Ногти

Гіпоніхій нігтя що це: Гіпоніхій. Що це? – статті на LesNails

гіпоніхій нігтя що це фото

Слово «гіпоніхій» людині недосвідченому може здатися дивним, неприємним і навіть лякає. Воно викликає безліч питань. Що це таке? Чи небезпечно це? Чи варто боротися з гіпоніхій і якщо так, то як?

Забігаючи наперед, скажемо, що гіпоніхій – це явище, цілком нормальне. Остерігатися тут нічого. А ось знати, що це таке, необхідно всім, хто стежить за здоров’ям нігтів і працює в сфері краси.

Будова нігтя і нігтьової пластини

Наші нігті влаштовані досить складно.Наступна ілюстрація допоможе розібратися з їх будовою.

Усередині фаланги пальця розташована тонка кістка (1). Нігтьова пластина (3) зростає від кореня нігтя (4). Матрикс (5) – особлива зона, що відповідає за ріст. Нігтьова зв’язка (7) розташована під нігтьових ложем. У цьому місці тканину нігтя зрощена з м’якими тканинами. Задній нігтьової валик (9) обмежує краю нігтя, на якому розташовані епоніхій (8) і кутикула. З боків теж є валики, які так і називаються – бічні.З протилежного боку від епонікія і кутикули розташований вільний край нігтя. Під ним знаходиться гіпоніхій (6) – особлива шкірна складка, форма і розмір якої у кожної людини свої.

Навіщо потрібен гіпоніхій?

Ця складка є своєрідним бар’єром, що захищає ніготь від проникнення сторонніх предметів і вологи. Якби не було її, вільний край, чіпляючись за щось, міг би тягти все нігтьове ложе. В результаті нігтьова пластина відійшла б, завдаючи біль. Гіпоніхій запобігає подібні неприємності, зростися з шкірою пальця з одного боку і безпосередньо з нігтем – з іншого.

Чому гіпоніхій зростає?

Люди, які завжди коротко стрижуть нігті, напевно навіть не знають, про те, що це – гіпоніхій. Найчастіше з цим явищем стикаються любительки довгих нарощених нігтів.

У міру відростання довжини шкіра під вільним краєм нігтя стає все більш помітною. Ніготь немов тягне її за собою.

Це один із захисних механізмів людського організму. Чим довше вільний край, тим вище на нього навантаження.Тим більше ймовірність перелому нігтьової пластини. Гіпоніхій – це своєрідна страховка. Приростаючи до нігтя, він знижує ризик зламу.

Якщо гіпоніхій заважає

Ми вже з’ясували, що це – гіпоніхій, і впевнилися в тому, що небезпечним він не є. Може, не варто звертати на нього уваги?

Насправді він може теж доставляти клопоти. Наприклад, перед процедурою нарощування штучних нігтів (якщо використовуються класичні нижні форми) гіпоніхій буде заважати майстру.Щоб отримати хороший результат, важливо дотримуватися технологію. А через розрослася складки встановити форму встик може бути проблематично. В цьому випадку гіпоніхій можна акуратно посунути апельсинової паличкою, випиляти фрезою або зрізати ножиці для кутикули. Виробляти це необхідно до установки форми.

Деяких дратують відросло складки, коли після процедури нарощування пройшов якийсь час. Гіпоніхій може виглядати старо, обшарпані. При контакті з фарбувальними речовинами він обов’язково забарвлюється, але якщо змити колір з інших ділянок шкіри можна, до гіпоніхій дістатися непросто.

Ускладнюється проблема тим, що на цю ділянку дуже складно впливати. Якщо ви вважаєте, що гіпоніхій виглядає неестетично, від нього можна позбутися за допомогою фрези «куля», «полум’я» або будь-якої подібної форми з гострим кінчиком. Виробляти запив потрібно дуже акуратно, щоб не відірвати ніготь від ложа, що не сколоти вільний край і не пошкодити декоративне покриття.

Щоб убезпечити себе від надмірного розростання, необхідно стежити за раціоном (в ньому має бути достатньо білка) і регулярно обробляти шкіру рук поживними і зволожуючими засобами.

Різні порушення з боку нігтів вимагають до себе пильної уваги і адекватної своєчасної корекції. Адже іноді тривожні симптоми свідчать про розвиток хвороб.

Наростає шкіра

Поява шкіри під нігтями – це насправді досить поширений симптом, хоча далеко не всі косметологи і дерматологи знають про його особливості. Таке явище може бути викликано різними факторами:

  Різні вирости і освіти під нігтями часто зустрічаються при ураженні грибковими захворюваннями.Такі нарости можуть не доставляти ніякого дискомфорту, але сильно погіршувати зовнішній вигляд. А при прогресуванні патології може статися відшарування і руйнування нігтьової пластини. Запідозрити виникнення грибкових уражень можна по зудить відчуттям, руйнування і потовщення нігтя, а також зі зміни його забарвлення. Ще подібні недуги часто виявляються надмірною лущенням епідермісу (близько нігтя). Набагато частіше грибкові хвороби вражають нігті на нозі.

