Ногти

Псоріаз нігтів на руках: симптоми і лікування в домашніх умовах

Псоріаз нігтів – лікування: що ефективно і чому

До лікування псоріазу нігтів існує два основних і абсолютно різних підходи. Коротко опишемо їх, перш ніж перейти до обговорення окремих методів лікування.

Медичний підхід. З ним знайомі всі. У цій статті ми детально розглянемо лікування зовнішніми засобами, місцевими ін’єкціями, лазерним і ультрафіолетовим випромінюванням, а також системними препаратами. Вивчимо ефективність цих методів, а також попередимо про можливі побічні реакції.

Однак, на жаль, лікарі намагаються придушити лише зовнішні прояви хвороби, залишаючи причини осторонь.

Через це, як ми побачимо, медичний підхід виявляється не дуже ефективним в лікуванні псоріазу нігтів.

Але чи запропонує лікар щось більш ефективне, ніж лікарський засіб розв’язання проблеми? Майже в 100% випадків відповідь – «ні». В першу чергу тому що майбутніх лікарів не навчають інших методів лікування, крім традиційних медичних.

Еволюційний підхід. На нашому сайті ми вже присвятили цьому підходу кілька публікацій.

Він працює саме з причинами хвороби, тому в кінцевому підсумку здатний повністю впоратися з хворобою.

У кінці статті Ви знайдете «дорожню карту» з посилань на матеріали сайту. Вони допоможуть краще зрозуміти і розібратися, що робити людині з псоріазом нігтів.

Але спочатку давайте розглянемо медичні способи лікування нігтьового псоріазу.Адже без знайомства з ними не виникне розуміння, чому може знадобитися щось інше. А значить, не буде і стійкої мотивації цим іншим методам слідувати.

Зміст статті

10 правил турботи про нігті при псоріазі

До того як почати обговорювати різні методи лікування псоріазу нігтів, ми повинні розповісти про особливі правила.

Це правила щоденного захисту та догляду за нігтями і шкірою на руках і ногах.

Вони знижують ризик появи нових вогнищ псоріазу на нігтях і допомагають позбутися від уже існуючих.

Варто ж цими правилами нехтувати і травмувати шкіру або нігті, на цьому місці з’являться нові осередки псоріазу. Це явище відоме лікарям як феномен Кебнера.

Звичка гризти нігті у страждає на псоріаз дитини викликала феномен Кебнера, посилення піднігтьового гіперкератозу.

Це правила профілактики, яка завжди ефективніше і дешевше лікування. Ось чому вони так важливі і чому слідувати правилам потрібно постійно і незалежно від методів лікування – медичних чи інших.

 1. Уникайте будь-яких травм нігтів і навколишнього їх шкіри.
 2. Захищайте руки. Навіть при мінімальному ризику отримати травму завжди надягайте захисні рукавички. При роботі у вологому середовищі або з дратівливими речовинами можна надіти тонкі бавовняні рукавички під латексні або, краще, під нітрилові.
 3. Регулярно використовуйте зволожуючі засоби для шкіри і нігтів.
 4. Коротко стрижіть нігті.
 5. Не використовуйте манікюрні інструменти для чищення простору під нігтями, тільки м’яку щітку.
 6. Відмовтеся від накладних нігтів.
 7. Відмовтеся від дратівливих коштів для зняття лаку, наприклад, з ацетоном.
 8. Чи не їжте нігті і задирки.
 9. Відмовтеся від невідповідної взуття – вузької або на високих підборах.
 10. Вилікуйте грибок нігтів. Близько третини пацієнтів з псоріазом страждають від оніхомікозу, грибкового ураження нігтів. Тому всім хворим з псоріазом нігтів потрібно провести діагностику онихомикоза і вилікувати його, якщо він виявиться.

Важливо переконатися, що немає псоріатичного артриту

Псоріаз нігтів часто супроводжується псоріатичний артрит.Однак

при огляді зовнішні зміни суглобів можуть повністю бути відсутнім.

Якщо зовнішніх проявів артриту немає, лікар, швидше за все, не призначить додаткові дослідження – УЗД або МРТ. Але вони потрібні, щоб повністю виключити ураження суглобів.

Тому пацієнт повинен проявити ініціативу: настояти, щоб лікар направив на УЗД або МРТ.

Якщо з якихось причин добитися цього не вдається, потрібно пройти ці дослідження самостійно.Навіть якщо вони не покриваються страховкою і оплачувати їх доведеться з власної кишені.

Зверху: ультразвукове дослідження запалення внутрішньої оболонки суглоба кисті при псоріазі (синовіт). Стрілки вказують на розширену капсулу суглоба.
Внизу: той же суглоб при ультразвуковому допплеровском дослідженні. Червоні області відповідають переповненим кров’ю судинах в зоні запалення.

Якщо псоріатичний артрит підтвердиться, це кардинальним чином змінить підхід до лікування.У цьому випадку мова піде про застосування системних засобів, про них ми розповідаємо докладніше нижче.

I. Медичні методи лікування псоріазу нігтів

До вибору відповідної терапії важливо переконатися, що діагноз вірний, оскільки різні захворювання можуть проявлятися на нігті однаково. Допоможе в цьому докладний опис симптомів нігтьового псоріазу.

Також при описі методів лікування в статті використовуються деякі терміни, які ми вже детально обговорювали в розділі про будову нігтьового апарату.

З точки зору медицини причини псоріазу невідомі. Тому всі медичні методи спрямовані лише на усунення зовнішніх проявів псоріазу нігтів.

А після виходу з обігу цих засобів і методів хвороба знову повертається.

Так працюють всі медичні методи. Тому при проходженні їм потрібно бути готовими до того, що через якийсь час після закінчення лікування хвороба проявиться знову.

На жаль, медицина не в силах запропонувати просте у використанні і безпечне при тривалому застосуванні засіб для лікування псоріазу нігтів.По крайней мере, поки буде дотримуватися колишньої парадигми: усунення симптомів, але не причин.

Чому лікарі не люблять псоріаз нігтів

Проблему лікування псоріазу нігтів сучасна медицина вважає за краще обходити стороною. У поліклініці або в лікарні, але лікарі часто не звертають уваги на ураження нігтів при псоріазі.

Часті прояви псоріазу нігтів

Здавалося б, дивно, що так відбувається. Адже псоріаз нігтів:

 • зустрічається часто: вісім з десяти хворих вульгарним псоріаз стикаються з його проявами на нігтях;
 • різко знижує якість життя пацієнта: проблеми з нігтями добре помітні для оточуючих, завдають болю і сильно заважають в побуті;
 • є найважливішою ознакою псоріатичного артриту, який може привести до інвалідності;
 • іноді є основним приводом звернення пацієнта по медичну допомогу.

Чому ж лікарі так до нього ставляться?

5 причин, через які медицина не справляється з лікуванням псоріазу нігтів

Давайте розберемося, чому медицина не може впоратися з псоріазом нігтів. Ось основні причини.

 1. Медицина намагається усунути тільки зовнішні прояви псоріазу на нігтях, а його причини залишає без уваги.
 2. Лікарям просто не вистачає часу на повноцінні опитування і огляд пацієнта за те короткий час прийому, яке їм відводиться.
 3. Лікарі не знають, як лікувати нігтьової псоріаз, і довідатися про їхню це ніде. Адже прочитати на цю тему майже нічого: наукових статей і оглядів опубліковано вкрай мало.
 4. Не існує спеціальних ліків для лікування псоріазу нігтів. Ті ж кошти, які усувають прояви вульгарного псоріазу, використовують і в лікуванні псоріазу нігтів. Однак на нігтях вони менш ефективні.
 5. Лікування псоріазу нігтів вимагає індивідуального підходу до кожного пацієнта. На жаль, сучасна медицина – це конвеєр, масове виробництво, а індивідуальний підхід – штучний товар.

Тому просто усунути прояви псоріазу нігтів у медиків виходить погано: повільно, неповністю та ненадовго.

І це ще не всі причини, через які псоріаз нігтів – це головний біль дерматологів.

2 особливості нігтів, які заважають лікуванню

Будова самих нігтів заважає лікуванню нігтьового псоріазу медичними засобами.

