Ногти

Ніготь розділився на дві частини: Причини онихорексис (розщеплення) нігтів, його лікування та ін особливості + фото

Ніготь розділився на дві частини

Жінка особливо уважно стежать за своїми нігтиками, адже вони є продовженням її бездоганного образу. І раптом вона виявляє, що з’явилася тріщина на нігті. Що робити в цьому випадку?

Нерідко такий дефект просто закрашивается косметичним лаком, особливо, якщо тріщина незначна.

Але повторюється проблема може говорити про хвороби нігтів і внутрішніх проблемах організму. І якщо це так, то приховувати проблему під манікюром безглуздо, адже при відсутності лікування вона може лише посилюватися.

Основні причини виникнення тріщин на нігтях:

 • Ніготь складається з кератину, що має шарувату будову. Якщо ніготь піддати механістичного впливу, то він може тріснути. Тріщина розростається, коли в утворену щілину потрапляють сторонні речовини.
 • Нігтьова пластина формується в кореневій частині нігтя – матриксе. Будь-які порушення в цій галузі ведуть до неправильного або неповноцінного росту нігтя, в тому числі і до тріщин.
 • Інфекційні шкірні хвороби (грибок, псоріаз) пошкоджують нігтьову пластину і кореневу частину нігтя.
 • Дефіцит поживних речовин в організмі погано впливає на формування і зростання нігтя. Нігтьові пластини стають слабкими, тонкими і ламкими.
 • Манікюр, виконаний з порушенням техніки роботи, пошкоджує як саму нігтьову пластину, так і матрикс. Ніготь травмується при неправильній обпилюванню, а коренева частина – при зрізанні кутикули.
 • Такі засоби, як розчинники, хлорка, ацетон, засоби для прибирання містять хімічні речовини, шкідливі для нігтів. Якщо не захищати руки, то нігті стануть ламкими.

Чому тріскаються нігті уздовж?

Якщо ніготь тріснув вздовж, то це може бути захворювання нігтів, яке називається онихорексис. При цій хворобі нігтьові пластини розщеплюються і ламаються в поздовжньому напрямку.

онихорексис є наслідком дистрофічних процесів в організмі, а саме, порушення обміну речовин і харчування нігтя. Серед причин виникнення такої дистрофії нігтя можна виділити наступні:

 • шкірні хвороби: грибок, екзема, псоріаз;
 • травматичне ураження;
 • негативний вплив хімічних речовин;
 • психічні захворювання;
 • хвороби крові;
 • інфекції.

онихорексис частіше зустрічається на руках, на ногах така хвороба – рідкість. Тріщин на нігтьових пластинах може бути по одній або по кілька. Розщеплення нігтя починається у вільного краю і спочатку ледь непомітно. Якщо тріщину не лікувати, то вона поглиблюється у напрямку до основи нігтя і стає ширше.

Лікування поздовжньої тріщини полягає у відновленні нормального харчування нігтьової пластини. Саму тріщину заклеюють, щоб блокувати процес розростання.

Чому тріскається ніготь поперек?

Якщо ніготь розщеплюється в поздовжньому напрямку, то таку хворобу називають оніхошізіс. Вона так само відноситься до дистрофічних хвороб нігтя і має схожі з онихорексис причини. Крім них ще додаються інші:

 • Порушення техніки манікюру при неправильному підпилюванні і шліфуванні нігтьової пластини.
 • Постійні дрібні механічні травми нігтьових пластин у людей певних професій: піаністи, музиканти, що грають на струнних інструментах і т.д.
 • оніхофагія – звичка гризти нігті (особливо відзначається у дітей

Поперечні тріщини частіше зустрічаються на другому, третьому і четвертому пальцях рук. Розщеплення зазвичай зачіпає вільну частину нігтя, але якщо хворобу не лікувати, то тріщини з’являються на всій пластині.

Діагностика і лікування поперечних тріщин аналогічні поздовжнім.

Що робити, якщо ніготь росте з тріщиною?

якщо тріщина утворилася уздовж нігтя, то необхідно терміново вживати заходів.У міру зростання нігтя вона буде розповзатися в сторони, травмуючи м’які тканини нігтьового ложа і завдаючи біль.

Найпростіше, що можна зробити в цьому випадку – манікюр шелаком. Гель-лак надійно закриє ніготь від попадання в тріщину інфекції. Його міцне покриття не дозволить їй розширюватися. У міру відростання нігтя, ділянку з тріщиною періодично зістригають.

