Ногти

Як виглядають мікроби під нігтями: Мікроби під мікроскопом. Фото на руках, в роті, під нігтями. Які бувають, як виглядають, презентація для дітей

Мікроби під мікроскопом. Фото на руках, в роті, під нігтями. Які бувають, як виглядають, презентація для дітей

Найменше жива істота, видиме під мікроскопом – мікроб. Їх розміри не більше 0,1 мм. Через це мікробіологи застосовують електронні прилади, що дозволяють робити фото таких бактерій і вивчати їх особливості.

Загальні відомості про мікроби

Свою назву ці мікроорганізми отримали від скорочення «мікроскопічний об’єкт». Запропоновано воно було ще в 1878 рфранцузами Емілем Литтре і Шарлем Седійо.

Мільярди таких маленьких організмів населяють повітря, земну твердь і воду повсюдно. Входять вони і до складу організмів людей, тварин і рослин. Вперше мікроби побачив голландський вчений-оптик Антоніо Левенгук, розглядаючи в збільшувальне скло краплю звичайної води.

Мікроби – найдавніші жителі планети. Їх земна історія становить більш, ніж 3,5 млрд. Років. А перший мільярд років вони на Землі були єдиними живими організмами.У людському тілі співвідношення мікробів і наших власних клітин 50/50. Велика частина мікроорганізмів приносять організму користь.

2 найбільші групи мікробів – без’ядерні прокаріоти і еукаріоти, які містять в складі своєї клітки ядро.

Загальна кількість мікробів, що населяють Землю і їх повсюдне поширення, робить їх найважливішою ланкою в підтримці рівноваги земної біосфери.

За формою мікроби різні:

Мікроби Форма
Стафілокок або стрептококи Круглі коки
Спірохети Спіралеподібні організми
Бацили Схожі на палички
Бифидобактерии Живуть в кисломолочних продуктах і схожі на двозубу пилу.

Зустрічаються і багатогранні мікроби в формі зірок, трикутників і багатогранників. Частина мікробів нерухома, але в основному ці мікроорганізми мають джгутики і здатні до руху.

Наступна класифікація:

 • бактерії;
 • найпростіші одноклітинні організми, наприклад – амеби;
 • мікроскопічні грибки.

Бактерії в роті

Порожнина рота – найбільш населена бактеріями область організму.Це пов’язано з тим, що в цьому місці відповідні умови для розвитку мікробів: тут тепло, постійна вологість, а кислотність і насиченість киснем – найкращі для мікроорганізмів. Багато в роті і всіляких поживних речовин.

Постійно тут живе близько 30 видів бактерій. Цікаво, що видовий склад бактерій у людини не змінюється, а кількість кожного конкретного виду мікробів протягом життя може змінитися. Основу мікрофлори складають бактерії, серед яких 90% можуть жити без кисню.

Найбільше бактерій знаходиться на спинці мови. Тут утворюється дрібний наліт, в 1 г якого можна знайти майже 300 мільярдів бактерій. Друге улюблене місце проживання для більшості бактерій – поверхня зубів. Мікроби під мікроскопом (фото стрептококів, що викликають ангіну) дозволяють побачити їх будова.

Ті мікроби, які постійно перебувають в порожнині рота, волають пародонтит і карієс. На сьогодні карієсом хворіють 95% людей.

У роті людини постійно знаходять такі бактерії:

 • вейлонелли алкасенсес. Це мікроб, що призводить до розвитку інфекційних захворювань.
 • Гриби Кандида. Більше 100 видів таких грибів можуть бути хвороботворними і нормальними, що не викликають хвороб.
 • Бактерії лептотріксом , дуже схожі на вигнуті палички з гострими або круглими краями. Знайти їх можна в пришийковій зоні зубів. Ці бактерії формують зубний камінь і викликають неприємний запах з рота.
 • Коринебактерії, ведуть до розвитку гнійних запалень при захворюваннях ясен або зубів.
 • Лактобактерии казеі. Ці мікроорганізми виробляють жирні кислоти. Саме вони створюють неприємний запах з рота.
 • Трепонема зубна. Ця бактерія бере участь в руйнуванні ясен і безпосередньо залежить від гігієни порожнини рота.
 • Солобактеріі Мура виступають причиною важкого гнильного запаху в ротовій порожнині: вони виробляють сірководень, який дуже швидко випаровується і потрапляє в повітря видиху.
 • Стрептококи, утворюють ланцюжки кулястих анаеробних бактерій.
 • Стафілококи, здатні жити в повітрі і викликати гнійні зараження. Вони можуть призвести до запалення легенів, до важкої пневмонії і до загального сепсису.

