Ногти

Як в домашніх умовах витягнути скалку з під нігтя: перша допомога та ефективні методи

Як витягти скалку з під нігтя якщо вона глибоко

Людина виробляє руками роботу щодня. Руки від зовнішніх впливів не захищені, тому велика ймовірність потрапляння під нігті скалок. Уникнути негативних наслідків такої події допоможуть знання, як витягнути скалку з під нігтя. Предмет важливо отримувати обережно, так як є ймовірність, що кінчик занози відламана і залишиться під поверхнею пластини.

Перші дії після попадання занози

В залежності від того яке походження має чужорідний предмет можна робити висновки про те, які методи вилучення потрібно використовувати для цього випадку.

Сторонні тіла, які здатні потрапляти під нігті:

 • Дерев’яні занози;
 • Осколки скла і скловата;
 • Стружка метала;
 • Шипи природного походження;
 • Кістки, частіше риби.

Перші дії, після попадання під пластину нігтя стороннього тіла, будуть загальними для всіх випадків. Слід провести обробку пошкодженого пальця за допомогою спирту, йоду, зеленки або перекису. Під лупою потрібно розглянути під яким кутом розташована сторонній предмет для того, що б діставати її правильно, не облом.Заключний етап включає обробку рани і перев’язку пальця, якщо є необхідність. Важливо уникнути занесення всередину рани інфекції. Незважаючи на те, що людський організм буде намагатися самостійно виштовхнути чужорідне тіло, при її знаходженні далеко від краю чужорідне тіло не вийде саме, буде потрібна допомога.

Помилки під час проведення процедури

Помилки, допущені під час вилучення стороннього тіла посилюють негативні процеси, посилюють біль, підвищують ризик не розлучитися з скалкою на тривалий термін.

Поширеними помилками вважають:

 • Спроби негайно позбутися предмета підручними засобами;
 • використання не оброблених інструментів;
 • При спробах витягнути тіло багато вганяють скалку глибше;
 • Відмова від оброблення рани після вилучення.

Люди, які прагнуть витягнути самі предмет, ризикують сильніше, ніж їли звернуться до лікаря. Доктор потрібен, якщо дістати скалку самому не вдасться через те, що вона розташована на глибині чи ні вільного краю, за який вийде витягти скалку за допомогою інструментів.

Рідше люди «забувають» про предмет і тривалий час ходять з ним під нігтьової пластиною. Для 1 випадку з 100 таке ставлення, не призводить до розвитку негативних процесів. Для інших травма є причиною зараження, розвитку запальних процесів або інших серйозних патологій. Обробка інструменту, пальця до, після процедури це обов’язкова умова витяг.

Ускладнення при неправильному поводженні

Ускладнення виникають в тому випадку, коли людина нехтує елементарними правилами гігієни і обережністю при добуванні.

Ускладненнями стають:

 • Хворобливі відчуття;
 • Набряклість пальця;
 • Поширення інфекції;
 • Розвиток запального процесу;
 • Гнійне запалення;
 • Необхідність видалити нігтьову пластину.

Перспектива серйозних ускладнень виникає, якщо витяг тіла було зроблено неправильно або була допущена помилка. Важким випадком вважають зараження крові, коли інфекція з пальця поширюється по організму з великою швидкістю.

Самостійне витяг сидить в глибині занози призводить до болю, подальшої відшарування нігтя, тривалого процесу загоєння. Уникнути розвитку ускладнень вийде при правильній, ретельну підготовку до проведення процедури вилучення стороннього тіла. При недотриманні правил дати гарантію успішного результату ситуації не зможе ніхто.

У виняткових випадках є ризик втратити кисті, так як зараження поширюється дуже швидко, але людина відмовляється від медичної допомоги, терапевтичних заходів.

Інструменти для проведення вилучення

Для успішного результату потрібно використовувати інструменти. Велика частина з основного списку є вдома у кожної людини. Головним засобом в аптечці повинен бути дезінфікуючий препарат. Без антисептика самому видаляти предмет небезпечно. Для пов’язки і обробки знадобиться вата або марля, підійде бинт. Збільшувальне скло допоможе розглянути чужорідний предмет, якщо він занадто маленький, щоб побачити запропонований його неозброєним оком.

Витягти скалку допоможе пінцет, стандартна голка, ножиці, спеціалізовані манікюрні щипці.По можливості потрібно мати запальничку, сірники або палаючу свічку. Для заключного етапу знадобитися пластир.

Інструменти, якими буде проведена операція, обов’язково підлягають попередній обробці.

Як витягувати чужорідне тіло

Витягати скалку з-під нігтя не так складно, якщо назовні стирчить кінчик. Потрібно дотримуватися техніки, обережність, уважність, не пропускаючи дрібних деталей.

Перш за все, потрібно обробити інструменти спиртом і вогнем.По можливості краще використовувати голку від шприца замість швейної голки. Буде потрібно помити руки в мильній воді, обробити палець спиртом. Для обробки пальця можна промити кінцівку в марганцевому розчині на 7 хвилин.

Для зручності потрібно обережно, не торкаючись занози, відстригти нігтьову пластину.

Якщо витяг ускладнено тим, що чужорідне тіло засіло далеко обов’язковим етапом є розпарювання пальця. Для цього буде потрібно гаряча вода, сіль, сода.Сіль, сода повинні бути в однаковій кількості. Парити в такій ванні потрібно не довше десяти хвилин.

При сильному больовому відчутті допоможе крем з анальгетиком або компрес з льодом. Після потрібно визначитися з методом вилучення. Видима скалка під нігтем витягується легко за допомогою щипців. Важливо робити це використовуючи яскраве освітлення, обережно, що б частка занози не залишилася під нігтьової пластиною. Якщо кінчик непомітний, потрібно використання голки. Голкою потрібно користуватися обережно, піддягаючи кінчик предмета.деформувати голкою шкірні покриви під нігтем можна вирішувати тільки в безвихідних випадках. По можливості слід трохи натиснути голкою на подушечку пальця під пластиною.

При глибоко сидить скалку від неї допомагає позбутися компрес з додаванням мазі ихтиола. Компрес слід тримати до 3 годин. Через пару годин кінчик предмета здасться назовні і його вийде витягнути.

Народні методи

Доступних методів вилучення чужорідних предметів безліч.Є спосіб, який зможе випробувати будь-хто. Шкіра при цьому розм’якшується, допомагаючи скалку вийти швидше, слід кашу з перетертого подорожника використовувати у вигляді компресу.

Область стороннього тіла рекомендується намазати смолою ялівцю. На цей випадок можна використовувати будь-яку, але Можжевельніково смола має цілющі властивості.

