Ногти

Як лікувати онихолизис нігтів на ногах: причини і лікування, ефективні препарати

причини, симптоми, лікування препаратами та народними засобами в домашніх умовах, діагностика, фото, який лікар лікар лікує

Онихолизис – це досить часто зустрічається різновид нігтьової дистрофії. Ця патологія характеризується порушенням зв’язків між м’якими тканинами ложа і нігтьової платівкою, в результаті чого відбувається її відшарування при збереженні цілісності. Незважаючи на назву (лізис – розчинення), мова йде не про розчиненні нігтя, а лише про його відокремлення від ложа.

Вконтакте

Facebook

Twitter

Мій світ

Причини появи онихолизиса

Відповідно до даних більшості фахівців, цей процес деструкції нігтів, що відноситься до оніходістрофія, зустрічається серед жінок значно частіше, порівняно з чоловіками. В його основі лежить гіпоксія (недолік харчування киснем) тканинного типу.

Від ступеня вираженості гіпоксії залежить не тільки розвиток деструктивної стадії, яка передує відторгнення від ложа нігтьової пластинки, але і адаптивно-пристосувальна реакція, спрямована на збереження цілісності нігтьового апарату.

Таким чином, його деструкція розглядається як порушення балансу процесів організму, залежних від доставки кисню кров’ю, зміни активності групи ферментів, які беруть участь в антиоксидантної захисту комплексів ліпопротеїдів мембранних структур клітин і т. Д.

Початок процесу відділення нігтя відбувається в гіпоніхіума, що представляє собою подногтевой епідерміс ложа і складається тільки з клітин, які діляться базального і шипуватий шарів. Зроговіння епітеліальних клітин, яке полягає у втраті ядер клітинами і апоптозу останніх, супроводжується порушеннями кератінообразованія і зв’язків між волокнами в структурі кератину, що є основною речовиною нігтьової пластинки.Візуально це проявляється кератозом ложа нігтьової пластинки і помутнінням останньої. Ці механізми розвитку патології враховуються при вирішенні питань про те, які причини і як лікувати онихолизис.

Захворювання може бути спровоковано такими причинами, як:

 1. Вплив хімічних речовин, чужорідних тіл, неопластичний процес, вростання ділянок нігтя в нігтьове ложе.
 2. Розвиток грибкової або бактеріальної інфекції (кандидоз, руброфітія, піодермія, епідермофітія).
 3. Інші гострі та хронічні дерматологічні захворювання – псоріаз, хвороба Рейтера, вогнищева алопеція, бульозні дерматити, екзема, червоний плоский лишай, еритродермія, пароніхія.
 4. Пряма механічна травма, опіки, обмороження (травматичний онихолизис). У той же час, отримана однотипна за характером і за ступенем впливу травма, особливо якщо вона незначна, не у всіх людей призводить до формування патології. Це дає можливість припустити про наявність будь-яких індивідуальних додаткових чинників, що сприяють розвитку онихолизиса.Як правило, це порушення харчування нігтьового апарату неврологічного, метаболічного або судинного походження.
 5. Грубий косметичний догляд за нігтями. У цих випадках негативний вплив можуть надавати як самі косметичні засоби і алергічна реакція на них, наприклад, онихолизис виникає після гель-лаку або застосування засобів, призначених для видалення лаку, так і безпосередньо процедури, пов’язані з видаленням кутикули, в результаті чого може бути порушено кровопостачання через пошкодження дрібних бічних судин.
 6. Захворювання системного характеру – залізодефіцитна анемія, скарлатина, сифіліс, захворювання печінки і органів травлення, цукровий діабет, серцево-судинна недостатність, захворювання психіки і периферичної нервової системи (порушення нейрорегуляціі), системний червоний вовчак, синдром Лайєла та інші аутоімунні системні захворювання сполучної тканини.
 7. Порушення периферичного кровообігу при хворобі і синдромі Рейно, плоскостопості, облітеруючому атеросклерозі, варикозному розширенні вен.
 8. Неправильне харчування, особливо що супроводжується дефіцитом ретинолу (вітамін “A”) і рибофлавіну (вітамін “B 2 “).
 9. Вагітність.
 10. Порушення обміну речовин і дисфункція залоз внутрішньої секреції – ожиріння, синдром Іценко-Кушинга, гіпер- і гіпотиреоз, гіпопаратиреоз.
 11. Цитостатичні і глюкокортикостероїдні препарати, антибіотики і антибактеріальні засоби з ряду тетрацикліну і фторхінолонів, оральні контрацептивні засоби.
 12. Поєднання двох і більше факторів.

