Ногти

Коли лак для нігтів з’явився в ссср: Історія створення лаку для нігтів / Selfire – блог з історіями

Історія створення лаку для нігтів / Selfire – блог з історіями

У сучасному світі, важко уявити, як би дівчина обходилася без лаку для нігтів. Він настільки міцно увійшов в наше життя, що малоймовірно, що коли-небудь з неї піде. Що й казати, лак для нігтів – це найвідоміший манікюрний препарат і один з найважливіших. Сьогодні, тобто до початку нового століття, лак для нігтів зазнав фантастичні зміни з часів його винаходу. Сьогоднішній його вид звичний – тягуча густа маса з запахом розчинника.

Мабуть, догляд за руками взагалі і зокрема прикраса нігтів є найпершою спробою людини якимось чином прикрасити своє тіло. Існують свідоцтва, що найдавніші цивілізації людства, що зародилися в Єгипті і Китаї, використовували манікюр не тільки в ритуальних цілях, а й просто як спробу підправити і вдосконалити дане від природи. Ці свідоцтва вчені датують першим тисячоліттям до нашої ери.

Історія моди нігтів починає свій шлях ще в 3000 рдо н.е. Є дані про те, що китайці використовували емаль на своїх пальцях, вони наносили на нігті емаль на кілька годин, і отримували червоний або рожевий колір. В Індії, барвники, отримані з Хенна використовували на нігті, і це залишало червонувато-коричневі плями. У деяких суспільствах, кольору на нігтях мали соціальну значимість. В Єгипті, вищі класи були позначені більш глибоким відтінком червоного, а нижнім класів дозволялося носити на нігтях тільки бліді тони. Останнє походження від цивілізації інків, які були відомі тим, що носили образи орла на їх руках і нігтях.

Історія створення лаку для нігтів

Лаки відомі ще з найдавніших часів. Задовго до того, як стало відомо Східноазійське лакування, в Європі також використовувалися лаки. Перші сліди їх застосування були виявлені в мистецтві етрусків.

Слово «лак» індостанського походження і буквально означає «100 000». Ймовірно це пов’язано з отриманням в давні часи одного з лаків – шелаку – шляхом очищення смолистих виділень комах, що паразитують у величезних кількостях на деяких видах тропічних дерев, переважно в Індії і Таїланді.Згодом термін «лак» поширили і на розчини інших смол.

У другому тисячетелетіе до н. е. в Китаї виготовляли лак на основі соку лакового дерева. За кілька століть до нашої ери в Єгипті готували лак на основі природних смол-бурштину, мастики та інших. У 8 столітті нашої ери були добре відомі лаки, виготовлені на основі висихаючих рослинних масел – льняного, конопляного, горіхового.

За деякими даними лак для нігтів був винайдений в Китаї близько XXX століття до н.е .. За часів китайської династії Мін, в моду входять довгі нігті як ознака вищого стану. Жінки відрощували нігті (іноді довжиною до 25 сантиметрів) для демонстрації того, що вони не займаються ручною працею, а чоловіки – як ознака мужності і амулет від зла.
У Китаї довгі нігті були ознакою мудрості і величі, тому манікюром там захоплювалися і жінки, і чоловіки.

Француженки часів Катерини Медічі демонстрували суспільству короткі нігтьові пластини природного кольору, щоб не уславитися відьмами.

єгиптянки намагалися бути досконалими в усьому: вони фарбували свої нігтики зеленою фарбою, пом’якшували шкіру обличчя і рук маслами і пахощами.

У античності, навпаки, вважалося, що нігтьова лунка не повинна бути нафарбована – стародавні греки ототожнювали її з Місяцем.
Серед археологічних знахідок цього періоду зустрічаються мумії з пофарбованими хною нігтями. Цікаво, що інтенсивність кольору вказувала на соціальну приналежність. Чим більше знатне походження мав житель стародавнього Єгипту, тим інтенсивніше був колір його нігтів.Нігті фарбували і іншими натуральними речовинами, причому використовували і закріплювач, і речовини, що додають блиск. У Стародавньому Єгипті листя Червениця (Anchusa tinctoria), імовірно використовувалися для виготовлення пасти для фарбування рук, підошов ніг, а також нігтів і волосся. Також деякі дослідники відзначають, що нігті на руках і ногах давньоєгипетських статуй іноді бувають пофарбовані в червоний колір. Китайське зілля, наприклад, містив у своєму складі крім барвника природного походження, яєчний білок і желатин, а іноді віск.

