Ногти

Чому люди гризуть нігті на руках: Оніхофагія – звичка гризти нігті. Стаття. Психологічна корекція. Самопознаніе.ру

Чому люди гризуть нігті на руках

Posted on

У дорослих людей, як і у дітей, часто є шкідливі звички, серед яких одна з найпоширеніших – гризти нігті. Вчені називають її оніхофагією.

Відучити від звички дорослої людини досить складно. Це не тільки фізіологічна, а й психологічна проблема.Боротися з нею необхідно ще в дитячому віці. Дорослій можна допомогти викорінити її.

Що це означає

Звичка проявляється під час стресу. Жінки їй більш схильні. Чоловіки теж стикаються з проблемою, але рідше.

Якщо звичка не була викоренена в дитячому віці, у дорослому житті впоратися з нею складно. Для досягнення мети важливо стабілізувати психоемоційний фон.

Причини

Звичка з’являється ще в дитинстві. Людина несе її з собою все життя.За часів відносного психологічного спокою вона ніяк не проявляється, але при стресі руки тут же тягнуться до рота.

Психосоматика оніхофагіі криється тільки в психологічних проблемах.

Психологічні причини

Коли малюк відчуває психологічний дискомфорт, він заспокоюється таким чином. При цьому відчуття захищеності залишається на все життя, записується на підкірці.

Виростаючи, доросла людина неусвідомлено тягне руки в рот, як тільки відчуває психологічний дискомфорт.В цей час допоможе самоконтроль, допомога близьких, бесіда з психологом. Необхідно розібратися в суті проблеми, спільними зусиллями знайти рішення.

Інші причини, що викликають оніхофагія:

 • тривожність;
 • почуття провини;
 • обсесивно-компульсивний розлад;
 • неблагополуччя в особистому просторі;
 • проблеми в спілкуванні з оточуючими;
 • переймання звичок інших людей.

Психологія в наші дні дає відповіді, як позбутися від звички, шкідливою і неестетично, неприємною для оточуючих.

Нерви

Тривале нервове напруження провокує прояв забутої шкідливої ​​звички. Особливо чутливі люди, нестійкі перед стресом, таким чином вибудовують механізм психологічного захисту, заспокоюються в період емоційного перенапруження.

Процес відволікає людину від ситуації, що склалася, допомагає подумати над нею, заспокоїтися, подумати і знайти правильне рішення . Але не всі навколишні можуть зрозуміти і прийняти дорослої людини, який із задоволенням гризе свої нігті.

Звичка

Шкідлива звичка не з’являється за один день. Це тривалий процес, який формується протягом усього життя. Згодом це переходить в розряд рефлексу – реакції на психічні подразники.

У дитинстві дитини контролюють батьки, пізніше, виростаючи, він сам повинен навчитися самоконтролю. Позбутися від звички важливо якомога раніше, щоб не виглядати смішно і безглуздо.

Доросла людина зростається з цією звичкою, вона стає його частиною, викорінити її практично неможливо.

У чоловіків і жінок

У жінок більш вразлива нервова система, шкідлива звичка у них з’являється частіше, ніж у чоловіків.

Дорослий чоловік з міцною психікою в змозі контролювати свій емоційний стан. Але і сильну половину людства не минув цей психологічний недуга.

Згідно зі статистикою, оніхофагією страждають приблизно 65% жінок і лише 35% чоловіків.

Якщо дорослий чоловік гризе нігті, що це значить

Якщо чоловік відчуває нав’язливу тривогу і хвилювання, руки самі тягнуться в рот.Не завжди це стосується особливо вразливих осіб.

Дивна звичка може бути ознакою перфекціоніста – людини, яка звикла все і завжди робити ідеально, контролювати ситуацію, не давати собі ніяких поблажок.

Не завжди з роботою можна справитися «на п’ять». У деяких ситуаціях це просто неможливо . Ось тоді вчорашній школяр, відмінник відчуває сильний психологічний дискомфорт, згадує дитячі, давно забуті шкідливі звички.

Гризучи нігті, дорослий чоловік занурюється в ту зону комфорту, в яку він потрапляв в дитинстві, здійснюючи подібні дії.

Як позбутися від звички

Численні психологічні прийоми дозволяють дорослій людині перемогти нав’язливе стан. Можна вдатися до деяких народних, аптечним, косметологічних засобів позбавлення від недуги.

Психологічні методи і прийоми

За порадою фахівця (психолога) проводять різні тренінги, медитацію, вправи для розслаблення і позбавлення від стресу.

