Ногти

Ламкість нігтів причини: Ламкі нігті – причини, діагностика та лікування

Ламкі нігті – причини, діагностика та лікування

Ламкі нігті – порушення міцності і цілісності нігтьових пластинок, пов’язане з впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. Ламкі нігті часто обламуються, розшаровуються, розтріскуються, представляють труднощі з відрощуванням і якісним нанесенням декоративного лаку. Для з’ясування причин ламкості нігтів необхідно виключити хронічні захворювання, дефіцит вітамінів і мікроелементів в організмі, грибкові захворювання.Лікування ламких нігтів передбачає усунення етіологічних чинників, проведення лікувальних ванн, парафінотерапії, зміцнення нігтів, використання поживних кремів для догляду за нігтями і т. Д.

Загальні відомості

Ламкі нігті – дефект нігтьових пластин, пов’язаний з їх слабкістю і підвищеною крихкістю. Нігтьові пластини на руках і ногах беруть початок з області матриксу, розташованого в основі нігтя. Білий ділянку кореня нігтя в формі півмісяця – лунула є видимою частиною нігтьової матриці.Зростання нігтя здійснюється за рахунок розподілу зародкових клітин в матриксі, які поступово виштовхують стару нігтьову пластину вперед. Від стану матриксу залежить структура, форма, товщина і швидкість росту нігтя. Базовим речовиною нігтьової пластини є кератин, а твердість і щільність нігтьової пластини залежить від кількості цистеїну – серосодержащей амінокислоти. Між шарами кератину розташовані прошарку води і жиру, які надають нігтям блиск і еластичність. У здорових нігтях, крім сірки, присутні і інші мікроелементи – кальцій, фосфор, хром, цинк, селен, недолік або відсутність яких негативно позначається на стані нігтьових пластин, роблячи їх ламкими і шаруються.

Ламкі нігті

Причини ламкості нігтів

Стати ламкими нігті можуть з причин зовнішнього і внутрішнього порядку. Нігті мають пористу структуру і легко вбирають вологу, різні хімічні речовини, з якими доводиться контактувати рукам. Тому ламкі нігті зустрічаються у людей, в силу своєї професійної діяльності контактують з розчинниками, кислотами, лугами та іншими агресивними речовинами. Крім цього, ламкість і розшарування нігтів може виникнути внаслідок частого зіткнення із засобами побутової хімії (пральними порошками, миючими та миючими засобами), тривалого перебування рук у воді і т.д. Послаблюють нігті такі фізичні фактори, як низька температура навколишнього повітря в зимову пору року, сухість повітря в приміщенні. В результаті хронічного переохолодження та висушування нігті стоншуються і стають ламкими.

Поширеною причиною підвищеної крихкості нігтів є неграмотний догляд: неправильне підрізання нігтів, звичка обкушувати нігті зубами. Часте нарощування нігтів, використання дешевого лаку і рідини для зняття лаку призводить до того, що шкідливі компоненти (ацетон, формальдегід і ін.) Проникають глибоко в ніготь, порушуючи його структуру і роблячи більш уразливим. Крім цього, до розтріскування нігтя може привести механічний вплив ззовні.

Проблема ламкості нігтів може бути пов’язана з ендогенними факторами, серед яких провідна роль належить дефіциту мікроелементів і вітамінів. Особливо несприятливо на стані нігтьової пластини позначається нестача вітамінів А, D, Е, кальцію, селену, кремнію, цинку, заліза. Ламкість нігтів може посилюватися в період вагітності та годування груддю.Це цілком зрозуміло – в цей час жіночий організм «ділиться» своїми ресурсами з організмом малюка, тому вкрай важливо, щоб харчовий раціон мами був якісним і повноцінним за складом. Крім цього, підвищена ламкість нігтів може відзначатися під час гормональних перебудов – в період пубертату і клімаксу. Причиною ламких нігтів можуть служити тиреотоксикоз, цукровий діабет, анемія, захворювання шлунково-кишкового тракту, стреси.

