Ногти

Нігті на ногах фіолетові: Фіолетовий ніготь на нозі – КожаЗдорова

Чому нігті на ногах фіолетові

Напевно, у кожного в житті траплялася ситуація, коли нігті на великих пальцях ніг посиніли. В даному випадку не виникає питань, якщо причиною стало травмування пальців, але що робити, якщо ніготь посинів раптово і без причини? Таке може статися і зустрічається навіть частіше, ніж ви могли подумати. Відразу варто відзначити, що при своєчасному зверненні дана проблема не викликає серйозних наслідків, тому ваша головна задача це вчасно відвідати лікаря або вжити захисні заходи.

Симптоми

 • Потемніння нігтьової пластини, колір може змінюватися від червоного до темно синього або навіть
  чорного.
 • Гостра або тупий біль, неприємний запах, гнійні виділення.
 • Набряк пальця, з посинілим нігтем.
 • Пошкодження / зміщення нігтя.

Основний симптом – сині нігті на ногах, інша симптоматика буде змінюватися, в залежності від джерела проблеми. Звертайте увагу не тільки на біль і зміна кольору, але і на інші симптоми, які допоможуть більш точно визначити причину.

Причини посиніння нігтів на ногах

Фото: посиніння нігтя на великому пальці ноги

Якщо з вами трапилася подібна ситуація, то перше питання «чому посинів ніготь на пальці ноги?». Причин може бути декілька:

 • Першою і основною причиною потемніння нігтьової пластини є – травма. Викликане ударом пошкодженням тканин викликає крововилив в порожнину під нігтьової пластиною, утворюється гематома синього або навіть чорного кольору.
 • Носіння спортивного взуття, також може викликати потемніння нігтя. Це пов’язано з тим, що щільна взуття впливає на нігтьову пластину, натираючи її або натискаючи. У тісного взуття причиною появи гематоми може стати різкий рух, що викликало сильний тиск на ніготь.
 • Наступна проблема підходить для бігунів, футболістів, а також спортсменів, які багато бігають і при цьому носять тісне взуття. Під таким впливом під нігтем утворюється пухир.Також така проблема зустрічається у спортсменів, хто забуває про обрізати нігті.
 • Грибкова інфекція – ще один варіант, від чого синіють нігті на ногах.
 • Проблеми кровообігу. Одна з причин, що викликають потемніння нігтя на великому пальці – проблеми з кровообігом. Спочатку темніє ділянку під нігтем, потім посиніння може поширитися і на палець.
 • Останній пункт – меланома. Це найбільш рідко зустрічається причина, що викликає потемніння нігтя на нозі.Меланома – це злоякісна пухлина, що складається з Пігментується клітин.

Коли звернутися до лікаря

Як бачите, причиною потемніння нігтя можуть бути як банальні травми, так і більш серйозні проблеми зі здоров’ям, ігнорувати які неможливо. Ми радимо проконсультуватися з лікарем, не залежно від джерела проблеми. Навіть така банальна ситуація, як крововилив в піднігтьове простір може викликати зараження кісткової тканини, якщо при травмі утворився розкол і посинів ніготь на великому пальці ноги.

Проігнорувати похід до лікаря можна в декількох випадках. Наприклад, якщо ви знаєте, що причина почорніння – травма або ваша спортивна кар’єра і при цьому ви не відчуваєте постійної гострого болю. При рецидивах грибкових інфекцій, з якими ви вже стикалися можна для початку повторити курс лікування, найчастіше проблема знову відступить і відвідування лікаря буде необов’язковим.

Лікування

Щоб зрозуміти, як правильно лікувати проблему посиніння нігтя на великому пальці, слід точно визначитися з джерелом проблеми.Механічні пошкодження слід лікувати симптоматично. Тобто прийняттям знеболюючих, протизапальних засобів, носінням захисної пов’язки. Також можна використовувати місцеві мазі, які допомагають швидкому загоєнню і зменшення гематоми.

Якщо нігті були пошкоджені і стався їх перелом або зсув, тоді потрібно звернутися до лікаря, який вирішить залишити або видалити нігтьову пластину. Найкраще зберегти ніготь, адже при його видаленні ви зіткнетеся з безліччю проблем, наприклад, буде майже неможливо на перших порах носити сандалях.У деяких випадках гематому радять проколювати голкою, щоб видалити надлишок крові. Дана процедура виконується тільки в лікарняних умовах і тільки тоді, коли є небезпека, що гематома підніме ніготь.

Ніколи не намагайтеся зробити це вдома, інакше зараження буде практично неможливо уникнути.

Термін лікування, при крововиливі під ніготь тривати досить довго і залежить від часу, поки ваш ніготь не відросте повністю, найчастіше це 5 – 8 місяців.
Якщо причиною потемніння стали інфекції або грибкові агенти, то основне лікування грунтується на медикаментах, орального і місцевої дії. Список медикаментів вам видасть лікар, після визначення патогенна. Універсального засобу в даному випадку немає, тому без консультації починати лікування не рекомендується. Найчастіше тижневого або двох тижневого курсу мазей і таблеток буде досить, щоб привести ніготь в порядок.

Меланома та порушення кровообігу – проблеми рідкісні і кожна з них вимагає індивідуального підходу.Виявити ракові клітини досить проблематично, якщо не звертатися до лікаря, то ненормальний стан буде помітно, коли з часом темна пляма почне рости, а не зменшаться. Своєчасно відвідавши лікарню, можна буде вирішити проблему мінімальним оперативним втручанням і зберегти кінцівку. При проблемах з кровообігом хвороба може поширюватися за лічені дні, але іноді може розвиватися і дуже повільно. Основна небезпека полягає в тому, що потемнілі тканини є мертвими і підлягають ампутації тому чим запущений буде проблема, тим складніше операція вам належить.

Профілактика

Деяких проблем, що викликають потемніння нігтя, можна якщо не уникнути, то попередити їх розвиток. Щоб уберегти свої нігті потрібно:

 • Регулярно обрізати нігті особистим, чистим інструментом, до нормальної довжини.
 • Носити якісне взуття за розміром. У гарного взуття ваші пальці не повинні бути здавлені.
 • Будьте обережні, пересуваючи тяжкості.
 • Намагайтеся не ходити босоніж.
 • Ноги і нігті тримайте в чистоті і сухості.
 • Слідкуйте за чистотою шкарпеток і взуття.
 • Лікуйте проблеми з нігтями тоді, коли вони з’являються, а не коли починають приносити дискомфорт.

Тепер ви знаєте, що якщо нігті на великих пальцях ніг посиніли, то не варто відразу впадати в паніку, а й зволікати не потрібно. Уважно стежте за своїм самопочуттям, проста гематома може пройти сама собою, а ось більш серйозні проблеми, що супроводжуються гострим болем, вимагають обов’язкового втручання лікаря. Слідкуйте за своєю особистою гігієною, а також будьте обережні, переносячи тяжкості, тоді проблема може обійти вас стороною.

Основними частинами нігтя є сам ніготь (або нігтьова пластина), матриця (там утворюється нігтьова пластина), лунула (біла область у формі півмісяця біля основи нігтя), нігтьове ложе або сполучна тканина , яку покриває паростковий шар епідермісу (на ньому знаходиться нігтьова пластина), поперечна борозенка нігтя (складка шкіри під вільним краєм нігтя).

Стан наших нігтів може сигналізувати про наявність або початку ряду захворювань.Наприклад, збільшення товщини нігтя або шишки на ньому можуть бути проявом псоріазу на нігтях.

Коли здорові нігті змінюють колір або текстуру, однією з найпоширеніших причин цього є грибок нігтів.

Хвороби нігтів на ногах можуть виникнути у людей будь-якого віку. Нігті можуть стати товстими, крихкими, вигнутими, шаруватими, безбарвними, інфікованими, нерівними. У деяких випадках хворий ніготь відпадає і на його місці виростає новий. У міру того як людина стає старше, зростає ризик розвитку проблем нігтів на пальцях ніг.Це відбувається через погіршення кровообігу через природного процесу старіння. Крім того, багато людей похилого віку не можуть нахилятися або бачать занадто погано, щоб обрізати нігті, особливо якщо їх нігті деформуються.

Хвороби нігтів на руках і ногах можуть бути викликані бородавками, пухлинами під нігтями, інфекціями або поганим кровообігом. Основний винуватець хвороб нігтів на ногах – неправильно підібране взуття, яка надто сильно тисне на нігті.

Ознаки бактеріального захворювання нігтів на ногах

Бактеріальна інфекція, ймовірно, є однією з найпоширеніших причин захворювання нігтів на ногах.Вона може початися уздовж краю нігтя, який в цьому випадку почервоніє і запалиться. Інші ознаки хвороби нігтя – набряк і, можливо, гній. Хоча це залежить від рівня зараження, у деяких людей з «проблемними» нігтями гною немає.

Якщо ви помітили, що щось недобре відбувається з вашим нігтем, ви повинні вжити заходів відразу. Не чекайте, поки проблема зникне сама по собі, тому що в 9 випадках з 10 бактеріальна інфекція стає хронічною.

В гіршому випадку можна позбутися нігтя!

 • Перше, що потрібно зробити, це очистити ніготь і шкіру навколо за допомогою антисептичної розчину.
 • Після того, як ніготь на пальці ноги очищений, дайте йому повністю висохнути і намагайтеся тримати його сухим так довго, як це можливо.

Неодноразове бактеріальне захворювання нігтів на ногах може привести до виникнення грибкової інфекції.

 • Першої (і найбільш поширеною з них) є дистальний оніхомікоз нігтів. Грибок впливає на кінчик нігтя і поширюється вниз.
 • Проксимальний оніхомікоз виникає з боку заднього шкірного валика, а потім буде поширюватися по напрямку до вільного краю нігтя.
 • Білий поверхневий оніхомікоз формуватиме білі плями на поверхні нігтя.

Ви можете запобігти виникненню бактеріальної інфекції наступними способами:

 • Якщо вам подобається біг або будь-який інший активний вид спорту, завжди знімайте кросівки і шкарпетки відразу після тренування.
 • Якщо ви любите плавати в громадському басейні, завжди носите сланці з нековзною підошвою і знімайте їх, як тільки виходите з басейну.
 • Ретельно промокайте ноги рушником після водних процедур. Особливу увагу приділіть простору між пальцями.
 • Намагайтеся не носити занадто тісні панчішно-шкарпеткові вироби, щоб зменшити вологість, в якій добре розмножуються грибки.
 • Дезинфікуйте підкорені інструменти.

Як проводиться домашнє лікування грибкових захворювань нігтів ніг

Зазвичай грибкові інфекції нігтів починаються у вигляді білого або жовтого плями на кінчику нігтя.Далі забарвлення нігтів змінюється, їх стан погіршується (з’являється ламкість, шаруватість, потовщення).

Без лікування грибкові захворювання нігтів ніг можуть тривати нескінченно.

При перших ознаках грибка нігтів візьміть 1 чайну ложку олії чайного дерева, половину чайної ложки апельсинового масла і половину чайної ложки масла оливок або виноградних кісточок. Змочіть в цій суміші ватний тампон і нанесіть її на уражений ніготь і залиште висихати. Сумлінно повторюйте процедуру вранці і ввечері.

Для лікування грибкових захворювань нігтів ніг з содою і оцтом вам будуть потрібні:

 • 4 столові ложки харчової соди;
 • 1 чашка білого оцту або яблучного оцту;
 • вода;
 • тазик для ніг;
 • паперові рушники.

Харчова сода не володіє фунгіцидними властивостями, тобто не вбиває грибок. Але вона може запобігти поширенню грибка. А оцет може вбити грибок.

 1. Налийте в тазик досить води, щоб можна було занурити ноги, і вилийте в воду 1 чашку обраного оцту Розмішайте.
 2. Залиште ноги в розчині на 15 хвилин, після чого промокніть насухо паперовими рушниками.
 3. Потім змішайте декілька ложок харчової соди з водою і замочіть ноги протягом 15 хвилин. Насухо витріть ноги паперовими рушниками.
 4. Робіть це два рази на день.
 5. Ідея полягає в тому, що оцет вб’є грибок, в той час як сода буде стримувати його проникнення на здорові нігті.

Визначаємо захворювання нігтів ніг за кольором

Колір і зміна стану нігтів рідко є першою підказкою серйозної хвороби.У більшості випадків у пацієнта будуть проявляти інші ознаки або симптоми захворювання, перш ніж зміна нігтів стане очевидним. Колір нігтя може змінюватися до чорного, синього, коричневого (мідного), зеленого, синьо-зеленого, сірого, жовтого, блідого, фіолетового або червоного. При цьому кожен колір вказує на певні захворювання нігтів ніг.

  Сині нігті.

Можуть свідчити про легеневу обструкції, емфіземи або хвороби легенів. Сині нігті можуть також бути сигналом кисневого голодування.Якщо нормальний колір повертається при нагріванні і / або масажі, причина зміни кольору нігтів полягає в тому, що частини тіла не отримують достатнього кровопостачання через холод, звуження тканин або кровоносних судин, що постачають тканини або з якої-небудь іншої причини.

Чорні нігті.

Можуть вказувати на анемію, дефіцит B-12, бактеріальну інфекцію, хронічні захворювання нирок або наднирників, хвороби печінки, рак або меланому, травму нігтя.

Білі нігті.

Можуть свідчити про розлад нирок або печінки або анемії.

Білі плями на нігтях.

У більшості випадків це пов’язано з дефіцитом цинку або травмі нігтьового ложа. У рідкісних випадках це знак деяких внутрішніх проблем, таких як артрит або отруєння.

Білі області під нігтем.

Наявність білої області, видимої під нігтем, як правило, на кінчику нігтя, де він з’єднується з нігтьових ложем, зазвичай означає грибкові захворювання нігтів ніг.

Сірі нігті.

Ймовірно наявність артриту, набряку, недоїдання, післяопераційних ефектів, глаукоми, проблеми з легенями або серцево-легеневої хвороби.

Зелені нігті.

Такий колір нігтів може бути викликаний алергією на миючі засоби, бактеріальною інфекцією, локалізованої грибковою інфекцією і серйозної емфіземою.

Жовті нігті.

Можуть свідчити про проблеми з лімфатичною системою, респіраторних захворюваннях, діабеті.Пожовтіння нігтів може виникнути в результаті поганого стану дихальної системи, наприклад, хронічного бронхіту.

Фіолетові нігті.

Кисневе голодування, порушення кровообігу.

Червоні нігті.

Можливий знак крововиливу в мозок, хвороби серця, високого кров’яного тиску, хвороби легенів, інсульту, отруєння чадним газом.

Потемніння нігтів (з боків).

Це може бути ознакою захворювання нирок.

Коричневі плями під нігтями.

Можуть вказувати на псоріаз. Червоно-коричневі плями можуть вказувати на дефіцит фолієвої кислоти, білка або вітаміну С.

Вросший ніготь як хвороба нігтів ніг

Фіолетові нігті на ногах

Досвідчені медики для визначення стану організму можуть використовувати навіть ранню діагностику по нігтях на пальцях рук, адже увігнуті, опуклі або занадто плоскі нігтьові пластини можна вважати здоровими.Такі відхилення вказують на певні проблеми, причому іноді вимагають серйозного лікування. Медицина підтверджує, що стан нігтьових пластин безпосередньо залежить від здоров’я людини. За ним проводять діагностику грибка, проблеми з легенями, анемію та інші патології. Існує кілька критеріїв, як визначити хворобу по нігтях на руках.

Діагноз по нігтях на пальцях рук

Зовнішній вигляд нігтьових пластин ще древні люди пов’язували зі станом певного внутрішнього органу.Сьогодні це доведено медициною, тому часто використовується для діагностики організму. Вивчаються кілька характеристик: колір, структура, форма, лунка і цятки на нігтьової пластини. Відхилення по кожному із зазначених критеріїв говорять про низку конкретних патологій.

