Ногти

Потовщення нігтів на ногах: Потовщення нігтів на ногах. Фото, причини і лікування. Народні засоби, мазі, аптечні препарати

Потовщення нігтів на ногах причини і лікування

Автор На читання 29 хв. Опубліковано

Методи лікування

Нарости на нігтях ніг і потовщення пластини є характерними ознаками захворювань нігтів. В такому стані важливо не зволікати зі зверненням до фахівця, поки проблема не набула хронічного характеру протікання.

Про те, чому нігті на ногах жовтіють і товщають, а також що з цим робити – далі в статті.

У числі відомих дієвих методів вирішення цієї проблеми – медикаментозні препарати, спрямовані на боротьбу з грибковими ураженнями, а також народні рецепти, які надають протимікробну дію, і розм’якшуючі пластину. Відмінна якість низька ціна = тональний крем Ейвон.

Медикаментозне

Якщо відхилення товщини пластини від норми обумовлено грибковою інфекцією, фахівцем призначається лікування медикаментами у вигляді мазі або таблеток.Рівний тон без закупорювання пір – тональний крем Віші.

Найпопулярніші з них:

 • Тербінафін;
 • Бінафін;
 • Тербізін;
 • Мікомакс;
 • Орунгал;
 • Мікозорал і ін.

Медикаментозне

Потовщення нігтів на ногах або руках може спостерігатися як на одному, так і на декількох або ж на всіх нігтьових пластинах. Поширеність такого порушення залежить від причини його виникнення.

Крім основного клінічного ознаки, серед супутніх симптомів варто виділити:

 • зроговіння шкірного покриву в області нігтьового ложа;
 • деформацію нігтьової пластини;
 • зміна відтінку нігтя, зокрема його пожовтіння;
 • неприємний запах;
 • розпушення структури нігтьової пластини;
 • поява поперечних борозенок;
 • свербіж нігтя або шкірного покриву, який його оточує;
 • набряклість і почервоніння шкіри біля вогнища грибкового ураження нігтя.

Це основні клінічні ознаки, характерні для такого стану, при якому ніготь на руці або нозі потовщується.

Потовщення нігтів на руках

Якщо причиною появи стала травма верхньої або нижньої кінцівки, то серед симптомів буде присутній больовий синдром різного ступеня вираженості.

У тих ситуаціях, коли подібне порушення було спровоковано протіканням одного з вищевказаних недуг, то клінічна картина буде доповнюватися найбільш специфічними симптомами патології-провокатора.Наприклад, виникнення висипань і плям на шкірі тіла, які супроводжуються сильним свербінням і палінням, поступовою зміною їх відтінку і лущенням шкірного покриву.

Засіб від грибка

1.Самое поширена причина цієї неприємності – грибок. Симптоми грибка розпізнати дуже легко, так як спочатку починають свербіти пальці на ногах.

Від ніг виходить неприємний запах, псується зовнішній вигляд нігтів. Підчепити цю хворобу легко. Під час відвідування салонів краси, спортзалу, солярію, басейну.Більш необережним є носіння чужій взуття. Що ж робити, якщо ніготь на великому пальці ноги злегка пожовтів і став товщі?

Грибок легко перелічити таким засобом як Крем-здоровий. Навіть якщо у вас грибка і немає, ніякої шкоди він не принесе, а профілактика не завадить. Подробиці тут

2.Нарушение лимфообращения є другою причиною даної проблеми. Зазвичай від нього страждають нігті на ногах. Слоновість ніг порушує рівномірний надходження поживних речовин, тому пальці ніг відчувають гіпоксію, нігтьова пластина стає набагато товщі, потім темніє.

Потовщення і пожовтіння нігтя

3.Ето неприємність може викликати цукровий діабет. Під час протікання цієї хвороби, кровопостачання порушується, ніготь на великому пальці відчуває нестачу поживних речовин, стає товщі, змінюється його колір і структура.

4.Ендокрінние захворювання, змінюють колір і товщину нігтьової пластини. Під час порушення роботи ендокринної системи, порушується нормальна вироблення гормонів. Одні виробляються в надлишковій кількості, інших, навпаки бракує.Якщо немає достатньої кількості гормонів, що відповідають за ріст і здоров’я нігтів, то вони стають товстими і змінюють колір.

5. Захворювання печінки, часто призводять до цієї проблеми. Ущільнення, жовтизна, шорсткість, борозенки на нігтях одна з ознак захворювань печінки.

6.Ішеміческая хвороба серця, веде до зупинки кровообігу, через що страждає весь організм, а нігті в тому числі. Вони сильно товщають і набувають жовто-сірий відтінок.

7. Хвороба нервової системи нейропатія, є ускладненням цукрового діабету.Периферичний тип цієї хвороби, призводить до зниження чутливості нижніх кінцівок, вони більш ніж інші частини тіла схильні до сухості. Потрібно спостерігати за кожним нігтем. Якщо він змінив колір і став товщі, то потрібно обов’язково відвідати дерматолога.

Грибок на нігтях

8.Бивает так, що жовті й товсті нігті на ногах або руках людини, є вродженою його особливістю. Порушення нормального кровообігу призводить до того, що вони жовтіють і товщають. Цю хворобу називають – оніхогріфоза.

8. Через брак вітаміну B і кальцію, нігті на ногах жовтіють, покриватися смужками, стають товстішими.

9. Ніготь на великому пальці став болючим і жовтим, всьому виною носіння вузького, незручного взуття. Крім жовтизни, на ньому можуть бути сині і чорні плями. Згодом ніготь відпадає від шкіри. Щоб новий ніготь виріс здоровим, потрібно носити зручне взуття.

10. Похилий вік. У людей, вік яких перейшов шістдесятирічний рубіж нігті на руках і ногах стають товстішими.Це швидше пов’язано з тим, що люди похилого віку страждають однією з вищевказаних хвороб, або порушенням обміну речовин.

