Ногти

Який лікар грибок нігтів на ногах: до якого лікаря звернутися з онихомикозом

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах?

оніхомікоз страждають люди різного віку, але в більшості випадків ураження нігтьових пластин діагностується у літніх пацієнтів, при сильному ослабленні імунітету і після тривалого лікування лікарськими препаратами. Захворювання заразне, передається контактним шляхом і через предмети домашнього вжитку, особистої гігієни від інфікованої людини здоровому. Який лікар лікує грибок нігтів на ногах і коли необхідно звернутися за медичною допомогою?

Консультація дерматолога

Лікування оніхомікозу проводить дерматолог або мікології.Доктор проводить огляд хворого, вислуховує скарги, з’ясовує, як давно з’явилися симптоми захворювання, чи немає супутніх системних патологій. Потім лікар призначає лабораторні дослідження для виявлення виду грибка, який спровокував розвиток інфекції.

Після отримання результатів аналізів дерматолог прописує протигрибкові мазі для зовнішнього застосування. При запущеному оніхомікозі може призначатися пероральний прийом антімікотіков, вітаміни та імуномодулятори. Якщо запалюється нігтьове ложе, відбувається приєднання вторинної бактеріальної інфекції, пацієнта направляють на хірургічне видалення нігтя.

Лікування оніхомікозу досить довго, може тривати від 3 місяців до 1 року поки повністю не оновиться рогова пластина. У цей період пацієнт повинен періодично відвідувати лікаря, щоб стежити за ефективністю терапії. При необхідності проводять заміну лікарських препаратів або коректують дозування антімікотіков.

Якщо грибок з’явився на тлі загострення хронічних захворювань, при вираженому імунодефіциті, пацієнта направляють на консультацію до профільного фахівця.Коли провокуючий фактор невідомий, проводять ретельне діагностичне обстеження.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Відвідати дерматолога необхідно при появі перших ознак зміни нігтьової пластини. До характерних симптомів грибка відноситься:

 • втрата блиску, пожовтіння нігтів;
 • поява борозенок, білих плям, горбків;
 • відшарування пластини від нігтьового ложа;
 • зміна кольору нігтя на коричневий, чорний, жовтий або сірий;
 • потовщення, шарування, подрібнення роговий пластини;
 • запалення, набряклість, болючість околоногтевого валика;
 • неприємний запах;
 • больові відчуття під час ходьби;
 • виділення сукровиця при натисканні;
 • піднігтьового гіперкератоз.

Патологічні зміни можуть спостерігатися з вільного краю, бічний або проксимальної боку нігтя. З урахуванням морфологічних ознак захворювання класифікують на нормотрофіческій і гіпертрофічний оніхомікоз.

Лабораторні дослідження

Для визначення природи захворювання лікар бере зішкріб з поверхні ураженої ділянки. Щоб підтвердити грибкову етіологію захворювання проводиться мікроскопічний аналіз, при цьому виявляються нитки міцелію або почкующиеся клітини найпростіших мікроорганізмів.Для визначення виду збудника роблять культуральний посів на поживні середовища. Це дослідження триває 2-3 тижні, але для правильного призначення медикаментозного лікування найкраще дочекатися результатів.

Викликати розвиток грибка нігтів на ногах можуть цвілеві, дріжджоподібні грибки або дерматофіти. У деяких випадках зустрічається змішаний тип інфекції, подібні симптоми спостерігаються у людей похилого віку. Під час проведення аналізу визначається чутливість патогенної мікрофлори до антимікотиками.

Людям з ослабленим організмом, страждаючим супутніми захворюваннями, призначають імунологічні дослідження. Серологічні реакції допомагають виявити в сироватці крові антитіла до грибків. Оцінити стан захисної системи можна і при проведенні алергічних проб. Подразники наносять на поверхню або втирають в шкіру, потім визначають характер негайного й уповільненого прояви.

