Ногти

Як відрізнити грибок нігтів від інших захворювань: Як відрізнити грибок нігтів від інших захворювань?

Як відрізнити грибок нігтів від інших захворювань?

Різні захворювання нігтів часто мають ідентичні симптоми. У цій статті ми розповімо докладно, як відрізнити грибок нігтя від псоріазу, дистрофії та інших схожих проблем, як з’ясувати в домашніх умовах, чим викликане таке ураження, інша назва якого – оніхомікоз.

Зміст статті

Як виглядає оніхомікоз

 1. Зміна кольору. Замість здорового блідо-рожевого колір стає жовтим, білим, коричневим або навіть чорним, поверхня шорстка.
 2. Поява жовтих смуг зсередини.
 3. Розшарування, деформація з появою хворобливих відчуттів.
 4. Ламкість аж до відділення фрагментів.
 5. Поява тріщин між пальцями ніг, що супроводжується свербінням, почервонінням, печіння.
 6. Мацерація шкіри кутикули, поява неприємного запаху.

Перераховані симптоми можуть з’явитися як на руках, так і на ногах. Вони однакові, за винятком появи міжпальцевих тріщин, які, як правило, утворюються тільки на ногах.

Оніхомікоз або псоріаз

Важливо не переплутати ці дві патології, так як вони мають різну природу, і спроби лікування микотического ураження при псоріазі призводять до плачевних результатів.

Псоріаз розвивається без участі збудника, це аутоімунний процес, що приводить до системного ураження організму, переважно шкірних покривів.

Відрізнити мікоз від псоріазу за зовнішніми ознаками можна наступним чином:

 1. Різна область поразки.Для псоріазу характерні бляшки по всьому тілу. Вони виглядають як різко обмежені ділянки лущиться епідермісу білуватого кольору.
 2. Псоріаз неможливо заразитися, а мікоз легко передається іншим людям.
 3. Різний вигляд лусочок на шкірі пальців – псориатические тримаються міцніше.
 4. При псоріазі роговий покрив відділяється цілком, а не фрагментами.

Грибок або забій

Травма згодом може спричинити за собою деякі зміни, схожі з симптомами мікозу.Відновлення рогового покриття від удару – процес тривалий, і є ряд явних ознак, за якими можна з упевненістю сказати, що це не мікоз:

 • поява синців, що виникає тільки від травм;
 • зміни кольору нігтьової пластини при травмі не відбувається, а видима синюшність або чорнота – наслідок гематоми м’яких тканин;
 • набряк всього пальця, болючість при натисканні на пошкоджену фалангу – ознака травми;
 • сусідні пальці при травмі залишаються в незмінному стані.

Грибок або дистрофія

Дистрофія нігтя (оніходістрофія) – захворювання без конкретної причини, на його розвиток впливають багато факторів – місцеві інфекції, загальний стан організму, шкідливі звички, погана екологія, незбалансований раціон, стреси і хронічні захворювання.

Прояви дистрофії різноманітні, є кілька її різновидів, тому відрізнити оніхомікоз від дистрофії нігтя складно, але все-таки виділимо деякі характерні відмінності:

 • для ониходистрофии характерна поздовжня або поперечна смугастість, поява смуг і борозен;
 • Зона дефекту обмежується тільки областю рогового покриву;
 • дистрофія не супроводжується свербінням і больовими відчуттями.

Грибок або алергія

Алергічна реакція на шкірі пальців – наслідок контактної дії лаків. При нанесенні покриття уражаються близько розташовані ділянки шкіри – з’являється свербіж і дрібні пухирці, наповнені рідиною. Роговий покрив при цьому практично не змінюється.

Розшарування його і відділення від основи – вкрай рідкісний випадок при алергії. Такий стан розвивається при тривалій дії дратівної фактора. Тому основною відмінною ознакою онихомикоза від алергії є те, що при впливі алергену є область поразки, що не зачіпає роговий покрив.

Грибок або короста

Важливо вчасно і правильно діагностувати коросту, так як її лікування специфічне і вимагає спеціальних протипаразитарних засобів, без яких позбутися корости неможливо. Збудник цього захворювання – мікроскопічний кліщ, який живе всередині шкіри, викликаючи сильний свербіж. Короста заразна, як і оніхомікоз.

Але тим не менше диференціальна діагностика проста, так як клінічні ознаки значно відрізняються:

 1. Сверблячка, який присутній в обох випадках, має різний прояв по часу доби.Короста дає про себе знати переважно в нічний час.
 2. Оскільки коростяві кліщі живуть всередині шкіри, і не проникають безпосередньо в роговий покрив, то при корості він залишається без змін.
 3. Локалізація ділянок ураження коростяних кліщів не прив’язана тільки до області пальців. Міжпальцеву – часте, але далеко не єдине місце, де локалізуються колонії коростявих кліщів. Ділянки ураження виявляються на стопах, зап’ястях, сідницях, в пахвових западинах.

Грибок або екзема

За клінічними ознаками ці два стани мають відчутне схожість. Екзема також схожа і на псоріаз. Це запальне ураження шкіри локалізується на будь-якій частині тіла, в тому числі на руках і ногах.

В останньому випадку без належного лікування перекидається на роговий покрив і викликає його руйнування і розшарування. Щоб відрізнити оніхомікоз від екземи, потрібно уважно розглянути уражені області.

 1. При екземі характерно сильне почервоніння і лущення на кінчиках і подушечках пальців.
 2. Дефекти рогового шару кінчиків пальців вторинні, і за часом з’являються в другу чергу.
 3. Якщо спостерігати в динаміці за поширенням пошкодження, то можна помітити, що воно йде в напрямку від лунки до периферії.

Грибок або герпес

Герпес – вірусне захворювання, що викликає локальні висипання на шкірі. Найчастіше виникає в області губ. Поява герпетичного пухирця в області пальців – явище рідкісне, і виглядають вони інакше, ніж герпес на губі.Шкіра пальців щільна, і герпетичні висипання розташовуються підшкірно у вигляді папул.

Згодом вони лопаються, рідина витікає назовні і в цей період хворий заразний для оточуючих. Патологічний процес захоплює тільки епідерміс, тому відрізнити мікоз від герпесу нескладно.

Грибок або натоптиші

Натоптиші – сухі мозолі, що виникають із-за тривалого механічного впливу на шкіру ніг. Порушений кровообіг ділянки шкіри викликає зроговіння і хворобливі відчуття при ходьбі.

Нігті при цьому не пошкоджуються або деформуються при носінні тісного взуття. Але їх структура при цьому зберігається – немає розшаровування або зміни кольору. Сверблячка відсутня. Тому відрізнити оніхомікоз від натоптишів не складає труднощів.

Грибок або пітниця

На ногах багато потових залоз, тому при носінні закритого взуття в жарку пору року з’являється пітниця. Вона починається з дрібних бульбашок і свербіння. У початковій стадії з пітніцьою легко впоратися, якщо змінити взуття та посилити гігієну ніг.

Але якщо цього не зробити, то поразка поширюється, посилюється, і далі від пітниці уражаються нігті. Часто такий стан ускладнюється приєднанням микотической інфекції, і на цьому етапі стираються відмінності між пітніцьою і онихомикозом.

Грибок або меланома

Меланома – пігментна пухлина. Вкрай важливо діагностувати її вчасно – в початковій стадії вона легко піддається лікуванню. Запущена меланома небезпечна для життя, так як утворює множинні метастази.

Характерним проявом меланоми є поява коричневої смуги уздовж нігтя, його поверхня залишається гладкою перший час, і тільки потім, у міру зростання пухлини, деформується і розшаровується. При мікотіческом ураженні, на відміну від меланоми, розшарування починається з поверхні.