Щоб визначити, чому наростає шкіра під нігтем, потрібно проконсультуватися з косметологом і дерматологом.Лікар відправить пацієнта в лабораторію де за допомогою простого аналізу можна буде підтвердити або спростувати наявність грибкового захворювання.

Що робити?

Якщо розростання шкіри під нігтем – це симптом грибкової хвороби, потрібно приготуватися до комплексного лікування під наглядом кваліфікованого дерматолога. Зазвичай лікарі рекомендують:

Тривалість терапії грибка нігтів може затягуватися на півроку-рік і навіть більше. Успіх лікування багато в чому залежить від скрупульозного виконання всіх рекомендацій лікаря.

Якщо шкіра під нігтем ніяк не пов’язана з грибковою інфекцією, швидше за все мова йде про розрослася гіпоніхій. В принципі, таке явище абсолютно не небезпечно і не вимагає якоїсь спрямованої корекції. Однак, якщо шкіра надмірно виступає над подушечкою пальця, це викликає певні незручності.

Фахівці з манікюру рекомендують:

 • Нанести на область гіпоніхій масло (наприклад, абрикосове).
 • Почекати хвилинку-другу.
 • З акуратністю посунути шкірку апельсиновою паличкою.
 • Діяти особливо обережно, адже при різкому русі гіпоніхій може відірватися.
 • Повторювати таку процедуру кожного разу при виконанні манікюру.

Виявивши якісь незрозумілі освіти на шкірі або нігтях, краще не займатися самодіагностикою і не сподіватися на те, що проблема пройде сама по собі. Варто звернутися до лікаря-дерматолога для виключення грибкових захворювань і інших проблем зі здоров’ям.

Хвороби нігтів, при яких змінюється їх форма і розмір, завжди викликають великий дискомфорт у людини і значно знижують якість його життя.Нігті є дзеркалом, що відображає стан здоров’я людини, і часто першими вказують на серйозні захворювання організму. Половину всіх випадків захворювань становить грибок нігтів. На різних етапах розвитку цього захворювання зміни нігтів виражені в тій чи іншій формі і часто мають велику схожість з цілим рядом інших захворювань. Часто уражаються нігті при червоному плоскому лишаї, псоріазі і екземі.

Хвороби нігтів при деяких загальних захворюваннях

грибкове ураження (оніхомікози)

При онихомикозах змінюється колір, втрачається блиск, з’являються смуги і плями, збільшується товщина нігтьових пластин.Згодом нігті деформуються, кришаться, руйнуються або відторгаються від нігтьового ложе.

Рис. 1. На фото оніхомікоз.

Червоний плоский лишай

Стоншування нігтьових пластин, зміна їх кольору, розшарування у вільного краю, відділення від нігтьового ложе і ураження нігтьових валиків – основні ознаки червоного плоского лишаю. Нігті зменшуються в розмірах. Часто на їх поверхні з’являються тріщини і ребристість. Причини червоного плоского позбавляючи до цих пір не встановлені.На розвиток патологічного процесу впливає безліч факторів.

Рис. 2. На фото червоний плоский лишай.

Псоріаз

Причини псоріазу до цих пір не встановлені. Захворювання вважається мультифакторна. Безсумнівно, що зміни імунної системи відіграють велику роль у розвитку захворювання. Нігтьові пластини при псоріазі змінюються задовго до появи основних проявів захворювання – псоріатичних бляшок на шкірних покривах. Чим більше залучена в патологічний процес матриця, тим більш виражено зміна нігтьової пластини.

Основні прояви псориатического ураження при первинному псоріазі: точкові поглиблення і істиканность, відділення від нігтьового ложе, поява димчастих ліній, наростаюча сухість нігтів, їх ламкість, розвиток подногтевого кератозу.
При вторинної формі захворювання нігтьові пластини змінюють форму, на їх поверхні з’являються лусочки, глибокі борозни, змінюється колір, часто відзначається розшарування і лущення.

Рис. 3. На фото нігті при псоріазі.

Екзема

Екзема, як і червоний плоский лишай, і псоріаз, є мультифакторна захворюванням.Нігтьова пластина при захворюванні змінює свою форму і розшаровується. Її поверхня тьмяна і шорстка, покреслена поперечними борознами. Ступінь ураження нігтьового матриксу впливає на товщину самого нігтя. Часті запалення призводять до того, що нігтьова шкірка зникає, з’являються тріщини і рани.

