Ногти

Псоріатичний ураження нігтів: симптоми і лікування в домашніх умовах

наслідок, догляд, симптоми, способи лікування

Псоріатична оніходістрофія, більш відома народу як псоріаз нігтів – цілий комплекс різноманітних захворювань, які зустрічаються у людей різних вікових груп, національностей. Хвороба супроводжується поєднанням ураження нігтьових пластин, шкірних покривів, суглобів людини. Не існує методів, які дозволяють повністю позбутися від проблеми. Разом лікарі розробили різні способи того, як можна усунути більшість ознак захворювання, тим самим визначивши хворому стан ремісії.

Особливості захворювання

Псоріаз на нігтях – ця хвороба часто протікає в хронічну форму. Неинфекционное захворювання не передається повітряно-краплинним або контактним шляхом. Може виникнути абсолютно у будь-якої людини, незалежно від національності, віку, статі, особливостей роботи, інших факторів.

призвести до серйозних наслідків недуга діагностований у 3% населення планети. Майже в половині випадків визначено, що захворювання передалося хворому у спадок від батьків.

У 35% всіх пацієнтів визначити причину хвороби зовсім проблематично. Тут уже як лікувати вирішувати повинен лише лікар хворого, проаналізувавши стан, зіставивши аналізи пацієнта. Процес терапії не залежить від того, чи встановлені провокуючі фактори розвитку недуги чи ні.

Вперше це явище, що вражає пластину зацікавив французького лікаря-дерматолога Жана Луї Марка Алібера. Клінічне ураження описав в 1853 році Лоран-Теодор Бієтта.У вітчизняній дерматології першим лікарем, який звернув увагу на захворювання, був Лев Миколайович Машкиллейсон. Він дав характеристику симптомів хвороби в 1965 році. Вже через 10 років Микола Дмитрович Шеклаков пов’язав недуга з артропатией.

Необхідність вивчення явища пов’язана з тим, що захворювання є дуже поширеним. Хвороба досі вважається не виліковної. Вона здатна істотно погіршити життя людини, приводячи при відсутності лікування до інвалідності.

Основні можливі причини

Ногтевой псоріаз відноситься до захворювань, які мають складну етіологію свого виникнення.У багатьох випадках лікарі не можуть з точністю визначити, чому у хворого з’являються перші ознаки хвороби. До найбільш поширених факторів, які на це впливають, фахівці відносять:

 1. Психоемоційні перенапруження, стреси. Надмірні стомлення, а також проблеми на роботі чи навчанні в 50% всіх випадків викликають появу перших симптомів захворювання. До того ж, саме цей фактор здатний спровокувати розвиток рецидиву.
 2. Інфікування шкірних покривів.Це стосується зараження вірусами, бактеріями, грибками. Вони провокують збій імунної системи людини.
 3. Спадкова схильність. Якщо хворий один з батьків, ризик того, що псоріаз з’явиться у його дитини становить 25%. При розвитку захворювання у батька, матері шанс появи хвороби у їхніх спадкоємців підвищується до 70%. Разом з тим, часто у хворих батьків народжується абсолютно здорова дитина.
 4. Деякі обмінні захворювання. Найчастіше вони виникають у жінок, ніж у чоловіків.Це обумовлено тим, що хвороби такого типу нерідко пов’язані з вагітністю, менструальним циклом або ж клімаксом.
 5. Збої в роботі гормональної системи. Вони призводять до порушень кількості певних речовин в організмі людини, внаслідок чого робота всіх систем тіла виходить за межі норми.
 6. Хвороби шлунково-кишкового тракту, печінки.
 7. Алергічні реакції. Внаслідок них порушується робота декількох систем організму людини, що в підсумку провокує проблему.
 8. Токсичний вплив. Поява захворювання нерідко пов’язують з різноманітними харчовими отруєннями. До того ж робота на заводах або фабриках теж може спровокувати розвиток хвороби.
 9. Зовнішній вплив. Це можуть бути механічні, термічні або ж хімічні травми тіла.

Псоріатична оніходістрофія може виникнути внаслідок розвитку різних захворювань і патологій. Це не впливає на способи лікування даної хвороби, але при цьому краще з’ясувати основну причину, так як її варто усунути, щоб вона надалі не спровокувала рецидив.

Симптоматика хвороби

Симптоматика може бути різна, що безпосередньо залежить від місця локалізації процесу захворювання. У ході активного прогресування недуги останній змінює свою форму, навіть вид. У сам же процес нерідко втягується прилегла шкірка.

Сьогодні професіонали виділяють деякі характерні форми вираження хвороби, що проявляється на руках, на ногах:

 1. Наперсткообразная. Вона відрізняється вигином плюс ще помутнінням нігтя.Виникають невеликі борозенки, точкові задираки. Натискання на нігті в таких ситуаціях супроводжується хворобливими відчуттями.
 2. Оніхолізісная. Вона іншим кольором нігтя плюс характерним є від’єднання пластини від нігтьового ложа. Болі в таких випадках при натисканні не виникають. При цьому під нігтями скупчуються епідермальні частинки, повітряні бульбашки, бруд.
 3. піднігтьове. Вона характеризується пошкодженням капілярів, через що під нігтьовими пластинами виникають синюшні, коричневі або ж червоні плями, смужки.Крім цього, даний тип псоріазу супроводжують цілком стандартні для цієї хвороби симптоми. Якщо натискати на ніготь, з-під нього виділяється гній.

Поразка нігтів при псоріазі йде різними способами. До типових симптомів даної хвороби лікарі відносять такі ознаки, як:

 • трахіоніхія – огрубіння нігтя, через що він стає шорстким і тьмяним;
 • паронихия – хворобливе утворення інфільтрату, що вражає нігтьові валики;
 • оніхогріфоза – зміна форми нігтя, який починає нагадувати кіготь грифа.

Як лікувати псоріаз нігтів? Тут спочатку треба грамотно оцінити і проаналізувати ситуацію, пройти аналізи, призначити діагностику.

Способи лікування

Питання з приводу того, як вилікувати псоріаз нігтів, в будь-якому випадку постає перед кожною людиною, з яким довелося зіткнутися з цією хворобою. Повністю позбавитися від цього захворювання неможливо, але при цьому ввести пацієнта в стан ремісії кваліфікованого лікаря під силу.

Лікування захворювання відбувається медикаментозними засобами, фізіотерапевтичними процедурами, народними методиками, правильним косметичним доглядом за тілом. Тільки комплекс косметологічних, медичних, народних заходів дозволяє добитися стійкого, тривалого ефекту.

