Ногти

Чому болить шкіра навколо нігтів на руках: Запалення навколо нігтя: як прибрати почервоніння?

болю пальців рук під нігтями

Болі пальців рук під нігтями можуть відбуватися з різних причин. Знати їх необхідно для того, щоб правильно лікувати захворювання, здійснювати профілактику і підтримувати здоров’я рук.

Біль як сигнал про неблагополуччя

Дискомфортні відчуття виникають при подразненні нервових закінчень. Якщо з’являється біль, то це свідчить про неблагополуччя в тканинах. Причиною такого стану може бути:

 1. Набряк, тобто збільшення розмірів тканини, в результаті чого нервові клітини виявляються затиснутими, що і породжує імпульс больових відчуттів.
 2. Розрив тканин з кровотечею. Навіть якщо при цьому не зачеплений сам нерв, кровотеча може надавати подразнюючу дію.
 3. Запальні процеси – спочатку можуть протікати без будь-яких негативних відчуттів. Біль пульсуючого характеру виникає вже при збільшенні тканин в розмірах у зв’язку з виникненням набряків і появою гною.
 4. Проекція болю, коли відчуття виникають зовсім не там, де відбуваються патологічні процеси. Особливо це характерно для захворювань хребта і суглобів.

З огляду на це, можна відзначити, що хворіти пальці рук можуть з причин, пов’язаних з виникненням патологічних процесів як в даних частинах тіла, так і іншої локалізації.

Крім болі можуть виникати і інші відчуття і явища:

 • тимчасове оніміння фаланг;
 • печіння або поколювання;
 • зміна кольору шкіри і нігтя;
 • ломота в суглобах самих пальців або всієї кисті;
 • набряки пальців або всієї долоні.

Все це являє собою сукупність додаткових симптомів, за якими можна визначити і причину болю.

Синдром карпального каналу

Це захворювання має ще 2 назви:

 • синдром зап’ястного каналу;
 • стенозирующий лігаментит поперечної зв’язки зап’ястя.

Це переважно жіноче захворювання. Причому хворіють на нього ті, кому за 40. Головним симптомом недуги є виникнення відчуття оніміння і печіння в усіх пальцях кисті, крім мізинця. Дані частини кінцівки німіють пучками, болять подушечки пальців рук.Всі ці відчуття тягнуться до підстави долоні, але проходять як би крізь суглоби, не зачіпаючи їх болем і онімінням.

Болі відвідують людини переважно вночі або під ранок. Днем легшає. Це можна пояснити тим, що під час неспання увагу відволікається на безліч інших подразників, а тимчасовий дискомфорт в руках відходять на другий план.

Візуально форма пальців і суглобів залишається колишньою, тобто здорової. Однак змінюється колір шкіри. Виникає синюшний наліт або надмірна блідість.Часто ці зміни супроводжуються набряками.

Цей синдром проявляється при тривалому стисненні серединного нерва всередині зап’ястного каналу. Багато фахівців пов’язують це захворювання з професійною діяльністю людини, який змушений постійно виконувати монотонні сгибательно-розгинальні рухи руками. З цієї причини синдром зап’ястного каналу з’являється у тих, хто постійно виконує пальцями дрібні рухи. Однак незаперечна зв’язок між професією і захворюванням фахівцями не визначена.

Захворювання панарицій

Ця хвороба походить від латинського слова, що позначається в перекладі ногтееда. Панариций – це дійсно «поїдач» нігтів, оскільки в результаті запалення і нагноєння ніготь може бути втрачений.

Ця хвороба виникає в тому випадку, якщо стафілококи або стрептококи в результаті якогось травмуючої дії проникають під шкіру в околоногтевую районі.

Причому травма не обов’язково повинна бути великою і серйозною.Іноді досить невеликої подряпини. Особливо серйозного ризику піддаються жінки, які роблять манікюр. Саме через частого травмуючої дії в даному районі, панарицій розвивається збоку від нігтя на руці або по центру пальця на кордоні шкіри і нігтя.

Особливостями цього захворювання є неможливість поширення запального і гнійного процесу по шкіри всієї руки. Специфічна будова кисті і пальців не дозволяє поширюватися гнійного процесу по площині. Він прямує по ходу сполучнотканинних тяжів вглиб, в результаті чого уражаються глибокі волокна, сухожилля, суглоби і навіть кістки.З цієї причини болить палець на руці біля нігтя особливо сильно. Крім того, він розпухає і темніє. Біль при цьому більшою мірою кримінальна не тільки гострою, але і пульсуючою.

Скупчення гною в одному місці під нігтем здавлює судини, що призводить до порушення кровообігу. Це, в свою чергу, сприяє розвитку некрозу тканин.

Зазвичай людина, що страждає від сильного болю, починає вживати заходів самостійно або звертається до лікаря. Однак, якщо таких недостатньо, то нагноєння пошириться по сухожиллям, кістках, суглобах.Іноді такі процеси закінчуються втратою пальця.

Але це ще не найстрашніше. У деяких випадках хвороба захоплює весь палець, в результаті чого виникає пандактіліт. Це вже гнійне ураження тканин аж до кістки. Якщо лікування запізнилося, то зазвичай все закінчується ампутацією пальця.

Суглоби, нерви і судини

Чому болять саме пальці під нігтями, а не самі пластини? Нігті хворіти не можуть, тому що в них немає нервових закінчень.В іншому випадку неможливо було б їх обрізати. Біль завжди виникає в області тканин, з якими нігті зростаються. Так само розташовуються і кровоносні судини, що забезпечують нігті всім необхідним.

Якщо болять власне кінчики пальців, а не тканини, розташовані безпосередньо під нігтями і поруч з ними, то це означає, що у людини розвиваються такі патології:

 1. Запалення в суглобах. В цьому випадку больові відчуття супроводжуються набряками, почервонінням і порушеннями можливості вільно рухатися.Зазвичай пальці рук вражає ревматоїдний артрит. Він концентрується відразу в декількох дрібних суглобах кисті. Як правило, ураження носять симетричний характер. Наприклад, хворіють тільки вказівні або середні пальці обох рук. Поява таких ознак ревматоїдного артриту – це сигнал до дії. Якщо цю хворобу не лікувати, суглоби можуть сильно трансформуватися, а руки придбають неправильну і, звичайно, некрасиву форму.
 2. Синдром Рейно. Інакше його називають ангіоспастичними периферійними кризами.Ознаки цієї недуги проявляються в зміні кольору шкіри (синюшність або блідість), похолоданні, дрібних поколювання, оніміння в пальцях або у всій кисті. Синдром Рейно характеризується нападами, які відвідують людину кілька разів на день і тривають певну кількість хвилин.
 3. Захворювання судин рук. Найчастіше вони носять склеротичний характер. Виявляються судинні патології не тільки болем в кінчиках пальців і по всій їх довжині, але і періодичними судомами, онімінням, швидкою стомлюваністю всієї кисті.Кисті при цьому відрізняються особливою блідістю. Зазвичай вони не тільки холодні на дотик – у людини дійсно постійно мерзнуть руки. Волоски на кінцівках починають випадати, а нігті, навпаки, товщають. У міру розвитку патології просвіт в судинах зменшується, постачання рук кров’ю погіршується. В результаті болю в кистях і, особливо, в пальцях стають постійними. При цьому руки часто і швидко втомлюються, а пульс на зап’ясті прощупується слабо.
 4. Вібраційна хвороба. Люди, які тривалий час працюють з ручними інструментами, які є джерелом постійної вібрації, з часом починають відчувати слабкі болі, поколювання, оніміння в пальцях рук.Якщо людина не змінює способу життя, то симптоми вібраційної хвороби посилюються, стають постійними. Поступово з місцевої неприємності ця патологія переходить в проблему всього організму. З’являються ознаки ураження судинної системи і, перш за все, вегетативно-судинної дистонії і астенії.
 5. Невропатія ліктьового нерва. Виявляється ця недуга болями і парестезією в двох крайніх пальцях кисті – безіменному і мізинці. Зазвичай це пов’язано з травмою ліктьового або лучезапястного суглоба.Згодом руху рук можуть утруднятися, м’язи атрофуються, форма кисті змінюється, набуваючи вигляду «пазуристої».
 6. Пошкодження шийного відділу хребта. Як правило, це позначається на стані всієї руки. З’являється оніміння, знижується больовий поріг. Найбільше відчуттів і неприємностей дістається пальцях. Біль і оніміння можуть проявлятися або у всіх пальцях, або тільки в безіменному і мізинці. Якщо шийний відділ хребта вражений остеохондрозом, то це обов’язково позначиться на кистях.Людина відчуває оніміння, поколювання, мерзлякуватість, зниження рухливості, швидку стомлюваність всієї кисті.
 7. Біль в пальцях обов’язково виникає при травмі руки. Вивих в районі ліктя, кисті, самих пальців навіть при швидкому і правильному вправлении обов’язково позначиться на стані людини. Пальці не тільки будуть хворіти і набрякати – вони навіть на якийсь час відмовляться працювати. При розтягуванні зв’язок біль концентрується переважно в тому місці, де вони пошкодилися. Так що кінчик пальця в даному випадку може хворіти тільки при розтягуванні зв’язок саме в цій частині руки або в близько розташованому апоневрозе.
 8. Полицитемия. Ця патологія, що виникає при збільшенні кількості еритроцитів, породжує відчуття періодичних болів в кінчиках пальців, оніміння і свербіння. Все це супроводжується слабкістю, головним болем і безсонням.

