Ногти

Чому люди гризуть нігті на руках психологія: Оніхофагія – звичка гризти нігті. Стаття. Психологічна корекція. Самопознаніе.ру

Психосоматика або звичка: чому люди гризуть нігті?

Якщо нігті гризе дитина, це неприємно, але досить звично. Найчастіше відучити малюка від цієї шкідливої ​​звички можна, і вона назавжди залишається в дитинстві. Однак трапляються випадки, коли нігті гризе доросла людина, причому робить це систематично, іноді протягом усього життя. Чому ж виникає ця проблема, чи є вона суто звичкою, або ж її причина криється в психології?
Що змушує людей гризти нігті?
Причин цього явища кілька.Головні з них такі:
Стрес. Психологи стверджують, що звичка гризти нігті – це ніщо інше, як прояв хронічного стресу, коли людина таким чином розслабляється. Деякі дослідження показують, що найчастіше люди гризуть нігті під час складних ситуацій на роботі, а також під час шопінгу, через турботу за дітей або батьків, протягом роздумів про складну економічну або політичну ситуацію в країні або світі.
Пригнічення бажання. Існує нерофрейдістська теорія про те, що люди гризуть нігті, коли відчувають сексуальний потяг до кого-то, але не мають можливості його реалізувати тут і зараз.
Поганий приклад в сім’ї. У народі широко поширена думка, що звичка гризти нігті передається у спадок, і якщо батьки це робили, то й їхні діти будуть, і вплинути на це неможливо. Насправді, це не зовсім справедливо: малюки дійсно частіше гризуть нігті в сім’ях, де це роблять дорослі, але не через спадковість, а тому, що батьки або інші дорослі є для них прикладом, і діти все за ними повторюють. Тому робити цього при своїх нащадків категорично не можна.
Прихована агресія. Деякі психологи дотримуються такої думки, що людина, яка гризе нігті, відчуває напади агресії, і, щоб її не звернути на оточуючих, зосереджується на собі. Вона ніби пригнічує таким чином свій гнів, деструктивні бажання.
Крихкість нігтьової пластини. У деяких людей нігті настільки ламкі і крихкі, що ні доростають до нормальної довжини. Їх доводиться постійно обрізати, а іноді і обгризати, коли під руками немає ножиць. Згодом це стає звичкою.
Як відучитися гризти нігті?
Дідівські методи позбавлення даної звички прості: намазати нігті чимось гірким або несмачним, заборонити це робити, карати за непослух. Однак вони діють тільки на дітей і вельми частково, про що свідчить велика кількість дорослих з даної звичкою. Дитина, а потім і доросла людина, починає гризти нігті тихенько, але робити цього не перестає.

Психологи стверджують, що для того, щоб позбутися згубної звички, слід розібратися в її причини.Тому найкращий варіант – відвідувати сеанси психотерапії, які цілком реально можуть допомогти. І, звичайно, без дисципліни і самоконтролю не обійтися.

Слід пам’ятати, що під нігтями накопичується велика кількість бактерій і шкідливих мікроорганізмів, які потрапляють в організм під час гризенія і можуть викликати різні хвороби.

Для дівчат на жінок побороти проблему допоможе нарощування нігтів.

Якщо причина гризенія в поганому стані нігтів, потрібно їх пролікувати, зміцнити: приймати спеціальні препарати, що містять кальцій, вітамінні комплекси.Також можуть допомогти соляні ванночки: вони роблять нігті міцніше, а також солоними, і гризти їх стає несмачно.

Якщо гризти нігті – це просто звичка, позбутися від неї можна зусиллям волі. За умови ж, що людина робить це через певних психічних проблем, лікування буде тривалішим і складнішим. Тоді без допомоги фахівця перестати гризти нігті буде вкрай важко. Перш за все слід розібратися в собі, в своїх страхах, хронічних стресах, і докопатися до суті даної проблеми.Адже найбільш ефективно лікувати причину захворювання, а не його наслідки.

Подивися ці статті

ᐉ Чому люди гризуть нігті: причини, психологія

Звичка гризти нігті

Звичка гризти нігті досить поширене шкідливе пристрасть, причому воно в рівній мірі зустрічається як серед дітей, так і серед дорослих. Однак якщо до дітей ставляться поблажливо і намагаються відвернути їх від «захоплення» моралями і різними народними методами, то на дорослих такі заходи не впливають, тому як проблема тут набагато глибше і складніше.

Чому люди гризуть нігті: психологія питання

Почнемо з того, що розгризання нігтів це зовсім навіть і не звичка, а нав’язливий стан або обсессия, яке поруч західних медичних асоціацій віднесено до категорії неврозів. Розгризання нігтів, по своїй суті, це те ж саме, як і висмикування волосся, роздряпування шкіри, розкусуванні губ, нав’язливе бажання мити руки і т.п. Хіба, що зовнішній прояв цієї проблеми виглядати не настільки відштовхуюче і не викликає побоювань у оточуючих.Природно в даному випадку ми говоримо про постійне разгризанія нігтів, з заподіянням собі болю і травматизацією пластин і шкіри пальців, а не про банальне відкушуванні задирок або ж відламаною частинки нігтя.

Так чому люди гризуть нігті? Головна причина криється в стресовому стані. Як правило, люди, відчуваючи стрес, намагаються відволіктися від проблеми, за допомогою неусвідомленого заподіяння собі болю. Або ж, навпаки, розгризаючи нігті, вони зосереджуються на проблемі диби знайти якесь рішення.

Причини звички гризти нігті можуть бути досить різними і носити як тимчасовий, так і тривалий характер.

