Ногти

Гній під нігтем на руці у дитини: Гній під нігтем – причини, симптоми, хвороба у дитини

Гній під нігтем – причини, симптоми, хвороба у дитини

Воістину велика кількість різноманітних недуг здатне вразити наш організм. Захворювання не обходять стороною жоден орган, і, здавалося б, навіть там, де нема чому боліти, виникають болі і злоякісні утворення. Одним з таких утворень можна назвати гній під нігтем, який може бути виявлений на руках і має різні причини появи.

Причини появи

Як правило, виявивши гній під нігтем на пальці, ми не поспішаємо звертатися в лікарню, а намагаємося самостійно впоратися з проблемою.Причини, за якими відбулося нагноєння під роговим шаром, можуть бути різними:

 1. Різноманітні мікротравми – порізи, удари, садна і компресія.
 2. Фізіологічні відхилення – вростання нігтя в палець.
 3. чужорідні елементи, які потрапили під ніготь – занози.
 4. Вплив хімічно агресивними середовищами – миючими засобами, рідинами для зняття лаку.
 5. Неправильно виконаний манікюр на руці.
 6. Різноманітні захворювання – цукровий діабет, грибок, порушений кровообіг і інші.

Варто також відзначити, що нагноєння на пальці у дитини найчастіше розвивається тоді, коли він гризе нігті. Теслярі, столяри, працівники сільського господарства – спеціальності, чиї працівники мають схильність до того, що ніготь на пальці гноїться.

Симптоматика

Нагноєння під нігтьовим покровом, в наукових колах, називають панарицием. Серед основного симптому у пацієнта спостерігаються такі ознаки, як:

 1. Почервоніння і припухлість біля нігтя.
 2. Сильний біль у пальці, яка характеризується як пульсуюча.
 3. Палець стає менш рухливим, виникає скутість в фалангах.
 4. У деяких випадках, підвищення температури тіла.

Виявивши у себе подібні симптоми на пальці, варто якомога швидше звернутися до фахівця. Самолікування допускається лише на початковій стадії розвитку недуги, коли ніготь тільки гноїться. В іншому випадку можуть виникнути серйозніші наслідки, ніж больовий синдром і скутість:

 • сепсис, або зараження крові.Гній почне поширюватися з кров’ю по всьому організму, і під час відсутності лікування призведе до летального результату;
 • флегмона – гноїться буде не тільки ніготь, але і жирова клітковина пальця;
 • тендовагініт – омертвіння тканин біля ураженого нігтя, яке поширюється на сухожилля і м’язи.

Ось чому так важливо вчасно почати лікування, не упустити момент, коли ніготь на пальці загноїлося. У важких випадках доводиться проводити хірургічне втручання і повністю видаляти нігтьову пластину.

Гній і грибкова інфекція

Причиною, чому бридка палець на руці, нерідко стає грибок. В такому випадку нагноєння дуже часто передують інші ознаки. По-перше, це нестерпний зуд, який нерідко супроводжується почервонінням біля нігтя.

По-друге, грибок на руці може викликати зміну кольору нігтьової пластини. Вона може ставати чорної, сіро-зеленою, покриватися плямами і купувати інші відтінки.

Зазвичай, грибок спочатку вражає краю нігтьової пластини, де утворює осередок і починає впливати на весь палець.

Це лише перші ознаки того, що вас вразив грибок. Але їх буває достатньо, щоб визначити причину утворення гною. Особливу увагу варто приділити процесу лікування в цьому випадку. Для цього лікар-фахівець повинен визначити, чи дійсно ваш палець вразив грибок – беруться аналізи, і проводиться ряд тестів.

У разі позитивного результату, проводяться додаткові аналізи, які дозволяють визначити, якого виду грибок вразив ваш організм. Відповідно до цього визначається лікування, адже кожен тип грибкової інфекції вимагає особливих ліків.

Нагноєння у дітей

Варто окремо сказати про поразку панарицием пальців дитини. Дитячий організм ще не до кінця сформувався – його імунна система ослаблена, шкірні покриви і тканини дуже ніжні і їх дуже легко пошкодити. Тим часом недуга не дає поблажок на вік і впливає на організм також згубно, як на дорослу людину.

