Ногти

Шелак на нарощені нігті: Шелак на норощенние нігті?! Можна? – пише Tanshine на BabyBlog

Нарощування нігтів шелаком (15 фото): чи можна його наносити на нарощені нігті? Що краще: шелак або гель?

Гарний манікюр – мрія будь-якої жінки. Але далеко не кожній жінці вдається успішно впоратися із завданням по підтримці бажаної довжини і форми нігтьової пластини. Виправити становище допомагає нарощування – процедура, що дозволяє формувати потрібне покриття без зусиль і довгого очікування результатів.

Існують різні способи створення такого манікюру. Але одним з найбільш популярних варіантів є нарощування нігтів шелаком.

Особливості

Техніка манікюру, що передбачає використання шелаку, не має на увазі додаткового нарощування нігтів. Це покриття зберігає власну довжину пластини, але дає можливість домогтися більш високої естетичності, при цьому збільшуючи стійкість отриманого результату.

Шелак здатний триматися від 2,5 до 4 тижнів, не втрачаючи своєї яскравості. А покривати їм нігті не складніше, ніж звичайним лаком.

Вперше цей вид декоративного оформлення з’явився в 2010 році і досить швидко завоював популярність. З салонної процедури нанесення шелаку поступово перейшло в елемент домашнього догляду. Як і гель, він вимагає закріплення з використанням спеціальної лампи.На відміну від класичного нарощування тут не проводиться значна спилювання власної нігтьової пластини, а саме покриття виявляється акуратним і не дуже товстим. Витончений і акуратний манікюр з використанням шелаку особливо популярний серед працюючих жінок і молодих мам, які не мають можливості регулярного відвідування салонної процедури.

Переваги і недоліки

Shellac або гель-лак утворює рівне, ефектне зовнішнє покриття на поверхні нігтя. Крім того, у цій технології нанесення можна знайти й інші переваги: ​​

 • Природний результат. Нанесене покриття виглядає бездоганно, при цьому не виявляється занадто товстим і дозволяє замаскувати невеликі дефекти і нерівності.
 • Можливість використання на коротких нігтях. Можна домогтися салонного ефекту навіть в тому випадку, якщо відрощування не входить в плани клієнтки манікюрного салону.
 • Відсутність додаткової механічної обробки. Не потрібно попереднє обпилювання сильними абразивами – досить проведеної вручну шліфування пластини манікюрним баффом.
 • Тривале збереження результатів. Можна не турбуватися про те, що покриття виявиться недостатньо стійким. Навіть у міру відростання нігті виглядають бездоганно до 4 тижнів, не втрачаючи своєї міцності і естетичності.
 • Легкість зняття без пошкодження пластини. Видаляється гель-лак досить легко за допомогою спеціальної рідини. Після його зняття можна доглядати за нігтями в звичайному порядку або користуватися класичними лаками для нанесення декоративного покриття.

Не обійшлося і без недоліків. Шелак знімається їдкою хімічною рідиною, сушащей нігтьову пластину. А різниця між власним нігтем і кольоровим покриттям поступово стає помітною.

Що краще: гель або шелак?

Гелевое покриття вибирають для себе переважно ті жінки і дівчата, яких не влаштовує форма або довжина власних нігтів.Але для власниць тонкої або тендітної пластини цей варіант не підходить, оскільки підстава потрібно підпилювати, знімаючи і без того невелику товщину ороговілого шару. Використання шелаку дозволяє легко і швидко вирішити проблему. Висока швидкість висихання покриття і відсутність бази, що має значну товщину, дозволяє домагатися дійсно вражаючого результату ефективно і просто.

Гелевое покриття вимагає набагато більш складної обробки і потребує використання додаткових витратних матеріалів , тривалого процесу формування і сушки, придбання спеціального обладнання.Все це робить застосування гелю не дуже зручним для самостійного використання. На відміну від нього шелак при акуратному зверненні дозволяє створювати рівне і красиве покриття. Цей майстер може працювати навіть поза салону, забезпечуючи можливість домашнього моделювання форми нігтьової пластини. При цьому після зняття декору не доведеться довго лікувати пошкоджену поверхню.

Чи можна наносити на нарощені нігті?