Рис. 4. На фото екзема.

Зміни форми, розміру і зовнішнього вигляду нігтів

Тендітні нігті, кришаться і ламкі

Тендітні, кришаться і ламкі нігті частіше виникають від впливу хімічних речовин, води і лаку для нігтів.Вони з’являються при збоях в роботі щитовидної залози. У літньому віці є ознакою старіння. Хронічний перебіг псоріазу так само призводить до крихкості і крошенію. Іноді захворювання носить вроджений характер.

Рис. 5. Хвороби нігтів – оніхомікоз і псоріаз.

Шорсткуваті і шелушащиеся нігті (трахноніхія)

Трахноніхія найчастіше зустрічається при екземі, псоріатичний ураженні, нейродерміті і червоному плоскому лишаї. Такі нігті виглядають сухими, тьмяним, лущаться, іноді з точковими вдавлення.Вільний край зазубрений, з великою кількістю тріщин.

Рис. 6. На фото хвороби нігтів – псоріаз і екзема.

Ламкі нігті, розщеплені і шаруються (онихорексис і оніхошізіс)

Розщеплення нігтьових пластин і ламкість може бути в поздовжньому (онихорексис) і поперечному (оніхошізіс) напрямках.

Поширеною причиною цієї патології є постійні травми, які відбуваються у музикантів при грі на струнних інструментах і проведенні косметичних процедур (манікюру).Причиною розщеплення може стати екзема і червоний лишай. Пластинчатое розщеплення є найчастіше вродженою патологією. Онихорексис найчастіше є ознакою старіння організму.

Рис. 7. На фото розщеплення нігтів в поперечному (оніхошізіс) і поздовжньому напрямку (онихорексис).

Поздовжні борозни

Подібна патологія часто зустрічається у людей в похилому віці. Причиною появи поздовжніх борозен може стати червоний плоский лишай, стреси і порушення обміну речовин.Поздовжні борозни зустрічаються у абсолютно здорових людей. Кожна борозна і гребінь відповідають виступам, розташованим на нижній поверхні нігтьової пластини.

Рис. 8. На фото поздовжні борозни.

Поздовжня каналоподіб дистрофія

Даний вид зміни зачіпає нігтьові пластини великих пальців рук. Явище характеризується появою борозни (широкого каналу) частіше по центру, рідше – ближче до зовнішнього краю нігтьової пластини. Часто борозни з’являються після травми і порушення діяльності вегетативної нервової системи.Відзначається сімейний характер патології.

Рис. 9. На фото поздовжня каналоподіб дистрофія.

Поперечні борозни

Поперечні борозни зустрічаються при важких соматичних захворюваннях і дії ряду факторів зовнішнього середовища. Чим глибше канавка, тим сильніше вражена нігтьова матриця. Борозни часто з’являються при ряді шкірних захворювань, інфаркті міокарда, після хіміотерапії, хвороби Рейно і дії низьких температур.

Рис.10. На фото поперечні борозни (борозни Бо-Рейлі).

Латеральное поразку

Причиною латерального поразки найчастіше є грибкове ураження і піднігтьові фіброми.

Рис. 11. На фото хвороби нігтів, при яких відзначається латеральне ураження нігтьових пластин – оніхомікоз і піднігтьові фіброми.

Тріщини

Тріщини завжди виникають на здорових нігтьових пластинах раптово. Явище пов’язане із застосуванням значних зусиль при процедурі обробки (манікюрі) гострими інструментами.

Рис. 12. На фото тріщина нігтя.

Потовщення нігтів

Найчастішою причиною потовщених нігтьових пластин є грибок і псоріаз. Трохи рідше патологія виявляється при екземі, бородавках нігтьового ложе і червоному плоскому лишаї.

Рис. 13. На фото хвороби нігтів, при яких відзначається їх значне потовщення – оніхомікоз і псоріаз.

Вросший (клещевіднимі) ніготь

нігтьові пластини набувають клещевіднимі форму при вростання їх краю в тканини нігтьового валика, який запалюється і покривається кров’яними кірками.Пошкоджена поверхня легко ранима і часто кровоточить. Наростають грануляції – «дике м’ясо». Постійно виділяється гній. Поруч з хворим варто важкий запах. Хвороба супроводжується сильними болями, через які хворий починає кульгати. Хвороба найчастіше реєструється у людей молодого віку.

Основною причиною захворювання є спадковий фактор, коли відзначається виражена поздовжня кривизна нігтьової пластини. Її зростання набуває косий напрямок. Сам нігтьової валик значно збільшений, а нігтьове ложе вузьке.
Сприяє захворюванню носіння вузького взуття, неправильна стрижка нігтів, зміна напрямку росту великого пальця стопи і травми. Хвороба часто реєструється в осіб деяких професій – балерин, танцівників, баскетболістів, боксерів і футболістів.