Зважаючи на це, батькам варто уважно стежити за станом пальців, шкіри біля нігтів і припиняти будь-які можливості нагноєння.Щоб знизити ризики, варто звертати увагу на попередні симптоми, адже гнійний нарив розвивається поетапно:

 1. На першому етапі шкіра біля нігтя стає червоною.
 2. Другий етап супроводжується утворенням припухлості на пальці.
 3. На третьому етапі формується сам гнійний нарив.

При виявленні самого першого із симптомів на пальці у дитини, варто звернутися до лікаря, особливо якщо цьому передував укол або поріз біля зони почервоніння.

Напрями лікування

Лікування, якщо ніготь загноїлося, складається з декількох проведених заходів, які, поєднуючись один з одним, надають комплексний вплив:

 1. Спеціальні ванночки для пальців на основі морської солі, марганцівки і інших знезаражувальних засобів.
 2. Спеціальні примочки і пов’язки, для яких застосовуються мазі, витягають гній з рани.
 3. Прийом антибіотиків у формі таблеток або ін’єкцій.

У випадках, коли ніготь гноїться тривалий час, а консервативне лікування не дає результатів, вдаються до оперативного втручання.

Для цього робляться невеликі розрізи в зоні, де бридка палець, і видавлюють мертві клітини, а також видаляють ороговілі шари епідермісу.

Для видалення великого нагноєння може знадобитися видалити нігтьову пластину. Подібна процедура виконується під місцевим наркозом, а післяопераційний період близько тижня, протягом якого періодично накладають знезаражувальні пов’язки.

Запобіжні заходи

Щоб виключити або не допустити великого утворення гною під нігтем, необхідно керуватися певними правилами гігієни:

 1. При мікропорізи, травмах та інших відкритих пошкодженнях, необхідно негайно обробити рану перекисом водню або іншим антибактеріальним засобом. Особливо це правило стосується рук дитини.
 2. Якщо під ніготь або в палець була загнана скалка, необхідно її витягти, бажано пінцетом, з відкритою ранки видавити трохи крові, а потім обробити антибактеріальним засобом.
 3. У разі вилучення занози у дитини, рекомендується обробити ранку йодом або зеленкою, а зверху накласти лейкопластир з знезаражувальним ефектом.

Такі прості запобіжні заходи дозволять вам не турбуватися про освіту гною під нігтем. Якщо ж все таки трапилася неприємність і під нігтем скупчився гній, варто одразу ж відправитися до лікаря.

як лікувати і що робити, якщо ранка гноїться?

Нарив на пальці носить назву панариция.У разі, коли запалене місце знаходиться біля нігтьової пластини, говорять про паронихии. Патологія розвивається внаслідок мікротравм в зоні нігтя (ударів, порізів, уколів). У більшості випадків недуга зустрічається на пальцях рук.

Захворюванняпрогресує через хвороботворних бактерій, які проникають в організм через пошкоджені тканини. Розмноження патогенних мікроорганізмів відбувається швидше, якщо імунітет людини ослаблений через перенесеної хвороби або нестачі необхідних організму речовин.Для того щоб допомогти імунній системі, ранки обробляються антисептиками. При ігноруванні запалення або набряку розвивається нагноєння.

Можливі причини появи нариву

 1. Гнійний нарив на пальці часто виникає через звичку гризти нігті. Дитина зубами пошкоджує шкірні покриви, дозволяючи хвороботворним бактеріям проникнути в організм.
 2. Палець гноїться через задирок. Так як шкіра у дітей дуже ніжна, навіть невеликий дефект шкіри біля нігтя дозволяє бруду проникнути в організм.
 3. Запалене місце наривається через податливості нігтьової пластини у немовлят. При неправильному або недбалому підстригання нігтів можна деформувати ніготь, що призведе до його вростання в шкіру. Це, в свою чергу, призводить до запалення тканин.

Особливості лікування у дітей

Якщо ви помітили нарив на пальці у дитини, будьте обережні. Справа в тому, що не всі засоби і методи лікування, які підходять дорослим, можуть надати позитивний ефект і у дітей.При погіршенні стану варто негайно звернутися до фахівця.

При появі ранки збоку пальця потрібно обробити ушкоджене місце антисептиками, щоб попередити розвиток хвороби. Для усунення набряку підійде розпарювання ураженого пальця в розчині соди, марганцівки або солі.

