Ногти

Білі плями на нігтях у дитини: Білі плями на нігтях у дитини

Білі плями на нігтях у дитини: причини явища, методи лікування

Іноді батьки помічають у дитини на нігтях білі плями – різної форми, в неоднаковій кількості, розрізнені або ж цілими острівцями. Хтось не звертає на це належної уваги, так як через якийсь час вони зникають разом з відростила нігтьової пластиною.

А ось у деяких дане явище носить тривалий характер: білясті смужки і розпливлися цятки можуть місяцями не сходити з нагідок малюка.У медицині це захворювання називається лейконихия. Батькам корисно буде дізнатися, про що сигналізує таким чином маленький організм.

Причини появи

У сучасній медицині причини білих плям на нігтях рук у дитини остаточно досі не встановлені. Після огляду малюка лікар може лише припустити, який саме фактор (зовнішній або внутрішній) міг спровокувати їх утворення. Це можуть бути:

 • травми, удари;
 • порушення обміну речовин;
 • вплив шкідливих хімічних речовин;
 • грибкові ураження;
 • авітаміноз або гіповітаміноз;
 • спадковість;
 • глисти;
 • гормональні дисфункції;
 • дефіцит білків, які організму виводяться нирками, так що їх нестача може бути наслідком порушень функцій цього органу, зокрема – хронічної ниркової недостатності;
 • слабкі легені (часті бронхіти та пневмонії) можуть також спровокувати білі цятки на нігтях у дитини;
 • надлишок в крові цукру;
 • напружений (порушений) вуглеводний обмін;
 • нервова перевозбудімость, стрес, надмірні емоційні навантаження;
 • проблеми з серцево-судинною системою;
 • патології шлунково-кишкового тракту.

Іноді для того, щоб визначити, чому у дитини білі плями на нігтях, досить проаналізувати його раціон харчування і спосіб життя. Якщо в його меню не вистачає вітамінів і мінеральних елементів, утворення плям буде зрозумілим і без лікаря. У деяких же випадках без медичної допомоги, додаткових обстежень, аналізів і діагностик не обійтися. Залежно від виявленої причини буде проводитися лікування.

Методи лікування

Як тільки у дитини з’явилися білі плями на нігтях, краще повідомити про це лікаря, навіть якщо ви підозрюєте, що справа всього лише в елементарному авітамінозі.Тут не можна покладатися на російський “авось”: потрібно заручитися підтвердженням від фахівця. Тільки він може визначити першопричину, що викликала їх утворення, і призначити відповідне лікування. У чому воно може полягати?

 1. Якщо білі плями у дитини на нігтях поодинокі, і він не скаржиться на самопочуття, вилікувати їх можна елементарними заходами: долучити дитину до активного, здорового способу життя, дотримуватися правильного режиму і забезпечити йому раціональне харчування.У 99 випадках зі 100 такі зміни в життя малюка призводять до його цілковитого одужання.
 2. Якщо було виявлено якесь серйозне захворювання і порушення роботи одного з життєво важливих органів (це можуть бути нирки, шлунок або легені), в залежності від поставленого діагнозу буде призначатися курс терапії основної хвороби. Після того, як дитина буде проліковано, відповідно, і проблеми з пальчиками підуть самі собою.
 3. Якщо білі точки на нігтях у дитини – ознака авітамінозу, потрібно постаратися з’ясувати, якого саме речовини йому не вистачає.Найчастіше їм виявляються кальцій, фосфор або цинк, хоча тут все досить індивідуально. В такому випадку проводиться вітамінно-мінеральна корекція. Можуть бути призначені полівітаміни або ж якісь окремо взяті препарати. Лікарі рекомендують при такому діагнозі включити в раціон дитини рибу (вона багата фосфором), молочні продукти (вони заповнять нестачу в організмі кальцію), свіжі овочі, ягоди, фрукти (в них багато вітамінів), горіхи і пшеничні зародки (рекомендуються при нестачі цинку) .
 4. Якщо причина – в нервовій системі, потрібно забезпечити дитині спокійну, сприятливе навколишнє атмосферу, звільнити його від надмірних навантажень, спробувати вирішити його внутрішні проблеми за допомогою психолога.
 5. Нерідко можна побачити білі плями на нігтях в однорічної дитини: найчастіше вони з’являються у дітей, схильних до алергії на першому році життя. Якщо малюк не переносить білок молока, це призводить до нестачі кальцію в маленькому організмі. Тому батьки повинні подбати про те, щоб цієї речовини йому вистачало, навіть якщо він знаходиться на штучному вигодовуванні.
 6. Нерідко причина білих плям і зовсім прозаїчна – глисти. Їх можна підхопити від переносника захворювання або ж через недотримання правил гігієни (брудні руки, немиті продукти і т.д.). У таких випадках призначають Пиперазин, Пірантел (аналоги – Немоцід, Гельмінтокс, комбантрин), Мебендазол (аналоги – Вермокс, Веро-Мебендазол, вормін, Мебекс, Вермакар, Термокса), Албендазол (аналоги – Немозол, Саноксал, Гелмодол, Альдазол), Левамізол (аналог – Декарис) і ін.
 7. При грибкових ураженнях іноді обходяться тільки лаками, яких на сьогоднішній день досить багато: Лоцерил, Батрафен, Ціклопіроксоламін, Мікозан і ін. Проте варто врахувати, що вони досить дорогі. Можна придбати і більш дешеві протигрибкові мазі (Ністатин або Тербізіл), але тільки за призначенням лікаря, так як інфекція може бути різною і зажадати не однакового лікування в деяких випадках.Якщо захворювання запущене, дитині можуть бути прописані таблетки або суспензії (Амфоліп, наприклад).

