Ногти

Темні плями на нігтях при цукровому діабеті: Темні плями на нігтях при цукровому діабеті, чорніють пальці ніг

Цукровий діабет темні плями на нігтях – Лікування діабету

Зміст статті:

Які бувають плями на ногах при цукровому діабеті

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування суглобів наші читачі успішно використовують DiabeNot. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.

Хворим на цукровий діабет необхідно знати про істотні проблеми зі шкірою ніг, які можуть виникати як ускладнення цієї хвороби.У будь-якому випадку при їх виникненні необхідно комплексне лікування для того, щоб запобігти їх вихід з-під контролю. У багатьох випадках, за умови раннього виявлення, проблеми шкіри можна подолати.

Чому на ногах виникають плями

Основний патогенний фактор розвитку плям на нижніх кінцівках – це підвищений рівень глюкози в крові. Саме в високому цукрі крові криються існуючі проблеми.

Розвиток плям на ногах при цукровому діабеті відбувається в результаті важкого порушення обміну речовин.Через це, а також через порушення обміну речовин в тканинах спостерігається запалення і відбуваються інші зміни. Через зниження імунітету існує високий ризик поширення інфекції.

Особливості судин ніг також сприяють тому, що саме в цьому місці шкіра часто змінює свій колір. Це пов’язано перш за все з порушенням харчування тканин і місцевої циркуляції. Часто страждають дрібні капіляри. У тканинах нижніх кінцівок найчастіше накопичуються шкідливі продукти розпаду, через що відбувається інтоксикація.А порушення відтоку крові призводить до прогресування цих явищ.

Дерматози при цукровому діабеті

Такі дерматози є первинними хворобами шкіри, пов’язаними з порушеннями обмінних процесів. Щоб знати, як вони виглядають, можна подивитися їх фото, доступні в мережі. До них відносяться такі захворювання.

Діабетична дермопатія

Вона виникає через зміни в дрібних судинах. На шкірі ніг з’являються коричневі плями. Вони покриті дрібними шелушащимися лусочками.Характерно, що плями мають круглу форму. Найчастіше хворі не пред’являють ніяких скарг при цій хворобі. Специфічне лікування Дермопатія не проводиться.

Ліпоїдний некробіоз

Ускладнення рідко має місце. Його причиною є порушення обміну вуглеводів. Найчастіше розвивається у жінок. На ногах з’являються червоні плями, іноді синюватого відтінку. В окремих випадках на гомілках виступають темні області. У міру прогресування хвороби уражені ділянки можуть покритися виразками, завдаючи біль.Однак ускладнень ця хвороба, як правило, не дає.

Діабетик атеросклероз

Характерний тим, що на шкірі з’являються змінені ділянки, які лущаться. На шкірі ніг з’являються труднозаживающих ранки, які заподіюють хворим багато страждань. Часто в м’язах виникає біль.

Діабетичні пухирі

Характерні тим, що на шкірі виникають великі червоні ділянки: нога виглядає як обпалена. Без спеціальної терапії вони проходять протягом декількох тижнів.

Ксантоматоз

Характерний появою на ногах і інших частинах тіла жовтої висипу. Розвивається у тих пацієнтів, які страждають підвищеним рівнем холестерину.

Папілярно-пігментна дистрофія шкіри

На ногах з’являються коричневі плями. Хвороба поширена при цукровому діабеті, що поєднується з ожирінням.

Чому шкіра темніє

Темні плями на шкірі ніг при цукровому діабеті найчастіше розвиваються в результаті серйозних розладів в роботі імунної системи.Крім того, вони можуть вказувати на нестачу вітамінів. Темні плями на ногах можуть свідчити про розвиток нейропатії.

Нейропатия проявляє себе у поразці периферичних нервів, а також кровоносних судин. Крім появи плям на ногах, хворого турбує «повзання мурашок», відчуття печіння ноги. Цей стан небезпечно тим, що через зниженою больової чутливості людина не помічає прогресування руйнування шкіри. Постійне інфікування шкіри ніг провокує високий ризик розвитку гангрени.

Для того щоб убезпечити себе від подібних ускладнень, необхідно періодично оглядати ноги. Якщо на них з’являються які-небудь ушкодження або ділянки зі зміненим кольором, треба негайно звертатися до лікаря.

небезпечний чорний акантоз

Під чорним акантозом розуміють потемніння шкіри в окремих ділянках, в тому числі на ногах. Хвороба характеризується тим, що на шкірі з’являються темні плями. Зустрічається це ускладнення діабету вкрай рідко.

Зустрічаються дві форми цього захворювання – доброякісна і злоякісна.При доброякісному акантозом ділянки потемніння на шкірі невеликі, і вони незабаром проходять. Злоякісний перебіг хвороби проявляється як відповідь на резистентність (стійкість) до інсуліну. Шкіра при акантозом часто може свербіти, потовщуватись і виділяти неприємний запах.

Можливо розростання темних плям на тілі. При лущення шкіри високий ризик інфікування. Деякі лікарі вважають акантоз своєрідним маркером інсулінорезистентності діабету.

Що таке вітіліго

При цукровому діабеті в основному першого типу можливий розвиток вітиліго.При ньому в шкірі руйнуються клітини, відповідальні за вироблення пігменту. Так відбувається депігментація шкіри, і вона покривається білими плямами.

Вітіліго при цукровому діабеті в основному з’являється на животі і грудях, однак ділянки зі світлою шкірою можуть виникати і на ногах. Таке захворювання не приносить страждань хворим, хіба що має косметичні недоліки. Шкіру необхідно змащувати спеціальними сонцезахисними кремами.

Про що говорить висип і пухирі

Червоні плями – бляшки при діабеті завжди говорять про наявність алергічної реакції.Хворим, крім того, необхідно уважно стежити за місцями уколів інсуліну. Тривала гіперпігментація в цих місцях з ознаками ураження шкіри сприяє інфікуванню з усіма витікаючими наслідками.

При діабетичної пузирчатке на шкірі з’являються пухирі, червоні і коричневі плями, схожі на опікові. Часто вони виникають на ступнях, гомілках. Такі пухирі часто малоболезненни і проходять без лікування. Однак лікування їх полягає в постійному контролі над глюкозою.

Кільцева гранульома диссеминированная являє собою ураження шкіри, при якому на ній темні плями з різко окресленим контуром.Такі ділянки виникають на ногах, найчастіше на пальцях. Висип на пальцях має червоний, рожевий колір. Гранулема не вимагає спеціалізованого лікування, а інтенсивність висипу зменшується після прийому глюкокортикостероїдів.

Особливості лікування ніг

Лікування проблем зі шкірою полягає в першу чергу в ретельної корекції рівня цукру в крові, а також прийнятті ефективних терапевтичних заходів проти діабетичної нейропатії. Причому лікування нейропатії часто ускладнюється тим, що хворі не відчувають її симптомів на ранніх стадіях.Комплекс медикаментів при діабеті і при ураженні шкіри залежить в першу чергу від індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Лікування шкіри ніг при діабеті може бути ефективним тільки при дотриманні пацієнтом низьковуглеводній дієти: «збалансоване» або інше харчування не принесе ефекту.

Як доглядати за ногами при діабеті

Людям, страждаючим ураженням шкіри на ногах при діабеті, рекомендується повноцінне лікування і гігієнічний догляд. Ось основні правила догляду за ногами, схильними до поразки шкіри.

 1. Потрібно використовувати спеціальне мило, без парфумерних добавок.
 2. Після гігієнічних процедур необхідно ретельно витирати ноги і не допускати їх намокання.
 3. Слід проводити обробку шкіри ніг між пальцями зволожуючими і протигрибковими лосьйонами.
 4. Потрібно стежити за тим, щоб шкіра на ногах була завжди зволоженою. Так можна попередити появу тріщин на шкірі і зменшити ризик інфікування.
 5. Потрібно завжди звертати увагу на червоні плями, а також ділянки шкіри з будь-якими іншими змінами.
 6. Якщо ви виявили підозрілі зміни на шкірі, потрібно негайно вирушати до лікаря.

Отже, особливу увагу до свого здоров’я і особливо до ніг допоможе уникнути ускладнень.

Source: dieta.diabet-lechenie.ru

Читайте також

Чорніють нігті на ногах лікування при діабеті лікування – Лікування діабету

Зміст статті:

У діабетика на нігтях з’явилися темні плями: чому чорніють пальці ніг?

Цукровий діабет характеризується ураженням кровоносних судин від великих до самих дрібних.Прояви макро- і мікроангіопатії пов’язані з підвищеним рівнем глюкози в крові, вони прогресують у міру розвитку діабету.

Порушений кровообіг візуально можна побачити на нижніх кінцівках щодо змін нігтьових пластинок. У діабетиків нігті можуть змінювати форму, колір. Зниження циркуляції крові ускладнюється вростанням куточків в тканини біля нігтя, часто приєднуються грибкові інфекції.

Запальні процеси м’яких тканин пальців при цукровому діабеті призводять до того, що утворюється гній навколо нігтя, а в умовах порушеного кровопостачання і лімфооток, зниженою іннервації такі поразки протікають важко з поширенням на стопу або кисть.

Потемніння нігтя при синдромі діабетичної стопи

Якщо у діабетиків на нігтях з’явилися темні плями, то це може бути першою ознакою розвитку полінейропатії. При цьому ускладненні відбувається порушення постачання кров’ю і ослаблення іннервації нижніх кінцівок.

Судинна стінка при діабеті стає більш крихкою, тому при незначному тиску розвиваються крововиливи в м’які тканини. В умовах зниженої чутливості до болю пошкодження шкіри част залишаються непоміченими, а приєднання інфекції призводить до нагноєння гематом.Лікування проводиться тільки хірургічним шляхом.

Потемніння нігтя може бути викликано тривалим тиском при носінні незручного взуття або ударом, який пройшов непоміченим. Тому для хворих на діабет рекомендується щоденний огляд ніг для виявлення мікротравм, які можуть ускладнитися формуванням виразкових дефектів або інфекційними процесами.

Іншою ознакою порушення мікроциркуляції є врослий ніготь. Нігті можуть вростати при наявності таких факторів:

 1. Особливості форми.
 2. Неправильно проведеному педикюрі (занадто коротко обрізаний ніготь).
 3. Деформації нігтьової пластинки після травм.
 4. Грибкові захворювання нігтів.
 5. Плоскостопість.
 6. Здавлення взуттям.

Вросший ніготь проявляється набряком м’яких тканин біля нігтя, почервонінням і болем, який посилюється при натисканні. При ураженні великого пальця надягати закрите взуття стає важко. На наступній стадії врізався ніготь утворює рану, в яку проникають мікроби, утворюється гній.

вскрившіхся абсцес покривається грануляційною тканиною, запалення поступово вщухає. Але при цукровому діабеті це поліпшення може бути уявним, так як незабаром процес поновлюється і захворювання стає хронічним.

Тому звернення за спеціалізованою допомогою має бути у хворих на діабет при появі перших ознаках запалення, щоб запобігти нагноєння. Врослий ніготь видаляється тільки хірургом.

Грибкові ураження нігтів при цукровому діабеті

Поразки стоп, викликані грибками, зустрічаються приміряне у третини хворих на цукровий діабет.За результатами мікробіологічних досліджень діагностується частіше кандидоз і трихофітія. Порушення захисних властивостей шкірних покривів, суха шкіра зі схильністю до появи мозолів і тріщин призводять до зростання грибкової флори.

Ризик розвитку мікозів підвищується в умовах порушеної проникності капілярів, порушеного харчування тканин, уповільненої кровотоку, проявів кисневого і вуглеводного голодування клітин. При поєднанні ураження судин і нейропатії природні механізми боротьби з мікробами слабшають.

Встановлено зв’язок між рівнем глюкози в крові та проявами грибкових уражень. При слабкій компенсації цукрового діабету підвищення вмісту в крові ліпідів і кетонових тіл на тлі гіперглікемії знижують активність лейкоцитів і лімфоцитів, що призводить до падіння клітинного імунітету, а, отже, до безконтрольного зростання мікробів.

Синдром діабетичної стопи призводить до розвитку ускладнень грибкових інфекцій кісток. Невеликі пошкодження шкіри, які виникають при травмуванні зруйнованим нігтем, в умовах порушеної чутливості призводять до таких станів:

 • Ерозії нігтьового ложа.
 • Запалення тканин біля нігтя.
 • Формування виразкового дефекту.
 • Приєднання остеомієліту.
 • Системні прояви грибкової інфекції.

При нейропатической формі діабетичної стопи частіше уражаються тільки нігті, а при ішемічній – нігті і стопа.

Також характерною ознакою грибкових уражень є почервоніння, свербіж шкіри між пальців, при цьому мізинець і безіменний палець є найбільш частим місцем розвитку грибкового дерматиту.

Лікування нігтьового грибка при діабеті

Для місцевого лікування використовують мазі, креми, розчини та спреї. Призначаються препарати Ламізил, Микоспор, Клотримазол і Екодакс. Для лікування міжпальцевих мікозів використовують розчин або спрей. Для обробки нігтьових пластин застосовується лак Лоцерил або Дафнеджін, Батрафен.

Їли ураження нігтів супроводжується ускладненнями, то призначаються протигрибкові препрарати системної дії. Вони здатні зупинити розмноження грибків за рахунок дії на вироблення фактора (ергостеролу), що підсилює ріст клітин цих мікроорганізмів.

При призначенні лікування системними препаратами хворим на цукровий діабет враховується його спектр дії і сумісність з цукрознижувальними препаратами, а також побічні дії на печінку і нирки.

Основні групи препаратів для лікування мікозів при діабеті:

 1. Тербінафін: Ламізил, Тербінокс, Термікон. Максимум дії проявляється у ставленні дерматіфітов, мають виражену протизапальну активність.
 2. Ітраконазол: Орунгал, Ірунін.Препарати поєднуються з антидіабетичної терапією, не дратують ниркову тканину, діють на дерматофіти, кандиду, цвілеві гриби. Добре проникають в нігті.
 3. Флуконазол: Дифлюкан, Мікомакс, Флюкостат. При призначенні з препаратами сульфонілсечовини підвищується ризик гіпоглікемії.

При лікуванні грибкових уражень необхідно стабілізувати рівень глюкози в крові на рівні індивідуальних цільових значень. Якщо не усувається гликемия при цукровому діабеті 2 типу пероральними антидіабетичними препаратами та у хворого є ознаки системного мікозу, то показаний перехід на інсулінотерапію.

