Ногти

Шкідливо гель лак для нігтів: наукові дослідження і 8 способів зробити процедуру безпечною

шкідливий гель-лак, шелак для нігтів і здоров’я |

шкідливий гель-лак, замислюються потім, спочатку все захоплюються стійкістю і тривалістю шкарпетки манікюру. Дійсно, складна структура молекул формує міцний і гнучкий шар, щільно прилягає до нігтьової пластини. Але у кожної медалі є зворотний бік. Рано чи пізно всі ми задаємося питанням – чи не шкідливий шелак? На цю тему ходить багато міфів, причому не тільки про згубність впливу, але навіть про користь.

Фото нігтів після зняття гель-лаку

Здорово, коли покриття не відколюється на самому видному пальці і не псує весь образ.Зручно, що зробивши, можна забути про манікюр на 2 тижні. Але за рахунок чого така практичність? Чи не заподіює чи носіння гель-лаку шкоди здоров’ю нігтів? Є відгуки дівчат різного віку, що через кілька застосувань починаються проблеми – нігті стають тоншими, шаруються, ламаються і навіть кришаться. В ЄС проводилося дослідження, яке встановило, що постійне використання шелаку або наращённих нігтів викликає виснаження і передчасне старіння нігтьових пластин.

Чим шкідливий манікюр шелаком – 5 джерел ризику для здоров’я нігтів

Лікарі-дерматологи, які брали участь в тому опитуванні, сформулювали 5 компонентів, сукупно шкодять здоров’ю нігтів при манікюрі шелаком:

 • хімічні речовини, що містяться в складі
 • обпилювання, праймер
 • високу t реакції полімеризації шелаку в лампі
 • неправильне зняття, агресивні рідини
 • відсутність візуального спостереження і контролю за живим нігтем під час шкарпетки покриття протягом 2 тижнів і більше

Розберемо кожен пункт – подивимося, як мінімізувати проблеми, чи можлива профілактика небажаних наслідків носіння цього полімерного покриття.

Хімічні речовини

В гель-лаку міститися різні акрилати – полімери акрилової кислоти і її солей. Саме вони відповідає за опір матеріалу воді і сонячного світла, температурну гнучкість, вивітрювання, зчеплення шелаку з натуральним нігтем. У високих концентраціях викликати алергічні реакції слизових очей, шкіри, носа, горла; викликає головний біль, нудоту, дерматит.
Формальдегід викликає денатурацію білка, тому він бере участь як дубильні речовини в шкіряному виробництві.Ще він володіє сильними антисептичними властивостями. За це його використовують в кремах, мазях, шампунях – як консервант. Широко застосовується при виробництві фанери. Різкий запах нових меблів – це вивітрюється він, формальдегід. У великих концентраціях токсичний. Найлегші алергічні реакції: при вдиханні – не вистачає повітря, набряк гортані, легенів; при зовнішньому зіткненні – почервоніння, лущення. У всіх випадках – головний біль, погіршення концентрації уваги, нудота. У косметиці і харчових технологіях має код Е240.Допустимі концентрації: в косметичних засобах – 0,1 – 0,2%. У лікувальних мазях і гелях – до 5%, але не можна наносити на шкіру обличчя. Імовірність алергічної реакції, наприклад, від шампуню, де концентрація формальдегіду 0,1% становить 1 з 75000 випадків, тобто вкрай мала. Формальдегід присутній в складі гель-лаку прямо або в похідних з’єднаннях і постійно випаровується. Якщо він і завдає шкоди, то через вдихання випарів, тому все гель-лаки будинку треба зберігати в щільно закритому контейнері, особливо коли їх багато.

Якщо виходити з того, що виробники добросовісні і не перевищують ГДК компонентів в складі шелаку, шкода від хімії для нігтів є несуттєвим при періодичному манікюрі. Хоча, якщо захоплюватися технікою нанесення «під кутикулу», то можливі такі симптоми як свербіж нігтів і шкіри навколо них. Ще більшу небезпеку наражається здоров’я майстрів, які працюють весь день з гелями для нарощування, гель-лаками і їх розчинниками в погано вентильованому приміщенні. Тут можливе отруєння. Страждає слизова очей, носа, горла, здатність до концентрації уваги.Детальніше про це можете почитати в вікіпедії. Так що наївно думати, що ремесло майстра манікюру – легкий хліб. Але це вже інша історія.

Коли шкоди нігтя більше – під час нанесення або зняття гель-лаку?

Нанесення . Салонні стандарти процедури вимагають злегка обпилювати верхній шар нігтя, знімати глянець. Це поліпшує зчеплення матеріалу з поверхнею.
Технологія нанесення гель-лаку на нігті докладно описана тут http://manikurista.ru/gel-lak-technika-nanesenia
Подальша обробка дегідратором прибирає натуральну вологу і жир, висушуючи поверхню нігтьової пластини і кутикулу.Все це раз по раз не додає здоров’я нігтям. Використання праймера або його аналога з іншою назвою ще більше зношує верхній шар бідного нігтики. В результаті нігті стають шорсткі, тьмяні.

Рада . Анастасія Лукша, майстер манікюру міжнародного класу, викладач курсів по дизайну і нарощуванню, рекомендує: «Щоб нівелювати шкоду для нігтів, спробують не обпилювати пластину перед нанесенням, а проходити бафом тільки вільний край і самі стресові зони – куточки на вказівних і середніх пальцях.Праймер також наносите тільки на вільний край, а не на всю площу нігтя. Ну а без дегидратора – нікуди. Нічого не поробиш”.

Зняття . Ацетон і йому подібні спирти, що містяться в рідині для зняття важко недооцінити. Нігті потрібно замочувати на кілька хвилин. За цей час розчин проникає під бічні валики, де нігтьова пластина тонше і ніжніше, також сушиться кутикула. Якщо перестаратися або використовувати неякісну рідина, може дійти до хімічного опіку або алергії.

Рада . Щоб зняти гель-лак без шкоди – використовуйте тільки спеціально призначені для зняття рідини від виробників з хорошими відгуками. Чи не перетримувати, вирізуйте накладки строго за розміром нігтя, без нахлеста на шкіру. Дотримуйтесь технологію. Ні в якому разі не віддирати покриття як плівку, навіть якщо воно легко «сходить» – це провокує дистрофію нігтьових пластин.

шкідлива лампа для сушки гель-лаку

Ультрафіолетове випромінювання – це перше, про що думаєш, коли мова йде про шкоду сушки нігтів в лампі для гель-лаку.Але немає, мала потужність і короткочасність впливу занадто незначні, щоб погіршити стан нігтів і шкіри на руках.

Відшарування нігтя після опіку. Патогенна флора в пазухах.