Батьки повинні знати, чому з’являються білі плями на нігтях у дітей, щоб убезпечити їх від цієї напасті і не допустити порушення нігтьової пластини. Від цього може залежати і загальний стан дитини, так як фактори, що викликають даний дефект, можуть поширити своє руйнівну дію і на інші тканини – шкіру, кров, органи. Профілактика завжди корисніше самого курсу терапії, який може тривати невизначений кількість часу.

Виникнення білих плям на нігтях у дитини

У дітей на нігтях часто виникають білі плями. Що вони означають і як допомогти дитині в такій ситуації?

Причини появи білих плям на нігтях

У дітей на ногтікі часто виникають білі цятки. Багатьох батьків цікавить, чому це трапляється. Найчастіше з таких причин:

Недолік кальцію

Викликає поява невеликих цяток (одиничних або масових).Виникає через алергічну реакцію малюка на коров’ячий білок. В результаті погано засвоюється кальцій і виникає його дефіцит в організмі дитини.

Недолік протеїнів

На вигляд плями від недостатньої кількості протеїнів в організмі схожі на смужки. Виникають коли харчування дитини незбалансоване.

Вітамінне голодування

Якщо з їжею в організм малюка не надходить достатня кількість вітамінів С, А, В, то нігті починають «цвісти». Білі цятки невеликі і кількість їх незначна.

Дефіцит цинку

При нестачі цинку на нігтях дитини виникають білі плями у вигляді смужок, а так само шкірні покриви стають надмірно сухими.

Залізодефіцитна анемія

Залізо – дуже важливий мікроелемент для людського організму. При його дефіциті, падає рівень гемоглобіну і починається анемія або недокрів’я. Нігті теж реагують на недостатню кількість заліза виникненням стійких білих плям.

Механічне пошкодження

В результаті удару або сильного натискання під нігтем збирається повітря у вигляді плямочки.Так само можуть з’являтися тріщини поздовжні або поперечні.

Паразити

Наявність глистів у малюка теж відбивається на стані нігтів, з’являються невеликі білі цятки.

Інші причини появи білих плям на нігтях

Крім згаданих причин, «цвітіння» нігтів викликають – гормональні збої, постійні стреси або надмірні навантаження на нервову систему, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, грибкова інфекція.

Як позбутися від цяток на нігтях?

Ще не усунеться причина виникнення плям, вони не зникнуть.У більшості випадків, подібні проблеми лікуються корекцією раціону або вживанням спеціальних вітамінних комплексів. Слід додати в їжу кисломолочні продукти, горіхи, рибні продукти, більше овочів і фруктів. При проблемах з нервовою системою, важливо відрегулювати режим дня, збільшити час відпочинку дитини, забезпечити часте перебування на свіжому повітрі.
Травми нігтя пройдуть самостійно, якщо вони легкі.

Що повинно насторожити батьків і коли звертатися до лікаря?