Якщо у дитини простежується вростання нігтя в шкіру, проводиться тампонада. Ця процедура проходить в кілька етапів. Спочатку руки розпарюються в теплому содовому розчині. Далі врослий ніготь відтягується за допомогою стерильного інструменту, а під відсунутий ділянку нігтьової пластини міститься шматочок марлі, змоченою в будь-якому антисептику (рекомендуємо прочитати: у немовляти врослий ніготь – що робити?).Після чого пальчик перев’язується.

Медикаментозна терапія

Вибір способу лікування і лікарських засобів залежить від ступеня занедбаності захворювання і часу, що пройшов з початку розвитку панариції. На ранніх стадіях запобігти подальшому розвитку патології можна в домашніх умовах за допомогою народних засобів, розглянутих нижче.

Якщо дитина страждає від сильного пульсуючого болю, а набряк не спадає, слід звернутися за допомогою до хірурга. Спеціаліст обстежує малюка, поставить діагноз і призначить лікування.Нариви лікують за допомогою таких засобів:

 • Левомеколь – мазь на основі антибіотика. Добре витягує гній. Після знезараження наноситься на запалене місце.
 • Іхтіолова мазь. Її наносять на патологічну ділянку. Має властивість проникати глибоко під шкіру, де вбиває патогенні бактерії, заспокоює і зводить нанівець запальні процеси, знімаючи набряк і зменшуючи больові відчуття.
 • Протигрибкові мазі. Використовуються при проникненні грибка в уражені тканини.Для дітей підійдуть такі препарати: Мікозан, Батрафен, Деміктен, Бельведер. Перед нанесенням кошти на ніготь пошкоджені ділянки спилюють пилкою для нігтів.

Народні засоби

Народні засоби найкраще використовувати на ранніх стадіях захворювання, оскільки вони не допоможуть вилікувати ускладнення. Такі кошти лояльні до імунної системи і зазвичай не викликають побічних ефектів.

При невеликому порізі допоможуть підручні засоби, такі як лід або будь-який предмет, що знаходиться в морозильній камері.За допомогою нього на проблемну ділянку накладається холодний компрес. Холод сповільнює обмін речовин, тим самим припиняючи запальний процес. Такий компрес також зменшить біль і набряклість.

Знешкодити мікробів, зняти набряк і витягнути гній можна за допомогою ванночки з сольовим розчином (1 ст. Л. На склянку теплої води).

Серед інших ефективних народних засобів:

 • Ванни з розчином фурациліну. Помістіть в ванночку хворий палець малюка на 10-15 хвилин, потім промийте і перев’яжіть вільної не сильно тугою пов’язкою.
 • Аплікації з блакитною глиною, яка має властивість витягати з рани гній, одночасно дезинфікуючи уражену ділянку. Також вона має бактерицидну дію, тому може наноситися на відкриту рану. Глина наноситься на пов’язку, яка накладається на питання, що турбує ділянку. Такий компрес варто тримати 3-4 години, після чого ділянку шкіри, який знаходився під пов’язкою, промивається і заклеюється стерильним пластирем.

Запечена цибулю – дуже ефективний засіб від гнійних наривів

 • Компрес з печеного лука.Слід запекти цибулю в духовій печі або мікрохвильовці, вирізати серцевину так, щоб туди міг поміститися палець. Проблемний палець поміщається в цибулю і фіксується в такому положенні пов’язкою. Пов’язку слід тримати 3 години, після чого потрібно вимити руки і забинтувати палець.
 • Компрес з буряка. Перед процедурою пошкоджений ніготь потрібно знезаразити (можна потримати його в розглянутому вище сольовому розчині). На рану накласти дрібно нарізану буряк і туго перев’язати. Таку пов’язку слід тримати 4-5 годин.
 • Лікування нариву відварами з трав. Ще наші предки займалися збиранням і лікували хвороби цілющими рослинами. Для приготування відвару потрібні трави з антисептичними властивостями, які допомагають прибрати запалення (ромашка, звіробій, листя подорожника, шавлія, суцвіття бузку). До відвару з 2 ст.л. трави і 400 мл окропу слід додати велику дрібку соди. У теплому розчині слід потримати пальчик 10-15 хвилин.

