Ногти

Чорні смужки на нігтях рук причини: Чорні смужки на нігтях – фото, причини появи, лікування

Чорні смужки на нігтях рук

Причини появи чорних смужок під нігтями

Чорні смуги на нігтях рук – нестандартна симптоматика, яка не може проявлятися через застандартной пігментації, а також не є генетичною особливістю будови пластінидевушкі.

Темна смуга на нігті може бути пов’язана з одним з типів причин: внутрішньої (подразумеваетналічіе проблем зі станом здоров’я) або зовнішньої (вплив зовнішніх факторів начувствітельную область.

Внутрішні причини, які полягають в наявності патологій в організмі дівчини, представляють для неї небезпеку, тому їх важливо враховувати:

 • Гормональний збій;
 • Грибкова інфекція;
 • Дисфункція шлунково-кишкового тракту;
 • Цукровий діабет;
 • Злоякісна пухлина;
 • Порушення серцево-судинної системи;
 • Захворювання суглобів;
 • Дисфункція печінки, нирок.

Часто з’являються чорні плями при серйозних проблемах зі здоров’ям дівчини, так як любоезаболеваніе відбивається на всьому стані організму і часто позначається на стані нігтів, волосся, шкіри, зубів.Пов’язано це зі зниженням загального імунітету.

Також є ризик утворення проблеми при гормональному збої або сплеску. У дівчат етовстречается під час місячних, вагітності, період лактації, клімаксі, коли балансгормонов порушується.

Щоб продіагностувати причину появи пошкодження, пов’язану з наявністю дісфункційілі захворювань, рекомендується відразу звернутися в лікарню.

Зовнішніх причин появи чорної пігментації менше:

 • Механічне пошкодження.Травма пальця або руки будь-якого типу може привести до
  появи синця, гематоми, який частково забарвлює ніготь в чорний колір;
 • Прямий контакт з агресивними речовинами. При роботі з хімічними засобами
  важливо використовувати захисні гумові рукавички, щоб запобігти роз’їдання
  кислотою натурального манікюру і його поступову псування;
 • Обмороження. Переохолодження рук або ніг завжди призводить до порушення матриксу, що
  відбивається на візуальному стані манікюру;
 • Неписьменне виконання манікюру.Якщо ви самостійно виконуєте обробку
  нігтів і неакуратно використовуєте гострі інструменти, є ризик пошкодження
  чутливої ​​шкіри під нігтьовим ложе.

Враховуйте, що також стан нігтів може змінюватися через тривале прийому агрессівнихмедікаментов, антибіотиків, так як їх діючі речовини впливають на весь організм.

Самостійно виявити причини появи чорних смужок можна, однак враховуйте, що втакому випадку вам не доведеться дотримуватися вказівок лікаря і схему лікування.Устраненіевозбудітеля ураження призводить до поступового загоєнню нігтьової пластини.

Поява чорних крапок на нігтях можуть пояснити різноманітні причини. Найчастіше вони виникають в результаті мікротравми нігтя пальця. В такому випадку правильніше говорити, що з’явилися чорні точки під нігтями.

У результаті механічної дії судини під платівкою лопаються. Кров не знаходить виходу на поверхню і починає накопичуватися під роговим шаром на руках, згортатися з придбанням чорних, темно-бурих і темно-червоних плям.

Маленькі чорні точки можуть бути наслідком підвищеної чутливості організму до зовнішніх подразників. В такому випадку причини їх появи можуть складатися в достатку сонячних ванн, неакуратному і частій взаємодії з хімічними речовинами, а в деяких випадках навіть вода.

Але симптоми підвищеної чутливості, або підвищеної пігментації, проявляються не тільки у вигляді точок на пальцях. Зазвичай їх супроводжують такі ознаки, як поява нових родимок, зміна кольору очей.Часто це сезонні і цілком нормальні зміни, і якщо вони разом з чорними точками на руках не турбують ваше самопочуття, то хвилюватися нема про що.

Якщо у вас є такі неприємні плями, то у вас чималі проблеми зі здоров’ям, можливо, порушення системи організму, що відразу ж необхідно виправити. Так, патологія нігтів може цілком варіюватися різними кольорами. Давайте розглянемо найчастіші варіанти:

 1. Темні фіолетові точки – це травма, яка була отримана через сильний зіткнення або удару.Як правило, тут наслідків немає, але близько місяця потрібно спостерігати за своїми нігтями, особливо за великим пальцем, акуратно братися за все руками, намагатися не травмувати заново пластину і ніготь, на якому є пляма.
 2. Плями темного чорного кольору. Швидше за все, у таких людей тіло і нігті реагують занадто гостро на сонці і його промені, на випромінювання, тому і утворюються неприємні чорні пігментні плями. У багатьох такі прояви можуть на один день з’явитися і відразу ж зникнути.Це не страшно, але якщо вони затримуються на постійній основі, то варто негайно звернутися до лікаря.
 3. Якщо чорні точки показуються на нігтях разово, але великим скупченням – це може сказати про те, що у вас онкологія. Панікувати відразу ж не потрібно, поки аналіз цього не підтвердить, але не терпите, якщо помітили скупчення точок.
 4. Слабке зелена пляма – швидше за все, це грибок нігтьової, який слід лікувати, пройшовши курс у доктора.
 5. Яскрава чорна точка на нігті – проблема з печінкою.Пам’ятаємо про те, сто треба уточнити діагноз у лікаря. Швидше за все, вам доведеться переглянути своє харчування і спосіб життя – з сидячого перетворити його в помірний.