Стрептококи і стафілококи

Далі описано найчисленніших бактерій, що населяють ротову порожнину і шкіру людини.

Стрептококи в ротовій порожнині

Найперші з бактерій, які потрапляють в ротову порожнину дитини під час руху дитини по родових шляхах.На сьогодні вченими виділені 17 видів стрептококів, що містять С-антиген, і стрептококи, позбавлені цього антигену. Саме мікроби без такого антигену і викликають карієс. Такі стрептококи є в слині і в кишенях ясен у всіх без винятку людей.

Стрептококи можуть стрімко набирати обертів: для цього потрібна температура в 37 градусів і глюкоза з вуглеводами. Тому під час ангін давати солодощі хворим дітям не рекомендується.

Стрептококи на шкірі

Потрапляють ці мікроорганізми на шкіру людини декількома шляхами:

 • З повітрям або частинками пилу.
 • При контакті з зараженими предметами: дитячими іграшок, поручнями автобуса, грошовими купюрами, книгами, чужий одягом.
 • При рукостискання, дотики.
 • Під час медичних процедур, які проводять нестерильними інструментами.
 • З грунту або з немитих фруктів або під час їжі брудними руками.

Інфекції простіше закріпитися в організмі, якщо він ослаблений. Це відбувається, наприклад, в таких випадках:

 • У дитини ще не сформовані захисні сили, імунітет слабкий від народження або ослаблений з якихось зовнішніх причин.
 • Сильно змінений кислотно-лужний баланс шкіри, який в нормі становить 5,2 – 5,5 одиниць.
 • В організмі є гормональні збої: саме гормони відповідають за нормальний перебіг обмінних процесів і життя клітин.
 • Шкіра пошкоджена ранками, саднами, сонячними опіками, укусами комах.

Стрептокок викликає 2 серйозних ураження здоров’я: бешиха і стрептодермії. Обидва цих захворювання здатні привести до зараження крові і до смерті.Стрептодермія має 3 види: поверхневий, виразковий і глибокий.

Стаффілококкі в роті

Ці довгасті бактерії – другі за чисельністю жителі порожнини рота. На фото мікроскопа їх скупчення нагадують гроно винограду. Улюблене місце скупчення таких бактерій – зона біля основи ясен і наліт на зубах. Розмножуватися такі мікроорганізми здатні при температурах від 7 до 46 градусів. Але найбільш підходять для них 35-39 градусів тепла.

В умовах простого середовища популяція стафілококів дуже швидко розростається.Розщеплюючи вуглеводи, вони виробляють кислоту. Переробляють стафілококи і білки. Результатом такої переробки стає сірководень. Стафілококи ведуть до швидкого розвитку зубного нальоту.

Стаффілококкі на шкірі

Такі бактерії живуть на шкірі і слизових оболонках живих істот, на продуктах харчування, побутових речах. Хвороба вони викликають тільки тоді, коли організм людини ослаблений, і сил протистояти мікробам не знаходить. Шляхи поширення стафілокока стандартні: через повітря або при прямому контакті зі шкірою хворого і предметами, на яких є ці мікроби.

Фото мікроб стафілококів під мікроскопом

Попадання стафілокока на шкіру людини завжди болісно. У місці зараження розвивається набряк, нагноєння, больовий синдром і почервоніння шкіри. Основний показник – всіляка висип на шкірі.

Така висип може виглядати наступним чином:

 • абсцеси;
 • великі червоні плями;
 • пухирі з рідиною всередині;
 • запалення нігтьових фаланг;
 • прищі;

На обличчі золотистий стафілокок викликає величезну кількість вугрів.При появі такі запалення шкіри виглядають як яскраво-червоні хворобливі бугорочки. Через невеликий час в центрі вугра з’являється білий гній. Ще пізніше такий прищ лопається, а на його місці залишається маленька ямка-шрам. На руках стафілококи найчастіше заражають нігтьові фаланги.

Ознаки хвороби такі:

 • нагноєння в місці зараження;
 • пухлина і набряк шкіри;
 • сильна пульсуючий біль;
 • зміна кольору шкіри і нігтьової пластинки.

На тілі стафілокок може утворюватися на будь-якій частині, але в більшості випадків страждають спина, груди і живіт. В основному – це все ті ж вугри з гноєм в центрі, але є і більш важка форма: фурункули.

