Ногти

До якого лікаря звертатися при грибку нігтів на ногах у дорослої: до якого звернутися, до мікологові або дерматолога?

Який лікар лікує грибок стопи – Сайт про грибку нігтя

Велике число людей сьогодні страждає на захворювання, що називається мікоз. Це грибкова інфекція, в першу чергу вражає пластину нігтів на ногах, пізніше проникаюча в клітини організму. Найбільш поширеними місцями локалізації грибка вважаються нігті, шкірні покриви і слизові оболонки різних частин організму. Від хвороби варто позбавлятися при перших симптомах, краще не займатися самолікуванням, шкірні хвороби лікує лікар.

Маса людей вважає, що позбутися від грибка нігтів ніг просто, застосовуючи народні методи чи купивши спеціальний засіб в аптеці. Справитися з хворобою зовсім не настільки легко, як здається спочатку. Щоб максимально швидко і ефективно вирішити задачу, варто записатися на прийом до відповідного лікаря. Рідко, хто в дійсності розуміє, який лікар лікує грибок.

Алгоритм приблизних дій

Проведення лікування грибка нігтів на ногах або руках приблизно представлено алгоритмом дій:

 1. При виникненні перших симптомів на пластинах нігтів слід швидко записатися на консультацію до лікаря.Варто записуватися на консультацію до дерматолога, краще до мікологові, цей лікар лікує грибок.
 2. Після огляду лікар робить висновки з приводу присутності грибка нігтів ніг і виду захворювання.
 3. Після уважного візуального огляду лікар дає рекомендацію з напрямками на здачу аналізів. Характер і вид аналізів залежить від типу захворювання та ступеня. За результатами проведення аналізів стане ясно, який вид грибкового захворювання вразив людини, визначаються методи лікування.
 4. Після складання повної картини про стан здоров’я людини лікар призначить грамотне лікування грибка ніг.

Часто лікування грибка нігтів на ногах триває довго, вимагає фінансових витрат.

Як вибрати лікаря

Неприємності з грибком на нігтях ніг лікує мікології. Ця спеціалізація має на увазі роботу з пацієнтами, у яких спостерігається присутність інфекцій, викликаних життєдіяльністю спор грибка. Часто професіоналів з подібною вузькою спеціалізацією складно відшукати, сказане переважно стосується невеликих населених пунктів.

За відсутності можливості звернутися до мікологові з наявністю грибка на нігтях допоможе лікар-дерматолог. На перших етапах хвороби можливо звернутися до нього. Після досконального вивчення лікар скаже, чи вправі він самостійно призначити ефективне лікування, або відправить на консультацію до мікологові у напрямку. Доктор складе початковий план дії для проведення лікування.

Першим правилом при зверненні до лікаря стане швидкість реагування. Від стадії розвитку захворювання безпосередньо залежить тривалість і вартість лікування.Самолікуванням краще не займатися, незнання ступеня і типу хвороби нігтів на ногах нашкодить організму куди сильніше, ніж грибок.

Напрямок роботи мікології

Висококваліфіковані мікологи частіше практикують у великих клініках і лікарнях великих міст. При появі перших симптомів слід уточнити в поліклініці за місцем проживання про наявність лікаря.

До компетенції мікології входить:

 • Лікування захворювання шкіри ніг і рук, нігтів і волосся, грибкового і негрибкового характеру.
 • Складання плану профілактичних заходів захворювань.
 • Проведення діагностики стану здоров’я пацієнта для установки точного діагнозу.

Крім мікології, лікує грибок лікар-дерматолог. До дерматолога звертаються при підозрах про наявність грибка нігтів на ногах.

Діагностика

Згідно зі статистикою при зверненні людей з підозрою на наявність грибка нігтів лікар ставить зазначений діагноз. Незважаючи на досвід, з першого погляду навіть мікології не дасть точну відповідь про присутність грибка.Часто остаточні висновки і установка діагнозу проводиться виключно після аналізів.

У більшості випадків призначаються:

 • Дослідження фрагментів уражених нігтів. Завдяки проведенню такого аналізу встановлюється вид грибка. Часто для дослідження беруть зішкріб частинок з ураженої ділянки.
 • Якщо попереднє дослідження говорить про відсутність захворювання, проводиться гістологічний аналіз, який надає можливість точно переконатися у відсутності інфекції грибкового типу.