Яке лікування призначає лікар

Дерматолог підбирає медикаментозні препарати з урахуванням виду збудника і ступеня тяжкості грибкової інфекції.На початкових стадіях онихомикоза досить проведення зовнішньої обробки нігтів на ногах:

 • Мазь Тербінафін діє на дерматофіти, плісняві і дріжджові мікроорганізми. Препарат порушує біосинтез білків, сприяє накопиченню сквалену в клітинах грибків і призводить до їх руйнування. Крем наносять на очищену поверхню нігтя 1-2 рази на день, курс лікування 3-6 місяців.
 • Клотримазол має широкий спектр фунгіцидної активності, додатково впливає на грампозитивні бактерії.Лікарський засіб слабо всмоктується в системний кровотік, накопичується в роговому шарі і зберігається там протягом тривалого часу, що дозволяє продовжити терапевтичний ефект навіть після закінчення застосування крему.
 • Екзіфін – це мазь на основі тербінафіну, що надає фунгіцидну дію на дерматофіти, диморфні і дріжджові грибки. Препарат наносять 1 раз на добу на поверхню нігтів і шкіру стопи. Тривалість лікування визначається лікарем.
 • Микоспор крем (бифоназол) лікує Дерматофітние оніхомікоз, кандидозний інфекцію.Крім того, ліки уповільнює вироблення поту, що зменшує гіпергідроз ніг. Це дуже важливо, тому що в теплому і вологому середовищі грибки розмножуються набагато активніше.
 • Лак Лоцерил (аморолфін) надає фунгістатичну і фунгіцидну дію. Препарат використовується для проведення монотерапії, якщо пошкоджено не більше 2/3 нігтьової пластини і для профілактики інфікування нігтів на сусідніх пальцях. Лаком покривають уражену область в кілька шарів, процедуру повторюють 2 рази на день.

Перед нанесенням крему або гелю на нігті слід ретельно розпарити стопи і сошлифовать пилою інфіковані ділянки до кордону здорових тканин. Потім суху поверхню змащують протигрибковим засобом. Під час лікування необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, правила особистої гігієни, не пропускати обробку нігтів, взуття та шкарпеток.

Системна терапія

При важких формах оніхомікозу, крім застосування кремів, потрібно прийом антімікотіков у вигляді таблеток.Який засіб призначити, лікар визначає за результатами культурального дослідження.

Показання до прийому таблеток від грибка:

 • виражений піднігтьового гіперкератоз;
 • поразку великої кількості нігтів на ногах;
 • неефективність зовнішньої терапії.

антимикотиком накопичуються в нігтях, волоссі і дермальном шарі шкіри. Вже через 2 тижні лікування активні речовини з фунгіцидними властивостями досягають концентрації, якої вистачить на 8-10 днів навіть після закінчення перорального вживання таблеток.

Терапію з обережністю призначають при нирковій, печінковій недостатності, порушеннях обміну речовин, хронічних захворюваннях судин, крові, при псоріазі. Протипоказаний системний прийом антімікотіков під час вагітності та в період лактації.

Загальна тривалість лікування залежить від стадії онихомикоза і може тривати від 6 тижнів до 6 місяців. При появі побічних ефектів проводять корекцію дозування або замінюють препарат.

Видалення нігтьової пластини

Хірургічне видалення нігтів зараз застосовується дуже рідко, так як це досить травматично і не завжди дає бажаний результат, відростила пластина може бути деформованою, після операції хворому потрібно тривалий відновлювальний період.

При глибокому грибку, ураженні нігтьового ложа використовують препарати, безболісно розчиняють рогову пластину. Одним з ефективних засобів є кератолітичний пластир, емульсія Ногтівіт, Ногтіміцін. Для видалення уражених тканин може знадобитися 1-4 процедури. Мазь наносять товстим шаром на ніготь і зверху заклеюють пластиром, залишають на 3-4 дні. Після цього пов’язку знімають, ноги розпарюють в теплій воді з додаванням соди. Пилою з високою абразивністю видаляють розм’якшений ніготь.

