Ногти

Чому стають м’якими нігті на руках: М’які нігті: способи зміцнення і догляду

М’які нігті на руках: причини і способи лікування

Руки видають вік людини. Неправильний догляд і незбалансоване харчування призводять до того, що шкіра стає в’ялою, а нігтьова пластина починає розшаровуватися. М’які нігті на руках – тема цієї статті.

Розшарування нігтів – перша ознака деяких захворювань. Його не варто ігнорувати, а треба раціонально подивитися на суть проблеми. Швидше за все, буде потрібна комплексна терапія, спрямована на викорінення причини недуги.Недостатня увага і необдумані вчинки призводять до тяжких наслідків і ускладнень. Простіше розпізнати причини на ранній стадії захворювання, ніж в занедбаному вигляді проводити виснажливу терапію. Допомогти в даній ситуації здатний лише професіонал своєї справи – лікар.

М’які нігті на руках: причини

Не тільки збій в організмі впливає на стан нігтів, зовнішні чинники також згубно позначаються на них.

Екзогенні чинники

До найбільш частих причин недуги можна віднести:

 1. Регулярне використання сучасних засобів для манікюру.Сюди відносять всілякі лаки, накладні і моделюють нігті, засоби для зняття лаку і штучних нігтів. Їх часте застосування невідповідно за часом з природним відновлювальним процесом. Ризик підвищується в кілька разів, якщо використовувати неякісний продукт, вироблений з порушенням технології, пропорційних співвідношень речовин, а також їх безперервне нанесення, що не дає час на регенерацію тканин.
 2. Механічний вплив на нігтьову пластину. Причиною найчастіше стає непрофесійний догляд із застосуванням травмонебезпечних пристосувань для манікюру.Сюди ж можна віднести звичку надкушувати нігті, знімати бруд і наліт механічним способом, відкорковувати металеві кришки, викручувати шурупи, думаючи, що нігті – найкращий для цього інструмент.
 3. Систематичний вплив хімічними засобами на пластину нігтя, що призводить до його зневоднення і знежирення поверхні. Крім того, часте використання побутової хімії, агресивні миючі засоби не тільки шкідливо для нігтів, але і згубно позначається на шкірному покриві рук.Отже, прибирання необхідно проводити в гумових рукавичках, щоб від миючих засобів страждали тільки мікроби, а не ваше здоров’я. Також до цього недугу схильні лікарі, які в силу своїх посадових обов’язків дуже часто проводять дезінфекцію рук.
 4. Вологе середовище – ворог для пальців. Перебуваючи тривалий час у воді, нігтьова пластина набухає і деформується. Статися дане непорозуміння може при постійному тривалому контакті з рідиною, що призводить до незворотних наслідків – розшарування нігтя.

негарно нігті стають в результаті зовнішніх факторів. Як ми з’ясували, не завжди причина криється в здоров’я, необхідно також враховувати спосіб життя, професійну зайнятість і соціальний статус людини.

Ендогенні чинники

Приблизно половину причин можна сміливо віднести до ендогенних ознаками погіршення стану пластини нігтя. На жаль, вони не все швидко діагностуються і видають себе симптоматично. До всього іншого, існують комбіновані випадки, що складаються із зовнішніх і внутрішніх причин.

Що робити? Звертатися негайно до лікаря слід в тих випадках, коли всі зовнішні чинники були виключені, а нігті продовжують розшаровуватися. Значить, існують причини, через які відбувається пошкодження, і кроятся вони всередині організму. Щоб підібрати оптимальне лікування, спочатку проводиться діагностика.

Що може привести до проблем з нігтями?