Як самостійно розпізнати оніхомікоз

Про те, як визначити грибок нігтів в домашніх умовах і відрізнити його від інших подібних хвороб, можна судити за наступними критеріями:

 1. Якщо змінився колір нігтя, то поряд з цим є ще й порушення структури його поверхні.
 2. виниклі дефекти не передували травма.
 3. Розшарування і ламкість нігтів, що виникли без тривалого попереднього періоду шкірних або системних захворювань.
 4. Відсутність вираженої поздовжньої і поперечної смугастість нігтів, що формуються протягом тривалого часу до початку розшаровування.
 5. Немає чіткого зв’язку з попереднім використанням лаків, які могли викликати алергічну реакцію.

Висновок

Зрозуміло, такий спосіб визначення онихомикоза не скасовує необхідну діагностику та лікування.Навіть при повній впевненості в діагнозі, слід мати на увазі ймовірність помилки. Те, як ми описали відмінності онихомикоза від інших захворювань, стосувалося прояви всіх цих захворювань в чистому вигляді.

Але є дуже багато змішаних і стертих форм хвороби, переходу однієї форми в іншу. В цьому випадку тим більше не можна розраховувати на самодіагностику і необхідно звернутися до лікаря.

Лікар дерматолог , стаж 14 років.

Спеціаліст широкого профілю. Займається діагностикою та лікуванням захворювань шкіри, нігтів, волосистої частини голови, а також захворювань, що передаються статевим шляхом.

Освіта:
2006 Диплом за спеціальністю “Лікувальна справа” Пермський державний медичний університет

Курси підвищення кваліфікації:
2011 “піллінгу поверхнево-серединного впливу”
2013 “Плазмоліфтінг в косметології і трихолог”
2014 “Дерматовенерологія” , Південно-уральський державний медичний університет

Читайте також:

Грибок на ногах

симптоми, як визначити інфекцію на руках і ногах в домашніх умовах, відрізнити її від ударів і інших захворювань

Невелике біле або жовте плямочка в куточку нігтя може бути початком тривалого патологічного процесу під назвою оніхомікоз, або грибкова інфекція нігтя.З часом площа ураження стає більшою, нігтьова пластина змінює колір, деформується і руйнується, що супроводжується істотним косметичним дефектом. Своєчасне розпізнавання перших ознак оніхомікозу допомагає не допустити потенційного розвитку цього непривабливого стану.

Онихомикоз і його види

Багато зовнішні зміни нігтів на руках або ногах можуть змусити людину підозрювати у себе грибкову інфекцію, відому в медицині як Дерматофітние оніхомікоз.Подібне захворювання може бути результатом зараження або поганої гігієни, а його збудниками, в переважній більшості випадків, є грибки-дерматофіти. Ці мікроорганізми харчуються кератином, білком, який становить основу нігтьової пластини.

Нігті – рогові пластинки на тильній стороні кінчиків пальців

Фактично, до 10% дорослого населення розвинених країн имееет грибкові інфекції нігтів. Це число збільшується до 20% у віці 60 років і старше.Примітно, що грибок на пальцях ніг набагато більш поширений, ніж грибок на руках.

Дерматофітние оніхомікоз – найбільш поширене захворювання нігтів і становить близько половини всіх нігтьових аномалій.

Відповідно до російської класифікації, виділяють три види онихомикоза, які умовно відповідають стадіях розвитку хвороби:

 • нормотрофіческій – рогова пластинка нерівномірно змінює колір, але структура і товщина нігтя зберігаються;
 • гіпертрофічний – ніготь стає пористим, ламким і шорстким, потовщується, втрачає форму і здоровий блиск;
 • атрофічний – пластина остаточно деформується, стає рихлою і перестає щільно прилягати до нігтьовому ложу.

Три види онихомикоза умовно відповідають стадіях розвитку хвороби

Поразка може локалізуватися в разних частинах нігтьової пластини:

 • у переднього краю – дистальное;
 • з боків – латеральне;
 • у заднього краю – проксимальное;
 • всій пластини – тотальне.

Як відрізнити грибок нігтів від інших захворювань

В дійсності аномальний зовнішній вигляд нігтів може бути викликаний низкою станів, включаючи грибкову інфекцію, але не обмежуючись нею.Є багато інших причин, чому нігті можуть почати виглядати по-іншому. Нижче перераховані стани і захворювання, які можна легко сплутати з нігтьових грибком:

 1. Лінії і нерівності: вони поширені і відносяться до варіанту норми. Іноді є результатом звички гризти нігті. Можуть ставати більш вираженими під час вагітності. У деяких випадках подібна деформація розвивається після хіміотерапії.

  Лінії і нерівності нігтьових пластин допустимі і не завжди пов’язані з грибковою інфекцією

 2. Ламкість: з віком нігті стають крихкими, горбистими і можуть роздвоюватися з вільного краю.Щоб цього уникнути, потрібно доглядати за ними, не допускаючи тривалого пребиваенія рук або ніг у воді.
 3. Білий або жовтуватий колір нігтя: може виникати через Оніхоліз. Це означає отслолоеніе роговий пластини від нігтьового ложа. Колір, який набуває ніготь – не що інше, як повітря під ним. Догляд полягає в тому, щоб коротко обрізати ніготь і утриматися від будь-якої обробки області під ним. Через два-три місяці ніготь повністю оновиться. Постійний оніхоліз може зробити нігті сприйнятливими до грибкової інфекції.

  Оніхоліз, або відшарування нігтя від м’яких тканин, може мати алергічну природу

 4. Червоний або чорний колір нігтьової пластини: як правило, є наслідком травми (наприклад, удару по пальцю молотком). А змінився колір обумовлений гематомою або скупченням запёкшейся крові під нігтем. Пошкоджена область поступово відросте і обрізане під час манікюру. Якщо чорна пляма під нігтем не пов’язане травмою, необхідно записатися на прийом до дерматолога або ортопеда, щоб виключити меланому (тип раку шкіри, пов’язаний з пігментованими клітинами).Проста біопсія може виключити злоякісність (рак).

  піднігтьове гематома, яка змінює колір нігтя, є наслідком травми

 5. Зелений колір нігтя: можуть викликати бактерії роду псевдомонад. Вони поселяються під нігтем, який частково відділений від свого ложа. Така інфекція може викликати неприємний запах від нігтів. Догляд полягає в тому, щоб коротко обрізати нігті щотижня, утримуючись від вологого манікюру протягом двох-трьох місяців. Також рекомендується уникати тривалого контакту з водою (навіть в рукавичках) і ретельно висушувати нігті після купання.Якщо проблема не зникла через зазначений час, лікування повинен прописати лікар (дерматоміколог).
 6. Пухкі нігті зі слідами деформації: можуть бути пов’язані з псоріазом (неінфекційний дерматоз) або іншими проблемами шкіри, які впливають на нігтьової матрикс, місце, з якого росте рогова пластина. Уражені псоріазом нігті також можуть набувати коричневий колір.
 7. Набряк і почервоніння шкіри навколо нігтя (кутикули): це паронихия, яка представляє собою інфекційне запалення нігтьового валика.Гостра інфекція, яка має стрімкий початок, зазвичай буває викликана бактеріями. Терапія починається з ретельного просушування шкіри і мінімізації контакту з водою. Якщо проблема не зникне, слід звернутися до лікаря. При серйозної інфекції можуть знадобитися антибіотики, оскільки пошкоджена шкіра часто більш схильна до грибкового зараження.

  Пароніхія – інфекційне запалення нігтьового валика

 8. Хронічна травма нігтів. Повторювані травми від занять спортом або носіння тісного взуття можуть призвести до пошкодження нігтів, яке зовні дуже нагадує грибок.Деякі травми можуть викликати постійні зміни, що імітують грибкову інфекцію на нігтях.

