкриття тюбика зрозумів, що лак цей безнадійно зіпсований, а точніше повністю висох …

Довелося знову рухати на радіобазар і купувати вже дещо серйозніше.На цей раз вибір припав на струмопровідний лак Еласт – ціна 2уе.

загорнутий пробка скотчем дуже туго – тут вже саме по собі не висохне. Інструкція до нього говорить, що Еласт застосовується для відновлення струмопровідного шару на кнопках пультів ДУ, а також закладення тріщин на гнучких струмоведучих шлейфах. Те що треба!

Розбираємо телефон і перш, ніж відкрити лак, ретельно його встряхиваем пів хвилини. Це треба для перемішування металевого порошку в лаку.

Далі розмотує ковпачок, знімаємо кришечку – під нею фольга, і проткнув її сірником, наносимо лак на гумові кнопочки клавіатури телефону.

Зверніть увагу – лак сохне дуже швидко! В інструкції написано повне висихання лаку 2 години, але реально через пару хвилин він уже майже сухий. Не тримайте занадто довго ковпачок баночки відкритим.

Ще один момент – струмопровідний лак наноситься на знежирену поверхню . Пульти управління, в процесі довгої роботи, як правило покриті неслабим шаром жиру, тому перед ремонтом їх треба промити гарячою водою з милом.

Там-же написано, що можна використовувати лак для силіконової гуми – на це теж потрібно звернути увагу. Після нанесення покриття на кнопки, відразу ж закривайте кришку і замотують її скотчем. А після години сушіння струмопровідних поверхонь збираємо телефон назад.

Не стримався, щоб не поміряти опір після ремонту – всього 650 Ом! Так як в невикористовуваних місцях опір близько 300-500 Ом, то результат цілком задовільний.Залишається сподіватися, що лак протримається на кнопках досить довго. Через пару місяців на форумі напишу про результати.

Для тих же, у кого немає возможност купити готовий струмопровідний лак, його можна зробити самостійно. Купуєте звичайний цапонлаком, потім насипаєте в нього металевий порошок і перемішують. Металевий порошок можна використовувати мідний, його отримуємо зачисткою шматочка міді наждачкою. Також можна використовувати алюміній, графіт, і інші провідні електрику матеріали.Доведіть суміш до середньої густини – лак готовий. Поки лак не схопився, ток він не проводить, але після затвердіння провідність стає на рівні кількох десятків Ом.

Форум по радіоаматорського хімії

Обговорити статтю струмопровідних ЛАК

Лак проводить струм чи ні

Що робити якщо ІК пульт управління від телевізора або іншої побутової техніки перестав працювати в слідстві забруднення контактів? Звичайні люди викидають його і купують новий.Але часто буває так, що підібрати аналогічний не представляється можливим, через те, що модель телевізора (плеєра, кондиціонера.) Рідкісна або застаріла. Більш просунуті розбирають ПДУ, знежирюють і чистять струмопровідні контакти учнівської гумкою. Метод непоганий, однак буває, що кнопки до такої міри постиралися – що там уже нічого чистити 🙂 І тут нам на допомогу приходить спеціальний струмопровідний лак, призначений для відновлення електропровідності таких гумових кнопочок в пультах дистанційного керування.

Після того, як клавіатура радіотелефону стала реагувати на натискання із зусиллям тільки понад 20 Ньютон, а телевізор включався в мережу не інакше, як кнопкою на його передній панелі – задумався про покупку лаку.

Спочатку купив щось безіменне, в невеликому пластиковому тюбику. Ціна близько долара. Після підготовки пультів до ремонту і розкриття тюбика зрозумів, що лак цей безнадійно зіпсований, а точніше повністю висох.

Довелося знову рухати на радіобазар і купувати вже дещо серйозніше.На цей раз вибір припав на струмопровідний лак Еласт – ціна 2уе.

загорнутий пробка скотчем дуже туго – тут вже саме по собі не висохне. Інструкція до нього говорить, що Еласт застосовується для відновлення струмопровідного шару на кнопках пультів ДУ, а також закладення тріщин на гнучких струмоведучих шлейфах. Те що треба!