Профілактика ураження ніг при цукровому діабеті

Для запобігання важких наслідків травм і грибкових інфекцій необхідний щоденний ретельний огляд стоп. Особливо це важливо при ознаках порушення кровообігу в нижніх кінцівках і при тривалому перебігу цукрового діабету.

У групі підвищеного ризику розвитку грибкових інфекцій перебувають люди похилого віку та ослаблені пацієнти, після тривалих інфекційних хвороб та застосування антибіотиків, а також при високих цифрах вмісту цукру в крові.

У таких хворих навіть незначні почервоніння і хворобливість повинні не залишатися без уваги. Необхідне своєчасне консультування у невропатолога і дерматолога. Крім цього не рідше одного разу на три місяці проводиться визначення глікозильованого гемоглобіну та показників ліпідного обміну, при показаннях – розгорнуте імунологічне обстеження.

Для профілактики пошкодження шкіри і нігтів потрібно дотримуватися такі рекомендації:

 • Не можна ходити босоніж навіть в приміщенні.
 • Взуття має бути підібрана за розміром, не викликати здавлення або натирання.
 • Перед надяганням потрібно оглядати взуття для унеможливлення потрапляння камінців, пошкодження устілок, утворення складок або рубців.
 • Щоденна гігієна і висушування шкіри стоп.
 • Не можна користуватися чужою взуттям.
 • Для проведення педикюру потрібно використовувати тільки стерильні інструменти, краще апаратні методики.

Також важливо використовувати тільки взуття з натуральних матеріалів, щодня міняти шкарпетки, панчохи, після відвідування спортзалу, басейну або лазні обов’язково обробити ноги протигрибковим спреєм або кремом.Можна використовувати також масло чайного дерева, доданий в звичайний крем для ніг.

Після того, як лікування грибка при цукровому діабеті підійде до кінця, потрібно буде обробити взуття формаліном для запобігання повторного зараження. Для цього її з внутрішньої сторони змащують ватним тампоном і залишають в закритому целофановому пакеті на добу. Панчохи і шкарпетки після прання кип’ятять.

У відео в цій статті продовжена тема грибка нігтів при діабеті.

Темні плями або крапки на нігтях

Чорні плями на поверхні нігтя не є рідкістю.Вони можуть бути ознакою травми нігтьової пластини, попадання інфекції або загального стану здоров’я. В іншому випадку ці плями вважаються косметичної, а не медичною проблемою.

Для більшості людей вони є непривабливими і викликають збентеження.

Забій є загальною причиною плям на нігтях. Травма змушує кров збиратися в тканинах під поверхнею нігтьової пластини. З медичної точки зору це називається подногтевой гематомою. Загальним симптомом такого стану є зміна кольору нігтьової пластини.

Травми нігтів на пальцях ніг можуть викликати хворобливість і дискомфорт. Її можна отримати при бігу або прогулянці, а також при носінні тугий взуття. В цьому випадку темна пляма викликано пошкодженням капілярів під нігтем.

Необхідно обрізати нігті і надягати добре облягаючий взуття, щоб запобігти таким травми. У цій ситуації болезаспокійливі препарати, а також простий холодний компрес можуть допомогти полегшити тимчасову біль.

При важкій травмі людина, можливо, втратить ніготь, тим не менш, темних плям бути не повинно, коли відростає новий.

Грибкова інфекція

Грибкова інфекція є інший найбільш імовірною причиною зміни кольору нігтів або появи плям. Грибок часто виникає, коли нігті на ногах кришаться. Найефективніший спосіб позбутися від неї – це пройти курс протигрибкових препаратів.

Грибкова інфекція може проявлятися в такий спосіб:

 • Чорні плями на нігтях, які починають жовтіти
 • Кольорові уламки видно під нігтьових ложем
 • Потовщення нігтів
 • Нігтьова пластина починає руйнуватися
 • Неприємний запах
 • Край нігтя кришиться
 • Неправильний ріст
 • Відділення від нігтьового ложа.

Лікування:

 • Застосовувати лікувальний лак (продається в аптеках), щоб позбутися від інфекції
 • Зниження тиску на потерпілу область
 • Хірургічне видалення ураженого нігтя.

Бактеріальна інфекція

Бактеріальна інфекція також може бути причиною появи чорних плям. У деяких людей вона призводить до зеленого кольору нігтьової пластини. Синьогнійна паличка (Pseudomonas) є бактерією, при якій ніготь набуває зелено-чорний відтінок.Бактеріальна інфекція поширена під пухкими нігтями.

Щоб лікувати її будинку, можна спробувати наносити антибіотичні краплі або робити ванночки в антисептичному розчині, такому як оцет. Якщо причиною зміни кольору є бактеріальна інфекція, необхідно:

 • Уникати ходити у відкритому взутті
 • Не ходити по траві або бруду босоніж
 • Очистити нігті від бруду
 • Уникати спільного використання взуття або шкарпеток.

Ніготь бігуна ( “runner’s toe”)

Це поширений вид травми, спостережуваний у спортсменів.Також називається подногтевой гематомою і виникає в результаті скупчення крові під нігтем. Чи не є серйозним захворюванням, але може бути дуже болючим.

Гематома викликана низхідним тиском або горизонтальним відділенням нігтьової пластини від ложа. Ця повторювана травма призводить до кровотечі і скупчення крові і зазвичай характеризується червонувато-чорним кольором нігтя на пальці ноги. У деяких людей пластина може також стати більш товстої і крихкою.

піднігтьове гематома лікується шляхом консервативного зниження тиску в ураженій області або шляхом проколу і дренуванням.Іншим варіантом лікування при більш важкому стані є видалення всієї нігтьової пластини.

Врослі нігті

Вросший ніготь, на думку Американського коледжу хірургії стопи і гомілковостопного суглоба, також є можливою причиною його потемніння.

Жовтуха – медичний термін, який описує пожовтіння шкіри. Сама по собі жовтяниця не є захворюванням, а служить симптомом різних можливих основних станів організму. Зміна кольору відбувається, коли в організмі занадто багато білірубіну – жовтого пігменту, утвореного при розщепленні мертвих еритроцитів в печінці.

Вплив тепла

Носіння взуття довгий час сприяє зростанню бактерій і грибів. Наприклад, стопа атлета виникає, коли розвивається оперізуючий лишай. Заразитися грибком можна шляхом прямого контакту з інфікованою людиною або з зараженими поверхнями.

Коли причиною чорних плям на нігтях є стопа атлета, викликана впливом тепла, інші симптоми включають наступне:

 • Важкий свербіж
 • Відчуття печіння між пальцями
 • Хворобливі бульбашки, наповнені рідиною
 • Суха шкіра на підошвах або з боків ніг
 • Відшаровування нігтів від нігтьового ложа.

Хвороба Аддісона

Також відома як первинна недостатність кори надниркових залоз або їх гіпофункція, хвороба Аддісона є рідкісним розладом наднирників (дві маленькі залози, які розташовані на поверхні нирок).

Надпочечники виробляють два важливих гормону – кортизол і альдостерон. Захворювання може торкнутися людей будь-якого віку, але частіше зустрічається у людей у ​​віці від 30 до 50 років. За даними національних служб охорони здоров’я Сполученого Королівства, стан частіше розвивається у жінок, ніж у чоловіків.

У країнах, що розвиваються захворювання часто пов’язано з аутоімунними порушеннями, а також з туберкульозом.

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я Сполучених Штатів, хвороба Аддісона зазвичай пов’язана з дисфагією, втомою, втратою ваги, гіпотонією, болем у животі і ламкістю нігтів. Цей стан класично розглядається з гіперпігментацією через меланогенеза АКТГ.

Потрібно звернутися за медичною допомогою, якщо Ви помітили будь-якої з таких симптомів:

 • Потемніння ділянок шкіри
 • Небажана втрата ваги
 • Проблеми шлунково-кишкового тракту
 • Підвищена тяга до солоної їжі
 • Болі в суглобах або м’язах.

Псоріаз – це захворювання нігтів, що зачіпає приблизно 2-3% людей. При псоріазі проводиться занадто багато клітин шкіри, які утворюють кольорові плями, виразки і хворобливі пухирці, наповнені рідиною.

Лінія охорони здоров’я повідомляє, що у близько половини людей з псоріазом і близько 80 відсотків людей з псоріатичний артрит розвиваються зміни в нігтях. В даний час лікарі не можуть виділити причину цього явища.

У рідкісних випадках нігті є єдиною частиною тіла, де виявляються ознаки захворювання.У деяких людей також може розвинутися висип на інших частинах тіла.

Супроводжується псоріаз наступними симптомами:

 • Може привести до того, що нігтьова пластина втрачає клітини, і будуть утворюватися дрібні ямки і нерівності на поверхні нігтя
 • Відділення нігтьової пластини
 • Ущільнення і зміна форми
 • Зміна кольору нігтів.

Лікування цього стану може бути ускладнене, оскільки воно впливає на ніготь у міру його зростання.Варіанти лікування включають наступне:

 • Фототерпаія
 • Пероральні протигрибкові засоби
 • Видалення пошкодженого нігтя
 • Стероїдні креми та мазі.

Чорні плями під нігтем також можуть бути викликані раком шкіри. Акральна лентігінозная меланома – це тип раку, який може викликати зміну кольору нігтів. Піднігтьового меланома починається в матриці нігтя. Найчастіше вона зачіпає великі пальці рук і ніг. Цей рідкісний тип раку шкіри, як і інші меланоми, пов’язаний з впливом сонячних променів.Дане захворювання вимагає обов’язкового лікування, так як може супроводжувався метастазами і поширитися по організму.

Темні лінії на нігтях

Темні плями або лінії на нігтях можуть виникати при крововиливі. Це маленькі згустки крові, які, як правило, проходять вертикально під нігтями. Ця проблема не є специфічною для будь-якого конкретного умови, однак вона може бути пов’язана з гострою системний червоний вовчак, псоріаз нігтів і антифосфоліпідним синдромом ( «густа кров»).

Симптоми ендокардиту (запалення серця) можуть розвиватися повільно або раптово. Деякі з них включають лихоманку, озноб і потовиділення. Інші симптоми:

 • Невелика область кровотечі під нігтями
 • Набряк ніг
 • Хворобливі плями на шкірі долонь.

Коли причиною темних точок або ліній нігтів є крововилив пов’язане з ендокардитом, можливо, знадобляться внутрішньовенні ін’єкції антибіотиків. Необхідно якомога швидше діагностувати стан, щоб застосувати правильний варіант лікування.

Також зміна пігментації в нігті у вигляді лінії може бути причиною подногтевой меланоми (дивіться попередній розділ статті про рак шкіри).

Причини чорних або темних плям на нігтях ніг

Дефіцит вітаміну B12

Нестача вітаміну B12 або фолиеводефицитная анемія може викликати широкий спектр симптомів. Вони розвиваються поступово, але можуть погіршитися, якщо стан довгий час не лікується. В цілому адекватне харчування важливо для підтримки здоров’я пальців і ніг.Зміни зовнішнього вигляду нігтя можуть стати першою ознакою дефіциту вітаміну B12.

Основними симптомами цього стану можуть бути крихкість, зміна кольору або поява ліній. Слід звернутися до лікаря якомога швидше, щоб запобігти будь-які ускладнення.

При деяких системних захворювання (діабет, фолиеводефицитная анемія, цироз печінки, ниркова недостатність і ін.) Нігті стають білими, а деякі не посвітлілі ділянки можуть здаватися темними плямами

Цукровий діабет

Більшість людей з діабетом типу 2 часто відчувають проблеми з ногами.Причиною цього є поганий кровообіг і пошкодження нервів. Зазвичай при цьому захворюванні спостерігається затвердіння і потемніння нігтів на ногах.

Червоний плоский лишай

Червоний плоский лишай – висипання на шкірі, поява якої пов’язано порушенням роботи імунної системи. Цей стан може проявлятися кольоровими лініями з висипом, свербінням і болючими поразками, які розвиваються і поширюються по тілу.

Інші умови включають

 • Серцево-судинні захворювання
 • Злоякісна меланома.

Чорні плями під нігтями

піднігтьове гематома є найбільш вірогідною причиною появи чорних плям під нігтями. Її можна виявити і під нігтями на ногах.

Травми нігтя можуть бути особливо болючими. Це також може привести до того, що нігтьова пластина буде змінювати колір з червоного на синій і, нарешті, чорний, як тільки кров застигне.

піднігтьове гематома дуже поширена і може бути викликана будь-яким з наступних факторів:

 • Падіння важкого об’єкта
 • Удар по пальцю
 • Придавливание дверима.

Маленькі чорні плями або крапки на нігтях

Колір і зовнішній вигляд нігтя можуть багато чого сказати про загальний стан здоров’я. Якщо людина не може визначити фактичну причину дрібних чорних плям на нігтях, необхідно, щоб доктор вивчив стан і встановив фактичну причину проблеми.

Дрібні чорні плями можуть бути ознакою таких станів:

 • Меланоцитарних родимки
 • Злоякісна меланома
 • Хвороба Аддісона.

Способи лікування

Лікування нігтів буде залежати від того, що є основною причиною стану. Чорні нігті можуть бути болючими, але за допомогою простих домашніх засобів дискомфорт може бути знижений. Можна спробувати наступне, щоб позбутися від точок і плям на нігтях:

 • Після травми нанести холодний компрес на постраждалі області
 • Протизапальні препарати допоможуть знизити набряк і запалення, викликані травмою
 • Потрібно переконатися, що взуття щільно облягає ногу, щоб уникнути роздратування, яке може привести до утворення темних плям або погіршити поточний стан
 • У тих випадках, коли причиною проблеми є грибкова інфекція, варто застосовувати протигрибкові засоби
 • Слід звернутися за медичною допомогою, якщо потемніння поширюються на інші нігті чи ні змін в ході лікування проблеми.

Рекомендації та поради

Слід уникати користуватися чужими лаками для нігтів, а також ножицями і кусачками оскільки це може бути основною причиною зараження. Потрібно використовувати індивідуальні інструменти для педикюру та манікюру під час відвідування салонів краси. Варто уникати глибокого видалення кутикули, так як це може викликати інфекцію.

Необхідно уникати бажання гризти нігті і завжди намагатися тримати їх в чистоті і сухості. Для здоров’я нігтів необхідно харчування, багате вітамінами і білками.Для росту міцних нігтів корисні вітамін B і кальцій, які містяться в яйцях, м’ясі, цільних зернах і молоці.

При наявності врослих нігтів на ногах, не потрібно соромитися звертатися до лікаря. Якщо часто використовуються руки і нігті в роботі, потрібно надягати гумові рукавички для їх захисту.