Спровокувати появу даного неестетичного поведінки може ряд факторів:

 • Це може бути варіантом психологічного захисту від стресової ситуації, в яку потрапив дорослий або дитина.
 • Аутоагресія – ситуація, коли обгризання нігтів до крові є одним із проявів самомозахізма.
 • Така поведінка може з’явитися у дітей, чиї батьки, обмежуючи їх свободу, практикують тоталітарний контроль.
 • Невпевненість в собі. Внутрішній конфлікт, який може бути обумовлений проблемами комунікабельності.
 • Спровокувати таку поведінку може ситуація в родині. Неадекватна поведінка одного або обох з батьків.
 • Медики допускають і спадковий характер звички, що передається генетичним шляхом.
 • Це може бути агресія на самого себе, коли людина так намагається себе покарати за, як йому здається, негідну поведінку.
 • Підвищена ламкість нігтьової пластини, викликана медичними проблемами.Ніготь ламається і, не знаходячи нічого кращого, «господар» обгризає ніготь.
 • Людина здатна починає гризти нігті від нудьги, від неробства.

Наслідки, до яких може привести звичка гризти нігті

Розуміння того, що звичка гризти ноги має психологічну складову, навряд чи надихне дорослого людина звернутися за допомогою до психолога, а традиційні «дитячі» методи з рукавичками, обробкою пальців гіркими засобами просто безглузді.Однак є один потужний психологічний засіб, яке в якійсь мірі може змусити людину захотіти відмовити від звички – налякати людину її наслідками.

Відучити дитину гризти нігті набагато легше, коли ця звичка тільки з’явилася, ніж через кілька років. На жаль, більшість з нас дуже добре розуміє це і тому поспішає щось зробити якомога швидше. Але тут саме головне – не перестаратися, а діяти правильно, тобто не поспішаючи, спокійно і в повній впевненості, що все буде добре.Зрозуміло, якби ми і у всіх інших відносинах вели б себе так само розумно, дуже можливо, погана звичка і не з’явилася б у дитини. Але оскільки ми не можемо переробити себе навіть з любові до своєї дитини, спробуємо хоча б зробити наступне за значимістю зусилля-помер нашу схильність карати дитину.

Мати, наприклад, з такою строгістю карала сина за мастурбацію, що домоглася свого – він припинив це заняття, але через тиждень почав гризти нігті. По суті ж, з цих двох зол мастурбація менш страшне, оскільки менш інфантильне заняття і дитина сама легше долає його.

Тиск батьків майже завжди перетворюється в загрози, закиди, покарання. Відмова від таких форм впливу сам по собі дасть найкращий результат в запобіганні або позбавлення дитини від звички гризти нігті.

Причому ці «страшилки» будуть набагато страшніше, тих, що придумують для дітей, тому як доросла людина розуміє їх обґрунтованість.

Отже, розглянемо негативні наслідки, до яких може привести звичка гризти нігті:

 • Одне з прикрих наслідків згубної звички – зіпсований манікюр, а скоріше повна відсутність можливості зробити його.Посудіть самі, нерівні, разгризенние нігті з ранами і заусенцами і красивий манікюр просто непоєднувані речі. Більш того, на такі нігті небезпечно наносити декоративне покриття, існує ризик опіку або алергічної реакції. Природно, що такий наслідок більш лякає жінок, ніж чоловіків. Однак деформований нігтьове ложе і з’їдені в м’ясо нігтьові пластини можуть насторожити і останніх.
 • Крім неестетичного зовнішнього вигляду, розгризання нігтів може привести до шлунково-кишковим проблемам – від банального розладу травлення до отруєння.Нігті і пальці збирають на собі множинне патогенних мікроорганізмів, які повільно, але «планомірно» отруюють організм людина.
 • Ще один наслідок, казали огиду і страх у людей, що гризуть нігті – глистяні інвазії. На своїх руках людина може переносити яйця паразитів через погано оброблені овочі, за допомогою контакту з тваринами, роботою з грунтом і т.п. Природно, що мало хто спеціально піде мити руки з милом для того щоб віддатися «задоволення» погризти нігті, звідси і зараження.У свою чергу паразити, які виділяються токсинами, додатково отруюють організм. Лікування ж від паразитів може зайняти тривалий час.
 • Разризаніе нігтів може завдати рану, а відкрита ранева поверхня – це прямий вхід для грибка. У підсумку проблема ускладнюється ще більше. Адже крім самої людини, його нігті буде «роз’їдати» ще й приєдналася грибкова інфекція. Все це може привести до повної втрати нігтьових пластин.
 • Постійна травматизація нігтів і м’яких тканин пальців можуть спровокувати нагноєння.Гнійне ураження околоногтевой області викликає болісну нестерпний біль і часто вимагає хірургічного втручання.
 • Ще один неприємний наслідок – утворення врослого нігтя. Разгризенние нігті і деформований нігтьове ложе призводять до того, що змінюється напрямок росту нігтя, в результаті він може врости в шкіру. Виправлення ж цього дефекту потребує тривалого часу, а в запущених випадках знову-таки хірургічного втручання.

