Ногти

Протигрибкові препарати для нігтів рук: Протигрибкові засоби для нігтів на ногах, руках, ефективні і недорогі

Рейтинг протигрибкових препаратів для нігтів

Групу медикаментів, які використовуються для лікування грибкових інфекцій, називають антимикотиками. Дані патології відносяться до важко виліковні, тому ліки повинні бути дійсно ефективним. Щоб полегшити вибір кошти, варто вивчити відгуки та рейтинг протигрибкових препаратів для нігтів. Він включає найдієвіші ліки, які відрізняються активними компонентами і способом застосування.Детальніше рейтинг препаратів та інструкції по їх вибору описані нижче.

Статті по темі

Що таке протигрибкові препарати для нігтів

Так називають категорію ліків, які використовуються для боротьби з грибковою інфекцією на нігтях рук або ніг. Захворювання іменується онихомикозом. Серед дерматологічних патологій воно є одним з найпоширеніших. Збудником виступає грибок, яким дуже легко заразитися від уже хворої людини або в громадських місцях, особливо в тих, де підвищений рівень вологості.До таких відносять басейни, сауни, тренажерні зали, лазні. Розпізнати грибкову інфекцію можна за такими симптомами:

 • нігтьова пластина починає жовтіти, може стати коричневою і навіть чорної;
 • ніготь шарується, кришиться, потовщується або, навпаки, стоншується;
 • шкіра близько нігтьової пластини червоніє, свербить і може навіть хворіти.

Ефективний засіб від грибка нігтів

Перед тим як вибрати з рейтингу найефективніший засіб від грибка нігтів на ногах, варто вивчити їх різновиди.Кожна застосовується при певній формі захворювання. Хоча є поняття «комплексна терапія», коли використовується відразу кілька видів антімікотіков. В цілому виділяється дві групи таких препаратів:

 1. Місцеві. Сюди відносяться засоби, що використовуються зовнішньо, в тому числі і для обробки взуття. Це лаки, мазі, креми, спреї, розчини, пластирі. Дані кошти наносять безпосередньо на нігтьову пластину. Вони використовуються при грибкової інфекції легкого та середнього ступеня тяжкості.
 2. Системні.У цю категорію входять капсули і таблетки для перорального застосування. Вони показані для прийому всередину. Такі ліки показані на запущеній стадії інфекції, коли місцеві засоби вже не допомагають. Таблетки вбивають грибок зсередини, тому допомагають впоратися з важким ступенем грибка. Якщо і таблетки не допомагають, то потрібно видалення нігтя.

Протигрибкові краплі для нігтів

Кращий засіб від грибка нігтів на ногах в цій категорії рейтингу представлено рідинами, які наносять безпосередньо на вогнище ураження.В якості ефективних препаратів місцевого застосування можна назвати наступні:

 1. Екзодерил. Діючою речовиною розчину виступає нафтифін – компонент, що володіє накопичувальним ефектом. Він акумулюється в нігтьової пластини, поступово збільшуючи концентрацію до рівня згубної для грибка. Плюс препарату – додатково запобігає рецидивам захворювання. Недоліком є ​​неможливість застосування при вагітності та віком до 18 років.
 2. Кандид. Це розчин на основі клотримазолу з антибіотиком.Плюс препарату в тому, що, крім антимікотичного, він додатково має антибактеріальний ефект. Дія розчину полягає в порушенні синтезу ергостерину в мембрані клітини грибка, через що він гине. Недолік – має додатково протипоказання у вигляді періоду менструацій у жінок.

Таблетки

Системні ліки займають в рейтингу протигрибкових препаратів для нігтів не останнє місце, але призначають їх тільки при запущеній стадії захворювання.Показаннями є великі грибкові ураження, відшаровування пластини від шкіри, зміна кольору на коричневий або чорний. Щоб впоратися з патологією, лікарем може бути призначено хороший засіб проти грибка нігтів з наступного списку:

 1. Флуконазол. Назва препарату збігається з найменуванням активного компонента. При лікуванні можуть розвиватися побічні ефекти, при передозуванні можливі галюцинації. Мінус – препарат реалізується тільки за рецептом, тому для покупки потрібно призначення лікаря.Плюс – таблетки можна призначити дітям з віку 5 років.
 2. Кетоконазол. Ці таблетки мають андрогенів, фунгистатическим, фунгіцидною і антигрибковим дією. Таблетки на основі речовини кетоконазол показані не тільки для лікування, але і для профілактики мікозів. Мінус препарату – великий список ліків, з якими його не можна приймати одночасно, інакше відбувається посилення побічних ефектів. Плюс – для дітей таблетки дозволені з 3 років.

Противогрибковая мазь

Ще одне місце в рейтингу антимикотических препаратів відводиться мазей.Їх активність проти грибка дуже висока. Після нанесення на нігтьову пластину мазь утворює плівку, яка забезпечує парниковий ефект. Завдяки цьому перекривається доступ кисню до збудника інфекції, через що той гине. Таким дію мають такі мазі:

 1. Ламізил. Основою мазі виступає речовина тербинафин – одне з найбільш ефективних проти грибка, оскільки володіє широким спектром дії проти багатьох його видів. У низьких концентраціях виявляє фунгіцидну дію, а в високих – фунгістатичну.Плюс в тому, що мазь при місцевому нанесенні практично не викликає небажаних реакцій. Недолік – відсутні дослідження з приводу застосування під час вагітності та лактації.
 2. Мікозан. Ця незвичайна мазь, вона випускається в тубі з пензликом-аплікатором для нанесення. У наборі присутні також пилочки для одноразового застосування. Ними видаляють уражені частини нігтя. Активним компонентом мазі виступає ферментативний фільтрат жита. Перевага – набір включає шаблон, який дозволяє відстежувати зміни кольору нігтя, і щоденник, завдяки якому ви не забудете провести процедуру.Мінусом є можливе роздратування в місці нанесення.