Перш ніж лікувати патологічний стан нігтів, бажано встановити причину його розвитку. При неможливості встановлення причинного фактора захворювання відносять до ідіопатичною формі.

Дивіться відео про онихолизис, його причини, діагностика, усунення:

заразилися онихолизис

З огляду на перелічені вище причини, безпосередньо відділення нігтя від ложа не може бути інфекційною патологією. Заразним може бути захворювання, яке спровокувало онихолизис – грибкова інфекція, сифіліс, бактеріальна інфекція.

Симптоми захворювання

Онихолизис частіше вражає нігті на руках. Найбільш часто він локалізується на 3-му і 4-му пальцях правої руки, дещо рідше – на 2-му і 5-му пальцях і особливо рідко – на великих пальцях кистей. Пальці на ногах уражаються рідше, ніж на кистях рук, при цьому захворювання локалізується, переважно, на великих пальцях стоп.

Початок відділення нігтьової пластини від її ложа походить від дистального (вільного) краю нігтя і поступово наростає до протилежного (проксимальному) краю до зони нігтьової луночки.

Щільність, консистенція і гладка поверхня відокремилася від ложа частини нігтя зберігаються, але забарвлення стає білувато-сірої, синювато-білої, жовтої або коричневою.

Зазвичай розвивається часткове відділення (максимум половини) від ложа ділянки нігтя. Причому в одних випадках частковий онихолизис набуває форму смуги, яка розташована уздовж вільного нігтьового краю, в інших – має вигляд трапеції або невеликого полулуния (напівмісячний онихолизис), яке опуклою стороною звернена до основи.Форма полулуния частіше зустрічається у жінок в зв’язку з застосуванням манікюру, педикюру і використанням тісного взуття.

Значно рідше відбувається відділення всієї нігтьової пластини – тотальний онихолизис, або оніхомадезіс. Це зазвичай відбувається при значних травматичних ушкодженнях, реакціях фототоксичних типу (після прийому тетрациклінових препаратів, кандидозних або стрепто-стафілококових гостро протікають пароніхія, еритродермії, гнезднойалопеції.

Основна відмінність онихолизиса при грибку нігтів або при бактеріальному ураженні від інших його форм полягає в тому , що в першому випадку можливі деформація нігтьової пластини, зміна її забарвлення і характеру поверхні, потовщення нігтя і підвищення його ламкості, гіперкератоз ложа, наявність супутнього грибкового ураження шкіри рук або стоп, а також підтверджують результатів відеоскопіческого і мікроскопічного досліджень.

Отслойка нігтя при грибковому ураженні

У той же час, досить часто онихолизис, пов’язаний з онихомикозом або псоріаз, відрізнити від такого, обумовленого іншими причинами, викликає значні труднощі. Така складність в проведенні диференціальної діагностики обумовлена:

 • нерідкими помилково негативні результатами лабораторного мікроскопічного дослідження подногтевого зіскрібка;
 • відсутністю однозначних критеріїв діагностики;
 • неможливістю (в ряді випадків) проведення морфологічного аналізу через технічні складнощі і ризиків ускладнень, які пов’язані з особливостями анатомічної будови нігтьового апарату.

У практичній діяльності недостатня надійність критеріїв диференціальної діагностики часто призводить до її помилок, неправильного вибору лікувальної тактики та ускладнень.

Велику допомогу в її проведенні надає використання оптичної когерентної томографії з відносно високим ступенем роздільної здатності, уявляю

Онихолизис. Що робити? | imkosmetik журнал


Захворювання нігтьової пластини не рідкісна проблема, як у майстрів, так і у клієнтів.Як визначити онихолизис? Читайте наше інтерв’ю з лікарем-дерматологом!


Чому він виникає? Хто схильний до Онихолизис?

Онихолизис – це стан, при якому нігтьова пластина відходить від нігтьового ложа. Воно може виникати як на руках, так і на ногах і до цього захворювання частіше схильні жінки.

Причини виникнення онихолизиса?