Медикаментозна терапія

Лікування псоріазу нігтів медикаментозними препаратами відбувається переважно за допомогою різноманітних зовнішніх коштів місцевого впливу. Це стосується різноманітних кремів, мазей, гелів. Найбільш ефективними, надійними вважаються такі ліки, як:

Додатково нігті при псоріазі лікують за допомогою різних стероїдних ліків.Найчастіше фахівці призначають такі препарати даної групи, як:

 1. Флуцинар. Цей протизапальний медикамент заспокоює місце розвитку хвороби, зменшує свербіж, усуває алергію, стабілізує мембрани лізосом.
 2. Віпсогал. Даний препарат має протизапальний, протисвербіжну ефект. Він дозволяє боротися з ексудатом, проявами алергії.
 3. Лорінден А. Цей засіб допомагає усувати сильне свербіння і гіперкератоз.

Якщо у людини псоріаз нігтів, лікування народними засобами йому потрібно проводити на тлі прийому перерахованих вище препаратів.Самостійно народні методи терапії не будуть давати ніякого позитивного результату.

Щоб усунути цей процес, який супроводжує псоріаз нігтів, найчастіше призначають хворим саліцилова мазь. Іноді допомогти може обробка пальців за допомогою розчину імуносупресорів – препаратів, які пригнічують роботу імунітету людини. У більшості випадків рекомендується Циклоспорин. З його допомогою потрібно обробляти уражені ділянки двічі на день протягом 4 місяців.

Псоріаз завдяки комплексу заходів можна відвести в стан ремісії.Для того щоб вона протрималася тривалий період часу, варто запобігти виникненню будь-яких чинників, які можуть сприяти рецидиву захворювання. Саме тому в першу чергу фахівці рекомендують приймати хворим антидепресанти.

Додатково потрібно визначити, маючи псоріаз нігтів, чого не вистачає в організмі з вітамінів і мікроелементів (сірки, цинку, кальцію). На основі зібраних даних необхідно підібрати коректний комплекс речовин, який діє нормалізації рівня імунної системи.

Якщо псоріаз нігтів на ногах або ж руках виник в генералізованої формі, хворому рекомендується Метотрексат.

Фізіотерапевтичні процедури

Фізіотерапевтичне лікування в даний времяпроводітся з використанням таких методик, як:

 1. Лазерне вплив, імульси світла.
 2. Електричне вплив.
 3. УЗ, ІФ хвилі.

Лікування за допомогою фізіотерапевтичних процедур найбільш ефективно з використанням магнітно-лазерної терапії.У комплекс потрібно включити електросон. Поєднання двох методик істотно підвищує можливість позитивної динаміки лікування пацієнта.

Перш ніж починати проводити лікування нігтів при вираженому псоріазі за допомогою фізіотерапевтичного впливу, треба розуміти, що даний спосіб допомагає далеко не всім. У пацієнтів швидко зникає гостра симптоматика, виражений запальний процес.

Домашні засоби

На сьогоднішній момент при виявленні нігтьового псоріазу лікування в домашніх умовах відбувається за допомогою найрізноманітніших засобів, які дозволяють посилити вплив медикаментозних препаратів.Головне – підібрати такий спосіб терапії, який буде підходити хворій людині, не провокуючи у нього погіршення стану нігтьових пластин.

Якщо у пацієнта діагностовано псоріаз нігтів, то лікування вдома найкраще буде проводити за допомогою вельми надійних методик:

 • Ванни з лікарських трав. Для цього необхідно приготувати відвар, зроблений з череди, ромашки, шавлії. Утримувати в ньому пошкоджені пальці варто протягом 15-20 хвилин. Лікування нігтьового псоріазу таким способом дозволяє розм’якшити шкірні покриви з нігтьовими пластинками.
 • Мазь з 100 г сульфату міді плюс 3 г марганцівки. Розчинити ці компоненти варто в 1 літрі окропу. Отриманий засіб потрібно протягом тижня наносити на пошкоджені пальці. Повторити курс через 5 днів. Псоріаз під нігтями в такий спосіб не усунеться, але стан хворого може істотно поліпшитися.
 • Відвар з кореня оману, череди, листя брусниці, чистотілу, квіток чорної бузини. З перерахованих інгредієнтів потрібно зробити суміш, яку заварювати кожен день по одній ложці, як чай.Кип’ятити воду після цього потрібно протягом 5 хвилин. Фахівці рекомендують випивати по 0,5 склянки цього відвару двічі на день через 2 години після їжі. Псоріаз нігтів на руках за допомогою даного лікування не зникне. При цьому дана терапія дозволяє істотно поліпшити стан хворої людини. Саме тому її не потрібно ігнорувати, так як ефективна боротьба з недугою – це комплекс різних заходів, які доповнюють один одного.

Маючи псоріаз, лікування в домашніх умовах на нігтях варто проводити лише на тлі медикаментозної терапії.Самостійно народні методи терапії не здатні впоратися з цим досить важким захворюванням.

Догляд за нігтями

Ногтевой псоріаз і його лікування потрібно проводити на тлі коректного виконання різноманітних гігієнічних процедур. Для цього необхідно виконувати наступні досить прості, але важливі правила:

 1. остригають нігті слід акуратно не пошкоджуючи поверхню навколишніх тканин. Ні в якому разі не варто поранити шкіру. Якщо це робити, захворювання може поширити на нові ділянки тіла.Нігтьового псоріазу лікування доведеться проводити більш тривалий період часу.
 2. Займаючись хатніми справами, потрібно обов’язково надягати рукавички. Це стосується виконання прання одягу, миття посуду, прибирання кімнат. В процесі нерідко можна пошкодити шкіру, як механічним, також хімічним способом. Цього ні в якому разі допускати не можна. Якщо псоріаз нігтів на руках або ногах знаходиться в стані ремісії, таким чином можна спровокувати рецидив.
 3. При можливості варто відмовитися від манікюру, педикюру.Ці процедури занадто сильно ушкоджують шкірні покриви, нігтьові пластини.
 4. Обов’язково потрібно стежити за чистотою рук. Брудні нігті псоріаз ушкоджує набагато швидше, так як частинки пилу сприяють прискоренню зроговіння та багатьох інших несприятливих процесів.

Таким чином, важливо розуміти не тільки те, як вилікувати нігті від псоріазу, але способи запобігання виникнення цієї хвороби. Якщо правильно виконувати всі рекомендації лікарів, можна на тривалий час захистити себе від несприятливого захворювання.

Наслідки недуги

Псоріаз на нігтях ніг – це важких недуг, який створює як фізичний, так і психологічний дискомфорт. Перебіг захворювання часто проходить певними періодами, які супроводжуються, значним поліпшенням стану пацієнта, погіршенням його здоров’я. Внаслідок цього, хворому необхідно постійно бути гранично уважним.

