Ногти

Як видаляють нігті на ногах при грибку: Видалення нігтя на нозі при грибку: способи, відгуки

Видалення нігтів на ногах при грибку – Сайт про грибку нігтя

Ногтевой грибок – проблема серйозна. За даними медичної статистики мільйони людей страждають оніхомікозів і не здогадуються, що збудник шкодить внутрішньої частини організму.

Пацієнтам, які не лікували грибок і довели хвороба до занедбаного стану, не залишається нічого іншого, як видалити ніготь вражений грибком. Невелика операція проводиться в клініці або домашніх умовах із застосуванням аптечних препаратів або народних засобів.

Навіщо вдаватися до видалення

Найчастіше микотическая інфекція зачіпає великий палець стопи. Тут нігтьова пластина є найбільшою, і збудник активно веде паразитичну діяльність на просторі. Перелякані хворі можуть самостійно боротися з патологією, застосовуючи різні препарати від грибка, але лікувати уражену вогнище в деяких випадках стає марно.

Коли видалення нігтя на нозі при грибку стає обов’язковою процедурою:

 • Збудник вразив 40% пластини.
 • Мікоз часто рецидивує.
 • Структура нігтя руйнується, і процес заподіює біль при ходьбі.
 • дефектна пластина вростає в плоть.
 • Порушений естетичний вигляд стопи.
 • оніхомікоз страждає вагітна жінка, яка обмежена в застосуванні універсальних протигрибкових препаратів.
 • Спостерігається інфікування всього нігтьового ложа або кореневої частини.

З іншого боку, знімати хворий ніготь необхідно ще з кількох причин – для профілактики поширення інфекції та бактеріальних ускладнень, поліпшення поглинання ліків і скорочення терміну терапії.

У число показань до видалення хворого грибком захисного рогового покриття входить алергія на фунгіцидні препарати і протипоказання до їх застосування. На зняття пластини повинні погодитися і ті пацієнти, які не отримали від лікування результатів і мікоз продовжує розвиватися.

Способи видалення

Залежно від способу втручання видаленням займаються дерматологи, мікологи або хірурги.

Хімічний метод

Процедура проводиться в дерматологічному кабінеті.За часом займає 15 – 20 хвилин.

Що робить лікар:

ороговілі пластина після маніпуляції відшарується через 4 дня. На 5 день зону сануючих антисептиком і обробляють протигрибковою маззю.

Водні процедури після первинної обробки стопи протягом 4 днів заборонені. Знімати пов’язку завчасно без узгодження з лікарем не можна.

Механічний метод

Дізнатися, як видалити ніготь на нозі механічним методом і записатися на лікувальну процедуру можна у дерматолога або мікології.При наявності однієї дефектної пластини знадобиться 20 – 30 хвилин. Якщо хворих місць більше, маніпуляція може займати до півтори години.

Як відбувається зняття ураженої тканини:

Зняття шарів проводиться послідовно до повного звільнення подногтевого ложа. Попередньої підготовки операція не вимагає, проте на майбутнє рекомендована дезінфекція обробленого нігтя антисептиком. Це захистить тендітну тканину від вторинного інфікування.

Лазерне видалення

Ефективність видалення грибка на пластинах при використанні лазерного обладнання прирівнюється до 97%.Процедура дуже проста, безболісна і атравматично. Підходить для лікування оніхомікозу на пальцях ніг і рук. Лазерний промінь спрямований прицільно на інфікований ділянку.

При лазерному видаленні нігтя людина відчуває прилив крові і тепло. Мікоз згодом не дає рецидивів, т. К. Знищується хвороботворний агент.

Старомодний варіант видалення уражених грибком нігтів – це хірургічний. У напрямку мікології або дерматолога операцію проводить хірург.Для зниження хворобливості пацієнтові колють Лідокаїн або Новокаїн, але навіть вони не рятують від легкого дискомфорту, коли залишається відкрита рана.

Етапи хірургічного видалення:

 • Анестезуючий укол під хворий ніготь.
 • Перетяжка пальця джгутом.
 • Йодна санація навколишньої шкіри.
 • Висічення пластини скальпелем.
 • Обробка ранки перекисом водню і маззю з антисептичними і знеболюючими властивостями (Офлокаїн).
 • Накладення стерильної серветки і перев’язка бинтом.

Увечері того ж дня чоловік повинен прогріти прооперований палець в водно-сольовому розчині (t кип’яченої води – не більше 40 ° C). Після ванночки ранку знову змащують антисептичної маззю і закривають стерильним бинтом. Перев’язувати рану необхідно в умовах поліклініки 1 – 4 рази. Вперше – на наступний день після операції.

Відкрита рана на пальці вимагає уважного ставлення до кінцівки. Руки і перев’язувальні матеріали повинні бути чистими. Пов’язку не можна мочити.

