Ногти

Чи можна йти на операцію з нафарбованими нігтями: 💅 Підготовка до операції – Експрес газета

💅
Підготовка до операції – Експрес газета

«Експрес газета» відповідає на актуальні, незручні і несподівані питання. Сьогодні ми розповімо, чому при підготовці до операції потрібно обов’язково стерти лак з нігтів.

Якщо вам належить хірургічна операція, то до неї потрібно підготуватися заздалегідь.Набір загальних передопераційних рекомендацій стандартний у всіх лікарнях. В день операції не можна нічого їсти, а ввечері напередодні слід обмежитися легким вечерею. Також слід прийняти душ і надіти компресійну білизну. Але це далеко не все. Чи знаєте ви, наприклад, що один з обов’язкових пунктів підготовки до операції – коротко постригти нігті і стерти з них кольоровий лак? Навіщо? Про це ми попросили розповісти нашого експерта.

За кольором нігтів лікар визначає стан пацієнта

– На операцію дійсно не можна лягати з нафарбованими нігтями.Справа в тому, що під час операції анестезіологи проводять так звану пульсоксиметр – неінвазивний метод визначення ступеня насичення крові киснем за допомогою пульсоксиметра. Це побічно відображає дихальну функцію людини. А якщо на нігтьової пластини знаходяться гель, акрил, шелак або щось ще, то датчик апарату може неправильно працювати і надавати неправдиві дані. Таким чином, анестезіологи не зможуть побачити функцію дихання правильно.

До того ж за кольором нігтів можна виявити дихальну і серцеву недостатність – нігті в цих випадках синіють.Навіть незважаючи на наявність сучасного обладнання, датчики іноді можуть показувати недостовірну інформацію, і лікарі в першу чергу орієнтуються на стан організму людини. Синіючі губи, кінчик носа і нігті – привід бити на сполох.

Звичайно, ймовірність того, що пацієнта не пустять на операцію з нафарбованими нігтями, вкрай мала. Але все ж заради власної безпеки радимо вам в процесі підготовки до операції стерти лакове покриття з нігтів. Або залишити тонкий шар прозорого лаку.

Які ще існують правила підготовки до операції?

Втім зняттям лакового покриття підготовка до операції не обмежується. Отже, якщо ви лягаєте на операцію, вам слід:

  • Чи не голитися напередодні операції. Залиште гоління ніг, пахв і інших місць на потім. Гоління загрожує мікроранку, в які можна занести інфекцію.
  • Незважаючи на те що деяким огрядним людям радять скинути вагу перед операцією, щоб не було проблем з анестезією, радимо худнути поступово, а не робити марш-кидок з голодуванням за кілька днів до операції.Це – додатковий стрес для організму.
  • Перед операцією фахівці не радять приймати препарати, що розріджують кров, – зі зрозумілих причин. Сюди ж можна віднести і деякі продукти: часник, женьшень і імбир підвищують ризик кровотеч.
  • Якщо ви курите, то відмовтеся від цієї шкідливої ​​звички хоча б за кілька днів до операції. Куріння погано впливає на якість крові і підвищує ризик інфекцій.
  • Підготуйтеся до операції морально. Задайте лікаря всі питання, які вас цікавлять і турбують, попросіть пояснити, що і як саме буде відбуватися.І головне – не хвилюйтеся. Коли людина знаходиться в стані сильного стресу, його больовий поріг знижується, а анестезія гірше впливає.

Чи можна на операцію з нафарбованими нігтями?

Перебування в стаціонарах лікувальних установ вимагає максимального дотримання гігієни, чистоти шкіри і тіла. Перед майбутнім хірургічним втручанням особливо важливо дотримуватися цього правила. Зазвичай хірурги, а частіше медсестри, завчасно повідомляють пацієнтів про те, що треба зробити на етапі підготовки до майбутньої процедури.