Головна проблема – під час полімеризації всіх гелевих матеріалів виділяють тепло і може статися термічний опік нігтьового ложа . Реакція залежить від щільності нігтя і товщини шарів покриття. Як плоть відреагує на це пошкодження, ми дізнаємося тільки після зняття. Можливо, виявимо, що ніготь відійшов і утворився так званий «кишеню».У ньому непомітно і спочатку безсимптомно можуть оселитися цвілеві бактерії і навіть дерматофіти. За 3-4 тижні шкарпетки манікюру (стандартний термін + додатковий час після корекції відростила ділянки) може розростися ціла колонія паразитів, середа в такий пазусі дуже сприятлива. Сценарій, звичайно, рідкісний, частіше справа обмежується оніхолізіс без інфікування. Інший симптом опіку в лампі – болять нігті при натисканні, не сильно, але доставляє дискомфорт.

Рада : щоб сушка в лампі не нашкодила, потрібно робити максимально тонкі шари при манікюрі гель-лаком.Чим товстіший шар – тим буде гаряче, а тонкий швидше сушиться. Сильніше пече на початку сушіння, тому що тепла найбільше виділяється в перші секунди полімеризації. Вихід – при дискомфорті відразу виймайте руку і тримайте її біля входу, з краю або водите рукою туди-сюди, в лампу – з лампи, поки печіння не пройде. Потім додатково 30-60 секунд посушите вже затверділий шелак, не так гаряче, а на якість просушування не впливає.


Виходить протиріччя – щоб гель-лак носився довго і не відколюються, потрібно робити якісний манікюр – знімати глянець з нігтя легким обпилюванням (порушення цілісності), промащувати поверхню дегідратором (зневоднення, висушування), праймером (ще більше хімії), потім ретельно просушувати кожен шар в лампі (нагрівання).Все це не може не мати наслідків для здорового стану нігтів.
Кожна жінка сама для себе вибирає рішення цієї дилеми. Компроміс залежить від вихідного стану нігтів і «іміджевих» обставин.


Особлива тема – шкода гель лаку при вагітності. Звичайно, хімікати, що містяться в гель-лаку, в кров через ніготь не потраплять. А ось через вдихання випарів можуть. Плюс на організм жінки і так звалюється велике навантаження в період виношування. У більшості псуються нігті, зуби, стан волосся.Краще не приносити здоров’я в жертву красі. Ніхто не відміняв «золоте правило вагітності» – ніяких ліків і хімії протягом всього терміну. Тому і з манікюром краще взяти паузу, хоча в перші 6 місяців.

Ну і найбільша претензія дерматологів і ПОДОЛОГ до гель-лаку – то, що ми не бачимо, що твориться з нігтями під покриттям протягом двох і більше тижнів. На питання, як часто можна наносити гель-лак, лікарі відповідають – в ідеалі 4-6 разів на рік.

Як запобігти або мінімізувати шкідливі наслідки

 • Чи не обпилювати без крайньої необхідності
 • Не застосовувати препарат праймер по можливості
 • Відмовитися від техніки «під кутикулу»
 • Чи не терпіти печіння під час сушіння в лампі, відразу виймати руку
 • Знімати гель-лак тільки за правилами технології, використовуючи спеціальну рідину.Чи не відривати як наклейку.
 • Якщо відвідувати манікюрний салон, то тільки просторий, з високою стелею і хорошою вентиляцією
 • Робити перерви, давати нігтям відпочивати
 • У перервах між носінням надавати нігтям посилений догляд у вигляді воскових і масляних масок і втирання

Взагалі, на заході весь галас навколо шкоди шелаку для здоров’я вляглася ще в 2010 році. Найбільші виробники (наприклад, OPI) заявили, що виключили зі складу дибутилфталат і толуол.

шкоду і користь, факти і міфи

Щодня мільйони дівчат і жінок по всьому світу задаються питанням: “А чи шкідливий гель-лак для нігтів?”. Причому цікавляться цим не тільки ті, хто тільки збирається відправитися на процедуру манікюру, але і ті, хто вже не уявляє свого життя без цього покриття. Давайте розберемося, чим шкідливий гель-лак, які мінуси і плюси він має насправді?

Шелак або гель-лак – це справжнє спасіння для всіх представниць прекрасної статі.Тільки задумайтеся, нафарбував нігті – і мінімум три тижні не потрібно думати про стан нігтів. Лак тримається відмінно, на нігтях є прекрасний глянець, та ще й нігті стали менш ламким і міцнішими. Краса та й годі. І якщо не копатися в цьому, то все може бути добре. Але багато фахівців нігтьового сервісу, та й косметологи вважають, що гель лак крім естетичної краси може приносити і шкоду натуральним нігтям. Чи так це насправді і як впливає на нігті часте використання гель-лаку?

Факти про шкоду гель-лаку

Нижче наведено кілька фактів про те, що покриття гель-лак може бути дійсно шкідливим для натуральних нігтів:

 1. Покриття насправді може бути шкідливим, якщо майстер манікюру не дотримується правил нанесення його в роботі.При нанесенні покриття важливо використовувати в роботі тільки якісні матеріали та інструменти, уникати занадто жорстких бафіков і пилок для полірування нігтів. Майстер повинен правильно проводити не тільки процедуру покриття нігтьової пластини, але і всі етапи, починаючи від зняття попереднього шару, до покриття готових нігтів топом;
 2. Лікарі дійсно радять не робити покриття гель-лак постійно. Після кількох регулярних процедур, наприклад, ви зробили 4-5 покриття поспіль, необхідно давати нігтям відпочити.Покрийте їх звичайним лаком, таким чином, ви не допустите пересихання нігтьової пластини;
 3. Гель-лак може бути небезпечним і в тому випадку, якщо самі нігті схильні до різних інфекційних або шкірних захворювань. Якщо нігті слабкі або заражені грибком, покриття тільки погіршить ситуацію. Повністю здоровим нігтям гель-лак не приносить шкоди;
 4. Останнім часом серед майстрів і клієнтів манікюрного сервісу поширений міф, що сушка нігтів в УФ-лампі може привести до раку шкіри.Це факт вченими не підтверджений. Але якщо ви все ж побоюєтеся за своє здоров’я, наносите на руки спеціальний сонцезахисний крем;
 5. Не забувайте про профілактику гігієни до і перед процедурою покриття, намагайтеся не заносити інфекції під нігті, мийте руки або щодня використовуйте спеціальний антибактеріальний гель.