В разі, якщо поздовжня тріщина широка і шелак не справляється, то ніготь запечатують биогелем або акрилом. Така процедура виконується в салоні.

Біогель не тільки захищає ніготь і нігтьове ложе, але і сприяє одужанню пошкоджених тканин. Акрил – самий твердий матеріал для нарощування, тріщина буде надійно запечатана ім.

Що робити, якщо тріснув ніготь посередині?

Тріщина посередині нігтя не така серйозна проблема, як поздовжня. Вона не розростається і не травмує нігтьове ложе. Але вимагає не меншої уваги. Таку тріщину потрібно акуратно підпиляти і нанести на ніготь шелак.

Як закрити тріщину на нігті тимчасово?

Якщо тріщина виникла несподівано, а часу немає на відвідування професійного майстра, то її можна заклеїти в домашніх умовах. Не варто затягувати з цією справою, адже через чіпляння нігтем сторонніх предметів можна випробувати сильний біль, а тріщина при цьому стане більше.

Як зробити:

 • Поверхность пошкодженого нігтя необхідно вирівняти за допомогою Бафа або пилочки з дрібної абразивністю.
 • На ідеально гладку поверхню нанести клей, використовуючи манікюрні кисть.
 • Після висихання клею до нігтя докласти шматочок шовкової тканини і знову нанести клей.
 • Надлишки тканини прибрати, а ніготь з приклеєним шовком знову покрити шаром клею.
 • Коли тканину міцно приклеїтися, відполірувати це місце бафом і покрити будь-яким косметичним лаком.

У випадку якщо травма нігтя сталася не вдома, то можна виконати аналогічну процедуру, але з використанням прозорого лаку і паперової серветки.Такий захист може протриматися добу, але потім все потрібно зробити більш грунтовно.

Як вилікувати тріщину на нігті назавжди?

Щоб вилікувати тріщину нігтя назавжди, потрібно усунути причину, якою вона була викликана. Якщо ніготь тріснув випадково, то допоможе «реставрація» в манікюрному салоні. А якщо є постійно виникають тріщини на нігті, що робити підкаже тільки лікар.

Спеціаліст проведе діагностику і призначить адекватне лікування. Для діагностики шкірних хвороб слід відвідати дерматолога або мікології.Первинний огляд при підозрі на захворювання внутрішніх органів проводить терапевт.

В разі грибкової інфекції лікування, перш за все, спрямована на усунення збудника. Пацієнту призначають системні препарати та лікарські засоби місцевого впливу. Для захисту нігтя від подальшого руйнування чудово підійдуть протигрибкові лаки.

Дистрофії нігтя потрібно лікувати комплексно. Для заповнення дефіциту цінних поживних речовин в організмі рекомендується прийом вітамінно-мінерального комплексу.Місцеве харчування нігтя можна проводити за допомогою ванночок або компресів.

онихорексис – різновид порушення цілісності нігтьової пластини, при якому є розщеплення в поздовжньому напрямку від дистального (віддаленого) кінця до центру.

онихорексис не є самостійним захворюванням, це просто термін, яким дерматологи називають ламкі і шаруються нігті.

Причини появи онихорексис

онихорексис часто зустрічається у людей похилого віку

Структура нігтя залежить від цілого ряду чинників, які можна звести до одного спільного принципу: все, що здатне впливати на мікроциркуляцію в зоні росту нігтя, а також на якість і склад крові, здатне викликати онихорексис.

Саме тому розщеплення нігтя частіше спостерігається у літніх пацієнтів, а також у наступних категорій хворих.

Пацієнти з синдромом Рейно, системним атеросклерозом, васкулітами. У цих випадках відбувається безпосереднє порушення кровопостачання нігтя, від чого він і починає розшаровуватися.

Хворі онихомикозом (грибок нігтя), псоріаз нігтя. Причиною зміни обміну матриці нігтьової пластини в даному випадку стає запальний процес;

Ендокринологічні патології у осіб будь-якого віку: розщеплення нігтів найчастіше виникає при тиреотоксикозі і цукровому діабеті.

Фотогалерея: причини розвитку проблеми

Пацієнти гастроентерологічного профілю – з пасажем крові в цьому випадку все нормально, але ось якісний склад крові страждає через відсутність тих чи інших речовин , необхідних для нормальної роботи матриці (вітаміни, мікроелементи тощо), що і призводить до онихорексис.