У будь-якому випадку, виникнення білих плям на нігтях свідчить про порушення обміну речовин і інші проблеми в організмі.Самостійно виправити ситуацію без кваліфікованої допомоги не завжди доречно. Особливо при різних захворюваннях, коли необхідно пройти курс лікування спеціальними препаратами. Так само серйозні наслідки може викликати дефіцит заліза в крові, його корекція проводиться не тільки полівітамінами або правильним харчуванням.
Білі плями на нігтях у малюка – сигнал до дії. Можливо дитина потребує медичної допомоги.

Білі плями на нігтях у дитини

Багато батьків стикаються з такою ситуацією, коли з’являються білі плями на нігтях пальців у дитини.Хтось відразу ж панікує і терміново веде малюка до лікаря, а хтось просто спостерігає. Даний симптом носить назву лейконихия.

Самостійно він не несе загрози здоров’ю дитини, однак, може бути відмінним свідченням деяких патологічних станів всередині дитячого організму.

Чому виникають білі плями на нігтях у дитини?

лейконихия – стан, що характеризується скупченням окремих мікроскопічних бульбашок повітря між шарами нігтьової пластинки.У нормі між ними містяться жири і вода, але в ряді випадків процес зроговіння може порушуватися з появою відповідного візуального дефекту, який виглядає як білі плями на нігтях рук у дитини.

На даний момент вчені поки не прийшли до єдиної думки, чому все ж прогресує лейконихия. Проте багато мам регулярно помічають білі плями на нігтях у дитини. Причини подібного прояви прийнято ділити на ендогенні (внутрішні) і екзогенні (зовнішні).

До першої групи у дітей варто віднести:

 • Порушення обміну речовин.
 • Авітаміноз (частіше C і A).
 • Дефіцит заліза або кальцію в організмі.
 • Гормональні збої.
 • глистових інвазій.

У однорічної дитини білі плями на нігтях можуть виникати на тлі алергії. Нерідко діти, які не переносять молочний білок, страждають від дефіциту кальцію, який проявляється виникненням відповідного симптому.

До зовнішніх причин лейконіхіі відносять:

 • Травматичні пошкодження нагідок.
 • Нервові потрясіння.
 • Інфекційне або грибкове ураження.
 • Вплив хімікатів (вкрай рідко).

Білі плями на нігтях у грудничка можуть бути спровоковані навіть спадковістю, однак, точних даних, які могли б підтвердити таку гіпотезу, не існує.

Чи варто щось робити?

Після того, як мами дізнаються, чому на нігтях білі плями у дітей виникають, вони цікавляться тим, що з ними робити.На даний момент терапевтичний підхід до даного питання безпосередньо залежить від причини, яка викликала відповідний симптом.

Найбільш поширеними і ефективними методами вирішення даної проблеми є:

 • Нормалізація харчування і прилучення дитини до активного способу життя. У тих випадках, коли білі плями поодинокі і не викликають якихось нарікань з боку малюка, цей метод залишається достатньою мірою для стабілізації ситуації.
 • При наявності відповідного соматичного захворювання (патологія нирок, печінки, легенів тощо) найкращим способом позбутися від візуального дефекту на нігтях є терапія первинної хвороби.
 • При наявності гіповітамінозу необхідно провести відповідну корекцію раціону зі збільшенням кількості відсутніх речовин. Найчастіше з профілактичною метою лікарі рекомендують вводити в щоденне меню більше овочів, фруктів, молочних продуктів.
 • При наявності глистової інвазії кращим способом подолати лейконихия є позбавлення від паразитів.

Так чи інакше, але коли з’являються у дитини під нігтями білі плями, варто уважно проаналізувати харчування і спосіб життя малюка.При виявленні проблеми її потрібно усувати.

Білі плями на нігтях у дитини: причини появи

Ви помітили, що у дитини на нігтях з’явилися білі плями і не проходять? Чи є це звичайним косметичним недоліком або тривожною ознакою? Про причини їх появи ви можете прочитати в нашій статті.

Вас турбує, чому у дитини білі плями на нігтях? Якщо вони маленькі і їх небагато, то не варто загострювати на цьому увагу.Якщо ж ви спостерігаєте таке явище вже тривалий час, плям багато і вони різної форми, то важливо з’ясувати причину їх появи.

