Ногти

Скалка під нігтем: перша допомога та ефективні методи

ᐉ Як безболісно витягти скалку з-під нігтя. Як з під нігтя витягнути скалку: корисні поради ➡ klass511.ru

Дістаємо скалку під нігтем в домашніх умовах

Автор статті: Сергій Ільіченко

Далеко не завжди, виконуючи ту чи іншу роботу, ми досить захищаємо себе.

Запобіжні заходи, які необхідно застосовувати, здаються нам непотрібними або протиприродними. Навряд чи хтось одягає рукавички, коли готує їжу на обробній дошці.

А адже саме в побуті ми найчастіше маємо можливість отримати скалку , іноді не відразу навіть і помітивши її.

Заноза – хворобливе явище , особливо неприємно, коли вона опиняється під нігтем, в тому місці, звідки дістати її особливо важко.

Іноді ми виявляємо скалку не відразу, а тільки тоді, коли вже починається нагноєння, оскільки чужорідне тіло, що потрапило під ніготь найчастіше несе в собі інфекцію. Залишати без уваги скалку неможливо: вона викликає хворобливі відчуття, може привести до серйозних наслідків (набряків в місці попадання, нагноєння, панарицію, заражень, підвищення температури).

Заноза необхідно видаляти, не забуваючи про ретельну дезінфекції ураженого місця.

Якими бувають занози?

Існує думка, що замети можна отримати тільки від дерев’яних предметів з погано обробленою поверхнею. Це далеко не так. Незважаючи на те, що занози, отримані від дерев’яних предметів, є найпоширенішими, потрібно бути обережними і при роботі зі склом, металевою стружкою, рослинами з шипами (особливо кактусами).

Заноза від дерев’яних предметів

Працюючи з садово-городнім інвентарем необхідно захистити руки рукавичками, оскільки далеко не завжди живці інструментів досить добре оброблені і покриті захисним шаром.

Роблячи різкі рухи, ви можете занести дерев’яний фрагмент під шкіру або під ніготь. Небезпека такої занози полягає в тому, що разом з чужорідним тілом потрапляє і бруд , що обов’язково без належної уваги призведе в загноения.

Заноза від рослин

Далеко не всі рослини нешкідливі.

Навіть доглядаючи за домашніми рослинами, слід не забувати про правила безпеки.

Колючки або шипи можуть потрапити в шкіру або під ніготь. Пам’ятайте, що деякі рослини, захищаючись в природі, не тільки виробили «зброю», а й забезпечили його отрутою.

Тому занози від рослин необхідно витягувати як можна швидше, поки отрута не почала діяти. Краще не заводити такі рослини , але якщо вже ви не встояли перед їх красою, пам’ятайте, що занози, отримані при контакті з ними, небезпечні, потрібно неодмінно звернутися до лікаря.

Заноза від скловати і скла

Не починайте роботу зі скловатою або склом, що не захистивши руки.

Небезпека скалок, отриманих при контакті з цим матеріалом, полягає в тому, що не завжди вони помітні відразу, не завжди їх можна побачити неозброєним поглядом.

Особливо це небезпечно, якщо заноза потрапляє під ніготь , оскільки помітити не завжди виходить. Про існування занози іноді дізнаються тільки після того, як біль і пульсація в місці ураження посилюється або починається нагноєння.

Витягувати занози від скловати або скла дуже важко , в цих випадках краще надати справу фахівцеві з необхідну апаратуру і інструменти.

Заноза від металевої стружки

Невірно вважати, що такі замети можна отримати тільки тоді, коли ви безпосередньо працюєте з металом.

Іноді покриття побутових поверхонь, оброблених металевим напиленням, може відшаровуватися. Протираючи або просто торкаючись, ви можете занести собі під шкіру або ніготь частина цього покриття.Зазвичай воно буває тонким і твердим, тому легко входить під ніготь, а іноді і в сам ніготь.

Чи потрібно звертатися до лікаря, якщо у вас скалка?

У більшості випадків звернення до лікаря з приводу вилучення занози з м’яких тканин не потрібно : при достатній обробці інструментів і неглибокому проникненні її можна дістати в домашніх умовах.

Добре, якщо край занози залишився видимим, не щез під нігтем . В цьому випадку можна зачепити сторонній предмет пінцетом і спробувати витягти.
Заноза під нігтем дуже болюча, оскільки нігтьова пластина закриває нервові закінчення.

Звернутися за лікарською допомогою необхідно в наступних випадках:

 • Витягти скалку самостійно не вдається, оскільки вона знаходиться глибоко, потрібне хірургічне втручання , іноді навіть видалення частини нігтьової пластини.
 • Після спроби самостійного вилучення занози частина її залишилася під нігтем.
 • Обов’язково необхідно звернутися до лікаря, якщо в ураженому місці спостерігається пульсація або видиме нагноєння і набряк.
 • Якщо скалка від рослини, про отруйні властивості якого ви знаєте або навіть підозрюєте.
 • Навіть якщо ви витягли скалку самостійно, але на місці ураження спостерігаєте зміна кольору нігтьової пластини, деформацію поверхні або інші видимі зміни, негайно зверніться до лікаря.
 • Заноза під нігтем не тільки болюча, але, без належної уваги, може стати причиною більш серйозних захворювань , тому звернення до лікаря допоможе уникнути неприємних наслідків.

Обробка занози, обробка інструментів для вилучення занози

! Важливою умовою є обробка ураженої ділянки і інструментів, які будете використовувати для видалення скалки.

 1. Перед витяганням занози обов’язково ретельно вимийте руки , особливо це важливо якщо заноза отримана під час садово-городніх робіт або ремонту, коли умови далекі від санітарних.
 2. Обробіть місце ураження . Для цього слід намазати мурашиним спиртом або розчином борної кислоти (2-х процентної), підійде і перекис водню.Якщо нічого аптечного при собі немає, можна скористатися горілкою або одеколоном.
 3. Ретельно обробіть інструменти , якими ви припускаєте витягувати скалку. Для обробки підійдуть ті ж кошти, якими ви обробили ранку. Краще протерти інструменти змоченими ватяними дисками.
 4. Після вдалого вилучення занози рекомендується повторно обробити уражене місце , оскільки чужорідний предмет, що потрапив під ніготь, приніс з собою і мікроби.Під нігтем, де обмежена надходження повітря, вони будуть розвиватися досить швидко. Інфекція може проявитися не відразу і привести до серйозних наслідків. Можна обробити місце зеленкою або йодом.

Механічна технологія добування занози

Щоб витягти скалку з-під нігтя самостійно, спробуйте виконати наступні дії:

 • Ретельно обробіть всі необхідні інструменти (голку, пінцет), вимийте руки і обробіть поверхню нігтьової пластини.
 • Якщо скалка мала, приготуйте лупу.
 • Якщо скалку видно, край стороннього тіла стирчить, підчепити його пінцетом і потягніть під тим же кутом, під яким скалка увійшла під ніготь. Намагайтеся не зволікати різкими рухами , оскільки можете зламати скалку: в такому випадку отримувати її буде набагато складніше.
 • Якщо місце проникнення занози видно погано, можна намазати ніготь слабким розчином марганцівки. На місці проникнення буде виділятися темна точка або смуга.
 • Якщо є можливість, перш ніж вийняти замети з-під нігтя распарьте палець , опустивши його в теплу воду з содою. Невелике пом’якшення нігтя допоможе «розсунути» нігтьову пластину, що дозволить скалку легше вийти з-під нігтя.
 • Після видалення скалки обробіть уражене місце. Якщо ви перебуваєте в умовах, далеких від санітарних, краще накладіть на палець пов’язку.

Витяг занози за допомогою мазей і компресів

Трапляється, що занесена під ніготь скалка не піддається механічному вилученню через глибину проникнення або своєї структури.

! Тоді можна вдатися до допомоги мазей і компресів.

Іхтіолова мазь і мазь Вишневського

Якщо підчепити глибоко сидить під нігтем скалку або занадто тонку скалку не вдається, можна використовувати мазь Вишневського або іхтіоловую мазь.

 • На ватний диск нанести мазь і накласти на місце, куди увійшла скалка. Властивістю цих мазей є здатність витягати сторонні предмети.
 • Через 3-4 години приберіть диск і огляньте місце проникнення занози.
 • Якщо вона вийшла в повному обсязі, підчепити пінцетом і витягніть її.
 • Якщо ви не можете підчепити скалку, повторити пов’язку з маззю.
 • Мазі допомагають не тільки витягнути скалку з-під нігтя, але і обробити ушкоджене місце, зупинивши поширення інфекції.

Народні засоби для вилучення занози

Щоб витягти скалку з-під нігтя можна зробити компреси:
1.До столовій ложці натертої на дрібній тертці капусти додайте чайну ложку горілки . Отриману масу покладіть в стерильний бинт і прикладіть до скалку. Через 2-3 години скалка повинна витягнутися з-під нігтя. У разі, коли скалка знаходиться глибоко, процедуру необхідно повторити кілька разів.
2. Витягнути скалку допоможе компрес з ріпчастої цибулі , який необхідно натерти до кашоподібного стану на дрібній тертці.
3. Чи допоможе витягнути скалку лист алое. Необхідно зрізати частину аркуша, відкривши його м’якоть. Докласти м’якоттю до місця ураження і прибинтувати. Тримати компрес протягом 2-3 годин . За необхідності повторити.
4. Щоб витягнути скалку, можна прикласти компрес з тертої картоплі.

віск допоможе дістати скалку

Віск і смола для видалення скалки з-під нігтя

Якщо кінчик занози трохи видно, але підчепити його неможливо, рекомендується використовувати смолу або віск .

 • Нанести розігрітий віск або смолу на ніготь і залишити до повного затвердіння.
 • Після акуратно, у напрямку входу скалки, видалити віск або смолу.
 • Заноза повинна прикріпитися до воску або смолі і вийти при видаленні їх.
 • Можна перед нанесенням воску або смоли потримати палець у ванні з милом або содою: це дозволить розм’якшити ніготь.

Ускладнення після видалення скалки з-під нігтя

Потрапила під ніготь скалка небезпечна своїми ускладненнями.

Не завжди з першого разу вдається її витягти повністю. Навіть невеликий фрагмент, надісланий під нігтем може привести до загноения.

Після видалення скалки важливо ретельно обробити місце укусу і в протягом кількох днів стежити за станом . Якщо ви відчуєте пульсацію або біль, обов’язково зверніться до лікаря , оскільки це перші симптоми можливих ускладнень.
Проникаючи під ніготь скалка приносить з собою інфекцію, яка швидко поширюється.
Якщо ви помічаєте набряклість або почервоніння, зверніться до лікаря. Іноді зволікання призводить до необхідності хірургічного втручання, аж до видалення нігтьової пластини.

Як витягти з-під нігтя скалку

Скільки ж неприємностей може доставити одна крихітна скалка! А один з найнеприємніших варіантів – коли вона потрапила під ніготь. Це може викликати не тільки сильний біль, але і серйозне запалення. Саме тому потрібно знати, як правильно її витягти з нігтьового ложа будинку без лікаря, не завдаючи собі шкоди.

Як виявити скалку?

Якщо чужорідне тіло відразу пройшло повз увагу, то може пройти кілька годин, поки в тканинах почнуться патологічні процеси і ви відчуєте біль або помітите запалення. Але краще до цього не доводити і відразу виявити що починається проблему.

Симптоми занози

 • Чужорідний предмет під нігтьової платівкою , як правило, довгастої форми
 • Хворобливі відчуття під нігтем
 • Пульсація і посмикування під нігтьової пластиною
 • Зміна температури нігтя (гаряче, ніж інші)

Ці симптоми допоможуть вам розпізнати скалку, коли візуально її не видно, наприклад, з причин лаку на нігтях або нарощеного манікюру.Коли проблема виникла, не можна запускати процес, тому доведеться вжити заходів для того, щоб заноза стала видною: як мінімум, стерти лак, інакше її буде важко витягти.