Взагалі, у половини людей, хто вже стикався з проблемою чорних плям на нігтях великих пальців руки, основна причина їх прояви пов’язана з грибковою інфекцією, яка просто ушкоджувала і буквально «їла» нігтьову пластину, погіршувала стан шкіри і всього здоров’я.

Якщо ви під час зверніться до лікаря, то цілком можете вилікувати і нігті і підправити свій стан.До речі, неприємне чорна пляма буває і на ногах, так що не тільки пальці рук страждають через такі «малюнків». Так, коли багато, наприклад, занадто довго ходять в одній і тій же взуття. Тоді необхідно бути вкрай обережними – цілком можуть утворитися чорні плями на великому пальці ноги.

Найчастіше виникнення чорних крапок або плям під нігтем провокують травми. Адже в результаті пошкодження утворюються смуги чорного або темно-синього кольору. Людина про це знає, адже механічне пошкодження або удар складно не відчути.

Іноді точки під нігтями виникають через вплив ультрафіолетових променів. Це зумовлено підвищеною чутливістю. Під їх впливом секреція меланіну посилюється. Нерідко в теплу пору року виникають різні «веснянки», родимки і точки, зникаючі з часом. Зрозуміло, такі явища не викликають побоювань, адже вони відбуваються посезонно.

Якщо взуття незручна, не відповідає розміру або тісний по фасону – кровотік порушується. В результаті нігтьові пластини можуть потемніти.Позбутися від такої проблеми просто.

Після того як набряк спаде, пластина сама відросте і відновиться. Якщо точки під нігтями виникли в результаті носіння незручного взуття, очевидно, що потрібно її змінити.

З іншого боку, на користь піде масаж ніг зі спеціальними маслами, мазями або кремами. Такі маніпуляції стабілізують кровотік.

Поява чорних крапок або плям під нігтями нерідко сигналізує про серцево-судинних недугах. Можуть давати знати про себе наднирники, нирки, ендокринна система.Найчастіше чорні точки – пігментні аномалії. В цьому випадку їх форма поздовжня.

Потемніння нігтя часом є ознакою серйозної пухлини, яка носить назву Гломусних новоутворення. Виглядає вона як синець, який має синьо-чорне забарвлення. Якщо людина впевнена, що такий прояв – не результат травми, значить, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Іншою причиною потемніння нігтя може стати злоякісне новоутворення – меланома. Воно виглядає як чорний наріст, схожий з бородавкою.При прогресуванні недуги ніготь розтріскується.

Нерідко потемніння нігтя і виникнення чорних крапок під нігтьової пластиною свідчить про псоріазі або грибковому недугу. Але в таких випадках пошкоджуються навіть м’які тканини околоногтевого простору. Захворювання виникає через зниження імунітету. Структура і колір м’яких тканин пальця змінюються.

Дійсно чорні точки під нігтем не завжди нешкідливі. Однак в 95% випадків такий прояв зовсім не пов’язано із захворюваннями.Нігті можуть змінювати колір через травми, незручного взуття, неправильного догляду за ними, особливостей організму. Зрозуміло, консультація кваліфікованого лікаря в таких ситуаціях не буде зайвою.

Коли змінюється колір нігтя, потрібно терміново бити тривогу. Якщо не було травми, значить, швидше за все, у вас в організмі не вистачає вітамінів, інших важливих речовин або розвивається пухлина шкіри.

Плями можуть бути у вигляді фіолетових, червоних точок, темно-червоних, чорних смужок.Часто плями бувають синього кольору. Якщо під нігтями з’явилися червоні смужки, це крововилив, вони з часом потемніють. Плями можуть бути круглими, дрібними, безформними. Перш за все необхідно проконсультуватися з дерматологом.

Темні, чорні точки – це не тільки косметичний дефект, який можна приховати за допомогою лаку, а серйозна проблема. Коли ніготь змінюється після травми, не потрібно хвилюватися: пластина буде відновлюватися, пляма з часом пропаде.Також до нешкідливою причини можна віднести гиперпигментацию.

ПОДРОБИЦІ: Нейродерміт на руках у дорослих і дітей

Більше до небезпечних факторів належать:

 • Збої в шлунку, кишечнику.
 • Печінкові патології.
 • Захворювання судин, серця.
 • Проблеми з кровообігом.
 • Глисти.
 • Прийом хімічних лікарських засобів.
 • Мікоз, який розвивається під нігтем.

Методи лікування

Не варто маскувати некрасиві пігменти за допомогою лаків або манікюрних процедур.Необхідно боротися з першопричиною такого прояву.

Зрозуміло, ліквідувати точки під нігтьової пластиною допоможе лише фахівець. Найкраще звернутися до дерматолога або мікологові. Потім потрібно відвідати терапевта.

Лікар поставить ряд типових питань з приводу виникнення чорних плям, супутніх проявів, можливих причин.

Генетичні захворювання

Іноді такі явища пов’язані зі спадковістю. В такому випадку позбутися від них повністю нереально.Можна тільки злегка змінити ситуацію, якщо використовувати спеціальний крем. У дуже рідкісних випадках чорні смужки під нігтями бувають яскраво вираженими.

Щоб хоч якось надати рукам охайний зовнішній вигляд, варто користуватися спеціальною манікюрною шліфувальної папером. Але затирати нігті частіше ніж один раз на місяць лікарі не рекомендують. А якщо у ваших кровних родичів таких проблем не було, то справа не в генетиці.

Як лікувати

Сказати точно, що поява чорних смуг на нігтьової пластини слід лікувати якимось ліками або маззю, не можна.Адже для початку треба з’ясувати причину появи плям і тільки потім приступати до лікування. Визначити причину появи плям і поставити точний діагноз може тільки кваліфікований лікар.

