Ногти

На нігтях симптом наперстка: Синдром наперстка – характерна ознака псоріазу | Красиві нігті

Синдром наперстка – характерна ознака псоріазу | Красиві нігті

Псоріаз – хронічне захворювання, що доставляє хворому величезні незручності. Синдром наперстка або, як його ще називають, неперстковідная істиканность – являє собою один з найпоширеніших видів нігтьового псоріазу.

Згідно зі статистикою дистрофічні зміни нігтів (синдром наперстка) проявляються приблизно за 5-7 років безпосередньо перед проявом недуги на шкірі, тому хворий повинен приділити лікуванню особливу увагу, щоб не допустити поширення хвороби.

Подібний вид псоріазу може також передувати появі псоріатичного артриту або вказувати на наявність екземи. У деяких випадках синдром наперстка проявляється при захворюваннях, які не пов’язані з дерматології, наприклад при ревматизмі або туберкульозі легенів.

Які ж причини сприяють розвитку недуги? Насамперед, це спадкова схильність. На думку вчених, діти, батьки яких спостерігається подібного роду патологія, успадковують її в 75% випадків.Наступні причини викликають псоріаз нігтів рідше, але все ж випадки були, до них відносяться: порушення метаболізму або периферичного кровообігу, тривалий стрес, алергія на деякі фактори навколишнього середовища.

Псоріаз нігтів вперше згадувався ще в 19 столітті, тому захворювання, незважаючи на те, що важко піддається діагностиці, достатньо вивчене. Встановлюють наявність патології на основі зовнішнього вигляду нігтьової пластини. У деяких випадках лікар може порекомендувати зробити гістологічні аналізи, що допомагає розвіяти сумніви фахівця з приводу діагнозу.

Синдром наперстка відрізняється від інших видів псоріазу тим, що на нігтьової пластини з’являються характерні поглиблення невеликого діаметра (від 0,5 до 2 мм). Ніякого особливого порядку розташування ямок немає, вони виникають хаотично в будь-якому місці пошкодженого нігтя. Кількість їх також може бути різним, тому ніготь зовнішнім виглядом дещо нагадує наперсток, що і дало синдрому назву.

Лікування патології залежить від ступеня тяжкості і вираженості клінічної картини.Як правило, фахівці призначають медикаменти, що містять кортикостероїди, які чудово справляються з псоріазом. До подібних медикаментів відносяться: «Преднізолоновая мазь», «Тріакорт», «Триамцинолон» та ін.

Для того, щоб загальмувати розвиток патології лікарі рекомендують використовувати медикаментозні засоби, що містять вітамін Д3, наприклад: «Кальцітріен». Крім цього, при лікуванні нігтьового псоріазу, використовують дьоготь, ретиноїди, саліцилову кислоту, дерматотропнимі препарати.

Якщо захворювання запущене і місцеве лікування не допомагає, застосовують комплексну терапію, що включає не тільки застосування більш сильних препаратів, але і вживання антидепресантів, комплексу вітамінів і мінералів, які допомагають відновити захисні сили ослабленого хворобою організму.

Лікування народними засобами також допустимо, однак може використовуватися тільки в якості додаткових методів і після узгодження з лікуючим лікарем. В якості лікарського засобу особливо добре зарекомендували себе трав’яні ванночки і настої з череди, кори дуба, шавлії.Для прийому всередину знахарі пропонують використовувати трав’яний збір з узятих в рівних частинах кореня аїру, звіробою, листя брусниці і череди. 1 ст. л. рослинної маси заварюють як чай склянкою окропу, трохи наполягають, проціджують і вживають в охолодженому вигляді по чверті склянки вранці і ввечері.

На закінчення слід сказати, що сам по собі нігтьової псоріаз зустрічається не так вже й часто, проте щоб не допустити розвитку недуги, людина повинна дотримуватися профілактичні заходи, тобто своєчасно доглядати за нігтями, захищати руки при роботі з хімречовинами, постаратися запобігати травмуванню нігтьової пластини.

Псоріаз нігтів – причини, симптоми, діагностика та лікування

Псоріаз нігтів – досить рідкісний різновид псоріазу, що характеризується ураженням нігтьових пластин, яке, як правило, супроводжує псоріатичний ураження шкіри або суглобів, в окремих випадках існує як самостійне захворювання. Клінічно проявляється цілим спектром зміни нігтів – від помутніння і напёрсточних заглиблень до онихолизиса і трахіоніхіі. Суб’єктивні відчуття відсутні.Діагноз ставлять на підставі анамнезу і клінічних проявів, в складних випадках беруть біоптат шкіри біля нігтя. Лікування комплексне: коригування соматичної патології, імунітету та стану нервової системи. Основну терапію здійснюють за індивідуальною схемою під наглядом дерматолога.

Загальні відомості

Псоріаз нігтів – хронічне неінфекційне дерматологічне захворювання, що характеризується особливим станом нігтьових пластинок. Не має вікових, гендерних та сезонних відмінностей, неендемічен, відрізняється складною структурою захворюваності.Псоріаз нігтів страждає 3% населення жителів планети. Вважається, що 40% випадків захворювання спадково обумовлені, а 25% пов’язані з іншими проявами псоріазу. У 35% пацієнтів псоріаз нігтів є патологією нез’ясованого генезу, що виникає без ураження шкіри або запалення суглобів. За даними різних авторів, серед людей, які страждають на псоріаз шкіри, нігті уражені у 11-90% хворих. Серед пацієнтів з псоріатичний артрит поширеність патології досягає 80-90%. Псоріаз нігтів незаразен і не представляє небезпеки для оточуючих.

