Ногти

Протокол лікування грибка нігтів на ногах: Міжнародний протокол лікування грибка нігтів на ногах

Міжнародний стандарт лікування оніхомікозу нігтів на ногах

Гайдлайнс – це система, яка була розроблений британськими вченими. Вона є певним банком, в якому представлені різні протоколи з лікування різних захворювань. У цю систему так само входить протокол або стандарт по лікуванню онихомикоза.

Що являє собою протокол?

Гайдлайнс міжнародний протокол лікування грибок нігтів можна знайти в інтернеті на офіційному сайті даної бази стандартів.

Протокол або стандарт лікування оніхомікозу, містить інформацію про те, як правильно лікувати грибок. У ньому представлені постулати про необхідність дотримання профілактики оніхомікозу, так само перераховані основні принципи терапії і ведення хворих з такими проблемами нігтів.

База Гайдлайнс періодично оновлюється і в неї вносять корективи, в силу нових тенденції і знань в області грибкових інфекції людини. Такі зміни стосуються і оніхомікозу. Постійно вносять нові поправки у напрямку в діагностики захворювань нігтів на ногах або руках.

Протокол або стандарт терапії оніхомікозу, є рекомендацією про те, як правильно підбирати препарати для лікування. Перераховано в цьому протоколі основні принципи терапії, принципи діагностики. При розробці таких стандартів, вчені в першу чергу орієнтуються на клінічний досвід лікарів, на оцінці терапії і препаратів, якими вона проводилася.

Протокол з лікування грибка нігтів на базі Гайдлайнс – це пряма вказівка ​​лікарям, як слід вести хворих оніхомікозів.Такі рекомендації розроблені для отримання швидкого ефекту від лікування, для досягнення меншого числа ризиків розвитку рецидивів і формування хронічного перебігу хвороби нігтів.

Принципи побудови протоколу

Принципи протоколу з лікування грибка нігтів будуються на розуміння проблеми з різних сторін. Можна виділити наступні принципи протоколу:

 1. Терапія грибка нігтів повинна проводитися на тлі отримання результатів про стійкість грибка до антимікотиками.
 2. Будь препарати для внутрішнього і місцевого застосування, повинні призначатися обгрунтовано.
 3. Перед призначенням лікування потрібно проведення необхідних діагностичних досліджень.
 4. Будь-яка проведена терапія повинна проводитися в короткі терміни.

Принципи в протоколі з лікування грибка нігтів говорять про те, що будь-яка терапія від оніхомікозу, повинна проводитися тільки обгрунтовано. На перше місце виступає саме діагностика і профілактика захворювання.

Що рекомендують лікарі?

Мене звуть Віктор Єфімов, я лечу грибок вже більше 17 років. Чого тільки не побачив. Головний висновок, який можна зробити – все лікується, потрібно тільки знайти потрібну саме вам ліки і зберігати оптимізм, він потрібен не менше лікувальних інгредієнтів.

І якщо віру в одужання знайти можна (і обов’язково потрібно), то зі справжніми, дійовими ліками все набагато складніше.
Аптеки підім’яли під себе весь ринок і продають те, що вигідно їм – непрацюючі пігулки, мазі і таблетки.Аптекам байдуже, підійде вам лікування чи ні. Їм головне заробити денюжку.

Саме тому я рекомендую всім своїм пацієнтам уважніше підходити до вибору ліки і виробника.
Що ж стосується моєї практики, то можу сказати, що мені надзвичайно пощастило наштовхнутися на препарат, який дійсно вирішує проблему, а не симптоми. Детальніше про нього:
Читати статтю повністю >>

У основі розробки протоколів з лікування грибка нігтів лежать проведені дослідження.Це означає, що всі рекомендації які там представлені, мають свою доказову базу, і підкріплені з наукової точки зору.

Які рекомендації містить протокол?

Розробка протоколу з лікування грибка нігтів відбувається на підставі проведення низки дослідженні. На основі цих результатів випливає ряд рекомендації, які містяться в стандарті по терапії оніхомікозу. Поділяють їх на кілька ступенів:

 1. Перші рекомендації носять найвищу ступінь доказовості.Це означає, що такі поради по лікуванню підкріплені дослідженнями щодо конкретної проблеми.
 2. Другі рекомендації носять менший ступінь або таку ж ступінь доказовості. Чи означає, що було проведено клінічне дослідження, але воно має відношення до проблеми онихомикоза непряме.
 3. Далі йдуть рекомендації, які можна назвати «Можна». Вони засновані виключно на думці провідних експертів в області лікування оніхомікозу, і носить менший ступінь довіри. Виходить ці рекомендації засновані на клінічному досвіді.
 4. Останні рекомендації носять назву Good Clinical Practice GCP або по-іншому клінічна домовленість. До таких порад відносять насторожено, так вони не мають під собою доказової бази.