Характеристика ламких нігтів

Проблема ламких нігтів не з чуток знайома багатьом жінкам.У цьому випадку вільний край нігтя часто обламується по всій товщині або розшаровується, т. Е. Порушення стосуються його верхнього (блискучого) шару. При цьому нігтьові пластини бувають тонкими і ростуть повільно. Підвищена ламкість нігтів не дозволяє жінці насолодитися красивими, довгими натуральними нігтями. Нерідко ламкість нігтів поєднується з деформацією їх поверхні, зміною кольору і форми.

Розщеплення нігтів в поздовжньому напрямку (оніхоклазія, онихорексис) часто призводить до хворобливого заломує нігтьової пластини.Вертикальні тріщини беруть початок від вільного краю нігтя і поширюються на різну відстань в проксимальному напрямку. У цьому випадку, як правило, ураження стосується окремих нігтів пальців рук або ніг. При оніхошізісе нігті розщеплюються в поперечному напрямку. Така проблема може зустрічатися при неякісно виконаному манікюрі, грі на струнних інструментах, друкуванні на машинці і т. Д.

В дерматології ламкі нігті розглядаються як прояв ониходистрофии, яка потребує встановлення причин і проведення грамотного лікування.З проблемою ламких нігтів жінка може звернутися до майстра нігтьового сервісу, проте правильніше буде спочатку відвідати дерматолога. Тільки медичний фахівець зможе правильно розібратися в серйозності проблеми. З огляду на швидкість росту нігтів (на руках руки 1-2 мм в тиждень, на ногах – 0,25-1 мм в тиждень), можна розрахувати приблизний час дії патологічного чинника.

Для з’ясування справжніх причин ламкості нігтів може знадобитися додаткова консультація мікології, ендокринолога, гастроентеролога.З метою отримання об’єктивних даних пацієнтові можуть бути призначені спектральний аналіз на мікроелементи, зішкріб з нігтьових пластинок на патогенні гриби, аналіз крові на гормони щитовидної залози і інші необхідні аналізи. Ламкість нігтів, слід відрізняти від онихомикозов, зміни нігтів при шкірних захворюваннях (псоріазі, екземі, червоному плоскому лишаї, природженому епідермолізе і ін.).

Лікування ламких нігтів

Грамотний підхід до лікування має починатися з усунення основної причини ламкості нігтів.У всіх випадках буде корисно на час відмовитися від контакту з хімічними речовинами, покриття нігтів декоративними лаками; посилити захист і догляд за нігтями. Корисними домашніми засобами для ламких нігтів послужать теплі ванночки для рук (масляні, сольові) – це допоможе заповнити дефіцит поживних речовин в нігтях. Щоденним засобом догляду за ламкими нігтями повинні стати живильні креми і бальзами з кератином, вітамінами, протеїнами, які слід наносити на область кутикули, т. К.в цьому місці ніготь найбільш сприйнятливий до вступу корисних речовин. Однак харчування нігтів має здійснюватися не тільки ззовні, але також зсередини. Саме тому при проблемі ламких нігтів необхідно подбати про зміну раціону, включення до нього продуктів, багатих на вітаміни А, С, Е, В5 і ін., А також додатковий прийом вітамінно-мінеральних комплексів.

При манікюрною обробці ламких нігтів необхідно дотримуватися певних правил. Стригти нігті слід тільки гострими ножицями; рекомендується відмовитися від використання кусачок, які надають занадто сильний тиск на пластину, викликаючи її розшарування і ламкість.Для підпилювання ламких нігтів краще підійдуть скляні або керамічні пилки з дрібною зернистістю, не так сильно травмують тендітну нігтьову пластину. При цьому підпилювати руху слід здійснювати в одному напрямку, з великою амплітудою, від краю до центру. Перед нанесенням кольорового лаку нігті в якості основи необхідно покрити спеціальним захисним і зміцнює засобом. Всі кошти, які використовуються для манікюрних процедур, не повинні містити шкідливих для нігтьової пластини речовин.