Шкода і користь гель-лаків

Отже, шкодить нігтьової пластини покриття гель-лак? Як вже було сказано вище, що здоровим нігтям гель-лак не представляє ніякої небезпеки.Єдине, що потрібно робити – це давати пластині нігтя відпочивати після декількох процедур нанесення. Це пояснюється тим, що все гель-лаки містять в своєму складі полімерні сполуки, які при тривалому і регулярному контакті з нігтьової пластиною можуть проникати в структуру нігтя і руйнувати її.

У альтернативу цим фактом можна привести і такий приклад, коли гель-лак навпаки корисний для нігтів. В першу чергу, він захищає поверхню нігтя від зовнішніх подразників і зміцнює її.Під покриттям нігті не ламаються, не деформуються, стають міцнішими і менш ламким. Якщо гель-лак не носити довго, а в середньому 1-2 тижні, то відросло ніготь під гель-лаком відростає гладким, міцним і здоровим. Так пояснюється шкоду і користь гель-лаків.

Так як гель-лаки мають найрізноманітнішу палітру, абсолютно всі дівчата ретельно вибирають певний колір в процесі манікюру. Існує думка, що гель-лаки дуже насичених яскравих і світлих відтінків можуть настільки сильно вбратися в поверхню нігтя і під нього, що навіть після зняття покриття на нігтях залишається відтінок використовуваного гель-лаку.Таке може статися тільки в тому випадку, якщо майстер манікюру використовував неякісні матеріали, а правила нанесення гель-лаку не було дотримано. Тепер уявіть, що всі шкідливі речовини проникли в структуру нігтя настільки глибоко, що залишалися там деякий час. Отже, тепер ваші нігті більш схильні до небезпеки зараження і попадання інфекції, а будь-яка небезпечна середовище буде мати шкідливий вплив на стан манікюру.

Цікаве і корисне відео по темі статті:

https: // www.youtube.com/watch?v=3zvnWk9_3os

https://www.youtube.com/watch?v=udmHrfcydzo

Щоб гель-лак приносив вам одне задоволення і радував довгий час, робіть процедуру тільки у перевірених майстрів з використанням сертифікованих матеріалів. В цьому випадку ви можете вибирати будь-які відтінки гель-лаку і не думати про те, що покриття будуть відколюватися або втрачати свій блиск. Як часто можна наносити гель-лак вирішувати тільки вам, в будь-якому випадку давайте нігтям відпочити після кожного 3-4 нанесення.В такому випадку не потрібно турбуватися про те, що гель-лак буде шкодити вашим нігтиками.

Користь і шкода гель лаку для нігтів

Заради краси жінки згодні на багато, іноді навіть зовсім не корисне. Недешеві послуги, хворобливі ін’єкції, застосування хімічних речовин – це ще не весь перелік того, на що вирішуються представниці прекрасної статі, щоб бути на висоті. Однією з таких процедур є покриття нігтів гель-лаком. Гель-лак – порятунок для сучасних дівчат, у яких буквально немає часу на щоденний манікюр.Гель-лак тримається мінімум тиждень, а іноді і місяць, в залежності від самого лаку і індивідуальних особливостей. Однак багато хто вважає, що гель-лак завдає шкоди нігтьової пластини. У Гель-лаку присутній формальдегід. Якщо опустити всі особливості виготовлення нігтьових покриттів, можна зробити висновок про те, що формальдегіди додають в косметику для збільшення терміну її зберігання. Дана речовина є відмінним консервантом, на цьому його достоїнства закінчуються. Зате комплекс недоліків досить великий.

Наскільки шкідливий формальдегід

 1. У хімічній промисловості формальдегід використовується дуже широко. Він є важливою складовою пінопласту і пластмаси. Також речовина має антисептичні властивості, що дозволяє використовувати його для консервації частин тіла в музеях. Хіба такий компонент може бути безпечним для живого організму?

 2. Формальдегід присутній в багатьох косметичних засобах.Однак, найбільшу небезпеку він представляє в складі нейл-покриттів. Справа в тому, що 80% всіх речовин, які потрапляють на нігті, проникають в кров і, відповідно, внутрішні органи. Шелак або звичайний лак тримаються на пластинах тривалий час. Тому все, що на них знаходиться протягом цього періоду, поступово насичує кров.

 3. Дія формальдегіду носить накопичувальний характер. Будучи консервантом, він поступово вражає всі органи і тканини. В результаті в організмі починають відбуватися необоротні зміни.Зокрема, псуються самі нігті. Вони стають сухими, тріскаються, з’являється жовтизна – і це лише початок. Тому шкода лаку для нігтів з формальдегідом очевидний.

В Росії немає законів, що регулюють норму вмісту консерванту в нейл-покриттях. На Заході ж за цим суворо стежать, тому в європейській косметиці максимальна концентрація формальдегіду не перевищує 0,2%.

Шкода гель-лаку

Фахівці не радять фарбувати нігті навіть простим лаком щодня: треба давати їм регулярні перепочинку.Нескладно зрозуміти, що постійне носіння гелю-лаку місяцями напевно зашкодить нігтьової пластини, адже щільне покриття обмежує доступ кисню. Є і ще один момент – порушення природного «імунітету» нігтя: під гелем пластина позбавляється верхнього захисного шару. Які побічні ефекти можна помітити на нігтях після використання неякісного продукту або занадто довгого нанесення покриття без відпочинку?

 • пожовтіння
 • Нерівність, горбистість
 • Розшарування
 • Тьмяність
 • Стоншування
 • Ламкість, поява тріщин

Використання гелів-лаків з розумними перервами, поєднання з періодами лікування і відновлення, нанесення тільки якісних покриттів шкоди не принесе! Ідеальний варіант – знімати гель-лак з нігтів у майстри манікюру, щоб не допустити пошкодження нігтьової пластини через порушення технології.Не можна шкребти нігті гострими предметами. Ніготь після декількох невдалих спроб видалення гелю-лаку виглядає хворим, втративши захисну плівку. Але, ретельно вивчивши порядок зняття покриття, можна виконати процедуру і в домашніх умовах, акуратно розчинивши гель-лак, а потім дбайливо видаливши його. Бажано підбирати засоби тієї ж марки, що і сам гель-лак.

Міфи про шкоду сучасних гель-лаків

Навіть передовим ученим складно оцінити передбачуваний шкоду гель лаку для нігтів або іншого подібного покриття.Тому судити про те, що декоративна обробка пластин однозначно небезпечна, не слід. Протягом багатьох десятиліть жінки користуються декоративною косметикою без шкоди здоров’ю, а згодом її якість стає тільки краще. Зараз розроблені лінії засобів для використання під час вагітності і навіть в дитячо-підлітковому віці. Незважаючи на розвиток нейл-індустрії і постійні удосконалення матеріалів і інструментів, міфи про деякі властивості покриттів залишаються актуальними.