 • Пароніхія – поразка інфекцією околоногтевого простору з можливим утворенням гною. Не виключено зараження зони росту.Здібності гною безмежні, він легко проникає під нігтьову пластину, відокремлюючи її від підстави, що призводить до відшарування.
 • Хронічні захворювання внутрішніх органів призводить до неправильного балансу поживних речовин, інтоксикації. До цієї проблеми варто уважно поставитися людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту та сечовивідної системи.
 • Гормональний дисбаланс в хронічній стадії і ендокринні хвороби також є причиною, яка призводить до відшарування рогового шару.
 • Грибкова інфекція (оніхомікоз). Збудником є ​​всілякі дерматофіти, плісняві та дріжджоподібні гриби. Улюблене місце їх дислокації – міжшарового Роговий рівень, розділяючи його, вони утворюють дрібне крошкообразную речовина.
 • Дефіцит вітамінно-мінерального комплексу – головна причина, яка веде до проблем з нігтями. Виникає полигиповитаминоз у вагітних жінок і голодуючих людей. Якщо щодня вживати фрукти, овочі в сирому вигляді, то вітамінний баланс в організмі самостійно відновиться.Люди, які проживають в містах з малою кількістю сонячних днів в році недоотримують вітамін Д3, який заповнюється за допомогою спеціальних лікарських засобів, також, як і вітамін В12.

Виключіть, по можливості, екзогенні фактори і зверніть увагу на ендогенні. Важливо пам’ятати, що пошкоджену ділянку рогового шару повністю відновити не вийде, якщо не діагностувати вчасно проблему.

Відео по темі статті

Підстава нігтя м’яке: діагностика захворювання | Красиві нігті

Причин для подібних клінічних проявів існує досить багато, але незалежно від них слід відзначити, що в переважній більшості випадків розм’якшення нігтьового ложа обумовлено його відшаруванням і утворенням повітряної подушки.

Винятком, мабуть, є ситуація, коли м’яким ніготь біля основи стає в результаті прогресування якогось серйозного хронічного захворювання і підтвердженням цього припущення є неприродно загнута пластина у самого початку нігтьового ложа. Так, якщо підстава нігтя м’яке і сильно закручується, створюючи таким чином горб, рекомендується в терміновому порядку звернутися до лікаря-Подолог, який допоможе встановити причину патології і призначить адекватну її терапію.Не варто виключати і травму нігтя в матричної (кореневої) його частини, адже защемлення, удар важким предметом або навіть невдалий манікюр запросто можуть спровокувати такі наслідки, як відшарування і розм’якшення нігтьового ложа. І головна небезпека даного прояви полягає в тому, що воно може привести до повного відшарування нігтьової пластини, тому далеко не завжди виходить дочекатися поки уражене місце зростеться і ніготь повністю відновити свою форму.

І найчастіше розм’якшення і поступове відшарування нігтьового ложа через пошкодження відбувається через рясного подногтевого крововиливи, адже утворюється згусток порушує нормальну циркуляцію крові і харчування пластини.Саме тому потемніння забитого нігтя слід розцінювати як гематому, яку необхідно якомога швидше підняти на поверхню, поки вона не спровокувала його розм’якшення і відшарування. Зробити це можна тільки у хірурга двома способами: через найменшу порожнисту голку і одноразовий шприц, яку вводять в місце розтину, якщо таке має місце бути, і за допомогою просвердлювання отвору за допомогою розпеченої до червона тонкого дроту. В обох випадках витяг гематоми проводиться без наркозу, так як сама процедура є досить безболісною і швидкою.Після цього починається період відновлення, який має на увазі використання антисептичних препаратів і ванночок з морською сіллю, правда, навіть весь цей комплекс заходів не гарантує, що все-таки вдасться уникнути повного відшарування нігтьового ложа, а пізніше і всієї пластини.

