Ногти

Вікові зміни нігтів на ногах: вікові зміни і способи догляду

Чому з віком нігті на ногах товщають

Потовщення нігтьових пластин на ногах

Потовщення нігтьових пластин на ногах може бути викликано різними факторами. Це і генетичні особливості, і неправильний догляд, і різні захворювання.

Відновлення потовщених нігтів або їх лікування в залежності від причин будуть різними, то ж саме можна сказати і про заходи профілактики потовщення нігтів на ногах.

Симптоми потовщень на ногах

Багато роками живуть зі збільшеною товщиною нігтів на ногах і навіть не підозрюють, про те, що це порушення норми. Здорові нігті на ногах повинні бути не сильно товщі, ніж на руці. Функціональний розмір рогового шару пластини рідко перевищує 2 мм . а мінімальна товщина починається від 0,5 мм . Нігтьова пластина на ногах при состріганіе не може вимагати більше зусиль або будь-якого особливо міцного інструменту. Сам ніготь повинен бути прозорим, злегка рожевим, але не повністю матово-білим або жовтим.

Потовщення нігтя часто супроводжується зміною кольору

Потовщення рогового шару по будь-якої причини часто викликає зміна кольору – потемніння або пожовтіння нігтя, і тільки пізніше відбувається збільшення розмірів пластини.Трансформація може приймати різні форми: нігті збільшуються тільки збоку або різко набирають вертикальну товщину, як при оніхогріфоза.

Рівномірне збільшення рогового шару по всій поверхні може бути невеликим, 3-4 мм, або ж мати значний розмір – 1 см і більше. Потовщення нігтя у літніх людей не варто відносити до вікових змін – це може бути захворювання, не пов’язане з прожитими роками.

Регулярна самодиагностика корисна для здоров’я, але остаточний вердикт має винести медик.Грибковими захворюваннями нігтів займається лікар-мікології, а в інших випадках не завадить консультація дерматолога.

Кількість захворювань, здатних викликати потовщення нігтьових пластин, обчислюється десятками назв. Одні з них інфекційні, інші соматичні, а деякі вроджені. Якісь захворювання можна вилікувати або купірувати, але є ряд причин товстих нігтів, які чинять спротив сталого зміни.

Можливі причини збільшення товщини нігтя

Потовщення нігтя може свідчити про оніхомікозі

Причин, що викликають потовщення рогової пластини на ногах, може бути досить багато, але однією з найбільш частих є грибкове ураження .

Різні мікози просто відрізнити від інших видів потовщень: грибкове захворювання – це поступовий процес, рідко який втягує одночасно всі пальці ніг. Якщо на ногах пошкодилися 1-2 нігтя, а інші залишилися здоровими, то, найімовірніше, це грибкове ураження.

Також збільшення роговий пластини здатна викликати вузька взуття . вона тисне на ніготь, змушуючи його нарощувати товщину для запобігання травм. Різні травми – теж одна з причин наросту рогового шару, хоча є й інші винуватці збільшення товщини.

Найбільш частими причинами є:

Вузька взуття призводить до потовщення нігтьової пластини

 • грибкова інфекція
 • Природжений гиперкератоз
 • Фізичні або хімічні травми
 • Дефіцит вітамінів або мікроелементів
 • Псоріаз, екзема, подагра та інші захворювання

Деякі хвороби ніяк не пов’язані з роговим шаром, але можуть викликати потовщення нігтів – це шкірні та судинні порушення в роботі організму .і вони також потребують лікування.

Вік пацієнта не має принципового значення для потовщення нігтів на ногах. У дітей його зазвичай викликають ті ж причини, що і у літніх людей і просто дорослих обох статей. Але найчастіше потовщення нігтів у дітей і літніх людей виникає через різні мікозів.

Медикаментозне і народне лікування потовщених нігтів

В залежності від причини можна вибрати вид лікування . грибок вимагає регулярного і тривалого застосування медичних препаратів, а псоріаз може взагалі ніяк не зреагувати на терапію.У цих двох захворювань є принципово важлива відмінність: грибок самостійно пошкоджує роговий шар, а при псоріазі зміни нігтя – вже другорядне явище.

Лікування потовщення нігтя залежить від причини недуги

Для лікування різних видів грибка може знадобитися поєднання класичної та народної медицини. Це тривалий процес, і під час нього можуть застосовуватися такі засоби:

 • пероральні медикаменти
 • протигрибкові креми та мазі
 • ванночки для ніг з сіллю і відварами
 • обробка нігтів йодом, оцтом або лимоном
 • нанесення лікарського противогрибкового лаку

Всі ці кошти можуть застосовуватися спільно, але необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря.Мікози рогового шару іноді важко піддаються лікуванню, і народна медицина може бути неефективною.

