Маникюр

Виноград манікюр фингер: опис сорту, фото, характеристики, вирощування

опис і характеристики сорту, вирощування і догляд

Багато садівники вирощують на дачних ділянках виноградні кущі. Існує чимало різновидів виноградників, проте популярністю користується сорт винограду Манікюр фингер. Перш ніж зайнятися вирощуванням гібрида, необхідно детальніше розібратися з його характерними відмінностями і рекомендаціями по культивуванню.

Опис і характеристики винограду Манікюр фингер

Щоб розібратися з головними особливостями цього виноградного сорту, необхідно ознайомитися з описом його характеристик.

Гроно

Головною відмінною рисою сорту вважається форма його дозрілих плодів. Виноградні ягідки мають довгасту форму, через що їх і називають пальчиками. Поверхня тонкої шкірки у країв має жовтуватий відтінок, причому кінчики виноградин пофарбовані в рожево-червоний. Важить кожна зріла виноградинка близько десяти грам. М’якоть Манікюр Фінгера щільна і соковита. При цьому в процесі їжі з’являється незначний хрускіт.

Урожайність

Людей, які збираються в майбутньому висаджувати і ростити Манікюр фингер, цікавить його врожайність.Деякі вважають, що рослина плодоносить не дуже добре, проте це не так. В середньому з кожного куща вдається зібрати по двадцять кілограм зрілих ягід. Кількість врожаю безпосередньо залежить від особливостей вирощування виноградних саджанців. Якщо за виноградником правильно доглядати, врожайність збільшиться в кілька разів. Тому необхідно стежити за поливом і підгодівлею саджанців.

Транспортабельность і лежкість

Деякі садівники вирощують виноград для подальшого продажу і тому їм доводиться перевозити його на далекі відстані.Транспортабельність у Манікюр Фінгера непогана, в дорозі виноградини не псуються і не гниють. Однак з лежкостью є певні проблеми, так як через кілька днів після збору врожаю ягідки стають м’якше. Щоб продовжити збереження зібраних плодів, необхідно захищати їх від сонячних променів.

Під сонцем ягідки псуються в рази швидше, ніж в затінених місцях.

Стійкість до хвороб

Садівників, які планують в майбутньому займатися вирощуванням цього сорту, цікавить його стійкість до поширених виноградним захворювань.Манікюр фингер вважається стійким до захворювань рослиною, яке має міцну імунну систему. Такий виноградний сорт ніколи не хворіє сірою плямистістю або антракнозом. Якщо його періодично обробляти фунгіцидними складами, він ніколи нічим не захворіє.

Морозостійкість

Дяченків, які проживають в північних регіонах, цікавить морозостійкість виноградних кущів. Цей сорт не може похвалитися відмінною стійкістю до заморозків, так як межа стійкості становить двадцять два градуси нижче нуля.Тому фахівці рекомендують перед початком зимових морозів накривати рослину спеціальним покривним матеріалом.

Якщо взимку температура занадто низька, рослина доведеться прищеплювати на більш морозостійкі підщепи.

Плюси і мінуси сорти

Манікюр фингер, як і інші рослини, має ряд переваг і недоліків, з якими слід ознайомитися перед його висаджуванням на ділянці. До переваг слід віднести:

 • привабливий зовнішній вигляд дозрілих плодів;
 • високий рівень врожайності;
 • смакові якості ягід;
 • стійкість до захворювань.

Серед недоліків Манікюр Фінгера виділяють наступне:

 • погана стійкість до зниженої температури;
 • схильність появі сонячних опіків;
 • вимогливість в догляді.

Особливості вирощування

Щоб виростити багато винограду, необхідно ознайомитися з його головними особливостями вирощування.

Коли садити

Для початку треба розібратися з термінами висаджування виноградних саджанців.Висаджуванням винограду можна займатися як в осінній, так і навесні. Якщо люди збираються висадити сіянці до початку осені, їм доведеться зробити це з двадцятого березня до початку червня. Іноді висаджування переносять на осінь. В цьому випадку завершити посадочні роботи доведеться до кінця жовтня, поки не почалися зимові заморозки.