Домашні засоби

Оцтова кислота може допомогти контролювати проблему темних нігтів на ногах. Необхідно змішати трохи оцту з водою і потримати ноги в такому розчині.Після цього висушити їх і протерти рушником. Повторити ці кроки двічі або тричі, щоб позбутися від проблеми.

Харчова сода

Ефективним засобом від темних плям на нігтях, а також протигрибковим засобом є харчова сода. Потрібно додати трохи харчової соди в невелику кількість води, щоб отримати розчин. Після ванночки з розчину оцту, слід потримати ноги в розчині соди.

Масло чайного дерева

Антимікробні властивості олії чайного дерева роблять його ідеальним домашнім засобом для позбавлення від темних плям на нігтьової пластини.Воно відоме як чудодійний засіб для лікування проблем зі шкірою і волоссям. Потрібно помістити три-чотири краплі олії чайного дерева в ємність, додати достатню кількість води, потім потримати ноги в рідини близько 20 хвилин.

англійська сіль

Це ще один ефективний домашній засіб, яке можна використовувати, щоб позбутися від проблем з нігтями, а також від болю, пов’язаної з ними. Слід змішати близько чверті чашки солі з десятьма чашками теплої води.Тримати ноги в розчині близько п’ятнадцяти-двадцяти хвилин. Якщо виконувати процедуру регулярно, можна легко позбутися від темних плям на нігтях ніг і хворобливих відчуттів, викликаних локальними причинами.

Як змінюються нігті при цукровому діабеті?

Пацієнти, які зіткнулися з цукровим діабетом, знають про те, що подібне поразка є своєрідним випробуванням. На тлі підвищення показників глюкози в організмі відбуваються різні зміни.

Виявляються порушення обміну речовин, на тлі яких випадає волосся, шкіра втрачає еластичність, на руках і ногах пацієнта нігті при цукровому діабеті темніють.Причиною поразки нігтьових пластин може виступати грибкове інфікування. Для здорової людини поразки такого характеру є безпечним і піддається успішному лікуванню.

Впровадження грибкових колоній для діабетика більш небезпечно, пов’язано це з тим, що при СД істотно порушується процес циркуляції крові, а патогенні микроорганизме можуть стрімко поширюватися, викликаючи ураження м’яких тканин.

Псуються нігті при цукровому діабеті.

Що відбувається з нігтями при СД?

Нігті на ногах при цукровому діабеті змінюються через порушення процесу нормальної циркуляції крові по судинах.На ногах чорніють нігті при цукровому діабеті з-за стабільно підвищених концентрацій цукру в крові, в результаті найменших травмацій пластини відбуваються крововиливи. На такому тлі підвищується ризик приєднання бактеріальної флори і появи нагноєння.

Важливо! Почорніння нігтьової пластини – найбільш поширена проблема, з якою стикається більшість діабетиків. Факторами, що провокують прояв такого порушення, часто виступають механічні пошкодження, які проявляються в результаті носіння неякісного взуття.

Почорніння нігтя.

Темні плями на нігтях при цукровому діабеті та інші ураження являють собою не тільки естетичний дефект. Нерідко на такому тлі створюються передумови для розвитку виразки на стопі.

Основна небезпека уражень такого характеру полягає в ампутації кінцівки. Саме тому приділяти увагу прояву найменших змін слід на початкових етапах розвитку ураження. Лікування при СД не завжди можливо проводити в домашніх умовах, часто показана госпіталізація пацієнта.

Грибок нігтя

Нігті і діабет – поняття досить пов’язані. Основна зв’язок простежується в тому, що пацієнти, які страждають на ЦД, частіше здорових людей стикаються з різними порушеннями целостностями і патологічними змінами в будові нігтьової пластини.

До переліку чинників, що сприяють розвитку мікозу, відносять:

 • зниження протекційних властивостей організму діабетика на тлі недостатнього споживання вітамінів і мікроелементів;
 • наявність ран і тріщин на поверхнях стоп;
 • носіння взуття людини, що має грибок.

Увага! Основна причина прояви змін, які зачіпають нігті хворого на ногах і руках, складається в порушенні кровообігу. Оскільки при діабеті в першу чергу страждають нижні кінцівки, нігті на них частіше піддаються змінам.

Грибок нігтів або оніхомікоз проявляється у діабетиків досить часто. Слід зауважити, що подібне поразка не представляє небезпеки для здорової людини і успішно лікується спеціальними медикаментозними засобами.

Для осіб з підвищеною концентрацією цукру в крові, ризик поширення інфекції на м’які тканини стопи в кілька разів вище.

Характерні для грибкового ураження ознаки.

Виявити грибкове ураження досить просто, до характерних ознак відносять:

 • розшарування нігтьової пластини;
 • ущільнення нігтя;
 • зміна кольору на жовто-коричневий або синій.

Основна небезпека такого ураження полягає в безвідповідальному ставленні пацієнтів до власного здоров’я. Часто вони звертаються до дерматолога на останній стадії захворювання після втрати чутливості.

Для позбавлення від грибкового ураження показано комплексний вплив, але навіть вірно підібрана схема терапія не завжди призводить до очікуваного, позитивного результату. На запущеній стадії відбувається повне і безповоротне потемніння пластини, її відновлення є неможливим.

Чому грибок при СД часто розвивається.

Лікування пацієнта, який страждає на діабет, що зіткнулося з онихомикозом повинен підбирати лікар-мікології. Інструкція вважає застосування спреїв для обробки взуття, лаків, призначених для нанесення на вогнище ураження.

Ціна подібних препаратів – висока, не всі мають однакову активністю тому визначати найбільш ефективний засіб, розглядаючи характер ураження повинен лікар.

Особливості лікування

Визначаючи схему терапевтичного впливу, фахівець повинен враховувати характер ураження і його глибину, а також природу інфекції.

Важливо! Схема лікування грибка в кожному конкретному випадку може істотно відрізняться.

Фреза.

При своєчасному зверненні до фахівця лікування грунтується на періодичній обробці ураженої поверхні протигрибковими складами.При прояві потовщень обробка проводиться з використанням спеціальної фрези (на фото) для зняття верхніх шарів пластини і забезпечення проникнення лікарського розчину до вогнищ ураження. У разі, коли подібного впливу недостатньо курс терапії проводиться в умовах стаціонару відділення.

Пацієнтам, які страждають на цукровий діабет потрібно пам’ятати про те, багато протигрибкові засоби для перорального прийому здатні знижувати ефективність сахаростабілізірующіх складів, тому для діабетиків подібний вплив може бути небезпечним.

При виборі засобів для лікування фахівець повинен враховувати, що медикаментозні препарати повинні відповідати наступним вимогам:

 • відсутність лікарського взаємодії із засобами, що знижують показники цукру в крові діабетика;
 • відсутність проявів побічних ефектів на тлі використання;
 • препарати не повинні провокувати гіпоглікемію.

Як лікувати нігті при цукровому діабеті підкаже фахівець, але пацієнти повинні пам’ятати про те, що курс лікування слід пройти до кінця.При необхідності проводиться профілактичне лікування через деякий час.

Обробка протигрибковими засобами.

Відео в цій статті ознайомить читачів з основними особливостями усунення грибка.

Вростання нігтя

Нерідко при цукровому діабеті відбувається вростання нігтьової пластини в навколишні м’які тканини. Ніготь при цьому поступово входить в шкіру, виявляються припухлості і почервоніння в області. Найчастіше пацієнти не реагують на подібне порушення бо не відчуваю болю через зниження чутливості.

Чи можна видаляти врослий ніготь.

Увага! Причиною вростання нігтів при цукровому діабеті часто є носіння незручного, тісного взуття.

При виявленні проблеми такого характеру пацієнт повинен без зволікань звернутися до фахівця. При тривалому ігноруванні порушення підвищується ризик поширення інфекційного вогнища, на тлі чого проявляється поразка не тільки пальців, але і стопи.

У запущених випадках лікування має на увазі використання радикальних методів, заснованих на видаленні ушкодженої нігтьової пластини або всього пальця.

Існуючі методики, що застосовуються для усунення вростання нігтя можна розділити на кілька напрямків:

 • консервативні методики – застосовуються лише за умови відсутності серйозних ускладнень;
 • радикальні – використовуються при вираженому запальному процесі і ускладненнях.

Консервативне лікування має на увазі проведення щоденних ванночок з додатками активних компонентів: сіль і сода, розчин марганцю.У деяких випадках використовуються механічні пристосування: пластини, пружини скоби, що забезпечують усунення деформації.

Хірургічне втручання часто має на увазі видалення всього врослого нігтя або його частини для усунення запалення. Операція проводиться під місцевим наркозом.

Такий вплив має недоліки: оскільки в ході операції видаляється ніготь, нігтьове ложе стає відкритим для впливу різних зовнішніх факторів. Присутня висока ймовірність рецидиву.

Особливості догляду за ногами при СД

Про необхідність дотримання основних правил гігієни відомо всім. Особливо увагу цьому питанню варто приділяти діабетикам. Пов’язано це з тим, що регулярний догляд за нігтями дозволить попередити розвиток небезпечних ускладнень.

Для того щоб зміна нігтів при цукровому діабеті не відбулося потрібно дотримуватись таких правил:

 1. Проведення регулярного, ретельного огляду кожного пальця на наявність змін.При виявленні будь-яких патологічних змін пацієнт повинен звернутися до дерматолога. Своєчасно проведений курс терапії дозволить знизити ймовірність прояви небезпечних наслідків.
 2. Частка ніг від мертвої шкіри. Після ванних процедур шкіру ніг потрібно обробляти з використанням м’якої пемзи.
 3. Регулярна обробка шкірних покривів зволожуючими кремами. Пацієнти повинні приділити увагу вибору якісних складів.
 4. Проведення педикюру, з виключенням ризику отримання травм шкіри.Травматизація може стати причиною розвитку інфекційного процесу.
 5. Забороняється носити взуття інших людей. По пляжу слід ходити у взутті. Також варто відмовитися від відвідин лазень і саун.
 6. При прояві ознак, характерних для будь-якого ураження варто звернутися до фахівця.

Пацієнтам також варто пам’ятати про необхідність вибору якісного взуття.

Варто пам’ятати про те, що ризик прояву поразок нігтьової пластини істотно знижується при встановленні хорошій компенсації цукрового діабету, тому основа профілактики лежить саме у встановленні контролю над перебігом хвороби.Безумовно, про заходи профілактики забувати не слід.

Питання лікарю

Артеменко Ігор, 26 років, м Псков

Добрий день. У мене грибок на пальці ноги. На лівій нозі сам ніготь м’який, а на правій, твердий. Пройшов повний курс обстеження, лікуюся згідно призначень лікаря. Застосовують медикаментозні засоби загального і місцевого впливу, випробував народні рецепти. Грибок вже 4 роки, протягом двох років приймаю Ітрунгар і Фуніт. Чому немає ефективності? Лікування призначено, вірно?

Добрий день, Ігор.Зверніть увагу на те, що процес лікування грибкового ураження завжди досить тривалий. Розгляньте механізм Ваших дій, чи все зроблено правильно? Грибкове ураження вимагає не тільки проведення обробки ураженої зони, важливо обробляти взуття за допомогою спеціальних протигрибкових спреїв.

Якщо протигрибкові засоби протягом декількох років не виявляють власну ефективність, слід розглянути можливість видалення нігтьової пластини. Така процедура проводиться під місцевим наркозом, але застосовується, в крайньому випадку, тому що є присутнім ризик потрапляння патогенних мікроорганізмів на поверхню рани.

Віктор, 38 років, м Дербент

Здравствуйте. У мене на нігті наріст, при обстеженні в ньому був виявлений патогенний міцелій. Освіта присутній на протязі декількох років, не росте не збільшується в розмірах і не поширюється. Підкажіть, як від нього позбутися?

Добрий день, Віктор. Після проведення механічного чищення в медичному закладі повинні застосовуватися протигрибкові препарати загальної та місцевої дії. Тривалість використання коштів близько 3 місяців.Потрібно також підібрати комплекс полівітаміни.

Джерела: http://diabetik.guru/complications/u-diabetika-na-nogtyah-poyavilis-temnye-pyatna.html, http://100simptomov.ru/nogi/temnye-pyatna-ili-tochki-na-nogtyax , http://diabet-expert.com/simptomatika/nogti-saharnyj-diabet-243

Source: narmedsovet.ru

Читайте також

Діабет на нігтях ніг – Лікування діабету

Зміст статті:

У діабетика на нігтях з’явилися темні плями: чому чорніють пальці ніг?

Цукровий діабет характеризується ураженням кровоносних судин від великих до самих дрібних.Прояви макро- і мікроангіопатії пов’язані з підвищеним рівнем глюкози в крові, вони прогресують у міру розвитку діабету.

Порушений кровообіг візуально можна побачити на нижніх кінцівках щодо змін нігтьових пластинок. У діабетиків нігті можуть змінювати форму, колір. Зниження циркуляції крові ускладнюється вростанням куточків в тканини біля нігтя, часто приєднуються грибкові інфекції.

Запальні процеси м’яких тканин пальців при цукровому діабеті призводять до того, що утворюється гній навколо нігтя, а в умовах порушеного кровопостачання і лімфооток, зниженою іннервації такі поразки протікають важко з поширенням на стопу або кисть.

Потемніння нігтя при синдромі діабетичної стопи

Якщо у діабетиків на нігтях з’явилися темні плями, то це може бути першою ознакою розвитку полінейропатії. При цьому ускладненні відбувається порушення постачання кров’ю і ослаблення іннервації нижніх кінцівок.

Судинна стінка при діабеті стає більш крихкою, тому при незначному тиску розвиваються крововиливи в м’які тканини. В умовах зниженої чутливості до болю пошкодження шкіри част залишаються непоміченими, а приєднання інфекції призводить до нагноєння гематом.Лікування проводиться тільки хірургічним шляхом.

Потемніння нігтя може бути викликано тривалим тиском при носінні незручного взуття або ударом, який пройшов непоміченим. Тому для хворих на діабет рекомендується щоденний огляд ніг для виявлення мікротравм, які можуть ускладнитися формуванням виразкових дефектів або інфекційними процесами.

Іншою ознакою порушення мікроциркуляції є врослий ніготь. Нігті можуть вростати при наявності таких факторів:

 1. Особливості форми.
 2. Неправильно проведеному педикюрі (занадто коротко обрізаний ніготь).
 3. Деформації нігтьової пластинки після травм.
 4. Грибкові захворювання нігтів.
 5. Плоскостопість.
 6. Здавлення взуттям.