Рідина від грибка нігтів на ногах

Багато позитивних відгуків мають антімікотікі у вигляді рідких розчинів. Вона мають більшу здатність до проникнення всередину нігтьової пластини. Крім того, їх дуже просто використовувати. Прикладом особливо ефективних розчинів можуть бути:

 1. Микоспор. Розчин містить 1 г біфоназолу – речовини з протигрибкову активність щодо дерматофітів, пліснявих і дріжджоподібних грибків, коринебактерій.Мінус препарату – він не застосовується в педіатричній практиці і під час вагітності. Крім того, під час лікування може проявлятися свербіж, печіння, набряки, але після закінчення терапії вони проходять. Переваги – медикамент безрецептурний, активний компонент не вступає в контакт з іншими ліками.
 2. Лоцерил. Препарат заснований на аморолфін. Засіб виявляє фунгіцидну, фунгістатичну і протигрибкова дія. Плюсом є мінімум протипоказань. До них відноситься тільки гіперчутливість до компонентів препарату.Мінус – в результаті застосування можливий контактний дерматит.

кератолітікі

Дана група ліків в рейтингу може бути представлена ​​різними препаратами: лаками, пластирами, розчинами, кремами. Їх особливість в тому, що дія полягає в розм’якшення структури нігтя, завдяки чому його відторгнення протікає не так важко. Основою кератолитических коштів є кислоти: бензойна, молочна, саліцилова. До складу входять і бактерицидні сполуки, наприклад, бифоназол або кетоконазол.Серед таких ліків виділяються:

 1. Ногтівіт. Головним компонентом виступ
Протигрибкові препарати для нігтів: таблиця огляд

Практично кожна людина стикався з онихомикозом. Протигрибкові препарати для нігтів допоможуть не тільки швидко вирішити цю проблему, але і забезпечити профілактику даного захворювання. Крім цього багато хто з них доповнені різними мінеральними і вітамінними комплексами, які допомагають зміцнити нігтьову пластину.

Крему

Це не дорогі, але ефективні протигрибкові препарати, вони дуже зручні тим, що підходять для лікування як проблем нігтів, так і стопи. Завдяки своїй універсальності набули найбільшого поширення. Головною відмінністю крему від мазі є швидкість всмоктування. Після мазі часто залишається неприємне відчуття плівки на шкіру. Крем само швидко вбирається, не залишає слідів на одязі (хоча це залежить від складу і його жирності). Розглянемо найефективніші склади:

Назва Примітка
Suda Care Підходить для лікування грибка нігтів рук і ніг.Основним компонентом є екстракт ромашки, який забезпечує м’яке антисептичну дію. Нагідок, яка також входить до складу, допомагає зняти сильне запалення м’яких тканин.
Zentiva A.C Мікосептін Знижує здатність грибків до розмноження і стійкості до агресивних факторів. Допомагає для вироблення місцевого імунітету. Швидко знімає запальний процес.
Микоспор Набір Необхідний для комплексного лікування оніхомікозу.Забезпечує повне знищення бактерій і грибків, дезінфікує, полегшує свербіж.
Тербізіл Застосовується для лікування тріщин між пальцями, грибкових вогнищ, усунення неприємного запаху і інших слідів зараження. Вбиває суперечки, створюючи на шкірі невидимий захисний шар.

Мазі

Мазі для лікування грибка – це ефективні і доступні протигрибкові препарати. Вони діляться за принципом дії. Деякі з цих ліків призначені виключно для усунення гострих симптомів захворювання, інші ж проникають всередину епідермісу, створюючи місцевий імунітет.

Назва Примітки
Клотримазол Цей препарат входить до списку обов’язкових для кожної аптечки. Він володіє швидким і сильною дією. Симптоми грибків пропадають вже після кількох годин по тому нанесення мазі.
Канеспор Це набір для лікування мікозу в домашніх умовах. У нього входить крем, мазь і антисептик. Біфоназол є антибіотиком активної дії – він знищує суперечки навіть в глибинних шарах шкіри.
Кетоконазол Входить до рейтингу 10 найефективніших протигрибкових препаратів для нігтів. Містить азоли, які знищують спори і відновлюють шкіру після микоза. Допомагають зміцнити пластину.
Екзіфін Допомагає від грибка нігтів, викликаного організмом Trychophyton. Сприяє швидкому лікуванню і усунення сверблячки. Може використовуватися під час вагітності.

Лаки

Лаки для нігтів підходять для місцевого лікування грибка на ногах і руках, ці протигрибкові препарати місцево усувають можливість поширення захворювання.Крім цього, вони швидко зміцнюють пластину, забезпечуючи її захист від агресивного навколишнього середовища.

Назва Опис
Батрафен (індійські лаки для лікування мікозу) Містить циклопірокс, це сильна речовина, що усуває активні суперечки протягом 2 днів. Є прикладом препаратів широкого спектра дії – немає грибків, які могли б встояти перед цим антибіотиком.
Деміктен Це препарат без антибіотика.Він не робить яскравого лікуючого ефекту, зате перешкоджає розмноженню грибкових спор. Потрібно відзначити, що може використовуватися тільки або на початкових стадіях хвороби, або для профілактики.
Офломіл Містить аморолфіна гідрохлорид. Знімає жар і свербіж, вбиває суперечки на нігтьової пластини. Разом з цим допомагає підвищити місцевий імунітет.
Лоцерил Лак тривалої дії. Його потрібно наносити лише раз на тиждень. Він діє на шкіру і нігті, насичує пластину вітамінами.

Протигрибкові засоби в краплях

Краплі також дуже ефективні препарати проти грибків пальців руки і ніг. Вони не ізмазивают одяг і зручні у використанні. Їх часто призначають при вагітності, т. К. В переважну частину даних лікарських засобів не належать антибіотики.

У тому числі потрібно виділити :

Прополіс Геліант – це порошок на бджолиному воску і прополісі. Його слід розбавляти за інструкцією і змочувати нігтьові пластини і шкіру навколо них.Це засіб широкої дії. Натуральний склад робить ці вітчизняні краплі одними з найдоступніших і популярних для лікування оніхомікозу.

Термікон – нові вітчизняні краплі з яскравим фунгіцидною властивістю. Вони допомагають не тільки від мікозу, але і від лишаю, розшарування нігтьових пластин та інших захворювань, викликаних мокрорганізмамі.

Мікозан – сироватка

Протигрибкові препарати для нігтів

Поразка нігтів грибковою інфекцією є вираженим косметичному дефектом, а також сигналізує про порушення діяльності організму.Розбираємося, чим викликане розвиток грибка і які кошти для його звільнення представлені в магазинах.

Оніхомікоз: причини і симптоми

Оніхомікоз – поширене грибкове захворювання, якому, згідно з даними МОЗ РФ, схильні до від 10% до 20% населення Росії.