Таким чином, причин для появи болю в пальцях рук дуже багато. Головне в цьому випадку – швидко і грамотно поставити діагноз і вчасно почати лікування.

Болить палець на руці біля нігтя

Запалення навколо нігтя і супутня цьому процесу біль можуть з’явитися без видимих ​​причин.Така проблема може виникнути як у чоловіків так і у жінок, не тільки на ногах, але і на руках.

Існує кілька груп причин, розглянемо їх докладніше.

Систематичні захворювання

Якщо палець болить постійно, то причиною можуть бути наступні захворювання:

 • артроз, артрит. При цих хворобах хворобливі відчуття виникають на області всієї фаланги, а не тільки близько нігтя;
 • збої серцево-судинної системи. У таких випадках частіше страждають пальці ніг: шкіра біліє або ставати синюватим;
 • діабет.Запалення під нігтем може виникнути і при цьому захворюванні. Крім того, може з’явитися печіння в осередку і тріщини на шкірному покриві.

Вростання нігтя

Найчастіше, палець наривається через врослого нігтя на нозі. Великі пальці на ногах болять і гниють тому, що там найчастіше великі шкірні валики. Вростання відбувається як через індивідуальних особливостей, так і з-за неправильно оброблених нігтьових пластин під час педикюру на ногах або манікюру на руках.

Людям з цією проблемою повинні дотримуватися кількох правил:

 • нігті не повинні відростати, постійна стрижка – обов’язкова;
 • при обрізанні нігтів необхідно спилювати кути;
 • рекомендується робити ванночки, які пом’якшують шкіру і нігті;
 • там, де може статися запалення нігтя, потрібно постійно видаляти шкіру.

Великі пальці на ногах близько нігтя болять ще й тому, що саме там виникають проблеми з валиками.

Спочатку пальці болять дуже сильно, потім неприємні відчуття поступово відходять. Що робити в такому випадку? Необхідно вирізати врослі нігті: тоді не буде потрібно купувати взуття більше на розмір, щоб уникнути болю.

Якщо вчасно не позбутися від даної проблеми, то можна побачити гноїться палець, і сам ніготь теж може загнити. Якщо утворюється нарив, то з великою часткою ймовірності буде потрібно хірургічне втручання.

Відео про те що робити в разі вростання нігтя:

Якщо палець опух і болить, зверніть увагу на задирки. Чи немає у вас їх? Гній біля нігтя з’являється, якщо в організмі не вистачає вітамінів або травмовані шкірні покриви. При попаданні інфекції в відкриту ранку може утворитися хворобливий нарив. Іноді запалюється весь палець.

Нагноєння з’являється в наступних ситуаціях:

 • потрапляння інфекції після манікюру або під час його проведення;
 • при відривання травмованих шкірних покривів;
 • миття рук без мила.

Якщо наривається палець біля нігтя на руці, слід звернути увагу на те, від чого з’являються задирки: постійні контакти з побутовою хімією, сухість шкіри, авітаміноз, знижена працездатність імунної системи, нестерильні інструменти для манікюру.

Нарив на нігті через появу задирок можна прибрати йодом або зеленкою. У запущених ситуаціях використовують, наприклад, таку мазь як Левомеколь. Якщо больові відчуття дуже сильні, то рекомендуємо негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Симптоми наривів на ногах

Нарив біля нігтя на ногах з’являється в супроводі наступних симптомів:

 • пульсуючий біль;
 • набряклість тканин;
 • такий симптом, як почервоніння шкіри;
 • нагноєння;
 • підвищена температура там, де палець запалився.

Лікування запалення народними методами неприйнятно, тому що може привести до серйозних ускладнень, оскільки ноги часто стикаються з пилом і брудом, потім, можливо зараження серйозною інфекцією.

Запалення пальця на нозі у нігтя допоможе вилікувати фахівець, який призначить необхідний курс терапії.

На нозі нарив може виглядати наступним чином:

Ознаки наривів на руках

Запалення пальця на руці супроводжується наступними симптомами:

 • нагноєння;
 • нариви;
 • невгаваючі болю;
 • почервоніння шкіри;
 • обмеження рухливості;
 • підвищення температури на вогнищі запалення.

На фото можна побачити трохи запущений випадок нариву:

Якщо виникли такі симптоми, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Як і чим лікувати запалення у дитини або дорослого?

Якщо палець розпух і почав хворіти збоку у нігтя, рекомендується вдатися до наступних заходів:

 • Змішати воду, соду, сіль і йод. В даний розчин необхідно занурити палець з вогнищем запалення і потримати близько 20 хвилин.Такі засоби, як це допомагають прибрати гній з запаленої області.
 • Щоб прочистити рану, раніше наповнену гноєм, потрібно обернути палець стерильним листом мати-й-мачухи. Поверх листа надаватися пов’язка і тримається протягом 12 годин.
 • Якщо є можливість, то можна скористатися маззю Левомеколь.

Своє здоров’я треба берегти, тому при виникненні нагноєння або запалення, слід звертатися до лікаря. Він допоможе підібрати потрібні спосіб лікування.

Хірургічне

Запалення на пальці руки або ноги можна вилікувати і хірургічним шляхом. До цього методу вдаються тільки в крайніх, запущених ситуаціях. Сам процес великого болю не заподіє – допоможе анастезія. Можливо, що операцію зможе провести доктор-хірург в найближчій поліклініці.

Щоб прибрати пухлина, лікар акуратно надрізає шкіру і викачує гній з рани. При проведенні операції також видаляють відмерлі тканини, і часто видаляють весь ніготь.Якщо патологічний процес не торкнуться ложе, то через деякий час він відновиться. Після закінчення процедури рана наповнюється антибактеріальними препаратами і накладається стерильна пов’язка.

Період відновлення включає в себе щоденну зміну пов’язок і антисептичні заходи. Якщо утворюється гній, його необхідно постійно видаляти.

Профілактика

Профілактика при запаленні шкірних покривів на руках і ногах дуже важлива і може допомогти уникнути негативних наслідків.Щоб уникнути появи вогнища потрібно дотримуватися наступних правил:

 • рекомендується стежити за чистотою рук і ніг;
 • при частій роботі з побутовою хімією використовуйте гумові рукавички;
 • при манікюрі рекомендуємо якомога акуратніше працювати з кутикулою;
 • потрібно позбавлятися від звички гризти нігті і шкіру навколо неї;
 • при діабеті необхідно постійно підтримувати свій рівень цукру в нормі, а також дотримуватися рекомендацій лікаря;
 • при підрізання нігтів на ногах потрібно надавати їм округлу форму;
 • слід міняти шкарпетки щодня, а також постійно змінювати взуття, даючи їй просохнути.

