Ногти

Білі горизонтальні смуги на нігтях: Білі смуги на нігтях: причини, симптоми і лікування

Білі смуги на нігтях: причини, симптоми і лікування

Білі смуги на нігтях (лейконихия) – симптом, який характеризується патологічною зміною нігтьової пластини, може бути ознакою протікання патологічних процесів в організмі або проявляється після механічного пошкодження.

Встановити точну причину того, чому на нігтях рук з’являються білі смуги, може тільки лікар шляхом проведення фізикального огляду та необхідних лабораторно-діагностичних процедур.

Етіологія

Вертикальні або горизонтальні білі смуги на нігтях можуть бути наслідком наступних етіологічних факторів:

 • гостра нестача в організмі мінералів;
 • гіпервітаміноз або гіповітаміноз;
 • гастроентерологічні захворювання;
 • недостатня кількість амінокислот;
 • анемія;
 • захворювання нирок;
 • захворювання грибкової природи;
 • патологічні процеси в печінці;
 • цукровий діабет;
 • порушення гормонального фону;
 • гостра серцева недостатність;
 • часті стреси, сильне нервове перенапруження, хронічна втома;
 • механічні пошкодження нігтьової пластини;
 • дотримання занадто суворої дієти;
 • захворювання серцево-судинної системи.

Характер смуг і їх кількість досить часто вказує на сам етіологічний фактор, проте точно встановити це може тільки кваліфікований лікар. Самостійно проводити лікування не рекомендується, так як це може призвести до подальших ускладнень.

Класифікація

За характером виникнення поперечні або поздовжні смуги на нігтьових пластинах на ногах або руках можуть бути:

 • справжні – свідчать про зміни в будові саме нігтьової пластини або можуть виникати через механічного пошкодження;
 • неправдиві – свідчать про розвиток патологічних процесів в організмі.

Поперечні білі смуги на нігтях

За характером ураження лейконихия може бути:

 • обмежена – смужки спостерігаються на 1-2 нігтьової пластини;
 • тотальна – уражається більше 20% нігтьових пластин, в будь-якому випадку свідчить про порушення в роботі організму.

Доцільно відразу ж при появі поперечних або поздовжніх смуг на нігтях ніг або рук звертатися до лікаря, для своєчасної діагностики та лікування.

Симптоматика

Так як це симптом, а не окреме захворювання, клінічна картина буде повністю залежати від першопричини фактора. Слід зазначити, що досить часто поява смуг на нігтях це єдиний симптом на початковому етапі розвитку недуги, на який, в більшості випадків не звертають увагу.

У разі недостачі вітамінів і мінералів можливо прояв таких клінічних ознак:

Крім цього, можуть загострюватися хронічні захворювання, якщо такі є.Також при недостачі вітамінів імунна система ослаблена, що провокує розвиток інших захворювань.

Якщо причиною смуг на нігтях виступає гастроентерологічне захворювання, то може бути наступна клініка:

 • болю в животі різної локалізації та характеру;
 • зміна частотності спорожнення кишечника і консистенції калових мас;
 • погіршення апетиту, на тлі чого може спостерігатися втрата ваги;
 • диспепсичні розлади.

При патологіях в області печінки смужки локалізуються в нижній частині нігтьової пластини. Може спостерігатися схожа клінічна картина з наступними доповненнями:

При захворюваннях нирок хворого можуть турбувати такі симптоми:

Білі смуги на нігтях

При порушеннях в роботі нервової системи білі смужки проявляються на нігтьової пластини рандомно у вигляді невеликих рисок. Можуть бути присутніми такі додаткові симптоми:

У тому випадку, якщо причиною прояви такого симптому виступає не патологічний процес, а просто механічне пошкодження нігтьової пластини, то, як правило, додаткових ознак немає.