Лікування псоріазу нігтів на руках і ногах завжди має супроводжуватися прийомом антидепресантів або відвідинами психолога. Це обумовлено тим, що один із наслідків цього захворювання – нервове перенапруження. У таких ситуаціях пацієнти можуть захоплюватися спиртними напоями, що, в свою чергу, тільки погіршує їх стан. На цьому тлі негативно протікають інші хронічні недуги. Перш за все, це стосується інфаркту, ішемії, діабету, онкологічних процесів.

Генералізований псоріаз на нігтях лікування вимагає внаслідок того, що він здатний спровокувати навіть летальний результат. До менш серйозним, але досить значимим наслідків хвороби можна віднести температури тіла, слабкість, засвоєння фолієвої кислоти.

Таким чином, важливо розуміти, як лікувати псоріаз нігтів, адже це може не тільки поліпшити загальний стан здоров’я, але врятувати життя. Головне – чітко дотримуватися всіх рекомендацій дерматологів.

Симптоми і лікування псоріазу нігтів

Псоріаз нігтів – аутоімунна патологія неінфекційного характеру, клінічна картина перебігу якої має приступообразную природу. Погіршення якості життя відбувається за двома напрямками: естетичному (хворі відчувають проблеми в спілкуванні) і безпосередньо медичному.При цьому захворюванні нігті змінюють колір, стають плямистими, припадаючи невеликими ранками, починають відшаровуватися, а шкірний покрив навколо нігтів набуває виражений червоний відтінок. Всі ці явища можуть супроводжуватися неприємними больовими відчуттями.

Псоріаз нігтів виникає рідко щодо інших видів цього захворювання.

Причини виникнення хвороби

Ставлячись згідно класифікації МКБ-10 до «іншим псоріазу», псоріаз на нігтях є однією з рідко зустрічаються патологій, причому досить часто він розвивається на тлі вульгарною різновиду хвороби, яка поширилася на окремих ділянках шкірного покриву, або ж в результаті ураження псоріатичний артрит.Незначний відсоток псоріазу нігтів розвивається самостійно. Точні причини виникнення ураження нігтьового псоріазу встановлені не повністю, але достовірно відомо, що провокуючими факторами виступають:

 • перманентно виникають стреси;
 • наявність деяких хронічних патологій;
 • функціональні розлади, що зачіпають обмінні процеси;
 • проблеми, пов’язані з недостатністю периферичного кровообігу;
 • спадковий фактор;
 • чутливість організму до впливу зовнішнього середовища.

Симптоми нігтьового псоріазу

Незважаючи на відносну рідкість захворювання, воно також поділяється на кілька різновидів, клінічна картина кожної з яких має свої особливості.

Синдром наперстки

Відноситься до найпоширенішою і докладно описаній формі хвороби, характерною ознакою якої є поява на нігтях невеликих заглиблень, діаметр яких коливається в межах 0,5 – 2,0 мм.

Розвивається такий нігтьової псоріаз через розвиток дисфункції формування нігтьових пластин.Ямки розташовані на поверхні нігтя в хаотичному порядку, маючи неоднакову форму, глибину і розміри. Зовні такий ніготь нагадує наперсток, що і дало назву цьому різновиді захворювання.

Оніхія

Псоріатична онихия також характеризується появою заглиблень на поверхні нігтьової пластини. При цьому дана форма відрізняється від попередньої наявністю больових відчуттів, часто – досить інтенсивних. Зазвичай між нігтьової пластиною і ложем з’являється вільний простір, заповнювати згодом пилом, відумерлою епідермісом і повітрям, створюючи сприятливі умови для гнильних процесів.Симптоми псоріазу нігтів при оніхії: колір нігтя набуває коричневого або сірого забарвлення, а в тих місцях, де спостерігається відшарування нігтя, утворюються оздоблюють рожеві лінії, які з часом темніють, стаючи коричневими.

Онихолизис

На відміну від оніхії при даній патології больовий синдром відсутній. Хвороба проявляється відшаруванням нігтьової пластини від ложа (частковим, іноді – повним). При частковому відділенні нігтя відшарування може носити дистальний, латеральний характер або розташовуватися посередині нігтьової пластини.Вважається, що розвиток онихолизиса має травматичну або інфекційну природу.

Ониходистрофия

Псоріатична оніходістрофія – псоріаз нігтів, що має певну схожість з оніхолізіс. Головна відмінність полягає в стрімкості розвитку патології, в окремих випадках під нігтьової пластиною чітко видно рожеві або червоні плями, які свідчать про точкових крововиливах. При наявності геморагічних проявів ця форма ониходистрофии іменується подногтевой еритемою псориатического характеру.Причина піднігтьових крововиливів – розрив капілярів нігтьового ложа.

Трахіоніхія

Характеризується огрубінням нігтьової пластини, яка стає шорсткою і тьмяніє, без виникнення дрібних поглиблень. Койлоніхія – різновид трахіоніхіі, при якій на поверхні нігтя утворюється кратероподібних поглиблення. При відсутності лікування псоріазу нігтів даної форми, ніготь згодом загинається по периметру вгору, стаючи схожим на ложку.

Пароніхія

Псоріатична паронихия зазвичай розвивається на тлі пустульозного псоріазу та характеризується гіперемією фаланги, при якій відбувається запалення валика, розташованого біля основи нігтя з зовнішньої сторони пальця.За несприятливого перебігу хвороби валик інфікується, і відбувається його нагноєння.

Діагностика псоріазу нігтів

Хоча нігтьової псоріаз часто має неспецифічні ознаки, зовнішні прояви хвороби допомагають поставити попередній діагноз. Як відрізнити грибок нігтів від псоріазу нігтів, що має схожі симптоми? Для цього проводиться додаткове дослідження – гістологія зразка тканини нігтьової пластини (як варіант – біопсія тканин нігтьового ложа або тканин, розташованих по периметру нігтьової пластини), що в даний час вважається стандартом при діагностуванні нігтьових патологій.Уточнення діагнозу необхідно і у випадках, коли симптоми патології схожі з такими захворюваннями:

 • дерматози різної етіології;
 • червоний плоский лишай;
 • синдром Девержі;
 • екзематозні нігтьові патології.

Як лікувати псоріаз нігтів

Оскільки розрізняють безліч форм нігтьового псоріазу, лікування цих патологій також досить диференційовано. Проблема полягає в тому, що терапія цієї патології – процес тривалий, в деяких випадках досягти помітного успіху вдається через рік або більше після початку лікування.Стандарти лікування нігтьового псоріазу припускають оцінку результатів терапії після 3 – 6 місяців після початку прийому ліків. У більшості випадків поліпшення проявляються настільки повільно, що багато дерматологи рекомендують робити фотографії нігтьових пластин з високою роздільною здатністю, що дозволяє їм оцінити ефективність використовуваної схеми лікування.

Оскільки одна з основних функцій нігтів – захист пальців від механічних і біологічних факторів, при пошкодженні пластини виникають умови, сприятливі для ураження бактеріями або грибками.Тому при наявності відповідних симптомів пацієнту призначаються антисептики і протигрибкові медпрепарати.