Відрізнити грибкову інфекцію нігтьової пластини від іншого захворювання за візуальними ознаками може тільки фахівець, та й то не у всіх випадках. Якщо виникають сумніви в діагнозі, краще вдатися до лабораторного аналізу.

Передумови до розвитку оніхомікозу

Здорові люди найчастіше заражаються грибком в місцях з підвищеною вологістю і мокрих приміщеннях через мікропорізи на шкірі або розшарування нігтьової пластини. Джерелами придбаної інфекції часто є загальні душові, наприклад, в тренажерному залі або басейні. Відвідування нігтьові салони, де не завжди проводиться адекватна санітарна обробка інструментів для манікюру і педикюру, ванночок для ніг, а також гостей з членами сім’ї, у яких є грибкові ураження, все це відноситься до факторів ризику.

Було доведено, що спортсмени більш сприйнятливі до оніхомікозі. Передбачається, що це пов’язано з потіння ніг в щільно облягає взуття в поєднанні з повторюється травмою пальців ніг.Хронічні травми також послаблюють ніготь, що робить його більш схильним до будь-якої інфекції. Існує навіть спеціальний термін «стопа атлета», що позначає подібним чином заражену грибком ступню.

«Стопа атлета» – термін, що позначає хронічно уражену грибком ступню

Факторами ризику, що підвищують ймовірність розвитку оніхомікозу, є:

 • вік – чим старша людина, тим гірше його кровотік і повільніше зростання нігтів;
 • підлогу – більш уразливі чоловіки з сімейною схильністю до поразки нігтів;
 • професійна діяльність, якщо вона пов’язана з роботою у вологому середовищі або частою потребою мочити руки або ноги;
 • підвищена пітливість підошов і кистей рук;
 • хронічні дерматози, наприклад, псоріаз.

Люди з певними хронічними захворюваннями також схильні до вищого ризику. До них відносяться будь-які стани, що негативно впливають на імунну систему, в тому числі такі хвороби, як діабет, рак, ВІЛ, а також прийом будь-яких імунодепресантів, наприклад, стероїдів.

При всьому вищесказаному, оніхомікоз не відноситься до сильно заразним інфекцій. Він може передаватися від людини до людини, але тільки при постійному інтимному контакті і певному наборі чинників ризику, про які сказано раніше.

Симптоми і перші ознаки

Ногтевой грибок більшою мірою прийнято вважати косметичної проблемою, але він також здатний доставляти біль і дискомфорт, особливо в ступнях. Ці симптоми можуть посилюватися тісному взуттям, високим ступенем фізичної активності і неправильної обробкою нігтів під час манікюру або педикюру.

Вражати нігті можуть різні види грибка. Але найбільш поширений – трихофітон червоний (Trichophyton rubrum). Цей тип грибка має схильність колонізувати верхні шари мертвої шкіри і може проявлятися однієї з таких різновидів нігтьових поразок:

 1. Дистальний подногтевой оніхомікоз.Це найпоширеніший тип онихомикоза у дорослих і дітей (90% випадків). Найчастіше зустрічається на пальцях ніг, ніж рук. В першу чергу вражає великий палець. Починаючись на кінчику, або передньому краї, поступово розширюється в бік нігтьового валика. Інший варіант: спочатку виглядає як змінив колір ділянку в куточку нігтьової пластини великого пальця і ​​повільно поширюється до кутикули. Надалі ніготь потовщується і стає пухким. Іноді паралельно можна спостерігати ознаки грибкового ураження стопи між пальцями ніг або лупиться шкіру на підошві (атлетична стопа).Часто супроводжується відшаруванням роговий платівки від нігтьового ложа. Найбільш поширеною причиною є T. rubrum.
 2. Проксимальний піднігтьового оніхомікоз. Найменш поширений тип нігтьового грибка (близько 3% випадків). Зовні нагадує дистальний тип, але починається з нігтьового валика (підстава нігтьової пластини) і повільно поширюється до кінчика нігтя. Цей тип майже завжди зустрічається у людей з порушеннями імунної системи. При цьому стані рідко можна побачити обламані кінчик нігтя, на відміну від дистального онихомикоза.Найбільш поширеною причиною є цвілі T. rubrum і інші цвілеві грибки (НЕ дерматофіти).
 3. Кандидозний оніхомікоз. Викликають гриби роду кандида (Candida). Він частіше зустрічається на руках і є причиною поразки всієї поверхні нігтя. Може поєднуватися з хронічною паронихией (інфекцією кутикули), а іноді і з кандидозом ротової порожнини. Ніготь, уражений кандидозом, може змінювати колір: ставати коричневим, жовтим, білим, потовщуватись і розсипатися (при хронічних формах поразок).
 4. Білий поверхневий оніхомікоз. У цьому стані поверхню ногтейвой пластини біліє, а якщо її поскоблить, то перетворюється в порошкоподібний матеріал. Цей вид поширений в тропічному кліматі і викликаний грибками роду трихофітон ментагрофітес (Trichophyton mentagrophytes).

Симтоми і ознаки різних видів нігтьового грибка – фотогалерея

Як визначити грибок нігтя в домашніх умовах

Грибок нігтів має деякі типові симптоми, що дозволяють запідозрити у себе цей стан.Інфіковані грибками нігті стають:

 • потовщеними;
 • тьмяними і позбавленими блиску;
 • білими або нерівномірно змінили колір на жовтий або коричневий;
 • крихкими, пористими і місцями обламаними;
 • спотвореної форми;
 • темного кольору, який є результатом скупчення відмерлих тканин під нігтьової платівкою;
 • відокремленими від нігтьового ложа.

Білі і жовті плями або смужки на нігтьової пластини або під нею – один з перших ознак, які можна помітити самостійно.Слід звертати увагу на будь-які підозрілі «метаморфози»:

 • шукайте зміни в текстурі вашого нігтя, такі як крихкість, потовщення або втрата блиску;
 • очищайте нігті від лаку мінімум один раз в тиждень, щоб оцінити стан нігтів;
 • звертайте увагу на запах – відмирають тканини накопичуються під роговий платівкою, що поступово призводить до специфічного неприємного запаху.

Визначити наявність грибка на нігтях за допомогою йоду, всупереч поширеній думці, неможливо.Йод застосовують виключно для виявлення отрубевидного (різнобарвного) лишаю на шкірі (проба Бальзера), що викликається різновидом липид-залежних дріжджових грибків (Pityrosporum ovale).

Існує нескладний спосіб виявлення грибка в домашніх умовах за допомогою звичайної марганцівки. Для цього слід приготувати средненасищенний розчин перманганату калію і опустити в нього уражені кінцівки на кілька секунд, а потім оцінити колір нігтьових пластин. Здоровий ніготь повинен змінити колір, а уражений грибком – не замінить свій колір.Достовірність такого способу домашньої діагностики досить спірна, але може служити орієнтиром що стосується необхідності звернення до фахівця для повноцінного медичного обстеження.

Діагностика грибка в лікарні

Первинну діагностику проводить дерматолог, оцінюючи зовнішній вигляд нігтьових пластин. Але визначити точний діагноз на підставі тільки лише фізичного огляду не представляється можливим. Безліч станів, розглянутих раніше, зовні нагадують грибок, тому навіть лікарі не можуть ставити діагноз за зовнішніми ознаками.Експериментально доведено, що приблизно 50-60% випадків пошкодження нігтів викликано грибком. Єдино надійним методом діагностики вважається лабораторний аналіз.

Аналіз нігтя на грибкову інфекцію може займати до 6 тижнів

Зразок нігтьової пластини для аналізу (біопсії) беруть шляхом обрізання нігтя або методом свердління невеликого отвору в ньому. Шматочок нігтя відправляється в лабораторію, де його можуть фарбувати, культивувати або досліджувати методом ПЛР-діагностики (високоточний діагностичний метод на основі генетичного матеріалу), щоб виявити присутність грибка.Фарбування і культивування може зайняти до шести тижнів, перш ніж буде отримано результат. ПЛР-діагностика може бути виконана в одноденний термін. Однак цей аналіз широко не використовується через його високу вартість.

