Ногти

У дитини нігті нерівні на руках: Нерівності на нігтях рук. Причини, лікування. Яких вітамінів не вистачає, дієта

Нігтьова пластина у дитини хвиляста причини. Методи боротьби з нерівностями на нігтьової пластини. Причини хвилястих нігтів

Рідкісна жінка здатна залишатися спокійною, помітивши у себе хвилясті нігті на руках. Подібний стан нігтьових пластин псує естетичний вигляд кисті. В першу чергу проблему намагаються вирішити за допомогою нанесення декоративного покриття. У деяких випадках ці методи допомагають привести руки в порядок, але після видалення «камуфляжу» нігті виявляються в більш жалюгідному стані.Що робити, якщо з’явилися хвилясті нігті на руках?

Як виправити косметичний дефект

Для поліпшення зовнішнього вигляду кисті використовується ряд процедур, деякі з яких сприяють подальшому збільшенню ситуації.

Наприклад, нарощування нігтів. Кисть буде виглядати доглянутою, але під захисним покриттям нігтьові пластини будуть тривалий час перебувати без доступу повітря.

Стан їх погіршиться, нарощування іноді доводиться знімати через хворобливості в кінчиках пальців.

Лікувати нігті в подальшому доведеться довго і серйозно, про декоративному покритті, як і про красивому манікюрі, доведеться забути на тривалий час.

Не врятує нігті і зловживання лікарськими гелями і маслами.

Надмірне втирання їх в роговий шар розм’якшити його, кутикули стануть дуже ніжними, і ризик отримати травму, і як наслідок грибкове зараження.

Полірування нігтя, виконана з дотриманням технології – не частіше одного разу на місяць і тільки м’якою полірувальної пилкою – зніме верхній шар і прибере косметичний дефект на якийсь час, але потім на нігтьових пластинах знову з’являться некрасиві хвилі.Структуру і якість нігтя полірування не змінює.

Тільки виявивши причину, чому сталося деформування нігтів і відновивши синтез кератину, можна надати рукам естетичний вигляд.

Причини деформації нігтів

Нігті є своєрідним індикатором стану організму.

Найчастіше зміна їх зовнішнього вигляду відбувається при погіршенні здоров’я.

Поперечні хвилі або ребра на нігтьових пластинах вказують на розлади в роботі ендокринної, судинної або травної систем.Саме ці порушення в організмі блокують вироблення кератину, який забезпечує твердість і здоровий вигляд нігтьових пластин.

Після першої ознаки – хвиль і нерівностей – нігті починають кришитися, змінюють колір, або стають м’якими. Тріскаються нігтьові пластини свідчать про неполадки в репродуктивних органах, авітамінозі або гипервитаминозе.

Якщо нігті на ногах стали хвилястими, а на руках залишилися без змін, можна підозрювати грибкову інфекцію або початкову стадію псоріазу.Поперечні борозенки і дискомфорт в пальцях рук – первинні симптоми цих станів.

Деформація може бути викликана зіткненням з агресивними речовинами, які руйнують поверхню шкіри і нігтів.

Іноді причиною хвилястих нігтів бувають побутові травми або пошкодження, які виникли через неякісно проведеного манікюру. Якщо травма не була глибокою і ложе нігтя – матрикс – не ушкоджене, то в подальшому ці борозенки зникнуть.

Якщо пошкоджений матрикс, то ситуацію іноді можна виправити тільки розкриттям нігтьового ложа і видаленням ороговілої пластини. Але і ця процедура – яку проводити потрібно тільки в амбулаторних умовах, під місцевою анестезією – може не допомогти привести кисті рук в первісний стан.

Ще одна, здавалося б, незначна причина – порушення цілісності рогового покриття манікюрним пушер – лопаткою для обробки кутикули.

Якщо травмуючі впливу систематичні, ороговевшая пластина може не відновиться.

Що робити для додання рукам естетичного вигляду?

Якщо травм або зіткнень з агресивними реагентами не виникало, то чому нігті стають хвилястими, необхідно з’ясовувати під час спільного обстеження організму. Косметичний дефект усувається разом з лікуванням основної причини, що викликала його поява.

Починати лікування слід з переходу на раціональне харчування – збалансована дієта сприяє збільшенню вироблення кератину. У раціон буде необхідно ввести продукти, що містять велику кількість необхідних корисних речовин – вітамінів і полімінералов.До них відносяться вітаміни: А, Е, С, В12 і В6.

Щоб поліпшити якість нігтів, необхідно подбати про насичення організму мікроелементами:

 • залізом;
 • йодом;
 • сірої;
 • кремнієм;
 • фтором;
 • селеном.

Особливо важливо підвищити в добовому раціоні вміст продуктів з великою кількістю селену – саме від нього залежить гладкість нігтьової пластини. Він входить в хімічний склад чорної смородини, оливок, висівок, часнику, морських водоростей.

У кінці зими і початку весни найкраще вводити необхідні корисні речовини в раціон в таблетованій формі.

Профілактика деформації нігтів

Слід робити особливий манікюр, щоб не допустити посилення деформації нігтя.