Як вилікувати псоріаз нігтів – питання, яке вирішується на підставі вивчення клініки захворювання і обліку факторів, що відносяться до індивідуальних особливостей пацієнта. Найбільш поширена м’яка форма нігтьового псоріазу, яка лікується з використанням місцевих препаратів. Системна терапія показана, якщо ефективність попередніх схем виявилася нижчою за очікувану, а також в разі діагностування важких форм хвороби.Труднощі лікування нігтьового псоріазу полягають в анатомічних особливостях їх будови – діючої речовини важко проникнути в місце локалізації ураження, будь то ложе, навколишні м’які такни або безпосередньо нігтьова матриця.

Хоча в окремих випадках псоріаз нігтів деградує сам по собі, при наявності симптомів патології слід обов’язково звернутися до дерматолога, оскільки відсутність лікування найчастіше призводить до таких ускладнень, як отримання пошкоджень матриці нігтя, часто – із занесенням інфекції, що тільки погіршує стан хворого.Псоріаз нігтів на ногах спостерігається частіше, ніж поразка рук, але специфічних форм хвороби, характерних тільки для нижніх або верхніх кінцівок, не існує, як і методів лікування захворювання.

Місцеве лікування

Як вже зазначалося вище, терапія хвороби носить тривалий характер і полягає в використанні комплексу засобів, спрямованих на купірування проявів патології:

 • кортикостероїдні засоби (мазі, емульсії, кремові склади, лаки з діючою речовиною клобетазлом / бетаметазоном) використовуються при ураженні матриці нігтя.Тривале застосування не рекомендується, оскільки це призводить до атрофії навколишніх тканин;
 • кортикостероїдні гормональні препарати у вигляді ін’єкцій (Триамцинолон) використовуються при ураженні нігтьового ложа;
 • вітамінна терапія (група D) використовується для забезпечення виробництва організмом протизапальних цитокінів, сприяючи проліферації клітин нігтьового ложа, ретиноїди (вітамін А в активізованою формі) застосовуються як протизапальний засіб для терапії нігтьового ложа;
 • ураження нігтів при псоріазі досить ефективно лікується інгібіторами кальциневрину (Циклоспорин), але тільки нетривалий час через наявність серйозних побічних ефектів;
 • мазі з чинним складом на основі Антралін надають імуностимулюючий ефект.

Чим лікувати псоріаз нігтів у важкій формі

Якщо нігтьові патології істотно впливають на якість життя (сильні болі, неможливість використання фаланг пальців для виконання рутинних операцій), використовуються системні медпрепарати – Метотрексат (антіметаболітная група), Циклоспорин, Етанерцепт (иммунодепрессивная група), ацитретин (дерматропное засіб).

Слід зазначити, що всі ці препарати характеризуються наявністю побічних проявів, тому про самостійне лікуванні не може бути й мови.Не має значення, як лікувати псоріаз нігтів на руках і ногах, але в останньому випадку естетична складова істотно менше, тому пацієнти більш терпимо ставляться до того, що терапія носить довгостроковий характер. Крім медикаментозної терапії, з нігтьових на псоріаз борються за допомогою призначення фізіотерапевтичних процедур – фототерапії, гемосорбції, плазмаферезу, діатермічні процедур, Ексімер-лазерних технологій.

Лікування народними засобами

Використання народних рецептів не повинно використовуватися в якості основного метод терапії.Засоби народної медицини засновані на використанні настоянок добре відомих лікувальних трав:

 • кропиви;
 • звіробою;
 • алое;
 • кореня аїру;
 • чистотілу;
 • оману.

Спосіб використання цих настоянок – прийом всередину або компреси на уражені ділянки. При лікуванні псоріазу нігтів в домашніх умовах непогані результати демонструє регулярне вживання морської солі у вигляді ванночок.Масло чайного дерева – це ефективне протигрибковий засіб, що запобігає розтріскування нігтьової матриці ікупируются запалення ложа. При наявності сильного свербіння допомагають ванночки з кукурудзяного крохмалю.

Потрібно розуміти, що терапія нігтьового псоріазу вимагає наявності великого терпіння. Тривалість терапії обумовлюється декількома об’єктивними факторами: повільним зростанням нігтів, активним повсякденним використанням пальців, труднощами з проникненням діючих речовин в уражену зону.При неухильному дотриманні рекомендацій дерматолога загальний прогноз позитивний, а тривалість ремісії залежить від безлічі факторів, включаючи індивідуальні особливості організму.

причини, симптоми, методи лікування, корисні поради

Псоріаз нігтів діагностується у 7% пацієнтів, які страждають від шкірних проявів хронічної патології. До запалення епідермісу нерідко додається ще одна неприємна прояв.

Поразка нігтьових пластин при цій формі важкого хронічного захворювання має характерні симптоми.Псоріаз нігтів існує не тільки як супутня форма, але і як самостійне захворювання. Наскільки небезпечна ця патологія? Давайте розбиратися.

Причини виникнення

Відомо, що псоріаз – одне з найбільш «загадкових» захворювань. Поразки різних ділянок тіла, в тому числі, нігтів з’являються як під впливом прогресуючих чинників, так і без видимих ​​причин.

Вчені з’ясували, що ознаки псоріазу на нігтьових пластинах виникають при наступних явищах:

 • порушенні обмінних процесів в організмі;
 • інфекційних хворобах;
 • ослабленні імунітету;
 • після сильних емоційних переживань;
 • частих, затяжних стресах;
 • порушення гормонального фону;
 • спадкової схильності.

Важливо! псоріатичний поразку рогового шару нерідко виникає на тлі дефіциту вітамінів. Недостатнє, бідне мікро- і макроелементами харчування, сприяє розростанню площі ураження, важкому перебігу захворювання.

Перші ознаки і симптоми

Псоріаз нігтьових пластин має ряд характерних ознак. Як не сплутати ознаки цієї хронічної хвороби з проявами грибкової інфекції?

Відмінність в тому, що деякі псориатические ураження нігтів виглядають своєрідно.При розмноженні патогенних грибів подібні ознаки не діагностується.

Фото кожного з таких симптомів допоможе зрозуміти, що у вас псоріаз нігтів, а не мікоз. Виявивши ці явища, обов’язково відвідайте дерматолога. Відсутність своєчасної терапії призводить до важких поразок нігтів, ослаблення імунітету, погіршення загального стану.

Піднігтьові геморагії

Цей термін об’єднує два різновиди з різними симптомами:

 • перший вид. Під роговим шаром з’являються крововиливи бурого, червонуватого, іноді багряно-чорного кольору, що нагадують смужки. Ця ознака виникає після розриву капілярів;
 • другий вид. «Синдром масляних плям» важко сплутати з проявами інших хвороб. Під нігтями помітні плями різної форми і розміру. Колір – яскраво-червоний або рожевий.