Всі рекомендації в протоколі, можуть бути віднесені до різних видів, про які говорилося вище. Слід розуміти, що лікування грибка нігтів має проводитися тільки на підставі першої і другої групи рекомендацією, тобто тих, які підкріплені дослідженнями. Тому до стандарті по лікуванню грибка нігтів міститься інформація, підкріплена доказами клінічних випробувань.Але не виключається ймовірність, що всі фахівці дотримуються таких рад. Так як до цього терапія різними препаратами, будувалася виключно на досвіді і не мала під собою доказової бази.

Що передбачає протокол лікування грибка нігтів?

Протокол з лікування оніхомікозу в системі Гайдлайнс, містить в собі принципи добірки препаратів для терапії грибка. У ньому міститься інформація про найбільш дієвих препаратах від захворювання нігтів.

У протоколі вказані основні причини та фактори ризику розвитку оніхомікозу. Більша увага приділяється діагностики та способу ведення пацієнтів. Перераховані основні критерії лікування і методів збору анамнезу.

Виходить, що протокол з лікування грибка нігтів вказує лікаря, як необхідно діяти в тій чи іншій ситуації з конкретним хворим. Тільки ці вказівки, підкріплені результатами досліджень, а, отже, є найбільш правильними і доцільними.

Протокол передбачає основні групи препаратів місцевого та системного лікування оніхомікозів. Існує і рекомендації щодо ряду необхідних для таких пацієнтів досліджень.

Вибачте за тимчасові незручності міститься в протоколі про грибку нігтів?

Перед тим, як вивчати протокол, слід пам’ятати, що вся інформація, яка там міститься підкріплена клінічними випробуваннями. Тому такий протокол і є міжнародним, так як випробування проводяться на території інших країн.Інформацію, яка представлена ​​в протоколі, можна розділити на кілька частин.

Фактори розвитку грибка

Фактори ризику, це ті умови, при яких формування онихомикоза відбудеться в 80% випадків. До них відносять:

 1. Підвищену пітливість ніг, порушення цілісності шкірних покривів, зниження місцевого імунітету.
 2. Стани, при яких відбувається різке переохолодження або перегрівання організму людини.
 3. Вікові зміни балансу РН на шкірних покривах, так само зміни секрету шкірного сала.
 4. Порушення обміну речовини, і розвиток трофічних захворювань нижніх кінцівок.
 5. Застосування ряду лікарських препаратів. До них найчастіше відносять антибіотики і цитостатики.

Всі перераховані фактори ризику, мають під собою серйозну доказову базу. Тому пацієнтам важливо враховувати їх при проходженні лікування грибка нігтів, навіть якщо лікар не згадує про такі.

Історії наших читачів

Тактика лікування грибка, згідно з протоколом

Відповідно до протоколу, будь-яка терапія грибка нігтів повинна починатися саме з лабораторної діагностики.Необхідно визначати вид грибка за допомогою методу посіву на поживні середовища. Обходячи цей етап підвищується ризик розвитку стійких штамів грибів і повторного розвитку захворювання, тобто рецидиву. При грибку нігтів формування рецидиву, є найбільш частою проблемою тому не можна упускати це етап при лікуванні грибка.

Тактика щодо системної терапії

Вказані основні препарати для лікування грибка нігтів. До них відносять:

 1. Інтраконазол в кількості 100 мг, в капсулах.
 2. Тербінафін в кількості 250 мг або 125 мг.
 3. Грезіофульваін в кількості 100 мг.

Такі препарати рекомендуються при лікуванні грибка нігтів.

Місцева терапія

Для місцевого лікування рекомендують використовувати крему, мазі. До них відносять:

 1. Тербінафін крем в 1% концентрації.
 2. Миконазол крем в 2% концентрації.

Додатково рекомендують використовувати саліцилову мазь, розчин йоду, сірчано-Дегтярная мазь.

Терапію рекомендовано проводити протягом 7 днів, а потім робити перерву. При запущених випадках необхідно використовувати пульс терапію, тобто за допомогою ударної дози.

Протокол про лікування грибка нігтів

Стандарт терапії грибка нігтів – це узагальнення інформації, яка має під собою високий рівень доказовості. Звертаючи увагу на такий протокол, необхідно розуміти, що все що там описано є науково обґрунтованим.