Спеціалізований догляд за ламкими нігтями може бути проведено в умовах нігтьової студії салону краси.Для ламких нігтів рекомендуються процедури спа-манікюру і японського манікюру, парафінотерапія, маски для рук і нігтів. Корисні лікувальний масаж нігтьової пластини і зони кутикули з використанням кератинового комплексу, полірування нігтів із застосуванням вітамінізованих кремів або масел, запечатування нігтів. Для зміцнення натуральних нігтів на руках і ногах використовується акрил, гель, біогель. При виникненні тріщини нігтьової пластини здійснюється ремонт нігтя за допомогою шовку або файбергласс. У міру відростання пластини місце пошкодження поступово зрізається.

Ламкі нігті, причини та способи зміцнення

Станом нігтів можна дізнатися, чи є проблеми зі здоров’ям. Це достовірний медичний факт. Зміна форми нігтьової пластини, її загального стану і кольору служать симптомами досить серйозних захворювань. Крім того, ламкі нігті виглядають неохайно.

Неохайні нігті – причини для відмови носити відкрите взуття. Якщо ви переживаєте, що у вас ламкі нігті, не треба впадати у відчай.Існують методи лікування, що дозволяють вирішити подібну проблему і повернути нігтям здоровий вигляд

Як росте ніготь?

Знаючи, як росте ніготь, можна зрозуміти, чому він несподівано починає розшаровуватися і ламатися. Точка росту нігтьової пластини носить назву лунула (нігтьова лунка): частина її виступає у вигляді тонкого півкола біля основи нігтя. У лунула виробляється кератин, який утворює нігтьову пластину. Коли здоров’я людини в порядку, то і нігті ростуть міцними.

Однак, якщо у вас м’які і ламкі нігті їх колір змінюється: подібний симптом вказує на те, що вироблення кератину порушена.

Причини появи ламких нігтів

Є багато причин для прояву ламкості нігтів, виділимо дві основні групи:

Зовнішні чинники. Часте миття рук, плавання в хлорованої басейні, робота з побутовою хімією без рукавичок, використання неякісного розчинника для зняття лаку – все це створює передумови для появи ламких нігтів.Висока вологість і хімічно агресивне середовище «витягують» натуральні масла з нігтьової пластини, і нігті стають ламкими і слабкими.

Внутрішній вплив.

До них відносять різні захворювання. Діабет, псоріаз, екзема, проблеми з судинами і будь-яке інше захворювання, негативно впливає на засвоювання клітинами тіла поживних речовин, може стати причиною ламкості нігтів.

Дефіцит заліза, цинку, кальцію і анемія також можуть привести до розм’якшення нігтьової пластини.Негативно позначаються на стані і зростанні нігтів гормональні зміни, стрес і занепокоєння.

Що ж робити, якщо ваші нігті слабкі і ламаються? Зрозуміло, як можна швидше почати лікування. Ламкість нігтів лікується різними способами – все залежить від того, що саме послужило причиною погіршення їх стану. Якщо це не яке-небудь захворювання, тоді можна використовувати симптоматичне лікування.

Лікування ламких нігтів

Вітаміни впливають на всі обмінні процеси в організмі, в тому числі і на формування нігтьової пластини.Комплекс вітамінів В, що містить біотин – це основний компонент, необхідний для здоров’я нігтів. Біотин можна знайти в таких продуктах, як вівсянка, банани, гриби, арахіс, соя.

Часто ламкість нігтів викликані недостатньою кількістю вологи. В цьому випадку регулярне зволоження допоможе зберегти здоров’я нігтьової пластини. Багато жінок довіряють народних засобів і успішно лікують нігті в домашніх умовах. Нижче наведені деякі засоби, коли допоможуть повернути нігтям здоровий вигляд і природний блиск.