В народі їх називають чирьями. У центрі фурункула довгий гнійний стрижень. Цей стрижень йде в глибокі шари шкіри. Фурункули найчастіше виникають на місці сальних, потових або волосяних залоз. Ще одна форма захворювання стафілококами – бешихове запалення шкіри.

Виглядає воно так:

 • в місці запалення починається набряк і підвищується температура тіла;
 • на шкірі з’являється велика червона пляма;
 • іноді виникають прозорі бульбашки, заповнені гнійної масою;
 • з’являється багато дрібних точкових крововиливів.

Грибки на шкірі

На тілі грибкові інфекції можуть розвиватися в будь-якому місці: на голові, стопах, сідницях або на долонях.

Найпоширенішими формами є такі:

 • Дерматофітіях: ураження глибоких шарів шкіри, яке викликається і дріжджовими, і пліснявими грибами. Найчастіше захворювання з серії грибкових. Таке зараження запускає запальний процес і призводить до утворення плям або бляшок рожевого або червоного кольору. Розмір таких бляшок – найрізноманітніший. Гриби, які викликають дерматофітію – постійні мешканці волосся і шкіри. Вони здатні відмінно поглинати й засвоювати кератин волосся і нігтів.
 • Кератомікози: захворювання, що вражає верхній шар шкіри. Симптоми хвороби – тверді невеликі вузлики на шкірі, які наповнені гноєм.Форми захворювання різні і включають в себе висівковий лишай, пахвовий тріхомікоз і еритразмі.
 • Глибокий мікоз: хвороба наздоганяє підшкірну клітковину, м’язи, суглоби і кістки, слизову оболонку, тканини внутрішніх органів і частини нервової системи. На шкірі при такому ураженні з’являються бородавки і глибокі свищі.
 • Кандидоз: інфекцію викликають дріжджові грибки. Місця самого частого ураження на тілі знаходяться в паховій області, в пахвових западинах і під жіночими грудьми.

Від місця ураження та виду грибка залежить прояв хвороби.

Кандиди і дерматофіти викликають свербіння, зміна кольору шкіри на червоно-синюшний, лущення заражених областей, лупа і сухість волосся, зміна кольору нігтів.

При мікозі стопи, крім лущення шкіри, виникають бульбашки до 2 мм в діаметрі, заповнені рідиною. Збираються такі бульбашки між пальцями ніг. Неприємності хворому доставляє і запах, що з’являється при розпаді грибка.Часто такі захворювання людина отримує в сауні або влітку, при багатогодинному носінні тісного взуття.

Потрапляючи на шкіру обличчя, грибки спочатку вражають мертві клітини епітелію. Якщо лікування не проводити, то починається лущення шкіри, огрубіння, поява червоних або жовтих плям. При переході в важку стадію з’являються гнійні вогнища і виразки. Починаються грибкові ураження внутрішніх органів.

На голові грибкові ураження призводять до випадання волосся, лущення, лупа, освіта залисин.

Мікроби на руках: як вони виглядають під мікроскопом

Фото мікробів під мікроскопом радять показувати дітям, які забувають мити руки. Такий знімок долоньки свого 8-річного сина зробила каліфорнійський мікробіолог Таша Штурм, що працює в коледжі Кабрільо.

Мікроби під мікроскопом (фотографія відображає їх у величезній кількості) існують навіть у здорової дитини. Малюк, чия долоню на фото, лише трохи пограв в будинку і з собакою.

Знімок дитячої долоні, засіяної мікробами:

Розшифровка знімка така:

 • білі колонії мікробів навколо кінчиків пальців – стафілококи;
 • жовтим кольором відзначені мікрококи;
 • колонії, забарвлені рожевим кольором – Серрато.

Стафілококи і мікрококи часто бувають безпечними і входять в природну мікрофлору людини. Серрато, навпаки, може викликати інфекції, особливо у ослаблених людей.

На руках, крім уже згаданих стрептокока, стафілокока і грибкових бактерій, можна знайти такі мікроби:

 • сальмонели, які мають форму паличок довжиною до 7 мкм і викликають кишкові інфекції, аж до важкого черевного тифу;
 • кишкову паличку розмірами 0,4-0,8 × 1-3 мкм, іноді приводить літніх людей і маленьких дітей до смерті через загальне отруєння організму;
 • шигели, що викликають дизентерію і припадки у дітей;
 • шарікоподобние і не мають джгутиків бруцели, що вражають внутрішні органи.

Мікроби, які живуть під нігтями

В зоні під нігтями зустрічаються всі види бактерій, що живуть на руках. Але концентрація таких мікробів в сотні разів вище. Це пов’язано з важкодоступністю простору під нігтями для обробки дезинфікуючими і протизапальними властивостями.