До такого виду косметичних процедур відносяться необрізні методи догляду за руками:

 • Європейський і японський спосіб; SPA-манікюр;
 • При виконанні роботи, що вимагає контакту з водою або побутовою хімією, необхідно захищати руки рукавичками.Під захисні непромокальні гумові потрібно надягати додатково бавовняні, які мають достатню гігроскопічність;
 • Слід систематично проводити масаж кистей рук, нігті під час нього обробляють спеціальною манікюрною масажною щіточкою;
 • Ефективно відновлюють поверхню нігтьових пластин різні ванночки. Їх робити можна з морською сіллю, на основі рослинних і ефірних масел;
 • Дуже гарне зміцнювальний і відновлюючий засіб – солоний лимон.Цитрус потрібно розрізати навпіл, круто посолити морською сіллю, залишити на 10 хвилин, щоб реагент активувався. Потім в половинки лимона занурюють кінчики пальців на 15 хвилин. Тиждень таких процедур, і кисті рук придбають красивий і доглянутий вигляд.

Якщо сіллю зловжили, то кінчики пальців почне «піч»
. В цьому випадку сеанс лікування потрібно перервати, інакше сіль роз’їсть кутикули, і пальці придбають нездоровий і недоглянутий вигляд.

Перед нанесенням декоративних лаків обов’язково потрібно накладати захисні базові покриття.Якщо нігтьова пластина ніжна, і схильна до при найменших травматичних впливах патологічних змін, то бажано відмовитися від лаків з декоративними вкрапленнями.

Нігті є не тільки однією зі складових неповторного образу, але і значущим ознакою здоров’я всього організму. Поява на них хвилястих нерівностей – вельми поширене явище.

Однак не варто в подібній ситуації впадати в зневіру. Кардинально вплинути на нігтьову ребристість допоможуть з’ясування і усунення причин.

Основні причини виникнення хвилястих нігтів на руках


В пошуках причин, чому нігті на руках хвилясті (лікування, фото будуть розглянуті далі) виділяють найрізноманітніші чинники, прямо впливають на небажаний нігтьової рельєф.

Фахівцями виділено такі, найбільш вагомі джерела зміни стану нігтьової пластини.

Отримання травми нігтьової пластини

Часто необережність або неправильний догляд призводять до травмування нігтя.Цілісність його може порушитися не тільки внаслідок удару або випадкового затискання, але і при необережному обрізанні кутикули або задирок.

Пошкодження може викликати звичайний опік або неякісне нарощування нігтів. Використання неякісного лаку так само веде до неприємних наслідків.

Зверніть увагу!
Причиною деформації нігтьової пластини іноді стає найпростіша кулькова ручка.

Проблема з’являється в разі надмірного притискання ручки до нігтів.Тривале друкування на клавіатурі за допомогою двох-трьох пальців так само призводить до симптому хвилястих нігтів.

Інфекційні або бактеріальні ураження, що викликають хвилястість нігтів

Нігті хвилясті – які бувають причини, і як їх правильно визначити?

Дефекти поверхні нігтьової пластини можуть виглядати зовсім непомітними, а можуть бути і яскраво вираженими. Найчастіше помітними стають нерівності поверхні пластини великого пальця, так як він є найбільшим.Але якщо є така проблема, хвилястість проявиться на всіх інших пластинах. Хвилясті нігті можуть мати один «гребінь» або кілька. Хвилі можуть розташовуватися на однаковій відстані одна від одної, можуть на різних. Особливо чітко видно всі нерівності в «профіль». Якщо хвилясті нігті покрити лаком, нерівності будуть ще помітніше. Так чому нігті стають хвилястими?

Причини появи нерівних пластин

Нерівні нігті ростуть з різних причин. Це може бути проста травма, але ці обидві патології може свідчити про більш серйозні порушення в організмі.

травма

Дуже часта причина того, що нігтьова пластина росте деформованої – травма. Це неправильно зроблений обрізний манікюр, пошкодження нігтики або нігтьового валика, занесення інфекції під нігтьову пластину, грубе відсікання задирок, травма пальця. Характерна ознака такої хвилястості – її локальність, тобто прояв тільки на одній пластині.

Якщо у вас сталося травмування, робити нічого не потрібно, ніготь сам відросте за 6-18 місяців. А поліпшити зовнішній вигляд можна, пополірувавши поверхню спеціальної полірувальної пилкою.Але цю процедуру можна виконувати нечасто. Дуже важливо домашню роботу виконувати в рукавичках, щоб максимально виключити травматизм і зменшити контакт рук з хімічними речовинами.

Мікоз (грибкове захворювання)

Якщо в нігтьової зоні є ранки або мікротріщини, сильно зростає ймовірність зараження грибком. Спершу людина може нічого не помітити, але чим глибше відбувається проникнення грибка в тканину, тим більше потовщується і деформується поверхню рогового шару. Характерна ознака поразки грибком, крім потовщення і деформації пластини, це її жовтий колір.

Якщо ситуація не запущена, ще можуть допомогти сучасні мазі та спреї, якщо ж грибок проник глибоко, необхідне комплексне лікування, яке може призначити лікар дерматолог або мікології. На сьогоднішній день медицина налічує десятки видів грибкових інфекцій. Лікар проведе лабораторне дослідження, після чого зможе поставити діагноз і зробити призначення.

Щоб уникнути зараження грибком, слід дотримуватися звичайних правил гігієни.

гормональні порушення

Іноді хвилясті нігті говорять про гормональний збій в організмі, який відбувається при неправильному функціонуванні щитовидної залози. Якщо ви підозрюєте наявність у своєму організмі цього відхилення, то необхідно звернутися до ендокринолога, який проведе необхідні дослідження аналізів на гормони і встановить діагноз.

Дефіцит вітаміну а, вітамінів групи в і кальцію

Це ще одна причина, через яку можуть бути хвилясті нігті, яку теж може допомогти встановити доктор за результатами аналізів.В цьому випадку потрібно просто купити в аптеці спеціальний комплекс вітамінів і мінералів для відновлення і підтримки нігтів і волосся і пропити їх.