Швидше за все, вам доведеться відвідати не одного фахівця, а кілька, перш ніж вам буде поставлений точний діагноз і призначено грамотне лікування нігтьової пластини. Якщо у вас є бажання (хоч приблизно) дізнатися, в чому справа з вашими нігтями, можна подивитися фото в Інтернеті і опис під ними з поширеними захворюваннями.

Якщо поява чорних смуг на нігтях пов’язано з авітамінозом, неправильним харчуванням і недостатньою мікроелементів в організмі, то варто просто додати в свій раціон більше корисних продуктів, а також навести порядок у своєму житті.

У будь-якому випадку, при виявленні будь-якого ураження і псування натурального манікюру іліпедікюра, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Звертатися стандартно потрібно кдерматологу, хірурга, патологу або мікологові (якщо ви знаєте, що проблема – грібковаяінфекція).

Після огляду пошкодженої області і здачі аналізів, фахівець призначає пацієнтові схемулеченія. Важливо дотримуватися прописують рекомендації, щоб запобігти вознікновеніеосложненій.

Особливості лікування залежать від вихідної проблеми:

 1. Якщо причина чорної пластини – грибок, лікар призначає антімікотікі: Екзодерил,
  Мікодеріл, Мікозан, Ламізил. При початкових формах розвитку інфекції використовуються
  тільки зовнішні ліки, при запущених – включаються препарати для прийому всередину,
  які усувають запальні процеси.
 2. При інтоксикації організму сильними медикаментами, призначається його очищення, для
  якої використовуються абсорбенти: активоване вугілля, ентеросгель.
 3. Для підвищення місцевого імунітету, спрямованого на відновлення здорового
  стану нігтів, призначаються протизапальні мазі: Пантенол, Бепантен. Використовувати їх потрібно відразу після появи перших смужок – щодня, 2 рази на день.
 4. При інфекційних захворюваннях, хронічних, дисфункциях органів, пацієнт
  перенаправляється до більш вузького спеціаліста, який призначає йому відповідні
  препарати.

Іноді чорні плями на поверхні супроводжуються больовими відчуттями. Якщо вонизнаходяться на педикюрі, то відчувати їх дівчина може під час ходьби. Щоб сгладітьдіскомфорт, рекомендується використовувати знеболюючі засоби – Найз, Ібупрофен.

Стандартно період реабілітації натуральних нігтів займає близько двох місяців і більше, таккак цього часу достатньо для відростання здорового пластини. Щоб прискорити полученіеположітельного підсумку, рекомендується проводити комплексне лікування, яке кромемедікаментов включає використання народних рецептів.

Є кілька ефективних варіантів домашніх складів:

 • розпарюють ванночка. В 1 літр води додається 20 грам морської солі і 5-6 крапель
  будь-якого ефірного масла. Приймати ванну потрібно протягом двадцяти хвилин
  щодня;
 • Компрес з цибулею і алое. У рівних пропорціях змішайте сік алое, кашку з цибулі і
  лимонний сік. Суміш перемішайте і розподіліть по ватяні диску, наклавши його на
  пошкоджену область і закріпивши лейкопластиром.Через півгодини зніміть компрес;
 • Обробка пластини лимонним соком, ефірними маслами, йодом. Щодня перед
  сном наносите на чорну пігментовану частина будь-якої натуральний компонент,
  щоб забезпечити харчування матриксу;
 • Компрес з содою. Чайну ложку харчової соди потрібно залити чайною ложкою перекису
  водню, а потім розподілити по чорному нігтя. Через 5-7 хвилин змийте склад. У
  час його використання може відчуватися легке печіння, яке не повинно
  доставляти дискомфорту.Використовувати рецепт потрібно не частіше чотирьох разів на тиждень.

Щоб усунути чорний колір на нігтьовому ложі, рекомендується щодня виконувати домашніеухажівающіе маніпуляції, так як вони прискорюють регенерацію клітин епітелію, що уменьшаетперіод лікування.

Можливо, це грибок

Чорні смужки під нігтями можуть бути і банальним грибком. Щоб підтвердити наявність останнього на нігтях, варто звернутися в лікарню. Там за допомогою лабораторних аналізів швидко встановлять, що це за грибок, а лікуючий лікар докладно пояснить, як його позбутися.Після закінчення лікування можна на сто відсотків позбутися чорних смужок під нігтями раз і назавжди.

Досить часто грибок вражає нігті рук і ніг після відвідування таких місць, як сауна, баня і басейн, громадський транспорт. Іншими словами, якщо у вас слабка імунна система, то підхопити грибок ви можете де завгодно.

Іноді люди помічають, що чорні плями на нігтях з’явилися після зробленого у фахівця манікюру. Це може бути пов’язано з тим, що майстер погано обробив ножиці або пилочки і вніс вам інфекцію.У такому випадку варто дуже уважно вибирати майстрів по манікюру і ходити тільки до тих фахівців, в яких ви точно впевнені.

Заходи профілактики

Під час лікування лікар прописує рекомендації, яких слід дотримуватися, щоб ускорітьзажівленіе нігтя і усунення його чорної пігментації. Полягають вони в бережномотношеніі до рук, тому дотримуватися їх потрібно і після закінчення відновлення, чтобипредотвратіть повторну псування поверхні.

Для профілактики будь-якого пошкодження рогових шарів нігтьової пластини, епідермісу під нею, не слід порушувати вказівки:

 1. Манікюр виконуйте акуратно, використовуючи для обробки стерильні інструменти.
  Зрізати вільний край потрібно не повністю.
 2. При відвідуванні громадських душових, саун, аквапарків, використовуйте індивідуальну
  взуття.
 3. При використанні хімікатів надягайте захисні рукавички.
 4. Взимку використовуйте рукавиці або теплі рукавички.
 5. Взуття має бути теплою, зручною для ноги – пальці в ній не повинні упиратися один в
  друга.

