Ногти

Як підстригти правильно коту нігті: як правильно стригти в домашніх умовах

потрібно, можна і як часто, як провести процедуру?

Багато господарів кішок часто задаються питанням – чи потрібно підстригати нігті тваринам. Будинки вихованці живуть в особливих умовах – пересуваються по підлозі і килиму, які м’яко діють на лапи. Когтеточки теж не так дієві в порівнянні з природними умовами.

Чи можна стригти кігті кішці

Часто процедура підстригання вихованцеві кігтів стає необхідністю. Це потрібно робити з урахуванням того, що в містах часто кішки не гуляють на вулиці, а відростаючих кігтики не про що сточуватися.Бічний кіготь на передніх лапах може вростати і заподіювати сильний біль.

Стан нагідок також залежить від породи тварини. Сфінкси, перси частіше стикаються з описаними проблемами. Перси схильні до надмірного відростання і відшарування рогової частини кігтя, якщо в їжі не вистачає вітамінів В і D.

Кігті їм потрібно періодично підстригати. Також у них часто формуються ковтуни з вовни між пальчиками на лапках, які рекомендується прибирати.

З плином часу у всіх кішок можуть відбуватися аномалії.

Важливо!

Важливо робити обрізку шотландським висловухих кішок. Якщо вони зачепляться, то можуть отримати серйозну травму рогового відростка. Ця порода характеризується грайливістю і тому легко може поранитися.

Чи потрібно стригти кішці нігті?

Якщо кішка псує меблі, не хоче користуватися царапкой, проявляє агресію до людей або у неї неправильно ростуть кігті (зустрічається це досить часто), то їх краще підрізати.

Іноді навіть під час ігор з господарем кіт не може контролювати небезпечну зброю, чіпляючись за навколишні предмети і завдаючи травми людині, ризикуючи одночасно нанести травму і собі.

Якщо в будинку кілька кішок, вони постійно носяться, б’ються, ранячи один одного, слід підстригати їм кігтики.

Довідка!

Багато хто не відразу помічають, що кігті у тварини вростають в подушечки лап, в зв’язку з чим на поверхнях по всьому будинку може залишатися кров. У такій ситуації обов’язково потрібно підстригання.

Анатомія кігтів

Котячий кіготь – складно влаштована система, що складається їх м’язів, суглобів, сухожиль і зв’язок.Це дає можливість тварині випускати його і знову ховати.

Видима частина кігтя складається з 2-х частин: рогова оболонка і пульпа – жива частина з кровоносними судинами і нервовими закінченнями. Отстрігать можна тільки верхню рогову оболонку, зачіпати пульпу категорично заборонено. Для цього достатньо видалити всього 2 мм кінчика кігтя.

Періодично з пазурів знімається старий шар у формі чохольчика. П’ятий кіготь на передніх лапах розташований на задній стороні і ніколи не сточується.Згодом він може згортатися і вростати в шкіру.

Важливо!

Слід регулярно перевіряти довжину – на задніх лапах вона менше, ніж на передніх.

У яких випадках потрібно стригти?

Коли вихованець живе в будинку і не виходить на вулицю – не потребує захисту. У нього є все для комфортного життя – житло, їжа, вода, увагу. У зв’язку з цим найнебезпечніше зброю кішки часто застосовується не за призначенням, завдаючи шкоди.

Сильно відросло кіготь загинається і робить боляче подушечкам пальців при ходьбі кішки.Заводчикам рекомендується знайомити кошенят з кусачками з дитинства, тоді проблем в майбутньому не виникне.

Якщо кіт дорослий, а кігті потрібно підстригати перший раз, потрібно запастися терпінням для привчання його до відходу. Звичайна обрізка не зажадає складних навичок і виконати процедуру цілком реально самостійно в домашніх умовах.

Аномалії: відшарування, роздвоєння кігтя

Коли в раціоні вихованця немає порушень і кігті зістригали тоді, коли потрібно, в будинку розміщена когтеточка, але кігті продовжують розшаровуватися або роздвоюватися – це привід для занепокоєння за здоров’я тварини.Якщо кішка періодично кульгає і не дає чіпати лапи, це свідчить про поразку.

При травмі, неправильної обрізки в м’які тканини може проникнути інфекція. Це запалення носить назву паронихия, а при утворенні нагноєнь – піоніхія. У ситуації, що склалася найправильніше рішення – відвідування ветеринара з метою:

 • здачі аналізів вихованця;
 • постановки точного діагнозу і призначення лікування.

Часто при інфекційному ураженні потрібен курс антибіотиків, або навіть проведення операції – розтину і дренажу інфікованої рани, видалення кігтя.