Допоможе цибульний компрес. Цибуля ріпчаста потрібно подрібнити і покласти на палець, закріпити плівкою і бинтом, змінювати пов’язки через 2 години.Мазь, приготовлена ​​з білої глини, має схожий результат. Приготувати її просто, змішати воду і глину до стану каші, накласти на травмоване місце і змінювати пов’язки кожні 3 години.

Уникнути негативних наслідків допоможе терту картоплю у вигляді компресів. Протягом 8 годин слід зробити 4 компресу. Такий захід дозволить уникнути нагноєння, розвитку запального процесу. Позитивним ефектом володіє компрес зі звичайної капусти з додаванням спиртової рідини.Лист капусти подрібнити в кашу, додати ложку спиртовмісної рідини. Компрес змінювати через три години після дивитися на результат. Як тільки кінчик буде видно, предмет вдасться витягнути безпечно.

Рекомендується після того, як буде витягнутий сторонній предмет, скористатися маззю з календули.

Травма, пов’язана з попаданням чужорідного тіла під ніготь зустрічається в звичайному житті часто. Процес вилучення хворобливий, неприємний. Знати, як видалити скалку з під нігтя необхідно.Це позбавити від основного ризику виникнення ускладнень. Якщо її видалити не вдалося, звернення до лікаря обов’язково. Дотримуватися правил обробки інструментів, правила вилучення предмета з-під нігтя, обробки пальця після проведення операції важливо. При правильно виробленої процедурі ніяких негативних наслідків спостерігатися не повинно. Незалежно від матеріалу, її розміру, глибини розташування, витяг потрібно робити обережно, слідувати правилам, не провокуючи поглиблення предмета, його розлому.

як витягнути скалку з під нігтя в домашніх умовах на руці

Немає нічого легшого – отримати скалку. Зате складніше її звідти витягти. Особливо боляче, коли вона встромилася під ніготь. Як витягти скалку з під нігтя таким чином, щоб не було ніяких ускладнень, щоб потім не довелося йти в медичний заклад, де можливо можуть зробити операцію. Здавалося б, що тут небезпечного – всього лише скалка ?! Однак не завжди все так гладко: можливі серйозні наслідки.

Причини потрапляння занози, до чого вона може призвести

Під ніготь скалка може проникнути з деяких причин. Ось основні з них.

 1. Під час вживання риби, що містить багато кісток.
 2. Під час чергового ремонту квартири.
 3. При дотику до рослини, покритому шипами (наприклад, кактус).
 4. Під час генерального прибирання садиби.
 5. Під час будівельних робіт з металевими тирсою, скловолокном.
 6. Під час оброблення харчової сировини на дерев’яній дошці.
 7. При роботах на дачі, городі, в саду.

Потрапила під ніготь скалка, викликають болісну біль. Якщо її вчасно не видалити, вона може поглибитися і викликати небезпечні наслідки. Через ранку, що утворилася під нігтем легко проникають стрептококи або стафілококи. Ці хвороботворні мікроби викликають гнійне запалення, яке швидко поширюється з нігтя в найближчі тканини. З’являється сильний біль, порушується функція пальця.При відсутності лікування може знадобитися ампутація пальця. Тому необхідно видаляти якомога швидше чужорідне тіло.

Чим небезпечна проста скалка

Потрібно пам’ятати, коли під шкіру потрапила скалка, її терміново потрібно звідти витягнути, інакше якщо це чужорідне тіло буде знаходитися в тканинах 5 і більше годин, є великий ризик отримати гнійний абсцес пальця руки, так званий панарицій. Крім абсцесу навколо запального процесу розвивається набряк.

Були випадки в медичній практиці, коли пацієнт, який отримав скалку, захворів на правець.Правець, між іншим, дуже небезпечне захворювання, збудник якого вражає центральну нервову систему, мускулатуру і супроводжується судомами. Перш ніж приступити до видалення скалки, необхідно ретельно обробити шкірні покриви навколо осередку ураження.

Для цього ви можете використовувати медичний спирт, або розчин перекису водню Підійдуть для цієї процедури також зеленка, одеколон, горілка або йод. Ваші руки перед видаленням стороннього тіла з під шкіри повинні бути чистими.Промити їх потрібно ретельно проточною водою з милом.

Вашому помічнику також слід промити руки. Дуже важливо голку або пінцет, за допомогою яких ви маєте намір витягувати сторонній предмет, обробити розчином йоду або спиртом. Коли скалка погано видніється, місце навколо неї слід змастити розчином марганцівки: цей розчин забезпечує дезінфекцію, він також допоможе переглянути стороннє включення, завдяки тому, що ранка стає набагато темніше.

Як витягти скалку, використовуючи голку

 1. Вводимо голку акуратно в чужорідне тіло під прямим кутом.Витягуємо його лише тоді, коли кінчик голки гарненько зафіксується.
 2. Якщо вам не вдалося витягти предмет, можете обережно збільшити ранку, що утворилася голкою. Тепер спробуйте пінцетом витягнути за кінчик скалку.
 3. Коли тіло стороннього включення стало паралельно щодо шкіри, голкою слід підчепити шкіру і зруйнувати її. Тепер чужорідне включення можна витягнути вільно.

Як видалити правильно скалку з під нігтя

Позірна на перший погляд невинне стороннє включення, що потрапило під ніготь, коли його неможливо швидко витягти, воно може доставити багато дискомфорту і неприємностей.Перш за все, уражене місце дуже чутливо через численні нервових закінчень, тому болісно.

До речі, за часів середньовічної інквізиції під ніготь втикали гострі предмети, щоб отримати від людини ті чи інші визнання. Найчастіше застосовувалися голки. Є висока ймовірність внесення інфекції, яка сприяє запального процесу під нігтем.

Зволікання з видаленням занози ще більше небезпечно, коли під шкіру потрапляють збудники анаеробної інфекції – газової гангрени.Якщо в рану потрапляють хвороботворні анаеробні бактерії, вони здатні розмножуватися. Як правило, це відбувається за відсутності кисню, коли пошкоджені кровоносні судини і припинений приплив крові.

Тут утворюються бульбашки газу, поступово починається некроз тканин, патогенний процес поширюється все далі. Виникає небезпека летального результату. Збудники анаеробної інфекції знаходяться під ґрунтом, суперечки яких тривалий час можуть зберігатися в повітряної пилу.

Якщо вам все-таки не вдалося витягнути потрапив під шкіру предмет, можете розпарити палець, зануривши його в дуже гарячу воду, яку ви можете витерпіти.Попередньо додайте сіль, або соду харчову. Опустіть палець, тримайте його під водою, скільки зможете витримати.