 1. Ніготь, на відміну від шкіри, майже непроникний для лікарських засобів.Тому в зоні псориатического запалення неможливо створити потрібну концентрацію препарату. При начебто різноманітті засобів багато з них на нігтях використовувати просто не вийде.
 2. Нігті ростуть дуже повільно: на 3 мм на місяць на руках, а на ногах ще повільніше. Тобто на повну зміну нігтів потрібно від півроку до року. Тому швидко вплинути на активність патологічного процесу неможливо.

Схема нігтьового апарату

Можливо, через це вчені мало приділяють уваги псоріазу на нігтях.Хто ж захоче чекати результати експериментів цілий рік? Через це проводиться мало клінічних досліджень. Через це немає й офіційних рекомендацій і затверджених схем лікування, якими могли б користуватися лікарі.

Тому слухаючи міркування дерматолога про ефективність якого-небудь засобу при ногтевом псоріазі, знайте: це просто його думка. Швидше за все, воно засноване на досвіді лікування псоріазу на шкірі або мізерних і неоднозначних медичних статтях.

Огляд медичних методів лікування

Медичних засобів і методів лікування псоріазу нігтів досить багато.

При виборі лікування важливо врахувати, наскільки страждає якість життя пацієнта і наскільки хвороба заважає йому в повсякденному активності.

Деякі хворі мало стурбовані станом своїх нігтів і не готові витрачати значний час на лікування. Інші не можуть змиритися навіть із невеликими дефектами на нігтях.

Також дуже важлива мотивація. Від її сили залежить, чи зможе пацієнт місяцями слідувати обраному методу. Оскільки деякі засоби при псоріазі нігтів застосовують тривало.

Медичні методи можна розділити на кілька груп. Для початку опишемо ці групи коротко, а потім детально розглянемо кошти, які входять в кожну з них.

 • Зовнішні засоби

Це перша лінія оборони. Зазвичай з них лікарі починають лікування. В основному це мазі або креми з гормонами або аналогом вітаміну Д (кальципотриолом).

Проблема гормонів відома: при тривалому застосуванні вони надають побічна дія, а після припинення лікування ефект швидко зникає.

Аналог вітаміну Д серйозних побічних ефектів не викликає, але і його ефективність при ураженні нігтів до кінця не підтверджена.

 • Місцеві ін’єкційні засоби

Найчастіше це ті ж гормони. Тільки вони наносяться й не зовнішньо, а вводяться шприцом в нігтьове ложе або в нігтьову складку.

Метод вимагає відвідування лікарні та анестезії через сильну хворобливості. Гормони викликають побічні ефекти, а симптоми псоріазу зникають не дуже надовго.

 • Нелікарські методи

У них використовують лазерне, ультрафіолетове та інші види випромінювання.

Ці види випромінювання вимагають спеціального обладнання, тому теж доведеться відвідувати клініку. Крім того, вони не скрізь доступні. А через сумнівну ефективності і небезпечних побічних ефектів деякі з цих методів в лікуванні псоріазу нігтів більше не використовують.

 • Системні засоби

Це важка артилерія у війні докторів з псоріазом.Системні препарати лікарі призначають, тільки якщо не допомогли всі інші методи лікування. А також у разі важкого псоріазу нігтів або при його поєднанні з іншими формами хвороби.

Ефект системних засобів розвивається після того, як з таблеткою або уколом лікарський препарат потрапляє в кров. Їх можна розділити на 2 підгрупи:

 • традиційні – їх застосовують уже давно,
 • біологічні – інноваційні, передній край сучасної науки.

Традиційні засоби небезпечні в першу чергу своїми важкими небажаними явищами, та й ефективність у них низька.

Біологічні засоби можуть повністю усунути прояви псоріазу, але дуже дороги, викликають побічні ефекти і ефективність їх недостатньо вивчена.

Далі ми зупинимося на кожній групі детально.

1. Зовнішні засоби для лікування псоріазу нігтів

Зовнішні засоби – це препарати, які завдають на уражену псоріазом нігтьову пластину і / або нігтьове ложе, а також на шкіру в підставі і / або з боків від нігтя (нігтьову складку).

Далі ми розглянемо такі види зовнішніх засобів і методів:

 • гормональні препарати,
 • аналоги вітаміну Д,
 • лак з хітозаном,
 • променеві методи.

Клінічні дослідження ефективності зовнішніх коштів при псоріазі на нігтях опубліковано мало. Тому складно достовірно судити, наскільки добре вони допомагають. З тієї ж причини немає стандартних схем лікування і затверджених рекомендацій для лікарів.

Лікар вирішує почати лікування псоріазу нігтів з зовнішніх коштів в наступних випадках:

 • пацієнта слабо турбує стан нігтів і він проти серйозних методів лікування,
 • раніше псоріаз нігтів не лікували,
 • псоріаз уражено всього кілька нігтів,
 • з якоїсь причини системні засоби використовувати небажано.

З зовнішніх коштів лікарі найчастіше використовують:

 • стероїдні гормони (глюкокортикоїди),
 • аналоги вітаміну Д.

1) Зовнішні гормональні засоби

Традиційно лікування псоріазу нігтів лікарі починають зі стероїдних гормонів.

Зазвичай використовують клобетазолу пропіонат в концентрації 0,05% в вигляді мазі або крему. У класифікації гормональних засобів ВООЗ він відноситься до дуже сильним гормонів IV класу.

Як призначають гормони:

 • лікарська форма – у вигляді мазі, крему, лосьйону або лаку і в інших лікарських формах,
 • місце нанесення – нігтьові складки і / або нігтьове ложе,
 • спосіб нанесення – під оклюзійну пов’язку або без пов’язки,
 • частота використання – 1 або 2 рази на день,
 • тривалість застосування – від 4 до 6 місяців,
 • використання в комбінації – спільно з іншими зовнішніми або системними засобами.

Історія хвороби і лікування. Частина 1.
Зліва симптоми псоріазу нігтів великих пальців рук до початку лікування у вересні 2011: піднігтьового гіперкератоз, масляні плями і онихолизис. Справа результати зовнішнього застосування аналога вітаміну Д і бетаметазона через 3 місяці (грудень 2011). Стан правого пальця дещо поліпшилася, але лівого – погіршився.

Медики вважають, що у гормонів є кілька переваг перед іншими засобами:

 • відносно низька вартість,
 • можна використовувати всього один раз в день,
 • відносно низька частота побічних ефектів у сучасних препаратів.

Однак, на жаль, ці «переваги» дуже часто виявляються уявними. Препарати стають все дорожче, а вигода від одного застосування в день тане перед необхідністю тривалого використання. Та й побічна дія препарати все ж надають, варто тільки довше поспостерігати за ходом лікування.

Зовнішні гормони при відшаруванні нігтів

Скупчення під нігтьової пластиною клітин з порушенням поділу і надлишковим зроговінням може привести до відділення нігтя від нігтьового ложа.Таке відшарування нігтя називають оніхолізіс.

відшарувалася частина нігтя більше не прикріплена до нігтьового ложа, і між ними утворюється повітряний прошарок.

В разі відшарування нігтя наносити зовнішнє гормональний засіб на нігтьову пластину стає безглуздо: діюча речовина просто не дійде до нігтьового ложа.

Тому перед нанесенням мазі відшарувалася частина нігтя потрібно зрізати.

Скупчення під нігтем ороговілих клітин називають піднігтьового гіперкератозу.Це друга причина, через яку гормональний препарат не може проникнути до нігтьового ложа через шари ороговілих клітин.

Онихолизис і гіперкератоз усувають механічним або хімічним способами. В останньому випадку застосовують різні кератолитические кошти.

кератолітікі – це хімічні речовини, вони:

 • отшелушивают мертві і огрубілі поверхневі шари нігтя,
 • розм’якшують нігтьову пластину,
 • розчиняють шари ороговілих клітин, не зачіпаючи здорові клітини,
 • розривають зв’язку між нігтьових ложем і ураженим нігтем.

Після застосування кератолітікі частина нігтя і ділянки підвищеного зроговіння можна легко прибрати. І ніщо більше не завадить зовнішньому засобу впливати на нігтьове ложе.

Сечовина допоможе впоратися з зроговінням

Сечовина (або карбамід) – дуже ефективний кератолітікі.

Шкіра з псоріазом під мікроскопом, збільшення в 160 разів. В коричневий колір забарвлений білок кератиноцитів, інволюкрін.
Зліва: шар шкіри з надлишковим зроговінням і підвищеним вмістом інволюкріна.Справа: після застосування сечовини цей шар шкіри став тоншим.