Після проведення процедури ложе регулярно обробляють антисептиками (хлоргексидин, фурацилін) для профілактики бактеріальної інфекції. Прийом протигрибкових препаратів не припиняють, поки не відросте здорова нігтьова пластина.

Лікування лазером

Одним з ефективних способів терапії оніхомікозу є вплив лазерним променем на уражені тканини і патогенні мікроорганізми. Перевагою даного методу є можливість глибокого проникнення до вогнища інфекції, зняття запалення і набряку.Процедура абсолютно безболісна, після неї не виникають ускладнення, які нерідко спостерігаються при системному прийомі антімікотіков.

Лазерну терапію дозволяється проводити тільки після консультації лікаря. Курс лікування становить 4-6 сеансів, які тривають не більше 20 хвилин. Позитивний результат досягається навіть при запущеній формі оніхомікозу.

Лікувальний педикюр

Для успішної боротьби з грибком перед застосуванням мазей рекомендується видалити зруйнований край нігтя.У домашніх умовах застосовують пилку або ножиці. Більш ефективно очистити нігтьову пластину в межах здорових тканин можна за допомогою професійного гігієнічного педикюру.

Процедуру виконує лікар-подолог спеціальним високошвидкісним фрезером. Стопу попередньо дезінфікують, нігті обробляють кератолітікамі для розм’якшення. Різними насадками доктор поступово сошліфовивать уражені тканини, за показаннями може бути проведено гелеве протезування пластини. До повного одужання проводять кілька сеансів (мінімум 2 рази на місяць), їх кількість залежить від ступеня тяжкості захворювання, числа уражених пластин і того, як пацієнт дотримується рекомендацій лікаря.

Подолог не тільки обробляє нігті, але і оцінює стан шкірних покривів стопи, може направити пацієнта на огляд до флеболога, ендокринолога при наявності не загоюються виразок, варикозного розширення вен. Спеціаліст консультує хворого про правила догляду за стопами в домашніх умовах, як правильно підбирати і обробляти взуття.

Грибок нігтів на ногах лікує дерматолог і мікології. Відвідати лікаря необхідно при зміні кольору і форми рогової пластини, появі борозенок, ямок або плям на її поверхні.Чим раніше буде призначена терапія, тим швидше відросте здоровий ніготь і не відбудеться глибокого поширення грибкової інфекції.

Грибок нігтів на ногах: Відео

До якого лікаря йти при грибку нігтів

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

Мікоз – це найвідоміше і поширене грибкове захворювання у людини.Паразитичні грибки вражають шкіру і внутрішні органи людей. Він має дві форми: дерматомікози – це захворювання шкіри і нігтів, і мікози внутрішніх органів. В основному часті вогнища ураження виникають на нігтях рук, ніг, і стопах.

Вдаючись до способів народної медицини, або при бажанні вилікувати недугу самостійно, немає 100% гарантії, що ви позбудетеся від грибка повністю. При появі симптомів відразу звертайтеся до дерматолога або мікологові. Лікування мікозу може тривати до року.

Як вибрати фахівця?

То який лікар лікує грибок нігтів? При перших симптомах слід відразу йти на прийом до лікаря-дерматолога. Спеціалізація такого лікаря дозволяє лікувати висипу, екземи, запалення сальних і потових залоз, дерматити та захворювання, викликані грибковими збудниками.

Після візуального огляду дерматолог призначить вам здати аналізи, зробити зішкріб на наявність грибка і відправить в лабораторію. По аналізах лікар визначить вид грибка, і запропонує варіанти подальшого лікування.Особлива увага приділяється зішкріб або фрагментами зараженого нігтя або стопи.

Після отримання інформації по аналізам, дерматолог буде вирішувати відправити вас до вузького спеціаліста – мікологові, або ж проводити лікування далі самому. Мікології також як і дерматолог призначає лікування грибкових і негрібковой заражень нігтів, шкіри, волосяного покриву, а також проводить лабораторні дослідження.