При необхідності можете повторити розпарювання. Цей спосіб досить часто допомагає видалити скалку. Якщо сторонній предмет, що потрапив під ніготь, ви ніяк не можете звідти витягти, доведеться звернутися до найближчого медичного закладу. Там вам зроблять місцеве знеболення (анестезію), оброблять ранку, розкриють уражене місце і швидко видалять стороннє включення.

Як витягнути правильно обламати скалку

Якщо частина предмета залишилася під шкірою, можете використовувати такий народний спосіб видалення скалки. Шматочок черствого хліба без скоринки потрібно розжувати, попередньо посипаний сіллю. Отриману кашку помістіть на місце запалення, прикріпіть пластиром. Приблизно через 4-6 годин решта вийде. Тепер місце пошкодження слід очистити від подрібненого хліба, обробити так, як написано нижче.

Як правильно продезінфікувати ранку

Після благополучного видалення скалки необхідно обробити запалене місце розчином марганцю, потім помазати зеленкою, або розчином йоду.Підійдуть також горілка, одеколон або спирт. Незважаючи на проведені профілактичні процедури, іноді місце видалення може піддатися запаленню.

На запалене місце можна нанести мазь – лінімент синтоміцину. Коли в ранці відсутня інфекція, вона може швидко затягнутися. При перших ознаках гнійного запалення потрібно терміново звернутися до лікаря.

Народні способи видалення скалки з під нігтя

 1. Готуємо цілющу мазь з білої косметичної глини, розчиненої в гарячій воді.Мазь наносимо на рану, замотуємо бинтом. Лікарський засіб наносимо кожні 2 години.
 2. В стакан крутого окропу висипаємо 5 грам кухонної солі або харчової соди, додаємо туди 5 мл спиртової настоянки календули лікарської або евкаліпта. Опускаємо палець в ванночку на кілька секунд, потім виймаємо. Повторюємо процедуру вилучення-опускання пальця протягом 15 хвилин.
 3. Цілюще ріпчаста цибуля може допомогти позбутися від стороннього тіла під шкірою. Подрібнюємо цибулю, докладаємо кашку до рани, обертаємо її плівкою, потім бинтом.Цибулевий компрес міняємо через кожні три години.
 4. Змішуємо взяті в рівних пропорціях коріння живокосту і пажитника. Лікувальну суміш заливаємо окропом, щоб отримати густу пасту. Наносимо ліки на шматок марлі, прикладаємо до постраждалого місця на пальці, фіксуємо бинтом. Лікувальний компрес слід міняти через кожні 4 години, поки не сумнівайся скалка.

У вас проблеми з нігтями

– ви рідко виходите з дому у відкритому взутті;

– набридло змащувати йодом шаруються нігті;

– роззутися при людях дуже незручно;

– зовнішній вигляд нігтів, уражених грибком, лякає вас;

– ви бачили багато реклам про засоби, що вбивають грибок, але вони виявилися неефективними;

– ви спробували на собі все що знаходили: припікання йодом, різні креми, гелі, мазі;

– ви в пошуку і готові знайти реальну можливість боротьби з онихомикозом.

Вітаю вас! Ви вже знайшли найефективніший засіб від грибка – переходите за цим посиланням і переконайтеся, як позбутися від нігтьового грибка всього лише за три дні.

Висновки. Сьогодні ви дізналися, як витягнути скалку з під нігтя. Якщо стаття допомогла вам або ви маєте в своєму розпорядженні іншими засобами видалення, пишіть нижче в коментарях.

Як витягти скалку з під нігтя швидко в домашніх умовах. Як витягти скалку з-під нігтя

Дістаємо скалку під нігтем в домашніх умовах

Автор статті: Сергій Ільіченко

Далеко не завжди, виконуючи ту чи іншу роботу, ми досить захищаємо себе.

Запобіжні заходи, які необхідно застосовувати, здаються нам непотрібними або протиприродними. Навряд чи хтось одягає рукавички, коли готує їжу на обробній дошці.

А адже саме в побуті ми найчастіше маємо можливість отримати скалку , іноді не відразу навіть і помітивши її.

Заноза – хворобливе явище , особливо неприємно, коли вона опиняється під нігтем, в тому місці, звідки дістати її особливо важко.

Іноді ми виявляємо скалку не відразу, а тільки тоді, коли вже починається нагноєння, оскільки чужорідне тіло, що потрапило під ніготь найчастіше несе в собі інфекцію. Залишати без уваги скалку неможливо: вона викликає хворобливі відчуття, може привести до серйозних наслідків (набряків в місці попадання, нагноєння, панарицію, заражень, підвищення температури).

Заноза необхідно видаляти, не забуваючи про ретельну дезінфекції ураженого місця.

Якими бувають занози?

Існує думка, що замети можна отримати тільки від дерев’яних предметів з погано обробленою поверхнею. Це далеко не так. Незважаючи на те, що занози, отримані від дерев’яних предметів, є найпоширенішими, потрібно бути обережними і при роботі зі склом, металевою стружкою, рослинами з шипами (особливо кактусами).

Заноза від дерев’яних предметів

Працюючи з садово-городнім інвентарем необхідно захистити руки рукавичками, оскільки далеко не завжди живці інструментів досить добре оброблені і покриті захисним шаром.

Роблячи різкі рухи, ви можете занести дерев’яний фрагмент під шкіру або під ніготь. Небезпека такої занози полягає в тому, що разом з чужорідним тілом потрапляє і бруд , що обов’язково без належної уваги призведе в загноения.

Заноза від рослин

Далеко не всі рослини нешкідливі.

Навіть доглядаючи за домашніми рослинами, слід не забувати про правила безпеки.

Колючки або шипи можуть потрапити в шкіру або під ніготь. Пам’ятайте, що деякі рослини, захищаючись в природі, не тільки виробили «зброю», а й забезпечили його отрутою.

Тому занози від рослин необхідно витягувати як можна швидше, поки отрута не почала діяти. Краще не заводити такі рослини , але якщо вже ви не встояли перед їх красою, пам’ятайте, що занози, отримані при контакті з ними, небезпечні, потрібно неодмінно звернутися до лікаря.

Заноза від скловати і скла

Не починайте роботу зі скловатою або склом, що не захистивши руки.

Небезпека скалок, отриманих при контакті з цим матеріалом, полягає в тому, що не завжди вони помітні відразу, не завжди їх можна побачити неозброєним поглядом.

Особливо це небезпечно, якщо заноза потрапляє під ніготь , оскільки помітити не завжди виходить. Про існування занози іноді дізнаються тільки після того, як біль і пульсація в місці ураження посилюється або починається нагноєння.

Витягувати занози від скловати або скла дуже важко , в цих випадках краще надати справу фахівцеві з необхідну апаратуру і інструменти.