Створені за допомогою гелю нігті мають досить велику товщину, причому при моделюванні спиливается значна частина власного кератинового покриття пластини.Але є і більш щадні методи нарощування, що дозволяють використовувати шелак в поєднанні з ними без будь-яких обмежень.

Для створення найбільш стійкого покриття використовується поєднання акрилу і шелаку, який виступає додатковим зміцнюючих компонентом і дозволяє надати бажану декоративність манікюру.

Наявність гелевих нігтів, нарощених на тіпси, – не найкраще рішення для поєднання з подібним з ними за структурою шелаком.Разом така комбінація формує неприродно товсту пластину, яка буде, скоріше, обтяжувати манікюр, робити його занадто грубим. Якщо не стоїть мета нарощування довжини, гель-лак все ж краще наносити безпосередньо на власні нігті, швидко і якісно оформляючи їх навіть в домашніх умовах.

Що вибрати?

Зрозуміти, що краще в конкретному випадку допоможе майстер з манікюру, виконує нарощування.Якщо основною метою в подальшому є відрощування власних нігтів, то шелак буде кращим варіантом. Забезпечуючи ефективний захист від механічних пошкоджень, такий манікюр допомагає надати кистей рук аристократичність і привабливість надовго.

Але він не підійде для використання тим жінкам, які регулярно піддають нігтьову пластину інтенсивним механічним навантаженням, – друкують на комп’ютері або миють посуд без рукавичок. Повторювати процедуру в цьому випадку доведеться набагато частіше, адже руйнування покриття буде постійним.

Більш докладно про те, як наростити нігті за допомогою шелаку, ви дізнаєтеся з наступного відео.

Шелак на нарощені нігті: як зняти покриття, відео технологія

Поява інноваційного кошти для створення міцного, довговічного манікюру під назвою шелак, є проривом в індустрії краси. Але багато дівчат вибирають нарощені нігті.Популярність нарощених нігтьових пластин пояснюється зручністю і практичністю. Пройшовши процедуру нарощування, можна милуватися красивим манікюром, протягом декількох тижнів. Але іноді дизайн манікюру набридає і хочеться оновити його. В цьому випадку, допоможе шелак, який можна наносити поверх нарощених нігтів. Однак, за умови, що штучний нігтик тонкий. В іншому випадку, нігтьові пластини вийдуть товстими і непривабливими.

Шелак на нарощені нігті

Технологія нанесення

З’ясувавши, чи можна на нарощені нігті наносити шелак і знайшовши, позитивну відповідь від фахівців, кожна дівчина задасть цілком логічне запитання, про методику нанесення? Виявляється все гранично просто.

Шелак на нарощені нігті

Щоб нанести шелак на нарощені нігті на фото, слід чинити аналогічно нанесення гель-лаку на природні нігтьові пластини. Послідовність дій така:

 • З огляду на, що нарощені нігтьові пластини, можна сприймати, як якісну основу, їх не потрібно обробляти бафом і покривати праймером.
 • Роботу можна починати відразу з нанесення бази. Даний шар необхідний для отримання якісного зчеплення шелаку зі штучною основою.
 • Висушивши базу, можна приступати до нанесення кольорового гель-лаку.
 • Щоб отримати бездоганний манікюр, перший тонкий шар шелаку слід висушити в лампі і приступити до нанесення другого шару.
 • Висушивши другий шар кольорового шелаку, фіксуємо результат топом.
 • На завершення топ сушимо і видаляємо верхній липкий шар.

Важливі моменти

Нарощені нігті, покриті шелаком, можуть виглядати красиво, тільки за умови нанесення тонких шарів гелів.В іншому випадку, товщина нігтьової пластини збільшитися, що призведе до неприродного зовнішнім виглядом. Фахівці рекомендують покривати шелаком акрилові нігті. Вони спочатку тонкі і додаткові шари гель-лаку жодним чином не зіпсують їх зовнішній вигляд.

Як зняти шелак з нарощених нігтів? Технологія зняття гель-лаку однакова у всіх випадках. В незалежності від того, яка основа використана для нанесення шелалака, знімати його слід за допомогою спеціальної рідини, ватних тампонів і прищіпок, які фіксують примочки на кожному нігті.Час дії компресів не менше 10 хвилин. Але, щоб розмочений шар не затвердевал, рекомендується знімати кожен ватний тампон з нігтів поступово. Знявши одну примочку, необхідно акуратно видалити відшарувалися покриття дерев’яною паличкою. Не потрібно сильно натискати на ніготь, щоб не пошкодити цілісність нарощеного покриття. Якщо не вдалося за один раз видалити весь шелак, як на фото, процедуру потрібно повторити.