Підготовка місця для посадки

Визначившись з термінами висаджування, необхідно приступити до підготовки посадкового місця. Ділянка, на якому буде вирощуватися виноградник, заздалегідь перекопують і очищають від залишків бур’янів.Потім все викопані бур’яни спалюють, а перекопаний ділянку підгодовують мінеральними і органічними добривами.

Підготовка саджанців

Після підготовки посадкового місця заготовляють виноградні саджанці. За двадцять чотири години до посадки їх поміщають в невелику ємність з водою. Це робиться, щоб рослина увібрало в себе достатню кількість вологи для акліматизації на новому посадковому місці.

Без попереднього вимочування саджанець може швидко загинути після пересаджування.

Висадка в грунт

Висаджування виноградних саджанців здійснюється в кілька етапів:

 • формування посадкової ями, довжина і ширина якої дорівнює 30-40 сантиметрів;
 • вкладання на дно гальки, керамзиту або іншого матеріалу для поліпшення дренажу;
 • додавання органіки і мінеральних підгодівлі;
 • посадка саджанця і присипання його грунтом;
 • полив висадженого куща.

Поради по догляду

Щоб Манікюр фингер добре плодоносив, треба розібратися з особливостями догляду за саджанцями.

Добриво

В процесі вирощування винограду доведеться періодично додавати в грунт підкормові суміші. Вперше вони вносяться в грунт перед висаджуванням сіянців. Також досвідчені садівники рекомендують додавати більше підгодівлі після зими, коли з кущиків знімається укриття. Крім цього, органічні добрива додаються під час формування кистей з плодами.

Полив

У літню пору посаджений виноград поливають водою, так як без достатньої кількості вологи саджанці можуть засохнути.Зволожувати рослина рекомендується не рідше разу на тиждень. При цьому полив проводиться у вечірній час, після заходу сонця. На кожен з висаджених кущів витрачається по 15-20 літрів води.

Обрізка

Щоб виноградні ягоди швидше дозрівали, кущики регулярно обрізають. Найчастіше обрізка проводиться в середині весни, до появи бруньок.

Необхідно обрізати максимальну кількість гілочок, на яких не формуються плоди.

Боротьба з хворобами і шкідниками

При тривалої спеки і вологій погоді саджанці можуть захворіти сірою гниллю.Через розвиток захворювання плоди стають позбавленими смаку і починають гнити. Щоб захистити саджанці від хвороб, необхідно періодично обприскувати їх бордоською рідиною і правильно за ними доглядати.

Збір і зберігання врожаю

Збиранням зрілих плодів займаються в середині серпня, коли всі ягідки дозріють. Зібрані кисті необхідно зберігати в темних приміщеннях, так як при великій кількості світла вони швидше псуються.

Висновок

Деякі власники дачних ділянок хочуть вирощувати в саду Манікюр фингер.Однак перед висаджуванням необхідно вивчити особливості сорту, а також ознайомитися з рекомендаціями з висадження.

Сорт винограду Манікюр фингер: опис, фото

Столовий сорт винограду Манікюр фингер (Manicure Finger або Finger nail) багато в чому унікальний. Виведений він в Японському інституті Уехара, в 1988 році, схрещуванням Unicorn No.2 і Baladi. В Японії гібрид призначений для культивування в теплицях, хоча клімат в префектурі Ямагата, звідки родом цей красень, схожий з Сочинським.Подібний ресурсномісткий спосіб вирощування, звичайно ж, впливає і на ціну продукту.

Пізніше Манікюр фингер перебрався на континент, в Китай, а в останні роки його вирощування стали освоювати і вітчизняні виноградарі. Адаптація заокеанського гостя в звичних для нас кліматичних умовах виявилося непростим і в той же час творчим завданням.

Сама культура обробітку і численні агропріеми, не кажучи вже про погодні фактори, різняться кардинально. Тому експериментаторам доводилося здогадуватися: наприклад, общіпиваніе грон зверху, а не знизу на стадії зав’язі – необхідність чи їм можна знехтувати?