Самостійне видалення зіпсованих пластин

Позбутися від дефекту в домашніх умовах допоможе засіб для видалення нігтя ураженого грибком – Ногтівіт або Ногтіміцін. Препарати виготовлені з таких компонентів, які розм’якшують пласт

Чи потрібно видаляти ніготь при грибку – Сайт про грибку нігтя

Матріксектомія як спосіб видалення нігтя при грибку

Одному з десяти жителів Землі ураження нігтів грибком знайоме близько.Лікування може проводитися народними методами, медикаментозними засобами, хірургічним втручанням. Все залежить від ступеня занедбаності захворювання. Крім неестетичного вигляду, на перших порах ця інфекція незручностей не приносить. Однак, поступово розмножуючись, грибок виділяє продукти своєї життєдіяльності – токсини. Такі продукти, потрапляючи в кров людини, поступово отруюють організм.

Ознаки ураження нігтів на нозі наступні:

 • стає тьмяним, приймають непрозорий вигляд;
 • нігтьова пластина потовщується;
 • знаходять крихкість, кришаться;
 • приймають неприродну забарвлення – від сірого і білого, до зеленуватого, жовтого, коричневого кольору.

Чим викликаються інфекції на ногах?

Основна причина захворювання – гриби-дерматофіти, суперечки яких можуть знаходитися де завгодно: на траві, підлозі, речі. Особливо добре вони передаються інфікованим членом сім’ї через тапочки і килимки. Ще поширені місця, де можливо заразитися – лазні, тренажерні зали, армійські казарми. А ось чи зможе інфекція розмножитися, залежить від індивідуальних особливостей організму.

Чим сильніше імунна система, тим менше можливості грибам для розвитку.

Чинники, що підсилюють ризик зараження грибком наступні:

 • хронічні хвороби типу діабету;
 • судинні захворювання;
 • підвищена пітливість;
 • травми на ногах;
 • ослаблений імунітет після хвороби з прийомом антибіотиків;
 • похилий вік;
 • тісний і поганої якості взуття;
 • часті мозолі.

Виживання грибка дуже висока, тому захворювання без лікування не зникне.Розмножуючись, він вражає весь ніготь цілком, а потім переходить на шкірний покрив. При цьому стопа може лущитися, з’являється свербіж і печіння.

У будь-якому випадку лікувати необхідно не уражену ділянку шкіри, а безпосередньо вогнище хвороби.

Лікування або операція?

Для лікування можуть бути обрані різні методи. Ось деякі з них для домашнього застосування.

Мазі, гелі та лаки для зовнішнього застосування. В аптеках продається досить великий вибір препаратів для лікування при грибку.Деякі з них застосовуються в початкових стадіях. Вони наносяться на уражену ніготь і, проникаючи всередину, здійснюють лікування. Інші допомагають зняти сильно заражену грибком пластину. Такі наносять після розпарювання ніг, намагаючись уникнути попадання на шкіру. Потім ніготь заклеюється пластиром. Повторюється чотири дні. Видалення нігтя, ураженого грибком, проводиться ножицями і пінцетом.

Капсули або таблетки для внутрішнього прийому вимагають тривалого застосування. Можуть впливати на внутрішні органи.

Хімічний спосіб . Є практично безболісним. На уражену ніготь наноситься кератолітичний пластир. Носиться до трьох днів. У пластирі міститься активна речовина, що розчиняє рогову частина. Залишки нігтя на нозі можна видалити самостійно за допомогою ножиць і пінцета.

Кератолітичний пластир проти грибка

Видалення за допомогою фахівців

У разі якщо зараження на нозі погано піддається лікуванню, ніготь можна видалити хірургічним шляхом.Цьому повинна передувати передопераційна оцінка. Вона необхідна для виявлення протипоказань. Адже погана наповнюваність крові киснем, слабкі капіляри, цукровий діабет або атеросклероз можуть привести до неприємних наслідків.

Видалення – це болюча і радикальна процедура. Проводиться вона під місцевим наркозом і в момент операції чутливість до болю буде низькою. При цьому може проводитися повне або часткове видалення.

Останнім часом з’явився новий метод видалення ураженої частини нігтя – апаратний педикюр.Спосіб чисто медичний, який не має відношення до косметології. Спочатку поверхню нігтя дезінфікується, потім розм’якшується. За допомогою спеціальних насадок знімають уражений шар дощенту. Потім накладаються протигрибкові мазі для лікування. Спосіб безболісний і швидкий. Однак протипоказаний хворим на алергію, нирковою недостатністю.

Матріксектомія як крайній засіб боротьби з грибком

Цей метод застосовується після того, як були вичерпані усі попередні способи лікування.Якщо застосування мазей, таблеток, народних засобів і видалення нігтьової пластини не допомогло і грибок все одно продовжує розвиватися. Матріксектомія – процес, при якому повністю видаляється матриця, безпосередньо формує ніготь. Процедура может

пластиром, лазером і іншими засобами

Зміст статті

Видалення нігтя на нозі при грибку є крайнім заходом в боротьбі з онихомикозом. Це захворювання призводить до патологічних змін нігтьового тіла.З проявами микоза записуються на прийом до дерматолога або мікологові. Тільки лікар може правильно поставити діагноз, визначити тип паразита, стадію його поширення та обсяг висічення порушених тканин. Засіб для видалення нігтя, ураженого грибком, призначається лікарем, виходячи з аналізу проведеного зіскрібка і загального стану здоров’я пацієнта.