Якщо в складі не присутній формальдегід, лак для нігтів вважається нешкідливим

Крім консервантів, недобросовісні виробники додають у свою продукцію та інші шкідливі речовини: смоли, розчинники та пластифікатори. Щоб убезпечити себе від впливу неякісної продукції, слід купувати тільки перевірені рекомендовані препарати відомих марок.

Замість довготривалого покриття краще використовувати звичайне – так безпечніше

Це питання з розряду «шкідливо фарбувати нігті?».Якщо розібратися, то довгострокове покриття виявляється більш безпечним. Його наносять як мінімум на 10 днів, тоді як лак доводиться прибирати кожні 2-3 дні, постійно впливаючи на пластини спеціальною рідиною і завдаючи новий шар. В цьому відношенні гель, шелак і накладні нігті вважаються практично нешкідливими.

Доведено шкоду від УФ-ламп для нігтів

Чого тільки не придумають іпохондрики і жінки, які шукають виправдання своїй недоглянутості! Ультрафіолетова лампа, яка використовується в процесі нарощування або покриття шелаком, не більше шкідлива, ніж та, яка висвітлює вашу спальню.Єдиним її мінусом можна визнати лише протипоказання для використання онкохворим. При наявності серйозних порушень здоров’я рекомендується проконсультуватися з лікарем з приводу можливості використання таких інструментів, як ультрафіолетова лампа, без серйозної шкоди для здоров’я.

Довготривале покриття приносить нігтям тільки користь

Якщо поставити на шальки терезів користь і шкоду гель-лаку або іншого виду декорування пластин, то друга виявиться важче.Ніяких переваг, крім естетичних і економічних, ні нарощування, ні фарбування шелаком не приносять.

Накладні нігті безпечніше, ніж нарощування і довгострокове покриття шелаком

Багато дівчат запитують майстрів про те, наскільки шкідливі накладні нігті. На перший погляд, безумовно, здається, що такий вид декорування пластин безпечніше, ніж класичне нарощування або покриття шелаком. Насправді, в даний час немає жодного дослідження, що підтверджує або спростовує це припущення.

Дівчата, що чекають дитину, повинні розуміти, що навіть в малій концентрації використання гель-лаку при вагітності буде приносити шкоду. Краще знайти йому нехай і дорожчу, але зате безпечну альтернативу.

Чи можна застосовувати гель-лак вагітним

 1. Вагітні жінки дуже чутливі до будь-яких зовнішніх впливів, які впливають не тільки на них, а й на зростаючий плід. Використовувати ці косметичні засоби вагітним можна, але з особливою обережністю і дотриманням певних правил.
 2. Перед манікюром на руки наносять якісний сонцезахисний крем, який мінімізує шкідливий вплив сушильної лампи.
 3. У застосовуваних лаках не повинно міститися будь-яких токсичних речовин. На флаконі повинна бути напис 5 free.
 4. Гель-лаки повинні чергуватися зі звичайними, але краще, якщо вагітна жінка не буде занадто захоплюватися манікюром і дасть своїм нігтям відпочити.
 5. Наносити будь-які лаки можна лише в добре вентильованому приміщенні, щоб уникнути попадання парів в організм.
 6. Якщо манікюр робиться в салоні краси, то потрібно вибирати закладу з перевіреною репутацією. При цьому обов’язково дивляться на термін придатності лаку і дату останньої заміни лампи.
 7. Вагітній жінці не рекомендується постійно носити манікюр, її нігті і так стають ламкими від гормональної перебудови в організмі.

Догляд за нігтями

Якщо ви все ж проводите таку процедуру для своїх нігтів, то не забувайте доглядати за ними, адже шкіра навколо нігтьової пластини потребує турботи і підживлення корисними речовинами.

 1. Гігієна і чистота . Те, що руки необхідно тримати в чистоті, – незаперечний факт. Як би не звучало банально, але їх необхідно мити з милом і робити гігієнічний манікюр, підрізаючи задирки. Через постійного контакту з нечистими поверхнями в мікротріщини шкіри можуть потрапити патогенні мікроорганізми, що може стати причиною розвитку запального процесу. У разі появи побічних і посмикуванні краще відразу звернутися до лікаря, а не лікувати палець зігріваючими процедурами і мазями.
 2. Довжина нігтів. Не варто відрощувати довгі нігті, так як при будь-ручній роботі м’язи рук завжди будуть в напруженому стані. Незручне становище може призвести до неврологічних захворювань, що супроводжується болями і онімінням.
 3. Догляд. В залежності від типу шкіри рук і пори року, необхідно підібрати відповідний крем і регулярно використовувати його, завдаючи на поверхню кистей хоча б раз на добу на ніч.Можна також робити різні ванночки для зміцнення нігтьової пластини після зняття покриття гель-лаком. Сприятливим впливом на шкіру і нігті відрізняються масла виноградних кісточок і мигдалю, які можна брати за основу.

Як понизити шкоду

Є кілька рекомендацій, які дозволяють знизити можливий негативний вплив гель-лаку на здоров’я:

 1. Не можна покривати цим косметичним засобом нігті, заражені грибком, або ті, які сильно розшаровуються.Спочатку нігтьову пластину лікують, а потім вже надають презентабельний вигляд.
 2. Періодично нігті розкривають безбарвним лаком з великим вмістом кальцію, які продаються в аптечній мережі.
 3. Якщо нігті стали тьмяними і ламкими, потрібно пропити курс вітамінів.
 4. Якщо шкіра на кінчиках пальців деформована, то манікюр відкладають до повного відновлення шкірного покриву.
 5. У область кутикули періодично втирають спеціальні живильні масла.Вибір таких препаратів в аптеці великий.
 6. Технологія нанесення повинна строго дотримуватися.

Переваг у гель-лаку дуже багато – це довговічність, привабливість і відсутність дефектів покриття, навіть при постійній домашній роботі. Щоб нафарбовані нігтики радували і приносили естетичну насолоду, необхідно вибирати хорошого майстра, якісні лаки і хорошу лампу. В такому випадку шкоди здоров’ю ніякої не буде.

Схожі пости

Залишити коментар

Щодня дівчата задаються питанням: чи шкідливо фарбувати нігті гель-лаком? Намагаємося розібратися разом

Гель-лак, або шелак, – порятунок для сучасних дівчат, у яких буквально немає часу на щоденний манікюр.Гель-лак тримається мінімум тиждень, а іноді і місяць, в залежності від самого лаку і індивідуальних особливостей. Однак багато хто вважає, що гель-лак завдає шкоди нігтьової пластини. Чи так це?