Онихолизис

Ця ознака зустрічається у багатьох пацієнтів. Неприємне прояв, при якому розшарується нігтьова пластина без болю відділяється від нігтьового ложа.При цій формі обов’язково з’являється тонка смужка брудно-рожевого кольору, з плином часу змінює відтінок на жовтувато-коричневий. Розрізняють частковий і повний онихолизис.

Процес супроводжується проникненням бруду, бульбашок повітря, частинок відмерлої епідермісу під відшаровуються роговий шар. Іноді з’являється неприємний запах.

Синдром наперстки

Характерна ознака псоріазу нігтів пальців рук і ніг зустрічається досить часто. Порушується формування пластини, роговий шар покривається дрібними ямками діаметром 0,5-2 мм.Поглиблення нагадують ямки у наперстки, розташовуються хаотично. Форма, колір, розмір утворень відрізняються на всіх пальцях.

Зверніть увагу! Ямки на роговомушарі іноді зустрічаються при хронічних дерматозах. При виявленні цієї ознаки точний діагноз поставить тільки лікар, призначивши додаткові аналізи.

Трахіоніхія

Зустрічається рідше, характеризується шорсткості поверхні рогового шару, тьмяним кольором нігтьової пластини. У підстави в більшості випадків трахіоніхіі луночку відсутня.

У окремих пацієнтів на ранніх стадіях поверхню нігтів стає плоскою, потім – більш увігнутою. Через час з’являється западина в центральній частині нігтя.

Дізнайтеся корисні властивості кориці, застосування прянощі в складі масок для обличчя і проти целюліту.

Чи можна видаляти родимки на обличчі й тілі? Рекомендації фахівців і відповідь на питання прочитайте на цій сторінці.

Загальні правила лікування

Пацієнтам, яким діагностовано псоріаз нігтів, варто запастися терпінням.Добре, якщо є «група підтримки» хоча б із близьких людей. Захворювання доставляє масу психологічних проблем.

Колегам, родичам, друзям не варто відштовхувати хворого. Псоріатичні поразки не є небезпечними для оточуючих, обмежувати контакти з пацієнтом не варто.

Як лікувати псоріаз нігтів на руках? Тільки комплексна терапія послабить неприємні прояви, поліпшить стан хворого, зменшить частоту рецидивів.

Загальні правила

Правильно доглядайте за хворими нігтями:

 • роговий шар коротко зістригайте;
 • намагайтеся не допустити повної втрати нігтя;
 • відразу видаляйте потрапила бруд, пил;
 • попереджайте мікротравми;
 • заборонені косметичні процедури, не можна робити манікюр, педикюр.

Важливо! Під час використання побутової хімії, при митті посуду, домашній роботі, коли є можливість травмування, забруднення рогового шару, надягайте захисні рукавички.

Медикаментозна терапія

Після діагностики захворювання точно виконуйте рекомендації фахівця. Пам’ятайте: псоріатичний поразку рогового шару лікувати складно. Відмова від дотримання певних правил дозволить перейти хвороби в більш важку стадію, зробить «хвилі», небезпечні рецидиви частішими.

Чим лікувати псоріаз нігтів? Рекомендації:

 • приймайте активні препарати, що містять вітаміни групи В;
 • обов’язково вживайте токоферол, аскорбінову кислоту, ретинол, нікотинову кислоту у вигляді монопрепаратів або в складі полівітамінних комплексів;
 • рекомендовані мікро- та макроелементи, що поліпшують якість рогових пластин. Найбільший ефект при лікуванні псоріатичних проявів дають цинк, кремній, калій;
 • обов’язковий прийом препаратів кальцію, бажано останніх поколінь – Кальцій Д3 Нікомед, Кальцімін Сільвер, Кальцій форте;
 • уражені ділянки змащуйте борово-саліцилової, саліцилової маззю з календулою, суспензією, що містить бавовник;
 • заспокоїти нервову систему, знизити свербіж, неприємні відчуття допоможе прийом ефективних антигістамінних засобів.Підберіть препарат спільно з лікарем. Добре зарекомендували себе тавегіл, Супрасін, Кетатіфен, Цетрин, Димедрол;
 • менше побічних ефектів надають антигістамінні препарати 3-го покоління – Лоратидин, Астемізол, Цетиризин, Ебастін, Терфенадин;
 • відмінний ефект відзначений після застосування спеціальних лікувальних лаків. Ці препарати уповільнюють процеси руйнування рогового шару, зменшують ймовірність рецидивів;
 • благотворно діють на уражені ділянки сучасні фізіотерапевтичні процедури – фототерапія, її різновид ПУВА-терапія;
 • важкі, запущені випадки вимагають призначення стероїдних препаратів (кортикостероїдів) – СИНАФЛАНУ, діпросалік.

Важливо! Сильнодіючі компоненти гормональних мазей нерідко викликають побічні явища, погіршують стан імунної системи, підвищують чутливість організму до зовнішніх впливів. Кошти використовуються тільки за рекомендацією лікаря обмежений період. Заборонено застосовувати стероїдні мазі довше зазначеного терміну.

Візьміть на замітку:

 • методи терапії підходять для лікування нігтів на пальцях рук і ніг;
 • під час загострення відмовтеся від прийому препаратів, що містять високі дози мікро- і макроелементів.

Народні методи і рецепти

Як і при псоріатичних ураженнях шкіри, з неприємними симптомами на нігтьових пластинах успішно борються лікарські трави, домашні мазі, ванночки, спеціальні розчини.

Узгодьте використання рецептів народної медицини з лікуючим лікарем. Застосовуйте домашні засоби в комплексі з традиційними препаратами.

Псоріаз нігтів лікування в домашніх умовах. Перевірені рецепти:

 • масляна терапія. Щодня перед сном змащуйте нігтьові пластини рослинними оліями. Хороший ефект показує кукурудзяна, оливкова, соняшникова олія;
 • лікувальні ванночки. Приготуйте відвар з ромашки, календули, череди. Кожній трави візьміть по 1 ст. л, залийте 1 л окропу, дайте суміші закипіти. Зніміть з вогню, нехай суміш настоїться протягом сорока хвилин. Процідіть, наповніть цілющим відваром ванночку, потримайте хворі пальці 20 хвилин. Промокніть, змастіть підходящої маззю;
 • цілющі аплікації. Знадобиться масло обліпихи. Змастіть кожен нігтик або те, що від нього залишилося, поживним складом, оберніть целофаном. Нехай масляниста рідина добре вбереться. Через 25-30 хвилин видаліть плівку, масло не змивайте. Обліпиха відома своїм ранозагоювальну, протизапальну дію. Допоможе вона і при псоріазі;
 • алое. Зірвіть м’ясистий листок, розріжте уздовж, відріжте шматочки відповідного розміру, прібінтуйте до хворих місць. Столітник відмінно знімає запалення, зволожує, насичує пластини корисними речовинами.Алое відмінно загоює ранки, мікротріщини, зменшує ламкість нігтів;
 • відвари лікарських трав. Зміцнити імунітет, попередити запальні процеси, очистити кров допоможе регулярний прийом всередину цілющих відварів, настоїв. Народні цілителі рекомендують трави з активним протизапальну, загальнозміцнюючу дію. Візьміть календулу, шавлія, ромашку, череду. Пропорції: 1 л води – 2 ст. л. трави;
 • компреси. Приготуйте лікувальний відвар, як для ванночок.Змочіть ватку, прібінтуйте до кожного пальця, полежте півгодини. Робіть компреси двічі на день. Процедура зменшує запалення, знижує ламкість нігтів.