Протокол чітко описує як повинно проводитися лікування в різних клінічних ситуаціях.Більша увага приділяється тактики лікаря щодо онихомикоза у пацієнтів. Якщо дивитися більш глобально, то протокол міжнародного зразка в базі Гайдлайнс це документ, який:

 1. Містить тільки обґрунтовану інформацію.
 2. Є результатом багатьох клінічних досліджень.
 3. Надає лікарям і пацієнтам основні постулати в лікуванні і профілактики оніхомікозу.

В такому протоколі вся інформація отримана на підставі даних досліджень.Тобто моделюється клінічна ситуація в штучних умовах і підбирається оптимальний метод лікування. На підставі результатів проводять різні статичні розрахунки, які доводять їх достовірність. І тільки після цього вже видається протокол з рекомендаціями щодо лікування.

Суть протоколу

Гайдлайнс міжнародний протокол лікування грибок нігтів є зразком, на який повинні орієнтуватися всі лікарі без винятку. Так як він розроблений на підставі клінічних випробувань і статистично був підтверджений.

Поступово протоколи про лікування грибка нігтів зганяють повсякденні уявлення. Якщо кілька десятків років тому оніхомікоз лікували інакше, то зараз будь-яка терапія повинна бути достовірна. Протокол поступово зганяє терапію, яка будуватиметься на підставі клінічного досвіду лікарів. Тепер будь-який пацієнт може ознайомитися з положеннями протоколу і мати уявлення про те, як правильніше лікувати грибок нігтів.

Такий стандартизований підхід до лікування грибка, перебувати тільки на стадії свого розвитку.Тому не всі фахівці, вдаються до протоколів і в принципі не визнають напрямки доказової медицини. Але на міжнародному рівні, давно обговорюється такий підхід до лікування, а конкретно стандартизований або на основі протоколу. По суті своїй він є чіткі дії лікаря по відношенню до будь-якого захворювання. Якщо раніше протоколи створювалися щодо найбільш поширених патологій, то зараз стандартизація лікування набирає свої оберти.

База Гайдлайнс – це місце де зібрані різні інтернаціональні протоколи лікування різних захворювань.Там міститися протоколи щодо онихомикоза, його тактики лікування і в цілому ведення пацієнтів з цією проблемою. Так як захворювання давно вже набрало широкі обороти і досить важко подається лікуванню, був розроблений такий міжнародний протокол. Але важливо, розуміти, що він не є обов’язковим в терапії захворювання. Тому лікування оніхомікозу проводитися на підставі клінічного досвіду, а не на результатах достовірних досліджень.

дійсно вас влаштовує життя з такою хворобою? З її побічними результатами? Чи готові ви терпіти свербіж, приховувати ноги від інших, мучитися від болю, втрачати нігті?

Адже рішення вже давно придумали, препарат, який позбавив тисячі людей від подібних страждань – спеціальний гель «НоваСтеп»

Не чекайте, поки хвороба забере все, що може.Позбавте себе і близьких від непотрібних болів, негативу і мук – ДІЗНАТИСЯ ПОДРОБИЦІ

Головна> Грибок нігтів> Гайдлайнс, міжнародний протокол лікування. Який він для грибка нігтів?

Чим лікувати застарілий грибок на ногах?

застарілі грибок нігтів – хронічне захворювання, негативно відбивається на всіх системах і органах людини.

Імунітет хворого сприймає інфекційного збудника чужорідним, автоматично включаючи систему безпеки, починаючи виробляти антитіла.Постійна напруга, робота в системі настороженості виснажують захисні функції організму. Тому застарілий грибок на нігтях ніг може стати непрямою причиною частих застуд хворого, алергічних дерматитів, загострення хронічних недуг (бронхіальної астми в тому числі).

застарілі грибок нігтів змінює структуру пластини, з часом повністю руйнуючи її. Пориста, пухка поверхня, покрита микротрещинами, стає відчиненими воротами для хвороботворних бактерій, що викликають запальні процеси.

Людям з діагнозом цукровий діабет особливо небезпечний грибок нігтів на ногах. Старий інфекційний процес значно обтяжує ендокринний недуга, що може привести до ускладнень і навіть до видалення кінцівки.

Якщо ви відкладаєте лікування старого грибка нігтів, то в зону ризику потрапляють всі члени сім’ї (в тому числі діти) і люди, що живуть з вами під одним дахом. Життєздатні паразити передаються побутовим і контактним шляхом.