Як проводиться лікування

Величезне число наукових робіт присвячено лікуванню грибка нігтів ніг. Як виявилося, попередні методи і способи, які використовуються десятки років назад для лікування грибка нігтів на ногах, вже не затребувані. Вони повністю не виліковують хворобу.

Сучасні розробки дозволяють лікарю використовувати нові схеми і методики при проведенні лікування. Комплекс заходів при лікуванні в конкретному випадку залежить переважно від двох чинників:

 • Типу грибка, який розташувався в клітинах нігтів ніг або рук;
 • Глибини проникнення спор.

Мікологи стверджують, що повністю позбутися від грибка нігтів можливо лише при використанні комплексного мет

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах? До якого звернутися?

Грибок нігтів на ногах – це захворювання, яке вимагає швидкого і невідкладного лікування. При появі перших симптомів слід звернутися до фахівця для отримання кваліфікованої допомоги. Тільки лікар зможе допомогти вирішити проблему онихомикозов.Але в більшості випадків не зрозуміло, до якого лікаря необхідно звернутися.

До якого лікаря йти за медичною допомогою?

Хто лікує грибок нігтів з величезного числа фахівців на сьогоднішній день? В першу чергу це два лікаря:

 • мікології;
 • дерматолог.

При відсутності можливості потрапити до цих лікарів, можна скористатися допомогою терапевта або хірурга.

До якого лікаря йти з проблемою грибка нігтів залежить від конкретної ситуації.Слід розуміти, що мікології – це вузькоспеціалізований фахівець, якого важко знайти в малонаселених містах. Дерматолог же – це лікар більш широкого профілю, тому його консультацію можна отримати в будь-якому медичному закладі.

Загальним для всіх фахівців є надання медичної допомоги незалежно від свого профілю. При зверненні до лікаря пацієнту завжди проводитися огляд і призначається відповідне лікування. У разі необхідності проводяться лабораторні дослідження.

мікології

мікології спеціалізується тільки на проблемі грибкових інфекцій будь-якої локалізації. При зверненні до нього з проблемою грибка такий фахівець завжди зможе допомогти в лікування і діагностики захворювань. Якщо за симптомами є повна впевненість, що це саме грибок можна сміливо звертатися до лікаря мікологові. Він допоможе у вирішенні найбільш запущених випадків патології нігтів, грибкової етіології.

При зверненні до мікологові будуть проведені спеціальні методи дослідження, які допоможуть у встановленні виду гриба, який викликав ураження нігтів.Саме такий підхід практикують мікологи. У порівнянні з дерматологом, такий лікар найкращим чином знає все про причини і умови виникнення такої патології. Тому терапія буде проведена саме та, яка необхідно конкретно для кожного випадку захворювання.

Лікування грибка нігтів це складне завдання зважаючи на велику кількість видів грибів і розвитку у них стійкості до ряду препаратів. Додатково лікування обтяжують і умови, в яких така інфекція розвивається швидким темпом.Тому тільки мікології зможе допомогти у вирішення проблем з такою патологією.

Тому відповідь на питання, який лікар лікує грибок нігтів, відповідь однозначно мікології.

Рекомендуємо почитати: Крем від грибка нігтів

Компетенція мікології

Крім лікування, лікар мікології займається і профілактикою захворювань пов’язаних з грибами. За ідеї, мікології – це лікар, який раніше був дерматологом. Але в силу наростаючої проблеми з лікуванням грибкових інфекцій і більшої їх кількості, з’явилася необхідність в появі мікологів.

До компетенції такого фахівця входить:

 • розробка методів лікування і діагностики захворювань;
 • використання спеціальних методів дослідження для встановлення виду грибка;
 • розробка профілактичних заходів щодо запобігання розвитку рецидивів.

На консультації у мікології проводитися зішкріб з нігтів, на виявлення грибів. Потім вже на ці результати орієнтується лікар для призначення відповідного лікування.Для терапії грибка на нігтях мікології практикує різні методики. Прибігає до медикаментозної терапії у вигляді використання:

 • мазей на основі антімікотіков;
 • лаків і кремів;
 • розчинів.