Діагностика

У цьому випадку в першу чергу потрібно звертатися до лікаря загальної практики, який після первинного огляду, при необхідності, дасть направлення до вузькоспеціалізованого лікаря. Може знадобитися консультація:

Крім первинного огляду, можуть призначатися такі діагностичні процедури:

 • ОАК і БАК;
 • загальний аналіз сечі і калових мас;
 • ендоскопічні дослідження шлунково-кишкового тракту;
 • УЗД внутрішніх органів;
 • КТ;
 • МРТ;
 • ЕКГ;
 • імунологічні дослідження.

ЕКГ

Точна програма діагностики буде залежати від поточної клінічної картини і зібраного в ході первинного огляду анамнезу.

Лікування

Курс базисної терапії буде залежати тільки від першопричини недуги. Симптоматичного лікування, в цьому випадку немає, так як самі по собі смужки на нігтьових пластинах не доставляють будь-якого фізичного дискомфорту.

Крім медикаментозного лікування, лікар може призначити дієту (при гастроентерологічних недугах, захворюваннях печінки і нирок).Також може призначатися вітамінно-мінеральний комплекс.

У тому випадку, якщо консервативне лікування не дає належного результату або зовсім не доцільно, використовується хірургічне втручання.

Прогноз буде залежати від того, що стало причиною утворення на нігтьових пластинах ніг або рук білих смужок. У будь-якому випадку, чим раніше буде розпочато лікування, тим краще.

Профілактика

У цьому випадку не можна виділити специфічні профілактичні заходи, так як це симптом, а не окреме захворювання.Доцільно в цілому дотримуватися профілактичні заходи щодо тих недуг, які входять в етіологічний перелік.

Чи коректно в статті з медичної точки зору?

Дайте тільки в тому випадку, якщо у вас є підтверджені медичні знання

Поділитися статтею:

Читати нас на Яндекс.Дзен

причини у дітей і дорослих, що робити

Смужки на нігтях сигналізують про зміну обміну речовин, тому ігнорувати їх поява не варто.Поширеним підходом серед жінок в такому випадку є зафарбовування смуг або борозенок. В результаті процес розвивається, і добре, якщо проблема обмежується однією нігтьової пластиною.

Приблизно 20 захворювань проявляються у вигляді поздовжніх смуг і борозен нігтя, тому при виникненні подібних явищ – зверніться на консультацію до дерматолога, оскільки половини з цих станів відноситься до його безпосередньої компетенції.

У жінок нігті ростуть трохи швидше, ніж у чоловіків.Крім того, жінки набагато уважніше ставляться до стану нігтьових пластин, тому частіше звертаються на ранніх етапах патологічного процесу. У літній період нігті ростуть ще активніше, і дефекти виявляються дещо активніше саме в теплу пору року.

Оніхологія – прикладна дисципліна, що вивчає зв’язок метаболічних процесів зі змінами нігтьової пластини

Прийом у оніхолога – обов’язкова процедура при проблемах з нігтями

Як правило, оніхологі є в дерматологічних диспансерах.Навіть якщо ніхто не носить цей титул офіційно, то один з докторів дерматологічного стаціонару краще інших розбирається в поведінці нігтьової пластини.

Діагноз в одних випадках лежить на поверхні (мікози, забиті місця і т.п.), в інших – вимагає додаткових методів верифікації, включаючи бактеріологічне, мікологічні дослідження, аналізи крові, визначення гормонального статусу і т.д.

Відео: діагностика за станом нігтьової пластини

Білі смужки на нігтях – ознака дефіциту заліза

Нестача заліза часто провокує відхилення в роботі організму

Білі смуги можуть бути обумовлені нестачею заліза.Ось основні причини розвитку залізодефіциту:

 • дефіцит залізовмісних продуктів в меню. Спостерігається при частих дієтах, сироїдінні, особливо радикальних формах вегетаріанства;
 • порушення всмоктування заліза. При будь-яких запальних процесах в шлунково-кишковому тракті знижується захоплення заліза.