Відучитися «поїдати нігті» допомагають психологічні методи:

 1. Усвідомлення проблеми – психологічний прийом, який дає можливість знайти шляхи її вирішення.Спеціаліст проводить бесіду, в ході якої встановлюється, в який період життя людина вперше вдався до подібного способу заспокоєння, з чим була пов’язана проблема.
 2. Замісна терапія допомагає перестати гризти нігті на руках. Психолог радить в стресових ситуаціях зайняти руки шиттям, в’язанням, плетінням, малюванням. Для заспокоєння в громадських місцях підійдуть чотки, еспандер, маленький гумовий м’ячик.
 3. Релакс і розслаблення. Спокійна, мелодійна музика, правильне, повільне дихання допомагають впоратися зі стресовою ситуацією, відволіктися.Головне, в цей момент контролювати свої руки.
 4. Лікування седативними препаратами. Призначається курс заспокійливих засобів, які прекрасно справляються з нервовим перезбудженням, нормалізують сон.

Жінка рідко дозволить собі зіпсувати рукотворну красу, витративши гроші даремно, тому рекомендується зробити дорогий манікюр з міцним полімерним покриттям.

Які засоби допомагають позбутися від звички

Не тільки психологічні методи допомагають в лікуванні.У комплексі рекомендують використовувати засіб, яке має гіркий смак.

У недавньому минулому на ніготь наносили гірчицю, перець, інше гірке засіб.

Зараз в аптеках продають спеціальні лаки. Покривши ними ніготь, можна назавжди відбити бажання його гризти. Наносять лак як звичайне косметичний засіб на чисто вимиті руки. Для жінок він може бути кольоровим,

Чому люди гризуть нігті. Звичка і причини

Хоч людство і впевнено прогресує із завидною швидкістю, але є речі, які homo sapiens побороти ніяк не можуть.І як би дріб’язково ці проблеми не звучали і не впливали на наші життя, але вони доставляють масу незручностей і дискомфорту. Сьогодні, як ви вже здогадалися з заголовка, ми поговоримо про одну маленьку, але дуже неприємною проблеми – чому гризуть нігті.

Нігті гризуть все: діти, чоловіки, жінки і навіть люди похилого віку, які все своє життя так і не змогли побороти цю проблему. Зараз ми спробуємо розібратися з причинами того, чому люди гризуть нігті і з методами вирішення цієї проблеми. Почнемо.

Точної відповіді на це питання дати ніхто не може. Якби психологи знали, тоді все давним-давно вже перестали б гризти нігті. Давайте разом розглянемо основні причини, через які люди гризуть нігті:

 • Глибокі психологічні розлади

Зараз ми розберемо саме психологічні розлади, без виділення будь-якої певної причини. Наше підсвідомості – це справжній управлінець нашими діями. Наукою до сих пір не вивчено підсвідомість, тому деякі проблеми не мають розгадок, вони просто існують і боротися з ними можна лише за допомогою завзятості сили волі – ніяких особливих прийомів поки немає;

 • Психологічні травми в дитинстві

Неблагополучна сім’я, проблеми в дитячому садку і школі можуть бути причиною того, що людина постійно гризе нігті.Тут можна скласти елементарну логічний ланцюжок: травма-стрес-шкідлива звичка;

Найбільш поширена причина того, що люди гризуть нігті. Можливо, це пов’язано з дитячими рефлексами, коли дитина плакала, то йому давали соску і вже в дорослому житті людина в стресових ситуаціях повинен щось засунути в рот – достеменно невідомо. Помилково вважати, що гризти нігті допомагає пережити стрес – не допомагає, це просто шкідлива звичка;

 • Почуття голоду

Деякі люди починають гризти нігті в тому випадку, коли ними опановує голод, але вони досить ледачими, щоб відразу його вгамувати.До речі, у таких людей проблема «гризенія» нігтів лікуватися найпростіше – досить вчасно їсти;
Наслідування. «Мій старший брат гризе нігті, а він крутий, значить і я буду гризти нігті, щоб стати таким же крутим як і він». Приблизно в такому ключі відбувається наслідування. Або, припустимо, людина дізнається, що його кумир гризе нігті.

Це, мабуть, основні причини того, чому люди гризуть нігті. Тепер знаючи причину своєї шкідливої ​​звички, ми спробуємо раз і назавжди розібратися з нею.Але перед цим, ми перерахуємо основні мінуси того, що людина гризе нігті.