Заноза від металевої стружки

Невірно вважати, що такі замети можна отримати тільки тоді, коли ви безпосередньо працюєте з металом.

Іноді покриття побутових поверхонь, оброблених металевим напиленням, може відшаровуватися. Протираючи або просто торкаючись, ви можете занести собі під шкіру або ніготь частина цього покриття. Зазвичай воно буває тонким і твердим, тому легко входить під ніготь, а іноді і в сам ніготь.

Чи потрібно звертатися до лікаря, якщо у вас скалка?

У більшості випадків звернення до лікаря з приводу вилучення занози з м’яких тканин не потрібно : при достатній обробці інструментів і неглибокому проникненні її можна дістати в домашніх умовах.

Добре, якщо край занози залишився видимим, не щез під нігтем . В цьому випадку можна зачепити сторонній предмет пінцетом і спробувати витягти.
Заноза під нігтем дуже болюча, оскільки нігтьова пластина закриває нервові закінчення.

Звернутися за лікарською допомогою необхідно в наступних випадках:

 • Витягти скалку самостійно не вдається, оскільки вона знаходиться глибоко, потрібне хірургічне втручання , іноді навіть видалення частини нігтьової пластини.
 • Після спроби самостійного вилучення занози частина її залишилася під нігтем.
 • Обов’язково необхідно звернутися до лікаря, якщо в ураженому місці спостерігається пульсація або видиме нагноєння і набряк.
 • Якщо скалка від рослини, про отруйні властивості якого ви знаєте або навіть підозрюєте.
 • Навіть якщо ви витягли скалку самостійно, але на місці ураження спостерігаєте зміна кольору нігтьової пластини, деформацію поверхні або інші видимі зміни, негайно зверніться до лікаря.
 • Заноза під нігтем не тільки болюча, але, без належної уваги, може стати причиною більш серйозних захворювань , тому звернення до лікаря допоможе уникнути неприємних наслідків.

Обробка занози, обробка інструментів для вилучення занози

! Важливою умовою є обробка ураженої ділянки і інструментів, які будете використовувати для видалення скалки.

 1. Перед витяганням занози обов’язково ретельно вимийте руки , особливо це важливо якщо заноза отримана під час садово-городніх робіт або ремонту, коли умови далекі від санітарних.
 2. Обробіть місце ураження . Для цього слід намазати мурашиним спиртом або розчином борної кислоти (2-х процентної), підійде і перекис водню. Якщо нічого аптечного при собі немає, можна скористатися горілкою або одеколоном.
 3. Ретельно обробіть інструменти , якими ви припускаєте витягувати скалку. Для обробки підійдуть ті ж кошти, якими ви обробили ранку. Краще протерти інструменти змоченими ватяними дисками.
 4. Після вдалого вилучення занози рекомендується повторно обробити уражене місце , оскільки чужорідний предмет, що потрапив під ніготь, приніс з собою і мікроби. Під нігтем, де обмежена надходження повітря, вони будуть розвиватися досить швидко. Інфекція може проявитися не відразу і привести до серйозних наслідків. Можна обробити місце зеленкою або йодом.

Механічна технологія добування занози

Щоб витягти скалку з-під нігтя самостійно, спробуйте виконати наступні дії:

 • Ретельно обробіть всі необхідні інструменти (голку, пінцет), вимийте руки і обробіть поверхню нігтьової пластини.
 • Якщо скалка мала, приготуйте лупу.
 • Якщо скалку видно, край стороннього тіла стирчить, підчепити його пінцетом і потягніть під тим же кутом, під яким скалка увійшла під ніготь. Намагайтеся не зволікати різкими рухами , оскільки можете зламати скалку: в такому випадку отримувати її буде набагато складніше.
 • Якщо місце проникнення занози видно погано, можна намазати ніготь слабким розчином марганцівки. На місці проникнення буде виділятися темна точка або смуга.
 • Якщо є можливість, перш ніж вийняти замети з-під нігтя распарьте палець , опустивши його в теплу воду з содою. Невелике пом’якшення нігтя допоможе «розсунути» нігтьову пластину, що дозволить скалку легше вийти з-під нігтя.
 • Після видалення скалки обробіть уражене місце. Якщо ви перебуваєте в умовах, далеких від санітарних, краще накладіть на палець пов’язку.

Витяг занози за допомогою мазей і компресів

Трапляється, що занесена під ніготь скалка не піддається механічному вилученню через глибину проникнення або своєї структури.

! Тоді можна вдатися до допомоги мазей і компресів.

Іхтіолова мазь і мазь Вишневського

Якщо підчепити глибоко сидить під нігтем скалку або занадто тонку скалку не вдається, можна використовувати мазь Вишневського або іхтіоловую мазь.

 • На ватний диск нанести мазь і накласти на місце, куди увійшла скалка. Властивістю цих мазей є здатність витягати сторонні предмети.
 • Через 3-4 години приберіть диск і огляньте місце проникнення занози.
 • Якщо вона вийшла в повному обсязі, підчепити пінцетом і витягніть її.
 • Якщо ви не можете підчепити скалку, повторити пов’язку з маззю.
 • Мазі допомагають не тільки витягнути скалку з-під нігтя, але і обробити ушкоджене місце, зупинивши поширення інфекції.

Народні засоби для вилучення занози

Щоб витягти скалку з-під нігтя можна зробити компреси:
1.До столовій ложці натертої на дрібній тертці капусти додайте чайну ложку горілки . Отриману масу покладіть в стерильний бинт і прикладіть до скалку. Через 2-3 години скалка повинна витягнутися з-під нігтя. У разі, коли скалка знаходиться глибоко, процедуру необхідно повторити кілька разів.
2. Витягнути скалку допоможе компрес з ріпчастої цибулі , який необхідно натерти до кашоподібного стану на дрібній тертці.
3. Чи допоможе витягнути скалку лист алое. Необхідно зрізати частину аркуша, відкривши його м’якоть. Докласти м’якоттю до місця ураження і прибинтувати. Тримати компрес протягом 2-3 годин . За необхідності повторити.
4. Щоб витягнути скалку, можна прикласти компрес з тертої картоплі.

віск допоможе дістати скалку

Віск і смола для видалення скалки з-під нігтя

Якщо кінчик занози трохи видно, але підчепити його неможливо, рекомендується використовувати смолу або віск .

 • Нанести розігрітий віск або смолу на ніготь і залишити до повного затвердіння.
 • Після акуратно, у напрямку входу скалки, видалити віск або смолу.
 • Заноза повинна прикріпитися до воску або смолі і вийти при видаленні їх.
 • Можна перед нанесенням воску або смоли потримати палець у ванні з милом або содою: це дозволить розм’якшити ніготь.

