Ногти

Здорові нігті як виглядають: як вони виглядають? Чи впливає здоров’я органів людини на стан нігтів? Як визначити хворобу за кольором нігтьових пластин?

як вони виглядають? Чи впливає здоров’я органів людини на стан нігтів? Як визначити хворобу за кольором нігтьових пластин?

Догляд за нігтями

Нігті виглядають гарними тільки тоді, коли вони здорові. Ця стаття розповість про те, як виглядають здорові нігті, як їх зовнішній вигляд пов’язаний зі здоров’ям.

Як виглядають здорові нігті?

Зовнішній вигляд нігтьових пластин може розповісти про стан здоров’я. Якщо нігті здорові, то вони мають блідо-рожевий колір. Лунула – це білий простір внизу нігтьової пластинки, яке повинно мати білий колір. Здорова кутикула не повинна бути пошкодженою. Здорові нігті добре ростуть. Швидкість зростання нігтьових пластин на руках і ногах – індивідуальний показник.У одних людей нігтики відростають досить швидко, інші ж постійно нарікають на те, що їм досить складно відростити довгі нігті.

Важливо! В середньому за один тиждень вільний край нігтя відростає приблизно на один міліметр. Якщо зростання нігтів прискорений, то в такому випадку за 7 днів вони можуть відрости навіть на 2-2,5 мм.

Здорові нігті у молодих і зрілих людей розрізняються. Так, у малюків нігтьові пластини досить тонкі. Самі м’які нігтики у новонароджених дітей. У міру дорослішання дитини відбувається і природне потовщення нігтьових пластин. Найщільніші нігті – у літніх.

Причини виникнення проблем

По ряду причин нігті можуть змінювати свій зовнішній вигляд. Так, якщо вони змінилися, то в такому випадку слід шукати причину, чому це сталося.Визначити в деяких випадках це досить складно. Якщо самостійно виявити причину не виходить, то в такому випадку слід звернутися до фахівця. Іноді діагностичний пошук настільки складний, що може зайняти навіть кілька тижнів, при цьому в деяких випадках потрібно здати аналізи і пройти медичні тести. Зазвичай такі обстеження призначаються, щоб дізнатися причини зміни кольору нігтів внаслідок порушеною роботи внутрішніх органів людини.

Важливо! Визначення стану здоров’я повинен проводити досвідчений лікар, при цьому спочатку краще звернутися до терапевта або дерматолога.

Малюнок пластин

Здорові нігті, як правило, мають однорідний блідо-рожевий колір. Якщо він змінюється, в такому випадку слід обов’язково задуматися про те, чи все в порядку в організмі. Малюнок пластин нігтів – це дуже важливий показник здоров’я. Нігті розкажуть про здоров’я багато. Так, на них можуть з’явитися білі смужки, що виглядають як короткі рисочки, розташовані, як правило, горизонтально.Даний стан зустрічалося навіть у наших предків, але вони вважали це зовсім не патологічним станом, а просто доброю прикметою. Але сучасні лікарі відзначають, що це є індикатором того, що організм працює не в фізіологічному режимі.

Причини появи білястих смужок на нігтях бувають різними. Так, якщо такі білі плями з’явилися тільки на одному пальці, то з більшою часткою ймовірності до цього призвело травматичне ушкодження.Якщо ж вражені відразу кілька нігтів, то в даному випадку шукати, швидше за все, потрібно порушення мінерального обміну. В цьому випадку необхідно звернути увагу на харчування. Воно повинно бути збалансованим з обов’язковим включенням джерел вітамінів і мінеральних речовин.

До появи численних білих смужок можуть призводити також і важкі хвороби внутрішніх органів. Наприклад, цей показник може з’явитися у людей, які страждають серцевими патологіями.

З’являються такі білі рисочки також і при серцевій недостатності. Порушена робота серця призводить до того, що в крові знижується концентрація кисню, що і призводить до порушення харчування нігтьової пластини.

Ще одним насторожувати є поява численних дрібних поглиблень. При зовнішньому огляді здається, що ніготь виглядає як наперсток.

Глибина таких дрібних «дірок» може бути різною, як і їх кількість. У деяких випадках навіть може здатися, що ніготь був «поколов» голкою. Дане клінічне прояв може бути ознакою шкірної патології – псоріазу. Багато людей думають, що дане захворювання характеризується тільки пошкодженням шкірних покривів, але це не зовсім так, псоріатичні пошкодження нігтів зустрічаються не так і рідко.

Якщо у людини з’явилися численні поглиблення на нігтях, то йому краще звернутися до лікаря для проведення діагностики для виключення псоріазу.Однак поглиблення на нігтях можуть з’являтися не тільки при псоріазі. Така ознака може бути проявом артриту або екземи. У будь-якому випадку визначити конкретну патологію, яка стала причиною розвитку таких проявів, може тільки досвідчений дерматолог після проведення комплексного обстеження всього організму.