Розбираємо телефон і перш, ніж відкрити лак, ретельно його встряхиваем пів хвилини. Це треба для перемішування металевого порошку в лаку.

Далі розмотує ковпачок, знімаємо кришечку – під нею фольга, і проткнув її сірником, наносимо лак на гумові кнопочки клавіатури телефону.

Зверніть увагу – лак сохне дуже швидко! В інструкції написано повне висихання лаку 2 години, але реально через пару хвилин він уже майже сухий. Не тримайте занадто довго ковпачок баночки відкритим.

Ще один момент – струмопровідний лак наноситься на знежирену поверхню .Пульти управління, в процесі довгої роботи, як правило покриті неслабим шаром жиру, тому перед ремонтом їх треба промити гарячою водою з милом.

Там-же написано, що можна використовувати лак для силіконової гуми – на це теж потрібно звернути увагу. Після нанесення покриття на кнопки, відразу ж закривайте кришку і замотують її скотчем. А після години сушіння струмопровідних поверхонь збираємо телефон назад.

Не стримався, щоб не поміряти опір після ремонту – всього 650 Ом! Так як в невикористовуваних місцях опір близько 300-500 Ом, то результат цілком задовільний.Залишається сподіватися, що лак протримається на кнопках досить довго. Через пару місяців на форумі напишу про результати.

Для тих же, у кого немає возможност купити готовий струмопровідний лак, його можна зробити самостійно. Купуєте звичайний цапонлаком, потім насипаєте в нього металевий порошок і перемішують. Металевий порошок можна використовувати мідний, його отримуємо зачисткою шматочка міді наждачкою. Також можна використовувати алюміній, графіт, і інші провідні електрику матеріали.Доведіть суміш до середньої густини – лак готовий. Поки лак не схопився, ток він не проводить, але після затвердіння провідність стає на рівні кількох десятків Ом.

У розробці електронних приладів і техніки широко застосовуються струмопровідні клеї. Дані розчини забезпечує надійне з’єднання внутрішніх компонентів, мікросхем та інших елементів. Існує велика кількість різновидів клею, що відрізняються фізичними властивостями і складом.

Нанесення

Перш ніж приступати до нанесення струмопровідного лаку, ємність з ним необхідно добре збовтати.Оброблювана поверхня повинна попередньо очищатися від забруднень, таких як бруд, пил, жир і волога. Лак повинен наноситися тільки на сухе і чисте підставу. Лакова суміш наноситься невеликим шаром, працювати потрібно оперативно і акуратно. Після обробки поверхні, ємність з лаком потрібно герметично закрити, а якщо використовувався розчин в балончику, то потрібно ретельно очистити клапан, після чого закрити балончик кришкою.

Важливо! Струмопровідний лаковий склад має певну токсичність і є легко займистим, тому потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки, наносити лак необхідно в рукавичках і окулярах, в якісно провітрюваній кімнаті.

Опис і застосування токопроводящего клею

Струмопровідний клей є універсальним засобом, яке використовується в різних галузях машинобудування, виробництві технічних приладів, ремонті шлейфів електроніки. Завдяки показнику термостойкости речовина підходить для монтажу систем обігріву і теплої підлоги.

Склад струмопровідних ЛФМ

У основі даних спецлаков лежать особливі мікрозернисті компоненти, які після процесу полімеризації утворюють на обробленої поверхні міцну матову плівку, яка має гарну електропровідністю.

Уже через 60 хвилин після нанесення таких матеріалів починається відновлення електропровідності. Через 10 годин результат ще більш поліпшиться до максимальних можливостей. Деякі майстри для посилення ефекту повторюють обробку.

Так як обробляється цими матеріалами площа дуже мала, то для відновлення будь-якого електронного устаткування необхідно дуже незначна кількість цих коштів. Саме тому електропровідний складу пропонується в невеликих обсягах.

Пакет такі матеріали в маленькі тюбики або флакони.