Як позбутися шкідливої ​​звички

Психологія того, чому люди гризуть нігті на руках, зрозуміла – це бажання піти від існуючої проблеми.А значить для того щоб людина переборов звичку слід перенести спосіб досягнення цієї мети (розгризання нігтів) в розряд мети. Іншими словами змістити акценти. А в цьому якнайкраще допоможуть різні психологічні прийоми, зав’язані на ігровому моменті. Розглянемо деякі з таких прийомів:

 • Висновок парі. Людина може домовитися з близькими, що він позбавитися від пристрасті, скажімо, за вельми солідну суму грошей (незначні цифри виступлять занадто слабким стимулом) або за важкоздійснюваним бажання.Можливість виграти великий куш або, навпаки, боязнь втратити солідних коштів буде потужним стимулом для боротьби з проблемою.
 • Угода з самим собою. Умовно людина визначає для себе покарання за кожну спробу разгризанія нігтів, скажімо, кілька важких віджимань або присідань, або ж необхідно зробити прибирання. Такий спосіб допоможе не тільки відволіктися від звички, а й буде дисциплінувати. Одне «але», прийом буде дієвий тільки по відношенню до людей з високою самоорганізацією і дисципліною.
 • Заняття хобі, яке не дозволить гризти нігті. Ліплення з глини, роботи в саду, робота з фарбами – всі ці заняття просто не дозволять людині гризти нігті, тому як мало хто захоче гризти брудні нігті, а кожен раз їх мити банально лінь. Поступово такі заняття можуть повністю відвернути від пристрасті.
 • Найцікавіший спосіб, що більше підходить для жінок – гарний дорогий манікюр. Погодьтеся, не кожна жінка наважиться «з’їсти» красу, на створення якої, до того ж, були витрачені не малі кошти.Ще кат варіант – навчитися самій робити манікюр. Красиві лаки, цікаві варіанти для декору – все це повинно викликати бажання відростити нігтики, а тут вже не до «недогризків».

Крім зміщення акцентів, людям, що бажають позбутися від шкідливої ​​звички можна порадити навчитися розслаблятися. Адже причина гризти нігті пов’язана ще і зі стресом. Щоб нормалізувати психологічний стан і відволіктися від переживань слід змінити обстановку:

 • Подорожі допоможуть відійти від гнітючої ситуації і наповнять новими враженнями.
 • Відмінними помічниками у відверненні від проблем будуть заходи по релаксації і медитації. Вони допоможуть заспокоїти нервову систему і на мить відволіктись від звички.
 • Дивно, але досить ефективні у вирішенні проблеми розслаблюючі процедури – масаж (як загальний, так і просто кистей рук), відвідування сауни, та й просто салону косметолога.
 • Не варто нехтувати і заспокійливими засобами. Настоянки собачої кропиви, ромашковий чай, таблетки гліцину і т.п. також відвернуть від звички.Головне – не зловживати сильнодіючими препаратами, а ще краще проконсультувати з лікарем.

Як бачите, причини того чому гризуть нігті на руках викликані досить серйозними гнітючими психіку станами, а не бальною невихованістю. Діяти тут потрібно виважено, шукаючи до кожного випадку певний шлях подолання проблеми, і не варто забувати про комплексний підхід.

Звичка гризти нігті – це неприємний, опаснийдля здоров’я людини рефлекс. Але вона – не вирок на все життя.З цим можна і потрібно боротися. Але позбутися, просто випивши таблетку, не вийде. Необхідно налаштуватися на проведення певної роботи, намацавши, первинно, причину, яка є каталізатором прояву даного патологічного рефлексу.

Якщо самостійно купірувати проблему не виходить, не слід відмахуватися від допомоги фахівців – зверніться до психолога!

Але пройшовши даний шлях, така людина отримує і інші дивіденди, стаючи більш спокійним, впевненим у собі і здатним управляти своїми емоціями і своїм життям!

Доросла людина гризе нігті: причини, як відучитися від звички

У дорослих людей, як і у дітей, часто є шкідливі звички, серед яких одна з найпоширеніших – гризти нігті.Вчені називають її оніхофагією.

Відучити від звички дорослої людини досить складно. Це не тільки фізіологічна, а й психологічна проблема. Боротися з нею необхідно ще в дитячому віці. Дорослій можна допомогти викорінити її.

Що це означає

Звичка проявляється під час стресу. Жінки їй більш схильні. Чоловіки теж стикаються з проблемою, але рідше.

Якщо звичка не була викоренена в дитячому віці, у дорослому житті впоратися з нею складно.Для досягнення мети важливо стабілізувати психоемоційний фон.

Причини

Звичка з’являється ще в дитинстві. Людина несе її з собою все життя. За часів відносного психологічного спокою вона ніяк не проявляється, але при стресі руки тут же тягнуться до рота.

Психосоматика оніхофагіі криється тільки в психологічних проблемах.

Психологічні причини

Коли малюк відчуває психологічний дискомфорт, він заспокоюється таким чином.При цьому відчуття захищеності залишається на все життя, записується на підкірці.

Виростаючи, доросла людина неусвідомлено тягне руки в рот, як тільки відчуває психологічний дискомфорт. В цей час допоможе самоконтроль, допомога близьких, бесіда з психологом. Необхідно розібратися в суті проблеми, спільними зусиллями знайти рішення.

Інші причини, що викликають оніхофагія:

 • тривожність;
 • почуття провини;
 • обсесивно-компульсивний розлад;
 • неблагополуччя в особистому просторі;
 • проблеми в спілкуванні з оточуючими;
 • переймання звичок інших людей.

Психологія в наші дні дає відповіді, як позбутися від звички, шкідливою і неестетично, неприємною для оточуючих.

Нерви

Тривале нервове напруження провокує прояв забутої шкідливої ​​звички. Особливо чутливі люди, нестійкі перед стресом, таким чином вибудовують механізм психологічного захисту, заспокоюються в період емоційного перенапруження.

Процес відволікає людину від ситуації, що склалася, допомагає подумати над нею, заспокоїтися, подумати і знайти правильне рішення .Але не всі навколишні можуть зрозуміти і прийняти дорослої людини, який із задоволенням гризе свої нігті.

Звичка

Шкідлива звичка не з’являється за один день. Це тривалий процес, який формується протягом усього життя. Згодом це переходить в розряд рефлексу – реакції на психічні подразники.