Ускладнення після видалення скалки з-під нігтя

Потрапила під ніготь скалка небезпечна своїми ускладненнями.

Не завжди з першого разу вдається її витягти повністю. Навіть невеликий фрагмент, надісланий під нігтем може привести до загноения.

Після видалення скалки важливо ретельно обробити місце укусу і в протягом кількох днів стежити за станом . Якщо ви відчуєте пульсацію або біль, обов’язково зверніться до лікаря , оскільки це перші симптоми можливих ускладнень.
Проникаючи під ніготь скалка приносить з собою інфекцію, яка швидко поширюється.
Якщо ви помічаєте набряклість або почервоніння, зверніться до лікаря. Іноді зволікання призводить до необхідності хірургічного втручання, аж до видалення нігтьової пластини.

Як витягти з-під нігтя скалку

Скільки ж неприємностей може доставити одна крихітна скалка! А один з найнеприємніших варіантів – коли вона потрапила під ніготь. Це може викликати не тільки сильний біль, але і серйозне запалення. Саме тому потрібно знати, як правильно її витягти з нігтьового ложа будинку без лікаря, не завдаючи собі шкоди.

Як виявити скалку?

Якщо чужорідне тіло відразу пройшло повз увагу, то може пройти кілька годин, поки в тканинах почнуться патологічні процеси і ви відчуєте біль або помітите запалення. Але краще до цього не доводити і відразу виявити що починається проблему.

Симптоми занози

 • Чужорідний предмет під нігтьової платівкою , як правило, довгастої форми
 • Хворобливі відчуття під нігтем
 • Пульсація і посмикування під нігтьової пластиною
 • Зміна температури нігтя (гаряче, ніж інші)

Ці симптоми допоможуть вам розпізнати скалку, коли візуально її не видно, наприклад, з причин лаку на нігтях або нарощеного манікюру.Коли проблема виникла, не можна запускати процес, тому доведеться вжити заходів для того, щоб заноза стала видною: як мінімум, стерти лак, інакше її буде важко витягти.

Розглядати невидиму скалку допоможе ліхтарик від телефону: його потрібно включити і прикласти до пальця зі зворотного боку.

Подивіться, як це робиться:

Важливість своєчасного вилучення занози

Чому важливо витягти скалку якомога швидше? Справа в тому, що в шматочку матеріалу, що потрапив під ніготь (метал, дерево, шматочок фарби або інше), напевно містилося багато бактерій.В результаті цього в місці проникнення навіть найдрібнішої занози виникне запалення , а в деяких випадках може трапитися зараження крові.

Якщо ви відчуваєте, що біль посилюється, якщо з’являється оніміння або розростається запалення, палець починає розпухати, – чужорідний предмет потрібно терміново витягувати.

Особливо небезпечний симптом – якщо ви помічаєте починається нагноєння, разом з чим піднімається загальна температура тіла.

Чим загрожує ігнорування занози

Якщо скалка, яка все ще перебуває під нігтем і завдає неприємностей, залишиться не витягуванні кілька днів, ситуація може обернутися непоправними наслідками :

Гангрена пальця ноги

 • Втрата нігтя без надії на його відновлення
 • Зараження крові
 • Змертвіння м’яких тканин
 • Розвиток правця
 • У наслідок виникнення гангрени – ампутація пальця або руки / ноги
 • За несприятливих обставин можливий смертельний результат

Тому вилучення занози потрібно приділити належну увагу, обов’язково дотримуючись правил антисептики.

Процедура вилучення занози з-під нігтя

Підготовчий етап

Щоб дістати скалку з-під нігтя, особливо в домашніх умовах, потрібно користуватися стерильними інструментами. Важливо не відламати скалку, не примусити її встромити в шкіру ще глибше.

Приготуйте необхідні засоби та інструменти :

 1. дезінфікуючий засіб (якщо воно недоступне, то знадобиться вогонь),
 2. вату або бинт,
 3. пінцет або манікюрні щипчики, голку (швейну або медичну) або манікюрні ножиці з дуже тонкими і гострими кінцями,
 4. пластир,
 5. збільшувальне скло.

На всякий випадок, майте під рукою нашатирний спирт.

Підготовка до вилучення занози

Перше, що необхідно зробити – продезінфікувати інструменти будь-яким антисептиком, або обробити вогнем, прокалив їх. Ретельно вимийте руки . Зріжте ніготь , під який потрапила скалка. Стрижіть так, щоб не зрізати скалку, можливо, вийде звільнити її стирчить край. Потерпілий палець декілька хвилин потримайте в дезинфицирующем засобі .

Спосіб видалення скалки

Якщо до того часу, як ви зважилися витягти сторонній предмет, біль у пальці вже досягла значної сили, то скористайтеся кремом або спреєм з ефектом знеболення . Врахуйте, що, завдавши анестетик, потрібно почекати кілька хвилин, поки він подіє. Забезпечте собі хорошу видимість, включите яскраве світло. Потім приступайте до дій :

 1. Распарьте палець в гарячій воді з содою або господарським милом.
 2. Підчепите край занози пінцетом ; якщо це вдається, швидше за все, ви зможете отримати скалку без проблем.
 3. У випадку, якщо край занози захований далеко від зрізу нігтя, доведеться діяти за допомогою голки: заведіть голку ближче до скалку , підчепити її , немов гачком, притискаючи до нігтя знизу, і підтягніть до виходу .

Складні випадки

Заноза сидить дуже глибоко

У випадку, якщо зазначені вище дії не увінчалися успіхом або скалка настільки маленька, що її не можна розглядати, тому що вона встромилася в шкіру глибоко, то скористайтеся одним з нижчеперелічених способів:

Заноза глибоко під нігтем

 • Аптечна іхтіоловая мазь може допомогти дістати скалку, якщо обернути нею палець на пару годин.
 • Мазь Вишневського ефективно допоможе «витягнути» застрягла скалку. Крім того, вона дезінфікує і усуває почався гнійний процес. Зробіть компрес з мазі Вишневського на ніч.
 • Тепле рослинне масло допоможе скалку «виринути» з пальця. Для цього, потримайте палець в підігрітому маслі близько 10 хвилин.

Ще кілька способів вилучення глибокої занози представлені в цьому відео:

Заноза у дитини

Якщо ваш малюк боїться голки або інших інструментів, ви можете спробувати відвернути його увагу і швидким, упевненим дією дістати скалку.

Або після розпарювання витріть акуратно пальчик малюка від вологи і вдамося до застосування пластиру . Приклейте його до скалку, потім зніміть акуратно. Край занози приклеїться до пластиру і буде витягнуто.

Швидко і без голки можуть допомогти очисні маски-плівки або віск для депіляції, нанесені на проблемне місце, а потім зняті після застигання.