Дерматологи стверджують, що відкладене лікування застарілого грибка нігтів на 5 років може ускладнити перебіг недуги грибковим ураженням внутрішніх органів, що життєво небезпечно для пацієнта.

Як позбутися від застарілого грибка нігтів на ногах?

При діагнозі старий грибок нігтів на ногах лікування призначається мікології (дерматологом) і проводиться під суворим його наглядом. Терапевтична схема і курс підбираються на підставі отриманого результату лабораторного аналізу (зіскрібка біоматеріалу). Визначення видової приналежності мікроорганізмів дозволяє лікарю не помилитися у виборі препарату і гарантувати успіх лікування.

Грибок стоп і нігтів – ознака швидкої смерті! Як вивести грибок з організму і врятувати своє життя дуже просто, вам буде потрібно.

Самолікування на даному етапі небезпечно. Самостійний вибір може бути не тільки марним, а й призводить до серйозних ускладнень.

Тривалий комплексний терапевтичний підхід стане відповіддю, як вилікувати застарілий грибок нігтів на ногах? Протокол лікування запущеній стадії онихомикоза, що відповідає міжнародним стандартам, передбачає:

1 . Пероральні (рідше внутрішньом’язові і внутрішньовенні) медикаменти на занедбаному етапі інфікування – основне ліки, ніж лікувати застарілий грибок на ногах.

Дріжджі, цвіль, дерматофіти та інші інфекційні штами харчуються тим, на чому живуть, а саме кератином, що містяться в рогових клітинах поверхні.

Дифлюкан (таблетки з ідентичним активною речовиною Микосист, Форкан, а також Флуканазол і Флюкостат),

Ламізил (Екзіфін, Фунготербін, Тербинафин),

Нізорал (можна замінити бюджетним аналогом Кетканазол),

Орунгал (Ітразол, Румікоз і Ірунін),

проникаючи через кровотік в пластину, матрикс, валик, кутикулу накопичуються в їх тканинах.Мікроорганізми, харчуючись антимікотичними речовинами, руйнуються і гинуть.

2 . Кератолітікі – місцеві косметичні засоби з відшаровує ефектом, дуже актуальні на етапі лікування застарілої хвороби. Мікологи відзначають, що для успіху в лікуванні запущеного онихомикоза важливо видалити пошкоджену пластину механічним шляхом.

Такі креми-пластирі для самостійного користування:

 • нігтьової
 • Оніхоплас
 • Ногтеміцін

легко справляються із завданням, прискорюючи відмирання уражених тканин, дозволяючи очищеної поверхні швидше оновлюватися, попереджаючи вторинне інфікування.

Кератолический препарати – це повноцінна заміна апаратного педикюру в медичному кабінеті, який виконує лікар подолог. І альтернатива хірургічного видалення пластини – болючою операції, що вимагає тривалого періоду реабілітації пацієнта.

Як лікувати застарілий грибок нігтів іншими засобами і методами?

1 . Мазі, лаки, креми, спреї малоефективні проти старої інфекції на нігтях ніг в запущеній формі. Зовнішні препарати не здатні проникати настільки глибоко в тканини, наскільки встигли просунутися збудники.Місцеві антімікотікі частіше призначаються в кінці лікування, на етапі реабілітації в якості профілактики рецидиву.

2 . Зважаючи на загальний стан хворого, лікар може призначити вітаміни, препарати, що підвищують імунітет, кошти, які посилюють периферичний кровообіг до фаланг ніг, що прискорює ріст здорової пластини.

3 . Лазер – сучасний дієвий безпечний метод лікування з мінімальним списком протипоказань. Кілька безболісних короткострокових і малотравматичних процедур здатні позбавити хворого від обширного хронічного інфекційного процесу назавжди.Метод лазеротерапії проти застарілого грибка нігтів ніг не відноситься до категорії бюджетного лікування, доступного широкому колу пацієнтів.

Якщо його не лікувати – ви помрете! В особливу групу ризику входять всі люди, старше 40 років!

Guidelines від грибка нігтів

Guidelines – протокол, в якому описані принципи, за якими лікується грибок на нігтях. Це захворювання приносить своєму власнику безліч неприємностей – свербіж, неприємний запах, деформація нігтя, біль. Щоб раз і назавжди позбутися від проблеми потрібно дотримуватися перевірених методів.

Що це таке?

Про наявність грибка можна судити, якщо ніготь не гладкий, що не рожевий і не блищить, а набуває жовтувато-коричневий відтінок, починає розшаровуватися, бугриться і ламатися.