Залозодефіцитна анемія

Ця причина досить часто зустрічається. При нестачі кисню пластина росте неправильно і деформується. Потрібно просто зробити аналіз крові, і, якщо рівень вмісту гемоглобіну виявиться зниженим, необхідно пройти курс прийому залізовмісних препаратів, і проблема зникне.

Можна також підкоригувати своє меню – гранати, яблука, печінку, гречка і яловичина підіймають гемоглобін, і їх вживання благотворно впливає на стан нігтьової пластини, як втім і всього організму в цілому.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Іноді хвилясті нігті говорять про проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту людини. Частина вітамінів, необхідних для нормального росту нагідок, виробляються організмом людини. Зниження активної флори кишечника призводить до неправильного формування пластини і її деформацій. В цьому випадку слід звернутися до гастроентеролога, який проведе дослідження аналізів і призначить лікування.


стресові ситуації

Депресії і стреси впливають на стан здоров’я людини в цілому, що теж може відбитися на зовнішності, і стан нігтів зокрема.Людина, природно, повинен докладати зусиль щодо усунення таких руйнівних емоцій і профілактиці появи їх.

Нерівні нігті у дитини

Зараз стає поширеною проблема волнистости нігтів у дітей. Через що може з’явитися хвилястість на дитячих нігтики? Причини можуть бути наступні:

 • це може бути грибок, головним чином дріжджоподібних грибок кандида. Він може потрапити в організм дитини через вживання немитих фруктів і овочів;
 • у дитини може бути порушений вуглеводний обмін;
 • якщо в раціоні дитини недостатньо вітамінів а і в;
 • при наявності порізів, подряпин і ранок на шкірі навколо нігтя можливе проникнення інфекцій, які здатні пошкодити поверхню нігтики;
 • причиною можуть бути захворювання, такі як пневмонія, грип, холецистит;
 • екзема на руках.

Нігті дитини відрізняються від нігтів дорослої людини, значить, необхідно враховувати це. У дитини пластини набагато тонше і більш гнучкі, їх дуже легко пошкодити. Також дуже чутливою у них є кутикула, це причина високої ймовірності травматизму, особливо якщо врахувати бажання дитини все спробувати зробити своїми ручками. Значить, обрізання нігтів у дитини потрібно проводити вкрай обережно. Багато діток обгризають нігті і задирки, травмуючи їх.

Необхідно протирати нігті і кутикулу дитини дезінфікуючими препаратами.

Сьогодні модно покривати нігтики гель-лаком або ж виробляти нарощування акрилом або гелем, але потрібно пам’ятати, що вплив хімічних складових цих матеріалів на ніготь несприятливо. Це також може давати поштовх таку проблему, як хвилясті нігті. Тому необхідно давати відпочинок нігтьової пластини.

Фахівці рекомендують кожні півроку – рік проводити комплекс відновлювальних процедур і якийсь період залишати нігті без покриття. Більш конкретні рекомендації щодо термінів може дати фахівець виходячи з індивідуальних особливостей організму.Пам’ятайте – у всьому важлива міра.

Проблеми з нігтями у дитини | Медична консультація

Якщо у дитини змінився колір нігтів, відбувається потовщення і відшарування нігтьових пластин – це підозріло на грибкове ураження нігтів. Щоб лікування було ефективним, необхідно точно встановити, яка саме різновид грибка викликала цю проблему

УВАГА! Перед тим як поставити запитання, рекомендуємо Вам ознайомитися зі змістом розділу «Часті питання».Велика ймовірність, що там Ви знайдете відповідь на своє питання прямо зараз, не витрачаючи час на очікування відповіді від лікаря-консультанта.

Остання консультація

20 червня 2019 року

Запитує Марина:

Доброго дня! У дитини на нігтях багато дрібних маленьких дірочок, що це може бути?

22 липня 2019 року

Відповідає Бут Анна Анатоліївна:

Добрий день, причин може бути безліч, від грібкадо авітамінозу.Необхідно йти до лікаря іподробно розбиратися.

11 жовтня 2007 року

Запитує Саша:

У немовляти (11 днів) на пальчику запалився задирок і почав гноїтися, почервоніла фаланга. Видавили нагноєння, закапали перекисом і замазали зеленкою.Що можна і потрібно зробити? І наскільки це серйозно?

12 жовтня 2007 року

Відповідає Марков Ігор Семенович:

Нічого – просто почекати, поки все заживе. Це прояв зараження дитини золотистим стафілококом.Якщо що-небудь подібне повториться, необхідно буде провести бакпосева (зів, ніс, кал, сеча) і імунізувати дитину стафілококовим анатоксином (підшкірні уколи за певною схемою).