Видалення нігтів призначають при алергії на протигрибкові засоби і в наступних випадках:

 • медикаментозна терапія не зробила належного ефекту;
 • грибок торкнувся 1/3 нігтя;
 • деформація і розростання тканин;
 • повторні рецидиви захворювання;
 • вростання в шкіру;
 • інфікування нігтьового кореня і ложа;
 • вагітність.

Видалення нігтя

Методики видалення ураженої грибком нігтя

Видалення нігтьової пластини проводиться для забезпечення доступу лікарських засобів до вогнища ураження і попереджає проникнення інфекції в здорові тканини під нігтем. Виділяють наступні способи лікування оніхомікозів:

 • механічний;
 • хірургічний;
 • хімічний;
 • апаратний;
 • лазерний.

Механічний спосіб

Процедура проводиться в домашніх умовах або в спеціалізованому салоні.Ступню максимально розпарюють в теплій ванні з сіллю або содою, акуратно спилюють розм’якшені тканини або відрізають манікюрними щипчиками. Після механічного видалення зараженої частини лікування грибка продовжують медикаментозно. Прибирати пухку поверхню рогового шару епідермісу слід м’якою пилою. Кусачками або щипцями орудують плавно, не роблячи різких рухів і ривків.

Механічний спосіб

Хірургічний спосіб

Оніхоектомія або висічення пластинки нігтя – процедура хвороблива.Проводять її амбулаторно або в стаціонарі. Перед операцією пацієнту роблять місцеву анестезію на пальці. Далі хірург виробляє ампутацію зараженого матеріалу. Після резекції на палець накладається пов’язка, яку змінюють кожні два дні до повного загоєння рани. Техніка видалення при оніхомікозі нігтів буває:

 • тотальної;
 • селективної;
 • матріксектомія.

При селективної оніхоектоміі новий ніготь відросте через кілька місяців.При тотальній – його зростання назавжди припиниться. В останньому випадку для вирішення косметичних і естетичних проблем пацієнтам рекомендують протезування.

Хірургічний спосіб

Матріксектомія

Під час даної процедури зачіпається матрикс – зона росту клітин нігтя. Метод протипоказаний особам з порушенням кровопостачання нижніх кінцівок, поганий згортанням крові і загоєнням ран. Найбільш часто виконують часткову матріксектомію. Спосіб дозволяє зберегти центральну ділянку пластини для подальшого зростання нігтьового валика.При тотальній матріксектоміі проводиться повне руйнування матриксу шляхом його вискоблювання до окістя фаланги пальця.

Використання протезів

Для створення протезів нігтів застосовують спеціальну гелеву масу. Затвердевая, вона приймає форму віддаленої нігтьової пластини. До її складу входять пластичні речовини, що додають штучної заміни необхідну гнучкість і міцність. Це властивість захищає протез від розтріскування і руйнування при ходьбі та інших рухах ніг.У масі також містяться інгредієнти, які захищають область під протезом від подальшого зараження грибком і іншими бактеріальними інфекціями.

Процедуру проводять тільки на здорових тканинах, повністю зажили після операції.

Використання протезів

Хімічний спосіб

Лікування передбачає використання особливих медикаментів, що розчиняють пластину нігтя. Після цього проводиться механічне зняття ураженої частини з подальшим нанесенням протигрибкових препаратів.Кожні ліки призначається індивідуально тільки після консультації з лікарем. Фармацевтичні компанії пропонують безліч лікарських засобів:

 1. крем, гель і мазь;
 2. кератолітичний пластир;
 3. лікувальний лак.

Хімічний спосіб

Пластир «Уреапласт»

До складу справжнього засоби входять наступні компоненти: сечовина, фенольна і трихлоруксусная кислоти. Для досягнення потрібного терапевтичного ефекту масу пластиру накладають на добре розпарений ніготь після обережного зіскрібка його блискучого шару пилою і не знімають 4 – 5 днів.Для захисту здорової шкіри нігтьової пластини її заклеюють звичайним лейкопластиром. Після відведеного терміну Кератолический пластир замінюють новим. Зміну матеріалу і видалення розм’якшених рогових шарів виробляють до тих пір, поки гіперкератотіческую вогнище повністю не зникне. Після цього проходять лікування антимикотиками.

Кератолітичний лак

Речовина діє аналогічно пластиру. Наносять його тонкою плівкою, як звичайний декоративний лак на всю поверхню нігтя незалежно від ступеня ураження його ділянок.Перед нанесенням кошти ногу добре розпарюють в гарячій ванні і насухо витирають. Розм’якшені шари видаляють за допомогою манікюрних інструментів. Зазвичай заражений ніготь розчиняється через 5 – 6 днів.