Як виглядає нігтьова пластина здорової людини

Нормальною вважається нігтьова пластина без будь-яких тріщин, горбків, борозенок, цяток. Вона володіє рівним рожевим кольором, гладкою поверхнею, невеликим блиском.Сама пластина злегка прозора, а кінчики – білі або відтінку слонової кістки. Ніготь здорової людини помірно гнучкий, твердий, щільний. У його заснування розташовується лунула, що має форму півмісяця. Її колір коливається від білого до блідо-рожевого відтінку. Форма нігтьової пластини може бути різною, так як вона залежить від спадкових факторів.

Структура нігтьової пластинки

При діагностиці поверхню здорової пластини не має ямок, вмятинок або горбистість, рівна, рівномірно забарвлена.Вона складається з десятків шарів напівпрозорих гладких ороговілих клітин, які розташовуються впритул один до одного. Завдяки пористій структурі вона вбирає все речовини, що потрапляють на її поверхню. Це і допомагає лікувати грибкові захворювання за допомогою місцевих препаратів. При діагностиці на пластині можна побачити кілька її частин:

 • епоніхій – це жива шкіра біля основи;
 • гіпоніхій, або піднігтьового платівка – складається з шипуватий і базальних клітин;
 • вільний передній край – виступає за край пальця;
 • лунула, або лунка – білий ділянку біля основи у формі півмісяця.

За які органи відповідають нігті на руках

Одна з найбільш «говорять» частин тіла – це нігтьові пластинки. Кожна з них відображає стан певного органу. На цьому принципі грунтується діагностика по нігтях. Органи, за які відповідає кожен палець:

 • легені, бронхи, мозок – великий палець;
 • зуби, рот – вказівний палець;
 • серце, судини – середній;
 • нерви, нирки – безіменний палець;
 • кишечник, жіночі репродуктивні органи – мізинець.

Як визначити захворювання по нігтях рук

Щоб визначити здоров’я по нігтях рук, необхідно уважно розглянути пластини. Знаючи їх нормальний стан, можна помітити якісь відхилення. На наявність проблем в організмі при нігтьової діагностиці вказують зміни наступних показників:

 • кольору пластини;
 • форми або рельєфу нігтьової поверхні;
 • стану лунули;
 • структури нігтьової пластинки.

Колір нігтів і хвороби

Здорова нігтьова пластинка має рожевий колір. Якщо вона раптом стала міняти свій відтінок, то це явна ознака неполадок в організмі. Хвороби по нігтях на руках в цьому випадку виявляються за такими ознаками діагностики:

 1. Двобарвна пластинка. Верхня її частина набагато темніше нижньої, що сигналізує про захворювання нирок і ниркової недостатності.
 2. Темна смуга, що ділить ніготь навпіл.Каже про розвиток злоякісної пухлини шкіри людини – меланоми.
 3. Коричневий відтінок. Є сигналом цукрового діабету, захворювань ендокринної системи, ниркової недостатності, хвороби Аддісона.
 4. лейконихия – поява на платівці дрібних білих плям. Розвивається на тлі нестачі кальцію, заліза і цинку. Також організму не вистачає вітамінів С, Е і А. коли плями розростаються і набувають форму смужок, це говорить про дефіцит білка, порушення кровообігу, ниркової недостатності, проблеми з товстою кишкою.
 5. Синьова. Вказує людині на патології дихальної системи, в тому числі інфекційні захворювання легенів. Якщо синій колір з’явився біля основи пластини, то діагнозом може бути цукровий діабет.
 6. Повністю біла нігтьова пластина. З’являється у хворих на цироз печінки або захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
 7. Жовте забарвлення нігтів. Такий відтінок вони набувають в разі захворювання печінки і поганого травлення, патологій лімфатичної системи або легких.
 8. Почервоніння нігтів. Виникає при підвищенні кількості червоних кров’яних тілець – еритроцитів.
 9. Мутний жовтуватий колір. Каже про грибкове ураження, якщо на тлі зміни відтінку спостерігається потовщення пластини і відділення його від ложа.

Форма і рельєф нігтьової пластини

Крім зміни кольору при деяких захворюваннях можуть спостерігатися деформації пластинки. Діагностика по нігтях рук дозволяє визначити наступні пов’язані з ними недуги, описані в таблиці:

На які патології вказують

Опуклий ніготь, схожий на годинне скло

Є ознакою хронічного захворювання печінки або серцевої слабкості.Спостерігається і при хворобах крові, захворюваннях щитовидної залози, вродженому туберкульозі легенів, гепатиті, коліті, порушенні всмоктування в кишечнику. У рідкісних випадках може вказувати на початок онкологічного захворювання.

Увігнутий ніготь, схожий на ложку

Є ознакою нестачі заліза в організмі.

Плоска, розщеплена на кінці нігтьова пластина

Вказує на глистную інвазію.

Є характерною ознакою захворювань хребта.

Свідчить про патологіях селезінки.

Короткий плоский ніготь з піднесенням

Вказує на органічні захворювання серця.

З’являються на тлі розвитку ревматизму або запаленні зубів і пазух носа.

Поперечні ламкі жолобки

Сигналізують про патологіях печінки і шлунково-кишкового тракту, симптоми захворювань селезінки. Нерідко поперечні жолобки з’являються при нестачі в організмі цинку.

Розвиваються на тлі нестачі білка.

Маленькі ямочки по всій пластині

Кажуть про початок запалення в суглобах, супроводжують псоріаз.

Лунка нігтя

У діагностиці по нігтях враховують і стан лунули. Відсутність її хоч на одному пальці і бліде нігтьове ложе є ознакою зниження гемоглобіну та еритроцитів. Це такі захворювання, як анемія і недокрів’я. Якщо лунка витончений або зовсім зникла на певному пальці, то це теж вказує на проблеми в організмі:

 1. На великому пальці.Лунка тут відображає стан черепа і мозку. Якщо вона зникла, то у людини серйозні проблеми з головою.
 2. На вказівному пальці. На ньому лунка зникає при захворюваннях печінки, легенів, товстого кишечника і гінекологічних проблемах.
 3. На середньому. Зникнення лунки тут говорить про захворювання кровоносної системи, проблеми з судинами і тиском.
 4. На безіменному. Лунка на цьому пальці відображає стан лімфатичної системи та обміну речовин.
 5. На мізинці.Тут лунула відображає проблеми з тонким кишечником і порушення серцевого ритму і інші серцеві захворювання.

Борозенки і смуги

Виявлений діагностикою поперечні борозенки часто є ознакою неправильного догляду за руками. Крім того, вони можуть з’являтися через перенесеного стресу, інфекційного або іншого захворювання. Недолік цинку в організмі і неправильне харчування теж проявляється борозенками на нігтьових пластинах. Поздовжні лінії з’являються не так часто.Їх причиною можуть бути:

 • гостре недоїдання;
 • важка артеріальна хвороба;
 • артрит;
 • плоский лишай;
 • надмірне вживання вуглеводів;
 • захворювання кишечника;
 • недолік заліза.

Діагностика захворювань по нігтях рук при появі малюнка

Про проблеми в організмі говорить не тільки зміна кольору, але і поява різних малюнків у вигляді плям, ліній, синців та ін.У нормальному стані такого не повинно спостерігатися. Здорова нігтьова пластина має рівномірний рожевий колір. Поява на ній будь-яких малюнків вказує на наступні захворювання:

 1. Білі цятки. Кажуть про низький гемоглобіні, зниженому імунітеті, симптомах неврозу, нестачі вітамінів.
 2. Плями чорного кольору. З’являються на тлі ендокардиту.
 3. Пари горизонтальних смужок. Спостерігаються при нестачі в харчуванні білка. Він у великій кількості виводиться з організму при захворюваннях нирок.
 4. Поділ поперек на 2 половини різних кольорів – молочного і нормального. Вказує на патологію нирок в запущеній стадії.
 5. Лінія, що з’явилася не з механічного впливу. З’являється в разі лихоманки і високої температури. Вказує на вже перенесені захворювання.
 6. Коричнева або бежеве пляма. Є попередженням про розвиток онкологічного захворювання.
 7. Коричнева або жовта пляма біля краю нігтьової пластини свідчить про псоріаз.
 8. кришаться борозенки або білі пухкі плями. Виступають ознакою грибкових захворювань.
 9. Синці. Спостерігаються при механічному ударі нігтьової пластини. Причина – розрив під нею кровоносних судин і крововилив в м’які тканини.

Проблеми з нігтями на руках і харчування

Основною причиною проблем з нігтями є неправильно харчування. За конкретних змін пластини можна легко провести діагностику нестачі деяких мікроелементів або виявити незбалансований раціон.Внаслідок цього нігтьові пластинки стають крихкими, часто ламаються. Відновити їх красивий здоровий вигляд можна лише після виявлення причини погіршення. У цьому допоможе діагностика по нігтях рук з ознаками, які вказують на недолік мікроелементів або незбалансованість харчування.

Напевно, у кожного в житті траплялася ситуація, коли нігті на великих пальцях ніг посиніли. В даному випадку не виникає питань, якщо причиною стало травмування пальців, але що робити, якщо ніготь посинів раптово і без причини? Таке може статися і зустрічається навіть частіше, ніж ви могли подумати.Відразу варто відзначити, що при своєчасному зверненні дана проблема не викликає серйозних наслідків, тому ваша головна задача це вчасно відвідати лікаря або вжити захисні заходи.

Симптоми

 • Потемніння нігтьової пластини, колір може змінюватися від червоного до темно синього або навіть
  чорного.
 • Гостра або тупий біль, неприємний запах, гнійні виділення.
 • Набряк пальця, з посинілим нігтем.
 • Пошкодження / зміщення нігтя.

Основний симптом – сині нігті на ногах, інша симптоматика буде змінюватися, в залежності від джерела проблеми. Звертайте увагу не тільки на біль і зміна кольору, але і на інші симптоми, які допоможуть більш точно визначити причину.

Причини посиніння нігтів на ногах

Фото: посиніння нігтя на великому пальці ноги

Якщо з вами трапилася подібна ситуація, то перше питання «чому посинів ніготь на пальці ноги?».Причин може бути декілька:

 • Першою і основною причиною потемніння нігтьової пластини є – травма. Викликане ударом пошкодженням тканин викликає крововилив в порожнину під нігтьової пластиною, утворюється гематома синього або навіть чорного кольору.
 • Носіння спортивного взуття, також може викликати потемніння нігтя. Це пов’язано з тим, що щільна взуття впливає на нігтьову пластину, натираючи її або натискаючи. У тісного взуття причиною появи гематоми може стати різкий рух, що викликало сильний тиск на ніготь.
 • Наступна проблема підходить для бігунів, футболістів, а також спортсменів, які багато бігають і при цьому носять тісне взуття. Під таким впливом під нігтем утворюється пухир. Також така проблема зустрічається у спортсменів, хто забуває про обрізати нігті.
 • Грибкова інфекція – ще один варіант, від чого синіють нігті на ногах.
 • Проблеми кровообігу. Одна з причин, що викликають потемніння нігтя на великому пальці – проблеми з кровообігом.Спочатку темніє ділянку під нігтем, потім посиніння може поширитися і на палець.
 • Останній пункт – меланома. Це найбільш рідко зустрічається причина, що викликає потемніння нігтя на нозі. Меланома – це злоякісна пухлина, що складається з Пігментується клітин.

Коли звернутися до лікаря

Як бачите, причиною потемніння нігтя можуть бути як банальні травми, так і більш серйозні проблеми зі здоров’ям, ігнорувати які неможливо.Ми радимо проконсультуватися з лікарем, не залежно від джерела проблеми. Навіть така банальна ситуація, як крововилив в піднігтьове простір може викликати зараження кісткової тканини, якщо при травмі утворився розкол і посинів ніготь на великому пальці ноги.

Проігнорувати похід до лікаря можна в декількох випадках. Наприклад, якщо ви знаєте, що причина почорніння – травма або ваша спортивна кар’єра і при цьому ви не відчуваєте постійної гострого болю. При рецидивах грибкових інфекцій, з якими ви вже стикалися можна для початку повторити курс лікування, найчастіше проблема знову відступить і відвідування лікаря буде необов’язковим.

Лікування

Щоб зрозуміти, як правильно лікувати проблему посиніння нігтя на великому пальці, слід точно визначитися з джерелом проблеми. Механічні пошкодження слід лікувати симптоматично. Тобто прийняттям знеболюючих, протизапальних засобів, носінням захисної пов’язки. Також можна використовувати місцеві мазі, які допомагають швидкому загоєнню і зменшення гематоми.

Якщо нігті були пошкоджені і стався їх перелом або зсув, тоді потрібно звернутися до лікаря, який вирішить залишити або видалити нігтьову пластину.Найкраще зберегти ніготь, адже при його видаленні ви зіткнетеся з безліччю проблем, наприклад, буде майже неможливо на перших порах носити сандалях. У деяких випадках гематому радять проколювати голкою, щоб видалити надлишок крові. Дана процедура виконується тільки в лікарняних умовах і тільки тоді, коли є небезпека, що гематома підніме ніготь.

Ніколи не намагайтеся зробити це вдома, інакше зараження буде практично неможливо уникнути.

Термін лікування, при крововиливі під ніготь тривати досить довго і залежить від часу, поки ваш ніготь не відросте повністю, найчастіше це 5 – 8 місяців.
Якщо причиною потемніння стали інфекції або грибкові агенти, то основне лікування грунтується на медикаментах, орального і місцевої дії. Список медикаментів вам видасть лікар, після визначення патогенна. Універсального засобу в даному випадку немає, тому без консультації починати лікування не рекомендується. Найчастіше тижневого або двох тижневого курсу мазей і таблеток буде досить, щоб привести ніготь в порядок.

Меланома та порушення кровообігу – проблеми рідкісні і кожна з них вимагає індивідуального підходу.Виявити ракові клітини досить проблематично, якщо не звертатися до лікаря, то ненормальний стан буде помітно, коли з часом темна пляма почне рости, а не зменшаться. Своєчасно відвідавши лікарню, можна буде вирішити проблему мінімальним оперативним втручанням і зберегти кінцівку. При проблемах з кровообігом хвороба може поширюватися за лічені дні, але іноді може розвиватися і дуже повільно. Основна небезпека полягає в тому, що потемнілі тканини є мертвими і підлягають ампутації тому чим запущений буде проблема, тим складніше операція вам належить.

Профілактика

Деяких проблем, що викликають потемніння нігтя, можна якщо не уникнути, то попередити їх розвиток. Щоб уберегти свої нігті потрібно:

 • Регулярно обрізати нігті особистим, чистим інструментом, до нормальної довжини.
 • Носити якісне взуття за розміром. У гарного взуття ваші пальці не повинні бути здавлені.
 • Будьте обережні, пересуваючи тяжкості.
 • Намагайтеся не ходити босоніж.
 • Ноги і нігті тримайте в чистоті і сухості.
 • Слідкуйте за чистотою шкарпеток і взуття.
 • Лікуйте проблеми з нігтями тоді, коли вони з’являються, а не коли починають приносити дискомфорт.

Тепер ви знаєте, що якщо нігті на великих пальцях ніг посиніли, то не варто відразу впадати в паніку, а й зволікати не потрібно. Уважно стежте за своїм самопочуттям, проста гематома може пройти сама собою, а ось більш серйозні проблеми, що супроводжуються гострим болем, вимагають обов’язкового втручання лікаря. Слідкуйте за своєю особистою гігієною, а також будьте обережні, переносячи тяжкості, тоді проблема може обійти вас стороною.

Випадкові тріщини, почервоніння, посиніння або білуваті лінії на нігті зазвичай спостерігаються після легкої травми, яка поступово проходить і нігтьове ложе відновлюється. Але якщо нігті на руках на тривалий час змінюють колір, форму, текстуру, то це може бути раннім попереджає знаком про серйозні проблеми зі здоров’ям. При наявності одного з нижче перерахованих ознак є підстави звернутися до лікаря і пройти обстеження, щоб виключити небезпечні захворювання.