Онихолизис визначається візуально і доставляє естетичний дискомфорт, якщо захворювання не викликано алергічною реакцією.У випадку з алергією спочатку проявляються симптоми алергічної реакції (почервоніння, свербіж, бульбашки близько нігтів), а потім відбуваються відшарування нігтьової пластини, тобто онихолизис.

Причин виникнення онихолизиса може бути кілька:
 • Зовнішні фактори при яких відбувається травматизація нігтьової пластини – удари, неправильний догляд (використання хімічних засобів, частого покриття неякісним гель-лаком, неправильна технологія нарощування, опіки т.д), неправильна обробка кутикули з надмірним впливом манікюрними інструментами.

Для мінімізації ризиків появи онихолизиса через неправильної роботи з гель-лаком , майстру варто ретельніше підбирати базове покриття під тип нігтів клієнта. Наприклад, можна спробувати в роботі менш кислотні базові покриття .

 • Внутрішні зміни організму, анемії, захворювання внутрішніх органів, запальні процеси.
 • Інфекційний фактор при якому відбувається зараження патогенними грибами і надалі розвивається оніхомікоз (грибок нігтів).Онихолизис дуже рідко протікає самостійно. Якщо не лікувати його відразу, то в подальшому приєднується інфекція або ж онихолизис поширюється на інші пальці, що призводить до ще більшого дискомфорту і більш тривалого лікування.
 • Алергічні прояви, хронічні шкірні захворювання – псоріаз, екзема і т.д.
Види онихолизиса:
 • Онихолизис буває частковим, коли відходить тільки невелика частина нігтьової пластинки, це може бути смуга, півколо і т.д.
 • Онихолизис буває повним, коли відходить повністю весь ніготь.
Як визначити онихолизис на ранній стадії?

Для визначення онихолизиса на ранніх стадіях необхідно ретельно оглядати нігтьові пластини якомога частіше. Якщо Ви помітили незначні зміни, то необхідно відвідати дерматолога для визначення причини і подальших методів лікування.

Як лікувати онихолизис?

Без проведених обстежень виявити причини захворювання неможливо, адже для постановки діагнозу необхідний ряд досліджень.Після того як визначена причина, лікування лікарем підбирається строго індивідуально. Як показує практика, лікування онихолизиса часто займає тривалий час.

можна покривати нігті гель-лаком або лаком під час лікування?

Під час лікування онихолизиса не рекомендується нанесення на нігтьову пластину будь-яких дратівливих речовин і проведення процедур нарощування і покриття гель-лаком. Також не можна користуватися побутовою хімією без захисту і допускати її потрапляння на нігті, проводити процедури манікюру і педикюру з агресивним впливом інструментів на нігті і хімічними рідинами.Все це не рекомендується лікарями, тому що перераховані процедури травмують і дратують нігтьову пластину.

Чи є шанс, що онихолизис повториться? Як цього уникнути?

Якщо Ви вже були схильні до однократно Онихолизис, то повторне прояв можливо при недотриманні лікарських рекомендацій. Якщо стан онихолизиса хронічне, то спостереження у лікаря і спеціальний догляд з профілактичними оглядами та лікуванням необхідний.

Щоб уникнути появи онихолизиса необхідно дуже акуратно ставитися до нігтьової пластини, не травмувати і не допускати впливу хімічних речовин.Слід уважно оглядати нігтьові пластини і при щонайменших ознаках онихолизиса припинити контакт з хімічними речовинами, матеріалами для покриття гель-лаком і нарощування. Періодично обстежуватися у лікаря і негайно лікувати патології внутрішніх органів. Вести здоровий спосіб життя, прислухатися до свого організму і не затягувати з візитом до лікаря при найменших змінах.

imkosmetik дякує за співпрацю лікаря-дерматолога Олену Васильєву і бажає всім здорових і красивих нігтів!

причини, симптоми, діагностика та лікування

Онихолизис (оніхоліз) – найбільш часто зустрічається різновид придбаної ониходистрофии, що характеризується порушенням зв’язку нігтя і нігтьового ложа при збереженні матриці.Клінічно проявляється нездатністю нігтьової пластинки прирости до нігтьового ложа при відділенні нігтя з дистального краю. При неінфекційному Онихолизис нігтьова пластинка не змінює консистенцію і колір. При ураженні інфекційного генезу ніготь мутніє, стає шорстким. Захворювання діагностують клінічно, обов’язковий зішкріб з осередку ураження на гриби, потрібно виключення соматичної патології. Лікування тривале, включає санацію вогнищ хронічної інфекції, вітамінотерапію і призначення мінералосодержащіх препаратів.