Ще одна причина розшарування нігтів – їх аномальне зростання. Як правило, таке трапляється у старих тварин, коли щітовітка виробляє занадто багато гормонів.

До патологій також слід відносити грибки. Виникають вони під впливом травмування або неправильної підстригання. Основні ознаки грибкового ураження:

 • неприродний колір;
 • ущільнення і потовщення;
 • набряк і гіперемія навколо;
 • біль в лапі, від чого кішка починає кульгати;
 • кіт часто лиже, кусає лапу.

Довідка!

Лікують грибок спеціальними мазями за призначенням ветеринара, іноді додатково показано пероральне лікування протизапальними засобами.

Що робити, якщо кіготь заважає?

Якщо господар постійно зауважує дискомфорт кішки при чіпляння кігтями об килим, м’які меблі і т.п., потрібно перевірити кігтики вихованця. Можливо це ознака їх надмірного зростання і необхідності підстригання.

Інші причини

Можна виділити й інші причини підстригання кігтиків у кішки.Наприклад, вихованець псує меблі, взуття, не реагує на царапки, може подряпати господаря або інших мешканців квартири, особливо, якщо в будинку є маленькі діти.

При неправильному зростанні кігтів стрижка їх потрібна обов’язково.

Як підстригти кішці кігті?

Після перевірки наявності всіх необхідних інструментів, слід приступити до обробки нігтя – спочатку налаштувати на процес самого кота.

Інструменти

Важливо!

Господарю повинен придбати і використовувати спеціальний когтерез, про всяк випадок під рукою мати зупиняють кров засіб і антисептик.Ні в якому разі не можна використовувати звичайні ножиці!

когтерези бувають декількох форм:

 • спеціальні ножиці – підійдуть для підстригання кінців;
 • типу гільйотини – потрібні для підстригання занадто довгих кігтів (когтерезкі).

Форма підбирається з урахуванням індивідуальних особливостей тварини. Головне – гострота інструменту, щоб не поранити тварину і не деформувати ніготь тупими кусачками.

Як провести процедуру правильно спеціальними ножицями або гільйотиною?

Щоб процедура не завдала болю кішці, потрібно уважно оглянути кіготь, вивчити його будову і зрозуміти де закінчується пульпа.Найчастіше кігті добре проглядаються на світло. Заборонено зачіпати пульпу, інакше станеться сильна кровотеча, що провокує запалення.

 1. Подушечку лапки міцно стискають між великим і вказівним пальцем.
 2. Акуратно состригается самий кінчик.
 3. Під час підстригання щипчики розташовуються перпендикулярно до кігтям.
 4. Після процедур місця зрізів можна згладити м’якою пилкою, щоб згодом не відбулося відшарування.

Лайфхак стрижки

Зростання кігтів кожної тварини індивідуальний, господар повинен звертати увагу на цей процес, щоб визначити періодичність підстригання.Ось кілька правил і порад, які зроблять процедуру менш складною:

 1. Молодим вихованцям підстригання проводиться раз в 3 тижні, з 2-х років – один раз за місяць буде досить.
 2. Якщо кігті слабкі і сильно обламані – потрібно екстрено зрізати їх.
 3. Лапи літніх кішок рекомендується оглядати частіше, так як їх кігтики тоще і можуть врізатися в подушечки, завдаючи сильного болю.
 4. При врослому пазурі слід відвезти кота до ветеринара, а не приймати ніяких заходів самостійно.
 5. Деякі кішки не сприймають процедуру, в такій ситуації потрібен помічник, який потримає тварина.
 6. Відразу після підрізання потрібно дати тварині щось смачненьке, щоб він подумав, що його мучили.
 7. Важливо пам’ятати, що у кішок хороша пам’ять, і вони можуть бути мстивими, не потрібно ображати їх без приводу, постаратися провести процедуру якомога лояльніше, коли вихованець буде в гарному настрої.

Як часто (коли ?!) стригти кішці нігті?

Частота підстригання індивідуальна для кожної тварини.Її встановлюють відповідно до зростання кігтів. Як правило, процедура реалізується 1 раз на місяць і цього цілком достатньо.

Що робити, якщо ви поранили кішку в процесі?

В разі травми кішки під час підстригання кігтів бажано тримати напоготові перекис, йод і дитячу присипку. Ранка обробляється перекисом і присипається тальком. Важливо знати, що кров у кішки в зоні пульпи може йти досить довго – не менше 2 ми
нут.

Підготовка до першої процедури

Рада!

Перед першою процедурою знадобиться ловити відповідний момент, особливо це стосується дорослих кішок.Краще, якщо вихованець буде ситий, втомлений, сонний.

Це нормально, якщо Ваш вихованець буде чинити опір і не давати Вам свої кігті – саме тому важливо “піймати” момент.