Цікаво, що під штучними накладними нігтями таких мікробів в рази більше, ніж під натуральними.

Постійні жителі організму, що населяють цю зону:

 • грибкові бактерії;
 • стафілококи,
 • стрептококи.

Складність дезінфекції пальців в тому, що нігтьова пластинка надійно захищає цю частину тіла від дії найефективніших антибактеріальних засобів.

Бактерії, що живуть в кишечнику

Вчені вважають, що в кишечнику у людини живе більше 2000 видів бактерій. До цього числа входять і корисні мікроорганізми, і мікроби, які призводять до захворювань. Загально кількість підрахувати важко, але наука називає цифру до 100 трильйонів. Якщо перевести ці цифри в вагу, то від 200 г до 1 кг ваги нашого тіла доводиться на кишкові бактерії.

Тонкий кишечник, в порівнянні з товстим, містить менший набір бактерій: в цьому місці організму більш кисле середовище, більше кисню і антимікробних агентів. Тому в тонкому кишечнику розвиваються швидко зростаючі організми, здатні агресивно прикріплятися до його стінок. Бактерії товстого кишечника відмінно харчуються: їм дістаються вуглеводи, які не розщеплені в тонкому кишечнику.

Основні функції корисних бактерій кишечника:

 • виробляють вітаміни В і К;
 • безпосередньо впливають на роботу мозку, внутрішніх органів і психіку;
 • допомагають добувати більше енергії з прийнятої їжі;
 • підвищують кишковий бар’єр;
 • допомагають виробленню жовчних кислот;
 • розкладають токсичні речовини і клітини-канцерогени.

Основна маса кишкових бактерій – це фірмікути і бактероїди.

Крім бактерій з 2-х цих груп, що складають до 90% всієї кишкової мікрофлори, в кишечнику живуть ще кілька популяцій:

 • актинобактерий, які за формою нагадують розгалужені нитки.
 • Бифидобактерии, які схожі на вигнуті палички довжиною до 5 мкм. Вони забезпечують боротьбу з шкідливими гнильними мікробами.
 • Лактобацили. Ці організми виробляють з лактози і вуглеводів молочну кислоту.Кисле середовище, що отримується таким чином, заважає розвитку шкідливих бактерій.
 • протеобактерий. Ця група включає майже третину всіх відомих бактерій, і різноманітна за формою, здатності дихати і пересуватися. Є й необхідні людині протеобактерии, і такі, які викликають інфекції.

У дітей мікрофлора кишечника відрізняється в різні періоди життя. У тих, хто знаходиться на штучному вигодовуванні, містяться рівні частки бактероидов і біфідобактерій. Доповнюють комплект стафілококи і клостридії.Обов’язкова в цьому випадку і кишкова паличка.

У тих, хто харчується материнським молоком, мікрофлору складають лактобацили і стрептококи. Мікроби під мікроскопом (фото кишкових паличок, що викликають бактеріальну діарею) дозволяють зрозуміти наскільки вони численні.

Презентації для дітей містять знімки мікробів, видимих ​​на руках і на слизовій оболонці під мікроскопом. Вони допомагають зрозуміти дитині, для чого необхідно мити руки, купатися або чистити зуби, їсти миті яблука або не чіпати бродячих кошенят.Фото цих мікроорганізмів доповнені текстовими фрагментами і звукорядом.

Оформлення статті: Володимир Великий

Відео про мікроби

Мікроби в краплі брудної води під мікроскопом:

замислювалися ви коли-небудь про те, які мікроби живуть під вашими нігтями?

Як жилося б людям, якби вони народжувалися без пальців і нігтів? Ми кожен день використовуємо свої руки і абсолютно про це не замислюємося.Завдяки долоньках і пальцях можна відчувати, чіпати, виконувати найскладнішу і дрібну роботу, навіть не підозрюючи, наскільки сильно нам пощастило.

Для початку

Більшість з нас знає, що мити руки, використовуючи мило, після відвідування туалету, – це не просто нудні правила, а дієвий і результативний рада. Тому що тільки одиниці замислюються, скільки різних мікробів може ховатися під нігтями. Однак просто помити руки буде недостатньо, так як мило часом не потрапляє під нігтьову пластину і не вбиває патогенні мікроорганізми.

Давайте дізнаємося, які мікроби живуть на ваших руках. Тут зібрані самі шокуючі факти, які повинні мотивувати вас ретельніше доглядати за гігієною своїх нігтів, щоб запобігти різним хвороби.