Багато хто порівнює Манікюр фингер з сортом Родзинка, стверджуючи, що з урахуванням передбачуваності та адаптованості Кримський аналог нітрохи не поступається японському унікуму.

Опис

Зовнішній вигляд ягід неможливо сплутати з жодним іншим сортом. Вони дуже великі, витягнуті, пальцеподібні. Тонка шкірка при дозріванні забарвлюється в жовтий колір у підстави, з переходом через рожевий до червоного у кінчиків. Виноград нагадує наманікюреними палець, звідки й походить його назва.

М’якоть його хрустка і соковита. Смак освіжаючий, гармонійний, переважно солодкий. Сахаронакопленіе досить висока, 18-19%. Дані про розміри кистей дуже різняться: від 600-800 грамів і до більш півтора кілограмів.Урожайність заявлена ​​висока, від 4-5 до 10-20 кг з куща. Втім, максимальні показники в наших умовах поки досягнуті не були.

Транспортабельность хороша. Дозрівання наступає в середні або середньопізні строки, займаючи 120-130 вегетаційних днів. В середині вересня урожай можна знімати.

Коротка характеристика

Колір жовто-червоний
Форма витягнута
16 г / 0,7 кг
4,2 / 5
Термін середній
велика
-22 ° С
слабкий

Обрізка і догляд

Кореневласні кущі дуже рослі.Формувати їх рекомендується широким віялом, а розміщувати на Т-образної шпалері. Обрізка оптимальна на 6-8 нирок. Коефіцієнт плодоношення близький до 1, тому нормувати врожай немає необхідності.

За відгуками вітчизняних садівників, в догляді описуваний сорт вибагливий. Ягоди вимагають притінення. На яскравому сонці вони повністю червоніють, не залишаючи пофарбованого кінчика, і можуть навіть згоріти. Сорт нестійкий до грибкових хвороб, вимагає регулярних обробок, з урахуванням поражаемостью антракнозом і сірою гниллю.

Морозовитривалість як і раніше вивчається, поки заявлено значення в -22ºС. Манікюр фингер однозначно відноситься до покривним формам. Імовірно він більше підійде для південних районів. Північним виноградарям доведеться прищеплювати його на морозостійкі підщепи і садити із заглибленням. Експерименти з обробкою суцвіть гиббереллином дали негативні результати – ягоди почали горошіться.

Розмноження

Як і раніше актуальне питання, де дістати перевірений посадковий матеріал.Виноградарі ризикують і замовляють його з зарубіжних сайтів, але отримують не завжди заявлене. Розмножувати його намагаються щепленням, але однозначних даних за результатами поки не отримано.

Вибираючи підщепу, слід зупинитися на середньорослій, оскільки, наприклад, на філоксеростійких сильнорослій Кобера лоза гібрида занадто жирує. Також немає перевірених даних по укорінюваності живців форми, хоча деякі виноградарі відзначають дуже активну корнеобразование.

Живці Манікюр Фінгер можна замовити з Китаю.Якість посадкового матеріалу на відео:

Відгуки

Манікюр фингер залишається для виноградарів повним загадок. Незважаючи на наявність подібних сортів вітчизняної селекції, багато лозоводи продовжують експериментувати з адаптацією японської новинки, адже споживчі якості гібрида виняткові.

Збережіть цю статтю:

Манікюр фингер – сорт винограду

 • виноград Манікюр фингер, © Фото Красохіной С.І.

 • Сорт винограду Манікюр фингер, © Фото Красохіной С.І.