Якщо негативний результат біопсії супроводжується високим клінічним підозрою, наприклад, якщо нігті обламані, змінили колір і структуру, буде потрібно повторний аналіз через поширеності помилково негативні результати.

Профілактика грибкових захворювань

Косметичний дефект, а іноді дискомфорт і хворобливість – роблять оніхомікоз досить неприємним станом, яке необхідно своєчасно лікувати.Однак захворювання важко піддається терапії і рецидиви зустрічаються дуже часто. Дермофітія стопи ( «нога атлета», грибкове захворювання ніг) сприяє періодичному відновленню грибкової інфекції нігтів.

Ось чому важливо своєчасно впливати на інфекцію. Можна застосовувати безрецептурні протигрибкові лікарські засоби, такі як Клотримазол або Ламізил крем на ураженій шкірі. Шкарпетки та взуття необхідно тримати в чистоті. Можна використовувати портативні пристрої для знезараження, або дезінфекції взуття за допомогою ультрафіолетового випромінювання.

Ультрафіолетовий дезінфектор – знезаражує взуття зсередини

Профілактика є ключовим моментом. Допомогти запобігти поширенню або повторне зараження грибком нігтів можливо, роблячи такі профілактичні кроки:

 1. Слідкуйте за гігієною нігтів і завжди ретельно висушуйте руки і ноги, не допускаючи тривалого їх перебування у вологому стані.
 2. Слідкуйте за тим, щоб нігті на ногах залишалися коротко підстриженим і не допускайте пошкоджень шкіри в куточках нігтів під час проведення манікюру або педикюру.
 3. Одягайте тільки сухі шкарпетки з гігроскопічних матеріалів і не тісне взуття, яка добре вентилюється. Позбавляйтеся від старого взуття.
 4. Для занять спортом використовуйте змінне взуття.
 5. Не ходіть босоніж в громадських місцях (душ, басейн).
 6. Використовуйте протигрибкові спреї або порошок, завдаючи засіб всередину взуття.
 7. не замочуйте руки у воді і не використовуйте агресивні чистячі засоби.
 8. Вчасно лікуйте грибкову інфекцію шкіри ніг.
 9. Мийте руки і ноги після безпосереднього контакту з інфікованою людиною.

Оніхомікоз: відео

Корисно мати поняття про те, як може виглядати ніготь, уражений грибковою інфекцією. Але слід враховувати, що різні патології нігтьової пластини можуть імітувати симптоми зараження грибком. І тільки в половині випадків діагноз оніхомікоз підтверджується. При підозрі на захворювання рекомендується звернутися до фахівця для огляду і діагностики за допомогою лабораторних методів дослідження.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Як розпізнати грибок нігтів на ногах

Згідно зі статистикою, грибок нігтів на ногах, або оніхомікоз ніг, займає одне з перших місць серед інфекційних дерматологічних захворювань за частотою проявів у різних вікових категорій людей. Спроби самодіагностики при хворобливих змінах нігтів призводять до занедбаності патології. Щоб вчасно розпочати цілеспрямоване лікування, важливо знати, як розпізнати грибок нігтів на ногах серед інших хвороб з подібними симптомами.

Грибок нігтів

Перші симптоми грибкового ураження

На самому початку захворювання багато хто покладає надію на те, що вдасться обійтися без допомоги лікаря, використовуючи інформацію, отриману на сайтах, застосовуючи рекламовані препарати і народну медицину. На короткий час в більшості подібних випадків полегшення настає, симптоми хвороби стираються. Початкові ознаки онихомикоза:

 • Поразка охоплює тільки 1 ніготь.
 • На нігтьової пластини з’являється кольорова пляма, втрачається блиск.
 • Ногтевой валик злегка червоніє.
 • Починається розшарування нігтьової пластини.

Симптоми хвороби, що розвивається

Для грибка нігтів характерно стрімкий розвиток, за невеликий період хвороба вступає в запущену стадію.

Ознаки прогресування хвороби:

 • Запалення переходить на інші пальці.
 • Відчуваються сильний біль і свербіж.
 • Ніготь змінює колір, отримуючи забарвлення жовтого або синього кольору.
 • Зазнає змін форма нігтьової пластини.
 • Спостерігається повне відходження нігтя від ложа.
 • Валик сильно запалюється.
 • Остання стадія хвороби характеризується повним руйнуванням нігтя.

Слід зрозуміти: ознаки нігтьового грибка знаходяться в залежності від форми хвороби. Грибок проявляється в одній з трьох форм захворювання:

 • нормотрофіческая;
 • атрофічні;
 • гіпертрофічна.

нормотрофіческая форма не передбачає зменшення товщини і блиску нігтьової пластини, змін зазнає її забарвлення: з’являються смуги і плями.

Атрофічна форма характеризується зміною кольору ураженої ділянки, який отримує буро-сіре забарвлення; нігтьова пластина, атрофіруясь, віддаляється від ложа.

Гіпертрофічна форма оніхомікозу відрізняється наростанням підшкірного гіперкератозу. Це призводить до того, що нігті руйнуються, деформуються, товщають, перестають бути блискучими. Під час ходьби виникають больові відчуття.

Форми нігтьового грибка

Диференціальна діагностика

За статистикою, у половини пацієнтів, які зверталися за медичною допомогою з приводу запалення нігтів ніг, діагностують грибок.Не можна не враховувати неінфекційну природу патології, яка полягає у змінах нігтя ноги. Серед такого роду патологій виділяють хронічну нігтьову травму, яку часто приймають за прояв онихомикоза.

Клінічна діагностика

Діагностувати нігтьові поразки складно. При самих різних хворобах на нігтьових пластинах спостерігаються подібні ознаки патології.

Симптоми нігтьових поразок умовно поділяються на групи:

 • Зміна форми і розмірів;
 • Зміна пігментації.

Важливо врахувати, що ознаки вищеназваних груп спостерігаються при різних недерматологіческіх хворобах і є вторинними ознаками. За їх наявності або відсутності не можна відрізнити оніхомікоз від інших захворювань. Зміна нігтьової форми присутній при туберкульозі, емфіземи легенів, онкологічних захворюваннях.

Важливо!

Одним з найбільш точних ознак оніхомікозу на ногах служить присутність специфічного запаху.

Хронічна травма нігтів характерна для спортсменів, що займаються легкою атлетикою і футболом.При патології будови стопи, носінні взуття не відповідає розміру нерідко з’являються симптоми, схожі на грибкове ураження.

Патології, що утрудняють діагностування грибка

При діагностиці запалення нігтів на ногах виключаються патології:

 • Трахіоніхія.
  омечает витончення нігтів, їх шорсткість через наявність поздовжніх борозенок. Нерідко проглядаються точкові поглиблення.
 • Вроджена пахіоніхія.
  ля лікаря виявити хворобу по клінічній картині становить особливу складність, так як симптоми захворювання дуже схожі з ознаками оніхомікозу.Нігті потовщені, складчастий. Колір нігтьової пластини змінюється. Спостерігається скупчення виділень речовини жовтого або коричневого кольору під нігтьової пластиною.
 • Червоний плоский лишай.
  Характерно витончення нігтя, поздовжні смуги на нігтьової пластини, яскраво виражена ламкість.

Патології нігтів, схожі з онихомикозом

Лабораторні дослідження грибка нігтів.

В лабораторній діагностиці нігтьової патології виділяють мікроскопічне і культуральне дослідження.Важливо максимально точно дотримуватися правил техніки забору матеріалу для аналізів.