Різноманітне і збалансоване харчування здатне запобігти ламкість нігтів, але не завжди у людини є можливість харчуватися «за всіма правилами». Ми підготували список вітамінних комплексів відмінно підходять для догляду за нігтями:

  • Біоптін – комплекс вітамінів групи B, що становлять основу здоров’я нігтів.
  • Вітамін C – зміцнюємо організм в цілому, що сприяє поліпшенню стану рук і нігтів.
  • Жирні кислоти Омега 3 – незамінні кислоти, які надходять в організм тільки з їжею.
  • Кальцій – елемент, для будівництва кісток, зростання м’язової маси, а також зміцненню нігтів.
  • Додаткові кошти для догляду за нігтями – масла, крему і спеціальні склади, що допомагають додаткового зміцнення здоров’я нігтів і кутикули.

Домашні засоби для ламких нігтів

  • Лимон. Процедура: Стисніть сік з лимона і увібрати в нього ватний тампон. Нанесіть сік на кожен з нігтів м’яко і масажуйте його протягом 1-2 хвилин.Залиште на 10-15 хвилин і промийте його теплою водою. Повторюйте цю процедуру раз на тиждень.
  • Кокосове масло. Процедура: візьміть кокосове масло і підігрійте його. Ватний тампон промокніть в теплому маслі і протріть ним нігті і обережно помасажуйте. Залиште масло на ніч, до повного його вбирання нігтьової пластиною. Повторюйте процедуру 2-3 рази для досягнення кращих результатів.
  • Маска для нігтів. Інгредієнти: чайне листя, оливкова олія, молоко. Процедура: заваріть чай, процідіть його і додайте до нього 2 чайних ложки оливкової олії і 1 столову ложку пшеничного борошна, для утворення гладкої пасти.Занурте пальці в пасту на 15-20 хвилин, потім змийте водою і нанесіть масло. Процедуру проводити 2 рази на тиждень.

Професійне лікування нігтів

До професійних методів лікування ламкості нігтів відносять парафінотерапія, яку проводять в косметичних кабінетах. Ця процедура чудово зволожує шкіру рук, а також нігті і кутикулу. Крім того, майстер з манікюру навчить вас правильно доглядати за нігтями і шкірою рук, а також підбере спеціальні зміцнюють лаки для нігтів.

Щоб поліпшити стан нігтів, рекомендується періодично робити в салоні спеціальні маски, які зміцнюють нігтьову пластину. Зокрема, до них відносять біогелевие маски, що містять протеїновий комплекс і кальцій. Завдяки такій процедурі на поверхні нігтів утворюється захисна плівка, що робить їх міцніше і здоровіше.

Якщо ж вам необхідно привести ламкі нігті в порядок буквально протягом декількох годин – можна скористатися процедурою нарощування нігтів, або покрити їх біолаком.Це дозволити швидко привести нігті в порядок: вони будуть виглядати красивими і доглянутими.

Як перетворити слабкі і ламкі нігті в красиві і здорові?

Ламкі нігті потребують спеціального догляду. Добре збалансоване харчування також сприяє здоровому станом нігтів. Свіжі фрукти та овочі, вітамінно-мінеральні добавки допомагають нігтям рости міцними і красивими. Щоденне споживання від 10 до 12 склянок чистої питної води дозволить організму швидше позбуватися від токсинів і тим самим сприяти поліпшенню стану нігтів.

Поради по догляду за ламкими нігтями:

  • Не використовуйте лаки для нігтів, що містять ацетон – він сушить нігтьову пластину. Як можна рідше застосовуйте ацетон і для зняття лаку.
  • Обережно видаляйте кутикулу, щоб не занести інфекцію.
  • Миючі засоби згубно впливають на нігті, тому коли миєте посуд – обов’язково вдягайте рукавички.
  • Використовуйте професійні лосьйони для рук і нігтів. Втирайте їх завжди після миття рук або прийняття ванни.
  • Не допускайте механічного пошкодження нігтів: наприклад, не здирати ними етикетки або НЕ піддягайте пластикову кришку на банці.
  • Масаж. Чи знаєте ви, що дбайливе масування нігтів круговими рухами стимулюватиме приплив крові, тим самим допомагаючи нігтьової пластини стати міцніше? Цей простий спосіб не вимагає ніяких витрат, крім деякої кількості часу, тому приступайте до масажу прямо зараз!