Загальні відомості

Онихолизис – дистальное відшарування нігтьової пластинки від ложа. Патологічний процес виникає на одному пальці кистей або стоп або вражає відразу кілька пальців. У 60% випадків онихолизис є наслідком травматичного пошкодження, в 30% розвивається в результаті хронічного дерматомікози, на решту 10% припадають системні соматичні захворювання, дерматози та піодермії. Онихолизис може виникати в будь-якому віці, частіше діагностується у жінок, що пов’язують з професійним доглядом за нігтями.Расових і сезонних відмінностей не має, ендемічністю не володіє. Вперше захворювання описав Геллер в 1910 році. Актуальність проблеми визначається естетичної складової, що негативно впливає на якість життя пацієнта.

Онихолизис

Причини онихолизиса

Причини, що викликали онихолизис, можна умовно розділити на три групи: травми, мікоз і алергія. Механізм розвитку патологічного процесу різниться в залежності від етіології.

При травмі в патологічний процес залучаються і ніготь, і нігтьове ложе.Між ними утворюється піднігтьового гематома, в дермі відбувається механічне здавлювання судин, порушується живлення нігтя, змінюється його хімічний склад і еластичність. Ніготь деформується. Через порушення трофіки колагенових зв’язок, що здійснюють фіксацію нігтя до нігтьового ложа, зв’язок між нігтьової платівкою і ложем слабшає, ніготь відходить з вільного краю. Чим більше площа відшарування, тим вище ризик приєднання вторинної інфекції з розвитком запалення. При цьому зв’язок нігтя з матрицею не переривається, тому після розсмоктування гематоми і відновлення трофіки тканин ніготь починає рости, як і раніше.

В основі інфекційного онихолизиса лежить запалення, яке проходить три стадії: альтерації, ексудації, проліферації. В першу стадію відбувається патологічне пошкодження дерми, клітини імунної системи і ретикулоендотеліальної системи шкіри починають вироблення цитокінів і медіаторів запалення. Порушується процес кровопостачання, страждає трофіка, змінюється структура нігтя. Стадія ексудації посилює всі перераховані розлади і тягне за собою порушення водно-електролітного балансу.

Ніготь набухає, стає вразливим для грибків і бактеріальної флори, які впроваджуються в міжклітинні шари нігтьової пластинки. Починається процес ураження нижньої частини нігтя і нігтьового ложа, нігтьова пластинка відділяється від ложа. Чим більше мікробів бере участь в патологічному процесі, тим інтенсивніше процес відшарування. Т-лімфоцити і фагоцити знищують чужорідні антигени, стимулюючи процес проліферації – завершальну стадію запалення, яка призводить до гіперкератоз нігтьового ложа і його деформації.Паралельно починається гіперкератотіческую зростання нігтьової пластинки, покликаний відновити отриманий дефект. Нормальний ріст нігтя можливий після повного усунення запального процесу.

Алергічний онихолизис схожий з запальним, проте в стадії ексудації переважає реакція надлишкової вироблення антитіл на мікроби, внедрившиеся в дерму і ніготь, що призводить до гиперсенсибилизации шкіри, посилює процеси деформації дерми і нігтьової пластинки, уповільнює процеси регенерації.

Класифікація

Для призначення адекватної терапії з урахуванням гетерогенності патології в дерматології виділяють кілька видів онихолизиса:

 • Травматичний – виникає в результаті ураження нігтя або подногтевого простору внаслідок ран, опіків, скалок, хімічних або фізичних впливів, тривалого перебування у воді або носіння тісного взуття.
 • Дерматологічний – є наслідком довгоіснуючих дерматозів з порушенням трофіки в зоні ураження.
 • Ендокринний – формується на тлі ендокринних розладів і гуморальних порушень.
 • Системний – розвивається при системній патології травного тракту і обмінних порушеннях.
 • Грибковий – є результатом освіти колоній мікробів в піднігтьове просторі зі змінами нігтьового ложа при збереженні нормального нігтя. Може ставати підсумком тривало існуючої микотической інфекції з ураженням нігтьової пластинки і утворенням вогнищ вторинного онихолизиса.
 • Бактеріальний – виникає при приєднанні вторинної інфекції.
 • Алергічний – розвивається на тлі прийому лікарських препаратів, що мають фотосенсибілізірующих властивостями, контакту з хімічними речовинами, УФО.