 • Гель-лак дійсно може бути шкідливий, якщо майстер не дотримується правил його нанесення. При нанесенні гель-лаку необхідно дуже дбайливо обробляти нігтьову пластину, уникаючи використання жорстких пилок і полірувальних бафов. Слідкуйте також, щоб майстер правильно проводив процедуру зняття: неприпустимо повністю спилювати гель-лак апаратом або пилкою, а також використовувати жорсткі металеві палички.
 • Гель-лак дійсно не варто робити постійно – так радять лікарі. Після кількох процедур з гелевим лаком (три-чотири) покривайте нігті звичайним покриттям. Це допоможе уникнути пересушування нігтьової пластини.
 • Щоб уникнути неприємних наслідків, стежте за станом нігтів. Якщо у вас є якісь шкірні захворювання, а самі нігті слабкі, гель-лак може погіршити ситуацію. Здоровим нігтям він не приносить шкоди.
 • Існує міф, що сушка гель-лаку в ультрафіолетовій лампі може привести до раку шкіри.Вчені це не підтвердили, однак ви можете убезпечити себе – наносите на руки сонцезахисний крем кожен раз перед сушінням в УФ-лампі.
 • І звичайно, доглядайте за руками і шкірою навколо нігтя і поза салону. Використовуйте крем для рук кожного разу після контакту з водою, особливо в холодну пору року.

Корисні поради? Напишіть коментар!

Популярні сьогодні гель лаки часто стають причиною суперечок між тими, хто вважає їх нешкідливими і тими хто впевнений – користуватися такою хімією небезпечно для здоров’я.

Давайте розберемося, гель лак для нігтів – шкідливий чи ні ? Чи можна користуватися ним без побоювання?

 • Міф 1 – засіб псує нігті. Це дійсно так, якщо не дотримується технологія нанесення або обробки нігтьової пластини. Використання цих коштів не передбачає сильного запилення нігтя, необхідна лише м’яка шліфування. Це ж стосується і процедури зняття. Дбайливе видалення дозволить не завдати шкоди нігтям, якщо використовувати професійні засоби для видалення покриття.
 • Міф 2 – кошти з’явилися на ринку недавно і їх формула ще не до кінця опрацьована. Насправді винахід цього продукту відбулося близько 15 років тому, але тоді були популярні акрилові матеріали, тому розробники відклали випуск гель лаків на більш пізній момент. Коли на ринку настала криза і від нарощування поступово стали відмовлятися, знову згадали про гелі. За цей період затишшя фахівцям вдалося довести формулу продукту до досконалості і зробити його безпечним.
 • Міф 3 – нігті з таким покриттям потребують дбайливого ставлення і догляду. Фінішне покриття, яке накладають поверх кольорового гелю, стійко до м’яких абразивам і вологи, в результаті блиск і цілісність покриття зберігаються протягом мінімум двох тижнів. Але при роботі з побутовою хімією рекомендується використовувати захисні рукавички, щоб захистити не тільки нігті, але і шкіру рук.
 • Міф 4 – після зняття і нанесення гелю нігтьова пластина жовтіє і висушується. Такий результат часто виходить у недосвідчених майстрів, які тільки освоюють технологію і невірно розраховують час сушіння.Також жовтизну можуть давати дешеві кошти, зняття яких вимагає спилювання верхнього шару. Використання якісної продукції запобіжить цей ефект.
 • Міф 5 – Засіб не відновлює здоров’я нігтів. Це твердження є вірним, так як наносити засіб рекомендується тільки на здорові міцні нігті. Якщо пластина пошкоджена, варто попередньо пройти курс лікування.
 • Міф 6 – процедура нанесення гелю значно довше, ніж звичайного лаку. Без попередньо манікюру процедура з нанесенням гелю займає близько 40 хвилин, при цьому після сушки в лампі можна не боятися пошкодити покриття.Нанести звичайний лак можна за 10-15 хвилин, але на повне висихання йде набагато більше часу і немає гарантії, що покриття не пошкодиться в результаті відкривання сумочки або гаманця.

Гель лак шкоди для нігтів

Тепер, знаючи про те, шкідливий гель лак , можна зробити правильні висновки і користуватися цією технологій без шкоди для здоров’я.

Гель лак – відгуки про те, шкідливий чи ні

Багато дівчат, які відмовилися від нарощування і зробили вибір на користь гель лаків відзначають ряд переваг другого варіанту.Перш за все, більше немає необхідності спилювати з нігтя покриття разом з частиною нігтьової пластини, вона стає міцнішою. При цьому скорочується час самої процедури. Ні неприємних запахів під час роботи майстра. При цьому покриття швидко застигає.

Звичайно, ніхто не заперечує, що будь-який засіб для нігтів – це хімічний продукт, і користуватися ним потрібно з розумом. Майстри манікюру рекомендують час від часу робити перерву, даючи нігтям відпочити від будь-якого штучного покриття.Само собою, лак не повинен потрапляти в очі або стравохід, тому його потрібно надійно заховати від дітей.

Розумне використання досягнень нігтьової індустрії дозволить, не завдаючи шкоди здоров’ю насолоджуватися красивими і здоровими нігтиками.

Google+

Кожна сучасна жінка, незалежно від статусу і становища, намагається виглядати елегантною і доглянутою. Що ми, жінки, тільки не робимо і чому не ризикуємо, щоб підкреслити свою жіночність і красу.Якщо 100 років тому косметичні процедури могли собі дозволити лише дами з вищого світу, то в наш час дані послуги розраховані на будь-яку категорію людей.

Що входить до складу гель лаку і який вплив виявляється на нігті

Красива зачіска, вмілий макіяж і, звичайно ж, доглянуті нігті – це особлива гордість сучасної жінки. Завершальним етапом будь-якого манікюру вважається захист нігтьової пластини від впливу зовнішнього середовища, тобто фінішне покриття нігтя якісним лаком.

шкідливий гель лак для нігтів ви дізнаєтеся з нашої статті

2010 рік став знаменним в нігтьової індустрії. З’явився новий продукт – помісь лаку для нігтів і моделює гелю. Він увібрав в себе найкращі особливості лаків – шикарну палітру кольорів, насичений блиск, легке нанесення.

Завдяки складу покриття може триматися на нігтьової поверхні до 2-х тижнів.

Так як цей продукт вже популярний, але занадто «молодий», багато хто сумнівається в тому, чи не шкідливий гель лак для нігтів?