Під час лікування дбайливо ставитеся до рук. Пошкоджену зону можна временнозабінтовать, щоб запобігти агресивна дія на неї зовнішніх чинників.

Висновки

Поява на нігтях у дівчини чорних смуг або плям завжди лякає, проте часто це говоріттолько про її неакуратності по відношенню до рук. У будь-якому випадку, при виявленні дефекту, зверніться до лікаря, щоб виключити ризик наявності патологій і захворювань в організмі, ігнорування яких може привести до ускладнень.

Нові майстри в розділі “Нігті”

Ольга

Манікюр -педікюр.

Катерина

Нарощування нігтів, гель лак, педикюр

Кіра

Манікюр

Анастасія

Майстер манікюру

Аліна

Манікюр

Тетяна Кононець

Тетяна

вії та брови

Golubanova_nails_master

Манікюр

Катерина

Нігті, вії, брови

Дарина

Покриття та нарощування нігтів

Вартість послуг в розділі “Нігті”

Манікюр-педикюр, апаратний.Інструмент стерильний.

Майстер: Ольга

Манікюр в центрі міста

Майстер: Кіра

Нарощування нігтів, гель лак, педикюр

Майстер: Катерина

Вартість послуг в розділі “Нігті”

Ольга

Манікюр -педікюр.

Катерина

Нарощування нігтів, гель лак, педикюр

Кіра

Манікюр

Анастасія

Майстер манікюру

Аліна

Манікюр

Тетяна Кононець

Тетяна

вії та брови

Golubanova_nails_master

Манікюр

Катерина

Нігті, вії, брови

Дарина

Покриття та нарощування нігтів

Манікюр-педикюр, апаратний.Інструмент стерильний.

Майстер: Ольга

Манікюр в центрі міста

Майстер: Кіра

Нарощування нігтів, гель лак, педикюр

Майстер: Катерина

Недолік вітамін в організмі

Також причиною появи таких дефектів може бути нестача вітамінів в організмі. У раціоні людини, що має чорні смужки під нігтями, слід включати такі продукти харчування, які у великих кількостях містять вітаміни А, С, В.Ці вітаміни містяться в свіжих фруктах, овочах, м’ясі, молочних продуктах, рибі.

Схожа проблема може бути викликана і недоліком мікроелементів. Такий діагноз повинен поставити лікар. І, нарешті, неприємні чорні смужки під нігтями здатні з’явитися в разі пошкодження нігтьових пластин.

У будь-якому випадку, якщо у вас з’явилися такі дефекти на нігтях, займатися самолікуванням і тягнути з походом до лікаря не варто. Так як ці смужки не тільки псують зовнішній вигляд нігтів і рук, але і можуть свідчити про цілу низку різних небезпечних захворювань.

Чорні смужки на нігтях: причини – www.wday.ru

Поява темних ліній на нігтях іноді обумовлено спадковістю. Але якщо у найближчих родичів подібні проблеми відсутні, то можна запідозрити грибкове захворювання. Щоб підтвердити діагноз, потрібно відвідати кабінет дерматолога і здати всі необхідні аналізи.

Наступна причина – захворювання шлунково-кишкового тракту. Чорні смужки можуть вказувати на розвиток виразки в одному з відділів кишечника. До того ж на стан і зовнішній вигляд нігтів впливають режим і тип харчування.Чорна сіточка здатна з’явитися на нігтях у людини, яка воліє їсти м’ясо з кров’ю, тобто середньої прожарювання.

Чорні смужки під нігтями можуть бути результатом неправильного способу життя. Надмірне вживання алкоголю, куріння, відсутність режиму дня і прийому їжі можуть досить негативно позначатися на загальному стані організму. І рано чи пізно на поверхні нігтів обов’язково з’являться темні смужки.

Причиною появи дефекту може виявитися дефіцит вітамінів.Щоб вирішити проблему нігтів, рекомендується переглянути свій раціон. У меню повинні бути присутніми продукти, що містять вітаміни А, В і С. Необхідні речовини містяться в молочній продукції, рибі всіх сортів, свіжих овочах і фруктах.

Якщо з’явилася чорна смужка на нігті, то причинами можуть виявитися:

· розвиток трихінельозу. Але в цьому випадку має бути присутня типова для захворювання симптоматика;

· аутоімунні патології. За появою темних смужок на поверхні нігтьової пластини можуть ховатися важкі аутоімунні захворювання – ревматоїдний артрит, псоріаз, вовчак та інші;

· хвороби серця.Дефект нігтьової пластини може бути ознакою ендокардиту або інфекційної патології;

· порушення в роботі надниркових залоз;

· проблеми з кровообігом. Смужки чорного кольору можуть виникати в результаті закупорки плечової артерії.

Іноді причиною темних смужок стає невміло виконаний манікюр. Пошкодження нігтя при обрізанні кутикули цілком може викликати подібне порушення.

При появі чорних смужок на нігтях необхідно отримати консультацію медика.Не варто забувати, що подібний дефект нерідко виявляється симптомом серйозного захворювання.

Чорні смужки на нігтях – причини, що робити і фото

Нігті завжди свідчать про стан організму. Вони помічають навіть незначні зміни. На нігтьових пластинах іноді з’являються такі дефекти, які змушують серйозно турбуватися про своє здоров’я.

Існує навіть діагностика захворювань по нігтьової пластини. Чорні смужки – це не нешкідливий косметичний дефект, не можна залишати їх без уваги.