У дитинстві дитини контролюють батьки, пізніше, виростаючи, він сам повинен навчитися самоконтролю. Позбутися від звички важливо якомога раніше, щоб не виглядати смішно і безглуздо.

Доросла людина зростається з цією звичкою, вона стає його частиною, викорінити її практично неможливо.

У чоловіків і жінок

У жінок більш вразлива нервова система, шкідлива звичка у них з’являється частіше, ніж у чоловіків.

Дорослий чоловік з міцною психікою в змозі контролювати свій емоційний стан. Але і сильну половину людства не минув цей психологічний недуга.

Згідно зі статистикою, оніхофагією страждають приблизно 65% жінок і лише 35% чоловіків.

Якщо дорослий чоловік гризе нігті, що це значить

Якщо чоловік відчуває нав’язливу тривогу і хвилювання, руки самі тягнуться в рот. Не завжди це стосується особливо вразливих осіб.

Дивна звичка може бути ознакою перфекціоніста – людини, яка звикла все і завжди робити ідеально, контролювати ситуацію, не давати собі ніяких поблажок.

Не завжди з роботою можна справитися «на п’ять». У деяких ситуаціях це просто неможливо .Ось тоді вчорашній школяр, відмінник відчуває сильний психологічний дискомфорт, згадує дитячі, давно забуті шкідливі звички.

Гризучи нігті, дорослий чоловік занурюється в ту зону комфорту, в яку він потрапляв в дитинстві, здійснюючи подібні дії.

Як позбутися від звички

Численні психологічні прийоми дозволяють дорослій людині перемогти нав’язливе стан. Можна вдатися до деяких народних, аптечним, косметологічних засобів позбавлення від недуги.

Психологічні методи і прийоми

За порадою фахівця (психолога) проводять різні тренінги, медитацію, вправи для розслаблення і позбавлення від стресу.

Відучитися «поїдати нігті» допомагають психологічні методи:

 1. Усвідомлення проблеми – психологічний прийом, який дає можливість знайти шляхи її вирішення. Спеціаліст проводить бесіду, в ході якої встановлюється, в який період життя людина вперше вдався до подібного способу заспокоєння, з чим була пов’язана проблема.
 2. Замісна терапія допомагає перестати гризти нігті на руках. Психолог радить в стресових ситуаціях зайняти руки шиттям, в’язанням, плетінням, малюванням. Для заспокоєння в громадських місцях підійдуть чотки, еспандер, маленький гумовий м’ячик.
 3. Релакс і розслаблення. Спокійна, мелодійна музика, правильне, повільне дихання допомагають впоратися зі стресовою ситуацією, відволіктися. Головне, в цей момент контролювати свої руки.
 4. Лікування седативними препаратами.Призначається курс заспокійливих засобів, які прекрасно справляються з нервовим перезбудженням, нормалізують сон.

Жінка рідко дозволить собі зіпсувати рукотворну красу, витративши гроші даремно, тому рекомендується зробити дорогий манікюр з міцним полімерним покриттям.

Які засоби допомагають позбутися від звички

Не тільки психологічні методи допомагають в лікуванні. У комплексі рекомендують використовувати засіб, яке має гіркий смак.

У недавньому минулому на ніготь наносили гірчицю, перець, інше гірке засіб.

Зараз в аптеках продають спеціальні лаки. Покривши ними ніготь, можна назавжди відбити бажання його гризти. Наносять лак як звичайне косметичний засіб на чисто вимиті руки. Для жінок він може бути кольоровим, для чоловіків – безбарвним .

Є спеціальні масла, які втирають в нігтьову пластину і кутикулу. Вони володіють гірким смаком і неприємним запахом.Діють за аналогією з лаками.

Косметичний віск для нігтів в своєму складі містить мікрочастинки піску. При попаданні на зуби вони неприємно скриплять і хрумтять. Ефект від його застосування не гірше, ніж від лаку .

Можна заклеїти кінчики пальців лейкопластиром або скотчем. Його не знімають до тих пір, поки не пройде тяга до обгризання нігтів.

До яких наслідків призводить оніхофагія

Психологічна проблема призводить до серйозних захворювань шкіри і рогового покриття, яке складно лікувати.Неестетично і неакуратно виглядають обгризені нігті, це не прикрашає не тільки жінку, а й чоловіка.

Захворювання

Звичка може привести до зараження небезпечними інфекціями:

 • дизентерія – інфекційне захворювання, «хвороба брудних рук»;
 • стоматит – виразка, порушення цілісності слизової оболонки ротової порожнини;
 • гельмінтоз – зараження внутрішніх органів паразитами;
 • герпес – вірусне захворювання, що вражає слизову губ і внутрішніх органів.

Деформація і пошкодження нігтьової пластини

Крім інфекційних захворювань можна отримати грибкові ураження рогового шару – це наслідки, при яких нігтьова пластина часто руйнується повністю. Її видаляють хірургічним способом, щоб дати можливість вирости здоровому нігтя.

Короткі, пошматовані, обгризені під саму підставу нігті у дорослого можуть зіпсувати все враження про людину.

Ставлення оточення до страждаючого «поїданням» нігтів

Доросла людина, гризучий нігті, виглядає безглуздо.Навколишні можуть сумніватися в його інтелектуальних здібностях, серйозності і навіть психічному здоров’ї.

Самому людині, яка страждає подібною недугою, ніяково від своєї звички, особливо, якщо його застали зненацька. Недоглянуті руки не прикрашають не тільки жінок, а й чоловіків.

З шкідливою звичкою важливо покінчити раз і назавжди, щоб не псувати враження про себе в компанії, суспільстві, сім’ї.

Коли проблема серйозна, куди звернутися

Справитися з залежністю від шкідливої ​​звички допоможе психолог, невропатолог, фізіотерапевт, в рідкісних випадках – психіатр.