На відео показана докладна інструкція, як правильно знімати шелак з нарощених нігтьових пластин.

Ставлячи питання, можна наносити шелак на нарощені нігті, не кожна дівчина замислюється про доцільність даної процедури. Майстри ж стверджують, що штучні нігті, покриті шелаком, виглядають непрезентабельно. Щоб зробити якісне нанесення гель-лаку на нарощених поверхню, потрібно мати досвід в манікюрному справі.

Якщо такого немає, не варто затівати подібні експерименти.Більш того, звичайний лак на нарощених пластинах тримається дуже довго. Тому, робити повторне прикрашання готового манікюру не доцільно.

На завершення відзначимо, що не варто проводити експерименти над власною зовнішністю. Якщо ви віддали перевагу нарощуванню нігтьових пластин, фарбувати отриманим результатом. Наносити же гель-лак поверх штучних нігтів не доцільно з фінансової та естетичної точки зору.

Завантаження …

Нарощування нігтів шелаком в домашніх умовах: відео покрокова інструкція манікюру

Нейл-індустрія не стоїть на місці.Стежать за модними тенденціями майстра манікюру пропонують клієнткам велика кількість процедур, спрямованих на те, щоб нігті змінили форму або отримали креативне, оригінальне оформлення. Жінка сама вибирає, що їй потрібно – лікування, нарощування або просто покриття лаком. Для початку слід розібратися в тому, що краще – нарощування нігтів або шелак.

Нарощування нігтів шелаком

Нарощування і шелак: чи можлива дружба?

Сьогодні досить багато дівчат використовують таку процедуру, як нарощування.Вона дозволяє протягом декількох днів не оновлювати манікюр. Однак створений раніше дизайн може просто набриднути. Чи можна внести корективи? Чи можна поєднати нарощування нігтів з покриттям шелаком або лаком?

Нарощування нігтів шелаком

Майстри манікюру стверджують, що покриття гелевих та акрилових пластин шелаком можливо. Черговість дій залишається незмінною, робота з матеріалом можлива і в домашніх умовах. Але слід пам’ятати, що основа повинна мати незначну щільність.А при нарощуванні не вдається цього домогтися, та й сам шелак при точному дотриманні технології дає значний по щільності шар покриття. Як результат – низька естетична привабливість. На фото це продемонстровано досить наочно.

Слід зауважити, що тільки гель дає велику товщину. А ось акрил створює більш тонку поверхню. Тому на питання про те, чи можна поєднати нарощування нігтів і манікюр шелаком, викладачі професійних курсів відповідають ствердно.

Але ж застерігають – за умови, що основою виступає акрил, а не гель.

У відгуках любительок незвичайного і довгострокового манікюру можна зустріти дещо інша думка. Воно полягає в тому, що якщо трохи відійти від інструкції і не покривати нігті основою, то можна отримати більш тонке покриття. При цьому якість не втрачається.

Як виглядає процес нанесення матеріалу

Покрокова інструкція нанесення шелаку на нарощені нігті:

 • полірування нігтів спеціальним бафом;
 • знежирення поверхні;
 • нанесення основи і полімеризація;
 • нанесення першого кольорового шару, знову полімеризація;
 • покриття топом і висушування.

Слід пам’ятати, що спроба видалити шелак з гелевих нігтів завершиться невдачею незалежно від того, робиться це в домашніх умовах або у майстри. Адже шелак за своєю природою є нічим іншим, як гелем. Розчиняючи верхній шар, можна добитися розчинення і самої пластини. Таким чином, нарощування нігтів гелем і шелаком поєднувати не рекомендоване.