Якщо під час або після процедур під нігтем з’явився гній, його краще видавити.Це посприяє якнайшвидшому одужанню малюка.

В яких випадках потрібне оперативне втручання?

Що робити, якщо пацієнт не пішов на поправку, і пошкоджену ділянку загноїлося ще сильніше? На допомогу приходить лікар-хірург. Він обстежує маленького пацієнта, а потім оперує проблемне місце. Гній вирізається з рани, потім вона промивається антисептичним розчином. Після операції пальчик перев’язується, стерильна пов’язка змінюється 3-4 рази на добу.

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не почати лікування, то гниття може торкнутися жирові тканини або сухожилля.В цьому випадку є ймовірність розвитку зараження крові. Спочатку підвищується температура – організм бореться із зараженням. Наступна стадія – поява патогенних мікроорганізмів в даху і сечі. При несвоєчасному прийнятті заходів можуть відмовити внутрішні органи, і настане летальний результат.

Лікар-педіатр 2 категорії, алерголог-імунолог, закінчила БДМУ Федерального агентства з охорони здоров’я і соціального розвитку. Детальніше »

Поділіться з друьямі!

що робити, якщо він гноїться і як лікувати?

Малюки пізнають цей світ, і їх допитливість не обходиться без травм.Особливо схильні до травмування руки, так як вони виступають в якості інструменту досліджень. Це загрожує не тільки знайомими для всіх батьків синцями та забоями, але і не менш рідкісними наривами на пальцях. Якщо не надати дитині своєчасну грамотну допомогу, у нього можуть розвинутися досить серйозні ускладнення.

Клінічна картина і симптоматика

Нарив на пальці у дитини може протікати в гострій або хронічний формі.Остання характерна для дітей, які страждають на цукровий діабет. Процес йде повільно, довгий період пошукові роботи не поширюючись на сусідні тканини. При гострій формі на першому етапі, коли інфекція потрапляє під шкіру і нігті, спостерігаються такі симптоми:

 • невелика набряклість;
 • почервоніння;
 • свербіж і печіння.

У міру прогресування запального процесу в шкірних покривах починають накопичуватися гнійні виділення у вигляді бульбашок, що призводить до приєднання наступної симптоматики:

 • пульсуюча сильний біль;
 • збільшення набряклості;
 • уражене місце біля нігтя гаряче і тверде при дотику.

Якщо інфекція поширилася на суглоби, стає важко згинати палець. Поширення гнійного процесу на сухожилля і жирову клітковину веде до ускладнень:

 • спеку;
 • слабкості;
 • стомлюваності;
 • головного болю.

Чому наривається палець біля нігтя у дитини?

Як правило, коли палець наривається і гноїться, запалення провокують стрептококові та стафілококові мікроорганізми або грибки дрожжеподобного типу.Існує багато причин, за якими у дитини на руці або нозі біля нігтів може з’явитися нарив. Найпоширенішими вважаються:

 • діабет;
 • захворювання кровоносної системи і порушення кровообігу у венозній системі;
 • знижений імунітет;
 • порушений метаболізм.

До зовнішніх факторів, які призводять до наривів, відносять:

 • погано і неакуратно проведений манікюр чи педикюр з пошкодженням кутикул;
 • поріз біля нігтя і занесення в рану бруду;
 • травма, при якій утворюється тріщина або ранка, куди може потрапляти бруд і пил;
 • тісний і незручне взуття, в результаті носіння якої на пальчику може врости ніготь або порушитися цілісність шкірних покривів;
 • освіту задирок, які з’являються через брак вітамінів в організмі.

Що робити, якщо з’явився гній?

Зазвичай поява гною при нариві пальця на руці або нозі говорить про те, що консервативними методами лікування вирішити проблему буде досить складно. Якщо нарив загноїлося, це тягне за собою загальне погіршення стану пацієнта. З цієї причини не можна відкладати відвідування лікаря. Тільки фахівець здатний оцінити тяжкість рани і вирішити, що робити і чи потрібно оперативне втручання.

В будь-якому випадку, видаляти гній самостійно не можна – подібну процедуру проводить лікар в умовах лікарні.

Чим небезпечний нарив?