Безсистемне лікування грибка може привести до серйозних пошкоджень нігтів. Обробка рогового шару повинна бути регулярної і тривати до повної зміни нігтя.

Судинні і шкірні захворювання, що викликають потовщення нігтів, не вимагають гострої необхідності лікувати самі пластини. У цьому випадку головне завдання – це боротьба з першопричиною . тобто з основним захворюванням.Це ж стосується і вроджених аномалій росту рогового шару, для невиліковних випадків залишається тільки боротьба з симптомами і уповільнення змін.

Прийом вітамінів – важливий етап лікування потовщення нігтів

Зміна товщини нігтя через травму лікується досить просто – необхідно виключити можливість вторинного ушкодження – не носити незручне взуття, запобігати падіння на пальці тягарів тощо.

Необхідно просто дочекатися зміни пластини, намагаючись додатково зволожувати і пом’якшувати нігті, використовуючи ножні ванни, крему і масла.

Порушення росту нігтів через дефіцит вітамінів і мінералів потребують застосування рослинних ванн для ніг, компресів із соку лимона, обов’язкове використання масел і кремів, а також ліквідацію нестачі потрібних мікроелементів .

Шляхи запобігання деформації нігтьової пластини

При вроджених невиліковних порушеннях в нігтьових пластинах залишається симптоматичне лікування, але інші причини: грибок, травматизм і недолік мінералів і вітамінів – можна запобігти без особливих труднощів.

Щоденні гігієнічні процедури допоможуть запобігти потовщення нігтів

З метою профілактики потовщення рогового шару необхідно уважно вибирати взуття . щоб виключити тертя і надмірний тиск на нігтьову пластину.

Щоденна ретельна гігієна і періодичні ванночки в домашніх умовах з морською сіллю, йодом, лимоном або рослинними настоями знизять ризик появи мікозу і розвитку збільшеного зростання рогового шару.

Правильне харчування і сезонний прийом вітамінно-мінеральних комплексів допоможуть знизити ймовірність деформації нігтів.

Потовщення нігтів на ногах викликають надто різні причини: одні вимагають термінового лікування, інші тільки постійних косметичних процедур. У деяких випадках достатньо профілактики і дбайливого ставлення до власного здоров’я. При появі потовщень потрібно отримати консультацію лікаря і дотримуватися його рекомендацій і в більшості випадків це допоможе швидко повернути доглянутий вигляд рогового шару.

Інші статті з розділу «Захворювання нігтів»

Потовщення нігтів на ногах: лікування медикаментами і народними засобами

У медицині стан, форма, колір і розмір нігтьових пластин полегшують постановку діагнозу хворого, за цими параметрами можна виявити внутрішні порушення в організмі і збої в роботі деяких підсистем життєзабезпечення.

Але деформація нігтів не завжди є наслідком внутрішніх патологій, нерідко причиною викривлень, ущільнень, появи жовтизни, освіти борозенок і інших зовнішніх недоліків нігтів на ногах стає носіння тісного взуття і неграмотний догляд за ними.

В деяких випадках характер потовщення нігтя є вродженим. Спровокувати ущільнення пластини може:

 • порушення кровотоку в пальцях і кінчиках пальців;
 • отримана травма, забій, запалення нігтьового ложа;
 • тривале носіння маленької, тісної і / або закритого взуття;
 • грибкові захворювання;
 • екзема;
 • псоріаз;
 • порушення обміну речовин;
 • збої в роботі ендокринної та дихальної систем;
 • авітаміноз;
 • дисбактеріоз;
 • ревматизм;
 • нейропатія;
 • плоскостопість.

Точна причина деформації повинна бути поставлена ​​фахівцем на підставі отриманих аналізів і проведеного медичного обстеження. Курс і метод лікування, а також супутні рекомендації встановлюються індивідуально в залежності від того, що стало причиною патології і ступеня її прояви.

Відсутність належного догляду – основна причина виникнення проблеми

Яка термозахист для волосся краще читайте тут.Рівний тон без закупорювання пір – тональний крем Віші.

