Ногти

Від чого нігті на ногах синіють: Через що синіють нігті на руках і ногах?

Що робити, якщо посинів ніготь на великому пальці ноги, і як його лікувати?

Ніготь на великому пальці ноги може посиніти з наступних причин:

 • забій пальців в результаті травми з кровотечею під нігтьової пластиною і утворенням гематоми;
 • захворювань нижніх кінцівок і нігтів, порушення кровообігу;
 • носіння незручною і тісного взуття з вузьким носом;
 • зараження грибком;
 • невдалий педикюр, пошкодження кутикули.

Посиніння нігтя може бути викликано і онкологічними процесами. У цьому випадку на поверхні нігтьової пластини проступають чіткі сині лінії.

Якщо посинів ніготь на великому пальці ноги без отримання травми та інших явних причин, слід звернути увагу на наявність проблем зі здоров’ям. Наприклад, в поєднанні з кашлем, болями в грудях і порушеним кровотоком (виражається в симптомі «холодних рук») це свідчить про розвиток патології в легенях.

При наявності задишки синюшність на пластині пальця є наслідком недостатнього надходження в кров кисню, і на цьому тлі може розвинутися серцева недостатність.

Читайте також: Симптоми і лікування попрілості між пальцями ніг

Симптоми

Симптоматика різниться в залежності від причини посиніння нігтя.

Забій. При травмі в результаті удару палець не тільки набуває синюшність, хворі часто скаржаться на пульсацію і болі різної інтенсивності при торканні.

Це важливо! Без своєчасної медичної допомоги ситуація погіршується: під пластиною починають інтенсивно розмножуватися бактерії. Саме вони і є причиною відчуття пульсації.В особливо запущених випадках допомогти може тільки оперативне втручання з видаленням всієї нігтьової пластини і тривале лікування антибіотиками.

Після отримання механічної травми найчастіше страждають великий палець

Чому посиніли нігті на ногах

Чому синіє ніготь на ногах?

Ні для кого не секрет, що нігтики наших кінцівок повинні мати рожевий колір, блискучу і гладку поверхню нігтьової пластини.Будь-які відхилення від норми це сигнал про те, що тут вже не порядок.

Нігті ніг можуть жовтіти, вростати в шкіру пальця, зеленіти і синіти. У будь-якій випадку це проблема, з якою потрібно боротися. У деяких випадках все можна виправити в домашніх умовах, а іноді неможливо обійтися без допомоги фахівців або медиків.

Причини – чому синіють нігті

Існує безліч причин посиніння нігтя. Розглянемо пару найчастіших випадків.
Найпоширеніша і всім відома – це забій або травма.В даному випадку потаємні нігтя свідчить, про те що під нігтем з’явилася гематома. У таких випадках можна лікуватися вдома, але при появі больових відчуттів відразу ж звернутися до лікаря за допомогою.

Друге місце по частоті займає грибкова або вірусна інфекція. В даному випадку необхідно звернутися до лікаря. Без його консультації буде дуже важко підібрати правильне медикаментозне лікування.

Посиніння нігтя може так само статися при носінні незручного взуття. У більшості випадків це трапляється у спортсменів, так як вони тривалий час носять не завжди зручну форму.

При великих і постійних фізичних навантаженнях можливе утворення міні пухирів під нігтями. Вони і провокують появу кривавих плям під нігтьової пластиною. Тут зволікати не можна і потрібно звертатися до лікаря.

Є й страшна причина появи синяви під нігтиком – це вірус меланома. Іншими словами, злоякісна пухлина, яка проявляється темними плямами.

Клінічна картина – синій колір нігтів на ногах

Як і у кожного захворювання, у посинілого нігтя є свої симптоми:

 • ніготь змінює свій колір від рожевого до темно-синього, іноді чорного;
 • ниючий біль, яка може бути постійною або з’являтися тільки при ходьбі та інших видах навантаження;
 • неприємний запах від ніг;
 • іноді бувають різного кольору і в’язкості виділення рідина з-під нігтьової пластини;
 • тимчасова набряклість хворого пальця;
 • рідко, відділення нігтьової пластини від ложе.

Що робити якщо ніготь посинів?

Якщо ж вже ніготь посинів, від отримання не значною травми, то можна обійтися без медичного втручання. Краще залишити ніготь в спокої і він самостійно реабілітується. Якщо ж здається, що проблема набагато серйозніша, то варто звернутися до ортопеда. Він уже призначить лікування. Можливо таке, що ніготь доведеться видалити, м’які тканини промити і продезінфікувати. Тільки в разі потреби, накласти шви. Пізніше нігтик відросте сам.Іноді лікар може призначити ванночки і прийом медикаментів у вигляді таблеток, які сприяють розсмоктуванню гематом.

За відсутності болю і неприємних запахів можна щовечора проводити дезінфекцію і не звертатися за медичною допомогою в лікарню. При інфекційних захворюваннях лікар самостійно призначає антибіотик.

Якщо ж травма серйозна, то необхідно терміново в лікарню. Лікар призначить лікування і проведе операцію з видалення нігтьової пластини. Він призначить швидше за все прийоми у себе в кабінеті кожні 3 дні.

Підіб’ємо підсумки, що при отриманні будь-якої травми бажано звернутися за консультацією до лікаря, якій правильно прийме рішення і дасть рекомендацію.

Профілактичні заходи

 1. Найголовніша умова правильно обрізати нігті.
 2. Стежити за правилами чистоти.
 3. Взуття носити тільки, ту в якій нога почувається комфортно і не здавлені пальці.
 4. Стежити за тим, щоб ноги були завжди вимитими і сухими.
 5. Носити тільки чисту білизну.
 6. Стежити, щоб взуття було чистою і сухою.
 7. Лікарі рекомендують провітрювати взуття перед одяганням.
 8. Строго стежити за станом здоров’я нігтя.
 9. Вирішувати всі проблеми відразу ж, не відкладаючи в довгу шухляду.
 10. Адже своєчасна терапія допоможе реабілітувати колір і структуру нігтьової пластини і вилікувати присутнє захворювання.

Висновок!

Тепер Ви знаєте, що робити, коли у Вас синій ніготь на нозі.Бережіть своє здоров’я! Воно у всіх одне і іншого ніхто не дасть і не подарує на день народження. Дотримуйтесь порад фахівців.

Щоб їх дотримуватися не так вже й багато потрібно витрат як фінансових, так і фізичних. Тому немає ніяких перешкод, які зможуть зупинити будь-кого від мети, до якої йде здорова людина!

Щастя Вам і душевної рівноваги!

Відео про травми нігтя

Відео про зміну кольору нігтя

Від чого синіють нігті на ногах

Напевно, у кожного в житті траплялася ситуація, коли нігті на великих пальцях ніг посиніли.В даному випадку не виникає питань, якщо причиною стало травмування пальців, але що робити, якщо ніготь посинів раптово і без причини? Таке може статися і зустрічається навіть частіше, ніж ви могли подумати. Відразу варто відзначити, що при своєчасному зверненні дана проблема не викликає серйозних наслідків, тому ваша головна задача це вчасно відвідати лікаря або вжити захисні заходи.

Симптоми

 • Потемніння нігтьової пластини, колір може змінюватися від червоного до темно синього або навіть
  чорного.
 • Гостра або тупий біль, неприємний запах, гнійні виділення.
 • Набряк пальця, з посинілим нігтем.
 • Пошкодження / зміщення нігтя.

Основний симптом – сині нігті на ногах, інша симптоматика буде змінюватися, в залежності від джерела проблеми. Звертайте увагу не тільки на біль і зміна кольору, але і на інші симптоми, які допоможуть більш точно визначити причину.