Рис. 14. Але фото врослий ніготь (клещевіднимі). Валик запалений, покритий кров’яними корками і кровоточить. Видно наростання грануляцій ( «дикого м’яса»).

кігтеподібні нігті (оніхогріфоза)

Потовщення і викривлення нігтьових пластин зустрічається при травмах, носінні незручного взуття, відмороженнях, грибку нігтів, порушення кровообігу в нижніх кінцівках і у людей старечого віку.

Часто захворювання носить вроджений характер, коли причиною онихогрифоза є порушення харчування тканин нігтьового ложе. Уражається один або всі нігті. Вони мають кам’янисту щільність і поздовжні борозни жовто-коричневого або бурого кольору. Часом їх довжина сягає 3 – 3,5 см. Вони можуть перекручуватися, нагадуючи баранячий ріг.

Рис. 15. На фото кігтеподібні нігті (оніхогріфоза).

Часткове відділення нігтів (онихолизис)

При Онихолизис нігтьові пластини відокремлюються від нігтьового ложе.Грибкове ураження (рубромікоз) і псоріаз – основні причини даної патології.

Тиреотоксикоз, важкі інтоксикації, травми і екзема так само іноді стають причиною відшарування нігтів. Відділення починається з боку вільного краю, який набуває білого кольору.

Рис. 16. На фото часткове відділення нігтьових пластин на руках при рубромікозе.

Рис. 17. На фото хвороби нігтів – грибок і псоріаз.

Повний відділення (оніхомадезіс)

Повний відділення нігтьової пластини починається з проксимального краю.Процес розвивається дуже швидко і в основному реєструється на великих пальцях кистей рук і стоп. Причина відділення нігтьової пластини сьогодні не ясна, але відомо, що при відділенні значно порушується функція матриці.

Іноді відділенню передує травма, іноді проведення манікюру, з використанням гострих інструментів. Причиною відшарування може стати грибок, псоріаз, саркоїдоз і екзема. Подібна патологія відзначається при вродженому захворюванні – епідермолізе.

Рис.18. На фото повне відділення нігтьових пластин: зліва при псоріазі, праворуч при травмі.

Плоскі нігті (платоніхія)

Платоніхія найчастіше представляє вроджену аномалію. До появи цієї патології протягом життя призводять такі захворювання, як цироз печінки і псоріаз. Зміни завжди зачіпають всі нігтьові пластини.

Рис. 19. На фото платоніхія.

ложкоподібний нігті (койлоніхія)

койлоніхія часто є симптомом залізодефіцитної анемії.Форма нігтьових пластин змінюється при травмах, тривалому впливі кислот і лугів, при Аддісоновой хвороби, грибковому ураженні, псоріазі, хвороби Рейно і червоний вовчак. Відзначається сімейний характер даного виду патології.

Рис. 20. На фото койлоніхія.

Точкові поглиблення і вм’ятини

Точкові поглиблення і вм’ятини в першу чергу говорять про прояв псоріазу та часто з’являються задовго до основних симптомів захворювання. Трохи рідше подібні зміни фіксуються при екземі.Іноді точкові поглиблення зустрічаються у абсолютно здорових людей.

Рис. 21. Поразка нігтів при псоріазі – точкові поглиблення.

Рис. 22. На фото ураження нігтів при псоріазі – точкові поглиблення.

Травма нігтів

Травми нігтьових пластин часто закінчуються значним косметичним дефектом – деформацією, руйнуванням і крововиливом. Іноді причиною крововиливів у підстави нігтя може стати бактеріальний ендокардит і ревматоїдний артрит.

Рис. 23. На фото травма нігтя.

Нігті Гіппократа ( «барабанні пальці»)

Нігті разом з фалангами пальців стають куполоподібними і значно збільшуються в розмірах, нагадуючи вартові скла. Найчастіше ця патологія зустрічається у хворих з хронічними захворюваннями легенів – туберкульозі, емфіземи легенів, новоутвореннях в легких і ін. У деяких хворих «барабанні пальці» зустрічаються при захворюваннях серцево-судинної системи і лейкозах.Часто ця патологія носить сімейний характер.

Рис. 24. На фото нігті «барабанні палички».

Відсутність нігтьових пластин (аноніхія)

Червоний плоский лишай, пухирчатка, вроджений бульозний епідермоліз – хвороби, при яких відзначається аноніхія. Часто захворювання носить сімейний характер і є вродженою патологією.