Методи лікування

У числі відомих дієвих методів вирішення цієї проблеми – медикаментозні препарати, спрямовані на боротьбу з грибковими ураженнями, а також народні рецепти, які надають протимікробну дію, і розм’якшуючі пластину.

Медикаментозне

Якщо відхилення товщини пластини від норми обумовлено грибковою інфекцією, фахівцем призначається лікування медикаментами у вигляді мазі або таблеток.

Найпопулярніші з них:

Курс і особливості лікування встановлює дерматолог. Зазвичай лікування проводиться разом з прийомом кальцій і залізовмісних препаратів, вітамінних комплексів.

Рецепти з бабусиної скрині

Лікування народними засобами не менш ефективно, але вимагає більшого часу. У числі його достоїнств – велика кількість рецептів і способом вирішити цю проблему.

Яблучний оцет

Засіб допомагає впоратися з грибковими захворюваннями: грибок поступово руйнується під впливом кислоти.Для приготування ванн можна придбати готовий яблучний оцет або зробити його самостійно.

Для приготування необхідно:

 1. 4-5 кг яблук вимити, висушити, очистити від шкірки, розрізати на четвертинки.
 2. Шматочки пропустити через м’ясорубку або подрібнити в блендері.
 3. Отриману кашку віджати через марлю, складену в декілька шарів.
 4. Сік перелити в 3 л бутель, що залишилася порожнечу заповнити кип’яченою водою.
 5. У рідину додати ¼ частина пакета сухих дріжджів і 50 гр.цукрового піску на 1 л оцту.
 6. Вміст ретельно перемішати.
 7. На горлечко ємності надаватися медична рукавичка.
 8. Бутель залишають в темному, теплому місці на 14 днів для бродіння.

Готовий оцет додають в ванночки для ніг, підливаючи необхідну кількість продукту в теплу воду.

Лікування яблучним оцтом не підходить при наявності відкритих і свіжих ушкоджень шкірного покриву на ступнях і пальцях ніг.

Надійний помічник для створення розкішних локонів – потрійна плойка для волосся Babyliss.

Поділ, обсяг і довжина – вибираємо туші Мейбелін.

Даний цитрус має бактерицидну і протизапальну дію, бореться з грибковими збудниками і більш ніж 10 іншими патогенними мікроорганізмами. Для боротьби з грибком, який став причиною потовщення нігтьової пластини, використовують плід цілком або окремі його складові – шкірку, сік. Перед обробкою ураженої області бажано зробити дезінфікуючу ванночку для ніг з содою або сіллю.

Є кілька способів лікування лимоном:

 • Ватяний диск просочують свіжовичавленим соком лимона, прикладають його до хворого нігтя, притискають. Після того як диск висохне, на ноги одягають вовняні шкарпетки. Маніпуляції проводять двічі на добу до повного усунення проблеми.
 • 10 крапель соку змішують з содовою пастою, перемішують, накладають 1 щільним шаром на місце ураження. Пасту роблять з 1 ч.л. харчової соди і невеликої кількості негарячій води. Така суміш бореться з грибком і розм’якшує ніготь, спрощуючи процедуру його обрізання.
  Витримують масу не більше 15 хвилин, потім промивають ступні мильним розчином.
 • Лимонну кислоту (або свіжовичавлений сік) змішують з 1 ст.л. оцту і 2,5 склянками теплої води. Протягом 10 хвилин роблять ванночки, також дієво обробляти складом шкіру між пальцями і стопи.

Процедура проводиться щодня аж до сходження потовщеного нігтя і виростання здорового.

Пом’якшити вплив на шкіру лимонного соку можна звичайним дитячим кремом.

Ванни з лимоном

Секрет популярності туші для вій Буржуа розкритий тут. Італійська якість для чаруючого макіяжу очей – туші для вій Пупа.

Березові нирки

Для розм’якшення нігтьової пластини її поверхню обробляють настоянкою з березових бруньок. Для приготування настоянки потрібно змішати в одній ємності 0,5 л горілки і половину склянки нирок. Протягом 10-12 днів рідина не чіпають. З готової настоянкою роблять компреси або просто протирають уражені ділянки, після чого замотують ніготь плівкою і утеплюють.

Йод і оцтова кислота змішуються в рівних пропорціях. В отриманій рідини змочується ватяна паличка, нею обробляють хворий ніготь, намагаючись не зачіпати здорові ділянки поруч.

Потовщення, викликане травмою, є тимчасовим, і не потребує лікування.

гідна вашої уваги туш Ейвон читайте тут.