Відомо використання «полірування для нігтів» в Стародавньому Римі (близько 100 року до н. Е.), Що складається з жиру і крові тварин.

Цікаво, що шість століть тому в Китаї вважали за краще золотий і срібний колір нігтів. А в епоху династії Мін нігті фарбували вже в чорний або червоний. Пізніше в цій країні стали використовувати накладні нігті. Під час розкопок були виявлені наконечники для пальців з благородних металів. Лак для нігтів, прообраз сучасних його варіантів, люди винайшли тільки в першій половині минулого століття.

Першу в світі незмивну водонерастворимую формулу лаку для нігтів винайшов Чарльз Ревcон, засновник компанії Revlon (1930-ті рр.). Він вважається одним з винахідників лаку для нігтів. Свою першу колекцію лаків він виніс на суд покупців, вірніше, покупців, в 1933 р Лаки, звичайно, випускалися і до нього, але вони були прозорими і швидше замінювали всілякі пристосування для полірування нігтів. Винахід же Ревсона принципово змінило зовнішній вигляд нігтів.

У 1939 рвін запропонував нову ідею – використовувати лак і помаду одного кольору. Ця мода протрималася майже 60 років і не втратила свою актуальність і зараз, лише зрідка поступаючись місцем демократичним тенденціям в макіяжі. На початку 50-х рр. саме Ревсон ввів моду на криваво-червоні відтінки лаків і помад.

Структура лаку була нестабільна, покриття отшелушивающего вже через два-три дні. В якості рідини для зняття лаку використовувався звичайний ацетон. Гамма лакових покриттів була вельми одноманітна: близько п’яти-шести відтінків червоного, при цьому використані пігменти були досить небезпечні.

У індустрії краси все стрімко змінюється і невпинно удосконалюється, не виняток у цьому сенсі і лак для нігтів. Сьогодні у всьому світі численні компанії галузі пропонують фантастичну кількість засобів по догляду за руками і ногами, в тому числі лакових покриттів, що дозволяють вирішувати найрізноманітніші проблеми, що постають перед майстром з манікюру.

Як і століття тому, нігтьова мода продовжує розвиватися. Лаки для нігтів стали використовуватися в тому числі і для того щоб повідомити деякі тенденції і субкультур.Таким чином, нігтьове мистецтво стало одним з важливих культурних символів. Чорний лак для нігтів, наприклад, стала популярною серед готовий, рок-зірок і панків в 1970-і роки, і часто, як і раніше є загальною тенденцією сьогодні серед цих груп. Зовсім недавно, лаки набули популярності серед чоловіків. Хоча манікюр для чоловіків є більш загальним, а іноді використовуються і кольорові чоловічі нігті.

Хронологія манікюру і лаку для нігтів

Хронологія зафіксованих в літературі і в дійшла до нас періодиці подій, пов’язаних з манікюром, виглядає наступним чином:

1800 рік – нігті підрізали і підпилювали, надаючи їм форму плодів мигдалю, фарбували речовинами мінерального і рослинного походження, а потім полірували шкіряними клаптями.

1830 рік – вперше застосовано спеціальну технологію обробки нігтів. Використані спеціальні інструменти – ножиці і копитко. Автором нововведення став європейський лікар Зіттц.

1879 рік – вихід першого періодичного видання, присвяченого цілком цирульню моді. Основний акцент в ньому, правда, робився на створення зачісок. Це був спеціалізований журнал, який вийшов в США.

1892 рік – американки почали повсюдно і в масовому порядку користуватися методом доктора Зіттца для догляду за нігтями і ввели його в світову моду.

1900 рік – жінки освічених станів використовують манікюрні інструменти для догляду за нігтями. Полірують нігті і обробляють їх кремом і пудрою для додання додаткового блиску. З’явився перший лак для нігтів. Він тримається за все добу. Наносять його пензликом з верблюжої вовни.