Можна скільки завгодно їсти яблука і яловичину, ситуацію це практично не змінить, оскільки ворсинки кишечника нездатні захоплювати необхідні молекули. Для цього стану характерні виражені горизонтальні смуги.Цей симптом описаний як один з ознак анемії взагалі. Крім того – це явище нерідко супроводжує ниркову недостатність

Крім смужок стан може супроводжуватися різким зниженням гемоглобіну в загальному аналізі крові. Буває, що гемоглобін в нормі, і доводиться проводити аналіз рівня депонованого заліза, щоб виявити проблему.

Смужки, зміна кольору і ламкість пластини – дефіцит вітамінів і мікроелементів

Авітаміноз – причина проблем з нігтями і шкірою

Недолік цинку, кератину і кальцію може викликати як білі крапки, так і смуги на нігтях.Якщо все це відбувається на тлі дефіциту вітамінів В12 і С, то пластини виглядають ще більш дивно. Подібні стани зустрічаються не дуже часто, як правило – при системних захворюваннях кишечника, таких як хвороба Крона і неспецифічний виразковий коліт. Смужки в цьому випадку поздовжні, виступаючі над поверхнею решти нігтьової пластини.

Якщо в структурі нігтя з’являються порожнечі (видимі як смуги), це говорить про дефіцит білка.

Якщо процес вражає відразу кілька пластин одночасно – велика ймовірність метаболічних порушень у всьому організмі, авітамінозу або проблем зі всмоктуванням речовин з кишечника.Локалізований на одному нігті процес швидше за все говорить про травму або інфекції.

Ониходистрофия – руйнується ніготь

Процеси, що протікають з істотним руйнуванням структури нігтя називаються оніходістрофія. Білі плями і смужки є проявом патологічного процесу, що супроводжується порушенням харчування пластини.

Найкраще почалася оніходістрофія видно на доглянутих жіночих нігтях. Поєднання білих смужок з іншими видимими ознаками може підштовхнути лікаря в правильному напрямку, т.е. допомогти діагностиці.

Ніготь – структура постійно оновлюється, тому при правильному лікуванні основного захворювання, що викликало смужки, дефекти нігтьової пластини поступово зникають.

Поєднання смужок зі зміною кольору нігтьової пластини

Жовті нігті характерні для вірусного і токсичного гепатитів, а також паразитозов і транзиторних інфекційних захворювань. Якщо після відпочинку в тропіках у вас з’явилися смужки в поєднанні з пожовтінням нігтя – стан може закінчитися інфекційною лікарнею або відділенням гастроентерології.

Поступово виникають смужки на тлі блакитного ложа нігтя – ознака серцево-судинної патології. Найчастіше це відбувається при прогресуючої серцевої недостатності. У важких випадках нігті взагалі синіють. При артеріальній гіпертензії характерним є поява двох борозенок по бічних краях нігтя. Центральна частина пластини при цьому розширюється і ущільнюється.

Білі смужки в поєднанні з білим ложем – ознака неврологічної патології. Досить часто з’являються при вегето-судинній дистонії, неврозах, стресах.

Зелений колір нігтьового валика в поєднанні з смужками характерний для шлунково-кишкових захворювань.

Поєднання смужок з потовщенням нігтьової пластини – ознака хронічних запальних захворювань дихальної системи (бронхіти, плеврити, астма).

Фотогалерея: Колір нігтів допомагає визначити основне захворювання

Мікози, псоріаз нігтя – онихолизис і оніходез

Якщо ніготь весь поцяткований точками, смужками, порушено харчування, змінена товщина нігтьової пластини – мова, швидше за все, йде про грибкове або псоріатичний ураженні.

Якщо у вас вже є осередки псоріазу або хронічний мікоз – в першу чергу варто запідозрити відповідне захворювання і звернутися до дерматолога. Оніхомікоз, як і псоріаз нігтя, не лікуються ізольовано – потрібно повний курс місцевих засобів і системних препаратів (таблеток або капсул).