 • Гроно сорту винограду Манікюр фингер

Синонім – Finger nail.
Манікюр фингер (Manicure Finger)
– столовий сорт винограду японської селекції, Unicorn No.2 × Baladi.
Середнього терміну дозрівання, в умовах р Новочеркаська дозріває в середині вересня. Сила росту кущів дуже велика. Квітка двостатеві. Грона циліндричні, витягнуті, середньої щільності, масою від 400 до 1500 рЯгоди дуже великі, подовжено-вигнуті, своєрідною забарвлення – колір у підстави ягоди білий, до кінця ягоди переходить в червоний (звідси переклад назви – «палець з манікюром»), при повному визрівання ягода стає червона з темно-червоним кінчиком, в довжину ягоди досягають 5 см, середня маса ягід 12,6 м Цукристість соку ягід 17,5 г / 100 см 3 , кислотність 6,1 г / дм 3 . М’якоть щільна, м’ясиста, шкірка при їжі не відчувається, смак гармонійний. Морозостійкість низька, вимагає укриття кущів на зиму.Стійкість до грибних хвороб нижче середньої. Визрівання лози середнє і нижче середнього. Транспортабельність гарна. Урожайність висока.

Обговорення сорти винограду Манікюр фингер на форумі.

опис сорту, характеристика, особливості вирощування

Селекціонери, що займаються виведенням нових сортів винограду, знають, як здивувати садівників. Нової селекційної розробкою японців стала гібридна різновид сорту винограду Манікюр Фінгер. Цей столовий сорт, що характеризується зовнішньою привабливістю і цікавими смаковими якостями, що гармонують із зовнішнім виглядом, швидко завоював серця любителів винограду.

Основні характеристики розглянутого сорту винограду

З огляду на вегетаційного періоду, який налічує близько 140 днів, цей виноград належить до групи середньопізніх сортів, початківців приносити урожай ближче до середини вересня. Виноградні кущі сильнорослі.

Селекціонери постійно займаються виведенням нових виноградних сортів, а це справжня радість для садівників-любителів. Цього разу фахівці в галузі селекції створили абсолютно нову, надзвичайної краси різновид винограду Манікюр Фінгер.Завдяки неповторному смаку і незвичайному зовнішньому вигляду цей столовий сорт відразу завоював серця виноградарів. Звичайно, не кожен садівник може дозволити собі придбати саджанці, оскільки це не дешеве задоволення.

Характеристика і особливості сорту

Щоб ознайомитися з особливістю вирощування цих солодких ягід, необхідно ретельно вивчити характеристику винограду Манікюр Фінгер. Що ж собою являє Манікюр Фінгер? Це столовий пальчиковий сорт, який досить важко віднести і до білих, і до червоних виноградним сортам.За свою приналежність він займає середнє положення через свою особливість – смаку і кольору ягід.

Манікюр Фінгер вивели японські селекціонери, тому кліматичні умови, притаманні нашому регіону, для нього не дуже підходять. Але все ж заокеанський гість зміг поступово адаптуватися до таких змін, хоч і з певними труднощами.

Вегетаційний період винограду – близько п’яти місяців. Це означає, що він відноситься до середньопізніх сортів і починає плодоносити в кінці вересня.Виноградна лоза Манікюру Фингера зростає досить швидко, а це значить, що її легко сформувати в форму віяла.

Зовні ягоди винограду відрізняються від інших сортів, тому їх сплутати просто неможливо. Дозріваючи, тоненька шкірка забарвлюється в ніжно-жовтий колір, що переходить в червоний. Це виглядає дуже цікаво, а за описом виноград Манікюр Фінгер схожий на наманікюрені пальчики. Ягоди соковиті і солодкі.

Посадка і догляд за виноградом Фінгер

Для посадки даного винограду потрібно використовувати живці, які мають по три нирки, – це найкращий варіант.Також необхідно оглянути саджанці і переконатися, що вони свіжі, на корі відсутній цвіль, а деревина зеленувата.

Початківці садівники часто не знають, коли садити виноград – навесні або восени, і пропускають найвдаліший період для посадки. Фахівці рекомендують якісні саджанці вкорінювати ранньою весною. Це дозволить вже на наступний рік отримати бажаний урожай.

Формування куща також має велике значення. Важливо не перевантажити його і проводити обрізку на восьмий нирці.Як виноград буде реагувати на зниження температурних показників, ще не зрозуміло, оскільки його морозостійкість повністю не вивчена. Тому під час похолодання виноград краще прикрити.