Рис. 25. На фото повна відсутність нігтьових пластин (аноніхія).

Маленькі нігті (мікроніхія)

Маленькі нігті на руках і ногах і руках – вроджена патологія.Звичка гризти нігті, епілепсія, склеродермія, трофоневроза – основні причини придбаної мікроніхіі.

Рис. 26. Мікроніхія.

Рис. 27. На фото мікроніхія.

Пахіоніхія вроджена (синдром Ядассона-Левандовського)

Пахіоніхія вроджена завжди викликає великий дискомфорт у людини і значно знижує якість його життя. Нігті значно потовщені, тьмяні. Мають сірувато-жовтий або коричневий колір. Причини і розвиток захворювання не відомі.Хвороба частіше реєструється у чоловіків.

Рис. 28. На фото вроджена пахіоніхія.

Захворювання, при яких змінюється колір нігтів – див. Статтю

Внутрішня будова нігтя

Внутрішня будова нігтя – всю нігтьову пластинку можна розділити на корінь, тіло і край. Сама ж нігтьова пластинка являє собою результат ділення клітин основного органу апарату нігтя – матриксу . Матрикс – це основна частина росткової зони нігтя, відповідна паростковий шару епідермісу.

Корінь нігтя являє собою первинний, наймолодший ніготь. він
майже повністю лежить під нігтьового валика. З боку заднього нігтьового валика
на ніготь постійно наростає епоніхій, який серед манікюрістов називають
кутикулою . Епоніхій виконує роль потужного захисту нігтя і його росткової
зони.

Між коренем і матриксом немає чіткої межі переходу. матрикс утворений
особливим епітеліальних сосочком ніжної структури, рясно забезпечується кров’ю і
добре иннервирована.Клітини матриксу – онихобластів – постійно діляться, і ніготь
росте по 0,1 мм в день. Повністю нігтьова пластина оновлюється приблизно за
півроку. Від стану матриксу повністю залежить стан нігтьової
пластинки.

Ногтевой корінь і матрикс захищені промаксімальной нігтьової складкою, яка
являє собою складку шкіри в основі нігтя. Вище промаксімальной нігтьової
складки знаходиться біле, півмісяцевої форми, освіту – Лупула , яке
є продовженням матриксу.Так як зростаючий ніготь продовжує укріпляти
в процесі свого росту над Лупула, він спочатку залишається м’яким і легко може
бути пошкоджений.

Матрикс не є єдиною зоною зростання нігтя. Він має своє продовження
під нігтьової платиною, утворюючи піднігтьове ложе або гіпоніхій .
Гіпоніхій є паростковий шар епідермісу і складається з базальних і
шипуватий клітин. Серед них зустрічаються і родинні матричні онихобластів за
рахунок яких триває зростання нігтя, але вже тільки в товщину.

У шкірі під нігтем відсутній підшкірно жирова клітковина (гіпотермії), а дерма
щільно прикріплюється до окісті фаланг рук. У структурі гіпоніхій знаходиться
велика кількість колагенових волокон, які направляються до кісткової фаланзі
і вплітаються в окістя. Таким чином формується так звана вуздечка
нігтя
– своєрідний фіксуючий зв’язковий апарат, що дозволяє нігтя
залишатися нерухомим в м’яких тканинах. Гіпоніхій триває до лінії переходу
у вільний край нігтя, де він потовщується і перетворюється в шкірну складочку під
вільним краєм нігтя.

Описуючи анатомічна будова нігтя необхідно зупинитися на епоніхія
(Кутикули), оскільки саме його видаляють для досягнення естетичного ефекту.
Епоніхій – це теж, по суті, паростковий апарат нігтя – він утворюється за рахунок
росткового шару епідермісу з боку нігтьових валиків. При зроговінні частина
волокон валика вплітається в нігтьові пластинки, а частина наростає на ніготь в
вигляді кутикули, доставляючи багато клопоту манікюрістам. Особливо важко видаляється
нижній, дуже тонкий шар кутикули – птеригий .Його видаляють спеціальним
інструментом або ложечкою.

Кератин нігтя відрізняється своєю структурою від кератину інших частин шкіри – він
тут набагато твердіше і менше набухає від впливу води. між шарами
кератину розташовуються тонкі прошарки жиру і води. Саме ці прошарки
надають нігтьової платівці еластичність і блиск. В нігтях міститься 10% води і
1% жиру. Якщо їх вміст зменшується, нігті стають ламкими і
крихкими.

Ніготь може вбирати воду, при цьому збільшуючи свою товщину.Тому у
людей, що часто контактують з водою, нігті стають м’якими і
товстими.