Якщо не звернути на процес належної уваги, то ніготь починає поступово відділятися, тобто настає онихолизис. У деяких випадках процес відбувається дуже швидко, і ніготь врятувати не вдається.Швидке відділення нігтя на тлі псоріазу або онихомикоза називають оніходез. Самостійно вилікувати оніхомікоз, а тим більше – псоріаз нігтя неможливо.

Для цих станів характерні поздовжні борозни. Дещо рідше цей симптом буває при червоному плоскому лишаї і подагрі. Іноді таким чином себе може проявити ревматоїдний артрит. У цьому випадку спостерігаються вертикальні порожнини і нерівномірна товщина нігтьової пластинки.

Фотогалерея: онихолизис

Поперечна борозна Бо-Рейлі

Борозна Бо

Так називають дугообразную борозну, що йде по всій поверхні, і з’єднує обидва нігтьових валиків.Виникає через тимчасової зупинки зростання нігтьової пластини. Каже про порушення харчування матриці. Характерна для важких інфекційних процесів, таких як пневмонія, грип, гепатити або кір.

Дуже часто спостерігається у дітей, які перенесли кір і скарлатину. Може з’явитися після перенесеного інфаркту, в т.ч. на ногах.

Інфаркт на ногах – дивовижний приклад високого больового порогу в поєднанні з повною байдужістю до власного здоров’я. Іноді саме поперечна біла борозна вказує на перенесений інфаркт.

Реактивний психоз, загострення шизофренії і просто тяжкий стрес, шок можуть бути причиною появи борозен Бо. Дуже часто подібний симптом виникає після операцій і переломів.

Поява поперечних борозен, викликане зовнішніми причинами

Досить часто борозни Бо з’являються через непереносимості медикаментів, особливо засобів, що впливають на тонус периферичних судин.

Іншою поширеною причиною є пошкодження матриці нігтя при манікюрі.В цьому випадку вираженість борозни безпосередньо пов’язана з глибиною пошкодження матриці. Крім того, у поганого майстра такі борозни носять множинний характер, тобто клієнти можуть шукати причини де завгодно, тільки не в салоні краси .

Часті пошкодження матриці погіршують якість нігтя, тому бажано вчасно міняти майстра або салон в вищеописаних випадках.

Ніготь росте від заднього валика до кінчика в середньому близько 3-4 місяців. Відповідно, ви можете досить точно визначити час, в яку матриця мала проблеми, викликані травмою або захворюванням.

Якщо проблема носить постійний характер, то борозни з’являються у вигляді паралельних ліній, через що поверхня нігтя ставати хвилястою на дотик.

Однією з найчастіших причин одиничної білої смуги є травма – удар по нігтя важким предметом. Постарайтеся згадати, і якщо щось подібне мало місце, то на цьому питання про природу білої смуги можна вважати вичерпаним.

Підсумовуючи все вищесказане, можна виділити кілька основних моментів:

 • смуги на нігтях свідчать про травму, захворюванні або порушенні обміну речовин;
 • кваліфіковану діагностику може провести тільки оніхолог або досвідчений дерматовенеролог;
 • велика частина дефектів самостійно зникають після корекції стану, яке їх викликало;
 • грибкове ураження, а також псоріаз нігтя самостійно не лікуються;
 • манікюр потрібно робити тільки у професіоналів.

Лікар-терапевт міської поліклініки. Вісім років тому закінчила Тверській Державний Медичний Університет з червоним дипломом. Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

причини появи і способи лікування

Що означають білі смужки на нігтях: причини появи і способи лікування

Білі знаки на нігтях: причини і лікування.

Краса і здоров’я наших нігтів залежать від впливу зовнішнього середовища, стану організму, агресії хімічних засобів.Як наслідок, захворювання нігтів досить поширені, причому інфекційні захворювання мають місце бути лише в половині випадків.

Часто люди стикаються з проблемою такого роду: на нігтьової пластини виявляються білі смужки або точки.

В основному, це розглядається як невеликий дефект, косметичного характеру, однак, це може бути тривожними дзвіночками нашого організму, так він дає зрозуміти, що в ньому стався збій.