1917 рік – у продажу з’явився манікюрний набір для домашнього використання з декількома безпечними інструменту, а так же лаком для нігтів, відбілюючим складом, накладними пластинками і фіксуючим їх речовиною.Для полірування нігтів в домашніх умовах використовуються бруски, в’язкі речовини або абразивні порошки. Надзвичайною популярністю користується полірувальна пристосування «Хігл Нейл поліш», яке забезпечує тривалий ефект блиску нігтів.

1918 рік – реклама косметичних послуг по догляду за руками набуває масового характеру. Цього року активно пропонується персональний манікюрний набір «Кутекс», який коштує 14 центів. Нью-Йоркські видання публікують оголошення міс Фредерік з 505-ї авеню, яка запрошує в перший манікюрний салон.

1925 рік – в масовий продаж надходить лак для нігтів. Він має ніжно-рожевий колір і наноситься тільки в центр нігтя, нігтьова лунка і краю залишають чистими. Чи не покривається лаком і верхній зріз нігтя.

1927 рік – виробник Макс Фактор починає продавати лак в мініатюрних флаконах. Жінки починають застосовувати його в комбінації з відбілювачем для нігтів. Ефект їх поєднання нагадує сучасний «французький» стиль.

1929 рік – з’явився перший лак з запахом парфумів.Модниці його спробували, і він не сподобався.

1930 рік – в незвичайну моду входять електричні пристосування для підпилювання і полірування нігтів.

1932 рік – в масовий продаж надійшов лак для нігтів різних кольорів. У комплекті до нього пропонується губна помада того ж кольору.

1934 рік – підприємниця з Каліфорнії патентує барвники для манікюрних лаків. Її продукція входить в моду. Вона безпечна і легко видаляється без травмування поверхні нігтя.Лак починають наносити на всю площу нігтя. Цікаво, що паралельно якийсь чиказький стоматолог пропонує споживачам, що відрізняються поганою звичкою гризти нігті, штучний ніготь спеціально для цієї мети.

1935 рік – з’являються накладні нігті, які кріпляться без фіксуючого складу за рахунок спеціальної конструкції. Право на цей винахід патентує Ойген Рорбах.

1937 рік – знаходиться перший бажаючий запатентувати метод нарощування нігтів за допомогою спеціальних накладок і клею.

1938 рік – під лак починають наносити спеціальний склад, відомий сьогодні як основа. У манікюрних салонах за повний процес обробки нігтів просять 75 центів.

1940 рік – входять в моду довгі нігті овальної форми і яскравий червоний лак для їх покриття.

1949 рік – лаки для нігтів починають продавати в комплекті зі спеціальним складом, який пришвидшує процес висихання покриття.

1950 рік – розширюється колірна гамма лаків для нігтів.

1956 рік – в супермаркетах з’являються спеціальні насадки для подовження нігтів, які кріпляться прямо на кінчик натурального нігтя.Автором пристосування називають Томаса Слак.

1960 рік – штучні нігті завойовують популярність. Їх довжина досягає критичної з естетичної точки зору довжини. Штучні нігті виготовляють з шовку та інших тканин.

1970 рік – майже повсюдно використовуються штучні нігті з акрилових матеріалів. Популярною вважається форма геометричної конфігурації.

1972 рік – вибір штучних нігтів задовольняє будь-якому попиту. Найбільшою популярністю в цьому році користуються тіпси (штучні нігті, які виглядають найбільш природно, оскільки закріплюються під закінчення нігтя).Істотний недолік останніх полягає в досить неміцному кріпленні, оскільки нігтьової клей дуже швидко розчиняється в воді.

1973 рік – на ринку з’являється перший клей IBD. Використовується він спочатку виключно в манікюрних салонах і являє собою акрилову смолу. Вона швидко сохне під впливом прямого сонячного світла або штучних ультрафіолетових променів. Збільшується число відтінків наносяться на нігті речовин.

1974 рік – вперше виявлено і офіційно заборонені небезпечні матеріали для обробки нігтів.До них відносять метаакрілат.

1975 рік – оголошено про створення косметичної компанії з випуску продукції виключно для догляду за нігтями (Нана). Промисловість цього напрямку виходить надзвичайно широкий розвиток і швидке зростання.