Причини посиніння нігтів на ногах

Фото: посиніння нігтя на великому пальці ноги

Якщо з вами трапилася подібна ситуація, то перше питання «чому посинів ніготь на пальці ноги?».Причин може бути декілька:

 • Першою і основною причиною потемніння нігтьової пластини є – травма. Викликане ударом пошкодженням тканин викликає крововилив в порожнину під нігтьової пластиною, утворюється гематома синього або навіть чорного кольору.
 • Носіння спортивного взуття, також може викликати потемніння нігтя. Це пов’язано з тим, що щільна взуття впливає на нігтьову пластину, натираючи її або натискаючи. У тісного взуття причиною появи гематоми може стати різкий рух, що викликало сильний тиск на ніготь.
 • Наступна проблема підходить для бігунів, футболістів, а також спортсменів, які багато бігають і при цьому носять тісне взуття. Під таким впливом під нігтем утворюється пухир. Також така проблема зустрічається у спортсменів, хто забуває про обрізати нігті.
 • Грибкова інфекція – ще один варіант, від чого синіють нігті на ногах.
 • Проблеми кровообігу. Одна з причин, що викликають потемніння нігтя на великому пальці – проблеми з кровообігом.Спочатку темніє ділянку під нігтем, потім посиніння може поширитися і на палець.
 • Останній пункт – меланома. Це найбільш рідко зустрічається причина, що викликає потемніння нігтя на нозі. Меланома – це злоякісна пухлина, що складається з Пігментується клітин.

Коли звернутися до лікаря

Як бачите, причиною потемніння нігтя можуть бути як банальні травми, так і більш серйозні проблеми зі здоров’ям, ігнорувати які неможливо.Ми радимо проконсультуватися з лікарем, не залежно від джерела проблеми. Навіть така банальна ситуація, як крововилив в піднігтьове простір може викликати зараження кісткової тканини, якщо при травмі утворився розкол і посинів ніготь на великому пальці ноги.

Проігнорувати похід до лікаря можна в декількох випадках. Наприклад, якщо ви знаєте, що причина почорніння – травма або ваша спортивна кар’єра і при цьому ви не відчуваєте постійної гострого болю. При рецидивах грибкових інфекцій, з якими ви вже стикалися можна для початку повторити курс лікування, найчастіше проблема знову відступить і відвідування лікаря буде необов’язковим.

Лікування

Щоб зрозуміти, як правильно лікувати проблему посиніння нігтя на великому пальці, слід точно визначитися з джерелом проблеми. Механічні пошкодження слід лікувати симптоматично. Тобто прийняттям знеболюючих, протизапальних засобів, носінням захисної пов’язки. Також можна використовувати місцеві мазі, які допомагають швидкому загоєнню і зменшення гематоми.

Якщо нігті були пошкоджені і стався їх перелом або зсув, тоді потрібно звернутися до лікаря, який вирішить залишити або видалити нігтьову пластину.Найкраще зберегти ніготь, адже при його видаленні ви зіткнетеся з безліччю проблем, наприклад, буде майже неможливо на перших порах носити сандалях. У деяких випадках гематому радять проколювати голкою, щоб видалити надлишок крові. Дана процедура виконується тільки в лікарняних умовах і тільки тоді, коли є небезпека, що гематома підніме ніготь.

Ніколи не намагайтеся зробити це вдома, інакше зараження буде практично неможливо уникнути.

Термін лікування, при крововиливі під ніготь тривати досить довго і залежить від часу, поки ваш ніготь не відросте повністю, найчастіше це 5 – 8 місяців.
Якщо причиною потемніння стали інфекції або грибкові агенти, то основне лікування грунтується на медикаментах, орального і місцевої дії. Список медикаментів вам видасть лікар, після визначення патогенна. Універсального засобу в даному випадку немає, тому без консультації починати лікування не рекомендується. Найчастіше тижневого або двох тижневого курсу мазей і таблеток буде досить, щоб привести ніготь в порядок.

Меланома та порушення кровообігу – проблеми рідкісні і кожна з них вимагає індивідуального підходу.Виявити ракові клітини досить проблематично, якщо не звертатися до лікаря, то ненормальний стан буде помітно, коли з часом темна пляма почне рости, а не зменшаться. Своєчасно відвідавши лікарню, можна буде вирішити проблему мінімальним оперативним втручанням і зберегти кінцівку. При проблемах з кровообігом хвороба може поширюватися за лічені дні, але іноді може розвиватися і дуже повільно. Основна небезпека полягає в тому, що потемнілі тканини є мертвими і підлягають ампутації тому чим запущений буде проблема, тим складніше операція вам належить.

Профілактика

Деяких проблем, що викликають потемніння нігтя, можна якщо не уникнути, то попередити їх розвиток. Щоб уберегти свої нігті потрібно:

 • Регулярно обрізати нігті особистим, чистим інструментом, до нормальної довжини.
 • Носити якісне взуття за розміром. У гарного взуття ваші пальці не повинні бути здавлені.
 • Будьте обережні, пересуваючи тяжкості.
 • Намагайтеся не ходити босоніж.
 • Ноги і нігті тримайте в чистоті і сухості.
 • Слідкуйте за чистотою шкарпеток і взуття.
 • Лікуйте проблеми з нігтями тоді, коли вони з’являються, а не коли починають приносити дискомфорт.

Тепер ви знаєте, що якщо нігті на великих пальцях ніг посиніли, то не варто відразу впадати в паніку, а й зволікати не потрібно. Уважно стежте за своїм самопочуттям, проста гематома може пройти сама собою, а ось більш серйозні проблеми, що супроводжуються гострим болем, вимагають обов’язкового втручання лікаря. Слідкуйте за своєю особистою гігієною, а також будьте обережні, переносячи тяжкості, тоді проблема може обійти вас стороною.

Чому посинів або почорнів ніготь на нозі

Аномальні зміни кольору нігтя, як правило, «сигналізують» про пошкодження тканин під ним.

Іноді виникла проблема виявляється відносно невеликий (наприклад, зміна кольору нігтя може статися через легкого удару).

Проте, буває і так, що зміна кольору нігтя попереджає про серйозні проблеми, при яких потрібно негайна допомога кваліфікованого фахівця.

 • Найпоширенішою причиною того, чому посинів ніготь на нозі, є травма.Зміна кольору нігтя при цьому – наслідок подногтевой гематоми або, попросту, скупчення крові під нігтем. При цьому може виникати сильний біль, і тоді потрібно звернутися до лікаря.
 • Хоча ризик випадкової травми актуальний для кожної людини, його ймовірність вище для спортсменів і людей, які люблять ходити босоніж.
 • У спортсменів чорно-сині нігті часто є результатом носіння спортивного взуття, яка не має достатнього простору для пальців.
 • Також нігті можуть посиніти в ході фізичного навантаження.Цей повторюваний стрес для ніг викликає утворення кривавих пухирів під нігтями на пальцях ніг. Стан найбільш часто зустрічається у бігунів і футболістів, тому що їх пальці піддаються грубому впливу і більш виражено у спортсменів, які забувають обрізати нігті.
 • Синій або чорний ніготь на пальці ноги може бути викликаний грибковою інфекцією, яка є наслідком ослабленого імунітету пацієнта.
 • Або ж поясненням того, чому посинів ніготь на нозі, є меланома (злоякісна пухлина, що складається з темно-пігментованих клітин-меланоцитів).

Симптоми чорного або синього нігтя можуть включати в себе:

 • Зміна кольору, який може варіювати від червонуватого до пурпурного, від коричневого до синього або чорного.
 • Біль, неприємний запах, виділення з-під нігтів.
 • Хоча подібні симптоми не завжди присутні, є широкий спектр ознак, які вказують на «неполадки» з нігтем. У разі основний інфекції можуть бути болі, пов’язані з почервонінням і набряком пальця.
 • Буває і так, що ніготь через травму і скупчення крові під ним відділяється від нігтьового ложа.