Лікувальні мазі, гелі і креми

Активною речовиною в мазях і кремах виступає сечова кислота. Принцип нанесення у всіх медикаментів схожий. Ногу розпарюють в теплій воді, насухо витирають і обробляють антисептиком. Потім змащують уражені ділянки грибкового нігтя товстим шаром «МІКОСТОП», «Мікоспору» або іншого засобу.Роблять це акуратно, щоб уникнути попадання на здорові тканини, попередньо змастивши останні цинковою маззю. Оброблену область заклеюють стандартним пластиром. В інших випадках накладають суху пов’язку з стерильною медичної марлі. Тривалість дії препаратів визначається інструкцією. Після закінчення відведеного періоду часу захисний матеріал знімають, а розм’якшений ділянку нігтя вискоблюють скребком або вирізують.

Лікувальні мазі, гелі і креми

Мазь «Микоспор»

До її складу входить не тільки сечовина, а й бифоназол, добре зарекомендував себе в лікуванні широкого спектра грибкових захворювань.Він пригнічує ріст ергостерину, що входить до складу клітин грибка, і змінює їх структуру. Мазь наносять тонким шаром на хворі ділянки перед сном і закривають пов’язкою на добу. Після цього її прибирають, а ніготь розпарюють в теплій воді. Через 15 – 20 хвилин розм’якшений шар зчищають за допомогою скребка і ретельно висушують ніготь. Процедуру повторюють до оголення нігтьового ложа. Препарат знищує оніхомікоз незалежно від ступеня його поширення по тканинах.

Альтернативні медичні препарати

антимикотической кошти, які лікарі призначають при виявленні грибка нігтів ніг, можуть бути випущені не тільки в форматі мазей або кремів, але і порошку, розчину, спрею, таблеток.В якості альтернативи «Мікоспору» виступають:

Мікоцін – новітнє засіб французької військової медицини для комплексного удару по всім видам грибка!

Комплекс Мікоцін був розроблений за спеціальним замовленням Французького Іноземного легіону в 2017 році для захисту легіонерів від грибкових інфекцій. Військове відомство підрахувало, що грибок не просто знижує боєздатність підрозділів легіону,
а й вимагає багато коштів для лікування і реабілітації військових.

2в1 – Комплекс Мікоцін усуває свербіння, запах, і повертає естетичний вигляд нігтям

 • Таблетки Мікоцін знищують всі види грибка на нігтях і шкірі
 • Гель Мікоцін відновлює шкіру і створює на ній захисний бар’єр

ОПИС І ЗАМОВИТИ!

 • «Ногтівіт»;
 • «Мікозан»;
 • «МІКОСТОП»;
 • «біфосіна»;
 • «Тербінафін»;
 • «Флуконазол»;
 • «Лоцерил».

Догляд за нігтем після видалення

Реабілітаційну терапію в кожному окремому випадку визначає лікар. Після операції призначають прийом антибіотиків, антибактеріальних, ранозаживляющих, знеболюючих, фунгіцидних препаратів. У період відновлення виключають носіння тісного взуття, шкарпеток і колготок з синтетичних ниток, обмежують фізичне навантаження на прооперовану кінцівку, строго дотримуються правил гігієни і обробки ран, тримають ноги в сухості і теплі, регулярно змінюють пов’язки для виключення намокання прооперованої зони і спостерігаються в кабінеті хірурга до повного загоєння порушеної області.

Догляд за нігтем після видалення

Лазеротерапія

За допомогою лазера виробляють точковий вплив пучків світла з певною інтенсивністю на уражену грибком нігтьову область. Виконується тільки дипломованими фахівцями. Це безболісна процедура і прописується в тих випадках, коли у людини спостерігається непереносимість протигрибкових засобів. Стикаючись з клітинами міцелію, лазерний промінь руйнує структуру їх білка. Обробка зараженої зони проводиться двічі на тиждень.Для повного знищення інфекції потрібно 3 – 11 сеансів.

Лікування лазером проводять тільки в разі легкого ступеня перебігу оніхомікозу. Метод має ряд протипоказань:

 • наявність пухлин;
 • розлади імунної системи;
 • гіперфункція, гіпофункція або дисфункція ендокринних залоз;
 • епілепсія;
 • період вагітності та лактації.

Апаратний педикюр

Процедуру проводять в спеціалізованих клініках.Шкірні покриви і ніготь добре очищають і знезаражують дезінфекційними препаратами. Потім проводять обробку ураженої нігтьової пластини, шкіри ступень і пальців. За допомогою підкорених фрез з різною формою валиків знімається пошкоджену ділянку епідермісу. На очищену від хворого рогового шару область нігтьового ложа наносять протигрибковий засіб. Після медичного педикюру здорові нігті покривають фунгіцидною лаком. Шкіру стоп змащують лікувальним складом.