Еласт

Ефективний струмопровідний лак еласт використовується для створення або відновлення шару, який проводить електричний струм. Даний склад можна використовувати для ремонту кнопок пультів дистанційного керування, для усунення тріщин на гнучких видах струмоведучих шлейфів. Цей лак після нанесення висихає приблизно протягом 2 годин. Виготовляється струмопровідний лак еласт на основі графітового порошку, лаковий шар після висихання має опір близько 400 Ом на сантиметр.

Особливості та властивості струмопровідних клеять складів

Основою такого клею є наявність певних складових компонентів, здатних забезпечити необхідний рівень проходження електроенергії. До них відносяться звичайний графіт, нікелевий порошок, полімери, срібло порошкове – підійде дрібний порошок будь-якого з струмопровідних металів.

Клеюча суміш повинна бути еластичною, і при цьому, мати невеликий питомий опір. Еластичність забезпечить точкове нанесення клею і не дозволить йому розтікатися по поверхні.У цьому питанні, головне витримати необхідне співвідношення між порошковими електропровідними наповнювачами і полімерними сполучними. Велика кількість добавок, здатних провести ток, може привести до зниження якостей зчеплення з різними поверхнями, що відіб’ється на надійності і міцності контактів.

Наступною важливою для роботи особливістю, буде час, необхідний для висихання приготовленої суміші. Чим швидше висихає клей – тим краще і зручніше для роботи майстра.Для цього, при самостійному виготовленні клейкої суміші використовують будь-який готовий Бистровисихающая клей або струмопровідний лак. У зв’язку з тим, що мікросхеми при експлуатації нагріваються, клей повинен бути термостійким і обов’язково безпечним для працюючого майстра і оточуючих.

Струмопровідний спрей

Поряд з лаками зустрічається також і схожі за властивостями матеріали в балончиках. Це спрей, який виготовляють на базі графітового порошку.Він використовується для створення токоведущей поверхні на таких матеріалу, як пластик, скло, метал або деревина. Спреї можна застосувати також і як змазує матеріал, коли необхідно створити гладку, стійку до впливу високих температур, сухоскользящую поверхню.

Додаткові рецепти

Графитовая пил це не єдиний компонент, який можна використовувати для приготування струмопровідних клейових складів. Є ще кілька більш складних сумішей, що відрізняються найкращою електропровідністю або клейовими властивостями:

 1. Суміш з срібного порошку (130 г) і графітового (12 г) – це струмопровідні компоненти, а сполучними виступають нітроцелюлоза (8 г), ацетон (50 г) і каніфоль (3 г).У перерахованому порядку все змішується в ступці до стану однорідної маси і клей готовий. Якщо клей буде загусати, то його треба розбавити ацетоном. Цей склад більше розрахований як струмопровідний – не варто розраховувати, що він буде утримувати будь-які деталі як клей.
 2. Графітовий (30 г) і срібний (70 г) порошок, ацетон (70 мл) і вінілхлориду-вінілацетат (60 г) – після перемішування стають сиропообразной токопроводящей рідиною з клейовими властивостями. Зберігати слід в герметичній посуді, щоб не вивітрився ацетон.Їм же розбавляти суміш, якщо вона загусає.
 3. Порошок з графітового стержня пальчикової батарейки і цепонлак перемішуються до отримання кремоподібної суміші.

Запропоновані вимоги

Основна якість цих лаків і клеїв – це висока електропровідність. Дорахується вона за рахунок наявності в складі спеціальних, дуже маленьких металевих частинок. Виробники частіше все використовують для цього нікелевий порошок, який дуже добре проводить електричний струм.Також в складі цього продукту можуть бути фракції дорогоцінних металів, таких як срібло, золото, паладій.

Крім електропровідності важливо, щоб лак мав мінімальне питомий опір. При високій концентрації струмопровідних компонентів слабшають клеять цих матеріалів.

Щоб не губилася адгезія в процесі експлуатації електрообладнання, лаки для ремонту мають дуже низький тепловий опір. Також склади повинні виконувати свою головну функцію і добре склеювати і захищати поверхні.Продукт повинен бути еластичним і міцним – ці характеристики надають полімерні зв’язуючі речовини.