Першим на зміну нігтів при псоріазі звернув увагу Алібером, клінічне опис патологічного процесу на нігтьових пластинках склав Бієтта в 1853 році. На те, що ураження нігтів може бути єдиною ознакою псоріазу, вказав в 1868 році Харді. У вітчизняній дерматології пріоритет у вивченні псоріазу нігтів належить Машкілейсону Л.Н., який першим дав характеристику клініки нігтьового псоріазу в 1965 році. У 1975 році Шеклаков Н.Д. пов’язав псоріаз з артропатией. Останні дані про структуру захворюваності отримані вітчизняними дерматологами в 2006 році.Актуальність проблеми пов’язана з тим, що ураження нігтів є цінним і часом єдиним діагностичним ознакою псоріазу. Крім того, захворювання істотно погіршує якість життя пацієнтів і не має перспективи повної вилікування.

Псоріаз нігтів

Причини псоріазу нігтів

Дерматологи вважають псоріатичний ураження нігтів поліетіологічним захворюванням, віддаючи пріоритет в його розвитку поєднанню імунних розладів і спадкової схильності.Схильність до виникнення псоріазу може роками не виявлятися до випадкового впливу чинників, що провокують патологічні зміни. До таких факторів відносять інфекції, стрес, перевтома, імунні порушення, гормональний дисбаланс, травми, алергічні реакції, перепади температури і прийом деяких ліків. Будь-який з тригерів патологічного процесу стимулює активність імунної системи на клітинному і гуморального рівні, приводячи до зміни вмісту імуноглобулінів усіх класів і циркулюючих іммунокомплексов, а також до збільшення кількості лімфоцитів і фагоцитарної активності сегментоядерних лейкоцитів.Генетична схильність до псоріазу сприяє більш швидкому розвитку патології.

Дерма – один з головних органів імунної системи, що містить всі різновиди імунних клітин. Втручання ендогенних або екзогенних факторів в роботу імунної системи порушує ферментацію на рівні клітин дермального шару і епідермісу. Відбувається збій в процесах проліферації і диференціації клітин, дефектні клітини епідермісу інтенсивно розмножуються і розростаються, викликаючи потовщення нігтьових пластинок, а потім і їх деформацію.Шкіра відповідає запаленням на появу змінених клітин. Рогові клітини починають продукувати інтерлейкін, що активує лімфоцити тимуса. Т-лімфоцити самостійно инфильтрируют епідерміс і стимулюють гіперпроліферацію кератиноцитів, замикаючи утворився порочне коло.

Таким чином, нігтьова пластинка, залучена в процес, потовщується, деформується, змінює консистенцію і колір. Оскільки ніготь складається з декількох рогових пластинок, освіта «бляшок» відбувається через наплив одного шару нігтя на інший в результаті безладного і нестримного поділу рогових клітин матриці.

Класифікація і симптоми псоріазу нігтів

Існують різні класифікації псориатического ураження нігтьових пластинок. Залежно від ступеня ураження нігтя псоріаз ділять на атрофічний (переважають явища стоншування і лізису нігтя), точковий (характерний «симптом наперстка»), гіпертрофічний (превалюють явища гіперкератозу нігтьової пластинки і околоногтевого простору). За інтенсивністю проявів розрізняють три стадії: перша характеризується помутнінням нігтя, появою вм’ятин і смугастість, на другій стадії змінюється колір нігтьової пластинки, на третій з’являються бляшки.

Виділяють кілька видів поразки нігтьової пластинки при псоріазі нігтів. Симптом наперстки – сама часто зустрічається форма захворювання, що характеризується розсипом неглибоких вм’ятин діаметром до 2 мм. Лейконихия супроводжується розпушення нігтя з появою повітряних бульбашок між шарами у вигляді білих плям і смуг. Онихолизис проявляється безболісним відділенням нігтя від тканини в результаті роз’їдання роговий платівки в області ложа з утворенням псориатической облямівки. Є атрофической формою псоріазу нігтів, може бути повним (відділяється весь ніготь), частковим (відділяється частина нігтя) або центральним (відділяється край нігтя по центру).

Оніхомадезіс характеризується швидким відділенням нігтя від тканини без освіти облямівки. Симптом геморагії супроводжується витончення пластини нігтя і піднігтьове крововиливами у вигляді прожилок і плям. Може виникати при пошкодженні капілярів (рожево-червоного відтінку, петехії, симптом масляної плями) або більш великих судин (буро-чорного кольору, в формі подовжених синців). При трахіоніхіі спостерігається зміна текстури і структури нігтя (шорсткість, потовщення, койлоніхія – западання центру нігтя), піднігтьового тканина не змінена.

піднігтьового гіперкератозу проявляється змінами шкіри околоногтевого простору з приєднанням вторинної інфекції і неприємним запахом. Пароніхія характеризується деформацією нігтя і околоногтевую змінами (потовщення валиків, запалення), супроводжує генералізований псоріаз. При оніхогріфоза виявляється вростання в шкіру знівечених гіпертрофованих нігтьових пластинок (лікування тільки хірургічне).