Для розм’якшення та видалення ділянок з гіперкератозом використовують мазь або пасту з 30-40% сечовини.

Для позбавлення за допомогою сечовини від онихолизиса і гіперкератозу є два основні методи.

Перший метод. В цьому випадку сечовину застосовують щодня:

 1. Ніготь рясно покривають маззю або пастою з сечовиною.
 2. На оброблений ніготь накладають оклюзійну пов’язку: закривають непроникною плівкою і заклеюють пластиром.
 3. Через добу пов’язку знімають.
 4. Палець занурюють в теплу воду на 10 хвилин.
 5. Видаляють ділянки розм’якшеної нігтьової пластини і гіперкератозу.
 6. Процедуру повторюють до тих пір, поки гіперкератоз, не буде усунений.

На повне звільнення нігтьового ложа зазвичай потрібно до 3 тижнів. Після того як нігтьове ложе очищено, можна наносити зовнішній засіб.

Другий метод:

 1. Навколишнє ніготь шкіру захищають товстим пластиром, щоб уникнути роздратування.
 2. На ніготь рясно наносять пасту з сечовиною.
 3. фалангу пальця закривають оклюзійної пов’язкою, яка була описана в першому методі.
 4. Пов’язку залишають на тиждень.
 5. Процедуру повторюють до повного очищення нігтьового ложа.

Безболісний методи усунення піднігтьового гіперкератозу на пальці стопи. Етапи накладення оклюзійної пов’язки з сечовиною.

Важливо, щоб пов’язка не намокла від води, так як це зведе нанівець дію сечовини.

Гормональний лак

Щоб вирішити проблему низької проникності нігтя, вчені шукають нові засоби доставки діючої речовини. Досить давно з цією метою експериментують з лаком для нігтів.

Наприклад, в Бразилії в 2012 році вивчали ефективність лаку для нігтів з 8% гормоном Клобетазолу. Лак наносили на уражені нігті двічі в тиждень протягом 4 місяців.

Засіб визнали ефективним в усуненні проявів псоріазу на нігтях.До того ж побічні ефекти, типові для гормонів, під час дослідження не розвивалися.

Правда, поки лак в аптеках не з’явився.

Також не варто забувати, що лак гормональний. Тому після припинення його використання псоріаз повернеться, при тривалому ж застосуванні можуть розвинутися небажані явища.

2) Місцеві ін’єкції гормональних засобів

У цьому методі невелика доза гормону вводиться шприцом, тобто ін’єкційно, в ту частину нігтьового апарату, в якій зароджуються прояви хвороби (див.таблицю).

Історія хвороби і лікування. Частина 2 (той же пацієнт).
Подальше прогресування псоріазу нігтів.
Зліва: незадовільний стан нігтів після продовження зовнішнього лікування (березень 2012).
Справа: значне поліпшення стану нігтів після кількох ін’єкцій триамцинолона (червень 2012).

Деякі лікарі вважають місцеві ін’єкції гормонів стандартом в лікуванні псоріазу нігтів. Наскільки ефективно місцеві ін’єкції стероїдних гормонів справляються з різними проявами захворювання, можна побачити з таблиці (натисніть для збільшення).

Висновок медиків такий.

Ін’єкції гормонів можна розглядати як досить ефективний метод лікування окремих проявів псоріазу нігтів: піднігтьового гіперкератозу, потовщення нігтів і борозен.

При цьому місцеві ін’єкції гормонів виявляються менш ефективними в боротьбі з оніхолізіс і ямками на нігтях.

Однак істотний недолік цього методу лікування в тому, що уколи в палець дуже болючі.

Тому багато пацієнтів відносяться до них негативно.

Раніше замість шприца з голкою застосовували і безголкового ін’єктор. Така процедура була набагато менш болючою для пацієнтів. Але тепер безголкового ін’єктор не застосовують через високий ризик ускладнень.

Схеми застосування гормонів в місцевих ін’єкціях

Клінічні дослідження ефективності та безпеки ін’єкцій гормонів, на відміну від інших засобів, було опубліковано досить багато.

У лікуванні псоріазу нігтів за допомогою гормональних ін’єкцій лікарі використовують різні схеми.

В якості діючої речовини зазвичай використовують триамцинолона ацетонід. За міжнародною класифікацією цей ГЛЮКОКОРТИКОСТЕРОЇДНИЙ гормон відноситься до класу найсильніших.

Триамцинолон використовують в концентрації від 2,5 до 10 мг / мл. На один палець витрачають від 0,1 мл до 0,4 мл розчину. Перед ін’єкцією для знеболювання його розводять фізіологічним розчином або лідокаїном.

Препарат вводять шприцом з дуже тонкою голкою калібру 25G або 30G. Під час введення препарату в шприці створюється високий тиск, здатне скинути голку.Тому її необхідно притримувати. Але краще використовувати шприц з Луер-локом (кріпленням голки до шприца за допомогою різьблення) або стоматологічний шприц.

Одноразовий шприц об’ємом 3 мл з голкою калібру 25G (у цього калібру кріплення голки конюля оранжевого кольору) і різьбовим кріпленням – замком Луер (Луер-лок).

У різних схемах пропонують різний частоту введення гормонів. Уколи можуть робити від одного разу за увесь курс лікування до декількох разів на тиждень.Наприклад:

 • одна ін’єкція кожні 3-4 тижні, всього 4-6 процедур за курс;
 • ін’єкція один раз на місяць протягом півроку (всього 6 уколів), потім 1 раз в 1,5 місяця наступні півроку (всього 3 уколи), потім кожні 2 місяці наступні півроку-рік (3-6 уколів).

Ефект лікування може тривати від 2 до 9 місяців після останньої ін’єкції.

Місцеві ін’єкції гормонів вимагають сильної замотівірованності пацієнта, так як уколи болючі, технічно складні і стомлюють пацієнта.

Тому перед ін’єкцією лікар проводить місцеву анестезію, тобто знеболення. Зазвичай за методом проксимальної блокади: кілька уколів з 2% -м розчином лідокаїну в основу пальця.

Для пацієнта неприємний саме процес знеболювання. Самі гормональні ін’єкції після анестезії болю не викликають.

Псоріаз нігтів на руках і ногах

Псоріаз нігтів – вкрай поширена патологія. Найчастіше вона розвивається на тлі ускладнень псоріатичних висипань на шкірних покривах рук.Статистика показує, що нігтьові пластини уражаються у кожної другої людини, яка страждає від псоріазу. Імовірність виникнення псоріазу нігтів у людей, які страждають від артриту, досягає 90%. Якщо тривалий час ігнорувати цю проблему, існує висока ймовірність ураження внутрішніх органів. Враховуйте, що лікуванням псоріазу нігтів повинен займатися виключно кваліфікований фахівець.

Категорично заборонено займатися самолікуванням, щоб не допустити виникнення ускладнень.Намагайтеся регулярно пропивати вітамінні комплекси, щоб мінімізувати частоту рецидивів.

Причини

Псоріаз нігтьових пластин може виникнути у будь-якої людини – як у дітей, так і літніх людей. Людина практично відразу ж стикається з серйозним дискомфортом, який перешкоджає його нормальної життєдіяльності. Враховуйте, що псоріаз – це не інфекційне захворювання. Заразитися ним просто неможливо. Він виникає внаслідок генетичних відхилень.Лікуванням недуги повинен займатися кваліфікований фахівець. Тільки в такому випадку вдасться розробити індивідуальний підхід до лікування, завдяки якому буде отримано значний результат.