1.Бліді і тонкі нігті на руках

Якщо нігті на руках виглядають тонкими і блідими це може бути ознакою того, що організм недоотримує заліза. Дефіцит цього важливого мікроелемента зменшує обсяг кисню, який по всьому тілу розносить кров. Потрібно спробувати збільшити в щоденному раціоні кількість продуктів, багатих на залізо (яловича печінка, червоне м’ясо, темні листові овочі, зерна бобових і ін.). Проконсультувавшись з фахівцем, можна пропити курс вітамінів або БАДів, збагачених залізом.

Оскільки дефіцит заліза в організмі тісно пов’язаний з анемією, постійно тонкі і бліді нігті можуть свідчити про початок цієї неприємної хвороби. Якщо на додаток до блідим нігтям людина часто відчуває втому, сонливість, запаморочення, то йому необхідно якнайшвидше здати аналіз крові, щоб дізнатися про точному діагнозі і при необхідності почати лікування.

2. Бліді нігті з блакитним підставою

Коли організм погано засвоюють цукор, нестача енергії і поживних речовин може привести до блідого відтінку нігтів, як і при нестачі заліза.Однак в цьому випадку підстава нігтя в формі півмісяця зазвичай забарвлюється в блакитний колір. Найчастіше таке буває при дефіциті інсуліну або наявності діабету, коли порушені функції печінки і підшлункової залози. При цьому припиняється виробництво ферментів, необхідних для регулювання рівня глюкози в крові. Якщо є підозри на діабет (разом з іншими характерними його ознаками), потрібно здати тест на цукор, проконсультуватися з лікарем і постаратися обмежити споживання солодкого.

3.Білі смужки

Нігті на руках, відмічені кількома блідо-сірими або білими смугами по горизонталі, можуть означати брак в організмі білка. Швидше за все, людина в цьому випадку занадто захопився споживанням клітковини і вуглеводів. Додати білка в організм допоможуть м’ясо, овочі сімейства бобових, горіхи, насіння, риба та інші. Після того як раціон нормалізується, білуваті смужки на нігтях зазвичай зникають. У деяких випадках нігті з такими смужками можуть повідомляти про проблеми з нирками і печінкою.Тільки лікар може правильно діагностувати ці захворювання.

4. Жовтуватий відтінок

Пухкі і ламкі нігті на ногах і руках з жовтуватим відтінком говорять найчастіше про наявність грибкових захворювань на нігтьової пластини і шкірі пальців. Грибкові інфекції активно розвиваються між нігтями і шкірою. Від цієї напасті буває дуже непросто позбутися. Найпростіше це зробити на початковій стадії захворювання. У занедбаній формі лікування може тривати на кілька років.При цьому призначені лікарем медикаменти нерідко викликають небажані побічні ефекти.

Але грибок не завжди винен в жовтуватому відтінку нігтьової пластини. Така ознака часто буває у тих, хто страждає хворобами печінки. Якщо ж при цьому нігті почали набагато повільніше рости, то, можливо, є проблеми з роботою легень, в тому числі і такі серйозні захворювання, як емфізема або плеврит.

5. Почервоніння біля основи нігтя

Якщо біля основи нігтів спостерігається почервоніння і колір нігтьового «півмісяця» здається яскравіше звичного рожевого відтінку, то це може свідчити про погану циркуляцію крові і хворе серце.Коли почервоніння з’являється нерегулярно у вигляді червонуватих ліній навколо кутикули або з боків нігтьової пластини, це може бути ознакою такого аутоімунного розлади, як вовчак. При ній організм починає атакувати свої власні здорові тканини, приймаючи їх за патогенів або сторонніх речовин. Якщо ж почервоніння помітно на всій нігтьової пластини, це часто пов’язують з еритремою – одним з видів лейкозу, пухлинної хвороби кровотворної тканини.

6. Синювата або фіолетова нігтьова пластина

Блакитно-фіолетовий забарвлення нігтів найчастіше говорить про проблеми з серцем, кровообігом і судинами.Це можуть бути вроджені вади серця, аритмія, тахікардія, стенокардія та ін. В цьому випадку поганий потік крові позбавляє нігті кисню, тому шкіра під ними синіє або набуває холодний темно-фіолетового відтінку. Щоб виключити такий факт, найкраще здати аналізи крові, пройти кардіограму і поговорити з кардіологом.

7. Темні смуги

Якщо по всій довжині нігтів є одна або кілька темно-коричневих смуг, що утворилися по невизначеною причини (що не синяк і не забив), а по всьому тілу стали все частіше з’являтися темно-коричневі плями і родимки, то, можливо, почався розвиток раку шкіри .При наявності таких підозр потрібно негайно звернутися до лікаря, щоб уточнити діагноз і при необхідності почати термінове лікування. Крім професійної терапії, при ракових захворюваннях корисно включати в раціон більше продуктів, багатих антиоксидантами. Це допоможе сповільнити процес подальшого поширення вільних радикалів, що ушкоджують здорові клітини організму.

8. Нерівна нігтьова пластина

Нігті, відмічені безліччю невеликих ямок, можуть сигналізувати про ранній стадії псоріазу – запального захворювання шкіри, яке згодом призводить до утворення великих хворобливих висипань по всьому тілу.Нерівності нігтьової пластини бувають і при грибкових інфекціях, або після фізичної травми нігтя.

9. Ламкі або тонкі нігті

Недолік поживних речовин погано позначається на здоров’ї нігтів: вони стають тонкими і ламкими. Але іноді такий стан нігтів разом з постійним відчуттям втоми без видимої причини бувають симптомами гіпотиреозу – захворювання, при якому щитовидна залоза виробляє недостатньо гормонів для підтримки обміну речовин в організмі на належному рівні.Якщо крім ламкості нігтів людина відчуває напади нудоти, різко набирає у вазі і починає погано чути, то йому слід відвідати ендокринолога.

10. Нігті

Нігті шаруються з різних причин: авітаміноз, стрес, грибок, нестача кальцію, неправильний догляд, алергія, травми та ін. Але якщо нігті починають розшаровуватися і легко відділятися від нігтьового ложа без видимого приводу, то це може говорити про надлишок гормонів щитовидної залози .

Фіолетові нігті на ногах

Про що говорять нігті: 10 ознак захворювань

Випадкові тріщини, почервоніння, посиніння або білуваті лінії на нігті зазвичай спостерігаються після легкої травми, яка поступово проходить і нігтьове ложе відновлюється.Але якщо нігті на руках на тривалий час змінюють колір, форму, текстуру, то це може бути раннім попереджає знаком про серйозні проблеми зі здоров’ям. При наявності одного з нижче перерахованих ознак є підстави звернутися до лікаря і пройти обстеження, щоб виключити небезпечні захворювання.

1. Бліді і тонкі нігті на руках

Якщо нігті на руках виглядають тонкими і блідими це може бути ознакою того, що організм недоотримує заліза.Дефіцит цього важливого мікроелемента зменшує обсяг кисню, який по всьому тілу розносить кров. Потрібно спробувати збільшити в щоденному раціоні кількість продуктів, багатих на залізо (яловича печінка, червоне м’ясо, темні листові овочі, зерна бобових і ін.). Проконсультувавшись з фахівцем, можна пропити курс вітамінів або БАДів, збагачених залізом.

Оскільки дефіцит заліза в організмі тісно пов’язаний з анемією, постійно тонкі і бліді нігті можуть свідчити про початок цієї неприємної хвороби.Якщо на додаток до блідим нігтям людина часто відчуває втому, сонливість, запаморочення, то йому необхідно якнайшвидше здати аналіз крові, щоб дізнатися про точному діагнозі і при необхідності почати лікування.

2. Бліді нігті з блакитним підставою

Коли організм погано засвоюють цукор, нестача енергії і поживних речовин може привести до блідого відтінку нігтів, як і при нестачі заліза. Однак в цьому випадку підстава нігтя в формі півмісяця зазвичай забарвлюється в блакитний колір.Найчастіше таке буває при дефіциті інсуліну або наявності діабету, коли порушені функції печінки і підшлункової залози. При цьому припиняється виробництво ферментів, необхідних для регулювання рівня глюкози в крові. Якщо є підозри на діабет (разом з іншими характерними його ознаками), потрібно здати тест на цукор, проконсультуватися з лікарем і постаратися обмежити споживання солодкого.

3. Білі смужки

Нігті на руках, відмічені кількома блідо-сірими або білими смугами по горизонталі, можуть означати брак в організмі білка.Швидше за все, людина в цьому випадку занадто захопився споживанням клітковини і вуглеводів. Додати білка в організм допоможуть м’ясо, овочі сімейства бобових, горіхи, насіння, риба та інші. Після того як раціон нормалізується, білуваті смужки на нігтях зазвичай зникають. У деяких випадках нігті з такими смужками можуть повідомляти про проблеми з нирками і печінкою. Тільки лікар може правильно діагностувати ці захворювання.

4. Жовтуватий відтінок

Пухкі і ламкі нігті на ногах і руках з жовтуватим відтінком говорять найчастіше про наявність грибкових захворювань на нігтьової пластини і шкірі пальців.Грибкові інфекції активно розвиваються між нігтями і шкірою. Від цієї напасті буває дуже непросто позбутися. Найпростіше це зробити на початковій стадії захворювання. У занедбаній формі лікування може тривати на кілька років. При цьому призначені лікарем медикаменти нерідко викликають небажані побічні ефекти.

Але грибок не завжди винен в жовтуватому відтінку нігтьової пластини. Така ознака часто буває у тих, хто страждає хворобами печінки. Якщо ж при цьому нігті почали набагато повільніше рости, то, можливо, є проблеми з роботою легень, в тому числі і такі серйозні захворювання, як емфізема або плеврит.

5. Почервоніння біля основи нігтя

Якщо біля основи нігтів спостерігається почервоніння і колір нігтьового «півмісяця» здається яскравіше звичного рожевого відтінку, то це може свідчити про погану циркуляцію крові і хворе серце. Коли почервоніння з’являється нерегулярно у вигляді червонуватих ліній навколо кутикули або з боків нігтьової пластини, це може бути ознакою такого аутоімунного розлади, як вовчак. При ній організм починає атакувати свої власні здорові тканини, приймаючи їх за патогенів або сторонніх речовин.Якщо ж почервоніння помітно на всій нігтьової пластини, це часто пов’язують з еритремою – одним з видів лейкозу, пухлинної хвороби кровотворної тканини.

6. Синювата або фіолетова нігтьова пластина

Блакитно-фіолетовий забарвлення нігтів найчастіше говорить про проблеми з серцем, кровообігом і судинами. Це можуть бути вроджені вади серця, аритмія, тахікардія, стенокардія та ін. В цьому випадку поганий потік крові позбавляє нігті кисню, тому шкіра під ними синіє або набуває холодний темно-фіолетового відтінку.Щоб виключити такий факт, найкраще здати аналізи крові, пройти кардіограму і поговорити з кардіологом.

7. Темні смуги

Якщо по всій довжині нігтів є одна або кілька темно-коричневих смуг, що утворилися по невизначеною причини (що не синяк і не забив), а по всьому тілу стали все частіше з’являтися темно-коричневі плями і родимки, то, можливо, почався розвиток раку шкіри . При наявності таких підозр потрібно негайно звернутися до лікаря, щоб уточнити діагноз і при необхідності почати термінове лікування.Крім професійної терапії, при ракових захворюваннях корисно включати в раціон більше продуктів, багатих антиоксидантами. Це допоможе сповільнити процес подальшого поширення вільних радикалів, що ушкоджують здорові клітини організму.

8. Нерівна нігтьова пластина

Нігті, відмічені безліччю невеликих ямок, можуть сигналізувати про ранній стадії псоріазу – запального захворювання шкіри, яке згодом призводить до утворення великих хворобливих висипань по всьому тілу.Нерівності нігтьової пластини бувають і при грибкових інфекціях, або після фізичної травми нігтя.

9. Ламкі або тонкі нігті

Недолік поживних речовин погано позначається на здоров’ї нігтів: вони стають тонкими і ламкими. Але іноді такий стан нігтів разом з постійним відчуттям втоми без видимої причини бувають симптомами гіпотиреозу – захворювання, при якому щитовидна залоза виробляє недостатньо гормонів для підтримки обміну речовин в організмі на належному рівні.Якщо крім ламкості нігтів людина відчуває напади нудоти, різко набирає у вазі і починає погано чути, то йому слід відвідати ендокринолога.

10. Нігті

Нігті шаруються з різних причин: авітаміноз, стрес, грибок, нестача кальцію, неправильний догляд, алергія, травми та ін. Але якщо нігті починають розшаровуватися і легко відділятися від нігтьового ложа без видимого приводу, то це може говорити про надлишок гормонів щитовидної залози .

13 проблем зі здоров’ям, про які попереджають лунки на нігтях

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Якщо ви подивіться на свої нігті, то помітите світлі ділянки в підставі. Це лунки, або лунули. Зміна кольору, форми і розміру лунок може вказувати не тільки на наявність захворювання, але і на схильність до нього. Така діагностика допомагає вчасно помітити проблему і вжити заходів.

AdMe.ru дізнався, як провести діагностику здоров’я за нігтьовим лунках.

Зміни лунки на одному пальці

лунула на мізинці , як правило, повинна бути практично непомітна або зовсім відсутні. Пов’язана вона з роботою нирок, тонкого кишечника і серця. Збільшена лунка може бути причиною підвищеного кров’яного тиску.

Безіменний палець відповідає за роботу репродуктивної та лімфатичної систем. Погано помітна лунка може говорити про проблеми з обміном речовин.

Середній палець пов’язаний з роботою головного мозку і серцево-судинної системи.Відсутність лунки може вказувати на проблеми з судинами і підвищений тиск.

Лунка на вказівному пальці може бути відсутнім або сильно зменшитися через неправильну роботу кишечника, підшлункової залози або хронічних захворювань ЛОР-органів.

лунула на великому пальці відображає роботу легенів і селезінки. Вона найпомітніша з усіх і повинна бути розміром не більше 25% від довжини всього нігтя. Може сильно зменшитися у постійних курців або збільшитися при підвищеному артеріальному тиску.

Занадто великі лунки

лунула вважаються великими, коли займають третину (або більше) всього нігтя. Вони вказують на проблеми з серцево-судинною системою, збої серцевого ритму і знижений артеріальний тиск.

Часто великі лунки можна спостерігати у спортсменів і людей, чий рід діяльності пов’язаний з фізичними навантаженнями. Якщо людина не займається спортом, то збільшені лунки можуть з’явитися через сильного стресу.

Маленькі лунки

Маленькі лунки, які ледь дістають до поверхні кутикули, говорять про низький кров’яний тиск і проблеми з кровообігом.Це може бути ознакою слабкої імунної системи, поганого обміну речовин, нестачі заліза і вітаміну В12 в організмі.

Якщо помітно, що лунули ізольовані поперечною смугою від іншої частини нігтьової пластини, то це вказує на проблеми з цукром в крові і можливий розвиток цукрового діабету.

Зовсім не видно лунок

Не варто панікувати, якщо ви зовсім не виявили лунок на своїх нігтях або нігтях дитини. У дітей вони часто не помітні і з’являються з часом.А у деяких людей вони не з’являються через фізіологічну особливість будови нігтя.

Однак різке зникнення лунула сприймається сучасною медициною як один із симптомів порушення кровообігу. Дослідження показало, що відсутність лунула пов’язано з проблемами з щитовидною залозою, дефіцитом вітаміну В12 і заліза.

Зміна кольору лунок

Сірі лунки вказують на сильну втому, проблеми з травленням і можливі труднощі в засвоєнні організмом поживних речовин.

Білий колір лунула – це хороший і природний колір. Лунки повинні бути на кілька відтінків світліше шкіри.