Ваші нігті – це сприятливе середовище для мікробів

Гігієна рук дуже важлива, тому що більшість бактерій можуть спровокувати блювоту і діарею. Область під нігтями – це відмінне середовище, де патогенні мікроорганізми можуть сміливо розмножуватися і харчуватися, не боячись, що вони загинуть.

Ви можете заразитися кишковою паличкою, і десятком інших бактерій, торкаючись до ручок в громадському транспорті (поїзді або автобусі), тримаючи монетки або отримуючи банкноти. При цьому ви не можете сказати напевно, що всі люди, які чіпали забруднене об’єкт, недавно мили руки.

Недотримання правил гігієни, забруднена обстановка у ванній кімнаті, контакт з хворим і вуличним тваринам, сирим м’ясом – це все може стати причиною зараження такими вірусами, як кампилобактер і норовірус.

Штучні нігті негігієнічні!

Наступного разу, коли ви будете захоплюватися чиїмось манікюром, задумайтеся про гігієну. Науково доведено, що людина за все за один день передає і приймає на свої руки більше 10 мільйонів бактерій (середній показник). Але люди, які дуже люблять накладні нігті, транспортують в два рази більше патогенних мікроорганізмів.

Накладні нігті хоч і виглядають правдоподібно, доглянуто і красиво, проте їх складніше утримувати в чистоті.Незважаючи на те що за зовнішнім виглядом буде здаватися, що нарощена нігтьова пластина набагато чистіше, ніж природна, вона насправді просто є маскуванням, яка просто ховає всю несприятливе середовище під шаром гелю або готового нігтя.

Ніхто не стежить за гігієною

Американський мікробіолог провів дослідження і дізнався, що кожен п’ятий людина не миє руки з милом після використання туалету, особливо громадського. Це означає, що навіть якщо ці чотири людини з статистики ретельно опрацюють руки, змажуть антисептичним гелем і висушать поверхню шкіри, то вони все одно можуть “підчепити” патогенні мікроорганізми.

Ні в якому разі не їжте нігті!

Уявіть, скільки ви з’їсте бактерій, які живуть у вас під нігтями, коли почнете їх гризти! Добре, якщо ви є власником відмінною імунної системи, здатної протистояти вірусам і інфекції. Однак саме це може стати причиною вечірньої діареї, яка, на вашу думку, буде викликана через поганий йогурту, з’їденого вранці.

Вчені з Астонського університету провели випробування: взяли обрізки нігтів у 100 добровольців (чоловіків і жінок), ретельно вивчили і виявили наявність ентеробактерій (які включає сальмонелу і кишкову паличку).Ці мікроорганізми викликають блювоту і діарею.

Людина, що усвідомлює всю небезпеку, ретельно стежить за гігієною рук. Багато експертів погоджуються, що кращий спосіб прибрати бруд з-під нігтів – це очищати зону за допомогою спеціальної щіточки, щоб там не скупчувалися мікроби.

Зовсім недавно була винайдена щітка для нігтів BRUZZ, яку розробила Емма Майер – терапевт і колишня бортпровідниця. Вона зробила інструмент настільки зручним і м’яким, щоб була можливість видалити всі мікроби з-під нігтя.Щітка містить антибактеріальні щетинки, які просякнуті пом’якшувальною ванільним екстрактом. Крім максимальної гігієни, аксесуар допоможе вашим рукам чудово пахнути.

Мийте руки

Здавалося б, таке просте завдання, ефективна і легка, але не всі можуть впоратися з цим завданням. Правильне миття рук вимагає використання проточної води і мила. При цьому процедура проводиться протягом 15-30 секунд. Щоб полегшити процес, промовляйте про себе текст пісні, вірш або навіть просто алфавіт.Це допоможе переконатися, що ви миєте руки досить довго.

Мило руйнує жир і бруд, які містять в собі більшість мікробів. Переконайтеся, що ви обробляєте все зони, а не тільки долоні! При цьому мийте ретельно між пальцями, тильну сторону долоні, поперек і уздовж нігтя, навколо зап’ясть, всередині долоні.

Тип мила не має значення, але бажано, якщо ви будете промивати тверде засіб до і після процедури. Завжди дотримуйтесь правил гігієни, а це значить, що треба мити руки до і після приготування їжі, торкання дитини і відвідування туалету.А якщо ви носите контактні лінзи, то завжди повинні очищати шкіру перед їх застосуванням, інакше ризикуєте занести інфекцію в очі!