Причини розвитку оніхомікозу :

 • відвідування закладів з підвищеною вологістю – лазень, саун, басейнів. У такій обстановці гриби схильні до найбільшого розмноження;
 • уражені інструменти для манікюру і педикюру.Всі інструменти для манікюру і педикюру повинні проходити три етапи обробки – дезінфекцію, ПСО і стерилізацію. Тільки в цьому випадку всі патогенні мікроорганізми, в тому числі гриби, піддаються знищенню;
 • примірка взуття в магазині на голу ногу;
 • відвідування пляжів.

При цьому оніхомікоз «чіпляється” не до кожної людини, а тільки до того, у кого є схильність до захворювання, наприклад, людям з гіпергідрозом.

Симптоми грибка :

 • ніготь змінює колір – стає менш прозорим, набуває жовтуватий окрас;
 • нігтьова пластина стає занадто тонкою або навпаки, надмірно товстої;
 • нігті слабкі, ламаються.

Що буде, якщо грибок не лікувати

Відсутність лікування грибка може послужити причиною для розвитку неприємних наслідків – інфікування всього організму, зниження імунітету. При виявленні перших симптомів звернися до фахівця.

Якщо не буде адекватного лікування :

 • грибок може спровокувати розвиток інших інфекцій, які із задоволенням почнуть свій розвиток в ослабленому організмі;
 • загостряться вже наявні захворювання, наприклад, діабет;
 • затяжний оніхомікоз переросте в алергічний дерматит;
 • інфекція пошириться по всьому організму, вразивши внутрішні органи.

Якщо є ризик зараження, застосовуй профілактичні або лікувальні протигрибкові препарати. Перед початком застосування лікарських засобів необхідна консультація з дерматологом або терапевтом.

Засоби різного призначення від грибка

Gehwol, Захисний олівець для нігтів

Почнемо з олівця від Геволь, який є профілактичним засобом і захищає нігті від грибка. Застосовувати олівець рекомендується при відвідуванні громадських місць – лазень, саун, а також для захисту майстрів манікюру під час роботи.

Використовується тільки індивідуально, щоб виключити ризик перенесення інфекції.

Domix, Стоп Грибок

Засіб не є лікувальним, однак володіє хорошими показниками ефективності. Призначено для усунення вогнищ грибкової інфекції.

Виробник: Domix Green Professional, Росія.

Застосування :

 1. збовтати флакон і нанеси розчин на область навколо нігтів, а також на поверхню пластини.
 2. Повторюй процедуру двічі в день вранці і ввечері.

Крім рідкого кошти, бренд також пропонує лак від грибка.

Мікозан

Спеціальний набір для видалення грибка з поверхні нігтьової пластини. Являє собою сироватку для розм’якшення і одноразові палички для соскребания. Основний курс становить 4 тижні. Здоровий ніготь відростає в середньому за 3-6 місяців.

Виробництво: Серрікс Б.В., Нідерланди.

Застосування :

 • видали лак і нанеси Мікозан на уражену пластину.

Повторюй процедуру 2 рази на день – вранці і ввечері протягом мінімум 4 тижнів. Після проходження основного курсу, виробник рекомендує продовжувати використання препарат 1 раз в день до повного відростання нігтя.

Може застосовуватися для профілактики. Для визначення профілактичного курсу проконсультуйся з лікарем.

Лоцерил

Лікарський лак для нігтів, який проникає глибокого в нігтьову пластину, а також в нігтьове ложе і вбиває всі відомі різновиди грибка.Повний всмоктування відбувається вже через 24 години, а перші поліпшення спостерігаються протягом 7-10 днів. У комплекті з лаком йде спеціальна пилка для нігтів, яка дозволяє видалити уражені ділянки перед нанесенням Лоцеріл. Виробник: Лабораторія Галдерма, Франція.

Застосування :

 1. Видали уражену грибком нігтьову пластину наскільки можливо. Особливу увагу приділи поверхні нігтьової пластини;
 2. Оброби ніготь спиртовим тампоном, що йде в комплекті;
 3. Нанеси лак і дочекайся висихання.Час затвердіння становить 3-4 хвилини.

Повторюй кроки 1-2 рази в тиждень.

Курс лікування для рук становить 6 місяців, для ніг – від 9 до 12.

З обережністю використовувати в період вагітності та лактації, а краще – проконсультуватися з лікарем.

Gehwol, Настоянка від грибка

Настоянка від німецького бренду Геволь бореться з проявом грибка, а також пом’якшує кутикулу і покращує стан нігтів. Упаковка всього 30 мл, однак, економічна витрата дозволяє «розтягнути» її на 750 застосувань.Підходить для хворих на цукровий діабет.

Застосування :

 • наноситься щодня на уражені нігті до повного позбавлення від інфекції і відростання здорової пластини.

Протипоказання :

 • індивідуальна непереносимість компонентів кошти.

Фармтек, Лосьйон для нігтів МІКОСТОП

Протигрибковий лосьйон для нігтів з молочною кислотою і ефірними маслами. Підходить для лікування різних форм оніхомікозу.

Застосування :

 1. Проведи гігієнічну обробку нігтя – зріж ділянку нігтя, які вже відірваний ложем, промий і обсуши руки або ноги;
 2. Видави одну краплю лосьйону і розподіли по нігтя і вільному краю;
 3. Залиш засіб вбиратися на 1-2 хвилини.

Повторюй процедуру протягом 8 тижнів по 2 рази в день, а по закінченні цього часу зменш кількість нанесень до 1 на добу, бажано на ніч.

Таблетки Ламізил

Протигрибковий препарат з коротким курсом прийому.У порівнянні з косметичними лаками, допомагає позбутися від грибка за 1,5 – 3 місяці. Для придбання Ламізилу доведеться звернутися до лікаря – засіб відпускається за рецептом.

Виробництво: Новартіс Фарма Продакшнз, Німеччина.

Застосування :

 • по одній таблетці 1 раз в день.

Лікування грибка проводиться протягом 6-12 тижнів. За цей час симптоми зникають, і починає відростати здорова нігтьова пластина.

Протипоказання :

 • захворювання печінки;
 • з обережністю – захворювання нирок.

Лак Батрафен

Препарат широкого спектра дії, що запобігає розвитку всіх відомих медицині грибків. Являє собою флакончик з пензликом, наповнений рідиною, схожою з косметичним лаком.

Виробник: Санофі-Авентіс Дойчланд, Німеччина.

