Ногти

Нігті при цирозі печінки фото: симптоми, фото хворих, як виглядає людина при захворюванні

фото хворих людей, печінки, мови, калу

Печінка – непарна залоза, функції не дублюються іншими органами. Це знешкодження отрут, токсинів, видалення надлишків гормонів, регуляція ліпідного, вуглеводного, енергообміну, зберігання запасів вітамінів, синтез холестерину, жовчних кислот і білірубіну.

Що небезпечніше Цироз печінки або Гепатоз?

ЦіррозГепатоз

Печінкова патологія порушує життєдіяльність організму. Клінічна картина захворювання супроводжується яскравими зовнішніми ознаками, що дозволяє визначити місце дефекту.Цироз печінки на фото дає можливість побачити розвиток хвороби.

Про що я дізнаюся? Зміст статті …

Що таке цироз печінки?

Цироз – невиліковне захворювання, при якому паренхіма замінюється сполучною тканиною. Головну роль в процесі відіграють клітини Іто. У спокійному стані вони займаються запасами вітаміну А, при пошкодженні залози токсинами, вірусами, алкоголем, клітини приходять в активний стан.

За рахунок активності відбувається загоєння ураженої ділянки з утворенням рубцевої сполучної тканини.Згодом кількість рубців збільшується, паренхіма стає острівцями з фіброзним оточенням, порушується кровопостачання. Токсини і гормони не знешкоджуються, потрапляють в кров.

Цироз розвивається поступово. На ранніх стадіях пошкодження невеликі, функціональність зберігається.

Зовнішніх проявів не видно. Виразні ознаки з’являються на пізніх етапах, коли процес вражає велику кількість паренхіми.

 • Диспепсические розлади.
 • Желтушность шкіри, слизових, склер очей.
 • Втрата ваги.
 • Збільшення живота, випинання пупка.
 • Пригнічений стан, порушення режиму сну і неспання.
 • Розширення вен в області живота.
 • Судинні зірочки.
 • Почервоніння долонь.
 • Гінекомастія у чоловіків, зниження лібідо.
 • Зміна форми нігтів і пальців.

Як виглядають люди з цирозом печінки?

Фото хворих на цироз печінки дозволяє розглянути зовнішні особливості.

Фото печінки при цирозі

Заліза складається з двох частин, розділених зв’язкою. Права сторона крупніше лівої. Знаходиться в правому підребер’ї. Природний захист – грудна клітка. У здоровому стані поверхню органу гладка і рівна, щільна на дотик. На фото можна розглянути, як виглядає здорова заліза.

При цирозі поверхню органу горбиста, краї нерівні. Заліза виступає з-під краю реберної дуги. Так виглядає цироз на фото.

Чітко помітні зміни в структурі тканини, процес уже розвивається, але орган ще в робочому стані – здорова паренхіма переважає. Цироз в останній стадії – на наступному фото. Заліза повністю вражена фіброзними утвореннями, не виконує своїх функцій.

Колір калу при цирозі печінки (фото)

На фото видно, що колір калу при цирозі печінки білий.

Причина – відсутність пігменту, фарбувального калові маси коричневим.У нормі білірубін зв’язується в паренхімі органу, виходить в жовчовивідні протоки як непрямого білірубіну. Жовч виділяється в кишечник, білірубін перетворюється в уробилин і стеркобилин. Уробилин надає сечі жовтий колір, стеркобилин – коричневий калових мас. При цирозі зв’язування білірубіну в печінці не відбувається, він у вільній формі виводиться в кров, не досягає кишечника.

Стілець при цирозі має інші колірні варіанти. На фото – кал з прожилками крові.

З’являється під час ускладнення цирозу – кишкової кровотечі.Пов’язано з варикозом гемороїдальних вузлів.

Ще один тип виділень на фото – мелена, чорний кал.

Симптом внутрішньої кровотечі. Чорнота – наслідки перебування крові в шлунку. Виявлення подібних ознак – сигнал до госпіталізації.

Фото мови при цирозі

Мова при цирозі – малинового кольору, блискучий. Пов’язано з припиненням переробки естрогену і анемією.

Фото печінкових долонь

Долоні при цирозі червоного кольору – пальмарная еритема.При пальпаторном впливі на область почервоніння, вона блідне, потім повертається початковий стан. На фото – долоні з еритемою.

Таким же чином виглядають підошви ніг і згини пальців. Причина – порушення переробки естрогену.

Колір обличчя при цирозі печінки (фото)

Колір обличчя набуває жовтяничний відтінок через викид білірубіну.

Шкіра суха, лущиться. Крему не допомагають. Особа худне, загострюється обрис виличні кісток. Під очима з’являються темні кола.На століттях з’являються бляшки темного кольору, ксантоми. Це чітко проглядається на фото.

Порушення пігментації називають ксантелазми. Це специфічні червоні плями. На фото видно місця типового розташування – щоки і шия.

Фото людей, хворих на цироз

Як виглядає людина при цирозі, яскраво передають фото – втрата ваги, потемніння під очима.

пожовтіння склер і шкірних покривів.

Пальці приймають форму “барабанних паличок”, товщають верхні фаланги.Згодом нігті формуються як “годинникові скельця”, це можна побачити на фотографіях.

Фото живота при цирозі

У завершальних стадіях живіт збільшується, причина – асцит, рідина. Механізм – пропотеваніе лімфи. Рідина прозора, утворюється поступово, з великим навантаженням патології накопичується значна кількість, яке роздмухує живіт. При перкусії, простукуванні, звук тупий. Якщо на живіт натискати поштовхами, відповідь буде хвилеподібний.

Відня на животі збільшені, утворюють “голову медузи”. На пізніх стадіях спостерігається випинання пупка.