Чи не припустима для даних матеріалів занадто рідка консистенція. В’язка маса дозволяє запобігти можливі дефекти мікросхеми в процесі ремонту або заміни. Також важлива швидка швидкість висихання – це робить роботу з лаками і клеями більш комфортною.

Вибір клею в магазині

На ринку представлена ​​велика різноманітність клейових розчинів, що володіють властивістю електропровідності.При виборі доводиться віддати перевагу хорошій провідності або клейкої здатності і швидкому застиганню. Оптимальним варіантом є речовина, рекомендований для використання в машинобудівній галузі.

Виробництвом токопроводящего клею займається велика кількість компаній, і не завжди імениті виробники пропонують кращий товар. Щоб знайти підходящий варіант з урахуванням цілей подальшого застосування, варто ознайомитися з поширеними різновидами і врахувати їх характеристики і фізичні властивості.

«контактол»

випускається під маркою «контактол» клей є інноваційною розробкою німецького виробника Keller. Продукт призначений для монтажу мікросхем, ремонту доріжок на друкованих платах, усунення дефектів на контактах в електроприладах. Речовина швидко схоплюється, а через 5-7 годин відбувається абсолютна полімеризація. Щоб прискорити процес застигання, допускається прогрівати місце обробки теплим повітрям.

Permatex

Клей марки Permatex є струмопровідний двокомпонентний склад.Основне призначення – відновлення ниток обігріву скла. Перевагою даного різновиду є висока стійкість до температурних перепадів і впливу ультрафіолетового випромінювання. Досягти найкращого результату вдається при використанні кошти Permatex при навколишній температурі не менше 10 градусів.

Клей ТПК-Е застосовується для склеювання алюмінієвих виробів, нержавійки та вуглепластика між собою і в різних поєднаннях. Обробка розчином допомагає забезпечити електроз’єднань з перехідним опором.Завдяки консистенції і складу продукт відводить статичні заряди від матеріалу.

Forbo 615 Eurostar Lino EL

Струмопровідний клей «Форбо» практично не має запаху і має напівпрозору консистенцію. Найчастіше речовина використовується для проведення ремонтних робіт, включаючи фіксацію килимових покриттів, лінолеуму та інших матеріалів на підлозі.

DoneDeal

Клей DoneDeal від американського виробника має гарну адгезію до більшості матеріалів.Продукт відрізняється водостійкістю і підходить для ремонту водного транспорту. При дотриманні правил використання міцність клейового шва по міцності перевершує міцність оброблюваного матеріалу.

Homakoll

Продукція Honakoll розроблена спеціально для приклеювання рулонних підлогових покриттів на тканинній або ворсової підоснові. Для розчину характерні наступні властивості:

 • відсутність летких розчинників у складі;
 • невисокий вміст води;
 • стійкість до усадки після затвердіння;
 • мінімальний ризик зсуву і відшаровування після зчеплення з поверхнею;
 • легке нанесення зубчатим шпателем;
 • пожежна безпека.

MASTIX

Речовина бренду Mastix, також відоме під назвою холодне зварювання, по ряду показників перевершує аналогічну продукцію. Склад можна експлуатувати при екстремально низьких і високих температурах без втрати початкових властивостей. Найчастіше клей Mastix використовується для з’єднання металевих виробів, також їм заповнюють тріщини і різні отвори. Під маркою Mastix випускаються склади універсального призначення і призначені для використання в конкретних областях.

«ВолгаХімПром»

Струмопровідний клей «ВолгаХімПром» використовується в якості реставраційного і армуючого складу. Після нанесення на поверхню засіб повністю твердне за 30-50 хвилин в залежності від товщини шару. Продукція «ВолгаХімПром» підходить для застосування в побутових умовах і промислових масштабах. Склад не робить негативного впливу на шкірний покрив, дихальні шляхи і слизову оболонку, що робить його безпечним.

Як самостійно приготувати лак

Досвідчені майстри рекомендують не використовувати фірмові засоби, а робити лаки і клеї своїми руками.Зробити таку суміш просто і не доведеться переплачувати. Продукт, зроблений самостійно, нічим не гірше за властивостями і характеристиками, ніж заводські графітові аерозолі, лаки і клеї.