При своєчасно проведеному грамотному лікуванні нарив на руці або нозі не представляє небезпеки, особливо, якщо імунна система малюка працює добре. В іншому випадку можуть розвинутися такі ускладнення:

 • Тендовагініт. Інфікування сухожиль, результатом стає нерухомість ураженого пальця.
 • Флегмона кисті. Це гострий запальний процес, який перейшов на жирові тканини кисті і супроводжується скупченням гною.Викликає сильний біль, а лікувати її можна тільки хірургічним шляхом.
 • Сепсис. Найнебезпечніше наслідок, обумовлене зараженням крові. Зустрічається рідко, але без кваліфікованої медичної допомоги здатне закінчитися летальним результатом.
 • Остеомієліт. Гнійне зараження зачіпає кісткові тканини. Іноді потрібна повна ампутація ураженої пальця.

Лікування наривів на пальцях біля нігтя

Відсутність лікування нариву може привести до ускладнення.Чим раніше звернутися до лікаря за кваліфікованою допомогою, тим швидше вийде впоратися з проблемою, не вдаючись до хірургії. В іншому випадку стан тільки погіршиться, підніметься температура, а больовий синдром буде посилюватися.

Існує два варіанти лікування, в залежності від тяжкості і занедбаності нариву:

 • Консервативні методи. Вони включають прийом лікарських препаратів і народні засоби, такі як ванночки і компреси.
 • Оперативне втручання.Потрібно при нагноєнні, якщо не виходить видалити гній нехірургічним шляхом.

Медикаментозна терапія

При загноїлися нариві на пальці роблять пов’язки, змінюючи їх кілька разів на добу. Спільно з препаратами місцевої дії лікар може призначити:

 • Антибіотики: Аугментин, Кліндаміцин або Метронідазол. Їх застосування доцільно, якщо нарив сильно запалився, піднялася температура і не припиняється пульсуючий біль.
 • протимікотичні і протигрибкові засоби.Доцільно їх використовувати при ураженні нігтів грибком. У їх числі: Півазін, Мікозолон, Трідерм, діфлукан, Орунгал, Ламізил.

Народні методи

У випадку з наривами швидкий ефект допомагають досягти народні засоби:

 • Коржик з меду. Суміш складається з меду і борошна, 1: 1. Її фіксують на 10 – 12 годин за допомогою пластиру.
 • Морковно-цибулевий суміш з буряком. Натерти на дрібній тертці і додати сік алое. Суміш пластиром фіксується на пальці.
 • Лук запечений і господарське мило. Їх змішують у співвідношенні 2 до 1. Кожні 4 години потрібно міняти пластир з нанесеною сумішшю. Це засіб стимулює дозрівання гною.
 • Відвар звіробою. На 300 мл окропу береться 1 столова ложка рослини. Звіробій настоюють 20 хвилин. З ним можна робити двадцятихвилинні ванночки або компреси.
 • Ванни з марганцівки.

Хірургічне втручання

При появі гною, якщо від нього не вдається позбутися тривалий час, без хірургічної операції не обійтися, адже він може швидко поширитися від місця локалізації по всьому організму.Операція полягає в розтині нариву і проводиться в наступній послідовності:

 1. надрізання ділянки під скупченням гною;
 2. видалення відмерлих тканин і очищення утворилася порожнини від гнійних виділень;
 3. введення антибіотика внутрішньом’язово;
 4. видалення нігтьової пластини, якщо того вимагає ситуація;
 5. обробка рани за допомогою знезаражувальних засобів;
 6. накладення пов’язки;
 7. контрольне відвідування лікаря через тиждень для огляду рани.

Профілактичні заходи

Найчастіше нариви у дітей є наслідком неуважного ставлення до незначного пошкодження, але саме через них може потрапити інфекція в організм. Попередити запалення, тим більше з нагноєннями, можна, дотримуючись ряду простих правил:

 • Обробка ранок, порізів, подряпин дезінфікуючими засобами. Підійде йод, зеленка, перекис водню.
 • Ретельне миття рук. Це дозволить запобігти потраплянню бруду в мікротріщини.
 • Аккуратное підстригання нігтів. Не варто стригти їх занадто коротко. Не можна використовувати чужі манікюрні набори.
 • Правильне видалення скалки. До і після маніпуляції потрібно обробити місце антисептиком.
 • Використання зволожуючого або захисного крему.
 • Застосування рукавичок під час збирання або роботи в городі.