А також на нігтях можуть з’являтися глибокі поздовжні борозни. Виглядають вони так, немов ніготь був придавлений якимось важким предметом. Однак причина розвитку таких клінічних ознак криється в іншому. Так, до появи глибоких борозен на нігтьових пластинах може привести тривале голодування. Даний ознака може також з’явитися і у людей, які протягом тривалого часу дотримувалися незбалансованих дієт. Варто зазначити, що причини появи глибоких поздовжніх борозен можуть критися також в «німих» захворюваннях. До появи цієї ознаки можуть привести деякі патології серця і кровоносних судин, а також нервової системи.

Важливо! При появі таких борозен на нігтях слід відразу ж звернутися до лікаря, так як самостійно визначити причину їх появи досить складно.

З віком малюнок нігтя змінюється. Так, внаслідок різних змін у функціонуванні організму у зрілої людини на нігтьових пластинках виникають вертикальні смужки.Якщо дана ознака зустрічається у людей молодше 50 років, то це говорить про те, що їм потрібно пройти комплексне обстеження.

Причиною появи такого клінічного ознаки може бути зниження в крові різних вітамінів, частіше групи В, а також деяких мінералів, наприклад, цинку, магнію і заліза.

Причина появи вертикальних смужок на нігтях може бути в проведенні неякісного манікюру. Так, якщо під час обробки була зачеплена нижня частина нігтя, в такому випадку згодом можуть з’явитися такі зміни нігтьової пластини. Однак у даній ситуації з’являється, як правило, лише кілька поздовжніх смужок.

лунула

Даний анатомічний елемент зазвичай добре помітний.Він має форму половинки повного місяця. Лунула може також розповісти про стан здоров’я організму. У кожної людини розмір цієї частини нігтя різний. В середньому лунула може становити до 1/3 від всієї нігтьової пластинки, при цьому вона відмінно візуалізується.

Як правило, лунули мають більший розмір у людей, які професійно займаються спортом або працюють фізично. Однак лікарі відзначають, що розмір лунули може змінюватися і при деяких патологіях серця, а також при гіпотонії.

Якщо ж розмір лунули стає менше, то в такому випадку слід звернути увагу на раціон. Важливо оцінити, є в організмі дефіцит вітаміну В12.

А також лунула може зменшуватися і при залізодефіцитної анемії, коли в крові знижується концентрація заліза.

Форма

Здорові нігті, як правило, мають подовжню форму. У деяких випадках вони стають ложкоподібний. У цьому випадку центр нігтя як би прогинається всередину, а краю піднімаються. Цікаво, що дані зміни не супроводжуються появою несприятливих симптомів. У людини з такими нігтями не виникає біль. А також при цьому нігтьові пластини мають, як правило, блискучий вигляд. Даний стан називається койлоніхія.

Запідозрити її можна і самостійно. Для цього на ніготь слід крапнути невелику краплю води. Якщо вода при цьому спокійно скочується з нігтьової пластини, то в такому випадку переживати нема про що.Якщо ж водяна крапля як би «застряє» на нігті, то це, швидше за все, свідчить про наявність койлоніхії. Даний стан може бути ознакою наявності проблем в роботі ендокринної системи. А також койлоніхія може спровокувати анемія, яка супроводжується зниженням в кровотоці концентрації заліза.

До такого стану можуть призвести різні травматичні пошкодження, впливу хімічних речовин і навіть перепади температури навколишнього повітря.

ложкоподібний нігті можуть бути і спадковою ознакою. Так, якщо такі нігтьові пластини у дитини з народження, а хтось із його батьків також має ложкоподібні нігті, то в такому випадку переживати не варто. Це зовсім не говорить про те, що у малюка є якісь захворювання. Це всього лише є індивідуальною особливістю дитини.

У деяких випадках нігті можуть набувати форму «годинних стекол». У цьому випадку вони починають ставати товщі. Якщо подивитися на нігтьові пластини збоку, то можна побачити, що вони нагадують скла годин. Така зміна форми нігтьової пластини може бути проявом різних патологій. Такі зміни часто відбуваються при різних захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються зниженням концентрації кисню в крові.

Колір

Якщо нігті змінюють своє забарвлення, то це, швидше за все, свідчить про те, що в організмі відбуваються різні зміни.Наприклад, пожовтіння нігтьових пластин з більшою часткою ймовірності говорить про проблеми в роботі печінки і жовчного міхура. Дискінезія жовчовивідних шляхів, що супроводжується застоєм жовчі, також може призводити до таких специфічних змін. Нігтьові пластинки можуть бути вражені грибком. У цьому випадку вони можуть мати жовту або в деяких випадках навіть багрову забарвлення. При грибкової інфекції нігтьові пластини починають сильно кришитися.

Важливо! Грибок зустрічається як на ногах, так і на руках.