Розберемося ж в цьому детальніше:

 1. Плівкоутворювач – спеціальний склад, який за допомогою УФ – випромінювання утворює на поверхні нігтя еластичний, стійкий до стирання і хімічних дій, міцний при вигині щільний шар.
 2. фотоініціатор при поглинанні ультрафіолетових променів запускає необоротну реакцію затвердіння (полімеризації). Чим більше компонента в складі, тим швидше гель лак твердне. В процесі полімеризації гель виділяє тепло і можливий дискомфорт (печіння) нігтьової пластини. Реакція залежить від товщини і щільності нігтя, а також шару нанесеного гелю (чим менше шар, тим менше печіння).
 3. Активні розріджувачі – мономери і ефіри акрилової кислоти, сприяють допустимої густоті гель лаків і забезпечують необхідну в’язкість.Сприяють міцному зчепленню з поверхнею нігтьової пластини і гарантують необхідну стійкість декоративного покриття.
 4. Пігмент відноситься до органічних і неорганічних речовин, що застосовуються для фарбування. Чи не розчиняться вгелевом покритті і не заважають поглинанню УФ – випромінювання. Надає щільний і насичений колір, за допомогою якого отримують різноманітні дизайнерські елементи на нігтях.
 5. Наповнювачі та добавки надають покриттю лак гелем додаткові властивості і характеристики, що впливають на пластичність, в’язкість і блиск.Можлива індивідуальна алергійна реакція на деякі добавки (масла, ароматизатори).

Шкода від використання ультрафіолетовою лампи: міф чи правда?

Щоб гель зафіксувався, використовують ультрафіолетову лампу. Згідно медичній практиці, надлишок ультрафіолетового випромінювання може нашкодити здоров’ю людини.

Косметологи стверджують, що в УФ – лампи для нігтів виробник спочатку встановив допустиму потужність і відповідну тривалість впливу ультрафіолету.Для безпеки використання потрібно використовувати УФ – лампу згідно з інструкцією і виконувати всі вимоги виробника.

Цікавий факт! Дійсно, людина піддається ультрафіолетовому випромінюванню щоразу, як тільки потрапляє під сонячні промені. Організму необхідний ультрафіолет, але в допустимій кількості. Надлишок його впливу загрожує опіками і важкими шкірними захворюваннями.

Одного разу спробувавши манікюр з гелевим покриттям, і бачачи чудовий результат, відмовитися від даного задоволення буде складно.

Так як нігті швидко відростають, нанесення гель лаку доводитися оновлювати та коригувати мінімум 2 рази на місяць і піддавати свої руки і нігті УФ – випромінювання.

Щоб уберегти організм від негативного впливу ультрафіолетових променів, перед походом в салон слід ознайомитися про запобіжні заходи.

Зверніть увагу! Не так шкідливий гель лак для нігтів, як зайве УФ – випромінювання. Важливо бути обережним при використанні УФ-лампи.

 1. Перш ніж робити манікюр з використанням УФ – лампи, необхідно запитати поради у лікаря – дерматолога або онколога для того, щоб визначити індивідуальну схильність шкіри до ракових утворень. У кого на тілі, особливо на руках, велика кількість родимок, рекомендується здати спеціальний аналіз. На його підставі лікар визначає допустиму кількість ультрафіолету.
 2. Розпитайте майстра про виробника УФ – лампи , які категорії ламп і скільки їх вбудовано в даному обладнанні.Кращий варіант – 4 УФ – лампи з найменшим рівнем випромінювання.
 3. Поцікавтеся, коли міняли лампи. Сумлінні майстри мають відповідні сертифікати або свідоцтва із зазначенням характеристик і дати заміни УФ – лампи.
 4. Перш ніж придбати обладнання для домашнього використання, ретельно вивчіть інформацію про виробника, правилах експлуатації і допустимому часу впливу.

Будьте обережні! Пам’ятайте, що надлишок ультрафіолету може завдати організму непоправної шкоди.Краса хоч і вимагає жертв, але все повинно бути в міру.

Переваги і недоліки гель – лакового покриття

Переваги

Недоліки

Оригінальний гель лак нешкідливий за своїм складом Більш висока вартість у порівнянні з простими лаками
Перед нанесенням гель – лаку не потрібно спилювати верхній шар нігтя Не підходить тим, у кого швидко ростуть нігті
Гель лак зміцнює здорову нігтьову пластину Прив’язка до майстра, так як самостійно видаляти гелиевое покриття не рекомендується.
Не має токсичного запаху Видаляють гель лак за додаткову плату
Лягає рівномірним шаром Весь період незмінний дизайн, повторне нанесення гель лаку фахівець зробить за окрему плату
Має різнокольорову палітру і насичений блиск Кожні 6 місяців потрібно давати відпочинок нігтям хоча б на 2 тижні
Тримається до 14 днів і більше, тому підходить тим, у кого напружений графік і немає часу часто робити манікюр Ризик здоров’ю від випромінювань ультрафіолетової лампи
Глянцевий блиск гель лаку навіть з часом не тьмяніє Шкідливий гель – лак при різних ураження шкіри і нігтьової пластини

Професійні косметологи запевняють, – гель лак для нігтів має більше переваг, ніж недоліків, але і їх потрібно враховувати.

Небезпека використання неякісного дешевого гель лаку або підробки

Процес покриття гель лаком дорогий, і багато недобросовісних майстра з манікюру намагаються на цьому заробити нечесним шляхом – використовують прострочений продукт або купують для роботи дешеві підробки.

Покриття неякісним гель лаком може завдати непоправної шкоди нігтям. Перш ніж довірити свої руки фахівця з манікюру, упевніться, що термін придатності, склад, виробник відповідають упаковці.

шкідливі дешеві гель лаки для нігтів?

Дешеві гель лаки містять дуже шкідливі хімічні компоненти (формальдегід, дибутилфталат, толуол) не тільки для нігтів, але і для всього організму. Здатність хімічних речовин проникати глибоко в нігтьову пластину робить нігті занадто слабкими і вразливими до впливу зовнішнього середовища.

Якщо без видимих ​​причин покриття на нігтях відійшло від основи або втратило глянсовий блиск, значить:

 • гель лак був неякісним;
 • майстер порушив технологію нанесення;
 • використовував для роботи підробку.

Щоб придбати оригінальний продукт, а не його прообраз, потрібно звертатися в спеціалізовані магазини з відповідними сертифікатами якості. Купуючи лак гель в інтернет – магазині або на стихійних ринках, в 99% людина отримує підробку, яка не відповідає вимогам щодо безпечності та якості. Такі гель лаки дуже шкідливі для нігтів.

Відрізнити оригінальний гель лак від підробки можна не тільки за вартістю, але і по упаковці. Особливий стандарт Big3Free, який обов’язково вказують на упаковці якісного лак гелю, гарантує відсутність у складі дуже шкідливих хімічних речовин.