Вросший ніготь проявляється набряком м’яких тканин біля нігтя, почервонінням і болем, який посилюється при натисканні. При ураженні великого пальця надягати закрите взуття стає важко. На наступній стадії врізався ніготь утворює рану, в яку проникають мікроби, утворюється гній.

вскрившіхся абсцес покривається грануляційною тканиною, запалення поступово вщухає. Але при цукровому діабеті це поліпшення може бути уявним, так як незабаром процес поновлюється і захворювання стає хронічним.

Тому звернення за спеціалізованою допомогою має бути у хворих на діабет при появі перших ознаках запалення, щоб запобігти нагноєння. Врослий ніготь видаляється тільки хірургом.

Грибкові ураження нігтів при цукровому діабеті

Поразки стоп, викликані грибками, зустрічаються приміряне у третини хворих на цукровий діабет.За результатами мікробіологічних досліджень діагностується частіше кандидоз і трихофітія. Порушення захисних властивостей шкірних покривів, суха шкіра зі схильністю до появи мозолів і тріщин призводять до зростання грибкової флори.

Ризик розвитку мікозів підвищується в умовах порушеної проникності капілярів, порушеного харчування тканин, уповільненої кровотоку, проявів кисневого і вуглеводного голодування клітин. При поєднанні ураження судин і нейропатії природні механізми боротьби з мікробами слабшають.

Встановлено зв’язок між рівнем глюкози в крові та проявами грибкових уражень. При слабкій компенсації цукрового діабету підвищення вмісту в крові ліпідів і кетонових тіл на тлі гіперглікемії знижують активність лейкоцитів і лімфоцитів, що призводить до падіння клітинного імунітету, а, отже, до безконтрольного зростання мікробів.

Синдром діабетичної стопи призводить до розвитку ускладнень грибкових інфекцій кісток. Невеликі пошкодження шкіри, які виникають при травмуванні зруйнованим нігтем, в умовах порушеної чутливості призводять до таких станів:

 • Ерозії нігтьового ложа.
 • Запалення тканин біля нігтя.
 • Формування виразкового дефекту.
 • Приєднання остеомієліту.
 • Системні прояви грибкової інфекції.

При нейропатической формі діабетичної стопи частіше уражаються тільки нігті, а при ішемічній – нігті і стопа.

Також характерною ознакою грибкових уражень є почервоніння, свербіж шкіри між пальців, при цьому мізинець і безіменний палець є найбільш частим місцем розвитку грибкового дерматиту.

Лікування нігтьового грибка при діабеті

Для місцевого лікування використовують мазі, креми, розчини та спреї. Призначаються препарати Ламізил, Микоспор, Клотримазол і Екодакс. Для лікування міжпальцевих мікозів використовують розчин або спрей. Для обробки нігтьових пластин застосовується лак Лоцерил або Дафнеджін, Батрафен.

Їли ураження нігтів супроводжується ускладненнями, то призначаються протигрибкові препрарати системної дії. Вони здатні зупинити розмноження грибків за рахунок дії на вироблення фактора (ергостеролу), що підсилює ріст клітин цих мікроорганізмів.

При призначенні лікування системними препаратами хворим на цукровий діабет враховується його спектр дії і сумісність з цукрознижувальними препаратами, а також побічні дії на печінку і нирки.

Основні групи препаратів для лікування мікозів при діабеті:

 1. Тербінафін: Ламізил, Тербінокс, Термікон. Максимум дії проявляється у ставленні дерматіфітов, мають виражену протизапальну активність.
 2. Ітраконазол: Орунгал, Ірунін.Препарати поєднуються з антидіабетичної терапією, не дратують ниркову тканину, діють на дерматофіти, кандиду, цвілеві гриби. Добре проникають в нігті.
 3. Флуконазол: Дифлюкан, Мікомакс, Флюкостат. При призначенні з препаратами сульфонілсечовини підвищується ризик гіпоглікемії.

При лікуванні грибкових уражень необхідно стабілізувати рівень глюкози в крові на рівні індивідуальних цільових значень. Якщо не усувається гликемия при цукровому діабеті 2 типу пероральними антидіабетичними препаратами та у хворого є ознаки системного мікозу, то показаний перехід на інсулінотерапію.

Профілактика ураження ніг при цукровому діабеті

Для запобігання важких наслідків травм і грибкових інфекцій необхідний щоденний ретельний огляд стоп. Особливо це важливо при ознаках порушення кровообігу в нижніх кінцівках і при тривалому перебігу цукрового діабету.

У групі підвищеного ризику розвитку грибкових інфекцій перебувають люди похилого віку та ослаблені пацієнти, після тривалих інфекційних хвороб та застосування антибіотиків, а також при високих цифрах вмісту цукру в крові.

У таких хворих навіть незначні почервоніння і хворобливість повинні не залишатися без уваги. Необхідне своєчасне консультування у невропатолога і дерматолога. Крім цього не рідше одного разу на три місяці проводиться визначення глікозильованого гемоглобіну та показників ліпідного обміну, при показаннях – розгорнуте імунологічне обстеження.

Для профілактики пошкодження шкіри і нігтів потрібно дотримуватися такі рекомендації:

 • Не можна ходити босоніж навіть в приміщенні.
 • Взуття має бути підібрана за розміром, не викликати здавлення або натирання.
 • Перед надяганням потрібно оглядати взуття для унеможливлення потрапляння камінців, пошкодження устілок, утворення складок або рубців.
 • Щоденна гігієна і висушування шкіри стоп.
 • Не можна користуватися чужою взуттям.
 • Для проведення педикюру потрібно використовувати тільки стерильні інструменти, краще апаратні методики.

Також важливо використовувати тільки взуття з натуральних матеріалів, щодня міняти шкарпетки, панчохи, після відвідування спортзалу, басейну або лазні обов’язково обробити ноги протигрибковим спреєм або кремом.Можна використовувати також масло чайного дерева, доданий в звичайний крем для ніг.

Після того, як лікування грибка при цукровому діабеті підійде до кінця, потрібно буде обробити взуття формаліном для запобігання повторного зараження. Для цього її з внутрішньої сторони змащують ватним тампоном і залишають в закритому целофановому пакеті на добу. Панчохи і шкарпетки після прання кип’ятять.

У відео в цій статті продовжена тема грибка нігтів при діабеті.

Темні плями або крапки на нігтях

Чорні плями на поверхні нігтя не є рідкістю.Вони можуть бути ознакою травми нігтьової пластини, попадання інфекції або загального стану здоров’я. В іншому випадку ці плями вважаються косметичної, а не медичною проблемою.

Для більшості людей вони є непривабливими і викликають збентеження.

Забій є загальною причиною плям на нігтях. Травма змушує кров збиратися в тканинах під поверхнею нігтьової пластини. З медичної точки зору це називається подногтевой гематомою. Загальним симптомом такого стану є зміна кольору нігтьової пластини.

Травми нігтів на пальцях ніг можуть викликати хворобливість і дискомфорт. Її можна отримати при бігу або прогулянці, а також при носінні тугий взуття. В цьому випадку темна пляма викликано пошкодженням капілярів під нігтем.

Необхідно обрізати нігті і надягати добре облягаючий взуття, щоб запобігти таким травми. У цій ситуації болезаспокійливі препарати, а також простий холодний компрес можуть допомогти полегшити тимчасову біль.

При важкій травмі людина, можливо, втратить ніготь, тим не менш, темних плям бути не повинно, коли відростає новий.

Грибкова інфекція

Грибкова інфекція є інший найбільш імовірною причиною зміни кольору нігтів або появи плям. Грибок часто виникає, коли нігті на ногах кришаться. Найефективніший спосіб позбутися від неї – це пройти курс протигрибкових препаратів.

Грибкова інфекція може проявлятися в такий спосіб:

 • Чорні плями на нігтях, які починають жовтіти
 • Кольорові уламки видно під нігтьових ложем
 • Потовщення нігтів
 • Нігтьова пластина починає руйнуватися
 • Неприємний запах
 • Край нігтя кришиться
 • Неправильний ріст
 • Відділення від нігтьового ложа.

Лікування:

 • Застосовувати лікувальний лак (продається в аптеках), щоб позбутися від інфекції
 • Зниження тиску на потерпілу область
 • Хірургічне видалення ураженого нігтя.

Бактеріальна інфекція

Бактеріальна інфекція також може бути причиною появи чорних плям. У деяких людей вона призводить до зеленого кольору нігтьової пластини. Синьогнійна паличка (Pseudomonas) є бактерією, при якій ніготь набуває зелено-чорний відтінок.Бактеріальна інфекція поширена під пухкими нігтями.

Щоб лікувати її будинку, можна спробувати наносити антибіотичні краплі або робити ванночки в антисептичному розчині, такому як оцет. Якщо причиною зміни кольору є бактеріальна інфекція, необхідно:

 • Уникати ходити у відкритому взутті
 • Не ходити по траві або бруду босоніж
 • Очистити нігті від бруду
 • Уникати спільного використання взуття або шкарпеток.

Ніготь бігуна ( “runner’s toe”)

Це поширений вид травми, спостережуваний у спортсменів.Також називається подногтевой гематомою і виникає в результаті скупчення крові під нігтем. Чи не є серйозним захворюванням, але може бути дуже болючим.

Гематома викликана низхідним тиском або горизонтальним відділенням нігтьової пластини від ложа. Ця повторювана травма призводить до кровотечі і скупчення крові і зазвичай характеризується червонувато-чорним кольором нігтя на пальці ноги. У деяких людей пластина може також стати більш товстої і крихкою.

піднігтьове гематома лікується шляхом консервативного зниження тиску в ураженій області або шляхом проколу і дренуванням.Іншим варіантом лікування при більш важкому стані є видалення всієї нігтьової пластини.

Врослі нігті

Вросший ніготь, на думку Американського коледжу хірургії стопи і гомілковостопного суглоба, також є можливою причиною його потемніння.

Жовтуха – медичний термін, який описує пожовтіння шкіри. Сама по собі жовтяниця не є захворюванням, а служить симптомом різних можливих основних станів організму. Зміна кольору відбувається, коли в організмі занадто багато білірубіну – жовтого пігменту, утвореного при розщепленні мертвих еритроцитів в печінці.

Вплив тепла

Носіння взуття довгий час сприяє зростанню бактерій і грибів. Наприклад, стопа атлета виникає, коли розвивається оперізуючий лишай. Заразитися грибком можна шляхом прямого контакту з інфікованою людиною або з зараженими поверхнями.

Коли причиною чорних плям на нігтях є стопа атлета, викликана впливом тепла, інші симптоми включають наступне:

 • Важкий свербіж
 • Відчуття печіння між пальцями
 • Хворобливі бульбашки, наповнені рідиною
 • Суха шкіра на підошвах або з боків ніг
 • Відшаровування нігтів від нігтьового ложа.

Хвороба Аддісона

Також відома як первинна недостатність кори надниркових залоз або їх гіпофункція, хвороба Аддісона є рідкісним розладом наднирників (дві маленькі залози, які розташовані на поверхні нирок).

Надпочечники виробляють два важливих гормону – кортизол і альдостерон. Захворювання може торкнутися людей будь-якого віку, але частіше зустрічається у людей у ​​віці від 30 до 50 років. За даними національних служб охорони здоров’я Сполученого Королівства, стан частіше розвивається у жінок, ніж у чоловіків.

У країнах, що розвиваються захворювання часто пов’язано з аутоімунними порушеннями, а також з туберкульозом.

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я Сполучених Штатів, хвороба Аддісона зазвичай пов’язана з дисфагією, втомою, втратою ваги, гіпотонією, болем у животі і ламкістю нігтів. Цей стан класично розглядається з гіперпігментацією через меланогенеза АКТГ.

Потрібно звернутися за медичною допомогою, якщо Ви помітили будь-якої з таких симптомів:

 • Потемніння ділянок шкіри
 • Небажана втрата ваги
 • Проблеми шлунково-кишкового тракту
 • Підвищена тяга до солоної їжі
 • Болі в суглобах або м’язах.

Псоріаз – це захворювання нігтів, що зачіпає приблизно 2-3% людей. При псоріазі проводиться занадто багато клітин шкіри, які утворюють кольорові плями, виразки і хворобливі пухирці, наповнені рідиною.

Лінія охорони здоров’я повідомляє, що у близько половини людей з псоріазом і близько 80 відсотків людей з псоріатичний артрит розвиваються зміни в нігтях. В даний час лікарі не можуть виділити причину цього явища.

У рідкісних випадках нігті є єдиною частиною тіла, де виявляються ознаки захворювання.У деяких людей також може розвинутися висип на інших частинах тіла.

Супроводжується псоріаз наступними симптомами:

 • Може привести до того, що нігтьова пластина втрачає клітини, і будуть утворюватися дрібні ямки і нерівності на поверхні нігтя
 • Відділення нігтьової пластини
 • Ущільнення і зміна форми
 • Зміна кольору нігтів.

Лікування цього стану може бути ускладнене, оскільки воно впливає на ніготь у міру його зростання.Варіанти лікування включають наступне:

 • Фототерпаія
 • Пероральні протигрибкові засоби
 • Видалення пошкодженого нігтя
 • Стероїдні креми та мазі.

Чорні плями під нігтем також можуть бути викликані раком шкіри. Акральна лентігінозная меланома – це тип раку, який може викликати зміну кольору нігтів. Піднігтьового меланома починається в матриці нігтя. Найчастіше вона зачіпає великі пальці рук і ніг. Цей рідкісний тип раку шкіри, як і інші меланоми, пов’язаний з впливом сонячних променів.Дане захворювання вимагає обов’язкового лікування, так як може супроводжувався метастазами і поширитися по організму.

Темні лінії на нігтях

Темні плями або лінії на нігтях можуть виникати при крововиливі. Це маленькі згустки крові, які, як правило, проходять вертикально під нігтями. Ця проблема не є специфічною для будь-якого конкретного умови, однак вона може бути пов’язана з гострою системний червоний вовчак, псоріаз нігтів і антифосфоліпідним синдромом ( «густа кров»).

Симптоми ендокардиту (запалення серця) можуть розвиватися повільно або раптово. Деякі з них включають лихоманку, озноб і потовиділення. Інші симптоми:

 • Невелика область кровотечі під нігтями
 • Набряк ніг
 • Хворобливі плями на шкірі долонь.