09 квітня 2012 року

Запитує Ярослава:

У дитини ніготь став відходити від шкіри.Як з’ясувати, що це не грибок, а якісь інші проблеми з нігтями у дітей ?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org»:

Добрий день, Ярослава! Мікози (грибкові захворювання) нігтів у дітей можуть проявлятися різними ознаками.Серед них лущення, почервоніння і свербіж прилеглих шкірних покривів, а також зміна кольору і структури (нігтьова пластина починає розшаровуватися, кришитися і т.п.) нігтів. Проте – це лише найбільш загальні і часті симптоми, за якими можна запідозрити наявність онихомикоза (загальна назва грибкових інфекцій нігтів). Більш того, причинами подібного захворювання можуть бути різні види мікроскопічних грибів, що викликають відповідні патології – рубромікоз, епідермофітії, фавус, мікроспорії і т.д. Тому самостійно займатися діагностикою подібної проблеми нігтів у дитини не представляється можливим. Звернення на прийом до фахівця – дитячого дерматолога – значно полегшить це завдання і прискорить не тільки виявлення справжньої причини, але і призначення оптимального комплексу лікувальних заходів. Діагностика в таких випадках, як правило, включає не тільки зовнішній огляд, а й додаткові параклінічні дослідження: клінічні аналізи крові, сечі, а також безпосередній аналіз (зішкріб) нігтьових пластин на предмет верифікації та ідентифікації спор грибів.Крім цього при підозрі на мікотіческой ураження нігтів у дітей вкрай бажано вивчити стан імунної системи дитини (аналіз розгорнутої імунограми). Будьте здорові!

09 квітня 2012 року

Запитує Галина:

Доньці 14 років, вона сама доглядає за своїми нігтями, а зараз у неї з’явився врослий ніготь, що робити, якщо врослі нігті у дітей в підлітковому віці?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org »:

Добрий день, Галина! Врослий ніготь може бути одним з результатів догляду за нігтями у дітей будь-якого віку. Основні правила манікюру полягають у тому, щоб зрізати нігті на руках по колу ( «півмісяцем»), педикюру – стригти нігті на ногах рекомендується рівно. Однак причина розвитку такого стану може бути не єдиною. Серед таких розглядаються вітамінно-мінеральна недостатність, інфекційні фактори (зокрема, грибкові інфекції), носіння незручного взуття, травматичні ушкодження та ін.У подібній ситуації необхідна консультація дитячого дерматолога і хірурга. У кожному разі терапевтична тактика індивідуальна, на початкових стадіях може бути рекомендовано консервативне лікування. Однак найбільш радикальної і ефективним заходом вважається хірургічний метод. Маніпуляція проводиться під місцевою анестезією, в подальшому з метою профілактики запального процесу рекомендується курс антибіотикотерапії, а також щадний режим (спокій на певний часовий інтервал). У рішенні подібних проблем з нігтями у дітей молодшого віку кращий стаціонарний режим на час післяопераційного відновного періоду (до 5 днів).Однак в більш старшому віці можливий і амбулаторний варіант лікування за наявності відповідних умов для післяопераційної реабілітації дитини. Бережіть здоров’я!

09 квітня 2012 року

Запитує Дарина:

Як правильно обрізати нігті у дітей на руках і на ногах?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org »:

Добрий день, Дарина! Стригти нігті у маленьких дітей – процедура не тільки косметична, але і вкрай необхідна в цілях безпеки самого ж дитини. У новонародженого малюка нігтьові пластини досить м’які. Необхідно стежити за довжиною нігтів дитини – вони не повинні бути довші за кінчики пальців (в такому випадку дитина може подряпати себе). Тому періодичність манікюру і педикюру повинна бути, безумовно, індивідуальної, але в середньому – не рідше, ніж 1 раз в 5 днів.Для цієї процедури застосовують спеціальні дитячі манікюрні ножиці із закругленими кінцями або щипчики (попередньо рекомендується обробити їх краю спиртом). Краще, якщо така маніпуляція буде проводитися після купання малюка (нігті у дітей стають більш м’якими і сама процедура проходить в спокійній атмосфері). У будь-якому випадку, варто орієнтуватися на індивідуальні особливості малюка і враховувати ситуації, в яких він найбільш спокійний і умиротворений (наприклад, після годування). Стригти нігті у дітей в будь-якому віці слід, керуючись основними простими правилами: на руках нігті рекомендують остригати по колу ( «півмісяцем»), на ногах – тільки рівно (для профілактики формування «врослого» нігтів в майбутньому).Більш того, не варто занадто коротко стригти нігті у дітей, щоб уникнути появи задирок. Будьте здорові!

09 квітня 2012 року

Запитує Олена:

Дитині 4 роки, помітила, що у нього перестали рости нігті.Що робити, щоб нігті у дитини нормально розвивалися?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org»:

Добрий день, Олена! Вважається, що стан нігтів у дітей відображає загальний профіль функціонування організму.З іншого боку, нігті, як і волосся – похідні елементи шкіри, – гостро реагують не тільки на загальний стан організму, але і схильні до специфічним захворюванням як обмінного, так і інфекційного характеру. Останнє може бути пов’язано з наявністю у малюка микоза – грибкової інфекції (оніхомікоз). В цілому, з огляду на те, що першорядними факторами нормального росту і розвитку організму (і не тільки у дітей) є повноцінне харчування, сон і достатня рухова активність, то доцільно звернути увагу в першу чергу саме на ці моменти.Так, недостатньо збалансоване харчування може послужити основною причиною порушення трофіки тканин, а це в свою чергу відбивається на структурі і зовнішньому вигляді нігтів у дитини. В окремих випадках причинами таких явищ може служити недостатність або дисбаланс вітамінів і мінералів в організмі (наприклад, дефіцит кальциферолів – вітаміну D). Тому для з’ясування справжньої причини порушення росту нігтів у дитини слід якомога швидше пройти огляд педіатра (для уточнення загального стану дитини), а також дитячого дерматолога з метою виключити прояви мікозу нігтьових пластин.Будьте здорові!