Існують міжнародні стандарти для лікування грибка нігтів. Guidelines – система, розроблена британцями. При появі грибка людина відчуває свербіж, печіння, часто на шкірі навколо нігтя або між пальцями утворюються маленькі бульбашки, ранки або виразки. Вони приносять масу неприємних і хворобливих відчуттів.Заразитися грибком можна де завгодно:

 • в спортзалі, басейні;
 • на пляжі;
 • в боулінгу;
 • в салоні краси.

Дотримання правил особистої гігієни допоможе запобігти зростанню грибка.

Щоб цього не сталося потрібно дотримуватися гігієни, користуватися тільки своїми речами (не носити чуже взуття), не ходити босоніж. Крім того, можна користуватися антисептиками, які не дозволять грибку закріпитися на нігтях. лікування цього захворювання тривале і важке.Іноді потрібне видалення ураженої нігтьової структури. Це можна зробити як медикаментозно зі спецпрепаратами-Размягчитель, так і хірургічно, що здійснюється тільки в клініці підготовленим медичним персоналом.

Суть протоколу Guidelines

У завдання протоколу входить розуміння того, що лікування повинно проходити як внутрішньо, так і зовні. Потрібно пити таблетки, які дозволяють впоратися з проблемою зсередини. Речовина, яка знаходиться в таблетках, накопичується в нігтях, грибок його вживає через що гине.Такий підходячи вкрай ефективний. Подібні препарати націлені на покращення місцевого і загального імунітету, що дозволить швидше впоратися з проблемою.

Процедуру проводять при повному ураженні нігтя.

Важливо користуватися спеціальними лаками для зовнішньої обробки уражених нігтьових структур. Використовуються вони 1 раз в 7 днів. Дія лаків дозволяє не тільки маскувати проблему, але і вирішувати її. Якщо медикаментозне лікування, корекція харчування і способу життя не допомагає хата

Протокол лікування грибка нігтів на ногах

Лікування мікозу нігтів на ногах

Багато років намагаєтеся вилікувати ГРИБОК?

Глава Інституту: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати грибок приймаючи кожен день…

Читати далі »

Грибок нігтів – одне з найбільш часто зустрічаються захворювань. Воно є таким, оскільки інфікування проходить досить легко. Це відбувається найчастіше при контактах з хворими в басейнах, лазнях, при недотриманні правил особистої гігієни.

Здавалося б, досить невинне захворювання може значно псувати життя людині. Його починають мучити неприємний свербіж і біль, нігті викликають напади нудоти і огиду.

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol.Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

Лікування завжди є досить тривалий процес, але фармацевтична наука просунулася в цьому питанні вже досить далеко, тому існує велика кількість препаратів для лікування грибка нігтів.

Отже, як же розпізнати грибок нігтів? Чи не побачити його практично неможливо, хоча іноді він не подає ознак появи. У більшості ж випадків симптоми грибка нігтів на ногах практично однакові:

 1. Нігті стають сірого, жовтуватого або білого кольору.
 2. відламуванням, розшарування або подрібнення нігтів.
 3. Сверблячка і хворобливість.

Чим більше триває захворювання, тим більше з’являється різних наростів на нігтях, що в свою чергу сильно ускладнює і без того досить довго лікування. Грибок нігтів (або мікоз) набагато частіше зустрічається у дорослого та похилого населення, ніж у дітей. Відбувається це тому, що у людей з віком змінюється кислотна середу шкіри або значно сни

Лікування

Лікування оніхомікозу методами офіційної медицини зазвичай зводиться до прийому хімічних препаратів і засобів місцевої дії, а іноді і до хірургічного втручання.Гомеопатичні препарати для лікування грибка нігтів діють …

Британськими вченими був розроблений протокол лікування грибка нігтів на базі гайдлайнс. У цій системі представлені всі методики по боротьбі з онихомикозом, включаючи стандартну терапевтичну схему. Причини і симптоми …

Спеціально розроблена процедура – протезування нігтів на ногах при грибку, допомагає повернути людям упевненість в собі, пом’якшити фізичний дискомфорт і купірувати психологічну напругу.До того ж процедура прискорює …

При цукровому діабеті частою проблемою є зміна стану нігтів в гіршу сторону. Лікування грибка нігтів при цукровому діабеті проводиться обов’язково під контролем лікаря і пов’язано це з тим, …

Досить поширеним захворюванням, якому піддаються як дорослі, так і діти, є оніхомікоз або грибок нігтів на руках і ногах.Основна причина його виникнення – це ослаблений імунітет. При …