Застосування :

 1. При першому нанесенні – максимально зріж уражений ніготь і напис поверхню для додання нерівності;
 2. Нанеси лак тонким шаром і дочекайся висихання.
 3. Один раз в тиждень зніми покриття за допомогою розчинника, зріж відросло, але ще уражений ніготь і повтори нанесення.

Перший місяць препарат наноситься 1 раз на добу, другий – 2 рази, а третій – 1 раз в тиждень.

Максимальний курс лікування – 6 місяців, після чого нанесення батрафен необхідно припинити.

Єдине протипоказання – індивідуальна непереносимість компонентів. Перед застосуванням в період вагітності або лактації, а також у віці до 10 років – проконсультуйся з лікарем.

Ногтівіт лак

Протигрибковий препарат в формі гель-лаку, що висихає за 15-20 хвилин. Головним достоїнством засіб є короткий курс – зазвичай вистачає 8-10 днів. Суть дії препарату полягає в безболісному видаленні ураженого нігтя для запобігання поширенню грибкової інфекції і відкриття простору для відростання нового нігтя.

Виробник: Лабораторія Емансі, Росія.

Застосування :

 1. Нанеси гель тонким шаром на уражені нігті, попередньо ретельно промивши і висушивши їх;
 2. Через 15 годин змий гель теплою водою і видали розм’якшені уражені ділянки;
 3. Нанеси Ногтівіт повторно.

Повторюй кроки кожні 12-15 годин до повного очищення нігтя.

Sandoz, Розчин Екзодерил

Препарат у формі розчину в упаковці зі зручним дозатором проникає глибоко в ніготь і бореться як із зовнішніми симптомами, так і з причинами їх появи – грибками. Випускається в упаковках 10,20 і 30 мл. У виробника також представлений крем від грибка, однак для лікування нігтьової інфекції рекомендується застосовувати рідку форму.

Як застосовувати :

 1. Ретельно очисти нігтьову пластину – видали покриття, якщо воно є, зчистити уражений ніготь, але не допускай виражених больових відчуттів.Ретельно помий ноги або руки, приділяючи особливу увагу нігтям і шкірі навколо них;
 2. Нанеси засіб на торець нігтьової пластини.

Повторюй процедуру 2 рази на день.

Протипоказання :

 • вагітність і лактація;
 • непереносимість пропиленгликоля і нафтифина;
 • наявність відкритих ран на ураженій поверхні.

Профілактика

 • відмовся від тісної та виготовленої з штучних матеріалів взуття;
 • якщо часто відвідуєш громадські місця, одягай власну взуття, щоб уникнути контакту стоп з підлогою;
 • підвищуй імунітет – люди з сильною імунною системою рідко хворіють грибковою інфекцією;
 • користуйся послугами тільки майстрів манікюру та педикюру, чиї інструменти піддаються всьому циклу стерилізації.

Лікування грибка нігтів – процес тривалий і не найприємніший, тому старайся запобігти появі інфекції. А якщо проблема вже проявилася, перед вибором препарату проконсультуйтеся з лікарем. Доводилося стикатися з онихомикозом? Розкажи в коментарях, як вдалося вилікувати нігтики?

Грибок нігтів на руках: чим лікувати швидко і ефективно

Раннє діагностування без допомоги фахівця, майже неможливо, лікування зазвичай підлягають активні, запущені форми інфікування.Саме тому, ми розповімо, як і за якими ознаками можна визначити у себе оніхомікоз, які методи боротьби і профілактики застосовувати, що б уберегти себе і своїх близьких від зараження.

Що таке грибок нігтів

Грибок нігтів – інфекційне, дерматологічне захворювання, викликане хвороботворними грибами – паразитами (в 90% випадків збудник – трихофітон червоний), що вражає нігтьову пластину, область під нею і навколо неї. Існує більше 50 різновидів грибків, здатних викликати зараження.

Симптоми:

Змінений колір нігтя .

З’являється блідо – білий, жовтуватий відтінок, як правило, на початковій стадії, на наступних, стає зеленуватий, фіолетовий, коричневий або навіть чорне забарвлення.

Але важливо не переплутати банальну травму нігтя з грибком, так як, при ударі можуть з’являтися тимчасово смуги, точки на пластині, а так само крововилив нігтьового ложе, може спровокувати чорно – синій колір.

Щільна і ороговевшая нігтьова пластина .Ніготь здається запалених, опуклим, неприродною форми, щільним на дотик.

Розшарування нігтя . Втрачається блиск, стає м’якою пластина, і відшаровується в різні боки, відбувається це зазвичай одночасно на двох, трьох пальцях кожної руки. Ніготь ставиться жахливо ламким і чутливим.

Стадії грибкового розвитку

Рання – симптомів практично немає, на нігтях можуть з’явитися злегка помітні смуги і цятки, чутливість мочок пальців стає чутливою і хворобливою, а так само може підвищуватися пітливість долоньок і пальців, провокуючи різкуватий запах.

Друга – характерно деформування окружності нігтя, потемніння кольору, тьмяність, посилений больовий поріг.

Запущена – найчастіше супроводжується втратою нігтя, він стає пухким, пластина потовщується і відбувається процес відшаровування, в результаті ніготь відстає від ложе і ламається. На цій стадії, так само характерні ознаки печіння і свербіння.

Причини появи грибка на нігтях рук

Генетика

Під великим ризиком зараження, люди, чиї кровні родичі хворіли на дане захворювання.Може передаватися від зараженої матері до немовляти при грудному вигодовуванні.

Зниження імунітету

Можливо провокувати звичайної нестачею вітамінів або недавно перенесеної застудою, а так само тривалими курсами антибіотикотерапії.

Спільний побут

Зараження від хворого до здорового, через вологий рушник, постільну білизну. Громадські місця: рукостискання, поручні в транспорті, гроші, а також приміщення з підвищеною вологою середовищем – лазня, басейн, сауна, спортзал …

Відвідування майстра манікюру

На жаль, одна з найчастіших причин, коли майстер не обробляючи і не стерилізуючи інструменти, переносити все бактерії від однієї людини, до іншого.

Спосіб життя

Нікотин, алкоголь, наркотики, порушують всі обмінні процеси в організмі, в тому числі і кровопостачання верхніх кінцівок, в результаті чого відбувається процес відмирання нігтя від ложе і розвивається грибок.

Шкірні інфекції

Екзема, дерматит, алергічні реакції, порушують цілісність шкірних покривів, бактерія поширюється по всій шкірі рук і нігтів, в тому числі.