Дізнайтеся кращі рецепти лікування розацеа в домашніх умовах.

Як лікувати мозоль на п’яті? Ефективні методи описані в цій статті.

За адресою http://vseokozhe.com/bolezni/zaedy/vokrug-gub.html прочитайте цікаву статтю про причини появи і методи лікування заїди на губах.

Профілактичні рекомендації

На жаль, чіткого алгоритму попередження цього захворювання немає.Не дарма псоріаз називають «підступною хворобою». Не існує щеплень, специфічних заходів профілактики, що дозволяють дати 100% гарантію захисту від розвитку хронічного захворювання.

Які заходи допомагають мінімізувати ризик виникнення псоріатичних уражень нігтів? Візьміть на замітку:

 • зміцнюйте імунну систему;
 • правильно харчуйтеся;
 • приймайте полівітамінні комплекси;
 • дотримуйтеся особистої гігієни;
 • вчасно лікуєте мікротравми на роговомушарі;
 • під час сильних ударів, пошкодження нігтьових пластин обов’язково звертайтеся за лікарською допомогою;
  менше нервуйте;
 • стежте за станом ендокринної системи;
 • своєчасно лікуєте інфекційні захворювання.

Важливо! Приділяйте увагу здоров’ю нігтів. Змащуйте їх поживними кремами, робіть трав’яні ванночки, приймайте препарати кальцію. Хороший ефект дає вживання звичайних пивних дріжджів. Цей натуральний продукт зміцнює роговий шар, попереджає розшарування і сухість.

Якомога раніше починайте лікування псоріазу пальців рук і ніг. Виконуйте рекомендації дерматолога, обов’язково використовуйте рецепти народної медицини. Душевна рівновага, підтримка близьких допоможуть швидше подолати хворобу або зменшити неприємні прояви.

Далі відео. Дізнайтеся ще більше про методи лікування і про догляд за нігтями при псоріазі:

симптоми і лікування (+ фото)

На читання 6 хв. Переглядів 89.1k.

Псоріаз нігтів – неинфекционное хронічне захворювання, для якого характерно хвилеподібний перебіг. Він доставляє масу незручностей як в плані проблем зі здоров’ям, так і з естетичної точки зору. Нігтьові пластинки набувають неприємного колір, шаруються, навколишнє ніготь шкіра змінює забарвлення, покривається дрібними ранками і плямами.Нерідко виникають больові відчуття.

Лікування псоріазу тривалий і трудомісткий.

Причини захворювання

Псоріаз нігтів зустрічається набагато рідше інших видів даного захворювання. Він може розвиватися при наявності діагнозу «псоріатичний артрит» або ураженні деяких ділянок шкіри. У ряді випадків псоріаз є самостійною хворобою.

До сих пір немає єдиної думки про причини виникнення патології. Сприятливий фон створюють такі фактори:

 • тривалі стреси;
 • порушення обмінних процесів;
 • хронічні захворювання;
 • порушення периферичного кровообігу;
 • надчутливість до деяких факторів навколишнього середовища;
 • спадкова схильність.

Види ураження нігтів

При псоріазі ураження нігтів можуть бути наступних типів:

 1. Точкове, при якому на нігтьової пластини починають з’являтися точкові поглиблення. Іноді їх всього кілька, і вони групуються на певних ділянках. Але часом вони займають всю поверхню нігтя, в результаті чого пластина за зовнішнім виглядом починає нагадувати наперсток. Цей різновид захворювання отримала назву «наперстковий псоріаз». Величина, форма, глибина ямок варіюються в значних межах.Спостерігається прискорене зростання нігтів.
 2. Онихолизис, або відшаровування нігтя. Пластина стоншується, втрачає блиск, мутніє, внаслідок порушення мікроциркуляції змінюється колір. Згодом вона відділяється від шкіри. У міру прогресування захворювання ніготь зазнає значної деформації і майже зникає – зберігається тільки розташована близько ложа невелика частина.
 3. Нігті на ногах в більшості випадків покриваються смугастим малюнком, борозенками, товщають, іноді гниють.Таке явище може спостерігатися і на руках, але значно рідше.

За зовнішнім воду уражені нігті нагадують захворювання грибкового походження. Внаслідок високої чутливості нігтьових пластин в ряді випадків до псоріазу приєднується грибкова або бактеріальна інфекція.

Як розрізнити захворювання?

В основному діагноз встановлюється на основі вивчення зовнішнього вигляду нігтів на руках і ногах.

При необхідності проводиться гістологічний аналіз або біопсія зразків тканини з уражених ділянок.

Оскільки є ряд патологій, при яких нігті також зазнають патологічних змін (червоний плоский лишай, дерматози, екзематозні ураження, хвороба Девержі), в обов’язковому порядку проводиться диференціальна діагностика.

Як правило, при псоріазі не відбувається відхилень і змін складу крові, за винятком тяжкого перебігу захворювання, при якому аналіз виявляє лейкоцитоз, підвищення ШОЕ і т.д.

Симптоми псоріазу

Клінічна картина захворювання залежить від її конкретного різновиду.

Псоріатична онихия

Для псориатической оніхії характерна наявність ямкових утворень на поверхні нігтя. Вони мають достатню глибину і розташовуються в певному порядку. За допомогою натискання на дно ямочки кінчиком голки визначається ступінь больового синдрому. Інтенсивна біль є показником оніхії.

Вона проявляється в різних формах. У деяких випадках ніготь виглядає зазнали скалку, в інших – загнутий догори і нагадує гачок.

В обох варіантах між ложем і нігтем утворюється певний простір, який заповнюється повітряними бульбашками, пилом, частинками епідермісу, що приводять до появи гнильного запаху. Ніготь змінює забарвлення: стає сіруватим, коричневим і т.д.