Коли причиною темних точок або ліній нігтів є крововилив пов’язане з ендокардитом, можливо, знадобляться внутрішньовенні ін’єкції антибіотиків. Необхідно якомога швидше діагностувати стан, щоб застосувати правильний варіант лікування.

Також зміна пігментації в нігті у вигляді лінії може бути причиною подногтевой меланоми (дивіться попередній розділ статті про рак шкіри).

Причини чорних або темних плям на нігтях ніг

Дефіцит вітаміну B12

Нестача вітаміну B12 або фолиеводефицитная анемія може викликати широкий спектр симптомів. Вони розвиваються поступово, але можуть погіршитися, якщо стан довгий час не лікується. В цілому адекватне харчування важливо для підтримки здоров’я пальців і ніг.Зміни зовнішнього вигляду нігтя можуть стати першою ознакою дефіциту вітаміну B12.

Основними симптомами цього стану можуть бути крихкість, зміна кольору або поява ліній. Слід звернутися до лікаря якомога швидше, щоб запобігти будь-які ускладнення.

При деяких системних захворювання (діабет, фолиеводефицитная анемія, цироз печінки, ниркова недостатність і ін.) Нігті стають білими, а деякі не посвітлілі ділянки можуть здаватися темними плямами

Цукровий діабет

Більшість людей з діабетом типу 2 часто відчувають проблеми з ногами.Причиною цього є поганий кровообіг і пошкодження нервів. Зазвичай при цьому захворюванні спостерігається затвердіння і потемніння нігтів на ногах.

Червоний плоский лишай

Червоний плоский лишай – висипання на шкірі, поява якої пов’язано порушенням роботи імунної системи. Цей стан може проявлятися кольоровими лініями з висипом, свербінням і болючими поразками, які розвиваються і поширюються по тілу.

Інші умови включають

 • Серцево-судинні захворювання
 • Злоякісна меланома.

Чорні плями під нігтями

піднігтьове гематома є найбільш вірогідною причиною появи чорних плям під нігтями. Її можна виявити і під нігтями на ногах.

Травми нігтя можуть бути особливо болючими. Це також може привести до того, що нігтьова пластина буде змінювати колір з червоного на синій і, нарешті, чорний, як тільки кров застигне.

піднігтьове гематома дуже поширена і може бути викликана будь-яким з наступних факторів:

 • Падіння важкого об’єкта
 • Удар по пальцю
 • Придавливание дверима.

Маленькі чорні плями або крапки на нігтях

Колір і зовнішній вигляд нігтя можуть багато чого сказати про загальний стан здоров’я. Якщо людина не може визначити фактичну причину дрібних чорних плям на нігтях, необхідно, щоб доктор вивчив стан і встановив фактичну причину проблеми.

Дрібні чорні плями можуть бути ознакою таких станів:

 • Меланоцитарних родимки
 • Злоякісна меланома
 • Хвороба Аддісона.

Способи лікування

Лікування нігтів буде залежати від того, що є основною причиною стану. Чорні нігті можуть бути болючими, але за допомогою простих домашніх засобів дискомфорт може бути знижений. Можна спробувати наступне, щоб позбутися від точок і плям на нігтях:

 • Після травми нанести холодний компрес на постраждалі області
 • Протизапальні препарати допоможуть знизити набряк і запалення, викликані травмою
 • Потрібно переконатися, що взуття щільно облягає ногу, щоб уникнути роздратування, яке може привести до утворення темних плям або погіршити поточний стан
 • У тих випадках, коли причиною проблеми є грибкова інфекція, варто застосовувати протигрибкові засоби
 • Слід звернутися за медичною допомогою, якщо потемніння поширюються на інші нігті чи ні змін в ході лікування проблеми.

Рекомендації та поради

Слід уникати користуватися чужими лаками для нігтів, а також ножицями і кусачками оскільки це може бути основною причиною зараження. Потрібно використовувати індивідуальні інструменти для педикюру та манікюру під час відвідування салонів краси. Варто уникати глибокого видалення кутикули, так як це може викликати інфекцію.

Необхідно уникати бажання гризти нігті і завжди намагатися тримати їх в чистоті і сухості. Для здоров’я нігтів необхідно харчування, багате вітамінами і білками.Для росту міцних нігтів корисні вітамін B і кальцій, які містяться в яйцях, м’ясі, цільних зернах і молоці.

При наявності врослих нігтів на ногах, не потрібно соромитися звертатися до лікаря. Якщо часто використовуються руки і нігті в роботі, потрібно надягати гумові рукавички для їх захисту.

Домашні засоби

Оцтова кислота може допомогти контролювати проблему темних нігтів на ногах. Необхідно змішати трохи оцту з водою і потримати ноги в такому розчині.Після цього висушити їх і протерти рушником. Повторити ці кроки двічі або тричі, щоб позбутися від проблеми.

Харчова сода

Ефективним засобом від темних плям на нігтях, а також протигрибковим засобом є харчова сода. Потрібно додати трохи харчової соди в невелику кількість води, щоб отримати розчин. Після ванночки з розчину оцту, слід потримати ноги в розчині соди.

Масло чайного дерева

Антимікробні властивості олії чайного дерева роблять його ідеальним домашнім засобом для позбавлення від темних плям на нігтьової пластини.Воно відоме як чудодійний засіб для лікування проблем зі шкірою і волоссям. Потрібно помістити три-чотири краплі олії чайного дерева в ємність, додати достатню кількість води, потім потримати ноги в рідини близько 20 хвилин.

англійська сіль

Це ще один ефективний домашній засіб, яке можна використовувати, щоб позбутися від проблем з нігтями, а також від болю, пов’язаної з ними. Слід змішати близько чверті чашки солі з десятьма чашками теплої води.Тримати ноги в розчині близько п’ятнадцяти-двадцяти хвилин. Якщо виконувати процедуру регулярно, можна легко позбутися від темних плям на нігтях ніг і хворобливих відчуттів, викликаних локальними причинами.

Як змінюються нігті при цукровому діабеті?

Пацієнти, які зіткнулися з цукровим діабетом, знають про те, що подібне поразка є своєрідним випробуванням. На тлі підвищення показників глюкози в організмі відбуваються різні зміни.

Виявляються порушення обміну речовин, на тлі яких випадає волосся, шкіра втрачає еластичність, на руках і ногах пацієнта нігті при цукровому діабеті темніють.Причиною поразки нігтьових пластин може виступати грибкове інфікування. Для здорової людини поразки такого характеру є безпечним і піддається успішному лікуванню.

Впровадження грибкових колоній для діабетика більш небезпечно, пов’язано це з тим, що при СД істотно порушується процес циркуляції крові, а патогенні микроорганизме можуть стрімко поширюватися, викликаючи ураження м’яких тканин.

Псуються нігті при цукровому діабеті.

Що відбувається з нігтями при СД?

Нігті на ногах при цукровому діабеті змінюються через порушення процесу нормальної циркуляції крові по судинах.На ногах чорніють нігті при цукровому діабеті з-за стабільно підвищених концентрацій цукру в крові, в результаті найменших травмацій пластини відбуваються крововиливи. На такому тлі підвищується ризик приєднання бактеріальної флори і появи нагноєння.

Важливо! Почорніння нігтьової пластини – найбільш поширена проблема, з якою стикається більшість діабетиків. Факторами, що провокують прояв такого порушення, часто виступають механічні пошкодження, які проявляються в результаті носіння неякісного взуття.

Почорніння нігтя.

Темні плями на нігтях при цукровому діабеті та інші ураження являють собою не тільки естетичний дефект. Нерідко на такому тлі створюються передумови для розвитку виразки на стопі.

Основна небезпека уражень такого характеру полягає в ампутації кінцівки. Саме тому приділяти увагу прояву найменших змін слід на початкових етапах розвитку ураження. Лікування при СД не завжди можливо проводити в домашніх умовах, часто показана госпіталізація пацієнта.

Грибок нігтя

Нігті і діабет – поняття досить пов’язані. Основна зв’язок простежується в тому, що пацієнти, які страждають на ЦД, частіше здорових людей стикаються з різними порушеннями целостностями і патологічними змінами в будові нігтьової пластини.

До переліку чинників, що сприяють розвитку мікозу, відносять:

 • зниження протекційних властивостей організму діабетика на тлі недостатнього споживання вітамінів і мікроелементів;
 • наявність ран і тріщин на поверхнях стоп;
 • носіння взуття людини, що має грибок.

Увага! Основна причина прояви змін, які зачіпають нігті хворого на ногах і руках, складається в порушенні кровообігу. Оскільки при діабеті в першу чергу страждають нижні кінцівки, нігті на них частіше піддаються змінам.

Грибок нігтів або оніхомікоз проявляється у діабетиків досить часто. Слід зауважити, що подібне поразка не представляє небезпеки для здорової людини і успішно лікується спеціальними медикаментозними засобами.

Для осіб з підвищеною концентрацією цукру в крові, ризик поширення інфекції на м’які тканини стопи в кілька разів вище.

Характерні для грибкового ураження ознаки.

Виявити грибкове ураження досить просто, до характерних ознак відносять:

 • розшарування нігтьової пластини;
 • ущільнення нігтя;
 • зміна кольору на жовто-коричневий або синій.

Основна небезпека такого ураження полягає в безвідповідальному ставленні пацієнтів до власного здоров’я. Часто вони звертаються до дерматолога на останній стадії захворювання після втрати чутливості.

Для позбавлення від грибкового ураження показано комплексний вплив, але навіть вірно підібрана схема терапія не завжди призводить до очікуваного, позитивного результату. На запущеній стадії відбувається повне і безповоротне потемніння пластини, її відновлення є неможливим.

Чому грибок при СД часто розвивається.

Лікування пацієнта, який страждає на діабет, що зіткнулося з онихомикозом повинен підбирати лікар-мікології. Інструкція вважає застосування спреїв для обробки взуття, лаків, призначених для нанесення на вогнище ураження.

Ціна подібних препаратів – висока, не всі мають однакову активністю тому визначати найбільш ефективний засіб, розглядаючи характер ураження повинен лікар.

Особливості лікування

Визначаючи схему терапевтичного впливу, фахівець повинен враховувати характер ураження і його глибину, а також природу інфекції.

Важливо! Схема лікування грибка в кожному конкретному випадку може істотно відрізняться.

Фреза.

При своєчасному зверненні до фахівця лікування грунтується на періодичній обробці ураженої поверхні протигрибковими складами.При прояві потовщень обробка проводиться з використанням спеціальної фрези (на фото) для зняття верхніх шарів пластини і забезпечення проникнення лікарського розчину до вогнищ ураження. У разі, коли подібного впливу недостатньо курс терапії проводиться в умовах стаціонару відділення.

Пацієнтам, які страждають на цукровий діабет потрібно пам’ятати про те, багато протигрибкові засоби для перорального прийому здатні знижувати ефективність сахаростабілізірующіх складів, тому для діабетиків подібний вплив може бути небезпечним.

При виборі засобів для лікування фахівець повинен враховувати, що медикаментозні препарати повинні відповідати наступним вимогам:

 • відсутність лікарського взаємодії із засобами, що знижують показники цукру в крові діабетика;
 • відсутність проявів побічних ефектів на тлі використання;
 • препарати не повинні провокувати гіпоглікемію.

Як лікувати нігті при цукровому діабеті підкаже фахівець, але пацієнти повинні пам’ятати про те, що курс лікування слід пройти до кінця.При необхідності проводиться профілактичне лікування через деякий час.

Обробка протигрибковими засобами.

Відео в цій статті ознайомить читачів з основними особливостями усунення грибка.

Вростання нігтя

Нерідко при цукровому діабеті відбувається вростання нігтьової пластини в навколишні м’які тканини. Ніготь при цьому поступово входить в шкіру, виявляються припухлості і почервоніння в області. Найчастіше пацієнти не реагують на подібне порушення бо не відчуваю болю через зниження чутливості.

Чи можна видаляти врослий ніготь.

Увага! Причиною вростання нігтів при цукровому діабеті часто є носіння незручного, тісного взуття.

При виявленні проблеми такого характеру пацієнт повинен без зволікань звернутися до фахівця. При тривалому ігноруванні порушення підвищується ризик поширення інфекційного вогнища, на тлі чого проявляється поразка не тільки пальців, але і стопи.

У запущених випадках лікування має на увазі використання радикальних методів, заснованих на видаленні ушкодженої нігтьової пластини або всього пальця.

Існуючі методики, що застосовуються для усунення вростання нігтя можна розділити на кілька напрямків:

 • консервативні методики – застосовуються лише за умови відсутності серйозних ускладнень;
 • радикальні – використовуються при вираженому запальному процесі і ускладненнях.

Консервативне лікування має на увазі проведення щоденних ванночок з додатками активних компонентів: сіль і сода, розчин марганцю.У деяких випадках використовуються механічні пристосування: пластини, пружини скоби, що забезпечують усунення деформації.

Хірургічне втручання часто має на увазі видалення всього врослого нігтя або його частини для усунення запалення. Операція проводиться під місцевим наркозом.

Такий вплив має недоліки: оскільки в ході операції видаляється ніготь, нігтьове ложе стає відкритим для впливу різних зовнішніх факторів. Присутня висока ймовірність рецидиву.

Особливості догляду за ногами при СД

Про необхідність дотримання основних правил гігієни відомо всім. Особливо увагу цьому питанню варто приділяти діабетикам. Пов’язано це з тим, що регулярний догляд за нігтями дозволить попередити розвиток небезпечних ускладнень.

Для того щоб зміна нігтів при цукровому діабеті не відбулося потрібно дотримуватись таких правил:

 1. Проведення регулярного, ретельного огляду кожного пальця на наявність змін.При виявленні будь-яких патологічних змін пацієнт повинен звернутися до дерматолога. Своєчасно проведений курс терапії дозволить знизити ймовірність прояви небезпечних наслідків.
 2. Частка ніг від мертвої шкіри. Після ванних процедур шкіру ніг потрібно обробляти з використанням м’якої пемзи.
 3. Регулярна обробка шкірних покривів зволожуючими кремами. Пацієнти повинні приділити увагу вибору якісних складів.
 4. Проведення педикюру, з виключенням ризику отримання травм шкіри.Травматизація може стати причиною розвитку інфекційного процесу.
 5. Забороняється носити взуття інших людей. По пляжу слід ходити у взутті. Також варто відмовитися від відвідин лазень і саун.
 6. При прояві ознак, характерних для будь-якого ураження варто звернутися до фахівця.

Пацієнтам також варто пам’ятати про необхідність вибору якісного взуття.