Лікарські рослини

Розтерті до стану кашки листя каланхое або прополісу викладають на бинт або марлю, фіксують на пальці. Залишають на кілька годин.

Швидко позитивного результату можна досягти за допомогою ванночок з молочаю (не більше 15-20 хвилин) або настою чистотілу. Останнім протирають пластину ураженого нігтя двічі на добу: вранці і перед відходом до сну. Курс не перевищує 21 дня.

Заповнити недолік мікроелементів в організмі, який призвів до проблеми, можна за допомогою ванночок з морською сіллю.

Потовщення нігтя на великому пальці ноги – явище поширене, що викликається різними причинами, в тому числі, віковими змінами і грибком.Попередити проблему можна комплексом профілактичних заходів: дотримуватися правил гігієни, час від часу проводити ванночки на травах, споживати достатню кількість вітамінів. Також слід носити зручне, добре провітрюваних взуття.

Чому відбувається потовщення нігтів на ногах

Почнемо з того, чим відрізняються деформовані нігті від здорових?
Нормальний ніготь має товщину близько одного міліметра. Він гладкий і блискучий, має рожевий колір.Коли ж колір нігтьової пластини змінюється на жовтий або білий, а на його поверхні виникають напливи і борозенки, та ще при цьому вона потовщується, одночасно знайшовши ламкість і крихкість – пора бити тривогу! Можливо, всі ці метаморфози свідчать про наявність набагато більш серйозної проблеми в організмі.

Крім цього, потовщення нігтьової пластини – досить неприємне явище або з наступних причин.
По-перше, некрасиво і не дуже естетично виглядає сам ніготь, доставляючи психологічний і фізичний дискомфорт його власникові.По-друге, внаслідок тиску на ніготь з боку взуття під ним, як правило, виникають хворобливі виразки.

Нарешті, в запущених випадках ущербний ніготь часто травмує сусідні пальці, викликаючи запалення і інфекції.
Вихід із ситуації може бути тільки один: як тільки виникла подібна проблема, необхідно оперативно з’ясувати і по можливості швидко усунути її причину. Природно, за допомогою грамотного фахівця.

Основні причини

Якщо узагальнити головні причини, вони утворюють дві групи:

пов’язані з внутрішніми проблемами організму (внутрішні) і хвороби нігтів, найчастіше пов’язані з механічними травмами (зовнішні).

Внутрішні

Найчастіше причиною ураження нігтів є грибки . Тут одними косметичними процедурами не обійтися – потрібно комплексне і, на жаль, тривале лікування спеціальними препаратами.

При цьому самолікування може тільки погіршити ситуацію, оскільки ефективна антигрибкова терапія може проводитися тільки після відповідних лабораторних досліджень.

Тільки за їх результатами дерматолог призначить лікувальний курс, а при необхідності рекомендує хірургічне втручання.

З іншого боку, для захисту організму від грибкових захворювань потрібно дотримуватися профілактичні заходи, деякими з яких багато хто з нас нехтують.

Причиною поразки нігтьових пластин найчастіше є різні хронічні захворювання шкіри, які, поширюючи свій ареал, захоплюють також нігтьові пластинки. І в цьому випадку потрібно негайне втручання дерматолога.

На відео: причини потовщення нігтів на ногах

Читайте в нашій статті, як лікувати врослий ніготь на нозі.

Відгуки про фарбу для волосся Естель в цій статті.

Найбільш часто конкретним «винуватцем» є псоріаз . що супроводжується відмиранням верхнього шару епітелію, по ходу «перехоплюючи» нігті, а також – екзема, дерматит та інші захворювання.

Не так часто, але сприяти неприємним метаморфоз з нігтями може генетична схильність або по – науковому – пахіоніхія .

Ось це якраз той випадок, коли лікування позбавлене сенсу і з вирішенням проблеми найкращим чином справляються косметичні салони.

Звичайно, таке рішення задачі, заснований на апаратній педикюрі, буде тимчасовим, але досить якісним.

відіб’ється на стані нігтів можуть і деякі хвороби, що вражають нижні кінцівки і пов’язані з поганим кровопостачанням, проблемами з судинами, ушкодженнями нервових відростків, тромбами. При цьому хворий нерідко відчуває болючі відчуття. Спровокувати недугу можуть також такі захворювання, як авітаміноз, дисбактеріоз, хвороби нервової системи.Дізнайтеся, що робити, якщо ніготь вріс в палець на нозі.