Не рекомендується переривати його за грою і починати стригти кігті. Деякі господарі для запобігання травм – своїх і тварини – сповивають його. Почати варто з легкого погладжування по лапок, зміщуючись на подушечки, які поступово трохи придавити до появи кігтики.

Якщо починати робити це вже з маленького віку, то кошеня швидко звикає і сприймає обрізання нігтів, як необхідність.У будь-якому випадку слід запастися терпінням.

Процес привчання і рекомендації: що робити, якщо не дається?

Коли в будинку з’являється маленьке кошеня – потрібно відразу подумати про стрижку кігтиків. Робити це важливо з дитинства, щоб у міру дорослішання вихованець не боявся незнайомих інструментів.

Важливо!

Процедура проводиться тільки тоді, коли у кішки гарний настрій, вона лащиться.

Спочатку вона буде йти і відсмикнути лапки – перешкоджати не треба.Привчати потрібно поступово, не вдаючись до насильства.

Коли вихованець дозволить погладити подушечки лап – потрібно дати йому ласощі. Через деякий час такий масаж сподобається кошеняті, і він буде сам підставляти кігтики.

З якого віку слід починати процедуру з кошенятами: від 2.5 місяців?

Насправді тут діє просте правило – чим раніше почнете, тим менш болісно сприйматиметься процедура згодом. Тому з 2-3 місяців можна починати спокійно стригти нігті вашому кошеняті.Головне, намагайтеся максимально акуратно і слідувати нашій інструкції.

Корисне відео

Як правильно постригти кігті гільйотиною?

Про те, як підстригти гільйотиною і не поранити свого улюбленця – можна подивитися детальніше у відео нижче.

І ножицями …

А для любителів ножиць – ми підібрали наступне відео.

Висновок

Виховання кішки в першу чергу залежить від господаря і його методів.У здорової тварини з правильним вихованням стригти кігті не знадобиться. В інших випадках це буває гострою необхідністю, головне проводити процедуру обережно, обов’язково після цього хвалити і заохочувати кота.

Як правильно підстригти кігті кішці?

Опубліковано: 5 жовтень 2017 року
Переглядів: 32210

Чи потрібно кішкам стригти кігті? Якщо так, то як часто і як правильно це робити? Розберемо ці питання разом!

Навіщо кішці стригти кігті?

В умовах вуличного проживання кігті у кішок оновлюються і заточуються природним чином: під час залишення територіальних когтевих міток, лазіння по деревах, пересування по різним видам грунту і поверхонь, подолання великих відстаней.

Домашні вихованці в основному пересуваються набагато менше і частіше ходять по більш м’яких поверхнях, тому, одних когтеточек для «ідеального манікюру» може не вистачити. Сильно відросло кігті вростають в подушечки лап і завдають кішці не тільки дискомфорт, але і сильний біль. Зачепившись кігтем за тканину, кішка може травмувати себе не тільки самі кігті, але і лапи. Особливо такого травматизму схильні кошенята. Від довгих кігтів страждають не тільки самі кішки, але і меблі, шпалери в квартирі, а нерідко і самі господарі.Тому з проблемою можна і потрібно боротися. Виправляти ситуацію господарям доводиться за допомогою спеціальних когтерези і власної майстерності.

Як часто можна стригти кігті?

Всі кішки індивідуальні, і швидкість відростання кігтів – не виняток. Можливо, вашій кішці буде потрібно «манікюр» раз на тиждень, а сусідської – раз на кілька тижнів, і навпаки. Так само слід пам’ятати, що кігті відростають нерівномірно, ті один коготок на лапі може бути вже довгим і гострим, а інші ще короткими.На передніх лапах кігті набагато гостріше і відростають швидше, ніж на задніх.

В середньому коригувати довжину пазурів рекомендується один раз в 3-4 тижні.

Як правильно підстригти кігті кішці?

1. Озбройтеся спеціальним інструментом. Звичайні манікюрні ножиці – навіть дуже хороші – на цю роль не підходять. Котячий кіготь по структурі відрізняється від нігтя людини. Якщо його вкорочувати манікюрними ножицями, він почне кришитися і розшаровуватися.Краще придбайте спеціальний інструмент, що враховує анатомічну будову котячого кігтя, виготовлений з якісної сталі і має відмінну заточку для максимальної ефективності.

Це можуть бути когтерези й гільйотини Show Tech (є різні розміри і форми відповідно до розміру вихованця). Спокійним, привченим до грумингу кішкам підійде гриндер Moser.

2. Забезпечте гарне освітлення місця, де будете стригти кігті.

3.Приголубте кішку. Нехай вона буде розслаблена і задоволена. Проводячи процедуру, не метушіться, будьте спокійні і акуратні, щоб кішка відчувала ваш спокій і впевненість.