До відмітних особливостей даного різновиду псоріазу відносяться також характерні рожеві смужки, що утворюють навколо ділянок відшарування облямівку, з часом міняє колір: він може варіюватися від жовтого до коричневого.

Іншим різновидом псоріазу нігтів є онихолизис . Він має інфекційний або травматичний характер. Для даного типу характерно відділення нігтьової пластини від нігтьового ложа. Цей процес не супроводжується больовими відчуттями. Нігтьова тканина може відокремитися повністю або частково. У другому випадку можлива латеральна, дистальна або центральна відшарування.

Ониходистрофия – ще один різновид псориатического поразки. Для неї характерно відділення нігтьової пластинки і порушення росту нігтів.Відмінністю від онихолизиса є те, що відшарування нігтьової тканини відбувається за дуже короткий відрізок часу.

В деяких випадках при псоріазі під нігтями спостерігається крововилив. Геморагії проявляються у вигляді різних за розміром червоних або рожевих плям, що просвічують через нігтьову тканину. Дана форма псоріатичного ураження називається подногтевой псориатической еритемою . Геморагічна різновид може проявлятися у вигляді темно-червоних точок, також видимих ​​через ніготь.Причиною їх появи є розрив капілярів.

При трахіоніхіі ніготь буває тьмяним і має шорстку поверхню. Освіти лунок не спостерігається. Іноді трахіоніхія супроводжується появою блюдцеобразную вдавлення на нігті ( койлоніхія ). Якщо не лікувати хворобу, нігті загинаються догори і стають ложкоподібний.

При пустулезной форм е псоріазу нерідко виявляється особливе поразку нігтя – псоріатичний а пароніхій я .Для неї характерна гіперемія нігтьової фаланги і запалення околоногтевого валика. У деяких випадках валик нагнаивается.

Лікування псоріазу нігтів

Лікування псоріазу проводиться в комплексі.

З медикаментів застосовують місцеві препарати: бетаметазон, тазаротін, кальціпотріен, антралін, дьоготь.

Рекомендується використання сумісних з антибіотиками імуномодулюючих засобів – наприклад, ІМУНОФЛАЗІД (тилорону).

Ефективність їх застосування значно підвищується при апаратній впливі УФА.

Якщо медикаменти місцевого призначення не дають очікуваного результату, переходять до прийому лікарських засобів всередину. Найбільш часто використовуваними є циклоспорин, ацитретин, метотрексат.

Серед біопрепаратів нового покоління для лікування нігтьового псоріазу слід назвати ефалізумаб (Раптива), алефацепт (амевів), інфліксімаб (ремікад), етанерцепт (Енбрел). Вони мають широкий спектр дії (наприклад, інфліксімаб призначається також для лікування псоріатичного артриту), але відрізняються дорожнечею.
Оскільки дані ліки надають ряд побічних ефектів, їх може прописати тільки лікар.

Найбільшого результату можна досягти за допомогою комплексного лікування.

Крім прийому медикаментів і їх місцевого використання, необхідно вживати заходів щодо нормалізації гормонального фону, усунення чинників бактеріальної, грибкової, вірусної та паразитарної етіології, загальному очищенню організму.

Важливе значення має прийом вітамінів. Хворим призначають полівітамінні комплекси, які нормалізують протягом імунних процесів і зміцнюють захисні сили організму.

Правила поведінки при псоріазі

Пацієнтам необхідно дотримуватися певних норм для якнайшвидшого одужання і запобігання ускладнень.

Нігті повинні бути коротко підстрижені.

При використанні побутової хімії та інших агресивних засобів слід одягати захисні рукавички.

За можливості уникати механічних пошкоджень (не робити манікюр і педикюр).

На нігті нанести захисний лак.

Руки щодня змащувати живильним кремом.

Робити ванночки із застосуванням лікарських трав, після яких можна видаляти розм’якшені тканини.

За можливості зберігати нервову рівновагу, уникати стресових ситуацій.

Псоріаз нігтів на ногах – види, симптоми і лікування

Псоріаз нігтів є різновидом шкірного захворювання, що має неінфекційний характер і протікає в хронічній формі.

Недуга є ураження нігтьових пластин лускатим лишаєм, може бути як першою ознакою розвитку псоріазу всього тіла, так і окремим захворюванням.

Якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою, патологія може стати причиною психологічних проблем і спровокувати важкі ускладнення в фізичному стані організму.

до змісту ↑

Причини розвитку хвороби

Головна причина появи псоріазу нігтів ніг і рук – збій в роботі імунної захисту організму, що виявляється порушенням процесу виникнення клітин і розщеплення речовин. Неправильна реакція імунітету провокує вивільнення, збільшення, поділ клітин шкірного покриву, які ще не дозріли, і нігтьової роговий частини.

Такі клітини імунітет розпізнає як небезпечний чужорідний організм, після чого відбувається накопичення біля уражених ділянок великої кількості лімфоцитів, лейкоцитів. Цей процес стає причиною виникнення запального процесу – під час виробництва специфічних антитіл відбувається атака власних нігтьових пластин і шкіри.

Додатковий фактор, що значно підвищує ризик розвитку псоріазу нігтів, – спадкова схильність. В організмі деяких людей є передаються у спадок дефектні гени, що провокують виникнення недуги.

Існують інші фактори, внаслідок впливу на організм яких може початися розвиток патології:

 • суха, холодна погода нерідко стає провокуючим фактором до первинного появи хвороби і її рецидивів;
 • часте переживання стресових ситуацій;
 • наявність вірусних, бактеріальних захворювань – фарингіт, тонзиліт, вірус імунодефіциту людини, вірус папіломи;
 • регулярне пошкодження шкірного покриву;
 • тривалий прийом деяких лікарських засобів – препаратів, що містять літій, бета-блокаторів, препаратів, дія яких спрямована на нормалізацію тиску крові, нестероїдних протизапальних медикаментів, гормоносодержащіх ліків.

до змісту ↑

Ознаки хвороби

Прояви нігтьового псоріазу досить різноманітні і залежать від типу захворювання. Але існують основні ознаки, що з’являються найчастіше:

 • виявлення на нігтьової пластини борозенок, заглиблень, що мають вигляд точок, вм’ятин;
 • змінюється колір нігтів – можуть придбати сіруватий, жовтуватий, коричневий відтінок, нігтьові пластини стає тьмяним, піддаються крошенію, розломів;
 • поява по контуру нігтьової пластини запальної облямівки, лущення шкірного покриву пальців ніг;
 • при псоріазі нігтів на їх поверхні з’являються бляшки, схожі з маслянистими жовтими плямами, починається відшаровування і розпушення;
 • відбувається від’єднання нігтя від ложа, а на його місці утворюється глибока лунка;
 • нігтьова пластина стоншується, через неї можна розглянути капіляри, синці;
 • виникнення надмірної сухості пластин і шкіри біля них, утворюються горбинки, опуклі нарости, сполучна тканина починає розростатися, з’являються гнійні виділення;
 • при псоріазі нігтів епідерміс пальців починає сильно свербіти.Але даний симптом не обов’язковий – в деяких випадках зудять відчуття зовсім можуть бути відсутні.