При перших же симптомах запалення найкраще відвідувати лікаря. Він дасть всі необхідні рекомендації з лікування та догляду. Щоб уникнути виникнення хворобливих відчуттів, рекомендується постійно звертатися до профілактичних заходів. При запізнілому лікуванні запалення можуть виникнути серйозні ускладнення.

Відео про те, як вилікувати нарив:

Автори статті будуть раді вашим відгуками і коментарям!

Чим лікувати нарив на пальці в домашніх умовах?

Абсцес – гнійний нарив на шкірному покриві.Найчастіше вони з’являються на пальцях. Зазвичай людина при наявності гнійного нариву спостерігає у себе ще й такі симптоми, як почервоніння і запалення шкіри в ураженій області, характерне печіння. В окремих випадках у хворого може підвищитися температура тіла, з’явитися слабкість і ломота, головний біль. Якщо вчасно не вжити заходів, то печіння зміниться сильним пульсуючим болем, вогнище запалення стане ще більше, з’явиться набряк. При запущеній формі захворювання фаланга значно збільшується в розмірі, що практично повністю паралізує уражений палець.

Перш ніж лікувати нарив на пальці, необхідно встановити точну причину його появи. Як правило, на руках може запалитися будь палець, в той час як на ногах найчастіше нарив під нігтем з’являється саме на великому пальці. У більшості випадків запальні процеси в області нігтів виникають через порушення правил гігієни. Однак іноді нагноєння з’являється як наслідок серйозної хвороби, наприклад, цукрового діабету. Отже, в числі найпоширеніших факторів, що призводять до виникнення наривів, такі причини:

 • Неправильний догляд за нігтями.В даному випадку мається на увазі не тільки недотримання на належному рівні гігієни (відсутність щоденного миття і зволоження шкіри), але і неакуратне здійснення манікюру і педикюру. Іноді навіть, здавалося б, незначне пошкодження кутикули може привести до найсильнішого запалення. Неакуратне усунення задирок і виконання манікюру не знезаражені манікюрними інструментами – найбільш часті причини виникнення гнійних наривів. Крім того, механічне пошкодження нігтів і поява абсцесів часто спостерігається у людей, схильних гризти нігті.
 • Різні механічні пошкодження шкіри на пальцях. Причиною появи нагноєння може стати не тільки серйозна травма, але і навіть невелика скалка або подряпина. Виникненню наривів на пальцях сприяють мікроорганізми, які присутні на шкірному покриві кожної людини (стрептококи і стафілококи), і, потрапляючи в відкриту рану, розносять інфекцію, в результаті якої і з’являються абсцеси.
 • Якщо скалка потрапила під ніготь, то це також загрожує запаленням. Бажано відразу витягнути її і обробити ділянку перекисом водню або йодом, щоб не було наривів, але в більшості випадків людина або не відразу помічає скалку під нігтем або не в змозі самостійно її витягти.В такому випадку потрібне втручання лікаря.
 • Брак вітамінів. Через дефіцит вітамінів шкіра рук стоншується і пересихає, в результаті чого ставати схильною до лущення і більш вразливою до різних інфекцій.
 • Збій в роботі імунної системи. Про порушення функцій імунітету можна говорити в тому випадку, якщо гнійними наривами вражені відразу кілька пальців.
 • Грибкові захворювання. У деяких випадках нарив на пальці ноги може бути наслідком грибка.Так, якщо уражені грибковим захворюванням ділянки шкірного покриву не лікувати, то хвороба дуже швидко пошириться не тільки на здорову шкіру, але і на нігті.
 • Вросший ніготь. Найчастіше причиною того, що наривається палець на нозі біля нігтя, є саме його вростання в шкіру. В результаті шкірний покрив сильно запалюється. Найчастіше вростає ніготь великого пальця ноги: це може бути як індивідуальна особливість людського організму, так і наслідок неправильно виконаного педикюру.

Багато людей не вважають гнійний нарив на пальці настільки серйозним приводом, щоб звертатися в лікарню і намагаються позбутися його самостійно. Однак важливо знати, як лікувати нарив на пальці близько нігтя, щоб не нашкодити ще більше.

Ні в жодному разі не можна проколювати пухир з гноєм: якщо виконати таку процедуру неакуратно і зачепити голкою здорову шкіру, то занадто велика небезпека зараження крові.Та й самостійно видалити всю гнійну масу досить важко.

Для того щоб позбутися від запалення в домашніх умови можна зробити наступні дії:

Для такої терапії необхідно використовувати тільки кип’ячену і теплу воду. У неї потрібно додавати трави, які мають заспокійливу, протизапальну дію. Найкраще підійдуть відвари ромашки, череди або календули. При цьому можна брати як один вид рослини, так і комбінувати їх.

Можна використовувати сіль і соду як антисептик.Розчин готується з розрахунку по одній столовій ложці соди і солі на 200 мл води. Якщо додати в отриману рідину 8-10 крапель йоду, то виведення гною відбудеться набагато швидше. Для знезараження також добре підійде марганцівка, але при цьому важливо не переборщити з дозуванням: вода повинна мати блідо-рожевий колір.

Здійснювати таку процедуру необхідно кілька разів на день, бажано через кожні 3-4 години. Чим частіше хворий буде приймати такі ванночки, тим швидше пройде запалення.При цьому опускати в воду кінцівку з наривом потрібно на час від 15 до 25 хвилин. Для досягнення швидкого ефекту слід чергувати різні види ванночок: з додаванням солі і соди, потім цілющих трав, а після – з розчином марганцівки. Після закінчення кожної процедури важливо промокнути уражену область шкіри рушником і дати їй деякий час подихати. А вже після повітряної ванни можна застосовувати різні мазі і компреси і забинтувати запалену ділянку.

 1. 2. Компрес.

Для його приготування краще всього підійде алое або цибулю.Компрес слід застосовувати через деякий час після ванночки. Приготувати кашку для нього досить просто: потрібно натерти на крупній тертці половину невеликої цибулини. Отриману суміш викладають на марлю шаром товщиною 0,5-0,8 мм. Компрес прикладають до нариву на пальці руки (ноги) біля нігтя, накривають прозорою плівкою і фіксують за допомогою бинтової пов’язки. Тривалість перебування лушпиння маси на ураженій шкірі повинна становити не більше 2 годин. Потім кашку прибирають, а проблемну ділянку промивають чистою теплою водою.Після зняття компресу можна знову зробити ванночку, а потім знову прикласти на нарив свіжу цибульну масу.

Компрес з алое здійснюється за тим же принципом, що і з лука. Відмінність лише в тому, що листя алое не натирають на терці, а розрізають уздовж і прикладають стороною зрізу на те місце, де наривається палець на руці або нозі. Для кашки також можна нарвати листя подорожника або столітник, які необхідно подрібнити. Деяким людям в боротьбі з наривами добре допомагає часник.Сиру картоплю теж є відмінним засобом, що сприяє очищенню шкіри. Компреси не тільки сприяють виведенню гною і усунення набряклості, а й завдяки зняттю больового синдрому, значно поліпшать загальне самопочуття.

 1. 3. Примочки з відваром цілющих трав.

Для примочок застосовують календулу або ромашку. Щоб приготувати засіб, сухе сировину (1 столову ложку) необхідно залити окропом (200 мл). Відвар повинен настоятися, потім його слід остудити.У готовому настої змочують ватний тампон, прикладають на запалену шкіру і фіксують за допомогою бинта.

На ніч замість трави можна використовувати дитяче мило. Їм також необхідно намилити шматочок вати і зафіксувати на ураженій шкірі за допомогою бинта або пластиру. Мило сприяє виходу гною і зняття больового синдрому. Але найчастіше його застосування ефективно тільки на початковій стадії захворювання. Важливо використовувати саме дитяче мило (в крайньому випадку – господарське), що не містить парфумерних композицій.