Клінічна картина псоріазу нігтів безпосередньо залежить від форми патологічного процесу, проте існують і загальні прояви захворювання.При розвитку псоріазу нігтів поверхню рогових пластинок мутніє, стає нерівною, на ній з’являються вм’ятини (або дрібні, розсипані хаотично, або великі, розташовані по центру). Ніготь змінює забарвлення, набуває жовтуватий або сіруватий відтінок. Його поверхня деформується, стає опуклою, хвилеподібною. Утворюються запальні облямівки і псориатические бляшки. Рогова пластинка стоншується і атрофується, крізь неї починають просвічувати капіляри. Відбувається відділення нігтя від тканини з різних сторін і в різному напрямку.У околоногтевую просторі виникає запалення, шкіра починає лущитися, з’являється нестерпний свербіж, приєднуються расчеси і вторинна інфекція. З-під нігтя при натисканні виділяється гній з неприємним запахом.

Діагностика і лікування псоріазу нігтів

Як правило, діагностика псоріазу нігтів не викликає ускладнень. Дерматолог ставить діагноз на підставі анамнезу і клініки з обов’язковим виключенням микотического поразки (взяття мазків-зіскрібків з нігтьової пластинки).У складних випадках беруть біоптат шкіри біля нігтя або частинку нігтя (лусочки), здійснюють гістологічне дослідження. Інструментальну діагностику зазвичай не проводять. Диференціюють патологічний процес з оніходістрофія, оніхомікоз, фолікулярним дискератоз, гнездной алопецією, хворобою Боуена, плоскоклітинної карциномою, піднігтьове бородавками, диспластическими і неопластичними процесами, роговий екземою, травмами.

Тактика лікування патологічного процесу залежить від ступеня ураження нігтьових пластинок.У легкій стадії дерматологи використовують виключно місцеву терапію. Застосовують гормональні мазі і креми, дерматотропнимі препарати, що володіють протисвербіжну ефектом, бар’єрними і регенеративними властивостями. Призначають мазі з вітаміном А і D3, саліцилові мазі, лікувальні лаки. Якщо зовнішньої терапії недостатньо, підключають курсове лікування антигістамінними засобами, вітамінами і мінеральними комплексами з кальцієм і цинком. У важких випадках показані ретиноїди і імунодепресанти. Сучасна терапія псоріазу нігтів полягає в застосуванні моноклональних антитіл, здатних блокувати провокуючі фактори і нормалізувати процес клітинного ділення, що дозволяє досягти тривалої ремісії.Використовують біологічні модифікатори імунної відповіді (антіцітокіновие препарати), коригувальні порушені функції імунної системи.

Призначають ванночки з висівками і фізіотерапевтичні процедури: магнітотерапія, фонофорез з гормонами, УВЧ, ПУВА-терапія псоріазу, УФО, що володіє цитостатичних і антимикотическим дією. Іноді при неефективності інших методів лікування після консультації з хірургом здійснюють видалення нігтьової пластинки під місцевою анестезією. Профілактично рекомендують мати максимально короткі нігті, виключити можливість мікротравм, надягати рукавички при контакті із засобами побутової хімії.Слід вживати овочі і продукти, багаті білком. Прогноз відносно сприятливий.

Псоріаз нігтів: симптом наперстка, псориатическая оніходістрофія, медикаментозне лікування і чим лікувати в домашніх умовах народними засобами на пальцях рук і ніг

Псоріаз вважається досить частим аутоімунним захворюванням шкіри. Ця хвороба також може вражати нігтьові пластини, що приносить додатковий дискомфорт.

Причини

Псоріаз на нігтях виникає по тим же механізмам, що й на шкірі.Причини захворювання до кінця не виявлені. В основі системне аутоімунне запалення, до якого можуть призводити:

 • Спадкова схильність.
 • Носійство гена HLA-B27.
 • Вірусні інфекції.
 • Частий стрес.
 • Захворювання печінки.
 • Бактеріальні антигени.
 • Пухлинні хвороби.

Поразка нігтьових пластин вважається показником активності запального процесу. В ремісії псоріаз ніколи не проявляється на нігтях, але якщо запалення знаходиться в активній стадії, то імунні комплекси вражають тканину нігтів.

Як виглядає поразку нігтьової пластини?

Візуальний огляд нігтів допомагає відрізнити захворювання від інших патологічних процесів. Адже нігтьові пластини можуть одночасно із псоріазом шкіри бути вражені грибком. Існує кілька синдромів, які допомагають поставити діагноз.

Псоріатична оніходістрофія

Комплекс змін в нігтях, які відбуваються при псоріазі, можна об’єднати терміном псориатическая оніходістрофія.До ознак цього стану відносяться:

 • Потовщення м’яких тканин під нігтем і їх запалення.
 • Гиперкератоз нігтів – подногтевой епітелій розростається, відбувається швидке зроговіння.
 • Під нігтем виявляється плямочка жовтого кольору, це називається симптомом масляної плями.
 • Навколо нігтьової пластинки шкіра покривається дрібними лусочками.
 • В важких випадках нігтьова пластина повністю деформується і навіть відділяється від ложа.
 • Часта зміна форми нігтя – по типу пташиного дзьоба.
 • Відділення нігтя від пластини, гіперкератоз можуть стати причиною гнійних ускладнень. Під зміненим нігтем скупчуються бактерії, виникає виражене запалення, з-під нього виділяється гній, виникає неприємний запах.