лейконихия – а саме так називаються смужки білого кольору на нігтях, з точки зору медицини не є хворобою.Це патологія пластини нігтя, яка утворюється в результаті порушення кератинізації.

Існують два різновиди: справжня й хибна. Перша залежить від дисфункції матриксу нігтьової пластини. Хибна може бути викликана якимсь зовнішнім фактором, усунення якого тягне за собою зникання смужок.

Від того, наскільки вражений ніготь залежить і клінічна картина. При обмежених симптомах, плями або смуги невеликі і розташовані на одному-двох нігтях. При точкових симптомах все нігті уражені різними за розміром плямами і смугами.

Розрізняють також полосовіднимі, і тотальну лейконіхіі. У першому випадку тонкі смужки поперечно розташовуються на нігті, у другому: зміни пластини більш глобальні і всі нігті пофарбовані білим. Тотальна лейконихия дуже серйозний сигнал організму про збої, також виявляються грибкові ураження. У будь-якому випадку ознаки тотальної лейконіхіі привід записатися до лікаря.

Існує багато причин, що провокують порушення нігтьової пластини.

Умовно їх поділяють на дві групи:

 • екзогенні, що залежать від зовнішніх чинників,
 • ендогенні, що залежать від внутрішніх процесів.

Зовнішні ж причини поділяються наступним чином:

 • травми нігтя,
 • неакуратний манікюр,
 • звичка гризти нігті, або використовувати їх в якості відкривачки або чогось подібного,
 • шкідливі хімікати.

Внутрішні чинники діляться так:

 • соматичні порушення, тобто захворювання органів: печінки, нирок і т.д.,
 • антибіотики та інші засоби, що змінюють мікрофлору,
 • проблеми з обміном речовин,
 • стрес, депресія і інші збої нервової системи.

З іншого боку, порушення нігтьової пластини можуть бути спровоковані жорсткими дієтами, захопленням вітамінами, ураженнями грибка.

Лікування.

З’ясувавши причину появи білих смуг на нігтях, можна починати лікування.Ендогенні причини, як правило вимагають серйозного підходу і довгострокового лікування. Потрібно пройти всі призначені лікарем обстеження, після якого буде призначений план лікування.

Більш легкі випадки, викликані екзогенними причинами, можуть бути вилікувані як приведенням раціону в норму, так і засобами народної медицини. Однак слід розуміти, що відновлення нігтя остаточно відбудеться тільки після відростання.

Розглянемо основні засоби, які можна застосовувати в домашніх умовах.

Вони зміцнять нігті, прискорять їх зростання і зроблять їх більш стійкими по відношенню до різних зовнішніх пошкоджень.

 • Наприклад, міцні ванни з додаванням морської солі – на півлітра не гарячою води 5 ложок солі, їдалень, застосовувати раз в 7 днів хвилин на двадцять.
 • Ефективні втирання масел. Використовуйте такий склад: лимонний сік, п’ять крапель на 10 мл оливкової олії.
 • Також дієві втирання йодо-вітамінні. Готується суміш так: п’ять крапель вітаміну А в рідкому вигляді змішується з п’ятьма краплями йоду.Втирати в нігті такий вітамінний коктейль потрібно кожен день.

Отже, досить легко усувається більшість білих смужок на нігтях, і лише в рідкісних випадках це сигналізує про серйозні порушення в організмі.

Однак слід уважно прислухатися до сигналів, які подає наш організм, щоб не запустити протягом складних захворювань.

Якщо ви підозрюєте, що білі смуги на нігтьової пластини не косметичний дефект, покажіться лікаря і пройдіть обстеження.Адже немає нічого важливішого здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook:

published on
cemicvet.ru according to the materials
lamp.im – Під лампою

Мій світ

Facebook

Вконтакте

Twitter

Однокласники

Що означають білі смужки на нігтях? Основні джерела

Багато з нас не звертають належної уваги на стан своїх нігтьових пластинок.І коли виникають білі смужки на нігтях, ми просто зафарбовує їх улюбленим лаком, забуваючи про те, що так організм сигналізує нам про збої. Адже нігті – це не тільки «майданчик для творчості», а й індикатор внутрішнього стану.