до змісту ↑

Види недуги

В залежності від зовнішніх проявів, розрізняють кілька видів псоріазу нігтів.

наперстковідним псоріаз

Даний вид вважається «класичним» і найпоширенішим. Для нього характерна поява на пластині маленьких точок, завдяки яким ніготь набуває схожість з наперстком.

Онихолизис

Для цього виду псоріазу нігтів властиво їх відділення від ложа, при цьому біль і запалення відсутні. Відмітна симптом цієї форми недуги – псориатическая облямівка жовтого або рожевого кольору навколо ураженого нігтя.

Онихолизис підрозділяться на кілька підвидів:

 • повний і частковий – залежно від ступеня ураження нігтя;
 • латеральний, центральний і дистальний – залежить від напрямку відділення нігтьової пластини від ложа.

до змісту ↑

Оніхомадезіс

При такій формі захворювання починається відділення пластини від тканин ложа, проте процес більш швидкоплинний, а псориатическая облямівка відсутня.Вважається одним з найважчих видів псоріазу нігтів, який практично не піддається лікуванню.

Геморагії (або піднігтьові крововиливи)

Даний вид недуги може проявлятись такими способами:

 • поява червоних, рожевих плям, прожилок різних розмірів і форм, які просвічуються крізь ніготь;
 • утворення чорних або коричневих прожилок, що мають форму смуг – дані симптоми стають результатом розриву великих капіляр.

Трахіоніхія

Цей вид захворювання проявляється огрубінням нігтя, поверхня стає шорсткою, нерівною. Існує підвид трахіоніхіі – койлоніхія, яка проявляється тими ж симптомами, але доповнюється потовщенням нігтя, а потім загинанням його країв.

Псоріатична паронихия

Виникає в основному при генералізованому типі недуги. Нігтьові валики і шкіра навколо нігтів починають сильно потовщуватись, запалюватися. Гіперемія шкіри може поширитися на всю поверхню пальця ноги.

до змісту ↑

Стадії захворювання

Існує кілька стадій псоріазу нігтів, з настанням яких змінюється симптоматика недуги:

 1. Стадія перша.Ніготь починає темніти і мутнеть, виникають невеликі вертикальні, горизонтальні смужки, поглиблення, зрідка на пластині з’являється своєрідна сітка.
 2. Стадія друга. Відбувається потовщення і зміна кольору пластини, яка може стати сіруватою, жовтуватою або коричневою. При виникненні геморагічного типу псоріазу нігтів під ними з’являються кров’яні прожилки. У деяких випадках виникають гнійні виділення.
 3. Стадія третя. Відбувається відшарування нігтя від пальця ніг, може супроводжуватися бактеріальної або грибкової інфекцією.На цій стадії захворювання вважається запущеним. Від’єднання нігтя може передувати виникнення маслянистих коричнево-жовтих плям, псоріатичних бляшок.

до змісту ↑

Ускладнення псоріазу

Вилікувати псоріаз неможливо. Протягом усього життя пацієнта можуть спостерігатися ремісії і рецидиви недуги.

Псоріаз нігтів – незаразна хвороба, проте з боку оточуючих людей хворі нерідко помічають гидливість, через що можуть виникнути психологічно-емоційні травми:

 • неврози;
 • депресії;
 • як наслідок, алкоголізм.

Важке психічний стан значно збільшує ризик виникнення онкологічних захворювань, цукрового діабету, патологій серця, в тому числі інфаркту. На тлі нігтьового псоріазу загострюються інші хронічні недуги.

При псоріазі відбувається деформація нігтя, аж до сильного знівечення. При тяжкому перебігу недуги можуть виникнути підвищення температури тіла, слабкість, погіршення здатності засвоєння фолієвої кислоти.

При генерілізованной формі патології може розвинутися псоріаз Цумбуша, при якому необхідна обов’язкова госпіталізація – даний вид хвороби може викликати летальний результат.

до змісту ↑

Діагностика

Діагностування псоріазу нігтів відбувається шляхом візуального огляду пацієнта – зміна характеристик крові відбувається лише при тяжкому перебігу патології.

Для підтвердження діагнозу призначають проведення біопсії шкірного покриву навколо ураженої ділянки або псориатической бляшки.

Лікування недуги

Лікування нігтьового псоріазу – це тривалий, трудомісткий процес, який ґрунтується на комплексній терапії.

Групи призначених препаратів залежать від стадії, виду і особливостей протікання нігтьового псоріазу.

На першій і другій стадії для лікування псоріазу часто призначають використання медикаментів місцевої дії:

 1. Крему і мазі з кортикостероїдами – основа лікування нігтьового псоріазу. На першій стадії використовують Тріакорт, преднізолоновая мазь, Триамцинолон.
 2. Засоби, що містять вітамін D3, – Такальцітол, Дайвонекс, Кальцитриол. Дія цих препаратів грунтується на гальмуванні ділення клітин, уражених псоріазом.Підвищений ефект настає при одночасному використанні з бетаметазону.
 3. Дьоготь або кам’яновугільну смолу – аналоги препаратів з вітаміном D3, що володіють менш вираженим ефектом.
 4. дерматотропнимі препарат – Антралін. Ним уповільнюють виникнення клітин, уражених псоріазом. Використання цього засобу допомагає досягти тривалої ремісії.
 5. Медикаменти з ретиноїдами – Тазорак, тазаротен.
 6. Саліцилова кислота. Сприяє зниженню свербежу, зменшує наліт, позбавляє від верхнього шару лусочок, підсилює дію інших ліків.Засіб можна використовувати разом з кортикостероїдами.

При недостатній ефективності лікування псоріазу місцевими медикаментами приступають до системної терапії, яка може містити:

 • імунодепресивні препарати;
 • антиметаболіти;
 • системні ретиноїди;
 • антидепресанти;
 • антигістамінні засоби;
 • вітаміни і мінерали.

до змісту ↑

Застосування народних засобів

Лікування псоріазу в домашніх умовах нерідко включає використання рецептів народної медицини:

 1. Робляться примочки – 0,5 л води змішується з 2 ст.л. кукурудзяного крохмалю і 2 ст. л. вівсяної муки.
 2. Накладання компресів – 4 ст. л. трави нетреби заварюється в 0,5 л окропу. Трава накладається на уражені ділянки, обмотується плівкою і витримується чверть години.

При виявленні симптомів захворювання важливо не займатися самолікуванням, а звернутися до дерматолога, щоб не погіршити процес протікання хвороби.

.