1976 рік – на ринок виходить вже кілька великих фірм з виробництва засобів для догляду за нігтями. Змінюється мода на форму і довжину нігтів. Квадратні нігті тепер моветон, популярні нігті у вигляді правильного півмісяця і набагато більшої довжини.

1978 рік – з’явився так званий французький стиль, введений майстром Орлі. Почав використовуватися акрил, не схильний до знебарвлюється під прямим сонячним світлом.

1979 рік – в моду входить практичне винахід німецьких виробників манікюрних наборів. Великий успіх мають пилки для нігтів з буртиками. З’являється паралельне винахід – скляна сіточка. Авторство належить майстру Зогсу.

1980 рік – з’являється машинка для обробки нігтів.

1981 рік – в способах надання нігтям форми і їх забарвлення з’являються перші ознаки авторського дизайну.

1983 рік – вперше на ринку з’являються матеріали для обробки нігтів, які мають дуже слабкий запах.

1985 рік – заокеанська технологія використання в манікюрі гелю широко поширюється в європейських країнах.

1989 рік – манікюрні салони США перетворюються в досить прибуткові підприємства. В цілому за цей рік вони заробляють майже 2 мільйони доларів.

Склад лаку для нігтів

Будь типовий сучасний лак містить чотири основних типи інгредієнтів: полімери, розчинники, пластифікатори, пігменти .

Полімери . Є основою будь-якого лакового покриття. Тосіламідформальдегідная смола (ТСФ) і похідні нітроцелюлози (наприклад, ацетил-бутират целюлози) – традиційні складові сучасних лаків. Саме вони і утворюють міцну блискучу плівку, яка називається лаковим покриттям.

Нітроцелюлоза , розчиняючись в суміші розчинників, створює яскраву, блискучу тверду плівку, але без додаткових добавок буде крихкою і не дасть потрібного зчеплення з поверхнею нігтя.

ТСФ – синтетичний полімер, добре поєднується з живими тканинами організму. Саме цей інгредієнт визначає якість зчеплення з нігтем і робить лакове покриття міцним. Не має відношення до змісту в лаку чистого формальдегіду. Следовая концентрація останнього не повинна перевищувати 0,05%.

Розчинники . Лакові покриття тверднуть не за допомогою полімеризації, але завдяки випаровуванню розчинників, які входять до їх складу. Саме вони виконують роль носіїв всіх інгредієнтів лаку. Також їх зміст визначає здатність лаку якісно бути нанесеним на нігті. Комбінація декількох видів розчинників дає оптимальний час висихання лаку на нігтях. Розчинниками в лаках є ефіри, поширені в кондитерській промисловості для виробництва фруктових есенцій і цукерок – етилацетат і бутилацетат.Саме їх характерний «аромат» чується при відкритті флакона з лаком. Також до складу лакових покриттів входять ізопропіловий спирт, стеаралконій Гектора і демітікон.

Бутилацетат дає можливість розподілити лак по поверхні нігтя.

етилацетат відповідає за швидкість висихання та формування плівки.

Ізопропіловий спирт , який є аналогом етилового спирту і основою професійних антисептиків. Він використовується для різкого зниження вибухо- і вогненебезпечності нітроцелюлози.

Стеаралконій Гектор протидіє осіданню пігменту і контролює рівномірний розподіл лаку по поверхні.

Диметикон – різновид силікону, який прискорює процес висихання лаку. Також часто є основним інгредієнтом поряд з рідкими маслами в спреях – «сушках» для лаку.

Пластифікатори . Надають лакової плівці необхідну еластичність і міцність. Часто використовують: дибутилфталат і камфору.

Дибутилфталат – надійний і гарантований пластифікатор в лаках.Однак опинився під забороною в Євросоюзі через передбачуваного, але не доведеного негативного впливу на організм. Американські виробники, слідом за цим, перестали використовувати цей інгредієнт в лаках, замінивши його тріфенілфосфата або пентанов діізобутіратом.

Камфора – пластифікатор натурального походження з камфорного дерева і інших рослин. У зв’язку з неоднозначною реакцією організму людини на інгредієнт, деякі виробники лакових покриттів, відмовляються від використання його в складі своїх лаків.