Лікар-педіатр, лікар алерголог-імунолог, закінчила Самарський державний медичний університет за спеціальністю «Педіатрія».Детальніше »

Поділіться з друьямі!

що робити, поради та рекомендації щодо лікування за допомогою традиційної та народної медицини

Хоча б раз у своєму житті практично кожна людина стикався з проблемою, коли під нігтем пальця руки або ноги утворюється гній.

Однак не всім відома причина даного захворювання, як воно називається і як необхідно діяти в таких випадках.

Як правило, більшість з нас, виявивши під нігтем гній, що робити вирішують самі, не звертаючись за допомогою до лікарів і тільки при серйозних ускладненнях, коли змінити ситуацію часом буває досить складно навіть кваліфікованим фахівцям, «б’ють на сполох».Однак усього цього можна уникнути, якщо мати певні знання і знати, як поводитися в кожному конкретному випадку.

Варто відзначити

Гнійне запалення шкіри під нігтьової пластиною або біля неї на пальцях рук або ніг називається панарицій. Найчастіше причиною його розвитку є інфікування ран різного походження хвороботворними мікробами.

Подібне захворювання трапляється в результаті мікротравм, саден або порізів м’яких тканин, також його причинами можуть бути врослі куточки нігтів, алергічні реакції на хімічні речовини, неякісно виконаний гігієнічний манікюр (педикюр), а також, якщо потрапила скалка під ніготь.

Крім цього панарицій може розвиватися самостійно, без будь-яких попередніх тому травм, особливо якщо того сприяють певні умови, серед яких:

 • цукровий діабет;
 • порушений кровообіг в кінцівках;
 • грибкові захворювання;
 • відсутність належного гігієнічного догляду.

Також подібні нагноєння часто відзначаються у дітей, особливо тих, які гризуть нігті і обривають задирки і дорослих певних професій – платників, столярів, сільськогосподарських працівників і т.д.

Крім основного симптому панариция, гнійного освіти, дане захворювання супроводжується й іншими ознаками, серед яких найчастіше відзначають:

 • Постійна сильний біль в області запалення, яка також може носити пульсуючий характер.
 • Сильні почервоніння і припухлості м’яких тканин.
 • Хворобливі відчуття і неможливість повноцінного згинання та розгинання запаленого пальця.
 • Підвищена температура тіла людини.

Безумовно, виявивши у себе симптоми панариция, слід звернутися до лікаря, особливо якщо палець сильно болить, підвищилася температура, скупчився під нігтем гній. Що робити він визначить, оцінивши реальну клінічну картину, і призначить відповідне консервативне лікування.

Однак бувають випадки, коли дістатися до лікаря з якихось причин не представляється можливим і діяти доводиться самостійно. У таких ситуація слід пам’ятати, що хворого пальця потрібно в першу чергу забезпечити повний догляд.Крім цього слід 2-3 рази в день робити теплий дезінфікуючі ванночки із слабкого розчину марганцівки або фурациліну, а також накладати на хвору ділянку спеціальні аплікації з маззю «Левомеколь» і фіксувати їх тугими марлевими пов’язками.

Важливо знати

Самолікування подібного захворювання можна проводити тільки на ранніх стадіях запалення. При запущених формах, що супроводжуються яскраво вираженими симптомами, слід обов’язково звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря-хірурга, щоб уникнути можливих серйозних ускладнень.

Серед серйозних ускладнень виділяють три основних:

 • Сепсис або зараження крові, яке без належного лікування може призвести до смертельного результату.
 • Флегмона кінцівок, що характеризується поширенням гнійного запалення на область жирової клітковини.
 • Тендовагініт , що приводить до омертвіння сухожиль і порушення рухливості пальців.

Нарив під нігтем – основні методи лікування і профілактичні заходи

Як вже було зазначено вище, гнійне запалення під нігтем на руці або нозі на ранніх стадіях лікуються виключно консервативними методами.

Хворому прописуються щоденні теплі ванночки з розчином солі, соди, марганцівки або фурациліну, а також пов’язки з антисептичними або антибіотичними мазями.