Симптоми онихолизиса

Клінічна картина захворювання типова і характеризується відділенням нігтьової пластинки від нігтьового ложа з вільного краю в дистальному або бічних відділах до ямочки нігтя.Візуально відбувається зміна забарвлення нігтя з тілесної на белесовато-сіру, що обумовлено попаданням повітря в подногтевой проміжок. Якщо замість повітря туди потрапляють мікроби, забарвлення нігтя змінюється. Бактерії змушують ніготь жовтіти, гриби надають коричневий відтінок, синьогнійна інфекція – зеленуватий. При мікробному ураженні змінюється і консистенція нігтьової пластинки, вона стає шорсткою, починає деформуватися. У просторі між нігтем і нігтьової ложем скупчуються бруд і кератин, утворюється піднігтьового гіперкератоз з неприємним запахом.Можливе формування вогнищ вторинного онихолизиса. Якщо відшаровується тільки частина нігтя, виникає частковий онихолизис, якщо весь ніготь – тотальний.

Діагностика

Зазвичай діагноз не викликає ускладнень у дерматолога. Попереднє Онихолизис ураження нігтів лініями Бо – цінний діагностична ознака, що свідчить або про постійне травмуванні нігтя, або про періодичне припинення його зростання на тлі соматичних захворювань. Наявність ураження на одному або декількох нігтях пальців рук або ніг і визначення можливої ​​причини відшарування дозволяють встановити клінічний діагноз при значній різноманітності патоморфологической картини онихолизиса (зміна кольору, структури, прозорості, різні по глибині і площі гіперкератотіческіе нашарування).В обов’язковому порядку беруть зішкріб на гриби для виключення микотического поразки. Диференціюють онихолизис з мікозами, хворобою Боуена, псоріаз, червоний плоский лішаём і оніходістрофія неясної етіології.

Лікування онихолизиса

Терапія патологічного процесу комплексна. По можливості необхідно лікувати основне захворювання, яке послужило причиною онихолизиса. При розвитку лікарського онихолизиса рекомендується за допомогою гастроентеролога відкоригувати роботу травної системи, оскільки відшарування нігтя відбувається в результаті нестачі мінералів і вітамінів, без яких неможливий нормальний ріст нігтя.При травматичному Онихолизис з частковим відшаруванням невеликій площі нігтя здійснюють щоденне состріганіе відшарованому ділянки з дезінфекцією і захистом нігтьового ложа антибактеріальним пластиром.

Велике за площею відшарування лікують хірургічним шляхом, накладають пов’язки з антибактеріальними і антисептичними розчинами. В процесі операції видаляють гіперкератотіческіе нашарування, гематоми і бруд. Ніготь відновлюють за допомогою тривалого застосування желатинових розчинів різної концентрації.При Онихолизис бактеріальної або микотической природи додатково використовують спиртові розчини анілінових фарб, антибактеріальні і антимикотические препарати. Пацієнтам з оніхолізіс показані вітаміни, препарати заліза і кальцію, загальнозміцнюючі засоби. Протипоказаний контакт з водою, косметичними лаками і побутовою хімією. Прогноз відносно сприятливий з урахуванням можливих косметичних дефектів.

Онихолизис це що, чому з’являється і як вилікувати на руках або ногах?

листкове нігтів, рихлість, ламкість, виникнення темних плям – все це явно вказує на онихолизис (оніходістрофія, іншими словами).Позбутися його в домашніх умовах без консультації лікаря важко, тому рекомендується не затягувати з візитом.

Недуга за ознаками схожий з грибковою інфекцією, але принципи лікування кардинально відрізняються. Багато хто навіть не знають, онихолизис це що, але намагаються самостійно боротися з ним. Несвоєчасна терапія призводить до розвитку вторинної інфекції і сильної деформації нігтів.

Як відрізнити онихолизис від грибка?