У медичній практиці білі плями на нігтях рук у дитини називають лейконихия. Плями і смужки можуть з’являтися як на одній, так і на декількох нігтьових пластинах через наявність в них дрібних бульбашок повітря.

Наведемо кілька основних причин появи білих плям на нігтях у дитини:

 • локальні травми нігтя;
 • порушення розвитку нігтьової пластини;
 • захворювання печінки;
 • різні інфекції;
 • глистяні інвазії;
 • дефіцит певних мікроелементів;
 • авітаміноз, гіповітаміноз;
 • нервова перевозбудімость;
 • ниркова недостатність хронічного характеру;
 • проблеми з метаболізмом вуглеводів, в т.ч. і підвищений цукор в крові;
 • захворювання серцево-судинної системи та ін.

Як бачимо, білі плями на нігтях певним чином сигналізують про якомусь порушенні. Самостійно визначити причину їх появи вкрай складно.

На руках нігті оновлюються кожні три місяці (у дітей швидше). Зверніть увагу на раціон вашої дитини. Якщо білі плями з’являються через нераціональне харчування і авітамінозу, то протягом місяця вони пройдуть.

Можливо, необхідно буде доповнити харчування дитини спеціальними полівітамінними препаратами. В меню повинно бути достатньо білка, який міститься в м’ясі, рибі, молочних продуктах і яйцях. Корисною буде печінку, в якій міститься велика кількість легкозасвоюваних мікроелементів і вітамінів.

Але якщо ви помічаєте, що ваш малюк вередує, погано себе почуває – зверніться до лікаря для обстеження та діагностики. Після огляду лікар призначить необхідні аналізи та обстеження.Не потрібно зневажливо ставитися до появи плям на нігтях, адже своєчасна діагностика і лікування допоможуть запобігти розвитку будь-яких серйозних патологій.

Теги по теме:
здоровьедеті 3-7

Оцініть матеріал:

спасибі, ваш голос прийнято

Білі плями на нігтях у дітей

Коли дивишся на дитину, то здається що перед тобою маленьке янголятко, чия посмішка найщиріша, а очі сповнені любові і доброти до всього, що його оточує.Дзвінкий дитячий сміх солодше самої вишуканої музики, а картавенькая мову красивіше всіх мов нашої планети разом узятих. Для батьків їх чадо це найцінніший скарб, а турбота про малюка стає пріоритетом і завданням №1 на довгі роки . Здоров’я дітей, більшою мірою, залежить від батьків . Те, як мама і тато відносяться до малюка, його недугам, чи адекватно реагують на незначні травми, звертаються чи до фахівців, що призначають лікування при захворюванні – всі ці фактори в подальшому можуть вплинути на стан здоров’я крихти .Потім вони можуть проявитися у вигляді, якого то захворювання, що було б небажано для всіх членів сім’ї.

Через що у дітей діагностують лейконихия

Напевно, кожен з нас в житті стикався хоча б раз з таким явищем, як білі плями на нігтях. Найчастіше цього ніхто не надає особливого значення, особливо в тих випадках, коли цятки з часом проходять . Але варто білих плям з’явитися на нігтьової пластини дитини, як мами відразу починають бити на сполох і вести малюка в лікарню до лікаря. І турбота в такому вигляді – дуже добре, тому що такі прояви на нігтях мають властивість з’являтися через якихось порушень в роботі організму, і було б украй нерозумно просто чекати, поки вони відростуть разом з нігтем і не проводити ніяке лікування . Але є і випадки, коли батьки говорять: «У мене в дитинстві теж було, але пройшло, що тут такого» . В такому судження таїться небезпека для здоров’я малюка.

Білі плями на нігтях медики називають лейконихия, і це явище має патологічну природу освіти.Причини, за якими з’являється дана патологія, є багато і у кожної з них своя характеристика та особливості. Фактори, що сприяють прояву лейконіхіі у дітей в такому вигляді, ділять на дві категорії – зовнішні і внутрішні.

Зовнішні чинники, через які було викликано зміна нігтьової пластини носять травматичний характер і з’являються в такому вигляді через механічне пошкодження нігтів (удари, травми, пошкодження косметичними або побутовими засобами для догляду і збирання, неправильний догляд за нігтями, шкідлива звичка обгризати нігті).