Розглядати невидиму скалку допоможе ліхтарик від телефону: його потрібно включити і прикласти до пальця зі зворотного боку.

Подивіться, як це робиться:

Важливість своєчасного вилучення занози

Чому важливо витягти скалку якомога швидше? Справа в тому, що в шматочку матеріалу, що потрапив під ніготь (метал, дерево, шматочок фарби або інше), напевно містилося багато бактерій.В результаті цього в місці проникнення навіть найдрібнішої занози виникне запалення , а в деяких випадках може трапитися зараження крові.

Якщо ви відчуваєте, що біль посилюється, якщо з’являється оніміння або розростається запалення, палець починає розпухати, – чужорідний предмет потрібно терміново витягувати.

Особливо небезпечний симптом – якщо ви помічаєте починається нагноєння, разом з чим піднімається загальна температура тіла.

Чим загрожує ігнорування занози

Якщо скалка, яка все ще перебуває під нігтем і завдає неприємностей, залишиться не витягуванні кілька днів, ситуація може обернутися непоправними наслідками :

Гангрена пальця ноги

 • Втрата нігтя без надії на його відновлення
 • Зараження крові
 • Змертвіння м’яких тканин
 • Розвиток правця
 • У наслідок виникнення гангрени – ампутація пальця або руки / ноги
 • За несприятливих обставин можливий смертельний результат

Тому вилучення занози потрібно приділити належну увагу, обов’язково дотримуючись правил антисептики.

Процедура вилучення занози з-під нігтя

Підготовчий етап

Щоб дістати скалку з-під нігтя, особливо в домашніх умовах, потрібно користуватися стерильними інструментами. Важливо не відламати скалку, не примусити її встромити в шкіру ще глибше.

Приготуйте необхідні засоби та інструменти :

 1. дезінфікуючий засіб (якщо воно недоступне, то знадобиться вогонь),
 2. вату або бинт,
 3. пінцет або манікюрні щипчики, голку (швейну або медичну) або манікюрні ножиці з дуже тонкими і гострими кінцями,
 4. пластир,
 5. збільшувальне скло.

На всякий випадок, майте під рукою нашатирний спирт.

Підготовка до вилучення занози

Перше, що необхідно зробити – продезінфікувати інструменти будь-яким антисептиком, або обробити вогнем, прокалив їх. Ретельно вимийте руки . Зріжте ніготь , під який потрапила скалка. Стрижіть так, щоб не зрізати скалку, можливо, вийде звільнити її стирчить край. Потерпілий палець декілька хвилин потримайте в дезинфицирующем засобі .

Спосіб видалення скалки

Якщо до того часу, як ви зважилися витягти сторонній предмет, біль у пальці вже досягла значної сили, то скористайтеся кремом або спреєм з ефектом знеболення . Врахуйте, що, завдавши анестетик, потрібно почекати кілька хвилин, поки він подіє. Забезпечте собі хорошу видимість, включите яскраве світло. Потім приступайте до дій :

 1. Распарьте палець в гарячій воді з содою або господарським милом.
 2. Підчепите край занози пінцетом ; якщо це вдається, швидше за все, ви зможете отримати скалку без проблем.
 3. У випадку, якщо край занози захований далеко від зрізу нігтя, доведеться діяти за допомогою голки: заведіть голку ближче до скалку , підчепити її , немов гачком, притискаючи до нігтя знизу, і підтягніть до виходу .

Складні випадки

Заноза сидить дуже глибоко

У випадку, якщо зазначені вище дії не увінчалися успіхом або скалка настільки маленька, що її не можна розглядати, тому що вона встромилася в шкіру глибоко, то скористайтеся одним з нижчеперелічених способів:

Заноза глибоко під нігтем

 • Аптечна іхтіоловая мазь може допомогти дістати скалку, якщо обернути нею палець на пару годин.
 • Мазь Вишневського ефективно допоможе «витягнути» застрягла скалку. Крім того, вона дезінфікує і усуває почався гнійний процес. Зробіть компрес з мазі Вишневського на ніч.
 • Тепле рослинне масло допоможе скалку «виринути» з пальця. Для цього, потримайте палець в підігрітому маслі близько 10 хвилин.

Ще кілька способів вилучення глибокої занози представлені в цьому відео:

Заноза у дитини

Якщо ваш малюк боїться голки або інших інструментів, ви можете спробувати відвернути його увагу і швидким, упевненим дією дістати скалку.

Або після розпарювання витріть акуратно пальчик малюка від вологи і вдамося до застосування пластиру . Приклейте його до скалку, потім зніміть акуратно. Край занози приклеїться до пластиру і буде витягнуто.

Швидко і без голки можуть допомогти очисні маски-плівки або віск для депіляції, нанесені на проблемне місце, а потім зняті після застигання.

Як витягти скалку максимально безболісно

Єдиний спосіб витягти скалку зовсім без болю – це скористатися шкірними знеболюючими препаратами .Серед них Ліракаін , який зроблений на основі гелю і легко проникне під ніготь.

Гель Сустаін , який розроблений для знеболювання при нанесенні тату, може допомогти і при видаленні занози. Ще один потужний засіб – супертріо – спеціальний засіб для знеболювання неприємних косметичних процедур. Є безліч інших засобів, які доступні в аптечній мережі.

Народні методи вилучення занози

Один зі старих рецептів бабусь – це цибульна примочка.Необхідно зробити кашку з цибулі і прикласти до місця проникнення занози. Можна обмотати бинтом, оскільки буде потрібно протримати пов’язку досить довго. Кожні три години перевіряйте, чи не вийшла скалка, змінюючи цибульну кашку на свіжу.

Таким же чином можна застосувати маску з капустяного листа , натертого на тертці. Варто додати в такий компрес ложку горілки.

Порошок кореня пажитника допоможе позбутися від занози, якщо нанести його на проблемне місце в вигляді кашки.

Якщо у вас росте алое , то його листок допоможе позбутися від занози, заодно і зніме виникло запалення.

Постпроцедурний догляд за нігтем

Після успішного видалення скалки обробіть палець деззасобів, накладіть пов’язку з заспокійливої ​​маззю. Намагайтеся тримати руки в чистоті до загоєння, приділіть особливу увагу догляду за пошкодженим пальцем, щоб зберегти красу і здоров’я нігтя.

Якщо після вилучення стороннього тіла, вас не перестала мучити біль та інші неприємні симптоми, зверніться до хірурга .Можливо, скалка видалена не вся або вона встигла завдати значної шкоди здоров’ю.

Поради, як витягти скалку грамотно і як провести необхідну обробку, дозволять вам не розгубитися, якщо така проблема наздожене вас або ваших друзів. Маючи відповідні знання, ви можете допомогти не тільки собі, а й оточуючим вас.

Як дістати скалку з-під нігтя: прості та ефективні методи

Що ми називаємо скалкою? Будь-яке стороннє тіло, проникло під шкіру або ніготь.Частіше за все це дрібна дерев’яна тріска, колючка рослини, однак можуть зустрічатися і пластмасові, металеві занози. Цікавий факт – занози органічної природи сприяють розвитку в ранці інфекції, а неорганічної – немає. Однак витягувати їх варто в будь-якому випадку! Особливо складною і болючою здається процедура, якщо чужорідне тіло застрягло під нігтьової пластиною. У деяких випадках без кваліфікованої медичної допомоги тут просто не обійтися. Ми ж вам розповімо, як дістати скалку з-під нігтя самостійно.Перерахуємо прості методи.

Як дістати скалку з-під нігтя: найефективніший спосіб

Якщо ви вирішили видалити стороннє тіло самостійно, то краще не намагатися це робити за допомогою пальців і нігтів. Набагато простіше, швидше і ефективніше використовувати звичайний пінцет.

Як дістати скалку з-під нігтя:

 1. Перед проведенням процедури обов’язково вимийте руки з милом!
 2. Простерилизуйте інструмент – можна використовувати для цього як окріп, так і спиртовмісні засіб.
 3. Додатково промийте з милом і водою область навколо скалки. Продезінфікуйте ділянку спиртовмісних засобом.
 4. Якщо пошкоджений ніготь довгий, то обріжте його ножицями – це помітно полегшить процедуру вилучення занози з-під нігтьової пластини.
 5. Розмістіть пошкоджений палець під освітлювальним приладом або розташуйтеся в світлій кімнаті – ви повинні добре бачити скалку.
 6. Пінцетом акуратно затисніть її виступаючий краєчок.
 7. Витягайте чужорідне тіло в тому напрямку, в якому воно увійшло під ніготь.

Якщо при спробі видалення скалка обламалися (її частина залишилася під нігтем), расщепилась, то це привід для звернення до фахівця.

Витяг за допомогою голки

Не завжди чужорідне тіло реально підчепити пінцетом. Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Використовуйте звичайну швейну голку:

 1. Вимийте руки з милом.
 2. Простерилизуйте голку за допомогою окропу або спирту.
 3. Додатково промийте, продезінфікуйте пошкоджений палець.
 4. Розташуєтеся для проведення процедури в добре освітленому місці.
 5. Акуратно підведіть вістрі голки під ніготь в напрямку занози.
 6. Як тільки ви досягли ближнього краєчка стороннього тіла, ваше завдання – обережно підчепити його голкою і підсунути ближче до зовнішнього краю нігтьової пластини.
 7. Доведіть скалку голкою на те відстань, з якого її можна буде видалити пінцетом.
 8. Продезінфікуйте пінцет і витягніть їм скалку.

Витяг за допомогою харчової соди

Заноза потрапила під ніготь – як дістати? Якщо чужорідний предмет занадто малий, щоб зачепити його голкою, пінцетом, або ж занадто далеко зайшов під нігтьову пластину, спробуйте цей простий спосіб:

 1. Розмішайте в теплій кип’яченій воді одну столову ложку звичайної харчової соди.
 2. Вимочуйте в подібній ванні пошкоджений палець двічі в день.
 3. Процедури слід періодично повторювати протягом декількох днів. В результаті скалка повинна вийти до поверхні шкіри, звідки її просто буде видалити тим же пінцетом. У ряді випадків вона випадає сама.

Є і ще один спосіб, де задіяна харчова сода. Тут з порошку готується паста:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Розведіть чверть столової ложки харчової соди декількома краплями кип’яченої або питної води так, щоб у вас утворилася густа кашка, паста.
 3. Нанесіть засіб на пошкоджену ділянку, а палець зверху гарненько обмотайте стерилізованим бинтом.
 4. Через добу зніміть пов’язку, огляньте пошкоджену область.
 5. Під дією пасти найчастіше скалка виходить сама. Якщо цього не сталося, то аналогічним чином приготуйте нову порцію засобу.Знову на 24 години обв’яжіть палець.

Витяг за допомогою скотча

Як дістати скалку з-під нігтя дитині? Потрібно це зробити незвично і швидко, щоб маленький пацієнт не встиг злякатися і не завадив дорослому провести процедуру. Однак цей спосіб хороший для невеликих скалок, чий краєчок виступає над поверхнею шкіри:

 1. коротший ображати нігтик дитині, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Візьміть прозорий скотч – під ним буде добре видно скалку.
 3. Притисніть клейку стрічку до чужорідного тіла.
 4. Різко смикніть її на себе – приклеєна скалка в результаті цієї дії вирветься з-під нігтя.