07 квітня 2015 року

Запитує Олена:

Здрастуйте, у дитини грибкове ураження всіх нігтів ніг (робили зішкріб з нігтьових пластин), лікуємо 5 місяців: 3 місяці – “екзодерілом”, почався свербіж пальчиків перевели нас на: “мікосептін” вранці, а ввечері содові ванночки і по краплі йоду на нігтик .Але стало ще гірше почала лущитися шкіра на пальцях і деформувалися нігтики. Я Вас благаю, підкажіть будь ласка, що це може бути і чим лікувати ?!

29 квітня 2015 року

Відповідає Гударенко Віра Юріївна:

Здрастуйте, Олено! З Ваших слів у Вашої дитини підтверджене лабораторно грибкове ураження нігтів пальчиків стоп.Причиною цього захворювання у дитини може бути в першу чергу зниження імунітету, можливо є інші захворювання організму. Ви спостерігаєтеся у педіатра? Не дотримання правил особистої гігієни (шкарпетки менятются кожен день, зручна індивідуальна взуття, яка не викликає підвищену пітливість). Зазвичай, призначений Вашій дитині лікування дає позитивні результати в перебігу 2-3 місяців. Ви описуєте, що шкіра пальчиків лущитися і нігтики деформуються – це може бути алергічна реакція на лікувальні заходи і зараз вже потрібно лікувати дерматит протизапальними препаратами.Ви повторно проводили мікроскопічне дослідження нігтів на наявність гриба для оцінки ступеня вилікування? (Критерієм вилікування хворих оніхомікозів служить зникнення клінічних проявів, повне відростання нігтів і 3-кратні негативні аналізи на гриби, проведені після закінчення лікування, потім через 2 і ще через 2 місяці. Диспансерне спостереження за хворими з оніхомікозів рекомендується проводити раз в 3 місяці протягом року). Зверніться повторно на очний прийом до дерматолога і бажано обстежити дитину у педіатра.

09 квітня 2012 року

Запитує Лариса:

У дитини 10 років деякі нігті стали потовщуватись. Що з цим робити – як відновити нормальний стан нігтів у дитини?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org »:

Привіт, Лариса! Нігті як у дорослих, так і у дітей є похідними елементами шкіри. Тому зовнішній вигляд нігтів (а також волосся і шкіри в цілому) відображає, перш за все, загальний стан організму. Проте, існують досить специфічні ознаки, за якими можна припустити розвивається специфічне ураження нігтьових пластин – зокрема, оніхомікози (грибкові інфекції нігтів).До ознак уражень саме такого характеру можуть бути віднесені зміни кольору нігтів, поява білих, жовтих плям, витончення / потовщеннянігтів, розшарування, руйнування їх структури і т. Д. Однак точно встановити причину зміни стану нігтів у дитини зможе тільки фахівець. Тому не варто відкладати звернення до дитячого дерматолога. З іншого боку, вкрай необхідна оцінка загального статусу дитини – вкрай бажаним огляд педіатром, а також за показаннями ендокринологом, неврологом, кардіоревматологом, гастроентерологом.Стан дитини має бути оцінений комплексно. Тільки такий підхід до вирішення питання дозволить виявити справжню причину – інфекційне грибкове ураження нігтів у дитини або системні захворювання в організмі, що послужили першоосновою глибоких обмінних порушень в організмі. Бережіть здоров’я!

09 квітня 2012 року

Запитує Ніна:

Дитині 2 роки, раптом ніготь на одному пальці став нерівний.У чому причина змін нігтів у дітей дошкільнят?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org»:

Добрий день, Ніна! Основні фактори, що сприяють появі змін нігтів у дітей, можна умовно розділити на неспецифічні і специфічні.До неспецифічним причин можна віднести все обмінно-трофічні порушення в організмі, які опосередковано призводять до змін зовнішнього вигляду і стану нігтьових пластин. Однак дія системних факторів (зокрема трофічні порушення – порушення харчування в цілому), як правило, відбивається на стані в цілому шкіри і її похідних (нігті, волосся). До специфічних поразок нігтів у дітей можна віднести, зокрема, мікотіческую інфекцію – грибкові захворювання нігтів. Але для виключення / підтвердження тих чи інших порушень варто звернутися на прийом до дитячого дерматолога, а також педіатра.Це обумовлено тим, що постановка вірного діагнозу вимагає комплексної оцінки розвитку дитини та її стану на поточний момент, а також аналіз попередніх захворювань / особливостей харчування і т.д. Крім того, необхідно проведення лабораторних досліджень (клінічні аналізи крові, сечі, вкрай бажано – оцінка імунного статусу організму, і, безумовно, аналіз матеріалу нігтьової пошкодженої пластини, а також інші при необхідності). Будьте здорові!

09 квітня 2012 року

Запитує Марина:

Що може бути причиною появи білих смуг на нігтях у дітей?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org »:

Добрий день, Марина! Викликати появу білих плям і смуг на нігтях у дітей можуть різні фактори. Однак, як правило, причина подібних симптомів криється в порушеннях роботи внутрішніх органів, в результаті чого розвиваються макро- мікроелементні і вітамінні дисбаланси (тобто не тільки недостатність тих чи інших компонентів, але і загальне порушення їх співвідношень). З огляду ж на те, що в організмі все взаємопов’язано з усім, то причини «поломок» можуть бути самими різними: від порушень нейроендокринної та імунної регуляції і травлення (відповідно причинами можуть бути захворювання ендокринної, нервової систем, шлунково-кишкового тракту) до серцево-судинних захворювань, а також анемій і дерматологічних порушень.В цілому, подібні проблеми з нігтями у дітей можуть виникати також при микротравматизации нігтьових пластин, а безпосередньою причиною зовнішніх проявів (білі смужки, плями і т.д.) вважаються скупчення мікропухирців повітря між шарами нігтьової пластини. Тому варто звернути увагу на загальний стан організму дитини. З цією метою будуть корисні консультації не тільки дитячого дерматолога, а й педіатра або сімейного лікаря. Будьте здорові!