Сам по собі onycholysis не рахується заразним захворюванням, але є нюанс.Якщо він викликаний бактеріальною або грибковою інфекцією, то недуга швидко передасться оточуючим. Онихолизис має суттєві відмінності:

 1. Чи не заразний. На відміну від грибка онихолизис не передається при контакті або використанні одних предметів, якщо спровокований травмою і хворобами внутрішніх органів.
 2. Стоншування нігтя. При грибкової інфекції пластина спочатку потовщується, а тільки потім відшаровується (зазвичай від кутикули), змінює колір і структуру. Онихолизис викликає витончення нігтя, який стає дуже крихким.Відходження від ложа відбувається з вільного краю.
 3. Симптоми. Недуга не викликає печіння, свербіж, почервоніння або болючість м’яких тканин, розташованих поблизу вогнища. Оніхомікоз практично завжди супроводжується цими ознаками.
 4. Запах. Грибок викликає поганий аромат, що виходить від шкіри і нігтів. Ониходистрофия в разі відсутності інфекції не характеризується даною особливістю.
 5. Онихолизис причини появи. Найчастіше причини виявляються всередині організму: збої ендокринної системи, незбалансоване харчування, зниження імунітету.Нерідко він стає результатом травми нігтьової пластини. Оніхомікоз провокує грибкова інфекція, причому збудників може бути безліч.

За зовнішнім вигляді самостійно точно поставити діагноз неможливо. Потрібно звернення до дерматолога, а також здача зіскрібка з ураженої поверхні. Тільки за допомогою лабораторних досліджень можливо встановити причину дефекту.

Трохи про захворювання

Онихолизис що це таке і чому з’являється, повинен знати кожна людина.Даним терміном називають хвороба, при якій пластина від’єднується від ложа. Зазвичай порушення зачіпає ноги, але можливий розвиток на руках. За статистикою, оніходістрофію на пальцях рук виявляють частіше у жінок.

Причини розвитку ониходистрофии

Що таке онихолизис вже зрозуміло, але чому він з’являється? Нерідко його помічають жінки після тривалого використання гель-лаків. Пояснити відшарування можливо алергічною реакцією або низькою якістю продукції. Захворювання на самому початку супроводжується свербінням, в інших випадках ніякого дискомфорту (крім естетичного) не доставляє.

Серед найбільш поширених причин виділяють травми нігтьової пластини і контакт з агресивними засобами. Особливо часто з цим стикаються жінки. Досить зробити неправильно манікюр, перестаралася інструментами або скориставшись неякісним засобом при нарощуванні. Постійний контакт з хімією (миючі засоби, рідина для зняття лаку, гелі) також викликає онихолизис.

На другому місці – патології внутрішніх органів. Запальний процес, анемія, збій гормонального фону негативно відіб’ється на зовнішньому вигляді.Крім того, можливе зниження імунітету через хронічних хвороб, в результаті чого розвивається оніходістрофія. У пацієнтів з хронічними шкірними захворюваннями (псоріаз, екзема) часто діагностують відшарування пластини.

На окрему увагу заслуговують інфекції. Зараження патогенними грибами призводить до розвитку оніхомікозу, який небезпечний для оточуючих. На відміну від ониходистрофии грибок передається через ножиці, рушники і контакт з інфікованою людиною. Спочатку недуга вражає лише 1-2 нігтя, але вже через кілька тижнів може перейти на інші пальці.

Види патології

Фахівці кажуть про декілька видів: системний, ендокринний, грибковий, бактеріальний, дерматологічний і механічний онихолизис. Кожен з них повинен лікуватися певними засобами, тому самостійна терапія неприпустима. Плюс до цього, захворювання може бути частковим або повним. У першому випадку відходить тільки невелика частина (наприклад, куточок або смужка), у другому ж страждає весь ніготь.

Чи можна виявити недугу на ранній стадії?

Звичайно, визначити онихолизис на початку розвитку можливо.Слід якомога частіше оглядати нігті, щоб побачити світлі ділянки (відшаровування пластини). Під час огляду помітити можна наступні симптоми:

 • поява чіткої межі, яка ніби ділить ніготь на 2 частини (біла і рожева),
 • зміна пластини на жовтий відтінок,
 • потовщення шкірних покривів поблизу ложа або під ним,
 • відходження нігтики від шкіри,
 • зміна форми.

Зазвичай хвороба в запущеній формі виявляють у дівчат, які ходять з гелевим покриттям 1,5-2 місяці.Манікюр рекомендується робити кожні 2-3 тижні, щоб уникнути онілізіса.