Витяг за допомогою депіляційним воску

Ще один незвичайний спосіб, що допоможе видалити з-під нігтьової пластини дрібні скалки, які важко захопити голкою або пінцетом:

 1. коротший ображати ніготь біля пошкодженої ділянки, щоб процедуру виконати було простіше.
 2. Розігрійте віск, після чого нанесіть його на пошкоджену ділянку – речовина обов’язково має покривати виступає краєчок занози.
 3. Накладіть на ще не застиглий віск тонку смужку тканини або бинта.
 4. Як тільки речовина застигне, дерните за край приклеєною тканинної смужки. Разом з воском повинна відійти і приклеїти до нього скалка.

Витяг за допомогою засобу Вишневського

Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Мазь Вишневського тут – найпростіший безболісний спосіб.Застосовується, зокрема, для маленьких пацієнтів. Процедура проходить наступним чином:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь.
 2. Нанесіть трохи мазі безпосередньо на ділянку, куди проникла скалка.
 3. Гарненько обмотайте пошкоджений палець бинтом – мазь видає неприємний запах, залишає плями на одязі, постільній білизні.
 4. Через 24 години зніміть пов’язку – заноза під дією кошти Вишневського повинна вийти на поверхню сама.
 5. Якщо чужорідне тіло залишилося під нігтем, повторіть процедуру ще раз – добову пов’язку з маззю Вишневського.
 6. Якщо скалка не вийшла повністю, але її край здався над поверхнею шкіри, то акуратно витягніть її простерилізованою пінцетом.

Народні засоби видобутку занози

Перед застосуванням будь-якого із зазначених нижче способів радимо вам попередньо промити ранку з милом і продезінфікувати її спиртовмісних препаратом:

 • Компрес з кореня живокосту або пажитника. Подрібнений до стану порошку інгредієнт заливається окропом.Отримана маса прикладається до ушкодженої ділянки – пов’язку змінюють кожні 4 години.
 • Кашка з ріпчастої цибулі. Подрібніть продукт на тертці, додайте кашку до ранки. Міняйте компрес на свіжий через кожні 3 години.
 • Білокачанна капуста. Капустяний лист стирається на тертці в кашку. Остання прикладається до ранки. Кожні 3 години такий компрес потрібно міняти на свіжий.
 • Обробка ранки горілкою, смолою ялівцю, дьогтем також допомагає розм’якшити шкіру навколо скалки, що сприяє самостійному виходу стороннього тіла.
 • У тих же цілях роблять теплі ванночки з дитячого мила (5 столових ложок стружки від мильного бруска). Пошкоджений палець тримають у воді до її охолодження. Продовжують процедури до виходу занози.

Після вилучення

Ви знаєте, як дістати скалку з пальця. Після того як вам це вдалося, не забудьте вжити таких заходів:

 1. Промийте з милом ранку, звідки було вийнято чужорідне тіло.
 2. Щоб запобігти попаданню в неї інфекції, обробіть ділянку йодом, зеленкою або маззю з антибіотиком.
 3. Під час вилучення почалася кровотеча? Потрібна обробка перекисом водню. Після того як кров зупиниться, продезінфікуйте рану і перев’яжіть палець стерильним бинтом.

Потрібна медична допомога!

Як дістати скалку з-під нігтя? Часом дану проблему може вирішити тільки фахівець. Це ті випадки, коли стороннє тіло занадто глибоко зайшло під нігтьову пластину, разом з ним була занесена інфекція. Визначити це можна за кількома ознаками:

 • Заноза викликає сильну кровотечу.
 • Ви не можете самостійно дістатися до чужорідного тіла (як дістати скалку з-під нігтя, ви вже знаєте). Тут знадобиться місцеве анестезуючий засіб, яке допоможе витягти скалку безболісно.
 • Область навколо стороннього тіла опухла, почервоніла, ви відчуваєте біль при дотику, натисканні. Швидше за все, занесена інфекція. Вам будуть прописані антибіотики для виключення факту розвитку серйозних наслідків.

Ви тепер знаєте способи, які допоможуть витягти скалку самостійно – як дрібну, так і зайшла глибоко під шкіру, як дорослому, так і дитині.

Джерела:

http://nails-health.ru/kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya/
http://manikurus.com/lechenie/povrezhdeniya/zanoza
http://fb.ru/article/384011/ kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya-prostyie-i-effektivnyie-metodyi

ᐉ Як витягти з-під нігтя скалку ➡ klass511.ru

Як дістати скалку з-під нігтя: прості та ефективні методи

Що ми називаємо скалкою? Будь-яке стороннє тіло, проникло під шкіру або ніготь.Частіше за все це дрібна дерев’яна тріска, колючка рослини, однак можуть зустрічатися і пластмасові, металеві занози. Цікавий факт – занози органічної природи сприяють розвитку в ранці інфекції, а неорганічної – немає. Однак витягувати їх варто в будь-якому випадку! Особливо складною і болючою здається процедура, якщо чужорідне тіло застрягло під нігтьової пластиною. У деяких випадках без кваліфікованої медичної допомоги тут просто не обійтися. Ми ж вам розповімо, як дістати скалку з-під нігтя самостійно.Перерахуємо прості методи.

Як дістати скалку з-під нігтя: найефективніший спосіб

Якщо ви вирішили видалити стороннє тіло самостійно, то краще не намагатися це робити за допомогою пальців і нігтів. Набагато простіше, швидше і ефективніше використовувати звичайний пінцет.

Як дістати скалку з-під нігтя:

 1. Перед проведенням процедури обов’язково вимийте руки з милом!
 2. Простерилизуйте інструмент – можна використовувати для цього як окріп, так і спиртовмісні засіб.
 3. Додатково промийте з милом і водою область навколо скалки. Продезінфікуйте ділянку спиртовмісних засобом.
 4. Якщо пошкоджений ніготь довгий, то обріжте його ножицями – це помітно полегшить процедуру вилучення занози з-під нігтьової пластини.
 5. Розмістіть пошкоджений палець під освітлювальним приладом або розташуйтеся в світлій кімнаті – ви повинні добре бачити скалку.
 6. Пінцетом акуратно затисніть її виступаючий краєчок.
 7. Витягайте чужорідне тіло в тому напрямку, в якому воно увійшло під ніготь.

Якщо при спробі видалення скалка обламалися (її частина залишилася під нігтем), расщепилась, то це привід для звернення до фахівця.

Витяг за допомогою голки

Не завжди чужорідне тіло реально підчепити пінцетом. Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Використовуйте звичайну швейну голку:

 1. Вимийте руки з милом.
 2. Простерилизуйте голку за допомогою окропу або спирту.
 3. Додатково промийте, продезінфікуйте пошкоджений палець.
 4. Розташуєтеся для проведення процедури в добре освітленому місці.
 5. Акуратно підведіть вістрі голки під ніготь в напрямку занози.
 6. Як тільки ви досягли ближнього краєчка стороннього тіла, ваше завдання – обережно підчепити його голкою і підсунути ближче до зовнішнього краю нігтьової пластини.
 7. Доведіть скалку голкою на те відстань, з якого її можна буде видалити пінцетом.
 8. Продезінфікуйте пінцет і витягніть їм скалку.

Витяг за допомогою харчової соди

Заноза потрапила під ніготь – як дістати? Якщо чужорідний предмет занадто малий, щоб зачепити його голкою, пінцетом, або ж занадто далеко зайшов під нігтьову пластину, спробуйте цей простий спосіб:

 1. Розмішайте в теплій кип’яченій воді одну столову ложку звичайної харчової соди.
 2. Вимочуйте в подібній ванні пошкоджений палець двічі в день.
 3. Процедури слід періодично повторювати протягом декількох днів. В результаті скалка повинна вийти до поверхні шкіри, звідки її просто буде видалити тим же пінцетом. У ряді випадків вона випадає сама.

Є і ще один спосіб, де задіяна харчова сода. Тут з порошку готується паста:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Розведіть чверть столової ложки харчової соди декількома краплями кип’яченої або питної води так, щоб у вас утворилася густа кашка, паста.
 3. Нанесіть засіб на пошкоджену ділянку, а палець зверху гарненько обмотайте стерилізованим бинтом.
 4. Через добу зніміть пов’язку, огляньте пошкоджену область.
 5. Під дією пасти найчастіше скалка виходить сама. Якщо цього не сталося, то аналогічним чином приготуйте нову порцію засобу.Знову на 24 години обв’яжіть палець.

Витяг за допомогою скотча

Як дістати скалку з-під нігтя дитині? Потрібно це зробити незвично і швидко, щоб маленький пацієнт не встиг злякатися і не завадив дорослому провести процедуру. Однак цей спосіб хороший для невеликих скалок, чий краєчок виступає над поверхнею шкіри:

 1. коротший ображати нігтик дитині, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Візьміть прозорий скотч – під ним буде добре видно скалку.
 3. Притисніть клейку стрічку до чужорідного тіла.
 4. Різко смикніть її на себе – приклеєна скалка в результаті цієї дії вирветься з-під нігтя.

Витяг за допомогою депіляційним воску

Ще один незвичайний спосіб, що допоможе видалити з-під нігтьової пластини дрібні скалки, які важко захопити голкою або пінцетом:

 1. коротший ображати ніготь біля пошкодженої ділянки, щоб процедуру виконати було простіше.
 2. Розігрійте віск, після чого нанесіть його на пошкоджену ділянку – речовина обов’язково має покривати виступає краєчок занози.
 3. Накладіть на ще не застиглий віск тонку смужку тканини або бинта.
 4. Як тільки речовина застигне, дерните за край приклеєною тканинної смужки. Разом з воском повинна відійти і приклеїти до нього скалка.

Витяг за допомогою засобу Вишневського

Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Мазь Вишневського тут – найпростіший безболісний спосіб.Застосовується, зокрема, для маленьких пацієнтів. Процедура проходить наступним чином:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь.
 2. Нанесіть трохи мазі безпосередньо на ділянку, куди проникла скалка.
 3. Гарненько обмотайте пошкоджений палець бинтом – мазь видає неприємний запах, залишає плями на одязі, постільній білизні.
 4. Через 24 години зніміть пов’язку – заноза під дією кошти Вишневського повинна вийти на поверхню сама.
 5. Якщо чужорідне тіло залишилося під нігтем, повторіть процедуру ще раз – добову пов’язку з маззю Вишневського.
 6. Якщо скалка не вийшла повністю, але її край здався над поверхнею шкіри, то акуратно витягніть її простерилізованою пінцетом.

Народні засоби видобутку занози

Перед застосуванням будь-якого із зазначених нижче способів радимо вам попередньо промити ранку з милом і продезінфікувати її спиртовмісних препаратом:

 • Компрес з кореня живокосту або пажитника. Подрібнений до стану порошку інгредієнт заливається окропом.Отримана маса прикладається до ушкодженої ділянки – пов’язку змінюють кожні 4 години.
 • Кашка з ріпчастої цибулі. Подрібніть продукт на тертці, додайте кашку до ранки. Міняйте компрес на свіжий через кожні 3 години.
 • Білокачанна капуста. Капустяний лист стирається на тертці в кашку. Остання прикладається до ранки. Кожні 3 години такий компрес потрібно міняти на свіжий.
 • Обробка ранки горілкою, смолою ялівцю, дьогтем також допомагає розм’якшити шкіру навколо скалки, що сприяє самостійному виходу стороннього тіла.
 • У тих же цілях роблять теплі ванночки з дитячого мила (5 столових ложок стружки від мильного бруска). Пошкоджений палець тримають у воді до її охолодження. Продовжують процедури до виходу занози.