Жертви некомпетентного манікюрного майстра, постійно травмує матрицю нігтя.

Дівчата і жінки, надмірно вживають дешеві лаки на основі ацетону.

При контакті з побутовою хімією обов’язково потрібно використовувати рукавички

Домогосподарки, виключно часто контактують з миючими засобами та іншими елементами побутової хімії, і при цьому не використовують рукавички.

Схильність до розщеплення нігтів може бути спадковою, однак при правильному ставленні і догляді за нігтями ніяких проявів онихорексис не буде.

Іноді розщеплення нігтів є симптомом неврозу нав’язливих станів. Це про ситуацію, коли пацієнт постійно відчуває, що руки у нього брудні і миє їх по 50 (буває і частіше) раз в день. Причому, в деяких випадках хворий приховує свої статки від оточуючих, і, тільки завдяки онихорексис і деяким іншим ознакою його вдається викрити і почати терапію.

Лікування і догляд за нігтями при відхиленні

Починається з візиту до дерматолога.Все подальше час лікування онихорексис можна умовно розділити на кілька частин:

 • Діагностика і боротьба з основним захворюванням, що викликав розщеплення нігтів;
 • Догляд та лікування самих нігтів, косметологічні процедури;
 • Профілактика повторних епізодів онихорексис.

Якщо вдалося знайти причину, наприклад – це мальабсорбція (порушення всмоктування деяких речовин в кишечнику), то лікар направляє пацієнта з онихорексис до гастроентеролога або іншому профільного спеціаліста.Після усунення основної причини, нігті приходять в норму природним чином.

Багато років намагаєтеся вилікувати ГРИБОК?

Глава Інституту: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати грибок приймаючи кожен день.

Зазвичай нігті тріскаються в дуже незручне для цього час, в результаті чого змінюється зовнішній вигляд рук: вони не виглядають такими ж красивими і доглянутими, як раніше. Тріщини на нігтях доставляють багато розчарувань своїм власницям.

Чому виникає тріщина на нігті

Існує ряд джерел виникнення такої проблеми, як тріщини на нігтьових пластинах.

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

 1. Однією з найбільш поширених причин є вплив на ніготь навколишнього середовища: тривале перебування рук на холоді погіршує ситуацію.
 2. Якщо кількість вживаної людиною рідини занадто мало, то від цього будуть страждати не тільки нігтьові пластини, але і шар шкіри біля них: на пальцях виникають тріщини.
 3. нігтьові пластини також можуть страждати в результаті зниження рівня гормонального фону: вертикальні тріщини вздовж нігтів зазвичай з’являються у жінок в очікуванні дитини, у дітей перехідного віку і у вікових дам.
 4. Причини, що викликають тріщини на пальцях рук, можуть виникати через вплив на них шкідливих дезінфікуючих засобів, які дратують не тільки шкіру біля нігтя, але і самі нігтьові пластини.
 5. Причини, через які тріскається ніготь, можуть відбуватися через неправильно зробленого манікюру для рук.
 6. Якщо робити неправильні підпилювання нігтів, не дотримуючись одного обраного напрямку, то можуть з’являтися тріщини на нігтях.
 7. Якщо ніготь був схильний до фізичного впливу, то в якості залишкових явищ ніготь не тільки тріскається, але також і ламається.
 8. При тривалому контакті з водою або будь-який інший вологістю причини пошкодження нігтів на пальцях рук можуть виникати через надмірне розм’якшення нігтьового покриття.Після цього на нігті з’являється поздовжня тріщина.

Якщо ви не впевнені в тому, що саме стало причиною появи тріщини, найкраще звернутися до фахівця за порадою.

Головні моменти перед важливим заходом

Як правило, якщо поверхня тріскається, то потерпілі руки потребують допомоги фахівців. Однак може трапитися так, що подібний інцидент може статися перед походом в театр, на концерт або просто перед важливою зустріччю.Робити можна наступне, щоб надати першу допомогу нігтям на руках, презентабельно виглядати і не впасти в очах сторонніх. Для цього знадобиться безбарвний лак і маленька паперова серветка.

 • спочатку ніготь необхідно відполірувати;
 • потім нанести на покриття шар безбарвного лаку;
 • на постраждале місце на руках необхідно нанести шматочок серветки;
 • знову покрити пластину шаром прозорого лаку;
 • зверху нанести різнобарвний лак, вміло приховавши невелике ушкодження.