Фото судинних зірочок

“Судинні зірочки” – простонародне назва, на науковому мові іменується телеангеоектазія. Явище пов’язане з гормональними порушеннями, представляє розширення судин, які втратили еластичність.

Локалізація можлива в будь-якому місці, як на кінцівках, так і на обличчі.

Особовий дефект не піддається косметичної корекції, що доставляє психологічну проблему пацієнтам жіночої статі.

Ускладнення і прогноз

Захворювання розвивається поступово. На останніх етапах виникають ускладнення, які загрожують життю пацієнта.

Протягом усього декількох років без лікування відбуваються циротичні зміни печінки

 • Асцит.
  Скупчення рідини. Пов’язано з порушенням функції обробки лімфатичної системи печінкою.На ранніх етапах скупчення невелика, з розвитком процесу кількість рідини збільшується, може досягати 26 літрів. Живіт при такій патології виглядає натягнутим, здуваються вени і випинається пупок. При постукуванні звук глухий. Велике скупчення рідини в черевній порожнині призводить до зміщення серця і легенів, внаслідок тиску на діафргагму. Зростає тиск в порожнині очеревини, що провокує варикозне розширення вен стравоходу і кишечника.
 • Внутрішні кровотечі.
  Рубцеві тканини печінки здавлюють судини, що викликає перебудову шляхів кровопостачання.В результаті підвищується тиск на судини стравоходу, шлунка, кишечника. Стінки стоншуються, виникають випинання по типу аневризми. Це варикозне розширення. Розширені стінки витончений, це ризик прориву при найменшому провокуючому чиннику. Виявляється блювотою з прожилками крові, кров’ю, “кавовою гущею”. Стілець з прожилками крові, або “Мелло”. Вимагає термінової госпіталізації.
 • Гепаторенальний синдром.
  Ниркова недостатність на тлі пошкодження печінки. Порушення функціональне, при здорової нирці – результат отруєння продуктами, які печінка не змогла переробити.Люди гинуть від нирково-печінкової недостатності.
 • Енцефалопатія і печінкова кома.
  Енцефалопатія – провісник. Отруєння продуктами розпаду настільки велике, що пошкоджується головний мозок. Порушуються процеси просторово-часових зв’язків, пам’яті, уваги. Потім – втрата свідомості, сопор, кома.

При ранньому виявленні та дотриманні рекомендацій лікаря, люди живуть 20-25 років. Здоровий спосіб життя, виконання призначень лікаря – шанс продовжити життя надовго.

Нігті при цирозі печінки фото

При цирозі печінки відбувається ураження всіх органів і систем. В тому числі, одним із зовнішніх ознак цирозу вважається зміни нігтів.

Зміна нігтів при цирозі печінки

У першу чергу, через порушення обміну речовин, нестачі вітамінів і білків нігті (а також волосся) стають крихкими, тонкими, швидко і легко ламаються.

Крім того, може спостерігатися уповільнення зростання нігтів і волосся.Крім того, на нігтях можуть з’являтися білі смуги або плями різних розмірів – лейконихия. Це стан пов’язаний з порушенням дозрівання клітин нігтів.

Білі нігті при цирозі печінки

Рідко зустрічається симптом цирозу – це повністю білі нігті. При цьому шкірні покриви можуть бути жовтого кольору (жовтяниця).

Такий симптом особливо характерний для цирозу алкогольної природи. Білі нігті – це лейконихия тотального характеру.

Всі нігтьові пластини стають повністю білого кольору, нігтьова лунка, хоч я знаю.Це пов’язано з порушенням обміну речовин, зокрема, освіти кератину – білка, що становить речовини волосся і нігтів.

Лінії Мюрке

При цирозі печінки на нігтях можуть утворитися так звані лінії Мюрке. Вони являють собою білі смуги на нігтьової пластини, які йдуть паралельно лунці.

Освіта цих ліній пов’язано зі зниженням рівня альбуміну, яке відбувається при цирозі печінки. Альбуміни – це білки, синтезовані печінкою, при розпаді гепатоцитів синтез альбумінів знижується.

Симптом Террі при цирозі печінки

При цирозі печінки можуть з’являтися нігті Террі, або половинчасті нігті.

Нігті в даному випадку як би розділені на 2 частини: нижня частина нігтя, ближня до лунки, має темне забарвлення, а верхня стає білого кольору за рахунок набряку і порушення кровотоку.

Крім того, на нігтьової пластини видно смуга, що йде поперечно, шириною 0,3-0,5 мм, коричневого або рожевого кольору. Лунка нігтя може бути не видно.

«Барабанні палички» і «вартові скла» при цирозі печінки

Симптоми «барабанних паличок» і «годинних стекол» розвиваються при наявності будь-якого тривалого хронічного захворювання, в першу чергу – легких, але і поразки інших органів (в тому числі і печінки) не можна виключати.

Початкові прояви цього симптому – зміни нігтів за типом годинних стекол (або нігті Гіппократа). Нігтьові пластини стають круглими опуклими, як скла годин.

При подальшому розвитку симптому відбувається потовщення кінцевих фаланг пальців у вигляді барабанних паличок (пальці Гіппократа).

Для більш точного визначення необхідно з’єднати протилежні пальці разом: між ними не залишиться вільного простору (вікна Шамрота – невеликий простір, яке є в нормі).

Ця ознака називається симптомом Шамрота.

Якщо на підставу нігтьової пластини натиснути, вона буде рухомий, а тканину між нею і підлягає кісткою – губчастої, м’якою.

Причинами розвитку симптомів «барабанних паличок» і «годинних стекол» вважається порушення обміну речовин під впливом будь-якого фактора (основного захворювання, в тому числі цирозу печінки).

Порушення обміну в свою чергу призводить до гіпоксії (кисневого голодування), а гіпоксія – до розширення судин кінцевих фаланг, появи анастомозів для поліпшення кровотоку.