Ось деякі поради, які допоможуть вам запобігти появі чорних або синіх нігтів:

 1. Обрізуйте нігті регулярно, але не дуже коротко.
 2. Носіть добре підібране взуття. Взуття має пропонувати досить широкий носок, щоб пальці не притискалися один до одного.
 3. Будьте обережні при переміщенні важких предметів.Намагайтеся уникати ходити босоніж, так як це може підвищити ризик травми.
 4. Тримайте ноги і нігті чистими і сухими.
 5. Завжди надягайте чисті шкарпетки і взуття.
 6. Нехай взуття провітрюється між використанням.
 7. Лікуйте будь-які проблеми нігтів на ранніх стадіях.

Почорніння нігтя на нозі: коли звернутися до лікаря

Якщо немає болю або ознак інфекції (наприклад, виділення гною, запалення, неприємного запаху, лихоманки, ознобу), вам не потрібно негайно звертатися за медичною допомогою.

 • Проте, майте на увазі, що якщо почорніння нігтя на нозі зачіпає 25 або більше відсотків ваших нігтів, ви повинні якомога швидше відвідати лікаря. У таких випадках більш імовірно, що нігтьове ложе сильно пошкоджено або ж що зачеплена кістка під нігтем.
 • Якщо не буде лікування, то може початися інфекція кісткової тканини (остеомієліт), і тоді вже доведеться приймати антибіотики або навіть буде потрібно хірургічне втручання.

У більшості випадків ваш візит до ортопеда буде актом самозаспокоєння.

Спеціаліст перевірить, чи немає у вас відкритого або закритого перелому постраждалої ноги, чи немає інфекції і чи потрібно подальше медичне втручання.

Залежно від типу і тяжкості травми при розірваної рани і оголеною кістки і ступеня знебарвлену нігтя, лікар може прийняти рішення видалити ніготь з метою вивчення нігтьового ложа. Якщо рани немає, а почорніння нігтя на нозі є, доктор, можливо, призначить спеціальні тести, в тому числі біопсію. Він або вона запитає вас про ваш рід діяльності, ситуації, що призвела до зміни кольору нігтя, а також про медичну та сімейної історії.

Ось деякі питання, які ви можете поставити своєму лікарю, якщо чорніє ніготь на нозі:

 1. Яка ймовірність того, що мій ніготь може відвалитися і вирости заново без лікування?
 2. Які симптоми можуть вказувати на те, що лікування не подіяло?
 3. Скільки часу пройде, перш ніж ніготь повернеться до свого звичайного формою і кольором?
 4. Які шанси на те, що ця проблема повториться?
 5. Чи можу я спробувати видалити кров з-під нігтя в домашніх умовах?
 6. Чи може це бути злоякісна меланома?
 7. Чи є оральний або місцевий препарат, який я можу застосувати, щоб запобігти подальшому знебарвлення нігтя?

Чому синіє ніготь на нозі і як це лікувати

Зазвичай то, чому синіє ніготь на нозі, можна пояснити повторними травмами протягом довгого часу, наприклад, постійного «зіткнення» пальців і носка вашого взуття.А іноді це може бути результатом одноразової раптового, травматичного пошкодження стопи (припустимо, на ногу впав важкий предмет).

 • Пошкоджені кровоносні судини призводять до зміни кольору нігтя до чорного, синього і фіолетового відтінків.
 • Цей стан не дуже привабливо виглядає, але не завжди є болючим. Однак, якщо крові багато, вона створить неприємний тиск.
 • Іноді виникає неприємний запах.
 • Рідше у вас може бути серйозне пошкодження нігтьового ложа, рвана рана або навіть зламана кістка.Подібні пошкодження роблять вас легкою здобиччю для інфекцій та інших ускладнень.

Варто відзначити

У деяких випадках медикаментозне лікування не є необхідним, особливо якщо травма була незначною.

Синяк під нігтем пройде і без сторонньої допомоги. Однак, якщо у вас є сумніви з приводу стану здоров’я, запишіться на прийом до ортопеда. Тільки він зможе визначити причину і серйозність проблеми, які і визначатимуть лікування.

 • Якщо ваш лікар не бачить необхідності в ліках або дренажі, залиште ніготь в спокої, він вилікується самостійно.
 • З іншого боку, якщо травма стала причиною для занепокоєння, буде введений місцевий анестетик і ніготь видалять для дослідження нігтьового ложа.
 • Якщо є пошкодження тканин, потрібно буде промити їх і, можливо, вшити.

Якщо лікар з’ясував, чому синіє ніготь на нозі і хоче полегшити біль і тиск при гематомі, то існують три способи зробити це:

 1. Видалення : ніготь буде видалений, а площа під ним буде очищена, тим самим видалена гематома.
 2. Голка : за допомогою стерильної голки проколюють невеликий отвір в нігті, щоб рідина могла витекти з-під нього.
 3. Припікання : пристрій «випалює» дірочку в нігті, щоб кров могла стекти.

Ваш лікар може порекомендувати наступне відвідування протягом тижня після лікування. Вам може бути запропоновано робити ванночки з англійською сіллю і теплою водою два рази на день протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин, після чого на ніготь потрібно буде нанести мазь з антибіотиком і накласти сухий, стерильний бинт.

Час відновлення буде залежати від тяжкості травми, типу лікування і того, наскільки добре ви реагуєте на лікування. В середньому нігтям потрібно до трьох і більше місяців, щоб повністю зцілитися і повернутися до нормального вигляду. Нігті, як правило, ростуть зі швидкістю приблизно 3 мм на місяць.

Чому посинів ніготь на нозі

Часом у людини на нозі синіє ніготь. Деякі не надають цьому значення.Однак такий прояв не завжди є результатом непоміченою травми. Іноді причини посиніння нігтя досить серйозні і вимагають лікарського втручання. Тому важливо їх вчасно з’ясувати, щоб підібрати оптимальний терапевтичний підхід.

Першопричини прояви

Нігті можуть синіти з різних причин. Інколи вина стають різні недуги, в числі яких грибок або ж цукровий діабет. Хоч найчастіше посиніння нігтя – нормальна реакція організму на обмороження чи удар.

Часом зміна кольору нігтьової пластини – зовсім не наслідок механічних впливів. При ударі, падінні або травмах ніготь дійсно може придбати синюшний відтінок. Однак якщо людина не помічав таких механічних впливів, то потрібно пошукати причину прояви, причому спільно з лікарем.

Нерідко нігті синіють через носіння незручного, тісного взуття. Постійний тиск провокує порушення кровообігу безпосередньо в тканинах пальця. В результаті кров погано надходить в нігтьове ложе.Але у великому пальці ноги досить великі судини. Тому відсутність їх кровопостачання загрожує важкими наслідками, в числі яких тромбоз і навіть гангрена.

Посиніння нігтя часом провокує кустарний педикюр. Так, при недбалої обробці кутикул, тобто надмірному обрізанні або відсунення, нігтьової валик ушкоджується. Подібне втручання небезпечно. Ніготь стане синюватим, придбає хвилеподібну структуру.

Позначається і використання косметичних засобів.Наприклад, неякісний лак для нігтів, рідина для його зняття, скраби або креми можуть порушити структуру нігтьової пластини. Вона посиніє, почне кришитися. До подібних наслідків призводить робота, що має на увазі систематичний контакт з хімічними речовинами. Зазвичай у таких працівників нігтьові пластини стають ламкими, іноді розвивається кровотеча.

Іншою причиною пошкодження нігтів стає грибок. Це захворювання нерідко супроводжується палінням і свербінням. Нігті деформуються, товщають, набувають синюшного відтінку, починають розшаровуватися і навіть ламатися.В даному випадку допомогти зможе лише кваліфікований дерматолог. До цього фахівця потрібно звернутися, якщо ніготь синіє без видимих ​​причин. Зміна кольору нігтя може бути ознакою застійної серцевої недостатності. Так, дрібні судини набухнуть, відбудеться застій венозної крові. У підсумку фарбування зміниться і у нігтів, і у тканин, які їх оточують.