Апаратний педикюр ефективний при легкому ступені перебігу оніхомікозу і протипоказаний при:

 • алергії на використовувані під час чищення лікарські агенти;
 • вагітності та період лактації;
 • важких захворюваннях печінки і нирок;
 • артритах третьої і четвертої стадії;
 • гострих шкірних захворюваннях.

Апаратний педикюр

Народні засоби для видалення грибкового нігтя

Нетрадиційна медицина пропонує багато альтернативних варіантів лікування мікозів різного ступеня тяжкості, які вигідно відрізняються класичні медикаменти. Перед їх використанням слід проконсультуватися з лікарем, щоб відрізнити справжнє прояв онихомикоза від деформації нігтя негрибковой етіології і виключити поширення інфекції на здорові ділянки тіла.

Слід пам’ятати, що деякі з коштів можуть викликати алергію.

Позбутися від патогенного мікроорганізму можна за допомогою таких засобів:

 1. Прополіс. Ця речовина має антисептичну та протимікробну дію на хворі ділянки нігтя. Наносять його в вигляді компресу, який змочують у спиртовій настоянці або маслі, і тримають до повного висихання рідини. Через 2 тижні щоденних процедур грибок відступить.
 2. Часник і цибуля. Овочеві культури розтирають до кашкоподібного стану і змішують з рослинним маслом.Суміш накладають на хвору ділянку нігтя перед сном і заклеюють пластиром. Вранці компрес видаляють, палець промивають, а розм’якшений ніготь зчищають пилою або зрізають щипчиками. При необхідності процедуру повторюють. Курс лікування може скласти 3 – 5 днів.
 3. Йод. Розчин дезінфікує і надає антисептичну дію на всю оброблювану зону. Йод допомагає знищити грибок на початковій стадії микоза. Рекомендується змащувати їм не тільки порушене ніготь, але і примикає здорову шкіру ступні.Розчин наноситься кілька разів тільки на чисті, розпарені покриви.
 4. Чистотіл. Сік цієї рослини має бактерицидну дію. Наносять його ватним тампоном на ретельно висушені рушником нігті після їх розпарювання в теплій воді. Оброблені ділянки накривають бинтовою тканиною. Щоденне виконання процедури за 2 – 3 тижні позбавить від ознак хвороби.

Профілактика поширення грибка нігтів

Грибок може систематично вражати ніготь на одному і тому ж пальці.Патоген про кривду і раніше не порушені тканини. Щоб убезпечити себе від рецидивів, рекомендується:

 • виключити примірку нового взуття без шкарпеток або слідком;
 • не носити одяг, зшитий з синтетичних ниток;
 • обробляти взуття антисептиками і підтримувати сухість її внутрішнього простору;
 • після водних процедур ретельно висушувати шкіру ніг;
 • при відвідуванні салонів краси переконатися, що процедури виконуються новим і стерильним інструментом;
 • стежити за станом шкіри ніг і виключити її травмування;
 • при митті використовувати антибактеріальне мило.

Відео: процес видалення хворого нігтя апаратним способом

У даному відео наведені етапи роботи медичного фахівця з видалення у пацієнта нігтя, ураженого грибком, на пізній стадії розвитку хвороби.

Post Views:
155

Видалення нігтя на нозі при грибку: способи і методика

При запущеному оніхомікозі патогенні мікроорганізми проникають глибоко в тканини.Вилікувати захворювання, застосовуючи зовнішні засоби, не виходить, оскільки активні речовини не можуть проникати всередину пластини. При тяжкому перебігу хвороби найбільш ефективним лікуванням стане видалення нігтів, уражених грибком. Розглянемо, якими способами можна видалити хворі нігті.

Грибок нігтя – це дуже серйозна проблема. Багато хто недооцінює небезпеку цього захворювання, вважаючи оніхомікоз косметичної проблемою. На перших етапах хвороба не викликає фізичний дискомфорт, але якщо її не лікувати, процес буде прогресувати.На запущеній стадії видалення нігтьової пластини є оптимальним рішенням.

Коли необхідно?

У яких випадках без видалення нігтя при грибку не обійтися? Процедура показана в наступних випадках:

 • процес запущений, грибок вже вразив понад 40% нігтьової пластини;
 • якщо ніготь змінив форму і почав вростати;
 • при гіпертрофічній формі оніхомікозу товщина нігтьової пластини збільшується настільки, що стає складно надягати взуття;
 • результати традиційного лікування не приносить результатів;
 • немає можливості використовувати протигрибкові препарати системної дії через наявність протипоказань.

Способи

Які способи для видалення нігтя існують? Видалити нігті можна хірургічним, механічним або хімічним шляхом. Розглянемо, як відбуваються процедури.