З цим пов’язують розростання сполучної тканини в області між кісткою і нігтем, хоча цей процес ще не вивчений до кінця.

При виявленні симптому «барабанних паличок» і «годинних стекол» хворого в обов’язковому порядку піддають всебічному обстеженню, тому що ці ознаки вказують на наявність хронічної патології.

Таким чином, при цирозі печінки може спостерігатися цілий ряд симптомів, пов’язаних зі зміною форми і кольору нігтів.

Вони в комплексі з іншими ознаками, а також даними анамнезу, опитування, огляду хворого, лабораторними, інструментальними дослідженнями можуть підтвердити діагноз цирозу печінки.

Ми доклали багато зусиль, щоб Ви змогли прочитати цю статтю, і будемо раді Вашій відкликанню у вигляді оцінки. Автору буде приємно бачити, що Вам був цікавий цей матеріал. Спасибі!

Цироз печінки є кінцевою стадію більшості захворювань печінки, що закінчувалася смертю хворого. Хвороба характеризується відмиранням клітин даного органу і подальшим їх заміщенням печінкової тканини, внаслідок чого орган перестає виконувати свої функції і настає печінкова недостатність, що призводить до смерті.
І, цілком природно, цироз печінки відкладає свій відбиток на зовнішній вигляд (шкірний покрив, руки, ноги, слизові) і самопочуття хворого.

Шкіра при цирозі печінки

Нігті при цирозі печінки фото

Часто початкові стадії цирозу печінки розвиваються приховано, тому симптомів захворювання практично немає. Перші зовнішні ознаки цирозу печінки з’являються вже на пізніх стадіях, коли недуга вразив значні ділянки органу.Основні зовнішні прояви пов’язані зі зміною кольору лицьової частини, долонь, атрофією м’язів і фаланг пальців. При виникненні ускладненого асцитом цирозу з’являється збільшений живіт, молочні залози ущільнюються у жінок і збільшують у чоловіків, випадає волосся на животі, лобку і ногах, сильно набрякають кінцівки.

На ранніх стадіях цироз »не показує” себе, але розвиваючись він впливає на колір і форму покривів, роздуває живіт.

Зміст статті:

Зовнішні ознаки цирозу печінки

Поряд із загальними симптомами, такими, як біль у правому підребер’ї, коліки, нудота з блювотою, зниження тонусу і сили м’язів, свербіж шкіри, діарея і виснаження, хворі на цироз сильно змінюються зовні.Саме візуальні ознаки є специфічними для цирозу.

Найбільш характерні зовнішні прояви ціррозного ураження печінки наступні:

 • жовтяничний відтінок шкіри;
 • пересихання дерми з сильним лущенням;
 • ксантелазм – жовто-коричневі пігментні плями навколо очей;
 • потовщення пальців на верхніх кінцівках з набряком нижніх і явною припухлістю суглобів;
 • судинні «зірочки» і «павутина» на животі, кінцівках, суглобах;
 • набряк мови.

На термінальній, останньої стадії у більшості ціррозних хворих з’являється асцит – надмірне скупчення рідини в черевній порожнині. Головний симптом цього ускладнення – збільшений живіт з явно вираженою мережею судин, подібний «голові медузи». При цьому шкіра гладенька, дзеркальна без оволосіння.

Деякі з ознак говорять про супутні захворювання, які розвинулися на тлі цирозу.

Повернутися до списку

Особа

Перші зовнішні прояви цирозу видно на обличчі, яке стає сильно змарнілим і відрізняється:

 • нездоровим субіктерічним відтінком шкіри з яскраво-червоними, неприродними губами;
 • видатними кістками скул з проявом еритеми і розширенням капілярів;
 • темно-коричневими колами під очима;
 • гладкою, напівпрозорої шкірою, яка через сухість сильно лущитися і здається зморщеною.

Зміни шкіри лицьової частини і судинні кровоносні сітки не може приховати косметика, а сухість не зникає кремами будь-якої жирності.

Повернутися до списку

Шкіра

При цирозі печінки сильно страждає шкіра. На ній утворюються численні висипання різного характеру, відтінок стає жовтяничний. Шкіра постійно сохне, тому сильно свербить, морщиться і лущиться. Таке відчуття пов’язане з перевищенням рівня компонентів жовчі в крові через обструктивного ураження печінки.Зменшити свербіння допомагають антигістамінні препарати і дієта, збагачена ненасиченими жирними кислотами і холестираміном.

Поряд з різноманітною висипом подібної кропивниці, цироз викликає поява «зірочок» на шкірі у верхній частині тіла, що пов’язано з розширенням кровоносних судин. Сильному візуальному зміні піддається шкіра долонь і ступень, яка стає неприродно червоною. Цей симптом називається пальмарной еритемою. Іноді почервоніння спостерігається на згинах фаланг пальців.

При запаленні печінки шкіра втрачає еластичність, свербить, жовтіє.

На тілі поступово виступають пігментні плями, які при натисканні швидко бліднуть, але швидко повертаються в міру припинення тиску. Також розвивається пурпура, яка характеризується дрібною геморагічної висипом. Виявляється симптом на нижніх кінцівках і гомілках.

Якщо була вражена гепатобіліарна система, з’являються брудно-сірі плями на великих поверхнях шкіри. При вторинних гормональних порушеннях з’являються атрофічні смуги в зоні стегон на ногах, на сідницях і в нижній частині живота.

При цирозі можуть з’явитися пухирі, поверхневі рубці та інші пігментні плями на відкритих ділянках шкіри.