На нігтях може раптово з’явитися чорна смуга. До появи такого клінічного ознаки може призвести травма. Так, темна смужка може з’явитися на нігті після того, як його прищемити, наприклад, дверима або дверима шафи. Якщо ніякого попереднього появи темної смужки на нігті фактора не було, в такому випадку слід обов’язково звернутися до лікаря.

Як можна поліпшити стан нігтів?

Зовнішній вигляд нігтів залежить від багатьох факторів.Правильне харчування має величезне значення в збереженні і підтримці здоров’я нігтів. Щоб нігтьові пластини швидше росли, в раціоні обов’язково повинні бути присутніми продукти, що містять кальцій. Багато цього мінералу міститься в кисломолочних продуктах. Людям, які бажають зміцнити нігті, слід обов’язково включити в свій раціон сир, кефір та інші продукти, що містять кальцій.

Догляд за нігтями повинен бути комплексним. Так, для обробки нігтьових пластин з метою поліпшення їх зовнішнього вигляду можна використовувати різні косметичні продукти.Наприклад, поліпшити колір нігтьових пластин і зменшити їх ламкість можна за допомогою косметичних лаків для нігтів. Такі засоби, наприклад, випускають «Фітокосметика», Eveline Nail Therapy Professional і багато інших.

Профілактичні заходи

Лікарі рекомендують людям, які уважно стежать за своїм здоров’ям, стежити і за станом нігтів. Щоб нігті залишалися здоровими і красивими, слід звернути увагу на наступні рекомендації:

 • регулярно проводите гігієнічний догляд за руками і ногами; манікюр і педикюр слід робити тільки у досвідченого майстра;
 • при підвищеній сухості кутикули необхідно застосовувати косметичні продукти; зволожувати і живити цю ніжну частину нігтя можна за допомогою зволожуючих кремів і масел;
 • проводите прибирання будинку і миття посуду в рукавичках; не забувайте також про рукавички перед виходом на вулицю в холодну пору року, а також у вітряну погоду;
 • взуття повинна бути комфортною; краще, щоб вона була зроблена з натуральних матеріалів;
 • для профілактики розвитку вітамінних порушень приймайте вітамінні препарати;
 • харчування повинно бути різноманітним і збалансованим; в ньому обов’язково повинні бути присутніми свіжі фрукти, овочі і ягоди, адже містяться в них вітаміни і мінеральні речовини не тільки покращують роботу організму, але і зроблять нігті більш здоровими і блискучими.

Детальніше про здоров’я нігтів дивіться у відео нижче.

Як виглядають здорові нігті | Манікюр та дизайн нігтів Вкрасоте.нет

Красиві здорові нігті – невід’ємна частина образу успішної сучасної жінки.Насправді, за станом нігтів можна багато що сказати про здоров’я людини – їх хворий вигляд може бути симптомом як елементарний брак вітамінів, так і того, що у вас цукровий діабет. Тому, щоб оточуючі знали, що ви здорові і повні сил – що в наш час користується повагою – ставитеся до їхнього стану з особливою увагою. А сайт Beauty-Hands.ru розповість про те, як виглядають здорові нігті .

 1. Найпоширеніша проблема – слабкі, ламкі нігті .Причин цього – безліч. По-перше, це вплив несприятливих факторів. Миючі засоби, рідина для зняття лаку, холодна погода витончують ніготь. Якщо ви часто фарбуєте нігті, не забувайте іноді дати їм «відпочити» 2 – 3 дні. Недолік жирних кислот теж впливає на крихкість – щоб уникнути цього, постарайтеся частіше їсти рибу. Що до погодних умов – мороз сильно сушить, тому масла і креми для нігтів в холодну пору року вам знадобляться обов’язково.
 2. Білі цятки на нігтях в старовину називали «обновкою» – вважалося, що вони провіщають придбання якої-небудь нової речі.На жаль, лікарі не такі оптимістичні: причиною може послужити надлишок цукру або недолік цинку. В такому випадку включіть в свій раціон яйця, рибу, продукти з борошна грубого помелу і різні цукрознижуючі продукти.
 3. Якщо вже говорити про те, як виглядають здорові нігті, треба згадати жовтизну , яка безпечна, але неприємна. Вона, як правило, говорить про часте використання яскравих лаків. Щоб уникнути такого ефекту, наносите прозору основу – вона, до того ж, зміцнює нігті.Друга причина – куріння, про вплив якого на організм і говорити не доводиться.

Отже, як все-таки виглядають здорові нігті?

 • Колір – матовий рожевий, без синюватого і жовтуватого відтінків;
 • Поверхня рівна, без вмятинок і нерівностей;
 • Ніготь має несильний блиск;
 • Немає ознак розшаровування, ніготь твердий і деформується з працею.

Втім, якщо нігті здаються вам неідеальними, справа не обов’язково в захворюванні.Короткі і круглі нігті можуть говорити про те, що ви підстригаєте їх занадто коротко. Розшаровуються кінчики, як правило, результат неправильного використання пилки – щоб уникнути цього, тримайте її перпендикулярно.