Такі нехитрі дії допоможуть приховати на час дефект.

Можливі заходи в домашніх умовах

При такій ситуації в першу чергу також слід полірувати постраждалу частину і домогтися її абсолютної гладкості. У тому випадку, якщо на ньому є горби, вмятінкі або додаткові пошкодження, домашнє лікування рук буде марним.

Взявши спеціальний клей, необхідно вмочити в нього тонку маникюрную пензлик і провести нею вздовж тріщини на нігтях і її країв.Коли клей висохне, потрібно притиснути до нігтьового покриттю на пальцях шматочок реставраційної тканини так, щоб він ідеально збігався з розмірами нігтя на пальцях. Якщо сталася помилка, то шматки тканини можна акуратно зрізати. Потім необхідно знову нанести клей на тканину, таким чином додатково закріпивши її. Після висихання клею на ніготь можна нанести кольоровий лак.

Варто пам’ятати, що при перших появи тріщин необхідно з’ясувати причини, через які вони з’явилися.

Якщо зробити це самостійно не вдається, потрібно звернутися в салони краси, де фахівці встановлять причини хвороби і зможуть пояснити, як лікувати їх далі, і що потрібно робити.

Відновлення естетичного вигляду

Професійне лікування потрібно починати з знаходження причини, чому ніготь виявляється тріснутим уздовж. Після її встановлення фахівці виписують ряд процедур, які потрібно проходити для відновлення пошкоджень на пальцях. Однак лікування полягає не тільки в цьому:

 1. Потрібно нормалізувати свій раціон харчування: якщо в ньому не вистачає вітамінів і мінералів, то ця проблема повинна бути негайно вирішена.Для підтримки здоров’я вживана їжа повинна містити в собі вітаміни групи A, B, C, D і E. У лікування потрібно додати прийом кальцію, заліза і цинку: бажано купити в капсулах, вміст яких потім буде втиратися в нігті на пальцях.
 2. Лікування полягає в обтиранні нігтьового покриття лікувальними маслами: наприклад, маслами з оливок або ягід обліпихи потрібно обробляти нігті кожен день. Таку процедуру можна проводити з маслом чайного дерева.
 3. Якщо регулярно робити і застосовувати лікування у вигляді цілющих ванночок, то проблеми з тріщинами можна дозволити швидко: пальці треба опускати в теплу воду з розчиненою в ній морською сіллю на п’ятнадцять хвилин.Іноді замість морської солі дозволяється додавати в ванночки лимонний сік, йод або масла. Лікування ваннами може бути наступним: потрібно змішати сіль і соду, кожна з яких взята по одній столовій ложці, в теплій воді. Потім слід занурити туди руки і тримати їх у воді близько півгодини. Після завершення процедури потрібно змастити руки кремом.
 4. Для лікування можна також застосовувати компреси з медом. Потрібно ретельно перемішати дві столові ложки меду, одну столову ложку солі і лимонний сік, взятий в такій же дозі.Потім цю суміш необхідно нанести на уражену поверхню і акуратно прикрити їх целофановою плівкою.
 5. Маски також усувають тріщини: наприклад, в свіжовичавлений лимонний сік потрібно висипати невелику жменьку солі (приблизно одну столову ложку). Трохи перемішавши цю суміш, потрібно занурити в неї пальці і чекати двадцять хвилин. Після того як час закінчиться, витирати їх рушником не потрібно.
 6. Ще одну маску роблять так: з аркуша капусти і чверті банана, перемішаних в блендері, виходить суміш, в яку потрібно додати одну чайну ложку свіжих вершків і меду.Після ретельного перемішування суміш наносять на руки і тримають її близько двадцяти п’яти хвилин. За допомогою ватного тампона, просоченого молоком, кашку знімають.

Коли тріщина на нігті ростуть, необхідно терміново звернутися до лікаря. Комплекс заходів, призначених лікарем на основі аналізів, можна доповнити коригуванням раціону і застосуванням лікувальних ванн і масок.

Ніготь розділився на дві частини

Жінка особливо уважно стежать за своїми нігтиками, адже вони є продовженням її бездоганного образу.І раптом вона виявляє, що з’явилася тріщина на нігті. Що робити в цьому випадку?

Нерідко такий дефект просто закрашивается косметичним лаком, особливо, якщо тріщина незначна.

Але повторюється проблема може говорити про хвороби нігтів і внутрішніх проблемах організму. І якщо це так, то приховувати проблему під манікюром безглуздо, адже при відсутності лікування вона може лише посилюватися.