Як правило, покриття з нігтів перед хірургічним втручанням потрібно знімати. Це важливо, тому що під час анестезії саме колір нігтів допомагає контролювати стан оперованого. До одного з пальців на руці медики підключають прилад, діагностує роботу системи дихання. А лак на нігтях, якого б вигляду він не був, цьому може завадити. Та й, за великим рахунком, перебування в реанімації, потім в хірургії – не ті випадки, коли пріоритетом повинен бути зовнішній вигляд і звички.У деяких вітчизняних лікарнях підхід до зовнішнього вигляду пацієнтів і вимоги в період їх перебування на лікуванні не настільки жорсткі, як у зарубіжних. У солідних і престижних клініках вимагають неухильного дотримання правил, чітко прописаних в інструкціях. Зазвичай вони зобов’язують чітко узгоджувати з лікарем прийом усіх ліків, які були прописані до втручання, режим харчування. Як правило, їсти перед майбутньою операцією можна тільки до півночі попереднього дня. Дотримуватися цю вимогу треба строго, тому що шлунок на момент введення пацієнтові наркозу повинен бути порожнім.Що стосується дотримання гігієни, то необхідно увечері напередодні втручання прийняти душ. Зуби чистити можна і ввечері, і вранці. При передбачуваної загальної анестезії треба змити перед операцією косметику, вийняти знімні протези, якщо такі є в роті, зняти контактні лінзи, слуховий апарат і прикраси, прибрати пірсинг.

Якщо мова йде про жінок, які мають проведення кесаревого розтину, то видаляти лак з нігтів на руках треба обов’язково, адже він може спотворювати показники пульсоксиметрии.Збираючись в пологовий будинок, жінок повинна попередньо ознайомитися з усіма правилами, які в ньому діють. Зазвичай в договорах на платні пологи вони прописуються. Підписуючи такий документ, жінка автоматично погоджується з їх виконанням і повинна чітко дотримуватися.

Чому не можна фарбувати нігті перед операцією?

Готуючись до хірургічної операції, проведеної під загальним наркозом, необхідно не тільки позитивно налаштуватися, а й виконати всі приписи і рекомендації лікаря.Пов’язані вони з приведенням свого фізичного стану до того, яке необхідно для проведення відповідних маніпуляцій. Однією з вимог є заборона на нафарбовані або нарощені нігті. Багато жінок ігнорують це правило, вважаючи його не дуже важливим. Він це зовсім не так. Існує кілька дуже серйозних причин, чому не можна фарбувати нігті перед операцією.

Визначення стану пацієнта по нігтях

Дотримання правил гігієни є невід’ємною умовою не тільки при проведенні операції, але і в доопераційний та післяопераційний період.Тому лікарі або медсестри заздалегідь попереджають пацієнток про необхідність видалити лак з нігтьових пластин і відмовити від процедур манікюру.

Це важливо, оскільки анестезіолог повинен мати можливість за кольором нігтів визначити стан пацієнта і контролювати його. Саме за поточним відтінку нігтьової пластини лікар може виявити ціаноз. У цьому випадку критерієм виступає синюватий відтінок. Пластини сприяють виявленню анемії. Якщо вони стають блідими, то це сигнал про низький гемоглобіні.

У ході хірургічного втручання на один з пальців верхньої кінцівки підключається прилад для діагностики функціонування органів дихання. Наявність лаку створює складності при вирішенні даного завдання. При цьому не важливо, яке відтінку буде лакове покриття на нігтях. Саме ці причини озвучуються фахівцями при відповіді на питання, чому не можна фарбувати нігті перед операцією.

Вимоги лікарів

Конкретні вимоги, дотримання яких буде потрібно від пацієнта, буде залежати від типу і характеру операції.Але є стандартні умови:

  • необхідність попередження лікаря про прийом лікарських препаратів;
  • дотримання дієти;
  • введення більш щадного раціону.