07 серпня 2011 року

Запитує Вікторія:

Добрий день.У моєї дочки, 14 років, з’явилися спочатку почервоніння нігтьових валиків на руках. на наступний день сверблячі пухирці на нігтьових валиках і в міжпальцевих проміжках і червоні сухі плями на обличчі. свербіж посилюється вранці. До нормального доктора долеко, ми на отдихе.Что це може бути?

12 серпня 2011 року

Відповідає Величко Світлана Соломонівна:

Привіт, Вікторія.
Досить складно, не бачачи висипань на власні очі однозначно сказати-що це таке. Судячи за симптоматикою в області шкіри нігтьових валиків, можливий починається процес -паранохія (захворювання м’яких тканин нігтьового валика.) По клінічній картині паранохія. характеризується почервонінням, набряком, часто інфільтрацією і хворобливістю нігтьових валиків. Може бути вражений один або кілька пальців.

Так само така симптоматика може свідчити про можливе прояві алергічного дерматиту, дисгидроза шкіри, екзематизації.Звичайно потрібно бачити процес, що-б від диференціювати і дати коректне лікування.

Що стосується особи, то можливий алергічний (контактний дерматит) дерматит, і згадайте, не підсилюється свербіж після умиванія.Хочу звернути вашу увагу на те, що ви на відпочинку, і можливий той факт, що стався місцевий контакт з водою з якої раніше шкіра не контактувала. Так само зверніть увагу на засоби по догляду за обличчям, наприклад нерідко нові або навпаки прострочені, так само можуть стати причиною плям на обличчі.
Ще раз повторюю, потрібно бачити висипання, що-б дати остаточну відповідь.

Всього доброго.

09 квітня 2012 року

Запитує Катерина:

Дитині 6 років, почали розшаровуватися нігті у дитини , на що слід звернути увагу?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org »:

Добрий день, Катерина! Описані прояви (шаруються нігті у дітей) можуть бути пов’язані з різними порушеннями фізіологічної роботи внутрішніх органів, але також не можна виключити можливість інфекційного фактора – грибкові інфекції нігтьових пластин. До загальних причин, що викликають подібну симптоматику, відносять як функціональні (тобто оборотні), так і органічні (мають уже сформувався осередок) зміни: хвороби системи травлення, нервової, ендокринної та імунної систем, серцево-судинні порушення і захворювання системи крові (частіше всього – анемії), загальні інфекційні захворювання, а також прояви дерматологічних хвороб – грибкові інфекції, псоріаз, екзема та інші.В цілому, шаруються нігті у дітей вважаються ознакою глибоких обмінних порушень на рівні організму. Виходячи з цього широкого переліку можливих причин розшарування нігтьових пластин у дітей, єдино правильним рішенням буде негайне звернення на консультацію до педіатра / сімейного лікаря загальної практики, а також дитячого дерматолога. Бережіть здоров’я!

22 лютого 2013 року

Запитує павлова ольга:

добрий день.у доньці на одній ніжці на 2 і 3 пальчиках змінилася форма нігтя. стала увігнута, рівень гемоглобіну 118 г / л, залізо 21,20, ОЖСС 43,57, віт д п’ємо з народження. Зараз приймаємо піковою, взуття зручне, з чим це може бути пов’язано. дуже турбуємося з татом. Спасибі, Ще ніжки стали х-образні, невролог сказав. що плоскостопість можливо, пов’язано це між собою

11 березня 2013 року

Відповідає Литовченко Віктор Іванович:


Процеси дистрофії нігтів можуть стосуватися їх товщини, ширини, форми, консистенції, від чого виникають нігті плоскі, крилоподібні, увігнуті (ложкоподібні).Вони бувають вроджені (частіше) (іноді можуть бути пов’язані з порушеннями ендокринної системи), або набутими наслідками деяких дерматозів, що викликали пошкодження матриці нігтя.

Дійсно увігнуті нігті можуть говорити про нестачу в раціоні заліза, а також цинку. Через це вони часто стають ламкими і блідими.

Перед призначенням лікування слід ретельно обстежити дитину, звертаючи увагу на стан нервової та ендокринної системи, на можливість травмування нігтів.Лікування призначають залежно від основного захворювання (якщо таке має місце). У всіх випадках показані вітаміни, препарати, що містять кальцій, залізо, цинк. Коли йдеться про вроджені аномалії нігтів то лікування недостатньо ефективно і для поліпшення зовнішнього вигляду нігтів доцільно постійно використовувати пом’якшувальні креми, а в більш старшому віці корекція нігтьових пластинок.

10 квітня 2012 року

Запитує Анастасія:

Що робити якщо у дитини 1 року врослий ніготь, як вирішувати такі проблеми з нігтями у дітей молодшого віку?

