Ногти

Вірус Коксакі нігті злазять фото: Що робити, коли після Коксакі злазять нігті?

фото, симптоми, вид висипки і горла, ознаки, як протікає хвороба, виглядає і проявляється турецька вітрянка

Вконтакте

Facebook

Twitter

Google+

Однокласники

Інфекція, спричинена вірусом Коксакі, має сезонність і не має вікових обмежень. Найчастіше хворіють діти дошкільного віку. Це обумовлено тим, що гігієна в даному віці не завжди достатня, а перебування в дитячому колективі є чинником, що провокує хворобу.У статті розповімо про основні ознаки хвороби, а також їх розвиток і згасання протягом першого тижня після зараження.

Зміст статті

Ознаки

Вірус Коксакі або «турецька вітрянка» підступний тим, що до певного моменту не має специфічної симптоматики . У зв’язку з цим захворювання складно діагностувати в перші дні, а диференціювати його від вітряної віспи ще важче.

Все починається як звичайне гостре респіраторне захворювання .Нездужання у малюка прогресує з кожним днем ​​все сильніше.

Важливо! Інтенсивність симптомів залежить від багатьох факторів, в тому числі від типу і форми патології.

Як протікає вірус

Латентний період в середньому не перевищує десяти діб. У цей час дитина вже вважається заразним, хоча ніяких ознак може не бути. Вірус виявляється протягом доби в гострій формі. Ще з ранку малюк бадьорий і активний, а до вечора стовпчик термометра підніметься до позначки в 38-39 градусів.Особливо уважно потрібно стежити за дітьми першого року життя.

Обережно! Бувають випадки, коли температура у дитини досягає 40 градусів. Небезпека такого стану в тому, що жар погано збивається. Це може привести до фебрильні судом. Гарячковий стан супроводжується ломота у всьому тілі, мігренню.

Малюк стає примхливим, млявим, сонливим, з’являється закладеність носа. При проблемах з шлунково-кишковим трактом класична симптоматика може доповнюватися сильною блювотою, діареєю, здуттям живота .

Все це загальні ознаки, характерні для будь-якої інфекції, спровокованої ентеровірусами.

До специфічними ознаками Коксакі прийнято відносити:

 • висип у вигляді дрібних везикул , поширювана на слизові, ділянки навколо рота, долонях і стопах;
 • больові відчуття в горлі , що супроводжуються дискомфортом під час ковтання, свистячим диханням і сухим тиснуть кашлем;
 • збільшення лімфатичних вузлів .

При одночасному поєднанні цих двох ознак педіатри діагностують захворювання, пов’язане з вірусом Коксакі.

На замітку! Не варто забувати про типових і атипових симптомах. В останньому випадку без спеціальної діагностики виявити патологію навряд чи можливо.

На сьогоднішній день вивчено 2 підвиду вірусу Коксакі: тип А та В . Останній несе реальну небезпеку, він вражає головний мозок, провокує зміни в серцевих м’язових тканинах.

Досить рідкісне явище, коли Коксакі поводиться як поліомієліт :

 • порушується рухова активність дитини, аж до мінімального паралічу ніг,
 • малюк може почати несподівано кульгати.

Появи ознак, властивих менінгіту, говорить про те, що патогенні організми активно «працюють» в головному мозку . Всі ці ознаки властиві важкій формі захворювання.

Як проявляється

Під час прихованого періоду дії вірусів патогени активно «подорожують» по кровотоку.Результатом їх шкідливої ​​дії стають специфічні висипання у вигляді виразок , всередині яких каламутна жовта рідина. Від того, як виглядає висип, залежить як діагноз, так і методи терапії.

Важливо! Висип стандартно з’являється через добу після перших проявів хвороби. Висипання на шкірі називаються полиморфной висип.

Основні місця локації :

 • долоні,
 • стопи,
 • простір між пальцями,
 • область біля губ.

Висип турбує хвору дитину, доставляючи дискомфорт сильним нав’язливим сверблячкою . Виразки з’являються поступово.

Період Характер висипу
2 день перебігу хвороби Рожеві дрібні плями, бесконтурние. Вони швидко стають яскравими, перетворюючись в бульбашки. Шкірні покриви навколо везикул змінам не піддаються.
Подібна висип характерна для алергічних висипань, кору, краснухи, скарлатини.Сверблячі відчуття з’являються в перші години з моменту появи папул.
3 день Висипання перетворюються в пухирці з рідиною всередині. Нагадують висипання при вітрянці. Малюк страждає нестерпним свербінням, свербить, кричить, бігає по ліжку. Напади загострюються вночі.
4 день Виразки починають прориватися, частково бліднуть. Шкірні покриви з рясними висипаннями стають сухими, шкіра лопається, лущиться і починає сходити.Дуже активно процес йде на стопах і долонях. Сверблячка вщухає.
5-7 день Висип менш помітна, блідне, поступово сходить нанівець. Невеликі локації можуть залишатися ще нетривалий, шкіра продовжує відшаровуватися. Процес оновлення шкірних покривів може зайняти до 10 днів.

Фото горла дитини:

Форми

Існує кілька форм перебігу хвороби: впливає інтенсивність синдромів, тривалості захворювання і ступінь ураження систем організму.

Виділяють наступні форми :

 • легку,
 • середню,
 • важку.

Недуга може протікати хвилеподібно, з рецидивами та ускладненнями. Найлегшою вважається перша форма: одужання настає на 10 добу з повним зникненням симптомів.

Важливо! Якийсь один синдром свідчить про ізольованій формі. Якщо йде ураження відразу декількох органів, то мова йде про комбінованої різновиди.