Всі ці причини успішно лікуються. Для того щоб кожен з нігтів знову став здоровим існують народні засоби, а також сучасна медицина.

Медикаментозне

Багато роками живуть зі збільшеною товщиною нігтів на ногах і навіть не підозрюють, про те, що це порушення норми. Здорові нігті на ногах повинні бути не сильно товщі, ніж на руці.Функціональний розмір рогового шару пластини рідко перевищує 2 мм, а мінімальна товщина починається від 0,5 мм. Нігтьова пластина на ногах при состріганіе не може вимагати більше зусиль або будь-якого особливо міцного інструменту. Сам ніготь повинен бути прозорим, злегка рожевим, але не повністю матово-білим або жовтим.

Потовщення нігтя часто супроводжується зміною кольору

Потовщення рогового шару по будь-якої причини часто викликає зміна кольору – потемніння або пожовтіння нігтя, і тільки пізніше відбувається збільшення розмірів пластини.Трансформація може приймати різні форми: нігті збільшуються тільки збоку або різко набирають вертикальну товщину, як при оніхогріфоза.

Рівномірне збільшення рогового шару по всій поверхні може бути невеликим, 3-4 мм, або ж мати значний розмір – 1 см і більше. Потовщення нігтя у літніх людей не варто відносити до вікових змін – це може бути захворювання, не пов’язане з прожитими роками.

Регулярна самодиагностика корисна для здоров’я, але остаточний вердикт має винести медик.Грибковими захворюваннями нігтів займається лікар-мікології, а в інших випадках не завадить консультація дерматолога.

Кількість захворювань, здатних викликати потовщення нігтьових пластин, обчислюється десятками назв. Одні з них інфекційні, інші соматичні, а деякі вроджені. Якісь захворювання можна вилікувати або купірувати, але є ряд причин товстих нігтів, які чинять спротив сталого зміни.

Особливості та причини

Відразу варто відзначити, що стан нігтів може багато розповісти про здоров’я всього організму.Вони є своєрідним індикатором, який може змінюватися в залежності від захворювань у людини.

В нормі товщина нігтя повинна становити 1 мм. Якщо пластина стає помітно товщі, і це не грунтується генетичними особливостями, варто серйозно підійти до пошуку причини патології.

Виділяють наступні найбільш поширені причини потовщення нігтів:

 1. Поразка грибком. По праву займає перше місце в нашому списку, так як зустрічається вкрай часто.У такому стані у людини може спостерігатися деформація нігтів, зміна їх відтінку і структури.

Підхопити грибок дуже просто. Для цього достатньо відвідати громадське місце (басейн, пляж) без тапочок або скористатися чужою взуттям, що містить спори грибка.

 1. Погіршення кровообігу в ногах, яке може спостерігатися при серйозних проблемах з судинами, варикозному захворюванні.
 2. Хронічні хвороби шкіри, які провокують відмирання верхнього шару епідермісу.Найчастіше негативно на стані нігтів відображається псоріаз, який не піддається своєчасному лікуванню медикаментами.
 3. Убогий раціон, при якому організм страждає від нестачі корисних речовин. Це сприяє розвитку хронічних захворювань, серйозного порушення обміну речовин і погіршення стану нігтів. Також при неправильному харчуванні незмінно страждає шкіра людини, його волосся, зуби, нервова, травна і серцево-судинна система.
 4. Інфекційні ураження.
 5. Перенесена травма пальця. В такому випадку потовщення нігтя буде спостерігатися тільки в області травмування. Всі інші нігті залишаться незмінними.
 6. Пошкодження нервових закінчень.
 7. Неправильний підбір взуття. Вона надає додаткове навантаження на стопу, завдяки чому збільшується ризик утворення мозолів, натоптишів і деформації нігтьової пластини. Особливо небезпечною при цьому вважається взуття на високих підборах, дуже теплі або вузькі моделі.
 8. Неправильно виконаний педикюр, який може посприяти занесенню інфекції.
 9. Непряме вплив захворювань в організмі. Це може бути негативний вплив протікає ревматизму, атеросклерозу, подагри.

При пожелтении і потовщенні нігтів лікування повинне підбиратися для кожного пацієнта індивідуально, залежно від першопричини поразки. Дуже важливо в такому стані вчасно звернутися до фахівця і не проводити безконтрольну терапію, яка може тільки погіршити стан людини.

Для поліпшення кровообігу можуть використовуватися добезілат і Нікотинова кислота.

У якості допоміжних заходів застосовуються фізіопроцедури. У запущених випадках пацієнту може знадобитися повне видалення нігтя.

Народне лікування

Лікування народними засобами потовщених нігтьових пластин буде ефективним при грибковому ураженні. За допомогою даних рецептів можна знезаразити нігті, наситити їх корисними мікроелементами і посприяти відновленню.

Якщо ніготь на нозі пожовтів і став товщі, найкраще застосовувати такі народні методи лікування:

 1. Винничук на основі оцту.Для цього потрібно взяти три ложки яблучного оцту і додати його в теплу воду. Використовувати для нетривалих ванночок перед сном. У разі наявності на шкірі ерозій процедуру не варто виконувати до моменту їх повного загоєння. З обережністю оцтові процедури проводять при підвищеній чутливості шкіри стоп.
 2. Лікувальна пов’язка на основі масла. Потрібно взяти 100 г вершкового масла і розм’якшити його. Після помістити на марлевий бинт і прикласти до ураженого нігтя. Залишити на кілька годин, щільно зафіксувавши.Повторити процедуру кілька разів.
 3. Молочні ванночки. Взяти 5 ложок молока і залити їх склянкою окропу. Проварити і залити в таз для ванночок. Опустити ноги в готову суміш на 20 хвилин. Після завершення процедури витерти стопи насухо і надіти теплі шкарпетки з вовни.
 4. Підготувати нарізаний лимон і прикладати його часточки до нігтів. Фіксувати бинтом або звичайним хусткою. Лимон допоможе розм’якшити уражені грибком нігті.
 5. Каланхое. Потовкти лист рослини до стану кашки.Рівномірно розподілити суміш на пластині і зафіксувати її. Замість цього рослини також можна застосовувати прополіс.
 6. Змішати йод і оцет. Змащувати готовим розчином нігті кілька разів в день.
 7. Взяти чистотіл і проварити його. Процідити і застосовувати готовий відвар для примочок до уражених нігтям.
 8. Розчинити пару ложок соди в 1 л гарячої води. Застосовувати для ванн стоп.