Пом’якшення підстави нігтя може бути спровоковано і грибковою інфекцією, тому, якщо людина не бився, а його раптом почала турбувати така проблема, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря-мікологові, адже чим раніше він поставить діагноз і призначить лікування, тим більше шансів з’являється для того, щоб врятувати ніготь від відшарування.Примітно, що грибок також може супроводжуватися зміною кольору нігтьової пластини, хоча це зовсім не обов’язково. Для визначення причини розм’якшення підстави лікар може взяти зішкріб, дослідження якого допоможе поставити максимально точний діагноз. Що стосується лікування, то найчастіше воно являє собою цілий комплекс заходів, що включає в себе застосування спеціальних антигрибкових мазей і кремів типу «Екзодерил», таблеток ( «Термікон» та ін.), Антисептичних спреїв і ванночок з сіллю, а також імуностимулюючих препаратів.Часом розм’якшення нігтьового ложа без утворення повітряної подушки і зміни кольору зумовлена ​​банальним браком корисних вітамінів і мінералів в організмі.

І в цьому випадку доведеться проходити повне відновлення, яке може розтягнутися на кілька місяців, а то і на пару років. І особливо пильним слід бути по весні, коли організм вимотує затяжна сувора зима і банальний брак овочів і фруктів.

Чому нігті стали тонкими слабкими: що робити, причини, лікування

Здорові нігті мають досить відчутну товщину, видиму неозброєним оком.

Це ж можна сказати про тонкі м’які нігті, які так сформовані від природи. У них зовсім не видно товщина нігтя.

Є щось середнє між цими двома групами – зіпсовані з якої-небудь причини нігті. Навіть якщо їх товщина і видно, вони в поганому стані і завдають своїй господині чимало занепокоєнь.

Цікаво, але тонкі від природи нігті занепокоєння не завдають . В холоду не мерзнуть, в спеку не болять.

А ось нігті, які перенесли хімічний опік (наприклад, при нарощуванні несертіфіціруемимі матеріалами ) про чень чутливі і болять навіть при найменшому зачіпанні нігтя, не кажучи вже про різницю температур.

Причини формування тонкої нігтьової пластини

У деяких людей нігті від природи тонкі і м’які. Це може бути закладено генетично. Нічого страшного в цьому немає, це не хвороба .

Для того, щоб зрозуміти, чому відбувається таке формування нігтьової пластини, досить розглянути будова нігтьової пластинки.

Вона складається з кератинових волокон , які можуть бути більш-менш пухкими. Залежить це від зв’язків, які утворюють атоми сірки.Чим більше таких зв’язків – тим міцніше пластинка нігтя. На запаси сірки, що містяться в організмі, впливає спадковість.

Кількість людей, що мають тонку нігтьову пластинку від природи, вкрай мало. Зазвичай ці люди точно знають про свою спадкової причини тонких нігтів, оскільки у родичів точно такі ж нігті.

Позитивний момент в тому, що зіпсовані нігті можна відновити , а тонкі від природи – зміцнювати.

Зміцнення тонких нігтів будинку

З приходом в наш побут синтетичних миючих засобів все стало чистіше, а нігті гірше.

Справа в тому, що в складу нігтя входять колаген і жири, які знаходяться між волокнами кератину . Вони надають нігтя гнучкість і красивий блиск і захищають від пересушування.

Синтетичні миючі засоби (які знаходяться і в рідини для миття посуду, і в пральному порошку, і в шампуні, і в милі, і в гелі для душу, і в миючих засобах), скорочено СМС, настільки швидко розправляються з природними жирами нігтя , що навіть один контакт може привести до крихкості нігтьової пластини.

Крім постійного захисту у вигляді рукавичок, добре б весь час тримати нігті під шаром хорошого лаку . Домашнє зміцнення нігтів не зробить чудес на рівні генетики, але відновити збезводнену пластину йому цілком під силу.

Маски для тонких нігтів

Маска з кефіру, кислого молока, сметани робить чудеса. Якщо навіть є опік, на пальці роздулися міхури ь, примочки з ряжанки миттєво знеболюють ділянку шкіри і за один день прибирають міхур, шкіра просто встає на місце.

Важливо! Необхідно постійне перебування ураженої ділянки в рідкому середовищі. Як тільки шкіра випиває вологу – змінюється пов’язка.