Чому шкідливо гризти нігті

Деформація кутикул і подушічек. Люди, які протягом тривалого часу гризуть нігті, назавжди деформують свої пальці. Вони стають схожі на сосиски і це вже ніяк не можна змінити;

Бруд і різні захворювання. На кінчиках пальцем людини знаходиться скупчення найбільш великої кількості мікробів, які можуть викликати різних захворювання: застуда, грип, розлади кишечника і більш серйозні ускладнення;

В стресових ситуаціях людина може зірватися і почати гризти нігті, тим самим чинити некультурно перед своїми співробітниками, родичами або близькими.Після цього люди можуть почати ставитися до людини з деякою мірою огиди.

Як можна перестати гризти нігті

 • Усвідомте проблеми і твердо вирішите для себе, що ви маєте намір її вирішити
 • Зрозумійте причину, по якій ви почали гризти нігті і ситуації, в яких ви це робите
 • Намагайтеся уникати таких ситуацій
 • використовуйте заміну або альтернативу: цукерки, насіння, їжа, відволікаючі думки
 • Попросіть близької вам людини робити зауваження, коли ви починаєте гризти нігті
 • Зверніться до психолога, який допоможе вам стравити з проблемою
 • Спробуйте хоча б один раз відростити собі нігті і сфотографуйте своє досягнення.Візуалізація проблеми, або її рішення, часто допомагає швидше впоратися з цим завданням

ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕСТИ

ТЕСТ щодо вибору методу психологічної консультації

Пропонуємо пройти тест, який допоможе визначити метод роботи психолога, з урахуванням індивідуальних особливостей. Знання свого методу, дозволить вам вибрати психолога, що спеціалізується саме в цій області і дозволить отримати максимальний результат і задоволення від консультації. Ви можете пройти тест в режимі онлайн абсолютно безкоштовно, без реєстрації, за цим посиланням:

 • Тест французького психолога Анн Шварцвебер (Anne Schwartzweber) містить 10 питань, на кожен з яких потрібно вибрати один з трьох запропонованих варіантів відповіді.Результат – відразу після натискання кнопки “відправити”

ТЕСТ на визначення потреби в психологічної допомоги

Тест на потребу в психологічної допомоги з легкістю допоможе вам визначити, чи необхідна вам консультація психолога. У кожного з нас бувають важкі моменти в житті, і кожен справляється з ними по-своєму. Хтось самостійно, комусь вистачає бесіди з кращим другом або подругою, а часом просто не обійтися без допомоги фахівця. Для визначення цього моменту і розроблений опитувальник на потребу в психологічної допомоги.

 • Тест містить 18 питань, на кожен з яких потрібно вибрати один варіант відповіді “Так, згодна (сен)” або “Ні, не згодна (сен)”. Результат – відразу після натискання кнопки “відправити”

ТЕСТ Довговічний чи ваш союз?

Більшість з нас мріє про кохання, яка буде з нами завжди – про вічне союзі. А як йдуть справи у вашій парі? Вона міцна і надійна? Або, може бути, тендітна, не надто стійка? У будь-якому випадку питання про те, скільки триватиме союз, можна вважати серцевиною відносин в будь-якій парі, який би момент в своєму розвитку вона ні переживала.Цей тест допоможе зрозуміти, на якій стадії відносин знаходиться ваш дует, і оцінити вашу здатність надати стійкість відносин, як би вони не були влаштовані.

 • Тест французького психоаналітика Ален Еріль (Аlain Heril) містить 15 питань, на кожен з яких потрібно вибрати один з чотирьох запропонованих варіантів відповіді. Результат – відразу після натискання кнопки “відправити”

Як вибрати хорошого психолога

Чи може психолог допомогти за одну годину

Коли консультація психолога не допомагає

Стереотипи про скайп-консультаціях з психологом

в чому полягає робота психолога онлайн

Сімейні конфлікти та шляхи їх вирішення

Життєвий сценарій в сімейної психології

Скільки потрібно консультацій психолога

Як зрозуміти чого я хочу

Чому гризуть нігті на руках?

В наш час не тільки діти виявляються безсилі перед цією шкідливою звичкою, а й дорослі! Чому гризуть нігті на руках навіть дорослі? Що робити? І чи можна позбутися від цієї проблеми назавжди?

Чому гризуть нігті на руках: причини цієї непереборної тяги

Найчастіше спостерігаємо дитини за цим заняттям.Діти навіть не усвідомлюють, чому гризуть нігті на руках. Просто їм так стає спокійніше.

ВІДУЧУВАННЯ від цієї звички всілякими засобами, аж до наклеювання пластиру на нігті або за допомогою вироблення стійкого рефлексу за допомогою браслетів і гумок для зап’ястя, виявляються не ефективними.