Далі класифікація передбачає поділ по переважному синдрому :

 • Герпетическая ангіна . Запалюються мигдалини, на їх поверхні з’являються виразки, які поширюється на м’яке піднебіння, задню стінку глотки.
 • Міалгія епідеміологічного характеру . Дитина скаржиться на болі в м’язах. Такий синдром вірусу Коксакі зустрічається рідко.
 • Патології з боку ЦНС , обумовлені ішемією ділянок головного мозку Першочергово це серозний менінгіт, потім – поліомієліт.Запідозрити синдром можна за характерними ознаками: висока температура, блювота, яка не пов’язана з їжею, поява судом, порушення свідомості, специфічне вигнуте положення тіла, світлобоязнь.
 • Ентеровірусна лихоманка . Патологія, головним симптомом якої виступає висока температура, загальний незадовільний стан дитини.
 • Міокардит, перикардит . Стан небезпечно ускладненням у вигляді серцевої недостатності. Виявляється сильною лихоманкою, болями в області серця, ціанозом трикутника навколо носа і рота, задишкою.На кардіограмі явно простежуються серйозні зміни.
 • Проблеми верхніх дихальних шляхів . Одна з простих форм перебігу патології. Хворий стабілізується через кілька днів. Крім гарячкового стану присутній біль в горлі, сухий кашель, нежить, закладеність носа.
 • Геморагічний кон’юнктивіт . Больові відчуття в очах, набрякають повіки, діагностується аномальне сльозовиділення, почервоніння очей – неповний список основних симптомів.
 • Синдром «рука-нога-рот» , характеризується специфічною виразкової висипом. Спостерігається відшарування нігтів, зміна шкірних покривів. Може тривати тривалий період часу.

Корисне відео

Передача «Вести», як виглядає вірус на тілі дитини, фото висипу в відео:

Висновок

 1. Діагностика Коксакі не складає особливих труднощів, якщо хвороба протікає в типовій формі . Однак при підозрі на хворобу звернення до педіатра обов’язково, в тому числі, для диференціації Коксакі від віспи, менінгіту, краснухи, кору.
 2. Хвороба проходить при адекватному і своєчасному лікуванні за 7-10 днів без наслідків . Діти першого року життя можуть потребувати стаціонарного лікування або більш частому спостереженні педіатра.

Вконтакте

Facebook

Twitter

Google+

Однокласники

Вірус Коксакі у дітей і дорослих: причини, симптоми, фото, лікування

Вірус Коксакі – патологія, поширена в усьому світі.Захворювання вражає дорослі і діти, чоловіки і жінки, але частіше за все воно зустрічається у дітей з 3 до 10 років. Діагностувати патологію складно, оскільки хвороба має безліч варіантів протікання.

Посилює ситуацію те, що для визначення захворювання необхідно провести дорогі аналізи, оскільки по зовнішньою ознакою не завжди вдається правильно поставити діагноз навіть професійних лікарів. З цієї причини рекомендується уважно стежити за станом здоров’я і намагатися уникнути появи хвороби.

Що таке вірус Коксакі

Віруси Коксакі – інфекційні патології з сімейства вірусів герпесу. При такої хвороби бактерії селяться і починають активно розмножуватися в органах шлунково-кишкового тракту. Фахівці зафіксували понад 30 форм захворювання.

Один з найбільш поширених синдромів: «рука-нога-рот». По-іншому патологію називають везикулярний стоматит. В цьому випадку інфекція Коксакі вражає слизові оболонки ротової порожнини.

Патологія передається від людини до людини при тісному контакті з хворим або його особистими речами.До групи ризику зараження входять діти від 3 до 10 років. Новонароджені малюки на грудному вигодовуванні мають імунітет до такої хвороби.

Діти після 10 років, а також дорослі можуть також заразитися патологією, але для них вона не буде протікати з яскраво вираженими симптомами. Такі пацієнти швидко і легко переносять захворювання, і у них виробляється імунітет до такої форми хвороби.

Шляхи передачі та основні причини захворювання

Вірусом Коксакі можна заразитися через погано вимиті овочі, фрукти і руки.Патологія також передається через водопровідну воду і від людини до людини і при цьому контакт не повинен бути обов’язково з хворим, у якого діагностовано хворобу.

Досить поспілкуватися з тим, хто є носієм, щоб заразитися інфекцією. Часто люди привозять патологію з курортів Кіпру, Єгипту та з інших жарких країн.

Після зараження бактерії починають розмножуватися в шлунково-кишковому тракті. При цьому зосереджується інфекція в слизових оболонках носоглотки.З цих причин інфекція передається фекально-оральним шляхом.

Інкубаційний період для Коксакі вірусу становить від 2 до 10 днів. За цей час інфекція повинна повністю влаштуватися всередині організму. Після цього починається період гострого перебігу патології. Виникає симптоматика – висипання на епідермісі і ротової порожнини, розлади кишечника, підвищується температура.

При появі таких симптомів рекомендується звернутися до лікаря, особливо в тих випадках, якщо людина прилетіла з курорту.

Як протікає інфекція

Патологія має чотири форми перебігу:

 • Грипоподібний синдром. Інша назва – Флу-Лайк. Ця патологія має найлегшу форму протікання. Характерна симптоматика – підвищення температури, больовий синдром в м’язах, дискомфортні відчуття в кістках і загальне нездужання. Ознаки хвороби спостерігаються протягом трьох днів. Далі слід одужання. Грипоподібнийсиндром рідко викликає ускладнення, але тільки за умови кваліфікованої терапії;
 • Кишкова інфекція.Від такої форми патології найчастіше страждають діти до двох років. При такому захворюванні не обов’язково, що від дитини заразилися інші малюки. У групі цей випадок може бути ексклюзивним і від нього може більше ніхто не постраждати. Характерна симптоматика – висока температура, дискомфортні відчуття в кістках і загальна слабкість організму. У перші дні зараження спостерігаються й інші ознаки – розлад кишечника, нудота, супроводжувана блювотою. З цієї причини хвороба часто плутають з отруєнням.Період загострення – 2-3 дня для дітей молодшого шкільного віку і тиждень для новонароджених малюків. Така хвороба може викликати непереносимість молока в перший час після одужання. Це викликає необхідність давати дитині медичну лактозу перед грудним вигодовуванням або відмовитися від нього;
 • Бостонська патологія. Захворювання проявляється так само, як краснуха, що ускладнює його діагностику. Дитина, як і доросла людина, заражений вірусом Коксакі, в цьому випадку покривається утвореннями червоного відтінку.Симптоматика – висока температура, висипання на епідермісі у вигляді пухирів. Період терапії становить 3-5 днів. Після цього настає одужання. При такій формі рецидив рідко виникає, а ускладнень найчастіше не спостерігається;
 • плевродінія. Інша назва – хвороба Бронхольм. Симптоматика – висока температури, сильний больовий синдром в області спини, живота, м’язів і грудної клітини. Спазми виникають з періодичністю – 1 раз в 60 хвилин. Тривалість нападу – від 1 до 20 хвилин.Викликають спазми ураження плеври і очеревини, які викликають появу больового синдрому при терті.