Потрібно пояснити лікаря, з чим пов’язана прояв подібного стану, коли воно почалося, в які періоди проявляється.

Разом з фахівцем будуть знайдені причини недуги, способи його усунення .

Пошкоджені нігті допоможе вилікувати дерматолог. Спільно з психологічною корекцією таке лікування дає позитивні результати.

Як швидко можна позбутися від звички

Будь навик, хороший чи шкідливий, формується у людини протягом 30 днів.

Назавжди кинути гризти нігті, за умови лікування, можна протягом 3-6 місяців. Нігтьова пластина відновлюється за 2-3 місяці.

Висновок

оніхофагія (дослівно «поїдання нігтів») проявляється в результаті стресу або нервового перезбудження. Жінки страждають недугою частіше, ніж чоловіки, через сприйнятливою і уразливою нервовою системи.

У наші дні захворювання легко лікується, якщо звернутися до фахівців, а не займатися самолікуванням в домашніх умовах.

Чому люди гризуть нігті

Хоч людство і впевнено прогресує із завидною швидкістю, але є речі, які homo sapiens побороти ніяк не можуть. І як би дріб’язково ці проблеми не звучали і не впливали на наші життя, але вони доставляють масу незручностей і дискомфорту. Сьогодні, як ви вже здогадалися з заголовка, ми поговоримо про одну маленьку, але дуже неприємною проблеми – чому гризуть нігті.

Нігті гризуть все: діти, чоловіки, жінки і навіть люди похилого віку, які все своє життя так і не змогли побороти цю проблему.Зараз ми спробуємо розібратися з причинами того, чому люди гризуть нігті і з методами вирішення цієї проблеми. Почнемо.

Звичка гризти нігті: причини

Точної відповіді на це питання дати ніхто не може. Якби психологи знали, тоді все давним-давно вже перестали б гризти нігті. Давайте разом розглянемо основні причини, через які люди гризуть нігті:

Глибокі психологічні розлади. Зараз ми розберемо саме психологічні розлади, без виділення будь-якої певної причини.Наше підсвідомості – це справжній управлінець нашими діями. Наукою до сих пір не вивчено підсвідомість, тому деякі проблеми не мають розгадок, вони просто існують і боротися з ними можна лише за допомогою завзятості сили волі – ніяких особливих прийомів поки немає;

Психологічні травми в дитинстві. Неблагополучна сім’я, проблеми в дитячому садку і школі можуть бути причиною того, що людина постійно гризе нігті. Тут можна скласти елементарну логічний ланцюжок: травма-стрес-шкідлива звичка;

Стрес – найбільш поширена причина того, що люди гризуть нігті.Можливо, це пов’язано з дитячими рефлексами, коли дитина плакала, то йому давали соску і вже в дорослому житті людина в стресових ситуаціях повинен щось засунути в рот – достеменно невідомо. Помилково вважати, що гризти нігті допомагає пережити стрес – не допомагає, це просто шкідлива звичка;

Почуття голоду. Деякі люди починають гризти нігті в тому випадку, коли ними опановує голод, але вони досить ледачими, щоб відразу його вгамувати. До речі, у таких людей проблема «гризенія» нігтів лікуватися найпростіше – досить вчасно їсти;
Наслідування.«Мій старший брат гризе нігті, а він крутий, значить і я буду гризти нігті, щоб стати таким же крутим як і він». Приблизно в такому ключі відбувається наслідування. Або, припустимо, людина дізнається, що його кумир гризе нігті.

Це, мабуть, основні причини того, чому люди гризуть нігті. Тепер знаючи причину своєї шкідливої ​​звички, ми спробуємо раз і назавжди розібратися з нею. Але перед цим, ми перерахуємо основні мінуси того, що людина гризе нігті.

Гризти нігті – шкода

Деформація кутикул і подушічек.Люди, які протягом тривалого часу гризуть нігті, назавжди деформують свої пальці. Вони стають схожі на сосиски і це вже ніяк не можна змінити;

Бруд і різні захворювання. На кінчиках пальцем людини знаходиться скупчення найбільш великої кількості мікробів, які можуть викликати різних захворювання: застуда, грип, розлади кишечника і більш серйозні ускладнення;

У стресових ситуаціях людина може зірватися і почати гризти нігті, тим самим чинити некультурно перед своїми співробітниками, родичами або близькими.Після цього люди можуть почати ставитися до людини з деякою мірою огиди.

Як можна перестати гризти нігті

 • Усвідомте проблеми і твердо вирішите для себе, що ви маєте намір її вирішити
 • Зрозумійте причину, по якій ви почали гризти нігті і ситуації, в яких ви це робите
 • Намагайтеся уникати таких ситуацій
 • Використовуйте заміну або альтернативу: цукерки, насіння, їжа, відволікаючі думки
 • Попросіть близької вам людини робити зауваження, коли ви починаєте гризти нігті
 • Зверніться до психолога, який допоможе вам стравити з проблемою
 • Спробуйте хоча б один раз відростити собі нігті і сфотографуйте своє досягнення.Візуалізація проблеми, або її рішення, часто допомагає швидше впоратися з цим завданням

ПСИХОЛОГІЧНІ ТЕСТИ

ТЕСТ щодо вибору методу психологічної консультації

Пропонуємо пройти тест, який допоможе визначити метод роботи психолога, з урахуванням індивідуальних особливостей. Знання свого методу, дозволить вам вибрати психолога, що спеціалізується саме в цій області і дозволить отримати максимальний результат і задоволення від консультації. Ви можете пройти тест в режимі онлайн абсолютно безкоштовно, без реєстрації, за цим посиланням:

 • Тест французького психолога Анн Шварцвебер (Anne Schwartzweber) містить 10 питань, на кожен з яких потрібно вибрати один з трьох запропонованих варіантів відповіді.Результат – відразу після натискання кнопки “відправити”

ТЕСТ на визначення потреби в психологічної допомоги

Тест на потребу в психологічної допомоги з легкістю допоможе вам визначити, чи необхідна вам консультація психолога. У кожного з нас бувають важкі моменти в житті, і кожен справляється з ними по-своєму. Хтось самостійно, комусь вистачає бесіди з кращим другом або подругою, а часом просто не обійтися без допомоги фахівця. Для визначення цього моменту і розроблений опитувальник на потребу в психологічної допомоги.