Таким чином, знаючи, що робити в домашніх умовах, якщо наривається палець на руці або нозі біля нігтя, можна вилікувати його і самостійно. Однак важливо розуміти, що перераховані вище методи лікування будуть ефективні тільки в тому випадку, якщо нарив утворився недавно і вогнище запалення ще невеликий. Якщо ж вражений велику ділянку шкіри або абсцес з’явився глибоко під нігтем на руці або нозі, то необхідно відразу ж звертатися до лікарів. Крім того, організм кожної людини індивідуальний і деякі народні засоби конкретному хворому можуть бути протипоказані.Тому лікування наривів на пальцях рук і ніг в домашніх умовах має проходити тільки за погодженням з лікарем і під його чітким контролем.

Нариви на пальцях у дітей – досить часте явище. Це пов’язано з тим, що діти, як правило, набагато частіше пошкоджують шкіру в процесі різних ігор. До того ж у багатьох діток є шкідлива звичка гризти нігті. Це, в свою чергу, також може привести до появи запалення на шкірі рук.

Нарив на пальці біля нігтя у дитини можна вилікувати і самостійно.Але для початку все ж рекомендується звернутися до лікаря, так як дитяча шкіра дуже ніжна і потребує особливого дбайливого підходу в лікуванні. Якщо ж відвідати педіатра або дерматолога в даний час немає можливості (наприклад, якщо в поліклініці вихідний день), то необхідно надати дитині першу допомогу в домашніх умовах.

Добре знімуть запалення і сприятимуть виведенню гною теплі ванночки. Для діток найкраще застосовувати воду з морською сіллю і йодом. Виконувати процедуру необхідно не менше 5-6 разів на день, кожного разу тримаючи пальчик в воді від 5 до 10 хвилин.Після ванночки уражене місце слід промокнути чистою сухою тканиною, а ще краще – стерильним бинтом.

Перед нічним сном можна використовувати мазь Вишневського – вона сприяє швидкому дозріванню нариву і добре витягує гній. Її наносять на нарив на пальці руки або ноги, зверху накладають в кілька разів складений стерильний бинт і роблять перев’язку. Вранці пов’язку потрібно обов’язково зняти і зробити ванночку з морською сіллю і йодом. Ухвалення перерахованих вище заходів значно поліпшить самопочуття малюка, проте при першій же можливості дитину потрібно показати лікарю.

Щоб більше у малюка подібних проблем зі здоров’ям не виникало, необхідно пояснити йому, що потрібно дотримуватися правил особистої гігієни.

Важливо стежити за тим, щоб дитина не гриз нігті і не відривав задирки. Адже часто саме ці дитячі звички призводять до того, що наривається палець на руці. Якщо малюк ще не в змозі сам правильно остригати нігті, то потрібно йому в цьому допомагати. При цьому манікюр і педикюр повинен виконуватися правильно.

Щоб звести до мінімуму ймовірність появи гнійного нариву біля нігтя на нозі, потрібно відповідально підходити до вибору дитячого взуття: вона повинна точно відповідати розміру ніжки дитини.Крім того, обов’язковою умовою є щоденне м

причини, симптоми і лікування захворювань

Поділитися на Facebook
ВКонтакте
Twitter
Однокласники

Нігті, як і весь організм людини повалені захворювань і негативного впливу зовнішнього середовища.

Стан нігтів може розповісти про загальне здоров’я людини, про його спосіб життя і навіть про те, яких вітамінів не вистачає в організмі людини.Здорові нігті мають рівну і міцну нігтьову пластину, вільний край білого кольору, без наявності жовтизни, колір пластини блідо-рожевий.

Але що ж робити, якщо стан раптом змінилося в гіршу сторону? Чому болять нігті? Які захворювання бувають, які ознаки захворювань і як їх лікувати? У цій статті будуть розглянуті всі найпоширеніші захворювання нігтів і способи їх лікування.

Від чого залежить здоров’я нігтів?

Ніготь розміщується на нігтьовому ложі, прикріплений він за допомогою епітеліальної тканини.Корінь називається матрикс. Матрикс задає товщину, довжину і загальну структуру нігтя. Саме в матриксі утворюються клітини, які формують нігтьову пластину. Видима частина кореневої системи (матриксу) має форму білого півмісяця і називається – лунола. Лунола розміщується біля кутикули. Нігтьова пластина має 3 шари, кожен шар складається з твердого кератину. Харчування відбувається через кровоносні судини, які розташовуються в нігтьовому ложі.

Чому болять нігті на руках: причини

Важливо уточнити, що нігтьова пластина хворіти не може, в ній немає нервових закінчень.Тому хворіти може тільки нігтьове ложе, де є нервові закінчення.

Як говорилося раніше, здоров’я нігтів залежить від загального здоров’я людини, якщо в організмі є запальні процеси або хронічні захворювання – це обов’язково відобразиться на здоров’ї нігтів. Тому, при болю в нігтях слід пройти обстеження у лікаря і з’ясувати причину болю, щоб призначить лікування.

Основні причини болю в нігтях

Гормональний фон

Гормональні збої і сплески, можуть призводити до болю в нігтях (вагітність, підлітковий вік, місячні).

Нестача вітамінів, макро і мікроелементів. Недолік необхідних вітамінів, мікро і макроелементів призводить до того, що організм посилає сигнали про нестачу харчування людині через біль в нігтях.

Незбалансоване харчування

Незбалансоване харчування пов’язане з швидким ритмом життя, їмо неправильно, коли вийде і що вийде, особливо часто це відбувається в робочий час. Також, у втечі за ідеальним тілом дівчини сідають на дієти, харчуються неповноцінно.Це велика помилка! Справа в тому, що організму потрібен баланс у всьому, також в харчуванні.

Брак кальцію в організмі

Ніготь складається з кератину, а кератин складається з кальцію. Тому кальцій – основа здоров’я нігтів. Кальцій зміцнює нігті, захищає їх від ламкості і живить всю пластину. При нестачі кальцію в організмі можуть хворіти нігті.

Інтоксикація нігтьової пластини на руках

Нігті можуть хворіти від користування неякісною косметикою. Проблема в тому, що «погана» косметика містить заборонені і отруйні речовини.Отруйні речовини потрапляють з лаком на поверхню, після чого проникають крізь пластину на нігтьове ложе. На нігтьовому ложі отруйні речовини вступають в контакт з нервовими закінченнями пальців, внаслідок чого болять нігті.

Рідина для зняття лаку

Нігтьова пластина складається з води, а рідина для зняття лаку містить ацетон, який сушить і витягує з нього воду. Нігті можуть хворіти від зневоднення і сухості, також, пластина може тріскатися і шарується від впливу ацетону.

Манікюр

У манікюрному кабінеті вам можуть нанести травму нігтів, при непрофесійному виконанні процедури. Причина в тому, що надмірний опил нігтьової пластини або надмірне натискання лопатки (пушер) на нігтьову пластину може стати причиною, по якій травмуються нігті. Такі травми викликають біль. Вибирайте перевірених і дипломованих майстрів манікюру.

Вплив хімічних речовин

Причиною болю нігтів може бути побутова хімія або професійна діяльність з хімічними речовинами.Хімічні речовини роз’їдають захисний шар нігтів, можуть викликати біль.

Найпоширеніші захворювання нігтів

Деформація нігтьової пластини: хвороба нігтів виникає через травму. При травмі відбувається деформація нігтьової пластини і зміна її кольору, від темно-синього до темно-чорного. Виникає гематома (синяк), шкіра запалюється, з’являється набряклість і біль. Через час травмований ніготь відмирає і відпадає, а на місці його відростає новий. Для першої допомоги прикладіть лід, який полегшить біль.У разі якщо травма серйозна зверніться до лікаря.

Онихолизис

Чи не відноситься до інфекційних захворювань, але може бути наслідком механічних травм, після тривалого прийому антибіотиків, після ударів, а також, при захворюваннях серцево-судинної системи або алергії на хімікати (побутова хімія, неякісна косметика для нігтів). Ознаки хвороби: пластина відшаровується з боків нігтьових валиків, на місці відшарування утворюється порожнеча, вони мають сіро-жовтий або біло-синій колір і трохи неприємний запах.Лікування хвороби може бути місцевим за допомогою мазей Адванта або Флуцинар. Доктором призначається медикаментозне лікування препаратами і комплекс вітамінів для швидкої регенерації тканин нігтя D, B, P, C, E, A. Також, можна приймати антигістамінні препарати (тільки з дозволу лікаря).