Пігменти . Застосовуються натуральні і синтетичні. Слюда, силікати, діоксид титану, оксихлорід вісмуту, D & C Red, D & C Blue, D & C Yellow, лимонна кислота.

Слюда – природний інгредієнт -прідает лакам ефект мерехтіння.

Силікати – здатні контролювати консистенцію лаку і одночасно попереджати пігменти від осадження.

Діоксид титану – найпоширеніший пігмент, що надає лаку білий колір і регулює всі інші відтінки кольорів.

Оксихлорид вісмуту – сіль, надає різним лакам перламутровий ефект. Іноді для цієї мети використовують спеціальні глини і натуральний перламутр.

D & C Red, D & C Blue, D & C Yellow – пігменти натурального і синтетичного походження різних кольорів від червоного до синього і чорного.

Лимонна кислота – ефективна як стабілізуючий агент.

Перший лак для нігтів був винайдений в Китаї, Однак ті часи давно пройшли.І довжина нігтів вже не ознака стану. Але, як і раніше – це прояв індивідуальності. І часто на допомогу приходить лак. За допомогою лаку, дівчина може висловлювати свої почуття і емоції, свій настрій, підкреслювати свій стиль. Більш того, у деяких альтернативних культур в молодіжному середовищі, колір нігтів є «перепусткою».

Минуло кілька тисячоліть, і ось лак – який використовується спеціально для нігтів, настільки міцно увійшов в життя сучасної дівчини, що без нього вона вже не уявляє себе.Палітра кольорів лаків стала просто неймовірною. Можна знайти практично будь-який колір, будь-який відтінок. З’явилися прозорі лаки, перламутрові, швидковисихаючі, матові і з блискітками, гіркі і зміцнюють, гіпоалергенні і температурні …

Коли з’явився перший лак для нігтів?

Коли з’явився перший лак для нігтів?

Лак для нігтів … Ці маленькі пляшечки міцно увійшли в життя кожної жінки, і жодна з нас вже не уявляє себе без манікюру.Є ті, хто гордо іменують себе лакоманьякамі і скуповують все новинки нейл-індустрії, і інші, задовольняються парою пляшок лаків нейтральних відтінків все життя. Одне ясно точно: немає в світі жінки, яка хоча б раз не покривала свої нігті кольоровим лаком.

Манікюр був відомий ще в стародавньому світі, за багато сотень років до нашої ери. Перші сліди використання фарби для нігтів виявлені в творчості древніх етрусків. Існують свідоцтва, що жителі стародавнього Єгипту і Стародавнього Китаю більше двох з половиною тисяч років тому використовували манікюр не тільки в ритуальних цілях, а й для того, щоб удосконалити свій зовнішній вигляд.Історикам достеменно відомо, що Нефертіті, Клеопатра і цариця Шеви не відмовляли собі в задоволенні забарвити нігті.

Ще раніше, в трьохтисячному році до нашої ери, жителі Древнього Китаю наносили на нігті спеціальний склад на основі соку лакового дерева і залишали його на ніч. На ранок нігті набували рожевий або насичено-червоний відтінок. У 600 році до нашої ери китайці покривали нігті тонкими пластинками сусального золота або срібла. При розкопках також були знайдені наконечники для пальців, що імітують довгі нігті; вони були зроблені з дорогоцінних металів.За часів правління династії Мінь в моду увійшли довгі, дуже довгі нігті: їх довжина могла досягати 25 сантиметрів, це вказувало, що володар нігтів не займається ручною працею. Жінки і чоловіки відрощували нігті, щоб показати свою приналежність до вищого стану, а також як оберіг від злих сил. Крім того, довгі нігті, на думку китайців, свідчили про велич і мудрості. Перевага віддавалася чорному і червоному кольорах. Пізніше китайці стали використовувати накладні нігті.