Незважаючи на те, що нігтьова пластина здається твердою і міцною – вона не
менше, ніж наша шкіра схильна до впливу несприятливих факторів навколишнього
середовища, хімічних миючих засобів та ін. Під впливом цих факторів нігті
починають ламатися, висихати, розшаровуватися і т. д.

Статті по анатомії будови нігтя

9 шокуючих фактів про нігті, які потрібно знати перед тим, як робити манікюр

Є щось таке про красу, що ми б вважали за краще і зовсім не знати – тут вам і те, що старіння починається в 25 років, і що для виготовлення наших улюблених парфумів використовується блювота китів, – кожен з наведених нижче фактів про нігті і манікюр буде з цієї ж категорії дивного, але правдивого.

Попереджаємо: багато, якщо не все, що буде описано нижче, може позбавити вас дару мови, але ми вважаємо, що заради вашої ж безпеки, вам потрібно знати про це. Хто попереджений, той озброєний.

1. Задирки викликають інфекцію

Ці скалки на «тілі» рук несуть в собі всі види мікробів, на них осідає вся грязь і успішно розквітають стафілококи. Все це в прямому сенсі мчить від пальців до нас в рот, очі, вуха, ніс. Порізи і ранки, що розвиваються на вашій руці від задирок, несуть в собі загрозу хронічних інфекцій.

fionaelizabethmua

Читайте також: Мармуровий манікюр за допомогою харчової плівки

2. На кінчиках пальців розташовані тисячі нервових закінчень

У ваших пальцях на кожен квадратний міліметр більше нервових рецепторів, ніж на руках і ногах. Так що найменший поріз або тріщинка може заподіяти сильний біль. Уникнути кровоточивих задирок і потрісканої шкіри пальців і рук вам допоможе щоденне використання зволожуючого крему.

Зневажливе ставлення до догляду за нігтями може привести до їх ламкості, сухості і тріщин.

3. Ніколи не можна знати напевно, хто є носієм вірусу ВІЛ 90 327

У індустрії, пов’язаної з доглядом за нігтями, так само як і в тату-салонах, мають справу не тільки з шкірою, але і з кров’ю, всяке трапляється. Через кров можуть потрапляти різні бактерії, віруси, інфекції. Як клієнт і дорожить собою і своїм здоров’ям людина, ви повинні простежити, щоб інструменти були ретельно продезінфіковані.Заходи безпеки – обов’язкова умова вашого манікюру.

4. Під нігтями теж є шкіра.

гіпоніхій – самий нижній шар нігтьової пластини. Іноді при чищенні під нігтями утворюються білі «пластівці». Їх слід ретельно видаляти, вони заважають нігтю дихати. Використовуйте спеціальну полірувальну щітку для цього. Догляд за нігтями не обмежується тільки зовнішньою стороною, так само ретельно стежте і за внутрішньою.

Читайте також: Гарячий тренд в манікюрі: скляні нігті (фото і відео)

fionaelizabethmua

5.Обгризання нігтів і шкіри навколо призводить до рубцювання тканин

Любитель погризти нігті, стережіться – в кінцевому підсумку ви можете залишитися один на один з нігтями, зростаючими криво і навскіс. Дехто примудряється так обкусані нігті, що на місці укусів створюється рубцева тканина, яка впливає на нігтьове ложе і надалі воно може рости вгору і по діагоналі.

Коли ви обгризають нігті, ви пошкоджує нервові закінчення і вони втрачають чутливість

6.Механічні інструменти вбивають кератин.

Ніколи не погоджуйтеся на обробку нігтів і шкіри навколо них механікою, будь то полірування, шліфування або підпилювання. Такий спосіб нехай повільно, але вірно зніме весь шар кератину на ваших нігтях, що призведе до так званого «кільцю вогню» – червоний півколо, який з’являється під шкірою поблизу кінчика нігтя. Після такої обробки єдине, що може вирости на місці нігтя – це щось по тонкощі порівнянне з папером.

Читайте також: Як зробити місячний манікюр (покрокове керівництво)

7.Мікрослези

Здавалося б, який зв’язок – нігті і очі. Але вона є. Це тріщинки на підставах нігтів, ті самі, що чіпляються за одяг і дряпають очі. Тому варто приділити увагу не тільки маслу для кутикул і зволожуючим кремом для рук, але не забувати і про кінчиках нігтів. Необхідно підпилювати нігті металевою пилочкою кожні 2-3 дні.

fionaelizabethmua

Читайте також: 3 способи створення манікюру з трафаретами (покрокова інструкція з фото)

8.Попереднє «замочування» нігтів скоротить життя вашому манікюру.

Під час «ванночок» ніготь вбирає в себе воду, нігтьові пластини розширюються і стають плоскими. Лак наноситься практично відразу ж, але чи довго він протримається, не потріскається, – адже дуже скоро нігті остаточно висохнуть і стиснуться назад ?.