Відбувається не тільки глибоке зволоження, але і активізується обмін речовин. Кальцій знаходиться не в сирі, як думають багато хто. Кальцій в сирної сироватці. Її-то і п’є шкіра. Кальцій в присутності вітаміну С бере участь у всіх обмінних реакціях. Так що якщо потрібно зволожити зневоднені нігті – це маски з молочнокислих продуктів.

До речі, волосся теж виглядають дивовижно після такої маски.

Винничук для слабких і тонких нігтів

Про користь осмосу сказано багато. Можна лише додати, що соляна ванночка – це міні-море . Сіль для неї не варто брати кухонну, тому що вона вибиває магній і кальцій з організму. Краще морську. Нормалізується кислотно-лужний баланс.

Принцип осмосу: виділення солей з більш солоної середовища в менш солоне .Тому не варто сильно захоплюватися сіллю, застосовуйте її помірно. Пропорції – як фізрозчин, злегка солона на смак вода. Якщо робити з повним зануренням, то на одну ванну – одна пачка 1 кг морської солі.

Детальніше читати про ванночки для зміцнення нігтів.

Відвар, настій з лікарських трав

Відвари із застосуванням запареною молодої кропиви – це антиоксидантні ласощі для нігтів. Там дуже багато вітаміну С. Такий запар можна пити при авітамінозі після зимового періоду.

Настій з коренів лопуха містить так багато мінеральних речовин, що його можна і попити курсом. Він не противний, п’ється легко, але свій зелений колір не змінює. От уже воістину «зілля».

Ранньою весною можна зібрати трохи набряклі березові бруньки , джерело життєвої сили, і приймати по половині чайної ложки в день. На смак вони нагадують яблуневі насіння.

Любителі каву можуть не викидати гущу, а використовувати її як скраб і натуральну маску .В процесі запарювання окропом з меленої кави виділяється масло – дуже корисне, вже точно натуральне, якраз таке, як люблять нігті. Досить однієї процедури в день, і кутикула стане в ідеальному стані.

Важливо підібрати хороший крем

Буває такий парадокс: шкіра навколо нігтів хороша, а нігті стоншені і ламаються.

Це може бути через неправильного підбору крему . Якщо крем містить гліцерин, то його молекули будуть випивати воду як з поверхні шкіри, так і притягаючи її зсередини.

Такий крем хороший біля моря, де вологість повітря майже 100%. А в сухому зимовому приміщенні офісу він тільки зашкодить. Не врятує і акваріум, який часто тримають для створення зволоженого повітря.

Добре, якщо в складі крему присутній фруктове масло . Це може бути косметичний масло авокадо, абрикоса, персика, жожоба, алое вера. Або трав’яні масла, такі як розмаринову, м’ятна і інші.

Зовсім не допоможе соняшникова олія і ефірні масла. Їх структура не дозволяє живити тканини на клітинному рівні.

Інші методи зміцнення слабких тонких нігтів

Тим, кому не допомагають ці методи, допоможе зміцнення нігтів штучними покриттями . Це можуть бути спеціальні лаки для нігтів , які формують тонкий міцний шар, і комплекси вітамінів і біодобавок , відновлюють дефіцит мінералів в організмі.

Детальніше про роль вітамінів для росту нігтів.

Але навіть якщо просто систематично користуватися рукавичками, фарбувати нігті лаком і запечатувати торець, вчасно підпилювати нігті і доглядати за кутикулою, то через чотири місяці нігті досягнуто хорошого стану.

Відбудеться це через захисту від зовнішніх руйнівних чинників.

Чотири місяці – середній термін повної зміни нігтів на руках.

Питний режим – важливий фактор зволоження шкіри і її придатків, нігтів.

Людина втрачає багато вологи з диханням, вода йде на перетравлювання їжі і на роботу основного обміну. Щоб компенсувати її, потрібно близько двох літрів на добу.