Після вилучення

Ви знаєте, як дістати скалку з пальця. Після того як вам це вдалося, не забудьте вжити таких заходів:

 1. Промийте з милом ранку, звідки було вийнято чужорідне тіло.
 2. Щоб запобігти попаданню в неї інфекції, обробіть ділянку йодом, зеленкою або маззю з антибіотиком.
 3. Під час вилучення почалася кровотеча? Потрібна обробка перекисом водню. Після того як кров зупиниться, продезінфікуйте рану і перев’яжіть палець стерильним бинтом.

Потрібна медична допомога!

Як дістати скалку з-під нігтя? Часом дану проблему може вирішити тільки фахівець. Це ті випадки, коли стороннє тіло занадто глибоко зайшло під нігтьову пластину, разом з ним була занесена інфекція. Визначити це можна за кількома ознаками:

 • Заноза викликає сильну кровотечу.
 • Ви не можете самостійно дістатися до чужорідного тіла (як дістати скалку з-під нігтя, ви вже знаєте). Тут знадобиться місцеве анестезуючий засіб, яке допоможе витягти скалку безболісно.
 • Область навколо стороннього тіла опухла, почервоніла, ви відчуваєте біль при дотику, натисканні. Швидше за все, занесена інфекція. Вам будуть прописані антибіотики для виключення факту розвитку серйозних наслідків.

Ви тепер знаєте способи, які допоможуть витягти скалку самостійно – як дрібну, так і зайшла глибоко під шкіру, як дорослому, так і дитині.

Дістаємо скалку під нігтем в домашніх умовах

Автор статті: Сергій Ільіченко

Далеко не завжди, виконуючи ту чи іншу роботу, ми досить захищаємо себе.

Запобіжні заходи, які необхідно застосовувати, здаються нам непотрібними або протиприродними. Навряд чи хтось одягає рукавички, коли готує їжу на обробній дошці.

А адже саме в побуті ми найчастіше маємо можливість отримати скалку , іноді не відразу навіть і помітивши її.

Заноза – хворобливе явище , особливо неприємно, коли вона опиняється під нігтем, в тому місці, звідки дістати її особливо важко.

Іноді ми виявляємо скалку не відразу, а тільки тоді, коли вже починається нагноєння, оскільки чужорідне тіло, що потрапило під ніготь найчастіше несе в собі інфекцію. Залишати без уваги скалку неможливо: вона викликає хворобливі відчуття, може привести до серйозних наслідків (набряків в місці попадання, нагноєння, панарицію, заражень, підвищення температури).

Заноза необхідно видаляти, не забуваючи про ретельну дезінфекції ураженого місця.

Якими бувають занози?

Існує думка, що замети можна отримати тільки від дерев’яних предметів з погано обробленою поверхнею. Це далеко не так. Незважаючи на те, що занози, отримані від дерев’яних предметів, є найпоширенішими, потрібно бути обережними і при роботі зі склом, металевою стружкою, рослинами з шипами (особливо кактусами).

Заноза від дерев’яних предметів

Працюючи з садово-городнім інвентарем необхідно захистити руки рукавичками, оскільки далеко не завжди живці інструментів досить добре оброблені і покриті захисним шаром.

Роблячи різкі рухи, ви можете занести дерев’яний фрагмент під шкіру або під ніготь. Небезпека такої занози полягає в тому, що разом з чужорідним тілом потрапляє і бруд , що обов’язково без належної уваги призведе в загноения.

Заноза від рослин

Далеко не всі рослини нешкідливі.

Навіть доглядаючи за домашніми рослинами, слід не забувати про правила безпеки.

Колючки або шипи можуть потрапити в шкіру або під ніготь. Пам’ятайте, що деякі рослини, захищаючись в природі, не тільки виробили «зброю», а й забезпечили його отрутою.

Тому занози від рослин необхідно витягувати як можна швидше, поки отрута не почала діяти. Краще не заводити такі рослини , але якщо вже ви не встояли перед їх красою, пам’ятайте, що занози, отримані при контакті з ними, небезпечні, потрібно неодмінно звернутися до лікаря.

Заноза від скловати і скла

Не починайте роботу зі скловатою або склом, що не захистивши руки.

Небезпека скалок, отриманих при контакті з цим матеріалом, полягає в тому, що не завжди вони помітні відразу, не завжди їх можна побачити неозброєним поглядом.

Особливо це небезпечно, якщо заноза потрапляє під ніготь , оскільки помітити не завжди виходить. Про існування занози іноді дізнаються тільки після того, як біль і пульсація в місці ураження посилюється або починається нагноєння.

Витягувати занози від скловати або скла дуже важко , в цих випадках краще надати справу фахівцеві з необхідну апаратуру і інструменти.

Заноза від металевої стружки

Невірно вважати, що такі замети можна отримати тільки тоді, коли ви безпосередньо працюєте з металом.

Іноді покриття побутових поверхонь, оброблених металевим напиленням, може відшаровуватися. Протираючи або просто торкаючись, ви можете занести собі під шкіру або ніготь частина цього покриття.Зазвичай воно буває тонким і твердим, тому легко входить під ніготь, а іноді і в сам ніготь.

Чи потрібно звертатися до лікаря, якщо у вас скалка?

У більшості випадків звернення до лікаря з приводу вилучення занози з м’яких тканин не потрібно : при достатній обробці інструментів і неглибокому проникненні її можна дістати в домашніх умовах.

Добре, якщо край занози залишився видимим, не щез під нігтем . В цьому випадку можна зачепити сторонній предмет пінцетом і спробувати витягти.
Заноза під нігтем дуже болюча, оскільки нігтьова пластина закриває нервові закінчення.

Звернутися за лікарською допомогою необхідно в наступних випадках:

 • Витягти скалку самостійно не вдається, оскільки вона знаходиться глибоко, потрібне хірургічне втручання , іноді навіть видалення частини нігтьової пластини.
 • Після спроби самостійного вилучення занози частина її залишилася під нігтем.
 • Обов’язково необхідно звернутися до лікаря, якщо в ураженому місці спостерігається пульсація або видиме нагноєння і набряк.
 • Якщо скалка від рослини, про отруйні властивості якого ви знаєте або навіть підозрюєте.
 • Навіть якщо ви витягли скалку самостійно, але на місці ураження спостерігаєте зміна кольору нігтьової пластини, деформацію поверхні або інші видимі зміни, негайно зверніться до лікаря.
 • Заноза під нігтем не тільки болюча, але, без належної уваги, може стати причиною більш серйозних захворювань , тому звернення до лікаря допоможе уникнути неприємних наслідків.

Обробка занози, обробка інструментів для вилучення занози

! Важливою умовою є обробка ураженої ділянки і інструментів, які будете використовувати для видалення скалки.

 1. Перед витяганням занози обов’язково ретельно вимийте руки , особливо це важливо якщо заноза отримана під час садово-городніх робіт або ремонту, коли умови далекі від санітарних.
 2. Обробіть місце ураження . Для цього слід намазати мурашиним спиртом або розчином борної кислоти (2-х процентної), підійде і перекис водню.Якщо нічого аптечного при собі немає, можна скористатися горілкою або одеколоном.
 3. Ретельно обробіть інструменти , якими ви припускаєте витягувати скалку. Для обробки підійдуть ті ж кошти, якими ви обробили ранку. Краще протерти інструменти змоченими ватяними дисками.
 4. Після вдалого вилучення занози рекомендується повторно обробити уражене місце , оскільки чужорідний предмет, що потрапив під ніготь, приніс з собою і мікроби.Під нігтем, де обмежена надходження повітря, вони будуть розвиватися досить швидко. Інфекція може проявитися не відразу і привести до серйозних наслідків. Можна обробити місце зеленкою або йодом.

Механічна технологія добування занози

Щоб витягти скалку з-під нігтя самостійно, спробуйте виконати наступні дії:

 • Ретельно обробіть всі необхідні інструменти (голку, пінцет), вимийте руки і обробіть поверхню нігтьової пластини.
 • Якщо скалка мала, приготуйте лупу.
 • Якщо скалку видно, край стороннього тіла стирчить, підчепити його пінцетом і потягніть під тим же кутом, під яким скалка увійшла під ніготь. Намагайтеся не зволікати різкими рухами , оскільки можете зламати скалку: в такому випадку отримувати її буде набагато складніше.
 • Якщо місце проникнення занози видно погано, можна намазати ніготь слабким розчином марганцівки. На місці проникнення буде виділятися темна точка або смуга.
 • Якщо є можливість, перш ніж вийняти замети з-під нігтя распарьте палець , опустивши його в теплу воду з содою. Невелике пом’якшення нігтя допоможе «розсунути» нігтьову пластину, що дозволить скалку легше вийти з-під нігтя.
 • Після видалення скалки обробіть уражене місце. Якщо ви перебуваєте в умовах, далеких від санітарних, краще накладіть на палець пов’язку.

Витяг занози за допомогою мазей і компресів

Трапляється, що занесена під ніготь скалка не піддається механічному вилученню через глибину проникнення або своєї структури.

! Тоді можна вдатися до допомоги мазей і компресів.

Іхтіолова мазь і мазь Вишневського

Якщо підчепити глибоко сидить під нігтем скалку або занадто тонку скалку не вдається, можна використовувати мазь Вишневського або іхтіоловую мазь.

 • На ватний диск нанести мазь і накласти на місце, куди увійшла скалка. Властивістю цих мазей є здатність витягати сторонні предмети.
 • Через 3-4 години приберіть диск і огляньте місце проникнення занози.
 • Якщо вона вийшла в повному обсязі, підчепити пінцетом і витягніть її.
 • Якщо ви не можете підчепити скалку, повторити пов’язку з маззю.
 • Мазі допомагають не тільки витягнути скалку з-під нігтя, але і обробити ушкоджене місце, зупинивши поширення інфекції.

Народні засоби для вилучення занози

Щоб витягти скалку з-під нігтя можна зробити компреси:
1.До столовій ложці натертої на дрібній тертці капусти додайте чайну ложку горілки . Отриману масу покладіть в стерильний бинт і прикладіть до скалку. Через 2-3 години скалка повинна витягнутися з-під нігтя. У разі, коли скалка знаходиться глибоко, процедуру необхідно повторити кілька разів.
2. Витягнути скалку допоможе компрес з ріпчастої цибулі , який необхідно натерти до кашоподібного стану на дрібній тертці.
3. Чи допоможе витягнути скалку лист алое. Необхідно зрізати частину аркуша, відкривши його м’якоть. Докласти м’якоттю до місця ураження і прибинтувати. Тримати компрес протягом 2-3 годин . За необхідності повторити.
4. Щоб витягнути скалку, можна прикласти компрес з тертої картоплі.

віск допоможе дістати скалку

Віск і смола для видалення скалки з-під нігтя

Якщо кінчик занози трохи видно, але підчепити його неможливо, рекомендується використовувати смолу або віск .

 • Нанести розігрітий віск або смолу на ніготь і залишити до повного затвердіння.
 • Після акуратно, у напрямку входу скалки, видалити віск або смолу.
 • Заноза повинна прикріпитися до воску або смолі і вийти при видаленні їх.
 • Можна перед нанесенням воску або смоли потримати палець у ванні з милом або содою: це дозволить розм’якшити ніготь.

Ускладнення після видалення скалки з-під нігтя

Потрапила під ніготь скалка небезпечна своїми ускладненнями.

Не завжди з першого разу вдається її витягти повністю. Навіть невеликий фрагмент, надісланий під нігтем може привести до загноения.

Після видалення скалки важливо ретельно обробити місце укусу і в протягом кількох днів стежити за станом . Якщо ви відчуєте пульсацію або біль, обов’язково зверніться до лікаря , оскільки це перші симптоми можливих ускладнень.
Проникаючи під ніготь скалка приносить з собою інфекцію, яка швидко поширюється.
Якщо ви помічаєте набряклість або почервоніння, зверніться до лікаря. Іноді зволікання призводить до необхідності хірургічного втручання, аж до видалення нігтьової пластини.