Скажіть тверде ні «замочування» нігтів!

9. І наостанок цікавий факт.

В деяких країнах на рівні державних законів видалення кутикул переслідується по закону.Іншими словами – воно заборонено. Жива тканина, що навколо нігтя повинна залишатися, а ось змертвілу білу, яка вже настовбурчилися, закон дозволяє зрізати. Але і з це ситуації працівниці салонів краси знайшли вихід: вони пом’якшують кутикули, відсувають їх і вуаля – закон не порушено, клієнт задоволений.

Будова натурального нігтя • EstPortal

Натуральні нігті вже можна вважати рідкістю, адже більшість регулярно нарощує їх, покриває гель-лаком, робить біоармування або виробляє інші маніпуляції.І щоб всі ці дії були вчинені правильно, майстер манікюру повинен знати анатомію нігтя. Адже ніготь виконує важливу захисну функцію, а не тільки є полем для дизайну.

Нігті – це рогові пластинки на тильній поверхні кінців пальців. Ніготь має вільний край, а три інші сторони обмежені валиками: заднім і бічними латеральними. Товщина нігтя становить менше 0,5 мм, але зазвичай не менше 0,3 мм.

анатомічна будова нігтя:

 • нігтьова пластина;
 • задній нігтьової валик;
 • латеральні нігтьові валики;
 • корінь нігтя;
 • вуздечка нігтя;
 • кісткова фаланга;
 • матрикс;
 • гіпоніхій;
 • епоніхій.

нігтьові валики оточують ніготь і в місцях з’єднання з нігтьової пластиною формують нігтьові пазухи . Необхідно майстру при нарощуванні нігтів звертати особливу увагу на ці зони, так як саме там акрилати (складні ефіри акрилової кислоти або її солі) починають відходити швидше за все.

Корінь нігтя знаходиться під заднім валиком.

Лунка нігтя – видима частина кореня нігтя, яка виступає з-під нігтьового валика у вигляді білуватого ділянки півмісяцевої форми.

епоніхія – жива шкіра в підставі нігтьової пластини. Хоча більшість помилково вважають його кутикулою. У міру зростання нігтьова пластина від’єднує нижній шар шкіри з-під епоніхія і як би тягне його за собою. Омертвілі тканини висуваються на поверхню зростаючого нігтя з-під валика живої шкіри. Цей тонкий шар шкіри і є кутикула . Епоніхій служить захистом кореня нігтя і його паросткової зони. Він формується за рахунок росткового шару епідермісу.Задній валик частково висихає і стає частиною нігтьової пластини і трохи наростає поверх нігтя.

Частина кутикули, яка розростається по довжині нігтя, займаючи часом майже його половину, називається птеригий . Він заважає наносити на нігті покриття і надає їм не естетичний вигляд. Тому її обов’язково видаляють фрезою або зрізають спеціальним інструментом.

Нігтьова пластина є результатом ділення клітин матриксу.Це Паросткова частина нігтя, яка тісно пов’язана з коренем. Матрикс і корінь нігтя не мають чіткої межі переходу. У той же час матрикс відноситься до паростковий шару епітелію, а сам ніготь становить вже роговий шар.

Матрикс бере свій початок у нігтьового ложа – гіпоніхій . онихобластів – клітини матриксу, які безперервно і дуже швидко діляться, і перетворюються на рогові пластинки нігтя, подовжуючи і потовщуючи його.Клітини матриксу дуже добре оснащені кровоносними судинами і нервовими закінченнями. Саме стан матриксу визначає якість нігтьової пластини, її товщину, довжину, швидкість росту і структуру. Якщо що-небудь відбувається з матриксом – це відразу ж відбивається на нігтьової пластини.

Вуздечка нігтя виконує фіксуючу функцію. Вона тримає ніготь на своєму місці. Вуздечка формується завдяки колагеновим волокнам гіпоніхій, які розташовані в бік фаланги і з’єднуються там з окістям.Гіпоніхій доходить до вільного краю нігтя, перетворюючись в шкірну складку під краєм нігтя.

Хімічний склад натурального нігтя і його фізіологія

Основою нігтьової пластинки є кератин – білок. Кератин являє собою складний протеїн і одночасно є одним з найміцніших білків у живій природі, який містить сірку. У хімічний склад нігтя входить кальцій, фосфор, цинк і, як не дивно, миш’як. Ще цікаво, що в нігтях міститься жироподібна речовина – холестерин.