До негрібковой заражень відноситься:

 • Удари нігтів.
 • Забарвлення нігтьової пластини.
 • Зміна зовнішнього вигляду нігтя.
 • омозолення.

Призначення препаратів

До кожного мікозних захворювання потрібен індивідуальний підхід. Фахівці повинні скласти схему лікування, яка підбирається індивідуально. Схема лікування пацієнта залежить від виду мікозу, яким він заразився.

Самостійно купувати ліки для лікування, не має ніякого сенсу, т. К. Одні підходять тільки для пліснявих грибів

Який лікар займається грибком нігтів на ногах

Які лікарі лікують грибок нігтів і до кого з них йти

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol.Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

З грибком нігтів (оніхомікоз) можна звернутися до дерматолога, мікологові або хірурга, причому неважливо де грибок – на руках або ногах. Розберемося, чим вони відрізняються і хто з них краще.

Дерматолог

Лікар, який спеціалізується на захворюваннях нігтів, волосся, шкіри та її придатків називається дерматологом. Такий фахівець знайдеться в кожній клініці. Він призначить аналізи, діагностує оніхомікоз і призначити курс лікування.

мікології

Вузьконаправлений фахівець, займається вивченням і лікуванням грибкових захворювань. Лікаря мікології знайти набагато складніше, в державних поліклініках – велика рідкість. Він обійдеться дорожче дерматолога, але ефективність лікування буде вищою.

До мікологові пацієнтів направляє дерматолог, коли виявлений рідкісний вид грибка, запущена стадія або лікар не справляється з лікуванням.

Матеріал про видах і формах грибка.

Хірург

До появи протигрибкових засобів, оніхомікоз лікували хірургічним методом.Зараз до такого вдаються, тільки в запущених стадіях.

Процедура видалення нігтьової пластини болюча. Можливі сильні болі до 2 днів – поступово хворобливі відчуття йдуть. Лікар призначить знеболююче. Як мінімум тиждень після операції на ступню не можна наступати.

Якщо коренева частина нігтьової пластини здорова (хв. 4 мм від кореня), можливо протезування нігтя. Це позбавить від наслідків операції.

Існує безліч способів видалення нігтя. Детальніше про це читайте тут.

Де знайти лікаря

Дерматолога і хірурга можна знайти в більшості клінік вашого міста.

Підібрати фахівця в більшості великих міст можна у нас на сайті (тут).

Ціни

Середня вартість лікарів в Москві. У вартість не входять ціни на препарати!

Дерматолог:

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах, принципи лікування

Багатьом з нас знайомий вираз: «У мене, здається, грибок на нігтях ніг, але не знаю до якого лікаря звернутися».Дійсно, що це за недуга такий і хто його може вилікувати? Давайте про все по порядку.

Отже, якщо ви відчули свербіж в міжпальцевих просторі на ногах, що супроводжується почервонінням і лущенням шкіри, а при цьому з нігтями відбуваються незрозумілі речі: вони жовтіють, стають товщі, починають розшаровуватися, кришитися, а іноді і дуже неприємно пахнути, вказане вище вираз цілком може поставитися і до вас. Прямо скажемо, приємного мало, оскільки ці симптоми вказують на початок дуже неприємного захворювання, званого онихомикозом і викликаного паразитують на шкірі людини патогенними грибками .На думку медичних статистиків, в ряду найпоширеніших інфекцій воно йде відразу за респіраторними хворобами.

Постараємося коротко розповісти вам про те, які фахівці повинні і можуть повернути вам здоров’я і відновити душевний комфорт.

Йдемо до лікаря! Але до якого?

Якщо ви запримітили у себе перераховані симптоми, не впадайте у відчай і не впадайте в паніку, тим більше, не намагайтеся зайнятися самостійним лікуванням. Чим раніше ви зважитеся звернутися за допомогою до грамотного фахівця, тим зростуть ваші шанси на повне одужання від недуги.