Народне лікування

Характерні ознаки

В залежності від першопричини поразки, зміна стану нігтів може супроводжуватися наступними характерними ознаками:

 • пожовтіння нігтів;
 • зміна структури і товщини пластини;
 • поява жовтих або коричневих плям;
 • розшарування;
 • свербіж;
 • неприємний запах стоп при ураженні грибком;
 • освіту нерівній поверхні;
 • тьмяність.

Профілактичні заходи

Щоб нігті не стали товстими і твердими, варто дотримуватися наступних заходів профілактики:

 1. Дотримуватися збалансованого харчування. Це та основа, завдяки якій можна надати здоровий блиск і силу нігтям. Розумно підібраний раціон повинен складатися з достатньої кількості фруктів, овочів, молочних продуктів, горіхів.
 2. Проводити манікюр і косметологічні процедури індивідуальними стерильними інструментами.Якщо ви сумніваєтеся в чистоті застосованих ножиць або пилок в салоні, краще практикувати манікюр будинку.
 3. В громадських місцях завжди використовувати особисту змінне взуття.
 4. Користуватися індивідуальними особистими речами (рушниками, взуттям, шкарпетками, мочалками) і іншими предметами, які можуть бути потенційними рознощиками грибка.
 5. Своєчасно лікувати ті захворювання, які можуть вплинути на погіршення стану нігтів.
 6. Правильно підбирати взуття.
 7. Дотримуватися регулярну гігієну стоп.

Застосовувати профілактичні ванночки з морською сіллю і відварами трав, які мають відмінні дезінфікуючі властивості.

Товстий ніготь на нозі: потовщення на великих пальцях і мізинці, деформація пластини – причини і лікування

Як вам уже відомо, одна з вагомих причин деформування нігтьових пластин – грибок. Якщо ви помітили, що нігті змінили колір, стали сірими, жовтими, стали сильно кришитися, сохнути і розшаровуватися – можливо, у вас грибок.Як правило, недуга проявляється частіше на одному або декількох нігтях.

Початкове прояв захворювання – ураження кінчиків нігтів, далі зазначається освіту білуватих або жовтуватих плям або смуг, з часом поширюються на всю нігтьову поверхню. Крім того, що при грибку жовтіє ніготь на великому пальці ноги, відзначається ще й сильне свербіння дерми навколо нігтьової пластини і біль навколо ураженої ділянки. Далі відбувається потовщення нігтя на великому пальці ноги, його зроговіння.

Змінюється товщина і структура нігтя, гладка поверхня стає пористої. Ніготь замість міцного і рожевого, стає ламким і жовтим. Ігнорування проявів захворювання загрожує відшаруванням нігтьового ложа. З даною проблемою може зіткнутися як дитина, так і дорослий. Лікування пожовтіння нігтя на великому пальці ноги повинно бути своєчасним і доцільним.

З метою усунення потовщення нігтя на великому пальці ноги призначається застосування:

 • протигрибкових препаратів;
 • коштів, що сприяють поліпшенню кровообігу в периферичних тканинах стоп;
 • фізіопроцедур;
 • видалення нігтя (при сильному утолщении).

Для системної терапії призначається прийом гризеофульвіну, кетоконазол, ітраконазол.

Призначається також застосування засобів місцевого використання:

 • препаратів, що містять клотримазол: Аміклона, имид, Канізон;
 • містять міконазол: дактарин, Мікозона;
 • препаратів біфоназолу: Біфасама, біфосіна, Мікоспору.

Нерідко призначається застосування нікотинової кислоти, добезілат кальцію. Дані кошти сприяють поліпшенню кровообігу.

Важливо

Ліки можуть підібрати тільки лікар, не займайтеся самолікуванням. В якості допоміжної терапії можна скористатися народними засобами.

З метою терапії потовщення нігтя на великому пальці ноги можна застосувати наступне ліки. Подрібніть два зубці часнику і з’єднайте сировину з розтопленим натуральним бджолиним воском – 10 грамами, однією подрібненої цибулиною, дрібненько порізаним листком алое і топленим маслом. Протомитися склад на слабкому вогні, остудіть.Нанесіть на уражений ніготь, а зверху прикладіть шматочок свіжого капустяного листа.

Забинтуйте палець і надіньте теплий носок. Через шість годин змініть компрес новим. Тепер ви знаєте, чому жовтіє ніготь на великому пальці ноги, і знаєте, як лікувати подібний недуга. Не варто займатися самолікуванням. Пам’ятайте, що потовщення нігтя на великому пальці ноги, також як і його відшарування, свербіж шкіри – все це симптоми грибка – вельми небезпечного захворювання.

При пожелтении нігтя на великому пальці ноги зверніться за допомогою лікаря.З метою профілактики грибка розвитку рекомендується дотримуватися правил особистої гігієни, уникати травм пальців і нігтів, носити взуття на пляжі, в басейні, сауні, не носити чужих туфель. Порушення або недотримання цих рекомендацій в результаті може стати причиною грибкового ураження.