У Стародавній Індії теж відзначені випадки фарбування нігтів, на цей раз – в коричнево-червоний колір.Стародавні греки ототожнювали нігтьову лунку з Місяцем, а тому вважали, що вона не повинна бути пофарбована.
В Єгипті насиченість відтінку нігтів вказувала на соціальне становище: нижчим верствам населення дозволялося носити на нігтях тільки світлі відтінки, в той час як знати позначала себе більш глибоким і насиченим відтінком червоного на нігтьової пластини. На думку деяких істориків, єгиптянки поважали зелений відтінок нігтів. Єгипетський лак був виготовлений на основі природних смол – бурштину або мастики.У восьмому столітті нашої ери для цієї мети стали використовувати горіхове, лляне і конопляне масла.
Близько сотого року до нашої ери модниці вже знали, що таке полірування нігтів. Правда, застосовували для цього не зовсім звичні засоби – жир і кров тварин.
Саме слово “лак” за даними істориків також старо, як і процес фарбування нігтів. Є думка, що у цього слова Індостанського походження, і дослівно воно перекладається як “сто тисяч”. Швидше за все, це пов’язано з тим, як в стародавні часи отримували один з видів лаку: очищали смолисті виділення з тропічних дерев, на яких у величезних кількостях мешкали комахи.Перенесемося, нарешті, в нашу еру. В часі Катерини Медичі француженки не прикрашає нігті і коротко підстригали їх, рятуючись таким чином від звинувачень в чаклунстві.

В XIX столітті нашої ери популярною була мигдалевидна форма: нігті підпилювали і полірували. Забарвлення все ще проводилася речовинами рослинного і мінерального походження. У першій третині століття європейський лікар на прізвище Зітц вперше застосував особливу технологію обробки нігтів: він використовував ножиці і т.н. “Копитко” – це був перший в історії обрізний манікюр. Метод доктора Зітц став неймовірно популярний, проте, це сталося не дуже-то скоро – тільки в самому кінці XIX століття американські дівчата усвідомили переваги обрізного манікюру.
На початку XX століття жінки всього світу (правда, поки тільки вищих станів) стали використовувати манікюрні інструменти для догляду за нігтями. Нігті полірували, зволожували кремом, покривали спеціальною пудрою для додання блиску. У 1900 році з’явився перший лак для нігтів: він був прозорим, покликаним імітувати ефект полірування, і вкрай недовговічним – тримався на нігтьової пластини за все один день.У 1917 році інструменти для манікюру вийшли на широкий ринок: набір з декількох безпечних інструментів, лаку для нігтів, складу для відбілювання і накладними пластинами був представлений дамам для використання в домашніх умовах. Нігті все ще активно полірували: спеціальними порошками, в’язкими речовинами або брусками.

Всього через рік реклама манікюрних послуг набула масового характеру, і в Нью-Йорку відкрився перший манікюрний салон, а в 1925 році на прилавках косметичних магазинів з’явився перший кольоровий лак для нігтів – ніжно-рожевий.Його придумав Чарльз Ревсон, засновник марки Revlon. Це був прорив! Лак не розчинявся водою і принципово змінив зовнішній вигляд тодішніх модниць. Кілька років по тому Чарльз додумався випустити червоний лак в пару до популярної в той час червоної помади, а потім і зовсім корелювати відтінки лаків з відтінками губних помад. Лак, придуманий Ревсон, тримався за нинішніми мірками зовсім недовго – два-три дні, а змивати його доводилося звичайним ацетоном.

Крім лаків зараз існує безліч допоміжних складів.Варто згадати і про них: базове покриття з’явилося в 1938 році, а сушка – одинадцятьма роками пізніше, в 1949.
У шістдесятих роках минулого століття стали надзвичайно популярні штучні нігті. Їх довжина сягала критичної, що виглядало вже просто неестетично, проте тодішнім модницям подобалося. Безліч фірм випустили свої варіації накладних нігтів.
Нині вважається класикою французький манікюр насправді не такий старий, як здається. У 1976 році Джеф Пінк, засновник компанії ORLY, на прохання продюсерів кіноіндустрії створив для актрис манікюр натурального відтінку, який вирішував проблему постійного перефарбовування нігтів під колір вбрання.Серед мас в той час був популярний чорний манікюр: як у жінок, так і у деяких чоловіків.