Велику увагу приділяє профілактики розвитку патології. Мікології завжди розповідає своїм пацієнтам про важливість дотримання основних рекомендацій по терапії. В силу вузького профілю такий фахівець відмінно знає, як правильно діагностувати і лікувати навіть саму запущену ситуацію.

Виходячи з цього слід розуміти, що мікології в лікуванні грибка нігтів найбільш компетентний, ніж звичайний дерматолог. Але це не означає, що звертатися до дерматолога не варто. Будь-який з цих двох фахівців допоможуть у вирішенні проблеми з грибками.

Рекомендуємо почитати: Лікування грибка нігтів оцтом

Дерматолог

До якого лікаря звернутися в разі грибка нігтів, якщо немає можливості потрапити до мікологові? Відповідь проста, другим фахівцем за зверненнями є дерматолог.

Лікар такої спеціалізації займається проблемами захворювань шкіри і її дериватів. Тому такий фахівець займається більш широкої областю, в порівнянні з мікології. Мова йде не тільки про тісне взуття факторі грибкової інфекції, а про різниці напрямків в плані захворювання. Що б було зрозуміло, то дерматолог займається усіма захворюваннями шкіри, нігтів і т. Д.

Але не варто думати, що дерматолог не зможе допомогти у вирішенні проблем з ураженнями нігтів. При зверненні до нього буде проведена консультація, яка включає в себе загальний огляд і призначення відповідних аналізів.І на першому прийомі буде призначено відповідне лікування.

Можливо, дерматолог не знає всіх тонкощів морфології представників грибів різних видів. Але в цілому мікології і дерматолог в лікуванні проблем з нігтями керуються загальними положеннями. Тому в обох випадках терапія буде проведена.

При зверненні до дерматолога, після первинного огляду, можливо, буде вирішуватися питання про направлення до мікологові. Це відбувається в разі запущеного і тривало поточного грибкового захворювання.

Який лікар лікує грибок нігтів за зверненнями після мікології, однозначно дерматолог.

Рекомендуємо почитати: Лікування грибка нігтів йодом

Компетенція дерматолога

Дерматолог це фахівець, який займається лікуванням будь-яких захворювань шкіри її придатків. При зверненні до нього проводитися первинний огляд і розробляється план лікувальних заходів.

До компетенції дерматолога входить:

 • призначення лікування та лабораторних досліджень;
 • при необхідності виписка на консультацію до мікологові.

На відміну від мікології, дерматолог не вивчає більш точно і детально проблеми грибкових уражень нігтів. Можливо, з цієї причини не завжди вдається домогтися ефекту від терапії.

Інші фахівці

Важливо розуміти, що наявність дерматолога і мікології ніяк не применшує вимоги з надання допомоги з інших фахівців. Тому в разі відсутності можливості звернення до профільного лікаря, можна звернутися за допомогою до іншого фахівця.Йдеться про лікаря загального профілю по всіх захворювань, про терапевта .

При зверненні з такою проблемою до нього так само буде проведено огляд із з’ясуванням тривалості перебігу патології. Буде призначено відповідне лікування, швидше за все без різних додаткових лабораторних досліджень. Але краще звернутися до будь-якого фахівця, ніж чекати і займатися самолікуванням.

Іншим фахівцем, який може допомогти у вирішення проблеми є хірург .Але в цьому випадку допомога, швидше за все, буде надана хірургічна, а не медикаментозна. Так як одним із способів лікування грибка, є видалення нігтьового ложа. Так як грибок живе на нігті, і швидкість розмноження грибкової інфекції вище, ніж швидкість росту нігтя. Тому таким захворюванням частіше страждають дорослі, а не діти.

Грибкова інфекція – це дуже складна і важко піддається лікуванню причина. Тому практикувати самолікування в цьому випадку не варто. При зверненні до медичного закладу завжди буде надана допомога, може і не вузькоспеціалізована.

Висновки:

дійсно вас влаштовує життя з такою хворобою? З її побічними результатами? Чи готові ви терпіти свербіж, приховувати ноги від інших, мучитися від болю, втрачати нігті?