Наступним «провокатором» видозміни нігтів є стреси . Навіть одне сильне нервове перенапруження може відбитися на їхньому фінансовому стані. Тут необхідне проведення комплексного лікування.

І, нарешті, нестача вітамінів і необхідних організму мікроелементів і мінералів також здатні викликати проблеми з нігтьовими пластинами. Дуже часто вони поглиблюються неправильними дієтами. У будь-якому випадку, необхідно заповнити цю прогалину і приймати полівітамінні комплекси.

Особливо рекомендується робити це навесні, коли організм особливо ослаблений після зимової «сплячки».

На відео: захворювання, супутні потовщення нігтів на ногах

Вплив зовнішніх факторів, наприклад травм або механічних пошкоджень . також впливає на здоров’я нігтьових пластин.

Навіть неправильно зроблений педикюр або уроненний на палець важкий предмет можуть спровокувати таку проблему.

Не вважаємо зайвим також додатково підкреслити необхідність ретельного дотримання профілактичних заходів .зокрема, використання тільки зручною і комфортного взуття.
Не рекомендується носити занадто тісне взуття, а висота каблука не повинна перевищувати позначку в 6 сантиметрів, в іншому випадку вам загрожує не тільки хронічна втома ніг і порушення кровообігу нижніх кінцівок, але і негативні зміни нігтів – розшарування і розм’якшення нігтів.

У даній статті ви знайдете точки для масажу ступень ніг.

Профілактика

Виникнення видозмін нігтьових пластин можна уникнути, дотримуючись таких заходи профілактики:

 • вже з дитинства має стати звичкою регулярне ретельне проведення гігієнічних процедур з використанням виключно індивідуальних предметів гігієни;
 • годі було використовувати чуже взуття, в тому числі домашні тапочки, в’єтнамки, спортивне взуття та т.д;
 • не рекомендується носити занадто вузьку і незручне взуття;
 • при покупці туфель примірку потрібно робити тільки в шкарпетках;
 • при відвідуванні басейнів, лазень, аквапарків та інших місць громадського користування мати при собі не промокає змінне взуття;
 • проявляти постійну турботу про зміцнення імунної системи.

Якщо все-таки не вдалося уникнути цієї неприємної недуги, необхідно, не зволікаючи, звернутися до кваліфікованого фахівця.

Огляд косметики Мейбелін в цій статті, а про продукцію Мері Кей читайте тут.

Підводячи підсумок, нагадаємо: ороговілі пластини на ногах, служачи природним захистом для ніжних кінчиків пальців, самі потребують дбайливого ставлення.
Дотримуйтесь профілактику і незалежно від причин виникнення неприємностей якомога раніше звертайтеся до фахівця, поставивши заслін перед виникненням більш серйозних проблем.

Джерела: http://manikurus.com/lechenie/zabolevaniya/utolschenie, http: // izkosmetichki.com / manikyur / zabota-o-nogtyax / utolshhenie-nogtej-na-nogax-lechenie-medikamentami-i-narodnymi-sredstvami.html, http://ilcosmetic.ru/uhod-za-nogtyami/pedikyur/pochemu-utolshhenie- nogtej-na-nogah.html

Як змінюються нігті з віком, і про що можуть говорити ці зміни

Кажуть, нігті – барометр вашого здоров’я і … вашого віку. Як і волосся, вони з часом міняються через хвороби, внутрішніх процесів старіння, нестачі поживних речовин або тривалих зовнішніх впливів – наприклад, хімікатів або ультрафіолету.Змінюються швидкість їх росту, текстура, товщина, форма, контури і колір.

Швидкість зростання

Згодом нігті ростуть повільніше. В середньому вони виростають на 3 мм на місяць, а нігті на ногах – на 1 мм. Починаючи приблизно з 25-річного віку ці темпи сповільнюються на 0,5% в рік. Так що до 85 років нігті на руках можуть почати рости приблизно на 2 мм на місяць. Чи не бозна-яка різниця, чи не так?

Текстура нігтів

З віком нігті стають більш крихкими і частіше ламаються.Регулярно піддаючи їх впливу води, примусовому висушування рушниками, отруйної побутової хімії, засобів для видалення кутикули або лаку, самого лаку, ми, звичайно, проблему лише посилюємо.

Крихкість нігтів може бути пов’язана з появою борозенок уздовж нігтьової пластини, а їх, у свою чергу, провокують такі стани як анемія, атеросклероз і гормональний дисбаланс, так що якщо це сталося з вашими нігтями не поступово, а в короткі терміни, обговоріть це з терапевтом.