4. Зафіксуйте кішку в зручному для стрижки кігтів положенні. Ви можете зробити це самі або закликати помічників: все залежить від темпераменту вашої кішки і її ставлення до гігієнічних процедур. Деякі вихованці абсолютно спокійно переносять підрізування кігтів, інших досить притримати однією рукою, треті влаштовують битву не на життя, а на смерть, і з ними насилу справляються кілька людей.Будьте уважні, слідкуйте за своєю безпекою і безпекою вихованця. Якщо кішка виривається, акуратно обмотайте її рушником або пледом, щоб вона не дряпалася і не тікала.

5. Обережно натисніть кішці на подушечку лапи, щоб виступив коготок. Акуратно обріжте кожен кіготь, не зачіпаючи кровоносні судини (рожевий ділянку добре помітний під білою пластиною кігтя). Обрізуйте кіготь на відстані не менше 2 мм від судин. Якщо зачепити посудину, почнеться кровотеча і кішка буде відчувати сильний дискомфорт.

Якщо ви все ж зачепили кровоносну судину, обробіть ранку хлоргексидином. Потім затисніть марлевим тампоном, щоб зупинити кров, або застосуйте спеціальну зупиняють кров пудру (наприклад, Bio-Groom Sure Clot).

6. Закінчивши процедуру, обов’язково похваліть кішку і почастуєте її ласощами. Вона це заслужила!

Огляд інструментів
 • Ножиці. Манікюрні ножиці для вихованців використовувати не можна, інакше кігті почнуть ламатися і розшаровуватися.Однак в зооіндустрії є свій аналог наших ножиць – компактна когтерезка, яку дуже зручно використовувати для укорочення кігтів у кошенят і невеликих тварин. Такі ножиці дозволяють провести процедуру легко і м’яко.

 • Кусачки, або, як їх ще називають, великі когтерези (наприклад, Comfort Large Show Tech). Це класичний інструмент для підрізання кігтів у дорослих кішок і собак. Краще вибирати когтерез з обмежувачем для безпечної процедури і з ручкою з нековзкого силікону для більшої зручності.Гостра ріжуча поверхня з якісної сталі робить процедуру комфортною і безболісною для вихованця.

 • Когтерез-гільйотина. Цей інструмент працює за іншим принципом, ніж ножиці і кусачки. Під час процедури кіготь поміщається в спеціальне утримує отвір, потім грумер натискає на ручки і кінчик кігтя зрізається лезом. В результаті виходить швидкий, рівний і акуратний зріз. Але у інструменту є і свій недолік: через який утримує отвори його не можна швидко зняти з кігтя, а це підвищує ризик травми.Тому гільйотину рекомендують використовувати для спокійних, привчених до грумингу вихованців.

 • Гріндер. Це найбільш безпечний інструмент укорочення кігтів, ідеальне рішення для тих, хто боїться поранити вихованця. Це щось на зразок електричної пилки, на зразок тих, що використовують для апаратного манікюру в салонах краси. Зручніше використовувати бездротові компактні Гріндер з різними швидкостями роботи і набором насадок (наприклад, у Nail Grinder 4 змінні поліруючі головки).Це дозволить налаштувати інструмент під конкретного вихованця. Гріндер підходить для всіх вихованців: собак, кішок, тхорів, гризунів і птахів.

Намагайтеся створювати вихованцеві тільки приємні асоціації з грумінг: це значно полегшить догляд за вашим улюбленцем.

можна кішці стригти кігті, для чого і як правильно, альтернативні рішення

Переглядів: 604


604

Час читання: 8 хвилин

Чи можна кішці стригти кігті – чим і як правильно

Зміст

Сучасні кішки, що живуть в міських квартирах, втратили мисливські навички, але гострі кігті у них залишилися і часто доставляють чимало неприємностей як самих власникам, так і їх господарям.Нерідко страждають диван, шпалери, і гнів людей обрушується на голови вихованців. Тому виникає питання: чи можна кішці стригти кігті. Ветеринари відповідають: можна і навіть потрібно.

Навіщо потрібно стригти

Природа подбала про кожній живій істоті, і кігті кішці дані не для краси. У природних умовах проживання кігті допомагають кішці полювати за здобиччю і рятуватися від сильніших супротивників. За допомогою кігтів тварина легко забирається на дерево, йдучи від собаки і іншого ворога.Але навіщо вони домашньої кішці, яка весь світ бачить тільки з вікна квартири?

Багато власників вважають, що кігті кішці тільки заважають. А вже скільки неприємностей вони доставляють господарям пухнастих вихованців, не перелічити:

 • чіпляються за килими, штори, м’які меблі;
 • під час ігор випадково або навмисно можуть подряпати, поранити людину.