Незважаючи на численні клінічні дослідження, фахівцям досі не вдалося визначити точних причин, через що все-таки розвивається псоріаз нігтів. У будь-якому випадку, патологія вимагає негайного лікування. В іншому випадку існує висока ймовірність розвитку ускладнень у вигляді ураження внутрішніх органів і суглобів.Настійно рекомендуємо звернутися до лікуючого фахівця, щоб отримати кваліфіковану підтримку. У переважній більшості випадків псоріаз нігтьових пластин виникає внаслідок генетичної схильності, а також різкої зміни в стані імунних здібностей. Це означає, що нігтьові пластини можуть зіткнутися з псоріазом через наступних факторів:

 • Стреси, емоційне перенапруження;
 • Ведення нездорового способу життя;
 • незбалансованим і нездорового харчування;
 • Негативного впливу навколишнього середовища;
 • Зміна клімату;
 • Захворювання ендокринного характеру.
стреси
Спосіб життя
нездорове харчування
Проблеми ендокринної системи

Класифікація псоріазу нігтів

Однозначно визначити симптоми псоріазу неможливо – прояви залежать від форми недуга, який вас вразив. Дуже важливо звернутися до кваліфікованого лікуючого фахівця, який зможе провести розширену діагностику. Це дозволить підібрати ефективну схему впливу, яка дозволить в максимально короткий термін позбутися від проявів псоріазу. Зазвичай пацієнти починають бити на сполох, коли їх нігті покриваються жовтими або білими плямами, бородавками, пластина ущільнюється. Крім того, вона може відходити від ложа, через що швидко ламається і приносить людині серйозний дискомфорт.На даний момент виділяють наступні варіанти псоріазу нігтів:

 1. Наперстковий – різновид патології, при якій нігтьова пластина покривається множинними заглибленнями. Таке захворювання є найбільш легкою формою, швидше за інших піддається кваліфікованому лікуванню. Враховуйте, що при відсутності повноцінної терапії дегенеративний процес стрімко поширюється на весь ніготь, через що він набуває вигляду наперстка. Особливістю наперсткового псоріазу є те, що ніготь починає стрімко зростати.
 2. Онихолизис – різновид захворювання, при якій нігтьова пластина починає відшаровуватися від ложа. Вона стає дуже тонкою, крім того, змінюється її колір. Це відбувається внаслідок порушення в процесі кровообігу. Пластина швидко відходить від ложа, через що людина стикається з найсильнішими больовими відчуттями.
 3. Ониходистрофия – різновид псоріазу нігтів, при якій пластина практично зупиняється в рості. Відбувається повільне відшарування, патологія вкрай важко піддається лікуванню.Дуже важливо регулярно обробляти рану, щоб не допустити інфікування. Нігтьова пластина стрімко ущільнюється, вона покривається численними борозенками. При відсутності терапії патологічний процес також зачіпає шкірний покрив.
 4. Трахіоніхія – патологічна зміна в пластинах, через що її поверхня стає шорсткою. Також розпізнати цю форму можна по вдавлені в лунках. Тривала відсутність лікування призводить до утворення вигнутих пластин.

Прояви

Розпізнати псоріаз нігтів на початкових стадіях вкрай важко.Протягом тривалого терміну людина може не звертати жодної уваги на патологічні зміни. Враховуйте, що з часом нігтьова пластина змінює свою форму, відтінок і структуру, що відразу ж впадає в очі.

Крім того, під самим нігтем формуються кольорові плями, також може змінюватися стан шкірного покриву навколо нігтя. У переважній більшості випадків діагностувати це захворювання вдається за такими ознаками:

 • З’являється найсильніший свербіж в області пластини;
 • Ніготь стрімко відшаровується від ложа;
 • З’являється серйозне лущення на шкірному покриві;

 • На поверхні нігтя формуються точкові поглиблення;
 • Колір нігтьової пластини змінюється;
 • Нігті набувають специфічний запах;
 • З’являється відчуття
 • Сверблячки і печіння навколо нігтя.

Псоріаз нігтів викликає сильний дискомфорт для людини. Він не може виконувати роботи з дрібними деталями, втрачає точність і акуратність в рухах. Враховуйте, що при появі перших подібних ознак слід якомога швидше звернутися до лікаря для визначення ефективної схеми лікування. Позбутися від цієї патології в домашніх умовах вкрай важко.

Діагностика

Самостійно визначити псоріаз нігтьових пластин вкрай важко – в домашніх умовах зробити це практично неможливо.Враховуйте, що прояви цієї недуги схожі з іншими дерматологічними захворюваннями, тому пацієнта в обов’язковому порядку відправляють на сторонні методи дослідження. Пам’ятайте, чим швидше буде виявлено псоріаз нігтів, тим легше і швидше ви від нього позбавитеся.

Для визначення захворювання проводяться такі дослідження:

 1. Візуальний огляд нігтьових пластин;
 2. Біопсія частинок нігтя;
 3. Гістологія біологічного матеріалу.

Методи лікування

Лікування псоріазу нігтів підбирається в індивідуальному порядку. Тільки так ви зможете в максимально короткий термін впоратися з проявами патологією, а також не допустите розвитку небезпечних ускладнень. Підібрати безпечну терапію вам допоможе лікуючий лікар. Він вивчить результати діагностичних досліджень, після чого дасть ряд рекомендацій. Зазвичай лікування псоріазу нігтів включає використання наступних лікарських засобів:

 • Місцеві кортикостероїдні ліки – вони дозволяють позбутися від запального процесу в максимально короткий термін.Враховуйте, що подібна терапія категорично не підходить для тривалого застосування, так як здатна викликати зміни шкірного покриву. Зазвичай для лікування псоріазу нігтів застосують ліки, в основі яких присутні Клобетазолу і бетаметазон.
 • Введення кортикостероїдних ін’єкцій. Вони дозволяють швидко проникнути в патологічний осередок, де стрімко починають діяти. Враховуйте, що в основі лежать гормони, тому такі ліки не підходять для тривалого застосування.
 • Вітамін групи Д – з його допомогою вдається нормалізувати обмінні процеси в клітинних структурах, прискорити виведення шлаків і токсинів.За рахунок цього людина швидше йде на поправку, набуває місцевий імунітет. Ліки на основі цього компонента завжди застосовуються в терапії псоріазу нігтів.
 • Препарати на основі вітаміну А – вони мають потужну протизапальну, антипроліферативну діями. За рахунок цього вони мають величезний позитивний вплив на стан нігтьових пластин, уражених псоріазом. За допомогою таких ліків ви максимально швидко позбудетеся від сверблячки, печіння і лущення.
 • Інгібітори кальциневрину – препарати, які дозволяють швидко позбутися від загострення псоріазу нігтів.Вони застосовуються нечасто, так як практично завжди викликають у людини побічні ефекти.
 • Ліки на основі дитранол. Вони перешкоджають патологічних реакцій з боку імунітету, за рахунок чого відновлюється робота клітин. Нерідко після тривалого застосування виникає пігментація нігтьових пластин.
 • Системні ліки – використовують виключно у важких випадках, коли загострився псоріаз значно псує якість життя пацієнта. Найчастіше використовують Циклоспорин, Метотрексат, ацитретин.
 • Біологічні ліки – здатні зняти запальний процес і підвищити імунні властивості організму людини. Дуже важливо заздалегідь проконсультуватися з лікарем, щоб не допустити виникнення побічних ефектів.
циклоспорин
метотрексат
ацитретин
кортикостероїдні ін’єкції

Позбутися від псоріазу нігтьових пластин в максимально короткий термін дозволить фототерапія.Це унікальний метод впливу, при якому на шкірний покрив людини впливає ультрафіолетове випромінювання. Воно дозволяє зупинити стрімке розростання клітин, за рахунок чого людина позбавляється від псоріатичних бляшок. Крім того, подібна терапія значно знижує ймовірність розвитку онкологічних процесів на шкірному покриві.

Рекомендації по швидкому відновленню

Псоріаз нігтів – вкрай неприємне захворювання, яке вимагає негайного лікування. Якщо у вас є ця недуга, намагайтеся вести здоровий і повноцінний спосіб життя.Це дозволить мінімізувати кількість рецидивів, а також позбавити від патологічних проявів цієї недуги.

Пам’ятайте, що дуже важливо дотримуватися всі рекомендації лікаря. Він підбере для вас індивідуальну схему впливу, завдяки якій ви зможете швидко перемогти патологічний стан.

Не забувайте про наступні рекомендації:

 1. Регулярно промивайте руки ноги господарським милом – воно вбиває патологічні клітини;
 2. Не допускайте травмування нігтьових пластин;
 3. Регулярно використовуйте зволожуючі креми;
 4. Регулярно підстригайте нігті;
 5. Відмовтеся від нарощування нігтів, стежте за стерильністю манікюрного приладдя;
 6. Використовуйте прозорі лаки;
 7. Слідкуйте за своїм харчуванням;
 8. Намагайтеся вести активний спосіб життя;
 9. Захищайте себе від респіраторних захворювань.