Варто пам’ятати про те, що ризик прояву поразок нігтьової пластини істотно знижується при встановленні хорошій компенсації цукрового діабету, тому основа профілактики лежить саме у встановленні контролю над перебігом хвороби.Безумовно, про заходи профілактики забувати не слід.

Питання лікарю

Артеменко Ігор, 26 років, м Псков

Добрий день. У мене грибок на пальці ноги. На лівій нозі сам ніготь м’який, а на правій, твердий. Пройшов повний курс обстеження, лікуюся згідно призначень лікаря. Застосовують медикаментозні засоби загального і місцевого впливу, випробував народні рецепти. Грибок вже 4 роки, протягом двох років приймаю Ітрунгар і Фуніт. Чому немає ефективності? Лікування призначено, вірно?

Добрий день, Ігор.Зверніть увагу на те, що процес лікування грибкового ураження завжди досить тривалий. Розгляньте механізм Ваших дій, чи все зроблено правильно? Грибкове ураження вимагає не тільки проведення обробки ураженої зони, важливо обробляти взуття за допомогою спеціальних протигрибкових спреїв.

Якщо протигрибкові засоби протягом декількох років не виявляють власну ефективність, слід розглянути можливість видалення нігтьової пластини. Така процедура проводиться під місцевим наркозом, але застосовується, в крайньому випадку, тому що є присутнім ризик потрапляння патогенних мікроорганізмів на поверхню рани.

Віктор, 38 років, м Дербент

Здравствуйте. У мене на нігті наріст, при обстеженні в ньому був виявлений патогенний міцелій. Освіта присутній на протязі декількох років, не росте не збільшується в розмірах і не поширюється. Підкажіть, як від нього позбутися?

Добрий день, Віктор. Після проведення механічного чищення в медичному закладі повинні застосовуватися протигрибкові препарати загальної та місцевої дії. Тривалість використання коштів близько 3 місяців.Потрібно також підібрати комплекс полівітаміни.

Джерела: http://diabetik.guru/complications/u-diabetika-na-nogtyah-poyavilis-temnye-pyatna.html, http://100simptomov.ru/nogi/temnye-pyatna-ili-tochki-na-nogtyax , http://diabet-expert.com/simptomatika/nogti-saharnyj-diabet-243

Source: narmedsovet.ru

Читайте також

Фото нігтя при цукровому діабеті – Лікування діабету

ВАЖЛИВО! Для того, що б зберегти статтю в закладки, натисніть: CTRL + D

Задати питання ЛІКАРЯ, і отримати БЕЗКОШТОВНИЙ ВІДПОВІДЬ, Ви можете заповнивши на НАШОМУ САЙТІ спеціальну форму, за цим посиланням >>>

Зміст статті:

Diabet Expert

Як змінюються нігті при цукровому діабеті?

Пацієнти, які зіткнулися з цукровим діабетом, знають про те, що подібне поразка є своєрідним випробуванням.На тлі підвищення показників глюкози в організмі відбуваються різні зміни.

Виявляються порушення обміну речовин, на тлі яких випадає волосся, шкіра втрачає еластичність, на руках і ногах пацієнта нігті при цукровому діабеті темніють. Причиною поразки нігтьових пластин може виступати грибкове інфікування. Для здорової людини поразки такого характеру є безпечним і піддається успішному лікуванню.

Впровадження грибкових колоній для діабетика більш небезпечно, пов’язано це з тим, що при СД істотно порушується процес циркуляції крові, а патогенні микроорганизме можуть стрімко поширюватися, викликаючи ураження м’яких тканин.

Псуються нігті при цукровому діабеті.

Що відбувається з нігтями при СД?

Нігті на ногах при цукровому діабеті змінюються через порушення процесу нормальної циркуляції крові по судинах. На ногах чорніють нігті при цукровому діабеті з-за стабільно підвищених концентрацій цукру в крові, в результаті найменших травмацій пластини відбуваються крововиливи. На такому тлі підвищується ризик приєднання бактеріальної флори і появи нагноєння.

Важливо! Почорніння нігтьової пластини – найбільш поширена проблема, з якою стикається більшість діабетиків.Факторами, що провокують прояв такого порушення, часто виступають механічні пошкодження, які проявляються в результаті носіння неякісного взуття.

Почорніння нігтя.

Темні плями на нігтях при цукровому діабеті та інші ураження являють собою не тільки естетичний дефект. Нерідко на такому тлі створюються передумови для розвитку виразки на стопі.

Основна небезпека уражень такого характеру полягає в ампутації кінцівки. Саме тому приділяти увагу прояву найменших змін слід на початкових етапах розвитку ураження.Лікування при СД не завжди можливо проводити в домашніх умовах, часто показана госпіталізація пацієнта.

Грибок нігтя

Нігті і діабет – поняття досить пов’язані. Основна зв’язок простежується в тому, що пацієнти, які страждають на ЦД, частіше здорових людей стикаються з різними порушеннями целостностями і патологічними змінами в будові нігтьової пластини.

До переліку чинників, що сприяють розвитку мікозу, відносять:

 • зниження протекційних властивостей організму діабетика на тлі недостатнього споживання вітамінів і мікроелементів;
 • наявність ран і тріщин на поверхнях стоп;
 • носіння взуття людини, що має грибок.

Увага! Основна причина прояви змін, які зачіпають нігті хворого на ногах і руках, складається в порушенні кровообігу. Оскільки при діабеті в першу чергу страждають нижні кінцівки, нігті на них частіше піддаються змінам.

Грибок нігтів або оніхомікоз проявляється у діабетиків досить часто. Слід зауважити, що подібне поразка не представляє небезпеки для здорової людини і успішно лікується спеціальними медикаментозними засобами.

Для осіб з підвищеною концентрацією цукру в крові, ризик поширення інфекції на м’які тканини стопи в кілька разів вище.

Характерні для грибкового ураження ознаки.

Виявити грибкове ураження досить просто, до характерних ознак відносять:

 • розшарування нігтьової пластини;
 • ущільнення нігтя;
 • зміна кольору на жовто-коричневий або синій.

Основна небезпека такого ураження полягає в безвідповідальному ставленні пацієнтів до власного здоров’я. Часто вони звертаються до дерматолога на останній стадії захворювання після втрати чутливості.

Для позбавлення від грибкового ураження показано комплексний вплив, але навіть вірно підібрана схема терапія не завжди призводить до очікуваного, позитивного результату. На запущеній стадії відбувається повне і безповоротне потемніння пластини, її відновлення є неможливим.

Чому грибок при СД часто розвивається.

Лікування пацієнта, який страждає на діабет, що зіткнулося з онихомикозом повинен підбирати лікар-мікології. Інструкція вважає застосування спреїв для обробки взуття, лаків, призначених для нанесення на вогнище ураження.

Ціна подібних препаратів – висока, не всі мають однакову активністю тому визначати найбільш ефективний засіб, розглядаючи характер ураження повинен лікар.

Особливості лікування

Визначаючи схему терапевтичного впливу, фахівець повинен враховувати характер ураження і його глибину, а також природу інфекції.

Важливо! Схема лікування грибка в кожному конкретному випадку може істотно відрізняться.

Фреза.

При своєчасному зверненні до фахівця лікування грунтується на періодичній обробці ураженої поверхні протигрибковими складами.При прояві потовщень обробка проводиться з використанням спеціальної фрези (на фото) для зняття верхніх шарів пластини і забезпечення проникнення лікарського розчину до вогнищ ураження. У разі, коли подібного впливу недостатньо курс терапії проводиться в умовах стаціонару відділення.

Пацієнтам, які страждають на цукровий діабет потрібно пам’ятати про те, багато протигрибкові засоби для перорального прийому здатні знижувати ефективність сахаростабілізірующіх складів, тому для діабетиків подібний вплив може бути небезпечним.

При виборі засобів для лікування фахівець повинен враховувати, що медикаментозні препарати повинні відповідати наступним вимогам:

 • відсутність лікарського взаємодії із засобами, що знижують показники цукру в крові діабетика;
 • відсутність проявів побічних ефектів на тлі використання;
 • препарати не повинні провокувати гіпоглікемію.

Як лікувати нігті при цукровому діабеті підкаже фахівець, але пацієнти повинні пам’ятати про те, що курс лікування слід пройти до кінця.При необхідності проводиться профілактичне лікування через деякий час.

Обробка протигрибковими засобами.

Відео в цій статті ознайомить читачів з основними особливостями усунення грибка.

Вростання нігтя

Нерідко при цукровому діабеті відбувається вростання нігтьової пластини в навколишні м’які тканини. Ніготь при цьому поступово входить в шкіру, виявляються припухлості і почервоніння в області. Найчастіше пацієнти не реагують на подібне порушення бо не відчуваю болю через зниження чутливості.

Чи можна видаляти врослий ніготь.

Увага! Причиною вростання нігтів при цукровому діабеті часто є носіння незручного, тісного взуття.

При виявленні проблеми такого характеру пацієнт повинен без зволікань звернутися до фахівця. При тривалому ігноруванні порушення підвищується ризик поширення інфекційного вогнища, на тлі чого проявляється поразка не тільки пальців, але і стопи.

У запущених випадках лікування має на увазі використання радикальних методів, заснованих на видаленні ушкодженої нігтьової пластини або всього пальця.

Існуючі методики, що застосовуються для усунення вростання нігтя можна розділити на кілька напрямків:

 • консервативні методики – застосовуються лише за умови відсутності серйозних ускладнень;
 • радикальні – використовуються при вираженому запальному процесі і ускладненнях.

Консервативне лікування має на увазі проведення щоденних ванночок з додатками активних компонентів: сіль і сода, розчин марганцю.У деяких випадках використовуються механічні пристосування: пластини, пружини скоби, що забезпечують усунення деформації.

Хірургічне втручання часто має на увазі видалення всього врослого нігтя або його частини для усунення запалення. Операція проводиться під місцевим наркозом.

Такий вплив має недоліки: оскільки в ході операції видаляється ніготь, нігтьове ложе стає відкритим для впливу різних зовнішніх факторів. Присутня висока ймовірність рецидиву.

Особливості догляду за ногами при СД

Про необхідність дотримання основних правил гігієни відомо всім. Особливо увагу цьому питанню варто приділяти діабетикам. Пов’язано це з тим, що регулярний догляд за нігтями дозволить попередити розвиток небезпечних ускладнень.

Для того щоб зміна нігтів при цукровому діабеті не відбулося потрібно дотримуватись таких правил:

 1. Проведення регулярного, ретельного огляду кожного пальця на наявність змін.При виявленні будь-яких патологічних змін пацієнт повинен звернутися до дерматолога. Своєчасно проведений курс терапії дозволить знизити ймовірність прояви небезпечних наслідків.
 2. Частка ніг від мертвої шкіри. Після ванних процедур шкіру ніг потрібно обробляти з використанням м’якої пемзи.
 3. Регулярна обробка шкірних покривів зволожуючими кремами. Пацієнти повинні приділити увагу вибору якісних складів.
 4. Проведення педикюру, з виключенням ризику отримання травм шкіри.Травматизація може стати причиною розвитку інфекційного процесу.
 5. Забороняється носити взуття інших людей. По пляжу слід ходити у взутті. Також варто відмовитися від відвідин лазень і саун.
 6. При прояві ознак, характерних для будь-якого ураження варто звернутися до фахівця.

Пацієнтам також варто пам’ятати про необхідність вибору якісного взуття.

Варто пам’ятати про те, що ризик прояву поразок нігтьової пластини істотно знижується при встановленні хорошій компенсації цукрового діабету, тому основа профілактики лежить саме у встановленні контролю над перебігом хвороби.Безумовно, про заходи профілактики забувати не слід.

Питання лікарю

Артеменко Ігор, 26 років, м Псков

Добрий день. У мене грибок на пальці ноги. На лівій нозі сам ніготь м’який, а на правій, твердий. Пройшов повний курс обстеження, лікуюся згідно призначень лікаря. Застосовують медикаментозні засоби загального і місцевого впливу, випробував народні рецепти. Грибок вже 4 роки, протягом двох років приймаю Ітрунгар і Фуніт. Чому немає ефективності? Лікування призначено, вірно?

Добрий день, Ігор.Зверніть увагу на те, що процес лікування грибкового ураження завжди досить тривалий. Розгляньте механізм Ваших дій, чи все зроблено правильно? Грибкове ураження вимагає не тільки проведення обробки ураженої зони, важливо обробляти взуття за допомогою спеціальних протигрибкових спреїв.

Якщо протигрибкові засоби протягом декількох років не виявляють власну ефективність, слід розглянути можливість видалення нігтьової пластини. Така процедура проводиться під місцевим наркозом, але застосовується, в крайньому випадку, тому що є присутнім ризик потрапляння патогенних мікроорганізмів на поверхню рани.

Віктор, 38 років, м Дербент

Здравствуйте. У мене на нігті наріст, при обстеженні в ньому був виявлений патогенний міцелій. Освіта присутній на протязі декількох років, не росте не збільшується в розмірах і не поширюється. Підкажіть, як від нього позбутися?

Добрий день, Віктор. Після проведення механічного чищення в медичному закладі повинні застосовуватися протигрибкові препарати загальної та місцевої дії. Тривалість використання коштів близько 3 місяців.Потрібно також підібрати комплекс полівітаміни.

Джерело: http://diabet-expert.com/simptomatika/nogti-saharnyj-diabet-243

Поразки нігтів при діабеті

Одна з частин тіл, на яку негативно впливає цукровий діабет, – пальці рук і ніг з нігтями. Нігтьова пластинка при цукровому діабеті будь-якого типу страждає через банального травмування. Будь поріз або рана заживають довго, діабетик рідко відчуває, що щось не так, а проблему посилюється на тлі зміни складу крові і ламкість судин.Часті проблеми при цукровому діабеті – потемніння пластини, вростання в м’які тканини або поріз з нагноєнням. Часто приєднується бактеріальна або грибкова інфекція.

Як відбивається цукровий діабет на нігтях?

Потемніння

Потемніння нігтя, тобто зміна кольору на чорний у діабетика, виникає через особливої ​​течії цукрового діабету і його згубного впливу на кровоносну систему. Недуга уповільнює циркуляцію крові по судинах, отже, погіршує кровообіг, що негативно впливає на кінцівки.Чорніє рогова пластина на тлі ламкість судин, що розвивається під впливом постійного підвищеного цукру в крові, тому відбуваються крововиливи при найменшому травмуванні нігтьової пластинки. Надалі це загрожує приєднанням бактеріальної інфекції з розвитком нагноєння.