Про те, як виглядають здорові нігті, можна говорити довго. Але пам’ятайте: не поспішайте ставити собі діагноз, не звернувшись попередньо до лікаря. Стан нігтів – тільки один із симптомів, і сказати по ньому щось напевно неможливо.

Мілана Сидорчук для сайту Beauty- Hands. ru

Як повинна виглядати здорова нігтьова пластина? | Красиві нігті

Рідкісна жінка, розглядаючи свій манікюр, не переймалася питанням, як повинна виглядати здорова нігтьова пластина. Прийшов час розібратися в умовах краси і дізнатися, як отримати чудові нігті без значних витрат.

Які ж нігті сьогодні можна назвати гарними? Тренд штучних нігтів залишився позаду і навряд чи повернеться в доступному для огляду майбутньому.На хвилі популярності здорові нігті, короткі або помірної довжини. Саме такий манікюр демонструють на червоних килимових доріжках зірки, про нього твердять стилісти. Отже, які складові гарного манікюру сьогодні?

Тренд №1 – здорові нігті. Цьому питанню приділяють увагу редактори глянцевих журналів, гуру моди і стилю, медики. Яка ж вона, здорова нігтьова пластина, гідна захоплення?

Поверхня повинна бути гладкою. Часто на ній виникають нерівності, борозни, також краси не додають відшаровуються волокна.Щоб ніготь був ідеально гладкий, необхідно за ним правильно доглядати. Використовувати тільки якісну рідину для видалення покриття. Краще, якщо вона буде містити ефірні масла і вітаміни, такий засіб не тільки не зашкодить, але і мабуть зміцнити нігтьову пластину.

Також важливо знати, як правильно знімати лак. Не варто робити занадто різких рухів, багаторазово з натиском проходити по одному і тому ж місцю. Необхідно рясно змочити рідиною диск або клаптик вати і прикласти його до пофарбованої поверхні на кілька секунд.Потім одним рухом видалити лак. При необхідності повторити дію. Для сильно пігментованих і містять блискітки лаків необхідно використовувати спеціальне базове покриття. Такий засіб забезпечить легке видалення кольору без наслідків для нігтьової пластини.

Також необхідно регулярно проводити запечатування та полірування поверхні пластини, але робити це варто не частіше, ніж раз на тиждень, а краще чергувати процедури. Запечатування виробляють розігрітим натуральним бджолиним воском, його наносять на поверхню нігтя і ретельно, але м’яко втирають.Полірувати пластину слід легко, без натиску, використовувати для цього пристосування, зване бафом або шовковисту замшеве серветку.

Здоровий ніготь має приблизно однакову товщину по всій поверхні. Помітні стоншування і горбки можуть бути ознакою, як захворювань нігтя, так і внутрішніх проблем. Раптова зміна структури нігтьової пластини і її товщини – привід для звернення до фахівця. Недарма ще в давнину лікарі саме за станом нігтів діагностували багато захворювань.

На поверхні здорового нігтя не повинно бути борозенок, які особливо помітні при використанні яскравого лаку. На жаль, за кілька процедур від такої проблеми позбутися неможливо. Регулярна полірування допоможе трохи згладити візуальну складову, але дефект залишиться. Щоб в майбутньому уникнути появи борозен слід робити манікюр вкрай обережно. Така проблема з’являється, якщо травмується корінь нігтя, а це вкрай легко зробити при ретельному обрізанні кутикули. Щоб борозни більше не псували ідеальну поверхню пластини, має сенс перейти на необрізної європейський манікюр.Для його виконання знадобиться Ремувер, який можна придбати в спеціалізованих магазинах і звичайних косметичних відділах, гумовий пушер – Лопатоподібний пристосування для манікюру або палички з деревини апельсинового дерева. Ремувер наносять на кутикулу, залишають на час, вказаний на упаковці, потім обережно відсувають шкіру і видаляють розчинений епідерміс. Після такої простої процедури нігті будуть виглядати ідеально.

Здорові нігті повинні бути однорідного кольору, він може варіюватися від тілесного до світло-рожевого.Не мати білих або іншого відтінку плям. Тільки напівкругла зона біля основи трохи світліше основної площі. Раптове зміна відтінку нігтя може свідчити про зміну гормонального фону або інших «неполадки» в організмі. Поява на пластині відмітин будь-якого кольору, крім білого – привід для походу до дерматолога, це може бути ознакою грибкового ураження шкіри.

Білі плями також можуть бути сигналом організму про хвороби, але частіше за все їх поява викликають стреси, неправильне харчування, нестача в раціоні вітамінів і мікроелементів.Якщо поява світлих відмітин супроводжується підвищеною крихкістю нігтя, його розшарування, витончення або навпаки потовщенням, потрібно звернутися до лікаря. Якщо ж цятка одне і в цілому нігті не змінилися, то має сенс пропити курс полівітамінів і приділити увагу своїм психологічним станом.