При будь-якій формі патології пацієнт потребує термінової медичної допомоги.

Віруси Коксакі підрозділяється на дві великі групи

Виділяють дві групи патології:

 • Вірус типу А. Через зараження вірусом Коксакі відбувається ураження горла і може виникнути менінгіт.
 • Вірус типу В. Вражає головний мозок, м’язи і серце, через що відбувається необоротна зміна цих внутрішніх органів.

Варіанти перебігу: легке, середнє і важке

Патологія має різну ступінь перебігу. Тяжкість хвороби залежить від того, як сильно постраждали слизові оболонки і внутрішні органи. На ступінь також впливає ураження організму токсинами.

Легка форма патології характеризується швидкою течією. Одужання відбувається за кілька днів. При цьому вірус не вражає внутрішні органи і головний мозок пацієнта.

При середній формі важкості терапія займає трохи більше тижня.Патологія має яскраво виражену симптоматику. Вірус може вразити внутрішні органи, але при кваліфікованому лікуванні проблему може швидко вирішити.

Важка форма захворювання характеризується яскраво вираженою симптоматикою і тривалим перебігом. При цьому відбувається ураження головного мозку і внутрішніх органів.

Фахівці виділяють також наступні варіанти перебігу патології:

 • гладке – одужання настає швидко і хвороба не рецидивує;
 • хвилеподібний – патологія то затухає, то розгорається з новою силою;
 • рецидивирующее – після одужання настає повторне розвиток захворювання;
 • з ускладненнями – хвороба важко піддається терапії і дає ускладнення.

Вірус у дорослих найчастіше викликає важку форму патології. Щоб позбутися від хвороби без серйозних наслідків для організму, необхідно починати терапію відразу після зараження. Будь-яке зволікання і спроба самолікування призводить до непередбачуваних і незворотних наслідків.

Форми захворювання

Виділяють дві форми патології:

 • Ізольована. Захворювання протікає при одному синдромі.
 • Комбінована. В цьому випадку вірусом Коксакі уражаються відразу кілька органів і систем.

Можливі ускладнення

Вірус Коксакі, як і будь-яка бактеріальна інфекція, може спровокувати розвиток ускладнень. Оскільки він має кілька форм перебігу, то і постраждати можуть різні органи і системи.

Через вірус Коксакі може виникнути набряк головного мозку. У цьому полягає головна небезпека інфекції. Якщо сталася така ситуація, то людині потрібні негайні реанімаційні заходи. Несвоєчасна допомога загрожує летальним результатом.

Вірус Коксакі також має такі наслідки :

 • Під час зараження до вірусу можуть приєднатися додаткові інфекції. В результаті виникає бронхіт, гайморит, менінгіт, запалення легенів та інші подібні патології;
 • Зневоднення. Найчастіше спостерігається у малюків. Такий стан виникає через розлади кишечника, а також при відсутності питного режиму;
 • Зростає ризик виникнення цукрового діабету. Інфекція провокує розвиток патології першого типу;
 • Несправжній круп.При цьому утруднюється дихання і виникає набряк гортані. Це може привести до задухи і летального результату;
 • Відбувається ураження центральної нервової системи. Це призводить до паралічу, епілептичних припадків і іншим подібним проблемам;
 • Набряк легень. Виникає на тлі розвитку пневмонії;
 • Атопічний дерматит. Кишкова інфекція може спровокувати екзантему при вірусі Коксакі;
 • Патології серцево-судинної системи. Зокрема, з’являється серцева недостатність та інші подібні захворювання;
 • Безпліддя.Виникає у юнаків в пубертатному періоді через ураження яєчок;
 • Патології печінки;
 • Ускладнення на очі. Відбувається погіршення зору аж до повної сліпоти.

При вірусі Коксакі також страждають волосся і злазять нігті, але тільки при важкій формі патології.

Симптоми і фото

Характерна симптоматика вірусу Коксакі:

 • збільшення температури тіла, причому вона підвищується різко і не спадає нижче 38 0 протягом декількох днів;
 • загальна слабкість організму навіть без надмірного фізичного навантаження;
 • біль в горлі;
 • білий наліт у порожнині рота;
 • відсутність апетиту;
 • збільшення лімфатичних вузлів в області шиї.

Як виглядає вірус Коксакі показано на фото, представлених нижче.

Існує кілька клінічних форм патології. Класифікація ґрунтується на переважанні синдрому:

 • Фарингит. При виникненні такого ентеровірусного захворювання в порожнині рота і на мигдалинах з’являються висипання і білий наліт;
 • Екзантема. Патологія характеризується виникненням висипань на епідермісі;
 • Міалгія. Симптоматика – поява больового синдрому в м’язах;
 • Лихоманка.При такій формі інфекції підвищується температура тіла. Ніякої симптоматики простудних захворювань немає. Дитина також може скаржитися на слабкість;
 • Захворювання нервової системи. Відбувається ураження головного мозку, з’являються мулові головні болі і виникає інтоксикація організму. Іноді розвивається параліч.

Якщо виявлені симптоми інфекції, необхідно відразу звернутися до лікаря, щоб він призначив лікування. Будь-яке зволікання може призвести до розвитку ускладнень і навіть до смерті.

Вірус Коксакі у дітей

Вірусом Коксакі найчастіше заражаються саме діти. Головна небезпека виникнення такої патології полягає в тому, що її можна сплутати з вітрянкою або алергією через схожість симптоматики.

Особливо часто плутанина відбувається, якщо вірус з’явився у немовлят, оскільки складно виявити додаткову симптоматику через те, що дитина ще не миє поскаржитися на погане самопочуття.

Якщо буде невірно діагностовано захворювання, то лікар призначить неправильне лікування. Через це вірус буде прогресувати в організмі, викликаючи ускладнення. З цієї причини важливо правильно діагностувати патологію.

Як виглядає вірус Коксакі у дітей показано на фото, розташованих нижче.

Симптоми вірусу у дітей

Ознаки вірусу Коксакі у дітей:

 • підвищення температури тіла від 38 0 і вище;
 • нудота, супроводжувана блювотою;
 • больовий синдром в області голови;
 • озноб;
 • слабкість і швидка стомлюваність навіть при відсутності фізичної активності;
 • риніт;
 • біль в горлі;
 • больовий синдром в м’язах;
 • тахікардія;
 • набряк гортані;
 • відсутність апетиту.