10 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org »:

Добрий день, Анастасія! Проблема врослих нігтів у дітей раннього віку може бути пов’язана з вродженими особливостями будови нігтьових пластин, при яких спостерігається їх вростання в шкірний валик. Необхідна консультація дитячого хірурга, дитячого дерматолога (для виключення місцевих інфекційних (грибкових) уражень). Терапевтична тактика в кожному випадку визначається індивідуально, і на початкових стадіях може бути рекомендовано консервативне лікування.Хірургічний метод розглядається як найбільш радикальний і, в той же час, ефективний. У такому випадку процедура проводиться з обов’язковою загальною анестезією (дітям до 5 років). Реабілітаційний ранній відновний період триває до 5 днів, під час якого рекомендується антибактеріальний курс для профілактики запального процесу, а також режим спокою. У будь-якому випадку, при наявності врослого нігтя у дитини спочатку необхідна консультація дитячого хірурга і дерматолога, для того щоб визначитися з оптимально необхідної тактикою лікування.Будьте здорові!

09 квітня 2012 року

Запитує Єлизавета:

Дитина гризе нігті, як відучити його від цієї звички, щоб нігті у дитини нормально росли?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org »:

Привіт, Єлизавета! Причин, за якими нігті у дітей піддаються таким «випробувань» (дитина гризе нігті), може бути кілька. Однією з них може бути психологічний стан малюка. Такі поведінкові реакції найбільш часто розглядаються як прояв невротизації, а саме – свідчать про недозволеному внутрішньому конфлікті, спробі контролювати спонтанні прояви можливої ​​агресивності.В цілому ж, для того, щоб позбавити малюка від цієї звички (яка до того ж може сприяти зараженню різними інфекціями), необхідно, перш за все, з’ясувати основну причину її появи. З цією метою вкрай бажано звернутися за консультацією до педіатра і дитячого психоневролога і, ймовірно, психолога. Огляд дитячим дерматологом також необхідний для виключення дерматологічних факторів (хвороби нігтів у дітей), за якими дитина може постійно травмувати нігтьові пластини. Виявлення основної причини допоможе визначитися з оптимальною лікувально-реабілітаційної тактикою.Бережіть здоров’я!

09 квітня 2012 року

Запитує Ольга:

У дитини нігті на ногах з самого народження кришаться і загинаються всередину. Що може бути в такому випадку з нігтями у дітей?

09 квітня 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org »:

Добрий день, Ольга! Нігті у дітей, а також волосся і шкірні покриви в цілому є відображенням загального стану організму. Тому часто зовнішній вигляд, структура нігтів відображають наявність обмінно-трофічних порушень в організмі. У свою чергу, їх первинними причинами можуть бути різні захворювання травної, нервової, ендокринної, серцево-судинної систем та ін. Однак характер порушень може мати також інфекційну природу (наприклад, мікози – грибкові інфекції).Самостійна діагностика причин в будь-якому випадку неможлива, тому слід звернутися за консультацією до педіатра, а також дитячого дерматолога. Крім клінічного огляду та аналізу загального розвитку дитини вкрай необхідно мікроскопічне дослідження матеріалу нігтьових пластин на предмет наявності грибкової інфекції. При підтвердженні неінфекційного характеру ураження нігтів у дитини (т.зв. ониходистрофии) лікувальна тактика буде спрямована на усунення основної причини такого стану. Бережіть здоров’я!

Точки на нігтях у дитини причини.Ямки і вм’ятини на нігтях рук: причини появи і лікування

Давним-давно, ще з часів Гіппократа, вчені з’ясували, що зовнішній вигляд нігтів безпосередньо залежить від внутрішнього здоров’я людини. У наш час лікар-дерматолог легко може діагностувати підозри на ту чи іншу хворобу. Для цього достатньо всього лише поглянути на ваші нігті.

Перед операцією є обов’язкова вимога – зняти лак з нігтів. Лікарі спостерігають за зміною їх відтінку, що показує рівень кисню в крові.

Самодиагностика нігтів

Почати діагностику потрібно з лунок.

На сході вважають, що якщо у людини на великому пальці відсутня лунка, це вказує на проблеми з психікою.

Ніготь на вказівному пальці означає здоров’я товстого кишечника. Його зміни говорять про захворювання в гінекологічній сфері.

Якщо лунка на середньому пальці відсутня, це означає, що у людини можуть бути проблеми з системою кровопостачання. При пошкодженнях гіпофіза або неврозах серця лунки можуть зникати.Якщо дотримуєтеся здоровий спосіб життя, все лунки повернуться на свої місця, показуючи, що ваше здоров’я в ідеальному стані.

Ніготь безіменного пальця свідчить про проблеми в ендокринній системі.

Цікава особливість – лунка на мізинці з віком у деяких людей пропадає. Сам ніготь на мізинці показує, в якому стані знаходиться серце і тонкий кишечник. Через роки може забиватися шлаками, і тоді лунка просто зникне.

Якщо на нігтях є невеликі ямки

, у дерматолога можуть виникнути підозри на псоріаз (але це буває нечасто – лише у 10% можна побачити).А ось дрібні дірочки і пори на нігтях

свідчать про патологіях селезінки. вигнути нігтів

вказує на кисневе голодування, стан легких, а також хвороби серця. В цьому випадку відвідування лікаря та обстеження обов’язково. Одна з ознак вовчака – нерівні червоні лінії в основі нігтя. Меланому відображають темні лінії.

Нігті у здорової людини часто рожевого кольору. Будь-які відхилення від норми є приводом перевіритися у лікаря і переконатися, що зі здоров’ям все гаразд. Якщо нігті жовті і шаруються

– можливо, що у вас проблеми з легенями. Білий колір

говорить про неполадки з печінкою, червоний – з серцем. Біло-рожеві нігті

означають ймовірні проблеми з нирками, а жовтувато-сині можуть вказувати на діабет.