Невиховані кішки нерідко приймають за когтеточку диван, крісла або килим.І навіть якщо розставити, розкласти когтеточки в кожній кімнаті, вихованець ні-ні, та залишить сліди гострих кігтів на меблях. Вихід один – підстригати кігтики, щоб вони не були такими гострими.

Для тварин, які беруть участь у виставках, підстригання кігтів – обов’язкова процедура. Рекомендується робити це також:

 • перед в’язкою;
 • відвідуванням ветеринара.

Маленьким кошенятам, хоча у них поки що більш м’які кігті, ніж у дорослих кішок, рекомендується теж підстригати їх, щоб не травмувати маму-кішку під час годування, а заодно і привчити до маніпуляції.Чим раніше це почати, тим менше опорів з боку вихованця господар зустрічатиме пізніше під час косметичних процедур.

Важливо!

Кігті ні в якому разі не можна підстригати кішкам, які мають можливість гуляти на вулиці: так можна позбавити їх можливості захищатися, що може привести до серйозних травм і навіть загибелі вихованця.

Як правильно стригти

Починати підстригати кігті кошеняті можна вже з 2-3-місячного віку.У цей час вони ще м’які, до напівроку кігті тверднуть. Зручний час для стрижки – після годування та ігор. Кошеня хоче спати і не буде чинити опір, тому процедура буде травмобезопасной як для тварини, так і для його господаря.

Рада!

Щоб привчити кошеня, під час ігор і ласк м’яко погладжуйте його лапки, масажуйте подушечки, злегка натискаючи на них і стимулюючи появу кігтиків.

Для процедури найкраще придбати спеціальний когтерез, але можна скористатися і звичайними манікюрними ножицями або щипцями.Ножиці не завжди зручні – стрижка твердих кігтів у дорослих вихованців потребують зусиль. Не рекомендується використовувати ножиці із закругленими кінцями, оскільки ними можна травмувати подушечки лап.

Крім ножиць, необхідно приготувати пилку, ватний диск і перекис кисню – вони будуть потрібні в разі можливих травм для знезараження і зупинки кровотечі.

Якщо кошеня з дитинства привчений до процедури, можна впоратися одному, якщо активно чинить опір, краще залучити помічника – щоб той заспокоював і утримував кішку, щоб уникнути травмування.Особливо активних можна на час косметичних процедур сповити, але, якщо кіт відчайдушно чинить опір – краще відкласти маніпуляцію або зробити це у ветеринарній клініці.

Важливо!

На передніх лапах підстригати кігті потрібно не рідше двох разів на місяць, на задніх досить одного.

Перед роботою продезінфікуйте інструменти і ретельно вимийте руки. Виберіть в кімнаті світле місце, заспокойте кішку, потім візьміть в ліву руку її лапу, натисніть на подушечку: вихованець випустить кігті.Зверніть увагу – у кішок дуже близько до відростила частини кігтики розташовані кровоносні судини і нервові закінчення, тому обрізку слід проводити не ближче 2 мм до рожевої частини кігтя. Якщо кігтики занадто жорсткі, можна злегка підпиляти край.

У зоомагазині можна купити спеціальний інструмент для догляду за котячими кігтями – когтерез. Він має вигнуту форму і робить процедуру безпечною. Когтерези бувають декількох видів:

 • спеціальні когтерези-ножиці.Вони охоплюють коготок по периметру і запобігають його ушкодження.
 • щипці. Мають обмежувач, який не дозволяє відрізати занадто велику частину кігтя, і роблять зріз якісним, виключають розшарування когтевой пластинки;
 • «гільйотина» – використовувати потрібно з обережністю, оскільки важко контролювати маніпуляцію;
 • електричний гриндер. Професійний інструмент грумерів і ветеринарів.

Найзручніше користуватися щипцями, направляючи їх рух під кутом, щоб після підстригання кіготь мав гострий кінець, схожий на «стрілку».Перед цим уважно розгляньте кіготь, щоб визначити, де розташований кровоносну судину. Якщо він випадково буде пошкоджений, обробіть ранку перекисом водню.

Гострі краї кігтя після маніпуляції злегка відполіруйте пилкою. Після процедури обов’язково приголубити вихованця, почастуєте його улюбленими ласощами. Тоді у нього виробиться хороший інстинкт, і такі маніпуляції кіт не буде сприймати як щось неприємне.

Важливо!