Якщо відбулося інфікування, то дитину відразу потрібно показати лікарю, не чекаючи розвитку захворювання.

Вірус Коксакі у дорослих

У дорослих захворювання зустрічається дуже рідко, але ймовірність зараження існує. Пізнати інфекцію можна за такими симптомами:

 • почервоніння деяких ділянок епідермісу;
 • висип на шкірному покриві рожевого відтінку;
 • лихоманка, яка носить короткочасний характер;
 • риніт і кашель;
 • відсутність апетиту;
 • проблеми зі стільцем.

Патологія також потребує своєчасного кваліфікованого лікування. Тільки це допоможе уникнути розвитку ускладнень і рецидиву захворювання.

Як лікувати

Як лікувати і чим лікувати патологію підкаже лікар. Якщо інфекція не торкнулася внутрішні органи і системи, то терапія проводиться так само, як і будь-який простудной патології.

Призначається комплексне лікування вірусу Коксакі, яке грунтується на прийомі жарознижуючих, болезаспокійливих і антисептичних засобів.

Лікар також призначає антигістамінні препарати, якщо виявлені симптоми алергічної реакції. Повноцінна терапія неможлива без антибіотиків і імуномодулюючих засобів.

Якщо виник вірус Коксакі, лікування шкірних висипань не призначається. Лікар прописує тільки медикаментозні засоби для внутрішнього прийому. Вони допомагають позбутися і від зовнішнього прояву патології.

Профілактика вірусу у дітей і дорослих

Уникнути вірусу Коксакі допоможуть наступні профілактичні заходи:

 • дотримання правил особистої гігієни – миття рук по приходу додому з вулиці і після відвідин санвузла;
 • пити тільки кип’ячену або фільтровану воду;
 • свіжі овочі і фрукти ретельно мити, а також обдавати окропом перед вживанням;
 • користуватися тільки своїми столовими приборами.

Підсумок

Вірус Коксакі – серйозна патологія, яка може спровокувати виникнення ускладнень, не сумісних з життям. Захворювання легше запобігти, ніж лікувати.

З цієї причини лікарі рекомендують не нехтувати правилами особистої гігієни і піддавати овочі та фрукти тепловій обробці перед вживанням.

Вірус Коксакі у дітей: фото, симптоми і лікування

Встановлено, що вірус Коксакі у дітей є збудником ентеровірусної інфекції.Даний мікроорганізм обумовлює ураження шлунково-кишкового тракту хворих і може стати причиною запалення оболонок головного мозку, зорових розладів і інших ускладнень. Дана патологія поширена у всіх країнах світу.

Цікаві факти про вірус Коксакі

Віруси Коксакі у дітей – це група мікробів, що викликають найрізноманітніші захворювання. При зараженні дитини розвивається ентеровірусна інфекція. Збудник її має такі відмінні ознаки:

 • підрозділяється на 3 типи;
 • інфікує слизові органів травлення, головний мозок, серце і дихальні шляхи;
 • передається людині фекально-оральним шляхом через воду, продукти харчування і брудні руки.

На дітей доводиться до 90% всіх діагностованих випадків ентеровірусної інфекції. Частіше хворіють діти дошкільного віку. Іноді зараження вірусом Коксакі відбувається через плаценту від інфікованої жінки. Аліментарний шлях проникнення вірусу Коксакі в організм дитини спостерігається найбільш часто. Факторами ризику є заковтування брудної води під час купання, вживання немитих овочів, ягід і фруктів і питво накопичений води.

Рідше зустрічається повітряно-крапельний шлях передачі вірусу Коксакі.Він реалізується при чханні або кашлі. Можливо контактно-побутове зараження. До групи ризику входять діти, які проживають в поганих соціально-гігієнічних умовах. Ентеровірусна інфекція часто виникає у вигляді спалахів в дитячих садах, школах і таборах. Пік захворюваності припадає на літо і осінь.

Хто такий вирусоноситель

Як протікає захворювання у носіїв інфекції, знають не всі. Існує таке поняття, як вирусоноситель. Це людина, в організмі якого знаходиться збудник інфекції (вірус Коксакі).У таких людей симптоми можуть бути виражені слабо або зовсім відсутні. Вірусоносії поряд з хворими маніфестной формою даної патології є джерелами інфекції. Передача вірусу від однієї людини іншій здійснюється через руки, при розмові, кашлі, чханні, а також під час користування загальним посудом.

Інші форми інфекції

Вірус Коксакі проявляється не тільки загальними, але й місцевими симптомами на тілі. Виділяють типові та атипові форми захворювання. У першому випадку розвиваються:

 • поєднане запалення шлунка і тонкого кишечника;
 • ангіна;
 • серозний менінгіт;
 • енцефаліт;
 • висип;
 • ентеровірусна лихоманка;
 • міалгія;
 • гепатит
 • пухирчатка;
 • запалення серцевого м’язу;
 • перикардит;
 • запалення кон’юнктиви;
 • цистит;
 • орхоепідідіміт.

При шкірній формі захворювання часто спостерігається свербіж. Атипова ентеровірусна інфекція відрізняється стертим або безсимптомним перебігом.

Герпетическая ангіна

Ротовій вірус у дітей може стати причиною гострого запалення піднебінних або глоткових мигдалин. Розвивається ангіна (гострий тонзиліт). Захворювання викликається вірусом Коксакі і діагностується переважно у дітей 3-10 років. У людини в молодому віці ангіна протікає важче. Нерідко гостре запалення мигдалин поєднується з порушенням функцій головного мозку.

Коксакі групи A і B проникає в організм і викликає вірусемія. Збудник інфекції має тропність до слизової верхніх дихальних шляхів. Коксакі викликає запальну реакцію, а також призводить до дистрофічних і некротичних змін тканин. Безсимптомний період становить 1-2 тижні.

Герпетическая ангіна, викликана Коксакі, за своїм перебігом нагадує грип. Спостерігаються наступні симптоми:

 • порушення стільця по типу діареї;
 • лихоманка до 40 ºC,
 • біль в животі, м’язах і спині;
 • зниження апетиту;
 • головний біль;
 • блювота;
 • слабкість;
 • біль в горлі у спокої і при ковтанні;
 • посилене виділення слини;
 • нежить;
 • кашель.