У медицині стан, форма, колір і розмір нігтьових пластин полегшують постановку діагнозу хворого, за цими параметрами можна виявити внутрішні порушення в організмі і збої в роботі деяких підсистем життєзабезпечення.Але потовщення нігтів не завжди є наслідком внутрішніх патологій, нерідко причиною викривлень, ущільнень, появи жовтизни, освіти борозенок і інших зовнішніх недоліків нігтів на ногах стає носіння тісного взуття і неграмотний догляд за ними. Про лікування цієї проблеми піде мова в статті.

Почнемо з того, чим відрізняються деформовані нігті від здорових? Нормальний ніготь має товщину близько одного міліметра. Він гладкий і блискучий, має рожевий колір. Коли ж колір нігтьової пластини змінюється на жовтий або білий, а на його поверхні виникають напливи і борозенки, та ще при цьому вона потовщується, одночасно знайшовши ламкість і крихкість – пора бити тривогу! Можливо, всі ці метаморфози свідчать про наявність набагато більш серйозної проблеми в організмі.

Крім цього, потовщення нігтьової пластини – досить неприємне явище або з наступних причин. По-перше, некрасиво і не дуже естетично виглядає сам ніготь, доставляючи психологічний і фізичний дискомфорт його власникові. По-друге, внаслідок тиску на ніготь з боку взуття під ним, як правило, виникають хворобливі виразки.

Нарешті, в запущених випадках ущербний ніготь часто травмує сусідні пальці, викликаючи запалення і інфекції. Вихід із ситуації може бути тільки один: як тільки виникла подібна проблема, необхідно оперативно з’ясувати і по можливості швидко усунути її причину.Природно, за допомогою грамотного фахівця.

Як лікують потовщення нігтів на ногах? Якщо ж ніготь на нозі нагноившейся, почав хворіти або змінив свою структуру, утворився наріст, звертайтеся до лікаря, не відкладаючи.

Прекрасно, якщо на ногах у вас міцні, здорові, гладкі нігті, прозорі, рівні, з легким рожевим відтінком. Вони не доставляють проблем і прості в догляді.

Красиві, доглянуті нігті завжди відрізняли людину з міцним здоров’ям.

Чи потрібно щось робити при потовщеному нігті на великому пальці ноги, якщо він не турбує? Товсті нігті на великих пальцях ніг, а саме він частіше за всіх уражається першим, можуть викликати біль при ходьбі, служити симптомом починається захворювання в організмі.

Потовщення нігтів на великих пальцях ніг – поширене захворювання, яке легко піддається лікуванню. Це захворювання спостерігається як у чоловіків, так і у жінок. Найчастіше воно є наслідком травми нігтя.У цьому випадку лікування не обов’язково, він сам прийде в норму через деякий час.

Але в деяких випадках дана патологія може бути спадковим або симптоматичним фактором.

Причини і симптоми

Потовщений ніготь зустрічається як у чоловіків, так і у жінок. Іноді він може бути і у дитини. У більшості випадків виникає внаслідок травми. Але нерідко причини можуть бути серйозніше, і товсті нігті на ногах, нарости на великих пальцях ніг говорять про захворювання.

Які хвороби пов’язані з потовщенням нігтьової пластини? Чому вона потовщується і утворюються нарости? Виною можуть бути різні захворювання:

 • псоріаз;
 • дисбактеріоз;
 • грибкові захворювання;
 • авітаміноз;
 • порушення кровообігу;
 • нейропатія;
 • неправильна взуття;
 • травма нігтьової пластини.

Це основні причини, чому утворюється потовщений ніготь на великому пальці.Генетична схильність – пахіоніхія – зустрічається дуже рідко. Всі ці захворювання піддаються лікуванню і діагностиці. Головне: вчасно звернутися до лікаря, помітивши симптоми, і не намагатися розм’якшити і видалити нігті самостійно. Робити це потрібно тільки після візиту до лікаря.

Хворий ніготь має нерівномірну структуру і неприємний жовтуватий колір. Крім того, можуть утворитися нарости і горби на нігтики і біля нього на великому пальці. Діагностувати цей неприємний симптом можна самостійно – зміни видно неозброєним оком.

нігтьові пластини поступово товщають, стають горбистими, перестають рости, набувають неприємного жовтий колір. Щоб дізнатися, з якої причини це сталося, зверніться до лікаря-дерматолога.

Лікувати це захворювання можна як медикаментозними препаратами, так і за допомогою народних засобів. Домашнє лікування можна проводити тільки після консультації з лікарем і виявлення причини захворювання. Особливо уважно потрібно поставитися до лікування дитини.

Ні в якому разі не ігноруйте потовщення нігтьової пластини. Це може привести до дуже неприємних наслідків:

 • утворенню подногтевой мозолі;
 • травмі здорових пальців;
 • інфекційного зараження;
 • погіршення стану організму.

Як здійснюється лікування? Якщо потовщення викликано первинним захворюванням, лікар призначає препарати, які усувають первинне захворювання. Наприклад, при кандидозі це можуть бути протигрибкові препарати.

При авітамінозі призначаються вітамінно-мінеральні комплекси для поповнення нестачі корисних речовин в організмі.

Зазвичай після лікування основного захворювання потовщення нігтів на ногах проходить швидко і більше не повертається.

Що робити в домашніх умовах і як доглядати за такими нігтями? Потовщений ніготь, як і будь-який інший, потрібно стригти. І якщо здорові нігті можна без проблем підстригти, то з хворим це перетворюється на справжню проблему.

Перш ніж зробити педикюр, нігті потрібно розм’якшити, так як вони дуже тверді.

Як розм’якшити їх швидко і з користю? Для цього відмінно підійдуть ванночки з додаванням різних трав’яних настоїв, наприклад, ромашки або чистотілу. Вони мають антисептичні властивості. Добре також приймати ванночку з розчином молочаю для лікування.