Адже рішення вже давно придумали, препарат, який позбавив тисячі людей від подібних страждань – спеціальний гель “НоваСтеп”

Не чекайте, поки хвороба забере все, що може. Позбавте себе і близьких від непотрібних болів, негативу і мук – ДІЗНАТИСЯ ПОДРОБИЦІ

Головна> Грибок нігтів> Який лікар лікує грибок нігтів на ногах? До кого краще звернутися?

Оцініть статтю:
Завантаження…

Грибок стопи – причини, симптоми і лікування грибка на ногах

Грибкова інфекція стоп – дуже підступне захворювання, від якого ніхто не застрахований, а вилікуватися від нього часом буває дуже складно. Підхопити таку інфекцію можна де завгодно, особливо часто це відбувається при користуванні спільними душовими кабінами, ваннами, в басейні, на пляжі. Якщо не хочеться читати статтю – ви просто можете задати питання дерматолога нижче: онлайн консультація лікаря безкоштовна.

Одним з найпопулярніших шкірних захворювань, яким страждає чверть населення земної кулі, є грибок стопи. Його збудником служать різні види паразитичних грибків, які дуже люблять вологе середовище. Саме тому, якщо ви страждаєте підвищеною пітливістю ніг, то буквально запрошуєте грибок плодитися і розмножуватися на ваших ступнях.

Якщо це захворювання виявилося у кого-то в сім’ї, то іншим її членам уберегтися від нього буде вкрай важко, адже для зараження достатньо однієї лусочки шкіри хворої людини.Ранньою весною і пізньою осінню грибок стопи зазвичай активізується, так як в сире пору року імунітет у людини зазвичай знижений, а вологість і тепле взуття тільки сприяють його розмноженню.

Як розпізнати інфекцію – симптоми грибка

Як правило, першою ознакою початку захворювання є поява між пальців невеликих лусочок. Вони можуть супроводжуватися сверблячкою, лущенням і почервонінням шкіри. Якщо не почати лікування, то вогнище запалення буде постійно розростатися.Грибок захопить не тільки всю стопу, а й проникне під нігті. При ураженні нігтів вони стають жовтого кольору і ламаються від найменшого дотику.

Грибки-паразити, що викликають дану інфекцію, звичайно впроваджуються в ніжну шкіру між пальцями ніг, тому перші ознаки захворювання проявляються саме в цьому місці. На перших порах виявляється лише невелике лущення шкіри, яке може розцінюватися як невеликий косметичний недолік.

За відсутності будь-якого лікування, шкіра лущиться все більше, інфекція поширюється на все більшу площу стопи, виникають різні пошкодження шкіри, які заподіюють фізичного болю: потертості, бульбашки, тріщини, які, врешті-решт, можуть привести до виникнення мокрої екземи .Крім того, грибок може перейти на нігтьові пластини, в результаті чого вони набувають нездоровий колір: жовтий, сірий, навіть чорний. До того ж, їх тканина стає пористої і потовщується, в окремих випадках стоншується через постійне відшаровування.

Чинники, що збільшують ризик зараження

Міцний здоровий організм може протистояти грибкової інфекції, але безліч інших людей входить в особливу групу ризику по цьому захворюванню. Найчастіше грибок стопи атакує тих, у кого знижена імунний захист організму, а цьому сприяють як різні дрібні простудні захворювання, так і серйозні, наприклад, хвороби ендокринної системи і внутрішніх органів, наявність інших інфекцій, СНІД.

Причинами грибка стопи можуть бути і такі чинники:

 • Провокаторами грибкової інфекції можуть стати також цукровий діабет і серцево-судинні захворювання, варикозне розширення вен, так як вони порушують нормальне кровопостачання в кінцівках і порушують обмін речовин.
 • Носіння тісного або незручного взуття, від якої виникають мозолі і потертості, синтетичні шкарпетки, що не дозволяють шкірі дихати, – все це теж може стати причиною грибкової інфекції стоп і нігтів.
 • Прийом деяких лікарських препаратів, таких, як антибіотики або оральні контрацептиви, також є каталізатором зараження.