Апаратний педикюр

Це лікувальна процедура, яку, як правило, не проводять в звичайних косметичних салонах. Виконується вона в лікувальному закладі, зняття ураженої частини пластин проводиться механічно при використанні спеціальних насадок. Суть процедури:

 • нанесення на уражені нігті спеціальних препаратів, розм’якшуються пластину;
 • механічне спилювання кількох шарів пластини;
 • після такої обробки на нігті наноситься протигрибковий препарат, це може бути лікувальний лак або крем.

Процедура абсолютно безпечна і проходить безболісно, ​​проте апаратний педикюр не призначають вагітним, а також людям з важкими ураженнями печінки і нирок.

Рада! Протипоказанням є не сам апаратний педикюр, а нанесення на оброблені нігті лікувальний засіб. Протигрибковий препарат повинен підбирати дерматолог, так як ці ліки мають протипоказання.

Лазер

Сьогодні рекомендується лікувати грибок за допомогою лазера.Це інноваційний спосіб лікування, його ефективність досягає 97%. При цьому процедура не завдає дискомфорту хворому, під час лікування не виникає болю, негативні наслідки після такої операції практично ніколи не виникають.

Лазерне лікування проводять при оніхомікозі ніг і рук, промінь лазера направляється на уражену ділянку. Процедура проходить так:

 • уражені нігтьові пластини обробляють антисептиком;
 • виробляється вплив променем лазера;
 • обробку повторюють кілька разів з перервою 1-2 тижні.

Рада! Залежно від ступеня ураження для повного лікування нігтів потрібно від 3 до 7 сеансів.

Лазерне лікування добре тим, що після нього практично ніколи не виникає рецидивів, оскільки промінь лазера не просто видаляє уражену пластину, а й ефективно знищує збудників інфекції.

Онихомикоз найчастіше розвивається на великому пальці ноги, тому доводиться видаляти саме цю нігтьову пластину. Але при необхідності можна проводити одночасне лікування декількох хворих нігтів.

Хірургічний метод

Цей варіант видалення нігтя в даний час використовується не дуже часто, але все ж в деяких випадках вибирають саме його. Процедура проводиться так:

 • операція проходить під місцевою анестезією;
 • після того, як «заморозка» почне діяти », хворий палець перетягується джгутом;
 • шкіра навколо нігтя обробляється настоянкою йоду;
 • хвора пластина січуть за допомогою скальпеля;
 • рана обробляється антисептичними розчинами;
 • накладається знеболювальна мазь;
 • виконується стерильна пов’язка.

Потім потрібно буде ще кілька разів зробити перев’язки в поліклініці, на рану кожен раз будуть накладати антисептичний крем і стерильну пов’язку. Першу перев’язку роблять на другий день після операції. Після того, як рана зверху затягнеться, обробку потрібно буде проводити вдома до повного загоєння.

Рада! Якщо в післяопераційному періоді почнеться запальний процес (з’явиться біль, почервоніння, набряк, нагноєння), ні в якому разі не займайтеся самолікуванням.Обов’язково зверніться до хірурга.

У наші дні рідко рекомендують видалити ніготь хірургічним шляхом. Незважаючи на те, що видаляється пластина з використанням знеболюючих препаратів, після того, як дія анестезії ослабне, хворий відчуватиме біль і дискомфорт.

Крім того, велика ймовірність розвитку ускладнень. Щоб запобігти ускладненням після хірургічного видалення нігтя на великому пальці, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • важливо тримати ноги в сухою і теплою середовищі, не можна мочити пов’язку.В іншому випадку, в рану може потрапити інфекція;
 • перед самостійною зміною пов’язки обов’язково потрібно вимити руки і обробити пальці антисептичним розчином;
 • пов’язки потрібно міняти регулярно, не допускаючи їх забруднень;
 • після операції краще скоротити навантаження на ноги на кілька днів. Намагайтеся менше ходити пішки, не надягайте тісне взуття;
 • для зняття больових відчуттів можна приймати знеболюючі препарати на основі парацетамолу або ібупрофену.

Рада! Трапляється, що після видалення нігтів на ногах нові нігтьові пластини ростуть деформованими, нерівними. Якщо ви помітите це, рекомендується звернутися до фахівця.

Хімічні методи

Хімічним шляхом можна видалити ніготь, як в медичному закладі, так і самостійно. В аптеках можна придбати засоби для зняття нігтя, ураженого грибком. Купити препарат можна без рецепта, застосовувати його потрібно відповідно до вимог інструкції.

Випускається препарат для видалення нігтів в декількох формах. Це може бути крем Ногтівіт або Ногтіміцін. Крім того, можна придбати препарат у формі пластиру «Оніхопласт», «Уреапласт» та інші. Розберемося, як правильно використовувати препарат для видалення нігтів в домашніх умовах. Необхідно виконати наступні дії:

 • на першому етапі необхідно розм’якшити нігтьову пластину. Для цього слід зробити ванночку. У таз або іншу підходящу ємність слід налити приблизно два літри теплої води.Занадто гарячу воду наливати не потрібно, вона повинна бути приємно теплою. Щоб нігтьові пластини розм’якшилися, в воду рекомендується додати харчову соду, а також стружку господарського мила (потрібно натерти шматок самого простого господарського мила). Потрібно додати по столовій ложці кожного з інгредієнтів.