Позитивні моменти нарощування

Розуміння того, які переваги у цієї процедури, допоможе розібратися в тому, що краще – гель або нарощування:

 • Широкі можливості по зміні природної форми нігтя.Для жінок зі слабкими, посипаними борозенками нігтьовими пластинками нарощування просто рекомендовано. Щоб результат дійсно радував, важливо звертатися до професійного майстру, а не намагатися робити самостійно в домашніх умовах.
 • Подовжені штучним чином нігті – відмінна основа для творчості. На збільшеною пластині зручно розмістити стрази (і вони будуть довше триматися), малюнок та інше.
 • Стійкість манікюру. Нанесений акрил або гель робить нігтьову пластину більш міцною, а лак тримається набагато довше.Якісно проведена процедура нарощування дозволяє отримати поверхню, зберігає зовнішній вигляд протягом двох-чотирьох тижнів. Ось чому вона отримує позитивні відгуки, особливо від тих, хто давно вирішили, що краще – регулярно продумувати манікюр або зробити нарощування, покрити лаком і забути про нігті на деякий час.

Чому шелак краще

У шелаку є багато плюсів:

 • Природність зовнішнього вигляду. Продемонстрована нарощування нігтів шелаком на фото нижче дозволяє переконатися в цьому.Гелевий матеріал легко камуфлирует наявні борозенки, оновлювати лак потрібно дуже рідко.
 • Спилювати нігті немає необхідності. При нанесенні шелаку корекція або зняття шару не викликає у жінки неприємних відчуттів. Відомо, що для повного видалення пластини майстру доводиться обробляти поверхні пластини пилкою.
 • Шелак підходить для жінок, які вважають, що краще коротких, доглянутих нігтів нічого немає. На фото можна побачити, як органічно виглядає матеріал.
 • Гель-лак – відмінний варіант для тих, хто виконує багато роботи по дому.Якщо строго дотримана покрокова інструкція, поверхня буде міцною і стійкою до миючих засобів.

Поєднувати шелак і нарощування не рекомендується. Відео демонструє всі негативні сторони з’єднання двох процедур. Яку з них вибрати – вирішувати жінці.

Чи завжди можна робити шелак? Відповідаємо на найпопулярніші питання

Шелак – новинка в індустрії краси, швидко завоювала популярність.Він поєднує в собі природний глянець звичайного лаку і стійкість гелевого покриття для моделювання нігтів. На перший погляд оннічем не відрізняється від звичайного лаку – така ж баночка і широка гама відтінків. Але є дві основні відмінності – це спосіб сушіння і тривалість «шкарпетки». Сам по собі такий лак не сохне, тому його потрібно підсушувати в УФ-лампі, зате тримається він набагато довше звичайного лаку для нігтів.

Жінки в гонитві за модою і красою часто користуються різними новинками індустрії краси, абсолютно не замислюючись над тим, який вплив на організм вони надають і чи можуть бути шкідливими для здоров’я.Але все ж знаходяться такі, яких цікавить чи можна наносити шелак на пошкоджені і шаруються нігті, як бути, якщо в день проведення призначеної процедури почалися «місячні» і чи можна носити шелак під час вагітності. Спробуємо відповісти на найбільш часті питання.

Зміст:

Чи можна наносити шелак на нігті?

Чи можна використовувати звичайний лак і гель-лак?

Чи можна наносити гель-лак на нарощені нігті?

Як довго можна носити гель-лак?

Шелак під час місячних?

Чи не є небезпечним гель-лак при вагітності?

Чи можна наносити шелак на нігті?

Багато жінок стикаються з проблемою шаруються нігтів.З нею, безумовно, потрібно боротися комплексно і під наглядом лікаря. Буде потрібно прийом курсу вітамінів і особливо дбайливий догляд за нігтями, нанесення зміцнювальних засобів, а також захист нігтів від агресивних миючих засобів. Але ж жінкам хочеться завжди мати гарний манікюр! Тому виникає цілком закономірне питання – чи можна наносити покриття шелак на нігті.

Будь-який поважаючий себе фахівець з манікюру скаже вам, що спочатку нігтики потрібно підлікувати і тільки потім можна буде розпочати роботу покриття шелак.Вся справа в тому, що такі нігті вимагають щоденного догляду інанесенія живлять і зміцнюють складів. А ось як захисний засіб від розшарування і обламування здорових нігтів покриття шелак підійде як не можна краще.

Чи можна комбінувати гель-лак зі звичайним лаком?

Покриття шелак дозволяє забути про манікюр на 2, а то і 3 тижні, але ця процедура не може похвалитися особливою дешевизною, тому багато жінок наважуються на придбання всіх необхідних інструментів і матеріалів і починають наносити шелак самостійно в домашніх умовах.Крім цього, часто вони вдаються до комбінування дорогого покриття гель-лаку зі звичайним лаком для нігтів, який найчастіше використовується для нанесення малюнків.