Фіолетовий колір – ознака поганої циркуляції крові і нестачі кисню в органах і тканинах. Часто можуть виникати запаморочення і головні болі.

Рожеві (червоні) лунки можуть вказувати на низьку фізичну активність і проблеми з легенями.

Чорні лунки – вкрай небезпечна ознака, зустрічаються нечасто.Як правило, це симптом отруєння важкими металами.

Що розкажуть нігті про ваше здоров’я?

Будова і склад нігтів
Уважно подивіться на свої нігті на руках і ногах, що ви бачите? «Ну нігті, ну манікюр», скажете ви … а ось доктора за будовою, вигляду і кольору нігтів можуть багато чого сказати про ваше здоров’я і стан організму. Найчастіше стан нігтьової пластинки може розповісти про пацієнта навіть більше, ніж він сам про себе знає, так як це свого роду «дзеркало» здоров’я.Ви самі, напевно, звертали увагу, що нігті у вас не завжди в гарному стані, іноді на них з’являються точки, плями. Смужки і навіть змінюється їх колір. Чому це відбувається, що можна запідозрити за станом нігтів у дітей і у дорослих – поговоримо сьогодні.

Що таке нігті.
Нігті є придатками шкіри, такого ж роду як і волосся. Нігті розташовані на тильній стороні пальців на руках і ногах у вигляді щільних і рівних рогових пластинок рожевого кольору, однакових з кольором шкіри.Основу нігтя становить білок кератин, що складається з амінокислот, той же що є і в структурі волосся. Щоб білок кератин в структурі нігтів був щільним, він з’єднується в нігтьової пластини особливими сполуками сірки. Це додає нігтя щільність і міцність, робить його структуру саме такий, як ми бачимо на нігті. Структура нігтя багатошарова, але в нормальних умовах шари нігтя щільно прилягають один до одного. Між шарами кератину в нігтях існує тонкий прошарок жирів і води.

Саме вода і жири роблять ваші нігтики здоровими, еластичними і блискучими.Але в нігтях містяться не тільки ці речовини, нігті накопичують в своєму складі багато кальцію, фосфору, селену, хрому та цинку. За рахунок їх наявності нігті стають міцними і зберігають здоров’я. Нігтьове ложе, місце, на якому розташований нігтик, відмінно кров’ю і інервується, за рахунок чого ніготь і отримує для свого зростання і розвитку необхідні речовини, принесені з кров’ю. Ніготь безперервно зростає протягом усього життя. Нігтьова пластинка в залежності від стану здоров’я. Повністю оновлюється (зростаються) за 6-12 місяців, іноді швидше.Іноді повільніше. Найактивніше цього нігті росту у дітей. Ви і самі це помічаєте, коли стрижете нігтики у крихти. Нормальний ніготь в середньому має товщину близько 0.3 мм, має абсолютно рівну поверхню, гладкий, блискучий, рожевого кольору.

Якщо нігті змінені.
Багаторічними спостереженнями медиків було помічено. Що стан нігтьової пластини сильно змінюється при виникненні в організмі різних захворювань або порушень в структурі обміну речовин. Змінений ніготь може бути раннім або пізнім проявом хвороби, в залежності від причини.Можуть змінюватися забарвлення нігтя, його форма, на нігті можуть проявлятися різні опуклості, смуги та інші деталі.

Крім того, кожен палець руки і ніготь на ньому відображають стан тих чи інших органів або систем організму, з якими є тісний і нерозривний зв’язок. Так, якщо змінюється тільки будь-якої з нігтів на руці, необхідно шукати причину в збоях роботи тих чи інших органів. Що з чим пов’язане:
– великий палець рук і ніготь на ньому тісно пов’язаний з роботою головного мозку,
– нігті на вказівних пальцях рук буде говорити про стан легенів і товстої кишки,
– середній палець і його ніготь страждають в результаті проблем з тонкої кишкою,
– безіменний палець і його ніготь відповідальні за зв’язок з роботою нирок, мізинчик і їх нігтики – це репродуктивна система жінки, а також робота серця.

Зміна кольору нігтів.
Нормальні нігті мають рівномірне забарвлення і тілесно-рожевий колір без будь-яких змін. В області полулуния біля основи нігтя, колір може бути кілька біліше, світліше – там знаходиться Паросткова зона нігтя. Колір нігтів може змінюватися тимчасово, наприклад, при замерзанні нігтики можуть злегка посиніти або збліднути, але колір може бути зміненим постійно. Традиційна і нетрадиційна медицина можуть дещо по-іншому підходити до питання діагностики кольору нігтів, класична медицина звертає увагу більше на фізичну сторону хвороб і зв’язок зі зміни кольору тільки з тілесними змінами, в той час як східна медицина бачить проблему зміни кольору нігтів ще і в емоціях і їх неврівноваженості.У будь-якому випадку – зміна кольору нігтів, це не нормальний стан і привід для звернення за консультацій до лікаря.

Отже, давайте докладніше обговоримо, які зміни в кольорі нігтів свідчать про проблеми у здоров’ї. Червоно-ліловий відтінок нігтів може говорити про перевтому, загальною сильної втоми і слабкості в тілі. Темно-червоний відтінок нігтів може говорити про підвищення в організмі рівня холестерину і жирних кислот, формуванні застою крові в капілярах, що викликано зазвичай важкою їжею, надлишком жирного і солоного.При такому кольорі нігтів відчувають перевантаження нирки і серце, кровообіг і судини. Такий колір нігтя – це порушений відтік крові від дрібних капілярів і просвічують через нігтьову пластинку розширені судини. Такий же колір нігтів може бути при лихоманці, при ураженні печінки і жовчного міхура, часто страждає і селезінка.

Якщо нігті червоного кольору (часом аж до пурпурного) і поряд з ними почервоніння є на подушечках пальців з боку кисті, таке буває у любителів покурити гашишу і марихуани, у тих, хто застосовує галюциногенні препарати і деякі ліки, здатні накопичуватися в організмі.Такий же стан нігтів може формуватися при згущенні крові (еритремі), коли кількість еритроцитів переважає над кількістю плазми крові.

Темно-коричневі нігті можуть виникати при тривалих лихоманки і важких хворобах як результат застійних явищ в судинах. Жовтуватий колір нігтів (якщо ви не належите до азіатських народностей) може говорити про поразку печінки з порушенням обміну білірубіну або формуванні жовтяниці. Жовтувато-зеленувата забарвлення нігтів може виникати при тривалому гнійному процесі в організмі, і не обов’язково це повинні бути абсцеси – це можуть бути уповільнені тонзиліти, синусити та інші.

синюшність нігті або нігті з блакитним відливом часто бувають у дітей при замерзанні, особливо якщо підмерзли ніжки і ручки, а при патологічних процесах таке виникає через серцевої недостатності, вроджених вадах серця або вадах розвитку легень. Такі нігті – ознака венозного застою в капілярах і гіпоксії тканин, за цією ознакою під час операції анестезіологи стежать за станом пацієнта. Тому. Лікарі настійно рекомендують на пологах не мати манікюру і лаку на нігтях.Нігті і їх колір – це наочний симптом благополуччя або порушень в організмі.

Нігті блідого кольору зазвичай говорять про нестачу еритроцитів і гемоглобіну крові, що виникають при анемії. Вони зазвичай поєднуються із загальною блідістю шкіри, анемічним і порушенням стану. Крім того, блідість нігтів може бути при ураженні печінки, селезінки і нирок, а також деяких видах лейкозів і ракових захворювань. Нігті брудно-сірого кольору горять про природженому сифілісі або придбаному, чорно-сірі плями на нігтях свідчать про отруєння ртуттю і накопиченні її в організмі.Жовтуваті плями на нігтях можуть бути результатом порушення мозкових процесів, неврозів і нервових інфекцій. Білі нігті, майже молочного кольору можуть виникати при ураженні наднирників і формуванні Аддісона хвороба, такі ж нігті дає цироз печінки. Нігті сірого кольору бувають при малярії, а чорні – при тромбозах артерії і починається гангрени.

Здорові нігті ростуть швидко, в день приблизно по 0.1 мм, причому існує чітка залежність між часом року і зростанням і станом нігтів.Швидше і товщі вони бувають влітку і восени, в пік великої кількості вітамінів і мінералів, взимку і навесні в період гіповітамінозу нігті, втім як і волосся, ростуть повільніше і гірше. Якщо ж нігті росту весь час дуже повільно, вони витончення і сухі, ламкі, в поєднанні з таким же будовою волосся і шкіри, необхідна консультація ендокринолога – ці проблеми можуть виникати через порушення роботи щитовидної залози, гіпотиреозу.

Білі плями на нігтях зазвичай говорять про дрібних травмах, це розшарування структури нігтя і потрапляння туди бульбашки повітря.Якщо ж травми не було, а нігті систематично покриваються білими цятками, як крапельками молока, можливо у вас проблеми з нервовою системою і необхідна консультація невролога, можливо, ви живете в вічному стресі. Крім цього, білі плями на нігтях можуть виникати в умовах дефіциту кальцію або цинку, можуть говорити про проблеми з обміном цукрів організму, і прийомом алкоголю.

Сильна ламкість і крихкість нігтів говорять про недостатність мінеральних речовин і знаходженні організму в стані стресу і гіповітамінозу.Це сигнал про те, що пора відпочити і зайнятися собою, пропити курс полівітамінних препаратів і особливо приділити увагу кальцію, заліза і вітамінів групи В і вітаміну Д. Зазвичай цей сигнал швидко помічають се жінки і запобігають більш серйозні проблеми з обміном речовин, які можуть бути надалі.

Це далеко не все, що можна розповісти про нігті і їх зміни, завтра ми поговоримо далі про порушення кольору і патологічних включених на нігтях, а також визначимося зі зміною форми нігтів і правильним за ними відходом.

Проблеми і хвороби нігтів на ногах з фото і описом лікування

Від удару, поганого манікюру, тісного взуття нігті на ногах псуються і потребують лікування, а люди не завжди знаходять час, щоб приділити увагу своїм проблемам. Це часто стає причиною їх різних захворювань, які приносять дискомфорт і психологічні проблеми. Хворі нігті ніг свідчать не тільки про недостатньому догляді за ними, але часто і про наявність серйозних захворювань у людини.

Захворювання нігтів

Хвороби нігтів на ногах розвиваються в різному віці.Тендітні і товсті, нерівні і вигнуті, безбарвні і шаруваті нігті – все це ознаки захворювань. Іноді хворі нігті відпадають, після чого довго не виростають нові. З віком таких проблем може стати ще більше, оскільки кровообіг погіршується через старіння.

Найпоширеніші захворювання нігтів ніг:

 • дисхромия, яка проявляється в зміні кольору нігтя;
 • грибкові захворювання і бактеріальні інфекції;
 • потовщення і відторгнення нігтьової пластини;
 • розшарування;
 • травмування нігтя;
 • вростання нігтя в шкіру.

Проблеми з нігтями на ногах виникають з різних причин. Коли людина ходить, його ноги постійно відчувають напругу. Від тісного взуття пальці нерідко травмуються, а нігті деформуються. При відвідуванні лазні або басейну ніготь може вразити грибкова інфекція. Хімічні засоби, які знаходяться в лаках і в милі, здатні спровокувати розшарування нігтя.

Нерідко причина хвороб ніг криється в щоденні стреси, які супроводжують сучасну людину.Шкідливі звички, такі, наприклад, як куріння, ведуть до зміни кольору нігтьової пластини.

грибкова інфекція

Вражений грибком ніготь послаблюється, може розтріскуватися або огрубевает, змінювати колір (як на фото), розшаровуватися або кришитися. На поверхні з’являються нерівності або нарости.

грибкова інфекція сприяють накопиченню рідини під нігтьової пластиною, на її поверхні може з’явитися синець, а сам ніготь деформується і стає неприродного кольору.Особливо часто це відбувається з пластиною великого пальця ніг. Грибок дуже швидко переходить з пошкодженого на здорові ділянки і сусідні пальці.

грибкова інфекція здатні вражати нігті через неправильного догляду за ногами. Заразитися грибком можуть люди, які регулярно користуються саунами, басейнами та іншими багатолюдними закладами. Серед факторів, які підвищують ризик розвитку грибка, також значаться плоскостопість, неякісне взуття, підвищене потовиділення ніг, попрілість.

На ранній стадії грибок ніг лікується зовнішніми засобами з антимікотичними властивостями, які діють на збудник в місці його локалізації. Ці кошти випускаються у формі спрею, гелю, мазі або лаку і дають належний ефект тільки при невеликих проявах грибкових інфекцій.

Запущені грибкові інфекції, які вразили більше половини нігтя або кілька нігтів, вилікувати тільки зовнішніми мазями не вийде. У такому випадку застосовується комплексне їх лікування, яке складається з лікарських мазей і таблеток.

Однією з хвороб, яка найчастіше вражає нігті на ногах, є грибок. Грибкові інфекції можуть мати різні збудники, але виражені схожими симптомами.

Вросший ніготь

Ще одне поширене захворювання ніг – це вростання нігтя в шкіру пальця. Вростання відбувається при неправильному і несвоєчасному його підстригання. Зрізуючи куточки нігтя, люди залишають загострені кінці, які можуть упиватися в шкіру і створювати на ній невеликі ранки.У ці ділянки легко проникає інфекція. Після цього в області врослого нігтя виникає почервоніння, вона напухає і болить (приклад на фото). Запалену ділянку сочиться жовтуватою рідиною.

Вростання нігтя найчастіше відбувається на великому пальці ніг. Лікувати вростання слід за допомогою декількох методів:

 • Взуття має бути зручним і широкої, без каблуків, підібрана за розміром ноги. Гостроносі і квадратні туфлі сприяють натирання пальців і вростання нігтів.Ноги повинні якомога частіше відпочивати від взуття.
 • Догляд за ногами повинен бути своєчасним і правильним. Обов’язково регулярне миття ніг в теплій воді. Мило варто вибирати просте, без шкідливих барвників, які можуть викликати алергію.
 • Необхідно робити ванночки для ніг з додаванням заспокійливих лікарських трав.

Запалення і почервоніння добре знімає морська сіль. Уражену область потрібно промивати дезінфікуючим розчином марганцівки або фурациліну.Місце вростання слід протирати перекисом водню. Обов’язково необхідно показати проблему дерматолога. Лікар пропише ліки для полегшення процесу загоєння або, у важких випадках, направить до хірурга.

Якщо не реагувати на вростання нігтя, рана наповниться гноєм. При відсутності лікування з часом вростання може перетворитися в абсцес, який доведеться оперувати.

Освіта гематом

Захворювання нігтів розвиваються також через механічних пошкоджень пальців.Травму може нанести удар важким предметом, внаслідок чого відбувається кровотеча і утворення гематоми. Ніготь набуває блакитний відтінок, що свідчить про лопнули судинах. Легка гематома, або просто – синяк, швидко розсмоктується самостійно. Від травми на пластині також можуть виникати білі плями. Ці плями є своєрідними ранами і сигналізують про те, що в організмі відбуваються процеси дистрофії через нестачу кальцію.

Якщо ніготь набрякає, ділянку навколо нього почервонів і сильно болить, необхідна медична допомога.Також допомогу лікаря знадобиться в тому випадку, якщо після травми ніготь почав розшаровуватися або спостерігаються гнійні виділення з-під нігтьової пластини. При повному відшаруванні знадобиться видалення нігтя.

Дистрофія нігтя, яка виникає при його травмуванні, провокує розвиток дисхромії. Він кардинально змінює свій колір, стає практично чорним. Дистрофія викликає почуття відторгнення нігтя, він починає поступово атрофуватися.

Травмування нігтьової пластини і подальша дистрофія можуть проявлятися також у надмірній гнучкості нігтя.На пошкодженій ділянці нігтьової пластини нерідко утворюються нарости у вигляді бугра.