Рада! Замість господарського мила можна використовувати дігтярне, а можна замість мила і соди покласти в воду морську сіль.

 • шкіру навколо нігтя заклеїти лейкопластиром, це необхідно, щоб не отримати опік шкіри;

 • на поверхню хворого нігтя наноситься крем щільним шаром, потім заклеюють ніготь пластиром;
 • якщо використовується пластир, потрібно акуратно наклеїти його на ніготь;
 • потрібно залишити пов’язку на 3-4 дні;
 • потім зняти пов’язку і акуратно прибирати розм’якшені шари пластини за допомогою пилки або манікюрних кусачок;
 • найчастіше, за один раз видалити хворий ніготь не вдається, тому процедуру доводиться повторювати кілька разів.

Після видалення пластини потрібно обробляти палець антигрибковими і антипатичного засобами. Препарати повинен підібрати лікар. При хімічному видаленні нігтя, дискомфортних відчуттів не виникає. Процедура проходить безболісно.

Отже, видалення нігтя на нозі при грибку потрібно проводити в тому випадку, якщо захворювання запущено. Якщо почати лікування на ранній стадії, то цієї процедури можна уникнути. Який варіант видалення вибрати? Це питання слід обговорити з лікарем.Самолікування при оніхомікозі рідко дає позитивні результати, тому краще не відкладати візит до дерматолога.

Видалення нігтя на нозі при грибку: професійні методи і засоби для зняття в домашніх умовах

Поразка нігтів грибком доставляє хворим величезну кількість незручностей. Відсутність лікування призводить до того, що інфекція поступово поширюється по всьому організму і руйнує органи дихальної, травної, нервової систем. Терапевтичні заходи при оніхомікозі повинні бути тільки комплексними.Одним із способів лікування цього захворювання в запущеній стадії є видалення нігтя на нозі при грибку.

Навіщо треба видаляти уражений ніготь

Найбільш часто відбувається ураження нігтя на великому пальці ноги. Видалення нігтьової пластини на нозі при грибку показано в таких випадках:

 • Поразка значної частини пластини грибком.
 • Руйнування структури нігтьових тканин.
 • Слід позбутися ураженого нігтя, якщо він почав вростати в м’які тканини.
 • Видалення нігтя на великому пальці ноги при грибку необхідно і в тих випадках, коли хвороба заважає пересуванню.
 • Нерідко така процедура призначається в разі, якщо людина відчуває значний психологічний дискомфорт.

Своєчасне і правильне видалення нігтьової пластини дозволяє зупинити подальше поширення грибкової інфекції на шкіру ступень і попереджає розвитку ускладнень. Серед них найбільш небезпечні:

 • Бешиха шкіри ноги,
 • грибкове ураження органів травлення, дихальної системи,
 • Генерализованное грибкове ураження всього організму.

Після правильно проведених процедур по видаленню ураженої нігтя незабаром відростає нова пластина. Вона буде мати здоровий вигляд, без ознак захворювання.

Апаратні та хірургічні способи видалення нігтя

Операція на нігті

Оперативне видалення ураженої ділянки призначається при запущеному оніхомікозі. Для цього застосовується місцеве знеболення. Пацієнтам треба знати, що після операції роблять перев’язки (вони також хворобливі).

Перший час після оперативного лікування пацієнтові рекомендується дотримуватися постільного режиму. Через сильний біль під час ходьби у нього майже на місяць втрачається працездатність.

Важливо!

Хірургічне видалення хворого нігтя пов’язане з підвищеним ризиком проникнення в організм бактеріальної інфекції. Це значно ускладнює лікування. Істотний недолік оперативного видалення – деформація знову відростаючих нігтьової пластини.

Хірургічний спосіб видалення нігтя – це радикальний спосіб лікування оніхомікозу.Зважаючи на свою небезпеки (існує ризик проникнення інфекції в організм) він застосовується рідко. Значно частіше лікарі рекомендують процедури апаратного видалення ураженої грибком пластини.

Апаратний педикюр

Процедура проводиться тільки в салоні краси. Для цього використовують спеціальні продезінфіковані накладки. Суть такого методу лікування полягає в тому, що пластина розм’якшується, а потім пошарово спиливается. Це робиться для поліпшення проникнення в неї лікувальних препаратів.

Процедура абсолютно не викликає болю. Апаратний спосіб видалення дозволяє швидко позбутися від уражених ділянок. Гідність його і в тому, що тривалість лікування антимікотичними препаратами істотно скорочується.

Лазерне видалення

Суть цього методу видалення заснована на тому, що нігтьова пластина нагрівається променями лазера, після чого вона відшаровується. Лазер дозволяє видалити і міцелій грибка, що виключає ризик рецидиву.Перед видаленням нігтьова пластина розпарюється.