Важких деформацій нігтів і відшарування пластини можна уникнути при своєчасному лікуванні псоріазу.

Симптом наперстка

Досить характерним зміною при псоріазі є симптом наперстка. Деякі фахівці відносять його до окремої формі хвороби.

На нігтях з’являються ямки діаметром до 3 мм, які дифузно розташовуються по поверхні пластіни.Характерна хворобливість в області ураженого нігтя.

Такі зміни можуть супроводжувати і грибкові захворювання, тому не можуть завжди інтерпретуватися на користь псоріазу.

Піднігтьові полосовідние геморагії

На відміну від симптому наперстка, ці зміни можна вважати досить специфічними. Під нігтем з’являються вертикальні смужки, які спочатку мають рожеву або червоне забарвлення.Згодом колір геморрагий змінюється на бурий, коричневий.

Причиною є витончення нігтьового ложа і формування крововиливів під пластиною. Тріскається шкіра у вигляді смуг, які просвічують через ніготь. Згодом кров згортається, а рани покриваються грануляціями, тому геморагії стають коричневими.

Особливості на пальцях рук і ніг

Перераховані вище зміни на ногах і руках дуже схожі, псоріаз може вражати як верхні, так і нижні кінцівки.

Можна виділити лише кілька особливостей, які притаманні псоріазу нігтів на ногах:

 • Більш виражена оніходістрофія з істотним гиперкератозом.
 • Нігті набувають темне забарвлення і сильніше гіпертрофуються.
 • На ногах рідко виникає хворобливість, але може турбувати свербіж.
 • Смугові геморагії виникають рідко, вони зазвичай з’являються на руках.
 • На ногах швидше приєднується патологічна бактеріальна флора і виникає вторинне запалення.

Грибок частіше вражає нігті на ногах, тому завжди потрібно диференціальна діагностика псоріазу з інфекційною патологією.

Діагностика

Визначити, що запалення похідних шкіри викликано саме на псоріаз, можна за допомогою ряду досліджень, а також даних анамнезу і скарг пацієнта.

В діагностиці допомагають:

 • Сімейний анамнез хвороби: псоріаз у близьких родичів.
 • Наявність шкірного псоріазу або псоріатичного артриту у пацієнта.
 • Загальний аналіз крові, в якому можна знайти прискорення ШОЕ.
 • В біохімічному аналізі крові зазвичай підвищений С-реактивний білок, а також сечова кислота.
 • Позитивний генетичний тест на HLA-B27.
 • Зіскрібок нігтьової пластини з подальшим мікроскопічним і мікробіологічним дослідженням.

Якщо в посіві або під мікроскопом виявлені грибки, це ще не виключає псориатического ураження нігтів. Грибкова інфекція може носити вторинний характер і вражати вже змінені хронічною хворобою пластини.

Чим лікувати?

Лікуванням псоріазу на нігтях займається лікар дерматолог. Саме до нього необхідно звертатися при змінах на руках і ногах. Псоріатичний артрит лікують ревматологи, але вони не підбирають терапію, якщо в процес не залучені суглоби.

Медикаментозне лікування

Основою сучасного лікування псоріазу є медикаментозні засоби, вони можуть використовуватися у вигляді таблеток або місцевих препаратів.

Додаткову допомогу можуть надати народні засоби, але вони не повинні заміняти традиційну терапію.

Добре при псоріазі допомагають:

 • Родонові ванни.
 • УВЧ і УФО-терапія.
 • Теплий клімат і загар шкіри.

У методів фізіотерапії можуть бути встановлені обмеження і протипоказання. Перед призначенням таких процедур необхідна консультація фахівця.

Мазі і інші місцеві засоби

Починають терапію нігтьового псоріазу з місцевого лікування. Системні препарати використовують тільки при важкому ураженні.

В якості місцевих засобів можуть використовуватися:

 • Креми і мазі на основі глюкокортикостероїдів. Складають основу терапії. Мазі з гідрокортизоном і метилпреднізолоном стримують запалення, а також пом’якшують нігтьову пластину.
 • дерматотропнимі мазі з симптоматичними ефектами: протівозудним, регенеративним, бар’єрним.
 • Препарати на основі вітамінів A, E і D.
 • Мазі з саліцилової кислотою.
 • Лікувальні лаки, спеціально розроблені для терапії псоріазу.

У більшості пацієнтів комплексної зовнішньої терапії виявляється досить, щоб впоратися з хворобою.

Таблетки

Системне лікування включає кілька груп ліків, які володіють різними властивостями. У таблетках можуть використовуватися:

 • Антигістамінні препарати.
 • Вітаміни та мінеральні комплекси. Хорошим ефектом при псоріазі має цинк.
 • Цитостатики: метотрексат, сульфасалазин, гидроксихлорохин.

Остання група ліків рідко призначається дерматологами. Найчастіше цитостатики отримують пацієнти з псоріатичний артрит. Якщо ж процес обмежується тільки шкірою і нігтями, то імунодепресанти призначають при важкому ураженні.

Крім таблеток, сучасна системна терапія псоріазу може включати ін’єкційні препарати, що представляють собою моноклональні антитіла. Ці ліки вводяться підшкірно або внутрішньовенно, є дуже ефективними, але дорогими. Побічним ефектом є пригнічення імунітету, яке може стати причиною вторинних інфекцій.Тому в сучасних умовах їх застосування обмежене.