Лікування народними методами

Псоріаз нігтьових пластин – захворювання, яке ще не до кінця вивчений сучасними фахівцями. Незважаючи на численні клінічні дослідження, лікарі не можуть розробити єдине ефективні ліки проти цієї патології. Позбутися від дискомфорту в максимально короткий термін, якщо псоріаз нігтів знаходиться на незапущених стадіях, допоможуть методи народного лікування. Для приготування ліків ви можете дотримуватися наступних рецептів:

 • Масло з курячих яєць.Для його приготування вам буде потрібно 5 курячих яєць, які потрібно відварювати протягом 20 хвилин. По закінченні цього часу очистіть їх і відокремте жовтки. Їх слід дрібно-дрібно подрібнити, після чого посмажити на сковороді без масла. В середньому термічна обробка повинна займати близько 40 хвилин. Отриманий засіб слід віджати на марлі, після чого їм обробляють шкірний покрив.
 • Суміш з лікарських трав. Для її приготування в рівних пропорціях змішують листя волоського горіха, коріння кульбаби, пирію, синюхи, шипшина і портулак.Ретельно перемішайте інгредієнти, після чого подрібніть їх. Дві столові ложки отриманого ліки слід залити склянкою окропу і залишити на 5 хвилин під кришкою. Наполягайте відвар, після чого приймайте по 2 столові ложки тричі на день. Також з отриманого настою можна робити лікарські ванночки.
 • Справитися з проявами псоріазу нігтьових пластин дозволить відвар з лаврового листа. Для його приготування візьміть 20 листків лавра, після чого залийте їх літром окропу і продовжуйте варити протягом 15 хвилин.Отриманий відвар слід вживати по 3 столові ложки перед кожним прийомом їжі. Приймайте його по схемі: тиждень п’єте – 3 дні перерва. Це допоможе не загубити травлення.
 • Візьміть будь-який дитячий крем і змішайте його з такою ж кількістю топленого жиру і технічного солідолу. Отриманою маззю потрібно обробляти нігтьові пластини кожен день протягом місяця. Найкраще проводити терапію безпосередньо перед відходом до сну.
 • Позбутися від псоріазу дозволить суміш мідного купоросу і марганцю.3 грами цього кошти слід розчинити в 100 мілілітрах води. Обробляйте отриманим настоєм уражені ділянки шкірного покриву протягом тижня. Це допоможе позбутися від дискомфорту, прискорити загоєння ран.

Профілактичні заходи

Псоріаз нігтів – досить неприємне захворювання, позбутися якого вкрай важко. Дуже важливо регулярно проходити медичні огляди, які дозволять підібрати ефективну схему впливу на організм.До профілактичних заходів щодо недопущення розвитку псоріазу нігтьових пластин можна віднести наступні рекомендації:

 1. Слідкуйте за чистотою рук і ніг;
 2. Відмовтеся від прямого контакту шкірного покриву з хімічними речовинами;
 3. Регулярно проводите терапію з підтримки імунних здібностей;
 4. Захищайте нігті від пошкоджень;
 5. Вчасно позбавляйтеся від інфекційних і запальних процесів;
 6. Дотримуйтесь принципи правильного і роздільного харчування;
 7. Повністю відмовтеся від куріння і вживання алкогольних напоїв;
 8. Дотримуйтеся режиму дня, як можна більше часу проводите на свіжому повітрі.

Псоріаз нігтів – вкрай небезпечне захворювання, яке вимагає постійного контролю з боку лікаря. Тільки при комплексному підході вдасться отримати значний результат для роботи організму. При появі перших ознак захворювання постарайтеся якомога швидше звернутися до лікаря. Досвідчений фахівець підбере індивідуальну терапію, завдяки якій ви позбудетеся від патології в максимально короткий термін.

Пам’ятайте, що при дотриманні всіх рекомендацій ви зможете збільшити тривалість ремісії.Деякі люди позбавляються від недуги на десятки років.

фото, лікування пальців рук і чим лікувати

Якщо подивитися фото псоріазу нігтів на руках, можна зробити далеко не упереджено висновки щодо перебігу даної болячки. Страждає не тільки зовнішній вигляд ваших рук, але і здоров’я, самопочуття і загальний настрій. Тому при виявленні перших же ознак псоріазу на нігтях, негайно приймайте відповідні заходи. Запущений псоріаз загрожує ускладненнями, вилікувати які значно складніше і дорожче.

Особливості та причини появи

Фото псоріазу нігтів на руках

Псоріаз на нігтях зустрічається не так часто, але доставляє безліч неприємних відчуттів людині. Болячка зачіпає пластини нігтя, які поступово змінюють колір і руйнуються.

Основне завдання хворого – почати швидкі і ефективні дії, спрямовані на лікування псоріазу нігтів на руках.

Псоріаз нігтів на руках як самостійна хвороба виникає рідко.Переважно вона з’являється у людей, які страждають псоріатичний артрит або у мають ураження інших ділянок шкірних покривів.

Справжні причини появи болячки досі не визначили. Але лікуючий лікар точно назве фактори, які сприяють розвитку захворювання у вигляді псоріазу нігтів на руках. До них відносять:

 • Тривалий стрес, нервова напруга і нервові зриви;
 • Порушення в системі кровообігу;
 • Зміни процесів обміну речовин;
 • Спадковість;
 • Зовнішні подразники.

Первинні ознаки

Фото прояви псоріазу нігтів на руках

Перебіг псоріазу нігтів на руках фото якого ви можете наочно бачити, багато в чому залежить від походження і типу болячки конкретного пацієнта. Але існує ряд загальних для захворювання проявів, за рахунок яких ви зможете на ранній стадії визначити наявність у вас розвивається псоріазу нігтів. До таких ознак відносять:

 • На поверхнях нігтьових пластин з’являються ямки;
 • Якщо ви натискаєте на хворий ніготь, виникають неприємні больові відчуття;
 • Між ложем і пластиною нігтя може утворюватися простору, куди потрапляє пил або епідерміс;
 • Під нігтем починаються запальні процеси, викликані потрапляння сторонніх часток під ніготь.

Відгуки пройшли через цю болячку нігтів людей дає наочно зрозуміти, що несвоєчасне лікування приводить до серйозних ускладнень. Вилікувати псоріаз нігтів пальців рук – завдання не найпростіше через тривалості лікування і прикладених зусиль. Але якщо все робити грамотно, як каже досвідчений лікар, то буквально через 2 тижні ніготь повернеться до свого нормального стану, і ви забудете про ногтевом псоріазі.

Стадії і симптоматика

Фото симптомів прояву псоріазу нігтів на руках

Щоб правильно вилікувати болячку у вигляді нігтьового псоріазу, необхідно виявити захворювання, визначити його стадію і призначити відповідне лікування.

Багато хворих не звертають уваги на зміни нігтів, оскільки первинні ознаки не завжди дають зрозуміти, що ви зіткнулися саме з нігтьових на псоріаз рук. Для болячки характерно поступове прогресування, в рамках якого захворювання стає все більш явним. Незабаром вона приносить не тільки естетичний дискомфорт, а й неприємні фізичні відчуття, біль або свербіж.

Розвиток захворювання нігтьовим на псоріаз розділили на три стадії.

 1. Прогресуюча стадія.Характеризується появою папул на поверхні. Вони можуть бути білий або жовтий окрас. З плином часу папули збільшуються. На першій стадії болячка не проникає вглиб нігтьових пластин, що дозволяє швидко і без проблем впоратися з нігтьових на псоріаз. Верхній шар може лущитися, але біль хворі не відчувають.
 2. Стаціонарна стадія нігтьового псоріазу. Це другий етап розвитку, в рамках якого нові папули тимчасово перестають з’являтися, а запалення сповільнюються. При цьому людина відчуває дискомфорт.Іноді шкіра навколо нігтя може покриватися висипом. Торкаючись до кутикули, відчувається біль. Шкіра близько пластин висихає, тріскається і кровоточить.
 3. Регресивна стадія. Полягає в поступовому зникненні папул. Близько вогнищ болячки утворюються облямівки. У більшості випадків на регресивної стадії спостерігається найсильніший свербіж.

Лікування нігтьового псоріазу

Дати однозначну відповідь на питання про те, як лікувати псоріаз нігтів, медики поки не можуть.Не існує поки стандартних методик, які були б ефективними хоча б в половині випадків захворювання.

Кожен пацієнт стикається з певними індивідуальними факторами протікання болячки нігтів. Саме їх лікарю доводиться ретельно аналізувати, створюючи клінічну картину. Потім фахівець вирішує, чим лікувати псоріаз нігтів для вашого конкретного випадку. Найголовніше, що в результаті вдається вилікувати цю неприємну болячку.