 • Тест містить 18 питань, на кожен з яких потрібно вибрати один варіант відповіді «Так, згодна (сен)» або «Ні, не згодна (сен)». Результат – відразу після натискання кнопки “відправити”

ТЕСТ Довговічний чи ваш союз?

Більшість з нас мріє про кохання, яка буде з нами завжди – про вічне союзі. А як йдуть справи у вашій парі? Вона міцна і надійна? Або, може бути, тендітна, не надто стійка? У будь-якому випадку питання про те, скільки триватиме союз, можна вважати серцевиною відносин в будь-якій парі, який би момент в своєму розвитку вона ні переживала.Цей тест допоможе зрозуміти, на якій стадії відносин знаходиться ваш дует, і оцінити вашу здатність надати стійкість відносин, як би вони не були влаштовані.

 • Тест французького психоаналітика Ален Еріль (Аlain Heril) містить 15 питань, на кожен з яких потрібно вибрати один з чотирьох запропонованих варіантів відповіді. Результат – відразу після натискання кнопки “відправити”

Джерела:

http://www.b17.ru/blog/78507/
http: // jawoman.ru / krasota / nogti / pochemu-vzroslyj-chelovek-gryzet-nogti.html
http://psy-ask.ru/pochemu-lyudi-gryzut-nogti.html

Чому гризуть нігті дорослі люди: психологія звички | Красиві нігті

Іноді люди запитують у фахівців про те, чому люди гризуть нігті. Психологія цієї звички вже давно є об’єктом для вивчення, так як багато хто хотів би відмовитися від неї раз і назавжди.

Гризти нігті – дуже шкідлива звичка.Для того, щоб зрозуміти, чому гризуть нігті діти і чому гризуть нігті дорослі, необхідно задати ці питання психологам. Фахівці запевняють, що ця звичка з’являється не просто так. Людина починає гризти нігті від нудьги, від неробства, але найчастіше це погана звичка з’являється тоді, коли людина нервує.

Кожен може спробувати пригадати, коли саме йому хочеться взяти пальці в рот. Як правило, в цей момент людина перебуває в очікуванні когось або чогось, при цьому він внутрішньо напружений.Ця дія є свого роду способом випліскування нерозтраченої енергії.

Звичка гризти нігті є дуже шкідливою. Всі знають про те, що вона призводить до погіршення зовнішнього вигляду нігтьових пластин. Якщо людина має таку звичку протягом декількох років, він ризикує безнадійно зіпсувати свої нігті. Вони можуть придбати неправильну форму, ставши при цьому коротше і ширше. Особливо часто це спостерігається у тих людей, які практикують це з дитинства. Жінки можуть виправити цей недолік нарощуванням, хоча ця процедура досить дорога.Але набагато простіше попередити деформацію нігтів, ніж згодом займатися усуненням недоліків.

Брудні руки ні в якому разі не можна брати в рот, але часто люди нехтують цим правилом на догоду своїй звички. Ті, хто постійно гризе нігті, ризикує захворіти різного роду інфекціями, збудники яких потрапляють в організм людини через брудні руки. Крім того, обгризаючи нігті, люди часто травмують шкіру на пальцях. А ранки і мікротріщини є воротами для інфекції.Знаючи про все це, необхідно взяти себе в руки і відмовитися від такої звички раз і назавжди.

При відмові від згубної звички необхідно пам’ятати про її психологічної стороні. В першу чергу потрібно проаналізувати свою поведінку. Важливо зрозуміти, в який саме час з’являється бажання погризти нігті. На майбутнє, якщо виникне подібна ситуація, слід бути у всеозброєнні. Потрібно постаратися переконати самого себе, що обгризання нігтів – це зовсім не вихід. Є дуже багато способів заспокоїтися і при цьому вони набагато безпечніші.Якщо самонавіювання не допомагає і сили волі відмовитися від звички недостатньо, можна спробувати замінити звичний спосіб заспокоєння на щось інше. Наприклад, можна щось пожувати, можна включити розслаблюючу музику, взяти з собою чіткі, які можна довго перебирати. Багато людей, які успішно відмовилися від шкідливої ​​звички, розповідають, як перший час їм доводилося всюди носити з собою яблуко або сушку, які можна було погризти щоразу, коли хотілося погризти нігті.

Крім цього методу можна спробувати підійти до проблеми з іншого боку.Можливо, у людини є певні психологічні проблеми. Звернувшись до психолога, він зможе позбутися від них і бажання гризти нігті пропаде само собою. У період позбавлення від поганої звички можна попити курс валеріани або пустирника. Це дуже сильно допомагає впоратися зі стресом. Деякі люди гризуть нігті тоді, коли вони голодні. Дуже важливо стежити за своїм харчуванням і вчасно приймати їжу.