Особливості вирощування

Столовий сорт винограду Манікюр Фінгер дуже вибагливий. Садівники, які культивують його в своєму саду, повинні знати всі особливості його вирощування, щоб отримати хороший урожай.

Важливо пам’ятати, що сильний і стрімкий ріст лози перевантажує кущ, і сильне обрізання йому не завадить, краще залишити вісім нирок.

Не дивлячись на тонку шкірку ягід, виноград прекрасно транспортується.

Хвороби і шкідники винограду

Не дивлячись на позитивні в плані вирощування і плодоношення відгуки про виноград Манікюр Фінгер, він дуже погано протистоїть захворювань. Найчастіше він схильний до антракнозу. Дане захворювання вражає наземні частини і поступово поширюється по всій ділянці. Сприяють поширенню антракноза різноманітні комахи, дощі, вітер і ранкова роса.

Якщо на листках винограду почали з’являтися коричневі плями, це свідчить про те, що рослина пора обробляти відповідними складами.

Для профілактики виноград не завадить обробити проти мілдью і оїдіуму.

Що ж стосується комах, то особливо даний сорт винограду від них не страждає. Можливо, це обумовлено його недавнім появою в наших широтах.

Як захистити виноград від захворювань

Розпізнати захворювання, яке шкодить винограду Манікюр Фінгер, – це півсправи, головне – вчасно і правильно його обробити спеціальними препаратами і запобігти загибелі.

В сезон дощів і спекотної погоди виноград часто вражає сіра гниль. Коли така неприємність трапляється в період дозрівання, це може негативно вплинути на смакові якості. Щоб уникнути таких наслідків, необхідно обробити кущі розчином з соди або йодистим калієм.

Від білої гнилі врятують прямі сонячні промені і потрібно простежити, щоб рослина не заростало. Якщо хвороба встигла вразити гілки і листя, їх необхідно відразу зрізати і спалити.

Обрізка кущів винограду

Обрізка винограду Манікюр Фінгер просто необхідна, щоб прибрати зайві, старі і слабкі пагони, тим самим посилюючи залишилася лозу.Коли лоза росте понад сто вісімдесяти сантиметрів, а листя густо розпустилися, ягоди практично не висвітлюються. Крім того, це негативно позначається і на врожаї. Це сигналізує про необхідність обрізки.

Ще один варіант, що дозволяє зберегти життєдіяльність і врожайність винограду, – це пасинкування. Пасинкуванням називають обрізку бічних, неплодоносних пагонів. Слабкі і маленькі пасинки краще обрізати повністю. А ось більш сильні тільки частково, щоб в наступному році вони почали плодоносити.

Розмноження винограду

Коли садити виноград – навесні або восени, залежить від способу розмноження рослини. Це можна зробити трьома способами: живцями, відводками і щепленням.

Найпростіший спосіб – перший, живцювання. Однорічні лози заготовляють восени і тримають в прохолодному місці всю зиму.

Розмноження відведеннями виходить не завжди. Результат залежить від того, чи зможе стара лоза пустити нові відведення, тим самим омолоджуючи кущ.

Не дивлячись на те що саджанці винограду Манікюр Фінгер досить дорого коштують і дуже вибагливі у догляді, його популярність тільки зростає.Оскільки всі недоліки компенсуються чудовим зовнішнім виглядом, хорошими смаковими показниками і високою транспортабельністю. Столовий сорт винограду Манікюр Фінгер – це справжня загадка і дивовижний експеримент, який не можуть розгадати навіть бувалі виноградарі.

що потрібно знати про нього, опис сорту, відгуки

Сорт винограду Манікюр фингер

Манікюр фингер (Manicure Finger), що в перекладі означає «наманікюреними палець» – дуже популярний за кордоном, а в останні роки і у нас в країні, мальовничий сорт столового винограду родом з Країни сонця, що сходить.Свою назву він отримав за довгасті зеленувато-золотисті ягоди з червоною пігментацією кінчиків, які, власне, і нагадують пальці з манікюром.