лейконихия

Щоб розібратися, чому виявляються білі смужки на нігтях, необхідно розібратися з будовою нігтьової пластини. Сам ніготь є собою рогову платівку, що лежить на кінцевих частинах пальців рук і ніг у спеціально відведеному місці – ложе.Внутрішня частина нігтьової пластини має борозни і гребінці, візерунок яких повторюється на поверхні ложа.

Частина ложа, розташована біля самої основи нігтя, називається матриксом – місце, яке відповідає за утворення нових рогових клітин і зростання нігтьової пластинки в довжину. І саме порушення функціональної здатності матриксу є однією з причин того, що ми знаходимо білі смужки на нігтях.

Самі ж білі горизонтальні смужки на пластині лікарі називають лейконихия.Розміри і форми подібних смуг можуть бути дуже різними – від невеликих точок, до широких смуг, які займають майже всю поверхню нігтьової пластини.

Розрізняють лейконихия неправдиву і справжню. Справжні білі смужки означають, що порушилася робота самого матриксу, що зустрічається вкрай рідко. Набагато частіше доводиться мати справу з помилковими утвореннями, причини появи яких вельми різноманітні і вимагають окремої уваги.

Причини «помилкових» смужок

Причини, через які з’являються неправдиві білі або прозорі смужки, зазвичай не становлять серйозної загрози для організму.

Фахівці пов’язують їх появу на нігтях рук з наступним:

 1. Недолік в організмі елементів, важливих для зростання нігтів: А, групи В, цинку, кальцію, селену, кремнію та інших мінералів. Відбувається це з вини неправильного харчування, жорстких дієт. Іноді причина може стояти в НЕ засвоєнні мікроелементів, наприклад, через неправильну роботу шлунка і кишечника.
 2. Надлишок або неправильна сполучуваність вітамінів також призводить до появи смужок на нігтях рук.Нерідко таке виникає у дитини, коли батьки «напихають» його вітамінними комплексами без консультацій з лікарем.
 3. Сильний стрес, хронічна втома, недосипання – все це негативним чином позначається на здоров’ї нашого організму, і іноді являє собою причини появи білих смужок.

Серйозніші винуватці

Істотне значення має характер з’явилися смужок на нігтях рук, адже по них можна судити про більш серйозні порушення в організмі.

Так, невеликі точкові вкраплення можуть бути результатом механічної травми як самої нігтьової пластини, так і матриксу.

Якщо у вас на нігтях рук з’явилися неширокі горизонтальні білі смуги, то має значимість подумати про присутність у вашому організмі інфекції або про порушення обміну речовин. Широкі смуги, які займають майже весь роговий шар, свідчить про соматичних недугах – цирозі печінки, серцевої недостатності, цукровому діабеті.Але подібні прояви можна частіше зустріти у людей похилого віку, ніж у дорослого або дитини.

Розглядаючи причини появи білих плям на нігтях рук, не можна обійти стороною грибкові інфекції. Нерідко на початковій стадії грибок проявляється саме в такій формі, а вже потім починає захоплювати весь шар нігтя.

Методи усунення білих смужок

Для того щоб почати боротися з виниклою проблемою, необхідно точно визначитися, чому вона з’явилася.Для цього треба звернутися до фахівця, для початку до терапевта. Після взяття аналізів і ряду інших показників, буде достовірно виявлена ​​причина і сформовані дії для усунення білих смужок.

Якщо ви впевнені, що причиною появи подібних явищ у вас або у вашої дитини є нестача вітамінів або мінералів, то необхідно приймати вітамінні комплекси не в «чистому» вигляді, у формі таблеток, а отримувати їх з їжі. Включіть в раціон продукти багаті на вітаміни А, В, кальцій, селен, калій і інші мінерали.