Фахівці запевняють, що найефективніше комбінувати психологічні методи відмови від поганої звички з якимись іншими хитрощами.До них можна віднести обробку нігтьових пластин і шкіри навколо них спеціальними лаками. Раніше люди мазали нігті гірчицею та іншими продуктами з різким смаком. Зараз в цьому немає необхідності. Досить використовувати спеціальний лак, який можна придбати в аптеці. Шкіру навколо нігтьових пластин потрібно частіше змащувати маслами або спеціальними кремами. У тих, хто звик гризти нігті, вона часто буває надмірно сухою. Іноді шкіра навіть тріскається. Жінки можуть наростити нігті в салоні і це стане додатковою профілактикою проти обгризання нігтів.Акрилові тіпси дуже міцні і їх не так-то просто вкусити. Крім того, дорогий манікюр просто не захочеться псувати. Чоловікам теж можна порадити зробити спеціальний манікюр в салоні. Навіть застосування звичайного лаку з гірким присмаком дозволяє позбавити людину від поганої звички набагато швидше. Чоловікам також незручно гризти покриті лаком нігті і не дуже хочеться псувати манікюр, на який було витрачено певні кошти.

Маленьким дітям можна спробувати заклеювати кінчики пальців пластиром.Психологічний вплив в даному випадку, як правило, не дуже дієво. Діти ще не розуміють, наскільки небезпечною може бути ця звичка і до яких наслідків вона може призвести. Але це не означає, що не потрібно говорити про цю проблему. Дівчаткам-підліткам, наприклад, необхідно обов’язково розповідати про те, наскільки це псує нігті. Адже в майбутньому їй захочеться ходити з витонченим манікюром, а погана звичка може назавжди змінити форму нігтів. Крім постійних розмов про дану проблему потрібно постійно займати дитини, намагатися зробити так, щоб йому не було нудно.Можливо, через якийсь час йому вдасться позбутися поганої звички раз і назавжди.

Для того, щоб зрозуміти, чому людина гризе нігті, необхідно звернутися з цим питанням до психологів. Фахівці запевняють, що ця звичка з’являється в результаті зайвої нервозності.

гризе нігті? У психологів цікава думка про вашої особистості

Звичка гризти нігті широко поширена, і багато хто навіть не помічають, що роблять це постійно.Цю звичку добре видно на руках – нігті обдерті до нездорового рівня. Легко зрозуміти, що така поведінка продиктовано нервозністю і занепокоєнням. До такого ж висновку привело дослідження, результати якого опубліковані в журналі поведінкової терапії та експериментальної психіатрії. Виходячи з проведених досліджень, можна сказати, що люди, що гризуть нігті – перфекціоністи.

Згідно з результатами дослідження, людина, яка має звичку гризти нігті – перфекціоніст

Дослідники вивчили повторювані моделі поведінки.До них можна віднести такі звички, як весь час торкатися до волосся, щипати шкіру або гризти нігті. За результатами деяких експериментів, проведених на 48 добровольцях, стало ясно, що необхідність виконання цих повторюваних дій стає непереборною в ситуаціях нудьги, розчарування і незадоволеності. Як правило, найбільше ці настрої розвиваються у перфекціоністів.

Перфекціоністи гризуть нігті, щоб зняти накопичену незадоволеність

Саме вони безконтрольно планують все навколо, і очікують, що все піде відповідно до їх планами.Але коли все йде не так – створюється стресова ситуація, продиктована незадоволеністю і нервозністю. У цей момент запускається потреба прибрати негатив за допомогою повторюваних дій. Результати повністю перевертають традиційні методи терапії, які були спрямовані на повторювані форми поведінки для усунення нервозності. Виявилося, що насправді потрібно вживати заходів щодо зміни менталітету пацієнта.

А ви перфекціоніст? Ви гризете нігті?

Є й інші елементи, які допомагають зрозуміти, що ви людина, яка прагне організувати кожен аспект свого життя:
• ви погоджуєтеся лише з «все або нічого» і бачите все тільки в чорно-білому кольорі;
• ви занадто суворі з самим собою і самостійно караєте себе в разі помилки;
• повторюється розчарування;
• хронічна незадоволеність, навіть в разі успіху;
• в завжди чекаєте відповідного часу, щоб почати щось робити, навіть якщо даний момент і є найкращий.

Джерело: likeni.info

Чому ми їмо нігті? «Scisne?

Обкушування нігтів некрасиво, негігієнічно, а якщо перестаратися, то і боляче. Так чому ж люди це роблять? Проблему для BBC Future досліджує психолог Том Стаффорд, признається, що і сам схильний до цієї неприємної звичці.

Брітні Спірс, як і багато, любить погризти нігті.

Що спільного між колишнім прем’єр-міністром Великобританії Гордоном Брауном, співачкою Брітні Спірс і колишньої першої леді США Жаклін Кеннеді? Всі вони самозабутньо кусають або кусали нігті.

Я особисто цієї своєї звички не пишаюся. Людям неприємно спостерігати, як хтось гризе нігті. Це негігієнічно і іноді навіть боляче, якщо захопитися і відкусити занадто багато. Я намагався кинути цю справу безліч разів, але мені так і не вдалося.

Нещодавно я задумався над тим, що ж перетворює людей в таких огидних гризунів власних нігтів, як я? Невже нам не вистачає сили волі? Може бути, ми просто більше нервові? Або голодні? А раптом десь в анналах психологічних досліджень лежить відповідь на моє запитання? Може бути, там навіть є натяки на те, як мені від цієї огидної звички позбутися?

Моя перша ж спроба покопатися до наукової літератури навела мене на медичний термін, яким позначається звичка гризти нігті – оніхофагія.

На Гордона Брауна намальована маса карикатур, але він не соромився гризти нігті.

Психіатри класифікують цю звичку як розлад контролю над імпульсами. Це порушення психіки схоже на так зване обсесивно-компульсивний розлад. Але стосується це лише важких випадків, коли необхідна допомога психіатра. До цієї ж категорії відносяться випадки тріхотілломаніі – нав’язливого щипання шкіри або виривання власного волосся.