Потемніння нігтьової пластини може бути спровоковано трофічною виразкою. Таке страшне захворювання, як правило, супроводжує цукрового діабету.Тому при підвищеному рівні глюкози важливо оглядати нижні кінцівки на наявність порізів, ран, виразок.

З проблемою посиніння нігтів стикаються люди, які зазнали обмороження. При тривалому перебуванні на морозі нігтьові пластини синіють, і це нормальна реакція. Ноги чутливі до холоду, а також уповільнення кровообігу. Першу допомогу потрібно надати негайно. Для цього ноги поміщають в таз з теплою водою. Після цього викликають лікаря.

В ідеалі колір нагідок повинен бути рожевим, а нігтьова пластина – гладенькою.Отже, відхилення від норми сигналізують про наявність порушень. Нігті можуть синіти, зеленіти, жовтіти, вростати в шкіру. Такі проблеми не можна залишати без уваги. Часом порушення можна виправити навіть в домашніх умовах. Однак консультація фахівців зайвою не буде.

Діагностика патології

Виявити наявність порушень в організмі не проблематично за зовнішніми ознаками. Лікар визначає причину патології з візуального огляду нігтя пацієнта. Якщо виникає підозра на розвиток грибка, інфекційних недуг або злоякісної пухлини, що виявляється темними плямами (вірус меланоми), то призначають здачу спеціальних аналізів.В іншому випадку додаткових діагностичних заходів не потрібно.

Особливості лікування

Якщо людина часто піддає себе великих фізичних навантажень, під нігтями можуть утворитися невеликі пухирі. В результаті з часом проявляться криваві плями під пластиною. Зволікати в такому випадку не варто. Доцільно звернутися до лікаря. Зміна кольору нігтьової пластини до темного синього, а часом і до чорного, наявність ниючий біль, яка стає постійною або проявляється при різних видах навантаження, неприємний запах і набряклість пальців, виділення рідини потрібно зупинити.Як правило, в таких випадках медичне втручання неминуче. Ніготь слід видалити, а м’які тканини промити. Потім нігтьове ложе необхідно продезінфікувати. У деяких випадках накладають шви. Згодом нігтик відростає. Часом додатково призначають прийом медикаментів для розсмоктування гематоми у вигляді таблеток і різних ванночок.

Якщо ж травма незначна, і ніготь злегка змінив забарвлення, то краще залишити його в спокої. Згодом він реабілітується самостійно. При відсутності неприємних запахів і больових відчуттів потрібно просто щовечора здійснювати дезінфекцію нігтьової пластини.Звертатися в медустанову за кваліфікованою допомогою в таких випадках не обов’язково.

Якщо причиною посиніння нігтя стає інфекційне захворювання, то лікарі призначають застосування антибіотиків. Вони допоможуть швидше здолати недугу. Структура нігтя з часом відновиться.

При серйозних травмах зволікати не варто. Лікар проводить огляд, підбирає оптимальну терапевтичну схему. Як правило, це видалення нігтя. Після цього потрібно ходити на прийом до лікаря кожні три дні.Спеціаліст простежує стан нігтя, швидкість його відновлення, наявність або відсутність негативних наслідків або ускладнень.

Посиніння нігтя часом може виникнути через необережність, в результаті механічного пошкодження. Але бувають випадки, коли такий прояв сигналізує про наявність серйозних недуг. Залишати без уваги дану патологію можна. У будь-якому випадку доцільно проконсультуватися з лікарем. Після огляду він прийме рішення про необхідність лікування і дасть всі рекомендації, які допоможуть швидше відновити структуру нігтя і позбутися від дискомфорту.

Від чого синіють нігті на ногах

При нормальній роботі організму нігті на руках і ногах у людини блискучі, блідо-рожевого кольору. Зміна їх звичного кольору – тривожний сигнал про захворювання внутрішніх органів.

Причини появи синіх нігтів

посиніти один ніготь або кілька можуть різко – від холоду або при ударі. Крім того, подібне явище може виникати відразу і по наростанню, з появою додаткових симптомів, що найчастіше виникає при внутрішніх захворюваннях.Причин такого процесу може бути кілька:

 • Грибкова інфекція, яка може прогресувати як всередині, так і зовні.
 • Незручна, тісне взуття, виконана з неякісних синтетичних матеріалів.
 • Механічні пошкодження. Наприклад, синій ніготь після удару – це не рідкість. До даної категорії також відноситься защемлення пальців.
 • Обмороження або тривала дія низьких температур на незахищені ділянки рук.
 • Захворювання дихальної, нервової і серцево-судинної систем.
 • Збій в системі обміну речовин і мікроелементів (найчастіше таких, як мідь).
 • Інтоксикація агресивними хімічними речовинами при тривалому контакті з ними.
 • Алергічні реакції на неякісні косметичні засоби, тривалий контакт з лаками, гель-лаками, речовинами, що входять до складу для нарощування нігтів.
 • Вкрай рідко зустрічається синдром Рейно.
 • Ще більш рідкісна причина посиніння нігтя – меланома.Це злоякісне утворення, яке складається з темно-пігментованих клітин, які називаються меланоцитами.

Правильна постановка діагнозу служить запорукою швидкого та успішного одужання. Тепер давайте детальніше розглянемо причини.

Грибкова інфекція

Якщо причина того, що синій ніготь на руці, – в появі грибка, то разом зі зміною кольору присутні потовщення, розшарування нігтьової пластини. Також може бути присутнім неприємний запах.За відсутності терапії відбувається повна деформація і відшарування нігтя від пальця. Чим лікувати синій ніготь? Якщо ви підозрюєте, що у вас інфекція, викликана грибком, слід звернутися до дерматолога. Він призначить здачу аналізів і комплексне лікування.

Не варто покладатися на самолікування, оскільки відомо, що всі протигрибкові засоби дуже токсичні і нерідко викликають ряд побічних ефектів. А в разі неправильного підбору подібних препаратів трапляється розвиток стійкості грибків.Позбутися від них згодом дуже складно.

Механічні травми

Причиною посиніння можуть послужити удари, защемлення пальця. Посиніння в цьому випадку виникає через гематоми. Супутні симптоми – біль, пухлина в місці удару. В цьому випадку допоможе консультація хірурга. Доктор визначить ступінь пошкодження і при потребі порекомендує лікування. До посиніння можуть привести навіть невеликі порізи, задирки і непрофесійно зроблений манікюр чи педикюр (глибоке видалення кутикули, сильний тиск на матрикс лопаткою) через попадання інфекції через подряпину або невеликий поріз.У таких випадках потрібно обробляти ранки будь-яким антисептичним розчином, наприклад, хлоргексидином або спиртом.

Захворювання внутрішніх органів

При кисневому голодуванні тканин, які стають помітними при захворюваннях дихальної системи, також нерідко з’являється ніготь синій. Це може бути як на верхніх, так і на нижніх кінцівках. Хронічна серцева недостатність та інші захворювання серцево-судинної системи призводять до того, що нігті синіють. Також їх супроводжує задишка, бліднуть шкірні покриви.

Якщо ви помітили у себе або у кого-то з близьких такі симптоми – негайно зверніться за медичною допомогою. Бувають випадки збою обміну речовин в організмі, при якому порушується нормальний процес виведення міді з організму – вона накопичується в м’яких тканинах кінцівок і візуально виглядає як їх посиніння. Ця хвороба Вільсона-Коновалова буває і вродженою. Захворювання зі схожими ознаками, проте викликане іншими причинами, називається синдромом Рейно.

Проблема з великими пальцями

Чому буває так, що у людини синій ніготь на нозі з’являється? Крім вищеописаних варіантів, це може статися і з інших причин. До таких відносяться:

 • тісний, незручне взуття;
 • недостатнє дотримання особистої гігієни;
 • вростання нігтя в шкіру.