Найбільш ефективним лікуванням є комплексний підхід до позбавлення від псоріазу нігтів, куди входить:

 • Вживання спеціальних препаратів;
 • Використання мазей, кремів або гелів;
 • Лікувальна дієта;
 • Фізіотерапія.

Медикаментозне лікування дозволяє усунути симптоми, і полегшити самопочуття людини. Тому панацеєю і єдино вірним способом позбутися від нігтьового псоріазу таблетки не є. Вони тільки допомагають підсилити ефект від інших методик боротьби.

Серед найбільш часто призначуваних препаратів відзначимо:

 • Гормональні – Гидрокортизон, Преднізолон, Сіналарома, Віпсогалома;
 • Негормональні – Елоком, Адвантан;
 • Мазі – цігнолін, цігнодерм і псоракс.

Питання гігієни

Лягати в стаціонар при ногтевом псоріазі не буде потрібно. Але оскільки лікування здійснюється в домашніх умовах, відповідальність за усунення болячки повністю лягає на ваші плечі.

Крім чіткого виконання розпоряджень лікаря щодо прийому препаратів, застосування мазей і відвідування фізіотерапевтичних сеансів, ви зобов’язані дотримуватися певних правил гігієни. Їх суть при ногтевом псоріазі полягає в наступному.

 1. Стрижіть нігті як можна коротше, але дійте акуратно, щоб не порізати шкіру.
 2. Виконуючи прибирання, прання або інші домашні справи, завжди надягайте захисні рукавички.
 3. Ніякого манікюру або педикюру до повного одужання від болячки.
 4. Намагайтеся мінімізувати проведення робіт, під час яких є ризик пошкодити нігті рук.
 5. Завжди ретельно мийте руки при будь-якому зручному випадку. При цьому краще використовувати дитяче або дігтярне мило.

Що радить народ

Не рідко медикаментозне лікування супроводжується використанням народних коштів. Будьте уважними, оскільки застосування будь-якого народного рецепта вимагає узгодження з Вашим лікуючим лікарем.

Оскільки єдиного засобу проти псоріазу не існує, багато лікарів досить доброзичливо ставляться до народної медицини і самі рекомендують пацієнтам певні рецепти. Наведемо кілька найбільш часто використовуваних народних методів.

 1. Чистотіл. При ногтевом псоріазі чистотіл може продемонструвати відмінний результат лікування. Для цього вам буде потрібно взяти близько 100 грам сухої рослини і залити його холодною водою, після чого поставити на середній по інтенсивності вогонь. Коли відвар закипить, вимкніть конфорку і дайте рідини постояти близько години. Лікування полягає в використанні компресів з відвару.
 2. Солідол. На його основі можна приготувати ефективну мазь проти псоріазу нігтів. Вам знадобиться жир нутрії, будь-який якісний дитячий крем і солідол.Все це слід змішати в рівних пропорціях. Засіб наноситься по 1 разу вдень і ввечері.
 3. Масло обліпихи. Часто дерматологи призначають його при лікуванні нігтьового псоріазу. Його потрібно приймати всередину буквально по 5 грам в день, а також змащувати і уражені ділянки.

Справитися з нігтьових на псоріаз може кожен, але потрібно проявити терпіння, витримку і чітко дотримуватись рекомендацій.

симптоми і лікування в домашніх умовах

Це хронічне захворювання фіксується рідко, проте кожної зі своїх нечисленних жертв воно заподіює масу незручностей.Недуга вражає нігтьові пластини, змінюючи їх колір і руйнуючи структуру. Щоб вилікуватися від псоріазу нігтів, потрібно докласти чимало зусиль і витратити багато часу. Проте, за умови систематичного підходу це цілком можливо. Якщо описана проблема торкнулася вас або кого-то з близьких, терміново починайте діяти, щоб уникнути неприємних наслідків. Читайте далі, і зможете дізнатися про те, як боротися з цим захворюванням.

Статті по темі

Причини виникнення захворювання

Псоріаз вражає нігті набагато рідше, ніж інші частини тіла.Як правило, він розвивається у людей з діагнозом «псоріатичний артрит». У деяких випадках захворювання фіксується при ураженні деяких ділянок шкіри. Самостійний нігтьової псоріаз відзначається ще рідше. На даний момент дерматологи не мають єдиної думки з приводу причин появи цієї недуги, однак фактори, що сприяють розвитку, відомі достеменно. До них відносяться:

 • порушення периферичного кровообігу;
 • тривалі стреси;
 • хронічні захворювання;
 • порушення обмінних процесів;
 • спадкові чинники;
 • підвищена чутливість до факторів навколишнього середовища.

Перші ознаки псоріазу на нігтях рук і ніг

Клінічна картина цього захворювання залежить від природи походження і конкретної різновиди. Разом з тим, можна виділити ряд проявів, характерних для початкових стадій і мають місце у всіх випадках нігтьового псоріазу. До них належать такі ознаки:

 • ямкові освіти на поверхні нігтя;
 • больові відчуття при натисканні на ніготь;
 • поява простору між нігтем і ложем;
 • запалення, що виникає унаслідок проникнення під ніготь пилу і частинок епідермісу.

Стадії хвороби і їх симптоми

Поява псоріазу часто залишається непоміченим, оскільки далеко не завжди перші ознаки явно вказують на наявність серйозної проблеми з нігтями. Захворювання поступово прогресує, створюючи все більший фізичний і естетичний дискомфорт. Хід розвитку цієї недуги медики ділять на три стадії:

 1. Прогресуюча . На поверхні нігтів з’являються невеликі точки (папули) білого або жовто-коричневого кольору, які поступово збільшуються.На цій стадії захворювання ще не проникло всередину нігтьової пластини, тому впоратися з ним не так складно. Больові відчуття відсутні, проте верхні шари нігтів вже починають лущитися.
 2. Стаціонарна . На другій стадії нігтьового псоріазу поява нових точок на нігтях тимчасово припиняється. Запальні процеси сповільнюються, проте як і раніше завдають хворому моторошний дискомфорт. У деяких випадках епідерміс навколо нігтів покривається ледь помітною висипом.При дотику до кутикули відзначаються больові відчуття. Шкіра, прилегла до нігтьовим пластин, стає сухою. На ній з’являються тріщини і незначніше кров’яні виділення.
 3. регресивна . Особливість цієї стадії нігтьового псоріазу полягає в тому, що утворилися папули поступово зникають. Навколо вогнищ з’являються білясті псевдосклеротіческіе облямівки. На даному етапі розвитку захворювання більшість хворих відчуває нестерпний зуд.

Методи діагностики

На сьогоднішній день специфічних методик дослідження для постанови діагнозу «нігтьової псоріаз» не існує.При вивченні складу крові, взятої для аналізу в період активного розвитку захворювання, нерідко виявляються зміни, характерні для ревматичних / запальних / аутоімунних процесів. У деяких складних випадках лікарі призначають біопсію шкіри для виключення інших патологій.

Чим лікувати псоріаз нігтів

Вся складність лікування нігтьового псоріазу полягає в тому, що стандартних методик, які могли застосовуватися хоча б в половині випадків, не існує. У кожного пацієнта протікання цього захворювання супроводжується безліччю індивідуальних чинників.Аналізуючи загальну клінічну картину, лікарі призначають комплексне лікування і рекомендують часткову зміну способу життя.

Лікувальна дієта

Людина, якій діагностували нігтьової псоріаз, насамперед повинен подбати про нормалізацію харчової поведінки. Ні, повністю вилікувати це захворювання дієтою неможливо. Правильний раціон допоможе усунути фактори, що сприяють розвитку хвороби, і тим самим підвищить ефективність медикаментозного лікування, призначеного лікарями.Для тих, хто зіткнувся з цією проблемою лицем до лиця, нижче наведена таблиця із забороненими і дозволеними продуктами.