Адже перш ніж почати відучувати себе або дитину від шкідливої ​​звички, потрібно розібратися в природі цієї проблеми. Задатися питанням, чому людина гризе нігті на руках, і в чому справжня причина такого стану.

У більшості випадків рада психолога в цій ситуації буде незмінним – створити дитині сприятливу психологічну атмосферу, яка допоможе йому позбутися від цієї звички або хоча б бути менш схильним бажанням погризти нігті. Але потрібну атмосферу створюємо ми, дорослі. Відповідно, починати потрібно з себе. Але як? З чого саме починати?

А якщо говорити про дорослих, яким властива ця звичка, то на перший погляд може здатися, що їм легше боротися з цією проблемою.Адже на відміну від дітей вони розуміють, що з цією звичкою потрібно боротися. Однак і їм не вдається відучити себе самих від даної тяги.

Чому людина гризе нігті на руках: системний погляд на вирішення питання

Справжні причини того, чому гризуть нігті дорослі і діти, криються в нерозумінні себе і психологічних особливостей своїх дітей.

На тренінгу «Системно-векторна психологія» Юрія Бурлана пояснюється, що далеко не кожна людина схильний до такої шкідливої ​​звички.І тільки люди з шкірним вектором в стані нервового напруження відчувають тягу зняти стрес. Вони починають гризти нігті, сверблять, дряпають шкіру аж до крові.

Що може стати стресом для володаря шкірного вектора? Чому саме Шкіряник властива ця звичка? Як перестати гризти нігті без застосування заспокійливих засобів, гірких і пахучих лаків для нігтів і інших рад, які змушують ще більше відчувати стрес? Про це читаємо тут!

Не можна ігнорувати те, що:

1) розуміння особливостей дитини дає можливість для прийняття вірного рішення в боротьбі зі шкідливою звичкою.Завдяки цьому ми здатні створити ту саму потрібну атмосферу для дитини.

Приміром, усвідомлюючи природу дитини з шкірним вектором, можна перестати вимагати від нього того, до чого він не пристосований. Чи не вганяти його в стресові ситуації. А знаючи ще й те, що він володіє чутливою шкірою, можна частіше його обіймати і погладжувати і т. Д.

2) розуміння себе, своєї природи дає нам величезну можливість реалізуватися в житті відповідно до своїх вродженим талантам і здібностям! А це значить, жити з радістю, насолоджуватися своїм життям, легше переживати стрес.

Це єдиний і вірний крок стати більш стресостійким і проживати своє життя щасливо! І це може зробити кожен для себе через усвідомлення істиною причини і розуміння того, чому людина гризе нігті на руках!

Чому люди гризуть нігті?

Серед шкідливих звичок найпоширенішою є обгризання нігтів. І найжахливіше, що цим займаються як діти, так і дорослі люди. Навіть наука не може пояснити, з чим пов’язана така поведінка. Хоча думок з цього приводу існує чимало.Давайте спробуємо детально розглянути теорії, які намагаються пояснити, чому люди гризуть нігті.

Стрес і неспокійний стан

Виходячи з самої поширених теорій, шкідлива звичка виникає на тлі стресу. Люди починають гризти нігті, щоб відволіктися і розслабитися. Також таке трапляється, коли людина знаходиться в напруженому стані або про щось задумався.

Згідно з проведеним опитуванням, багато хто займається обгризання нігтів під час робочого процесу: розмірковуючи над сформованими ситуаціями або відчуваючи хвилювання через роботу.Серед опитаних 28% респондентів займаються обкушуванням нігтів.

Дуже часто причиною такої поведінки є шопінг. Таким чином, покупці виявляють все муки важкого вибору. На наступному місці стоїть економічне питання. Фінансові труднощі практично кожного вводять в неспокійний стан, звідси і поява звички. Також обкушування нігтів провокує неспокій за своїх рідних і близьких людей. У будь-якому випадку, навіть найменша тривога викликає бажання «потягнути» руки в рот.

Таємні або пригнічені бажання

Виходячи з концепції неофрейдистов, бажання погризти нігті є аналогом самозадоволення. Якщо мастурбирования вважається чимось ганебним і неприйнятним, то обгризання нігтів є більш прийнятним в соціальному оточенні. Цей фактор і пояснює таку кількість любителів гризти нігті.

Поведінкові гени або манера, запозичена у батьків

У народі кажуть, що винуватцем шкідливої ​​звички є спадковість.Мовляв, батьки цим займалися, значить, і їх потомство буде робити те ж саме. Нічого вже тут не поробиш? ..