Найчастіше синіють саме великі пальці на ногах. Тому що вони більше всіх піддаються здавлення, травм, появи грибка.Спортсмени-професіонали такого явища валиться найчастіше. Тому що найбільше навантаження припадає у них на ноги, і навіть найкраща якісне взуття здавлює їх пальці.

Що робити?

Що робити, якщо ніготь синій? Спочатку потрібно знайти причину. У разі коли це відбувається з вини захворювання всередині організму – слід лікувати не посиніло ніготь, а першопричину. Тоді після одужання проблема пройде самостійно. Зверніться до лікаря для підбору специфічних медикаментів, щоб ще сильніше не нашкодити організму.

Ніготь синій: лікування в домашніх умовах

Поради по наданню допомоги вдома допоможуть вам впоратися з ситуацією в деяких випадках:

 1. Якщо був забій пальця (синій ніготь після нього і з’явився), то потрібно прикласти холод. Для цього підійдуть продукти з морозильника, лід. Також можна підставити ніготь синій і сам палець під струмінь холодної води.
 2. При обмороженні потрібно зігріти кінцівки. Але при кімнатній температурі, не розтираючи їх і не підставляючи під гарячу воду.Випийте чаю і укутати ковдрою.
 3. Якщо синюшність викликана неякісною косметикою, побутовою хімією, то просто виключіть контакт з цими засобами.

Профілактика, запобігання посиніння

Пам’ятайте, що руки і ноги є своєрідним індикатором здоров’я людини. Уникнути появи таких проблем допоможуть рекомендації:

 1. Купуйте і носіть тільки натуральну просторе взуття за розміром.
 2. Обов’язково провітрюйте і висушуйте перед кожним використанням туфлі і чоботи.
 3. Не носіть чуже взуття, навіть якщо вона належить вашим родичам. Через тапки або туфлі легко можна підхопити грибкову інфекцію. Лікуватися від неї потрібно буде довго і нелегко.
 4. Одягайте тільки чисті та сухі шкарпетки. При цьому регулярно їх міняйте.
 5. Намагайтеся не травмувати пальці і нігтьові пластини на ногах і руках.
 6. Вчасно звертайте увагу на виникнення грибкових інфекцій і лікуєте їх.
 7. Робіть манікюр і педикюр акуратно, а краще довірте це професіоналу.
 8. Якщо вам довелося довго перебувати в мокрому взутті, то по приході додому потримайте ноги в теплій воді з невеликою кількістю харчової соди. Ця процедура допоможе знезаразити шкіру і трохи пом’якшити її.
 9. Регулярно ходите на медичні огляди, щоб вчасно виявити і почати лікування складних захворювань.
 10. При контакті з будь-якими хімічними речовинами використовуйте рукавички з гуми або латексу.
 11. Прогулянки на свіжому повітрі допоможуть наситити кров киснем, покращуючи кровообіг.Вони також необхідні при захворюваннях внутрішніх органів.

Невелике висновок

Тепер ви знаєте, чому буває так, що у людини ніготь синій. Ми розглянули причини подібного явища.

При дотриманні елементарних правил гігієни і заходів профілактики ваші нігті будуть блищати здоров’ям і виглядати доглянуто.

Кожен у житті стикався з таким проявом травми як гематома. Буває так, що вона утворюється не тільки в доступному місці, а й під нігтем, наприклад, на великому пальці ноги.Правда, не завжди саме травмування ставати причиною посиніння пальця на нозі. Щоб позбавити себе від настільки неприємного прояви, слід розібратися в його природі і способи лікування.

Симптоматика

Всяка хвороба характерна певним переліком симптоматичних проявів. У разі посиніння великого пальця ноги вони будуть наступними:

 • здоровий колір нігтя починає змінюватися і набуває синюшного відтінку, може ставати насичено темно-синього кольору;
 • супроводжується посиніння не припиняється болем ниючого характеру, або різким колючим проявом в разі натискання, або під час пересування;
 • поява невластивого запаху;
 • в деяких випадках можна спостерігати рідина, яка сочиться з-під нігтя;
 • наявність легкого набряку на ушкодженому пальці;
 • в рідкісних випадках відбувається відшаровування роговий частини нігтя від пальця.

Причини

Не у всіх випадках причина, по якій ніготь великого пальця на ногах набуває синього кольору це забій. Існує ряд моментів, які можуть викликати посиніння пальця як сигнал найбільших проблем в організмі:

 • крім явного наявності забитою тканини нігтьової пластини на пальцях ніг, яку не помітити неможливо, вийти так, що травмування відбувалося поступово і непомітно. В основному такі випадки відбуваються у людей, що займаються спортом або тих, хто вважає за краще ходити босоніж;
 • тісне взуття, в якій недостатньо місця для розміщення великого пальця може поступово привести до застою крові і проявлятися як посиніння;
 • можливо прояв симптоматики, якщо регулярно давати на ноги надмірний рівень фізичного навантаження.Занадто великі відстані, які пробігає спортсмен або спортивна ходьба на великій дистанції можуть викликати такі симптоми. З цієї причини посиніння супроводжуватися утворенням пухирів;
 • інфікування грибковими мікроорганізмами може також проявлятися як сині нігті на ногах;
 • може виникати такий прояв на пальцях через утворення злоякісних клітинних структур, пухлин, які характеризуються наявністю меланоцитів, мають пігментацію синього кольору;
 • однією з причин може стати цукровий діабет, при якому страждає судинна система і весь організм в цілому.Через аутоиммунизации в організмі починає відбуватися дисбаланс роботи всіх систем і боротьба з чужорідними речовинами і клітинами замінюється усуненням здорових структур;
 • регулярне вживання в їжу неякісних продуктів харчування, а також тих, що містять велику кількість хімічних і синтетичних речовин, здатне привести організм в режим нездорового функціонування. Подальший розвиток збоїв в роботі організменних систем обіцяє руйнуванням структури судинної сітки, що відображає посинілий палець на нозі;
 • брак доволі динамічно

Чому синіють нігті на великих пальцях ніг

Від чого синіють нігті на ногах

Напевно, у кожного в житті траплялася ситуація, коли нігті на великих пальцях ніг посиніли.В даному випадку не виникає питань, якщо причиною стало травмування пальців, але що робити, якщо ніготь посинів раптово і без причини? Таке може статися і зустрічається навіть частіше, ніж ви могли подумати. Відразу варто відзначити, що при своєчасному зверненні дана проблема не викликає серйозних наслідків, тому ваша головна задача це вчасно відвідати лікаря або вжити захисні заходи.

Симптоми

 • Потемніння нігтьової пластини, колір може змінюватися від червоного до темно синього або навіть
  чорного.
 • Гостра або тупий біль, неприємний запах, гнійні виділення.
 • Набряк пальця, з посинілим нігтем.
 • Пошкодження / зміщення нігтя.

Основний симптом – сині нігті на ногах, інша симптоматика буде змінюватися, в залежності від джерела проблеми. Звертайте увагу не тільки на біль і зміна кольору, але і на інші симптоми, які допоможуть більш точно визначити причину.

Причини посиніння нігтів на ногах

Фото: посиніння нігтя на великому пальці ноги

Якщо з вами трапилася подібна ситуація, то перше питання «чому посинів ніготь на пальці ноги?».Причин може бути декілька:

 • Першою і основною причиною потемніння нігтьової пластини є – травма. Викликане ударом пошкодженням тканин викликає крововилив в порожнину під нігтьової пластиною, утворюється гематома синього або навіть чорного кольору.
 • Носіння спортивного взуття, також може викликати потемніння нігтя. Це пов’язано з тим, що щільна взуття впливає на нігтьову пластину, натираючи її або натискаючи. У тісного взуття причиною появи гематоми може стати різкий рух, що викликало сильний тиск на ніготь.
 • Наступна проблема підходить для бігунів, футболістів, а також спортсменів, які багато бігають і при цьому носять тісне взуття. Під таким впливом під нігтем утворюється пухир. Також така проблема зустрічається у спортсменів, хто забуває про обрізати нігті.
 • Грибкова інфекція – ще один варіант, від чого синіють нігті на ногах.
 • Проблеми кровообігу. Одна з причин, що викликають потемніння нігтя на великому пальці – проблеми з кровообігом.Спочатку темніє ділянку під нігтем, потім посиніння може поширитися і на палець.
 • Останній пункт – меланома. Це найбільш рідко зустрічається причина, що викликає потемніння нігтя на нозі. Меланома – це злоякісна пухлина, що складається з Пігментується клітин.