Представники деяких порід вимагають більш частої стрижки кігтів.У персів і сфінксів вони ростуть набагато швидше, тому слід регулярно оглядати лапи вихованця і вирішувати – стригти або поки рано.⁠

Деяких тварин привчити до гігієнічних процедур складно. Не завжди виходить заспокоїти їх ласкою або ласощами. Іноді агресія під час підстригання кігтів у вихованця пояснюється тим, що колись йому завдали болю. В результаті виробився інстинкт, тому таких тварин рекомендується або стригти удвох, або проводити косметичні маніпуляції у ветеринарній клініці.Фахівці вміють знайти підхід до будь-якій тварині і підстрижуть кігтики навіть самому норовистому коту.

Інші рішення

Природою у кішок закладений інстинкт – вони самі доглядають за своїми кігтиками. Починаючи з місячного віку, кошенята заточують їх зубами, дряпають підстилку, використовують когтеточку або інші предмети, знімаючи отмершую зовнішню оболонку кігтя.

Щоб зберегти меблі та інші предмети інтер’єру від пошкоджень, власники шукають різні варіанти.Хорошим методом виховання і захисту меблів є когтеточка. Її можна купити в зоомагазині або виготовити самостійно. Дошка або стовпчик з грубим твердим покриттям встановлюється в доступному для вихованця місці. Якщо з дитинства привчити кошеня користуватися пристосуванням, можна зберегти диван та шпалери в кімнаті.

У зоомагазинах продаються спеціальні силіконові накладки на кігті. Перевагою їх є те, що кішка може спокійно грати з маленькими дітьми, точити кігті про будь-які поверхні без побоювання залишити ушкодження.Однак не рекомендується використовувати їх тривалий час і тим більше не можна надягати накладки тваринам, які знаходяться на самовигуле: в разі небезпеки кіт не зможе піднятися на дерево, піднятися на іншу висоту.

Найжорстокішим рішенням господарів є видалення кігтів. У більшості країн світу ця маніпуляція категорично заборонена і карається як жорстоке поводження з твариною. При операції видаляється не просто кіготь, а частина фаланги – практично те ж саме, що людині відрізати пальці.Це калічить тварина і робить його інвалідом.

Після оніхектоміі, що проводиться під наркозом, що саме по собі небезпечно для кішки, порушується будова скелета, а це негативно впливає на роботу всіх систем організму. Кішка не просто піддається стресу і небезпеки – у неї порушуються координація і відчуття рівноваги, вона може впасти навіть з невеликої висоти і сильно травмуватися.

У тварин змінюється характер, вони стають дратівливими і навіть агресивними.Тому набагато простіше привчити з раннього віку кошеня користуватися Когтеточку і регулярно підстригати йому гострі кігтики.

Поділіться цією статтею
в соціальних мережах

Як самостійно підстригти кішці кігті

Кігті кішок, як і людські нігті, постійно зростають. Вуличні кішки постійно сточують «надлишки», бігаючи по асфальту або забираючись на дерева, але у домашніх тварин такої можливості немає, тому кігті постійно відростають.І відбувається це навіть в тому випадку, якщо кіт постійно використовує когтеточку: кігтики стають гостріше, але не коротше.

Якщо котячі кігтики стали занадто довгими – вони можуть заважати кішці рухатися, чіпляючись за килим або покривала. Часом кішки намагаються «гризти нігті» під час вмивання, намагаючись вкоротити їх. Це, а також посилений прагнення точити кігті об меблі та інші тверді предмети, може бути свідченням того, що прийшла пора «манікюру».

З іншого боку, у котів є ще й п’ятий кіготь, розташований на передніх лапках.Він не сточується під час звичайних котячих ігр та зростає вільно. Якщо він досягає надмірної довжини – вони може почати вростати або встромляє в подушечки котячих лапок при ходьбі, завдаючи тварині неприємні відчуття.

Швидкість зростання кігтів у тварин може відрізнятися, відповідно, і необхідна частота стрижки може варіюватися. У більшості випадків котячий «манікюр» господарям доводиться робити приблизно раз на місяць.

Більшість ветеринарних клінік надає послугу стрижки кігтів у тварин.До допомоги лікарів в проведенні цієї процедури часом вдаються власники тварин зі складним характером, яких важко утримати на місці під час стрижки, а також початківці котовладельци. Але процедура обрізання нігтів у кішки досить проста, і більшість господарів роблять її самостійно.

Іноді кігті у кішок обрізають звичайними манікюрними або кухонними ножицями, але це робить процедуру досить ризикованою: тварина може поранитися в процесі стрижки. У зоомагазинах та ветеринарних аптеках можна придбати спеціальні гільйотинні ножиці (їх ще називають триммерами або когтерези).Ними підрізати кігті у котів набагато зручніше і простіше, крім того, тримери не мають гострих зовнішніх кутів і тварина не зможе порізатися про них.