Як витягти з-під нігтя скалку

Щоб дістати з-під нігтя чужорідне тіло, потрібно пінцет з тонкими кінчиками. Перед процедурою інструмент необхідно прокип’ятити, а потім обробити спиртом. Крім пінцета треба приготувати антисептик і пластир.

Покрокове керівництво, як витягнути скалку з-під нігтя:

 1. Коротко обрізати ніготь.
 2. Распарить палець в гарячій воді з додаванням солі та соди.
 3. Протерти руку спиртом.
 4. Обережно підхопити пінцетом стирчить кінчик і витягнути.
 5. Обробити ранку антисептичним засобом і заклеїти пластиром.

Необхідно переконатися, що вийшло видалити чужорідний предмет повністю. Для цього треба натиснути на нігтьову пластину. Посилення болю і дискомфорту вкаже, що в рані залишилися частинки занози. Самостійно витягти їх не вдасться.Щоб уникнути нагноєння, треба звернутися до лікаря.

Видалення – процес болісний. Уникнути болю допоможе застосування шкірних гелів або спреїв з анестетиками.

Засоби наносяться на шкіру після розпарювання, а потім проводиться обробка антисептиком, і можна безболісно витягати чужорідне тіло з-під нігтя.

Якщо скалка глибоко

Якщо занозка потрапила під ніготь глибоко і кінчик не виступає над поверхнею, то є кілька методів її «витягнути»:

 • Іхтіолова мазь.Компрес з маззю накладається на пару годин.
 • Мазь Вишневського. Препарат не тільки сприяє виходу стороннього предмета з-під нігтя, але і надає дезинфікуючу дію, запобігаючи нагноєння. Мазевой компрес накладається на ніч.
 • Підігріте рослинне масло. Опустити в нього палець на 10 хвилин.

Після проведення описаних процедур кінчик занози здасться над поверхнею шкіри. Тоді його потрібно акуратно витягнути пінцетом і накласти антисептичну пов’язку.

Як допомогти дітям

Нерідко маленькі діти лякаються приготувань до майбутньої процедури, та батьки не знають, що робити в цьому випадку.

Перш за все, не можна застосовувати силу. Переляканий малюк буде намагатися висмикнути пальчик, а це перешкодить акуратному вилучення заїдливий предмета, і у дитини під нігтьової пластиною залишаться крихти, які стануть причиною нагноєння.

Щоб цього уникнути, після розпарювання і знеболення місцевими анестетиками можна спробувати один із запропонованих нижче методів:

 • Відвернути.Показати малюкові що-небудь цікаве і в цей час швидко схопити пінцетом за стирчить кінчик і витягти. Спосіб підходить, якщо заноза неглибока.
 • Наклеїти пластир. Прикріпити лейкопластир так, щоб фіксувати виступаючий край. Акуратно відклеюючи пластир, витягти скалку.
 • Віск для депіляції. Намазати масу на проблемну ділянку і зняти після застигання. Чужорідний предмет буде міцно зафіксований воском і витягне в процесі знімання.

Якщо малюк нервує і не дає через страх або біль торкатися до пальчику, то потрібно звернутися до фахівця.Дитячий хірург під місцевою анестезією зріже нігтьову пластину і очистить нігтьове ложе від стороннього предмета.

Народні засоби

Для глибоких скалок можна використовувати рецепти народної медицини, що дозволяють розм’якшити шкіру і викликати самостійний вихід стороннього предмета.

 • Цибулева кашка. Лук пропустити через м’ясорубку і прикласти до проблемного ділянці. Кожні 3 години міняти кашку на свіжу, перевіряючи положення занози під нігтьової пластиною.
 • Капуста і горілка.Капустяний лист подрібнити в кашку і додати трохи горілки. Прикладати компрес, міняючи масу кожні 2-3 години.
 • Господарське мило. Мильну стружку розчиняють у воді і в отриманому розчині тримають палець до розм’якшення шкіри і виходу занози. При необхідності воду підігрівають.
 • Біла глина. Порошок розводять до кашкоподібної консистенції і прикладають до проблемного ділянці. Компрес міняють щогодини.
 • Корінь пажитника. Сухий порошок кореня змішується з водою, потім маса наноситься на травмоване місце.

Навіть якщо заноза вийшла частково, не потрібно поспішати з отриманням. Потрібно добре розпарити, а потім акуратно витягнути. Різке висмикування може привести до того, що на нігтьовому ложі залишаться дрібні фрагменти.

Після повного вилучення палець поступово перестає боліти, а що залишилася від занози ранка швидко гоїться.

Якщо біль збережуться довго або після видалення з’явилися ознаки запалення – потрібно звернутися за консультацією до хірурга.

Знаючи, як витягти скалку з-під нігтя, можна допомогти собі і оточуючим.Використовуючи пінцет, аптечні мазі або народні рецепти, вдасться швидко витягти скалку з пальця.

Але якщо, незважаючи на вживані методики, витягнути чужорідний предмет не вдається або після видалення на нігтьовому ложі залишилися фрагменти занози, потрібна допомога хірурга. Відсутність лікування призведе до виникнення нариву і розплавляються тканин.

Джерела:

http://fb.ru/article/384011/kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya-prostyie-i-effektivnyie-metodyi
http: // nails-health.ru / kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya /
http://m.baby.ru/wiki/izvlecenie-zanozy-iz-pod-nogta-v-domasnih-usloviah/

Потрапила скалка під ніготь. Процес видалення скалки. Щоб вийняти занози з-під нігтя

Як дістати скалку з-під нігтя: прості та ефективні методи

Що ми називаємо скалкою? Будь-яке стороннє тіло, проникло під шкіру або ніготь. Частіше за все це дрібна дерев’яна тріска, колючка рослини, однак можуть зустрічатися і пластмасові, металеві занози.Цікавий факт – занози органічної природи сприяють розвитку в ранці інфекції, а неорганічної – немає. Однак витягувати їх варто в будь-якому випадку! Особливо складною і болючою здається процедура, якщо чужорідне тіло застрягло під нігтьової пластиною. У деяких випадках без кваліфікованої медичної допомоги тут просто не обійтися. Ми ж вам розповімо, як дістати скалку з-під нігтя самостійно. Перерахуємо прості методи.

Як дістати скалку з-під нігтя: найефективніший спосіб

Якщо ви вирішили видалити стороннє тіло самостійно, то краще не намагатися це робити за допомогою пальців і нігтів.Набагато простіше, швидше і ефективніше використовувати звичайний пінцет.

Як дістати скалку з-під нігтя:

 1. Перед проведенням процедури обов’язково вимийте руки з милом!
 2. Простерилизуйте інструмент – можна використовувати для цього як окріп, так і спиртовмісні засіб.
 3. Додатково промийте з милом і водою область навколо скалки. Продезінфікуйте ділянку спиртовмісних засобом.
 4. Якщо пошкоджений ніготь довгий, то обріжте його ножицями – це помітно полегшить процедуру вилучення занози з-під нігтьової пластини.
 5. Розмістіть пошкоджений палець під освітлювальним приладом або розташуйтеся в світлій кімнаті – ви повинні добре бачити скалку.
 6. Пінцетом акуратно затисніть її виступаючий краєчок.
 7. Витягайте чужорідне тіло в тому напрямку, в якому воно увійшло під ніготь.

Якщо при спробі видалення скалка обламалися (її частина залишилася під нігтем), расщепилась, то це привід для звернення до фахівця.

Витяг за допомогою голки

Не завжди чужорідне тіло реально підчепити пінцетом.Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Використовуйте звичайну швейну голку:

 1. Вимийте руки з милом.
 2. Простерилизуйте голку за допомогою окропу або спирту.
 3. Додатково промийте, продезінфікуйте пошкоджений палець.
 4. Розташуєтеся для проведення процедури в добре освітленому місці.
 5. Акуратно підведіть вістрі голки під ніготь в напрямку занози.
 6. Як тільки ви досягли ближнього краєчка стороннього тіла, ваше завдання – обережно підчепити його голкою і підсунути ближче до зовнішнього краю нігтьової пластини.
 7. Доведіть скалку голкою на те відстань, з якого її можна буде видалити пінцетом.
 8. Продезінфікуйте пінцет і витягніть їм скалку.

Витяг за допомогою харчової соди

Заноза потрапила під ніготь – як дістати? Якщо чужорідний предмет занадто малий, щоб зачепити його голкою, пінцетом, або ж занадто далеко зайшов під нігтьову пластину, спробуйте цей простий спосіб:

 1. Розмішайте в теплій кип’яченій воді одну столову ложку звичайної харчової соди.
 2. Вимочуйте в подібній ванні пошкоджений палець двічі в день.
 3. Процедури слід періодично повторювати протягом декількох днів. В результаті скалка повинна вийти до поверхні шкіри, звідки її просто буде видалити тим же пінцетом. У ряді випадків вона випадає сама.

Є і ще один спосіб, де задіяна харчова сода. Тут з порошку готується паста:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Розведіть чверть столової ложки харчової соди декількома краплями кип’яченої або питної води так, щоб у вас утворилася густа кашка, паста.
 3. Нанесіть засіб на пошкоджену ділянку, а палець зверху гарненько обмотайте стерилізованим бинтом.
 4. Через добу зніміть пов’язку, огляньте пошкоджену область.
 5. Під дією пасти найчастіше скалка виходить сама. Якщо цього не сталося, то аналогічним чином приготуйте нову порцію засобу.Знову на 24 години обв’яжіть палець.

Витяг за допомогою скотча

Як дістати скалку з-під нігтя дитині? Потрібно це зробити незвично і швидко, щоб маленький пацієнт не встиг злякатися і не завадив дорослому провести процедуру. Однак цей спосіб хороший для невеликих скалок, чий краєчок виступає над поверхнею шкіри:

 1. коротший ображати нігтик дитині, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Візьміть прозорий скотч – під ним буде добре видно скалку.
 3. Притисніть клейку стрічку до чужорідного тіла.
 4. Різко смикніть її на себе – приклеєна скалка в результаті цієї дії вирветься з-під нігтя.

Витяг за допомогою депіляційним воску

Ще один незвичайний спосіб, що допоможе видалити з-під нігтьової пластини дрібні скалки, які важко захопити голкою або пінцетом:

 1. коротший ображати ніготь біля пошкодженої ділянки, щоб процедуру виконати було простіше.
 2. Розігрійте віск, після чого нанесіть його на пошкоджену ділянку – речовина обов’язково має покривати виступає краєчок занози.
 3. Накладіть на ще не застиглий віск тонку смужку тканини або бинта.
 4. Як тільки речовина застигне, дерните за край приклеєною тканинної смужки. Разом з воском повинна відійти і приклеїти до нього скалка.

Витяг за допомогою засобу Вишневського

Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Мазь Вишневського тут – найпростіший безболісний спосіб.Застосовується, зокрема, для маленьких пацієнтів. Процедура проходить наступним чином:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь.
 2. Нанесіть трохи мазі безпосередньо на ділянку, куди проникла скалка.
 3. Гарненько обмотайте пошкоджений палець бинтом – мазь видає неприємний запах, залишає плями на одязі, постільній білизні.
 4. Через 24 години зніміть пов’язку – заноза під дією кошти Вишневського повинна вийти на поверхню сама.
 5. Якщо чужорідне тіло залишилося під нігтем, повторіть процедуру ще раз – добову пов’язку з маззю Вишневського.
 6. Якщо скалка не вийшла повністю, але її край здався над поверхнею шкіри, то акуратно витягніть її простерилізованою пінцетом.