Коли звернутися до лікаря

Як бачите, причиною потемніння нігтя можуть бути як банальні травми, так і більш серйозні проблеми зі здоров’ям, ігнорувати які неможливо.Ми радимо проконсультуватися з лікарем, не залежно від джерела проблеми. Навіть така банальна ситуація, як крововилив в піднігтьове простір може викликати зараження кісткової тканини, якщо при травмі утворився розкол і посинів ніготь на великому пальці ноги.

Проігнорувати похід до лікаря можна в декількох випадках. Наприклад, якщо ви знаєте, що причина почорніння – травма або ваша спортивна кар’єра і при цьому ви не відчуваєте постійної гострого болю. При рецидивах грибкових інфекцій, з якими ви вже стикалися можна для початку повторити курс лікування, найчастіше проблема знову відступить і відвідування лікаря буде необов’язковим.

Лікування

Щоб зрозуміти, як правильно лікувати проблему посиніння нігтя на великому пальці, слід точно визначитися з джерелом проблеми. Механічні пошкодження слід лікувати симптоматично. Тобто прийняттям знеболюючих, протизапальних засобів, носінням захисної пов’язки. Також можна використовувати місцеві мазі, які допомагають швидкому загоєнню і зменшення гематоми.

Якщо нігті були пошкоджені і стався їх перелом або зсув, тоді потрібно звернутися до лікаря, який вирішить залишити або видалити нігтьову пластину.Найкраще зберегти ніготь, адже при його видаленні ви зіткнетеся з безліччю проблем, наприклад, буде майже неможливо на перших порах носити сандалях. У деяких випадках гематому радять проколювати голкою, щоб видалити надлишок крові. Дана процедура виконується тільки в лікарняних умовах і тільки тоді, коли є небезпека, що гематома підніме ніготь.

Ніколи не намагайтеся зробити це вдома, інакше зараження буде практично неможливо уникнути.

Термін лікування, при крововиливі під ніготь тривати досить довго і залежить від часу, поки ваш ніготь не відросте повністю, найчастіше це 5 – 8 місяців.
Якщо причиною потемніння стали інфекції або грибкові агенти, то основне лікування грунтується на медикаментах, орального і місцевої дії. Список медикаментів вам видасть лікар, після визначення патогенна. Універсального засобу в даному випадку немає, тому без консультації починати лікування не рекомендується. Найчастіше тижневого або двох тижневого курсу мазей і таблеток буде досить, щоб привести ніготь в порядок.

Меланома та порушення кровообігу – проблеми рідкісні і кожна з них вимагає індивідуального підходу.Виявити ракові клітини досить проблематично, якщо не звертатися до лікаря, то ненормальний стан буде помітно, коли з часом темна пляма почне рости, а не зменшаться. Своєчасно відвідавши лікарню, можна буде вирішити проблему мінімальним оперативним втручанням і зберегти кінцівку. При проблемах з кровообігом хвороба може поширюватися за лічені дні, але іноді може розвиватися і дуже повільно. Основна небезпека полягає в тому, що потемнілі тканини є мертвими і підлягають ампутації тому чим запущений буде проблема, тим складніше операція вам належить.

Профілактика

Деяких проблем, що викликають потемніння нігтя, можна якщо не уникнути, то попередити їх розвиток. Щоб уберегти свої нігті потрібно:

 • Регулярно обрізати нігті особистим, чистим інструментом, до нормальної довжини.
 • Носити якісне взуття за розміром. У гарного взуття ваші пальці не повинні бути здавлені.
 • Будьте обережні, пересуваючи тяжкості.
 • Намагайтеся не ходити босоніж.
 • Ноги і нігті тримайте в чистоті і сухості.
 • Слідкуйте за чистотою шкарпеток і взуття.
 • Лікуйте проблеми з нігтями тоді, коли вони з’являються, а не коли починають приносити дискомфорт.

Тепер ви знаєте, що якщо нігті на великих пальцях ніг посиніли, то не варто відразу впадати в паніку, а й зволікати не потрібно. Уважно стежте за своїм самопочуттям, проста гематома може пройти сама собою, а ось більш серйозні проблеми, що супроводжуються гострим болем, вимагають обов’язкового втручання лікаря. Слідкуйте за своєю особистою гігієною, а також будьте обережні, переносячи тяжкості, тоді проблема може обійти вас стороною.

Чому посинів ніготь на нозі, коли звернутися до лікаря? Причини, лікування і профілактика

ВКонтакте:
Facebook:
Однокласники:

Здорові нігті повинні мати рожевий колір, блискучу і гладку поверхню пластини. При найменшому відхиленні від норми слід звернутися до фахівця, так як проблема може бути досить серйозною і визначити причину її появи потрібно швидше.

У даній статті ми розглянуто: з яких причин можуть з’явитися посиніння нігтів, коли краще звернутися до лікаря, лікування, профілактика.

Чому відбувається посиніння нігтьових пластин?

Якщо ви помітили, що у вас на великому або іншому пальці ноги з’явився синець на нігті, то чим швидше ви визначите причину його появи, тим раніше ви зможете приступити до лікування. Причина появи посиніння може бути досить серйозною, і без лікарської допомоги не обійтися.Далі розказано, чому може статися посиніння нігтьової пластини на великому чи іншому пальці ноги:

 • Травма . Якщо ви вдарили нігтьову пластину, то через удар і пошкодження тканини на ній може утворитися гематома чорного або синього кольору.
 • Носіння тісного і незручного взуття . Призводить до утворення синця.
 • Інфекція . При грибкової інформації дуже часто виникає посиніння нігтів.
 • Порушений кровообіг .Вважається однією з перших причин посиніння нігтя на пальці. В першу чергу темніє ділянку під нігтем, далі синяк може перейти і на шкіру пальця.
 • Меланома . Це злоякісна пухлина, яка зустрічається дуже рідко.

Супровідні симптоми

Посиніння нігтьової пластини може супроводжуватися такими симптомами:

 1. Форма серцево-судинної недостатності. В цьому випадку відбувається скупчення і застій крові в нижніх кінцівках.Ситуація дуже небезпечна, вимагає до себе особливої ​​уваги і термінового звернення до фахівця.
 2. Ниючий біль в області нігтя, може бути причиною механічного пошкодження, отриманого людиною, через неправильно підібраного взуття, занять спортом або через сильного удару. У даних ситуаціях судини починають лопатися, і утворюється гематома. Найчастіше ризику ушкоджень піддається мізинець і великий палець, що обумовлено їх розташуванням.
 3. Патологічний поразку нігтьової пластини грибком, яке може виникнути при низькому імунітеті.
 4. Пошкодження при видаленні задирок, внаслідок чого проникає інфекція, виникає неприємний запах, свербіж.
 5. Деякі форми онкологічних легеневих захворювань.
 6. Токсична отруєння організму, включаючи отруєння лікарськими засобами та побутовою хімією, з якими не змогла впоратися печінку (гемохроматоз).
 7. Захворювання дихальної системи, астма і бронхіт, можуть, в фазі загострення, приводити до кисневого голодування і синього кольору пластин.

Коли звернутися до лікаря?