Добре пити мінеральну воду без газу.Але якщо немає такої можливості, минерализуют воду морською сіллю з розрахунку на 2,3 літа води – 0,5 чайної ложки солі. Повареная сіль містить тільки хлорид натрію і не годиться для мінералізації.

Зміцнення тонких нігтів в салоні

Швидко розвивається індустрія манікюру пропонує кілька видів процедур зміцнення тонких нігтів.

 1. Японський манікюр , заснований на застосуванні натуральних скрабів і масок, що дає хороший ефект відразу після першої процедури.Масаж, що входить до складу японського манікюру, покращує трофіку (живлення) тканин. Натуральні масла глибоко проникають і живлять тканини. За бажанням клієнтки може бути виконано декоративне покриття лаком.
 2. Зміцнення нігтів за допомогою акрилатов IBХ від Famous Names. До складу процедури входить два доповнюють один одного засоби, що працюють в парі. Вони заповнюють порожнечі і нерівності нігтя і склеюють лусочки, ліквідуючи розшарування. Можна застосовувати в якості зміцнення під будь-яке штучне покриття.Для стійкого ефекту потрібно кілька сеансів.
 3. Зміцнення за допомогою файбергласс і акрилової пудри . Незаслужено забуте зміцнення нігтів, відразу формує тонкий і міцний ніготь. Засноване на приклеюванні тонкого нетканого матеріалу до проблемного ділянці нігтя і просочування його акрилом. Дає можливість невеликого подовження нігтя. Такий ремонт нігтя слід оберігати від впливу ацетонсодержащіх розчинників, так як вони можуть змити штучну тканину з нігтя.
 4. Парафінотерапія – хороша і недорога процедура, зволожуюча і живить нігті. Заснована на властивості молекули парафіну збільшуватися в об’ємі, вбираючи воду. Миттєвий ефект омолодження шкіри рук. Подальший масаж з фруктовими маслами посилить і продовжить дію парафінотерапії.
 5. Спеціальні бази , наносяться під декоративне покриття. Ці кошти не з дешевих. Майстри застосовують їх для клієнток з проблемними, м’якими, тонкими нігтями для поліпшення шкарпетки гель-лаку або простого декоративного лаку для нігтів.

Правила носіння нігтів

Який би метод не обрала жінка для зміцнення, залишаються правила носіння нігтів, які слід дотримуватися. Так вони менше травмуються і довше служать своїй господині.

 • Не відкривати нігтями банки, кришки гелів для душу та шампунів.
 • Не натискувати на кнопки нігтями , краще це робити подушечками пальців. Якщо кнопка дуже туга, натиск робиться зігнутим вказівним пальцем (як при стисканні в кулак).
 • Ручки дверей, дверцята автомобіля, взагалі ручки різних конструкцій, які відкривають – вороги нігтів. Зазвичай при недбалому відкриванні ніготь середнього пальця з силою встромляється в перешкоду і ламається. Це ж рух відбувається при заправлені ліжка біля стіни.
 • Витискання білизни вручну. Хоч у всіх є пральні машини, періодично цей жест все ж робиться. При викручуванні білизни залишаються цілими тільки нігті на великих пальцях.Решта згинаються в неприродну для них бік. Нарощені нігті відриваються від нігтьового ложа, природні отримують заломи. За ним потім почне тріскатися ніготь.
 • Надягання взуття, носок, колготок (причому неважливо – собі чи дитині). Рухи пальців згинають нігті всередину долоні. Якщо є хоч невелика довжина – можливі тріщини по бічних сторонах нігтя, де ложе переходить у вільний край. Це ж рух при застиланні ліжку. Діяти слід пучкою, а не пальцями.
 • Хороший метод відновлення нігтів для любителів гель-лаку можна подивитися у відео.

Є гарна приказка: «Попереджений – значить, озброєний». Озброївшись цими знаннями, наші жінки завжди будуть з красивими нігтями.