Товщина нігтя

З віком нігті можуть стає і тонше, і товщі. Захворювання шкіри – наприклад, псоріаз і екзема, – також можуть робити їх більш товстими, грубими.

грибкова інфекція – на які припадає приблизно половина всіх проблем з нігтями і які частіше зустрічаються у літніх людей-тягнуть за собою потовщення і знебарвлення нігтьової пластини. Особливо схильні до них нігті на ногах через благодатним теплою і вологою середовища, в якій вони зазвичай знаходяться.У чоловіків, які палять з проблемами типу діабету і зниження імунітету є схильність до грибкових нігтьовим інфекцій. Самостійно підбирати лікування строго не рекомендується – грибки бувають різні, і невірно підібрані препарати можуть не тільки негативно вплинути на ваше самопочуття, але і посилити інфекцію.

Запитайте доктора: хоча більшість змін нігтьової пластини, що проявляються з віком, не є грізними ознаками, все ж вони можуть сигналізувати про серйозні проблеми з серцем, легенями, печінкою і нирками, про діабет або анемії, тому будь-які сумніви має сенс обговорити з терапевтом або дерматологом.

Контур нігтів

закругленими ваших нігтів може змінюватися з віком. Різка зміна форми в сторону округлення спинки нігтя може свідчити про тривалої нестачі кисню. Також це явище супроводжує серцево-судинним, ендокринних або шлунково-кишкових захворювань.

Тиск занадто тісного взуття або деформації пальців на ногах можуть привести до вростання нігтя. Хоча ця проблема більше знайома молодим людям, у літніх вона теж можлива і призводить до серйозних больових відчуттів і труднощів з ходінням.Якщо у вас є врослий ніготь, зверніться до хірурга, щоб не допускати загноения.

Колір нігтьової пластини

C віком нігті можуть знебарвлюватися, жовтіти, сіріти, ставати блідими або непрозорими. До таких же змін може привести і грибок нігтів.

Трапляється, що у літніх людей на нігтях з’являються темні смужки або борозенки. Вони пофарбовані тим же пігментом, що і волосся – меланіном, і знайомі власникам темного кольору шкіри.

У деяких випадках темні борозенки можуть говорити про серйозні проблеми і з’являтися через вогнища меланоми або іншого виду злоякісного раку під нігтем.Найчастіше це буває лише на одному пальці – великому пальці руки або ноги або на вказівному.

Темна смужка на нігті може бути наслідком хвороби Боен – особливої ​​форми раку шкіри, однак частіше в такому випадку смужку можна побачити на шкірі руки.

Більш нешкідлива причина – крововилив або синяк під нігтем, які часто бувають у людей похилого віку на увазі підвищеної травматичності і проходять самі по собі.

Старечий ніготь: як прибрати вікові зміни? | Красиві нігті

Для літніх людей ретельний догляд за нігтями є необхідністю, відомо, що шкіра навколо них стає тонкою і сухою, її легко пошкодити і занести інфекцію.У той же час, коли спостерігається старечий ніготь, можна помітити, що нігтьова пластинка товста і міцна, обрізати її досить важко.

Доглядаючи за людьми похилого віку, доглядальниці часто помічають у них старечі нігті, які практично не піддаються обрізання і інших обробок. Іноді подібні маніпуляції викликають хворобливі відчуття, тому слід проробляти їх з надзвичайною обережністю. З віком у людини змінюється зовнішній вигляд нігтів, вони втрачають блиск, прозорість, стають сірими або коричневими, крім того на них з’являються поздовжні або поперечні борозни або валики.Такі неприємності не виникають відразу, а з’являються поступово через неправильного догляду або хронічних захворювань.

Досить часто потовщення нігтьової пластини відбувається через грибкових захворювань, що не були вилікувані вчасно. У таких випадках обрізати край дійсно стає великою проблемою, фахівці радять перед укорочуванням нігтів, зробити ванночку з содою або пральним порошком. Коли край нігтя розм’якне, його обрізають ножицями, але не слід «різати по живому», видаляють тільки м’яку частину, потім бажано взяти в руки пилку для нігтів і продовжувати працювати з нею.Це вбереже літньої людини від зайвої болі і дозволить надати ногам і рукам доглянутого вигляду, але займе, звичайно, набагато більше часу.