При ураженні слизової оболонки порожнини рота і мигдаликів з’являються висипання у вигляді дрібних папул і везикул. Вони заповнені серозним секретом. Через 2-3 дні елементи висипки розкриваються, а на їх місці з’являються невеликі виразки. При огляді зіву хворих дітей виявляється почервоніння дужок, мигдаликів і язичка.

Коксакі в порожнині рота часто призводить до збільшення підщелепних, привушних і шийних лімфатичних вузлів. У деяких дітей ангіна протікає в стертій формі. При цьому місцеві симптоми у вигляді висипки можуть бути відсутні.Найбільш важко переносять ентеровірусна інфекцію ослаблені діти. У них часто спостерігається кілька хвиль висипань. Іноді висип з’являється на кінцівках і тулубі. Загальний стан дітей, інфікованих Коксакі, поліпшується через 3-5 днів.

Ентеровірусна висип

Ентеровірус Коксакі часто стає причиною бостонської лихоманки (екзантеми). У таких дітей на шкірі з’являється висип, яка нагадує краснуху, кір і скарлатину. Висипання локалізуються переважно в області обличчя і тулуба.Хворіють діти молодше 5 років. Іноді в процес втягується слизова порожнини рота.

На ній з’являються бульбашки, що нагадують герпес. В даному випадку мова йде про пузирчатке. Симптоми вірусного дерматиту турбують протягом 1-5 днів. Ця клінічна форма ентеровірусної інфекції у дітей відрізняється доброякісним перебігом і закінчується одужанням.

Симптоми вірусу у дітей: фото

Вірус Коксакі у дітей викликає різні симптоми. Це нерідко ускладнює постановку діагнозу.Найбільш частими ознаками ентеровірусної інфекції у малюків є:

 • закладеність носа;
 • утруднення ковтання;
 • біль в горлі;
 • оніміння кінцівок;
 • нудота;
 • діарея;
 • метеоризм;
 • блювота;
 • задишка;
 • дихання зі свистом;
 • зниження маси тіла;
 • підвищення температури тіла;
 • висип на руках і ногах;
 • порушення зору;
 • депресія;
 • судоми;
 • утруднення сну;
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • зниження пам’яті;
 • біль у тазовій області;
 • кашель;
 • зниження нюху.

При наявності вірусу Коксакі у дітей фото хворих допомагає лікареві поставити правильний діагноз. У таких малюків часто з’являється висип і шкіра стає блідою. У дітей з даним захворюванням виявляються почервоніння очей, сльозотеча і набряклість вік. При залученні в процес органів дихання, серця і головного мозку можливе пригнічення свідомості.

Інші синдроми вірусу


Наявність вірусу Коксакі у дитини призводить до появи декількох клінічних синдромів.До них відносяться:

 • менінгеальний;
 • диспепсический;
 • респіраторний;
 • інтоксикаційний;
 • астенічний;
 • зорових розладів.

При аліментарному зараженні часто розвивається диспепсический синдром. Він включає в себе ознаки гастроентериту. До них відносяться рідкий, водянистий стілець частотою до 10 разів на день, блювота, нудота, біль в епігастральній або клубової області, здуття живота і відсутність апетиту.

Частими ознаками вірусу Коксакі у дітей є головний біль, сонливість, біль в очах, порушення чутливості і рухів в кінцівках, боязнь яскравого світла і шуму, а також менінгеальні симптоми (Керніга, Брудзинського). Все це вказує на запалення оболонок або речовини головного мозку.

Вірус Коксакі часто призводить до епідемічної міалгії. Це стан, що виявляється сильним болем у м’язах і грудей, лихоманкою, частим диханням, блідістю шкіри і рясним потовиділенням.Іноді захворювання протікає по типу поліомієліту. У таких дітей з’являється синдром рухових розладів. Можливий розвиток млявого парезу або паралічу ніг. Часто турбують слабкість і кульгавість.

Іноді при інфікуванні вірусом Коксакі уражається серце. Розвиваються міокардит (запалення серцевого м’яза) і перикардит (запалення навколосерцевої сумки). При кардіальному синдромі з’являються задишка, біль у грудях і порушення ритму. При ентеровірусної інфекції часто розвивається гарячковий синдром.

Ця форма захворювання зазвичай протікає сприятливо. Температура підвищується до 38,5-40 ºC. Тримається вона не більше 3-4 днів. У деяких дітей, інфікованих вірусом Коксакі, розвивається гепатоліенальнийсиндром. Він характеризується збільшенням в розмірі печінки і селезінки. Функція органів при цьому може порушуватися.

Лікування вірусу Коксакі у дітей


Щоб попередити зараження оточуючих людей, хворого слід ізолювати. При легкій формі ентеровірусної інфекції лікування проходить в амбулаторних умовах.У більш важких випадках потрібна госпіталізація. У більшості випадків етіотропна терапія не проводиться. Головними аспектами лікування є:

 • застосування симптоматичних засобів;
 • стимуляція імунітету;
 • дезинтоксикация організму;
 • корекція водно-електролітного стану;
 • рясне пиття;
 • дотримання постільного режиму.

Додатково можуть призначатися вітаміни і мінеральні добавки на основі цинку, селену, магнію і кальцію.Якщо вірус Коксакі у дітей призвів до зупинки дихання або серцебиття, то проводяться реанімаційні заходи. Хворі повинні користуватися окремим посудом, щоб уникнути поширення інфекції. На час лікування слід відмовитися від відвідування школи або дитячого садка.

Як лікувати новонароджених малюків, повинен пояснити батькам лікар. При виділенні вірусу Коксакі у новонароджених необхідно усунути симптоми інтоксикації і забезпечити дітям повноцінний догляд. У немовлят захворювання часто протікає в легкій формі.

Прогноз лікування

Ентеровірусна інфекція не представляє великої небезпеки для дитячого організму. Найчастіше вже через кілька діб настає реконвалесценция (одужання). Прогноз може погіршуватися при розвитку менінгіту або енцефаліту. Іноді вірус Коксакі призводить до ураження серця і дихальної недостатності. Небезпека для дітей представляє генералізована форма захворювання. Іноді приєднується вторинна інфекція.

Наслідками захворювання можуть стати:

 • підвищення внутрішньоочного тиску;
 • помутніння кришталика;
 • зниження гостроти зору;
 • паралічі;
 • порушення функції органів малого тазу;
 • серцева недостатність.

У важких випадках при відсутності лікування можливий летальний результат.