Отже, до якого лікаря йти з грибком нігтів? Ми радимо вам перш за все звернутися до сімейного лікаря, якщо такий є, або до дільничного терапевта поліклініки, до якої ви прикріплені. Вони оглянуть вас і вислухають ваші скарги, після чого випишуть направлення до відповідного фахівця. В неявних випадках таким фахівцем буде лікар-дерматолог (в народі званий Шкіряник), який проведе комплексні лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження.Детальніше про те, як виконується аналіз на грибок в організмі, читайте тут.

Якщо діагноз мікоз не підтвердив, чи у вашому населеному пункті відсутній вузький фахівець саме з грибкових захворювань, про який ми скажемо трохи нижче, саме дерматолог займеться вашим лікуванням.

Він також володіє всіма необхідними знаннями в цій області, просто його безпосередня спеціалізація набагато ширше: це патології шкірного епітелію, пов’язані зі всілякими запальними, паразитарними, вірусними, бактеріальними, а також грибковими інфекціями.При грибку на ногах проблеми більш локальні і відносяться безпосередньо до роговим пластин.

Тут необхідно зробити невелике уточнення: колірні і структурні зміни нігтів можуть бути пов’язані також із захворюваннями внутрішніх органів або систем – подібний результат за підсумками диференціальної діагностики також цілком можливий. При такому положенні справ до терапії підключаться також інші фахівці.

У випадку ж, якщо симптоми оніхомікозу підтвердяться, при наявності відповідного штату в медичному закладі, вашим недугою займеться лікар, який спеціалізується саме на грибкових захворюваннях.Такий фахівець називається мікології.

Кілька слів про принципи лікування

Незалежно від того, ким проводиться лікування – дерматологом або мікології, вони будуть діяти за такою напрацьованою схемою:

 • спочатку складається індивідуальний план терапії;
 • здійснюється контроль за ходом лікування до досягнення остаточного позитивного результату;
 • призначаються профілактичні заходи.

Грибки, як і інші мікроорганізми, мають властивість пристосовуватися до дії навіть самих сильнодіючих медикаментів, тому найбільший ефект дає комплексне лікування захворювання, що включає в себе комбінацію таблетки + спеціальні лаки або мазі.У деяких випадках призначаються ін’єкції і вітамінні препарати. Лікар може порекомендувати також використання народних методів лікування, але тільки як доповнення до основного курсу терапії і під його наглядом.

У початкових стадіях захворювання можна вилікувати Батрафеном або Ціклопіроксоламіном -протівовоспалітельнимі антигрибковими лаками, за пару місяців повністю відновлюють нігті.

При більш важких випадках мікології може призначити засоби, здатні зняти уражений ніготь, наприклад, Ногтівіт або Ногтіміцін.Це препарати, які мають натуральну основу з ефірних масел, сприяють не тільки випадання хворого нігтя, але і досить швидкому відростання нового.

Батрафен
Ногтівіт
Ногтіміцін

А в самих запущених випадках без таблеток системного впливу обійтися не вдасться. При їх підборі лікарем враховується не тільки ефективність їх впливу в даному конкретному випадку, але і індивідуальна переносимість хворого та можливі побічні ефекти.

На жаль, процес лікування, особливо при запущених випадках, іноді може тривати кілька місяців. Тому дуже важливі терпіння і неухильне виконання рекомендацій лікаря.

Коли симптоми хвороби остаточно відступають, лікар призначає подвійне повторне обстеження, що включає і здачу лабораторних аналізів. Перше проводиться безпосередньо після закінчення курсу терапії, наступне – через місяць. При підозрі на рецидив лікар може призначити повторне лікування.

У висновку – про заходи профілактики

Необхідно пам’ятати: недотримання рекомендованих лікуючим фахівцем профілактичних заходів загрожує поверненням захворювання.