Якщо жінка в юності неодноразово робила манікюр, використовуючи лаки, рідини для зняття фарби, але не проводила заходів для зміцнення і підживлення нігтів, то в другій половині життя вона цілком може зіткнутися з дистрофічних зміною нігтьових пластин. Якщо нігтьова пластина має вигляд наперстки, тобто вся її поверхня всіяна дрібними поглибленнями, значить у людини є серйозне шкірне захворювання.Від такої неприємності позбавляються і літні люди, вилікувавши основну хворобу.

Поздовжні борозни на нігті не повинні викликати остраху, вони зустрічаються у цілком здорових молодих людей, але з віком поглиблюються і стають більш помітними. Поперечні борозни або валики можуть з’явитися через інфекційне захворювання або перенесених стресів, яким люди похилого віку, звичайно ж, схильні до частіше, ніж молодь. Можна сказати, що такі тимчасові зміни нігтьових пластин виявляються на тлі природного старіння, виглядають вони, звичайно, не дуже красиво, але небезпеки не представляють.У тих випадках, коли протягом життя нігті постійно піддавалися впливу води та хімічних речовин, що входять до складу пральних порошків та інших миючих засобів, виникає дистрофія нігтьової пластини.

При дистрофії нігтя, на ньому з’являються різні дефекти, він стоншується і руйнується, така неприємність теж може статися у літніх людей. У таких випадках рекомендується робити ванночки з рослинним маслом, після чого акуратно спилювати пилкою гострі кінці, щоб людина не поранився.Навряд чи можна відновити колір і структуру нігтьових пластин літньої людини, але грамотний догляд допоможе надати цілком пристойний вигляд руках і ногах, що, звичайно ж, поліпшить настрій. Своєчасна обрізка і підпилювання нігтів дозволить старому носити нормальне взуття, а не якісь там розношена, старі і негарні тапочки.

У літніх людей досить часто зустрічається таке явище, як старечі нігті, які стають товстими і міцними настільки, що їх неможливо обрізати без праці.У більшості випадків причина цього криється в захворюваннях, перенесених людиною протягом життя.

Вікові зміни нігтів на ногах – Болі в ногах

Хвороби нігтів, при яких змінюється їх форма і розмір, завжди викликають великий дискомфорт у людини і значно знижують якість його життя. Нігті є дзеркалом, що відображає стан здоров’я людини, і часто першими вказують на серйозні захворювання організму. Половину всіх випадків захворювань становить грибок нігтів.На різних етапах розвитку цього захворювання зміни нігтів виражені в тій чи іншій формі і часто мають велику схожість з цілим рядом інших захворювань. Часто уражаються нігті при червоному плоскому лишаї, псоріазі і екземі.

Хвороби нігтів при деяких загальних захворюваннях

грибкове ураження (оніхомікози)

При онихомикозах змінюється колір, втрачається блиск, з’являються смуги і плями, збільшується товщина нігтьових пластин. Згодом нігті деформуються, кришаться, руйнуються або відторгаються від нігтьового ложе.

Червоний плоский лишай

Стоншування нігтьових пластин, зміна їх кольору, розшарування у вільного краю, відділення від нігтьового ложе і ураження нігтьових валиків – основні ознаки червоного плоского лишаю. Нігті зменшуються в розмірах. Часто на їх поверхні з’являються тріщини і ребристість. Причини червоного плоского позбавляючи до цих пір не встановлені. На розвиток патологічного процесу впливає безліч факторів.

Псоріаз

Причини псоріазу до цих пір не встановлені.Захворювання вважається мультифакторна. Безсумнівно, що зміни імунної системи відіграють велику роль у розвитку захворювання. Нігтьові пластини при псоріазі змінюються задовго до появи основних проявів захворювання – псоріатичних бляшок на шкірних покривах. Чим більше залучена в патологічний процес матриця, тим більш виражено зміна нігтьової пластини.

Основні прояви псориатического ураження при первинному псоріазі: точкові поглиблення і істиканность, відділення від нігтьового ложе, поява димчастих ліній, наростаюча сухість нігтів, їх ламкість, розвиток подногтевого кератозу.
При вторинної формі захворювання нігтьові пластини змінюють форму, на їх поверхні з’являються лусочки, глибокі борозни, змінюється колір, часто відзначається розшарування і лущення.

Екзема

Екзема, як і червоний плоский лишай, і псоріаз, є мультифакторна захворюванням. Нігтьова пластина при захворюванні змінює свою форму і розшаровується. Її поверхня тьмяна і шорстка, покреслена поперечними борознами. Ступінь ураження нігтьового матриксу впливає на товщину самого нігтя.Часті запалення призводять до того, що нігтьова шкірка зникає, з’являються тріщини і рани.