Буде потрібно від пацієнта і проведення гігієнічних процедур – прийом душа напередодні операції, якщо це буде дозволено за станом здоров’я, не буде зайвим. Та й почистити зуби також буде потрібно. У разі застосування загальної анестезії необхідно буде видалити косметику, позбутися знімних протезів, контактних лінз, слухового апарату, прикрас, пірсингу.

Важливо відзначити і такий момент, чому не можна фарбувати нігті перед операцією. При підготовці до проведення кесаревого розтину лікарі зажадають зняти лакове покриття. Це обумовлено тим, що в іншому випадку може призвести до шумів показників пульсоксиметрии. Та й перед пологами важливо заздалегідь дізнатися про основні правила при підготовці до процедури, а потім повністю дотримуватися їх. Необхідність дотримуватися приписів залишиться і в період реабілітації.

Чому не можна фарбувати нігті перед операцією відгуки:

3 причини не фарбувати нігті перед пологами

Читайте в цій статті:

Причина №1: прохання анестезіолога

Це перший і, мабуть, головний привід для заборони нафарбованих нігтів.Стерти лак просять не тільки породіль, а й тих дівчат, яким належить будь-яка операція з анестезією. Коли пацієнтці вводять наркоз, анестезіолог стежить за її станом в тому числі по нігтьовим пластин. Якщо нігті починають синіти, значить, жінці не вистачає кисню, виникає так званий ціаноз. Звичайно, давно придуманий пульсоксиметр, але багато лікарів для перестраховки використовують і цей спеціальний датчик, і стежать за станом оперується по-старому. Хірургічне втручання під час пологів необхідно не завжди, проте заздалегідь спрогнозувати, як саме підуть пологи і виникнуть ускладнення, неможливо.Тому лікарі можуть просити породіль стерти лак з нігтів, з більшою ймовірністю це прохання торкнеться тих жінок, яким заздалегідь прописали кесарів розтин.

Мені стало погано на пологах, лікарі відразу схопили мої руки. У мене нігті моментально стали майже чорними. Я йшла на пологи впевнена, що у мене все без проблем буде, але всяке буває. Прокинулась я в реанімації. Ні до, ні після пологів ніяких проблем з серцем не було,

Причина №2: стерильність пологового приміщення

Як аргументація на питання породіль: «Навіщо прати лак», – доктора можуть сказати, що їм необхідно підтримувати стерильність в пологових боксах.Неймовірно, але факт: частинки лаку можуть відлетіти і потрапити на інструменти. Таку причину лікарі називають вкрай рідко, і все ж таке трапляється. Також є ще один застарілий, але все ж інколи використовується в лікарнях метод. Нігті можуть намазати зеленкою, якщо пацієнтку везуть в операційну. Це робиться з гігієнічних міркувань, для стерильності.

Все залежить від пологового будинку. Мені мама розповідала, що, коли зі мною в пологовий будинок приїхала, у неї нігті були нафарбовані, і їй їх зеленкою намазали.Тому, коли я лягала в пологовий будинок на допологове, гель-лак зняла. А в палаті зі мною була дівчинка з шелаком, і ніхто нічого їй не сказав, народжувала спокійно з ним,

У нас сказали в жіночій консультації: «Зубами будете лак згризали, щоб ніякого лаку!»,

Причина №3: ​​безпека малюка

Довгими нігтями молода і недосвідчена мама може подряпати свою дитину при сповивання. До того ж, вже народили жінкам доводиться часто мити руки, а якщо лак відшарується, то частинки можуть потрапити дитині в дихальні шляхи.