Повернутися до списку

Жовтуха

Характерною ознакою прогресуючого цирозу є жовтяничний забарвлення шкіри, слизових і очних склер. Стан пов’язано з втратою ураженим органом здатності переребативать білірубін. Ця речовина починає виділятися в кров і сечу, тому шкіра жовтіє, а випускається мочевіком рідина темніє.

Повернутися до списку

Мова

На останніх стадіях цей орган у хворих на цироз людей набуває неприродно яскраво-червоний відтінок. У міру погіршення стану колір темніє до фіолетового відтінку. Орган сильно пересихає і набрякає, що сигналізує про розвиток печінкової недостатності.

Повернутися до списку

Судинні зірочки

Цим терміном називають стан, при якому підшкірні судини сильно розширюються, що проявляється появою павутинки з судин або судинних «зірочок».Павутинка є нехарактерне скупчення вен, яке локалізується на шкірі тулубі, обличчі, руках.

Запалення печінки дає про себе знати освітою на шкірі кров’яних “павутинок”.

При натисканні на ангіому в центрі буде пульсувати червона точка «зірочка» – центральна артериола. У міру розбіжності крові по капілярах точка буде бліднути.

Судинні «зірочки» сигналізують про серйозну поразку печінки. Однак симптом може проявитися не тільки при захворюванні, але і при вагітності, сильному недоїданні, а також у здорових людей.

Повернутися до списку

Ксантоми

Цим терміном називають зміни на шкірі, викликані порушенням ліпідного обміну. Ксантоми – це жовтуваті м’які бляшки, локалізовані навколо очей на століттях. Такий симптом часто розвивається у хворих на цироз жінок.

Повернутися до списку

Почервоніння долонь

Специфічним зовнішнім проявом цирозу є почервоніння долонь, які ще називають печінковими або ерітремальнимі.Симптом зовні схожий з вираженим плямистим висипанням червоного кольору. Почервоніння локалізуються переважно на зовнішній стороні долоні у напрямку від великого пальця до мізинця. Пов’язано стан зі зміною метаболізму гормонів, судинними змінами на тлі цирозу.

Інші захворювання, які проявляються цим симптом, такі:

 • ревматоїдний артрит;
 • гіпертиреоз;
 • ракові захворювання крові.

Долоньки можуть червоніти у вагітної через гормональної перебудови.

Повернутися до списку

Нігті

Запалення печінки завдає шкоди і роговим покривом людини.

При ціррозном ураженні печінки з масивної обструкцією сильно страждають нігті. Зміна структури нігтьової пластини пов’язано з найсильнішим порушенням обміну речовин, слабким синтезом білків і недостатньою усмоктуваністю вітамінів з мінералами. На тлі цього нігтьова пластина руйнується на клітинному рівні через порушення процесів дозрівання основи. При поступовому руйнуванні тканин печінки і появі стійкої дисфункції нігті стають:

 • тонкими, тендітними;
 • слабо ростуть;
 • покриваються білими плямами і смугами різної величини.

Розрізняють декілька станів:

 • Молочні нігті, коли пластина стає суцільного білого кольору з непомітною нігтьової лункою. Першопричиною симптому є порушення вироблення кератину – білка, що бере участь в дозріванні нігтя.
 • Лінії Мюрке, коли з’являються білясті смуги на пластині, що йдуть паралельні її лунці. Це пояснюється скороченням концентрації альбуміну, що виробляється печінкою.
 • Нігті Террі, коли нижня половина нігтя набуває темне забарвлення, а верхня – світло-молочний.Це викликано розвинувся набряком і слабкістю кровообігу. Між цими зонами на пластині утворюється рожева або коричнева смужка, ширина якої – 0,3-0,5 мм.

 • «Вартові скла», коли нігті стають опуклими і занадто гладкими, дзеркальними. Це викликано заміщенням здорових тканин між кісткою і нігтьової пластиною сполучної.

Повернутися до списку

Фаланги

Стан називається «барабанні палички», коли кінцеві фаланги округлюються і набухають, а нігтьова пластина випирає.Поступово «зсихається» м’язова частина довгою фаланги, а суглоб опухає. Пальці стають гачкуватими.

Першопричинами розвитку симптомів вважаються:

 • обмінні порушення під впливом сильного ураження печінки;
 • кисневе голодування через порушеного кровообігу кінцевих фаланг і поява анастомозів для поліпшення кровотоку.

«Барабанні палички» часто свідчать про розвиток біліарного захворювання печінки.

Повернутися до списку

Набряк ніг

При цирозі печінки відбувається водно-сольовий баланс, рідина починає накопичуватися в тканинах, що призводить до сильної набряклості ніг.У міру прогресування захворювання набряк піднімається зі ступень до живота. Найбільш видним стає набряк ніг вечорами.

Повернутися до списку

астеріксіса

Терміном названо асиметричне м’язове пересмикування, пов’язане з сильним напругою м’язів рук, ніг, шиї, корпуса. Астеріксіс проявляється при довільно скорочення м’язів, тому не видно в стані коми.

Причини появи симптому – розвиток метаболічної енцефалопатії. Астеріксіс може бути одностороннім або двостороннім.Виявити його можна при витягуванні рук перед корпусом. Через кілька секунд виникне довільний тремор (здригання) кінцівок з швидким поверненням у вихідне положення.

Повернутися до списку

Гинекомастия

Термін характеризує стан, при якому у чоловіків розростається залозиста тканина в грудях. Це пов’язано зі стрибком естрадіолу і падінням тестостерону в крові і залозистої пролиферацией. Під соском утворюється скупченням ущільненої тканини, яка розташовується несиметрично.

У міру розвитку ускладнення з’являються інші симптоми:

 • імпотенція;
 • безпліддя;
 • втрата лібідо;
 • атрофія яєчок.

Повернутися до списку

Живіт

Область живота при порушенні роботи печінки активно заповнюється рідиною.