Матеріал береться з найглибшого шару нігтя. Якщо є необхідність взяття аналізу для визначення супутньої флори, матеріал беруть з різних точок нігтьової пластини. Якщо є підозра на кандидоз, досліджується гній, взятий з-під околоногтевих валиків.

Чим відрізняється забій нігтя від оніхомікозу на ногах

Самостійно відрізнити грибок нігтя від удару на нозі важко. Щоб відрізнити грибок від ударів і травм, слід скористатися методом спостереження за хворобливими відчуттями.

Грибкова інфекція не призводить до больових відчуттів в пальці. При травмі ніготь швидше змінює забарвлення. Під нігтьової пластиною часто проглядаються згустки запеченої крові. Травмований палець виглядає опухлим і почервонілим. Ніготь згодом відновлює свій зовнішній вигляд, грибок зазнає все більш явні зміни.

Забій і грибок нігтів

Домашня діагностика онихомикоза

На питання, чи можна визначити грибок нігтів на ногах в домашніх умовах, народна медицина дає позитивну відповідь.Існують способи, як відрізнити оніхомікоз стоп від удару, дізнатися, чи є грибок на нігтях ніг. Для цього потрібна марганцівка, розведена водою, до світло-фіолетового кольору. В отриманий розчин на кілька хвилин поміщають пошкоджений палець.

Якщо присутній грибок, марганцівка не приведе до зміни забарвлення побілілих ділянок. Шкіра, не уражена грибковою інфекцією, забарвиться в коричневий відтінок. В результаті таких маніпуляцій можлива поява опіку, для запобігання якого необхідно обробити палець перекисом водню.

Застосування народного методу не дає підстав для постановки точного діагнозу, але сприяє прискоренню обороту пацієнта для отримання медичної допомоги.

Патологія нігтя у дитини: забій або грибок

Оніхомікоз стопи небезпечний в дитячому віці. Хвороба нерідко починається зі зміни забарвлення нігтя, який злегка жовтіє. Зовнішній вигляд ураженої нігтьової пластини нічим не відрізняється від здорової.

За відсутності лікування змінюються в забарвленні піднігтьові ложа на всіх пальцях ураженої стопи, потім інфекція переходить на іншу ногу.Якщо не виявити і не лікувати патологію, грибок потрапить в лімфу, в кров. Стан здоров’я дитини буде погіршуватися, відбудеться зниження імунітету, пропаде апетит.

На першому прийомі лікар, провівши клінічні обстеження, може зробити висновок про наявність у дитини онихомикоза на ногах. Лабораторні дослідження не тільки підтвердять наявність грибкового ураження, а й встановлять вид грибка.

Профілактика

Щоб не довелося користуватися інструкціями, «як визначити грибок на нігтях ніг», важливо дотримуватися правила, виконання яких убезпечить від небезпечної хвороби:

 • Стежити, щоб ноги сильно не потіли.У цьому випадку застосовують борну кислоту, тальк.
 • Щодня після водних процедур зволожувати шкіру стоп спеціальними кремами і гелями, не допускаючи її пересихання.
 • Позбутися від Мозольних утворень.
 • Вирушаючи в баню, сауну, басейн, обов’язково прихопити спеціальні тапочки.
 • Не допускати залишку вологи на ногах після витирання.
 • Ні в якому разі не можна носити чуже взуття.

Ускладнений оніхомікоз призводить до тяжких наслідків, небезпечним для всього організму.Щоб цього не сталося, потрібно вчасно розпізнати грибок нігтя на ногах.

Як відрізнити грибок нігтів від інших захворювань

Згідно зі статистикою, грибок нігтів на ногах, або оніхомікоз ніг, займає одне з перших місць серед інфекційних дерматологічних захворювань за частотою проявів у різних вікових категорій людей. Спроби самодіагностики при хворобливих змінах нігтів призводять до занедбаності патології. Щоб вчасно розпочати цілеспрямоване лікування, важливо знати, як розпізнати грибок нігтів на ногах серед інших хвороб з подібними симптомами.

Перші симптоми грибкового ураження

На самому початку захворювання багато хто покладає надію на те, що вдасться обійтися без допомоги лікаря, використовуючи інформацію, отриману на сайтах, застосовуючи рекламовані препарати і народну медицину. На короткий час в більшості подібних випадків полегшення настає, симптоми хвороби стираються. Початкові ознаки онихомикоза:

 • Поразка охоплює тільки 1 ніготь.
 • На нігтьової пластини з’являється кольорова пляма, втрачається блиск.
 • Ногтевой валик злегка червоніє.
 • Починається розшарування нігтьової пластини.

Симптоми хвороби, що розвивається

Для грибка нігтів характерно стрімкий розвиток, за невеликий період хвороба вступає в запущену стадію.

Ознаки прогресування хвороби:

 • Запалення переходить на інші пальці.
 • Відчуваються сильний біль і свербіж.
 • Ніготь змінює колір, отримуючи забарвлення жовтого або синього кольору.
 • Зазнає змін форма нігтьової пластини.
 • Спостерігається повне відходження нігтя від ложа.
 • Валик сильно запалюється.
 • Остання стадія хвороби характеризується повним руйнуванням нігтя.

Слід зрозуміти: ознаки нігтьового грибка знаходяться в залежності від форми хвороби. Грибок проявляється в одній з трьох форм захворювання:

 • нормотрофіческая;
 • атрофічні;
 • гіпертрофічна.

нормотрофіческая форма не передбачає зменшення товщини і блиску нігтьової пластини, змін зазнає її забарвлення: з’являються смуги і плями.

Атрофічна форма характеризується зміною кольору ураженої ділянки, який отримує буро-сіре забарвлення; нігтьова пластина, атрофіруясь, віддаляється від ложа.

Гіпертрофічна форма оніхомікозу відрізняється наростанням підшкірного гіперкератозу. Це призводить до того, що нігті руйнуються, деформуються, товщають, перестають бути блискучими. Під час ходьби виникають больові відчуття.

Диференціальна діагностика

За статистикою, у половини пацієнтів, які зверталися за медичною допомогою з приводу запалення нігтів ніг, діагностують грибок.Не можна не враховувати неінфекційну природу патології, яка полягає у змінах нігтя ноги. Серед такого роду патологій виділяють хронічну нігтьову травму, яку часто приймають за прояв онихомикоза.

Клінічна діагностика

Діагностувати нігтьові поразки складно. При самих різних хворобах на нігтьових пластинах спостерігаються подібні ознаки патології.

Симптоми нігтьових поразок умовно поділяються на групи:

 • Зміна форми і розмірів;
 • Зміна пігментації.

Важливо врахувати, що ознаки вищеназваних груп спостерігаються при різних недерматологіческіх хворобах і є вторинними ознаками. За їх наявності або відсутності не можна відрізнити оніхомікоз від інших захворювань. Зміна нігтьової форми присутній при туберкульозі, емфіземи легенів, онкологічних захворюваннях.

Одним з найбільш точних ознак оніхомікозу на ногах служить присутність специфічного запаху.

Хронічна травма нігтів характерна для спортсменів, що займаються легкою атлетикою і футболом.При патології будови стопи, носінні взуття не відповідає розміру нерідко з’являються симптоми, схожі на грибкове ураження.

Патології, що утрудняють діагностування грибка

При діагностиці запалення нігтів на ногах виключаються патології:

 • Трахіоніхія.
  омечает витончення нігтів, їх шорсткість через наявність поздовжніх борозенок. Нерідко проглядаються точкові поглиблення.
 • Вроджена пахіоніхія.
  ля лікаря виявити хворобу по клінічній картині становить особливу складність, так як симптоми захворювання дуже схожі з ознаками оніхомікозу.Нігті потовщені, складчастий. Колір нігтьової пластини змінюється. Спостерігається скупчення виділень речовини жовтого або коричневого кольору під нігтьової пластиною.
 • Червоний плоский лишай.
  Характерно витончення нігтя, поздовжні смуги на нігтьової пластини, яскраво виражена ламкість.