Гематоми можуть з’являтися на нігті від тривалого прийому антибіотиків. Такі гематоми сприяють розвитку більш серйозних захворювань – дерматозів, псоріазу та екземи. Лікувати гематому і пов’язану з нею дистрофію необхідно під керівництвом лікаря, який правильно визначить ступінь ураження і курс лікування.

Розшарування нігтів

Популярна причина розшарування нігтя – недостача необхідних для його харчування вітамінів і корисних речовин.Люди, які дотримуються суворої дієти, першими можуть зіткнутися з проблемою розшарування. Уберегти себе від цього захворювання можна за допомогою збалансованого харчування. У раціоні обов’язково має бути присутньою достатня кількість білка, який використовується організмом для будівництва клітин. Тому необхідно вживати в їжу рибу, курку, яйця.

Ламкість і ослаблення пластини нігтя викликає нестача в організмі магнію. Його можна отримати з морської капусти, гірчиці, гречаної каші, вівсянки і горіхів.Магній сприяє швидкому росту клітин. Таким же необхідним для нігтів елементом є кальцій. Його запаси можна поповнити, вживаючи молочні продукти, а також квасоля, горох і часник.

Розшарування нігтьової пластини може мати як зовнішні, так і внутрішні причини. Структура нігтя погіршується, якщо використовується постійно неякісна косметична продукція. Дешевий лак для педикюру, виконаний з шкідливих компонентів, швидко може зіпсувати пластину, після чого буде потрібно медикаментозне втручання.

Фіолетовий ніготь на великому пальці ноги

Скільки психологічних проблем, який фізичний дискомфорт виникає у людини при появі неприємних симптомів! Хвороби нігтів на ногах викликають зовнішнє зміна пластини і навколишніх тканин, мають різноманітні причини і симптоми, вимагають кваліфікованого підходу до лікування. Корисно розібратися, чому виникають патології, як вони проявляються при різних діагнозах, які існують методи протидії недузі.

Що таке хвороби нігтів на ногах

Ознака доброго здоров’я – гладка, блискуча, нігтьова пластина на ногах з блідо-рожевим кольором. На жаль, пошкодження виникає в будь-якому віці і служить симптомом серйозних проблем в організмі. Ситуацію провокують:

 • інфекційні грибкові ураження;
 • хвороби, викликані порушенням роботи ендокринної, нервової системи;
 • вроджені дефекти;
 • травми;
 • спадковість;
 • порушення харчування;
 • неякісний догляд;
 • куріння;
 • інфекційні, шкірні захворювання;
 • хімічні речовини;
 • авітаміноз.

Дерматологи виділяють основні хвороби нігтів ніг. Одна група викликана грибковими та бактеріальними інфекціями. До іншої частини відносяться патології:

 • дисхромия – зміна кольору нігтьової пластини;
 • вростання нігтя в шкіру;
 • травмування;
 • розщеплення, розшарування поверхні;
 • деформація, поява борозен;
 • дистрофія нігтя;
 • утворення гематом;
 • зміна форми і розмірів;
 • відторгнення пластини.

Про які хвороби говорять нігті на ногах

Досвідчені фахівці за зовнішнім виглядом нігтьових пластин можуть діагностувати захворювання, відзначати проблеми, що з’являються в організмі хворого. Найчастіше про патологіях говорять зміна кольору нігтя на ногах. Відзначаються проблеми зі здоров’ям в залежності від забарвлення:

 • жовтуватий відтінок, з посинінням близько ложа – цукровий діабет;
 • білі – захворювання печінки;
 • синій колір – кисневе голодування;
 • бліді – свідоцтво анемії, порушення функції нирок;
 • причина потовщення, повільного зростання, жовтого відтінку – хвороби легенів.

Китайські медики використовують діагностику по нігтях на ногах для раннього виявлення захворювань:

 • тонка пластина, підняті краю – свідоцтво дефіциту заліза;
 • розтріскування, ламкість – проблеми зі щитовидною залозою;
 • недуга вражає край – оніхошізіс;
 • білі вкраплення – недолік цинку, артрит, травми нігтьового ложа;
 • червоні – проблеми з серцем, геморагічний інсульт, гіпертонічний криз;
 • чорні – грибкова інфекція, меланома, травми м’яких тканин;
 • коричневі точки – прояв псоріазу, недолік білка;
 • жовті – патології лімфосістеми.

Грибок нігтів

Одна з серйозних причин, за якими виникають проблеми з нігтями на ногах – грибкове ураження. Інфекційне захворювання оніхомікоз характеризується швидким поширенням патогенних мікроорганізмів. У занедбаному вигляді патологія вимагає тривалого лікування. Грибок бурхливо розмножується в умовах високої температури і вологості. Причиною появи патології на ногах стають:

 • недотримання особистої гігієни в басейні, сауні;
 • використання чужої взуття;
 • робота в приміщеннях з несприятливими умовами;
 • вікові зміни;
 • хвороби ендокринної системи.

Розвиток грибкової інфекції провокують проблеми з кровообігом в нижніх кінцівках, порушення обмінних процесів, гормональні збої. Основними збудниками інфекцій є три види грибків, кожен має свої симптоми хвороби і вимагає особливого підходу до лікування. Поразка нігтів на ногах викликають:

 • цвілеві мікроорганізми;
 • кандиди – дріжджові грибки;
 • дерматофіти.

Ознаки грибка нігтів на ногах

Інфекція, спричинена патогенними грибковими мікроорганізмами, має яскраво виражені симптоми.Ознаки хвороби залежать від виду збудника, але є загальні характеристики патологічних змін. До них відносяться:

 • поява потовщення;
 • розтріскування;
 • зміна кольору нігтьової пластини на ногах;
 • ламкість;
 • розшарування нігтя;
 • поразку навколишнього шкірного покриву з почервонінням, печіння, свербінням.

На ранніх стадіях хвороби пластини набувають тьмяний вигляд, втрачається блиск, з’являються плями жовтуватого відтінку.При своєчасному зверненні до дерматолога відбувається швидко лікування. У міру прогресування грибка на ногах спостерігається:

 • зміна кольору поверхні на більш темний – коричневий, чорний;
 • поява бугристости;
 • деформації площині;
 • почервоніння валика;
 • запалення тканин;
 • повне руйнування нігтьової пластини.

Лікування

Помилково вважати, що грибкова інфекція на ногах пройде самостійно.Неприпустимо займатися самолікуванням. Тільки дерматолог, виявивши збудника, поставивши правильний діагноз, може призначити лікарські препарати і схему застосування. Для боротьби з грибковою патологією на ногах використовують:

 • місцеві зовнішні лікарські засоби у формі спреїв, мазей, розчинів;
 • протигрибкові препарати для прийому перорально – таблетки, капсули;
 • рецепти народної медицини – ванночки, компреси, примочки.

Дуже важливо звернутися до фахівців при появі перших симптомів хвороби нігтів.Це допоможе впоратися з проблемою за короткий термін. Дерматологи призначають:

 • на ранньому етапі захворювання – нанесення рідини Фукорцин, застосування лаків Ціклопірокс, Лоцерил;
 • при розвитку ураження – мазь Тербинафин, таблетки Кетоконазол;
 • для поліпшення харчування, активізації кровообігу – фізіопроцедури;
 • в запущеному випадку – видалення нігтя.

Платоніхія

У цього захворювання є характерна ознака – плоска нігтьова пластина.Нерідко зустрічається вроджена патологія, яку вилікувати неможливо. Хвороба зачіпає всі відразу все пальці ніг. Причинами виникнення платоніхіі стають:

 • спадковість;
 • порушення роботи серця;
 • патології ендокринної системи;
 • білкове голодування;
 • хвороби печінки;
 • травми;
 • шкірні захворювання;
 • неправильний манікюр.

Щоб вилікувати це захворювання нігтів на ногах, потрібно з’ясувати причину хвороби і усунути її.Необхідно врахувати симптоми, крім плоскій поверхні:

 • синюшний блідого відтінку – свідоцтво вегето-судинної дистонії, гастриту, дефіциту заліза, порушень кровообігу;
 • ламкість, сухість – недолік цинку, вітамінів А, Е, групи В, застосування жорстких дієт.

Нігті Гіппократа

При розвитку цієї хвороби відбувається збільшення розмірів кінцевої фаланги і нігтів на ногах. Інша назва патології – «барабанні пальці». Для цього захворювання характерні ознаки:

 • збільшення кривизни нігтьового ложа;
 • потовщення м’яких тканин кінцевих фаланг;
 • рихлість шкірного покриву біля основи;
 • пружність поверхні пластини при пальпації.

Щоб вилікуватися, необхідно впоратися з проблемою, яка стала причиною недуги – основним захворюванням. Фахівці вважають, що в формуванні патології важливу роль відіграє ураження капілярного русла легких. Симптоми нігтів Гіппократа спостерігаються при наявності:

 • туберкульозу;
 • раку легенів;
 • лейкозу;
 • патологій серцево-судинної системи;
 • хронічних захворювань легенів;
 • цирозу печінки;
 • муковісцидозу;
 • раку стравоходу, щитовидної залози;
 • запальних захворювань кишечника.

Поперечна смугастість нігтів

Для цього виду захворювання характерна поява поперечної дугоподібної борозни. Вона повністю перетинає нігтьову поверхню. Причинами такої зміни можуть бути:

 • запальні процеси;
 • інфекційні захворювання;
 • травма нігтьового валика на ногах при неякісному педикюрі;
 • екзема;
 • нервово-психічні патології;
 • псоріаз;
 • системні хвороби;
 • скарлатина, кір у дітей.

Щоб справитися з проявом патології, необхідно виключити і попередити травмуючі фактори. Важливо вилікувати захворювання, що провокують виникнення поперечної смугастість. Про тяжкість процесів, що відбуваються можна судити за ознаками:

 • поверхнева борозна – незначне травмуючий вплив;
 • глибоке ушкодження пластини, що розділяє її на дві частини, порушення харчування ділянки кромки – серйозна, важка патологія;
 • наявність декількох борозен – регулярне травмування.

Мікроніхія нігтя

Якщо у хворого спостерігаються короткі нігтьові пластини на ногах – це ознака розвитку мікроніхіі. Таке захворювання часто діагностують на руках у пацієнтів, які гризуть нігті. Причиною появи змін на ногах стають серйозні захворювання. Тільки провівши повний курс їх лікування можна позбутися від неприємних симптомів. Мікроніхія є ознакою діагностики і супроводжує такі хвороби:

 • трофоневроза;
 • прогресуюча склеродермія;
 • генуинная епілепсія, спровокована порушенням обмінних процесів.

лейконихия

Основні симптоми цього захворювання – поява білих смуг і плям на нігтьової поверхні. Виявляється недуга освітою дрібних бульбашок повітря між шарами пластини. Причини лейконіхіі:

 • травми;
 • стреси;
 • зловживання дієтами;
 • неякісний педикюр;
 • дія хімічних препаратів;
 • дефіцит цинку;
 • порушення процесів зроговіння пластини;
 • отруєння миш’яком.

Для лікування лейконіхіі на ногах дерматологи рекомендують:

 • робити ванночки з лікарськими травами, ефірними маслами, морською сіллю;
 • виключити фактори, що травмують поверхню пластин;
 • уникати частого проведення дієт;
 • при впливі хімічних речовин використовувати рукавички;
 • змінити майстра манікюру, педикюру;
 • приймати вітаміни і мікроелементи.

Онихолизис

При цій патології спостерігається повне або часткове відділення пластини від нігтьового ложа.При Онихолизис відбувається зміна кольору на сірувато-білий. Причинами хвороби є:

 • грибкові, бактеріальні інфекції;
 • інтоксикація організму;
 • шкірні захворювання – екзема, псоріаз;
 • патології нервової, серцево-судинної системи;
 • ендокринні порушення.

Головне завдання при лікуванні онихолизиса – впоратися із захворюванням, що спровокував недугу. Паралельно з цим дерматологи рекомендують:

 • приймати препарати заліза, кальцію;
 • вживати вітамінні комплекси;
 • накладати на зону ураження пластини пов’язки з маззю Синтоміцин;
 • застосовувати гарячі ванни з ефірними маслами;
 • використовувати масаж кінцівок.

онихорексис

Захворювання частіше вражає руки, ніж ноги, захоплюючи окремі пальці. Для онихорексис характерно поява поздовжнього розщеплення пластини, починаючи з вільного краю до нігтьового ложа. Поразка нігтів може мати причини:

 • хвороби ендокринної системи;
 • механічні травми;
 • контакт з хімічними речовинами – кислотами, лугами;
 • інфекції;
 • шкірні патології.

Основне завдання лікування – поліпшення харчування нігтьової пластини.Доктора призначають:

 • препарати, що покращують мікроциркуляцію крові;
 • фізіотерапію – електрофорез, діатермія;
 • масаж;
 • гарячі ванни з лікарськими травами, морською сіллю;
 • прийом вітамінів;
 • використання ненасичених жирних кислот;
 • аплікації з воском, грязями;
 • вживання засобів, що підвищують імунітет.

Вросший ніготь

При розвитку запальних, інфекційних процесів в тканинах пальця може статися проколювання шкіри, при якому відбувається вростання нігтя.Хвороба відрізняють поява болю, почервоніння, набряку, не виключено виділення гною, підвищення температури. Причинами патології стають:

 • неправильне обрізання нігтя;
 • тісне взуття;
 • травми;
 • грибкове ураження.

Для виключення хвороби необхідно:

 • видалити шматочок пластини, вросла в шкіру;
 • робити теплі ванни з антибактеріальними засобами;
 • дотримуватися гігієни ніг;
 • використовувати зручну якісне взуття без високих каблуків;
 • робити правильно педикюр;
 • боротися з пітливістю ніг;
 • вилікувати оніхомікоз;
 • в тяжкому випадку видалити частину пластини.

Атрофія

Характерна особливість хвороби – витончення нігтьових поверхонь, зміна їх форми, поява поздовжніх смужок. Тканини починають розщеплюватися, лущитися, ламатися. Є чимало причин для виникнення такого явища. До них відносяться:

 • псоріаз;
 • червоний плоский лишай;
 • дефіцит вітамінів А, С, В;
 • недолік заліза, фосфору, хрому, кальцію;
 • травми пластини;
 • грибкова інфекція;
 • ураження периферичних нервів;
 • вплив хімічних засобів;
 • інтоксикація алкоголем;
 • вплив ліків;
 • захворювання органів травлення.

Лікування атрофії передбачає дотримання дієти. У складних запущених випадках проводиться видалення пластини. Дерматологи виписують:

 • препарати, що знижують імунітет при системних хворобах;
 • вітамінні комплекси з мікроелементами;
 • заспокійливі ліки;
 • поліненасичені кислоти;
 • протигрибкові засоби;
 • лікувальні ванночки;
 • дріжджі.

Хромоніхія

Основна особливість цього захворювання – фарбування нігтьової поверхні в жовтий колір.Причинами явища можуть бути зовнішні і внутрішні чинники. Серед них:

 • хвороби печінки;
 • шкірні патології;
 • цукровий діабет;
 • наявність новоутворень;
 • ендокринні порушення;
 • тривалий прийом ліків;
 • ослаблений імунітет;
 • вплив хімічних препаратів;
 • порушення кровообігу;
 • куріння;
 • неякісні лаки.

Лікування хромоніхіі залежить від причини.Справитися з внутрішніми передумовами патології допоможе позбавлення від основного захворювання, що викликало недуга. Зовнішні причини швидко усуваються за допомогою:

 • відмови від декоративного покриття;
 • прийому вітамінного комплексу;
 • втирання лимонного соку;
 • застосування теплих ванночок з морською сіллю і содою;
 • масажу з ефірними маслами.