Основні причини виникнення тріщин на нігтях:

 • Ніготь складається з кератину, що має шарувату будову.Якщо ніготь піддати механістичного впливу, то він може тріснути. Тріщина розростається, коли в утворену щілину потрапляють сторонні речовини.
 • Нігтьова пластина формується в кореневій частині нігтя – матриксе. Будь-які порушення в цій галузі ведуть до неправильного або неповноцінного росту нігтя, в тому числі і до тріщин.
 • Інфекційні шкірні хвороби (грибок, псоріаз) пошкоджують нігтьову пластину і кореневу частину нігтя.
 • Дефіцит поживних речовин в організмі погано впливає на формування і зростання нігтя.Нігтьові пластини стають слабкими, тонкими і ламкими.
 • Манікюр, виконаний з порушенням техніки роботи, пошкоджує як саму нігтьову пластину, так і матрикс. Ніготь травмується при неправильній обпилюванню, а коренева частина – при зрізанні кутикули.
 • Такі засоби, як розчинники, хлорка, ацетон, засоби для прибирання містять хімічні речовини, шкідливі для нігтів. Якщо не захищати руки, то нігті стануть ламкими.

Чому тріскаються нігті уздовж?

Якщо ніготь тріснув вздовж, то це може бути захворювання нігтів, яке називається онихорексис.При цій хворобі нігтьові пластини розщеплюються і ламаються в поздовжньому напрямку.

онихорексис є наслідком дистрофічних процесів в організмі, а саме, порушення обміну речовин і харчування нігтя. Серед причин виникнення такої дистрофії нігтя можна виділити наступні:

 • шкірні хвороби: грибок, екзема, псоріаз;
 • травматичне ураження;
 • негативний вплив хімічних речовин;
 • психічні захворювання;
 • хвороби крові;
 • інфекції.

онихорексис частіше зустрічається на руках, на ногах така хвороба – рідкість. Тріщин на нігтьових пластинах може бути по одній або по кілька. Розщеплення нігтя починається у вільного краю і спочатку ледь непомітно. Якщо тріщину не лікувати, то вона поглиблюється у напрямку до основи нігтя і стає ширше.

Лікування поздовжньої тріщини полягає у відновленні нормального харчування нігтьової пластини. Саму тріщину заклеюють, щоб блокувати процес розростання.

Чому тріскається ніготь поперек?

Якщо ніготь розщеплюється в поздовжньому напрямку, то таку хворобу називають оніхошізіс. Вона так само відноситься до дистрофічних хвороб нігтя і має схожі з онихорексис причини. Крім них ще додаються інші:

 • Порушення техніки манікюру при неправильному підпилюванні і шліфуванні нігтьової пластини.
 • Постійні дрібні механічні травми нігтьових пластин у людей певних професій: піаністи, музиканти, що грають на струнних інструментах і т.д.
 • оніхофагія – звичка гризти нігті (особливо відзначається у дітей

Поперечні тріщини частіше зустрічаються на другому, третьому і четвертому пальцях рук. Розщеплення зазвичай зачіпає вільну частину нігтя, але якщо хворобу не лікувати, то тріщини з’являються на всій пластині.

Діагностика і лікування поперечних тріщин аналогічні поздовжнім.

Що робити, якщо ніготь росте з тріщиною?

Якщо тріщина утворилася уздовж нігтя, то необхідно терміново вживати заходів.У міру зростання нігтя вона буде розповзатися в сторони, травмуючи м’які тканини нігтьового ложа і завдаючи біль.

Найпростіше, що можна зробити в цьому випадку – манікюр шелаком. Гель-лак надійно закриє ніготь від попадання в тріщину інфекції. Його міцне покриття не дозволить їй розширюватися. У міру відростання нігтя, ділянку з тріщиною періодично зістригають.

У випадку, якщо поздовжня тріщина широка і шелак не справляється, то ніготь запечатують биогелем або акрилом. Така процедура виконується в салоні.

Біогель не тільки захищає ніготь і нігтьове ложе, але і сприяє одужанню пошкоджених тканин. Акрил – самий твердий матеріал для нарощування, тріщина буде надійно запечатана ім.

Що робити, якщо тріснув ніготь посередині?

Тріщина посередині нігтя не така серйозна проблема, як поздовжня. Вона не розростається і не травмує нігтьове ложе. Але вимагає не меншої уваги. Таку тріщину потрібно акуратно підпиляти і нанести на ніготь шелак.