Для його отримання, японські дослідники схрестили в 1984 році два місцевих сорти Unicorn і Baladi. Висіяли гібридне насіння, в 1988 році вони відібрали нашого героя із загального числа сіянців саме за його декоративність, вразила селекціонерів після першого ж плодоношення. Завдяки цій зовнішньої привабливості, різновид швидко поширилася по країнах Східної Азії, а потрапивши в Китай, вже звідти почала свій тріумфальний хід по всьому світу.У нульових роках форма потрапляє і в нашу країну, причому інтерес до неї виявляється настільки великий, що виноградарі за заповітні саджанці готові платити дуже великі гроші.

Згодом ажіотаж починає трохи знижуватися, чому в чималому ступені сприяє усвідомлення того, що крім чудових естетичних властивостей плодів, існують ще й господарські. А тут Манікюр фингер виглядає вже не так впевнено. Зокрема, його відрізняє певна зніженість в плані стійкості лози до зимових морозів, а також опірності до поширених грибкових захворювань.Крім того, він не може похвалитися раннім вступом у плодоношення, і навіть почавши формувати грона, неприємно дивує своїх власників вельми скромними показниками врожайності в перші роки.

Подібні протиріччя ставлять виноградарів в замішання. Ті з них, хто тільки планує посадити різновид у себе на ділянці, починають сумніватися в доцільності такого кроку. Володарі ж екзотичного гібрида розділилися на два табори – одні повністю захищають свого улюбленця, інші погрожують викорчувати його або перепрівіть.Але, як би там не було, армія шанувальників японського гостя продовжує залишатися досить значною, і навіть поступово приростає новими членами.

Агробіологічні властивості

Рослини мають дуже високу життєвою енергією і силою зростання. Коронка молодого втечі гладка, блискуча, без опушення. На ній і молодих листочках можуть проявлятися антоціанові тони. Типовий лист великий, округлої форми, складається з трьох або п’яти лопатей, рассеченность між якими досить сильна.Поверхня листа сетчато-зморшкувата, насичено зелена з виділяються світлими або злегка рожевими жилками, краю лопатей часто підняті вгору. Верхні бічні вирізи глибокі, відкриті щілиновидні, або мають форму вхідного кута. Нижні вирізки дуже дрібні, часто ледь намічені, здебільшого V-подібні. Черешковая виїмка відкрита ліровидний або склепінна, з загостреним дном. Черешки по довжині не надто перевищують розмір головної жилки листа, їх забарвлення зелена, нерідко з червоними ділянками.Зубці по периметру листової пластинки в основному великі, але нерівномірні за величиною, трикутні і піловідниє, з вигнутими гранями і заокругленими вершинами. Квітки що дозволяє їм без зайвих складнощів запилюватися власним пилком навіть при несприятливих погодних умовах під час цвітіння, формуючи добре виконану кисть без схильності до горошенія ягід. Осипання суцвіть і зав’язі за японським героєм також помічено не було. Приріст поточного року визріває повільно, і далеко не на всю довжину.Визріла частина пагонів забарвлюється в коричневий колір.

Грона Манікюр фингер можуть досягати дуже значних розмірів, довжиною до 30 – 35 см і вагою до півтора кілограмів, проте головною умовою цього є накопичення кущем великих обсягів багаторічної деревини, яке досягається лише в зрілому віці. Кисті перших врожаїв, які з’являються тільки на третій – четвертий рік після посадки, порівняно невеликі – масою 300 – 500 грам, крупноплодность наростає потім з кожним роком.Довжина трав’янистої гребненожкі помірна, забарвлення зелена, часто з антоціанові включеннями. Ягоди, числом до 70 – 100 в кисті, прекрасні за своїм зовнішнім виглядом. Форма у них подовжено-вигнута, в довжину вони можуть виростати до 50 мм, в діаметрі 20 мм. Середня вага виноградини 12 – 14 грам, деякі досягають 20 м Колір, як уже було сказано, вельми оригінальний – перехідний від золотистого до червоного на кінчику. При цьому, після повного дозрівання, вся ягода може придбати повністю червоне забарвлення з більш темним краєм.М’якоть плодів досить щільна, м’ясиста, деякі виноградарі відзначають навіть її хрускіт при розжовування. Смак приємний, гармонійний, без різких відтінків в ароматі і післясмаку. Ягоди відрізняються хорошим сахаронакопленіем, близько 17 – 18 г / 100 мл соку, при титруемой кислотності близько 6 г / л. Шкірочка Невідокремлювані від м’якоті, дуже тонка, через що під час їжі практично непомітна. Насіння присутні, числом 1 – 2 в ягоді, але не надають серйозного негативного впливу на смакові якості плодів.В цілому дегустаційні оцінки даного винограду високі.