Народні засоби видобутку занози

Перед застосуванням будь-якого із зазначених нижче способів радимо вам попередньо промити ранку з милом і продезінфікувати її спиртовмісних препаратом:

 • Компрес з кореня живокосту або пажитника. Подрібнений до стану порошку інгредієнт заливається окропом.Отримана маса прикладається до ушкодженої ділянки – пов’язку змінюють кожні 4 години.
 • Кашка з ріпчастої цибулі. Подрібніть продукт на тертці, додайте кашку до ранки. Міняйте компрес на свіжий через кожні 3 години.
 • Білокачанна капуста. Капустяний лист стирається на тертці в кашку. Остання прикладається до ранки. Кожні 3 години такий компрес потрібно міняти на свіжий.
 • Обробка ранки горілкою, смолою ялівцю, дьогтем також допомагає розм’якшити шкіру навколо скалки, що сприяє самостійному виходу стороннього тіла.
 • У тих же цілях роблять теплі ванночки з дитячого мила (5 столових ложок стружки від мильного бруска). Пошкоджений палець тримають у воді до її охолодження. Продовжують процедури до виходу занози.

Після вилучення

Ви знаєте, як дістати скалку з пальця. Після того як вам це вдалося, не забудьте вжити таких заходів:

 1. Промийте з милом ранку, звідки було вийнято чужорідне тіло.
 2. Щоб запобігти попаданню в неї інфекції, обробіть ділянку йодом, зеленкою або маззю з антибіотиком.
 3. Під час вилучення почалася кровотеча? Потрібна обробка перекисом водню. Після того як кров зупиниться, продезінфікуйте рану і перев’яжіть палець стерильним бинтом.

Потрібна медична допомога!

Як дістати скалку з-під нігтя? Часом дану проблему може вирішити тільки фахівець. Це ті випадки, коли стороннє тіло занадто глибоко зайшло під нігтьову пластину, разом з ним була занесена інфекція. Визначити це можна за кількома ознаками:

 • Заноза викликає сильну кровотечу.
 • Ви не можете самостійно дістатися до чужорідного тіла (як дістати скалку з-під нігтя, ви вже знаєте). Тут знадобиться місцеве анестезуючий засіб, яке допоможе витягти скалку безболісно.
 • Область навколо стороннього тіла опухла, почервоніла, ви відчуваєте біль при дотику, натисканні. Швидше за все, занесена інфекція. Вам будуть прописані антибіотики для виключення факту розвитку серйозних наслідків.

Ви тепер знаєте способи, які допоможуть витягти скалку самостійно – як дрібну, так і зайшла глибоко під шкіру, як дорослому, так і дитині.

Заноза під нігтем: що робити

Найпоширенішою побутовою травмою нігтьової пластини є скалка. Мало хто знає, що робити в такій ситуації. Зрозуміло, бездіяльність – не вихід. Адже скалка під нігтем – травма, яка супроводжується неприємними відчуттями, болями. Крім усього іншого, незважаючи на пошкодження, наслідки можуть бути жахливими. Вони часто переростають в інфекційні запалення, які тягнуть за собою необхідність хірургічного втручання.У деяких випадках потрібне видалення нігтьової пластини.

Перша допомога

Звичайно, якщо заноза увійшла в тканину в повному обсязі, край її видно, він доступний, то можна скористатися щипцями або тонким пінцетом, або задіяти голку, щоб витягти сторонній предмет. Але попередньо застосовувані інструменти необхідно продезінфікувати за допомогою одеколону, горілки або спирту.

Під час вилучення занози важливо, щоб рухи були акуратними. В іншому випадку є ймовірність погіршити становище, зробивши травму глибшою.Заноза ж стане недоступною для ліквідації в домашніх умовах.

Для усунення занози з-під нігтя застосовують соляну ванночку. Вона дозволяє безболісно позбутися від стороннього предмета. У склянку з окропом насипають кухонну кухонну сіль (1 ч.л.) і питну соду (1 ч.л.). Потім уражену ділянку занурюють в таку ванночку до повного охолодження.

Крім соди з сіллю застосовують настої календули, деревію, евкаліпта, звіробою, ромашки на спирту. Вони володіють дезінфікуючими і антибактеріальними властивостями.

Перед тим як витягати з-під нігтя скалку, потрібно травмоване місце ретельно обробити йодом. Ранку важливо продезінфікувати. Якщо скалка маленька – вона вийде сама або розчиниться.

Народні рецепти

Якщо соляні ванночки, спиртові настоянки трав і дезінфекція йодом не ефективні, то застосовують інші способи. Найбільш популярними вважаються такі народні рецепти:

 • Якщо під нігтем виявилася скалка, то можна спробувати спеціальний компрес.Його готують з кореня пажитника або живокосту. Даний інгредієнт подрібнюють до порошку і заливають гарячою водою до отримання пастоподібної густої консистенції. Перед нанесенням компресу краще протерти рану спиртом або йодом. Потім густу суміш з пажитника або живокосту прикладають до ураженої ділянки, фіксують бинтом. Пов’язку змінюють кожні чотири години, поки скалка не стане доступною. Потім її витягують за допомогою тонкого пінцета. Ранку ж обробляють маззю календули.
 • Готують і інший компрес, на основі ріпчастої цибулі.Для цього потрібно очистити один такий продукт від лушпиння. Потім його слід подрібнити на дрібній тертці. Отриману кашку прикладають до ушкодженого місця, продезинфікувавши його йодом, спиртом, перекисом. Зверху такий компрес накривають поліетиленовою плівкою, закріплюють бинтом. Компрес міняють кожні три години. Рану обробляють дезинфікуючим засобом.

Слід розуміти, що причини потрапляння занози під нігтьову пластину, як правило, різноманітні. Це може бути скловолокно, шматочок деревини, металева стружка, тонкі рибні кісточки або шипи рослин.Заноза викликає сильний біль, причому не тільки в ушкодженому місці, але і по всьому пальцю. Часом болить навіть кисть.

Якщо ж заноза заходить занадто глибоко, біль при цьому нестерпна, – не варто ризикувати і намагатися її витягти самому. Найкраще звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Фахівці проводять необхідні маніпуляції, усуваючи чужорідний об’єкт, використовуючи знеболюючі препарати.

Потрапила скалка під ніготь. Процес видалення скалки. Щоб вийняти занози з-під нігтя

Щоб дістати з-під нігтя чужорідне тіло, потрібно пінцет з тонкими кінчиками.Перед процедурою інструмент необхідно прокип’ятити, а потім обробити спиртом. Крім пінцета треба приготувати антисептик і пластир.

Покрокове керівництво, як витягнути скалку з-під нігтя:

 1. Коротко обрізати ніготь.
 2. Распарить палець в гарячій воді з додаванням солі та соди.
 3. Протерти руку спиртом.
 4. Обережно підхопити пінцетом стирчить кінчик і витягнути.
 5. Обробити ранку антисептичним засобом і заклеїти пластиром.

Необхідно переконатися, що вийшло видалити чужорідний предмет повністю. Для цього треба натиснути на нігтьову пластину. Посилення болю і дискомфорту вкаже, що в рані залишилися частинки занози. Самостійно витягти їх не вдасться. Щоб уникнути нагноєння, треба звернутися до лікаря.

Видалення – процес болісний. Уникнути болю допоможе застосування шкірних гелів або спреїв з анестетиками.

Засоби наносяться на шкіру після розпарювання, а потім проводиться обробка антисептиком, і можна безболісно витягати чужорідне тіло з-під нігтя.

Якщо скалка глибоко

Якщо занозка потрапила під ніготь глибоко і кінчик не виступає над поверхнею, то є кілька методів її «витягнути»:

 • Іхтіолова мазь. Компрес з маззю накладається на пару годин.
 • Мазь Вишневського. Препарат не тільки сприяє виходу стороннього предмета з-під нігтя, але і надає дезинфікуючу дію, запобігаючи нагноєння. Мазевой компрес накладається на ніч.
 • Підігріте рослинне масло.Опустити в нього палець на 10 хвилин.

Після проведення описаних процедур кінчик занози здасться над поверхнею шкіри. Тоді його потрібно акуратно витягнути пінцетом і накласти антисептичну пов’язку.

Як допомогти дітям

Нерідко маленькі діти лякаються приготувань до майбутньої процедури, та батьки не знають, що робити в цьому випадку.

Перш за все, не можна застосовувати силу. Переляканий малюк буде намагатися висмикнути пальчик, а це перешкодить акуратному вилучення заїдливий предмета, і у дитини під нігтьової пластиною залишаться крихти, які стануть причиною нагноєння.

Щоб цього уникнути, після розпарювання і знеболення місцевими анестетиками можна спробувати один із запропонованих нижче методів:

 • Відвернути. Показати малюкові що-небудь цікаве і в цей час швидко схопити пінцетом за стирчить кінчик і витягти. Спосіб підходить, якщо заноза неглибока.
 • Наклеїти пластир. Прикріпити лейкопластир так, щоб фіксувати виступаючий край. Акуратно відклеюючи пластир, витягти скалку.
 • Віск для депіляції.Намазати масу на проблемну ділянку і зняти після застигання. Чужорідний предмет буде міцно зафіксований воском і витягне в процесі знімання.

Якщо малюк нервує і не дає через страх або біль торкатися до пальчику, то потрібно звернутися до фахівця. Дитячий хірург під місцевою анестезією зріже нігтьову пластину і очистить нігтьове ложе від стороннього предмета.

Народні засоби

Для глибоких скалок можна використовувати рецепти народної медицини, що дозволяють розм’якшити шкіру і викликати самостійний вихід стороннього предмета.

 • Цибулева кашка. Лук пропустити через м’ясорубку і прикласти до проблемного ділянці. Кожні 3 години міняти кашку на свіжу, перевіряючи положення занози під нігтьової пластиною.
 • Капуста і горілка. Капустяний лист подрібнити в кашку і додати трохи горілки. Прикладати компрес, міняючи масу кожні 2-3 години.
 • Господарське мило. Мильну стружку розчиняють у воді і в отриманому розчині тримають палець до розм’якшення шкіри і виходу занози. При необхідності воду підігрівають.
 • Біла глина. Порошок розводять до кашкоподібної консистенції і прикладають до проблемного ділянці. Компрес міняють щогодини.
 • Корінь пажитника. Сухий порошок кореня змішується з водою, потім маса наноситься на травмоване місце.

Навіть якщо заноза вийшла частково, не потрібно поспішати з отриманням. Потрібно добре розпарити, а потім акуратно витягнути. Різке висмикування може привести до того, що на нігтьовому ложі залишаться дрібні фрагменти.

Після повного вилучення палець поступово перестає боліти, а що залишилася від занози ранка швидко гоїться.

Якщо біль збережуться довго або після видалення з’явилися ознаки запалення – потрібно звернутися за консультацією до хірурга.

Знаючи, як витягти скалку з-під нігтя, можна допомогти собі і оточуючим. Використовуючи пінцет, аптечні мазі або народні рецепти, вдасться швидко витягти скалку з пальця.

Але якщо, незважаючи на вживані методики, витягнути чужорідний предмет не вдається або після видалення на нігтьовому ложі залишилися фрагменти занози, потрібна допомога хірурга.Відсутність лікування призведе до виникнення нариву і розплавляються тканин.

Джерела:

http://fb.ru/article/384011/kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya-prostyie-i-effektivnyie-metodyi
http://nogot.net/story/zanoza-pod-nogtem-chto -delat
http://m.baby.ru/wiki/izvlecenie-zanozy-iz-pod-nogta-v-domasnih-usloviah/

Під ніготь потрапила сторонній предмет. Як витягти скалку з під нігтя, яка засіла глибоко. Правила вилучення занози з-під нігтя

Дістаємо скалку під нігтем в домашніх умовах

Автор статті: Сергій Ільіченко

Далеко не завжди, виконуючи ту чи іншу роботу, ми досить захищаємо себе.