Якщо ж подібні нездорові прояви викликані механічною травмою самого нігтя або матриксу, то вихід тільки один – чекати, поки платівка відновиться самостійно. Але цей процес можна значно прискорити, знову-таки, споживаючи потрібні вітаміни.

Якщо ж причина полягає в нервовому перенапруженні, то необхідно в першу чергу розслабитися. Допомогти в цій справі можуть спеціальні заспокійливі чаї, включення в раціон дитини і дорослого натуральних продуктів – ягід, овочів, фруктів.

Рекомендації

Особливе слово варто сказати про усунення білих смужок, викликаних грибковими захворюваннями.

Намагатися самостійно впоратися з грибком не рекомендується.

Вся справа в тому, що викликати білі смуги на нігтьової платівці у дитини або у дорослого можуть різні типи спор. Для ліквідації вогнища поширення інфекції необхідно застосовувати засоби, які підходять під певний різновид грибка.

Не завжди варто шукати причину появи білих смужок.Іноді це можуть бути спадкові прояви, які можуть з’являтися як у віці дитини, так і у вже дорослої людини.

Як видно, причини через що виникають білі смуги на роговому крої рук, можуть бути досить різноманітними. Для того щоб зробити боротьбу з ними дійсно ефективної, необхідно проконсультуватися з лікарем і максимум зусиль.

причини появи і способи лікування, фото

Поділитися на Facebook
ВКонтакте
Twitter
Однокласники

Білі смуги на нігтях – одне з найпоширеніших захворювань нігтьової пластини рук і ніг.

Ми звикли не звертатися до лікувальних закладів, якщо у нас щось не починає хворіти. Але це зовсім не означає, що ми здорові. Наш організм посилає нам різні сигнали про стан нашого здоров’я. Білі горизонтальні або вертикальні смужки на нігтях – перший дзвіночок про те, що потрібно діяти, якщо хочемо відчувати себе добре. На перший погляд незначна проблемка в майбутньому може доставити багато клопоту.

Білі смужки на нігтях.Як розпізнати дефект?

лейконихия – саме так називають медики поява білих поздовжніх або поперечних смуг на нігтях. Цей дефект нігтьової пластини можна визначити візуально. Захворювання з’являється спочатку у вигляді білих точок на нігтях рук і ніг. Потім білі точки знаходять форму смуг, розтягуючись уздовж або поперек.

Горизонтальні або вертикальні білі смуги можуть проявлятися як у жінок, так і у чоловіків. Жінки більш уважні до стану своїх нігтів і тому частіше помічають у себе смужки на нігтях.

Прояв захворювання може бути різний. Це може бути одна єдина смужка на одному з нігтів. Крім того, лейконихия може проявиться на всіх пальцях рук або ніг.

Що означають білі смужки на нігтях? Наявність білих смуг на нігтьової пластини свідчить про те, що вам необхідно пройти курс лікування або змінити раціон харчування.

Причини появи на нігтях?

Безліч чинників можуть стати причиною такого захворювання нігтьової пластини. Часто причиною появи білих смуг може бути механічне пошкодження нігтьової пластини. В такому випадку, вам необхідно уникати травм і механічних пошкоджень. Також білі смуги можуть з’являтися на нігтях після неякісного манікюру.

Також поява смужок на нігтях свідчить про проблеми зі здоров’ям.Щоб достовірно визначити яка причина появи білих смуг, потрібно звернутися до фахівця (дерматолог або оніхолог) і пройти спеціальні дослідження.