Мікоз

Різновид грибкового ураження нігтів, інфекційне захворювання. Мікоз з’являється при контакті з переносником грибкової інфекції, це можуть бути сауни, лазні, басейни, солярії та т.п. Також, інфекція передається через речі загального користування і при недотриманні особистої гігієни. Симптоми: зміна кольору, шарування, ущільнення, подрібнення, неприємний запах, свербіж і біль нігтів, поява горбистість або тріщин. В такому випадку самолікуванням займатися не варто, краще звернутися до фахівця. Залежно від виду грибкового ураження і стадії розвитку хвороби лікар призначить вам препарати (протигрибкові ліки, лаки, мазі, спреї).

Псоріаз

неінфекційних захворювань нігтів, але лікування досить складне і тривале.З’являється при збоях в імунній системі, при інфекційних захворюваннях, гормональний збій, психологічні стреси, захворювання шкіри і загальне нездужання організму. Симптоми: поява рожевих і червоних смужок під нігтьової пластиною, як наслідок розриву дрібних капілярів в нігтьовому ложі. Поверхня жовтіє, стає сухою і лущиться, відторгнення нігтьової пластини і больові відчуття, поява заглиблень у вигляді точок, які розподілені по всьому нігтя, а також наявність плям з скоринкою сіро-білого кольору.Лікування: місцеве лікування захворювання за допомогою мазей «дермазолон» або «Оксікорт». Лікування псоріазу аналогічно з лікуванням онихолизиса. Щоб зрозуміти причину захворювання і поставити точний діагноз – запишіться до лікаря на консультацію. У таких випадках самолікування триває дуже довго, також, воно морально важкий і малоефективне.

Вростання нігтів

Якщо ви відчули, що ніготь вростає в шкіру і вам боляче ходить – зверніться в салон краси для видалення врослого нігтя. Якщо проблема давно запущена або призводить до появи крові в місці вростання нігтя – пора до лікаря.Нігті вростають з різних причин, до них відноситься неправильно підібране взуття, неправильно виконаний педикюр, травма нігтя, плоскостопість, грибкові захворювання, артрит, ожиріння. Лікування: на початковій стадії вростання нігтя в шкіру потрібно записатися на педикюр (бажано апаратний).

Допоможуть лікувальні ванночки для ніг: распарьте ноги, скачайте маленький тампон з вати або марлі, після чого, обережно підніміть кут нігтя, який вростає, і покладіть туди ватний тампон. Таку тампонаду потрібно робити, як мінімум 1 раз в день протягом 20-ти днів.Тампон підніме кут нігтя і дозволить йому рости рівно, не пошкоджуючи при цьому шкіру і палець. У занедбаній стадії зверніться до лікаря.

Профілактика захворювань нігтів

 • Постійний догляд: наносите живильні креми і масло на руки і нігті.
 • Здорове харчування і правильний спосіб життя: не нервуйте, відмовтеся від шкідливих звичок, харчування має бути збалансованим. Пийте вітаміни, їжте свіжі фрукти і овочі.
 • Манікюр. Робіть манікюр тільки у зарекомендованих майстрів, просите, щоб дезінфекцію інструментів проводили перед вами.
 • Дотримання особистої гігієни: не ходіть босоніж в місцях загального скупчення людей (сауна, басейн, лазня). Не користуйтеся чужими речами (рушники, тапочки, чужа взуття, чужі пилочки для нігтів і т.п.).
 • Чи не їжте нігті!
 • Купуйте якісну і зручне взуття, це саме можна сказати до вибору косметики для нігтів. Чи не економите на своєму здоров’ї.

Поділитися на Facebook
ВКонтакте
Twitter
Однокласники

Болить шкіра біля нігтя на нозі

Запалення навколо нігтя і супутня цьому процесу біль можуть з’явитися без видимих ​​причин.Така проблема може виникнути як у чоловіків так і у жінок, не тільки на ногах, але і на руках.

Причини

Існує кілька груп причин, розглянемо їх докладніше.

Систематичні захворювання

Якщо палець болить постійно, то причиною можуть бути наступні захворювання:

 • артроз, артрит. При цих хворобах хворобливі відчуття виникають на області всієї фаланги, а не тільки близько нігтя;
 • збої серцево-судинної системи.У таких випадках частіше страждають пальці ніг: шкіра біліє або ставати синюватим;
 • діабет. Запалення під нігтем може виникнути і при цьому захворюванні. Крім того, може з’явитися печіння в осередку і тріщини на шкірному покриві.

Вростання нігтя

Найчастіше, палець наривається через врослого нігтя на нозі. Великі пальці на ногах болять і гниють тому, що там найчастіше великі шкірні валики. Вростання відбувається як через індивідуальних особливостей, так і з-за неправильно оброблених нігтьових пластин під час педикюру на ногах або манікюру на руках.

Людям з цією проблемою повинні дотримуватися кількох правил:

 • нігті не повинні відростати, постійна стрижка – обов’язкова;
 • при обрізанні нігтів необхідно спилювати кути;
 • рекомендується робити ванночки, які пом’якшують шкіру і нігті;
 • там, де може статися запалення нігтя, потрібно постійно видаляти шкіру.

Великі пальці на ногах близько нігтя болять ще й тому, що саме там виникають проблеми з валиками.

Спочатку пальці болять дуже сильно, потім неприємні відчуття поступово відходять. Що робити в такому випадку? Необхідно вирізати врослі нігті: тоді не буде потрібно купувати взуття більше на розмір, щоб уникнути болю.

Якщо вчасно не позбутися від даної проблеми, то можна побачити гноїться палець, і сам ніготь теж може загнити. Якщо утворюється нарив, то з великою часткою ймовірності буде потрібно хірургічне втручання.

Відео про те що робити в разі вростання нігтя ще до будь-якої операції:

Задирки

Якщо палець опух і болить, зверніть увагу на задирки.Чи немає у вас їх? Гній біля нігтя з’являється, якщо в організмі не вистачає вітамінів або травмовані шкірні покриви. При попаданні інфекції в відкриту ранку може утворитися хворобливий нарив. Іноді запалюється весь палець.

Нагноєння з’являється в наступних ситуаціях:

 • потрапляння інфекції після манікюру або під час його проведення;
 • при відривання травмованих шкірних покривів;
 • миття рук без мила.

Якщо наривається палець біля нігтя на руці, слід звернути увагу на те, від чого з’являються задирки: постійні контакти з побутовою хімією, сухість шкіри, авітаміноз, знижена працездатність імунної системи, нестерильні інструменти для манікюру.

Нарив на нігті через появу задирок можна прибрати йодом або зеленкою. У запущених ситуаціях використовують, наприклад, таку мазь як Левомеколь. Якщо больові відчуття дуже сильні, то рекомендуємо негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Симптоми наривів на ногах

Нарив біля нігтя на ногах з’являється в супроводі наступних симптомів:

 • пульсуючий біль;
 • набряклість тканин;
 • такий симптом, як почервоніння шкіри;
 • нагноєння;
 • підвищена температура там, де палець запалився.

Лікування запалення народними методами неприйнятно, тому що може привести до серйозних ускладнень, оскільки ноги часто стикаються з пилом і брудом, потім, можливо зараження серйозною інфекцією.

Запалення пальця на нозі у нігтя допоможе вилікувати фахівець, який призначить необхідний курс терапії.

На нозі нарив може виглядати наступним чином:

Ознаки наривів на руках

Запалення пальця на руці супроводжується наступними симптомами:

 • нагноєння;
 • нариви;
 • невгаваючі болю;
 • почервоніння шкіри;
 • обмеження рухливості;
 • підвищення температури на вогнищі запалення.

На фото можна побачити трохи запущений випадок нариву:

Якщо виникли такі симптоми, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Лікування

Як і чим лікувати запалення у дитини або дорослого?