Засіб Приготування Застосування
Настій з молочаю. На кілька столових ложок сухої трави взяти 250 мл окропу. Залити і підігрівати на водяній бані 30 хвилин. Після цього додати вміст в тазик з теплою водою, в який опустити ступні. Ванночку приймати, поки вода не охолоне. Після цього потрібно надіти шкарпетки з натуральної вовни. Процедуру повторювати протягом 10 днів.
Ванночка з яблучним оцтом Вона також допоможе розм’якшити нігті і посприяє лікуванню. Досить додати у воду невелику кількість яблучного оцту.Після процедури обполосніть ноги, витріть насухо і лягайте спати. Якщо у вас на нозі або пальцях є пошкодження – подряпини, нарости або ранки – не робіть оцтовий розчин сильним, він роз’їдає шкіру.
Лимонні компреси. Це ефективний народний засіб для боротьби з ураженнями нігтя. Досить прикласти часточки свіжого лимона до пальців і щільно закріпити. Тримати 30 хвилин, потім поставити свіжі часточки. Таке лікування робити 10 днів.

Лимонний компрес допоможе розм’якшити і відбілити нігті.

Лікуємо грибок

Натуральна протигрибкова мазь – відмінний засіб народної медицини. Її легко робити самостійно. Візьміть кілька зубчиків часнику, 10 грам натурального бджолиного воску, 1 цибулину, свіжий лист алое, топлене масло. Всі інгредієнти подрібнити і перемішати. Проварити суміш на слабкому вогні три хвилини.

Після охолодження мазь наносять на ніготь товстим шаром і зверху накладають свіжий капустяний лист.Палець забинтувати, зверху надіти теплі шкарпетки з натуральної тканини. Компрес тримати 12 годин, потім змити суміш. Таку мазь використовують, щоб зупинити поширення грибка і розм’якшити нігтьові пластини. Після такого компресу їх легко можна зрізати, навіть якщо вони вражені грибком.

 • Багатьом з нас знайоме таке неприємне явище, як зміна товщини і кольору нігтя на нозі, причому страждає, в першу чергу, великий палець.
 • Існує помилкова думка, що це чисто косметичний дефект.
 • Насправді все набагато складніше: здебільшого, таким чином організм повідомляє про проблеми, пов’язані зі здоров’ям.

Причини

Причини потовщення нігтів на ногах і що з цим робити

Народна медицина

Перш ніж робити ванночки і компреси варто пам’ятати, що не всі хвороби можна вилікувати народними засобами. Народними методами, зазвичай лікують грибок нігтьової пластіни.Яблочний оцет разом з марганцівкою додається в воду, в якій миють ноги.Такі ванночки потрібно робити рівно тиждень, щоб повернути нігтям здоровий вигляд.

Масло чайного дерева – хороший засіб від грибка. Лікування: потрібно мазати пожовклі, нігті на ногах, кожен день.Травяной збір, що складається з польового хвоща кори дуба і календули, з успіхом використовується для ванночок, має швидкий і довговічний еффект.Чеснок – засіб відоме своїм антибактеріальним ефектом.

Після прийняття ванночок, маслом потрібно обробити розпарені нігті на ногах.Для лікування внутрішніх причин використовують: Листя плюща, залиті літром горілки, або спиртом. Їх спочатку наполягають протягом трьох днів, потім приймають по одній столовій ложці в день. Це допомагає нормалізувати роботу ендокринної системи.

Чай з польової гвоздики очищає кров і нормалізує роботу надниркових залоз. Він є прекрасним засобом лікування багатьох захворювань, але така гвоздика росте тільки у Франції.

Якщо ніготь став товщі через порушення відтоку лімфи, то його лікують відваром подорожника.Робити відвар дуже просто. Потрібно сто грам сушеного листя подорожника залити літром води, довести до кипіння, потім варити на повільному вогні ще десять хвилин. Приймати потрібно, три столові ложки в день.

Мед з часник

Ще можна змішати подрібнений часник з медом і приймати його три рази на день.В час деяких хвороб печінки люди лікуються голодуванням, або спеціальною дієтою, а також травою під назвою розторопша, яку потрібно приймати перед кожним вживанням їжі. Через місяць лікування, печінку очищається, а ознаки захворювання зникають.

Найгірше, коли ця проблема вроджена тоді лікування потрібно постоянно.Вр

причини і лікування традиційними і народними засобами

Причинами потовщення нігтів на ногах називають різні патологічні процеси, які протікають в організмі людини. При виявленні такої проблеми необхідно звернутися до лікаря, який проведе якісну діагностику, щоб почати ефективне лікування. Іноді патологія може зникнути самостійно без стороннього втручання, якщо своєчасно усунути зовнішні несприятливі фактори.

Основні причини

Потовщення нігтів на великому пальці або будь-яких інших може статися з багатьох причин. Іноді це не становить небезпеки для людини, а в інших випадках є серйозним приводом для занепокоєння.

Фізіологічні причини

Стовщені нігті можуть з’явитися на тлі систематичного носіння тісного та незручного взуття. Це відбувається через те, що в пальцях ніг порушується кровообіг. На тлі постійного тертя нігтьові пластини включають захисні механізми і намагаються протидіяти негативному зовнішньому впливу .В результаті вони стають більш товстими і стійкими. Особливо часто така проблема виникає на мізинці.

Іноді нігтьові пластини деформуються і товщають через травму. В цьому випадку дефект не потребує лікування, оскільки не представляє небезпеки для людини.

Патологічні причини

нігтьові пластини на нозі здатні грубеть на тлі таких станів і патологічних процесів:

 • Неправильне харчування. Дефіцит життєво важливих вітамінів і мінералів призводить до збою обмінних процесів в організмі.
 • Наявність захворювань, що викликали порушення кровообігу в нижніх кінцівках. Це ревматизм, атеросклероз, подагра.
 • Найпоширеніша причина – ураження нігтьових пластин на пальцях ніг грибковою інфекцією . В результаті розвитку мікозу нігті стають жовтими, покриваються борозенками, порушується їх структура.
 • Наявність захворювань, що супроводжуються деформацією стоп. До таких відносять плоскостопість, клишоногість.
 • Дерматологічні хвороби, не пов’язані з грибковою інфекцією.Наприклад, екзема, псоріаз.