Одягайте рукавички

В деяких професіях це не просто бажання або прохання, а вимога. Наприклад, стоматологи, перш ніж почати процедуру, повинні надіти чисті, одноразові, стерильні рукавички. Те ж саме стосується і кухарів, які подають їжу в громадському місці.

Спробуйте застосувати це правило в своїй родині, адже воно допоможе запобігти поширенню мікробів.Хірургічні рукавички – не так дорогий товар, щоб звичайна людина не зміг їх купити. Однак саме так ви зможете зупинити потрапляння кампілобактера в їжу – бактерії, яка здатна викликати серйозне отруєння.

Одягайте хірургічні або латексні рукавички при роботі з сирої птахом і позбудьтеся від них відразу після того, як ви обробили продукт і помістили його в деко, каструлю, на сковороду. Це знижує ризик поширення вірусу на кухонний кран, коли зберетеся мити руки.Також не виключено, що при роботі з сирим м’ясом ви можете заразити і інші продовольчі товари.

Використовуйте антибактеріальний спрей

Не дивлячись на те що головний інгредієнт у складі антибактеріального гелю або спрея – це етиловий спирт, він ефективно вбиває безліч бактерій, дезинфікуючи шкіру.

Запасіться таким засобом, коли ви їдете в громадському транспорті або зібралися в подорож. Навіть якщо ви захочете перекусити по дорозі, то можна не боятися за отруєння.Просто нанесіть трохи гелю на поверхню рук, розітріть і дочекайтеся, поки він повністю висохне. Те ж саме робіть, коли ви відвідуєте громадський туалет. Перебуваючи вдома, обробляйте часто використовувану поверхню (крани, дверні ручки, раковину) антисептичним засобом, що містить хлорне вапно або спирт.

Знайшли порушення? Поскаржитись на утримання

Що живе у людей під нігтями і як від цього захиститися | Futurist

Автор: Анастасія Пржевальського |
25 червня 2016, 15:55

Миття рук – найперший спосіб захистити себе від самих різних неприємних бактерій.Але так чи часто ви миєте у себе під нігтями? Схоже, варто почати.

Ви напевно знаєте, що один з кращих способів запобігти поширенню мікробів – помити руки. Так, закони, які стоять на сторожі громадського здоров’я, зобов’язують всіх працівників харчової галузі стежити за чистотою рук. Але, втім, скільки ні мій руки, від всіх бактерій позбутися неможливо.

Саме через те, що досягти повної стерильності неможливо, медпрацівники найчастіше надягають рукавички, коли контактують з пацієнтами.Те, що бактерії завжди залишаються, навіть якщо раз за разом перемивати руки, вчені з’ясували майже сто років тому. Але ось причина такої стійкості була виявлена ​​тільки в дослідженнях початку 70-х років.

Спочатку з’ясувалося, що якщо закривати кінчики пальців, долоні в цілому довше залишаються чистими. Бактеріями кишіли, втім, не кінчики пальців самі по собі, а саме нігті. Під тонкими кератіновимі щитами, за складом схожими з рогами антилопи або носорога, криється цілий “звіринець” з мікробів.

Тільки в кінці 80-х вчені почали вивчати простір під нігтями, щоб дізнатися, хто, власне, там живе. В рамках дослідження 1988 року троє вчених з департаменту дерматології Пенсильванського університету взяли мазки з долонь 26 дорослих добровольців – всі вони працювали в медичній школі університету, але не контактували з пацієнтами.

Вчені виявили, що піднігтьове простір – основне місце, де криються бактерії. У той час як інші частини долонь учасників дослідження «поселили» сотні тисяч бактерій в цілому, таке ж число бактерій ховалося під кожною окремою нігтем.Під нігтями ховалися ті ж види бактерій, що і на долоні, але їх було набагато, набагато більше.

Дослідники припустили, що простір між шкірою і нігтем – ідеальне середовище для росту і розмноження дрібних форм життя: по-перше, там дуже волого, по-друге, саме ця ділянка надійно захищений нігтем від зовнішніх впливів. Склавши свої спостереження і той факт, що навіть тривала чистка не може забезпечити долонях стерильність, вчені зробили наступний висновок: «значна кількість бактерій в піднігтьове просторі дає можливість припустити, що ця частина руки може бути відносно недоступна для антибактеріальних засобів при звичайному митті рук».

Тільки подумайте: простір під вашими нігтями непроникно для кращого і самого простого способу запобігти поширенню захворювань.

Одна невелика, але процвітаюча область досліджень займається тим, що з’ясовує, які форми мікробів криються під нігтями медсестер. Не тільки під справжніми, а й під штучними нігтями і під покритими лаком.