Фізичні та хімічні аспекти функціонування нігтя безпосередньо пов’язані з роботою майстра з манікюру. Наприклад, необхідно знати, що нігті відмінно вбирають воду. Ще краще вони вбирають різні масла і жири, навіть краще, ніж це робить шкіра. З одного боку, це корисно знати при лікуванні і відновленні нігтя, а з іншого – це безпосередньо впливає на зчеплення нігтьової пластини з покриттями.

Нігті повністю залежать від шкіри. Якщо вона жирна, то і нігті можуть страждати такою проблемою, якщо пересушена – аналогічно.Перебуваючи в теплій і вологому середовищі, вони збільшуються в розмірі. Холод і сухість змушують нігтьову пластину стискатися в розмірі.

Такі властивості необхідно враховувати при виборі складу для покриття нігтя. Ніготь змінює свої характеристики і навіть розмір, значить і покриття повинне бути в міру еластичним, але при цьому залишатися щільним. Сучасні покриття міцніше, ніж нігтьова пластина приблизно в 20 разів.

Багатьох хвилює поява на нігтьової пластини поперечних борозен або білих зернистих плям (лейконихия).Все це пов’язано з матриксом і особливо впливом на нього, його травматичністю. Плями говорять про те, що був порушений процес зроговіння клітин. Це може бути пов’язано з порушенням обміну речовин. Якщо таких плям на нігтях багато, не зайвим буде звернутися за консультацією до дерматолога і терапевта, а далі при необхідності, то і до більш вузьким фахівцям.

Закономірності росту нігтьової пластини наступні: повністю вона зміниться лише через 3-4 місяці.Тому при відновленні і лікуванні нігтя, швидких результатів чекати не доводиться. Як не прикро, але у чоловіків нігті ростуть швидше, ніж у жінок. У холодну пору року процес зростання сповільнюється.

Взаємодія нігтя з штучним покриттям

Сам по собі ніготь є досить міцною і здатною до самовідновлення структурою. Багатьох цікавить питання: “Чи буде завдано шкоди власним нігтям при покритті різними засобами? У чому ж загроза і чи варто переживати? ”

Найбільш вразливою структурою нігтя є матрикс.Саме його пошкодження потрібно побоюватися в першу чергу, адже це може призвести до погіршення стану всього нігтя. Матрикс досить примхлива штука, яка реагує на будь-які зміни в організмі (підвищення температури, вібрації, кровообіг) і в навколишньому середовищі. Живильні речовини і кисень, які приносить приплив крові, дуже важливі для матриксу.

Поділ є головною функцією матриксу. При цьому материнська клітина після поділу готується до наступного, а нова клітина поступово насичується кератином і підштовхує вперед своїх попередниць, щоб вони формували нігтьову пластину, за рахунок цього ніготь росте.Клітини матриксу формують лунку нігтя. В ході існування, клітини матриксу, які проходять вперед, містять все більше кератину.

Життя нігтів не проста, вони приймають на себе і хімічні, і механічні дії. Особливо схильний до різних ударів вільний край нігтя. Нігтьова пластина змушена постійно протистояти зовнішньому середовищі. Багато хто думає, що нігтьове покриття несе тільки додатковий стрес нігтям, “нігті не дихають” та інше.

Акриловое або гелеве покриття позбавляє ніготь від потреби протистояти факторам зовнішнього середовища, тобто воно захищає ніготь від зовнішніх впливів.При цьому рогові клітини, які формують ніготь, не потребують прямому контакті з повітрям ( “диханні”), адже вся структура нігтя отримує кисень та інші поживні речовини виключно завдяки циркуляції крові. Чи існує покриття на нігтях або вони натуральні – це не має ніякого значення, якщо присутні порушення в місцевому кровообігу і стан шкіри рук. Але в першому випадку хоча б подряпини, миючі та інші негативні впливи будуть руйнувати лак, гель або акрил, а не сам ніготь.

Майстри і клієнти відзначають, що нігтьова пластина стає міцнішою і рівніше, нігті ростуть швидше при регулярному гелевом манікюрі. Звичайно ж існує і зворотна тенденція. Але вона характерна тільки в разі, якщо порушена процедура зняття гелю або нігтьова пластина пошкоджується майстром. Наприклад, коли при апаратному манікюрі фрезою спилюють не тільки гель, але і шар нігтьової пластини. Або коли роблять манікюр “під кутикулу”, перевищуючи допустиму навантаження на корінь нігтя і пошкоджуючи тим самим матрикс.

Натуральний ніготь – повноцінна біологічна структура, яка має свої закони функціонування і регулює себе сама. Це не означає, що будь-яке втручання є шкідливим, але значить, що воно може стати таким, якщо не знати принципів роботи цієї системи. Тому головний принцип, як і в будь-якій сфері догляду за собою – краса = здоров’я.


Анна БУНЯК

.