Перед початком стрижки уважно розгляньте котячий коготок. Кігті у більшості кішок світлі і напівпрозорі і, подивившись на світло, можна побачити пульпу – затемнену область, де проходять кровоносні судини. При стрижці її зачіпати не можна: пошкодження посудиною може призвести до кровотечі і запалення, не кажучи вже про те, що це дуже болісно для кішки.

Обрізка кінчика кігтя, де немає кровоносних судин, для кішки безболісна. Але, тим не менше, більшість тварин реагують на процедуру «манікюру» вельми нервово, часом агресивно. В такому випадку стригти нігті кішці можна удвох: один тримає тварину, другий справляє обрізку. Можна і обмотати кішку рушником, залишивши зовні тільки одну лапку – але в такому випадку, звичайно, тварина буде сильно обурене. Тому краще все-таки спробувати домовитися з кішкою світом.Після того як ваша вихованка зрозуміє, що в стрижці нігтів немає нічого страшного, вона почне спокійніше ставитися до цієї процедури. Спочатку можна обрізати кішці нігті тільки на одній лапці за один раз.

Послідовність дій при стрижці котячих кігтів буде наступною:

 1. Посадіть кішку на коліна, заспокойте, погладьте, після чого візьміть одну з лапок в ліву руку. Зафіксуйте котячий пальчик між своїми пальцями (великим і вказівним) і злегка натисніть на подушечку.Нігтьова пластина висунеться назовні.
 2. Подивіться на просвіт, визначивши, де закінчуються кровоносні судини.
 3. Розмістіть щипчики когтерезкі перпендикулярно нігтя трохи нижче рівня пульпи і одним рухом відріжте кінчик кігтя. Не треба розташовувати щипчики паралельно кігтю – інакше він може потім почати розшаровуватися.
 4. Гострі кути на зрізі можна згладити і закруглити за допомогою звичайної пилки для нігтів.
 5. Обробіть послідовно все кігтики.
 6. Після закінчення процедури похваліть кішку, дайте їй ласощі, погладьте. Якщо у неї залишаться приємні спогади про цю процедуру – наступного разу підстригти кігті кішці буде простіше.

Як стригти кігті кішці і які недоліки у цієї процедури?

Для захисту від зовнішніх небезпек природа нагородила кішок таким грізним зброєю як кігті і зуби. Однак домашнім вихованцям немає необхідності оборонятися від ворогів, добувати собі їжу або дертися на дерева.В умовах життя в квартирі гострі кігтики мурлик приносять їхнім власникам безліч неприємностей. Зіпсована меблі і шпалери, подряпані руки господарів і гостей – тільки частина проблем. Нерідко тварина точить кігтики просто в силу звички, не допомагають навіть спеціально придбані когтеточки. І тоді багато господарів знаходять такий вихід, як обстригти кішці кігті і на якийсь час забути про проблему. Про переваги когтеточек читайте тут.

Переваги обрізання кігтиків

Питання, чи потрібно стригти кігті кішці, є першочерговим для господарів, і багато хто вирішує його позитивно.У порівнянні з видаленням цей метод все-таки набагато більше гуманний, та й ціна видалення кігтів у кішки досить висока. По-перше, домашні тварини не можуть самостійно сточувати кігті до потрібного розміру, вони виростають занадто довгими, можуть розшаровуватися, вростати і травмувати подушечки лап.

До того ж у кішок є так званий п’ятий коготок, розташований на тильній стороні передніх лап. Цей ніготь завжди зростає вільно, не беручи участь в дряпання кішки, відповідно вона і не має можливості його обточувати.

Якщо не доглядати за кігтиками тваринного і не підрізати їх при необхідності, п’ятий кіготь може почати вростати і досить болісно врізатися в подушечки лап.

Стригти його занадто часто немає необхідності, досить робити це під час проведення основної процедури.

По-друге, не можна ігнорувати і побутову сторону питання. Практично всім власникам домашніх кішок доводилося жити в квартирі з обдертими шпалерами і диванної оббивкою, роздряпаної меблями і покриттям підлоги.

По-третє, на питання, чи можна стригти нігті кішкам, завжди відповідають ствердно власники породистих тварин – перед виставками така стрижка є необхідною процедурою. Породистим кошенятам стрижку кігтиків часто роблять вже на першому тижні після народження.

Нарешті, ця процедура просто необхідна, якщо в будинку є діти – чи можна кішкам стригти кігті, все господарі вважають по-різному, але дитина повинна бути повністю захищений від можливих травм. Або замість обрізання кігтів, можна спробувати одягнути кішці спеціальні ковпачки.