Протягом XX і початку XXI століття нейл-індустрія підносила дівчатам усього світу різні сюрпризи і продовжує робити це донині. У 1995 році Chanel створив перший лак для дефіле – чорно-червоний Vamp, в 1997 році з’явилися перші чоловічі лаки для нігтів (відтінки називалися Superman, Gigolo і Testosterone), в 2005 було винайдено покриття MINX, в 2010 – гель-лаки, з’являлися термо -лак, магнітні лаки, лаки з запахами і навіть такі, що змінюють свій відтінок на сонці.Модниці навчилися робити “ікорний” і “хутряний” манікюр, дізналися, чим глиттер відрізняється від шиммера і “пісочного” лаку …

Що чекає нейл-індустрію далі?

© Яна Чумакова спеціально для Sakwa.RU

яким був лак, як фарбували нігті

Як робили манікюр в СРСР. Pinterest

В радянські часи можливості майстрів манікюру були далеко не такими, як зараз.

Якість вітчизняних лаків в СРСР залишало бажати кращого, а роздобути імпортний було досить складно.Як робили манікюр в СРСР, які малюнки на нігтях були в моді в той час, – читайте далі в матеріалі OBOZREVATEL.

Як робили манікюр в СРСР Pinterest

Як робили манікюр в СРСР

В 70-80-х роках в СРСР існував один вид манікюру – обрізний, тому кожна жінка, озброївшись необхідними інструментами, могла сама навести красу. Причому вдавалися іноді і до незвичайних методів, наприклад, обрізаючи кутикулу гострим радянським лезом.

Ножиці і пилочки для манікюру продавалися в галантерейних магазинах, а набір для манікюру був популярним в якості подарунка для дорослої дівчини.

З іншого боку, при перукарень працювали спеціальні манікюрно-підкорені відділи з майстрами в білих халатах. Манікюр тоді коштував 35 копійок.

Манікюр в СРСР робили майстри при перукарень Pinterest

Клієнтки опускали руки в спеціальні ванночки з мильним розчином, і майстри робили їм масаж рук з кремом “Велюр” або “Янтар”.

Лаки для нігтів в СРСР

Що стосувалося лаків для нігтів в СРСР, то колірна гамма вітчизняних виробників залишала бажати кращого: в основному це були рожеві, бежеві та червоні тони.

Часто майстрам доводилося самим змішувати лаки, щоб отримати новий колір. Деякі йшли далі і навіть додавали в лак для нігтів блискітки, приготовані з розкришених ялинкових іграшок або з уривків мішури.

Лаки для нігтів і рідина для зняття лаку в СРСР Pinterest

Манікюр в СРСР Pinterest

А ще ухитрялися додавати в лак зеленку, чорнило, пасту з кулькових ручок, олійні фарби.

Причому якість радянських лаків теж було незавидною: вони розтікалися і погано трималися на нігтях.

Альтернатива радянським лакам

Коли в кінці 70-х років в СРСР стали з’являтися імпортні лаки, майстри манікюру купували їх за свої гроші і пропонували клієнткам більш якісний матеріал за доплату.

Особливою популярними були насичені кольори французької фірми “Ланком” і лаки виробництва Польщі, але роздобути їх було дуже непросто.

В 80-90-х роках в моду увійшли нові кольори і малюнки. Так, одним із трендів несподівано стали кислотний і неон. У кого-то вони викликали подив, а хтось із задоволенням фарбував нігті такими лаками на дискотеку.

Неон і кислотний манікюр стали одним із трендів СРСР в 80-90-х Pinterest

А красиві візерунки на нігтях малювали за допомогою звичайної голки. Причому наймоднішим дизайном були розводи. Малювати їх було неважко, а виглядали вони просто незрівнянно.

Однак для того, щоб малюнок на всіх нігтях вийшов максимально однаковим, необхідна була велика тренування.

Манікюр в СРСР: модні розлучення на нігтях малювали звичайної голкою Pinterest

Тому сучасні модниці можуть тільки радіти тому, що індустрія краси в наш час вийшла на зовсім інший рівень і нам не доводиться докладати стільки зусиль, щоб виглядати доглянуто і красиво.

Раніше OBOZREVATEL згадував, яким був макіяж в СРСР: лак “Прелесть”, туш “Ленінградська” і т.п.

100 років тому був винайдений лак для нігтів. Новини. Перший канал

Напевно, важко повірити, але у флакончика лаку і автомобіля є багато спільного. Справа в тому, що лак для нігтів створювався на основі автомобільної фарби. Американський хімік і підприємець Нортем Уоррен здогадався застосувати її по-новому, лише злегка удосконаливши формулу.