В домашніх умовах

Після консультації фахівця псоріаз можна цілком ефективно лікувати в домашніх умовах.

Крім перерахованих терапевтичних заходів, рекомендуються наступні правила:

 • Частіше подстригайте нігті, проводите хороший гігієнічний манікюр і педикюр.
 • Замість косметичних лаків, використовуйте лікувальні.
 • Двічі в день проводите гігієну ніг.
 • Добре пропрасовуйте шкарпетки для їх термічної обробки (профілактика вторинної інфекції).
 • Робіть ванночки з висівками для пальців кистей і стоп.

Можна доповнювати призначене лікарем лікування народними засобами.

Народними засобами

Серед усього розмаїття народних рецептів можна виділити кілька ефективних засобів:

 1. У рівних співвідношеннях візьміть череду, ромашку і шавлію в свіжому або сушеному вигляді.Залийте їх окропом і настоюйте протягом 15 хвилин. У трохи охолоджений відвар розміщуйте пальці, уражені псоріазом на 20 хвилин. Після цього промийте.
 2. Корінь оману змішати в рівних пропорціях з низкою і чистотілом. Залити гарячою водою і настоювати 2 години. Приймати проціджений відвар всередину по півсклянки 2 рази на добу.
 3. 100 грам чистотілу залити літром води, кип’ятити протягом 20 хвилин. Процідити, робити компреси для нігтів на руках і ногах 2-3 рази на добу.Повторювати протягом трьох тижнів.

Кожне з засобів може стати причиною алергії або викликати інші побічні явища. Застосовувати подібні рецепти ви можете тільки на свій страх і ризик.

Чи можна вилікувати зовсім?

Це питання цікавить багатьох пацієнтів з псоріазом. Хвороба є хронічною і протікає з періодами загострення і ремісії. Медикаментозними засобами можна досягти тривалої ремісії, але ніколи не можна бути впевненим, що псоріаз пройшов назавжди.

Важливо правильно доглядати за нігтями, виконувати рекомендації фахівця, щоб не допустити чергового загострення хвороби.

Завантаження …

фото, лікування у домашніх умовах

До захворювань, які до кінця не вивчені і основні причини їх виникнення не відомі, можна віднести псоріаз нігтів. Ця хвороба не є наслідком інфекційного зараження, але часто набуває хронічних форм.

Захворювання неприємне і дуже часто негативно впливає на психічний стан хворого.Які причини можуть викликати патологію, і як лікувати псоріаз нігтів розглянемо нижче.

Зміст статті:

Що це таке

Псоріаз нігтів – це поразка нігтьової пластини рук і ніг, яке в сучасній медицині до кінця не вивчено і точних причин, чому це відбувається, чи не знайдено. Найчастіше це захворювання відносять до аутоімунних.

Поразка нігтя не має інфекційний характер, але є хронічним. Тобто захворювання, буде постійно виявлятися і лікувати його доведеться довго і болісно.

В групі ризику псоріазу нігтів знаходяться люди до 25 років і чоловіки.

Причини

Головна причина, чому виникає нігтьової псоріаз, не відома і як вважають фахівці приводів для хвороби безліч. В основному виділяють наступні чинники:

 • Спадковість, як показали дослідження, найчастіше (40% хворих) нігтьовим на псоріаз страждають люди, у яких були родичі хворі на цю недугу.
 • Ускладнення після інфекційного захворювання, тобто ураження виникає, як реакція організму на запальні процеси (ангіна, грип, бронхіт і т.д.).
 • Нервові перенапруження і стреси. «Усі хвороби від нервів», стверджує народна мудрість і в цьому випадку це не просто слова, а неприємна реальність. Постійні депресії, дратівливість, втома, переживання вимотують організм, послаблюючи його захисні функції.
 • Зміна клімату або часового поясу. Такі зміни в звичному світі, кожної людини також викликають стрес і призводять до негативних наслідків в стані здоров’я.
 • Прийом деяких медикаментів.У цьому випадку порушується мікрофлора кишечника, що може призвести до ураження нігтя на псоріаз.
 • Шкідливі звички (куріння, алкоголь, переїдання).
 • Порушення обмінних процесів в організмі.
 • Травма нігтьової пластини при неправильному догляді, може бути уражена грибком, який стане провокатором патології.

Ногтевой псоріаз на ногах не так травма небезпечний, як такий самий удар на руках, в цьому випадку хворий відчуває дискомфорт, не тільки фізичний, але і психологічний, так як руки завжди на виду.

Симптоми

За цього захворювання, фахівець ставить діагноз, в основному спираючись на візуальний огляд пацієнта. Пов’язано це з тим, що псоріаз не впливає на зміни нормальних показників аналізів крові.

До виключень можна віднести складні форми хвороби, які викликають лейкоцитоз, і збільшують показники ШОЕ. У деяких випадках рекомендують зробити біопсію і гістологічне обстеження уражених ділянок.

До основних симптомів відносять:

 • трахіоніхія;
 • симптом наперстка;
 • онихолизис;
 • піднігтьові геморагії.

Трахіоніхія

Такий вид захворювання відбувається у вигляді зміни текстури та кольору пластини. Трахіоніхія робить ніготь шорстким, тьмяним.

Іноді з’являється койлоніхія, яка вдавлює ніготь в його центрі. Шкіра під нігтем не змінюються і залишається в своєму звичному вигляді.