Як витягти скалку максимально безболісно

Єдиний спосіб витягти скалку зовсім без болю – це скористатися шкірними знеболюючими препаратами .Серед них Ліракаін , який зроблений на основі гелю і легко проникне під ніготь.

Гель Сустаін , який розроблений для знеболювання при нанесенні тату, може допомогти і при видаленні занози. Ще один потужний засіб – супертріо – спеціальний засіб для знеболювання неприємних косметичних процедур. Є безліч інших засобів, які доступні в аптечній мережі.

Народні методи вилучення занози

Один зі старих рецептів бабусь – це цибульна примочка.Необхідно зробити кашку з цибулі і прикласти до місця проникнення занози. Можна обмотати бинтом, оскільки буде потрібно протримати пов’язку досить довго. Кожні три години перевіряйте, чи не вийшла скалка, змінюючи цибульну кашку на свіжу.

Таким же чином можна застосувати маску з капустяного листа , натертого на тертці. Варто додати в такий компрес ложку горілки.

Порошок кореня пажитника допоможе позбутися від занози, якщо нанести його на проблемне місце в вигляді кашки.

Якщо у вас росте алое , то його листок допоможе позбутися від занози, заодно і зніме виникло запалення.

Постпроцедурний догляд за нігтем

Після успішного видалення скалки обробіть палець деззасобів, накладіть пов’язку з заспокійливої ​​маззю. Намагайтеся тримати руки в чистоті до загоєння, приділіть особливу увагу догляду за пошкодженим пальцем, щоб зберегти красу і здоров’я нігтя.

Якщо після вилучення стороннього тіла, вас не перестала мучити біль та інші неприємні симптоми, зверніться до хірурга .Можливо, скалка видалена не вся або вона встигла завдати значної шкоди здоров’ю.

Поради, як витягти скалку грамотно і як провести необхідну обробку, дозволять вам не розгубитися, якщо така проблема наздожене вас або ваших друзів. Маючи відповідні знання, ви можете допомогти не тільки собі, а й оточуючим вас.

Як дістати скалку з-під нігтя: прості та ефективні методи

Що ми називаємо скалкою? Будь-яке стороннє тіло, проникло під шкіру або ніготь.Частіше за все це дрібна дерев’яна тріска, колючка рослини, однак можуть зустрічатися і пластмасові, металеві занози. Цікавий факт – занози органічної природи сприяють розвитку в ранці інфекції, а неорганічної – немає. Однак витягувати їх варто в будь-якому випадку! Особливо складною і болючою здається процедура, якщо чужорідне тіло застрягло під нігтьової пластиною. У деяких випадках без кваліфікованої медичної допомоги тут просто не обійтися. Ми ж вам розповімо, як дістати скалку з-під нігтя самостійно.Перерахуємо прості методи.

Як дістати скалку з-під нігтя: найефективніший спосіб

Якщо ви вирішили видалити стороннє тіло самостійно, то краще не намагатися це робити за допомогою пальців і нігтів. Набагато простіше, швидше і ефективніше використовувати звичайний пінцет.

Як дістати скалку з-під нігтя:

 1. Перед проведенням процедури обов’язково вимийте руки з милом!
 2. Простерилизуйте інструмент – можна використовувати для цього як окріп, так і спиртовмісні засіб.
 3. Додатково промийте з милом і водою область навколо скалки. Продезінфікуйте ділянку спиртовмісних засобом.
 4. Якщо пошкоджений ніготь довгий, то обріжте його ножицями – це помітно полегшить процедуру вилучення занози з-під нігтьової пластини.
 5. Розмістіть пошкоджений палець під освітлювальним приладом або розташуйтеся в світлій кімнаті – ви повинні добре бачити скалку.
 6. Пінцетом акуратно затисніть її виступаючий краєчок.
 7. Витягайте чужорідне тіло в тому напрямку, в якому воно увійшло під ніготь.

Якщо при спробі видалення скалка обламалися (її частина залишилася під нігтем), расщепилась, то це привід для звернення до фахівця.

Витяг за допомогою голки

Не завжди чужорідне тіло реально підчепити пінцетом. Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Використовуйте звичайну швейну голку:

 1. Вимийте руки з милом.
 2. Простерилизуйте голку за допомогою окропу або спирту.
 3. Додатково промийте, продезінфікуйте пошкоджений палець.
 4. Розташуєтеся для проведення процедури в добре освітленому місці.
 5. Акуратно підведіть вістрі голки під ніготь в напрямку занози.
 6. Як тільки ви досягли ближнього краєчка стороннього тіла, ваше завдання – обережно підчепити його голкою і підсунути ближче до зовнішнього краю нігтьової пластини.
 7. Доведіть скалку голкою на те відстань, з якого її можна буде видалити пінцетом.
 8. Продезінфікуйте пінцет і витягніть їм скалку.

Витяг за допомогою харчової соди

Заноза потрапила під ніготь – як дістати? Якщо чужорідний предмет занадто малий, щоб зачепити його голкою, пінцетом, або ж занадто далеко зайшов під нігтьову пластину, спробуйте цей простий спосіб:

 1. Розмішайте в теплій кип’яченій воді одну столову ложку звичайної харчової соди.
 2. Вимочуйте в подібній ванні пошкоджений палець двічі в день.
 3. Процедури слід періодично повторювати протягом декількох днів. В результаті скалка повинна вийти до поверхні шкіри, звідки її просто буде видалити тим же пінцетом. У ряді випадків вона випадає сама.

Є і ще один спосіб, де задіяна харчова сода. Тут з порошку готується паста:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Розведіть чверть столової ложки харчової соди декількома краплями кип’яченої або питної води так, щоб у вас утворилася густа кашка, паста.
 3. Нанесіть засіб на пошкоджену ділянку, а палець зверху гарненько обмотайте стерилізованим бинтом.
 4. Через добу зніміть пов’язку, огляньте пошкоджену область.
 5. Під дією пасти найчастіше скалка виходить сама. Якщо цього не сталося, то аналогічним чином приготуйте нову порцію засобу.Знову на 24 години обв’яжіть палець.

Витяг за допомогою скотча

Як дістати скалку з-під нігтя дитині? Потрібно це зробити незвично і швидко, щоб маленький пацієнт не встиг злякатися і не завадив дорослому провести процедуру. Однак цей спосіб хороший для невеликих скалок, чий краєчок виступає над поверхнею шкіри:

 1. коротший ображати нігтик дитині, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Візьміть прозорий скотч – під ним буде добре видно скалку.
 3. Притисніть клейку стрічку до чужорідного тіла.
 4. Різко смикніть її на себе – приклеєна скалка в результаті цієї дії вирветься з-під нігтя.