Зазвичай лазерне лікування проводиться в кілька етапів. Достатньо всього трьох процедур, щоб можна було назавжди позбутися від хвороби. Повне відновлення відбувається протягом 3 – 6 місяців.

Лазерне лікування є перспективним напрямком у видаленні грибка. Пацієнтам треба знати, що воно протипоказане при наявності таких захворювань і станів:

 • Онкологічні патології,
 • Діабет,
 • Розлади процесів згортання крові,
 • Вагітність.

Чи можна видалити хворий ніготь домашніми способами

Багато страждають оніхомікозів цікавляться, як зняти ніготь вражений грибком в домашніх умовах. Існує велика кількість безпечних засобів, що допомагають безпечно видалити уражену пластину.

Зверніть увагу!

Перед тим, як придбати засіб для зняття нігтьової пластини, слід знати про те, що така процедури пов’язана з певним ризиком для здоров’я.При видаленні нігтя необхідно робити додаткові процедури, щоб домогтися бажаного результату.

Розглянемо деякі препарати для видалення грибка будинку.

 • Мазі і креми – Ногтіцін, Ногтеміцін, Микоспор. Перед їх застосуванням спилювати ніготь не потрібно – досить видалити верхній шар. Содова ванночка допоможе пом’якшити і знезаразити шкіру. Мазь або крем наноситься на уражену частину і заклеюється лейкопластирем. Залишати засіб треба стільки часу, скільки вказано в інструкції по застосуванню.Потім слід розпарити ноги і видалити залишки уражених тканин.
 • кератолитические пластирі – Уреапласт, Оніхопласт призначаються тільки лікарем. Пластир для зняття нігтя треба залишити на 1 – 2 доби. Потім він видаляється при знятті препарату.
 • Застосовується не тільки мазь для видалення нігтя, але і лак. Найбільш поширені і ефективні – Батрафен, Мікозан, Лоцерил. Лак рекомендується наносити на уражену область в кілька шарів. Тривалість процедур – до двох місяців.

Якщо після застосування засобів проти грибкового нігтя на нозі не було відзначено результату, то необхідно звернутися до лікаря.

Застосування народних засобів

Всі народні способи видалення нігтів засновані на їх размягчении з подальшим видаленням. Для цього застосовуються манікюрні прилади. Розглянемо, як видалити ніготь вражений грибком в домашніх умовах.

 • Содово-мильна ванночка допомагає розпарити нігті, після чого їх можна видалити за допомогою пилочки.У воду треба додати трохи харчової соди і господарського мила. Тривалість процедури – не менше 20 хвилин.
 • За допомогою води і препарату Метронідазол отримують кашку, яку наносять на уражену ділянку на ніч. Прибрати його можна за допомогою пилочки для манікюру.
 • Видалити грибок можна за допомогою яйця, розчиненого в оцті. Курс терапії – тиждень, а наносити засіб необхідно два рази в день.
 • Хворі нігті розпарюються, після чого вони покриваються концентрованої оцтової кислотою.Такі процедури проводяться 2 рази на день. Досить 10 днів лікування, щоб повністю видалити уражені тканини.
 • Готують мазь з рослинної олії, диметилфталат і курячого яйця. Вона наноситься на хвору ділянку. Процедура повинна повторюватися 6 раз перед сном.

Важливо!

Народні способи видалення нігтя необхідно застосовувати тривалий час – іноді до місяця. Тільки регулярне застосування лікарських засобів допоможе досягти позитивного ефекту.

Чого не потрібно робити під час лікування

Іноді при появі перших позитивних результатів терапії пацієнт припиняє використовувати призначений йому засіб для видалення нігтя. Це груба помилка: терапевтичні заходи не можна переривати. В такому випадку нова зростаюча нігтьова пластина також буде вражена грибком.

Якщо виявлені перші ознаки грибкового ураження, не потрібно чекати, поки хвороба пройде самостійно. Найкраще вдатися до допомоги лікарів.Іноді ціна на видалення нігтя за допомогою апаратних методів буде високою. Не потрібно шкодувати грошей на ліки і процедури, тому що запущений грибок лікувати дуже важко.

Важливо !!!

Повністю видаляти пластину до її ложа небезпечно. Якщо зняти її повністю, то можна спровокувати розвиток гострого бактеріального процесу. Застосування кератолітіков дозволить мінімізувати ризик інфікування.

Грибок може бути малочутливим до якогось одного засобу.Видаляти його треба тільки комплексно. Цей підхід дасть найбільш відчутний ефект.

Видалення нігтя при грибку необхідно проводити, як тільки з’явилися ознаки його руйнування. У запущених випадках відновити її цілісність буде дуже складно. Перед початком лікування необхідно відвідати лікаря, який вибере найбільш ефективні способи відновлення здоров’я нігтів.

.