Цукровий діабет

З підвищений рівень цукру в крові, діабетики дуже схильні до групі будь-яких грибкових захворювань, як зовнішніх, так і внутрішніх.

Недостатня гігієна

Недотримання загальних правил особистої гігієни, так само призводить до оніхомікозі, мийте руки якомога частіше, після контакту з носіями і збудниками бактерії (дверні ручки, візки супермаркету, транспорт, ліфт і т.д.)

Тварини

Часто є носіями інфекції, особливо якщо вихованець гуляє на вулиці, він може принести заразу не просто в ваш будинок, але і вашу постіль, посуд, що спричинить за собою масу інших серйозних захворювань.Тому мити лапки господарським милом і обробляти антибактеріальними спреями їм потрібно після кожного відвідування вулиці.

Чим лікувати грибок нігтів на руках, ліки

Завжди цей процес проводиться прийомом медикаментів внутрішньо і використанням їх зовні. Чудодійною мазі, якою один раз помажеш, і все пройде в природі не існує, тому до лікування потрібно поставитися з особливою серйозністю, витримуючи повний курс згідно, рекомендацій лікаря.

Доктор повинен визначити тактику лікування саме для вашого випадку, з огляду на ступінь ураження, тривалість захворювання, патологічні зміни, які є на сьогоднішній день.

Таблетки

Усувають причину хвороби зсередини, вбиваючи сам патоген, який живе і розвивається в організмі. Призначається курс протигрибковими препаратів, починаючи з ударної дози, поступово знижуючи її і зводячи до мінімуму.

Важливо! Чи не пропускати прийоми препаратів і пити їх, в один і той же час, не раніше, ніж після закінчення 12 годин, після останнього прийому.

Мазі

Діють місцево і ефективно, рекомендується наносити не тільки на ніготь, а й на шкіру навколо нього, а так само між пальцями, що б грибок, не міг опускатися в інші області руки. Однією маззю можна користуватися не більше двох місяців, так як може розвиватися резистентність (звикання) до діючої речовини, і вона просто перестане діяти.

Краплі

Принцип лікування, як і у мазі за рахунок місцевого впливу, але краплі вважаються більш ефективними, вони набагато глибше проникають в уражені частини самого нігтя і шкіри під ним, чого маззю не доб’єшся, і сам процес лікування проходить швидше.

Лаки

Використовуються виключно на ранніх етапах діагностування проблеми, коли форма і щільність нігтя ще не деформована, так само може застосовуватися з профілактичною метою, якщо в родині, хтось страждає від даного захворювання.

Як правильно підготувати ніготь до лікування

 1. Попарити руки в розчині – на 1 літр води, 20 грам господарського мила, 1 столова ложка соди, 10 крапель йоду.
 2. Перед сном, на ніч, змастіть нігті саліцилової маззю нещільним, тонким шаром.
 3. Вранці, грубої пилкою або гострим предметом зніміть вражений шар, але не перестарайтеся.
 4. Нанесіть зовнішній засіб на оброблену поверхню, воно здатне буде проникнути глибоко в пори і тканини, і створить захисну, лікувальну плівку приблизно на 48 – 72 години.

Як вилікувати грибок нігтів на руках народними засобами

Дегтярне мило

На ніч потрібно Дегтярний, вологим милом намалювати уражені нігті, потім присипати сіллю і забинтувати, робити це протягом тижня.

Чистотіл

З сухого порошку рослини готуємо кашку, по два рази в день накладати її на хворі ділянки і тримати по 15- 30 хвилин, тривалість 5 – 7 днів. Нігті повинні сходити і відшаровуватися, болі цей процес не принесе, але естетичний вигляд спочатку буде не привабливим, зате виростуть міцні, нові, здорові нігті.

Лікування за допомогою диму

Бавовняний клаптик тканини загорнути трубочкою, з одного краю підпалити і почекати поки розгориться, вогонь загасити і димом від тканини обкурювати нігті.Дим проникає глибоко, потрапляє в кожну хвороботворну частку і провокує відшаровування ороговілих тканин.

Чайний гриб

Шкіру навколо нігтів слід обробити пом’якшувальною, живильним кремом або саліцилової маззю.

Шматочок від чайного гриба (краще перекислим) покласти на нігті, замотати поліетиленовою плівкою або целофаном і щільно примотати бинтом, спати з такою конструкцією всю ніч.

Після першого ж застосування, ніготь стане м’яким і всю уражену поверхню можна буде легко видалити, після чого використовувати профілактичні заходи до виростання здорового нігтя.

Настоянка з бруньок тополі

Пол склянки нирок, залити підлогу літрами горілки або 70% спирту, настоювати 10 днів. На ніч зробити компрес, зазвичай досить одного разу, щоб розм’якшити і прибрати всю хвору частину нігтя, але при необхідності процедуру можна повторити два – три рази.

Прополіс

Добре розпарити пальчики в крутому розчині марганцю, натертий прополіс змішати зі спиртом у співвідношенні 1: 1, нанести кашку на нігті і закутати бинтом, повторювати весь процес через день до повного одужання.

Гліцерин і оцет

Гліцерин змітати з 70 процентним розчином оцтової кислоти в однакових кількостях, рідина щодня, по 2 – 4 рази наносити на нігті, перед кожним застосуванням добре струшувати ємність. Курс не менше трьох тижнів.

Масло чайного дерева

Воно само по собі володіє сильним протигрибковим властивістю, для будь-якої поверхні шкіри, рекомендований для використання дерматологічних проблем на обличчі. Перед нанесенням на нігті, їх потрібно попарити в розчині з оцту і марганцю 1: 1, потім ретельно втирати масло легкими масажними рухами, рівномірно розподіляючи.

Йод

Найдешевший метод! Наносити по одній краплі на хворий ніготь, що б, інфекція не поширювалася, рекомендується обробити і здорові ділянки. Успішним завершенням лікування можна вважати тоді, коли до нігтів повернеться чутливість, і ви відчуєте печіння навколо нігтів і під ними.

Часник

Компрес з кашки часнику застосовувати кожен день зовнішньо, для швидкості ефекту, пити часникову настойку на горілці або їсти його в чистому вигляді.Курс від шести днів до двох тижнів.

Увага! Метод не можна використовувати людям з гіпертонією, так як часник здатний підвищувати тиск, і учащати серцебиття.