Якщо травма більш серйозного характеру, ніготь посинів, що супроводжується больовими і неприємними відчуттями, то у цьому випадку звернутися до фахівця слід негайно, чим раніше буде встановлена ​​причина появи темних плям, тим ефективніше буде лікування.Швидкий і правильно поставлений діагноз допоможе прискорити одужання.

Лікування

Якщо при огляді фахівця не було виявлено відхилень в роботі організму, то лікування можна проводити в домашніх умовах. В цьому випадку передбачені як лікарські препарати, так і народні засоби:

 1. При травмі або ударі рекомендується використовувати лід або будь-яке інше охолоджене засіб, здатний зменшити утворення синця при ударі. Якщо біль сильного характеру, то можна скористатися знеболюючими засобами або мазями.При ударі також використовують еластичний бинт.
 2. При пошкодженні нігтя через косметичних засобів, необхідно дочекатися природної зміни забарвлення нігтя, а також бути обережними з неякісною декоративною косметикою.
 3. При обмороженні кінцівок, необхідно терміново приступити до зігріваючим заходам, це можуть бути: теплі ванни, обтирання зігріваючими засобами.
 4. При носінні тісного і некомфортною взуття приплив крові може зменшитися, що спровокує освіти синця.Для того, щоб збільшити приплив крові рекомендується зробити ванночку для ніг з морською сіллю, дана процедура повинна тривати не менше 20 хвилин. Також в ванночку можна додати арома-масла і зробити загальнозміцнюючий масаж ніг за допомогою даного масла.
 5. У період підвищеної температури холонуть кінцівки ніг і рук, внаслідок чого синіють нігті. Це пов’язано зі спазмом судин, які можуть дати збій в теплообміні організму, під час сильної температури. У такій ситуації, в першу чергу, слід прийняти таблетку, наприклад, но-шпу, дозування рекомендується визначити за віковою категорією.Після приступити до розтирання рук і ніг для того, щоб розігнати кров по венах, і додати тепле рясне пиття.
 6. Вітамінний комплекс. Багато фахівців радять його приймати для загального зміцнення нігтьової пластини.

Результат проблеми при відсутності лікування

За відсутності лікування нігтьової пластини, їх відновлення може зайняти тривалий час і привести до серйозних проблем. Відсутність лікування може призвести до серйозних наслідків, таким як:

 • деформації нігтя;
 • обмеження рухової функції;
 • набряклість;
 • наявність гнійних виділень;
 • специфічний запах;
 • стріляючий і ниючий біль.

Якщо патологія спровокувала появи грибка, самолікування протипоказане, в цьому випадку зможе допомогти тільки фахівець.

Лікар повинен призначити необхідні процедури, лікарські препарати та оздоровчий манікюр. Для того, щоб прискорити процес загоєння нігтя, необхідно включити в раціон продукти, які містять велику кількість кальцію, періодично робити ванночки із сіллю. Дані процедури допоможуть нормалізувати тиск в області хворий зони, а кров поступово почне виходити з нігтьової пластини.

Що робити з метою профілактики?

Кращий засіб від захворювання – це профілактика . Для того, щоб не зіткнутися з різними захворюваннями нігтьової пластини і запобігти появі темних плям, рекомендується дотримуватися наступних правил:

 1. Вибирайте якісну і зручне взуття з натуральних матеріалів.
 2. Вона не повинна здавлювати і доставляти дискомфорт при носінні.
 3. При обробці нігтів будьте акуратніше і не зашкодить кутикулу, обрізати її рекомендується дуже обережно і не дуже сильно.
 4. При використанні лаків, слід звернути увагу, щоб до їх складу не входили агресивні домішки.
 5. Гігієна. Слідкуйте за станом ваших ступень, вони повинні бути чистими і сухими.
 6. Регулярне провітрювання взуття.
 7. Не допускати обмороження. При переохолодженні ноги потрібно відразу зігріти.

Посиніння нігтів не вважається самостійним захворюванням. У більшості випадків воно проявляється, як причина, яка свідчить про проблему в організмі.

Чому посинів ніготь на великому пальці ноги?

У деяких несподіваних моментах виявляється, що посинів ніготь на великому пальці ноги. При цьому потерпілий точно пам’ятає, що ніякої травми він не переносив. Тим не менш, нігтьова пластинка синя, що, власне, і доставляє занепокоєння. Причинних факторів для посиніння нігтів існує безліч. Такий стан може говорити про різноманітні впливах і причини – від банальних і до проявів серйозного захворювання в організмі.

Травмування внаслідок удару або удару

У разі виявлення посинілого пальця перша думка, яка з’явилася в голові – травма. Ймовірно, хворий абсолютно не звернув уваги на незначний удар, або в транспортному засобі пасажиру наступили на ногу. У кращому варіанті таке травмування саме зникне, оскільки маленька гематома здатна мимовільно розсмоктатися через кілька діб.

У випадку серйозного пошкодження нігтьова пластинка може посиніти (навіть почорніти) через накопичилася під нею крові.Через якийсь період пластина розшарується і злізе. Процес цей тривалий, та ще й у супроводі малоестечного прояви. Тому багато хто змушений видалити з-під нігтя накопичилася і згорнулася рідкий вміст, щоб уникнути відшарування рогової пластинки. Потерпілий може спробувати виконати цю процедуру самостійним чином, не обращаяь за допомогою до хірурга. Тоді необхідно пам’ятати про важливість застосування антисептичних препаратів з метою уникнення інфікування та подальшого нагноєння мягкотканевих структур.Рекомендується використовувати простерилізувати інструментарій. Однак, все ж краще звернутися до фахівця.

Некомфортна взуття

Різну гаму синюшним відтінків можна побачити внаслідок передавливания фаланг під час носіння некомфортною взуття. Тісний або не за розміром взуття під час ходьби здавлює стопу, а в результаті – посиніння нігтьової пластини на великих пальцях. Внаслідок анатомічної будови часто піддаються травмі саме перші пальці. В результаті спостерігається аналогічна ушиби картина – посиніння з наступним відторгненням рогової пластини.Щоб уникнути описаної ситуації рекомендується підбирати для носіння комфортне взуття, яка підходить за розміром і ширині. Мова не тільки в розвитку гематом на пальцях, невідповідна взуття деформує кінцівки в цілому – венозна недостатність, деформування пальців, і випинання Вальгусний кісточок ступні в супроводі вираженого больового відчуття.

У випадку невеликих розмірів і маловираженими гематом з метою швидкої регенерації необхідно обробляти пальці маззю від ударів з антикоагуляційної ефектом.Але при серйозних травм пацієнт змушений пройти процес відторгнення нігтьової пластини.

Інші причини посиніння нігтя

 1. Травматичні прояви можуть розвиватися поволі, тривалий час і непомітно. Наприклад, найбільше навантаження отримують стопи під час тривалих або інтенсивних спортивних заняттях. Внаслідок цього відбувається розрив капілярної мережі, розвивається геморрагия в м’які тканини фаланг або піднігтьові простору.Підсумок цього процесу – гематома під роговий пластиною синюватої забарвлення.
 2. Травмування під час проведення педикюру – найчастіша причина приєднання гноерордной флори і посиніння під нігтем. Косметичні речовини низької якості часто стають провокаторам посиніння нігтьової пластинки стоп. Тривале застосування звичайних лаків може привести до витончення і трансформації нігтьової забарвлення. Найчастіше надзвичайно в’їдливий фарбувальний пігмент лаку для нігтів стає причинним фактором синюшности.
 3. Грибкові хвороби. Нігтьова пластинка в цьому випадку трансформується: відбувається деструкція, витончення, зміна забарвлення рогового шару. Неестетична синє забарвлення говорить про крайню занедбаності патологічного процесу. Грибкова інфекція протікає в супроводі сверблячки, лущення дерми, смердючим запахом.
 4. Ще одна банальна причина – вплив знижених температур на палець, відмороження. Холодова реакція судин – звуження, тут відзначається уповільнення гемообращенія, відтік крові від тканин.Збліднення і посиніння шкірного покриву пальців від переохолодження швидко регресують при попаданні потерпілого в тепле приміщення.
 5. Рідко може стати провокатором посиніння побутова хімія. При контакті з хімічними речовинами без використання ЗІЗ (рукавичок) шкірні покриви і нігтьові пластинки іноді фарбуються. До синього фарбування можуть привести в основному сполуки міді (купорос мідний) і частина лугів.