Здоровий і красивий ніготь не може бути занадто довгим. Якщо манікюр виходить за рамки природності, його вже складно назвати ідеальним. А натуральна нігтьова пластина непомірне довжини рідко буває красивою, так як, згідно законів фізики, вона починає згортатися в трубочку або загинатися.

Деякі жінки намагаються відростити довгі нігті, мотивуючи це тим, що у них короткий нігтьове ложе. Тим часом цю проблему також можна скорегувати. По-перше, необхідно забути про ретельному чищенні простору під нігтем, тільки легка обробка щіточкою. По-друге, можна регулярно запилювати бічні торці, це допоможе візуально скоректувати форму. І варто завжди пам’ятати, що природна коротка нігтьова пластина завжди виглядає краще, ніж штучна тіпса.

Красиві доглянуті нігті повинні бути однієї довжини і форми.І якщо з довжиною визначитися простіше, то форма викликає масу питань. Найпростіший спосіб вибрати ідеальні обриси відростила краю нігтя – поглянути на лінію кутикули. Вони повинні бути дзеркальним відображенням один одного. Саме така форма зробить манікюр природним, гармонійним.

Здорові нігті прекрасно виглядають навіть без кольорового покриття. Регулярний грамотний догляд і уважне ставлення до свого здоров’я дозволять жінці завжди бути впевненою в красі своїх рук.

Здорові нігті | Ефективне схуднення.Всі види дієт

Здорові нігті не є само собою зрозумілим …

Нігті можуть змінити колір або деформуватися.
Нігті можуть мати борозенки, і вони можуть стати м’якими і ламкими.
Захворювання можуть бути причиною зміни здорових нігтів.
Але нігті також страждають від неправильного догляду і незбалансованого харчування.

Дізнайтеся, як за станом нігтів можна дізнатися багато про стан здоров’я і як можна мати гарні і здорові нігті з допомогою природних засобів і простих заходів.

Здорові нігті – як виглядають

Здорові нігті міцні, злегка опуклі, гнучкі і гладкі.

Здоровий ніготь має

 • світло-рожевий колір
 • гладку поверхню, без будь-яких відхилень, таких як тріщини, борозенки і т. Д.
 • злегка позначену опуклість
 • нормальний блиск
 • лунку нормальної форми
 • а також певну еластичність

Все, що не відповідає цій ідеальній картині, вже дає перші вказівку на розлад або захворювання: чим чіткіше різниця, то більша вказівку на розлад в організмі.

Хворі нігті ростуть повільно, можуть мати аномальну поверхню, форму і структуру, мають тенденцію до утворення тріщин або ламатися.

 • Стовщені і вигнуті нігті , схожі на кігті, вказують на порушення кровообігу і пошкодження нервів.
 • Нігті у формі плато – це нігті рівні посередині, по краях нігтьова пластинка йде вниз. Причини: шлунково-кишкові розлади і порушення кровотворення.
 • Нігті у вигляді годинних стекол (барабанні палички або нігті Гіппократа) вигнуті вгору і вказують на захворювання печінки і легенів, а також дефіцит заліза.
 • Нігтьова пластина як ложка : центр пластини прогинається, а краю вивернуті вгору. Може бути викликані дефіцитом заліза, вітаміну С або порушенням роботи щитовидної залози або порушенням обміну речовин.
 • Нігті можуть мають маленькі ямочки : це є ознакою псоріазу.
 • Поздовжні борозенки можуть бути нешкідливим ознакою старіння або ознакою дефіциту заліза або біотину. Аналогічним чином, отруєння або розлади печінки, нирок або кишечника можуть викликати поздовжні борозенки.
 • Поперечні борозенки, в основному, пов’язані з уповільненням зростання під час хвороби (наприклад, грипу). Вони називаються лінії Бо. З’являються найчастіше, коли організму не вистачає живлення, наприклад, під час дієт і голодування. Можуть з’явитися через токсичного впливу, також на тлі грибкових і інфекційних захворювань.
 • лейконихия (білі плями) на пластинках нігтів – патологічна зміна нігтьової пластинки, симптом якого – білі плями, смуги (мікроскопічні бульбашки повітря між шарами нігтя).Причини: систематичні локальні травми в області нігтьової фаланги, неповна кератинізація нігтьової пластинки, різні інфекції і інтоксикації, захворювання печінки
 • Ламкі нігті бувають при дефіциті вітамінів А, Е і С, заліза і цинку. Також при захворюваннях щитовидної залози або є передвісником діабету.
 • Відшарування нігтів – порушення зв’язку нігтя і нігтьового ложа: найчастіше внаслідок травми, але можливі грибкові захворювання і алергічні реакції, або соматичні захворювання.

Якщо нігті змінюють колір – це привід для занепокоєння.