Отриманий урожай призначений для споживання в свіжому вигляді. Різновид володіє всім необхідним, щоб закохати в себе споживача, і це підтверджують фермери, які намагаються обробляти сорт на продаж. Покупці не дають залежуватися Манікюр Фінгеру на прилавках, передбачувано проявляючи інтерес до нього завдяки незвичайній забарвленні. Комерційного використання різновиди сприяє також відмінна транспортабельність грон, які не втрачають свого товарного вигляду навіть після перевезення на далекі відстані.Однак негативним фактором є порівняно пізніше дозрівання винограду, внаслідок чого йому доводиться витримувати на ринку жорстку конкуренцію зі старими недорогими сортами. У приватних домоволодіннях, де культуру вирощують в цілях власного споживання, наш герой стане прикрасою ділянки і гордістю його власників. Вирощений з турботою і належним доглядом, він здатний дати значний урожай, якого в надлишку вистачить для безпосереднього споживання в їжу. Надлишки винограду в цьому випадку цілком можна використовувати при консервуванні, роблячи з нього чудові на смак і забарвленням компоти, варення, джеми та інші заготовки на зиму, які в період дефіциту вітамінів і мікроелементів будуть як не можна до речі.

За часом дозрівання плодів японський сорт відноситься до числа середньостиглих, прибирання яких на півдні нашої країни починають в середині вересня. З моменту пробудження вічок до настання знімної зрілості ягід проходить 130 – 140 днів, а сума необхідних активних температур становить 2700 – 2800 ° C. З такими показниками різновид не має особливих передумов для просування на північ від традиційних виноградарських зон, чому, втім, не сприяє і помірна морозостійкість лози, що не перевищує мінус 22 ° C.З цієї причини вітчизняні виноградарі обробляють екзотичну форму з утепленням на зиму навіть там, де урожай встигає добре визріти. Для цього вони застосовують при вирощуванні традиційні бесштамбовиє укривние форми у вигляді многорукавности віяла або похилого кордону. Подібні схеми дозволяють легко знімати лозу зі шпалери восени, а навесні без пошкоджень повертати її на місце.

Урожайність сорту наростає порівняно повільно, але врешті-решт здатна досягти дуже значних величин.З дорослого добре розвиненого куща цілком під силу отримати до 15 – 20 кілограм винограду. Схильність до перевантажень у нього не висока, і тому нормування врожайності зводиться лише до грамотної весняної обрізування і подальшої уламку слабких і безплідних пагонів. Лише у великих за габаритами кущів, які формують відповідні за розміром грона, потрібно проріджування суцвіть, тому що більше однієї масивної кисті втечу «витягнути» не здатний. Плодові стрілки обрізаються на 6 – 8 нирок. Протягом вегетації рекомендується проводити пасинкування.

До захворювань у рослин стійкість невисока, в зв’язку з чим для захисту виноградника здійснюють багаторазові, до 4 – 5 разів за сезон, комплексні обробки фунгіцидами. До розтріскування ягоди не схильні, а ось від ос слід помістити грона в індивідуальні захисні мішечки.

Виноград Манікюр фингер

Столовий сорт винограду Манікюр фингер (Manicure Finger або Finger nail) багато в чому унікальний. Виведений він в Японському інституті Уехара, в 1988 році, схрещуванням Unicorn No.2 і Baladi. В Японії гібрид призначений для культивування в теплицях, хоча клімат в префектурі Ямагата, звідки родом цей красень, схожий з Сочинським. Подібний ресурсномісткий спосіб вирощування, звичайно ж, впливає і на ціну продукту.