Лабораторні дослідження грибка нігтів.

У лабораторній діагностиці нігтьової патології виділяють мікроскопічне і культуральне дослідження.Важливо максимально точно дотримуватися правил техніки забору матеріалу для аналізів.

Матеріал береться з найглибшого шару нігтя. Якщо є необхідність взяття аналізу для визначення супутньої флори, матеріал беруть з різних точок нігтьової пластини. Якщо є підозра на кандидоз, досліджується гній, взятий з-під околоногтевих валиків.

Чим відрізняється забій нігтя від оніхомікозу на ногах

Самостійно відрізнити грибок нігтя від удару на нозі важко.Щоб відрізнити грибок від ударів і травм, слід скористатися методом спостереження за хворобливими відчуттями.

Грибкова інфекція не призводить до больових відчуттів в пальці. При травмі ніготь швидше змінює забарвлення. Під нігтьової пластиною часто проглядаються згустки запеченої крові. Травмований палець виглядає опухлим і почервонілим. Ніготь згодом відновлює свій зовнішній вигляд, грибок зазнає все більш явні зміни.

Домашня діагностика онихомикоза

На питання, чи можна визначити грибок нігтів на ногах в домашніх умовах, народна медицина дає позитивну відповідь.Існують способи, як відрізнити оніхомікоз стоп від удару, дізнатися, чи є грибок на нігтях ніг. Для цього потрібна марганцівка, розведена водою, до світло-фіолетового кольору. В отриманий розчин на кілька хвилин поміщають пошкоджений палець.

Якщо присутній грибок, марганцівка не приведе до зміни забарвлення побілілих ділянок. Шкіра, не уражена грибковою інфекцією, забарвиться в коричневий відтінок. В результаті таких маніпуляцій можлива поява опіку, для запобігання якого необхідно обробити палець перекисом водню.

Застосування народного методу не дає підстав для постановки точного діагнозу, але сприяє прискоренню обороту пацієнта для отримання медичної допомоги.

Патологія нігтя у дитини: забій або грибок

Оніхомікоз стопи небезпечний в дитячому віці. Хвороба нерідко починається зі зміни забарвлення нігтя, який злегка жовтіє. Зовнішній вигляд ураженої нігтьової пластини нічим не відрізняється від здорової.

За відсутності лікування змінюються в забарвленні піднігтьові ложа на всіх пальцях ураженої стопи, потім інфекція переходить на іншу ногу.Якщо не виявити і не лікувати патологію, грибок потрапить в лімфу, в кров. Стан здоров’я дитини буде погіршуватися, відбудеться зниження імунітету, пропаде апетит.

На першому прийомі лікар, провівши клінічні обстеження, може зробити висновок про наявність у дитини онихомикоза на ногах. Лабораторні дослідження не тільки підтвердять наявність грибкового ураження, а й встановлять вид грибка.

Профілактика

Щоб не довелося користуватися інструкціями, «як визначити грибок на нігтях ніг», важливо дотримуватися правила, виконання яких убезпечить від небезпечної хвороби:

 • Стежити, щоб ноги сильно не потіли.У цьому випадку застосовують борну кислоту, тальк.
 • Щодня після водних процедур зволожувати шкіру стоп спеціальними кремами і гелями, не допускаючи її пересихання.
 • Позбутися від Мозольних утворень.
 • Вирушаючи в баню, сауну, басейн, обов’язково прихопити спеціальні тапочки.
 • Не допускати залишку вологи на ногах після витирання.
 • Ні в якому разі не можна носити чуже взуття.

Ускладнений оніхомікоз призводить до тяжких наслідків, небезпечним для всього організму.Щоб цього не сталося, потрібно вчасно розпізнати грибок нігтя на ногах.

Грибок нігтів: як розпізнати хворобу

Невелике біле або жовте плямочка в куточку нігтя може бути початком тривалого патологічного процесу під назвою оніхомікоз, або грибкова інфекція нігтя. З часом площа ураження стає більшою, нігтьова пластина змінює колір, деформується і руйнується, що супроводжується істотним косметичним дефектом. Своєчасне розпізнавання перших ознак оніхомікозу допомагає не допустити потенційного розвитку цього непривабливого стану.

Онихомикоз і його види

Багато зовнішні зміни нігтів на руках або ногах можуть змусити людину підозрювати у себе грибкову інфекцію, відому в медицині як Дерматофітние оніхомікоз. Подібне захворювання може бути результатом зараження або поганої гігієни, а його збудниками, в переважній більшості випадків, є грибки-дерматофіти. Ці мікроорганізми харчуються кератином, білком, який становить основу нігтьової пластини.

Нігті – рогові пластинки на тильній стороні кінчиків пальців

Фактично, до 10% дорослого населення розвинених країн имееет грибкові інфекції нігтів. Це число збільшується до 20% у віці 60 років і старше. Примітно, що грибок на пальцях ніг набагато більш поширений, ніж грибок на руках.

Дерматофітние оніхомікоз – найбільш поширене захворювання нігтів і становить близько половини всіх нігтьових аномалій.

Відповідно до російської класифікації, виділяють три види онихомикоза, які умовно відповідають стадіях розвитку хвороби:

 • нормотрофіческій – рогова пластинка нерівномірно змінює колір, але структура і товщина нігтя зберігаються;
 • гіпертрофічний – ніготь стає пористим, ламким і шорстким, потовщується, втрачає форму і здоровий блиск;
 • атрофічний – пластина остаточно деформується, стає рихлою і перестає щільно прилягати до нігтьовому ложу.

Три види онихомикоза умовно відповідають стадіях розвитку хвороби

Поразка може локалізуватися в разних частинах нігтьової пластини:

 • у переднього краю – дистальное;
 • з боків – латеральне;
 • у заднього краю – проксимальное;
 • всій пластини – тотальне.

Як відрізнити грибок нігтів від інших захворювань

Насправді аномальний зовнішній вигляд нігтів може бути викликаний низкою станів, включаючи грибкову інфекцію, але не обмежуючись нею.Є багато інших причин, чому нігті можуть почати виглядати по-іншому. Нижче перераховані стани і захворювання, які можна легко сплутати з нігтьових грибком:

 1. Лінії і нерівності: вони поширені і відносяться до варіанту норми. Іноді є результатом звички гризти нігті. Можуть ставати більш вираженими під час вагітності. У деяких випадках подібна деформація розвивається після хіміотерапії. Лінії і нерівності нігтьових пластин допустимі і не завжди пов’язані з грибковою інфекцією
 2. Ламкість: з віком нігті стають крихкими, горбистими і можуть роздвоюватися з вільного краю.Щоб цього уникнути, потрібно доглядати за ними, не допускаючи тривалого пребиваенія рук або ніг у воді.
 3. Білий або жовтуватий колір нігтя: може виникати через Оніхоліз. Це означає отслолоеніе роговий пластини від нігтьового ложа. Колір, який набуває ніготь – не що інше, як повітря під ним. Догляд полягає в тому, щоб коротко обрізати ніготь і утриматися від будь-якої обробки області під ним. Через два-три місяці ніготь повністю оновиться. Постійний оніхоліз може зробити нігті сприйнятливими до грибкової інфекції.Оніхоліз, або відшарування нігтя від м’яких тканин, може мати алергічну природу
 4. Червоний або чорний колір нігтьової пластини: як правило, є наслідком травми (наприклад, удару по пальцю молотком). А змінився колір обумовлений гематомою або скупченням запёкшейся крові під нігтем. Пошкоджена область поступово відросте і обрізане під час манікюру. Якщо чорна пляма під нігтем не пов’язане травмою, необхідно записатися на прийом до дерматолога або ортопеда, щоб виключити меланому (тип раку шкіри, пов’язаний з пігментованими клітинами).Проста біопсія може виключити злоякісність (рак). Піднігтьового гематома, яка змінює колір нігтя, є наслідком травми
 5. Зелений колір нігтя: можуть викликати бактерії роду псевдомонад. Вони поселяються під нігтем, який частково відділений від свого ложа. Така інфекція може викликати неприємний запах від нігтів. Догляд полягає в тому, щоб коротко обрізати нігті щотижня, утримуючись від вологого манікюру протягом двох-трьох місяців. Також рекомендується уникати тривалого контакту з водою (навіть в рукавичках) і ретельно висушувати нігті після купання.Якщо проблема не зникла через зазначений час, лікування повинен прописати лікар (дерматоміколог).
 6. Пухкі нігті зі слідами деформації: можуть бути пов’язані з псоріазом (неінфекційний дерматоз) або іншими проблемами шкіри, які впливають на нігтьової матрикс, місце, з якого росте рогова пластина. Уражені псоріазом нігті також можуть набувати коричневий колір.
 7. Набряк і почервоніння шкіри навколо нігтя (кутикули): це паронихия, яка представляє собою інфекційне запалення нігтьового валика.Гостра інфекція, яка має стрімкий початок, зазвичай буває викликана бактеріями. Терапія починається з ретельного просушування шкіри і мінімізації контакту з водою. Якщо проблема не зникне, слід звернутися до лікаря. При серйозної інфекції можуть знадобитися антибіотики, оскільки пошкоджена шкіра часто більш схильна до грибкового зараження. Пароніхія – інфекційне запалення нігтьового валика
 8. Хронічна травма нігтів. Повторювані травми від занять спортом або носіння тісного взуття можуть призвести до пошкодження нігтів, яке зовні дуже нагадує грибок.Деякі травми можуть викликати постійні зміни, що імітують грибкову інфекцію на нігтях.

Відрізнити грибкову інфекцію нігтьової пластини від іншого захворювання за візуальними ознаками може тільки фахівець, та й то не у всіх випадках. Якщо виникають сумніви в діагнозі, краще вдатися до лабораторного аналізу.

Передумови до розвитку оніхомікозу

Здорові люди найчастіше заражаються грибком в місцях з підвищеною вологістю і мокрих приміщеннях через мікропорізи на шкірі або розшарування нігтьової пластини. Джерелами придбаної інфекції часто є загальні душові, наприклад, в тренажерному залі або басейні. Відвідування нігтьові салони, де не завжди проводиться адекватна санітарна обробка інструментів для манікюру і педикюру, ванночок для ніг, а також гостей з членами сім’ї, у яких є грибкові ураження, все це відноситься до факторів ризику.

Було доведено, що спортсмени більш сприйнятливі до оніхомікозі. Передбачається, що це пов’язано з потіння ніг в щільно облягає взуття в поєднанні з повтор

форми, стадії, шляхи зараження, лікування, відгуки

Онихомикоз вважається поширеною патологією, яка вражає нігтьову пластину.Фахівці виділяють різні види грибка нігтів на ногах, які розрізняються між собою і вимагають проведення певної терапії. При відсутності необхідного лікування захворювання вражає всі пластини на руках чи ногах, а після переходить і на шкірні покриви людини.

Що таке грибок нігтів

Багатьох пацієнтів цікавить, як називається захворювання, яке спровокувало грибок нігтів. У медичній практиці використовується такий термін, як оніхомікоз. Таке ураження нігтьової пластини і поруч розташованих тканин вважається одним з найбільш поширених в світі.Медична практика показує, що оніхомікоз виявляється приблизно у 27% пацієнтів, які звертаються до лікаря-дерматолога. Однак, такий показник практично в 2 рази перевищує кількість мікозів нігтів на пальцях рук.

Причини і симптоми грибка нігтів

Заразитися грибком можливо після проникнення збудника на поверхню шкірних покривів або в глибокі шари дерми при наявності на ній мікротріщин. У більшості випадках це відбувається при побутовому контакті з хворою людиною.

Заразитися грибком можливо в басейні, сауні і інших місцях з підвищеною вологістю. Справа в тому, що низькі температури не роблять згубного впливу на колонії агентів. У той же час температура вище 60 градусів вважається для них згубною.

Часто зараження оніхомікозів відбувається при відвідуванні підкорених і манікюрних салонів, де не проводиться стерилізація використовуваних інструментів. Крім цього, заразитися можна при прийнятті душу або ванни в якому-небудь готелі.Стати причиною патології може носіння або примірка взуття, яка раніше контактувала з ногами хворої людини.

Існує безліч причин, які можуть спровокувати грибкове захворювання у людини.

Однак, найбільш поширеними серед них є:

 • посилене потовиділення стоп;
 • зниження захисних сил організму людини;
 • недотримання гігієнічних правил по догляду за ногами;
 • прийом антибактеріальних препаратів;
 • наявність на шкірних покривах тріщин, легких саден і натоптишів.

Грибок нігтів вважає небезпечним захворюванням, впоратися з яким досить проблематично. Важливо звернутися до лікаря при появі перших ознак, що вказують на патологію.

На фото видів грибка нігтів на ногах видно, що основними симптомами є:

 • помутніння нігтьової пластини;
 • неприємний запах при потовиділенні ніг;
 • фарбування шкірних покривів навколо нігтя в червоний колір і поява свербежу;
 • освіту на шкірних покривах мікротріщин і їх лущення;
 • розшарування нігтьової пластини;
 • подрібнення пластини.

Запідозрити грибкову інфекцію можна по появі плям сірого, жовтого, тьмяно-зеленого і навіть чорного кольору.

За відсутності необхідного лікування симптоматика стає більш вираженою і стан ще сильніше погіршується. Саме з цієї причини при появі перших ознак грибка на ногах або руках необхідно якомога швидше звернутися за консультацією до фахівця.

Форми захворювання

Який грибок нігтів вразив ніготь залежить від виду збудника.Залежно від величини потовщення зараженого нігтя виділяють наступні форми патології:

 1. нормотрофіческая. При такій формі хвороби пластина не змінює свою товщину і зберігається нормальний блиск. Запідозрити патологію вдається по появі вогнищ, які відрізняються за кольором.
 2. Гипертрофическая. При такій формі грибкового ураження слідом за зміною кольору пластина втрачає блиск і за рахунок гиперкератоза сильно потовщується. Відзначається деформація нігтя, а після – його повне руйнування.Людина відчуває виражений дискомфорт при пересуванні.
 3. Атрофічна. Вогнища зараження стають сіро-бурого кольору, а ніготь відторгається від ложа і сильно атрофується. При переході онихомикоза в запущену стадію терапії сильно утруднена і відбувається майже повна відшарування нігтя.

Локалізація грибка

Поширене назву грибкової хвороби нігтів на ногах – це оніхомікоз. Грибковий збудник може вражати абсолютно будь-яку частину пластини і це служить відмітною симптомом.З урахуванням локалізації онихомикоза змінюється зовнішній вигляд нігтя.