Оніхомікоз – це заразне інфекційне захворювання, яке охоплює нігті на руках і ногах. Для того щоб вчасно розпізнати хворобу і почати її лікувати, необхідно зробити аналіз на грибок …

Оніхомікоз – захворювання, терапія якого займає кілька місяців.Прискорити процес одужання можна, якщо використовувати комплексне лікування, спрямоване на придушення життєдіяльності грибків, що знищують нігтьову пластину. АСД 3 проти грибка …

Одне з сучасних ефективних напрямків терапії оніхомікозів – лікування ультрафіолетом грибка нігтів. Однак, рекомендувати подібний спосіб боротьби з грибковою мікрофлорою повинен виключно фахівець-мікології, з урахуванням стадії захворювання і …

Поразка нігтьових пластин онихомикозом вимагає не тільки медикаментозного лікування, але і спеціального медичного манікюру.Від косметичної процедури його відрізняє мета: не створення естетики, а усунення джерела і проявів …

Онихомикоз вважається поширеною патологією, яка вражає нігтьову пластину. Фахівці виділяють різні види грибка нігтів на ногах, які розрізняються між собою і вимагають проведення певної терапії. При відсутності необхідного …

Оніхомікоз є поширеною патологією, яка вимагає обов’язкового лікування.Китайські кошти від грибка нігтів виготовлені з натуральних компонентів і мають мінімум протипоказань до свого застосування. Високу ефективність китайських бальзамів …

Хвороботворні мікроорганізми – основна причина формування онихомикоза, вельми чутливі до природних ліків. Наприклад, індійський лук від грибка нігтів допоміг впоратися з захворюванням тисячам людей. Головне, вчасно почати …

грибкове ураження нігтів вважається неприємним захворюванням, яке вимагає обов’язкового лікування.Тайська мазь від грибка нігтів – це препарат на натуральній основі, за допомогою якого вдається звести до мінімуму …

Збудник інфекції – грибок нігтів дріжджовий, є першопричиною захворювання стоп у кожного другого-третього людини. Його появі, як правило, передує ослаблення захисних сил організму – після перенесених простудних станів, …

Міжнародний протокол лікування нігтьового грибка

Відомі методи лікування грибка нігтів

Що необхідно для ефективного лікування

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol.Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

Самолікування експериментальними підходами небезпечно через імовірність провокації вторинної інфекції і ризику перетворити грибок нігтів в хронічну хворобу. Визначальну роль в ефективності лікування грають ретельна діагностика захворювання і дотримання рекомендацій призначення. Відвідування лікаря навіть при перших симптомах не питання вибору, а необхідність.

Щоб визначитися, до якого лікаря звертатися з проблемою грибка нігтів читайте цю статтю.

Прості рекомендації, які підсилюють дієвість терапії грибка:

 • Дотримуватися частоти прийому або нанесення препаратів, проведення процедур, зазначених в призначенні;
 • Вжити заходів профілактики і дезінфекції;
 • Чи не припиняти лікування за першими зовнішніми поліпшень;
 • Приділити увагу лікуванню системних захворювань.
Діагностика

Роль діагностики в ефективному лікуванні:

 1. Виняток і виявлення інших захворювань нігтів, подібних за симптомами, для отримання точного діагнозу онихомикоза;
 2. Уточнення виду збудника – це визначає спосіб лікування, в той же час виключає малоефективні методи;
 3. Діагностика супутніх шкірних і системних захворювань допомагає скорегувати терапію, приділяючи увагу тим порушень, які можуть бути причиною розвитку грибка.Також це впливає на вибір медикаментів та терапії з мінімальним ризиком здоров’ю пацієнта.

Способи діагностики:

 1. Клінічна – загальна оцінка стану хворого і попередній діагноз за отриманими даними від пацієнта і після візуального огляду.
 2. мікроскопічне дослідження взятого матеріалу частини ураженого нігтя і зіскрібка поверхні. Надає інформацію про природу інфекції, але не визначає вид збудника.
 3. Культуральне дослідження включає в себе посів на поживні середовища та ідентифікацію грибка по його видової приналежності.
 4. ПЛР-діагностика (полімеразна ланцюгова реакція) – виявлення ДНК грибка в матеріалі для досліджень. Застосовується при негативних лабораторних тестах мікроскопічного і культурального методу, але на сьогодні метод не знайшов широкого застосування.
 5. Диференціальна діагностика заснована на виключенні і відміну від таких станів як псоріаз, екзема нігтів, червоний плоский лишай, травматичні наслідки, і інші можливі ониходистрофии.