Якщо нігті блищать

, ніби їх покрили прозорим лаком – варто перевіритися на наявність гепатиту. Нігті блакитного відтінку можуть вказувати на брак кисню.Це веде за собою величезну ланцюжок захворювань, аж до того, що в легенях може виявитися рідина.

Білі точки на нігтях

свідчать про те, що вашому організму не вистачає потрібних вітамінів. Іноді блідий колір і крихкість нігтьової пластини є ознакою анемії, що означає брак заліза, а також можуть повідомляти про проблеми з обміном цукрів в організмі або вживанні великої кількості алкоголю.

Нігті надмірно червоні?

Це може говорити про надлишок червоних кров’яних тілець у вашій крові.А ось блідість нігтів, навпаки, свідчить про анемію і порушення в кров’яної системи.

Якщо ваші нігті ростуть погано

або не ростуть зовсім, обов’язково відвідайте ендокринолога – це можуть бути симптоми проблем з щитовидною залозою.

Звичка гризти нігті

говорить про розладах нервової системи, постійних переживаннях і гастриті.

Ознакою бактеріального ендокардиту є смужки, які трохи нагадують скалки

(насправді це невеликі крововиливи).Подібні смужки також можуть проявитися через трихінельозу.

Якщо нігті у вас ламкі і крихкі

, це може бути причиною нестачі мінеральних речовин, гіповітамінозу і вказувати на ваше стресовий стан. Організм сигналізує вам про те, що пора зайнятися собою, відпочити, взяти відпустку і пропити курс полівітамінних препаратів.

Нігтьова пластина у здорових людей завжди рівна, а ось її ребристість

може говорити про великому колі захворювань, наприклад, про порушення серцево-судинної або дихальної систем.Також це може бути ознакою анемії або означати проблеми з щитовидною залозою.

Якщо ви на 100% впевнені, що нічого з перерахованих вище захворювань у вас немає, але нігті все ж залишаються ребристими, значить, їм не вистачає кератину (матеріалу, з якого складаються нігтьові пластини). Також це може свідчити про нестачу вітаміну В або вологи і масел.

Здорові нігті

Ваші нігті будуть в хорошому стані, якщо ви будете менше піддавати їх обробці косметичними засобами або прямого контакту з побутовою хімією.Рідина для миття посуду, пральні порошки та інша хімія псують нігті і шкіру рук.

Стежити за станом своїх нігтів також важливо, як і збалансовано харчуватися, вести здоровий спосіб життя. Якщо у вас все-таки з’явилися причини для занепокоєння, не варто затягувати з візитом до лікаря. Не упускайте найменшої зміни в стані нігтьових пластин, щоб це не переросло в серйозні проблеми зі здоров’ям.

Постановка діагнозу по вм’ятин, дірочок і іншим нерівностях відбувалося з великою точністю ще з давніх часів.При цьому попереджувальні знаки (наприклад – ямки) на нігтях з’являються задовго до зміни самопочуття і прояви первинних симптомів хвороби, ці знання допоможуть нам у вирішенні питання про визначення причин нерівностей нігтьових пластин.

Чому з’являються ямки і дірочки на нігтях, про що вони говорять

При знаходженні людського організму в збалансованому, здоровому стані, його нігті повинні бути рожевого кольору, блискучі і тверді. Харчування, навколишнє середовище, косметичний догляд, фізичні, хімічні і механічні навантаження – важливі фактори, що позначаються на появі таких неприємностей, як ямки на нігтях.Прояв будь-яких розладів здоров’я – така ж причина зміни зовнішнього вигляду нігтів, як і зміна будь-якого з перерахованих вище елементів в несприятливу сторону.

Поперечні вм’ятини

З’явилися поперечні вм’ятини на нігті великого пальця з великою ймовірністю свідчать про наявність проблем з дихальним, тобто бронхолегеневої апаратом.

Дірочки

У випадках же, коли на нігтях з’являються точки у вигляді дірочок, людина задається питанням: що це може бути? Дуже часто наявність дрібних дірочок і пір свідчить про патологію селезінки.

Ямки

Однак існує ще й поняття « симптом наперстка
», при якому на нігті проявляються вм’ятини невеликого розміру – точкова« істиканность ». Ямки можуть бути розташовані по одній безладно або ж у великій кількості «стрункими» поздовжніми рядами. Проявилася ямочка можлива, як при псоріазі або дерматозах, так і при системних захворюваннях, таких, наприклад, як гніздова алопеція (основний симптом – поява лисин на голові).

Вм’ятини на нігтях і їх причини (в залежності від форми).

Подібні серйозні причини розглянемо докладніше нижче.

грибкова інфекція

Інфікування грибками може відбуватися в місцях громадського користування – саунах, басейнах, лазнях. При цьому і шльопанці не завжди рятують від інфікування. Для постановки діагнозу лікарем – дерматологом береться зішкріб з нігтьової пластини. Вид грибка, який викликав інфекцію, визначають в лабораторії.

Найчастіше така проблема проявляється на нігтях ніг. Зовні виглядає далеко не естетично, але болю при такому інфікуванні бувають рідко.Поразка грибком можливо і на руках.

Нестача вітамінів

З’явилися ямочки на нігтях рук або ніг? Можлива причина – авітаміноз!

При авітамінозі ямки найчастіше з’являються на нігтях рук. Однак крім такого симптому може спостерігатися ламкість волосся або їх підвищене випадання. Ніготь може «розповісти», якого мікроелемента не вистачає в організмі. Якщо вм’ятина виглядає як поперечна канавка і їх кілька на пластині, це свідчить про нестачу в організмі заліза.

Травми, вплив хімії

.