Характеристика меланоніхіі

Меланоніхія – це патологія, в результаті появи якої в нігті відбувається відкладення пігменту – меланіну. Вона визначається чорними смужками або плямами під нігтями. Самостійного такого захворювання не існує. Меланоніхія – це лише прояв іншого серйозного недуги .

Поява незначного числа чорних смуг на нігтях допустимо у представників азіатської або африканської рас

Якщо ви представник азіатської раси або африканець, то це явище в незначній мірі характерно для вас.У США проводилося статистичне дослідження, підсумком якого став показник в 77% населення з темним кольором шкіри, які мали на своїх нігтях прояви меланоніхіі. А в старшому віці таке явище виявлено у всіх африканців. Народи Азії, хоч і в меншому ступені, але також схильні до цього. До 20% людей старшого віку мають на нігтях цю мітку.

Причини появи темних смуг

Для європейця це рідкість, і такий прояв свідчить про існуючі проблеми.Причини появи чорних смуг можна віднести до трьох груп:

Найбільш часто чорні смужки і плями на нігтях з’являються внаслідок травм

 • Травми і механічні пошкодження нігтьової пластини.
 • Неправильний манікюр кутикули, що призвело до порушення росту нігтя.
 • Фарбування нігтя від зовнішніх чинників – контакт з марганцівкою, фарбою для волосся, іншими барвниками. У цьому випадку все вирішує відростання нігтя.
 • Смужки на нігтях ніг можуть виникнути від гнітючої на ніготь взуття.
 • Смуги на нігтях рук виникають після нарощування нігтів під впливом хімічних речовин на нігті.

З перерахованого видно, наскільки важливо не наражати нігтьове ложе травм і дбайливо ставитися до манікюру, щоб уникнути серйозних проблем. Такий же ефект може виникнути з інших причин, які в підсумку ведуть до неправильного обміну корисних речовин .

 • Порушена робота шлунково-кишкового тракту
 • Надмірне поїдання вуглеводів
 • Нестача вітамінів групи В, цинку або заліза
 • Порушення обміну речовин
 • Стреси, перенапруження

Чорні смуги на нігтьових пластинах можуть свідчити і про більш важких захворюваннях .

Чорні смужки на нігтях можуть свідчити про серйозне захворювання

 • Грибок нігтя
 • Розвиток аутоімунних захворювань, на зразок системного вовчака, псоріазу та інших
 • Проблеми серця і судин
 • Артрити і хвороби суглобів
 • Поразки спинного мозку, в тому числі міжхребцева грижа або пухлина
 • піднігтьове меланома – пухлина, яка представляє собою потемніння біля нігтьового ложа

піднігтьове меланома вважається дуже рідкісним видом пухлини і серед усіх випадків поставленого діагнозу меланоми вона становить не більше трьох відсотків.Розвивається цей вид пухлини у людей старше п’ятдесяти років, у чоловіків і жінок.

Лікування і профілактика чорних смуг

При перших симптомах меланоніхіі необхідно пройти консультацію у лікаря

Неможливо знайти одні ліки для лікування чорних смужок під нігтями. Для цього потрібен точний діагноз, поставлений досвідченим лікарем. Тільки від цього і буде залежати лікування. Можливо, доведеться відвідати не одного лікаря, перш ніж правильний діагноз буде поставлений.

 • Якщо ви частий гість манікюрних салонів, то просіть провести знезараження інструментів при вас.
 • Якщо смуги – наслідок авітамінозу, то потрібно лише заповнити нестачу вітамінів шляхом курсу вітамінотерапії
 • Якщо причина смужок – грибок, то мікології призначить вам відповідне лікування.

Якщо виявили у себе меланоніхію, обов’язково покажіться лікареві на предмет виключення злоякісної пухлини.

Навіть грибок нігтя – вже привід відвідати лікаря.А якщо проблема ще більш серйозна, то вона тим більше заслуговує медичного уваги. Не існує способів домашнього лікування чорних смужок на нігтях. Також в даній ситуації не варто займатися відбілюванням нігтьових пластин.

Якими б причинами не було обумовлено поява чорних смуг, в будь-якому випадку, це причини серйозні. Якщо з походом до лікаря не затягувати і звернутися вчасно, процес займе мало часу і успішне лікування практично гарантовано.

Поздовжні смуги на нігтях: причини і методи лікування

Французи вважають: руки є найправдивішої частиною жінки, т.к. вони про свою господиню можуть розповісти те, що її мова ніколи не розповість. Те ж саме можна сказати і про нігті. На їхньому фінансовому стані часто відображається спосіб життя та шкідливі звички людини, з якою ті належать.

Проблеми з нігтями

У дітей часто на нігтики з’являються білі крапки і смужки. У цьому випадку – це прояв браку вітамінів. Досить збалансувати харчування і включити в раціон більше свіжих овочів і зелені або пропити курс комплексних вітамінів.Гірше, якщо на нігтьових пластинах з’являються поздовжні або поперечні опуклі смуги. Це може сигналізувати про серйозні патологіях.

Поздовжні смуги

Чому іноді з’являються поздовжні смуги на нігтях? Причини найчастіше пов’язані з порушенням кровообігу, а значить, і харчування в області зростання нігтя. Це сигнал того, що в організмі щось не в порядку. Такі дефекти нігтьових пластин можуть зустрічатися в двох варіантах. В одному випадку вони можуть бути одиничними і розташовуватися тільки на одному нігті.Інший варіант – поздовжні смужки спостерігаються на кожній нігтьової пластини і покривають всю їх поверхню. В цьому випадку причина, швидше за все, криється в патології внутрішніх органів. Деякі представниці прекрасної статі намагаються замаскувати під лаком з’явилися на нігтях поздовжні смужки. Цього робити не варто. Правильніше буде з’ясувати причину їх появи і виправити ситуацію. А якщо самостійно впоратися не вдається, то потрібно звернутися до лікаря-трихолога або дерматолога.