Термінальна стадія цирозу часто супроводжується асцитом, що характеризується скупченням надмірної рідини в перитонеальній порожнині. На тлі цього розвивається сильний набряк кінцівок, живота, з’являється задишка.

Повернутися до списку

«Жаб’ячі живіт»

Передня стінка черевної порожнини збільшується до великих розмірів, при цьому сильно погіршується загальне самопочуття хворого. Живіт стає неприродно гладким, злегка розширеним в нижній частині. Пупок сильно випирає.

Тривалий застій рідини викликає:

 • розвиток запальних процесів;
 • підвищенням навантаження на нирки;
 • потемніння і помутніння сечі;
 • затримку сечовипускання.

Причини стану:

Запалення печінки сильно деформує живіт.

 • нездатність хворого органу пропускати достатній обсяг рідини, в результаті чого надлишкова рідина з кровоносної системи видавлюється в довколишні тканини очеревини;
 • недостатність функцій, що відповідають за синтез білка, тому на тлі дефіциту альбуміну рідка частина крові не утримується в руслі, і виливається з вени в черевну порожнину;
 • підвищення рівня натрію через затримку рідини в організмі і нездатності печінки знезаражувати токсини;
 • збій в роботі лімфатичної системи через зниження вироблення лімфи печінкою.

Повернутися до списку

«Голова медузи»

Стан, при якому на опухлому животі проявляються поверхневі вени, розширені на тлі розвитку варикозу. При розвитку портальної гіпертензії і варикозу портальної вени відбувається шунтування крові в пупкові вени, а потім – в поверхневі судини живота. Тому вони виступають і добре візуалізуються на шкірі передньої черевної стінки.

Повернутися до списку

«Лисий» живіт

Стан характерно для чоловіків, хворих на цироз.Спостерігається облисіння абдомінальної частини живота, включаючи ноги і пахову зону. Симптом може розвинутися не стільки від цирозу, скільки від прийому сильних медикаментів, серед яких приймаються гормональні препарати.

Джерело: infopechen.ru

Читайте також

Якого кольору нігті при цирозі печінки

Печінка – непарна залоза, функції не дублюються іншими органами. Це знешкодження отрут, токсинів, видалення надлишків гормонів, регуляція ліпідного, вуглеводного, енергообміну, зберігання запасів вітамінів, синтез холестерину, жовчних кислот і білірубіну.

Що небезпечніше Цироз печінки або Гепатоз?

ЦіррозГепатоз

Печінкова патологія порушує життєдіяльність організму. Клінічна картина захворювання супроводжується яскравими зовнішніми ознаками, що дозволяє визначити місце дефекту. Цироз печінки на фото дає можливість побачити розвиток хвороби.

Що таке цироз печінки?

Цироз – невиліковне захворювання, при якому паренхіма замінюється сполучною тканиною. Головну роль в процесі відіграють клітини Іто.У спокійному стані вони займаються запасами вітаміну А, при пошкодженні залози токсинами, вірусами, алкоголем, клітини приходять в активний стан.

За рахунок активності відбувається загоєння ураженої ділянки з утворенням рубцевої сполучної тканини. Згодом кількість рубців збільшується, паренхіма стає острівцями з фіброзним оточенням, порушується кровопостачання. Токсини і гормони не знешкоджуються, потрапляють в кров.

Цироз розвивається поступово.На ранніх стадіях пошкодження невеликі, функціональність зберігається.

Зовнішніх проявів не видно. Виразні ознаки з’являються на пізніх етапах, коли процес вражає велику кількість паренхіми.

 • Диспепсические розлади.
 • Желтушность шкіри, слизових, склер очей.
 • Втрата ваги.
 • Збільшення живота, випинання пупка.
 • Пригнічений стан, порушення режиму сну і неспання.
 • Розширення вен в області живота.
 • Судинні зірочки.
 • Почервоніння долонь.
 • Гінекомастія у чоловіків, зниження лібідо.
 • Зміна форми нігтів і пальців.

Як виглядають люди з цирозом печінки?

Фото хворих на цироз печінки дозволяє розглянути зовнішні особливості.

Фото печінки при цирозі

Заліза складається з двох частин, розділених зв’язкою. Права сторона крупніше лівої. Знаходиться в правому підребер’ї.Природний захист – грудна клітка. У здоровому стані поверхню органу гладка і рівна, щільна на дотик. На фото можна розглянути, як виглядає здорова заліза.

При цирозі поверхню органу горбиста, краї нерівні. Заліза виступає з-під краю реберної дуги. Так виглядає цироз на фото.

Чітко помітні зміни в структурі тканини, процес уже розвивається, але орган ще в робочому стані – здорова паренхіма переважає. Цироз в останній стадії – на наступному фото.Заліза повністю вражена фіброзними утвореннями, не виконує своїх функцій.

Колір калу при цирозі печінки (фото)

На фото видно, що колір калу при цирозі печінки білий.

Причина – відсутність пігменту, фарбувального калові маси коричневим. У нормі білірубін зв’язується в паренхімі органу, виходить в жовчовивідні протоки як непрямого білірубіну. Жовч виділяється в кишечник, білірубін перетворюється в уробилин і стеркобилин. Уробилин надає сечі жовтий колір, стеркобилин – коричневий калових мас.При цирозі зв’язування білірубіну в печінці не відбувається, він у вільній формі виводиться в кров, не досягає кишечника.

Стілець при цирозі має інші колірні варіанти. На фото – кал з прожилками крові.

З’являється під час ускладнення цирозу – кишкової кровотечі. Пов’язано з варикозом гемороїдальних вузлів.

Ще один тип виділень на фото – мелена, чорний кал.

Симптом внутрішньої кровотечі. Чорнота – наслідки перебування крові в шлунку.Виявлення подібних ознак – сигнал до госпіталізації.

Фото мови при цирозі

Мова при цирозі – малинового кольору, блискучий. Пов’язано з припиненням переробки естрогену і анемією.

Фото печінкових долонь

Долоні при цирозі червоного кольору – пальмарная еритема. При пальпаторном впливі на область почервоніння, вона блідне, потім повертається початковий стан. На фото – долоні з еритемою.

Таким же чином виглядають підошви ніг і згини пальців.Причина – порушення переробки естрогену.

Колір обличчя при цирозі печінки (фото)

Колір обличчя набуває жовтяничний відтінок через викид білірубіну.

Шкіра суха, лущиться. Крему не допомагають. Особа худне, загострюється обрис виличні кісток. Під очима з’являються темні кола. На століттях з’являються бляшки темного кольору, ксантоми. Це чітко проглядається на фото.

Порушення пігментації називають ксантелазми. Це специфічні червоні плями. На фото видно місця типового розташування – щоки і шия.

Фото людей, хворих на цироз

Як виглядає людина при цирозі, яскраво передають фото – втрата ваги, потемніння під очима.

пожовтіння склер і шкірних покривів.

Пальці приймають форму “барабанних паличок”, товщають верхні фаланги. Згодом нігті формуються як “годинникові скельця”, це можна побачити на фотографіях.

Фото живота при цирозі

В завершальних стадіях живіт збільшується, причина – асцит, рідина. Механізм – пропотеваніе лімфи.Рідина прозора, утворюється поступово, з великим навантаженням патології накопичується значна кількість, яке роздмухує живіт. При перкусії, простукуванні, звук тупий. Якщо на живіт натискати поштовхами, відповідь буде хвилеподібний.

Відня на животі збільшені, утворюють “голову медузи”. На пізніх стадіях спостерігається випинання пупка.

Фото судинних зірочок

“Судинні зірочки” – простонародне назва, на науковому мові іменується телеангеоектазія. Явище пов’язане з гормональними порушеннями, представляє розширення судин, які втратили еластичність.

Локалізація можлива в будь-якому місці, як на кінцівках, так і на обличчі.

Особовий дефект не піддається косметичної корекції, що доставляє психологічну проблему пацієнтам жіночої статі.

Ускладнення і прогноз

Захворювання розвивається поступово. На останніх етапах виникають ускладнення, які загрожують життю пацієнта.

Протягом усього декількох років без лікування відбуваються циротичні зміни печінки

 • Асцит.
  Скупчення рідини.Пов’язано з порушенням функції обробки лімфатичної системи печінкою. На ранніх етапах скупчення невелика, з розвитком процесу кількість рідини збільшується, може досягати 26 літрів. Живіт при такій патології виглядає натягнутим, здуваються вени і випинається пупок. При постукуванні звук глухий. Велике скупчення рідини в черевній порожнині призводить до зміщення серця і легенів, внаслідок тиску на діафргагму. Зростає тиск в порожнині очеревини, що провокує варикозне розширення вен стравоходу і кишечника.
 • Внутрішні кровотечі.
  Рубцеві тканини печінки здавлюють судини, що викликає перебудову шляхів кровопостачання. В результаті підвищується тиск на судини стравоходу, шлунка, кишечника. Стінки стоншуються, виникають випинання по типу аневризми. Це варикозне розширення. Розширені стінки витончений, це ризик прориву при найменшому провокуючому чиннику. Виявляється блювотою з прожилками крові, кров’ю, “кавовою гущею”. Стілець з прожилками крові, або “Мелло”. Вимагає термінової госпіталізації.
 • Гепаторенальний синдром.
  Ниркова недостатність на тлі пошкодження печінки. Порушення функціональне, при здорової нирці – результат отруєння продуктами, які печінка не змогла переробити. Люди гинуть від нирково-печінкової недостатності.
 • Енцефалопатія і печінкова кома.
  Енцефалопатія – провісник. Отруєння продуктами розпаду настільки велике, що пошкоджується головний мозок. Порушуються процеси просторово-часових зв’язків, пам’яті, уваги.Потім – втрата свідомості, сопор, кома.

При ранньому виявленні та дотриманні рекомендацій лікаря, люди живуть 20-25 років. Здоровий спосіб життя, виконання призначень лікаря – шанс продовжити життя надовго.

Нігті при цирозі печінки фото – Здоров’я печінки

Зміст статті:

Зміст статті:

Зірочки і почервоніння долонь при цирозі печінки

 • 1 Зовнішні ознаки цирозу печінки
 • 2 Особа
 • 3 Шкіра
 • 4 Жовтуха
 • 5 Мова
 • 6 Судинні зірочки
 • 7 Ксантоми
 • 8 Почервоніння долонь
 • 9 Нігті
 • 10 Фаланги
 • 11 Набряк ніг
 • 12 астеріксіса
 • 13 Гинекомастия
 • 14 Живіт
 • 15 «Жаб’ячі живіт»
 • 16 «Голова медузи»
 • 17 «Лисий» живіт

Багато років безуспішно боретеся з болями в печінки?

Глава Інституту захворювань печінки: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати печінку просто приймаючи кожен день …

Читати далі »

Часто початкові стадії цирозу печінки розвиваються приховано, тому симптомів захворювання практично немає.Перші зовнішні ознаки цирозу печінки з’являються вже на пізніх стадіях, коли недуга вразив значні ділянки органу. Основні зовнішні прояви пов’язані зі зміною кольору лицьової частини, долонь, атрофією м’язів і фаланг пальців. При виникненні ускладненого асцитом цирозу з’являється збільшений живіт, молочні залози ущільнюються у жінок і збільшують у чоловіків, випадає волосся на животі, лобку і ногах, сильно набрякають кінцівки.

На ранніх стадіях цироз «не вказує» себе, але розвиваючись він впливає на колір і форму покривів, роздуває живіт.

Зовнішні ознаки цирозу печінки

Поряд із загальними симптомами, такими, як біль у правому підребер’ї, коліки, нудота з блювотою, зниження тонусу і сили м’язів, свербіж шкіри, діарея і виснаження, хворі на цироз сильно змінюються зовні. Саме візуальні ознаки є специфічними для цирозу.

Найбільш характерні зовнішні прояви ціррозного ураження печінки наступні:

 • жовтяничний відтінок шкіри;
 • пересихання дерми з сильним лущенням;
 • ксантелазм – жовто-коричневі пігментні плями навколо очей;
 • потовщення пальців на верхніх кінцівках з набряком нижніх і явною припухлістю суглобів;
 • судинні «зірочки» і «павутина» на животі, кінцівках, суглобах;
 • набряк мови.

На термінальній, останньої стадії у більшості ціррозних хворих з’являється асцит – надмірне скупчення рідини в черевній порожнині. Головний симптом цього ускладнення – збільшений живіт з явно вираженою мережею судин, подібний «голові медузи». При цьому шкіра гладенька, дзеркальна без оволосіння.

Деякі з ознак говорять про супутні захворювання, які розвинулися на тлі цирозу.

Повернутися до списку

Особа

Перші зовнішні прояви цирозу видно на обличчі, яке стає сильно змарнілим і відрізняється:

 • нездоровим субіктерічним відтінком шкіри з яскраво-червоними, неприродними губами;
 • видатними кістками скул з проявом еритеми і розширенням капілярів;
 • темно-коричневими колами під очима;
 • гладкою, напівпрозорої шкірою, яка через сухість сильно лущитися і здається зморщеною.

Зміни шкіри лицьової частини і судинні кровоносні сітки не може приховати косметика, а сухість не зникає кремами будь-якої жирності.

Повернутися до списку

Шкіра

При цирозі печінки сильно страждає шкіра. На ній утворюються численні висипання різного характеру, відтінок стає жовтяничний. Шкіра постійно сохне, тому сильно свербить, морщиться і лущиться. Таке відчуття пов’язане з перевищенням рівня компонентів жовчі в крові через обструктивного ураження печінки.Зменшити свербіння допомагають антигістамінні препарати і дієта, збагачена ненасиченими жирними кислотами і холестираміном.

Поряд з різноманітною висипом подібної кропивниці, цироз викликає поява «зірочок» на шкірі у верхній частині тіла, що пов’язано з розширенням кровоносних судин. Сильному візуальному зміні піддається шкіра долонь і ступень, яка стає неприродно червоною. Цей симптом називається пальмарной еритемою. Іноді почервоніння спостерігається на згинах фаланг пальців.

При запаленні печінки шкіра втрачає еластичність, свербить, жовтіє.

На тілі поступово виступають пігментні плями, які при натисканні швидко бліднуть, але швидко повертаються в міру припинення тиску. Також розвивається пурпура, яка характеризується дрібною геморагічної висипом. Виявляється симптом на нижніх кінцівках і гомілках.

Якщо була вражена гепатобіліарна система, з’являються брудно-сірі плями на великих поверхнях шкіри. При вторинних гормональних порушеннях з’являються атрофічні смуги в зоні стегон на ногах, на сідницях і в нижній частині живота.

При цирозі можуть з’явитися пухирі, поверхневі рубці та інші пігментні плями на відкритих ділянках шкіри.

Повернутися до списку

Жовтуха

Характерною ознакою прогресуючого цирозу є жовтяничний забарвлення шкіри, слизових і очних склер. Стан пов’язано з втратою ураженим органом здатності переребативать білірубін. Ця речовина починає виділятися в кров і сечу, тому шкіра жовтіє, а випускається мочевіком рідина темніє.

Повернутися до списку

Мова

На останніх стадіях цей орган у хворих на цироз людей набуває неприродно яскраво-червоний відтінок. У міру погіршення стану колір темніє до фіолетового відтінку. Орган сильно пересихає і набрякає, що сигналізує про розвиток печінкової недостатності.

Повернутися до списку

Судинні зірочки

Цим терміном називають стан, при якому підшкірні судини сильно розширюються, що проявляється появою павутинки з судин або судинних «зірочок».Павутинка є нехарактерне скупчення вен, яке локалізується на шкірі тулубі, обличчі, руках.

Запалення печінки дає про себе знати освітою на шкірі кров’яних «павутинок».

При натисканні на ангіому в центрі буде пульсувати червона точка «зірочка» – центральна артериола. У міру розбіжності крові по капілярах точка буде бліднути.

Судинні «зірочки» сигналізують про серйозну поразку печінки. Однак симптом може проявитися не тільки при захворюванні, але і при вагітності, сильному недоїданні, а також у здорових людей.

Повернутися до списку

Ксантоми

Цим терміном називають зміни на шкірі, викликані порушенням ліпідного обміну. Ксантоми – це жовтуваті м’які бляшки, локалізовані навколо очей на століттях. Такий симптом часто розвивається у хворих на цироз жінок.

Повернутися до списку

Почервоніння долонь

Специфічним зовнішнім проявом цирозу є почервоніння долонь, які ще називають печінковими або ерітремальнимі.Симптом зовні схожий з вираженим плямистим висипанням червоного кольору. Почервоніння локалізуються переважно на зовнішній стороні долоні у напрямку від великого пальця до мізинця. Пов’язано стан зі зміною метаболізму гормонів, судинними змінами на тлі цирозу.

Інші захворювання, які проявляються цим симптом, такі:

 • ревматоїдний артрит;
 • гіпертиреоз;
 • ракові захворювання крові.

Долоньки можуть червоніти у вагітної через гормональної перебудови.

Повернутися до списку

Нігті

Запалення печінки завдає шкоди і роговим покривом людини.

При ціррозном ураженні печінки з масивної обструкцією сильно страждають нігті. Зміна структури нігтьової пластини пов’язано з найсильнішим порушенням обміну речовин, слабким синтезом білків і недостатньою усмоктуваністю вітамінів з мінералами. На тлі цього нігтьова пластина руйнується на клітинному рівні через порушення процесів дозрівання основи. При поступовому руйнуванні тканин печінки і появі стійкої дисфункції нігті стають:

 • тонкими, тендітними;
 • слабо ростуть;
 • покриваються білими плямами і смугами різної величини.

Розрізняють декілька станів:

 • Молочні нігті, коли пластина стає суцільного білого кольору з непомітною нігтьової лункою. Першопричиною симптому є порушення вироблення кератину – білка, що бере участь в дозріванні нігтя.
 • Лінії Мюрке, коли з’являються білясті смуги на пластині, що йдуть паралельні її лунці. Це пояснюється скороченням концентрації альбуміну, що виробляється печінкою.
 • Нігті Террі, коли нижня половина нігтя набуває темне забарвлення, а верхня – світло-молочний.Це викликано розвинувся набряком і слабкістю кровообігу. Між цими зонами на пластині утворюється рожева або коричнева смужка, ширина якої – 0,3-0,5 мм.
 • «Вартові скла», коли нігті стають опуклими і занадто гладкими, дзеркальними. Це викликано заміщенням здорових тканин між кісткою і нігтьової пластиною сполучної.

Повернутися до списку

Фаланги

Стан називається «барабанні палички», коли кінцеві фаланги округлюються і набухають, а нігтьова пластина випирає.Поступово «зсихається» м’язова частина довгою фаланги, а суглоб опухає. Пальці стають гачкуватими.

Першопричинами розвитку симптомів вважаються:

 • обмінні порушення під впливом сильного ураження печінки;
 • кисневе голодування через порушеного кровообігу кінцевих фаланг і поява анастомозів для поліпшення кровотоку.

«Барабанні палички» часто свідчать про розвиток біліарного захворювання печінки.

Повернутися до списку

Набряк ніг

При цирозі печінки відбувається водно-сольовий баланс, рідина починає накопичуватися в тканинах, що призводить до сильної набряклості ніг.У міру прогресування захворювання набряк піднімається зі ступень до живота. Найбільш видним стає набряк ніг вечорами.

Повернутися до списку

астеріксіса

Терміном названо асиметричне м’язове пересмикування, пов’язане з сильним напругою м’язів рук, ніг, шиї, корпуса. Астеріксіс проявляється при довільно скорочення м’язів, тому не видно в стані коми.

Причини появи симптому – розвиток метаболічної енцефалопатії. Астеріксіс може бути одностороннім або двостороннім.Виявити його можна при витягуванні рук перед корпусом. Через кілька секунд виникне довільний тремор (здригання) кінцівок з швидким поверненням у вихідне положення.

Повернутися до списку

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування печінки наші читачі успішно використовують Leviron Duo. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.

Гинекомастия

Термін характеризує стан, при якому у чоловіків розростається залозиста тканина в грудях.Це пов’язано зі стрибком естрадіолу і падінням тестостерону в крові і залозистої пролиферацией. Під соском утворюється скупченням ущільненої тканини, яка розташовується несиметрично.

У міру розвитку ускладнення з’являються інші симптоми:

 • імпотенція;
 • безпліддя;
 • втрата лібідо;
 • атрофія яєчок.

Повернутися до списку

Живіт

Область живота при порушенні роботи печінки активно заповнюється рідиною.

Термінальна стадія цирозу часто супроводжується асцитом, що характеризується скупченням надмірної рідини в перитонеальній порожнині. На тлі цього розвивається сильний набряк кінцівок, живота, з’являється задишка.

Повернутися до списку

«Жаб’ячі живіт»

Передня стінка черевної порожнини збільшується до великих розмірів, при цьому сильно погіршується загальне самопочуття хворого. Живіт стає неприродно гладким, злегка розширеним в нижній частині.Пупок сильно випирає.

Тривалий застій рідини викликає:

 • розвиток запальних процесів;
 • підвищенням навантаження на нирки;
 • потемніння і помутніння сечі;
 • затримку сечовипускання.

Причини стану:

Запалення печінки сильно деформує живіт.

 • нездатність хворого органу пропускати достатній обсяг рідини, в результаті чого надлишкова рідина з кровоносної системи видавлюється в довколишні тканини очеревини;
 • недостатність функцій, що відповідають за синтез білка, тому на тлі дефіциту альбуміну рідка частина крові не утримується в руслі, і виливається з вени в черевну порожнину;
 • підвищення рівня натрію через затримку рідини в організмі і нездатності печінки знезаражувати токсини;
 • збій в роботі лімфатичної системи через зниження вироблення лімфи печінкою.

Повернутися до списку

«Голова медузи»

Стан, при якому на опухлому животі проявляються поверхневі вени, розширені на тлі розвитку варикозу. При розвитку портальної гіпертензії і варикозу портальної вени відбувається шунтування крові в пупкові вени, а потім – в поверхневі судини живота. Тому вони виступають і добре візуалізуються на шкірі передньої черевної стінки.

Повернутися до списку

«Лисий» живіт

Стан характерно для чоловіків, хворих на цироз.Спостерігається облисіння абдомінальної частини живота, включаючи ноги і пахову зону. Симптом може розвинутися не стільки від цирозу, скільки від прийому сильних медикаментів, серед яких приймаються гормональні препарати.

Джерело: pechenpro.ru

Читайте також

Джерело: rostkpk.ru

Читайте також

.