Симптоми

На початковій стадії розвитку патологічних процесів все негативні прояви можуть не доставляти людині істотного дискомфорту. Але поступово симптоми стають більш інтенсивними:

 • в області нігтьового ложа шкіра огрубевает і втрачає чутливість;
 • нігті стають більш щільними і товстими, деформуються;
 • нормальний колір пластин змінюється на жовтий;
 • з’являється неприємний запах, що часто свідчить про розвиток інфекції;
 • структура нігтів стає більш пухкою;
 • по всій поверхні з’являються поздовжні борозенки;
 • навколишні ділянки починають свербіти, набрякають і запалюються.

Без своєчасно розпочатого лікування нігті можуть відшаровуватися від шкіри або стати джерелом небезпечних інфекцій.

Діагностика

Позбутися від проблеми неможливо, якщо не встановити причину, яка привела до її розвитку. Для цього проводять кілька діагностичних процедур:

 • Вивчення анамнезу. Важливо визначити спосіб життя хворого і наявність у нього хронічних захворювань, здатних спровокувати подібну трансформацію.
 • Огляд нігтьових пластин. Оцінюється їх зовнішній вигляд – колір, структура, товщина. Визначається наявність больових або дискомфортних відчуттів.
 • Дослідження крові, що допомагає встановити розвиток запальних процесів.
 • Бактеріологічний аналіз зіскрібка з поверхні нігтьової пластини дозволяє визначити патогенну мікрофлору – можливого винуватця проблеми.

Лікування

Основна умова успішної терапії – усунення провокуючих чинників.Тільки після цього нігті набувають нормальний зовнішній вигляд.

Медикаменти

Якщо потовщення спровоковано грибковою інфекцією, необхідно використовувати мазі, креми або лаки з антимикотическим ефектом.

Найпопулярніші препарати з цієї групи:

 • Тербінафін. Рекомендується використовувати для лікування дорослих і дітей від 12 років. Перед обробкою нігтьових пластин потрібно розм’якшити їх, зробивши розпарювальну ванночку.
 • Тербізіл.Ефективний протигрибковий крем, який допомагає проти багатьох микотических інфекцій.
 • Мікозорал. Мазь рекомендується наносити на всі проблемні ділянки. У найважчих випадках терапію доповнюють таблетками.
 • Мікозан. Ефективний препарат зі зручним аплікатором. Після його нанесення на нігті залишається захисна плівка, яка захищає його від негативного зовнішнього впливу і знищує грибки в товщі тканин.
 • Деміктен. Дієве і недорогий засіб, який допомагає в боротьбі з грибковою інфекцією.

Всі лікувальні процедури необхідно продовжувати, поки не відросте здоровий ніготь.

Народне лікування

Поліпшити стан нігтів допоможуть домашні засоби:

 1. Сольові ванночки. У літрі теплої води слід розчинити чайну ложку солі. Можна взяти як звичайну повірений, так і морську. Процедуру необхідно робити щодня, що позитивно позначиться на структурі нігтьової пластини і прискорить її зростання.
 2. Часникові компреси.При наявності грибка можна взяти подрібнений часник, докласти масу до нігтьової пластини, обернути палець поліетиленом і марлею. Такий компрес потрібно робити щодня, поки хвороба не відступить.
 3. Оцет. Ним протирають нігті кожен день вранці і ввечері.
 4. Йод. Його щодня наносять в кількості однієї краплі на пластину.
 5. Лимонні примочки. Цитрусові мають антибактеріальну, протигрибкову і відбілюючим ефектом. Ватний тампон умочують в сік лимона, після чого прикладають до проблемного нігтя.
 6. Компреси з алое. Цей спосіб допомагає поліпшити стан нігтів і прискорює їх зростання. Для виконання процедури 15 г соку алое змішують з двома чайними ложками ромашки і столовою ложкою простого крему для обличчя. Засіб наносять на потовщену пластину і тримають трохи менше трьох годин.

Профілактика і прогноз

Щоб запобігти проблемам з потовщенням нігтів, слід дотримуватися простих порад:

 • Необхідно збалансовано харчуватися, включити в раціон багато фруктів і овочів.
 • Слід позбутися від усіх шкідливих звичок, особливо від куріння і зловживання алкоголем.
 • Потрібно ретельно доглядати за нігтями – уважно стригти їх, а манікюр з педикюром довіряти тільки професіоналам.
 • Відмовитися від тісної і незручного взуття.
 • Стежити за гігієною ніг. Рекомендується щодня мити їх, використовуючи легке антибактеріальне мило.
 • Шкарпетки повинні бути виготовлені з натуральних тканин. Їх змінюють щодня.
 • У басейні, лазні або громадському душі потрібно носити свої гумові тапочки, що дозволить попередити зараження грибком.

Потовщення нігтьових пластин не є настільки серйозною проблемою, якщо відповідально підійти до її вирішення. Але якщо тривалий час ігнорувати патологію, вона буде збільшуватися і проявлятися більш інтенсивно.