Як закрити тріщину на нігті тимчасово?

Якщо тріщина виникла несподівано, а часу немає на відвідування професійного майстра, то її можна заклеїти в домашніх умовах. Не варто затягувати з цією справою, адже через чіпляння нігтем сторонніх предметів можна випробувати сильний біль, а тріщина при цьому стане більше.

Як зробити:

 • Поверхность пошкодженого нігтя необхідно вирівняти за допомогою Бафа або пилочки з дрібної абразивністю.
 • На ідеально гладку поверхню нанести клей, використовуючи манікюрні кисть.
 • Після висихання клею до нігтя докласти шматочок шовкової тканини і знову нанести клей.
 • Надлишки тканини прибрати, а ніготь з приклеєним шовком знову покрити шаром клею.
 • Коли тканину міцно приклеїтися, відполірувати це місце бафом і покрити будь-яким косметичним лаком.

В разі якщо травма нігтя сталася не вдома, то можна виконати аналогічну процедуру, але з використанням прозорого лаку і паперової серветки.Такий захист може протриматися добу, але потім все потрібно зробити більш грунтовно.

Як вилікувати тріщину на нігті назавжди?

Щоб вилікувати тріщину нігтя назавжди, потрібно усунути причину, якою вона була викликана. Якщо ніготь тріснув випадково, то допоможе «реставрація» в манікюрному салоні. А якщо є постійно виникають тріщини на нігті, що робити підкаже тільки лікар.

Спеціаліст проведе діагностику і призначить адекватне лікування. Для діагностики шкірних хвороб слід відвідати дерматолога або мікології.Первинний огляд при підозрі на захворювання внутрішніх органів проводить терапевт.

У разі грибкової інфекції лікування, перш за все, спрямована на усунення збудника. Пацієнту призначають системні препарати та лікарські засоби місцевого впливу. Для захисту нігтя від подальшого руйнування чудово підійдуть протигрибкові лаки.

Дистрофії нігтя потрібно лікувати комплексно. Для заповнення дефіциту цінних поживних речовин в організмі рекомендується прийом вітамінно-мінерального комплексу.Місцеве харчування нігтя можна проводити за допомогою ванночок або компресів.

онихорексис – різновид порушення цілісності нігтьової пластини, при якому є розщеплення в поздовжньому напрямку від дистального (віддаленого) кінця до центру.

онихорексис не є самостійним захворюванням, це просто термін, яким дерматологи називають ламкі і шаруються нігті.

Причини появи онихорексис

онихорексис часто зустрічається у людей похилого віку

Структура нігтя залежить від цілого ряду чинників, які можна звести до одного спільного принципу: все, що здатне впливати на мікроциркуляцію в зоні росту нігтя, а також на якість і склад крові, здатне викликати онихорексис.

Саме тому розщеплення нігтя частіше спостерігається у літніх пацієнтів, а також у наступних категорій хворих.

Пацієнти з синдромом Рейно, системним атеросклерозом, васкулітами. У цих випадках відбувається безпосереднє порушення кровопостачання нігтя, від чого він і починає розшаровуватися.

Хворі онихомикозом (грибок нігтя), псоріаз нігтя. Причиною зміни обміну матриці нігтьової пластини в даному випадку стає запальний процес;

Ендокринологічні патології у осіб будь-якого віку: розщеплення нігтів найчастіше виникає при тиреотоксикозі і цукровому діабеті.

Фотогалерея: причини розвитку проблеми

Пацієнти гастроентерологічного профілю – з пасажем крові в цьому випадку все нормально, але ось якісний склад крові страждає через відсутність тих чи інших речовин, необхідних для нормальної роботи матриці (вітаміни, мікроелементи тощо), що і призводить до онихорексис .

Жертви некомпетентного манікюрного майстра, постійно травмує матрицю нігтя.

Дівчата і жінки, надмірно вживають дешеві лаки на основі ацетону.

При контакті з побутовою хімією обов’язково потрібно використовувати рукавички

Домогосподарки, виключно часто контактують з миючими засобами та іншими елементами побутової хімії, і при цьому не використовують рукавички.

Схильність до розщеплення нігтів може бути спадковою, однак при правильному ставленні і догляді за нігтями ніяких проявів онихорексис не буде.