М’які нігті на руках: причини і способи лечени

Визначаючи причину подібних проявів, необхідно в першу чергу звертати увагу на те, чи завжди нігті були такими або витончення пластини відбулося тільки останнім часом, адже в першому випадку мова може йти про поганий генетиці, а в другому – про набутої патології.

Лікувати тонкі, м’які нігті на руках, причини яких криються в особливій схильності, можна і потрібно, використовуючи вітаміни і всілякі народні засоби. І в першу чергу слід звертати увагу на зовнішній вигляд м’яких нігтів на руках. Тріскаються уздовж – причина може критися в якомусь захворюванні самого нігтьового ложа і частіше за все мова йде про грибкові інфекції, боротьба з якими має на увазі цілий комплекс заходів. Так, крім застосування спеціальних мазей і ванночок, доведеться скористатися і протигрибковими засобами, застосовуючи їх за спеціальною схемою.Якщо ж поздовжнє розшарування нігтьової пластини відбулося через забиття, в результаті чого утворилася гематома, то необхідно в терміновому порядку звернутися за медичною допомогою, щоб лікар міг за допомогою порожнистої голки витягнути згусток назовні, запобігши тим самим відшарування ложа.

Є ще одна причина, через яку ноги стоншуються і розтріскуються поздовжніми смугами – використання побутової хімії та мийних засобів без захисних рукавичок. Дуже часто молоді жінки скаржаться на те, що до заміжжя їх нігті були міцними, а потім зіпсувалися, почавши розшаровуватися і ламатися, навіть не здогадуючись, що всьому виною постійне миття посуду голими руками.В даному випадку якісно поліпшити стан нігтів не так вже й складно – досить просто надягати спеціальні гумові рукавички перед кожним миттям посуду або пожаліти себе і придбати посудомийну машину. Будь-які інші методи терапії не дадуть бажаного результату, адже вони будуть боротися з наслідками, не усуваючи причину їх появи.

Існують і інші ситуації, коли стають тонкими і м’якими нігті на руках. Причини і лікування, причому, завжди тісно пов’язані між собою і, якщо, наприклад, нігтьові пластини истончились від нестачі вітамінів, то виправити ситуацію можна тільки за допомогою заповнення утворився дефіциту.Відрізнити грибкову інфекцію від нестачі вітамінів досить просто, адже в першому випадку пошкоджуються далеко не всі нігті, притому що пластина починає змінювати свій колір, стаючи темної, чорної, синьої, коричневої або брудно-жовтої. Якщо ж все нігті истончились і почали розшаровуватися, не змінюючи при цьому колір, або ж місцями вкрилися білими цятками, то це свідчить про дефіцит вітамінів. Найчастіше така картина спостерігається в кінці зими – початку весни, коли організм сильно виснажується або ж після пологів і тривалого грудного годування.А для того, щоб вирішити проблему, знадобиться цілий комплекс заходів, що припускає вживання кальцію в таблетках, вітаміну С, а також постійне застосування зміцнювальних ванночок з додаванням ромашки, йоду, морської солі та ін.

Якщо є можливість походити без манікюру, то можна час від часу наносити на витончення нігтьові пластини і йод, дозволяючи йому гарненько вбратися. Не варто забувати і про різні косметичні засоби для зміцнення, серед яких виділяють “Розумну емаль”, касторове і реп’яхову масла та інше, тощо.Найчастіше здоров’я і краса нігтів залежить і від харчування, яке повинно бути повноцінним, включаючи білки, жири і вуглеводи в певному процентному співвідношенні (50/15/35).

Так, здорово зміцнити нігті, зробивши їх більш товстими і міцними допомагає регулярне вживання жирного домашнього сиру зі сметаною, сиру, горіхів, меду, бобових і хорошого оливкової олії. А ось від зміцнення нігтів за допомогою нанесення полімерів (гель, акрил) краще відмовитися, так як воно вирішує проблему лише в короткостроковій перспективі, в результаті ще більше послаблюючи пластини.

.