Яблучний оцет

Робити ванночки, змішуючи його з водою в рівних пропорціях і опускати в них ручки на півгодини перед сном, або робити примочки на ніч з оцту і рослинного масла.

Цибулевий сік

Цибулину натерти на тертку або пропустити через м’ясорубку, з кашки вичавити сік і обробляти їм область грибка до п’яти разів на добу.Курс 10 -14 днів.

Горобина

Листя горобина пропустити через м’ясорубку або потовкти у ступці, що отримала суміш накладати на нігті, обмотувати плівкою і бинтом на 30 хвилин – 1 годину, повторюючи процедуру через день до повного одужання.

Відвар міцного чаю

Застосовується у вигляді примочок, використовувати кілька разів в день не більше одного тижня. Служить скоріше допоміжним засобом при медикаментозному лікуванні.

Новокаїн

Використовується при грибкових стадіях, коли відбувається загнивання з больовими відчуттями.Вату обробляємо розчином новокаїну (продається в аптеці) і кладемо примочку на хворе місце, тримати до приглушення болю.

Міцна кава

У розчин міцної кави опускати ручки перед сном, приблизно на 10 хвилин, зазвичай 2 – 4 сеанси досить для лікування, все залежить від ступеня ураження.

Мазь своїми руками

100 мілілітрів оцту 70% змішати з 200 грамами вершкового розтопленого масла і покласти в суміш 1 куряче яйце в шкаралупі і залишити на тиждень в холодильнику, шкаралупа за цей час розчиниться, і мазь можна вважати готовою.Застосовувати 1 раз в день, не менше одного тижня. Готове засіб зберігати в холодильнику не більше місяця.

Розчин своїми руками

100 грамів рослини каланхое змішати з 1 столовою ложкою рідкого меду, однією ложкою яблучного оцту і 30 мілілітрів масла евкаліпта, протягом трьох діб витримуємо розчин в темному, прохолодному місці. Протирати нігті один раз на добу, курс індивідуальний.

Є ще кілька способів лікування грибка нігтів

Хірургічний метод

Болісний, тривалий процес, проводиться повним видаленням нігтьової пластини, після чого потрібно застосовувати загоюють мазі і якийсь час походити без нігтя, поки не відросте новий.Але потрібно бути готовим до того, що виросте ніготь деформованої форми, товще за інших, так відбувається в більшості випадків.

Зачищається уражена частина, максимально зберігаючи здорову область нігтя, потім його покривають спеціальним пігментних лаком, який виділяємо темним квітка хворі клітини, забарвлені зони видаляють за допомогою лазерного променя, контролювати ступінь впливу ультрафіолету можна за кольором нігтів, поки по всьому периметру забарвлення не стане рівномірним , і не пропадуть всі пігментні плями.

Метод недешевий, але дуже ефективний, так як, лазер проникає повністю на всю глибину в нігтьову пластину. Курс зазвичай становить 10 – 12 процедур. Проводиться це в приватних клініках або спеціалізованих салонах краси.

Протипоказання лазерної терапії:

 • будь пухлини в анамнезі;
 • імунодефіцит;
 • захворювання ендокринної системи;
 • алергічні захворювання шкіри;
 • епілепсія;
 • вагітність, лактація;
 • загар менш двотижневої давності;
 • надмірна сухість області вимагає лікування;
 • коагулопатии.

Профілактика грибка нігтів на руках

Людині, якій хоч раз довелося зіткнутися з проблемою нігтьового грибка, обов’язково потрібно дотримуватися профілактичних заходів, так як цей неприємний процес має властивість повертатися, вражаючи кожного разу все більшу кількість простору.

Профілактика:

 1. Дотримуватися правил особистої гігієни, грибок кишить в будь-який вологому середовищі, господарське мило і спреї для обробки рук з вмістом спирту, допоможуть уберегти себе від захворювання.
 2. Кожні три місяці пропивати комплекс вітамінів з вмістом вітаміну А, В, Е і цинку.
 3. Харчування має бути побудовано таким чином, що б не було дефіциту макро і мікро необхідних для життя елементів. У тижневому раціоні, повинні бути присутніми – м’ясо, риба, бобові, яйця, сир, молоко, горіхи, сир, печінка, овочі, фрукти.
 4. Манікюр робите вдома особистими інструментами, або контролюйте в салоні процеси стерилізації інструментів, пилок і кистей майстром, так як таким чином можна отримати не тільки грибкове інфікування, а й захворювання на ВІЛ, гепатит і т.д.

Пам’ятайте! Яким би з видів грибка ви не заразилися, головним завданням залишається вчасно виявити і почати процес лікування негайно. Розвиток будь-якої напасті можна запобігти, якщо приділяти належну увагу своєму здоров’ю і навчиться слухати свій організм.

Джерело: https://kak-lechit-doma.ru/lechim-doma/kozha/kak-vylechit-gribok-nogtej-na-rukax-v-domashnix-usloviyax

Ефективні способи лікування грибка нігтів на руках народними засобами

Грибок нігтів на руках – поширене ураження пластини, яке викликане розмноженням патогенних спор.

Така інфекція може довгий час бути присутнім в організмі людини і ніяк не проявляти себе. Однак в більшості випадків оніхомікоз передається від хворої людини до здорової.

З цієї причини, якщо у вас в родині хтось підхопив цю хворобу, виконуйте всі запобіжні заходи.

У побутовому середовищі позбутися таких мікроорганізмів практично неможливо. Щоб народні засоби від грибка нігтів на руках принесли якомога більше результатів, паралельно почніть приймати вітамінні комплекси.

Оцет для лікування

Лікувати грибок на нігтях в домашніх умовах можна за допомогою оцту . Його унікальний склад сприяє створенню кислого середовища в області поразки, що перешкоджає подальшому поширенню і поділу патогенних спор.

Також спеціальні речовини перешкоджають отриманню організмами поживних речовин, через що вони з часом повністю вмирають. При повноцінної терапії оцтом людина практично повністю позбавляється від ризику рецидивів онихомикоза.

Більше рецептів на основі оцту ви знайдете в цій статті.

Результат від такого лікування народними засобами з’явиться тільки в тому випадку, якщо ви будете регулярно проводити процедури. Якщо терапія тимчасова або нечастая, ніякого ефекту чекати не потрібно.

Справа в тому, що патогенні мікроорганізми проникають всередину нігтьової пластини, через що багато препаратів і мазі для лікування звичайного грибка при оніхомікозі стають повністю марними.