Народжувала з покритими нігтями, після пологів попросили стерти лак і обрізати під корінь нігті, сказавши, що, якщо на обході лікарі побачать, будуть лаяти не тільки мене, а й медсестер,

Все залежить від пологового будинку. Я народжувала в лікарні, де не звертають увагу на лак, де акушерки носять твої пакети і відразу подають телефон. А подруга народжувала в іншому місці, там телефон тільки за гроші принесли і нігті в приймальні під нуль обрізали,

Знімати лак змушують не у всіх пологових будинках, хтось спокійно народжував і з чорними, і з нарощеними нігтями.Якщо ви точно знаєте, в якій лікарні будете чекати появи на світ свого малюка, то краще уточнити заздалегідь, чи можна покривати нігті лаком. При цьому лікарям все одно, яким способом покриті ваші нігті. Для них або принципові, або не важливі чисті нігтьові пластини. Просто гель і шелак буде складніше зняти, якщо раптом доведеться це зробити. У будь-якому випадку, краще перестрахуватися і зробити манікюр без покриття, щоб не думати про нігті в один з найважливіших днів вашого життя.

Автор: Олександра Берлізева

У плаття і з макіяжем: чи можна вбиратися на пологи – Статті – Пологи

Кадр з фільму «Моє життя»

На ці запитання відповідає наш експерт – Тетяна Буцька, керівник Аналітичного центру «Вибір батьків», лідер всеросійського громадського руху «Рада матерів», автор книг «Вагітність.Короткометражка довжиною в 9 місяців »і« Їж для двох. Все про харчування для вагітних »

Чи можна робити манікюр і педикюр перед пологами?

Багато лікарів проти нафарбованих нігтів. Пацієнтки вважають, що ця нелюбов поширюється виключно на темні і яскраві тони. Мовляв, у разі екстреної ситуації анестезіолог стежитиме за кольором нігтьової пластинки, а лак ускладнює цю задачу. А ось якщо нафарбувати нігті світлим лаком, всі будуть задоволені. Поспішу вас розчарувати.Все не так просто.

Щоб оцінити насичення крові киснем, лікарі не будуть дивитися на нігтьову пластинку. Вони одягнуть на вказівний палець породіллі пульсоксиметр (електронний прилад, що вимірює частоту пульсу, тиск, а також сатурацию – насичення крові киснем), і будуть орієнтуватися на його показники.

Серед анестезіологів існує думка, що лакове покриття на нігтьової платівці може привести до спотворення знімаються показників. Ну а якщо вони виявляться неточними, то і допомога може виявитися неадекватною.Мовляв, лікарі можуть недооцінити тяжкість стану пацієнтки, що може погано для неї закінчитися. Це міф.

Фахівці за підсумками різних досліджень прийшли до висновку, що використання лаку для нігтів не може привести до фатальної помилки приладу.

Російські анестезіологи нафарбували нігті різними кольорами п’яти жінкам і виміряли сатурацию. Статистично значущих відмінностей виявлено не було.

Ще одне – більш масштабне – дослідження провели вчені Університету Країни Басків.Вони вивчили дані за 15 років по 440 пацієнткам з 6 країн світу. Лакове покриття на нігтях спотворювало дані приладу всього на 2%. Цей показник вкладається в допустиму похибку роботи пульсоксиметра.

Висновок: фарбувати нігті перед пологами можна.

Якщо вас в пологовому будинку просять зняти лак / шелак або навіть змушують спиляти нарощені нігті (а буває і таке), швидше за все, фахівець не знайомий з результатами цих досліджень, не довіряє їм або сумнівається в справності приладу.

Під час завантаження сталася помилка.

Припускаючи, що така ж ситуація може бути в іноземних пологових будинках (адже і вони проводили дослідження, значить, тема актуальна), я провела опитування в своєму блозі. І ось результат: в Італії і в Азербайджані лікарі радили пацієнткам не покривати нігті лаком, а в Білорусі настійно рекомендували коротко стригти нігті (тому що при догляді за немовлям вони будуть заважати).

Чи варто фарбуватися перед пологами?

Деякі мами до моменту народження малюка готуються дуже серйозно – навіть роблять макіяж.Кажуть, що хочуть зустріти малюка красивою. Наносять на обличчя тональний крем, фарбують вії і губи.