Як ви вже зрозуміли, основна причина ламкості нігтів – нестача біотину.Тому дуже важливо дотримуватися правильного раціону харчування, оскільки це безпосередньо позначиться на стані нігтьової пластини. Включивши в своє меню ці продукти, ви вже через 1-2 позбудетеся від ламкості нігтів:

Дотримуйтесь цих рекомендацій по харчуванню і ви отримаєте гарні і здорові нігті:

  • Вітаміни групи В містяться в печінці, рибі, сирі, бобових, горіхах, авокадо, бананах
  • Продукти, багаті кальцієм – це все молочні продукти, особливо йогурт, темно-листові овочі, мигдаль, сардини
  • Вітамін С – цитрусові, червоний перець, брокколі, ківі, полуниця
  • Фолієва кислота – її багато в апельсиновому соку, зелені, квасолі
  • Незамінні жирні кислоти Омега 3 – міститься в жирній рибі (тунець, лосось, скумбрія, оселедець), а також в лляній олії, горіхах, тофу.

Тепер ви знаєте, що ламкі нігті потребують дбайливого догляду і правильному лікуванні. Тільки в цьому випадку ви зможете повернути їм фортеця, здоровий вигляд і гарний природний колір.

Матеріали, розміщені на цій сторінці, носять інформаційний характер і призначені для освітніх цілей. Відвідувачі сайту не повинні використовувати їх в якості медичних рекомендацій. Визначення діагнозу та вибір методики лікування залишається винятковою прерогативою вашого лікуючого лікаря! Компанія не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті womplanet.ru

Політика конфіденційності персональних даних користувача Угода

Ламкі і крихкі нігті – причини і лікування

Тендітні нігті можуть мати різні причини: від дефіциту вітамінів і різних захворювань до контакту з розчинниками або лугами. Іноді тендітні, ламкі нігті також з’являються без видимої причини.

Опис

За оцінками, тендітні нігті присутні приблизно у 20 відсотків населення.У жінок приблизно в два рази частіше, ніж у чоловіків. Залежно від того, як нігті стають ламкими і відколотий, фахівці розрізняють Onychoschisis і Onychorrhexis.

Оніхошізіі

Лікарі кажуть про оніхошізіі, коли ніготь розшаровується в поперечному напрямку. Можливі причини можуть включати дефіцит вітамінів або заліза, недоїдання, гіпофункцію щитовидної залози або частий контакт з водою і / або хімічними речовинами.

онихорексис

онихорексис відноситься до поздовжнього розщеплення волокон нігтів.Можливі причини включають, наприклад, вузловий лишайник (червоний плоский лишай), недоїдання і порушення обміну речовин.

Причини і можливі захворювання

Загальні причини ламких нігтів:

  • Хімічні речовини: Частий контакт з хімічними речовинами, такими як мило, миючі засоби або засоби для зняття лаку, може викликати ламкість нігтів.
  • Дефіцит вітамінів: Тонкі, ламкі нігті можуть вказувати на брак вітаміну В, вітаміну С, біотину, фолієвої кислоти або кобаламина.Нестача вітаміну А (ретинол) викликає сухі, ламкі, ламкі нігті. І навпаки, передозування вітаміну А може зробити нігті ламкими.
  • Мінеральний дефіцит: причиною тендітних нігтів також може бути дефіцит кальцію. Виникають тріщини в кутах рота (фісури), блідість, втома, озноб, дзвін у вухах і / або головний біль. Крім того, можлива анемія через дефіцит заліза (залізодефіцитна анемія).
  • Захворювання шкіри: іноді ламкі нігті це прояв ураження шкіри, такого як грибок, псоріаз, екзема або червоний плоский лишай.
  • Розлади щитовидної залози: Гіпотиреоз і гипопаратиреоз можуть бути причиною ламких нігтів. Інші захворювання гормональної системи також розглядаються як причина ламкості нігтів. Це особливо ймовірно, коли приєднуються додаткові симптоми, такі як волосся, що січеться, загальна втома, швидка стомлюваність, підвищене потовиділення, серцебиття, зміни ваги і кров’яного тиску або сухість шкіри.
  • Ревматоїдний артрит (хронічний поліартрит): це найпоширеніша форма ревматичного захворювання.Він може викликати, серед іншого, тьмяні, ламкі нігті, порушення росту нігтів і невелика кровотеча під нігтями.
  • Цитостатичні агенти: це препарати, що пригнічують ріст швидко розмножуються клітин. Хіміотерапевтичні агенти в основному використовуються в терапії раку. Одним з можливих побічних ефектів хіміотерапії можуть бути тонкі, ламкі нігті.