Витяг за допомогою депіляційним воску

Ще один незвичайний спосіб, що допоможе видалити з-під нігтьової пластини дрібні скалки, які важко захопити голкою або пінцетом:

 1. коротший ображати ніготь біля пошкодженої ділянки, щоб процедуру виконати було простіше.
 2. Розігрійте віск, після чого нанесіть його на пошкоджену ділянку – речовина обов’язково має покривати виступає краєчок занози.
 3. Накладіть на ще не застиглий віск тонку смужку тканини або бинта.
 4. Як тільки речовина застигне, дерните за край приклеєною тканинної смужки. Разом з воском повинна відійти і приклеїти до нього скалка.

Витяг за допомогою засобу Вишневського

Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Мазь Вишневського тут – найпростіший безболісний спосіб.Застосовується, зокрема, для маленьких пацієнтів. Процедура проходить наступним чином:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь.
 2. Нанесіть трохи мазі безпосередньо на ділянку, куди проникла скалка.
 3. Гарненько обмотайте пошкоджений палець бинтом – мазь видає неприємний запах, залишає плями на одязі, постільній білизні.
 4. Через 24 години зніміть пов’язку – заноза під дією кошти Вишневського повинна вийти на поверхню сама.
 5. Якщо чужорідне тіло залишилося під нігтем, повторіть процедуру ще раз – добову пов’язку з маззю Вишневського.
 6. Якщо скалка не вийшла повністю, але її край здався над поверхнею шкіри, то акуратно витягніть її простерилізованою пінцетом.

Народні засоби видобутку занози

Перед застосуванням будь-якого із зазначених нижче способів радимо вам попередньо промити ранку з милом і продезінфікувати її спиртовмісних препаратом:

 • Компрес з кореня живокосту або пажитника. Подрібнений до стану порошку інгредієнт заливається окропом.Отримана маса прикладається до ушкодженої ділянки – пов’язку змінюють кожні 4 години.
 • Кашка з ріпчастої цибулі. Подрібніть продукт на тертці, додайте кашку до ранки. Міняйте компрес на свіжий через кожні 3 години.
 • Білокачанна капуста. Капустяний лист стирається на тертці в кашку. Остання прикладається до ранки. Кожні 3 години такий компрес потрібно міняти на свіжий.
 • Обробка ранки горілкою, смолою ялівцю, дьогтем також допомагає розм’якшити шкіру навколо скалки, що сприяє самостійному виходу стороннього тіла.
 • У тих же цілях роблять теплі ванночки з дитячого мила (5 столових ложок стружки від мильного бруска). Пошкоджений палець тримають у воді до її охолодження. Продовжують процедури до виходу занози.

Після вилучення

Ви знаєте, як дістати скалку з пальця. Після того як вам це вдалося, не забудьте вжити таких заходів:

 1. Промийте з милом ранку, звідки було вийнято чужорідне тіло.
 2. Щоб запобігти попаданню в неї інфекції, обробіть ділянку йодом, зеленкою або маззю з антибіотиком.
 3. Під час вилучення почалася кровотеча? Потрібна обробка перекисом водню. Після того як кров зупиниться, продезінфікуйте рану і перев’яжіть палець стерильним бинтом.

Потрібна медична допомога!

Як дістати скалку з-під нігтя? Часом дану проблему може вирішити тільки фахівець. Це ті випадки, коли стороннє тіло занадто глибоко зайшло під нігтьову пластину, разом з ним була занесена інфекція. Визначити це можна за кількома ознаками:

 • Заноза викликає сильну кровотечу.
 • Ви не можете самостійно дістатися до чужорідного тіла (як дістати скалку з-під нігтя, ви вже знаєте). Тут знадобиться місцеве анестезуючий засіб, яке допоможе витягти скалку безболісно.
 • Область навколо стороннього тіла опухла, почервоніла, ви відчуваєте біль при дотику, натисканні. Швидше за все, занесена інфекція. Вам будуть прописані антибіотики для виключення факту розвитку серйозних наслідків.

Ви тепер знаєте способи, які допоможуть витягти скалку самостійно – як дрібну, так і зайшла глибоко під шкіру, як дорослому, так і дитині.

Джерела:

http://nails-health.ru/kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya/
http://manikurus.com/lechenie/povrezhdeniya/zanoza
http://fb.ru/article/384011/ kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya-prostyie-i-effektivnyie-metodyi

Як з-під нігтя витягнути скалку, скалка під погтем

Ніхто з нас не захищений від таких неприємних моментів, як травми шкірних покривів. Однією з таких травм є занози, які впиваються не тільки в поверхню шкіри, але і під ніготь.Якщо з поверхні шкіри вийняти скалку не складе труднощів, то з-під нігтя це буде зробити досить складно. Скалкою можуть бути дерев’яні предмети, кісточки від риби, металева стружка, скло, шипи від кактуса і т. П. Посадити скалку можна за будь-яких обставин це може бути в домашніх умовах, при ремонті квартири, на дачі і навіть при обробленні риби. Кожна людина стикався з такою неприємністю, як скалка і якщо вчасно її не видалити, то можуть бути серйозні проблеми аж до хірургічного втручання, тому її необхідно вчасно дістати.

Дістати скалку можна за допомогою пінцета

Розглянемо, як же полегшити цей трудомісткий процес, не вдаючись до лікарської допомоги

Як витягти скалку

 • Для початку, руки повинні бути чистими.
 • Обов’язково повинна бути хороша освітленість.
 • Якщо скалка під нігтем сидить неглибоко, то її можна видалити за допомогою голки або пінцета. Попередньо обробити уражену ділянку і інструменти спиртом, щоб уникнути занесення інфекції.Якщо ж під рукою не виявиться спирту, то необхідно обкаліть інструменти вогнем.
 • Так само можна використовувати спеціальні мазі, такі як іхтіоловая або мазь Вишневського, так як вони мають витягати властивостями. Найкраще распарьте руки для того, щоб легше було витягти сторонній предмет. Після того як ви розпарити шкіру необхідно товстим шаром нанести мазь на уражену ділянку, зафіксувати медичним бинтом і почекати близько двох годин.
 • Ні в якому разі не можна тиснути, ви тільки проштовхне її глибше.
 • Рекомендують використовувати лупу, щоб дізнатися, наскільки глибоко вона зайшла.
 • Після того як ви витягли чужорідне тіло, рану потрібно обробити спиртовмісних розчинів.
 • Для того щоб уникнути запалення обробіть пошкоджену поверхню зеленкою або йодом.
 • Якщо скалка під нігтем села глибоко, і ви не можете самостійно її витягнути, то в цьому випадку необхідно звернутися до лікаря.