Місцева терапія

Місцева терапія – це спосіб лікування оніхомікозу із застосуванням медикаментів зовнішнього дії, що наносяться безпосередньо на нігтьову пластину і тканини навколо нігтя з метою створення максимальних протигрибкових концентрацій на поверхні.

Фото примочки на основі місцевих протигрибкових засобів:

Оніхомікоз – Європейські рекомендації

грибкова інфекція нігтів вражають 15-20% населення у віці між 40 і 60 годамі.С віком захворюваність увелічівается.Інфекціі довічні, спонтанної ремісії не буває.

Травма від носіння тісного взуття розташовує до розвитку інфекціі.Почті 90% онихомикозов викликаються дерматофітами, причому найбільш поширеним збудником є ​​Т.rubrum і Т. mentagrophytes.Другіе види, такі як Aspergillus, Cephalosporium, Fusarium і Scopulariopsis, які вважаються контоменантами або непатогенних видами, також
можуть інфікувати нігтьову пластінку.На одному нігті можуть бути присутні кілька патогенів.

Після виникнення грибкова інфекція персистує. Вона обмежує пацієнта в плані соціальних відносин і викликає біль, якщо нігтьова пластинка деформується.Товста нігтьова пластинка і знаходяться під нею гіперкератотіческіе маси викликають дискомфорт при носінні взуття.

Грибкова інфекція нігтів може супроводжуватися дерматофітіях кистей і стоп або ж може бути окремим явищем. Необхідно оглянути всі шкірні покриви і всі нігті, для того щоб виключити інші захворювання, які можуть імітувати оніхомікоз.Дерматофіти викликають 4 різні клінічні форми онихомикозов в залежності від типу інвазії гриба в шкіру.

Дистальний подногтевой оніхомікоз

При цій формі дерматофіти досягають рогового шару нігтьового ложа через гіпоніхій. Для уражених нігтів характерні піднігтьового гіперкератоз, онихолизис і жовте забарвлення. Дистальний подногтевой оніхомікоз вражає нігті на пальцях ніг частіше, ніж на пальцях рук.Скопленіе гиперкератотических мас піднімає ніготь і відокремлює його від нігтьового ложа.

Проксимальний піднігтьового оніхомікоз

Характеризується примітивною інвазією збудника в кератогенную зону нігтьової матриці через роговий шар проксимального нігтьового валика.Елементи гриба типово розташовані в вентральній нігтьової платівці при мінімальній запальної реакції. Для ураженого нігтя характерна проксимальная лейконихия, яка з ростом нігтя прогресує в дистальному напрямку.

Білий поверхневий оніхомікоз

При цій формі дерматофіти колонізують самі поверхневі шари нігтьової пластинки, не проникаючи в неї. На ураженому нігті присутні множинні пухкі тьмяні білі цятки, які легко відскрібаються.Нігтьова платівка не потовщена і залишається зчепленої з нігтьових ложем.Чаще викликається Т. mentagrophytes.

Ендонікс-оніхомікоз

Характеризується масивним ураженням нігтьової пластинки при відсутності запальних змін нігтьового ложа. Вражений ніготь молочно-білого кольору. Нігтьова пластинка міцно прилягає до нігтьовому ложу, гіперкератоз нігтьового ложа або онихолизис відсутні.

Кандидозний оніхомікоз

При кандидозної оніхомікозі інфекція нігтьової пластинки, викликана Candida albicans, спостерігається майже виключно у пацієнтів з хронічним шкірно-слизовим кандидозом – рідкісним захворюванням. В цьому випадку зазвичай уражаються всі пальці на руках. Нігтьова пластинка потовщується і стає жовто-коричневої.

Існує тенденція називати будь-який процес, при якому вражається нігтьова пластинка, грибкової інфекції, проте багато інших шкірних захворюванні можуть змінювати структуру нігтя.Приблизно 50% товстих нігтів не інфіковані грибами.

У препараті з гідроксидом калію піднігтьове гіперкератотіческую масу і нігтьову пластинку досліджують на наявність гифов гриба.

Види грибів ідентифікують до призначення системного протигрибкового препарату. Посів на культуру проводиться для визначення наявності дерматофитов – організмів, реагують на ітраконазол ( «Румікоз», «Споранокс»), тербинафин ( «Фунготербін», «Ламізил») і флуконазол ( «Дифлюкан»).Чіткі інструкції з контролю пацієнтів, які отримують тербинафин, ітраконазол або флуконазол, відсутні. Розумним підходом буде проведення розгорнутого аналізу крові
і тестів на функцію печінки до лікування і через 6 тижнів. після нього. Лабораторний контроль не потрібна пацієнтам, яким проводиться пульс-терапія ітраконазолом.