До внутрішніх причин відносяться різного роду захворювання або порушення в роботі організму (розлади травної системи, різні паразити, грибок, порушення в роботі нервової системи, неправильне функціонування серцево-судинної системи, брак заліза в організмі, дефіцит вітамінів, надлишок вітамінів або проблема в такому недугу, як грибок). Всі ці аномалії, через які з’являються білі плями на нігтях, вимагаю кваліфікованої діагностики та ефективне лікування під наглядом лікаря.Адже було б дуже нерозумно ризикувати здоров’ям власних дітей, розраховуючи на самолікування або дотримуючись принципу «з часом пройде».

Класифікують лейконіхіі у малюків

Причини, за якими було викликано захворювання в такому вигляді, і з’явилися білі плями на нігтях, різні, як і самі цятки, що говорить про можливі індивідуальних порушеннях в роботі організму. Форма і кількість міток на нігтьової пластини дитини можуть бути різними і відрізнятися в залежності від причини їх утворення.

По тому, як поширені білі плями на нігтях, виділяють два види лейконіхіі:

 • Обмежене поширення – це коли цятки в одиничному кількості знаходяться тільки на одному або двох нігтях, а решта пальців без відмітин.
 • Масове поширення по нігтях – відрізняється тим, що плямами покритий весь ніготь або всі пальці усіяні ними.

Форма самих плям на нігтях теж може багато чого розповісти і дозволяє класифікувати лейконихия на два види:

 • Ознаки точкової лейконіхіі – коли цятки на нігтях мають форму маленьких або великих плям.
 • Ознаки лейконіхіі полосовідной – відмітини на нігтях виражені в формі смужок різної товщини, довжини і в різній кількості.

Причини, які вплинули на утворення білих плям на нігтях, можна охарактеризувати таким чином:

 • Травматична природа утворення плям на нігтях – відмітини у вигляді точок (рідко смужок) розміщені в розкид або знаходяться на тому пальці, який отримав пошкодження.
 • Причини стресового характеру, збої в роботі центральної нервової системи (центральна нервова система) – великих розмірів мітка посередині нігтьової пластини, що з часом відростає і проходить.
 • Чи не правильні, які не доречні дієтичні процедури або недоїдання – на нігтях утворюються смужки, що знаходяться попарно один до одного і розташовані поперек нігтя.
 • Дефіцит вітамінів – маленькі відмітини на нігтях білого кольору в мінімальному або одиничному кількості.
 • Порушення в роботі або хвороби серцево-судинної системи – в результаті з’являються білі плями на нігтях, що мають слабо виражений синій відтінок.
 • Порушення в роботі нирок (нігті «Ліндсея») – половина чи більша частина нігтів стають білими, а решта площі нігтьової пластини набуває помітний коричневе забарвлення.
 • Збої в роботі шлунково-кишкового тракту – масове утворення білих плям по всьому нігтям, іноді відмітини з’являються навіть на нігтьових пластинах пальців ніг.
 • Зміни в нігтях викликані грибками – обмежена кількість білих плям різної величини. Вільна частина нігтя має блідо жовтий колір . Грибкова лейконихия супроводжується неприємним запахом і змінами в структурі нігтя.

Причини, через які на нігтях з’являються білі плями у дітей і дорослих схожі, але методи лікування і препарати можуть відрізнятися, адже медичні процедури і ліки для самих маленьких мають більш щадний характер, а число побічних ефектів вельми обмежена.Було б добре, якби всі батьки розуміли, що цілком невинне на вигляд плямочка всередині може зберігати серйозне відхилення або хвороба у дітей.

Які методи допоможуть позбутися від цяток на нігтях

Якщо захворювання лейконихия у дитини було викликано травмою або іншим ушкодженням, то досить почекати, поки мітка відросте і зістригти її разом з нігтем і надалі намагатися уникати сильного травмування нігтів на пальцях. Тому що періодичний травматизм в такому вигляді, може порушити форму і зростання нігтів, деформацію, що залишиться на все життя, до того ж дитина може пошкодити і м’які тканини і кістки, що буде дуже болісно і неприємно.

лейконихия спровокована захворюваннями в організмі проходить у міру згасання хвороби. Коли дерматолог поставив діагноз і призначив лікування, необхідно суворо дотримуватися порад фахівця . Коли дитина одужає, то і білі плями на нігтях зійдуть повністю . Для поліпшення сост

.