Пізніше Манікюр фингер перебрався на континент, в Китай, а в останні роки його вирощування стали освоювати і вітчизняні виноградарі. Адаптація заокеанського гостя в звичних для нас кліматичних умовах виявилося непростим і в той же час творчим завданням.

Сама культура обробітку і численні агропріеми, не кажучи вже про погодні фактори, різняться кардинально. Тому експериментаторам доводилося здогадуватися: наприклад, общіпиваніе грон зверху, а не знизу на стадії зав’язі – необхідність чи їм можна знехтувати?

Багато хто порівнює Манікюр фингер з сортом Родзинка, стверджуючи, що з урахуванням передбачуваності та адаптованості Кримський аналог нітрохи не поступається японському унікуму.

Опис

Зовнішній вигляд ягід неможливо сплутати з жодним іншим сортом.Вони дуже великі, витягнуті, пальцеподібні. Тонка шкірка при дозріванні забарвлюється в жовтий колір у підстави, з переходом через рожевий до червоного у кінчиків. Виноград нагадує наманікюреними палець, звідки й походить його назва.

М’якоть його хрустка і соковита. Смак освіжаючий, гармонійний, переважно солодкий. Сахаронакопленіе досить висока, 18-19%. Дані про розміри кистей дуже різняться: від 600-800 грамів і до більш півтора кілограмів. Урожайність заявлена ​​висока, від 4-5 до 10-20 кг з куща.Втім, максимальні показники в наших умовах поки досягнуті не були.

Транспортабельность хороша. Дозрівання наступає в середні або середньопізні строки, займаючи 120-130 вегетаційних днів. В середині вересня урожай можна знімати.

Коротка характеристика

Колір жовто-червоний
Форма витягнута
16 г / 0,7 кг
4,2 / 5
Термін середній
велика
-22 ° С
слабкий

Обрізка і догляд

Кореневласні кущі дуже рослі.Формувати їх рекомендується широким віялом, а розміщувати на Т-образної шпалері. Обрізка оптимальна на 6-8 нирок. Коефіцієнт плодоношення близький до 1, тому нормувати врожай немає необхідності.

За відгуками вітчизняних садівників, в догляді описуваний сорт вибагливий. Ягоди вимагають притінення. На яскравому сонці вони повністю червоніють, не залишаючи пофарбованого кінчика, і можуть навіть згоріти. Сорт нестійкий до грибкових хвороб, вимагає регулярних обробок, з урахуванням поражаемостью антракнозом і сірою гниллю.

Морозовитривалість як і раніше вивчається, поки заявлено значення в -22ºС. Манікюр фингер однозначно відноситься до покривним формам. Імовірно він більше підійде для південних районів. Північним виноградарям доведеться прищеплювати його на морозостійкі підщепи і садити із заглибленням. Експерименти з обробкою суцвіть гиббереллином дали негативні результати – ягоди почали горошіться.

Розмноження

Як і раніше актуальне питання, де дістати перевірений посадковий матеріал.Виноградарі ризикують і замовляють його з зарубіжних сайтів, але отримують не завжди заявлене. Розмножувати його намагаються щепленням, але однозначних даних за результатами поки не отримано.

Вибираючи підщепу, слід зупинитися на середньорослій, оскільки, наприклад, на філоксеростійких сильнорослій Кобера лоза гібрида занадто жирує. Також немає перевірених даних по укорінюваності живців форми, хоча деякі виноградарі відзначають дуже активну корнеобразование.

Живці Манікюр Фінгер можна замовити з Китаю.Якість посадкового матеріалу на відео:

Відгуки

Манікюр фингер залишається для виноградарів повним загадок. Незважаючи на наявність подібних сортів вітчизняної селекції, багато лозоводи продовжують експериментувати з адаптацією японської новинки, адже споживчі якості гібрида виняткові.

Джерела:
http://remontanta.ru/sorta-vinograda/245-vinograd-manikur-finger
http: // mirvinograda.ru / vinograd-marinovskij /

.