 • Побілілі нігті сигнал про те, що треба перевірити систему травлення і серцево-судинну систему, печінку.
 • Жовті говорять про захворювання печінки, патологіях ендокринної системи і лімфосістеми.
 • Синюваті нігті можуть бути наслідком нестачі кисню, низького рівні гемоглобіну або поганого кровообігу.
 • Платівка наполовину біла, а половина – коричнева .Причина – ниркова недостатність, але частіше за все у ВІЛ-позитивних, також у перенесли хіміотерапію.
 • Чорна смуга на платівці – наслідок травми або збою в роботі травної системи. Але може бути симптомом меланоми – злоякісного раку шкіри.

Великі лунки найчастіше бувають у людей, які важко працюють, але і можуть говорити про захворювання серця і судин, низький артеріальний тиск.
Маленькі лунки – ознака нестачі вітаміну В12 і заліза, проблем з кровообігом.

Манікюр рекомендується робити тільки при здорових нігтях . Довіртеся професіоналу! На www.nailmag.com.ua ви знайдете все необхідне для манікюру і педикюру!

Харчування для здорових нігтів

Зверніть увагу на харчування!

Міцні нігті потребують здорове харчування. Особливо, якщо ви перебуваєте на дієті або харчуєтеся дуже односторонньо, ваші нігті будуть страждати від нестачі поживних речовин і швидше ламатися.Вітаміни та мінерали – то, що потрібно вашим нігтям, щоб вони швидко росли і не ставали ламкими.

Фолієва кислота – її можна знайти в брокколі, різних ягодах і цитрусових
Омега-3 жирні кислоти – вони є в лососеві і горіхах
Біотин є в соєвому соусі, яйцях, горіхах і рибі
Кальцій , наприклад, в молоці, сирі або йогурті.
Вітамін D знайдете в лососі, сирі або яйцях.

До речі, дефіцит кальцію відповідальний за білі смуги або плями на нігтях.

Вода: якщо ви хочете мати міцні нігті, ви повинні пити багато води, тому що, звичайно, їм потрібен достатній запас вологи. Рідина робить нігті більш здоровими і блискучими. Однак при недостатньому постачанні вологою нігті можуть швидко стати сухим і ламким. Це також може привести до витончення нігтів і подразнення кутикули.

Сочевиця і шпинат: сочевиця, а також шпинат поставляють багато білків для виробництва кератину.Вони також містять залізо, цинк і біотин, який зміцнює нігтьове ложе. Біотин також є прекрасним харчуванням для красивих і здорових волосся.

Солодкий картопля: солодка картопля є хорошим джерелом бета-каротину. Він перетворюється на вітамін А в організмі і допомагає росту клітин нігтів.

Насіння гарбуза: якщо ви шукаєте продукт-джерело цинку, то гарбузове насіння – правильний вибір. Цинк не тільки зміцнює імунну систему, а й стимулює ріст нігтів і робить їх більш міцними.Дефіцит цинку, з іншого боку, може бути причиною ламкості і тріщин на нігтях.

Сира морква: морква містить багато вітаміну А, і тому є необхідною продуктом при сухих і ламких нігтях.

Волоські горіхи, лосось і авокадо: ці продукти містять багато омега-3 жирних кислот. Вони покращують кровообіг в організмі. Вони роблять нігті еластичними, оздоровлюють ногтевое русло і постачають його поживними речовинами.


Коли слід звернутися до лікаря?

Якщо ви виявите у себе патологію нігтя, не займайтеся самолікуванням.
Необхідно проконсультуватися у лікаря, здати аналізи і пройти обстеження.
Лише клінічні дослідження дадуть відповідь відповідь, чи є патологія.

У багатьох випадках згадані симптоми можуть вказувати на захворювання або стану дефіциту, відмінні від згаданих вище, або вони можуть бути нормальними в однієї людини.

Якщо ви не впевнені, що зміни в ваших нігтях вказують на фізичне захворювання, ви повинні все ж обговорити це зі своїм лікарем.


8 порад для красивих і здорових нігтів

Є безліч простих домашніх засобів, які можуть допомогти зміцнити і зберегти здоров’я нігтів.

1. Кропива і кремнезем проти ламких нігтів
Активні речовини кропиви і кремнезему (кремній) зміцнюють нігті.

Пийте чай з кропиви вранці і ввечері. Природний вміст кремнію в ньому може бути збільшено шляхом додавання органічного кремнію в формі крапель: ви зменшуєте ризик поломки нігтів в довгостроковій перспективі.

Для приготування чаю столову ложку висушеного листя кропиви заливають 1/4 літра окропу. Дати настоятися протягом 10 хвилин, а потім додати кремній відповідно до рекомендацій (див. Упаковку).

2. Мигдальне масло регенерує нігті
Мигдальне масло робить нігті особливо міцними.

Якщо нігті постраждали через лаку для нігтів або стресу, їм особливо потрібен додатковий догляд. Мигдальне масло сприяє регенерації нігтів і кутикули.Акуратно натирати маслом нігті кожні два дні.