чорніє рогові пластини – часта і небезпечна проблема діабетика. Чорніють нігтики по ряду причин. Факторами зміни кольору виступають гематома і часті крововиливи під роговими пластинами. Постійний тиск на пальці ніг при носінні неякісного взуття і надмірна крихкість кров’яних судин – основні причини проблеми.

Поразки нігтів і темні плями на нігтях не тільки косметичний дефект. Чорні нігті у діабетиків можуть стати провокуючим фактором до розвитку діабетичної виразки на стопі, що загрожує видаленням кінцівки, якщо вчасно не лікувати хворобу. Разом з темними плямами на нігтях відчуваються постійні болі, які знімаються тільки сильними медикаментами. На початкових етапах лікування проводиться в домашніх умовах. Якщо ефекту немає, показана госпіталізація.

Вросший ніготь при СД

Вросший ніготь ще один наслідок цукрового діабету.Через недостатньо нормальної роботи м’язів ніг, циркуляція крові в кінцівках порушена. Неправильний догляд також призводить до вростання нігтя в м’які тканини. Такий стан загрожує розвитком запалення і приєднання інфекції з поширенням на всю кінцівку. Для вирішення проблеми може знадобитися хірургічне втручання.

Уникнути врослі нігті при цукровому діабеті легко, якщо хворий буде вчасно размягчать і підстригати пластину. Не виключена можливість використання спеціальних медикаментів і хірургічної корекції форми пластини.Ще існує варіант видалення нігтьової пластини, якщо немає можливості постійно контролювати процес зростання нігтя.

Грибок і його небезпека

Нігті на ногах часто вражаються грибковою інфекцією, званої мікозів. Візуальні симптоми з’являються на одному або відразу декількох нігтях:

Причини розвитку мікозу на нозі:

 • зараження патогеном при контакті з інфікованими поверхнями, чуже взуття;
 • наявність ран і тріщин, що прискорює процес ураження;
 • слабкий імунітет на тлі недостатності дієтичного харчування діабетика.

Лікування грибка у діабетика можливо декількома способами:

 • прийом протигрибкових препаратів;
 • дотримання ретельної гігієни ніг і чистоти одягу та взуття;
 • відмова від носіння чужих речей і користування загальними предметами побуту.

Повернутися до списку

Порізи тканин ніг

Це одна з найчастіших проблем ніг, пальців і нігтів при діабеті. На тлі розвитку діабетичної стопи, що супроводжується порушенням чутливості тканин, порізи нерідко інфікуються грибком або іншими патогенними мікроорганізмами, довго гояться.При цьому діабетик не звертає на них уваги, так як не відчуває. Такі стани можуть призвести до розвитком гангрени і діабетичного сепсису.

Тому важливо постійно оглядати ноги і руки з нігтьовими пластинами на наявність порізів і ран. При виявленні таких важливо обробити місце укусу антисептиками, обмотати місце порізу бинтами або заклеїти пластиром. Якщо не виконати ці прості дії в разі порізу, можливе утворення виразки стопи, а також розвиток нагноєння.

Особливості догляду

Стеження за гігієною ніг і рук, постійне состріганіе нігтьової пластини і огляд стану шкіри виступають заходами профілактики ускладнень при цукровому діабеті.

Щоб ноги були здоровими, щодня потрібно виконувати такі дії:

 • Регулярно оглядати кожен палець і ніготь на предмет будь-якого порушення.
 • Очищати ноги від мертвої шкіри і мозолів.
 • Обробляти шкіру зволожуючими кремами.
 • Акуратно підстригати і підпилювати манікюрною пилою рогові пластини.
 • Своєчасно звертатися до лікаря при виявленні невластивих проявів.

Обов’язковою є лікування уражених частин ніг по схемі, складеній лікарем.Носити потрібно тільки зручну і якісне взуття. Діабетикам не рекомендується розпарювати кінцівки і механічно обробляти шкіру, наприклад, грубої пемзою і жорсткими щіточками для стоп. Якщо з’явилися рани або потемнів ніготь – не можна використовувати хімічні засоби для шкіри, так як це може посилити проблему.

Інформація дана тільки для загального ознайомлення і не може бути використана для самолікування.Не варто займатися самолікуванням, це може бути небезпечно. Завжди консультуйтеся з лікарем. При часткове або повне копіювання матеріалів з сайту, активне посилання на неї обов’язкове.

Джерело: http://etodiabet.ru/diab/simptomy/porazheniya-nogtej-pri-diabete.html

Цукровий діабет грибок нігтів ногах

Грибок нігтів на ногах при цукровому діабеті

Багатьом відомо, що цукровий діабет порушує звичну життєдіяльність хворої людини, викликаючи інші супутні захворювання.Одним з найпоширеніших проявів наслідків цукрового діабету вважається пошкодження нігтів на ногах. Таке захворювання відоме в медицині під назвою оніхомікоз, якому більше схильні до діабетики, ніж здорові люди.

Чому уражаються нігті при діабеті?

Дуже часто пошкоджуються при діабеті нігті на пальцях ніг, що викликано поганою циркуляцією крові в нижніх кінцівках. Для інших людей, які не є діабетиками, такий процес не є серйозної проблеми для здоров’я, оскільки в більшості випадків легко піддається лікуванню.При цукровому діабеті мікроби, які є причиною утворення грибка, можуть швидко поширитися по всій поверхні стопи, пошкоджуючи м’які тканини.

Розпізнати грибок на нігтях не так складно: вони стають жовто-коричневого або навіть чорного кольору, а сама пластина значно ущільнюється і починає розшаровуватися. У таких випадках знадобитися комплексне лікування, яке при цьому не завжди може дати позитивний ефект. Особливо це стосується випадків, коли ніготь вже почорнів, адже відновити його нормальну структуру неможливо.

Діабетики часто звертаються до фахівців вже на пізній стадії онихомикоза, оскільки у них значно знижується чутливість кінцівок. При цьому разом з потом хворого виділяється глюкоза, яка створює сприятливі умови для зростання грибка.

Вростання пластини в тканини

Ще одним проявом можливих ускладнень при цукровому діабеті прийнято вважати вростання нігтя в м’які тканини. Відбувається це також через недостатню циркуляції крові в нижніх кінцівках.Нігті починають поступово входити в шкіру при носінні незручного взуття, а проявляється такий процес почервонінням і припухлістю пальців.

Якщо такий процес буде пущений на самоплив, надання медичної допомоги не відбулося, незабаром врослий ніготь неминуче призведе до нагноєння і інфікування не тільки пальців, але і всієї стопи. При цьому можуть знадобитися навіть такі радикальні заходи як видалення пластини або ураженого пальця, викликаючи утворення так званої «діабетичної стопи».

Лікування оніхомікозу у діабетиків

Лікування грибкового захворювання в деяких випадках може відрізнятися, оскільки до уваги повинен братися тип інфекції та глибина її проникнення. Якщо ураження нігтьових пластин було виявлено відразу після його виникнення, можна обійтися щоденною обробкою його поверхні спеціальним протигрибковим засобом. Прибрати сильні потовщення можна за допомогою спеціальної бормашини, але при цьому буде потрібно ще і комплексне лікування в стаціонарі.

Складність лікування грибка на ногах при цукровому діабеті полягає в тому, що деякі протигрибкові засоби можуть вплинути на ефективність препаратів, що знижують цукор.

Саме тому при виборі лікарських засобів вони повинні відповідати таким вимогам:

 • у них повинно бути відсутнім взаємодія з протидіабетичними засобами;
 • не повинні викликати гіпоглікемічністану;
 • повинні виключатися побічні явища.
Профілактичні заходи

Всі хворі на цукровий діабет з метою профілактики виникнення оніхомікозу на пальцях ніг повинні акуратно і правильно стригти нігті, не обрізаючи їх куточки, а акуратно запілівая пилкою. Також важливо щотижня проводити косметичний педикюр. Щоб виключити тиск на нігтьові пластини, слід носити тільки зручне взуття, що відповідає розміру.

Хворим варто дотримуватися таких рекомендацій, спрямованих на профілактику захворювання:

 • регулярно ретельно мити стопи з милом, обережно витираючи їх рушником насухо;
 • відмовитися від носіння взуття з вузьким носком і на високих підборах;
 • уникати перегрівання стоп, що викликає потовиділення;
 • носити шкарпетки з натуральних матеріалів -хлопка або вовни, добре всмоктують вологу;
 • не носити чуже взуття;
 • не відвідувати громадську лазню;
 • користуватися протигрибковими засобами.

Лише дбайливе ставлення до власного здоров’я та дотримання особистої гігієни дозволять уникнути багатьох ускладнень, які спричиняє за собою грибок нігтів при цукровому діабеті.

Головний діабетології РФ: «Щоб цукор був у нормі, промийте шкіру навколо пупка і на 8 годин …»

Грибок нігтів на ногах при цукровому діабеті

Багатьом відомо, що цукровий діабет порушує звичну життєдіяльність хворої людини, викликаючи інші супутні захворювання.Одним з найпоширеніших проявів наслідків цукрового діабету вважається пошкодження нігтів на ногах. Таке захворювання відоме в медицині під назвою оніхомікоз, якому більше схильні до діабетики, ніж здорові люди.

Чому уражаються нігті при діабеті?

Дуже часто пошкоджуються при діабеті нігті на пальцях ніг, що викликано поганою циркуляцією крові в нижніх кінцівках. Для інших людей, які не є діабетиками, такий процес не є серйозної проблеми для здоров’я, оскільки в більшості випадків легко піддається лікуванню.При цукровому діабеті мікроби, які є причиною утворення грибка, можуть швидко поширитися по всій поверхні стопи, пошкоджуючи м’які тканини.

Розпізнати грибок на нігтях не так складно: вони стають жовто-коричневого або навіть чорного кольору, а сама пластина значно ущільнюється і починає розшаровуватися. У таких випадках знадобитися комплексне лікування, яке при цьому не завжди може дати позитивний ефект. Особливо це стосується випадків, коли ніготь вже почорнів, адже відновити його нормальну структуру неможливо.

Діабетики часто звертаються до фахівців вже на пізній стадії онихомикоза, оскільки у них значно знижується чутливість кінцівок. При цьому разом з потом хворого виділяється глюкоза, яка створює сприятливі умови для зростання грибка.

Вростання пластини в тканини

Ще одним проявом можливих ускладнень при цукровому діабеті прийнято вважати вростання нігтя в м’які тканини. Відбувається це також через недостатню циркуляції крові в нижніх кінцівках.Нігті починають поступово входити в шкіру при носінні незручного взуття, а проявляється такий процес почервонінням і припухлістю пальців.

Якщо такий процес буде пущений на самоплив, надання медичної допомоги не відбулося, незабаром врослий ніготь неминуче призведе до нагноєння і інфікування не тільки пальців, але і всієї стопи. При цьому можуть знадобитися навіть такі радикальні заходи як видалення пластини або ураженого пальця, викликаючи утворення так званої «діабетичної стопи».

Лікування оніхомікозу у діабетиків

Лікування грибкового захворювання в деяких випадках може відрізнятися, оскільки до уваги повинен братися тип інфекції та глибина її проникнення. Якщо ураження нігтьових пластин було виявлено відразу після його виникнення, можна обійтися щоденною обробкою його поверхні спеціальним протигрибковим засобом. Прибрати сильні потовщення можна за допомогою спеціальної бормашини, але при цьому буде потрібно ще і комплексне лікування в стаціонарі.

Складність лікування грибка на ногах при цукровому діабеті полягає в тому, що деякі протигрибкові засоби можуть вплинути на ефективність препаратів, що знижують цукор.

Саме тому при виборі лікарських засобів вони повинні відповідати таким вимогам:

 • у них повинно бути відсутнім взаємодія з протидіабетичними засобами;
 • не повинні викликати гіпоглікемічністану;
 • повинні виключатися побічні явища.
Профілактичні заходи

Всі хворі на цукровий діабет з метою профілактики виникнення оніхомікозу на пальцях ніг повинні акуратно і правильно стригти нігті, не обрізаючи їх куточки, а акуратно запілівая пилкою. Також важливо щотижня проводити косметичний педикюр. Щоб виключити тиск на нігтьові пластини, слід носити тільки зручне взуття, що відповідає розміру.

Хворим варто дотримуватися таких рекомендацій, спрямованих на профілактику захворювання:

 • регулярно ретельно мити стопи з милом, обережно витираючи їх рушником насухо;
 • відмовитися від носіння взуття з вузьким носком і на високих підборах;
 • уникати перегрівання стоп, що викликає потовиділення;
 • носити шкарпетки з натуральних матеріалів -хлопка або вовни, добре всмоктують вологу;
 • не носити чуже взуття;
 • не відвідувати громадську лазню;
 • користуватися протигрибковими засобами.

Лише дбайливе ставлення до власного здоров’я та дотримання особистої гігієни дозволять уникнути багатьох ускладнень, які спричиняє за собою грибок нігтів при цукровому діабеті.

Головний діабетології РФ: «Щоб цукор був у нормі, промийте шкіру навколо пупка і на 8 годин …»

Що робити з грибком нігтів при діабеті

Люди, які хворіють на цукровий діабет, частіше за інших схильні до шкірних захворювань, в тому числі грибкових уражень стоп і нігтів.

За даними досліджень ризик заразиться онихомикозом для діабетиків в 3-3,5 рази вище, ніж для людей з нормальним рівнем цукру в крові.

З чим це пов’язано?

У діабетиків разом з потом виділяється глюкоза, яка створює ідеальні умови для розвитку спор грибка. Ситуація ускладнюється ще більше, якщо у хворого дуже сильно пітніють ноги або він носить незручне взуття.

Крім цього у таких хворих знижується больовий поріг і вони можуть помітити появу больових відчуттів внаслідок деформації нігтя занадто пізно.

Як проводиться лікування

Лікування грибка нігтів у хворих на цукровий діабет дуже важко. Це пов’язано з тим, що їм протипоказано застосування досить великої частини протигрибкових мазей і таблеток.

Дуже важливо при прояві перших симптомів захворювання звернутися до лікаря-дерматолога і здати відповідні аналізи. Настійно не рекомендується в першу чергу вдаватися до рецептів народної медицини. так як в цьому випадку ви ризикуєте втратити дорогоцінний час.

Використання народної медицини, звичайно ж, допускається, однак робити це слід під чуйним керівництвом лікаря.

На жаль, порадити будь-які ліки ми не можемо. При цукровому діабеті лікування грибка нігтів підбирається індивідуально, грунтуючись на даних про межлекарственних взаємодії різних фармакологічних груп.