Так, причинами появи поздовжніх білих смуг можуть бути:

 1. Авітаміноз, а також нестача в організмі таких важливих мікроелементів, як цинк, мідь, залізо, каротин і ін. Лікарі діагностують саме цю причину лейконіхіі найчастіше у вагітних жінок, підлітків і людей, які «сидять» на дієтах або ж веганів. Брак корисних речовин в організмі також є причиною затримки росту нігтів, що і викликає появу білих поздовжніх смужок.Симптоми захворювання зникають за короткий проміжок часу відразу після нормалізації харчування людини.
 2. Порушений кровообіг, артрит та інші більш серйозні захворювання організму. Поздовжні смужки на нігтях також можна виявити при серцево-судинних захворюваннях і гіпертонії. Визначити, що саме вас турбує можна, детально розглянувши поверхню нігтьової пластини. Якщо вертикальна смуга перебувати у країв нігтя, то, найімовірніше, людину турбують захворювання серця.Якщо ж смужки вузькі і на нігтьової поверхні зустрічаються часто, то це свідчить про збої в роботі нервової системи.
 3. Залізодефіцитна анемія, нестача вітаміну В12, а також порушення в роботі кишечника і підшлункової залози. Якщо ви помітили, що вертикальні білі смужки виступають на нігтях, то вони стали причиною саме третьої категорії захворювань з нашого списку.

Причинами появи на нігтях горизонтальної смужки є:

 1. Інфекційні захворювання, в тому числі і сальмонельоз.Нігтям не вистачає харчування після лікування від інфекційних захворювань. Часто білі поперечні смуги можна побачити у дітей після захворювань на грип або ГРВІ.
 2. Грибок нігтя. В цьому випадку горизонтальні смуги з’являються разом з іншими симптомами. Нігті при ураженні грибком також шаруються і кришаться. Деякі фахівці при грибку відзначають також потовщення нігтьової пластини і зміна кольору нігтя.
 3. Стрес і негативні емоції. Фахівці стверджують, що саме стрес і негативні емоції – одна з головних причин утворення на поверхні нігтів поперечної смужки.

Як вилікувати?

Для початку потрібно ретельно вивчити проблему появи смуг. Так як білі смуги можуть бути причиною зовнішніх чинників, то бажано усунути їх із повсякденного життя або ж мінімізувати їх вплив на ваш організм. Постарайтеся частіше використовувати гумові рукавички при митті посуду і прибирання будинку, користуючись засобами побутової хімії. Користуйтеся кремами, які захищають нігтьову пластину. Також після збирання і інших подібних процедур потрібно втирати в нігті масло обліпихи.

Якщо ж такий догляд за нігтями не позбавив вас від появи білих смуг, то причина криється в іншому. Щоб правильно визначити лікування для ваших нігтів – зверніться до дерматолога або його колезі – оніхологу. Оніхолог – це доктор, який спеціалізується на лікуванні захворювань нігтьової пластини. Визначити точний діагноз фахівець зможе тільки глянувши на біо-хімічні результати досліджень.

Якщо фахівці назвуть причиною появи білих смуг грибок нігтьової пластини, то ефективним методом лікування стане використання спеціального протигрибкового лаку для нігтів.Лак використовується разом з вживанням інших ліків. Протигрибковий лак потрібно використати протягом 6 місяців.

З іншого боку, вилікувати білі смужки можна і за допомогою народних рецептів. При лікуванні нігтів традиційним методом також необхідно робити лікувальні маски. Дуже ефективною визнано маска на основі оливкової олії, лимонного соку і екстракту чайного дерева. Маска подіє якщо приймати процедуру щодня протягом трьох тижнів.

Одним з добре діючих засобів є часник.При цьому, часник можна використовувати окремо або ж у складі лікувальної масці. У першому випадку, розпарені нігті необхідно натерти половинкою очищеного часнику.

Рецепт маски для нігтів з часнику також простий: його необхідно розтовкти і перемолоти в однорідну масу, при цьому додаючи до складу ефірне масло.

Маску з часнику потрібно тримати на нігтях протягом 60 хвилин. Рекомендується повторювати процедуру кожен день до тих пір, поки білі смужки не зникнуть з поверхні нігтьової пластини.

Білі смужки на нігтях хоч і проблема для нашого здоров’я, але проблема вирішувана. Так що якщо ви побачили на нігтях горизонтальні або вертикальні білі смужки, то дотримуйтесь наших порад і будьте здорові.

Поділитися на Facebook
ВКонтакте
Twitter
Однокласники

.