Не всі гель лаки проявили себе позитивно, але можна скористатися списком популярних і безпечних гелієвих покриттів:

 1. InGarden – натуральний склад, поживні елементи і широка колірна гамма;
 2. Irisk – не містить шкідливих компонентів. Основа – полімери, пластифікатори, пігменти. У складі – натуральні масла, благотворно впливають на нігтьову пластину;
 3. Kodi. Крім полімерів і натуральних олій, містить гумову основу, завдяки якій нігтьова поверхню дихає;
 4. Entity – крім типових загусники і полімерів, в основу входить масло оливи і Аргана.Слюда, присутня в певних лак – гелях, робить колір перламутровим і більш насиченим;
 5. Ibd – повна відсутність шкідливих речовин і непрозорий флакон, який не пропускає УФ – промені і зберігає насиченість кольорової палітри.

При покупці зверніть увагу:

 • на консистенцію гель лаку. Вона повинна бути не рідкою і не дуже щільною. Крапля рідини з пензлика – повільна і тягнеться;
 • на щільність кольору. Існує насичена щільність для дизайну і рівномірного яскравого покриття, а також напівпрозора – для одноколірних покриттів і френча;
 • на пензлик для нанесення покриття. Вона повинна бути середнього розміру, зручна, в міру пружна, мати прямий зріз ворсу;
 • обсяг флакона. Для домашнього використання оптимальний обсяг не повинен перевищувати 8 мл – цього вистачить на 20 покриттів нігтів обох рук, для майстра манікюру – 15 мл флакони.

шкідливий оригінальний лак гель для нігтів при частому використанні?

Навіть якісний гель лак може завдати шкоди нігтьової пластини, якщо не прислухатися до рекомендацій фахівців.Гель лак для нігтів шкідливий при дуже тривалому використанні. Нігтьова поверхня повинна відпочивати і періодично відновлюватися.

Для цього необхідний невелику перерву, як мінімум 1 раз в півроку і заміна гель лаку на лікувальний покриття з метою відновлення структури і зміцнення нігтів.

шкідливо використовувати гель – лак вагітним?

шкідливий гель лак для нігтів жінці, яка готується стати мамою? У цікавому положенні жінка намагається виглядати шикарно, навіть не здогадуючись, як нанесення гель лаку може відбитися на здоров’ї малюка.

Лікарі запевняють, від гелевого покриття в період виношування дитини варто відмовитися , не піддаючи зайвий раз організм УФ – випромінюванням, а також берегти нігті від хімічного впливу. Гель лак можна замінити звичайним або спеціальним лікувальним лаковим покриттям для нігтів, що продається в аптеці.

Зменшуємо шкідливий вплив лаку

Косметологи і лікарі завжди рекомендують наносити будь-лакове покриття тільки на здорові міцні нігті.

Важливо пам’ятати:

 1. Якщо нігті слабкі, ламкі і тонкі, навіть найякісніший гель – лак не зміцнить їх і не протримається довгий час.В даному випадку краще використовувати біо-гель.
 2. Якщо в близько нігтьової зоні шкіра тріскається або занадто чутлива, використання покриття спровокує роздратування шкірного покриву. Тільки після відновлення шкіри можна наносити гелевий лак на нігті.
 3. Трихологи впевнені, що шкідливий гель – лак для нігтів з грибком. В даному випадку грибкове захворювання треба вилікувати, і тільки потім робити манікюр.
 4. Професіонали радять не використовувати лак гель людям з бактеріальними або вірусними захворюваннями.Тільки після усунення проблеми можна зробити манікюр з нанесенням гель – лакового покриття.
 5. не шкідливий гель лак для нігтів після спилювання штучних? Нігтьова поверхню перебувають в стресовому стані, їй необхідно трохи відпочити і відновитися.

Гель лак – ідеальне і неймовірно стійке покриття, яке при дотриманні всіх технологій, правильному виборі і комплексному догляді, забезпечить стильний і красивий манікюр на тривалий період часу.Однак, як і при використанні будь-якого косметичного засобу дуже важливо застосовувати його правильно, відповідно до рекомендації професійних косметологів і лікарів.

Корисне відео про те, чи шкідливий гель лак для нігтів:

псує нігті гель-лак:

шкідливий гель лак для нігтів, чи можна його носити нескінченно?

Виглядати бездоганно обов’язок кожної красивої дівчини.Через деяких особливостей нігтів ідеальний образ може бути зіпсований. Тут прийде на допомогу нарощування або шелак, але виникає питання про безпеку застосування. Навіть використання звичайного лаку дерматологи обмежують строком на тиждень, після чого вони радять дати відпочити нігтьової пластини.

У період носіння шелаку нігтик обмежений в необхідній кількості кисню, в результаті чого після зняття покриття багато помічають, що нігтик стає тьмяним, шарується або деформується.Особливо це стає помітно, якщо покриття наноситься поспіль не перший раз. Рішення проблеми криється в дотриманні технологій нанесення і зняття покриття, а також у догляді.

Існує думка, що шелак так само псує натуральні нігті, як і нарощування. Категорично спростувати це можна, так як використовуються схожі матеріали і технології нанесення. Якщо немає бажання подовжувати нігтьову пластину, а хочеться зробити її красивою і міцною, можна не вдаватися до нарощування і використовувати гель лак.

Перевага покриття шелак полягає в тому, що не потрібно порушення верхнього шару нігтьової пластини. При нанесенні покриття досить знежирити і нанести праймер. Коли приходить час розлучитися з гель лаком на нігтики, його знімають спеціальним засобом, що не спилюючи. Ще один плюс шелаку в тому, що він не ускладнює ніготь, залишаються природні відчуття як від простого лаку.

Замінити гель лак можна биогелем. По суті, це той же шелак, тільки більш збагачений корисними речовинами.Він тримається до двох-трьох тижнів, зміцнюючи і потовщуючи нігтики. Так само зберігається глянсовий блиск і цілісність покриття.

Якщо використовувати гель лак за всіма правилами один раз, ніякої істотної шкоди ця процедура не завдасть. Але якщо зловживати і не давати відпочивати нігтям довгий час, вони, звичайно ж, прийдуть в жалюгідний вигляд.

Правила використання

Щоб нігтики залишилися здоровими, найголовніше дотримуватися правил нанесення і зняття гель лаку.Зараз багато хто не бажає йти в салон, і роблять манікюр шелак в домашніх умовах або у знайомих-самоучок. Відвідати салон, і зробити таку процедуру один раз, відносно дороге задоволення, а набутими коштами можна користуватися досить довго, поки вони не закінчаться. Зазвичай такого набору вистачає на 15-20 процедур.

Такий підхід, безумовно, допоможе заощадити кошти на свою красу, але от якість може підвести.

Без дотримання чіткої технології і досвіду майстра, покриття буде служити довго, а недосвідчений фахівець може пошкодити нігтьову пластину при знятті шелаку, або при його неправильному нанесенні.