Методи лікування ониходистрофии

Онихолизис причини і лікування на ногах не можна точно назвати, не бачачи клінічної картини. Обов’язково потрібно звернутися до лікаря, а потім здати необхідні аналізи. Тільки при такому підході можна очікувати позитивного ефекту від лікування.

Традиційна терапія

Як правило, пацієнтам виписують антибактеріальні препарати, а також антибіотики в разі запального процесу.Кілька разів на добу пластини рекомендується обробляти антисептичними розчинами. Лікування нерідко затягує до 3-6 місяців, поки здорові нігті не відросте повністю.

Оніхоліз це інфекція в деяких випадках, при грибковому ураженні не обійтися без антибіотиків. Треба враховувати, що препарати викликають серйозні побічні ефекти. Використовувати їх допустимо тільки при підтвердженні грибка. Додатково бажано пропити курс вітамінів, щоб допомогти організму впоратися з проблемою.

Якщо пошкоджена велика частина нігтьової пластини, обійтися без хірургічного втручання не вийде. На щастя, резекція онихолизиса сучасними методами проходить без болю і крові. Деякий час після процедури доведеться ретельно доглядати за обробленої областю, а також носити пов’язку.

Фізіопроцедури

Незважаючи на ефективність фізіотерапевтичних процедур, обійтися без медикаментів практично неможливо. Ионофорез, фонофорез, парафінові аплікації здатні налагодити кровообіг, що позитивно позначиться на процесі лікування.

Часто призначають їх при гематомах, викликаних травмами пластини. Рекомендується зробити мінімум 10 процедур (в ідеалі 15), а потім перерва в 1 місяць. Якщо бажаний ефект не досягнуто, можна ще раз повторити курс.

Народна медицина проти онихолизиса

Нетрадиційні способи лікування недуги мають місце, якщо вони не провокують погіршення стану. Відмінним результатом мають ванночки для рук і ніг, які роблять з додаванням морської солі, йоду, трав’яних відварів.Самий просто рецепт – в літрі води розчинити 1 ст. л. солі, далі в ньому потримати пальці 10-15 хвилин. Уже через кілька застосувань запалення спаде, а нігтики стануть міцнішими. Не буде зайвим додати в воду 5 крапель йоду, щоб знищити бактерії.

Частини, які відшарувалися, необхідно акуратно зрізати, щоб уникнути випадкового відривання. Після цього можна обробити області перекисом водню, заклеїти пластиром або забинтувати. На ніч рекомендується прикласти очищений листочок алое, особливо якщо проблема виникла на ногах.Лікувальна рослина позбавить від неприємного запаху, зніме запалення, набряклість.

Ще простіше – втирати масло чайного дерева в уражені пальці. Воно має бактерицидну і протизапальну дію, але здатне спровокувати алергію. До 5-7 раз в день крапельку кошти втирають в хворі нігті, шкіру навколо і під пластиною. Після процедури потрібно постаратися не мочити руки або ноги хоча б 2 години.

Желатин володіє безліччю корисних дій, про які не всі здогадуються.Його не тільки вживають в їжу, але і роблять цілющі ванночки. У 2 склянках гарячої води замочують 1 ст. л. порошку, залишають до набрякання. Іде на це 15-30 хвилин в залежності від желатину.

Масу підігріти на водяній бані (ні в якому разі не кип’ятити!), Опустити пальці в теплу суміш на 10-15 хвилин. Проводять процедуру через день до одужання. Посилить ефект лимонний сік, який можна додати в желатинову суміш.

Гель-лаки та побутова хімія під час терапії

Фахівці наполягають на тому, щоб пацієнт відмовився від покриття на час лікування.Подразнюючі речовини, що входять до складу гелів, а також механічний вплив апаратом здатне лише погіршити ситуацію. Краще на час виключити будь-які лаки і засоби для видалення кутикули. Збирання бажано робити в гумових рукавичках, виключаючи контакт нігтів з хімічними речовинами.

Нешкідливе біла плямочка на поверхні нігтя нерідко закінчується повним відшаруванням пластини. Подібне говорить про таке захворювання, як онихолизис. Недуга в деяких випадках є заразним, тому затягувати з візитом до дерматолога не варто.Для лікування використовують різні препарати, засоби народної медицини, але іноді доводиться видаляти ніготь хірургічним шляхом.