3. Часник захищає від грибка нігтів
Часник має протигрибкову дію і тому запобігає грибкові інфекції.

Відварити очищений зубчик часнику в чашці молока і потримати нігті в охолодженому відварі. Якщо ви вже страждали від грибка нігтів, це може запобігти новій інфекцію.

4. Нігтики (календула) виліковують інфекції нігтьового ложа
Якщо ваша нігтьова ліжко запалена, рекомендується робити ванночку з нігтиками.

Покласти 2 столові ложки свіжих або сушених квітів календули в чверть літра води і дати кипіти протягом 5 хвилин. Потім процідити відвар і дати йому охолонути. Робити ванночки уражених нігтів два рази в день протягом 10 хвилин.

5. Здорові нігті з екстрактом виноградних кісточок
Для підвищення еластичності нігтів споживання екстракту виноградних кісточок дуже зарекомендувало себе.

Що міститься в ньому антиоксидант OPC * забезпечує стабільність нігтів і протидіє запаленню нігтьового ложа.Для того щоб захистити здорові нігті і відновити пошкоджені нігті, оптимальним виявилося від 1 до 3 мг OPC / кг маси тіла.

* Антиоксидант ОРС – концентрована витяжка з зерен червоного винограду, яка містить високу кількість OPC – Oligomeric Procyanthocyanidins (біофлавоноїди, що забезпечують захист людського тіла).

6. Як оздоровити нігті з оливковою олією і пілінгом
Як нігтям, так і шкірі нігтьового ложа допомагає щотижнева ванна для рук з теплим оливковою олією.

Після такої масляної ванни нігті стають особливо еластичними, і невеликі пошкодження навколо нігтя можуть зажити краще.

Для цього розігріти трохи оливкової олії холодного віджиму, а потім опустити кінчики пальців на кілька хвилин. Якщо ви покладете трохи дрібного піску в ванну з оливковою олією, то отримаєте додатковий ефект: такий ніжний пілінг також корисний для нігтів.

7. Маска для нігтів з цілющою глиною
Цілюща глина робить тендітні нігті міцними, а також допомагають при псоріазі нігтів.

Для цього близько 1 столової ложки цілющої глини змішати з невеликою кількістю води, половиною чайної ложки меду і 2 чайними ложками арганового масла для освіти кремообразного речовини. Потім шар глини наноситься на область нігтя, а при необхідності також на руки. Час витримки – від 10 до 15 хвилин.

8. Порошок кориці проти грибка нігтя
Це старе домашнє засіб, який допоміг багатьом людям з грибком нігтів.

2 чайні ложки порошку кориці змішати з 1 столовою ложкою меду і нанести на ніготь ввечері перед сном. Ватний диск на пальцях гарантує, що ліки не потрапить на підодіяльник під час сну. Вранці ніготь промити теплою водою і натерти настоянкою арніки – перші успіхи зазвичай видно через кілька днів.

Іноді хтось занадто багато приділяє уваги нігтям, і вони буває «доглянуті до смерті», але часто вони також ведуть сумне тіньове існування в плані догляду.
Золота середина для здорових нігтів – це регулярний і ретельний догляд.

Здорові нігті в домашніх умовах – це легко

Тендітні і ламкі нігті: що робити?

За допомогою наступних порад ви можете зробити щось самостійно проти ламких нігтів або підтримати лікування основного захворювання.

Збалансоване харчування важливо для здорових, міцних нігтів. Часто має сенс приймати додаткові харчові добавки (наприклад, біотин або силіконові добавки). Запитайте свого лікаря про це.

Робітники рукавички: найкраще носити робочі рукавички при роботі з водою або розчинами (миття посуду, протирання підлог і т. Д.).

Правильне обрізання нігтів: уникайте агресивних порізів, відриву, кусання або відсунення кутикули. Не використовуйте ножиці для нігтів, щоб вкоротити нігті, бажано пилку.

Спеціальний догляд за нігтями: масляні ванни і обгортання для рук з цілющою глиною є перевіреними методами проти ламкості нігтів.Для підвищення міцності нігтів ви можете використовувати спеціальні препарати, такі як масло для нігтів або крем для нігтів. Мигдальне масло і оливкове масло також підходять для регулярного догляду за нігтями.

Догляд після душу або ванни: після прийому щоденного душу або ванни не тільки шкіра потребує догляду: на нігті також слід наносити крем.

Спеціальний лак для нігтів: спеціальні лаки для нігтів можуть надати ламким нігтям додаткову міцність.Їх також можна використовувати під косметичними лаками для нігтів.

Альтернативні методи лікування: гомеопатія рекомендує засіб від тендітних нігтів Silicea D 12.
Досвідчений лікар проконсультує вас по вибору і дозуванні препаратів .