Гістологічне дослідження матеріалу нігтя проводиться, якщо аналіз з гідроксидом калію і посів на культуру негативні, але ступінь клінічного підозри висока.Результати гістологічного дослідження і забарвлення реактивом Шиффа досить надійні для постановки діагнозу.

Вибір лікування залежить від клінічної форми оніхомікозу, кількості уражених нігтів і ступеня їх ураження.

Місцева терапія

Для проникнення місцевого протигрибкового препарату через нігтьову пластинку потрібно спеціальну речовину-носій, яке здатне принести діюча речовина через нігтьову пластинку.

В даний час в більшості європейських країн є такі системи такої доставки: лаки для нігтів аморолфін 5% і циклопірокс 8%. Лак аморолфін застосовується 1 раз в тиждень, а циклопірокс наносять ежедневно.Лакі для нігтів ефективні як монотерапія при лікуванні білого поверхневого оніхомікозу і дистального
подногтевого онихомикоза, обмеженого дистальної поверхнею нігтя з ураженням невеликого числа пальців. Лікування повинно тривати 6-12 міс.Лаки для нігтів також застосовуються при важких онихомикозах в комбінації з системними протигрибковими препаратами для зниження тривалості лікування і підвищення ступеня ізлеченності.Ежедневное застосування лаку для нігтів може також перешкоджати рецидивам онихомикоза після успішного лікування.

Системна терапія

Дистальний подногтевой оніхомікоз, поширився на проксимальний ніготь, ендонікс-оніхомікоз і проксимальний піднігтьового оніхомікоз вимагають системної терапії.Системне лікування тербінафіном або ітраконазолом дає мікологічну излеченность більш ніж в 90% випадків інфекцій нігтів на пальцях рук і приблизно в 80% – на пальцях ног.Степень рецидивів становить приблизно 15-20% через год.Еффектівность лікування можна підвищити, якщо призначити одночасно з системним місцеве лікування лаком для нігтів.

 • Тербінафін застосовують в дозі 250 мг / день призначається на 6 тижнів. в разі інфекції нігтів на пальцях рук і на 12 тижнів.в разі інфекції нігтів на пальцях ніг або
  як пульс-терапії в дозі 500 мг в день на 1 тиждень. у місяць. Тербінафін може дати найвищу ступінь вилікування і найдовшу ремісію. Він неефективний для деяких видів Candida.
 • Итраконазол призначають як пульс-терапію в дозі 400 мг в день протягом 1 тижня. у місяць. Тривалість лікування – 2 міс. для нігтів на пальцях рук і 3-4 міс. для нігтів на пальцях ніг.
 • Дані по ефективності флуконазолу при лікуванні оніхомікозу отримані недавно, і потрібні додаткові дослідження для остаточного визначення оптимальних доз і тривалості лікування.Схвалена доза флуконазолу становить 150 мг 1 раз на тиждень, але більш високі дози (300 мг 1 раз на тиждень), ймовірно, ефективніші. Лікування повинно тривати щонайменше 6 місяців.
 • Гризеофульвін може бути ефективний в дуже високих дозах, якщо його застосовувати багато місяців, та інші препарати більш ефективні.

Пацієнтів контролюють через 6 тижнів. і по закінченню системної терапії.Інфіковану нігтьову пластинку сануючих при кожному візіте.В більшості випадків нігті не очищаються через 12 тижнів. Пацієнтам слід пояснити, що ліки залишається в нігтьової платівці протягом місяців і буде продовжувати вбивати гриби.

Хімічне або хірургічне видалення нігтів може використовуватися в комбінації з прийомом системних протигрибкових препаратів, щоб видалити локалізовані грибкові маси при тотальному оніхомікозі і дерматофітоме.

Послідовне лікування ітраконазолом і тербінафіном застосовували для збільшення ступеня вилікування.Пропонується схема, складається з 2 курсів ітраконазолу по 400 мг в день протягом 1 тижня. в місяць, а потім 1 або 2 курсу тербінафіну по 500 мг / день протягом 1 тижня. у місяць. Мікологічна
излеченность оцінюється в кінці терапії. Оцінка клінічної відповіді при цьому вимагає декількох місяців через повільне зростання нігтя. Рецидиви і реинфекции зустрічаються нерідко (до 20% від числа вилікуваних пацієнтів). Профілактика полягає в регулярному нанесенні лаків для нігтів на раніше вражає нігті і місцевих протигрибкових препаратів на підошви та в міжпальцевих простору на ногах.

.