Лікування стовбуровими клітинами

Методом лікування у дітей ентеровірусної інфекції є застосування стовбурових клітин. Вони сприяють регенерації пошкоджених тканин і прискорюють одужання. Застосування стовбурових клітин можливо при серцево-судинних розладах на тлі зараження вірусом Коксакі, імунодефіцит і дисфункції головного мозку. Подібне лікування є дорогим і практикується тільки в окремих клініках.

Лікарські препарати

У схему лікувальних заходів при ентеровірусної інфекції входить прийом ліків. Найбільш часто призначаються такі препарати:

 • жарознижуючі;
 • нудоти;
 • противірусні;
 • НПЗЗ;
 • спазмолітики;
 • імуноглобуліни;
 • антигістамінні.

Антибіотики не діють на вірус Коксакі. Дані препарати можуть призначатися в разі приєднання вторинної (бактеріальної) інфекції.При легкому перебігу захворювання їх не застосовують, так як можуть спостерігатися небажані реакції. За свідченнями дітям призначаються імуноглобуліни. Ці ліки сприяють підвищенню імунітету, що прискорює одужання.

Прийом специфічних противірусних ліків ефективний тільки в перші години з початку розвитку захворювання. У розпал ентеровірусної інфекції, викликаної Коксакі, вони не застосовуються. При виражених симптомах інтоксикації вводиться імуноглобулін. У разі ураження шкіри і сильному свербінні показані блокатори h2-гістамінових рецепторів (Зодак, Клемастин, Зіртек).

При болях в горлі дітям призначаються антисептики у вигляді розчинів для полоскання або аерозолів. При нежиті і закладеності носа показані альфа-адреноміметики (Санорин, Нафтизин, Тизин Ксило). Якщо Коксакі став причиною лихоманки, то в схему лікування включають жарознижуючі (Панадол, Парацетамол МС, Еффералган). У разі розвитку міокардиту або менінгіту застосовуються системні кортикостероїди. Прийому цих ліків при легкому перебігу хвороби потрібно уникати з огляду на те, що вони пригнічують імунітет.

Профілактичні заходи

Специфічна профілактика ентеровірусної інфекції не розроблена. Щоб захиститися від вірусу Коксакі, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • кип’ятити воду перед вживанням;
 • мити руки перед прийомом їжі;
 • ретельно мити овочі, фрукти і ягоди;
 • не поливати їстівні рослини водою із забруднених водойм;
 • бездомних тварин в річках, ставках і озерах під час спалахів ентеровірусної інфекції;
 • використовувати антисептики для рук на спиртовій основі.

Якщо дитина інфікована вірусом Коксакі, то показана вторинна профілактика. Вона спрямована на попередження зараження контактують з хворим людей. З цією метою проводяться карантинні заходи. В епідеміологічному вогнищі організується дезінфекція. При контакті з хворою дитиною можуть проводитися інстиляції (закапування) лейкоцитарного інтерферону. Профілактика зараження новонароджених малюків передбачає своєчасне лікування захворювання у майбутньої мами.

Після вірусу Коксакі злазять нігті.Симптоми, лікування, фото вірусу Коксакі у дітей і дорослих. Чи є вірус Коксакі заразним

Захворювання, яке викликає вірус Коксакі, називають «руки-ноги-рот». Це незнайома нам раніше інфекція все частіше діагностується у дітей поряд з іншими вірусними захворюваннями. Коксакі супроводжується висипаннями на долонях, ступнях і в роті.
Його симптоми нагадують відому всім вітрянку, стоматит, кишковий грип, іноді захворювання помилково діагностують як гострий поліомієліт.Які особливості протікання інфекції? Як відбувається зараження? І чим лікувати цей вірус?

Вірус Коксакі – нова кишкова інфекція

Вірус Коксакі- є кишковим вірусом (в медичній термінології кишкові інфекції називають ентеровірусами). Назва вірусу – Коксакі – пов’язане з містом в США, де він вперше був виявлений (в 1948 році було виділено з людських екскрементів).

Медики розрізняють два види вірусів Коксакі А і В. Всього відомо близько 30 типів цієї інфекції, з них до групи А відносять 24 серотипу, а в групі В – близько 6 серотипів.Незалежно від типу, всі вони мають однакові прояви хвороби.

Що робить вірус в організмі людини?

Вірус Коксакі розмножується в клітинах слизового епітелію шлунково-кишкового тракту.
У процесі розмноження він виділяє токсичні речовини і викликає різні проблеми травлення – нудоту, розлад, біль у животі. Порушення травлення стають причиною сильної інтоксикації, в результаті якої виникає ломота, висип (висипання є результатом виведення токсинів через шкіру).

Крім шлунка і кишечника, вірус поширюється на слизову оболонку рота і носоглотки. При цьому формуються запалення і бульбашкова висип всередині ротової порожнини і на мигдалинах.

Також з клітин слизового епітелію вірус здатний мігрувати в інші внутрішні органи. З потоком крові він може потрапити в печінку, серце, мозок і викликати там гепатит, міокардит або менінгіт (відповідно).

Вірус Коксакі: симптоми

Захворювання вірусом може відбуватися в прихованій або явній (гострої) формі.Прихована форма хвороби (без температури і висипань) формується на тлі сильного імунітету. При цьому людина не знає про те, що перехворів вірусом. Явна (гостра) форма хвороби формується при зниженому або низькому імунітеті.
При цьому з’являються видимі симптоми, за якими діагностується хвороба.

Гостра форма захворювання має інкубаційний період – час до прояву перших ознак інфекції. У цей час вірус поширюється в клітинах шлункового епітелію, активно розмножується в них.Найчастіше період інкубації вірусу Коксакі становить від 2 до 4 днів, рідше – може тривати до 10 днів.

Які ознаки супроводжують гостру форму інфікування вірусом:
 • Температура
  – її підйом визначається просторістю поширення інфекції. Чим вище температура, тим більша кількість клітин вражені вірусом. Часто температура під час хвороби піднімається до 39-40 °.
 • Головний біль і загальна слабкість, порушення сну, почервоніння обличчя і склер в очних яблуках
  – є наслідок температури і загальної інтоксикації (отруєння токсинами життєдіяльності вірусу).
 • Бульбашкові висипання
  . При вірусі Коксакі сипьлокалізуется спочатку на долонях і стопах, після – з’являється в роті. Вид висипань нагадує герпетические везикули, які з’являються при вітрянці. Висипання всередині рота нагадують стоматітние виразки, вони локалізуються на внутрішній стороні щік.
 • «Обкладений» мову, збільшені (гіперемійовані) піднебінні дужки і мигдалини, збільшені і хворобливі шийні лімфовузли.
 • Зміни у внутрішніх органах – збільшення печінки і селезінки, порушення серцевого ритму
  – відбуваються з причин внутрішньої інтоксикації.
 • Порушення травлення
  – відсутність апетиту (при легкій формі захворювання), нудота і блювота (при більш важких проявах хвороби).