Коли слід йти до лікаря?

Зверніться до лікаря, якщо нігті ламкі, знебарвлені або нігтьова пластина відокремлюється від нігтьового ложа.Це може бути грибок нігтя або інші захворювання.

Що робить доктор?

Щоб з’ясувати причину тендітних нігтів, лікар спочатку проведе докладну розмову з пацієнтом про історію хвороби. Він запитує, наприклад, про харчові звички, можливий контакт з хімікатами або будь-яких інших скаргах і хворобах. Якщо лікар отримає інформацію про можливі захворювання, які роблять нігті крихкими, для уточнення будуть проводитися подальші дослідження.

Наприклад, аналіз крові може виявити залізодефіцитну анемію як причину тендітних нігтів.Вимірювання рівня гормонів в крові, а також ультразвукове дослідження щитовидної залози допомагають, якщо лікар підозрює гіпотиреоз як причину ламких нігтів. Якщо підозрюється грибок нігтя, лікар бере зразок нігтя і досліджує його під мікроскопом.

Лікування

Якщо ламкі нігті є наслідком основного захворювання, його лікування поліпшить стан нігтів. Залізодефіцитна анемія може допомогти железосодержащим добавкам, при грибку нігтів ефективні спеціальні лаки для нігтів або мазі з фунгіцидними речовинами.

Ви можете зробити це самостійно

За допомогою наступних порад ви можете зробити щось самостійно проти ламких нігтів або підтримати лікування основного захворювання:

  • Здорова дієта важлива для здорових, міцних нігтів. Додаткове споживання харчових добавок (наприклад, препаратів біотину або кремнію) може бути корисним. Необхідно проконсультуватися з лікарем.
  • Звертайте увагу на регулярний, але дбайливий догляд за нігтями – уникайте, наприклад, агресивною стрижки, відриву, кусання або відсунення кутикули.Не використовуйте ножиці для підстригання нігтів, краще використання пилок (краще на паперовій основі).
  • При роботі з водою (миття посуду, підлог і т.д.) краще надягати робочі рукавички.
  • Масляні ванни і пакети для рук з цілющою глиною є перевіреними методами проти ламкості нігтів.
  • Для підвищення міцності нігтів ви можете використовувати спеціальні препарати, такі як масло для нігтів або крем для нігтів. Мигдальне масло і оливкове масло також підходять для регулярного догляду за нігтями.
  • Спеціальні лаки для ламких нігтів сприяють їх мінералізації, а захисна плівка забезпечує їх міцність. Водорозчинні кошти слід наносити щодня, переважно перед сном. Їх також можна використовувати під косметичними лаками для нігтів.
  • Після щоденного душу живильний крем порадує не тільки шкіру – від цього виграють навіть нігті.
  • Гомеопатія: проти ламких нігтів рекомендується препарат Silicea D 12.
  • Ті, хто хоче лікувати ламкі нігті солями Шюслера, можуть спробувати його кошти № 3, 5, 8 або 10.Досвідчений натуропат або лікар допоможе вам у виборі препарату і підбере дозування.

Вас також може зацікавити

Причини ламкості нігтів і методи їх лікування.

Проблема ламких нігтів є дуже поширеною і стає все більш нагальною з віком. Ламкість може супроводжуватися сухістю нігтів, їх відшаруванням, втратою блиску і витончення. При цьому сповільнюється зростання нігтьової пластини – в загальному, приємного мало і з цим просто необхідно боротися.Яким чином це зробити підкаже Вам ця стаття.