Поздовжні смуги на нігтях: причини

Розберемося детальніше, про що може свідчити така проблема.

 1. Якщо з’явилися повздовжні смуги на нігтях, причини можуть ховатися в неправильній обробці кутикули. При порушенні зони росту нігтя, яка знаходиться якраз під нею, утворюються подібні смуги. При цьому порушується живлення нігтя, і утворюються такі виступаючі смужки.
 2. Неправильне харчування або порушення обміну речовин – це такі причини. Борозенки на нігтях можуть свідчити про брак в організмі вітамінів групи В, заліза або цинку. Надмірне вживання в їжу вуглеводів і брак свіжих овочів і фруктів призводить до подібного дефекту нігтів.
 3. Ці нерівні борозенки вздовж нігтя можуть бути причиною серйозних захворювань внутрішніх органів. Наприклад, проблем з ендокринною системою. У людей, які страждають на цукровий діабет або мають зайву вагу, можна зустріти такі нігті.
 4. Якщо з’явилися повздовжні смуги на нігтях, причини, можливо, криються в некоректній роботі шлунково-кишкового тракту.
 5. Наступна причина – порушення функцій центральної нервової системи або будь-які ураження спинного мозку. Це може бути, наприклад, міжхребцева грижа або пухлина.
 6. Грибкові або шкірні захворювання (псоріаз, червоний плоский лишай) – це теж досить поширені причини. Борозенки на нігтях в цьому випадку найчастіше супроводжуються ламкістю і розшаруванням нігтя. Крім того, можуть спостерігатися такі неприємні відчуття, як почервоніння, свербіж і печіння. При таких проявах необхідно якомога швидше звернутися до дерматолога.
 7. Серцево-судинні захворювання також можуть стати причиною таких смуг на нігтях.
 8. Ревматоїдний артрит може стати причиною подібних відхилень.
 9. Порушення периферичного кровообігу може привести до дефекту нігтьових пластин.
 10. Стресові ситуації, емоційне перенапруження теж не кращим чином позначається на стані нігтів і волосся.
 11. У жінок, які нарощують нігтьові пластини або використовують накладні нігті, також можуть з’явитися поздовжні смуги на нігтях. Причини в цьому випадку – шкідливий зовнішній вплив хімічних речовин, які роз’їдають еластичну структуру нігтя. Нігтьова пластина при постійному такому впливі може значно виснажитися.

Що робити?

Чому з’являються поздовжні смуги на нігтях? Причини їх появи ми перерахували. Тепер потрібно встановити, яка саме стала джерелом проблеми в кожному конкретному випадку. Якщо самостійно причину виявити не вдалося, потрібно звернутися до лікаря. Можливо, будуть призначені деякі дослідження для виявлення патологій внутрішніх органів, наприклад, УЗД, ФГДС, біохімічний аналіз крові.

Поздовжні смужки на нігтях рук: причини.лікування

Найчастіше фахівець призначить комплексне лікування.

 • Якщо причина появи нерівностей на нігтьових пластинах пов’язана із захворюванням внутрішніх органів, то основна терапія буде спрямована на лікування захворювання, що викликало такі зовнішні прояви. Тільки після повного одужання вдасться відновити здорові нігті. Паралельно з основним лікуванням призначається комплекс вітамінів.
 • Якщо в появі такого дефекту, як поздовжні смуги на нігтях, причини криються в грибкових захворюваннях, то призначаються протигрибкові засоби.Одночасно з таким лікуванням необхідно збалансувати харчування. Хороший результат забезпечений, якщо терапія супроводжується щоденним вживанням в їжу великої кількості овочів, і особливо зелені.
 • У людей із зайвою вагою, швидше за все, порушений обмін речовин. Особливу увагу потрібно звернути на вуглеводний обмін. Потрібно відмовитися від солодощів та здоби. Непогано було б одночасно з цим перевірити рівень цукру в крові.
 • На час лікування необхідно відмовитися від нарощування нігтів і накладних пластинок.Неякісні засоби по догляду за нігтями необхідно замінити якісними.

Чому з’являються поздовжні борозенки на нігтях, причини та методи лікування ми обговорили. Тепер трохи поговоримо про профілактику подібного прояви.

Профілактика

Методи профілактики полягають в правильному догляді за руками і нігтями, а також в збалансованому харчуванні.

 • Якщо манікюр ви віддаєте перевагу робити самостійно, особливо акуратно обробляйте кутикулу.Якщо пошкодити зону росту нігтя, яка як раз знаходиться в цьому місці, то проблеми з нігтями будуть обов’язково, т. К. Порушується кровопостачання, а отже, і харчування нігтьової пластини.
 • Якщо власноруч зробити якісний манікюр не вдається, скористайтеся послугами професіонала. При виборі манікюрного салону перевагу потрібно віддати добре себе зарекомендував. Простежте, щоб інструменти були продезінфіковані, або візьміть свої. Але не забувайте, що власні інструменти для манікюру теж потрібно дезінфікувати після кожного їх використання.
 • Засоби догляду повинні бути якісними. При дефектах нігтів лаком найкраще якийсь час не користуватися.
 • У раціоні повинні обов’язково бути присутніми свіжі овочі, фрукти і зелень. А ось від солодкого і мучного краще відмовитися. Жирні страви теж необхідно обмежити.
 • Хоча б два рази на рік необхідно приймати курс комплексних вітамінів. Це поліпшить стан шкіри, нігтів і волосся.