Іноді розщеплення нігтів є симптомом неврозу нав’язливих станів. Це про ситуацію, коли пацієнт постійно відчуває, що руки у нього брудні і миє їх по 50 (буває і частіше) раз в день. Причому, в деяких випадках хворий приховує свої статки від оточуючих, і, тільки завдяки онихорексис і деяким іншим ознакою його вдається викрити і почати терапію.

Лікування і догляд за нігтями при відхиленні

Починається з візиту до дерматолога.Все подальше час лікування онихорексис можна умовно розділити на кілька частин:

 • Діагностика і боротьба з основним захворюванням, що викликав розщеплення нігтів;
 • Догляд та лікування самих нігтів, косметологічні процедури;
 • Профілактика повторних епізодів онихорексис.

Якщо вдалося знайти причину, наприклад – це мальабсорбція (порушення всмоктування деяких речовин в кишечнику), то лікар направляє пацієнта з онихорексис до гастроентеролога або іншому профільного спеціаліста.Після усунення основної причини, нігті приходять в норму природним чином.

Багато років намагаєтеся вилікувати ГРИБОК?

Глава Інституту: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати грибок приймаючи кожен день.

Зазвичай нігті тріскаються в дуже незручне для цього час, в результаті чого змінюється зовнішній вигляд рук: вони не виглядають такими ж красивими і доглянутими, як раніше. Тріщини на нігтях доставляють багато розчарувань своїм власницям.

Чому виникає тріщина на нігті

Існує ряд джерел виникнення такої проблеми, як тріщини на нігтьових пластинах.

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

 1. Однією з найбільш поширених причин є вплив на ніготь навколишнього середовища: тривале перебування рук на холоді погіршує ситуацію.
 2. Якщо кількість вживаної людиною рідини занадто мало, то від цього будуть страждати не тільки нігтьові пластини, але і шар шкіри біля них: на пальцях виникають тріщини.
 3. нігтьові пластини також можуть страждати в результаті зниження рівня гормонального фону: вертикальні тріщини вздовж нігтів зазвичай з’являються у жінок в очікуванні дитини, у дітей перехідного віку і у вікових дам.
 4. Причини, що викликають тріщини на пальцях рук, можуть виникати через вплив на них шкідливих дезінфікуючих засобів, які дратують не тільки шкіру біля нігтя, але і самі нігтьові пластини.
 5. Причини, через які тріскається ніготь, можуть відбуватися через неправильно зробленого манікюру для рук.
 6. Якщо робити неправильні підпилювання нігтів, не дотримуючись одного обраного напрямку, то можуть з’являтися тріщини на нігтях.
 7. Якщо ніготь був схильний до фізичного впливу, то в якості залишкових явищ ніготь не тільки тріскається, але також і ламається.
 8. При тривалому контакті з водою або будь-який інший вологістю причини пошкодження нігтів на пальцях рук можуть виникати через надмірне розм’якшення нігтьового покриття.Після цього на нігті з’являється поздовжня тріщина.

Якщо ви не впевнені в тому, що саме стало причиною появи тріщини, найкраще звернутися до фахівця за порадою.

Головні моменти перед важливим заходом

Як правило, якщо поверхня тріскається, то потерпілі руки потребують допомоги фахівців. Однак може трапитися так, що подібний інцидент може статися перед походом в театр, на концерт або просто перед важливою зустріччю.Робити можна наступне, щоб надати першу допомогу нігтям на руках, презентабельно виглядати і не впасти в очах сторонніх. Для цього знадобиться безбарвний лак і маленька паперова серветка.

 • спочатку ніготь необхідно відполірувати;
 • потім нанести на покриття шар безбарвного лаку;
 • на постраждале місце на руках необхідно нанести шматочок серветки;
 • знову покрити пластину шаром прозорого лаку;
 • зверху нанести різнобарвний лак, вміло приховавши невелике ушкодження.

Такі нехитрі дії допоможуть приховати на час дефект.

Можливі заходи в домашніх умовах

За такої ситуації в першу чергу також слід полірувати постраждалу частину і домогтися її абсолютної гладкості. У тому випадку, якщо на ньому є горби, вмятінкі або додаткові пошкодження, домашнє лікування рук буде марним.

Взявши спеціальний клей, необхідно вмочити в нього тонку маникюрную пензлик і провести нею вздовж тріщини на нігтях і її країв.Коли клей висохне, потрібно притиснути до нігтьового покриттю на пальцях шматочок реставраційної тканини так, щоб він ідеально збігався з розмірами нігтя на пальцях. Якщо сталася помилка, то шматки тканини можна акуратно зрізати. Потім необхідно знову нанести клей на тканину, таким чином додатково закріпивши її. Після висихання клею на ніготь можна нанести кольоровий лак.