Нормальний ріст здорових нігтів

Наші нігті стають довше (ростуть), оскільки самі верхні клітини нігтьового кореня перетворюються на рогові клітини нігтя. Ніготь росте від лунки до пучки.
Корінь нігтя утворює до 150 накладених шарів рогових клітин, які потім утворюють нігтьову пластинку. Нігтьова пластина складається з 3 різних структур, самий твердий шар кератин є захисним.
Як швидко росте ніготь, варіюється індивідуально. Здоровий ніготь росте приблизно на 0,5-1,0 мм в тиждень. Для того, щоб повністю втрачений ніготь знову отрос, потрібно більш 3 місяців , перш ніж він знову з’явиться у всій красі.
Однак сильні удари або удари можуть пошкодити корінь нігтя, так що зростання нігтя займає більше часу, ніготь росте деформованим або навіть більше не з’являється і не росте.

Догляд за нігтями, ч. 2

Доглядайте регулярно за своїми нігтями – і вони будуть здоровими і красивими .

2

Здорові і красиві нігті | Догляд за тілом

Ще з часів Олександра Сергійовича Пушкіна відомо, що «бути можна діловою людиною і думати про красу нігтів» … Дійсно, красиві доглянуті нігті – невід’ємна частина іміджу будь-якої сучасної панночки …

Але щоб нігті завжди залишалися здоровими, а манікюр красивим, за ними потрібен грамотний і регулярний догляд.І тут не можна обмежуватися рідкісними візитами в салон краси.

Як виглядають здорові нігті?

Вони міцні, еластичні, рожевого кольору. Якщо ж це не так, то перш за все варто розібратися в причинах. Проблеми з нігтями можуть свідчити про будь-які порушення в організмі.

А можливо, ви просто мало часу приділяєте догляду за руками … Або цьому сприяють зовнішні чинники, будь то погана екологія, нездорове харчування, особливості роботи … Та й погана спадковість, зрештою, теж існує …

Взагалі, манікюр найкраще робити один раз в два тижні.І не так важливо, де він буде відбуватися – в дорогому салоні або у вас вдома. Якщо все-таки ви віддаєте перевагу робити манікюр самостійно, обов’язково обзаведіться спеціальним манікюрним набором, в якому будуть кілька пилок, щипціугострозубці, ножиці, лопаточка, апельсинова паличка. Не забувайте про чистоту! Час від часу інструменти для манікюру слід кип’ятити, або протирати спиртом або одеколоном.

Щоб правильно доглядати за нігтями, потрібно знати їх структуру. Отже, ніготь складається з:
нігтьової пластини – це видима частина нігтя, фактично нежива, складається з кератину і розташована в нігтьовому ложі.Саме нігтьову пластину ми покриваємо лаком при манікюрі;
нігтьове ложе – воно захищене від пошкоджень і інфекцій кутикулою;
матрикс – найважливіша частина нігтя – міжклітинний матеріал в підставі нігтьового ложа. З даного матеріалу і утворюється сам ніготь. У деяких людей матрикс проявляється у вигляді білої лунки на поверхні нігтя. У матриксі знаходяться живі клітини нігтя, які вмирають і переходять в нігтьову пластину.

Матрикс має потребу в харчуванні. Як можна частіше необхідно робити поживний масаж для нігтів за допомогою спеціального крему для нігтів.Такий масаж зміцнює нігті, покращує обмін речовин, пом’якшує нігтьової валик і надає рукам доглянутого вигляду.

Робіть пом’якшувальні теплі ванночки зі спеціальним засобом для манікюру або використовуйте замість нього звичайне рідке мило. Ванночка допоможе розм’якшити загрубілі шкіру навколо нігтів.

Видаляти кутикули краще всього за допомогою спеціальних засобів для цієї мети. Її обрізання може бути вельми небезпечно!

Користуйтеся рідиною для зняття лаку без ацетону. Ацетон дуже сильно сушить нігтьову пластину.Лак також бажано вибирати такий, який не має ацетону в своєму складі. Так вам вдасться уникнути надмірної ламкості нігтів і їх розшаровування.

Нігті потребують масках. Для цих цілей використовуйте лимонний сік, журавлинний сік, сік чорної і червоної смородини.

Перегляньте своє харчування. Для здоров’я і краси нігтів необхідно включати в свій раціон продукти, що містять вітамін А для зміцнення нігтів (є в печінці, маслі, зелені, помідорах, моркві), вітамін Е для харчування нігтів (є в рослинному маслі, насінні), вітаміни групи В для зростання нігтів (містяться в капусті, дріжджах, яєчному жовтку, пророслих зернах пшениці), йод (морська капуста, шпинат), кремній для еластичності і міцності нігтів (овочі), кальцій (молочні продукти), залізо, сірку для запобігання запальних процесів (капуста , цибуля, огірки).

Якщо нігті пожовкли, то можна змастити їх шматочком лимона або яблучним уксусом.Не забувайте використовувати гумові рукавички. Вони надійно захистять ваші руки і нігті від несприятливих зовнішніх впливів.

.