У основі лежить порошок графіту і срібла. Також використовуються розчинники, клеї і сполучна речовина. Зроблені таким чином склади допоможуть швидко відновити будь-який пристрій.

На відео: робимо струмопровідний клей самостійно.

Спосіб №1

Це рецепт приготування графітового лаку.Для роботи знадобиться:

 • 15 гр дрібнозернистого порошкового графіту;
 • 30 гр порошку срібла;
 • Сополимер вінілхлорид-вінілацетат в кількості 30 гр;
 • 32 гр чистого ацетону.

Щоб отримати графітовий лак, всі компоненти з цього рецепта потрібно ретельно змішати в ступі. В результаті повинна утворитися рідина, що нагадує сироп. Вона буде мати сіро-чорний відтінок. Потім цю рідину переливають в ємність зі скла з добре закривається кришкою.

Перед застосуванням склад обов’язково збовтують. Якщо суміш вийшла дуже густий, то додають невелику кількість розчинника. Час засихання – від 15 хв.

Спосіб №2

Тут також буде використовуватися графіт у вигляді порошку і срібло. Як сполучна речовина можна застосувати:

 • нітроцелюлозу в кількості 4 гр. каніфоль, етилацетат в кількості 2,5 гр і 30 гр;
 • Шелак 3 гр, етиловий денатурат – 31 гр.

Спочатку в ступі перемішують речовини в порошку.Потім додають сполучні компоненти. Все це доводять до стану однорідної пасти і далі перекладають в ємність з щільно закривається кришкою.

Перш ніж почати використовувати виготовлений своїми руками продукт за цим рецептом, слід добре його перемішати, а потім відрегулювати в’язкість за допомогою розчинника.

Спосіб №3

Залежно від механічного навантаження на електропровідне з’єднання, можна використовувати різні підручні засоби.Так, графіт легко видобувається з пальчикових батарейок. Потім його подрібнюють і змішують з цапонлаком. Але мінус даної суміші – слабка адгезія з гумовими виробами, а значить для ремонту клавіш пультів ДУ вона не підходить.

Спосіб №4

Ось як зробити струмопровідний розчин швидко. Це не буде лаком, але струмопровідні характеристики продукт має. Купують супер-клей і олівці 2М або ж 4М. Напилком точать грифель олівця за кількістю, рівного об’єму суперклею.

Далі тюбик розгортають зі зворотного боку, насипають в клейову масу порошок графіту, потім перемішують до отримання однорідної маси.Потім тюбик запаковують назад. Використовувати зроблену своїми руками суміш можна як звичайний супер-клей – через насадку.

Поради фахівців (2 відео)


Лак для мікросхем – лак для нігтів проводить електричний струм? – 3 відповіді

Автор DёS задав питання в розділі Техніка

лак для нігтів проводить електричний струм? і отримав найкращу відповідь

Відповідь від Алексей [гуру]
Лак струм не проводить, але не варто застосовувати лак з блискітками, т.renalin [гуру]
лак не проводить. . Для безпеки не слід їм користуватися. . краще замотати спец ізолентою ..

Відповідь від Дмитро [гуру]
По-ідеї не повинен, тільки ізоляційні властивості – не головне у виробництві лаку для нігтів, а тому ніяк не нормуються, я підозрюю, що з деякими барвниками він взагалі може виявитися провідним. Якщо відповідальна деталь – я б на Вашому місці не став ризикувати.

Відповідь від ~ @ ~ @ ~ [гуру]
мда…до першої кози (короткого замикання) можна ризикнути

Відповідь від ToMiRiS [гуру]
лак струм не проводить!

Відповідь від Дахусім [гуру]
Начебто НІ, тестером перевір! Принаймні коли висихає – діелектрик!

Відповідь від Тьома ворм [новачок]
а ти спробуй і узнаеш))

Відповідь від YOергей Шкіндер [гуру]
Маж Не бійся, Назка напруга мінімальний пробою.