Запобіжні заходи, які необхідно застосовувати, здаються нам непотрібними або протиприродними. Навряд чи хтось одягає рукавички, коли готує їжу на обробній дошці.

А адже саме в побуті ми найчастіше маємо можливість отримати скалку , іноді не відразу навіть і помітивши її.

Заноза – хворобливе явище , особливо неприємно, коли вона опиняється під нігтем, в тому місці, звідки дістати її особливо важко.

Іноді ми виявляємо скалку не відразу, а тільки тоді, коли вже починається нагноєння, оскільки чужорідне тіло, що потрапило під ніготь найчастіше несе в собі інфекцію. Залишати без уваги скалку неможливо: вона викликає хворобливі відчуття, може привести до серйозних наслідків (набряків в місці попадання, нагноєння, панарицію, заражень, підвищення температури).

Заноза необхідно видаляти, не забуваючи про ретельну дезінфекції ураженого місця.

Якими бувають занози?

Існує думка, що замети можна отримати тільки від дерев’яних предметів з погано обробленою поверхнею. Це далеко не так. Незважаючи на те, що занози, отримані від дерев’яних предметів, є найпоширенішими, потрібно бути обережними і при роботі зі склом, металевою стружкою, рослинами з шипами (особливо кактусами).

Заноза від дерев’яних предметів

Працюючи з садово-городнім інвентарем необхідно захистити руки рукавичками, оскільки далеко не завжди живці інструментів досить добре оброблені і покриті захисним шаром.

Роблячи різкі рухи, ви можете занести дерев’яний фрагмент під шкіру або під ніготь. Небезпека такої занози полягає в тому, що разом з чужорідним тілом потрапляє і бруд , що обов’язково без належної уваги призведе в загноения.

Заноза від рослин

Далеко не всі рослини нешкідливі.

Навіть доглядаючи за домашніми рослинами, слід не забувати про правила безпеки.

Колючки або шипи можуть потрапити в шкіру або під ніготь. Пам’ятайте, що деякі рослини, захищаючись в природі, не тільки виробили «зброю», а й забезпечили його отрутою.

Тому занози від рослин необхідно витягувати як можна швидше, поки отрута не почала діяти. Краще не заводити такі рослини , але якщо вже ви не встояли перед їх красою, пам’ятайте, що занози, отримані при контакті з ними, небезпечні, потрібно неодмінно звернутися до лікаря.

Заноза від скловати і скла

Не починайте роботу зі скловатою або склом, що не захистивши руки.

Небезпека скалок, отриманих при контакті з цим матеріалом, полягає в тому, що не завжди вони помітні відразу, не завжди їх можна побачити неозброєним поглядом.

Особливо це небезпечно, якщо заноза потрапляє під ніготь , оскільки помітити не завжди виходить. Про існування занози іноді дізнаються тільки після того, як біль і пульсація в місці ураження посилюється або починається нагноєння.

Витягувати занози від скловати або скла дуже важко , в цих випадках краще надати справу фахівцеві з необхідну апаратуру і інструменти.

Заноза від металевої стружки

Невірно вважати, що такі замети можна отримати тільки тоді, коли ви безпосередньо працюєте з металом.

Іноді покриття побутових поверхонь, оброблених металевим напиленням, може відшаровуватися. Протираючи або просто торкаючись, ви можете занести собі під шкіру або ніготь частина цього покриття. Зазвичай воно буває тонким і твердим, тому легко входить під ніготь, а іноді і в сам ніготь.

Чи потрібно звертатися до лікаря, якщо у вас скалка?

У більшості випадків звернення до лікаря з приводу вилучення занози з м’яких тканин не потрібно : при достатній обробці інструментів і неглибокому проникненні її можна дістати в домашніх умовах.

Добре, якщо край занози залишився видимим, не щез під нігтем . В цьому випадку можна зачепити сторонній предмет пінцетом і спробувати витягти.
Заноза під нігтем дуже болюча, оскільки нігтьова пластина закриває нервові закінчення.

Звернутися за лікарською допомогою необхідно в наступних випадках:

 • Витягти скалку самостійно не вдається, оскільки вона знаходиться глибоко, потрібне хірургічне втручання , іноді навіть видалення частини нігтьової пластини.
 • Після спроби самостійного вилучення занози частина її залишилася під нігтем.
 • Обов’язково необхідно звернутися до лікаря, якщо в ураженому місці спостерігається пульсація або видиме нагноєння і набряк.
 • Якщо скалка від рослини, про отруйні властивості якого ви знаєте або навіть підозрюєте.
 • Навіть якщо ви витягли скалку самостійно, але на місці ураження спостерігаєте зміна кольору нігтьової пластини, деформацію поверхні або інші видимі зміни, негайно зверніться до лікаря.
 • Заноза під нігтем не тільки болюча, але, без належної уваги, може стати причиною більш серйозних захворювань , тому звернення до лікаря допоможе уникнути неприємних наслідків.

Обробка занози, обробка інструментів для вилучення занози

! Важливою умовою є обробка ураженої ділянки і інструментів, які будете використовувати для видалення скалки.

 1. Перед витяганням занози обов’язково ретельно вимийте руки , особливо це важливо якщо заноза отримана під час садово-городніх робіт або ремонту, коли умови далекі від санітарних.
 2. Обробіть місце ураження . Для цього слід намазати мурашиним спиртом або розчином борної кислоти (2-х процентної), підійде і перекис водню. Якщо нічого аптечного при собі немає, можна скористатися горілкою або одеколоном.
 3. Ретельно обробіть інструменти , якими ви припускаєте витягувати скалку. Для обробки підійдуть ті ж кошти, якими ви обробили ранку. Краще протерти інструменти змоченими ватяними дисками.
 4. Після вдалого вилучення занози рекомендується повторно обробити уражене місце , оскільки чужорідний предмет, що потрапив під ніготь, приніс з собою і мікроби. Під нігтем, де обмежена надходження повітря, вони будуть розвиватися досить швидко. Інфекція може проявитися не відразу і привести до серйозних наслідків. Можна обробити місце зеленкою або йодом.

Механічна технологія добування занози

Щоб витягти скалку з-під нігтя самостійно, спробуйте виконати наступні дії:

 • Ретельно обробіть всі необхідні інструменти (голку, пінцет), вимийте руки і обробіть поверхню нігтьової пластини.
 • Якщо скалка мала, приготуйте лупу.
 • Якщо скалку видно, край стороннього тіла стирчить, підчепити його пінцетом і потягніть під тим же кутом, під яким скалка увійшла під ніготь. Намагайтеся не зволікати різкими рухами , оскільки можете зламати скалку: в такому випадку отримувати її буде набагато складніше.
 • Якщо місце проникнення занози видно погано, можна намазати ніготь слабким розчином марганцівки. На місці проникнення буде виділятися темна точка або смуга.
 • Якщо є можливість, перш ніж вийняти замети з-під нігтя распарьте палець , опустивши його в теплу воду з содою. Невелике пом’якшення нігтя допоможе «розсунути» нігтьову пластину, що дозволить скалку легше вийти з-під нігтя.
 • Після видалення скалки обробіть уражене місце. Якщо ви перебуваєте в умовах, далеких від санітарних, краще накладіть на палець пов’язку.

Витяг занози за допомогою мазей і компресів

Трапляється, що занесена під ніготь скалка не піддається механічному вилученню через глибину проникнення або своєї структури.

! Тоді можна вдатися до допомоги мазей і компресів.

Іхтіолова мазь і мазь Вишневського

Якщо підчепити глибоко сидить під нігтем скалку або занадто тонку скалку не вдається, можна використовувати мазь Вишневського або іхтіоловую мазь.

 • На ватний диск нанести мазь і накласти на місце, куди увійшла скалка. Властивістю цих мазей є здатність витягати сторонні предмети.
 • Через 3-4 години приберіть диск і огляньте місце проникнення занози.
 • Якщо вона вийшла в повному обсязі, підчепити пінцетом і витягніть її.
 • Якщо ви не можете підчепити скалку, повторити пов’язку з маззю.
 • Мазі допомагають не тільки витягнути скалку з-під нігтя, але і обробити ушкоджене місце, зупинивши поширення інфекції.

Народні засоби для вилучення занози

Щоб витягти скалку з-під нігтя можна зробити компреси:
1.До столовій ложці натертої на дрібній тертці капусти додайте чайну ложку горілки . Отриману масу покладіть в стерильний бинт і прикладіть до скалку. Через 2-3 години скалка повинна витягнутися з-під нігтя. У разі, коли скалка знаходиться глибоко, процедуру необхідно повторити кілька разів.
2. Витягнути скалку допоможе компрес з ріпчастої цибулі , який необхідно натерти до кашоподібного стану на дрібній тертці.
3. Чи допоможе витягнути скалку лист алое. Необхідно зрізати частину аркуша, відкривши його м’якоть. Докласти м’якоттю до місця ураження і прибинтувати. Тримати компрес протягом 2-3 годин . За необхідності повторити.
4. Щоб витягнути скалку, можна прикласти компрес з тертої картоплі.

віск допоможе дістати скалку

Віск і смола для видалення скалки з-під нігтя

Якщо кінчик занози трохи видно, але підчепити його неможливо, рекомендується використовувати смолу або віск .

 • Нанести розігрітий віск або смолу на ніготь і залишити до повного затвердіння.
 • Після акуратно, у напрямку входу скалки, видалити віск або смолу.
 • Заноза повинна прикріпитися до воску або смолі і вийти при видаленні їх.
 • Можна перед нанесенням воску або смоли потримати палець у ванні з милом або содою: це дозволить розм’якшити ніготь.

Ускладнення після видалення скалки з-під нігтя

Потрапила під ніготь скалка небезпечна своїми ускладненнями.

Не завжди з першого разу вдається її витягти повністю. Навіть невеликий фрагмент, надісланий під нігтем може привести до загноения.

Після видалення скалки важливо ретельно обробити місце укусу і в протягом кількох днів стежити за станом . Якщо ви відчуєте пульсацію або біль, обов’язково зверніться до лікаря , оскільки це перші симптоми можливих ускладнень.
Проникаючи під ніготь скалка приносить з собою інфекцію, яка швидко поширюється.
Якщо ви помічаєте набряклість або почервоніння, зверніться до лікаря. Іноді зволікання призводить до необхідності хірургічного втручання, аж до видалення нігтьової пластини.

Заноза під нігтем: що робити

Найпоширенішою побутовою травмою нігтьової пластини є скалка. Мало хто знає, що робити в такій ситуації. Зрозуміло, бездіяльність – не вихід. Адже скалка під нігтем – травма, яка супроводжується неприємними відчуттями, болями.Крім усього іншого, незважаючи на пошкодження, наслідки можуть бути жахливими. Вони часто переростають в інфекційні запалення, які тягнуть за собою необхідність хірургічного втручання. У деяких випадках потрібне видалення нігтьової пластини.

Перша допомога

Звичайно, якщо заноза увійшла в тканину в повному обсязі, край її видно, він доступний, то можна скористатися щипцями або тонким пінцетом, або задіяти голку, щоб витягти сторонній предмет. Але попередньо застосовувані інструменти необхідно продезінфікувати за допомогою одеколону, горілки або спирту.

Під час вилучення занози важливо, щоб рухи були акуратними. В іншому випадку є ймовірність погіршити становище, зробивши травму глибшою. Заноза ж стане недоступною для ліквідації в домашніх умовах.