Причини потовщення нігтів на ногах

Зовнішній вигляд здорових нігтьових пластин характеризується гладкою поверхнею, природним блиском і хорошою прозорістю на нігтьовому ложі блідо-рожевого кольору. Будь-які зміни форми, кольору, щільності нігтів можуть свідчити про розвиток патологічних процесів в організмі, причини появи яких може виявити лише лікар.Лікувати будь-яку хворобу набагато легше і швидше на ранній стадії, коли імунна система організму не ослаблений і готова активно боротися з патологією. Потовщення нігтів може виявитися симптомом серйозної патології і причину цих неприємних змін допоможе вам виявити лікар-подолог. Досить часто люди стикаються з проблемою потовщення нігтьових пластин на ногах і особливо на – великому пальці. Середньостатистична товщина нігтя становить 0,8-0,9 мм і якщо цей показник змінюється в бік збільшення (пластина завтовшки понад 1 мм стає щільною і менш прозорою), то не намагайтеся вирішити проблему тільки лише косметологічними процедурами в домашніх умовах.

Причини потовщення нігтів на ногах можуть бути як патологічними, так і непатологічного. До непатологічних причин зміни структури пластин відносяться різного роду механічні пошкодження. Наприклад, можна випадково вдаритися великим пальцем босої ноги про який-небудь виступ і в результаті удару нігтьова пластина буде відростати деформованої з пошкодженого матриксу. При регулярному носінні занадто тісною, незручного взуття порушується процес регенерації кератинових шарів нігтя і пластина стає дуже щільною, потовщеною, з поздовжніми борозенками.

До поширених патологічних причин потовщення нігтьової пластини ставляться такі захворювання, як оніхомікоз (грибок нігтя), псоріаз, ревматизм, атеросклероз. Бич нашого часу – зростання кількості грибкових захворювань нігтів, що викликаються дерматофітами. Грибки проникають в дрібні ранки м’яких тканин на пальцях ніг, активно розвиваються, а потім поступово руйнують нігті. Хороший перевірки тест на грибок: нанесіть тонким шаром розчин йоду на ніготь. Рівномірний розподіл жовтого кольору говорить про те, що дерматофіти чи не вразили пластину, а якщо на ній з’явилися темні плями, то обов’язково запишіться на прийом до дерматолога.

– на фото: потовщення нігтьових пластин

♦ ПРИЧИНИ потовщеннянігтів

Оніхомікоз.
Найчастіше грибкова інфекція вражає 1-3 нігтя на нозі, після чого змінюється колір (на жовтуватий, зелений або коричневий), пропадає блиск і поступово пластина деформується. На першій стадії захворювання можна позбутися від інфекції за допомогою протигрибкових засобів для зовнішнього застосування. Сусідні нігті обробляйте перекисом водню або розчином столового оцту, щоб знищити грибки та запобігти поширенню інфекції.Перед сном робіть ванночки для ніг, додаючи в теплу воду харчову соду. Декілька разів на тиждень робіть компрес на пошкоджені грибком нігті: ватний диск просочити маслом чистотілу, докласти до нігтя, зафіксувати пластиром на пальці;

Спадковість.
В окремих випадках товщина всіх нігтів на ногах перевищує 1 мм під впливом спадкових факторів. Потовщеним нігтьовим пластин потрібен особливий домашній догляд (бажано із застосуванням фрезера для апаратного педикюру), щоб бічні сторони вільного краю не травмували м’які тканини на пальцях;

Псоріаз .
Це хронічне захворювання шкірного покриву викликає не тільки швидке відмирання верхніх шарів шкіри, але і потовщення епідермісу нігтьового ложа і самих нігтів;

Порушення метаболізму.
Незбалансований раціон харчування може викликати порушення обміну речовин, що відіб’ється на стані шкірного покриву і нігтьових пластин;

Порушення кровообігу.
Проблеми з кровообігом в кінцівках можуть призвести до дисбалансу складу поживних речовин, що надходять в матрикс.В результаті нігті відростають деформованими, дуже твердими і товстими;

оніхогріфоза.
Потовщення нігтьової пластини з розвитком помітною опуклості, зміною забарвлення і формуванням вертикальної ребристості. Причиною онихогрифоза може стати сильне пошкодження нігтьового ложа або матриксу, в результаті чого нігтьова пластина відростає деформованою. Оніхогріфоза можуть викликати і такі хронічні захворювання, як неврит, ревматизм, варикозне розширення вен;

Ногтевой гіперкератоз.
Деякі інфекційні захворювання викликають зміну кольору нігтів і сильне ущільнення пластин. В результаті відростають нігті стають товстими і ламкими;

Пахіоніхія.
Відбувається зміна структури і форми однієї або декількох нігтьових пластин. До поширених причин розвитку пахіоніхіі відносяться порушення лімфовідтоку і мікроциркуляції в кінцівках, а також запальні процеси в нігтьовому валику;

Дисбактеріоз.
Порушення співвідношення різних мікроорганізмів в мікрофлорі може вплинути на зміну зовнішнього вигляду шкірного покриву кінцівок і нігтів.Нігті починають розшаровуватися, структура ущільнюється і пластина стає товщі.


♦ ВІДЕО МАТЕРІАЛИ

Залишайте будь ласка Коментарі до статті, діліться один з одним секретами домашнього догляду нігтями.

На головну сторінку

ТАКОЖ ДІЗНАЙТЕСЯ …


Схожі матеріали:

Наступні матеріали:

Попередні матеріали:


Потовщення нігтів на ногах – причини і способи лікування – Life-sup.ru

Як відомо, ніготь – це скупчення ороговілих частинок. Але навіть незважаючи на це вони також схильні до серйозних захворювань. Правда, зустрічаються вони не надто часто. Тому і про те, як лікувати обговорювані проблеми, відомо далеко не кожному.

Варто відзначити, що таке явище як потовщення нігтів на ногах багато чоловіків і жінки і зовсім не вважають проблемою. Адже на початковій стадії погіршується тільки його зовнішній вигляд, а ніякого болю і дискомфорту немає.Насправді все не так безневинно. На подібні проблеми варто відразу ж звертати пильну увагу і займатися їх усуненням. Детальніше про потовщення нігтів поговоримо далі.