симптоми, фото, причини виникнення та лікування

назад до списку новин

Покриття гель-лаком – невід’ємна частина сучасного манікюру. Гель-лак гіпоалергенний, легко витримує контакт з водою і побутовою хімією, тримається як мінімум два тижні, не тріска і не втрачаючи яскравості.

Але все це вірно тільки тоді, коли майстер дотримується правил нанесення і зняття гель-лаку.Занадто жорсткі насадки і пилочки ушкоджують ніготь, сприяють утоньшенію нігтьової пластини і розвитку різних захворювань. Про один з них – Онихолизис – ми розповімо в цій статті.

Що це таке онихолизис?

Онихолизис – це захворювання, при якому відбувається порушення цілісності нігтьової пластини і її відшарування від нігтьового ложа. Між нігтем і м’якими тканинами пальця утворюється порожній простір, зовні така ділянка схожий на вільний край нігтя.

Згодом в утворилася порожнини скупчуються відмерлі клітини, нігтьова пластина змінює колір на жовтуватий, шкіра під нігтем потовщується. У деяких випадках може змінитися форма нігтя.

Причини виникнення онихолизиса

У 60% випадків онихолизис є наслідком травми нігтя. В інших випадках він розвивається через грибкових уражень, різних соматичних захворювань і проблем з імунітетом.

Через широкого застосування апаратних методик і гель-лаку травматичний онихолизис зустрічається все частіше.Однак лампи для сушіння і занадто агресивний апаратний манікюр – не єдині причини виникнення онихолизиса.

Спровокувати захворювання можуть різні пошкодження нігтя і простору під ним: забій, опік, поріз, вплив побутової хімії, тривале перебування у воді і носіння тісного взуття.

заразилися онихолизис?

Сам по собі травматичний онихолизис не заразний. Однак відмерлі клітини і бактерії, які скупчуються в порожнині під відшарувалася частиною нігтя, можуть спровокувати виникнення грибка.

Обов’язково уточніть у лікуючого лікаря, який різновид онихолизиса вразила нігті. Якщо захворювання викликане не травмою, а грибкової або бактеріальної інфекцією, є небезпека передати їх оточуючим.

Лікування онихолизиса

При виявленні перших симптомів онихолизиса слід звернутися до лікаря. Хоча захворювання протікає безболісно, ​​самолікування або відсутність лікування може привести до втрати нігтя.

При лікуванні травматичного онихолизиса з відшаруванням невеликого розміру необхідно щодня підстригати ніготь до повного видалення ураженої ділянки, дезінфікувати нігтьове ложе і заклеювати його бактерицидним пластиром.

Велике відшарування лікують хірургічним шляхом: видаляють пошкоджені ділянки, бруд, гематоми і надлишкові нашарування клітин шкіри. Нігтьову пластину відновлюють тривалим застосуванням желатинових розчинів.

У будь-якому випадку лікар призначає місцеве лікування і загальнозміцнюючі засоби, пробіотики і вітамінна мінеральні комплекси (вітаміни A, E, C, бета-каротин, вітаміни групи B, препарати кальцію, цинку і заліза).

Пацієнтам потрібно ретельно стежити за гігієною рук і нігтів, використовувати захисні рукавички, уникати контакту з водою, ПАР, побутовими та виробничими рідинами.

До якого лікаря звернутися?

Діагностикою і лікуванням онихолизиса займається дерматовенеролог, але якщо захворювання торкнулося тільки стопи, можна звернутися до Подолог.

Якщо онихолизис викликаний соматичними захворюванням, знадобиться консультація профільного лікаря: терапевта, ендокринолога, невролога.

Як запобігти онихолизис?

Для запобігання відшаровування потрібно берегти нігті від травм, дотримуватися норм гігієни і звертатися до лікаря при перших ознаках захворювання.

Кілька порад для тих, хто часто робить манікюр з покриттям:

 • стежте за тим, щоб процедури не викликали відчуття болю – зняття гель-лаку і шліфування не повинні бути занадто агресивними,

 • якщо відчуваєте печіння при сушінні, прибирайте руки з лампи – сильне випромінювання і що містяться в гель-лаку речовини можуть пошкодити нігті.

Чи можна нарощувати нігті при Онихолизис?

Нарощування пошкоджує м’які тканини і ускладнює місцеве лікування (ванночки, мазі, масажі).З цих причин нарощувати нігті слід тільки при сильно виражених косметичних порушеннях.

Корисні посилання:

Поділитися посиланням:

.