Якщо палець розпух і почав хворіти збоку у нігтя, рекомендується вдатися до наступних заходів:

 • Змішати воду, соду, сіль і йод. В даний розчин необхідно занурити палець з вогнищем запалення і потримати близько 20 хвилин.Такі засоби, як це допомагають прибрати гній з запаленої області.
 • Щоб прочистити рану, раніше наповнену гноєм, потрібно обернути палець стерильним листом мати-й-мачухи. Поверх листа надаватися пов’язка і тримається протягом 12 годин.
 • Якщо є можливість, то можна скористатися маззю Левомеколь.

Своє здоров’я треба берегти, тому при виникненні нагноєння або запалення, слід звертатися до лікаря. Він допоможе підібрати потрібні спосіб лікування.

Хірургічне

Запалення на пальці руки або ноги можна вилікувати і хірургічним шляхом. До цього методу вдаються тільки в крайніх, запущених ситуаціях. Сам процес великого болю не заподіє – допоможе анастезія. Можливо, що операцію зможе провести доктор-хірург в найближчій поліклініці.

Щоб прибрати пухлина, лікар акуратно надрізає шкіру і викачує гній з рани. При проведенні операції також видаляють відмерлі тканини, і часто видаляють весь ніготь.Якщо патологічний процес не торкнуться ложе, то через деякий час він відновиться. Після закінчення процедури рана наповнюється антибактеріальними препаратами і накладається стерильна пов’язка.

Період відновлення включає в себе щоденну зміну пов’язок і антисептичні заходи. Якщо утворюється гній, його необхідно постійно видаляти.

Профілактика

Профілактика при запаленні шкірних покривів на руках і ногах дуже важлива і може допомогти уникнути негативних наслідків.Щоб уникнути появи вогнища потрібно дотримуватися наступних правил:

 • рекомендується стежити за чистотою рук і ніг;
 • при частій роботі з побутовою хімією використовуйте гумові рукавички;
 • при манікюрі рекомендуємо якомога акуратніше працювати з кутикулою;
 • потрібно позбавлятися від звички гризти нігті і шкіру навколо неї;
 • при діабеті необхідно постійно підтримувати свій рівень цукру в нормі, а також дотримуватися рекомендацій лікаря;
 • при підрізання нігтів на ногах потрібно надавати їм округлу форму;
 • слід міняти шкарпетки щодня, а також постійно змінювати взуття, даючи їй просохнути.

При перших же симптомах запалення найкраще відвідувати лікаря. Він дасть всі необхідні рекомендації з лікування та догляду. Щоб уникнути виникнення хворобливих відчуттів, рекомендується постійно звертатися до профілактичних заходів. При запізнілому лікуванні запалення можуть виникнути серйозні ускладнення.

Відео про те, як вилікувати нарив:

Автори статті будуть раді вашим відгуками і коментарям!

Трапляється таке, коли просто неможливо надіти на себе модельне взуття або ж просто пройтися швидким кроком через сильну хворобливості, що локалізується на пальці близько нігтя.У деяких випадках подібний симптом людям заважає просто ходити або навіть спати. У кращому випадку хворобливість може самостійно пройти вже через тиждень, а в гіршому вона може спровокувати необхідність оперативного втручання. У даній статті ми з вами розберемо, чому болить великий палець на нозі біля нігтя, а також як позбутися від даного симптому.

Причини

Причин подібного стану існує безліч. Деякі з них при цьому є далеко не безневинними.У будь-якому випадку якщо у вас болить великий палець на нозі біля нігтя, варто звернутися до лікаря, так як подібний симптом може бути викликаний вельми серйозними причинами. Не варто займатися самолікуванням, тому що можна отримати запалення, що вимагає в майбутньому хірургічного втручання. Коли болить великий палець на нозі біля нігтя, це доставляє сильний дискомфорт під час носіння взуття. Отже, давайте розглянемо можливі причини такої хворобливості:

 • Травмування нігтя.
 • задирок.
 • Вросший ніготь.
 • Системні порушення і хвороби.
 • Місцевий запальний процес.

Тепер варто більш детально ознайомитися з причинами, за якими болить великий палець на нозі біля нігтя.

Травмування нігтів

Незалежно від головної причини отримання травми процес в зоні близько нігтя буде протікати однаково, тобто супроводжуватися сильним болем. Розглянемо етапи і наслідки травмування, при якому болить ніготь на великому пальці ноги:

 1. Сильний удар або інше ушкодження нігтя.
 2. Розрив судин, а також порушення нервових закінчень близько нігтя.
 3. Освіта синця, а також порушення обмінного процесу.
 4. Зміна відтінку нігтьової пластини, а також області шкіри, що знаходиться поруч.
 5. Повний відмирання.
 6. Зростання інший нігтьової пластини.

В разі якщо травма була сильною, відтінок пошкодженої області змінюється відразу, а хворобливість буде відчуватися постійно. Крім того, що ніготь болить на великому пальці ноги, також з’являється пухлина, почервоніння.Якщо набряклість пошириться на стопу, то з’являється ймовірність пошкодження і фаланги.

Лікування при ударі

У такому випадку якщо у вас болить біля великого пальця на нозі, то фахівець повинен призначити лікування, завдяки якому можна позбутися від болю, а також прискорити регенерацію нігтя. Якщо ж матриця під нігтьової пластини не буде захищена, то з’явиться області поруч також почне доставляти серйозний дискомфорт. Коли болить біля великого пальця на нозі, фахівець призначає пов’язки, знеболюючі, протизапальні препарати, які полегшать стан.

Вросший ніготь

Вельми часто область близько нігтя на нозі болить через врослого нігтя. Існує безліч різних чинників, які провокують дане явище. До таких належать наступні:

 1. Некоректно проведена процедура педикюру, зокрема, неправильна обробка куточків нігтя.
 2. Носіння взуття з дуже гострим носом, який тисне на зону пальців близько нігтів. Крім того, це може стати причиною того, чому болить суглоб великого пальця на нозі.
 3. Неправильне положення стопи через плоскостопості. Це також може бути причиною того, чому болить кісточка біля великого пальця на нозі.
 4. Зайва вага, набряклість.
 5. Поразка ніг грибком.

Лікування врослого нігтя

Якщо великий палець ноги опух і болить через врослого нігтя, то позбутися від цієї недуги можна за допомогою обробки проблемної області лазерним променем. Також дуже часто в даний час подібну проблему лікують методом впливу радіохвиль.У найбільш запущених випадках потрібно повне видалення ушкодженої нігтьової пластини.

Однак якщо болить біля великого пальця на нозі через врослого нігтя, впоратися з подібним симптомом можна самостійно за допомогою рецептів народної медицини і консервативним методом. Перш за все, слід змінити взуття на більш зручну. Використовувати протигрибкові і антибактеріальні препарати необхідно в обов’язковому порядку. Ноги слід тримати в чистоті. Якщо ви хочете зробити педикюр, то краще звернутися за допомогою до професіонала.Якщо дотримуватися цих правил постійно, то ймовірність утворення патології близько нігтя на пальці зведеться до мінімуму.

Освіта задирки

Продовжуємо розглядати, чому болить великий палець ноги. Причина може критися в освіті задирки. Невелика відкрита ранка, механічне пошкодження, а також авітаміноз можуть стати причиною подібного явища. Коли під шкірний покрив потрапляє інфекція, то починається запальний процес близько нігтьової пластини на пальці, при цьому утворюється нарив.При найбільш серйозних формах запальний процес перетікає в різного роду захворювання стопи.

Піддаються утворення задирок в основному ті люди, які працюють з побутовою хімією без використання рукавичок, а також володарі дуже сухої шкіри.

Є ймовірність занести під шкіру інфекцію, а також почати відчувати серйозний дискомфорт в зоні великих нігтів на нозі під час проведення педикюру нестерильними інструментами.

Лікування задирки

Вельми часто задирки на шкірному покриві близько нігтів болять через травмування шкіри.На початковій стадії для лікування можна використовувати йод, зеленку. Але якщо утворився нарив, то застосовуються спеціальні мазі, наприклад, «Левосин» або «Левомеколь». Після обробки палець загоюється буквально за пару днів. Якщо з’явилася пухлина в зоні нігтя, а також відчувається сильний біль, який не проходить навіть після лікування, слід звернутися до лікаря.