Відповідь від Ісаєв Микола [новачок]
цапон лак проводить струм і використовується в мікросхемах.так що всі попередні “думки”, ниочем, треба дивитися склад лаку

Відповідь від YOергей Севрюков [гуру]
можеш сходити в електро-товари, запитай у них термоусадку

Відповідь від Високотехнологічний [гуру]
непроводіт. бачив в селах на будинках приватних антени? так схему ці їх господарі лаком для ноктей заливають щоб води Небоян, і іхолентой ще обмотують-так надійніше.

Відповідь від 3 відповіді [гуру]

Привіт! Ось добірка тим з відповідями на Ваше питання: лак для нігтів проводить електричний струм?

Незвичайне використання лаку для нігтів: bender1

– LiveJournal


Я люблю незвичайні рішення, які роблять наше життя комфортніше і цікавіше.До того ж приклади таких рішень можуть надихнути Вас на що-небудь новеньке. Ось, наприклад, лак для нігтів. Виявляється є як мінімум 10 способів незвичайних способів для його використання.

1. Маркування яскравим лаком дроти, які ви не хочете переплутати (спосіб також підходить для ключів у великій зв’язці)

2. Зробити позначку на крані у ванній, щоб не шукати кожного разу оптимальне співвідношення гарячої та холодної води

3. Позначити світиться лаком вимикач або дзвінок в темному під’їзді (як варіант – кнопки на пульті, якщо ви любите дивитися телевізор у темряві)

4.Заклеїти безбарвним лаком конверт, щоб цікаві особистості не змогли таємно отпарить його над чайником і розкрити (або якщо ви просто гидуєте облизувати конверт)

5. Мазок лаку на потрібному рівні перетворить будь-який стакан в мірний, і взагалі лаком дуже зручно робити позначку рівня рідини в ємності. Якщо, звичайно, ця рідина не ацетон.

6. Нанести тонкий шар лаку на нижній обідок банок і пляшок з косметикою у ванній, щоб вони не залишали слідів на поверхні (або на залізні гвинти на сидінні унітазу для тієї ж мети)

7.Використовувати безбарвний лак в ролі ламінуючого речовини: наприклад, для смужок з адресою на посилках або для паперових етикеток

8. Замазати зайві дірочки в сільниці або перечниця, якщо з них занадто рясно висипають спеції

9. Закріпити розхитаний гвинтик в окулярах або випав з кільця коштовний камінь

10. Замаскувати шаром лаку дрібні подряпини і потертості на шкіряному взутті

11. Капнути лаком на недоречно виникла стрілку на колготках, але цей варіант все ж досить банальний і широко відомий.

12. Якщо намазати кінець нитки, і закрутити його пальцями, то він стане дуже тонким, і не буде розчепірювати. Буде зручно протягувати нитку у вушко голки. Або бісеринки нанизувати …

13. Підфарбувати каблук на взутті, якщо з нього трохи злізла або обтерла фарба – особливо актуально для чорних шпильок.

14. Взагалі підфарбувати будь-яку дрібну деталь в потрібний колір, можна змішати різні кольори для отримання потрібного відтінку. Я фарбувала дроти і кран на батареї в яскраво-бірюзовий.)

15. Ще можна замазувати лаком невеликі дірки там, де щось підтікає. Протікає лійка врятована. )

16. Чорний і темно-червоний лак вдало зафарбовують сині світлодіодні лазери на побутовій техніці.

Доповнення від rinhelika

17. Намазати безбарвним лаком для нігтів дужки сережок з НЕ дорогоцінних металів (від таких зазвичай болять вушка). Після висихання лаку можна сміливо носити – вушка хворіти не будуть)

18 Перламутрове лак в один шар дає приголомшливий ефект, якщо зафарбувати точковий світильник (є такі знімні на батарейках, ми їх юзаем, коли електрику вирубують).Світло так же, але світло м’який і не б’є по очах.

19 Першоквітневі приколи з лаком. Намазати сухе мило безбарвним лаком.

Розлити лак на вощений папір і дати висохнути. Потім акуратно зняти з паперу і покласти на важливий документ)))

Може у Вас є свої незвичайні рішення? Пишіть в коментарях;)

.