Досить важливим є виявлення причини ламкості нігтів – так можна максимально ізолювати травмує фактор, а також взяти на замітку, що може викликати таку реакцію нігтьової пластини. Серед причин, що викликають ламкість нігтів, виділяють:

  • неправильне харчування. Це викликає не тільки проблеми у нігтів, але може згубно позначитися на здоров’ї всього організму. Не дарма правильному харчуванню приділяють так багато уваги в сучасному суспільстві.Для нігтів само важливі такі елементи, як кальцій, білок, залізо, цинк, амінокислоти – саме брак цих елементів може викликати ламкість нігтів.
  • частий контакт з водою . Вода – джерело життя, але її повинно бути в міру. Якщо Вам дуже довго доводиться тримати руки у воді – це також викличе їх ламкість. Якщо ж при цьому ще використовуються і агресивні хімічні. кошти, то ризик отримати ламкі нігті збільшується удвічі!
  • часте користування засобом для зняття лаку. Застосовувати його рекомендується не частіше разу на тиждень, особливо якщо Ви фарбуєте нігті постійно. Якщо ж засіб містить ацетон, то нігті піддаються дуже сильному впливу, і велика ймовірність того, що вони почнуть розшаровуватися.
  • неправильне використання пилочки для нігтів. Майстри манікюру давно звертають увагу на використання пилок для нігтів: вони не повинні бути металевими (їх навіть в продажу зараз рідко зустрінеш!), А пиляти ногтікі необхідно в одному напрямку.Порушення цих правил також може стати причиною ламкості нігтів!

Тепер варто, звичайно ж, поговорити про те, як можна швидко вирішити таку проблему нігтів, як їх ламкість. Та так, щоб не просто вилікувати ногтікі, але і відновити їх! Для лікування ламкості нігтів існують спеціальні засоби, що випускаються косметичними фірмами (такими як Oriflame, Orly і ін.) Наскільки вони ефективні важко судити – відгуки тут суперечливі, напевно, важливо просто знайти “своє” засіб.Я ж хочу звернути Вашу увагу на кілька засобів, які можна приготувати в домашніх умовах .

1. Спробуйте зробити на ніч аплікації з йодом , завдавши його тонким шаром на кожен нігтик. Йод взагалі корисний засіб для нігтів. Його єдиний мінус – не дуже приємний жовтуватий відтінок нігтів, який через деякий час змиється.

2. Можна спробувати зміцнити нігті за допомогою ванночки з морською сіллю. Розчинити чайну ложку солі в теплій воді і протримаєте в ній руки хвилин 20.Це перешкодить ламкості, але курс такий повинен тривати як мінімум 10 днів.

3. Хорошим засобом для зміцнення нігтів є суміш оливкового масла і лимона . Вона наноситься на нігті, після чого необхідно надіти бавовняні рукавички і залишити на ніч. Такий курс триває тиждень.

Ось ще кілька корисних порад як берегти свої ногтікі від ламкості і боротися з цим ворогом:

  1. Виходячи з причин виникнення проблеми ламкості нігтів, слід дотримуватися таких правила манікюру : користуватися засобом для зняття лаку без ацетону і не частіше одного разу на тиждень, використовувати правильну не металева пилку і підпилювати ногтікі тільки в одному напрямку.
  2. При контакті з водою, будь то прибирання будинку, миття посуду, особливо якщо при цьому використовуються хімічні речовини, надягайте на руки рукавички . Так ви не тільки ногтікі збережіть, а й шкіра рук скаже Вам за це спасибі своїм молодим видом.
  3. Правильне харчування – головна запорука здоров’я. Їжте їжу, багату біотин: печінку, варені яйця, капусту. Це зміцнює нігті і збільшує їх силу. Також щоденний раціон повинен містити необхідну кількість вітамінів і мінералів.Для цього їжте багаті білками, вітаміном А, С і кальцієм продукти, так як вітаміни краще отримувати разом з їжею.
  4. Якщо у Вас від природи тендітні нігті, використовуйте для їх зміцнення оливкова олія, занурюючи їх на 10-15 хвилин кожен день протягом місяця, потім процедуру можна скоротити до двох разів на тиждень.
  5. Здоров’я нігтя починається в його корені, тому дуже важливо правильно доглядати за кутикулою . Щоб вона не пересушується вчасно видаляйте ороговілі клітини і втирайте масло для кутикули щодня перед сном.Цим проводиться ще й масаж нігтів, що стимулює кровообіг в матриксі, а відповідно і приплив корисних елементів.

