Ногти

Ліки лікування грибка нігтів: рейтинг топ-5 за версією КП

Дієві препарати від грибка стопи і нігтів

Зміст статті

Грибок стоп і нігтів – інфекційне захворювання, збудником якого є різні різновиди грибів. Зараження відбувається швидко, лікувати недугу доводиться місяцями, іноді роками. Терапія хвороби призначається лікарем після визначення виду грибкового збудника. Оніхомікоз і мікоз часто супроводжують один одного, тому що зараження поширюється з нігтів на шкіру стопи або навпаки.

Причини, симптоми і лікування грибка – актуальна тема, якою цікавляться багато. Поширеність захворювання висока, недуга вражає молодих, літніх людей, дітей. Хвороба лікується, якщо правильно визначена схема застосування препаратів. Тому потрібно знати, як розвивається патологія і чим можна зцілитися від неї.

Що таке оніхомікоз і мікоз, причини і симптоматика

Мікоз – загальна назва інфекції, онихомикозом називають зараження нігтьової пластини.Для лікування грибка стоп і нігтів застосовуються препарати з одних і тих же груп. Це стосується таблеток, засобів місцевої дії, розчинів для ін’єкцій. Для успішної терапії правила використання кожного ліки необхідно дотримуватися в точності. Перерв в лікуванні бути не повинно, оскільки колонії грибів без впливу медикаментів розмножуються в прискореному темпі, їх стає стільки ж, скільки було до початку процедур.

Причини появи грибка однакові:

 1. Зараження від хворої людини в місцях загального користування, басейнах, лазнях, водоймах.
 2. Користування чужою або незручним взуттям, інфікованими гігієнічними приладдям.
 3. Недотримання правил утримання ніг в сухості.
 4. Несвоєчасне лікування пітливості.
 5. Травматичне ушкодження шкіри стоп і нігтьових Роговин.
 6. Неправильне застосування лікарських засобів, зокрема антибіотиків.

До системних причинами грибкових інфекцій лікарі відносять порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту, обмінних процесів, гормональні збої, патології кровотоку в судинах кінцівок, цукровий діабет і ожиріння.

Симптоми грибка стопи і нігтів важко не помітити, тому що вони викликають багато неприємних відчуттів. Серед них найпоширенішими є:

 • свербіж шкіри на стопах, між пальцями;
 • лущення дерми;
 • поява ранок та інших пошкоджень;
 • нігті втрачають здоровий колір, знебарвлюються, потім стають сірими;
 • пластина потовщується, набуває пухкий вид, кришиться;
 • деформація триває до руйнування роговини і проникнення інфекції в нігтьове ложе.

Симптоматика наростає поступово, але свербіж починається з перших днів проникнення збудника.

Це важливо! Препарати від грибка стопи і нігтів слід застосовувати відразу при появі ознак захворювання. Зволікання терапії робить його важковиліковним і викликає небезпечні наслідки, аж до ураження внутрішніх органів.

У микоза шкіри і нігтів є вікові особливості – оніхомікоз у дітей зустрічається в рідкісних випадках, їм хворіють дорослі. Грибок стопи буває у всіх вікових категорій.

Що потрібно знати про принципи лікування захворювання

Для повного зцілення від грибкової інфекції хворий повинен налаштуватися на довге лікування, яке потрібно проводити після діагностики і за призначенням лікаря. В аптеках продається маса протигрибкових препаратів, але вибирати їх самим без консультації з дерматологом або інфекціоністом означає даремно витратити гроші і нашкодити своєму здоров’ю.

Для деяких людей ефективне лікування грибка стопи за допомогою мазі, іншим потрібно комбінувати прийом зовнішніх, пероральних ліків, а при серйозній стадії і розвинулися ускладнення призначаються уколи в сукупності з іншими способами.

Рада фахівця. Головною вимогою комплексної терапії є застосування результативних багатофункціональних препаратів для лікування грибка стопи, нігтів і профілактики захворювання. Оскільки життєстійкість суперечка сприяє рецидивам хвороби.

Профілактику можна проводити за допомогою дезінфекції взуття хлорамином або формаліном. Гриби гинуть після півгодинного впливу даними речовинами

Про різновиди протигрибкових лікарських засобів

Фармація розроблені категорії ліків для місцевого застосування, які продаються в аптеці і доступні покупцям без рецептів.До них відносяться:

 • креми, мазі, гелі;
 • розчини, сироватки;
 • спреї, лаки;
 • пластирі.

Вони надають загальний вплив, володіють мінімум побічних ефектів, їх можна використовувати дорослим і дітям. Запорука успішної боротьби з мікозів – регулярність застосування, дотримання режиму процедур. Після візиту до лікаря, ви будете знати схему маніпуляцій, скільки разів наносити ліки, в якій кількості і досягнете одужання від недуги. Зазвичай зцілення місцевими засобами настає через 4-6 місяців.

Якщо форма інфекції запущена, то місцеве лікування грибка ,, нігтьових пластин неактуально. Необхідна комбінація – зовнішні препарати плюс таблетки. Воно проводиться під наглядом лікаря, оскільки має значні побічні ефекти.

Про кремах, мазях і розчинах

Чим лікувати грибок стопи і нігтів, які препарати місцевого застосування за відгуками користувачів і фахівців ефективно справляються з колоніями мікроорганізмів? На це питання допоможе відповісти наступний список.

 1. Фундізол крем за бюджетною ціною, який наноситься 3-4 рази за добу на уражені ділянки шкіри і Роговина. Якщо ви робите процедуру на ніч, то дочекайтеся вбирання кошти, потім одягніть шкарпетки.
 2. ундецін – мазь, що містить ундеціновую кислоту, препарат є недорогим аналогом мікосептін , але за результативністю дії не поступається оригіналу. Режим застосування той же, що і в першому випадку.
 3. Формідрон від пітливості ніг, який вбиває мікроорганізми, що провокують поширення інфекції.Випускається у формі розчину.
 4. Фукасептол – використовується як засіб для зняття нігтя, ураженого грибком, в складі борна кислота, що володіє антисептичними і підсушують властивостями. На шкіру наноситься в місцях, де є грибкове ураження. Препарат використовується як компонент комплексної терапії недуги.

Спеціалізовані засоби для видалення ураженої нігтя

Для того, щоб Роговина безболісно зійшла, використовують спеціально призначені препарати Ногтівіт, Ногтіміцін, Уреапласт.

Ногтівіт по характеристикам медиків не є ліками для терапії грибкової інфекції. З його допомогою можна видалити уражену пластину, не вдаючись до хірургічних методів. Така альтернатива дозволяє усунути хворий ніготь в домашніх умовах.

Це ефективний препарат сприяє сходженню роговини і відновленню ложа. Він насичений стеаринової кислотою, пропіленгліколь, сечовиною, тріетаноламі, маслом чайного дерева.Процедура виконується наступним чином:

 • ніготь розпарюється у ванні з додаванням розм’якшує кошти з води соди і мила;
 • концентрація розчину – на літр води по 1 ч. Л. компонентів;
 • нога осушується рушником, потім пластиром захищається нігтьової валик;
 • засіб наноситься рясним шаром без попадання на навколишні тканини, закривається зверху пластиром;

Через 4 дні пов’язка знімається, залишки пластини зіскоблювати.Якщо за один раз не вийшло видалити пластину, маніпуляції повторюються.

Ногтіміцін діє також, як попередній препарат, але склад його інший – в ньому компоненти ПЕГ-40 гидрогенизированного касторової олії, карбаміду, восків – бджолиного і емульсійного, гліцерину; кислотні складові – саліцилова, стеаринова, а також метілізотіазолінон, пропіленгліколь, м’ятні, лавандові, інші ефіри.

Уреапласт – це накладка на хворий ніготь, призначена для пошарового зняття пошкодженої роговини.

Як лікувати оніхомікоз лаками

Лак проти грибка нігтів – найпоширеніше засіб, яким можна користуватися під косметичні покриття. Перевага – приховування дефекту з одночасним лікуванням, відсутність негативного впливу на організм. Таким способо

Кращі таблетки від грибка нігтів на ногах

Як існують таблетки від грибка нігтів на ногах – найпоширеніші засоби. Що необхідно враховувати при їх використанні.

Ефективні таблетки від грибка нігтів

Лікування грибка нігтів складається з місцевої, комбінованої і системою терапії. До першої відноситься використання тільки місцевих засобів у вигляді мазей, кремів, розчинів і спреїв. Системна на увазі прийом ліків всередину, а комбінована поєднує всі перераховані способи. Для боротьби з онихомикозом необхідно дотримуватися вибірковий підхід до кожного хворого і тоді таблетки від грибка нігтів на ногах будуть діяти ефективно.

Медичні дослідження показують, що більшість людей, які страждають оніхомікозів, зупиняються в середині курсу лікування . Зазвичай це пов’язано з тим, що процес позбавлення від грибка триває від 3 до 6 місяців, і людина, побачивши, позитивні або, навпаки, негативні результати перестає використовувати прописані лікарем ліки. Саме тому відсоток звернення хворих до дерматолога з рецидивом онихомикоза такий великий.

Результативність препаратів залежить від виду діючої речовини – головного компонента в складі ліки.

Грибок нігтів на ногах – правила гігієни

Таблетки від грибка нігтів: список

Всього розрізняють кілька основних груп препаратів внутрішнього дії, призначених для боротьби з онихомикозом.

 • Флуконазол;
 • Кетоконазол;
 • Тербінафін;
 • Гризеофульвін;
 • Итраконазол;

Розглянемо всі ці групи більш докладно.

Флуконазол

Флуконазол відноситься до протигрибкових препаратів широкого спектра.Він ефективний у лікуванні дерматофітів і мікозів різного характеру. До аналогам це кошти ставляться Мікомакс, Флюкостат, Микосист і Дифлюкан. Під час курсу лікування ліки:

 • поступово накопичується в роговому шарі нігтя;
 • локалізує уражені грибком ділянки;
 • не дає нових суперечок розмножуватися, діючи на мембранному рівні.

Всі ці фунгістатичні властивості сприяють ліквідації онихомикоза. Крім того, препарат має пролонговану дію, тому продовжує працювати і після скасування таблеток.

Флуканазол таблетки проти запущеного грибка нігтів

Недорогі таблетки Флуконазол призначаються разом з місцевими препаратами, наприклад, Ламізилом або тербінафін. Для лікування оніхомікозу Флуконазол приймають по одній таблетці один раз на тиждень протягом 6 місяців. Іноді курс продовжують до одного року.

Кетоконазол

Кетоконазол (Нізорал, Мікозорал) є препаратом, що володіє фунгістатичну (уповільнюють розвинений

Рейтинг ТОП 7 кращих засобів від грибка нігтів

Грибкова інфекція нігтів – це захворювання, якому легковажно не приділяється належна увага.Початкове протікання хвороби проходить малопомітно: неприємний запах від ніг, колір нігтів набуває невелику жовтизну. Надалі якщо не вживати заходів до лікування, це перетікає від стану ламких і пухких нігтів до зараження найближчих шкірних покривів. Мало хто знає, але в підсумку до цього може додатися зниження місцевого імунітету. Як і більшість захворювань лікування краще проводити на самих ранніх етапах. Якщо ви зіткнулися з цією неприємною проблемою і вирішили не відкладати справу в довгий ящик, знайти ефективне рішення вам допоможе наш топ 7 кращих засобів від грибка на нігтях.

Види засобів

Ліки від грибкових захворювань або мікозу умовно можна розділити на два види залежно від способу їх застосування – зовнішнього або внутрішнього.

До першого виду належать препарати у вигляді кремів, мазей і лаків. У свою чергу, другі поділяються на таблетки і капсули. Озброївшись знаннями про ліки для лікування мікозу правильно підібрати необхідний засіб не так просто. Збудники грибкових захворювань мають кілька різновидів: дерматофіти, дріжджові, плісняві.Краще віддавати перевагу засобу, основна діюча речовина якого спеціалізується на боротьбі з конкретним видом збудника.

Точно визначити різновид нігтьового грибка за допомогою аналізів може тільки лікуючий лікар. Якщо нехтувати допомогою фахівця і неналежним чином займатися самолікуванням це може привести до зникнення симптомів на короткий час, після чого захворювання дасть нагадати про себе знову. Таким чином, процес одужання може затягнутися на тривалий час і вимагати відчутних матеріальних витрат.

Рейтинг ТОП 7 кращих засобів від грибка нігтів

В аптеках ви можете придбати відповідне кошти для лікування грибка на нігтях. Але як правильно зробити вибір і не повестися на рекламу, а орієнтуватися на якість? Ми вирішили вам допомогти в цьому. Проаналізувавши всі характеристики різних лікарських засобів, ми виділили кращі з них. У наш рейтинг увійшли наступні представники:

 • Мікозан;
 • Кетоконазол;
 • Мікозорал;
 • Нітрофунгін;
 • Екзодерил;
 • Офломіл;
 • Батрафен.

Розглянемо кожен з перелічених препаратів.

Мікозан

Крім самої мазі, в коробочці разом з нею продаються 10 одноразових пилок. Наноситься на чисту нігтьову пластину 2 рази на добу. Курс рекомен

Лікування запущеного грибка нігтів – 10 кращих засобів і препаратів

Лікування грибка нігтів в запущеній формі – процес тривалий, але якщо підібрати ефективні препарати і грамотну терапію, від застарілого грибка можна позбутися повністю.

Не доводьте ноги до такого стану – почніть лікувати грибок вчасно

Симптоми запущеної форми грибка нігтів

Якщо ігнорувати перші симптоми оніхомікозу (грибка нігтів) запущена стадія грибка настає досить швидко. Багато людей вдаються до медичної допомоги вже з явно вираженою хворобою, оскільки вона починає приносити сильний дискомфорт. Найпомітніше мікоз на великому пальці.

Основні симптоми запущеного грибка:

 • нігтьова пластина потовщується, деформується, стає ламкою і кришиться;
 • змінюється колір нігтя, він стає коричневим, бурим, сірим, чорним;
 • при носінні закритого взуття, прилеглої до нігтя, виникають сильні болі;
 • нігтьова пластина відшаровується від пальця, утворене під нігтем простір заповнюють гриби, а також інші бактерії;
 • часто шкіра під і навколо ураженого нігтя болить, свербить.

Побачити, як виглядає остання стадія онихомикоза можна на фото.

Запущений грибок нігтів небезпечний для людини і викликає сильний дискомфорт

В занедбаному вигляді грибок можна визначити при візуальному огляді, однак для підтвердження діагнозу необхідно звернутися до дерматолога або лікаря-мікологові.

Він призначить мікробіологічний аналіз: зішкріб з ураженої ділянки. За його результатами стане ясно, мікоз якого виду вразив людини.Найпоширенішими є дерматофіти, дріжджі і цвіль. Можливо змішане зараження декількома видами грибів.

Інші фото грибка нігтів на ногах, можна знайти в цій статті.

Небезпека захворювання: чому грибок потрібно лікувати негайно

Ногтевой грибок обов’язково потрібно лікувати. Він не пройде самостійно, якщо не використовувати правильно підібрані антимікозні препарати. Хвороба буде поширюватися, вражати все більші області.

Часто мікоз провокує розвиток серйозних ускладнень:

 • знижується імунітет, збільшується сприйнятливість людини до вірусних та інфекційних

6 кращих засобів від грибка нігтів

Оновлене: 23.10.2018 11:47:03

Експерт: Борис Каганович

* Огляд кращих на думку редакції expertology.ru. Про критерії відбору. Даний матеріал носить суб’єктивний характер, не є рекламою і не служить керівництвом до покупки.Перед покупкою необхідна консультація з фахівцем.

Серед всіх грибкових уражень найбільш небезпечними є системні мікози, які вражають внутрішні органи людини і можуть призвести до смерті. Такі важкі захворювання часто зустрічаються у ВІЛ-інфікованих пацієнтів в стадії СНІДу, з глибокими порушеннями імунітету. Але навіть у звичайного, здорового людини з нормальним імунним статусом можуть зустрічатися грибкові ураження шкіри, і особливо нігтів. Ці захворювання називаються онихомикозами, і вилікувати їх можна при правильному застосуванні протигрибкових препаратів (вони називаються фунгіцидами, або антимикотиками), і при ретельному дотриманні принципів вторинної профілактики.

Справа в тому, що розташовуючись в глибині нігтьової пластинки, грибок захищений від всіх шкідливих факторів. Він має найсприятливіші умови для зростання і розмноження, особливо якщо мова йде про нігтях ніг. Людина майже завжди протягом дня, особливо взимку, знаходиться в закритому взутті. Це дає грибків необхідну темряву і відсутність ультрафіолетового шкідливого випромінювання, вологість і надлишок поживних речовин. Нігтьова пластинка, крім того, механічно захищає грибок. Все це робить лікування оніхомікозів важкою справою, особливо якщо поразка нігтьової пластинки значне, але показань до видалення нігтя поки немає.

Існують різні засоби, як для місцевого, так і для внутрішнього застосування для лікування оніхомікозів. Лікарські засоби, що приймаються всередину, обов’язково повинні призначатися лікарем-дерматологом з урахуванням показань і протипоказань. Але навіть місцеве лікування має починатися після первинної консультації фахівця, і взяття нігтьового виділень на аналіз для підтвердження діагнозу. В даний рейтинг увійшли найсучасніші і популярні засоби для лікування грибка нігтів.Але, перш ніж почнемо огляд фунгіцидних засобів, необхідно трохи розповісти про протигрибкових мазі і креми.

Мазі і креми не виліковують грибок нігтів

Існує поширена помилка, що за допомогою різних мазей і кремів можна вилікувати нігтьової грибок. На жаль, це далеко не так. Мазі і креми призначені для нанесення на шкіру і на слизові оболонки. Тільки при правильному застосуванні засобу відбувається швидке всмоктування діючої речовини, і створення необхідної фунгіцидної концентрації.Тому весь багатий спектр кремів і мазей від грибка, в основному, призначений для лікування дерматомікозів, або грибкових уражень шкіри, для лікування кандидозу піхви і інших подібних локалізацій.

Такі широко відомі препарати, як Нізорал-крем, Ламізил, що містить тербинафин, Залаїн, Міфунгар, Кандид, і інші м’які лікарські форми занадто слабкі для лікування оніхомікозів, і не призначені для лікування нігтьового грибка. Вони не зможуть проникнути крізь товщу нігтя, який складається з кератину.Білок кератин є досить міцним, і розчарування від такого неправильного лікування оніхомікозу буде істотним, особливо в тому випадку, якщо на крем або мазь будуть витрачені великі кошти.

Тут існує і ще одна небезпека. Ті мінімальні концентрації, які все-таки будуть проходити крізь ніготь, і досягати грибка, але не вбивати його, допоможуть йому пристосуватися до цієї діючої речовини, і виробити у грибка стійкість до фунгіцидів.

Однак протигрибкові мазі і креми цілком застосовуються при оніхомікозі нігтів для нанесення на навколишнє ніготь шкіру, на міжпальцеву, і можуть застосовуватися в комплексній терапії оніхомікозів для попередження поширення грибка з нігтя на прилеглі м’які тканини.Саме цим і пояснюється включення в офіційні інструкції таке показання, як «оніхомікоз».

Важливо! Єдиним винятком, коли показані протигрибкові креми та мазі, є ситуація, коли у пацієнта вже повністю вилучений ніготь, і засіб можна втирати в безпосередній в оголене нігтьове ложе. Це роблять кілька разів на день, поки не відросте здорова нігтьова тканина.

Якщо ж мова йде про популярну саліцилової мазі, то вона застосовується як кератолітичну засіб при грибках стопи, а при грибках нігтів її завдання – розм’якшити і прибрати зайві ороговілі маси, які в достатку скупчуються в основному, на п’ятах, у осіб середнього і літнього віку, і є джерелом їжі для грибка.Відомо, що кришаться маси, що виділяються з-під нігтя, ураженого грибком, містять велику кількість міцелію – «зародків» грибка.

Розподіляючись по внутрішній поверхні взуття, по устілок і домашнім капцям, носків, міцелій гриба потрапляє на ороговілі маси, поступово переходить з подногтевого простору на шкіру, спочатку – в зону міжпальцевих проміжків, а потім і стопи. Тому застосування саліцилової мазі при оніхомікозі нігтів на ногах показано як профілактичний засіб, який позбавляє грибків поживних речовин.Але фунгіцидною, або справжнім протигрибковим препаратом з доведеною активністю, ця мазь не є. Тепер можна перейти до рейтингу дійсно популярних і ефективних ліків для лікування грибка нігтів.

Рейтинг кращих засобів від грибка нігтів

Кращі фунгіцидні рідини і лаки від грибка нігтів

Відразу потрібно пояснити, що лікування грибка нігтів рідинами і лаками є регулярним і щодня

.