Дозволені продукти

Заборонені продукти

Курячі яйця

Згущене молоко

Овочі, фрукти

Морозиво

неміцний чай

Прянощі

Овочеві супи

Приправи

Відварене / тушковане / печене м’ясо

Наваристі м’ясні бульйони

Крупи

Жирне м’ясо (свинина, баранина)

Нежирна молочна продукція

Гострі страви

Натуральні домашні напої

Смажена риба

Медикаментозна терапія

Лікування нігтьового псоріазу фармацевтичними препаратами по більшій мірі сприяє усуненню явних симптомів і полегшення самопочуття пацієнта.Корінь хронічного захворювання ховається глибоко, тому для боротьби з ним використовуються інші методики. Проте, після проведення обстеження та постанови пацієнтові діагнозу, лікарі в обов’язковому порядку призначають медикаментозні засоби. Для цих цілей широко застосовуються такі препарати:

 1. Гормональні засоби , що володіють протизапальною дією, в таблетках і капсулах. Коли тільки починається псоріаз нігтів, лікарі часто призначають найлегші препарати з цієї категорії – «Гідрокортизон», «Преднізолон» і т.д. Вони заспокоюють запалення і нормалізують стан нігтів. При повторному загостренні псоріазу рекомендується застосування більш сильних фторованих засобів – «Сіналарома», «Целестодермома», «Віпсогалома», «Белосалікома». Використання цих препаратів демонструє високу ефективність: в 70% випадків після двотижневого курсу лікування у пацієнтів відзначається повна регресія нігтьового псоріазу.
 2. негалогенізірованние глюкокортикоїди – «Адвантан», «Елоком». Завдяки виключенню зі складу цих препаратів фтору і хлору помітно знизилася ймовірність появи небажаних ефектів системного і місцевого характеру.Ці лікарські засоби виступають в якості основи медикаментозної терапії проти нігтьового псоріазу.
 3. Креми і мазі з вмістом дітранолома – «цігнолін», «псоракс», «цігнодерм» і т.д. Вони надають потужний протівопроліфератівний і протизапальний ефект. Їх призначають в зростаючих дозуваннях по короткочасним або тривалим методикам. Недоліком цих препаратів є висока ймовірність виникнення таких побічних ефектів, як еритема, свербіж і місцева набряклість.

Важливою особливістю медикаментозного лікування нігтьового псоріазу є необхідність постійної зміни терапевтичних програм. Згодом ефективність будь-якого засобу знижується, тому лікарям доводиться знаходити нові способи боротьби із захворюванням. Існують певні схеми чергування методик, однак для кожного пацієнта вони застосовуються з урахуванням індивідуальних особливостей.

Фізіотерапія

Основною ідеєю фізіотерапевтичного лікування нігтьового псоріазу є вплив на тканини пальців ніг і рук різними фізичними факторами, серед яких електричний струм, світлові / лазерні імпульси, інфрачервоні / ультразвукові хвилі.Особливо ефективними в боротьбі з нігтьових на псоріаз була визнана магнітно-лазерна терапія і електросон. Спільне застосування цих методик забезпечує стійкий позитивний результат – гострі симптоми швидко знімаються, період ремісії помітно збільшується, запальні процеси загасають.

Правильний догляд за нігтями

Крім застосування медикаментозних препаратів і народних засобів, лікування псоріазу в домашніх умовах має на увазі введення особливих гігієнічних правил.Правильний щоденний догляд за нігтями помітно підвищує ефективність терапії. Консультуючи пацієнтів з діагнозом «псоріаз», лікарі дають такі рекомендації:

 • нігті на руках і ногах потрібно остригати якомога коротше;
 • при виконанні домашньої роботи руки повинні бути захищені рукавицями;
 • від манікюру / педикюру варто відмовитися;
 • фізична робота, в ході виконання якої нігті можуть бути травмовані, повинна зводитися до мінімуму;
 • нігті рук і ніг завжди повинні бути чисто вимиті.

Народні засоби

Чи можна вилікувати псоріаз нігтьових пластин домашніми засобами? На це питання фахівці відповідають ствердно. За умови правильного і, що найголовніше, систематичного застосування народних ліків запальні процеси відступають. Поразка нігтьових пластин зупиняється. Про те, як вилікувати псоріаз нігтів без ліків, в наш час тлумачать багато експертів, але універсальну тактику і раніше визначити не вдається.Хороші показники ефективності демонструють народні засоби, описані в списку, який ви знайдете нижче:

 1. Компрес на основі чистотілу . Просте і, разом з тим, надзвичайно ефективний засіб для лікування нігтьового псоріазу. Щоб приготувати відвар для цієї процедури, залийте 100 грам сухої рослини прохолодною водою, поставте на конфорку із середнім вогнем. Доведіть до кипіння, загасіть газ і дайте відвару настоятися протягом 45-50 хвилин. Щоб вилікувати ураження нігтів при псоріазі, щодня робіть компреси протягом 6-8 тижнів.
 2. Солідол . Приготуйте мазь для лікування нігтьового псоріазу. Щоб це зробити, змішайте в рівному співвідношенні технічний солідол, дитячий крем і топлений жир нутрії. Ретельно перемішуйте інгредієнти, поки не отримаєте однорідну консистенцію. Щовечора намастіть цим засобом руки на ніч, і через 2-3 тижні нігтьової псоріаз відступить.
 3. Винничук . Нігтьової псоріаз ефективно лікується при систематичному застосуванні домашніх засобів, що містять кукурудзяний крохмаль.Візьміть 150 грам цього порошку, розведіть в гарячій воді до отримання консистенції сметани. Занурте пальці в отриману суміш і тримайте до тих пір, поки вона повністю не охолоне. Щоб впоратися з нігтьових на псоріаз, виконувати такі процедури потрібно щодня, протягом кількох місяців.
 4. Масло обліпихи . Багато дерматологи рекомендують цей засіб для лікування нігтьового псоріазу. Щодня приймайте по 5-7 мл обліпихової олії всередину і змащуйте пошкоджені ділянки.Через 6-8 тижнів захворювання відступить.
 5. Вітамін A . Як показує практика, правильне застосування ретинолу ацетату дозволяє впоратися з псоріазом нігтів. Щодня втирайте вітамін A в основу нігтьових пластин, і через 5-6 тижнів помітите істотне поліпшення.

Дізнайтеся більше інформації про псоріазі – лікування в домашніх умовах і причини появи захворювання.

Профілактика захворювання

Ви вже дізналися, що таке псоріаз нігтьових пластин, і зрозуміли, наскільки складно з ним боротися.Прояви цього захворювання нагадують грибок на руках, що сильно псує зовнішність людини. З метою запобігання розвитку нігтьового псоріазу лікарі рекомендують дотримуватися наступних правил:

 • містити нігті в доглянутому стані;
 • остригати нігті як можна коротше;
 • виконуючи фізичну роботу, одягати захисні рукавички / рукавиці;
 • при наявності загрози появи нігтьового псоріазу на ногах, необхідно носити просторе взуття;
 • для чистки нігтів використовувати м’які інструменти;
 • періодично відмочувати нігті в теплій воді з ефірною олією.

Відео: як лікувати псоріаз в домашніх умовах

Псоріаз: лікування народними засобами в домашніх умовах
Дивитися відео

Фото: як виглядає псоріаз нігтів на руках і ногах

Щоб отримати загальне уявлення про зовнішні прояви цього неприємного дерматологічного захворювання, погляньте на фотознімки, прикріплені нижче. Так виглядають руки і ноги людей, які страждають нігтьовим на псоріаз. Запам’ятайте, як виглядає проблема, щоб мати можливість визначити її поява на ранній стадії і своєчасно звернутися за медичною допомогою.

Увага! Інформація, представлена ​​в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Знайшли в тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!

Розповісти друзям:

Псоріаз нігтів на руках (з фото)

Псоріаз нігтів на руках є захворюванням, яке має неінфекційну природу походження і проявляється в поступовому руйнуванні нігтя і підстави нігтьового ложа, що унеможливлює подальше існування його пластини.Дана хвороба завжди має хронічну форму перебігу з хвилеподібними загостреннями і періодично позитивною динамікою одужання.

Причини розвитку захворювання

нігті при псоріазі на фото

Псоріаз нігтів на пальцях рук доставляє людині істотний психологічний дискомфорт, адже симптоми захворювання вельми неестетично. нігтьові пластини починають розшаровуватися, змінювати звичний колір, руйнуються і неприємно пахнуть. Не рідкість і виникнення сильного больового синдрому в області наперстка.Лікування даного виду псоріазу завжди трудомістке, а відновити ніготь після його тотального ураження вкрай складно.