Щоб уникнути можливого запалення від задирок на шкірному покриві, треба дотримуватися таких правил:

 1. Використовувати тільки стерильні приналежності для педикюру.
 2. Під рукою завжди повинні бути антисептичні препарати.
 3. Місце освіти задирок треба заклеювати антисептичним пластиром.
 4. Шкіру ніг слід зволожувати і живити, щоб запобігти появі задирок близько нігтів.

В разі утворення гнійного вмісту, його виділення, слід звернутися за допомогою до дерматолога, адже дана рідина є ознакою серйозних захворювань.

Системні захворювання

Якщо опухла нога і болить великий палець, то причина може критися в наявності якогось серйозного захворювання в організмі.Подібний симптом може виникнути при наступних недугах:

 • Артрит.
 • Артроз.
 • Порушення роботи серцево-судинної системи.

Якщо болить великий палець на нозі збоку, зверху або в іншому місці, то при цьому він також може віддавати синявою або біліть. Подібні захворювання приносять великі незручності пацієнтові. Крім того, частою причиною подібного симптому є цукровий діабет. Хвороба у вигляді додаткових ознак викликає тріщини, печіння, а також болі в стопах.

Якщо болить кісточка великого пальця ноги, що робити? У ситуації, коли це сталося через системного захворювання, усунути симптом можна тільки лише в тому випадку, якщо вилікувати головний недуга. А це здійснюється тільки після повного обстеження у лікаря.

Місцеве запалення

Отже, продовжуємо розглядати, з якої причини болить біля великого пальця на нозі. Часто це спостерігається в разі місцевого запалення. При найбільш серйозною формою панариция спостерігається ураження кісток фаланги пальця.Прийнято виділяти 2 інфекції, які провокують розвиток такого процесу. Це відбувається з тієї причини, якщо в тканини потрапили:

 1. Інфекції групи ентерококів, золотистий стафілокок.
 2. Кишкова інфекція, синьогнійна паличка.

В групі ризику знаходяться ті люди, у яких діагностували патологію імунної системи, авітаміноз, а також ті, які перенесли інфекційні захворювання. Вельми акуратним варто бути в разі появи пошкодження, що локалізується близько нігтьових пластин на пальцях.

Лікування місцевого запалення

Якщо вчасно не розпочати лікування, то запальний процес може торкнутися суглоби і кістки пальця ноги. В такому випадку недуга вже буде складно вилікувати, а пацієнт буде відчувати сильну болючість в кінцівках. Терапія полягає в застосуванні антибіотиків, антибактеріальних медикаментозних засобів. Крім цього, для зовнішньої обробки проблемних ділянок фахівець виписує гелі та мазі, які запобігають розвитку інфекції. У найбільш запущених випадках для лікування потрібне хірургічне втручання, щоб видалити нарив.Це необхідно в тих ситуаціях, коли палець на нозі сильно почервонів, а хворобливість є вже нестерпним.

Перед тим як приступити до основного лікування, лікар повинен виявити головну причину, зняти хворобливість близько нігтів на пальцях, а також ліквідувати головне джерело її прояви.

Інші причини

У деяких випадках болючість в пальцях близько нігтів провокується специфічними причинами. Сюди слід віднести тріщини шкіри, лущення, де при попаданні інфекції з’являється запальний процес, що супроводжується почервонінням і сильним болем.Навіть якщо інфекція не потрапила під шкірний покрив, процес цей викликає досить неприємні відчуття.

Досить часто нарив на пальці ноги стає результатом простий занози. Навіть маленька скалка, яка потрапила під ніготь, не хворітиме до тих пір, поки не почнеться запальний процес. Щоб цього уникнути, слід видалити скалку, обробити область близько пальця протизапальним засобом.

Запальний процес, хворобливість в зоні нігтів, а також на пальцях ніг викликається і грибком, який провокує травми на шкірному покриві, близько нігтів, а також на всій поверхні пальців.Пальці ноги зовні виглядають пошкодженими, некрасивими, особливо їх нігті. Самолікування в такому випадку є недоречним. Якщо у вас з’явилися перші підозри ураження шкірного покриву грибком, слід звернутися до лікаря. Мікоз є досить підступним захворюванням, а якщо воно буде протікати вже в запущеній формі, то дуже важко буде позбутися від нього. Крім того, грибок є небезпечним для оточуючих.

Народні рецепти

Якщо у вас загноїлося палець біля нігтя на нозі, то можна використовувати процедури, домашні засоби, які можна приготувати самостійно.Найбільш ефективними з них є наступні:

 1. Ванночки для ніг. Щоб приготувати таку ванночку, вам знадобиться столова сода і настоянка йоду. Справа в тому, що солоні компоненти допомагають позбавлятися від запального процесу, а йод ефективно справляється з мікробами. Для приготування однієї ванночки потрібно 1 л кип’яченої теплої води, куди додається одна столова ложка соди, а також кілька крапельок йоду.
 2. Компрес. Один листочок подорожника або рослини мати-й-мачухи необхідно розім’яти, після чого зробити з отриманої кашки компрес на область близько пальця.Його на місці запалення необхідно тримати близько 10 годин. Саме тому краще всього подібну процедуру робити на ніч.
 3. Компрес з овочів. Для приготування цього домашнього кошти знадобиться суміш сирої цибулі, буряка, моркви. Всі овочі натираються на дрібній тертці, туди додається невелика кількість соку рослини алое. Всі інгредієнти перемішуються, після чого отримана суміш прикладається до ушкодженої ділянки, зверху закріплюється пов’язкою. Компрес тримається на проблемній зоні протягом декількох годин.
 4. Досить ефективним засобом є коржик, приготовлена ​​з відвареної картоплі з використанням невеликої кількості меду.
 5. Запечена цибулю. Для цього овоч розділяється на дві однакові часточки, запікається в духовці протягом 15-20 хвилин. Після цього цибулю прикладається як компрес до ураженої області. Слід звернути увагу на те, що використовувати овоч необхідно тільки в теплому вигляді.
 6. Настоянка на основі японської софори. Найкраще придбати готове засіб в аптеці, а використовувати його слід за інструкцією, яка додається.

В будь-якому випадку перш ніж лікувати нарив біля нігтя на пальці, необхідно обов’язково об’єктивно оцінити розвиток процесу. Якщо нагноєння в цій області має досить поширений характер, то краще не втрачати часу і відразу звернутися за допомогою до лікаря.

Як допомогти організму?

У більшості випадків причини, за якими виникає хворобливість на пальці ноги близько нігтя, свідчить про зниження імунної системи організму.Щоб зміцнити захисні сили свого організму, необхідно:

 1. Повноцінно харчуватися. Раціон повинен бути таким, щоб у ньому були присутні обгрунтоване біологічно поєднання жирів, білків і вуглеводів.
 2. Здійснювати вітамінотерапію і мінералотерапію. Це говорить про те, що в раціоні повинно переважати достатню кількість продуктів з високим вмістом вітамінів і мінералів, необхідних для організму.
 3. Бажано позбутися від шкідливих звичок, зокрема, від тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, а також відвідування закладів швидкого харчування.
 4. Вести активний спосіб життя.
 5. Дотримуватися режим відпочинку і праці.

Висновок

Якщо ви будете дотримуватися правил особистої гігієни, контролювати стан своїх пальців і ніг, то зможете уникнути можливих неприємних захворювань, які зачіпають область близько нігтів. Якщо нігтьові пластини і пальці на ногах болять, а також з’являються симптоми запального процесу, то в таких ситуаціях просто необхідна консультація дерматолога. Тільки так ви зможете уникнути ускладнень.

Якщо болить палець на нозі біля нігтя, то згадайте, що не били ви його недавно. Якщо немає, то це може бути ознакою інфекції або розвивається грибка нігтя.