Профілактика захворювання

Попередити зараження грибковою інфекцією набагато легше, ніж згодом позбутися її. Для цього досить дотримуватися правил гігієни: частіше мити ноги; після відвідування пляжу, басейну, громадських лазень, душових потрібно змащувати їх спеціальним протигрибковим кремом. У таких місцях загального користування вкрай бажано використання спеціального взуття.

Ті, хто часто користується послугами педікюрного кабінету, цілком можуть підхопити захворювання саме там. Більш щадний, так званий, європейський педикюр цілком може знизити ризик зараження грибком. Свої манікюрні та педикюрні приналежності необхідно також ретельно дезінфікувати після використання.

З метою профілактики грибкового захворювання ні в якому разі не можна користуватися чужою взуттям, шкарпетками і предметами особистої гігієни. Свою взуття потрібно частіше чистити, провітрювати і обробляти спеціальними розчинами.Шкарпетки слід регулярно міняти, а для тих, хто потрапляє в групу ризику по цьому захворюванню, рекомендовані шкарпетки з особливим, протигрибковим ефектом.

Лікування грибка стопи

Якщо зараження все-таки відбулося, то при виявленні найменших його ознак потрібно якомога швидше звернутися до лікаря і, якщо знадобиться, здати всі необхідні аналізи.

Сьогодні для лікування грибка стопи існує безліч препаратів. Всі вони, згідно з рекламою, швидко і надійно рятують від грибкових уражень шкіри.Можливо, це дійсно так, тільки купувати їх самостійно вкрай не рекомендується. Справа в тому, що навіть найдорожча мазь може виявитися неефективною в разі самолікування. Ви зможете на око визначити який саме тип бактерій вразив ваші ноги?

 • Richophyton rubrum?
 • Epidermophyton floccosum?
 • А може бути Trichophyton interdigitale?

Такий висновок може зробити тільки лікар на основі лабораторного дослідження. І вже за його результатами пропише вам ті ліки, які добре справляється саме до вашого типу грибка.

Однак грибки стопи дуже живучі. Якщо вони вразили ваші ноги, значить вони також живуть і в вашій квартирі, в вашого взуття, в ваших шкарпетках. Тому лікування грибка, як правило, комплексне. Для позитивного результату вам необхідно буде не тільки приймати лікарські препарати, але і продезінфікувати всю вашу взуття , шкарпетки і підлоги. Тільки тоді ви зможете позбутися від грибка стопи надовго.

Найлегше вилікувати грибок на ногах на самому початку захворювання.Для цих цілей існує цілий ряд лікарських препаратів : різні мазі, розчини, примочки. Поряд з їх використанням рекомендується застосування протигрибкового лаку для нігтів, носіння спеціальних шкарпеток, дотримання найсуворішої особистої гігієни.

Якщо інфекція зайшла вже надто далеко, доведеться застосовувати більш серйозні препарати, крім того, лікування, швидше за все, буде комбінованим. На сьогоднішній день одним з кращих протигрибкових препаратів є ламізил , він випускається як у вигляді мазей, так і у вигляді таблеток.Ці ліки добре переноситься, має мало побічних ефектів і не представляє практично ніяких незручностей при його використанні.

Потрібно все-таки нагадати банальну істину про те, що будь-яку хворобу легше всього попередити, ніж лікувати!

Мозолі на ногах – методи боротьби

Вологі мозолі і сухі – проблема літа і красивих туфель, як же їх лікувати?

Різкий біль в нозі під час прогулянки влітку? А, здавалося б, новенькі туфельки абсолютно не тиснуть, дуже затишні і м’які.Але немає, натерли-таки мозоль … І так невчасно!

 • Чому з’являється волога мозоль?
 • Як вона утворюється і за яких обставин?
 • Як можна уникнути появи вологих мозолів, яким чином їх слід лікувати утворилися мозолі та інші натоптиші на шкірі ніг?

За медичними критеріями, і волога, і суха мозоль утворюються в результаті механічного тертя чогось про покриви шкіри. Шкіру можна натерти тісному, новим взуттям, пісок, дрібним сміттям, що потрапили в взуття при ходьбі.Взуття із занадто тонкою підошвою, високий каблук, навіть ходьба босоніж можуть спровокувати мозоль. Волога мозоль викликається майже миттєво при певному механічному терті шкіри, суха ж мозоль, або натоптиші, на підошві, лікування яких займає якийсь час, утворюються при хронічному терті будь-якого місця на тілі.