Симптом наперстка

Симптом наперстка називають самим зустрічається поразкою. При цьому виді на пластині помічають різного роду поглиблення невеликих розмірів, діаметр, яких може досягати до 2 мм.

Така патологія пов’язана з неправильним формуванням нігтя. А назва виникла, тому що зовнішній вигляд проявів захворювання схожий на поверхню звичайного наперстка. Іноді аналогічні ямки можуть бути симптомом інших захворювань.

Симптом наперстка може проявлятися у людей абсолютно здорових.

Онихолизис

Псоріаз може проявлятися у вигляді онихолизиса, це коли нігтьова пластина відокремлюється від ложа (пальця), без особливих на те причин, не викликаючи запального процесу і болю.Такий симптом проявляється, як у повному, так і частковому вигляді.

Ніготь в цьому випадку починає відшаровуватися з боку, по центру або відразу з усіх боків.

Такий процес небезпечний тим, що в спорожнілому просторі накопичується пил, бруд, повітря, частинки відшарованої шкіри, що призводить до зміни кольору нігтя від сірого до коричневого.

Зіпсовані нігті з часом починають погано пахнути, а на ураженій ділянці з’являється рожева смужка, яка через деякий проміжок часу стає жовтою.

Піднігтьові геморагії

Дерматологи ділять геморагії на два типи.

 • Перший тип проявляється червоними і рожевими плямами під нігтями, його називають синдромом маслянистих плям.
 • Другий тип характерний появою синців червоного, чорного кольору, які відбуваються з причини розриву капілярів.

Терапія

Головним фактором при лікуванні є можливість домогтися стійкої ремісії і виключити розвиток інфекції.

На жаль, в більшості випадків остаточного одужання при цьому діагнозі не відбувається.

Перед рішенням як і чим лікувати псоріаз нігтів, варто звернути особливу увагу на термін давності патології, площа поширення, стадію і хронічні захворювання, які стали причиною хвороби або виникли через неї. Під час терапії варто дотримати всі перелічені нижче етапи:

 • проходження психоемоційної підготовки;
 • відвідування ендокринолога для приведення в норму гормональні збої і обмінних процесів;
 • позбавити організм від будь-яких можливих інфекцій (грибок, паразити, бактерії, віруси)
 • вивести токсини, шлаки і нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту.

Медикаментозне лікування

Псоріатична оніходістрофія, її лікування полягає в комплексному підході і дотриманні всіх рекомендацій лікаря. Варто знати, що терапія може тривати не один рік і вимагатиме великого терпіння хворого, а часом великих матеріальних витрат.

Щоб вилікувати псоріаз нігтів, весь процес лікування повинен бути підібраний висококваліфікованим дерматологом, який повинен максимально проаналізувати симптоми, індивідуальні особливості хворого і отримані аналізи.

Перший етап лікування полягає у використанні мазей і кремів (препарати місцевого застосування):

 • Кортікостероїдниє мазі, засновані на змісті гормонів: преднізоловая, Тріакорт. Саме ці препарати можна назвати основними в лікуванні.
 • Засоби до складу, яких входить вітамін Д3. Такі препарати припиняють поділ уражених клітин: Такальцінол, Кальцітріен.
 • дерматотропнимі медикаменти: Анатралін, Міканол.
 • Ретіноїди рекомендують використовувати, як ефективний засіб при легких формах псоріазу нігтів.
 • Препарати з саліцилової кислотою знімають відчуття свербіння, видаляють лусочки, знімають наліт.

Якщо перераховані вище засоби не приносять потрібного результату, то фахівець порекомендує перейти на наступний курс:

 • Циклоспорин ефективний при лікуванні ураження нігтів в будь-яких проявах. Ці ліки рекомендують періодично застосовувати після основного лікування протягом двох років маленькими дозами.
 • Клобентазол прекрасно себе показав при терапії нігтів пальців рук і ніг, так як є хорошим засобом проти грибка, що знімає свербіж і алергію.
 • Антигістамінні засоби допоможуть боротися з сверблячкою і знімуть всі алергічні реакції.
 • Вітаміни, це один з основних пунктів при лікуванні псоріазу нігтьової пластини. Протягом всього курсу вітамінні комплекси повинні завжди бути присутнім і в їх склад повинні входити: калій, цинк.

Дієта

Правильне збалансоване харчування є одним з головних гарантів лікування псоріазу нігтьової форми. При захворюванні хворому бажано уникати вживання наступної категорії продуктів:

 • копчене, солене, смажене, жирне;
 • молочні продукти з підвищеною часткою жирності;
 • шоколад;
 • всі напої з вмістом газу, чай і кава;
 • представників пасльонових;
 • горіхи;
 • картопля.

При псоріазі нігтьового ложа рекомендовані наступні продукти:

 • крупи, приготовані на простій воді;
 • овочі, зелень;
 • нежирну рибу;
 • яйця;
 • пісні сорти м’яса і птиці;
 • свіжовичавлені соки і солодкі фрукти.

Фізіотерапія

Коли з’являється псоріаз нігтів, лікування багато фахівців розбавляють фізіотерапією. До ефективних методів можна віднести:

 • ультрафіолетове опромінення;
 • ПУВА-терапія;
 • фототерапія;
 • селективна фототерапія.

Всі ці способи допоможуть пригальмувати розподіл хворих клітин. Також рекомендують використовувати інноваційний метод лазерної терапії, який ефективно практикують протягом десяти років.