Таке з’єднання покриттів звичайно ж можливо, але потрібно пам’ятати про те, що звичайний лак тримається погано і його потрібно наносити до того як покриття закріплено топом. Хоча фахівці наполягають на тому, що для розпису нігтів краще використовувати акрилові фарби.

Чи можна наносити шелак на нарощені нігті?

Багато жінок вважають за краще носити нарощені нігті і таким чином полегшувати собі догляд за ними і виключити часте виконання манікюру.Штучні нігті можуть прикрашатися найрізноманітнішими лаками, ліпленням, блискітками, стразами і так далі, можуть мати будь-яку форму і довжину.

Наносити шелак на нарощені нігті, безумовно, можна, проте такі «витрати» дорогого лаку не зовсім виправдані, так як на нарощених нігтях і звичайний лак високої якості, закріплений звичайним фінішним покриттям, відмінно тримається. Крім цього вони і без того не ламаються і добре зберігають зовнішній вигляд, тому міцне покриття тут зовсім ні до чого.А ось звичайний лак можна швиденько стерти і нафарбувати нігтики новим, відповідним образом і одязі.

Чи можна носити шелак постійно?

Будь-якій жінці завжди і всюди хочеться мати гарний манікюр і доглянуті руки, тому багато хто з них дуже неохоче навіть на невеликий проміжок часу «позбуваються» від нарощених нігтів, шелаку і навіть звичайний лак стирають знехотя. Але піклуючись про красу своїх рук важливо пам’ятати про те, що будь-яка з перерахованих вище покриттів перешкоджає нормальному диханню нігтів і від кожного з них вони повинні відпочивати.

Результатом занадто тривалого і безперервного носіння шелаку може стати пожовтіння нігтьової пластини, її витончення і крихкість. Хоча варто визнати, що далеко не у кожної жінки тривале носіння на нігтях гель-лаку викликає такі побічні ефекти. У цьому випадку все залежить від особливостей і внутрішніх резервів організму.

Знімати покриття фахівці рекомендують після кожного третього нанесення, тобто в середньому один раз в 3 місяці. Перерва має становити як мінімум 2 тижні, а краще цілий місяць.Ветот період їм потрібен особливий догляд, щоденне нанесення поживних складів. Крім цього, після узгодження з лікарем можливий прийом полівітамінів і мінералів.

Нанесення покриття під час місячних

Безліч різних вигадок, прийме і відвертих нісенітниць пов’язано з так званими критичними днями у жінки. Причому вони стосуються не тільки всіх відомих заборон на приготування тіста і підстригання волосся в цей період! Багато особливо недовірливі жінки впевнені, що наносити покриття шелак в ці дні категорично заборонено! При цьому, як вони стверджують, досвід майстра і його вміння тут абсолютно ні при чому, просто організм може не так відреагувати на процедуру і відторгнути лак.

Вірити цьому чи ні – особиста справа кожного, але будь-яких доказів впливу «цих днів» на якість покриття не існує. Єдино можливий варіант, при якому може статися біда – це самостійне виконання процедури манікюру в стані депресії і болями в животі, які супроводжують критичні дні у багатьох жінок. Погане самопочуття навряд чи додасть впевненості вашим рухам і акуратності в нанесенні покриття на нігті.

Чи можна робити шелак під час вагітності?

Як бути якщо ви є прихильницею покриття шелак і раптом дізналися, що скоро станете мамою? Чи можна наносити покриття шелак на нігті або це може нашкодити майбутній дитині? Крім цього, деякі майстри і лікарі схильні вважати, що в період вагітності (як і в період місячних) організм жінки може відторгнути будь-яку «хімію».

У зв’язку з тим, що компоненти покриття шелак не потрапляють в кровотік і не вбираються в жодні тканини, крім як в тканини нігтьової пластини, його можна вважати безпечним засобом для манікюру, в тому числі під час вагітності. Тому робити шелак чи ні, повинна вирішувати кожна жінка самостійно і зрозуміти чи виправдані побоювання про відторгнення покриття, вона зможе тільки на практиці. Але і в цьому випадку не варто залишати поза увагою такі «складові» вдалого манікюру як професіоналізм майстра і якість матеріалів.