Які бувають симптоми при отриманні занози і чим вони небезпечні, якщо не вживати ніяких заходів

 • неприємне дотик;
 • хворобливе відчуття з прогресуючою силою;
 • сильна пульсація;
 • місце куди проникла скалка ставати гарячим;
 • процес запалення прогресує;
 • ніготь червоніє, а через п’ять годин починається процес нагноєння;
 • спостерігається велика набряклість пальця;
 • через процес нагноєння, можливо, різке підвищення температури.

Давайте розглянемо декілька варіантів, як швидко витягти скалку в домашніх умовах

Якщо кінчик занози стирчить, витягнути її самостійно не складе труднощів, але діяти потрібно акуратно, витягуючи її пінцетом під тим кутом під яким вона увійшла. Якщо вам не вдалося витягти скалку, то можна спробувати докласти до пальця бананову шкірку м’якою стороною, зафіксувати її бинтом і залишити на всю ніч. Вранці вона повинна самостійно вийти на поверхню шкіри.Якщо ж в шкіру вп’явся осколок металевої стружки або осколок скла негайно зверніться до травмпункту. Якщо цей метод не дав очікуваних результатів, то можна спробувати народну медицину.

Компреси за рецептами народної медицини

У світі існує багато лікарських трав і рослин, про які багато хто навіть не знають. Наприклад, листя алое і подорожника мають досить хорошими лікувальними властивостями. Можна прикласти компрес з кашки подорожника на уражене місце, міняючи пов’язку кожні 2-3 години.Подорожник є хорошим протизапальним засобом. Досить часто зустрічається, коли місце під нігтем запалюється і утворюється нарив, то необхідно докласти пов’язку з глини і води. Глина знімає запальний процес, набряклість, витягує гній.

Листя алое мають лікувальні властивості

Також можна використовувати компреси з:

 • кашки з картоплі;
 • подрібненого яблука з горілкою;
 • кашки з лука;
 • листя капусти;
 • харчової соди і води.

При набряку найкраще підійде компрес зі спирту або солоного розчину.

З води і харчової соди зробіть кашку, прикладіть пов’язку до нігтя на кілька годин, незабаром скалка вийде назовні і її легко буде підхопити пінцетом. Також можна використовувати і компрес з протертого лука.

Що необхідно знати, коли скалку вийняли?

Після того як самостійно вийняли скалку, вона ще довго буде про себе давати знати. Так як уражену ділянку встиг запалитися і пошкодити тканини.Необхідно обробити ділянку спиртовмісних розчинів і йодом.

Примітка

Для швидкого загоєння використовуйте парові ванночки з травами. Відвар ромашки заспокоїть нарив і прискорить процес загоєння. Використовуйте бактерицидні пластирі. Обробіть уражену ділянку загоює кремом.

Якщо ви будете дотримуватися всіх правил по вилученню, то ви захистите себе від важких наслідків.

Як витягти скалку з-під нігтя?

Отримати мікротравму в побуті простіше простого.Тому знати, як можна витягнути скалку з-під нігтя бажано кожному. Ця, несуттєва на перший погляд, проблема може мати дуже неприємні наслідки. Так що фахівці рекомендують якнайшвидше вирішувати її. Благо, доступних методів існує досить багато.

Чому важливо швидко видаляти занози з-під нігтів?

Хоча б раз у житті, але заганяти скалку доводилося кожному. Найчастіше проблемою стають невеликі шматочки деревини. Іноді страждати доводиться від частинок пластика, але це трапляється набагато рідше.На перший погляд, нічого страшного в тому, щоб поранитися немає. Тим більше з подібними травмами стикатися доводиться досить часто. Але і недооцінювати сторонні предмети не можна.

Видаляти занози з-під нігтів потрібно якомога швидше. Основна небезпека в тому, що на що потрапляють під шкіру частинках може міститися інфекція. І якщо не витягнути їх чи не обробити вчасно ранку, шкідливі мікроорганізми можуть почати розвиватися, що в свою чергу, запросто призводить до зараження і куди більш серйозних проблем.

Що робити якщо заноза потрапила під ніготь?

Найчастіше вилучити скалку з пальця – а саме в пальці вони потрапляють найчастіше – досить просто. Але іноді видима частина її відламується. При цьому частинка стороннього тіла залишається під шкірою, а дістати її голими руками дуже складно.

Ось кілька перевірених роками порад про те, як витягнути скалку, що потрапила під ніготь:

 1. Один з найпростіших, але при цьому дуже ефективних методів – йод. Просто рясно змастіть їм травмоване місце і чужорідне тіло розчиниться.Врахуйте, що діє цей спосіб тільки тоді, коли під шкірою залишаються невеликі частинки занози.
 2. Добре, якщо в побуті є мазь Вишневського або Іхтіолова. Ними можна скористатися так само, як і йодом. Після обробки травмовану ділянку потрібно перебинтувати. Вже через кілька годин знімайте пов’язку і переконайтеся особисто, що скалка вийшла з-під шкіри.
 3. Є рекомендації і з приводу того, як витягнути скалку, що сидить глибоко під нігтем. Досить в стакан з нашатирним спиртом опустити травмовану частину тіла.Через кілька хвилин діставайте її і обертайте шматочком щільної тканини. Це засіб розчиняє чужорідні тіла дуже ефективно.
 4. Улюблений дитячий спосіб вилучення скалок, яким можуть користуватися і дорослі, – скотч або лейкопластир. Приклеюйте їх до місця травми і різко відривайте – робіть це як при епіляції. Найдоцільніше вдаватися до такого лікування, коли скалка велика і сильно стирчить зі шкіри.
 5. Для ще одного методу, який стосується того, як витягти велику скалку з-під нігтя, знадобиться харчова сода.Розведіть столову ложку її в літрі теплої очищеної води. Занурюйте в отриману суміш палець кілька разів на чверть години. Шкіра розпариться, і чужорідне тіло вийде само собою. Якщо цього не відбудеться, то скалку можна буде легко дістати за допомогою пінцета.
 6. Замість соди можна взяти соняшникова олія. Підігрійте його трохи і попарте травмоване місце. Після цього – діставайте пінцетом.
 7. Можливо, наступний спосіб здасться і не самим гуманним, але він дуже ефективний.Для того щоб дістати глибоко засіла під нігтем скалку, краще озброїтися гострим предметом з тоненьким кінчиком. Голка від шприца підходить ідеально. Змочіть палець спиртом і обробіть інструмент. Акуратно чіпляйте чужорідне тіло вістрям і спробуйте дістати його.

Зрозуміло, після будь-якої з цих процедур травмоване місце слід обробити будь-яким наявним під рукою антисептиком.

.