Лікування в домашніх умовах

Лікування народними засобами можна використовувати як додатковий метод до комплексу, який прописав лікар. Народне лікування допоможе зняти деякі неприємні прояви хвороби і полегшить стан хворого.

 • Щодня можна втирати в пластину ретинол ацетат з вмістом вітаміну А в рідкій формі.Курс триває близько трьох місяців.
 • Добре допомагають різного роду ванночки, особливо ефективною вважають таку процедуру на основі вівсяної муки або крохмалю з кукурудзи. Розводять обраний компонент в теплій сметані до стану сметани. В отриманий склад занурюють пальці рук і тримають до охолодження ванночки.
 • Також ефективно практикуються компреси з різних складових. Це можуть бути відвари трав на основі чистотілу, календули, ромашки.
 • Солідол, що застосовується в народній медицині при псоріазі, показує хороші результати і часто використовується як компонент, який додають в звичайні крему і втирають в уражені ділянки.

Профілактика

Щоб уникнути запальних процесів, занесення інфекції і навіть самого захворювання рекомендують дотримуватися простих правил:

 • Наносьте на нігті прозорий лак.
 • Не носіть довгі нігті.
 • Уникайте травм нігтів.
 • Намагайтеся завжди ходити у взутті або шкарпетках.
 • Щодня доглядайте за руками і нігтями за допомогою кремів.
 • Слідкуйте за своїм імунітетом.
 • Поміняйте образ життя.
 • Уникайте стресів, менше нервуйте.
 • Правильно харчуйтеся.

Чим відрізняється грибок нігтів

Багатьох цікавить питання, так чому ж відрізняється псоріаз нігтів від грибка. Грибок є інфекційним захворюванням і має властивість передаватися при відвідуванні лазні, сауни і інших місць громадського користування без шкарпеток або тапочок. Також грибок може з’явитися при носінні чужої взуття.

Грибок лікується набагато швидше за допомогою звичайних протигрибкових мазей і рідко впливає на зміну нігтів.

Висновок

Якщо псоріаз нігтів з’явився у вашому житті не варто остаточно впадати у відчай. При правильній терапії, щоденному догляді і дотриманні всіх правил, хворобу можна відправити в тривалу ремісію, яка може затягнутися на роки, що допоможе позбутися на великий період від неприємних симптомів захворювання.

Фото псоріазу нігтів

Лікування псоріазу нігтів – традиційні методи і народні засоби

Іноді нігті приносять жінці багато клопоту і проблем.Вони теж хворіють, а їх лікування часом займає багато зусиль і часу. Одним з таких захворювань є псоріаз нігтів. Які причини виникнення цієї хвороби? Як і чим її лікувати? Чи допомагають народні засоби? Чи можливо повністю вилікувати нігтьової псоріаз? Давайте дізнаємося разом.

Псоріатична онихия (ПО) – так називають цю хворобу медики. Симптоми захворювання були описані ще в 19 столітті. При цьому констатувалося, що діагностувати його досить непросто. Це хронічне дерматологічне захворювання, причини виникнення якого не вивчені в достатній мірі.Вважається, що каталізатором виникнення псоріазу нігтів є генетична схильність. Дослідження німецьких вчених встановили: якщо такою недугою хворів один з батьків, то ризик виникнення хвороби у нащадків складає до 25%, а якщо обидва, то до 60%. А ось кульмінаційною точкою, яка призводить хвороба в дію, можуть стати термічні і хімічні впливи на шкіру. Останнє – це хімічні дерматити, що переростають в псоріаз, і дію окремих препаратів. Сонячне і рентгенівське опромінення, укуси комах, пошкодження шкіри теж можуть спровокувати розвиток хвороби.

Псоріаз незаразен.

Симптоми нігтьового псоріазу

Медична статистика свідчить: при загальному захворюванні псоріазом у 7% хворих розвивається і псоріаз нігтів. При цьому симптоми у різних людей можуть відрізнятися. Найчастіше зустрічаються такі прояви: симптом наперстка, онихолизис, піднігтьові геморагії і трахіоніхія.

 1. Симптом наперстка. Цей симптом проявляється дрібними ямками на нігтьової пластини. Діаметр ямок може коливатися від 0,5 до 2 мм.Розташовуються такі ямки хаотично. Вони нагадують наперсток, звідси і назва цього симптому. Але такі зміни нігтьової пластини можуть бути ознаками та інших хвороб нігтів.
 2. Онихолизис. Нігтьова пластина починає повільно, але безболісно відділятися від нігтьового ложа. Запальних реакцій при цьому не спостерігається. Розрізняють повний і частковий онихолизис. Під нігтем в будь-якому випадку утворюється простір. І це благодатне середовище для розмноження мікробів, попадання бруду.Пластина стає сірувато-білого кольору. Іноді при Онихолизис з’являється неприємний запах.
 3. Піднігтьові геморагії. Їх існує 2 види. Перший – це поява під нігтями плям рожево-червоного кольору. Другий характеризується крововиливами у вигляді смужок бурого, іноді чорного кольору. Цей симптом буває результатом розриву капілярів.
 4. Трахіоніхія. Так називається тьмяна і шорстка нігтьова поверхню. Як правило, цей симптом характеризується і вдавленням в центрі нігтя.Згодом він стає увігнутим, а тканини під ним не змінюються.