Отже, в 1989 році, всього через рік після роботи вчених Пенсільванського університету, група медсестер провела нове дослідження, помітивши, що «хоча безпеку і практичність штучних нігтів і раніше під питанням, багато працівників у сфері охорони здоров’я піддаються моді і носять накладні нігті» .

Дослідники хотіли дізнатися, чи більше бактерій на кінчиках пальців 56 медсестер з накладними нігтями, ніж у 56 медсестер зі справжніми нігтями, враховуючи, що штучні нігті майже завжди довше справжніх і найчастіше покриті лаком. Вони також хотіли дізнатися, наскільки ефективно буде миття рук, якщо нігті штучні.

Виявилося, що у медсестер з накладними нігтями більше бактерій на кінчиках пальців у порівнянні з медсестрами з справжніми нігтями – причому як до, так і після миття рук.Необов’язково, що випробовувані з штучними нігтями передавали більше бактерій своїм пацієнтам; дослідники підкреслюють, що доведено тільки більшу кількість бактерій. Однак передбачається, що, чим більше бактерій, тим вище ризик перенесення хвороботворних організмів.

Схожі роботи, чиї автори прийшли до тих же результатів, були опубліковані в 2000 і 2002 роках.

Інша ситуація зі справжніми нігтями, вкритими лаком. Зазвичай побоювання в даному випадку пов’язані з тим, що в лаку утворюються крихітні тріщини і відколи, де можуть ховатися бактерії.У 1993 медсестри з лікарні Джона Хопкінса оглянули нігті 26 дорослих жінок, які працювали в лікарні, але не займалися доглядом за пацієнтами. У всіх були короткі нігті, стан яких спеціально оцінили як до нанесення лаку, так і через чотири дні після.

З’ясувалося, що лак, нанесений на справжні нігті, не має великого впливу на багатство і різноманітність бактерій на кінчиках пальців, на відміну від накладних нігтів. Дослідники зробили висновок, що довжина нігтів і їх чистота набагато більш важливі фактори, ніж те, чи є на них лак.І хоча через чотири дні після нанесення лаку рівень бактерій був вище, нігті зі свеженанесенной лаком не представляють ніякої небезпеки. Інше дослідження, проведене через рік, прийшло до того ж висновку.

За деякими оцінками близько 1,5 мільйона людей щороку помирають від діареї, і вчені впевнені, що доступ до чистої води і миття рук (особливо з милом) могли б врятувати безліч життів. Але, на додаток до миття рук, ясно, про що ще слід не забувати: звертайте особливу увагу на ділянки під нігтями, коли миєте руки, і підстрижіть нігті коротко, тримайте їх у чистоті, щоб створити для бактерій негостинну середу.

І згадайте цей текст, перед тим, як гризти нігті.

Оригінал статті

Сподобалася стаття?

Поділися з друзями!

Поділитися 0
Поділитися 0
Твитнуть 0

Підпишись на щотижневу розсилку

Мікроби під нігтями – Мікроорганізми в житті людини

Кожна людина просто зобов’язаний стежити за чистотою своїх рук, якщо він поважає себе і оточуючих.Вчені американського інституту в ході досліджень встановили, що на руках людини в середньому живе приблизно 300 різних видів бактерій, і більша їх кількість знаходиться у нас під нігтями і в шкірних складках. Загальна чистота нашого тіла і організму залежить на 90% від чистоти наших рук, тому їх обов’язково мити під гарячою водою з милом. Але все одно, моя руки, ми не змиваємо все бактерії, так як частина залишається в важкодоступних місцях, наприклад, мікроби під нігтями.

Кінчик нашого нігтя, за словами лікарів дерматологів, це розсадник мікробів і шкідливих бактерій.Адже доторкається брудних предметів ми саме руками, при цьому захоплюючи з собою сотні шкідливих мікробів. У жінок, зважаючи на те, що вони любительки довгих нігтів, у мікробів набагато більше шансів на поселення і виживання. Але не варто панікувати, перебуваючи на шкірі, мікроби не несуть ніякої особливої ​​загрози, просто важливо не допустити контакту нігтів з відкритими каналами: очима, ротом, носом і вухами. Також пам’ятайте, що не всі мікроби, які живуть під нігтями, можуть нести шкоду, деякі навпаки, захищають нашу шкіру.

Як же позбутися від шкідливих мікробів під нігтями?

Обов’язково мийте руки з милом. І раз в день промивайте руки господарським милом.