Сила прояву симптомів залежить від імунітету людини. Міцний імунітет швидко обмежує поширення вірусів. При цьому зона запалення відрізняється невеликими розмірами, а температура – незначним підйомом. При слабкому імунній відповіді вірус вражає безліч клітин, формує великі запалення, які супроводжуються високою температурою і подальшої сильної висипом.

Інфікування вірусом

Коксакі – хвороба брудних рук. 97% заражень відбувається харчовим шляхом – через руки, посуд, немиті фрукти, водопровідну воду
. Саме тому вірусом хворіють в основному діти молодшого віку, у яких ще не вироблені стійкі гігієнічні навички (мити руки, не пити сиру неочищену воду).

Діти старше 10-ти років, як правило, переносять вірус в легкій формі (завдяки більш сформованому імунітету). Дорослі практично не підхоплюють цю інфекцію, вірус Коксакі у дорослих діагностується вкрай рідко
(причини – сформований імунітет і вироблені гігієнічні звички).Якщо зараження все-таки відбувається, то хвороба протікає в прихованій формі.

Існують наступні шляхи передачі вірусу:
 • Харчовий
  (через воду, продукти харчування).
 • Контактно-побутовий
  (через руки, загальні предмети побуту).
 • Повітряно-крапельний
  (через чхання, кашель, близький розмова).

Внутрішньоутробна передача вірусу дитині можлива, але відбувається рідко. Найчастіше мати має імунітет проти Коксакі (перехворіла вірусом в прихованій або явній формі раніше).

Цікаво знати:
Більшість дітей у віці до 4-6 місяців мають вроджений імунітет до вірусу Коксакі. До півроку в крові дитини курсують материнські антитіла, термін життєздатності яких становить від 4 до 6 місяців. Після півроку вроджений імунітет втрачається. Наявність материнських імунних тіл в крові дитини означає, що більшість жінок задовго до вагітності перехворіли вірусом в прихованій або явній формі.

Перебіг хвороби

Вірус Коксакі передається майже з 98% -ною вірогідністю.При попаданні в організм він кріпиться на поверхні клітин слизового епітелію (це можуть бути клітини травних органів або дихальних шляхів). Через деякий час – проникає всередину клітини і вбудовується в її ДНК. З цього моменту клітина перестає виконувати свої функції і відтворює нові віруси.

Час між впровадженням вірусу і його активізацією називають інкубаційним періодом
. Для вірусу Коксакі він становить від 2 до 10 днів. Після інкубаційного періоду настає гостра форма хвороби
. З’являються видимі симптоми – температура, розлад травлення, висип на ладоняхі стопах, висипання всередині рота.

Важливо:
якщо висипання поширюються на слизову горла, дитина відмовляється пити, а немовля – є молоко (боляче ковтати). Це може стати причиною зневоднення, особливо при високій температурі.

Через кілька днів ротові висипання поширюються на шкіру обличчя (з’являються навколо рота). Висип на руках і ногах лопається, перетворюється в ранки, навколо яких облазить шкіра.Відшарування шкіри локалізуються навколо нігтьових пластин і є типовою ознакою захворювання «руки-ноги-рот».
Після кожних відслонень облазив нігті. При Коксакі вірус на нігтях дозволяє діагностувати хворобу і відрізнити її від інших вірусних інфекцій
.

Нова бульбашкова висип з’являється протягом перших 3-5 днів хвороби, далі везикули (пухирці) зберігаються, лопаються, шкіра і нігті облазив ще протягом двох-трьох тижнів.

Як відрізнити висипання при вірусі Коксакі від ветряночний висипу? Бульбашки з рідиною спочатку мають нечіткі обриси і блідо-рожевий колір.Перші бульбашки з’являються на долонях і стопах. Висип всередині рота з’являється на наступний день після висипань на руках і ногах. До цього часу первинні бульбашки на долонях набувають чіткий контур і більш яскравий рожевий колір. Висипання відрізняються сверблячкою і хворобливістю, нагадують вітрянку (яку викликає вірус герпесу третього типу – Зостер).

Шляхи передачі та способи зараження

Вірус передається з немитими фруктами, овочами, водою, також можливо повітряно-крапельне зараження
.Вірус Коксакі здатний тривалий час зберігатися у водопровідній воді і фекаліях. Терміни збереження його активності становлять до двох з половиною років (780 днів)
. Це обумовлює поширення інфекції і групові епідемії.

Найчастіше вірус має сезонні прояви. Його спалаху припадають на теплу пору року, коли найбільше вживається в їжу немитих фруктів, використовується сира водопровідна вода.

Цікаво:
в кліматі тропіків Коксакі здатний «бушувати» цілий рік.

Вірус Коксакі – що це таке, симптоми, лікування у дітей та дорослих, фото і профілактика. Причини пошкодження нігтів при віруси Коксакі Наслідки коксаки на нігтях

Захворювання, яке викликає вірус Коксакі, називають «руки-ноги-рот». Це незнайома нам раніше інфекція все частіше діагностується у дітей поряд з іншими вірусними захворюваннями. Коксакі супроводжується висипаннями на долонях, ступнях і в роті. Його симптоми нагадують відому всім вітрянку, стоматит, кишковий грип, іноді захворювання помилково діагностують як гострий поліомієліт. Які особливості протікання інфекції? Як відбувається зараження? І чим лікувати цей вірус?

Вірус Коксакі – нова кишкова інфекція

Вірус Коксакі- є кишковим вірусом (в медичній термінології кишкові інфекції називають ентеровірусами). Назва вірусу – Коксакі – пов’язане з містом в США, де він вперше був виявлений (в 1948 році було виділено з людських екскрементів).

Медики розрізняють два види вірусів Коксакі А і В. Всього відомо близько 30 типів цієї інфекції, з них до групи А відносять 24 серотипу, а в групі В – близько 6 серотипів. Незалежно від типу, всі вони мають однакові прояви хвороби.