Домашні засоби догляду за нігтями

На закінчення кілька народних рад по догляду за нігтями:

 1. Корисно хоча б два рази на тиждень робити теплі ванночки для нігтів з розчином морської солі.Особливо ця рада корисний тим, у кого слабкі нігтьові пластини.
 2. Корисно протирати нігті часточкою лимона. Цей засіб допоможе відбілити нігті.
 3. Якщо щодня протирати руки і нігті оливковою олією, це теж дасть свої позитивні результати.

Ці прості поради допоможуть зберегти вам здоров’я нігтів.

Чому на нігтях з’являються чорні смужки?

Плями, борозенки і смуги на нігтях – досить поширене явище.Наш організм таким чином намагається звернути увагу на те чи інше порушення обміну речовин.

Реалізується цей механізм дуже просто – нігтьове ложе пронизане найтоншими капілярами, і всі порушення обміну речовин позначаються на ньому в першу ж чергу. При порушенні харчування нігтя і формується біла або чорна борозенка, смуга або пляма.

Як правило, в таких випадках більшість жінок не йдуть до дерматолога, а вдаються до всіляких методів і маніпуляції для того, щоб приховати з’явився дефект.Це ускладнює діагностику і своєчасне лікування тієї чи іншої патології.

Причини, що викликають смуги і плями на нігтях

Чим раніше визначається причина того чи іншого процесу, тим краще для здоров’я.

Смуги на нігтях можуть бути результатом неправильно побудованої дієти

Наприклад, одна з найпопулярніших причин смуг – дефіцит мікроелементів і вітамінів у осіб, які дотримуються строгих дієт. Оніхолог в цьому випадку рекомендує вітаміни, повноцінне харчування і консультацію дієтолога.

Аматорські дієти – це профанація самого принципу дієтотерапії, яка веде до численних метаболічних порушень. Дієта повинна враховувати індивідуальні особливості організму, включаючи швидкість виведення тих чи інших речовин нирками і печінкою, вік пацієнта, супутні патології і багато іншого. Не пошкодуйте часу – відвідайте дієтолога для формування адекватного меню.

Після відновлення нестачі заліза, цинку і вітамінів, через деякий час спостерігається зникнення характерних смуг і плям.

Досить часто ситуація пов’язана з відвідуванням косметологічних кабінетів, тобто з травматичним моментом. Чорні смуги в цьому випадку поздовжні.

Чорні смужки можуть бути пов’язані з механічним пошкодженням пальця, наприклад, забоєм

Забій пальця може також супроводжуватися появою чорних смуг, однак в цьому випадку діагноз лежить на поверхні – пошкоджені і набряклі м’які тканини самі вказують на причину подібної ситуації. При постійній травматизації (деякі робочі спеціальності) кількість таких смужок збільшується, розвивається оніходістрофія.

Чорні поздовжні смуги нерідко виникають у літніх людей. Це пов’язано з атеросклерозом дрібних судин біля основи нігтя. Сама нігтьова пластина від дефіциту поживних речовин деформується – потовщується і розшаровується.

Стан нігтів може відображати проблеми з судинами

Іноді темні смуги виникають на нігті великого пальця ноги при подагрі, в інших випадках – супроводжують артрит і псоріаз. Колір смуг в даному випадку може варіювати, важливіше – сама їх наявність.При серцево-судинних захворюваннях смуги на нігтях переважно розташовуються попарно по краю нігтьової пластини.

Якщо до темних смужок додається бугристость поверхні нігтя, це може вказувати на артрит або артроз.

Процеси, при яких виникають переважно чорні смуги на нігтях:

піднігтьове меланома – одна з найбільш небезпечних пухлин

Являє собою небезпечне злоякісне новоутворення, що виникає в даному випадку під нігтьової пластиною.Небезпека від такого розташування колосальна, оскільки зазвичай меланома виникає з невусів, і під нігтем її зовсім «не чекають».

При подногтевой меланоми смуги можуть бути викликані як самою пухлиною, так і крововиливами

Темна смуга (пляма) в цьому випадку чорне через колір меланоцитів (пігментних клітин, що складають тіло пухлини).

Однак, колір у освіти також може бути коричневим, червоним, синьо-чорним, синьо-червоним.

Меланома – дуже агресивна пухлина, тому незабаром з-під нігтя починає сочитися сукровиця, запалюється шкіра навколо, що може бути сприйнято хірургом як панарицій.Якщо такий «гнійник» розкрити, не розуміючи, що саме розкриваємо, то наслідки можуть бути дуже сумними – блискавичне метастазування і 4я стадія раку.

У даному випадку поздовжні чорні смуги можуть бути як самою пухлиною, так і крововиливами, викликаними деструкцією тканин.

Темні смуги, внаслідок порушення роботи травної системи

Смуги на нігтях можуть відображати особливості харчування

Як не дивно, вживання не просмажене свинини нерідко провокує темні смуги.В цьому випадку рекомендується консультація дієтолога, і заміна деяких типів м’яса на рибу, яйця, молочні продукти і морепродукти.

Рекомендуються фрукти, особливо – зелені яблука, а також овочеві салати.

Крім цього, такі явища часто бувають при гастриті або виразці шлунка і / або дванадцятипалої кишки, а також при гастродуоденітах і неспецифічним виразковим колітом.

Смуги при різних видах серцево-судинних патологій

Інфекційний ендокардит, т.е. запалення оболонок серця, що буває при постійних хронічних вогнищах інфекції в організмі (гайморит, фарингіт, пієлонефрит тощо), проявляється чорними смугами на нігтях.