І не забувайте про основні запобіжні заходи, як то:

 • не нехтуйте щоденними гігієнічними процедурами для стоп, обов’язково мийте ноги вечорами;
 • охороняйте від травм нігтьові валики і шкіру на стопах;
 • регулярно мийте й просушуйте взуття.На сайті ми писали про засоби і способи обробки взуття від грибка;
 • в місцях загального користування (лазні, сауни, басейни, пляжі, спортивні зали і т.д.) майте при собі змінне взуття і ніколи не користуйтеся чужою;
 • періодично обережно протирайте квартири від грибків засобами, рекомендованими лікарем;
 • нарешті, ще раз нагадуємо: при перших же підозрілих симптомах, що нагадують грибкове захворювання, без зволікання звертайтеся до дерматолога або мікологові.

Запорукою швидкого і остаточного одужання є своєчасне звернення до лікаря!

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах: до кого звертатися, лікування

Назавжди позбутися від грибкових захворювань нігтів на ногах можна лише за допомогою фахівця. Проблема ускладнюється різноманітністю симптоматики і способів зараження, а також збудників хвороби. Неправильне або передчасно зупинений лікування провокує повернення недуги.Тому при виявленні ознак інфекції на ступнях слід негайно отримати кваліфіковану консультацію.

Зміст:

 1. До якого лікаря звернутися?
 2. Діагностика інфекції
 3. Основні ознаки онихомикоза
 4. Традиційні способи терапії

Хто лікує грибок?

Діагноз повинен встановлювати лікар, щоб вибрати дієве лікування, яке допоможе швидко позбутися від хвороби і не допустити ускладнень.Часто задають питання: до якого лікаря звернутися в першу чергу? Для початку рекомендується відвідати дерматолога – фахівця широкого профілю, що займається проблемами шкіри. Доктор проводить огляд, визначаючи характер захворювання.

При необхідності пацієнт буде направлений на прийом до мікологові. Крім базового дерматологічного освіти він отримує знання за спеціалізацією «Мікологія». До компетенції такого лікаря входить:

 • терапія грибка шкірних і волосяних покривів, а також нігтя;
 • знання причин і факторів ризику зараження мікозом, а також повного переліку грибів, які паразитують на людині;
 • обізнаність про особливості розвитку інфекції;
 • прийоми профілактики, аби запобігти повторенню поразок;
 • проведення наукових та лабораторних досліджень, мета яких – визначення збудника захворювання, контроль проміжних і підтвердження остаточних результатів.

Поліклініка невеликого населеного пункту не завжди має в своєму штаті мікології. Такий лікар зазвичай практикує в дерматологічних диспансерах або спеціалізованих центрах. Тому нерідко лікування пацієнта від початку і до завершення веде дерматолог. У його компетенції знаходяться різні інфекції і запалення шкіри і слизових оболонок.

Етапи діагностики захворювання

Незалежно від того, який лікар проводить лікування грибка нігтів на ногах, алгоритм його спілкування з пацієнтом виглядає приблизно так.

1. Зовнішній огляд та опитування про захворювання (збір анамнезу). Лікар візуально вивчає постраждалі від грибка зони (шкіру стопи, нігті). Доктор має право звернутися до відвідувача з питанням про його звички і заняттях, наприклад, відвідини басейну, спортзалу, спілкуванні з тваринами. Отримані відомості допоможуть виявити джерела інфекції. Велике значення має інформація про членів сім’ї: чи не хворіють вони онихомикозом.

2. Лабораторні дослідження. Досвідчений мікології відразу дає пацієнтові направлення на цілу серію аналізів, перш ніж почати лікувати.