У цій ситуації всі ліки вибирають на підставі наступних вимог:

 • Відсутність взаємодії між протигрибковими препаратами і медикаментами, які використовуються для лікування діабету.
 • Відсутність гіпоглікемічних станів.
 • Відсутність побічних ефектів.

Як прискорити лікування при діабеті

Щоб прискорити лікування грибка при цукровому діабеті рекомендуємо дотримуватися наступних простих рекомендацій:

 1. Слідкуйте за тим, щоб рівень цукру в крові відповідав нормам, які вказав вам лікар. В цьому випадку з потім буде виділятися менше глюкози і для грибків умови розмноження будуть менш сприятливими.
 2. Поліпшуйте циркуляцію крові в ногах. Цьому сприяють часті прогулянки в зручному взутті. Дуже важливо, щоб вона не натирала мозолі, не тиснула і дихала. Підвищена пітливість ніг протипоказана.
 3. Щодня мийте ноги в теплій воді з м’яким милом. Не забувайте ретельно витирати всю стопу і ділянки між пальцями.
 4. При сухості ніг використовуйте зволожуючі креми, щоб запобігти появі тріщин на ступнях.
 5. Всі подряпини і тріщини на шкірі ніг потрібно обов’язково обробити протигрибковими засобами (які дозволив використовувати лікар).
 6. Не допускайте перегрівання ніг. Не потрібно прикладати до них грілки або близько їх підносити до радіаторів опалення.

У хворих на цукровий діабет грибок нігтів може розвиватися набагато швидше, тому радимо не втрачати час і при першій же ситуації звертатися за кваліфікованою допомогою. В іншому випадку крім онихомикоза можна отримати грибок стопи і шкірні інфекції.

Джерела: http://adiabet.ru/lechenie/gribok-nogtej-na-nogax.html, http: // poka-gribok.com / notes / chto-delat-s-gribkom-nogtej-pri-diabete.html

Коментарів поки немає!

Вибрані статті
Кирказон лікувальні властивості і протипоказання

Кирказон ломоносовідний (Кирказон звичайний) Aristolochia clematitis далі.

Які рослини цілющі властивості

Цілющі властивості рослини материнка Рослина материнка має багато назв, далі.

Чи робити дитині щеплення від кліщового енцефаліту

Чим відрізняються види щеплень від кліщового енцефалітаІММУНіІММУНТ Інжект далі.

Застосування ефірних масел косметиці

Колись ефірні масла і бальзамічні смоли коштували далі.

Щеплення 6 років відгуки

До нашого сайту звернулися далі.

Гипотиреоз ознаки і лікування

Гіпотиреоз щитовидної залози: симптоми і далі.

Популярні статті

Ангіна лікування в домашніх умовах швидко форум

Як вилікувати горло домашніми засобами? Автор 13 січня 2010, 21:37 У мене з 8 січня болить горло, червоне.Була у двох лікарів.

Сироїдіння користь і шкода

Сироїдіння – шкода чи користь? Особливе ставлення до їжі – одна з характерних рис сучасного суспільства, сьогодні кожен може вибрати, ніж йому харчуватися. На цьому.

Рясні виділення після антибіотиків

Рясні виділення білого кольору Виділення у жінки залежать від періоду циклу. Бувають різні за кольором і рясності. У період перед.

Джерело: http://dobroezdorove.ru/lechenie-gribka-nogtej/saharnyj-diabet-gribok-nogtej-nogah.html

Source: lechitesami.ru

Читайте також

Нігті при цукровому діабеті – плями, грибок

Цукровий діабет відноситься до одних з видів порушення роботи залоз внутрішньої секреції, результатом, якого стає алопеція, потемніння нігтів на верхніх і нижніх кінцівках, зниження еластичності шкіри, що веде до прискорення процесу її старіння.

Відомо, що солодке середовище створює оптимальні умови для розмноження мікозних форм в організмі діабетика.При підвищеному вмісті цукру в крові спостерігається незначне осадження глюкози у вигляді гемоглобіну і несуттєве збільшення вмісту речовини в клітинах.

Частина надлишкової концентрації глюкози виділяється з потом і сечею, а оскільки носіння взуття забезпечує ще й наявність вологи в області нігтів і підошов хворого, загальний вплив цих умов забезпечує необхідні передумови для появи мікозних колоній.

Як змінюються нігті при діабеті

Цукровий діабет відноситься до одних з видів порушення роботи залоз внутрішньої секреції, результатом, якого стає алопеція, потемніння нігтів на верхніх і нижніх кінцівках, зниження еластичності шкіри, що веде до прискорення процесу її старіння.

Відомо, що солодке середовище створює оптимальні умови для розмноження мікозних форм в організмі діабетика. При підвищеному вмісті цукру в крові спостерігається незначне осадження глюкози у вигляді гемоглобіну і несуттєве збільшення вмісту речовини в клітинах.

Частина надлишкової концентрації глюкози виділяється з потом і сечею, а оскільки носіння взуття забезпечує ще й наявність вологи в області нігтів і підошов хворого, загальний вплив цих умов забезпечує необхідні передумови для появи мікозних колоній.

Як змінюються нігті при діабеті

Грибок нігтів на ногах при діабетеілі потемніння пластин виникає при порушенні цілісності тканин з подальшим висхідним розширенням області локалізації інфекції і поразкою ділянок шкіри, розташованих під нігтьовими пластинами пальців. Основною причиною оніхомікозу дерматологи вважають порушення нормального кровопостачання області нижніх кінцівок.

Сприятливі умови для розвитку інфекції створює:

 • наявність у хворого тріщин, потертостей та інших пошкоджень цілісності шкіри стопи,
 • варикозне розширення вен;
 • надмірна пітливість ніг;
 • особливості анатомічної будови ступень;
 • порушення кровопостачання області нижніх кінцівок;
 • патології роботи залоз внутрішньої секреції і нервової системи хворого;
 • порушення метаболізму;
 • придбані травми і деформації в області стоп хворого;
 • порушення роботи судинної системи;
 • носіння тісного та незручного взуття;
 • порушення правил особистої гігієни хворого.

Характерною особливістю, що відрізняє динаміку розвитку хвороби у пацієнтів, що мають патології роботи залоз внутрішньої секреції є висока швидкість прогресування порушення, особливо чітко виявляється для хворих, що мають рани на поверхні ніг.

Сприятливі умови для розвитку інфекції створює:

 • наявність у хворого тріщин, потертостей та інших пошкоджень цілісності шкіри стопи,
 • варикозне розширення вен;
 • надмірна пітливість ніг;
 • особливості анатомічної будови ступень;
 • порушення кровопостачання області нижніх кінцівок;
 • патології роботи залоз внутрішньої секреції і нервової системи хворого;
 • порушення метаболізму;
 • придбані травми і деформації в області стоп хворого;
 • порушення роботи судинної системи;
 • носіння тісного та незручного взуття;
 • порушення правил особистої гігієни хворого.

Характерною особливістю, що відрізняє динаміку розвитку хвороби у пацієнтів, що мають патології роботи залоз внутрішньої секреції є висока швидкість прогресування порушення, особливо чітко виявляється для хворих, що мають рани на поверхні ніг.

Неправильний вибір стратегії терапевтичного впливу може призвести до появи ускладнень у вигляді так званої стопи діабетика, яка в критичній фазі загрожує ампутацією нижніх кінцівок.

Тема: У бабусі нормалізувався цукор в крові!

Від кого: Христина ([email protected])

Кому: Адміністрації diabeto.ru

Кристина
м Москва

Діабетом моя бабуся хворіє давно (2 тип), але останнім часом пішли ускладнення на ноги і внутрішні органи.

Випадково знайшла статтю в інтернеті, яка в прямому сенсі врятувала життя. Мене там безкоштовно проконсультували по телефону і відповіли на всі питання, розповіли як лікувати діабет.

Через 2 тижні після проходження курсу лікування у бабусі навіть настрій змінилося. Сказала, що ноги вже не болять і виразки не прогресують, на наступному тижні підемо на прийом до лікаря. Скидаю посилання на статтю

Потемніння нігтьової пластини

Темні плями на нігтях при цукровому діабетередко з’являються в результаті контакту з грибковим збудником типу Кандида. Часто інфікування настає в результаті взаємодії з грибкової середовищем у вигляді дерматофитов.

На початкових стадіях патології хворий відчуває почуття сильного сверблячки з одночасною появою ран, в яких поселяються хвороботворні суперечки.

Результатом змін може бути те, що нігті на ногах при цукровому діабетепріобретают жовто-коричневий, синій або темний колір. На тлі цього відбувається підвищення твердості шару, розташованого під нігтями з одночасним збільшенням крихкості, появою рихлості і розшарування рогового шару пластини.

В ряді випадків фахівці відзначають появу на поверхні пластин світлих смуг, які з плином часу набувають жовтого відтінку.

Грибок нігтів

Грибкова інфекція потрапляє на ноги діабетика при зниженні імунної функції організму, при безпосередньому контакті області пошкодження структури тканин зі збудником патології, що відбувається при використанні предметів загального користування в місцях підвищеної вологості і скупчення великої кількості людей (басейнах, саунах, спортивних залах, пляжах).Наявність мікозной інфекції на поверхні нігтів може провокувати утворення трофічних виразок, розм’якшення оточуючих пластину тканин з подальшим вростанням нігтя всередину неї.

Під впливом зазначених факторів, при проникненні грибкової інфекції в шарі епідермісу відбувається зміна типу мікрофлори, в результаті якого він стає патогенним і провокує зміну складу поту. А оскільки піт є ідеальним середовищем для розвитку спорових форм, розвиток захворювання носить стрімкий характер.

Відсутність своєчасних терапевтичних заходів може викликати зміну товщини нігтя, пошкодження м’яких тканин з приєднанням вторинної інфекції, набряку, розвитку процесу гниття з загрозою розвитку гангрени.

Лікування

Порушення досить складно піддається терапії, оскільки, з огляду на втрату чутливості, притаманну патології, хворі часто звертаються за медичною допомогою в запущеній стадії хвороби.

Грибок нігтів

Грибкова інфекція потрапляє на ноги діабетика при зниженні імунної функції організму, при безпосередньому контакті області пошкодження структури тканин зі збудником патології, що відбувається при використанні предметів загального користування в місцях підвищеної вологості і скупчення великої кількості людей (басейнах, саунах, спортивних залах, пляжах).Наявність мікозной інфекції на поверхні нігтів може провокувати утворення трофічних виразок, розм’якшення оточуючих пластину тканин з подальшим вростанням нігтя всередину неї.

Під впливом зазначених факторів, при проникненні грибкової інфекції в шарі епідермісу відбувається зміна типу мікрофлори, в результаті якого він стає патогенним і провокує зміну складу поту. А оскільки піт є ідеальним середовищем для розвитку спорових форм, розвиток захворювання носить стрімкий характер.

Відсутність своєчасних терапевтичних заходів може викликати зміну товщини нігтя, пошкодження м’яких тканин з приєднанням вторинної інфекції, набряку, розвитку процесу гниття з загрозою розвитку гангрени.

Лікування

Порушення досить складно піддається терапії, оскільки, з огляду на втрату чутливості, притаманну патології, хворі часто звертаються за медичною допомогою в запущеній стадії хвороби.

У випадку, якщо хворий звернувся за допомогою на стадії зміни товщини нігтьової пластини проводиться механічна обробка нігтя для забезпечення ефективного проникнення лікарського речовини до осередку патології.Лікувати грибок нігтів при діабеті разі звернення пацієнта за допомогою на початковій стадії хвороби можна шляхом обробки інфікованого ділянки протигрибковими препаратами. При лікуванні важких форм оніхомікозу можуть призначатися внутрішньовенні ін’єкції в поєднанні з протигрибковими препаратами (Тербинафин, Итраконазол, Дифлюкан, Кетоконазол).

В якості додаткових коштів у складі комплексної терапії можуть застосовуватися імуностимулятори, вітаміни, мінеральні добавки.

Специфіка терапії для діабетиків полягає в тому, що в залежності від стадії хвороби і форми цукрового діабету пацієнтам протипоказане лікування з використанням здебільшого відомих протигрибкових мазей.

У зв’язку з цим лікарі рекомендують при появі перших симптомів патології звернутися за медичною допомогою для проведення обстеження з метою підбору підходящого для терапії препарату. При підборі кошти від грибка нігтів при діабетедерматолог оцінює взаємодію медикаментів, підбираючи мазь таким чином, щоб вона не знижувала ефективність засобів корекції метаболізму, нормалізації концентрації цукру в крові, інгібіторів АПФ.

Хороший терапевтичний ефект мають антигрибкові ванночки з оцту або чистотілу, які дозволяють зробити структуру нігтя м’якшою, в результаті чого рекомендовані лікарем мазі або крему проникають до вогнища ураження раніше, знижуючи тривалість терапії.В цілому ж курс лікування мікозного поразки у діабетиків становить від 2 до 9 міс.

Профілактика і рекомендації

Позбавлення від мікозних утворень в області нігтів займає тривалий час і не завжди має сприятливий прогноз на одужання. У зв’язку з цим дерматологи рекомендують дотримуватися ряду заходів, які мінімізують ймовірність зараження:

 • Віддавати перевагу білизні, шкарпеток і панчіх, виготовленим з натуральних матеріалів, які при відділенні поту поглинають вологу, не допускаючи розвиток хвороби.
 • При проведенні манікюру і педикюру необхідно користуватися особистими інструментами і індивідуальними гігієнічними засобами.
 • Частіше мити ноги, використовуючи теплу воду і антигрибкові засоби, наприклад, дігтярне мило.
 • Періодично перевіряти поверхню ніг, стоп і простору між пальцями на наявність травм, порушення цілісності структури і при їх виявленні проводити негайну обробку області патології за допомогою антисептика (МІКОСТОП).
 • При відвідуванні громадських місць необхідно користуватися своїми тапочками, уникати контакту ніг з поверхнею підлоги басейнів або саун.
 • Користуватися зручним взуттям, що забезпечує гарне провітрювання внутрішньої поверхні черевик і виключає травматизм поверхні стопи.
 • Необхідно частіше ходити пішки, оскільки при цьому забезпечується нормалізація циркуляції крові в області ніг.
 • Виключити носіння чужих ляпас при відвідуванні гостей і надягати шкарпетки в разі примірки взуття перед покупкою.

Рейтинг автора

Написано статей

Чи була стаття корисною?
Оцініть матеріал за п’ятибальною шкалою!

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете поділитися своєю думкою, досвідом – напишіть коментар нижче..