Деформація нігтя на великому пальці ноги

Хвороба, яка характеризується зміною нігтьових пластин на ногах, має безліч причин.Всі вони пов’язані з зовнішнім і внутрішнім впливом. Поява деформації провокують такі чинники:

 • травми, механічні пошкодження;
 • вплив тісному взуттям;
 • неправильний догляд – педикюр з сильно зрізаної кутикулою;
 • панарицій – ногтеедка;
 • зміна будови пластини під дією хвороб;
 • грибкові інфекції – мікози;
 • вплив хімічних речовин;
 • порушення кровообігу в ногах.

Щоб усунути деформацію нігтьових пластин, необхідно встановити причину появи патології. Лікування захворювання, що викликало симптоми, допомагає назавжди позбутися від його проявів. Ознаки деформації тісно пов’язані з причинами недуги:

 • розшарування – нестача вітамінів групи В, кальцію, проблеми щитовидної залози;
 • смужки, гребінці – наслідки стресу, спадковість;
 • викривлення – вікові зміни, неправильне взуття;
 • потовщення нігтьової пластини – грибкова інфекція;
 • атрофія – наслідок хронічних хвороб;
 • наявність точкових западин – екзема, псоріаз.

Нігті є дзеркалом, що відображає стан здоров’я людини, і часто першими вказують на серйозні захворювання організму. Хвороби нігтів, при яких змінюється їх колір, завжди викликають великий дискомфорт у людини і значно знижують якість його життя.

Нормальні нігтьові пластини мають блідо-рожеве забарвлення. Вони блискучі і мають незначне збліднення по центру. У заднього краю є нігтьової валик білого кольору.

Пігментація самого нігтя, як первинне зміна, властива людям деяких національностей.

Разную забарвлення надають нігтя накопичився під його ложем меланін, гемосидерин і гепатогенного пігменти.

Забарвлення нігтьових пластин змінюється при багатьох захворюваннях. Найчастіша причина зміни кольору пов’язана з грибковим ураженням (онихомикозом). При грибковому ураженні нігтьові пластини змінюють колір, фактуру, форму і товщину. На різних етапах розвитку захворювання ці зміни виражені в тій чи іншій формі. На другому місці по втраті первинного кольору нігтів варто псоріаз.

Зміна кольору нігтів при грибковому ураженні

Серед всіх захворювань, які протікають зі зміною кольору нігтів, оніхомікози зустрічаються найчастіше. При цих захворюваннях змінюється колір, втрачається блиск, з’являються смуги і плями, збільшується товщина нігтьових пластин. Згодом вони деформуються, кришаться, руйнуються або відторгаються від нігтьового ложе.

Частіше нігтьові пластини при грибковому ураженні набувають жовтуватого або коричневого забарвлення. При трихофітії – брудно-сіру.При рубромікозе і фавусе – жовте забарвлення.

Рис. 1. На фото оніхомікоз (нормотрофіческій тип). Нігтьова пластина тривалий час зберігає свою конфігурацію. В глибині її видно плями і смуги білого або насичено жовтого кольору. Згодом ділянки зі зміненим кольором зливаються.

Рис. 2. На фото захворювання нігтів, викликане грибками Trichophyton rubrum (оніхолітіческій тип). Нігтьова пластина швидко втрачає первісну забарвлення і тьмяніє, набуваючи білувату або білувато-жовтувате забарвлення.Відзначається швидке відділення нігтьової пластини від нігтьового ложе з боку вільного краю.

Рис. 3. На фото оніхомікоз (гіпертрофічний тип). Дана форма захворювання є найпоширенішою. До 90% випадків його причиною є гриби роду Trichophyton rubrum. Розвиток піднігтьового гіперкератозу тягне за собою значне потовщення нігтя, який з часом втрачає речовину, через що поверхня стає «поїденою». У його товщі проглядаються білясті плями і смуги білого і жовтого кольору.

Рис. 4. На фото білий поверхневий оніхомікоз. Друга за поширеністю форма оніхомікозу. У 90% випадків захворювання викликається грибком роду Trichophyton interdigitale, який вражає тільки верхній шар нігтьової пластини, яка ніколи не потовщується і не відділяється від шкіри. Згодом вся її поверхня стає пухкої, як крейдяний порошок.

Зміна кольору нігтів при псоріазі

Причини псоріазу до цих пір не встановлені. Захворювання вважається мультифакторна.Безсумнівно, що зміни імунної системи відіграють велику роль у розвитку захворювання. Нігтьові пластини при псоріазі змінюються задовго до появи основних проявів захворювання – псоріатичних бляшок на шкірних покривах. Чим більше залучена в патологічний процес матриця, тим більш виражено зміна нігтьової пластини, яка з часом повністю втрачає свою структуру і колір.

Рис. 5. На фото захворювання нігтів при псоріазі. Характерна ознака первинного псоріазу – крізь нігтьову пластину просвічується вузька червонувато-рожева смужка.

Рис. 6. На фото захворювання нігтів при псоріазі. Під нігтьової пластиною видно червонувате забарвлення або забарвлення кольору лосося, що нагадує за формою краплю олії.

Рис. 7. На фото еритематоз-плямиста форма псоріазу. Крізь нігтьову пластину просвічуються жовтуваті плями.

Рис. 8. На фото захворювання нігтів при псоріазі. Структура нігтьової пластини з боку матриксу зруйнована, що не зруйнована частина придбала димчастий колір.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають білі плями (лейконихия)

лейконихия називають фарбування нігтьових пластин в білий колір – від точкового і полосовіднимі до тотального.

Найчастіше зустрічається точкова лейконихия . Її причиною бувають травми при манікюрі. Точкова лейконихия виникає в результаті впливу деяких хімічних речовин. Часто причину точкової лейконіхіі виявити не вдається.

Точкова лейконихия може перетворитися в полосовіднимі лейконихия .Передбачається, що цей вид зміни кольору нігтів пов’язаний зі змінами трофічного характеру. Білі смуги на нігтях з’являються при отруєннях миш’яком і талієм.

Тотальне фарбування нігтів в білий колір (білі нігті або нігті Террі) в 80% випадків з’являються у хворих з цирозом печінки. Вони є симптомом при ниркової та серцевої недостатності, цукровому діабеті, залізодефіцитної анемії і недоїдання. Біле забарвлення нігтьового ложе помічена при хіміотерапії і надмірному виробленню гормонів щитовидної залози.Вчені вважають, що нігті Террі з’являються при зменшенні кількості судин і розростанням сполучної тканини в нігтьовому ложі. Нігті при цьому стають матовими. Часто білий колір нігтьових пластин зустрічається при оніхомікозі.

Рис. 9. На фото білі плями на нігтях (точкова лейконихия).

Рис. 10. На фото білі плями але нігтях (полосовідная лейконихия).

Рис. 11. На фото білий поверхневий оніхомікоз. У 90% випадків захворювання викликається грибком роду Trichophyton interdigitale, який вражає тільки верхній шар нігтьової пластини, яка стає рихлою, як крейдяний порошок.

Рис. 12. На фото білі «нігті Террі». Тотальне фарбування в білий колір в 80% випадків з’являється у хворих на цироз печінки.

Рис. 13. На фото псоріаз. Нігтьова пластина зруйнована і має сірувато-білий колір.

Рис. 14. На фото дугоподібні лінії на нігтьових пластинах (лінії Мюрке). Зустрічаються у хворих зі зниженою кількістю білка в крові. При нормалізації кількості білка лінії зникають.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають жовтий колір ( «жовті» нігті)

Жовте забарвлення з’являється при грибковому ураженні, коли причиною захворювання є червоний трихофітон і деякі види цвілевих грибків аспергилл.

Жовте забарвлення відзначається при бронхоектатичної хвороби, синусит, захворюваннях щитовидної залози і туберкульозі. Вона часто буває ознакою жовтяниці.

У жовтий колір нігтьові пластини фарбуються при прийомі протипаразитарного кошти акрихіну і каротину. При застосуванні резорцина спостерігається фарбування в жовто-оранжевий колір.

Жовтий колір нігтьова пластина набувають при частому застосуванні неякісного лаку.

При дефектах розвитку лімфатичної системи нігті уповільнюють своє зростання, товщають, втрачають прозорість, набувають жовтого кольору, а луночку зникає.Захворювання супроводжується набряком верхньої кінцівки та околоногтевого валика.

Рис. 15. На фото жовті нігтьові пластини при грибковому ураженні.

Рис. 16. На фото жовті нігтьові пластини – один з синдромів при цілому ряді захворювань.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають коричневий колір ( «коричневі» нігті)

Фарбування нігтьових пластин в коричневий колір найчастіше відзначається при оніхомікозі, викликаному червоним трихофитоном, хронічної ниркової недостатності (у 40% випадків) і хвороби Аддісона.

коричневе забарвлення нігті набувають у жінок при вагітності, оперативних втручаннях з приводу захворювань жіночих статевих органів, при цукровому діабеті, недостатньому харчуванні, захворюваннях щитовидної залози, при частому використанні неякісного лаку, вживанні деяких лікарських препаратів (препарати золота, зидовудин, антрацикліни та ін. ).

Коричнево-зелений відтінок нігтьові пластини набувають при кандидозі і аспергиллезе.

Рис.17. На фото захворювання нігтів – оніхомікоз.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають зелений колір ( «зелені» нігті)

Чорно-зелений колір нігті набувають при розвитку синьогнійної палички в пухкої структурі нігтя. Білий, коричневий, зелений або чорний колір надають нігтьовим пластин гриби роду аспергилл. При захворюванні частіше уражаються нігті перших трьох пальців ніг. На їх поверхні видно білясті плями або смуги. Згодом сама поверхня стає м’якою, борошнистої і розсипчастою сіруватого, коричневого або зеленого кольору.

Рис. 18. На фото захворювання нігтів, викликане пліснявими грибками роду аспергилл.

Рис. 19. На фото захворювання нігтів, викликане грибками роду Candida albicans. Грибок заселяє ослаблені місця. Найчастіше вражаються нігтьові пластини на руках, які знебарвлюються або набуває бурувате або зеленувате забарвлення і товщають. Іноді уражається шкіра навколо, що викликає хворобливі відчуття. Сприяє захворюванню носіння штучних нігтів.

Рис. 20. На фото захворювання нігтів, викликане синьогнійної палички (онихия псевдомоназная). Синьогнійна паличка заселяється в порожнинах нігтьових пластин.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають сіро-блакитний або синій колір ( «сині» нігті)

При застосуванні антибіотиків широкого спектра дії тетрацикліну і міноміціна нігті фарбуються в блакитний колір, в брудно-сірий колір – при трихофітії.

нігтьові пластини набувають сіро-синього забарвлення при прийомі антималярійного препарату акрихіну і протипротозойного препарату хлорохина.

Змінюється забарвлення при підвищенні в крові метгемоглобіну. У ряді випадків метгемоглобінемія розвивається при гострих отруєннях аніліновими барвниками, парацетамолом, перманганатом калію та ін. І хронічної інтоксикації сполуками срібла (аргирия). Буває вроджена метгемоглобінемія.

Рис. 21. На фото нігтьові пластини, що мають сіро-блакитного забарвлення.

Рис. 22. На фото захворювання нігтів, викликане прийомом Міноциклін.

Рис.23. На фото захворювання Вільсона-Коновалова, при якій надлишок міді в організмі призводить до її накопичення в багатьох органах, в тому числі нігтях і рогівці ока.

Рис. 24. На фото синювата забарвлення всіх нігтьових пластин при недостатньому периферичному кровообігу (гіпоксемія), причиною якого є найчастіше хронічна серцева недостатність. Синюшна забарвлення периферичних ділянок тіла відзначається на руках, кінчику носа, губах і вушних раковин.

Хвороби нігтів, при яких з’являються темні смуги (меланоніхія)

Меланоніхія проявляється в 20-і літньому віці у 77% людей з чорним кольором шкіри.Однак, якщо це трапляється з светлокожим людиною, треба насторожитися. В даному випадку необхідно виключить меланому – найбільш злоякісну пухлину в світі. Ця пухлина при своєму зростанні зачіпає нігтьове ложе і називається подногтевой меланомою. Забарвлення завжди змінюється на одній нігтьової пластини. Найчастіше причини меланоніхіі залишаються невідомими.

Рис. 25. На фото поздовжні темні смуги (меланоніхія).

Рис. 26. На фото піднігтьового меланома (зліва) і піднігтьового гематома – результат травми (праворуч).

Рис. 27. На фото піднігтьового меланома.

Рис. 28. На фото піднігтьового меланома.

Рис. 29. На фото червоні тонкі смужки. Подібна картина створюється при пошкодженні крихітних кровоносних судин, яке відбувається через травму. Але якщо смужки присутні на всіх нігтях, тоді це може бути симптомом червоного вовчака, псоріазу та ендокардиту.

Потемніння нігтя на пальці – явище неприємне і досить часте.Жінки нерідко намагаються приховати дефект декоративними лаками, але зовнішній вигляд це не покращує. Одночасно з потемнінням іноді присутній і деформація. Якщо посинів або почорнів ніготь на великому пальці ноги, краще не приховувати пляма, а розібратися в причинах і приступити до лікування.

Чому ніготь на пальці може потемніти

Дефекти пластин можуть бути найрізноманітніші, причини їх появи теж відрізняються. Нігті не тільки змінюють колір, але може змінюватися і їх структура. Пластини можуть розшаровуватися, кришитися.

Просте на перший погляд цятка може привести до втрати нігтьової пластини. Зміна кольору нігтів на ногах може свідчити про серйозну хворобу і бути її наслідком.

Грибок

Одна з частих причин того, що з’явилися чорні плями на нігтях ніг – це інфекційне ураження грибком.

Зараження викликають різні групи паразитичних мікроорганізмів. Це захворювання називається оніхомікоз . Інфікування легко відбувається в місцях загального користування, де ходять босоніж – в лазнях, басейнах, на пляжах.

Спори грибка переходять з ніг хворої людини на підлогу. Також частими місцями зараження бувають манікюрні та педикюрні салони, де погано проводиться обробка інструментів. Заразитися можна при носінні чужої взуття, одягу і користуванні гігієнічними приладдям.

При зараженні грибком нігтьова пластина може змінювати колір на жовтий, сірий, коричневий, рідше на чорний. Слід пам’ятати, що вивести мікроорганізми дуже важко, потрібно тривале проведення регулярних процедур.

Якщо пройшло кілька місяців, а здорова пластина не виникає, ніготь як і раніше має неприродну забарвлення, відбуваються зміни інших пластин, швидше за все, має місце зараження грибком.

Травмування

В більшості випадків причиною темного нігтя на великому пальці ноги є проста травма. Великий па

Нігті на ногах стали фіолетового кольору – Спеціаліст по УЗД

Нігті є дзеркалом, що відображає стан здоров’я людини, і часто першими вказують на серйозні захворювання організму.Хвороби нігтів, при яких змінюється їх колір, завжди викликають великий дискомфорт у людини і значно знижують якість його життя.

Нормальні нігтьові пластини мають блідо-рожеве забарвлення. Вони блискучі і мають незначне збліднення по центру. У заднього краю є нігтьової валик білого кольору.

Пігментація самого нігтя, як первинне зміна, властива людям деяких національностей.

Разную забарвлення надають нігтя накопичився під його ложем меланін, гемосидерин і гепатогенного пігменти.

Забарвлення нігтьових пластин змінюється при багатьох захворюваннях. Найчастіша причина зміни кольору пов’язана з грибковим ураженням (онихомикозом). При грибковому ураженні нігтьові пластини змінюють колір, фактуру, форму і товщину. На різних етапах розвитку захворювання ці зміни виражені в тій чи іншій формі. На другому місці по втраті первинного кольору нігтів варто псоріаз.

Зміна кольору нігтів при грибковому ураженні

Серед всіх захворювань, які протікають зі зміною кольору нігтів, оніхомікози зустрічаються найчастіше.При цих захворюваннях змінюється колір, втрачається блиск, з’являються смуги і плями, збільшується товщина нігтьових пластин. Згодом вони деформуються, кришаться, руйнуються або відторгаються від нігтьового ложе.