Щоб мінімізувати шкоду для натуральних нагідок необхідно дотримуватися деяких правил:

 • Нігті і шкіра навколо повинні бути здорові
 • Слідувати інструкції на упаковці виробника, час полімеризації може відрізнятися у різних фірм
 • Бажано купувати гель лак базу колір і топ одного виробника
 • Не можна перед нанесенням робити манікюр з мацерацією (замочуванням), інакше накопичена волога буде поступово виділятися, і покриття почне відшаровуватися
 • Торці повинні бути ретельно промазав, щоб покриття довше носилося, і не було відколів
 • Дотримання часу полімеризації відповідно до потужності УФ-лампи
 • Перед нанесенням темних відтінків база повинна бути не сильно тонкою, для уникнення пожовтіння нігтьової пластини
 • Краще використовувати перевірених виробників, неякісний матеріал може зіпсувати не тільки манікюр, але і шкідливо для здоров’я

Після того як ідеальний манікюр готовий за всіма правилами, хочеться щоб покриття радувало своєю бездоганністю і було довговічним.На термін носіння впливає спосіб життя власниці.

Якщо руки часто контактують з водою або хімічними засобами, довго шелак не протримається. В такому випадку необхідно використовувати щільні гумові рукавички.

Також потрібно іноді проявляти увагу і турботу до нігтиками:

 • Не можна піддавати покриття впливу ацетоносодержащіх речовин
 • Після процедури 48 годин уникати тривалого контакту з теплою водою
 • Чи не піддавати шелак агресивного впливу для уникнення подряпин і відколів
 • Чи не робити запив вільного краю, так як відкриється запечатаний торець, і покриття почне відшаровуватися.Якщо все ж без цього не обійтися, після коригування потрібно знову запечатати торець топом, або хоча б використовувати прозорий лак.
 • Якщо гель лак носиться без переривання на відновлення, краще знімати його кожні два тижні. Чим довше покриття на нігтьової пластини, тим міцніше вони зчіплюються, в результаті зняття буде тривалішим, і шкоди для нігтики буде більше
 • Навіть якщо трапився скол, не потрібно колупати і здирати покриття, через сильну зчіпки воно буде здирати разом з натуральної нігтьової пластиною, і звичайно нігті псуються
 • При видаленні користуватися апельсинової паличкою, або іншим неагресивним матеріалом.При використанні металевих предметів нігтик буде пошкоджуватися набагато сильніше
 • Обробляти нігті маслом. Можна придбати спеціальний засіб для кутикули, або використовувати підігріту оливкову олію
 • Бажано робити перерву для відновлення після двох-трьох процедур

Для того щоб нігті відмінно виглядали і при цьому не розривалися можна використовувати французький манікюр, він же френч. Таким чином, колір ляже тільки на кінчик, а на основну поверхню ляже тільки база і топ, які будуть захищати нігтик.Дотримуючись цих нехитрих поради, можна максимально мінімізувати шкоду для натуральних нагідок.

Догляд за нігтями

Наслідки використання покриття шелак бувають вкрай плачевні. Особливо якщо технологія нанесення або зняття була порушена.

Найбільшої шкоди завдає невміле видалення гель лаку. Ні в якому разі не можна здирати його або дряпати. Також для нігтьової пластини і кутикули шкідливий ацетон в складі рідини для зняття, він іссушівает ніготь і шкіру.

Але навіть з дотриманням всіх правил, після зняття манікюру нігтики необхідно укріпити і оздоровити. Стоншена або ослаблений ніготь може сильно зламатися, а це не тільки болісно, ​​але і може нашкодити здоров’ю. Ось кілька способів робити нігті сильніше:

Салонні методи:

 • В першу чергу необхідно зволожити кутикулу і ніготь живильним маслом
 • Запечатування спеціальним засобом, який містить мед і бджолиний віск.Таке покриття захищає ніготь і живить його. При цьому, утворюється блискуча плівка, роблячи нігті глянцевими і гладкими
 • Ванни з парафіном наситять нігтьову пластину корисними мікроелементами, допоможе зупинити лущення нагідок. Речовина заповнює маленькі тріщинки, і руки виглядають більш здоровими
 • Використовувати спеціальний зміцнюючий лак
 • Приймати вітаміни для нігтів

Народні методи:

 • Обрізати вільний край.Такий захід запобіжить сильні злами, і нігтик буде рости більш здоровим
 • Здоровий раціон харчування. Живити нігті потрібно не тільки зовні, але і зсередини. Необхідні речовини для росту і зміцнення нігтики отримують разом з їжею. Харчування має бути збалансованим, і містити такі корисні елементи як білок, кальцій і вітаміни
 • Лимонний сік наситить нігтьову пластину вітаміном С, також він має відбілюючі властивості, що дуже корисно, якщо нігті пожовкли
 • Йод.Це дуже простий спосіб відновлення. Можна перед сном, нанести йодовую сіточку на нігтьову пластину. За ніч йод наситить нігтик, і результат не змусить себе довго чекати

Дуже позитивно на нігтьову пластину впливають маски:

 • Вельми дієва ягідна маска. Використовувати потрібно кислі ягоди, в них найбільше вітаміну С. Подрібнені до кашки ягоди потрібно покласти на ніготь, закутати плівкою, потримати 15-20 хвилин і змити. Також в ягоду можна додати мед або масло
 • Для швидкого росту допоможе маска з пекучим перцем.Чайну ложку меленого червоного перцю потрібно зміщувати з двома столовими ложками води і жирним кремом. Щоб маска краще подіяла, потрібно укутати руки плівкою, або надіти поліетиленові рукавички. Робити таку маску рекомендується пару раз в тиждень

Також дуже ефективні ванночки для нігтів:

 • Морська сіль. Від розшаровування і ламкості допоможе ванночка з сіллю. Пару раз в тиждень потрібно розвести у воді столову ложку солі, потримати нігтики хвилин десять, після чого нанести живильний крем
 • Масляна ванна.Можна використовувати оливкову або соняшникову масло.Его потрібно підігріти і додати сік лимона. Опустити руки на 5-10 хвилин, після чого витерти насухо і робити масаж нігтів
 • Апельсин і йод зроблять ніготь більш блискучим і гладкім.Развесті столову ложку морської солі в 100 мл теплої води, додати кілька крапель йоду і 100мл свіжовичавленого апельсинового соку. Залишити нігтики в цьому розчині на 15-20 хвилин, витерти і нанести крем

Зараз в моді бути не тільки красивою, але і здоровою.Використовувати шелак чи ні, потрібно вирішувати виходячи зі стану нігтів. Безумовно, шкода від нього є, але при правильному підході і дотриманні всіх технологій, нігті сильно не ушкодяться, а відновлення не займе багато часу.

.