Догляд за нігтями дуже важливий для їх здоров’я: дотримуючись усіх правил манікюру, проблем з нігтями буде набагато менше, а можна і взагалі забути що це таке і насолоджуватися їх завжди бездоганним виглядом, чого я щиро Вам бажаю!

Причини ламкості нігтів і як з цим боротися

Найчастіше дівчата не можуть зробити манікюр через ламкості нігтів.Щоб якось позбутися від цієї проблеми, треба спочатку визначити причини її появи. Вони можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми.

Внутрішні причини

  1. Порушення метаболізму нерідко супроводжується ламкістю нігтів. Мінерали не можуть рівномірно розподілитися в організмі.
  2. Важливу роль відіграє правильне харчування. Якщо в організмі не вистачає кальцію, фосфору і білка, ламкості нігтів не уникнути.
  3. Шкірні захворювання призводять до погіршення стану нігтів.Наприклад, найпоширеніше захворювання – це грибок.
  4. При гормональному дисбалансі також можна спостерігати появу даної проблеми. Найчастіше вона проявляється у підлітків і у жінок в період клімаксу.
  5. Ламкість нігтів спостерігається у багатьох жінок під час вагітності. Всі корисні речовини, вітаміни і мінерали жінка віддає дитині. Тому і з’являються проблеми з нігтями.

Зовнішні причини

  1. Деякі лаки та покриття містять речовини, які згубно впливають на нігтьову пластину і призводять до її ламкості.
  2. Багато дівчат нарощують нігті. Знімати штучні нігті необхідно правильно. В іншому випадку нігтьова платина буде розшаровуватися і ламатися.
  3. Побутова хімія також надає згубний вплив на нігтьову платину. Ось чому рекомендується проводити прибирання і чищення в спеціальних печатках, які захищають шкіру.
  4. Температура повітря та його вологість також важливі для гарного стану нігтьової пластини. Нігті можуть стати ламкими, якщо температура занадто низька, а повітря дуже сухий.
  5. Травми, пов’язані з професійною діяльністю, відкладають свій відбиток.

Лікування

Перед початком лікування необхідно отримати консультацію лікаря. Крім цього, треба змінити свій раціон, додавши в нього необхідні мінерали. Якщо потрібно, то треба вдатися до прийому медикаментів.

Салонні процедури

  1. Запечатування нігтів. Процедура допоможе повністю оновити нігтьову пластину. Вона буде рости рівною і не ламкою.
  2. Діатермія – це ефективна процедура. Вона дозволяє активізувати обмінні процеси і посилити кровообіг.
  3. Масаж рук у фахівця допоможе прискореного зростання нігтьової пластини. Вона може швидше оновитися. Масаж буде хорошим доповненням до лікування нігтів. Поряд з масажем є можливість зробити процедуру по догляду за нігтями, яка включає в себе маски для рук і ванночки.
  4. Зміцнення за допомогою акрилу допомагає реконструювати нігтьову платину.
  5. Парафінотерапія не тільки зміцнить нігті, але і допоможе поліпшити шкіру рук.

Домашні процедури

  1. Сольові ванночки дуже ефективно впливають на нігті, зміцнюючи їх.
  2. Живильні маски для нігтів можна робити, втираючи в ніготь будь-яке масло або мед.
  3. йодотерапії. Йод наноситься на ніготь. Головне – не тримати його занадто довго, щоб не пересушити нігті.

Якщо регулярно робити всі процедури, то нігті віддячать господиню здоровим видом.

.