Частіше нігтьові пластини при грибковому ураженні набувають жовтуватого або коричневого забарвлення. При трихофітії – брудно-сіру. При рубромікозе і фавусе – жовте забарвлення.

Рис. 1. На фото оніхомікоз (нормотрофіческій тип). Нігтьова пластина тривалий час зберігає свою конфігурацію.В глибині її видно плями і смуги білого або насичено жовтого кольору. Згодом ділянки зі зміненим кольором зливаються.

Рис. 2. На фото захворювання нігтів, викликане грибками Trichophyton rubrum (оніхолітіческій тип). Нігтьова пластина швидко втрачає первісну забарвлення і тьмяніє, набуваючи білувату або білувато-жовтувате забарвлення. Відзначається швидке відділення нігтьової пластини від нігтьового ложе з боку вільного краю.

Рис. 3. На фото оніхомікоз (гіпертрофічний тип).Дана форма захворювання є найпоширенішою. До 90% випадків його причиною є гриби роду Trichophyton rubrum. Розвиток піднігтьового гіперкератозу тягне за собою значне потовщення нігтя, який з часом втрачає речовину, через що поверхня стає «поїденою». У його товщі проглядаються білясті плями і смуги білого і жовтого кольору.

Рис. 4. На фото білий поверхневий оніхомікоз. Друга за поширеністю форма оніхомікозу. У 90% випадків захворювання викликається грибком роду Trichophyton interdigitale, який вражає тільки верхній шар нігтьової пластини, яка ніколи не потовщується і не відділяється від шкіри.Згодом вся її поверхня стає пухкої, як крейдяний порошок.

Зміна кольору нігтів при псоріазі

Причини псоріазу до цих пір не встановлені. Захворювання вважається мультифакторна. Безсумнівно, що зміни імунної системи відіграють велику роль у розвитку захворювання. Нігтьові пластини при псоріазі змінюються задовго до появи основних проявів захворювання – псоріатичних бляшок на шкірних покривах. Чим більше залучена в патологічний процес матриця, тим більш виражено зміна нігтьової пластини, яка з часом повністю втрачає свою структуру і колір.

Рис. 5. На фото захворювання нігтів при псоріазі. Характерна ознака первинного псоріазу – крізь нігтьову пластину просвічується вузька червонувато-рожева смужка.

Рис. 6. На фото захворювання нігтів при псоріазі. Під нігтьової пластиною видно червонувате забарвлення або забарвлення кольору лосося, що нагадує за формою краплю олії.

Рис. 7. На фото еритематоз-плямиста форма псоріазу. Крізь нігтьову пластину просвічуються жовтуваті плями.

Рис. 8. На фото захворювання нігтів при псоріазі. Структура нігтьової пластини з боку матриксу зруйнована, що не зруйнована частина придбала димчастий колір.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають білі плями (лейконихия)

лейконихия називають фарбування нігтьових пластин в білий колір – від точкового і полосовіднимі до тотального.

Найчастіше зустрічається точкова лейконихия . Її причиною бувають травми при манікюрі.Точкова лейконихия виникає в результаті впливу деяких хімічних речовин. Часто причину точкової лейконіхіі виявити не вдається.

Точкова лейконихия може перетворитися в полосовіднимі лейконихия . Передбачається, що цей вид зміни кольору нігтів пов’язаний зі змінами трофічного характеру. Білі смуги на нігтях з’являються при отруєннях миш’яком і талієм.

Тотальне фарбування нігтів в білий колір (білі нігті або нігті Террі) в 80% випадків з’являються у хворих з цирозом печінки.Вони є симптомом при ниркової та серцевої недостатності, цукровому діабеті, залізодефіцитної анемії і недоїдання. Біле забарвлення нігтьового ложе помічена при хіміотерапії і надмірному виробленню гормонів щитовидної залози. Вчені вважають, що нігті Террі з’являються при зменшенні кількості судин і розростанням сполучної тканини в нігтьовому ложі. Нігті при цьому стають матовими. Часто білий колір нігтьових пластин зустрічається при оніхомікозі.

Рис. 9. На фото білі плями на нігтях (точкова лейконихия).

Рис. 10. На фото білі плями але нігтях (полосовідная лейконихия).

Рис. 11. На фото білий поверхневий оніхомікоз. У 90% випадків захворювання викликається грибком роду Trichophyton interdigitale, який вражає тільки верхній шар нігтьової пластини, яка стає рихлою, як крейдяний порошок.

Рис. 12. На фото білі «нігті Террі». Тотальне фарбування в білий колір в 80% випадків з’являється у хворих на цироз печінки.

Рис. 13. На фото псоріаз. Нігтьова пластина зруйнована і має сірувато-білий колір.

Рис. 14. На фото дугоподібні лінії на нігтьових пластинах (лінії Мюрке). Зустрічаються у хворих зі зниженою кількістю білка в крові. При нормалізації кількості білка лінії зникають.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають жовтий колір ( «жовті» нігті)

Жовте забарвлення з’являється при грибковому ураженні, коли причиною захворювання є червоний трихофітон і деякі види цвілевих грибків аспергилл.

Жовте забарвлення відзначається при бронхоектатичної хвороби, синусит, захворюваннях щитовидної залози і туберкульозі. Вона часто буває ознакою жовтяниці.

У жовтий колір нігтьові пластини фарбуються при прийомі протипаразитарного кошти акрихіну і каротину. При застосуванні резорцина спостерігається фарбування в жовто-оранжевий колір.

Жовтий колір нігтьова пластина набувають при частому застосуванні неякісного лаку.

При дефектах розвитку лімфатичної системи нігті уповільнюють своє зростання, товщають, втрачають прозорість, набувають жовтого кольору, а луночку зникає.Захворювання супроводжується набряком верхньої кінцівки та околоногтевого валика.

Рис. 15. На фото жовті нігтьові пластини при грибковому ураженні.

Рис. 16. На фото жовті нігтьові пластини – один з синдромів при цілому ряді захворювань.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають коричневий колір ( «коричневі» нігті)

Фарбування нігтьових пластин в коричневий колір найчастіше відзначається при оніхомікозі, викликаному червоним трихофитоном, хронічної ниркової недостатності (у 40% випадків) і хвороби Аддісона.

коричневе забарвлення нігті набувають у жінок при вагітності, оперативних втручаннях з приводу захворювань жіночих статевих органів, при цукровому діабеті, недостатньому харчуванні, захворюваннях щитовидної залози, при частому використанні неякісного лаку, вживанні деяких лікарських препаратів (препарати золота, зидовудин, антрацикліни та ін. ).

Коричнево-зелений відтінок нігтьові пластини набувають при кандидозі і аспергиллезе.

Рис.17. На фото захворювання нігтів – оніхомікоз.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають зелений колір ( «зелені» нігті)

Чорно-зелений колір нігті набувають при розвитку синьогнійної палички в пухкої структурі нігтя. Білий, коричневий, зелений або чорний колір надають нігтьовим пластин гриби роду аспергилл. При захворюванні частіше уражаються нігті перших трьох пальців ніг. На їх поверхні видно білясті плями або смуги. Згодом сама поверхня стає м’якою, борошнистої і розсипчастою сіруватого, коричневого або зеленого кольору.

Рис. 18. На фото захворювання нігтів, викликане пліснявими грибками роду аспергилл.

Рис. 19. На фото захворювання нігтів, викликане грибками роду Candida albicans. Грибок заселяє ослаблені місця. Найчастіше вражаються нігтьові пластини на руках, які знебарвлюються або набуває бурувате або зеленувате забарвлення і товщають. Іноді уражається шкіра навколо, що викликає хворобливі відчуття. Сприяє захворюванню носіння штучних нігтів.

Рис. 20. На фото захворювання нігтів, викликане синьогнійної палички (онихия псевдомоназная). Синьогнійна паличка заселяється в порожнинах нігтьових пластин.

Хвороби нігтів, при яких нігтьові пластини мають сіро-блакитний або синій колір ( «сині» нігті)

При застосуванні антибіотиків широкого спектра дії тетрацикліну і міноміціна нігті фарбуються в блакитний колір, в брудно-сірий колір – при трихофітії.

нігтьові пластини набувають сіро-синього забарвлення при прийомі антималярійного препарату акрихіну і протипротозойного препарату хлорохина.

Змінюється забарвлення при підвищенні в крові метгемоглобіну. У ряді випадків метгемоглобінемія розвивається при гострих отруєннях аніліновими барвниками, парацетамолом, перманганатом калію та ін. І хронічної інтоксикації сполуками срібла (аргирия). Буває вроджена метгемоглобінемія.

Рис. 21. На фото нігтьові пластини, що мають сіро-блакитного забарвлення.

Рис. 22. На фото захворювання нігтів, викликане прийомом Міноциклін.

Рис.23. На фото захворювання Вільсона-Коновалова, при якій надлишок міді в організмі призводить до її накопичення в багатьох органах, в тому числі нігтях і рогівці ока.

Рис. 24. На фото синювата забарвлення всіх нігтьових пластин при недостатньому периферичному кровообігу (гіпоксемія), причиною якого є найчастіше хронічна серцева недостатність. Синюшна забарвлення периферичних ділянок тіла відзначається на руках, кінчику носа, губах і вушних раковин.

Хвороби нігтів, при яких з’являються темні смуги (меланоніхія)

Меланоніхія проявляється в 20-і літньому віці у 77% людей з чорним кольором шкіри.Однак, якщо це трапляється з светлокожим людиною, треба насторожитися. В даному випадку необхідно виключить меланому – найбільш злоякісну пухлину в світі. Ця пухлина при своєму зростанні зачіпає нігтьове ложе і називається подногтевой меланомою. Забарвлення завжди змінюється на одній нігтьової пластини. Найчастіше причини меланоніхіі залишаються невідомими.

Рис. 25. На фото поздовжні темні смуги (меланоніхія).

Рис. 26. На фото піднігтьового меланома (зліва) і піднігтьового гематома – результат травми (праворуч).

Рис. 27. На фото піднігтьового меланома.

Рис. 28. На фото піднігтьового меланома.

Рис. 29. На фото червоні тонкі смужки. Подібна картина створюється при пошкодженні крихітних кровоносних судин, яке відбувається через травму. Але якщо смужки присутні на всіх нігтях, тоді це може бути симптомом червоного вовчака, псоріазу та ендокардиту.

Основними частинами нігтя є сам ніготь (або нігтьова пластина), матриця (там утворюється нігтьова пластина), лунула (біла область у формі півмісяця біля основи нігтя), нігтьове ложе або сполучна тканина , яку покриває паростковий шар епідермісу (на ньому знаходиться нігтьова пластина), поперечна борозенка нігтя (складка шкіри під вільним краєм нігтя).

Стан наших нігтів може сигналізувати про наявність або початку ряду захворювань. Наприклад, збільшення товщини нігтя або шишки на ньому можуть бути проявом псоріазу на нігтях.

Коли здорові нігті змінюють колір або текстуру, однією з найпоширеніших причин цього є грибок нігтів.

Хвороби нігтів на ногах можуть виникнути у людей будь-якого віку. Нігті можуть стати товстими, крихкими, вигнутими, шаруватими, безбарвними, інфікованими, нерівними.У деяких випадках хворий ніготь відпадає і на його місці виростає новий. У міру того як людина стає старше, зростає ризик розвитку проблем нігтів на пальцях ніг. Це відбувається через погіршення кровообігу через природного процесу старіння. Крім того, багато людей похилого віку не можуть нахилятися або бачать занадто погано, щоб обрізати нігті, особливо якщо їх нігті деформуються.

Хвороби нігтів на руках і ногах можуть бути викликані бородавками, пухлинами під нігтями, інфекціями або поганим кровообігом.Основний винуватець хвороб нігтів на ногах – неправильно підібране взуття, яка надто сильно тисне на нігті.

Ознаки бактеріального захворювання нігтів на ногах

Бактеріальна інфекція, ймовірно, є однією з найпоширеніших причин захворювання нігтів на ногах. Вона може початися уздовж краю нігтя, який в цьому випадку почервоніє і запалиться. Інші ознаки хвороби нігтя – набряк і, можливо, гній. Хоча це залежить від рівня зараження, у деяких людей з «проблемними» нігтями гною немає.

Якщо ви помітили, що щось недобре відбувається з вашим нігтем, ви повинні вжити заходів відразу. Не чекайте, поки проблема зникне сама по собі, тому що в 9 випадках з 10 бактеріальна інфекція стає хронічною.

В гіршому випадку можна позбутися нігтя!

 • Перше, що потрібно зробити, це очистити ніготь і шкіру навколо за допомогою антисептичної розчину.
 • Після того, як ніготь на пальці ноги очищений, дайте йому повністю висохнути і намагайтеся тримати його сухим так довго, як це можливо.

Неодноразове бактеріальне захворювання нігтів на ногах може привести до виникнення грибкової інфекції.

 • Першої (і найбільш поширеною з них) є дистальний оніхомікоз нігтів. Грибок впливає на кінчик нігтя і поширюється вниз.
 • Проксимальний оніхомікоз виникає з боку заднього шкірного валика, а потім буде поширюватися по напрямку до вільного краю нігтя.
 • Білий поверхневий оніхомікоз формуватиме білі плями на поверхні нігтя.

Ви можете запобігти виникненню бактеріальної інфекції наступними способами:

 • Якщо вам подобається біг або будь-який інший активний вид спорту, завжди знімайте кросівки і шкарпетки відразу після тренування.
 • Якщо ви любите плавати в громадському басейні, завжди носите сланці з нековзною підошвою і знімайте їх, як тільки виходите з басейну.
 • Ретельно промокайте ноги рушником після водних процедур. Особливу увагу приділіть простору між пальцями.
 • Намагайтеся не носити занадто тісні панчішно-шкарпеткові вироби, щоб зменшити вологість, в якій добре розмножуються грибки.
 • Дезинфікуйте підкорені інструменти.

Як проводиться домашнє лікування грибкових захворювань нігтів ніг

Зазвичай грибкові інфекції нігтів починаються у вигляді білого або жовтого плями на кінчику нігтя. Далі забарвлення нігтів змінюється, їх стан погіршується (з’являється ламкість, шаруватість, потовщення).

Без лікування грибкові захворювання нігтів ніг можуть тривати нескінченно.

При перших ознаках грибка нігтів візьміть 1 чайну ложку олії чайного дерева, половину чайної ложки апельсинового масла і половину чайної ложки масла оливок або виноградних кісточок. Змочіть в цій суміші ватний тампон і нанесіть її на уражений ніготь і залиште висихати. Сумлінно повторюйте процедуру вранці і ввечері.

Для лікування грибкових захворювань нігтів ніг з содою і оцтом вам будуть потрібні:

 • 4 столові ложки харчової соди;
 • 1 чашка білого оцту або яблучного оцту;
 • вода;
 • тазик для ніг;
 • паперові рушники.

Харчова сода не володіє фунгіцидними властивостями, тобто не вбиває грибок. Але вона може запобігти поширенню грибка. А оцет може вбити грибок.

 1. Налийте в тазик досить води, щоб можна було занурити ноги, і вилийте в воду 1 чашку обраного оцту Розмішайте.
 2. Залиште ноги в розчині на 15 хвилин, після чого промокніть насухо паперовими рушниками.
 3. Потім змішайте декілька ложок харчової соди з водою і замочіть ноги протягом 15 хвилин.Насухо витріть ноги паперовими рушниками.
 4. Робіть це два рази на день.
 5. Ідея полягає в тому, що оцет вб’є грибок, в той час як сода буде стримувати його проникнення на здорові нігті.

Визначаємо захворювання нігтів ніг за кольором

Колір і зміна стану нігтів рідко є першою підказкою серйозної хвороби. У більшості випадків у пацієнта будуть проявляти інші ознаки або симптоми захворювання, перш ніж зміна нігтів стане очевидним.Колір нігтя може змінюватися до чорного, синього, коричневого (мідного), зеленого, синьо-зеленого, сірого, жовтого, блідого, фіолетового або червоного. При цьому кожен колір вказує на певні захворювання нігтів ніг.