Потрібно дотримуватися гігієни миття рук, тобто мильте руки секунд 30, так як, якщо ви швидко намилити руки, то залишите на них мікроби, а це не принесе ніякої користі. Тільки при хорошому намилюванні рук мильна луг вбиває мікроби під нігтями.

Придбайте невелику щітку, типу зубної, для того, щоб чистити місця під нігтями.

Перед тим, як намилити руки, змочіть їх під гарячою водою, і змивайте руки під такою водою.

Після миття насухо витріть руки і нігті.

Ніколи не їжте нігті, так як ви заносите всі шкідливі бактерії собі в організм.

Раз на місяць чистите свої косметичні приналежності, так як на них теж накопичуються шкідливі мікроорганізми.

Дотримуючись правил елементарної гігієни, ви будете впевнені, що на ваших руках не живе ніяких шкідливих бактерій.Якщо шкіра ваших рук завжди буде чистою, навіть потрапивши на неї, патогенні мікроби не виживуть, тому що на ній знаходяться корисні бактерії, які їх вбивають. Але не захоплюйтеся занадто миттям рук, так як ви можете порушити мікрофлору шкірного покриву і позбавити шкіру тих самих, корисних мікроорганізмів.

Обов’язково виконуйте прочищення свого мобільного телефону і клавіатури на комп’ютері, тому що це джерело мікробів. В інтернеті сьогодні дуже багато відео роликів і фото про мікробів під нашими нігтями.Мікробів, які живуть під нігтями, можна побачити тільки під мікроскопом.

«Не відрощувати довгі нігті!» Віруси і бактерії базуються на руках: кілька трильйонів мікроорганізмів живуть під нігтями людини

Тіло людини складається приблизно з 50-100 трильйонів клітин в залежності від статури. Десята частина, що не так вже й мало, – це чужорідні організму клітини, – різні бактерії, мікроорганізми, мікроби. Якщо вас це налякало, поспішаємо заспокоїти, з більшістю чужорідних клітин наші спокійно сусідять, навіть дружать.

У кожної людини свій унікальний мікробіом, який грає важливу роль в роботі імунітету. Всі бактерії і мікроби, які входять до складу мікробіома, як це не дивно, захищають нас від негативних впливів ззовні.

Мікроорганізми живуть на всіх ділянках нашого тіла: на волоссі, шкірі, в кишечнику, пазухах носа і, звичайно ж, під нігтями.

ukr.media

Всі ми знаємо з самого дитинства, що руки треба мити якомога частіше і краще з милом.Чому ж тоді всі лікарі, оглядаючи пацієнтів, навіть після того як помили руки, все одно надягають стерильні рукавички? Насправді, навіть ретельне миття не рятує руки на 100% від мікробів. Основна їх частина залишається під нашими нігтями. Місце, де шкіра з’єднується з нігтем -відмінна середовище для розмноження мікроорганізмів.

Ця причина є головною – чому медичний персонал повинен дуже ретельно ставитися до своїх рук. Манікюр повинен бути дуже акуратним, нігті коротко підстрижені, при кожній взаємодії з пацієнтом потрібно мити руки і надягати рукавички.До речі, лакове покриття не грає особливої ​​ролі, воно може бути будь-яким.

orebenke.info

Можемо вас трохи заспокоїти, не варто дуже вже боятися мікроорганізмів, які знаходяться під нігтями, вони не несуть глобальної загрози для людини. Однак цього не можна сказати в тих випадках, коли навколо вирують інфекції та оголошені пандемії. В умовах небезпеки, коли легко підхопити вірус, слід уважніше ставитися до свого манікюру. Краще відмовитися на час від занадто довгих нігтів, потрібно частіше мити руки, і стригти нігті.

veralline.com

Скоро почнеться пора городників, робота з землею завжди вважалася брудною. У любителів – садівників дуже часто ми помічаємо потемнілу шкіру рук і нігті з чорним обідком. Звичайно, доглядати за руками стає ще складніше, коли цілими днями колупатися в грядках. Не варто сильно лякатися «городнього» манікюру. Уважніше потрібно ставитися до випадків, коли перебуваєте в громадських місцях, в транспорті, там ймовірність підхопити небезпечний вірус набагато більше, ніж в землі.По приходу додому обов’язково ретельно мийте руки і обробляйте зону під нігтями.

У черговий раз, коли раптом піднесете руки до рота або побажаєте погризти нігті, згадайте, яка величезна кількість мікроорганізмів там проживає і бажають потрапити всередину вашого організму! Обов’язково розкажіть про це всім своїм знайомим.

.