Ця дерматологічна патологія зустрічається набагато рідше, ніж псоріазних освіти на інших частинах тіла. Найчастіше хвороба є супутньою при наявності псоріатріческого артриту суглобів верхніх кінцівок. Якщо пацієнт страждає від руйнування сполучної тканини фаланги пальців, зап’ястя або ліктя, то руйнування нігтя це лише одна з форм ускладнення основної хвороби.

Лише в 35% випадків псоріаз нігтів рук є самостійним захворюванням.

Причини його розвитку медиками до кінця не вивчені, але виділяють наступні чинники, наявність яких може спровокувати хворобу:

 1. Затяжна депресія і щоденні стресові ситуації. Левова частка хворих це люди, які мають важкі психологічні комплекси або їх рід діяльності пов’язаний з психоемоційними навантаженнями. Вони постійно перебувають у нервовому перенапруженні, замикаються в собі, не можуть впоратися з тиском соціуму і в результаті отримують дисфункцію організму у вигляді хвороби шкіри, волосся і нігтів.
 2. Порушення метаболізму. Стабільно протікають обмінні процеси – це запорука здоров’я всіх органів і систем. Нігті щодня поглинають велику кількість поживних речовин у вигляді вітамінів, мінералів і амінокислот. Недостатнє надходження цих елементів може привести до розвитку хвороби.
 3. Хронічні інфекційні захворювання. Однією з непрямих причин виникнення псоріазу називають зараження грибком. Теорія вельми спірна, оскільки грибковий субстрат у таких хворих не визначається навіть в ході повторного лабораторного дослідження біологічного матеріалу, відібраного під час біопсії.
 4. Реакція організму на зовнішні подразники. Миття посуду і прання білизни синтетичними засобами побутової хімії без використання захисних гумових рукавичок загрожує руйнуванням нігтьової пластини.
 5. Погана спадковість. Псоріаз нігтів пальців рук, як і безліч інших дерматологічних захворювань також передається від батьків до нащадків разом з генетичною інформацією в момент зачаття. Найдивовижніше те, що хвороба здатна проявити себе тільки в 4 поколінні, коли хворий і його родичі навіть не здогадуються, що їхні предки мали подібну патологію нігтьових пластин.

Не рідко псоріаз нігтів на пальцях рук бере початок свого розвитку після механічної травми нігтьового ложа. У групі ризику знаходяться чоловіки і жінки, чия діяльність пов’язана з інтенсивною роботою руками на виробничих лініях. З огляду на те, що захворювання до кінця не вивчено наукою, можливі й інші причини псоріазних ураження нігтів. Ви вже знаєте, як передається псоріаз і чи можна їм заразитися від іншої людини?

Класифікація руйнувань нігтьової пластини

Псоріаз нігтів пальців рук може розвиватися за кількома сценаріями.Це види клінічної картини перебігу хвороби, яка медиками класифікується на наступні типи:

 1. Точкове поразку. На нігтьової пластини утворюються множинні поглиблення у вигляді крапок. Іноді вони знаходяться далеко один від одного, або групуються в скупчення відразу декількох елементів. У більшості випадків вони рівномірно поширюються по всьому нігтя, в зв’язку з чим він починає нагадувати швейний наперсток. При обстеженні хворих з таким типом патології ставлять діагноз – наперстковий псоріаз.Діаметр і ступінь поглиблення точкових утворень може бути найрізноманітнішою. При наявності даного захворювання завжди спостерігається прискорене зростання уражених нігтів.
 2. Онихолизис. Це інтенсивне відшаровування нігтьової пластини на тлі її псоріазних пошкодження. Ніготь стає тонким, мутніє, порушується циркуляція його кровопостачання. У міру затемнення нігтьового ложа, починається відділення самого нігтя від шкіри, яка розташовується під його поверхнею. Весь цей період ніготь деформується і від його заснування можуть відділятися невеликі фрагменти.В кінцевому підсумку від самої пластини практично нічого не залишається. Через деякий час в нігтьовому ложі починає утворюватися молодий нігтик без ознак псоріазу. Якщо в процесі його зростання не буде усунена причина виникнення хвороби, то існує велика частка ймовірності, що його руйнування відбудеться за аналогічним сценарієм.
 3. Смугасте поразку. Даний вид псоріазу відрізняється тим, що поверхня нігтя покривається білим смугастим візерунком. Іноді вони можуть потовщуватись і провокувати нагноєння в шкірі під самою нігтьової пластиною.У таких випадках медикаментозне лікування малоефективне і пацієнту потрібне хірургічне втручання. Хворий ніготь зривають під місцевим наркозом, видаляють гнійний вміст і накладають стерильну пов’язку. Здорова пластина утворюється через 2-3 тижні після операції.

Зовні кожна клінічна картина псоріазу на нігтях рук нагадує прояв грибкової інфекції. Насправді ж це всього лише схожість хвороби за візуальними ознаками і не більше того. Хоча в медичній практиці зустрічаються випадки, коли через ослаблення місцевого імунітету до псоріазних поразки нігтьової пластини приєднується ще грибок або бактеріальна інвазія.

Симптоми захворювання

Остаточний діагноз встановлюється після первинного огляду стану нігтів лікарем дерматологом, а також дослідження шляхом проведення гістологічного аналізу попередньо зрізаних фрагментів нігтьової пластини. Біопсія виконується для того, щоб виключити такі схожі патології, як плоский лишай нігтя, хвороба Девержі, екзематоз або дерматоз.

В цілому ознаки псоріазу нігтів на пальцях рук такі :

 • відшарування нігтьової пластини;
 • утворення множинних ямочок;
 • зміна кольору з рожевого на більш темні тони з тьмяним жовтуватим відтінком;
 • порушення процесу зростання у вигляді дистрофії, або посиленого ділення клітин;
 • запалення і нариви шкіри під нігтем;
 • появу неприємного запаху;
 • формування грубої шорсткою поверхні.

Також можлива поява болю під час натискання на нігтьове ложе. Це свідчить про наявність запального процесу. Тому вкрай важливо забезпечити хворого пальця належний санітарно-гігієнічний догляд, щоб до псоріазу не приєдналася вторинна інфекція.

Як відбувається лікування псоріазу нігтів?

Для того, щоб позбутися від псоріазу нігтів на пальцях рук, необхідно пройти комплексну медикаментозну терапію, яка включає в себе обробку нігтьових пластин місцевими препаратами і прийом лікарських засобів ширшого спектра дії.При лікуванні неускладнених форм хвороби використовують такі медикаменти локального нанесення, а саме:

 • Бетаметазон;
 • Антралін;
 • Очищений дьоготь;
 • Кальціпотріен;
 • Тазаротін.

Це мазі, креми і гелі, які накладаються зверху на хворе нігтьове ложе. Тривалість і інтенсивність лікування визначає лікар дерматолог. У більшості випадків стан здоров’я нігтів поліпшується на 2-3 тиждень терапії.Якщо ж позитивна динаміка відсутня і лікар бачить, що хвороба лише поглиблюється, то пацієнту призначають сильнодіючі препарати для прийому всередину. Найбільш часто використовуються:

 • Циклоспорин;
 • Метотрексат;
 • Тилорон;
 • ацитретин;
 • Ефалізумаб;
 • Етанерцепт.

Деякі з цих лікарських засобів вводяться хворому у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій.

Більшість з них мають велику кількість побічних властивостей, тому кожен препарат підбирається пацієнту індивідуально з урахуванням його фізіологічних особливостей.Також ефективно медикаментозне лікування в комплексі з опроміненням хворих нігтів ультрафіолетовими променями. Для цього використовують спеціальне медичне обладнання. При великих запальних процесах і гнійних утвореннях пацієнтові показано хірургічне видалення нігтьової пластини з санацією поверхні рани. На оперованому місці протягом 30 днів утворюється новий молодий нігтик. Рекомендуємо прочитати про лікування псоріазу народними засобами.

Важливо пам’ятати, що псоріаз нігтів пальців рук це захворювання, яке не терпить зволікання.Навіть при своєчасному початку терапії не виключений перехід хвороби в хронічну форму з періодичними загостреннями і проявом характерної симптоматики. Тому при виявленні у себе первинних ознак псоріазу не варто намагатися самостійно вилікувати хворобу в домашніх умовах за допомогою рецептів народної медицини. Необхідно відразу ж звертатися за медичною допомогою до профільного лікаря дерматолога. Це значно прискорить процес одужання. Вже читали нашу статтю про мазі від псоріазу в аптеці і ціни на них?

Рекомендуємо прочитати

.