Існують наступні види грибка на ногах з урахуванням вогнища його виникнення:

 1. Дистальная. Така форма патології вважається найбільш поширеною і вражає пластини на ногах. Зазвичай інфекцією уражається вільний край нігтя. Він змінює свій колір, стає коричневим, жовтим або сіруватим. З часом площа ураження збільшується, ніготь мутніє, кришиться і розшаровується. Поступово у людини виникає піднігтьового гіперкератоз, а при інфікуванні всій нігтьової пластини діагностується атрофія тканин.
 2. Поверхнева біла. Така форма грибка діагностується виключно на ногах і найчастіше на великому пальці. Відрізнити патологію можна по білих плям, що локалізуються по всій поверхні пластини. Поступово оніхомікоз прогресує і вражає великі площі ороговілих тканин. Колір плям може змінюватися з білого на жовтувато-зеленуватий. Ніготь стає пухким, пористим і при відсутності необхідного лікування він повністю руйнується.
 3. Пароксизмальная. При такій формі патології уражається спочатку кутикула, яка сильно червоніє і сильно запалюється.Крім цього, змінюється її форма і структура. В результаті нігтьової валик відділяється від нігтьової пластини і відбувається деформація інфікованої пластини. При переході патології в запущену форму ніготь повністю руйнується.
 4. Латеральна. При такій формі патології у людини виникають такі ж ознаки, як при дистальній формі. Однак, при латеральній формі інфекційне вогнище поширюється з бічних країв нігтя.
 5. Тотальна дистрофічна. При такій формі грибкового захворювання уражається вся площа нігтя.Поступово пластина деформується, змінює свій колір і руйнується.

Той чи інший вид грибкових захворювань нігтів може визначити лише фахівець.

Основні збудники

Спровокувати розвиток певних видів грибка нігтів на руках можуть різні збудники.

Дерматофіти

Пацієнтам важливо знати, як називається той чи інший грибок нігтів на ногах.

До збудників-дерматофітів відносяться:

 • трихофітон червоний;
 • пластівчастий епідермофітон;
 • трихофітон ментагрофітес;
 • фавусний грибок;
 • геофільнимі мікроспорум.

При інфікуванні такими грибковими збудниками утворюються плями сіро-жовтого кольору. Решта областей стають сильно каламутними і змінюється колір вільного краю. Вся поверхня пластини поступово починає відділятися від ложа. Поразка великої площі нігтьової пластини вказує на те, що патологія перейшла в запущену форму.

Дріжджоподібні грибки

Дріжджоподібні грибки сильно стоншується ніготь і викликають його відшарування. Такі збудники провокують до поверхневої білій формі, яка доповнюється запаленням кутикули.Можлива поява гнійного ексудату і вираженого больового синдрому. При відсутності необхідного лікування пластина стоншується, темніє і повністю відстає від нігтьового ложа.

Цвілеподібні грибки

Щодо нешкідливої ​​різновидом грибка нігтів вважаються цвілеві збудники. Виділяють такі їх види, як скопуларіопсіс, аспергіллус чорний і фузариум. Вони не здатні проникати в глибокі шари пластини, тому найчастіше провокують зміна кольору поверхні нігтя. Він може фарбуватися в жовтий, сірий, зелений або чорний колір.

Як визначити вид грибка нігтя

Виділяють кілька видів грибків, здатних призводити до оніхомікозі. Точно діагностувати, хто ж з них спровокував захворювання, можна лише в лабораторних умовах. Попередня діагностика в домашніх умовах можлива з другої стадії, яка супроводжується появою певних симптомів.

У першу чергу слід уважно оглянути ніготь і виявити локалізацію грибкової інфекції. Наступним показником онихомикоза служить форма зміни і товщина, а також поява відшаровуються частинок і крошения.Важливим фактором вважається колір вогнища ураження. Надалі слід звернути увагу на стан шкірних покривів і волосся на момент виявлення грибкового захворювання. Справа в тому, що багато грибкові збудники спочатку вражають саме їх, а після переходять на нігті.

Стадії онихомикоза

На фото видів грибків нігтів на руках можна побачити, що в своєму розвитку оніхомікозу може проходити наступні стадії:

 1. Початкова форма. У хворого відсутні будь-які яскраво виражені симптоми і найчастіше на цій стадії проблематично помітити хвороба.Нігтьова пластина стає більш матовою, може змінити свій колір і на ній утворюються незначні тріщини. Крім цього, в осередку ураження може відзначатися свербіж і печіння.
 2. Гіпертрофічна форма. Захворювання переходить на таку стадію при відсутності необхідного лікування в самому початку його розвитку. Симптоми онихомикоза стають більш вираженими, пластина помітно потовщується і темніє. Крім цього, відзначається деформація нігтя, він кришиться і руйнується.
 3. Запущена стадія.Така стадія розвитку захворювання виявляється у хворого при поширенні інфекції на кутикулу, яка відторгається, сильно запалюється і опухає. Поступово змінюється весь колір нігтя і відділяється від ложа. Справитися з патологією не завжди вдається за допомогою спеціального лікування і врятувати ніготь через його атрофії.

Як виглядає грибок нігтів

Грибкові захворювання нігтьових пластин мають зовнішню схожість з іншими дерматологічними патологіями негрибковой етіології.Залежно від стадії онихомикоза нігті набувають нездоровий вигляд, втрачають свій блиск і прозорість. З гладких і рівних вони стають деформованими і потовщеними. Крім цього, на них з’являється наліт різного кольору. У запальну реакцію залучаються і м’які тканини, які оточують зруйнованих збудником кератиновий шар. Ніготь сильно із’язвляется і опухає.

Шляхи зараження оніхомікозів

Грибковий збудник може передаватися контактним шляхом, тобто через фізичний контакт з хворою людиною.Крім цього, можливе зараження через речі, які стикаються з ураженими частинами тіла. Розвиток патології можливо при пошкодженні цілісності шкірних покривів, зниження захисних сил організму і наявності у людини супутніх хвороб.

Як розпізнати грибок

Діагностика грибка нігтів на ногах можливо після лабораторних аналізів частинок ділянок ураженої нігтьової пластини. Зішкріб на інфекцію проводиться за допомогою спеціальних інструментів. Найбільш інформативними вважаються такі види досліджень, як приміщення біологічного зразка в спеціальну живильне середовище і полімеразно-ланцюгова реакція.

Лікування грибка нігтів

З урахуванням отриманого фото лікування різних видів грибків проводиться із застосуванням різних медикаментів.

Справитися з онихомикозом вдається за допомогою протівомікозних препаратів:

 • Флуконазол;
 • Итраконазол;
 • Тербінафін;
 • Глюкокортикостероїди.

Для підвищення ефективності терапії можуть призначатися лікарські препарати в формі таблеток, мазей, паст, аерозолів і спеціальних розчинів.При появі ознак грибка нігтів, що вказують на приєднання вторинної інфекції, пацієнтам призначається прийом антибіотиків.

Заходи профілактики

Профілактика різних різновидів грибка нігтів на ногах включає проведення заходів, що допомагають запобігти оніхомікоз. Рекомендується дотримуватися правил гігієни при відвідуванні громадських місць. Первинна профілактика включає виключення ненормальною сухості шкіри і мікротравм, а також своєчасне їх лікування. Вторинна профілактика передбачає дезінфекцію предметів, що стикаються з вогнищем мікозу, спеціальними розчинами.

Відгуки

Онихомикоз вважається небезпечним захворюванням, яке потрібно обов’язково лікувати. Чим раніше вдається виявити хворобу, тим вище шанси на повне знищення грибкового збудника. Відгуки про лікування грибка нігтів можна почути різні.

Антон, 45 років. м Москва: «Після відвідин сауни у мене з’явився грибок на ногах, який супроводжувався сильним сверблячкою. Лікар призначив мені застосування різних мазей і прийом таблеток. У доповненні до терапії я використовував засоби народної медицини.»

Дмитро, 35 років. м Самара: «Справитися з грибком нігтів мені вдалося лише за допомогою комплексного лікування. Я робив різні примочки на основі сильнодіючих ліків, користувався пастами і гелями, а також використовував рецепти на основі перекису водню. Повністю вилікувати хворобу мені вдалося за 4 тижні. »

Подивіться відео – види грибка нігтів:

.