Зміни форми, розміру і зовнішнього вигляду нігтів

Тендітні нігті, кришаться і ламкі

Тендітні, кришаться і ламкі нігті частіше виникають від впливу хімічних речовин, води і лаку для нігтів. Вони з’являються при збоях в роботі щитовидної залози. У літньому віці є ознакою старіння. Хронічний перебіг псоріазу так само призводить до крихкості і крошенію.Іноді захворювання носить вроджений характер.

Шорсткуваті і шелушащиеся нігті (трахноніхія)

Трахноніхія найчастіше зустрічається при екземі, псоріатичний ураженні, нейродерміті і червоному плоскому лишаї. Такі нігті виглядають сухими, тьмяним, лущаться, іноді з точковими вдавлення. Вільний край зазубрений, з великою кількістю тріщин.

Ламкі нігті, розщеплені і шаруються (онихорексис і оніхошізіс)

Розщеплення нігтьових пластин і ламкість може бути в поздовжньому (онихорексис) і поперечному (оніхошізіс) напрямках.

Поширеною причиною цієї патології є постійні травми, які відбуваються у музикантів при грі на струнних інструментах і проведенні косметичних процедур (манікюру). Причиною розщеплення може стати екзема і червоний лишай. Пластинчатое розщеплення є найчастіше вродженою патологією. Онихорексис найчастіше є ознакою старіння організму.

Поздовжні борозни

Подібна патологія часто зустрічається у людей в похилому віці.Причиною появи поздовжніх борозен може стати червоний плоский лишай, стреси і порушення обміну вещ

як прибрати вікові зміни? Грибок на нігтях ніг, лікування для літніх

Способи розм’якшення нігтів на ногах. Народні рецепти та аптечні препарати.


Чому грубеют нігтьові пластини на ногах? Як зробити нігті доглянутими і привабливими, не відвідуючи SPA-салони? Як вдома пом’якшити огрубілі нігті за допомогою народних рецептів і не тільки.

Чому грубеют нігті на ногах?

 • Чому з часом змінюється структура і колір нігтів на ногах у деяких людей? Багато хто пов’язує цей дефект з віком. У цьому є частка істини, але ламкість, огрубів і жовтизна нігтів на ногах зустрічається і у молодих людей
 • Лікарі вважають, що при огляді нігтьових пластин ніг людей, можна запідозрити у них ряд захворювань, які потребують лікування. Існує ряд патологій в організмі, які можуть впливати на форму, структуру і колір нігтів
 • Нормальні і здорові мають блідо-рожеве забарвлення і гладку поверхню.Товщина нігтьової пластини не повинна перевищувати 1 мм

Зміна нігтів на ногах можуть бути викликані безліччю причин:

 • недостатньою гігієною ніг
 • незручною і тісним взуттям
 • невдалим педикюром
 • забоями та травмами нігтів
 • віковими змінами, так званим «старінням нігтів»
 • онихомикозом (грибок) нігтів
 • псоріаз нігтів
 • ендокринними змінами
 • схильністю до алергії
 • серцево-судинними патологіями
 • печінковими захворюваннями
 • наслідками вживання деяких лікарських препаратів
 • нестачею вітамінів при неправильному харчуванні
 • екологічними факторами
 • депресією і стресами

ВАЖЛИВО: Перш, ніж зробити якісь процедури щодо усунення загрубілі нігтів, слід з’ясувати причину даного дефекту у фахівця.Часто лікування основного захворювання зводить нанівець проблеми з нігтями.


Як розм’якшити, розпарити нігті на ногах для стрижки?

Буває, що огрубілі товсті нігті на ногах неможливо вкоротити. Для полегшення цієї процедури необхідно влаштувати своїм ногам ванну процедуру
:

 • Додають в таз з гарячою водою трохи рідкого мила, соди і нашатирного спирту (на два літри води по 2 чайних ложки інгредієнтів).
 • Опускають ноги в таз і підливають гарячу воду в міру її остигання. Через 15-20 хвилин нігті розпарюються і розм’якшуються. Тепер їх можна підстригти без утруднення

ВАЖЛИВО: Для пом’якшення грубих нігтів не використовуйте для ванн звичайну і морську сіль. Така процедура тільки зміцнить нігті і зробить їх жорсткіше.

Натуральні ефірні

.