Манікюрні салони вже існували в Нью-Йорку на початку минулого століття.Але тоді нігті тільки красиво підрізали і полірували особливої ​​замшею. Справжній бум манікюрного справи почався з 1916-го, коли Уоррен запатентував своє відкриття.

Перший лак був пастельно-рожевим. Але навіть коли в нього навчилися додавати різні пігменти, червоні нігті довго вважалися зухвалими. Зірки Голлівуду і кольорова кіноплівка ввели в моду яскравий лак і помаду в тон. Тепер палітра нескінченна.

Кілька десятиліть формула лаку практично не змінювалася. Він тримався всього пару днів, довго сох.Жінка, дме на нігті, типовий образ модниці і білоручки. І не тільки в радянському кіно. Зараз на звичайний манікюр йдуть лічені хвилини. З’явився навіть лак в балончику: струснув, бризнув, зайве змив.

Накладні нігті, декоративні вставки, художній розпис – манікюр дійсно стає мистецтвом. На курсах майстрів нігтьового сервісу (так формально називається ця професія) вчать малювати справжні мініатюри: пейзажі, портрети, створювати об’ємний дизайн.Все це і на кожен день і для особливого випадку, як Жостовская розпис, наприклад.

В Інтернеті існує десятки тисяч блогів, присвячених манікюру. І в них обговорюють не тільки техніку нанесення лаку.

100 років тому було всього три відтінки лаку. Зараз – понад 300. Тільки в США цих різнокольорових флакончиків виробляють на 750 мільйонів доларів на рік, а в цілому оборот цієї індустрії перевищує 9 мільярдів. Найдорожчий лак коштує 250 тисяч доларів, в ньому міститься справжній чорний діамант.

Кращі фільми Першого каналу дивіться на сайті kino.1tv.ru >>

Історія лаку для нігтів – Історія речей

Багато сучасні жінки не мислять себе без манікюру, ось тільки мало хто знає, що історія лаку для нігтів, без якого він неможливий, налічує вже не одне тисячоліття. Щось на кшталт лаку виготовляли ще за часів етруської цивілізації в IX-VIII століттях до нашої ери.

У різний час стародавні цивілізації використовували для створення лаку різні природні матеріали.Стародавні єгиптяни, наприклад, робили його з природних смол (бурштину), а в Китаї – з соку лакового дерева ще в II тисячолітті до нашої ери. У VIII столітті лаки виготовляли на основі різних рослинних масел: горіхового, льняного, конопляного.

Розповідаючи про історію створення лаку для нігтів, не можна не згадати про епоху китайської династії Мін (XIV-XVII століття). Довгі нігті входять в моду саме в цей період. Вони були свідченням того, що людина з таким манікюром належить до вищого суспільства.Жінки відрощували нігті до двадцяти п’яти сантиметрів в довжину. Це доводило, що їм не доводиться займатися ручною працею.

Цікаво, що довгі нігті носили і чоловіки. Вважалося, що такий манікюр охороняє їх від зла, а також свідчить про мудрість і мужність. Природно, що довгі нігті покривали лаком. Спочатку було прийнято фарбувати їх в золотий або срібний колір, дещо пізніше ці кольори витіснили чорний і червоний. Саме в епоху династії Мін з’явилися і перші накладні нігті.В ході археологічних розкопок були знайдені наконечники, виготовлені з дорогоцінних металів.

Звичайно, лак для нігтів в сьогоднішньому розумінні з’явився значно пізніше, лише на початку XX століття. Винахідником лаку для нігтів вважається підприємець Чарльз Ревсон. Будучи канадцем за походженням, Чарльз ще в дитинстві емігрував до Сполучених Штатів, де і заснував знамениту компанію «Revlon». У 30-х роках XX століття Ревсона створив перший лак для нігтів, яка не змивався водою.Дебютна колекція таких кольорових лаків вийшла в світ в 1933 році. Саме Ревсона зробив революцію в манікюрному мистецтві. До цього часу проводилися тільки прозорі лаки, які використовувалися для полірування нігтів.

.