Серйозні патології як провокуючий фактор

Іноді можуть в організмі знайти розвиток деякі серйозні патологічні процеси, які супроводжуються ціанозом пальців.

 1. Серцева недостатність. Скрупульозний огляд місця посиніння говорить про наявність на кінчиках пальців блідості, блакитного або синюватого відтінку шкірного покриву і роговий пластини, це ознака порушення кровообігу. Гемозастой в капілярної і венулярних мережі розвивається при названому патпроцессе. Сама по собі кардиальная недостатність надзвичайно небезпечна, а коли приєднується гемозастой в загальному кровотоці, це призводить до утворення тромбів.
 2. Прояви серцевої недостатності часто маскують цукровий діабет.Тут посиніння нігтів пальців іноді призводить до формування гангренозного ураження. Тканини недостатньо отримують кисень, що і виступає прямою причиною утворення гангрени з подальшим ампутірованіем пальців або самих кінцівок.
 3. Синдром порушення обміну міді (хвороба Вільсона-Коновалова) обумовлює дисбаланс ЦНС і кровообігу. Як наслідок – недостатність гемоснабженія тканин організму, синюшний забарвлення нігтів і шкірного покриву пальців.
 4. Ціаноз – результат надмірної концентрації збідненого гемоглобіну в крові.Цим характеризується безліч патологій – від легеневих до кардіо-вазальних. При серцевих і легеневих захворюваннях синій відтінок набувають отпределние області шкірного покриву хворого (особливо нігті кінцівок). Ряд печінкових захворювань мають в клічінском прояві посиніння нігтьових пластинок
 5. Склеродермия. Дифузний її варіант і супроводжується ураженням кінцівок (в т.ч. нігтів). Їй характерно затвердіння тканин і синювате їх фарбування.
 6. Певні лікарські засоби надають роговий платині синій відтінок.Ця перевага медпрепарати на основі срібла.

Чинники, що викликають посиніння нігтів на ногах

Коментарів поки немає. Будь першим! 39,299 переглядів

Не можна легковажно ставитися до своїх нігтів на руках або на ногах. Часом зміна їх стану – форми, кольору, структури – може говорити про серйозні порушення в роботі людського тіла. Спостерігаючи за «індикаторами» здоров’я, можна виявити і запобігти безлічі недуг на початковому етапі їх розвитку.І найбільш характерним і поширеним сигналом є посиніння нігтів на пальцях ніг. Чому це відбувається і чим загрожує, постараємося розібратися.

«Нешкідливі» винуватці

Про те, чому нігті на ногах посиніли, можуть говорити різноманітні причини. Одні з них є симптомами серйозних патологічних змін в організмі, інші ж не становлять серйозної небезпеки для здоров’я.

Найпоширенішою причиною того, що нігті на нігтях ніг синіють, є механічні пошкодження. У результаті несильного удару судини під пластиною лопаються, і утворюється звичайний синець, тільки під нігтем. Найчастіше страждають мізинець і нігті на великому пальці. Їх крайове розташування підвищує ризик отримання випадкового удару.

Відразу після отримання травми весь простір під платівкою синіє, а самі пальці болять. Але по події певного часу гематома набуває чітко виражену форму, зазвичай це темно-синя пляма. У деяких випадках кольори можуть змінюватися від рожевого, до темно-бурого і навіть чорного.Все залежить від ступеня інтенсивності шкідливого впливу.

Інший нешкідливою причиною того, що ніготь посинів, є занадто часте використання або застосування неякісних лаків при педикюрі. Фарбувальні пігменти проникають в структуру пластинки і змінюють її колір.

Представлені причини є нешкідливими для організму, так як не є симптомами складних захворювань. Пляма гематоми з часом розсмокчеться само. І тільки якщо цього не відбулося протягом тривалого періоду, то варто звернутися до лікаря.Зазвичай щоб усунути синя пляма, ніготь зрізається, підпилюється.

Мікоз нігтьового покриву

Грибкова інфекція є досить поширеним недугою, який може уразити людину в будь-якому віці. Боротися з ним важко, а становище ускладнюється тим, що виявлення грибкових спор затягується.

Якщо ви не пам’ятаєте, що недавно вдарилися, а ніготь на нозі став фарбуватися в синій колір, тобто причина для занепокоєння.

Крім синюшного кольору, на пальці будуть з’являтися і інші симптоми:

 • почервоніння шкірних валиків навколо пластинки, лущення шкіри і свербіж;
 • зміна форми рогового шару;
 • ніготь змінює свою товщину в більшу або меншу сторону;
 • пластинки ніг стають крихкими, ламкими.

Поєднання цих ознак на декількох нігтях ноги дають серйозні приводи для занепокоєння. У таких випадках обов’язково необхідно звернутися до фахівця – мікологові або дерматолога. Підчепити грибки може будь-яка людина, але існують певні групи, які найбільшою мірою сприйнятливі до інфекції:

 1. Діти, підлітки та люди похилого віку.
 2. Люди зі зниженим рівнем імунітету.
 3. Члени сім’ї хворого, бо знаходяться в безпосередньому контакті з ним.
 4. Жінки під час вагітності та годування груддю.

Ризик заразити ноги грибковою інфекцією підвищується при відвідуванні громадських місць – басейнів, тренажерних залів, соляріїв, саун. Причому спору може бути підхоплена руками, а вже потім перенесена на стопи при взуванні. Тому стежте за гігієною своїх рук і ніг.

Зв’язок з внутрішніми органами

Дуже часто нігті набувають синій колір через порушеного або недостатнього кровообігу в тканинах.В такому випадку пляма має слабовиражений характер, а синюшний колір набувають також і кінчики пальців. В такому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря, бо таке прояви може бути сигналом хронічних недуг.

Причиною того, чому синіють нігті, можуть бути захворювання внутрішніх органів. При порушенні функцій печінки синя пляма з’являється ближче до основи нігтя. Це говорить про те, що в організмі багато токсичних сполук, які повинні були бути затримані печінкою.

Серцева недостатність також є частою причиною того, чому ніготь набуває синюватого відтінку. Варто звернути увагу і на зміну кольору кінчика пальців.

Якщо синюватий відтінок з’явився досить швидко, то недуга носить виражений характер і вимагає негайного втручання з боку лікаря.

Закупорка судин кінцівки може також бути причиною того, чому ніготь придбав синюватий відтінок. В такому випадку порушується живлення тканин киснем, через що виникає небезпека гангрени.

Інші причини

Як менш поширених причин, які призводять до зміни кольору нігтем, є неякісно проведені косметичні процедури. Неправильна обробка кутикули і шкірних валиків при педикюрі, а також використання неякісної косметики, призводить до того, що ніготь синіє.

Поява задирок і неправильна їх обробка є причиною того, чому з’являється синій відтінок на платівці. Крім того, рани, залишені після задирок, можуть «притягнути» до себе інфекцію.

Третім, менш поширеним, джерелом є неправильно підібране взуття. Тиск з боку черевика або туфель призводить до здавлення кровоносних судин, через що нігті і набувають синій колір. Подібна дія посилюється, коли людина веде активний спосіб життя, багато ходить і рухається.

Причин зміни кольору нігтьової пластини багато. Варто проаналізувати свій спосіб життя, задуматися про стан здоров’я і звернутися до лікаря по допомогу у визначенні джерела патологічних змін.

.