Крім цього місцева терапія може бути доповнена комплексною і полягати в прийомі відповідних в цьому випадку антибіотиків.

За умови, що консервативне лікування не дало свого результату, а нарив під нігтем збільшується, лікар вдається до хірургічного втручання, в результаті якого акуратно розкриваються утворилися гнійні мішки, витягується з них весь гній, а також видаляються уражені ділянки епідермісу.Якщо немає можливості залишити ніготь, то попередньо проводять видалення нігтьової пластини.

Зазвичай така процедура проводиться під місцевим наркозом. Після видалення інфікованого ділянки на рану накладається пов’язка з антибактеріальними засобами. Післяопераційний період загоєння триває, як правило, 5-7 днів. Весь цей час, щодня хворому змінюють пов’язку із застосуванням ранозаживляющих і антисептичних засобів.

Важливо знати

Щоб не допустити того моменту, коли вже з-під нігтя йде гній, важливо своєчасно провести профілактичні заходи, а саме, ретельно обробити пошкоджені ділянки шкіри навколо нігтьових пластин будь-яким антисептичним засобом – йодом, перекисом водню, зеленкою і т.д.

Якщо під ніготь потрапила скалка, її необхідно витягти якомога швидше, самостійно. Після чого, відповідним чином, обробити рану або за допомогою кваліфікованого лікаря, адже усунення такої проблеми займе набагато менше часу, ніж подальше лікування запаленого і загноїлися нігтя.

Нарив під нігтем на руці або нозі – лікування народними методами

Крім традиційної терапії лікування панарицію можна проводити і за допомогою народної медицини, проте краще це робити під наглядом лікаря або грамотно зіставляючи традиційну медицину і народну.Нижче пропонуємо вашій увазі кілька дієвих і перевірених рецептів.

Рецепт № 1. Щоб усунути нарив під нігтем на руці або нозі, необхідно взяти в рівних пропорціях сухі квіти ромашки лікарської і шавлії, а також листя звіробою, подорожника, бузку, залити це все 1 літром холодної води, поставити на вогонь і довести до кипіння.

Після цього дати покипіти відвару ще 3-5 хвилин, зняти його з вогню, додати туди чайну ложку питної соди, трохи остудити, щоб ванночка була не гарячою, а приємно теплою, і занурити в неї запалився палець.

Процедуру у ванні необхідно проводити 15-20 хвилин, а потім, акуратно попередньо обробленої спиртом або будь-яким іншим антисептиком маленької лопаткою підняти саму нігтьову пластину і по черзі натиснути кілька разів то на ніготь, то на подушечку пальця, вивільняючи таким чином з гнійного кишені весь вміст .

Важливо знати

Проводити подібну процедуру в нестерильних умовах і без попереднього розпарювання категорично забороняється, це може привести до серйозних ускладненням і самих непередбачуваних наслідків.

Рецепт № 2. Щоб витягти тільки утворився гній під нігтем на нозі або руці, необхідно для початку приготувати теплу ванночку з розчину марганцівки світло-рожевого кольору і потримати в ній запалений палець не менше 15 хвилин. Потім слід акуратно натиснути кілька разів на нігтьову пластину, намагаючись вивести з-під неї накопичився гній.

Після подібної процедури палець і ніготь слід обробити розчином йоду або будь-яким іншим антисептичним засобом і накласти на нього кашку з дрібно натертої сирої буряків.Компрес необхідно зафіксувати тугий марлевою пов’язкою і залишити на 4-5 годин.

Рецепт № 3. Нарив під нігтем на нозі або руці можна вилікувати за допомогою прополісу. Для цього необхідно взяти настоянку прополісу і теплу воду в співвідношенні один до п’яти і робити на основі даного розчину ванночки для хворого пальця, занурюючи його 3-4 рази в день на 15-20 хвилин. Протягом 3-х днів весь гній з-під нігтя вийде і почнеться швидкий процес загоєння.