Але не варто в усьому звинувачувати генетику. Такій поведінці є і більш просте пояснення. Дуже часто діти намагаються у всьому копіювати своїх батьків: звички, поведінку, розмовна мова і т.п. Спостерігаючи за тим, як тато чи мама гризуть нігті, дитина автоматично починає робити те ж саме. І гени тут ні при чому. А ось батькам потрібно контролювати свої дії, якщо вони не хочуть мати справу з такою ж проблемою у своєї дитини.

Агресія і злість

Наступна теорія говорить, що бажання погризти нігті виникає з кожним сплеском агресії. І найцікавіше, що це почуття виникає по відношенню до самого себе. Самобичування і самозвинувачення провокують шкідливу звичку. Багато, звичайно ж, не погодяться з даною думкою, мовляв, вони обгризають нігті, але при цьому не відчувають за собою «проступку». Але автори теорії стверджують, що такі люди просто вміють придушувати свої емоції і почуття, але підсвідомо все виглядає зовсім по-іншому.

Психічний розлад

Психіатри стверджують, що шкідлива звичка – це ознака компульсивно-обсессивного розлади. Це захворювання може мати хронічний, прогресуючий або епізодичний характер. У будь-якому випадку, у людей, які захоплюються обгризання, мимоволі виникають нав’язливі, тривожні або лякаючі думки. У психології їх називають обсессиями. Така категорія людей постійно і безуспішно намагається позбутися від тривожних емоцій. Але, на жаль, роблять вони це таким же нав’язливим способом за допомогою утомливих дій, наприклад, обгризання нігтів або накручування локонів на палець.

Тендітні нігті

Наступна причина появи шкідливої ​​звички пов’язана з крихкістю нігтьової пластини. В такому випадку нігті постійно обламуються або шаруються. Тому для багатьох простим способом усунути пошкоджений ніготь є обкушування. Деякі таким чином навіть намагаються вдосконалити форму нігтьової пластини. У таких людей не завжди можна знайти пилочку або манікюрні ножиці. Для них вважається цілком нормальним провести манікюрні процедури за допомогою зубів.

Як позбутися шкідливої ​​звички?

Звичка гризти нігті виникла не сьогодні, і навіть не вчора. Їй вже багато років, і весь цей час людство намагається відшукати ефективний спосіб, який допоможе раз і назавжди позбутися від клейма «гризун».

Всі ці методи боротьби зводяться до:

 • змазування нігтьової пластини речовинами, які не надто приємні на смак і на запах;
 • фізичного покарання того, хто був «застукали» за обгризання нігтів;
 • в наші дні самим популярним і затребуваним методом є професійний манікюр.

Але існують способи побороти шкідливу звичку і для різних категорій людей.

Наприклад, іпохондрикам або людям, які мають страх різних захворювань, досить пояснити, до чого може привести обгризання нігтів. По-перше, внаслідок цього утворюються мікротріщини, через які може потрапити інфекція. По-друге, від цього може постраждати не тільки зона навколо нігтя, але і нігтьова пластина. Для даної категорії людей це цілком переконливі факти.

Нарощування нігтів підходить безвольним людям.Навряд чи їм сподобається «заїдати» акриловим речовиною. Та й красу не захочеться зіпсувати.

Любителям природних методів можна спробувати пошкребти нігтями мило, бажано господарське. Процедура обгризання після цього їм не припаде до смаку. Замість мила можна використовувати і спеціальні гіркі лаки, наприклад, «Некусайка».

Якщо у вас ламкі нігті, тоді єдиним способом позбутися від шкідливої ​​пристрасті є їх зміцнення. Це можна зробити за допомогою вітамінних комплексів і препаратів з достатнім вмістом кальцію.Також рекомендують регулярно робити соляні ванночки. Крім зміцнення такі процедури тимчасово роблять нігті солоними, іншими словами, «несмачними» для обгризання.

При підвищеній тривожності, а це головна причина шкідливої ​​звички, необхідно подбати про усунення провокуючих чинників. В даному випадку лікарі рекомендують поведінковий лікування, тобто зіткнення з факторами, які викликають переляк і тривогу. Такі процедури допомагають знизити тривожність і навчитися контролювати свої емоції.Крім цього, терапію потрібно поєднувати з прийомом седативних медикаментів.

Наскільки швидко ви позбудетеся від звички гризти нігті, залежить і від вашого бажання. Так що якщо ви хочете мати гарні і доглянуті нігті, то проявіть силу волі. І через деякий час ви самі будете здивовано дивитися на людей, які гризуть нігті.

.