Шелак – дивовижне покриття, яке вирішує проблему виснажливого поновлення лакового покриття і облущенних кінчиків. Спробуйте і ви переваги використання шелаку і завжди будьте красиві і впевнені в собі.

🔍 популярні питання про вагітність і відповіді на них

На даній сторінці зібрані найбільш популярні пости і коментарі наших користувачів по темі “Шелак на нарощені нігті”. Це допоможе вам швидко отримати відповідь на питання, також ви можете взяти участь в обговоренні.

Всі як то з чоловіком не наважуємося вибрати ім’я для дівчинки, сперечатися з ним яке ж дати ім’я)
Порадилася з багатьма, запропонували дати подвійне ім’я, що мені і чоловікові подобається)
Може хто допоможе скласти два красивих імені з по батькові Євгенівна)
Заздалегідь дякую всім)

// Дівчата, а як ви ставитеся до подвійних імен? На мене сьогодні накатило – хочу доче подвійне ім’я! І баста! Хто які імена знає? Поділіться, пліз!

Дівчата, а як ви ставитеся до подвійних імен? На мене сьогодні накатило – хочу доче подвійне ім’я! І баста! Хто які імена знає? Поділіться, пліз!

Порадьте ім’я для дівчинки.Хочеться щось просте, російське, може бути навіть слов’янське. І щоб рідкісне зараз, а то в саду в групі три Мілани дві Софії)))
По батькові Володимирівна.
Додаю скрін найпопулярніших імен в СПб за минулий рік.
П.С. У родині є Ольга, Олена, Марія, Катерина, Дарина. Подвійні імена типу Євгена-Євген Олександра-Олександр Вікторія-Віктор не розглядаємо, чоловік …

Розглядаю імена для дівчаток! Дуже подобаються обидва імені!) Прям 50 на 50! аж шкодую, що не двійня! (жарт, звичайно!) не можу визначитися з вибором !!) цікава ваша думка!)

Як вам ім’я Адам-Себастьян для маленького мулата? Порадьте незвичайне подвійне ім’я для дівчинки)))

Хто небудь називав донечку подвійним ім’ям?

Як ви ставитеся до того, щоб дати дитині подвійне ім’я, яке буде писатися через дефіс або через пробіл.Я вважаю для дівчинки це дуже красиво, цікаво, незвично) якщо у нас все таки буде дівчинка, то хотіла бути записати її з 2-ма іменами через пробіл. Залишилося тільки народити дочку і чоловіка вмовити))))) Яке у вас до цього відношення, чи замислювалися про те, щоб дати своїй дитині …

Здравствуйте!
Ми з чоловіком чекаємо двох дівчаток)). І ось думаємо дати їм подвійні імена. Поки визначилися тільки з провідним іменем- Ольга і Лоліта.
Які варіанти можете порадити до цих імен?
Заздалегідь дякую.

Кто что знает про «подвійні» імена, такі як, Євгенія, Олександра, Валерія і т.д. Хочемо дочку назвати Олександрою, але батьки відмовляють, кажуть що у дитини буде подвійна доля, що краще називати конкретних девчячім ім’ям, а не двояким … а ім’я дуже-дуже подобається … як бути? ))))

Дівчата, хочу запитати Вашу думку. А Ви б дали своєму малюкові подвійне ім’я? І чому?

Дівчатка як ставитеся до подвійного імені для дівчинки? У кого дітки з подвійним ім’ям? Як кличете? Подвійним або таким, то таким? Як називають оточуючі? Вообщем мінуси і плюси подвійного імені.

Ось і ми задалися цим питанням)) В першу чергу, я поставила умову, щоб ім’я починалося на А. Ім’я для дівчинки)) Хочеться простого, російського імені. Ніяких там Аделаїда, Аеліна … Нічого старого, на кшталт Горпина, Килина, Апполинария, Ксенія …
Олександра – теж виключено, тому що син Сашик))
Я більше схиляюся до імені Анна. Ганна Олегівна – звучить непогано, та й «домашніх» варіацій імені багато ….

У нас будуть хлопчик і девочкаМуж хоче сина Захаром назвати,

мені теж це ім’я подобається) А ось ім’я для дівчинки він доручив мені)
По батькові у нас Евгеньвна.Є моїх пару варіантів

.