Рецепт № 4. На початкових стадіях захворювання, коли гній під нігтем на руці або нозі тільки починає накопичуватися, можна спробувати надати першу допомогу наступним чином. Необхідно взяти склянку гарячої води, розчинити в ній 2 столових ложки звичайній кухонній солі і протягом години занурювати в розчин на кілька хвилин запалений палець. Коли вода охолоне і температура стане прийнятною, палець необхідно тримати постійно. По завершенню процедури потрібно добре змастити ніготь і шкіру пальця навколо нього йодним розчином.Подібне екстрене лікування слід проводити не менше 3-х разів на день, завдяки чому проблема буде успішно вирішена. Крім цього добре допомагає прополіс від грибка нігтів і безліч інших неприємних захворювань.

Автор: Олександр Шаповалов

Нарив біля нігтя у грудничка: як лікувати запалення нігтя? | Красиві нігті

Побачивши такий нарив на дитячому пальчику, практично кожна мама вважає, що мова йде про серйозному запальному процесі, коли на ділі всьому виною стає неправильно зроблений манікюр, після якого відростаючих куточок нігтьової пластини впивається в ніжну шкіру околоногтевого валика, провокуючи тим самим утворення гнійного мішка.

У цьому випадку нарив біля нігтя у грудничка розкривається протягом декількох днів, після чого настає одужання, проте це не означає, що слід пускати процес на самоплив, чекаючи того моменту поки проблема вирішиться сама собою. Справа в тому, що нарив на пальці біля нігтя у грудничка може перерости в серйозне запалення, якщо не обробляти його антисептичними засобами і найкраще для цих цілей підходить спиртова настоянка календули, яку слід застосовувати за погодженням з педіатром.При утворенні гнійного мішка лікар може призначити більш серйозні препарати за типом антибіотиків місцевої дії (мазь «Бактробан», «Банеоцин» у вигляді порошку та ін.), Щоденне застосування яких допоможе протягом декількох діб витягнути гній на поверхню, а також зняти процес запалення без будь-яких серйозних наслідків для здоров’я самого немовляти. Природно, в період лікування дитячий ніготь і околоногтевой валик слід закривати пластиром або стерильною марлевою пов’язкою, надягаючи зверху царапки (спеціальні рукавиці для новонароджених), для того, щоб малюк випадково не проковтнула нанесені на ранку лікарські препарати.

Крім того, не слід забувати і про профілактичні заходи, які зводяться до правильної подрезке нігтів з обов’язковим заокругленням куточків пластини і обробці пальчиків і використовуваного інструментарію дитячим антисептиком (як варіант, можна використовувати все ту ж спиртову настоянку календули). Такі нехитрі заходи, що застосовуються щораз, коли мама буде робити дитині манікюр, допомагають уникнути попадання інфекції і розвитку запального процесу, тому нехтувати ними категорично протипоказано.

Якщо ж нарив на пальчику дитячої ручки або ніжки утворився через вроста нігтьової пластини, що трапляється досить часто, то необхідно акуратно підрізати дратівливий ніжну шкіру куточок нігтя, витягти його пінцетом або будь-яким іншим зручним у застосуванні предметом і обробити запалене місце слабкою спиртовою настоянкою, перекисом водню або будь-яким іншим антисептичним засобом. Якщо ж нічого такого немає під рукою, то рекомендується промити запалений пальчик кип’яченої чистої водичкою з дитячим милом, просушити його і намазати зеленкою, використовуючи для цих цілей звичайну вушну паличку.

Зеленка підсушить ранку і нейтралізує всі хвороботворні бактерії і зазвичай після її застосування проблема сходить нанівець протягом кількох діб. Набагато серйозніше йтимуть справи в тому випадку, якщо на пальці дитини утворився гнійний панарицій, зазвичай супроводжується гострим больовим синдромом, сильним почервонінням і неприродною набряком. Лікування даної патології у немовлят проводиться під суворим контролем педіатра, притому що місцевий його тип є актуальним тільки в тому випадку, якщо захворювання знаходиться в початковій своїй стадії.У даній ситуації лікар може призначити щоденні теплі ванночки з марганцем, антисептичні компреси і примочки. У терапевтичний комплекс можуть бути включені і народні методи лікування, але тільки за погодженням з педіатром.

У разі прогресування запального процесу (підвищення температури і збільшення загальної симптоматики патології) в терміновому порядку проводиться хірургічне втручання, яке має на увазі чистку утворився від гною каналу, його знезараження і антибіотикотерапію.

.