З того моменту, як людина розумна почав ходити у вертикальному положенні, найбільше навантаження завжди доводиться на ноги. Внаслідок певних причин ми стикаємося з низкою неприємних моментів, які заважають нам вільно рухатися і займатися звичними справами. Одним з таких неприємних моментів є біль нігтів на великих пальцях ніг.Самостійно зрозуміти причини, чому болить ніготь на великому пальці, практично неможливо, це може зробити тільки грамотний фахівець за допомогою спеціального обладнання і досвіду. Спробуємо зробити кілька припущень, що стосуються того, що ж могло викликати біль великого пальця ноги і області навколо нігтя.

Можливі причини хворобливих відчуттів

Якщо болить палець на нозі біля нігтя, то, швидше за все, це стан викликала травма або механічне пошкодження шкіри. Іноді таке трапляється через носіння тісного взуття.Причиною можуть бути і врослі в шкіру нігті. Якщо вчасно не усунути дратівливий чинник, то біль буде посилюватися і повторюватися, як наслідок, може початися запальний процес і з’явитися нагноєння.

Дуже часто болить великий палець на нозі у представниць жіночої статі, особливо у тих, які люблять високі каблуки. Як правило, артрит і артроз викликає саме цей фактор. Внаслідок постійного викривлення великого пальця починає деформуватися і хворіти. Якщо говорити про чоловічу населенні, то біль в нозі близько нігтя у них може викликати подагра. Це дуже серйозне захворювання, яке вимагає негайної діагностики та якісного лікування.

Ще однією причиною болю в пальцях на ногах може стати грибок нігтів. Підхопити цю заразу найпростіше: досить надіти вологі шкарпетки, пройтися в чужій взуття або постояти босоніж в громадському басейні або в сауні. Благо, що сучасна медицина вміє боротися з цією інфекцією і пропонує величезну кількість протигрибкових препаратів, які можна купити в кожній аптеці.

Заняття спортом і правила гігієни

Регулярні заняття спортом теж можуть стати причиною болів в області великого пальця. Підйом на носочках є одним з основних вправ практично у всіх видах спорту. При регулярних фізичних навантаженнях людина може навіть не помічати, як негативно впливає на свої ноги, зокрема на пальці.

У літню пору актуальною причиною, по якій може хворіти палець на нозі біля нігтя, є недотримання правил особистої гігієни.Якщо постійно не видаляти огрубілу шкіру і не пом’якшувати її збоку від нігтів, то вона почне тверднути. Внаслідок незграбних рухів шкіра біля нігтя може отримувати тріщини і кровоточити. Це насамперед викличе біль. Другий момент стосується інфекцій, які можна підхопити, якщо тріщина на великому пальці буде контактувати з брудом або пилом. Якщо опух палець на нозі, має місце почервоніння або виділяється гній з пальця ноги, можете бути впевнені: ви підхопили інфекцію, і слід негайно звернутися до лікаря.

Болючим ніготь на великому пальці ноги може стати через неправильно проведеного педикюру. У салонах краси не завжди стерилізують предмети, а обрізаючи кутикулу на великому пальці ноги, недосвідчений фахівець може пошкодити навколишні тканини і занести інфекцію. В принципі, вдома ви і самі можете випадково зіткнутися з цією проблемою, неправильно обрізавши нігті.

Методи лікування

Що стосується діагностичних процедур, то кваліфікованому і досвідченому лікарю їх не буде потрібно, так як симптоматика хвороби говорить сама за себе.На додаток до своїх припущеннях доктор може попросити вас здати кров на загальний і біохімічний аналіз, щоб виключити системні захворювання. Людина може відчувати ряд симптомів, про які слід повідомити лікаря, так як фахівець допоможе правильно підібрати схему лікування. Серед симптомів, що супроводжують наявність болю навколо нігтя на ногах, спостерігаються:

 • почуття пульсування, що проходить саме по собі;
 • синюшність шкіри на нозі;
 • почервоніння і припухлість пальця;
 • синець під нігтьової пластиною;
 • озноб, температура і нездужання;
 • гнійні вогнища під шкірою, що локалізуються в одному або в декількох місцях.

Подальше лікування буде направлено на усунення причини, яка викликає біль у пальці ноги. Якщо купірувати тільки больовий синдром, то через кілька днів він знову з’явиться. Виходячи з причини лікар призначить лікування, і воно може бути різним:

 1. Якщо має місце подагра, то першим ділом потрібно скорегувати своє меню.
 2. При плоскостопості будуть призначені масажі і носіння спеціального взуття.
 3. Якщо мова йде про врослому нігті, то буде проведена невелика операція з видалення куточка нігтя.
 4. При запальних процесах і інфекціях, як правило, призначають мазі, що витягують гній, і обробку шкіри навколо нігтя на нозі антисептичними засобами.
 5. Якщо нагноєння має кілька вогнищ, цілком ймовірно, що це бактеріальне ураження декількох шарів шкіри. У подібних випадках призначають антибактеріальну терапію.
 6. Якщо є синюватий відтінок пальця і ​​нагноєння біля нігтя, то цілком ймовірно, що біль викликана не інфекцією, а механічним пошкодженням, і нагноєння є наслідком гематоми, а не запального процесу.Доктор зобов’язаний в подібному випадку провести ще і рентгенографію пошкодженого пальця, щоб виключити перелом і вивих.

Терапія в домашніх умовах

Якщо болить великий палець на нозі, особливо біля нігтя, то це, як правило, супроводжується нагноєнням, і головною метою лікування буде видалення гною.

Якщо ви не страждаєте на цукровий діабет, ви можете спробувати провести процедуру очищення в домашніх умовах. Візьміть невелику посудину, в який налийте окріп з сіллю.Коли вода буде терпимою температури, занурте в неї хворобливий палець ноги. Чим довше буде тримати пальці в воді, тим краще. Цим самим ви розм’якшіть шкіру на ногах, і легше буде видалити гнійні маси, що нагромадилися в процесі запалення. Коли шкіра побіліє і пом’якшиться, можна легенько натиснути на область нагноєння, і прорветься. Якщо цього не сталося, не варто докладати особливих зусиль; потрібно повторювати ту ж процедуру, поки цього не станеться. Якщо гній вийшов, обробіть палець йодом, спиртом, зеленкою або іншим антисептиком.Якщо ж нарив НЕ прорвався, то слід після ванночки нанести на палець мазь Вишневського або іхтіоловую мазь. Ці медикаментозні засоби здатні витягувати нагноєння. Дуже важливо вчасно міняти пов’язки з мазями, що будуть витягати гній, щоб не запарити ніготь і не вразити ще більше ділянок здорової шкіри інфекцією.

Хотілося б також зазначити, що внаслідок запального процесу починають поступово відмирати певні ділянки шкіри і відбувається відторгнення нігтьової пластини.В кінцевому підсумку ніготь відпаде, а для того щоб утворився новий, буде потрібно кілька місяців. Подібна ситуація принесе не тільки фізичний біль, але і естетичний дискомфорт, адже, надягаючи взуття з відкритими пальцями, ви привертатиме увагу оточуючих і відчувати себе ніяково через це дефекту.

Якщо після проведення подібних процедур у вас і далі болить палець на нозі, то все, що вам залишається робити, так це відвідати лікаря. Без кваліфікованої допомоги в даній ситуації обійтися не вийде.Якщо пустити недугу на самоплив, то може розвинутися запалення кісток ніг. Так як це захворювання важко піддається лікуванню, лікарям нерідко доводиться видаляти запалену ділянку кісток. Ще більш серйозним наслідком нелікування опухлих і хворобливих пальців навколо нігтів є запалення сухожиль нижніх кінцівок. Саме тому, якщо ви самостійно не можете видалити нарив і гній, зверніться до лікаря: він за допомогою скальпеля розкриє уражене місце і почистить область навколо нігтя. Боятися не варто: для того щоб ви не відчували болю, існує величезна кількість знеболюючих препаратів.

Ні в якому разі не варто проколювати гнійний мішок голкою або намагатися самостійно розкрити гострими ножицями рану. Ви не тільки зробите собі багато болю, але і ще більше ускладніть ситуацію. Саме такі необдумані вчинки призводять до термінової госпіталізації та часткової інвалідності. Будьте розсудливі, не піддавайте своє здоров’я ще більшому ризику і довірте своє лікування людям, які в цьому розбираються.

.