 • Основний аналіз – зішкріб з ураженої ділянки. За допомогою стерильного скальпеля роблять забір тонких лусочок шкіри зі стопи і ороговілого шару з пластини. Матеріал вивчають під мікроскопом, щоб виявити клітини паразита, що поширює інфекцію. Термін готовності аналізу – близько доби.
 • Загальний аналіз крові і сечі. Лікар призначає його на етапі діагностики та після того, як пройде лікування. Відсутність інфекції у внутрішніх органах дозволяє переконатися, що грибок подолано.Іноді призначаються спеціальні аналізи крові: на антитіла (для визначення стадії онихомикоза), на алергічні антитіла (при виборі медикаментів).
 • Бактеріологічний посів. Частинки ураженої пластини і шкіри прилеглої ділянки ноги поміщають в середовище, сприятливе для розвитку мікозу. Через 2-3 тижні суперечки починають проростати, підтверджуючи наявність інфекції. Цей аналіз точний, але надто тривалий.
 • ПЛР-тест. Безпомилкове і просте дослідження мазка, взятого з ураженої ділянки стопи, дозволяє діагностувати грибок, що протікає в гострій або хронічній формі.За допомогою цього аналізу визначають мікоз, навіть якщо його не показав бакпосев. ПЛР-тест протягом декількох годин виявляє навіть поодинокі клітини паразита.

3. Повторна консультація. За результатами лабораторних досліджень лікар формує індивідуальний план терапії, що залежить від типу паразита. Наприклад, плісняві і дріжджові гриби потрібно лікувати різними препаратами.

Терапія триває від декількох місяців до року. При запущеній стадії іноді проводиться повторна терапія.

Основні симптоми

Часто запитують: які зовнішні зміни говорять про те, що пора звернутися до лікаря? На початковій стадії зараження інфекція розвивається безсимптомно. На оніхомікоз можуть вказувати лущення шкіри навколо пальців, поява на пластині невеликих білих смужок і цяток. Далі симптоми посилюються, дискомфорт посилюється:

 • в нижній частині ноги свербить шкірний покрив, навколо нігтя спостерігаються почервоніння і запалення;
 • пластина руйнується – відбувається розшарування, можливо розтріскування і деформації;
 • колір з тілесного переходить в жовтий, сірий, іноді в чорний.

Уже при перших ознаках грибка бажано звернутися в поліклініку, щоб не допустити переходу процесу в хронічну форму і проникнення недуги у внутрішні органи.

Лікування грибка традиційними способами

Щоб повністю позбавитися від оніхомікозу, доведеться пройти тривалий курс комплексної терапії. При виборі медикаментів лікар керується результатами аналізів і обов’язково враховує індивідуальні особливості організму пацієнта.

Зазвичай фахівець призначає препарати для місцевого застосування. Ними можна ефективно лікувати хворобу в початковій стадії при своєчасному зверненні за медичною допомогою.

1. Мазі, креми і рідини. Перед їх застосуванням ретельно миють ноги, розпарюють уражену ділянку. Після цього витирають ступні насухо і застосовують засіб за інструкцією. До найбільш ефективних препаратів відносяться: Мікозан (мазь або сироватка), Нізорал (крем), Канізон (мазь, розчин або крем), Екзодерил (від дріжджових грибків), Тербінафін (недорогий крем), Ламізил (спрей), біфосіна (крем, порошок , розчин або спрей).

2. Лаки – Лоцерил, Батрафен, Ціклопірокс. Це не декоративні, а спеціальні косметичні засоби, що використовуються на перших етапах захворювання. Перед застосуванням ноги на 15 хвилин опускають в гарячу ванночку з додаванням господарського мила і соди, ретельно шліфують пилкою, очищають і знежирюють спиртом. Після цього наносять лак (1-2 рази на тиждень). Паралельно необхідно проводити лікування ступні за допомогою антигрибкового крему.

Лікар коригує методи впливу в залежності від агресивності грибка нігтів на ногах.Можуть бути призначені лікування лазером або рідким азотом, апаратна чистка, а іноді – хірургічне видалення. Звичайна поліклініка не надає подібних послуг: такі процедури здійснюються в спеціалізованих центрах.

У запущених випадках лікар прописує пацієнту таблетки – системні антімікотікі, в основі яких лежить різний діюча речовина:

 • флуконазол – Форкан, Флуконазол, Дифлюкан, Флюкостат;
 • ітраконазол – Ітразол, Ірунін, Орунгал;
 • кетоконазол – Фунгавіс, Нізорал;
 • тербинафин – Тербізіл, Тербінафін.

Таблетовані засоби від грибка

.