Вологі і сухі мозолі, на відміну від грибка стопи, це не вірусне захворювання, а всього лише захисна реакція організму, яку можна було запобігти.Мозоль, особливо волога, викликає різкий біль при ходьбі, створює певний дискомфорт, а тому, якщо вже не вдалося цього уникнути, то хоча б постарайтеся сприяти її швидкому загоєнню.

Коли виникає волога мозоль , вона вдає із себе пляшечку з лімфатичної рідиною всередині. Якщо бульбашки кривавого кольору, розкривати їх не слід. Ви можете занести в організм інфекцію. Діяти в цьому випадку потрібно по-іншому.

 1. Змастіть шкіру навколо утворилася вологою мозолі і саму мозоль будь-яким антисептиком.
 2. Тепер зробіть акуратно невеликий прокол з краю мозолі, щоб видалити з неї рідину. Але так потрібно діяти тільки в тому випадку, якщо у вас, повторюємо, що не кривава мозоль.
 3. Далі приклейте на мозоль пластир з антибактеріальної прошарком, час від часу який потрібно міняти на свіжий.

Криваві мозолі слід просто протирати антисептиком або спеціальним знезаражувальним гелем до остаточного загоєння.

Запобігти поява вологих мозолів при бажанні можна.Для цього потрібно носити зручне взуття.

 • Нова ж взуття повинна бути правильно підібрана.
 • Купуйте туфлі, босоніжки і чоботи в післяобідній час, коли ноги найбільше набрякають, щоб не помилитися з розміром взуття і її формою.
 • Доглядайте за стопами, застосовуйте пом’якшувальні шкіру креми, робіть ванночки для ніг, якщо ноги сильно потіють, використовуйте спеціальні антиперспіранти.
 • Також носите з собою захисні наклейки для ніг, які можна використовувати, якщо взуття тільки почала натирати певне місце.

Майте на увазі, що для сухих мозолів існують спеціальні пластирі, просочені речовиною, що розчиняють натоптиш. Відповідно, такі наклейки не потрібно застосовувати при вологих мозолях.

Автор статті: Башликова Марія – дерматолог з вищою освітою, вища категорія, стаж 18 років.

Залишилися питання лікаря?

>>> Задати питання лікарю – безкоштовна консультація лікаря онлайн <<<

Який лікар лікує грибок пальців ніг

Чому з’являються тріщини на пальцях ніг і що робити

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol.Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

Тріщини на пальцях ніг – результат впливу несприятливих зовнішніх факторів, або внутрішніх патологічних процесів організму. Шкіра посилено сохне, що вимагає оперативного усунення проблеми за допомогою відповідної терапії.

Причини надтріснутою шкіри

Тріщини між пальцями ніг – це вкрай неприємний, але виліковний недуга. Він супроводжується больовими відчуттями.А естетична сторона проблеми показана на фото. Оптимальний спосіб лікування вибирається, виходячи з причин явища.

Чим швидше лікар встановить діагноз, тим швидше почнеться терапія, больові відчуття пройдуть, а ноги знайдуть первозданний вигляд. Затягувати не можна, тому що в противному випадку на відновлення піде більше часу.

Факторів, здатних викликати тріщини біля пальців ніг і на них, багато. Але всі вони діляться на дві відносно умовні категорії, а саме – на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні

Ці причини потріскувань шкірного покриву мають різний характер, в залежності від джерела впливу на шкіру.

Виділяють:

 • Тісне взуття або взуття низької якості – якщо туфлі, чоботи або кросівки хоча б на розмір менше, ніж потрібно, це може стати причиною уповільнення припливу крові до стопи. Так, порушується кровопостачання, і це тягне за собою посилене відділення поту з поверхні шкіри стоп. Пот і солі, які, в ньому містяться, викликають потріскування.Якщо причина в цьому, то впливу піддається шкіра під мізинцем.
 • грибкових

.