Бажання жінки залишатися привабливою в будь-якій ситуації – це прекрасно. Однак якщо вас чекають природні пологи, навряд чи макіяж вдасться зберегти. Особливо якщо ви народжуєте первістка. За 10-12 годин (а то і більше) туш потече, а губна помада розмаже.

Якщо для вас важливо виглядати красиво і доглянуто відразу після пологів, можна скористатися Лайфхак від актриси Анни Хилькевич: за пару днів до ПДР наростити вії.

Але, повторюся, якщо ви хочете зробити макіяж, – це ваша особиста справа. Іноді мені розповідають історії про те, як лікарі змушують пацієнток змити косметику з обличчя, але я не розумію, яким розумним аргументом це можна пояснити. Вважаю такі вказівки вторгненням в особистий простір жінки.

Мами, народжували за кордоном, в один голос говорять, що лікарям і акушеркам було все одно, нафарбовані чи породіллі чи ні. Головне – щоб пологи пройшли добре, і дитина народилася здоровою.

Яку зачіску зробити?

У цьому питанні рішення за вами. Відправитися в пологовий будинок можна і з вечірньою зачіскою, і з простим хвостиком, і з розпущеним волоссям.

Тим часом багато акушерки не люблять прибране волосся: вважається, що коси і хвости “блокують енергію» і заважають розкриттю шийки матки. Мовляв, з розпущеним волоссям жінка народжує швидше.

Але це звичайне марновірство, не більше того. Якщо вам дискомфортно з розпущеним волоссям, і ви не хочете їх розпускати, скажіть про це медперсоналу, і до ваших слів прислухаються.

Що надіти на пологи?

Ще 100-200 років тому через антисанітарію, яка приводила до зараження крові, гинула кожна п’ята породілля. Казенний одяг, яку ви отримуєте в медустановах, – це один із профілактичних заходів, яка допомогла знизити статистику септичних ускладнень після пологів.

В пологовому будинку в вашому розпорядженні буде стільки стерильних сорочок, скільки вам буде потрібно. Це практично і зручно. Вам не потрібно буде купувати півдюжини сорочок, прати їх і прасувати.

Втім, якщо ви хочете народжувати «в своєму», в багатьох медустановах вам підуть назустріч. Такі пологові будинки є і в Росії, і за кордоном. Головне, щоб одяг був чистий.

До речі, балерина Анастасія Волочкова спеціально до пологів пошила на замовлення два або три сукні. Вона показувала мені їх: дивно повітряні, з мереживами і рюшами. Думаю, вони стали для неї джерелом радості, сил і впевненості в собі.

Під час завантаження сталася помилка.

У Німеччині, Іспанії, Мексиці, Україні і в багатьох інших країнах в переважній більшості випадків лікарі також нічого не матимуть проти особистих речей.Передплатниця з Фінляндії, наприклад, написала, що народжувала разом з чоловіком. На ньому не було ні халата, ні бахіл – і це нікого не бентежило. Дійсно, лікарі не роблять акценту на одязі, якщо жінка народжує природним шляхом.

А ось коли мова йде про планову операцію, майбутнім мамам дають казенну одяг. Хірургічне втручання вимагає стерильності. Це важливо.

Зовнішній вигляд на пологах – це особиста справа кожної з вас. Якщо пред’являються в пологовому будинку претензії або прохання не мають під собою медичного обґрунтування, ви маєте повне право їх проігнорувати.

На медперсонал при цьому прошу не ображатися: лікарі не хочуть вас образити або обмежити вашу свободу. Вони, скоріше, турбуються про результат пологів і таким чином проявляють підвищену тривожність.

Читайте також:

Чого я не чекала, коли чекала дитину: особистий досвід

Що відчуває плід під час пологів

Один день з життя московського пологового будинку: репортаж

.