Причини появи відхилень

Здоровий нормальний ніготь на нозі повинен мати ніжний рожевий колір. На ньому не буде ніяких наростів, борозенок, плям і інших дефектів. Товщина здорового нігтя не перевищує 1 міліметра. А будь-які з’являються зміни – це явна ознака будь-яких проблем зі здоров’ям.Тому не варто ними нехтувати.

Якщо раптової зміни товщини передувала якась травма нігтя або його сильний удар, то сильно турбуватися не варто. Це своєрідна захисна реакція організму. Згодом ніготь повернеться до свого попереднього стану. І ніякого лікування в даному випадку не потрібно. Це саме можна сказати і до генетичної схильності до потовщення нігтя. Правда, остання зустрічається вкрай рідко.

А ось всі інші причини більш небезпечні.Це може бути: псоріаз, порушення кровообігу, грибок, дисбактеріоз. Це основні захворювання, одним з основних симптомів яких стає потовщення нігтя. Крім того, в цей же список потрапляє недолік важливих для організму вітамінів і мікроелементів.

Щоб точно зрозуміти причину і зрозуміти, як боротися з обговорюваної проблемою, варто звернутися за допомогою до фахівця.

Як лікувати потовщення нігтів на ногах?

Лікування завжди буде залежати від основної причини, по якій з’явилася проблема.Саме тому для початку потрібно записатися на прийом до лікаря, здати по його призначенню всі необхідні аналізи, за якими фахівець зможе призначити необхідні лікарські засоби.

Лікування препаратами

Якщо головна причина в нестачі в організмі певних вітамінів і мінералів, то лікар може призначити приймати вітамінний комплекс. Готові комплекси сьогодні продаються в кожній аптеці.

Теж саме стосується псоріазу, дисбактеріозу та інших захворювань, які можуть стати причиною потовщення нігтя.Важливо відзначити, що відповідний препарат призначити може тільки лікар.

Народними засобами

Крім того, існує безліч народних засобів, які також допоможуть боротися з обговорюваної проблемою.

 1. Яблучний оцет. З цим інгредієнтом найкраще готувати спеціальні ванночки для ніг. Якщо шкіра на ногах здорова, то концентрація може бути міцною. Якщо на ній присутні тріщини і ранки, то в воду слід додавати невелику кількість оцту.Проводити процедуру слід прямо перед сном. Попередньо ноги слід ретельно вимити.
 2. Лимонний компрес. Для лікування обговорюваних способом потрібно просто нарізати свіжий лимон на шматочки і прикласти їх до проблемних місць. Лимон слід зафіксувати за допомогою щільних шкарпеток. Процедура повторюється один раз на день протягом 10 днів.
 3. Трав’яний настій з чистотілу. Для його приготування 2 чайної ложки сухої трави заливаються 250 мілілітрами окропу.Потім настій залишається на водяній бані приблизно на 15 хвилин. Готовим засобом нігті протираються два рази в день. Термін лікування – 20 днів.

Відео-поради по лікуванню нігтьової пластини

Найчастішою причиною зміни кольору і потовщення нігтя є грибкова інфекція. Детальніше про її симптоми і особливості лікування розказано в даному відео. Олена Малишева за допомогою колег-фахівців оповідає глядачам про те, чому з’являється потовщення і пожовтіння нігтя, як боротися з проблемою і про дієвих методах профілактики.

Чим лікувати потовщення при грибку нігтів?

У першу чергу при лікуванні грибка нігтів необхідно ретельно дотримуватися гігієни. Це також є ефективною профілактикою проти обговорюваного захворювання. Слід регулярно мити і ретельно вибирати ноги, а також стежити за чистотою і сухістю свого взуття.

Дуже ефективним для даного випадку є березовий дьоготь. При перших ознаках хвороби слід намилити мочалку, змочену в гарячій воді, господарським милом і протерти уражене місце.Потім потримати ноги в гарячій воді близько 25 хвилин. Далі нігті підстригаються, а пальці і нігті змащуються березовим дьогтем. Зверху надягають шкарпетки. Тримати дьоготь на ногах слід 1,5-2 години. Потім залишки стираються паперовою серветкою. Змивати дьоготь можна тільки на наступний ранок прохолодною водою.

Звичайно, сьогодні в аптеці можна придбати і найрізноманітніші готові лікарські препарати проти грибка. Це, наприклад, Ламізил, Екзодерил, Лацер і інші. Деякі з них випускаються не тільки в формі мазі, але також в таблетках.Також від мікозу широко використовується спрей Термікон.

Фото: як виглядають здорові нігті

Здорові нігті на ногах є рівну пластину ніжно-рожевого кольору без жовтуватого відтінку. Товщина такого нігтя становить 1 міліметр – не більше і не менше. Край його рівний, без тріщин і зазубрин. Вся поверхня гладка без виступів, розколів, западин і розшарувань.

Відгуки

Аліна: Для мене лікування народними засобами ну ніяк не підходить.Весь час забуваю повторити ванночку або приготувати відвар. Тому користуюся тільки готовими мазями. Дуже сподобався Ламізил у вигляді гелю. Крем не настільки дієвий. В результаті вдалося привести нігті в порядок, і їх товщина нормалізувалася.

Іван: У минулому році від нестачі часу почав харчуватися виключно фаст-фудом. В результаті з’явилося безліч проблем, в тому числі і з нігтями. Сходив до лікаря, той мені порадив нормалізувати харчування і пропити курс вітамінів. У підсумку з проблемою впоратися вдалося.Правда, нігті ще довго відростало. Поки повністю не зрізав пошкоджену частину пластини, виглядали вони огидно.

Ольга І .: Справитися з такою проблемою допоможе тільки комплексне лікування. Мало одних народних засобів або мазі. Потрібно застосовувати відразу кілька способів. Я і харчування змінила, і стежила за гігієною ніг, і купила спеціальну мазь. Результат порадував – педикюр знову виглядає естетично.

Читайте також: