Маникюр

Майстер чоловічого манікюру: «Манікюрний майстер – це чоловіча робота» – The Village

«Манікюрний майстер – це чоловіча робота» – The Village

Чоловік в манікюрному сервісі – рідкісне явище. The Village поговорив з Андрієм Московії про те, чому він вибрав цю професію, як до його справи ставляться друзі і сім’я, і ​​про те, чому клієнтки воліють його майстрам-жінкам.


Після армії два роки працював в спецназі , потім чотири роки вантажником. Чи не соромлюся цього.Накопичив грошей на навчання в школі охоронців


Я пішов з інституту (філологія, вчитель російської та літератури) на п’ятому курсі в армію. Не шкодую, що кинув, школа – не моє. Якщо судити по дипломам, то майстер манікюру – це друга спеціальність, документально зафіксована. Перша – охоронець, закінчив свого часу курси, отримав диплом і сертифікат. Але все це було, мабуть, вже не вчасно: 90-е залишилися позаду, і клієнти хотіли тепер не охоронця, а людини з пістолетом для престижу, водія, носія сумок для дружин, няньку для дітей.Мене вистачило на три роки. Хоча було цікаво працювати з приїжджають відомими артистами. До речі, до телохранітельства після армії два роки працював в спецназі, потім чотири роки вантажником. Чи не соромлюся цього. Накопичив грошей на навчання в школі охоронців. Ну, а через три роки став писати. Мабуть, теж непогано: на рахунку «Золота кома», «Сібірь.ПРО», губернаторські премії.


Захотів зробити дружині сюрприз – пішов на курси манікюру.І ввійшов у смак. Є в цьому щось від ювелірної справи

З манікюром почалося дуже банально: захотів зробити дружині сюрприз – пішов на курси. Сюрприз зробив. І сам увійшов у смак – сподобалося. Є в цьому щось від ювелірної справи. Викладачі сказали, що до мене був ще один студент-чоловік, тому ставилися до мене зазвичай, без подиву. А ось однокурсниці – хто як.

Зараз у мене в середньому два клієнта в день, клієнтська база ще мала.«Інстаграмлю» себе, мені пишуть, що пости цікаві, не як у всіх. Спасибі журналісткою вишколі – знаєш, як подати простий текст. Уже запрошували працювати в салон, але вдома зручніше, та й вигідніше, якщо чесно. До того ж будинку я хоча б можу кави клієнтові запропонувати. Ми можемо говорити про що завгодно – і це тільки наша розмова. Клієнти приходять по «сарафанне радіо», звертаються подруги і колеги дружини. Дружина мене підтримує, до речі. І у неї тепер вдома є свій майстер. Гріх скаржитися! Соцмережі теж, звичайно, допомагають залучити клієнтів.


Поки у мене дешевше , ніж в середньому по ринку. Чого викручуватися? Мені зараз потрібно збільшувати клієнтську базу, і демпінг – це найчесніший спосіб


Ціна мінімально необхідного набору устаткування для манікюру і педикюру, не рахуючи пилок, бафов та іншого, тисяч тридцять, напевно. Це з урахуванням того, що стіл і педикюрні Підставки я робив сам. Лаків завжди не вистачає.Дзвонить клієнт, питаю її: «Уже знаєте, який колір хочете?» Якщо знає – шукаю, купую. Якщо не знає, чого хоче – приїжджає, дивлюся, підключаю знання цветотипов і пропоную. Часом переконую: «Ця вишня не ваша, ви – літо, давайте Мазне вам на нігтик цього?»

Поки у мене дешевше, ніж в середньому по ринку. Скільки триватиме це «поки» – не знаю. Набагато дешевше багатьох цінників. Чого викручуватися? Мені зараз потрібно збільшувати клієнтську базу, і демпінг – це найчесніший спосіб.Звертаються, звичайно, в основному жінки. Якось у нас вважається, що якщо у мужика бруду під нігтями немає – цього вже достатньо. Забавно, що на курсах про своїх чоловіків так відгукувалися багато. Одна моя знайома приводила до мене сина на манікюр. Думала він уперся. А ми з ним нічого – знайшли спільну мову: він займається тим же карате, що і я. Тепер це справжній маленький мужик, ще й з доглянутими руками.

Дезінфекція і стерилізація інструментів – це загальне начало, що нам утовкмачили в голову на курсах! Інструмент весь продезінфікований в хлоррастворе, металевий проходить ще й термічну обробку.Мені не потрібні ситуації із зараженням гепатитом або ВІЛ. З нігтями, ураженими грибком, я взагалі не працюю (правда, таких ще й не було, з’являться – відішлю до кожвенерологу). Не думаю, що до роблю манікюру і педикюру потрібно приходити зі своїми інструментами: навряд чи клієнт знає, яка абразивність пилки йому потрібно або яка фреза.


Друзі-чоловіки підтримали, знайомі жінки навпаки в більшості своїй кривили губки .Тепер записуються до мене на манікюр


Чесно кажучи, мені все одно, що думають про мою роботу інші Не чоловіча справа? Я вас благаю! Якщо манікюр дає мені можливість купувати дружині подарунки і утримувати сім’ю, то яке тоді інша справа чоловіче? З огляду на, що я півжиття займався виключно чоловічими ремеслами. Забавно: коли я зайнявся манікюром саме друзі-чоловіки сприйняли це позитивно і підтримали: «О, Андрюха, давай, молоток, ніша вільна!» Знайомі ж жінки навпаки в більшості своїй кривили губки.Зараз акуратно записуються до мене на манікюр. Це посміхається.

А якщо говорити про розвиток – хотілося б салон, де я буду тільки приймати клієнтів і на вухо говорити працівникам про їх одвірках. До речі, в цьому салоні косяків бути не повинно!


Фотографії: Обкладинка, 1, 2, 4 – Уляна Боровська; 3 – Поліна сердобольского.

Як байкер-фрезерувальник з Петербурга став майстром манікюру

Стиліст, візажист, косметолог – ще недавно здавалося, що ці професії виключно жіночі.Побачити хлопця, який пурхав коло нареченої, роблячи їй святковий макіяж, можна було рідко. Однак стереотипи руйнуються з кожним роком. Представники сильної статі довели – в цих сферах вони теж можуть домогтися успіху, продовжуючи при цьому завойовувати різні ніші. Тренд останніх років – чоловік-майстер манікюру. У Хабаровську дизайном нігтів займається колишній електрик, а в Самарі – колишній віце-чемпіон з атлетичному фітнесу, в Петербурзі в цьому кріслі ми знайшли екс-фрезерувальника і байкера. Чому? Платять більше?

Поділитися відео

Байкер з Петербурга Олександр Андрєєв став манікюрщіком. Артем КІЛЬКІН

«Я ЗРОБИВ ЦЕ ВСУПЕРЕЧ»

петербуржців Олександру Андрєєву 43 роки і в його житті дві пристрасті – ганяти по місту на мотоциклі і робити дівчаткам ноготочки. Незвичайним для м’язистого хлопця справою байкер захопився чотири роки тому. Тоді чоловік був далекий б’юті-індустрії і міг лише здогадуватися, що таке шелак.

– Ким я тільки не працював у своєму житті, – посміхається Олександр. – Після школи вступив до технікуму на спеціальність «токар-фрезерувальник».Потім був експедитором, трудився на навантажувачі, водієм таксі. Але прийшов момент, коли мені захотілося зайнятися красою.

Подивіться на це фото і уявіть, що взагалі за фахом Олександр – «токар-фрезерувальник» .Фото: Артем КІЛЬКІН

Підштовхнула на це дружина брата. Вона любила експериментувати з манікюром і часто малювала на нігтях вигадливі візерунки. Олександр зізнається: «було цікаво, як же їй це вдається».

– Я хотів спробувати і запропонував дівчині: «Давай зроблю тобі манікюр».А та початку сміятися. Мовляв, що ж я займаюся не чоловічою справою, – згадує майстер. – Мене це зачепило. Я така людина, яка багато речей робить всупереч. Так вирішив зайнятися цим серйозно.

БУДЬ КАПРИЗ

Спочатку Олександр навчався по відео на Ютуб, якимись хитрощами ділилися знайомі. Першими клієнтками стали сусідки по будинку.

– Для людини, яка вміє видаляти кутикулу і полірує нігті, ви виглядаєте дуже брутально, – дивувалися вони.

Тепер Олександр знає про жіночу красу все і навіть більше. У скарбничці у нього диплом і сертифікати про закінчення курсів по нігтьовому сервісу. Байкер готовий до будь-якого капризу: манікюр, педикюр, нарощування, дизайн, спа-процедури і навіть масаж.

– У нашій школі краси викладачі були задоволені, ставили мене в приклад. Говорили дівчатам, що їм не вистачає впевненості. У мене з цим все було в порядку, – розповідає Олександр. – Чоловіків у цій професії, звичайно, менше, ніж жінок.Але вони є. У цьому я переконався на курсах.

Незвичайним для м’язистого хлопця справою байкер захопився чотири роки назад.Фото: Артем КІЛЬКІН

ДРУЗІ насміхається

У теплу пору року Олександр приїжджає до клієнток на мотоциклі. Лампи, лаки (у нього в колекції близько 170 відтінків!) Та інші інструменти без проблем поміщаються в багажнику. Друзі-байкери підколюють, але по-доброму.

– Ну що, депіляцію нам зробиш? – хихикають мужики.

Взимку майстер переміщається по місту на машині.Його легковик можна легко впізнати серед інших машин. Заднє скло автомобіля прикрашає напис: «Манікюр, педикюр, цілодобово».

– Я, як і раніше підробляю в таксі. Зазвичай на рейс виходжу вночі, – пояснює Олександр. – Тому мені без різниці, чим зайняти цей час. Бувало, що й серед ночі телефонували. Приїжджав, виручав.

У вільний час Олександр допомагає пенсіонерам. Каже, шкода людей похилого віку, які страждають зі своїми нігтями:

– Раз на кілька місяців мене знайома запрошує в пансіонат.Якщо у бабусі немає грошей, я готовий робити це безкоштовно. Як благодійності.

На питання, чому чоловіки потіснили жінок на ринку б’юті-послуг, Олександр відповідає філософськи: «Не можна сказати однозначно. Все ж індивідуально ».

– У мене це пов’язано не тільки з тим, що я люблю цю справу, – пояснює майстер. – Проблеми зі здоров’ям. Інвалідність третьої групи. Тому мені складно орати, як кінь. Якби не це, можливо, я займався б чимось іншим. Але і сидіти без грошей я не можу, а це справа приносить мені стабільний і хороший дохід.

Суму виручки за місяць повелитель красивого манікюру називати відмовився. Але поделілдся мрією:

– Хочу створити б’юті-бас (автобус – прим. Ред.). Уявляю, як поставлю в ідеальному «салоні краси» кілька столів і крісел, щоб зробити життя дівчат ще комфортніше.

ДЗВІНОК ПСИХОЛОГА

Євгена Зоткіна, кандидат психологічних наук, сексолог: «Одне можу сказати – сміливі люди»

– Це певний тип людей, готових зробити екстравагантний вибір.Потрібно мати на сміливість, і не кожен на це наважиться. Немає чітких критеріїв або зв’язків. У кожної людини можуть бути свої мотиви, щоб прийти в професію. Саме ця праця передбачає точкову, скрупульозну роботу. Вона досить монотонна і одноманітна. Є якийсь алгоритм технологічний, і людина йому слід. Для кого-то це нестерпно, а хтось добре з цим справляється. І неважливо, жінка це чи чоловік.

ДО РЕЧІ

Експерти на ринку праці: Це відбувається через скорочення чисельності працездатного населення

За словами експертів компанії HeadHunter, в наші дні з ринком праці відбуваються важливі зміни.Одні професії зникають, інші з’являються, треті активно трансформуються. Це одна з головних причин розширення і розмиття гендерних, вікових меж в професійних областях.

– Сфер, куди принципово не беруть чоловіків або жінок, сьогодні не існує. Швидше, багато як і раніше залежить від позиції керівництва тієї чи іншої компанії щодо дотримання половозрастного балансу в колективі, – поділилася з «Комсомольской правдой» керівник прес-служби HeadHunter по Північно-Заходу Ірина Жільнікова.- З огляду на поточні тенденції – скорочення чисельності працездатного населення (через демографічну ями в 90-их), відносно низький рівень безробіття, зростання навантаження на персонал всіх рівнів – приймати рішення на користь того чи іншого кандидата, спираючись на гендер, з боку роботодавця, як мінімум, недалекоглядно.

За аналітиці hh.ru, нерівномірний розподіл «чоловічих» і «жіночих» резюме на користь останніх, найочевидніше в сферах бухгалтерії та управлінського обліку підприємства (86% резюме належать жінкам), управління персоналом (76%), науки і освіти (76 %), адміністративного персоналу (73%), медицини і фармацевтики (71%), а також в індустрії краси (76%).Найменше резюме, розміщених здобувачками прекрасної статі, виявилося в сферах інсталяції і сервісу (4%), автомобільного бізнесу (9%) і безпеки (9%).

Чоловік майстер манікюру

Чоловік як майстер манікюру – за і проти

Хто краще: майстер манікюру чоловік або жінка? Це питання хвилює людство з незапам’ятних часів. І для кожної ситуації існує своя відповідь. Але коли чоловік починає “вторгатися” в галузь, традиційно вважалася жіночою, це питання набуває іншого звучання.Як відреагує прийшла в салон клієнтка, побачивши, що записана до майстра манікюру – чоловікові? Хто краще уживається в колективі – майстер-чоловік або жінка? І, нарешті, кого вибрати директору і / або власнику салону за результатами співбесіди? Спробуємо розібратися. Отже, представляємо три погляди на проблему.

Питання з точки зору клієнта:

1. Майстру якої статі ви віддасте перевагу при інших рівних умовах, і чому?

2.Що для вас важливіше всього при виборі майстра?

Думка (Спеціаліст по дизайну нігтів)

1-2. Віддам перевагу жінці. Догляд за нігтями – тривала процедура, під час якої уникнути взаємного контакту клієнта з майстром, промовчавши дві-три години, неможливо. Тому потрібно так чи інакше підтримувати бесіду. Якщо це разовий клієнт, випадково зайшов в салон, то підлогу майстри не має значення. Але якщо клієнт перейшов в розряд постійних, він, як правило, відчуває себе комфортніше з майстром своєї статі, а так як більшість клієнток жінки – то чоловік майстер манікюру не зовсім доречний.Особливо в тому випадку, коли присутні певні медичні проблеми, через які нігті втрачають естетичний вигляд, наприклад, грибок нігтів. Якщо клієнт – жінка, то їй простіше розповісти про наболіле майстру-жінці, а клієнт-чоловік оцінить небагатослівність майстра манікюру чоловіки.

В колористику і в дизайні мені ближче жіноче сприйняття.

З іншого боку, надзвичайно важливий і загальний культурний рівень майстра. Протягом усієї процедури з ним повинно бути цікаво поспілкуватися.Мені дуже пощастило з майстром: кожного разу, йдучи з салону, я розумію, що винесла з нашої зустрічі щось нове.

Добре, якщо у майстра є характер, якщо він вміє не агресивно, але переконливо відстоювати власну позицію. Адже клієнт може помилятися (особливо, якщо він не професіонал нігтьового сервісу). В цьому випадку результат може розчарувати і його, і майстри.

Думка (Менеджер школи-студії нейл-арту)

1.Напевно, у мене спрацьовує стереотип мислення. Я звик сам робити і манікюр, і педикюр, але якби пішов в салон, напевно, вважав за краще б майстри-чоловіка. Це чисто психологічні переваги. До зубного лікаря я ходжу тільки до чоловіка.

2. Чоловіки більш витримані і більш врівноважені. І, що для мене особливо важливо, працюють мовчки.

Думка (Менеджер будівельної компанії):

1. Я завжди ходжу до одного і того самого майстра – до жінки.І це анітрохи мене не бентежить. До речі, до неї ж ходить і моя дружина. Але я не буду проти, якщо раптом їй більше сподобається, як працює чоловік, і вона зробить вибір на його користь.

2. Головне, щоб майстер добре робив свою справу.

Думка (Представник фірми виробника матеріалів для нейл-арту)

1. Швидше за все, я піду до жінки. Просто тому, що у жінки більше навичок “залицяння”, це у неї в крові.Для чоловіка це робота, а для жінки – свого роду пісня, політ душі.

В чоловічому манікюрі головне – зміна свідомості. Клієнт звикає стежити за собою і не вважає це за сором. Моя улюблена процедура, наприклад, це масаж пальців рук. Це приємно, корисно, і я відчуваю турботу про себе.

Думка (Клієнтки салонів краси):

1-2. З майстром-жінкою простіше знайти спільну мову, більше тем для обговорення, загальні погляди на багато питань.Але перевагу тому чи іншому майстру віддається не по статевій приналежності, а по його досвіду, професіоналізму, сумісності з конкретним клієнтом. Є і ще один момент – у майстра-чоловіки на руках не побачиш нового дизайну або модного нарощування, а клієнтки дуже часто просять зробити їм такий же дизайн, як у майстра.

З іншого боку, з чоловіком цікавіше, тому що він розглядає жіночу привабливість і красу саме з чоловічої точки зору. До ній не домішується почуття суперництва, яке несвідомо виникає у жінки при вигляді особи одного з нею статі.

Питання з точки зору майстра:

1. Що краще для салону – майстер-чоловік або майстер-жінка? Плюси і мінуси в тому чи іншому випадку.

2. Кому віддадуть перевагу при рівних даних?

3. Хто краще виконує роботу?

4. Хто простіше знаходить контакт з клієнтом і з клієнтом якої статі?

5. Хто і чому краще знаходить спільну мову з колегами?

6.Про майстра якої статі краще відгукуються клієнти?

Думка (Майстер-викладач):

1. Чоловік-майстер – це одночасно і якась “екзотика”, і творчий підхід, тому що у чоловіка може бути інший, відмінний від жіночого, погляд на речі. А в іншому різниці немає, адже погано працювати може будь-який майстер, незалежно від статі. Все залежить від акуратності, посидючості і майстерності.

2. Багато керівників вважають за краще взяти в штат саме чоловіка, тому що більша кількість клієнток можуть зацікавитися і віддати перевагу такого майстра.І ще: знамените прислів’я “Зустрічають по одягу:” ніхто не відміняв. Чоловік-майстер часто дуже стильно виглядає, навіть якщо носить робочу уніформу. Тому перший, інтуїтивний вибір нової клієнтки салону може бути на користь майстра-чоловіки. Ну, а вже потім клієнтка в змозі оцінити якість роботи і вибрати майстра.

3. Залежить від особистих і професійних якостей.

4. Я вважаю, що все це в рівних частках. Просто є люди, спочатку в своєму розпорядженні до себе.Чарівність і вміння підтримати будь-яку розмову -одна з головних якостей майстрів, які працюють в салонах.

5. Знову ж, все відносно: І залежить від характеру людини.

6. Пол майстри не має ніякого значення, якщо присутні всі ті якості, про які я говорив раніше.

Думка (Приватний майстер манікюру):

1. На мій, жіночий, погляд, краще жінка. Тому що найчастіше протягом процедури майстер з клієнткою завжди щось обговорює: адже тим для жіночих бесід маса.

Існує ще така риса, як сором’язливість. Мої нігті до нарощування, м’яко кажучи, виглядали жалюгідно. І як клієнтка я посоромилася б показати їх чоловікові. Загалом, якби у мене був вибір, я б вважала за краще наростити нігті у майстра-жінки. До чоловіка я б пішла, якби його роботи по дизайну по трясли мене до глибини душі! Оскільки я приватний майстер, то позбавлена ​​необхідності вирішувати другу частину проблеми – щоб я стала робити, якби моя клієнтка раптом перейшла до майстра-чоловікові.Якби таке сталося, я, напевно, задумалася б, чого мені не вистачає в професійному плані.

Мінуси майстра-жінки на мій погляд такі: якщо у неї поганий настрій, або з якихось особистих міркувань клієнт їй неприємний, то іноді це може відбитися на якості роботи, і вже точно задоволення від такої процедури буде мало.

2. Я думаю, що все ж жінці. Тому що у нас в країні ще дуже поширене розподіл на “чоловічі” і “жіночі” професії.

3. Я вважаю, що це залежить не від статі майстра, а від кваліфікованості та професіоналізму працівника.

4. Швидше за все, це залежить від майстра. Є люди, які знайдуть спільну мову з будь-якою людиною, а є такі, які будуть мовчки робити свою роботу.

5. Це залежить від характеру майстра. Є дуже конфліктні люди, яким дуже складно ужитися в колективі. Але підозрюю, що в жіночому колективі проблем може бути більше.

6.Робота майстра від статі не залежить. Це дар, це стиль, це уява кожного майстра. Клієнти краще відгукуються, думаю, в рівних частках – і про жінок-майстрів і про чоловіків.

Думка (Майстер-професіонал):

1. Я проти будь-якої дискримінації. В салонної роботі головне – як працює фахівець. Якщо він майстер високого рівня, то його стать не важливий. Хоча у клієнтів існує власна система цінностей. Наприклад, не кожна жінка наважиться робити педикюр у майстри-чоловіки.У Москві майстер-чоловік – явище куди більш поширене, ніж, скажімо, в провінції. Буває, що клієнти приходять подивитися на майстра-чоловіка як на свого роду екзотику, і коли він виявляється ще й хорошим майстром, то їх надії виправдовуються подвійно.

2. Думка власників і директорів салону, як і будь-яке думку, неоднозначно: якщо брати на роботу жінку, особливо молоду, то вона може піти в декретну відпустку. Це неминуче виллється в нові пошуки майстра. Однак клієнти-жінки будуть відчувати себе комфортніше під час процедури.Чоловік в жіночому колективі менш схильний до конфліктів і більш пунктуальний в роботі, намагається, як можна більше дізнатися про професію. Крім того, у чоловіків, в силу особливостей психіки, як правило, сильніше прагнення до кар’єрного або професійного росту. Найчастіше чоловік намагається самореалізуватися в професії, в той час як жінки бачать в роботі джерело доходу.

3. Залежить від організації салону. Наприклад, у фітнес – центрах часто відмовляються брати на роботу чоловіків, оскільки там більше “інтимна” обстановка.Мова з клієнтом краще знайде той майстер, який не «напружує” клієнта, в тому числі своїми проблемами, а може просто підтримати бесіду на будь-яку тему. Оскільки чоловіки по суті своїй консервативні, вони з більшою настороженістю відносяться до майстра того ж статі. Розмов між чоловіками, майстром і клієнтом, як правило, не буває, але завдяки цьому салонна послуга проходить швидше.

4. Потрапляючи в жіночий колектив, майстер-чоловік швидше адаптується, його оберігають, опікують, а в жінці-майстра жіночий колектив бачить конкурентку.Але головне – все-таки рівень професіоналізму майстра.

5. В більшості своїй клієнти йдуть до майстра, орієнтуючись на якість виконання послуги. А якщо при цьому клієнтові імпонує майстер – це подвійно добре.

Думка (Керівник фірми виробника матеріалів для нейл-арту):

1. І в тому, і в іншому випадку плюсом буде професіоналізм незалежно від статі. Практика показує, що присутність в салоні майстри-чоловіки створює якийсь привертає шарм для клієнтів, і в цьому є своя логіка.Однак така “заманівка” виправдає себе тільки при високій якості роботи.

2. В “Академії Нейл-Арт” недавно проводився статистичний опитування на цю тему, і були отримані наступні результати.

Якщо клієнтка раніше зверталася до послуг майстра-чоловіки, при інших рівних умовах, вона знову вибере майстра-чоловіка (більше 78% респондентів). Показово, що стає головним аргументом: чоловіки виконують всі манікюрно – підкорені операції ніжно, безболісно, ​​щадяще і підкреслено Клієнт-чоловік часто віддасть перевагу звернутися до майстра-жінці (більш 35,5% опитаних), але в педикюрном кріслі все-таки буде краще відчувати себе саме в руках майстра-чоловіки.

3. Однозначно відповісти не можна, оскільки немає досліджень з цього приводу, а щоб їх провести, необхідно ввести критерії цього “краще”. У будь-якому випадку, думається, що “краще” виконає роботу професіонал будь-якої статі.

4. Звертаючись до результатів нашого дослідження, можна зробити висновок, що ми так і не виявили закономірності в тому, хто швидше знаходить контакт з клієнтом. Але, по численним спостереженням, майстер, закоханий в свою роботу і клієнтів, знайомий з основами психології, знаходить контакт з будь-яким клієнтом.Слід зізнатися, що вміння знайти такий контакт є невід’ємна частина професії, і від того, як майстер володіє цим мистецтвом, залежить його ступінь професіоналізму.

5. І знову звернуся до наших досліджень. Як не дивно, найбільш неконфліктними співробітниками можна назвати майстрів-чоловіків. З одним “але”. Якщо вам вдалося виростити “зоряного” майстра, причому чоловіка, то в цьому випадку конфлікти можуть виникнути на найрізноманітнішої грунті – починаючи від кричущої НЕ пунктуальності і закінчуючи прямим невиконанням своїх професійних обов’язків.

Думка (Технолог, викладач провідної школи-студії навчання нарощуванню нігтів)

1-2. У нас майстрів-чоловіків набагато менше. Це як жінка за кермом. Всі говорять, що вони їздять гірше, але це не тому, що вони гірше водять машину а тому, що їх менше, але вони активно “вторгаються” в цю область, і поки їх мало. Я знаю жінок, які навідріз відмовляються йти на педикюр до майстра-чоловікові. Через свого роду інтимних моментів – зняти колготки, сісти вище майстра на крісло: У всіх галузях індустрії краси це залежить більше від ділових якостей майстра.Якщо він правильно, професійно поводиться, то побоювання клієнток розсіюються.

3-4. Майстер не повинен бездумно працювати з клієнтом. Чоловіка жінка послухає навіть охочіше, оскільки він дивиться на неї по-іншому. Важливо і те, в якій формі майстер висловлює рекомендації клієнту, і в яких стосунках з ним знаходиться. Не повинно бути ні зайвої категоричності, ні панібратства. Якщо клієнт наполягає на чомусь, скажімо так, неймовірному, треба запропонувати проміжний варіант. Так, наприклад, з квадратної форми вільного краю нігтя в овальну вийти можна легко, а з “овалу” в “квадрат” – тільки зі значною втратою довжини.Будь-яке спірне момент треба прояснювати, роблячи це спокійно, але твердо. Майстер повинен пропонувати щось нове, якщо впевнений, що клієнту це піде. Все треба робити тактовно і обережно, дотримуючись загальних правил поведінки.

5-6. Якість роботи, товариськість в колективі – все залежить від особистісних якостей майстра. Є тенденція, що до майстрів – чоловікам охочіше йдуть жінки зрілого віку.

Думка (Власник салону краси):

1.На мій погляд, краще жінка. Навряд чи майстер-чоловік буде постійно працювати в кабінеті нігтьового сервісу. У представників сильної статі тут немає ніяких кар’єрних перспектив, а це для них завжди дуже важливо.

В цьому бізнесі їм цікаві в основному дизайн і нарощування нігтів, а не класичний манікюр або педикюр. Вони його, як правило, не вміють і не люблять робити. Чоловіки влаштовуються на роботу в салон в першу чергу, щоб набратися досвіду, напрацювати клієнтську базу і згодом відкрити власний салон або навчальну студію.У жінок, в основній масі, таких прагнень немає. Вони охочіше працюють “на господаря”. Їх все влаштовує – і змінний графік, і рівень зарплати. Хоча у жінок, з точки зору роботодавця, є і дуже великий мінус: це прихильність до сім’ї. Вони частіше відпрошуються, беруть лікарняний або відпустку.

2. Навчена гірким досвідом, швидше за все, віддам перевагу жінці. Хоча все індивідуально. Чоловік в салоні традиційно добре сприймається в ролі масажиста, а ось в ролі фахівця нігтьового сервісу – немає.

3. Тут стать не має значення. Все залежить від людини, його освіти та стажу роботи. Але мені простіше керувати жінками, ніж чоловіками. Мабуть, вони відчувають себе неповноцінними, перебуваючи в підпорядкуванні у дами.

4. Тут діє вічне правило. Для чого ми відвідуємо салон? Щоб бути красивими. Для чого бути красивими? Щоб подобається протилежній статі. З цієї причини ми і спостерігаємо, що чоловіки середнього віку віддають перевагу робити стрижки у мо- лодих дівчат-перукарів, а жінки – у стилістів-чоловіків.Ми припускаємо, що вони зроблять з нас те, що подобається протилежній статі, відповідає їхньому баченню. Жінка-майстер мимоволі відчуває в клієнтці суперницю і ставиться до неї упереджено. Хоча в моїй практиці були випадки, що жінки у віці навідріз відмовлялися стригтися або робити манікюр у майстра-чоловіки. Їх відмова викликана сформованими стереотипами, що збереглися з радянських часів. Молода людина в ролі майстра нігтьового сервісу в наш час – це, скоріше, дивина. В СРСР в класифікаторі професій були спеціальності: “манікюрниця” і “педикюрша”.Самі розумієте, це слова жіночого роду.

Проілюструю свою думку висловлюваннями клієнтів мого салону:

Жінки

“Я не можу собі навіть уявити, що мене стосуватимуться його волохаті руки. Це жахливо!”

“Чистий захват. Так приємно, коли тобі пиляє нігті чоловік. Він такий акуратний і ніжний. А коли він сказав мені, що у мене дуже гарні руки, я була” на сьомому небі “.

Чоловіки

“У вас чоловік робить педикюр? Він що,” блакитний “?”

“Вибачте, я не буду обслуговуватися у чоловіка.Я ще з часів армії дав собі слово. Якщо у вас немає дівчини-майстри, я піду в інший салон “.

5. Якщо в колективі салону тільки один чоловік, а всі інші жінки, то через якийсь час різниці підлог вже не відчувається. Дами вже визнають “хлопчика” за свого і навіть ведуть в його присутності “чисто жіночі розмови”. Його беруть під опіку, підгодовують під час обіду. Загалом, відносяться як до сина. Але якщо чоловіків кілька, вони об’єднуються і часто навіть конфліктують з жінками.У директора вони просять окремих умов, спецодяг, відмінну від жіночої, зарплату вище, графік роботи погібче і т. П.

Коли у мене в салоні з’явився майстер-чоловік, спочатку дівчата взагалі не хотіли його сприймати. Постійно скаржилися на нього. Але через якийсь час все змінилося. Всі стали просити мене поставити на роботу саме в його зміну. Я не знаю, як він цього домігся. Може бути, тут і не в статевій ознаці справу. Адже як то кажуть: “Зустрічають по одягу, проводжають по розуму”.

6. Кращі відгуки – про кращих майстрів. Пол тут не має значення. Головне, щоб майстер був професійно грамотний, акуратний, приємний в спілкуванні, щоб до нього хотілося повертатися знову і знову.

Думка (Директор навчального центру нарощування і дизайну нігтів):

1-5. В Америці найкращі, найпрестижніші майстра – це чоловіки. Але їх не так багато. Кращі кухарі, перукарі, кутюр’є – теж чоловіки. Наша країна, як зазвичай, виняток, де жінки не поступаються лідируючих позицій.Для салону важливо, щоб майстер був найвищим профі. Пол не важливий. Чоловік бачить свої плюси в роботі з жінкою, а жінка свої. При прийомі на роботу все залежить від господаря салону. Хтось любить авангард, хтось класику. Правильно провідний себе майстер знайде підхід до будь-якого клієнта.

6. Я б сама пішла до професіонала. Це, на мій погляд, очевидно. Якби хороших майстрів-чоловіків було більше, похвальних відгуків про їхню роботу теж було б більше, тому що жінці приємно чути комплімент про красу власних рук з вуст чоловіка:

Підводячи підсумки:

Чим вище професійні і людські якості майстра – тим простіше і приємніше з ним працювати незалежно від статі.Чи можуть ці відгуки бути абсолютним приписом, “керівництвом до дії” для майстра? І так і ні. Якщо чоловік націлений на професію, якщо йому цікаво те, чим він займається, його не повинні зупиняти негативні відгуки про його колег. Одним словом, збираючись присвятити своє життя тій чи іншій галузі, необхідно стати в ній професіоналом. І тоді питання про доречність відпаде сам собою. І, до речі, все вищесказане справедливо і для жінок.

«Головний мінус в роботі – ніколи не можу спробувати на собі кольоровий лак».ІНТЕРВ’Ю. Суспільство. JustMedia.ru

Вирушаючи на інтерв’ю з першим в Єкатеринбурзі чоловіком-манікюрістом Русланом Галяутдіновим, я розуміла, що без експерименту з руками не обійтися. Але ось чого я точно не очікувала, так це педикюру.

– Сідай в крісло. Займемося твоїми стопами.

– Ні! – випалила я. – А як же моральна підготовка?

Поки мій колега-фотограф хитро посміхався, я неохоче стягувала черевики.Мені нічого не залишалося, як сказати самій собі «було – не було!» і впасти в симпатичне білосніжне крісло. До слова, в кабінеті Руслана все було стерильно чисто, а атмосфера спонукала до неспішної бесіди.

«Добре, що ти прийшла непідготовленою. Мені буде простіше працювати. Багато дівчат, які приходять за педикюром в перший раз, роблять перед цим педикюр », – сміючись, сказав Руслан.

А далі кожен займався своєю справою: майстер вправно упорядковував стопи, а я встигала ставити йому запитання в перервах між роботою педікюрного апарату.

Під час нашої бесіди Руслан розповів, чому зустріч з ним важлива не менше, ніж похід до стоматолога, з чиїми ногами легше працювати і чому йому заздрять родичі.

«Для кого-то манікюр – це свято, а для кого-то – буденність».

– Що привело тебе в професію майстра з манікюру та педикюру?

– Чи не що, а хто. Все почалося чотири роки тому.Моя дружина, яка вже кілька років професійно займалася манікюром, запропонувала навчитися на майстра педикюру і працювати в парі. У мене художню освіту – різьблення по дереву та каменю. Інструменти ідентичні, тому особливої ​​перекваліфікації не було потрібно. Паралельно я освоїв манікюр і на той момент був першим в місті представником сильної статі, які обрали в якості своєї професії турботу про жіночих руках і ногах. Уже пізніше, дивлячись на мене, і інші хлопці наважилися. У суспільстві ж чимало стереотипів з цього приводу.Сьогодні, коли приходжу в магазин за матеріалами, зустрічаю чоловіків, і це значить, що професія манікюріста серед нас уже не рідкість.

– Якщо звернутися до традиційного поділу професій на чисто жіночі і суто чоловічі, то чоловік-манікюріст – це і справді якась екзотика.

– Ти правильно висловилася, це – екзотика. Я навіть помічав, що багато дівчат приходять на манікюр і педикюр до чоловіка тільки заради інтересу. Їм хочеться подивитися, як відбувається сам процес.Перший час майстер-чоловік, звичайно, викликає сумніви. Але коли клієнт розуміє, що манікюр виконаний якісно, ​​під час повторного візиту він поводиться зовсім по-іншому.

– До недавнього часу екзотикою вважалися не тільки чоловіки-манікюрісти, а й чоловіки-клієнти з доглянутими руками. Однак сьогодні, як мені здається, ситуація змінюється.Ти помічаєш, що суспільство переглядає свої погляди, а клієнтів-чоловіків стає більше?

– Більше все ж жінок, але, безсумнівно, є і чоловіки. Це не рідкість. У мене є постійні клієнти, які ходять на педикюр і манікюр раз на місяць. Всі ці маніпуляції чоловіки називають процедурами. Їм так легше (посміхається). Манікюр та педикюр зараз – це не тільки естетика, але і рішення таких проблем, як врослий ніготь або суха шкіра. З цими проблемами чоловіки бояться йти до жінки-майстру, але такі процедури необхідні їм як похід до стоматолога чи масажиста.Просто для когось манікюр – це свято, а для кого-то – буденність.

– На одному з б’юті-форумів я прочитала, що чоловічий манікюр і педикюр – це іспит для манікюріста. З ким тобі простіше працювати – з жінками чи з чоловіками?

– Чоловіки вважають за краще вільне взуття, у них менше проблем зі стопами, менше натоптишів на відміну від дівчат, які люблять ходити на підборах і в тісному взутті. Крім того, вони роблять педикюр без покриття.Іноді я жартують над чоловіками-клієнтами: «Вам як зазвичай червоний?». Але чоловічий педикюр більш витратний за часом: поверхня роботи більше (посміхається). Якщо говорити про манікюр, чоловікам робиться тільки обрізної. Кутикула більш жива, тому приходити на процедуру можна рідше, ніж жінкам.

«Дружина не вчить мене робити манікюр, так само як я не вчу її водити автомобіль»

– Близько схвалили твій вибір?

– Звичайно, і з великим задоволенням роблять у мене манікюр і педикюр.А родичі-чоловіки навіть заздрять, що я працюю з дівчатами (сміється).

– Можеш назвати фішки своєї професії і особливості саме твоєї роботи як майстра?

– Ну, перша і найголовніша фішка в тому, що я – чоловік-манікюріст (сміється). По-друге, ми працюємо разом з дружиною. До нас можуть приходити пари або сім’ї, і ми робимо одночасно манікюр і педикюр. Ще одна особливість – стерильність і безпеку послуг, що надаються.Цим ми точно відрізняємося від тих, хто робить манікюр і педикюр на дому. Часто люди напрацьовують собі базу, залишають салони і трудяться в стінах своєї квартири. Я вважаю, що це крок назад.

– Чому?

– Людина не розвивається. Я знаю ще одного хлопця, який навчався на майстра манікюру в один час зі мною. Він пропрацював півроку і пішов із професії. Потрібно не тільки вивчитися, а й утриматися.

– А якими якостями повинен володіти манікюріст, щоб залишитися на плаву?

– Головне, мабуть, посидючість.Ну і морально людина повинна бути готовий до цієї професії, ми ж уже з’ясували, що стереотипів багато (посміхається).

– У твоїй кар’єрі не траплялося кризових моментів, коли хотілося все кинути?

– Якби я працював на когось, я б міг піти, але я працюю сам на себе. Не можу дозволити собі кинути почате.

– Працювати в парі з дружиною не складно? Чи трапляються творчі конфлікти?

– Нам часто задають це питання. Вдома ми взагалі не говоримо про роботу. А тут кожен зайнятий своєю справою. Ми не працюємо разом, кожен захоплений своєю справою, не стежить один за одним і не розмовляє. Дружина першої освоїла манікюр, але мене не повчає, так само як я не вчу її водити автомобіль (посміхається).

– Багато з моїх подруг самі навчаються мистецтву манікюру і педикюру, роблять його на дому не тільки собі, а й друзям з хорошою знижкою, а часом і безкоштовно.Чи не виходить так, що манікюрісти-любителі віднімають хліб у професіоналів? І взагалі вважаєш ти свою роботу прибутковою?

– Зрозуміло, що є різні категорії людей. На кожного грибника свій гриб знайдеться. Але я завжди проти домашніх процедур. В таких умовах людина не зможе виконувати свою роботу якісно і на вищому рівні. Одним інструментом майстер може робити манікюр і педикюр трьом-чотирьом клієнтам, а це не гігієнічно. До того ж, мало приємного, коли в твоїй квартирі залишаються частинки шкіри і нігтів.Будинок повинен бути будинком.

«Мої клієнти – сміливі дівчата»

– Своїм несподіваною пропозицією про педикюр ти застав мене зненацька. Я готувалася до манікюру, а тут довелося сідати в крісло і демонструвати стопи (сміюся). Якщо знову ж звернутися до форумів, я читала, що жінки неохоче йдуть на педикюр до чоловіка. Соромляться.

– Мої клієнти – сміливі дівчата. З ними не виникає ніяких проблем.Правда, вони не відразу йдуть на педикюр. Все починається з манікюру, а потім відбувається плавний перехід.

– Руслан, а що тобі цікавіше – манікюр чи педикюр?

– У педикюрі багато фізичної роботи. Манікюр – більш творчий процес. Це не просто покриття нігтя одним тоном, але і якісь малюнки, особливо перед святами.

– Чи можна сказати, що педикюр – річ сезонна? Багато ж призводять стопи в порядок ближче до літа, готуючись до відпусток і пляжного відпочинку? Це правильний підхід?

– Знову ж таки все залежить від категорії людей.Хтось робить педикюр постійно, незважаючи на пору року. Але я б не сказав, що взимку у мене менше клієнтів. Однак манікюр все одно роблять частіше.

– Як часто потрібно відвідувати майстра?

– Чоловічий манікюр робиться частіше, ніж жіночий – раз на тиждень або раз в 10 днів. Дівчата, які покривають нігті лаком, можуть ходити з манікюром по три тижні, а без покриття – тиждень.Педикюр, як правило, робиться раз на місяць, але все залежить від стану ніг. Складно дати чітку відповідь, також як не можна позначити точний час процедури. Середня тривалість – 1,5 години з покриттям, але буває і довше. Манікюр з дизайном займає також більше години.

– Які тренди спостерігаються сьогодні на ринку нейл-індустрії?

– У кожної жінки своя мода. Хтось не може в силу професії наносити яскравий лак, а хтось фарбує нігті різними кольорами, це сьогодні в тренді, так само як і мигдалевидна форма нігтя.

– А хто диктує моду в манікюр і педикюр?

– Експериментують самі майстри, після чого діляться досвідом в соціальних мережах. До речі, я ніколи не можу спробувати на собі кольоровий лак, тільки безбарвні. Ось він – головний мінус в роботі чоловіки-манікюріста (сміється).

Переглядів: 11612

Автор: Тетяна Рябова

Фотограф: Владислав Бурнашев

.