Настійно рекомендуємо заздалегідь проконсультуватися з лікарем, який точно скаже, чи підійде вам така оцтова терапія чи ні.

Перед тим, як почати використовувати оцет для лікування грибка нігтів в домашніх умовах, необхідно провести тест на чутливість. Невелика кількість рідини нанесіть на шкірний покрив навколо пластини – якщо ніяких реакцій не було, можете сміливо починати лікування.

Визначтеся, який оцет необхідний вам для терапії: харчової, столовий, яблучний, винний.Дуже важливо дотримуватися рецептуру, щоб не допустити утворення хімічного опіку. Найбільш популярними рецептами засобів від грибка нігтів вважаються:

 • Змішайте оцет з однаковою кількістю масла, отриману суміш нанесіть на шкірний покрив.
 • Візьміть кілька ложок густої сметани і змішайте їх з оцтом. З отриманої маси робіть компреси.
 • Ефективно бореться з онихомикозом оцет з часником: такі компоненти беруться в рівних пропорціях і наносяться на пластину.
 • Ванни з оцту: розбавте в 5 літрах теплої води 500 міліграмів оцту. Ноги у воді потрібно тримати до тих пір, поки вона повністю не охолоне.

Кориця в боротьбі проти онихомикоза

Кориця – компонент багатьох засобів для лікування грибка нігтів на руках в домашніх умовах. На початкових етапах вона за своєю ефективністю не поступається навіть медикаментозних препаратів.

Суть її дії полягає в зниженні рівня цукру в крові, що робить середу для проживання грибка несприятливою.Згодом суперечки перестають розмножуватися і повністю відмирають.

Якщо наносити олію кориці на пошкоджений ніготь, можна відчути легкий дискомфорт. Він свідчить про проникнення діючих речовин вглиб поразки.

Використовувати такий засіб потрібно наступним чином:

 • Заздалегідь підготуйте ніготь: очистіть його від накопичилася бруду, зробіть манікюр, видаліть якомога більше ураженої тканини. Для цього ви також можете звернутися в спеціалізований центр.
 • Коли пластини будуть готові до дії, приступайте до приготування лікувального засобу: змішайте масло кориці з водою в пропорції 1 до 1. Після цього наносите отримане засіб на пластину тонким шаром. Не варто хвилюватися через появу печії – це говорить про початок оздоровлення та загибелі грибкових спор.
 • Для досягнення найкращого ефекту від лікування оніхомікозу в домашніх умовах ви можете регулярно робити ванночки. Для цього в невелику посудину додайте кілька крапель олії кориці.Протримаєте руки у воді як мінімум 10-15 хвилин. Для того, щоб прискорити процес відновлення пластини, додайте в ванночку трохи морської солі. Повторювати такі процедури потрібно 2-3 рази в тиждень.

Лікування грибка нігтів часником

Багато лікарів підтвердили ефективність часнику в лікуванні грибкового ураження нігтьових пластин. Такий продукт здатний швидко позбавити від паління і свербіння, сприяє прискореному зростанню нового здорового нігтя. Однак застосовувати такий метод потрібно обережно, найкраще дотримуватися наступного алгоритму:

 • Заздалегідь підготуйте нігтьову пластину: очистіть її від бруду, обстрижіть всі можливі ділянки.
 • Наносьте на хворий ніготь свіжовичавлений сік часнику, після чого укутайте палець бинтом.
 • Для досягнення найкращої ефективності такої сік можна в рівних пропорціях змішати з медичним спиртом. Отриманим ліками потрібно протирати платину два рази в день.
 • Приготуйте компрес з кашки часнику і будь-якого масла. Отриману суміш наносять на уражену пластину, яку потрібно ретельно забинтувати. Найкраще проводити таку процедуру на ніч, засіб залишають до самого ранку.
 • Змішайте чайну ложку солі, подрібнений зубчик часнику і додайте до них літр гарячої води. 2-3 рази на тиждень робіть подібні ванночки.

Лікування грибка нігтів йодом

Ще одним народним засобом від грибка в домашніх умовах вважається звичайний йод, який без зусиль можна знайти в будь-якій аптеці. Їм ви не тільки позбудетеся від сверблячки і печіння, але і прискорите зростання нової і здорової пластини.

Також така терапія прискорює процес регенерації. Використовувати цей засіб дуже просто: наносите йод на уражену грибком ніготь 1 раз в два дні.Вже через тиждень такої терапії ви можете помітити, як ніготь починає біліти.

У середньому на відростання нової і здорової пластини йде 2-3 місяці.

Щоб на нігтях рук більше не виникало таких захворювань, необхідно постійно дотримуватися запобіжних заходів. Не забувайте стежити за гігієною, після кожного миття ретельно витирайте руки. Намагайтеся не користуватися чужими рушниками і інструментами для манікюру.

Існує величезна кількість способів, які допоможуть вам швидко повернути красу і силу ваших нігтів.Найголовніше – це регулярно проводити процедури. Щоб досягти найкращих результатів, настійно рекомендуємо звернутися до свого лікаря.

Джерело: https://GribokUbe.ru/narodnye-sredstva/narodnye-sredstva-ot-gribka-nogtej-na-rukah.html

Засоби від грибка нігтів на руках – методи лікування: таблетки, гелі, мазі, природні засоби

Тільки в Росії грибком нігтів страждає близько 15 мільйонів чоловік. Найчастіше захворювання вражає пальці стоп. Грибок на руках зустрічається набагато рідше.Інфекція поширюється із заражених ніг або виникає первинно, наприклад, після манікюру. У цій статті ми розповімо, як підібрати хороший засіб від грибка нігтів на руках.

Що таке грибок нігтів?

Однак мікоз – це не тільки естетична проблема. Якщо неправильно підібрати засіб від грибка нігтів на руках або зовсім не займатися його лікуванням, хвороба стане хронічною. Це призведе до різних ускладнень: ослабне імунітет, розвинеться алергія, посилюватися шкірні захворювання.

Методи лікування

Для лікування грибка нігтів на руках використовуються:

 • зовнішні засоби: місцево застосовуються протигрибкові мазі, креми, розчини і лаки;
 • антімікотікі: таблетки для лікування грибка нігтів на руках діють зсередини і найбільш ефективно пригнічують життєдіяльність збудника;
 • медичний манікюр: апаратна чистка сприяє більш глибокому проникненню ліків в оброблену пластину, що прискорює лікування в 2 рази;
 • засоби народної медицини: природні ліки доповнюють основне лікування, роблять його більш дієвим;
 • вітаміни і мінерали, імуномодулятори: кошти застосовуються для підвищення імунітету та профілактики повторних заражень.