Традиційне лікування

Отже, чим же і як лікувати псоріаз нігтів? Спосіб лікування залежить від симптомів недуги, ступеня їх протікання. Коли людина хвора на псоріаз з ураженням різних ділянок тіла, призначене лікарем лікування має допомагати і при псориатической оніхії. Решта методи лікування ділять на кілька видів:

 1. Місцеве, тобто зовнішнє лікування. Препарати використовуються для намазування на хворі нігті.
 2. Кальціпотріен (синтетичний вітамін D3) для уповільнення зростання уражених клітин.
 3. Протизапальні засоби, сильні кортикостероїди, які наносять на нігтьові пластини.
 4. Препарати-стероїди в формі смужок для приклеювання до нігтьової поверхні.
 5. Креми для нігтів, які лікують їх ураження.
 6. Ін’єкції кортикостероїдів. Іноді їх введення в нігтьове ложе на час знімає прояви псоріазу.
 7. Фототерапія. Один з видів фототерапії ПУВА застосовує світлочутливий препарат псорален.ПУВА при псоріазі може застосовуватися і перорально, і нанесенням на нігтьові пластини перед використанням ультрафіолету.
 8. Косметична терапія. Для видалення хворого нігтя застосовується хірургічне втручання або з’єднання сечовини. Якщо хворі нігті дуже довгі, товсті, їх можна обпиляти пилою для нігтів. Коли вони втратили колір, деформірвалісь за формою, можна застосувати біологічний гель. Уражені нігті потрібно шліфувати і полірувати.

Лікування народними засобами

Існують народні засоби, перевірені роками і допомагають в різному ступені побороти псоріаз нігтів.

Поліпшити загальний стан при псоріазі допоможе відвар листя лаврового листа. Візьміть 20 г листя, залийте їх 400 г води і 10 хвилин кип’ятіть на слабкому вогні. Після повного охолодження відвару його рекомендується процідити і вживати щодня по третині склянки тричі на день не менше тижня. Потім слід зробити перерву на кілька днів і знову продовжувати вживання відвару лаврового листа. Таких курсів лікування з перервами потрібно зробити 4-5.

Лікування псоріазу нігтів народними засобами, як і терапевтичне, застосовується в комплексі.Крім внутрішнього прийому трав слід проводити і місцеву лікувальну терапію. Один із способів – щоденне втирання в нігтьову пластину ретинолу ацетату (вітаміну А), його рідкої форми. Це потрібно робити не менше трьох місяців.

Відмінним засобом для поліпшення стану нігтів при псоріазі є ванночки з вівсяним борошном або кукурудзяним крохмалем. Для цього компоненти слід розвести теплою кип’яченою водою до густоти, занурити туди кінчика пальців і чекати до повного охолодження.

Ефективним засобом лікування нігтьового псоріазу зарекомендувало себе масло обліпихи.Його необхідно приймати щодня всередину по одній чайній ложці в поєднанні зі змазуванням уражених нігтів тричі на день.

Для лікування нігтьового псоріазу рекомендують лікарський збір трав для очищення організму. Візьміть в рівних пропорціях такі трави: листя брусниці, череду, оман, звіробій, корінь аїру, чистотіл, польовий хвощ і все добре перемішайте. Потім одну столову ложку цього трав’яного збору залийте склянкою крутого окропу і настоюйте до повного охолодження. Приймати такий настій слід після вживання їжі, два рази на день.

Комплексна терапія в лікуванні псоріазу нігтів – це і ванни. Вищевказані трави, їх поєднання, а також ромашку, дубову кору можна заварювати і міцні настої додавати в воду для ванн. Їх рекомендується приймати щодня.

Також слід робити ванночки для нігтів, хворих на псоріаз, з дурнишника. Ця трава з давніх часів використовувалася для лікування шкірних захворювань. Вона має антимікробну, протисвербіжну і ранозагоювальну дію. Візьміть чотири столові ложки цієї трави і залийте 500 г води.Кип’ятіть на невеликому вогні хвилин 15. Потім зробіть 15-хвилинну ванночку.

Правила лікування нігтьового псоріазу

Будь-які форми псориатической оніхоніі вимагають уважного і грамотного лікування. Воно є досить тривалим. Найнадійніший спосіб – чітке дотримання лікарських призначень, дбайливе ставлення до пальців, профілактика зовнішніх впливів на нігті. Лише у такий спосіб це тяжке хронічне захворювання можна перевести в стадію рецидивуючого і контрольованого процесу.І в цьому допоможе щоденний правильний догляд. Дотримуйтесь прості рекомендації, і таким чином ви поліпшите стан нігтів і їх зовнішній вигляд:

 1. Коротко острижися нігті.
 2. Намагайтеся уникати механічних впливів, мікротравм.
 3. Манікюр, інші косметичні процедури в період лікування робити забороняється.
 4. Користуйтеся рукавичками при контакті і роботі з шкідливими хімічними речовинами (пральні порошки, засоби для чищення).
 5. Постійно застосовуйте жирні креми для рук, можна і масло обліпихи.
 6. Використовуйте биогель або спеціальні засоби для захисту нігтьової пластини.

Отже, псоріаз нігтів є дуже серйозним захворюванням, це не косметичний дефект. Хвороба вимагає тривалого комплексного лікування, чіткого і регулярного виконання лікарських призначень, систематичного дотримання правил догляду за хворими нігтями.

.