Що робить вірус в організмі людини?

Вірус Коксакі розмножується в клітинах слизового епітелію шлунково-кишкового тракту.
У процесі розмноження він виділяє токсичні речовини і викликає різні проблеми травлення – нудоту, розлад, біль у животі.Порушення травлення стають причиною сильної інтоксикації, в результаті якої виникає ломота, висип (висипання є результатом виведення токсинів через шкіру).

Крім шлунка і кишечника, вірус поширюється на слизову оболонку рота і носоглотки. При цьому формуються запалення і бульбашкова висип всередині ротової порожнини і на мигдалинах.

Також з клітин слизового епітелію вірус здатний мігрувати в інші внутрішні органи. З потоком крові він може потрапити в печінку, серце, мозок і викликати там гепатит, міокардит або менінгіт (відповідно).

Вірус Коксакі: симптоми

Захворювання вірусом може відбуватися в прихованій або явній (гострої) формі. Прихована форма хвороби (без температури і висипань) формується на тлі сильного імунітету. При цьому людина не знає про те, що перехворів вірусом. Явна (гостра) форма хвороби формується при зниженому або низькому імунітеті.
При цьому з’являються видимі симптоми, за якими діагностується хвороба.

Гостра форма захворювання має інкубаційний період – час до прояву перших ознак інфекції.У цей час вірус поширюється в клітинах шлункового епітелію, активно розмножується в них. Найчастіше період інкубації вірусу Коксакі становить від 2 до 4 днів, рідше – може тривати до 10 днів.

Які ознаки супроводжують гостру форму інфікування вірусом:
 • Температура
  – її підйом визначається просторістю поширення інфекції. Чим вище температура, тим більша кількість клітин вражені вірусом. Часто температура під час хвороби піднімається до 39-40 °.
 • Головний біль і загальна слабкість, порушення сну, почервоніння обличчя і склер в очних яблуках
  – є наслідок температури і загальної інтоксикації (отруєння токсинами життєдіяльності вірусу).
 • Бульбашкові висипання
  . При вірусі Коксакі сипьлокалізуется спочатку на долонях і стопах, після – з’являється в роті. Вид висипань нагадує герпетические везикули, які з’являються при вітрянці. Висипання всередині рота нагадують стоматітние виразки, вони локалізуються на внутрішній стороні щік.
 • «Обкладений» мову, збільшені (гіперемійовані) піднебінні дужки і мигдалини, збільшені і хворобливі шийні лімфовузли.
 • Зміни у внутрішніх органах – збільшення печінки і селезінки, порушення серцевого ритму
  – відбуваються з причин внутрішньої інтоксикації.
 • Порушення травлення
  – відсутність апетиту (при легкій формі захворювання), нудота і блювота (при більш важких проявах хвороби).

Сила прояву симптомів залежить від імунітету людини.Міцний імунітет швидко обмежує поширення вірусів. При цьому зона запалення відрізняється невеликими розмірами, а температура – незначним підйомом. При слабкому імунній відповіді вірус вражає безліч клітин, формує великі запалення, які супроводжуються високою температурою і подальшої сильної висипом.

Інфікування вірусом

Коксакі – хвороба брудних рук. 97% заражень відбувається харчовим шляхом – через руки, посуд, немиті фрукти, водопровідну воду
.Саме тому вірусом хворіють в основному діти молодшого віку, у яких ще не вироблені стійкі гігієнічні навички (мити руки, не пити сиру неочищену воду).

Діти старше 10-ти років, як правило, переносять вірус в легкій формі (завдяки більш сформованому імунітету). Дорослі практично не підхоплюють цю інфекцію, вірус Коксакі у дорослих діагностується вкрай рідко
(причини – сформований імунітет і вироблені гігієнічні звички). Якщо зараження все-таки відбувається, то хвороба протікає в прихованій формі.

Існують наступні шляхи передачі вірусу:
 • Харчовий
  (через воду, продукти харчування).
 • Контактно-побутовий
  (через руки, загальні предмети побуту).
 • Повітряно-крапельний
  (через чхання, кашель, близький розмова).

Внутрішньоутробна передача вірусу дитині можлива, але відбувається рідко. Найчастіше мати має імунітет проти Коксакі (перехворіла вірусом в прихованій або явній формі раніше).

Цікаво знати:
Більшість дітей у віці до 4-6 місяців мають вроджений імунітет до вірусу Коксакі.До півроку в крові дитини курсують материнські антитіла, термін життєздатності яких становить від 4 до 6 місяців. Після півроку вроджений імунітет втрачається. Наявність материнських імунних тіл в крові дитини означає, що більшість жінок задовго до вагітності перехворіли вірусом в прихованій або явній формі.

Перебіг хвороби

Вірус Коксакі передається майже з 98% -ною вірогідністю. При попаданні в організм він кріпиться на поверхні клітин слизового епітелію (це можуть бути клітини травних органів або дихальних шляхів).Через деякий час – проникає всередину клітини і вбудовується в її ДНК. З цього моменту клітина перестає виконувати свої функції і відтворює нові віруси.

Час між впровадженням вірусу і його активізацією називають інкубаційним періодом
. Для вірусу Коксакі він становить від 2 до 10 днів. Після інкубаційного періоду настає гостра форма хвороби
. З’являються видимі симптоми – температура, розлад травлення, висип на ладоняхі стопах, висипання всередині рота.

Важливо:
якщо висипання поширюються на слизову горла, дитина відмовляється пити, а немовля – є молоко (боляче ковтати). Це може стати причиною зневоднення, особливо при високій температурі.

Через кілька днів ротові висипання поширюються на шкіру обличчя (з’являються навколо рота). Висип на руках і ногах лопається, перетворюється в ранки, навколо яких облазить шкіра. Відшарування шкіри локалізуються навколо нігтьових пластин і є типовою ознакою захворювання «руки-ноги-рот».Після кожних відслонень облазив нігті. При Коксакі вірус на нігтях дозволяє діагностувати хворобу і відрізнити її від інших вірусних інфекцій
.

Нова бульбашкова висип з’являється протягом перших 3-5 днів хвороби, далі везикули (пухирці) зберігаються, лопаються, шкіра і нігті облазив ще протягом двох-трьох тижнів.

Як відрізнити висипання при вірусі Коксакі від ветряночний висипу? Пузир

.