  Сині нігті.

Можуть свідчити про легеневу обструкції, емфіземи або хвороби легенів. Сині нігті можуть також бути сигналом кисневого голодування. Якщо нормальний колір повертається при нагріванні і / або масажі, причина зміни кольору нігтів полягає в тому, що частини тіла не отримують достатнього кровопостачання через холод, звуження тканин або кровоносних судин, що постачають тканини або з якої-небудь іншої причини.

Чорні нігті.

Можуть вказувати на анемію, дефіцит B-12, бактеріальну інфекцію, хронічні захворювання нирок або наднирників, хвороби печінки, рак або меланому, травму нігтя.

Білі нігті.

Можуть свідчити про розлад нирок або печінки або анемії.

Білі плями на нігтях.

У більшості випадків це пов’язано з дефіцитом цинку або травмі нігтьового ложа. У рідкісних випадках це знак деяких внутрішніх проблем, таких як артрит або отруєння.

Білі області під нігтем.

Наявність білої області, видимої під нігтем, як правило, на кінчику нігтя, де він з’єднується з нігтьових ложем, зазвичай означає грибкові захворювання нігтів ніг.

Сірі нігті.

Ймовірно наявність артриту, набряку, недоїдання, післяопераційних ефектів, глаукоми, проблеми з легенями або серцево-легеневої хвороби.

Зелені нігті.

Такий колір нігтів може бути викликаний алергією на миючі засоби, бактеріальною інфекцією, локалізованої грибковою інфекцією і серйозної емфіземою.

Жовті нігті.

Можуть свідчити про проблеми з лімфатичною системою, респіраторних захворюваннях, діабеті. Пожовтіння нігтів може виникнути в результаті поганого стану дихальної системи, наприклад, хронічного бронхіту.

Фіолетові нігті.

Кисневе голодування, порушення кровообігу.

Червоні нігті.

Можливий знак крововиливу в мозок, хвороби серця, високого кров’яного тиску, хвороби легенів, інсульту, отруєння чадним газом.

Потемніння нігтів (з боків).

Це може бути ознакою захворювання нирок.

Коричневі плями під нігтями.

Можуть вказувати на псоріаз. Червоно-коричневі плями можуть вказувати на дефіцит фолієвої кислоти, білка або вітаміну С.

Вросший ніготь як хвороба нігтів ніг

Врослі нігті (оніхокріптоз) найчастіше зустрічаються на великих пальцях ніг. Однак це не означає, що на інших пальцях ніг не може бути врослих нігтів.Це відбувається при врізання в шкіру гострого кута нігтя.

Пізніше з запальної ділянки може почати сочиться жовтувата рідина. У рідкісних випадках, при проникненні в організм інфекції, може початися лихоманка.

Тепла, волога середу ніг може бути живильним середовищем для бактерій і грибків. При наявності мікротравм на шкірі ці організми можуть вторгнутися в область нігтя і викликати інфекцію. Лікування цієї хвороби нігтів ніг не варто відкладати «в довгий ящик». Якщо не лікувати врослий ніготь, може розвинутися інфекція або навіть абсцес, який доведеться розкривати в кабінеті хірурга.

Є ряд факторів ризику, які привертають людини до появи врослого нігтя на пальці ноги. Нижче наведені деякі з них:

 • Атлетика, особливо види спорту, де потрібно багато рухатися (теніс, футбол і баскетбол).
 • Неправильний розмір взуття (або занадто маленький, або занадто великий).
 • Травма ноги.
 • Погана гігієна ніг.
 • Аномальна хода.
 • Мозолі і натоптиші.
 • Вроджена деформація нігтів.
 • Аномально довгі пальці ніг.
 • Ожиріння.
 • Діабет.
 • Грибкова інфекція нігтів (оніхомікоз).
 • Артрит.
 • Пухлини м’яких тканин або кісток пальців.
 • Гіпергідроз (підвищена пітливість ніг).
 • Набряк нижніх кінцівок.

Навіть якщо врослий ніготь на пальці ноги не доставляє особливих незручностей, зверніться до лікаря, особливо, якщо присутні наступні умови:

 • Якщо немає поліпшення після трьох днів домашнього лікування хвороби нігтів ніг.
 • Якщо ви страждаєте діабетом, маєте поганий кровообіг, проходите курс хіміотерапії або є інша причина для поганого загоєння ран або підвищеного ризику інфекції.

Кажуть, що руки – це візитна картка людини. Відповідно, нігті – це те, що першим впадає в очі. Якщо вони проблемні і виглядають хворими, то запросто можуть відштовхнути від рукостискання і викликати не доброзичливі погляди вашого співрозмовника. Однак, не тільки стан нігтів, але і їх колір повідомляє про проблеми зі здоров’ям.Визначити це дуже просто. Зміна кольору говорить про наявність захворювання, про яке людина може і не здогадуватися.

Загальна інформація про здоров’я нігтів

Ніготь в анатомії визначається як рогоподобной відросток, що покриває кінчики пальців рук і пальців ніг у людей, у більшості нелюдських приматів і декількох інших ссавців (вони схожі на кігті у інших тварин).

Нігті на руках і ногах створені з жорсткого захисного білка, званого кератином – він є одним із сімейства волокнистих структурних білків і ключовим структурним матеріалом, що становить волосся, нігті і зовнішній шар шкіри людини.Медичні і догоспітальному установи часто використовують нігті як перший індикатор дистальної тканинної перфузії людей, які можуть бути зневоднені або перебувати в шоковому стані.

Здорові нігті на руках і на ногах, як правило, повинні бути рожевого кольору – зі здоровою пластиною світлого забарвлення, частина якої може бути білого кольору, коли він зростає від нігтьового ложа. Колір і зміни стану пластини рідко є першим ключем до серйозної хвороби. У більшості випадків пацієнти проявляють інші ознаки і симптоми захворювання до того, як зміни нігтів стануть очевидними.

Кольори зазвичай можна згрупувати в чорні, сині, коричневі, мідні, зелені, синьо-зелені, сірі, жовті, бліді, пурпурні або червоні групи – кожен колір означає щось особливо важливе. Майте на увазі, що ваші нігті можуть змінювати колір з іншої причини, абсолютно не пов’язаної зі здоров’ям (викликані механічними або екологічними впливами).

Коли здорові пластини починають змінювати колір або текстуру, однією з найбільш поширених причин є грибок, який може привести до того, що вони будуть тріскатися і лущитися.Загальні розлади, такі як захворювання щитовидної залози, також здатні викликати порушення в пластинах, часто приводячи до сухості і ламкості нігті, які легко розшаровуються і ламаються.

Нігті ніколи не перестають рости і повинні час від часу підстригатися. Інструменти для їх обрізки, які використовуються різними людьми, передають інфекції. Використовуючи стандартні процедури гігієни і санітарії, ви можете уникнути цього. У деяких випадках замість ножиць для кутикули застосовуються гелеві і кремоподібні засоби для видалення кутикули.

Як може змінюватися колір?

Нігті можуть змінювати свій звичний здоровий колір – це свідчить про зміни в організмі. Зазвичай вони забарвлюються в інший відтінок, коли певне захворювання досягло своєї межі і повідомляє про це за допомогою нігтьової пластини. Колір, який говорить про це, може бути:

Чорний або пурпурний колір може бути наслідком травми (кровотеча або синці під пошкодженим покриттям). Можливо, ви помітите виступаючу кров з-під пластини.Чорне забарвлення найчастіше зникає, оскільки травма заживає, але це може зайняти кілька тижнів. Іноді поява чорного забарвлення під ураженим нігтем означає пошкодження матриці, області, де він спочатку починає формуватися. Якщо це так, то в результаті буде потрібно видалення нігтьової пластини і ремонтування матриці. Меланома може надати чорний вид навіть неушкодженою пластині.

Синій забарвлення здатний виникати як побічний ефект ліків. Він також викликається проблемами, які зменшують кількість кисню в крові, наприклад, астма та ХОЗЛ, важка анемія, холодовий вплив, периферична артеріальна хвороба або шок.Коричневі смуги зазвичай зустрічаються у темношкірих людей і викликають занепокоєння тільки в тому випадку, якщо вони з’явилися недавно або активно змінюються. Вони можуть бути викликані впливом ліки або недоїданням. Зелене забарвлення провокується бактеріальними і грибковими інфекціями.

Блідо-білі можуть бути викликані порушеннями харчування, такими як анемія або дефіцит цинку і інші медичні проблеми. Білі плями або смужки пов’язані з легкою травмою (можливо, ви навіть не знали про неї). Ці ознаки здатні тривати тижнями або місяцями і проходити самостійно без будь-якого належного лікування.

Жовтий відтінок виникає в тому випадку, коли пластина відокремлюється від нігтьового ложа (онихолизис) через травму, стану шкіри або інфекції. Це також викликано медичними проблемами: хронічні захворювання легень або рак. Нігті можуть стати жовтими від куріння сигарет або від використання деяких лаків, особливо червоного лаку.

Колір і текстура відображають широкий спектр медичних проблем. Погляньте на свої нігті, і ви помітите тонкі зміни – тут є відтінок білого, рожевого відтінку, можливо, деякі брижі або вм’ятини на поверхні.Ці зміни можуть здатися вам дуже схожими між собою, але для професійного погляду вони дають цінні відомості про загальний стан людського організму.

Іноді пацієнтам радять перевірити легені, так як синюватий відтінок – ознака того, що в організм надходить недостатньо кисню (може навіть виявитися, що є присутнім рідина в легенях). За словами лікарів, в нігтях часто з’являються попереджувальні знаки для багатьох інших станів, від гепатиту до серцевих захворювань.Зміни можуть бути ознакою місцевої хвороби, такий як грибкова інфекція або системне захворювання (вовчак або анемія). Іноді лікарі намагаються визначити, чи є у людини анемія, дивлячись на його нігті. Бліді білуваті смужки вказують на низький рівень гемоглобіну та еритроцитів, відповідні анемії. Недолік заліза може призвести до того, що покриття стане тонким і увігнутим, а також злегка ребристим.

Нігті дають багато підказок про те, що відбувається всередині вас. У пацієнтів з вовчак виникають спритні і кутові кровоносні судини в складках нігтів.Псоріаз викликає розщеплення підстави ложа. Серцева хвороба призводить до того, що ложа стануть червоними. Обсесивно-компульсивний розлад може проявлятися через постійне покусування пластини. Навіть поширені розлади, такі як захворювання щитовидної залози, здатні викликати аномалії: сухість, ламкість нігтів.

Причини зміни кольору

Головними причинами, через які покриття змінює свій колір є:

 • меланома;
 • порушення дієти;
 • неправильно підібрані ліки;
 • анемія;
 • захворювання щитовидної залози;
 • хімічний вплив на нігті (лак, рідина для зняття лаку, нарощування нігтів і т.д.).

Більш детально визначити проблему, що виникла в організмі, допоможуть точно встановлені симптоми. Нижче наведені всі можливі відхилення, які можна помітити в нігтях і дати пояснення до них.

Коричнева вертикальна смуга на нігті: може бути ознакою меланоми. Хоча ви можливо думаєте, що самий смертоносний тип раку шкіри завжди проявляється як темна пляма на тілі, він здатний дійсно починатися в нігті. Тільки близько 1 відсотка всіх меланом у жителів Кавказу відбувається в нігті, але, якщо ви афроамериканець, 20 відсотків меланоми починаються якраз з цього місця.У більш складних випадках вона поширюється на область кутикули або на шкіру навколо нігтя. Це зловісний знак означає, що меланома росте і поширюється. Гормони і деякі ліки також можуть створювати пігментовані смужки, але особливо уважно потрібно стежити за коричневої або темною смугою, яка йде від кутикули до вільного краю.

Ламкість: загальна проблема, спровокована дієтою або хімічними речовинами, яких зазнали руки. Якщо ви не доїдаєте або відчуваєте брак поживних речовин, то організм не має матеріалу для створення хороших нігтів.Ось чому люди з розладами харчової поведінки можуть помітити проблеми подібного роду. Крихкість також вказує на залізодефіцитну анемію або захворювання щитовидної залози.

Пам’ятайте, нігті складаються з білка кератину. Загальним міфом є ​​те, що кальцій відіграє певну роль в їх формуванні. Він робить кістки сильними, але не має ніякого відношення до руйнування нігтьової пластини.

Якщо у вашого організму є матеріал для створення ідеальних нігтів, суворі хімічні речовини все одно можуть руйнувати їх у міру їх зростання.Це включає повсякденні миючі речовини і засоби для видалення лаку. Переконайтеся, що ви їсте добре збалансовану їжу, яка включає в себе велику кількість білка. Уникайте використання суворих хімікатів на ваших нігтях. Навіть що не містить ацетон засіб для видалення лаку може зробити їх крихкими.

Волнистость: вертикальні хребти виникають у міру дорослішання, і більшість людей в кінцевому підсумку знаходять їх. Вони начебто зморшок на пластині. Лікарі відмовляють пацієнтів від полірування цих виступів, тому що це робить пластину тонше.Глибокі горизонтальні хребти й западини, відомі як лінії Бо, більш тривожні. Вони вказують на те, що пластина перестає рости тимчасово. Причини можуть включати в себе: високу температуру; хіміотерапію; серйозну хворобу; велику хірургію; переливання крові; автомобільну аварію або будь-який серйозний стрес для вашої системи. У вас може бути серія паралельних ліній Бо, якщо ви відчуваєте кілька періодів стресу.

Маленькі білі плями: умова, зване punctate leukonychia, насправді пов’язане з якоюсь незначною травмою, коли формується пластина.

Жовтизна: дуже жовті нігті можуть бути пов’язані з проблемами легенів. Якщо у вас є синдром жовтого нігтя, ви також можете помічати їх надмірну зігнутість.

Серія горизонтальних заглиблень на великому пальці: це класична ознака звички тик-деформації, коли люди хронічно втирають або обдирають кутикулу великого пальця вказівним пальцем по мірі формування нігтя. Він створює серію горизонтальних заглиблень схожу на дошку для прання (це всього лише звичка, від якої слід позбутися).

Заражена запалена шкіра навколо нігтя: відома як паронихия і може бути викликана обрізанням кутикули. Вони дійсно важливий елемент для тіла і їх не варто срезать.Кутікули запечатують шкіру навколо пластини і не допускають проникнення інфекції, запобігаючи потрапляння бактерій, грибів, дріжджів і цвілі.

Щоб запобігти потраплянню інфекції, не використовуйте ніяких гострих інструментів для обрізання своїх кутикул. Кращий спосіб доглядати за ними – м’яко протирати рушником над нігтями після душа, коли ваша шкіра м’яка, щоб позбутися від мертвих ділянок шкіри.

Більше свіжої і актуальної інформації про здоров’я на нашому каналі в Telegram. Підписуйтесь: https://t.me/foodandhealthru

Спеціальність: терапевт, лікар-рентгенолог.

Загальний стаж: 20 років.

Місце роботи: ТОВ “СЛ Медікал Груп” м Майкоп.

Освіта: 1990-1996, Північно-Осетинська державна медична академія.

Підвищення кваліфікації:

1.У 2016 році в Російській медичною академією післядипломної освіти пройшла підвищення кваліфікації за додатковою професійною програмою «Терапія» та була допущена до здійснення медичної або фармацевтичної діяльності за фахом терапія.

2. У 2017 році рішенням екзаменаційної комісії при приватній установі додаткової професійної освіти «Інститут підвищення кваліфікації медичних кадрів» допущена до здійснення медичної або фармацевтичної діяльності за фахом рентгенологія.

Досвід роботи: терапевт – 18 років, лікар-рентгенолог – 2 роки.

.