Для усунення занози з-під нігтя застосовують соляну ванночку. Вона дозволяє безболісно позбутися від стороннього предмета. У склянку з окропом насипають кухонну кухонну сіль (1 ч.л.) і питну соду (1 ч.л.). Потім уражену ділянку занурюють в таку ванночку до повного охолодження.

Крім соди з сіллю застосовують настої календули, деревію, евкаліпта, звіробою, ромашки на спирту. Вони володіють дезінфікуючими і антибактеріальними властивостями.

Перед тим як витягати з-під нігтя скалку, потрібно травмоване місце ретельно обробити йодом. Ранку важливо продезінфікувати. Якщо скалка маленька – вона вийде сама або розчиниться.

Народні рецепти

Якщо соляні ванночки, спиртові настоянки трав і дезінфекція йодом не ефективні, то застосовують інші способи.Найбільш популярними вважаються такі народні рецепти:

 • Якщо під нігтем виявилася скалка, то можна спробувати спеціальний компрес. Його готують з кореня пажитника або живокосту. Даний інгредієнт подрібнюють до порошку і заливають гарячою водою до отримання пастоподібної густої консистенції. Перед нанесенням компресу краще протерти рану спиртом або йодом. Потім густу суміш з пажитника або живокосту прикладають до ураженої ділянки, фіксують бинтом. Пов’язку змінюють кожні чотири години, поки скалка не стане доступною.Потім її витягують за допомогою тонкого пінцета. Ранку ж обробляють маззю календули.
 • Готують і інший компрес, на основі ріпчастої цибулі. Для цього потрібно очистити один такий продукт від лушпиння. Потім його слід подрібнити на дрібній тертці. Отриману кашку прикладають до ушкодженого місця, продезинфікувавши його йодом, спиртом, перекисом. Зверху такий компрес накривають поліетиленовою плівкою, закріплюють бинтом. Компрес міняють кожні три години. Рану обробляють дезинфікуючим засобом.

Слід розуміти, що причини потрапляння занози під нігтьову пластину, як правило, різноманітні. Це може бути скловолокно, шматочок деревини, металева стружка, тонкі рибні кісточки або шипи рослин. Заноза викликає сильний біль, причому не тільки в ушкодженому місці, але і по всьому пальцю. Часом болить навіть кисть.

Якщо ж заноза заходить занадто глибоко, біль при цьому нестерпна, – не варто ризикувати і намагатися її витягти самому. Найкраще звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.Фахівці проводять необхідні маніпуляції, усуваючи чужорідний об’єкт, використовуючи знеболюючі препарати.

Як дістати скалку з-під нігтя: прості та ефективні методи

Що ми називаємо скалкою? Будь-яке стороннє тіло, проникло під шкіру або ніготь. Частіше за все це дрібна дерев’яна тріска, колючка рослини, однак можуть зустрічатися і пластмасові, металеві занози. Цікавий факт – занози органічної природи сприяють розвитку в ранці інфекції, а неорганічної – немає.Однак витягувати їх варто в будь-якому випадку! Особливо складною і болючою здається процедура, якщо чужорідне тіло застрягло під нігтьової пластиною. У деяких випадках без кваліфікованої медичної допомоги тут просто не обійтися. Ми ж вам розповімо, як дістати скалку з-під нігтя самостійно. Перерахуємо прості методи.

Як дістати скалку з-під нігтя: найефективніший спосіб

Якщо ви вирішили видалити стороннє тіло самостійно, то краще не намагатися це робити за допомогою пальців і нігтів.Набагато простіше, швидше і ефективніше використовувати звичайний пінцет.

Як дістати скалку з-під нігтя:

 1. Перед проведенням процедури обов’язково вимийте руки з милом!
 2. Простерилизуйте інструмент – можна використовувати для цього як окріп, так і спиртовмісні засіб.
 3. Додатково промийте з милом і водою область навколо скалки. Продезінфікуйте ділянку спиртовмісних засобом.
 4. Якщо пошкоджений ніготь довгий, то обріжте його ножицями – це помітно полегшить процедуру вилучення занози з-під нігтьової пластини.
 5. Розмістіть пошкоджений палець під освітлювальним приладом або розташуйтеся в світлій кімнаті – ви повинні добре бачити скалку.
 6. Пінцетом акуратно затисніть її виступаючий краєчок.
 7. Витягайте чужорідне тіло в тому напрямку, в якому воно увійшло під ніготь.

Якщо при спробі видалення скалка обламалися (її частина залишилася під нігтем), расщепилась, то це привід для звернення до фахівця.

Витяг за допомогою голки

Не завжди чужорідне тіло реально підчепити пінцетом.Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Використовуйте звичайну швейну голку:

 1. Вимийте руки з милом.
 2. Простерилизуйте голку за допомогою окропу або спирту.
 3. Додатково промийте, продезінфікуйте пошкоджений палець.
 4. Розташуєтеся для проведення процедури в добре освітленому місці.
 5. Акуратно підведіть вістрі голки під ніготь в напрямку занози.
 6. Як тільки ви досягли ближнього краєчка стороннього тіла, ваше завдання – обережно підчепити його голкою і підсунути ближче до зовнішнього краю нігтьової пластини.
 7. Доведіть скалку голкою на те відстань, з якого її можна буде видалити пінцетом.
 8. Продезінфікуйте пінцет і витягніть їм скалку.

Витяг за допомогою харчової соди

Заноза потрапила під ніготь – як дістати? Якщо чужорідний предмет занадто малий, щоб зачепити його голкою, пінцетом, або ж занадто далеко зайшов під нігтьову пластину, спробуйте цей простий спосіб:

 1. Розмішайте в теплій кип’яченій воді одну столову ложку звичайної харчової соди.
 2. Вимочуйте в подібній ванні пошкоджений палець двічі в день.
 3. Процедури слід періодично повторювати протягом декількох днів. В результаті скалка повинна вийти до поверхні шкіри, звідки її просто буде видалити тим же пінцетом. У ряді випадків вона випадає сама.

Є і ще один спосіб, де задіяна харчова сода. Тут з порошку готується паста:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Розведіть чверть столової ложки харчової соди декількома краплями кип’яченої або питної води так, щоб у вас утворилася густа кашка, паста.
 3. Нанесіть засіб на пошкоджену ділянку, а палець зверху гарненько обмотайте стерилізованим бинтом.
 4. Через добу зніміть пов’язку, огляньте пошкоджену область.
 5. Під дією пасти найчастіше скалка виходить сама. Якщо цього не сталося, то аналогічним чином приготуйте нову порцію засобу.Знову на 24 години обв’яжіть палець.

Витяг за допомогою скотча

Як дістати скалку з-під нігтя дитині? Потрібно це зробити незвично і швидко, щоб маленький пацієнт не встиг злякатися і не завадив дорослому провести процедуру. Однак цей спосіб хороший для невеликих скалок, чий краєчок виступає над поверхнею шкіри:

 1. коротший ображати нігтик дитині, щоб забезпечити доступ до чужорідного тіла.
 2. Візьміть прозорий скотч – під ним буде добре видно скалку.
 3. Притисніть клейку стрічку до чужорідного тіла.
 4. Різко смикніть її на себе – приклеєна скалка в результаті цієї дії вирветься з-під нігтя.

Витяг за допомогою депіляційним воску

Ще один незвичайний спосіб, що допоможе видалити з-під нігтьової пластини дрібні скалки, які важко захопити голкою або пінцетом:

 1. коротший ображати ніготь біля пошкодженої ділянки, щоб процедуру виконати було простіше.
 2. Розігрійте віск, після чого нанесіть його на пошкоджену ділянку – речовина обов’язково має покривати виступає краєчок занози.
 3. Накладіть на ще не застиглий віск тонку смужку тканини або бинта.
 4. Як тільки речовина застигне, дерните за край приклеєною тканинної смужки. Разом з воском повинна відійти і приклеїти до нього скалка.

Витяг за допомогою засобу Вишневського

Як дістати скалку з-під нігтя, якщо вона глибоко? Мазь Вишневського тут – найпростіший безболісний спосіб.Застосовується, зокрема, для маленьких пацієнтів. Процедура проходить наступним чином:

 1. коротший ображати пошкоджений ніготь.
 2. Нанесіть трохи мазі безпосередньо на ділянку, куди проникла скалка.
 3. Гарненько обмотайте пошкоджений палець бинтом – мазь видає неприємний запах, залишає плями на одязі, постільній білизні.
 4. Через 24 години зніміть пов’язку – заноза під дією кошти Вишневського повинна вийти на поверхню сама.
 5. Якщо чужорідне тіло залишилося під нігтем, повторіть процедуру ще раз – добову пов’язку з маззю Вишневського.
 6. Якщо скалка не вийшла повністю, але її край здався над поверхнею шкіри, то акуратно витягніть її простерилізованою пінцетом.

Народні засоби видобутку занози

Перед застосуванням будь-якого із зазначених нижче способів радимо вам попередньо промити ранку з милом і продезінфікувати її спиртовмісних препаратом:

 • Компрес з кореня живокосту або пажитника. Подрібнений до стану порошку інгредієнт заливається окропом.Отримана маса прикладається до ушкодженої ділянки – пов’язку змінюють кожні 4 години.
 • Кашка з ріпчастої цибулі. Подрібніть продукт на тертці, додайте кашку до ранки. Міняйте компрес на свіжий через кожні 3 години.
 • Білокачанна капуста. Капустяний лист стирається на тертці в кашку. Остання прикладається до ранки. Кожні 3 години такий компрес потрібно міняти на свіжий.
 • Обробка ранки горілкою, смолою ялівцю, дьогтем також допомагає розм’якшити шкіру навколо скалки, що сприяє самостійному виходу стороннього тіла.
 • У тих же цілях роблять теплі ванночки з дитячого мила (5 столових ложок стружки від мильного бруска). Пошкоджений палець тримають у воді до її охолодження. Продовжують процедури до виходу занози.

Після вилучення

Ви знаєте, як дістати скалку з пальця. Після того як вам це вдалося, не забудьте вжити таких заходів:

 1. Промийте з милом ранку, звідки було вийнято чужорідне тіло.
 2. Щоб запобігти попаданню в неї інфекції, обробіть ділянку йодом, зеленкою або маззю з антибіотиком.
 3. Під час вилучення почалася кровотеча? Потрібна обробка перекисом водню. Після того як кров зупиниться, продезінфікуйте рану і перев’яжіть палець стерильним бинтом.

Потрібна медична допомога!

Як дістати скалку з-під нігтя? Часом дану проблему може вирішити тільки фахівець. Це ті випадки, коли стороннє тіло занадто глибоко зайшло під нігтьову пластину, разом з ним була занесена інфекція. Визначити це можна за кількома ознаками:

 • Заноза викликає сильну кровотечу.
 • Ви не можете самостійно дістатися до чужорідного тіла (як дістати скалку з-під нігтя, ви вже знаєте). Тут знадобиться місцеве анестезуючий засіб, яке допоможе витягти скалку безболісно.
 • Область навколо стороннього тіла опухла, почервоніла, ви відчуваєте біль при дотику, натисканні. Швидше за все, занесена інфекція. Вам будуть прописані антибіотики для виключення факту розвитку серйозних наслідків.

Ви тепер знаєте способи, які допоможуть витягти скалку самостійно – як дрібну, так і зайшла глибоко під шкіру, як дорослому, так і дитині.

Джерела:

http://nails-health.ru/kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya/
http://nogot.net/story/zanoza-pod-nogtem-chto-delat
http: // fb. ru / article / 384011 / kak-dostat-zanozu-iz-pod-nogtya-prostyie-i-effektivnyie-metodyi

.