Недоліки способу

Основний аргумент противників цієї процедури – травмоопасность. Навіть якщо бути дуже акуратним, можна пошкодити коготок – кровоносні судини в ньому знаходяться дуже близько до кінчика, і якщо вони будуть пошкоджені, тварина отримає травму. Тому, якщо є сумніви, як правильно підстригти кігті кішці, краще обрізати кінчики – через кілька стрижок ви будете почувати себе більш впевнено і інтуїтивно почнете відчувати небезпечну область.

Ще один недолік – процедура може бути досить болючою для кішки, оскільки до складу кігтики входять нервові закінчення. Якийсь непоправної шкоди, звичайно, тварині ви не завдасте, однак цю неприємну процедуру доведеться проводити досить часто.

Після того як підрізати кігті кішці, вони майже перестають виконувати свої природні функції. Улюбленцю стане дуже складно чіплятися за звичайні поверхні, і якщо кішка за звичкою спробує залізти на шафу або різко вискочити, коротенькі кігті можуть її не втримати, що підвищує ризик травм.

Нарешті, часту періодичність процедури теж можна назвати недоліком. Повторювати її два рази на місяць – певне випробування і для кішки, і для господаря.

Опис процедури стрижки в домашніх умовах

Вирішувати, як часто стригти кігті кішці, звичайно, потрібно виходячи з її фізичного стану і розвитку, але в середньому це роблять раз на два тижні. Краще привчити свого улюбленця до цієї процедури ще маленьким, тоді стрижка буде для нього цілком звичайною справою і тварина перестане боятися. Якщо є сумніви, чи можна кішці обрізати кігті в даний момент, слід взяти лапку, злегка натиснути на неї і оглянути вийшов назовні кіготь – якщо він досить гострий і довгий, можна стригти.

Говорячи про те, як підстригти кішці кігті в домашніх умовах, почати потрібно з того, що під час стрижки кішка повинна бути в сонному або принаймні в спокійному стані. Але деякі тварини, незважаючи на всі зусилля своїх господарів, ніяк не можуть звикнути до корисних гігієнічних процедур.В цьому випадку кішку краще сповити, щоб випадково не травмувати ні себе, ні її. Добре, якщо в цій делікатній справі буде помічник. Можна ще пригостити улюбленця ласощами або вітамінами.

Перед тим як стригти кігті кішці, потрібно підготувати і простерилізувати інструмент. Звичайними ножицями тут впоратися важко, краще придбати в зоомагазині спеціальну когтерезка (тріммер), адаптовану під форму кігтя тварини. Також треба приготувати вату, перекис водню або інший антисептик – перед тим як обрізати кігті кішці в домашніх умовах, потрібно подбати про її безпеки.

Після підготовки потрібного інструменту потрібно затиснути в руці лапку тварини, дбайливо, але міцно, щоб вона не могла вирватися, злегка натиснути на центр подушечки, щоб кіготь розкрився. Кігтик також бажано протерти дезінфікуючим тоніком. При стрижці (зрозуміло, її потрібно проводити при хорошому освітленні) необхідно уважно стежити за тим, щоб не зачепити рожеву пульпу, зрізати можна тільки ороговілий шар сірого кольору.

Потім потрібно затиснути коготок в когтерезка таким чином, щоб до краю пульпи був принаймні міліметр.Прилад потрібно тримати перпендикулярно до поверхні кігтя і лапки. Після обрізки підпиляти кінчик кігтя за допомогою звичайної пилки для нігтів.

Якщо все ж коготок буде травмований і піде кров, панікувати не потрібно; ранку необхідно обробити перекисом водню і заспокоїти тварину. Деякий час нігтик може ще кровоточити, але через деякий час кров зупиниться. І в кінці процедури обов’язково пригостити вихованця чимось смачненьким.

Стрижка пазурів в клініці

Якщо господар не знає, як правильно стригти кігті кішці, боїться заподіяти їй біль або просто не вистачає рішучості, слід звернутися в салон або ветеринарну клініку.Дізнавшись, скільки коштує підстригти кігті кішці, можна вибрати клініку. Якщо ж тварина дуже неспокійне або господар не хоче його травмувати, зараз можна викликати майстра додому, щоб підстригти кігті кішці – ціна на таку послугу не надто висока, зате можна бути спокійним за здоров’я свого улюбленця.

Фахівці грамотно і максимально безболісно виконають неприємну маніпуляцію і проведуть всі необхідні профілактичні процедури.

Таким чином, питання, чи варто і як обрізати кішці кігті, вирішується індивідуально і залежить від фізичного стану, віку і характеру тварини.Якщо ж від стрижки все-таки вирішено відмовитися, потрібно підготувати кішці відповідну поверхню для обточування кігтів, адже це прагнення закладено в ній природою і необхідно для нормального розвитку кігтів тварини.

.