Крім цього, подібні симптоми бувають при різноманітних васкулітах, масивному атеросклерозі та анемії будь-якого генезу.

Анемії, до речі, часто супроводжують злоякісні хвороби крові, тому ознаки недокрів’я в поєднанні з темними смужками на нігтях – привід для візиту до гематолога.

Механічні пошкодження нігтьової пластини

Дуже часто спостерігаються смужки у спортсменів, а також любителів активних рухливих ігор та інших видів діяльності, де задіяні руки (баскетбол, теніс, контактні види бою).

Крім манікюру, до плям і темним смугам на нігтях ніг призводить надмірно тісне взуття, грибкове ураження (темні плями при грибках бувають, але дуже рідко), трихінельоз.

Окремим пунктом стоять гормональні патології у жінок. Темні смуги в даному випадку сигналізують про перебудовах в організмі і бувають викликані менопаузою,

в чому причина і способи лікування.

Плями, борозенки і смуги на нігтях – досить поширене явище. Наш організм таким чином намагається звернути увагу на те чи інше порушення обміну речовин.

Реалізується цей механізм дуже просто – нігтьове ложе пронизане найтоншими капілярами, і всі порушення обміну речовин позначаються на ньому в першу ж чергу. При порушенні харчування нігтя і формується біла або чорна борозенка, смуга або пляма.

Як правило, в таких випадках більшість жінок не йдуть до дерматолога, а вдаються до всіляких методів і маніпуляції для того, щоб приховати з’явився дефект. Це ускладнює діагностику і своєчасне лікування тієї чи іншої патології.

Причини, що викликають смуги і плями на нігтях

Чим раніше визначається причина того чи іншого процесу, тим краще для здоров’я.

Смуги на нігтях можуть бути результатом неправильно побудованої дієти

Наприклад, одна з найпопулярніших причин смуг – дефіцит мікроелементів і вітамінів у осіб, які дотримуються строгих дієт. Оніхолог в цьому випадку рекомендує вітаміни, повноцінне харчування і консультацію дієтолога.

Аматорські дієти – це профанація самого принципу дієтотерапії, яка веде до численних метаболічних порушень.Дієта повинна враховувати індивідуальні особливості організму, включаючи швидкість виведення тих чи інших речовин нирками і печінкою, вік пацієнта, супутні патології і багато іншого. Не пошкодуйте часу – відвідайте дієтолога для формування адекватного меню.

Після відновлення нестачі заліза, цинку і вітамінів, через деякий час спостерігається зникнення характерних смуг і плям.

Досить часто ситуація пов’язана з відвідуванням косметологічних кабінетів, т.е. з травматичним моментом. Чорні смуги в цьому випадку поздовжні.

Чорні смужки можуть бути пов’язані з механічним пошкодженням пальця, наприклад, забоєм

Забій пальця може також супроводжуватися появою чорних смуг, однак в цьому випадку діагноз лежить на поверхні – пошкоджені і набряклі м’які тканини самі вказують на причину подібної ситуації. При постійній травматизації (деякі робочі спеціальності) кількість таких смужок збільшується, розвивається оніходістрофія.

Чорні поздовжні смуги нерідко виникають у літніх людей. Це пов’язано з атеросклерозом дрібних судин біля основи нігтя. Сама нігтьова пластина від дефіциту поживних речовин деформується – потовщується і розшаровується.

Стан нігтів може відображати проблеми з судинами

Іноді темні смуги виникають на нігті великого пальця ноги при подагрі, в інших випадках – супроводжують артрит і псоріаз. Колір смуг в даному випадку може варіювати, важливіше – сама їх наявність.При серцево-судинних захворюваннях смуги на нігтях переважно розташовуються попарно по краю нігтьової пластини.

Якщо до темних смужок додається бугристость поверхні нігтя, це може вказувати на артрит або артроз.

Процеси, при яких виникають переважно чорні смуги на нігтях:

піднігтьове меланома – одна з найбільш небезпечних пухлин

Являє собою небезпечне злоякісне новоутворення, що виникає в даному випадку під нігтьової пластиною.Небезпека від такого розташування колосальна, оскільки зазвичай меланома виникає з невусів, і під нігтем її зовсім «не чекають».

При подногтевой меланоми смуги можуть бути викликані як самою пухлиною, так і крововиливами

Темна смуга (пляма) в цьому випадку чорне через колір меланоцитів (пігментних клітин, що складають тіло пухлини).

Однак, колір у освіти також може бути коричневим, червоним, синьо-чорним, синьо-червоним.

Меланома – дуже агресивна пухлина, тому незабаром з-під нігтя починає сочитися сукровиця, запалюється шкіра навколо, що може бути сприйнято хірургом як панарицій.Якщо такий «гнійник» розкрити, не розуміючи, що саме розкриваємо, то наслідки можуть бути дуже сумними – блискавичне метастазування і 4я стадія раку.

У даному випадку поздовжні чорні смуги можуть бути як самою пухлиною, так і крововиливами, викликаними деструкцією тканин.

Темні смуги, внаслідок порушення роботи травної системи

Смуги на нігтях можуть відображати особливості харчування

Як не дивно, вживання не просмажене свинини нерідко провокує темні смуги.В цьому випадку рекомендується консультація дієтолога, і заміна деяких типів м’яса на рибу, яйця, молочні продукти і морепродукти.

Крім цього, такі явища часто бувають при гастриті або виразці шлунка і / або дванадцятипалої кишки, а також при гастродуоденітах і неспецифічним виразковим колітом.

Смуги при різних видах серцево-судинних патологій

Інфекційний ендокардит

.