Мікологи рекомендують комплексний підхід. Для терапії варто одночасно застосовувати як зовнішні засоби, так і таблетки від грибка нігтів на руках. Лікування займає від 3 місяців до року і триває до повного відновлення нігтьової пластини.

Перед початком терапії порадьтеся з дерматологом або мікології. Виходячи з результатів бакпосева і мікроскопії, медик призначить відповідне засіб проти грибка нігтів на руках.

Через місяць після завершення терапії необхідно здати аналізи.Це дозволить з’ясувати, чи повністю знищені гриби. Адже навіть їх мінімальна кількість спровокує повторному зараженню.

Зовнішні ліки

Якщо мікоз не перейшов в хронічну форму, досить місцевого лікування. Фармакологічні компанії пропонують найрізноманітніші протигрибкові засоби для нігтів на руках. Склади діють лише на уражені ділянки, викликають загибель спор грибів і не проникають в кров. Тому зовнішні засоби підходять людям, схильним до алергії.

 • Екзодерил крем і краплі. Діюча речовина нафтифін проникає глибоко в тканини, перешкоджає розмноженню грибів і призводить до загибелі колонії. Крім того, Екзодерил моментально знімає свербіж. Ліки очолює список препаратів від грибка нігтів на руках. Адже завдяки високій концентрації крем наноситься лише раз в день.
 • Ламізил гель і крем. Активна речовина Тербінафін моментально руйнує захисну оболонку грибів, перешкоджає росту колонії і повністю знищує її за 2 тижні.Більш того, засіб усуває запалення і зволожує дерму. До аналогам відносяться препарати для лікування нігтьового грибка на руках з групи аллиламинов: Тербінафін, Тербізіл, Міконорм і ін.
 • Клотримазол крем, мазь і розчин. Препарати на основі імідазолу знищують практично всі види грибів і ефективні навіть при хронічному, запущеному перебігу. Діюча речовина моментально накопичується в пластині, руйнує клітинну оболонку грибів і заважає їх розмноженню. Цей препарат від грибка нігтів на руках також пом’якшує і зволожує пересушену шкіру.
 • Лоцерил лак. Аморолфін в складі руйнує мембрану гриба, а покриття призводить до кисневого голодування і загибелі збудника. Лак рекомендують використовувати на ранніх стадіях, якщо уражено менше 60% площі нігтя. Засіб застосовується і для профілактики мікозів. До аналогам відносяться такі препарати для лікування грибка на нігтях рук, як Офлофіл і Батрафен.

В аптеках ви знайдете масу аналогів по активної речовини. Це дозволить підібрати ефективне і в той же час недорогий засіб від грибка нігтів на руках.

Таблетки

Найчастіше використовуються препарати з групи азолів і аллиламинов, але призначати конкретний засіб повинен дерматолог або мікології. Адже лікування антимикотиками досить тривалий. Список таблеток від грибка нігтів на руках очолюють:

 • Інтраконазол (Інтразол, Ірунін, Румікоз, Орунгал). Призначається при будь-якому вигляді онихомикоза і діє в 90% випадків. Допомагає позбутися від збудника, стійкого до інших антімікотікам.Дані таблетки проти грибка нігтів на руках приймають двічі на день протягом тижня, потім роблять перерву на 3 тижні. Після цикл повторюють ще раз.
 • Тербінафін (Ламізил, Атіфін, Оніхон). Пригнічує діяльність дерматофитов, руйнує їх мембрану. За співвідношенням ефективності, безпеки та ціни Тербінафін – це найкращі ліки від грибка нігтів на руках. Засіб приймається 1 раз на день протягом 6 тижнів.
 • Флуконазол (Дифлюкан, Флюкостат). Перешкоджає росту мікроорганізмів, протистоїть їх розмноженню.Найбільш ефективні таблетки при грибку нігтів на руках дріжджовий природи. Курс – 1 раз на тиждень протягом 6 тижнів.

Наявність аналогів дозволяє підібрати ефективне і недороге ліки від грибка нігтів на руках.

Ефективні засоби природного походження

Найбільш дієві такі народні, а значить і дешеві кошти від грибка нігтів на руках, як:

 • Чистотіл. Найчастіше на основі рослини готуються ванночки.Для цього потрібно залити траву склянкою окропу і настояти. Кожен день кисті опускають в теплий розчин на 15 хвилин. Ванночки роблять до кінця терапії. Також можна змащувати нігті соком чистотілу.
 • Ефірна олія чайного дерева, лаванди, грейпфрутових насіння. Заражені тканини натирають одним з масел кілька разів в день. Для однієї процедури достатньо кількох крапель. Також розпарені нігті обробляють на ніч.
 • Яблучний оцет, лимонний сік. Рідина розбавляють водою з розрахунку 1: 8.Руки опускають в ванночку на 20 хвилин. Після пальці на годину обмотують плівкою. Процедуру роблять щодня або раз в 2 дня. Курс включає 7 ванночок.
 • Чай і кава. Міцно заварений напій виливають в глибоку тарілку. Потім в теплий розчин на 30 хвилин опускають руки. Ванночку роблять щодня протягом 2-3 місяців.
 • Імбир. Видавлений імбирний сік наносять на нігті. Процедуру повторюють 4-5 разів кожні 10 хвилин. При цьому попереднє покриття не змивають.
 • Часник.Нігті рук щодня натирають цільним часником. На ніч пальці обробляють часниковим кремом. Для цього часник натирають і змішують з вершковим маслом в пропорції 1: 1. Отриману кашку накладають на нігті і закріплюють бинтом або пластиром на ніч.
 • Хрін. Попередньо продукт натирають на тертку. Отриману суміш наносять на нігті, а потім пальці на годину обертають харчовою плівкою.
 • Прополіс. Прополіс подрібнюють і додають в підігріте рослинне масло. Потім суміш перемішують і проціджують.Нігті обробляють розчином вранці і ввечері. Курс – 2 тижні.
 • Сіль, сода. Для приготування ванни додають 1-2 столові ложки речовини на літр води. Тривалість процедури – 20 хвилин. Подібним розчином також змащують нігті вранці і ввечері.
 • Йод. Нігті

.