Я до такої важкої стадії не дійшов і належу до більшості звичайних кусальщіков нігтів, у яких ця звичка не призводить до серйозних наслідків.

До 45% тінейджерів обкушують нігті. І у багатьох з них характер не цукор. Але не будете ж ви заявляти, що майже половині людей в цьому віці терміново потрібна лікарська допомога!

Я хочу зрозуміти ту сторону явища, яка не пов’язана з психічними розладами. Розібратися в причинах тих випадків, коли шкідлива звичка не набуває хворобливий характер, але неприємна, і тому від неї хочеться позбутися.

Мама винна

У психотерапевтів, звичайно ж, є свої теорії щодо причин обкушування нігтів.Зигмунд Фрейд приписував цю звичку незадоволення так званої оральної стадії – періоду розвитку дитини від народження до приблизно 18-місячного віку.

Якщо послухати послідовників Фрейда, так всі наші звички випливають з дитячої незадоволеності.

Це типово для теорій Фрейда: оральна фіксація зв’язується з безліччю причин – таких, як недостатньо годування, занадто довге годування грудьми або проблематичні стосунки з матір’ю.По Фрейду ці проблеми виражаються цілим набором симптомів – не тільки обкушуванням нігтів, але і саркастичним характером, курінням, алкоголізмом і тягою до орального сексу.

Інші психотерапевти припускають, що обкушування нігтів – це наслідок нервового напруження або навіть вираз спрямованої всередину себе агресії. Згідно з їхньою теорією це – легка різновид членоушкодження.

Як і більшість психодинамических теорій в психіатрії, ці пояснення можуть бути вірними, але абсолютних доказів їх правильності немає.Для мене ще більш важливо те, що всі ці теорії не пропонують жодних методів позбавлення від шкідливої ​​звички.

Мені вже трохи пізно вносити корективи в моє годування грудьми, я кусаю нігті, навіть коли я абсолютно розслаблений, мені важко застосувати будь-яку з цих теорій до себе, і тому легкого вирішення цієї проблеми я не бачу. Я вже не кажу про те, що немає ніяких прикладів успішного лікування, заснованого на будь-якої з цих теорій.

Я готовий продовжити своє розслідування, але, на жаль, після перших обнадійливих знахідок слід обривається.Пошуки в наукових бібліотеках призводять лише до кількох роботах, присвяченим лікування звички гризти нігті.

В одній з робіт повідомляється про користь курсу лікування, спрямованого на усвідомлення цієї шкідливої ​​звички. Але, крім цього, немає майже нічого. Деякі зі статей на цю тему навіть починаються з визнання: наукової літератури в цій сфері на диво мало.

Поява звички

З огляду на брак наукових досліджень, я вирішив висунути власну гіпотезу того, чому люди гризуть нігті і як їх від цього відучити.Ось вона. Назвемо мій підхід “анти теорія”.

Жаклін Кеннеді (у другому шлюбі Онассіс) вважали законодавицею мод свого часу. Що не заважало їй гризти нігті.

Я припускаю, що у звички обкушувати нігті причини, як такої, немає. Це не проблеми з грудним годуванням в дитинстві, це не хронічне занепокоєння і не недолік материнської любові.

Перевага мого підходу в тому, що немає потреби шукати спільні риси у мене, прем’єр-міністра Брауна, колишньої дружини президента США і виконавиці пісні “Hit Me Baby One More Time”.Я думаю, що замість цього більш продуктивно буде припустити, що обкушування нігтів – це просто результат випадкового поєднання відразу декількох факторів, у результаті викликають у людини цю погану звичку.

Перш за все, піднести палець до рота дуже легко. Це одне з найбільш часто повторюваних рухів під час їжі або при догляді за собою. Отже, це рух контролюється базисними, основними зв’язками в головному мозку. Це означає, що такий рух може легко перетворитися на автоматичну реакцію.

З іншого боку, в обкушування нігтів є елемент якогось “догляду за собою”. Ми таким чином зберігаємо нігті короткими. Спочатку це може бути навіть здається приємним, хоча в результаті можна грунтовно зіпсувати собі нігті.

Цей елемент “винагороди” в поєднанні з легкістю самого руху означає, що звичку дуже легко розвинути. Якщо не брати до уваги дотику до своїх статевих органів, важко уявити собі більш легку можливість доставити собі швидкоплинне задоволення.До того ж в школі на обкушування нігтів ніхто не звертає уваги – гризи скільки хочеш.

Як тільки ця звичка виникає, вона швидко стає рутинною. А в житті, як відомо, повно ситуацій, коли у вас рот і обидві руки абсолютно вільні і зайняти їх нічим.

У житті повно ситуацій, коли у вас рот і обидві руки абсолютно вільні і зайняти їх нічим.

[/ box] При такому поясненні природи цієї звички на будь-яке лікування сподіватися не доводиться.Більшість людей, які намагаються з нею боротися, принаймні, раз на день втрачають концентрацію і знову починають кусати нігті.

На мій погляд, обкушування нігтів не є наслідком риси характеру або рудиментом будь-якого поведінки, корисної з точки зору еволюції.

обкушування нігтів – це наслідок особливостей анатомічної будови нашого тіла, того, наскільки природно рух руки до рота – і з точки зору імпульсів в нашому мозку, і з точки зору психології звички.

Зізнаюся, я гриз нігті, коли писав цю статтю. Як бачите, іноді навіть хороша теорія не допомагає.

Про автора. Том Стаффорд читає лекції на факультеті психології Шеффілдського університету (Англія). Він співавтор бестселера MindHacks і веде однойменний блог.

Том Стаффорд
BBC Future

bbc.co.uk

.