Варто пам’ятати, що при перших появи тріщин необхідно з’ясувати причини, через які вони з’явилися.

Якщо зробити це самостійно не вдається, потрібно звернутися в салони краси, де фахівці встановлять причини хвороби і зможуть пояснити, як лікувати їх далі, і що потрібно робити.

Відновлення естетичного вигляду

Професійне лікування потрібно починати з знаходження причини, чому ніготь виявляється тріснутим уздовж. Після її встановлення фахівці виписують ряд процедур, які потрібно проходити для відновлення пошкоджень на пальцях. Однак лікування полягає не тільки в цьому:

 1. Потрібно нормалізувати свій раціон харчування: якщо в ньому не вистачає вітамінів і мінералів, то ця проблема повинна бути негайно вирішена.Для підтримки здоров’я вживана їжа повинна містити в собі вітаміни групи A, B, C, D і E. У лікування потрібно додати прийом кальцію, заліза і цинку: бажано купити в капсулах, вміст яких потім буде втиратися в нігті на пальцях.
 2. Лікування полягає в обтиранні нігтьового покриття лікувальними маслами: наприклад, маслами з оливок або ягід обліпихи потрібно обробляти нігті кожен день. Таку процедуру можна проводити з маслом чайного дерева.
 3. Якщо регулярно робити і застосовувати лікування у вигляді цілющих ванночок, то проблеми з тріщинами можна дозволити швидко: пальці треба опускати в теплу воду з розчиненою в ній морською сіллю на п’ятнадцять хвилин.Іноді замість морської солі дозволяється додавати в ванночки лимонний сік, йод або масла. Лікування ваннами може бути наступним: потрібно змішати сіль і соду, кожна з яких взята по одній столовій ложці, в теплій воді. Потім слід занурити туди руки і тримати їх у воді близько півгодини. Після завершення процедури потрібно змастити руки кремом.
 4. Для лікування можна також застосовувати компреси з медом. Потрібно ретельно перемішати дві столові ложки меду, одну столову ложку солі і лимонний сік, взятий в такій же дозі.Потім цю суміш необхідно нанести на уражену поверхню і акуратно прикрити їх целофановою плівкою.
 5. Маски також усувають тріщини: наприклад, в свіжовичавлений лимонний сік потрібно висипати невелику жменьку солі (приблизно одну столову ложку). Трохи перемішавши цю суміш, потрібно занурити в неї пальці і чекати двадцять хвилин. Після того як час закінчиться, витирати їх рушником не потрібно.
 6. Ще одну маску роблять так: з аркуша капусти і чверті банана, перемішаних в блендері, виходить суміш, в яку потрібно додати одну чайну ложку свіжих вершків і меду.Після ретельного перемішування суміш наносять на руки і тримають її близько двадцяти п’яти хвилин. За допомогою ватного тампона, просоченого молоком, кашку знімають.

Коли тріщина на нігті ростуть, необхідно терміново звернутися до лікаря. Комплекс заходів, призначених лікарем на основі аналізів, можна доповнити коригуванням раціону і застосуванням лікувальних ванн і масок.

Розщеплення в середині нігтя може виникнути через манікюру

Серединна дистрофія нігтів відноситься до поздовжнього розщеплення в середині нігтя.Розщеплення починається від кутикули біля основи нігтя і продовжує рости назовні до краю.

У медичній термінології яке захворювання також відомо як медійна канальцевая дистрофія нігтів або серединна канальцевая дистрофія Хеллера, названого в честь людини, який зареєстрував перший відомий випадок розлади в 1928 році.

Що таке серединна дистрофія нігтів

Цей стан, що зачіпає нігтьову пластинку великого пальця, хоча в окремих випадках його можна виявити і на інших нігтях.За нігтьової пластини протікає симетричний дефект, який призводить до поздовжнього розщеплення нігтя. Розщеплення починається біля основи великого пальця близько кутикули. Поряд з поздовжнім розрізом в нігті є ряд горизонтальних борозен. Ці бічні розщеплення відповідають за характерний вигляд перевернутої їли на нігті. Лунула часто збільшується в результаті тиску з боку підстави нігтя.

Причини серединної дистрофії нігтів

Тимчасовий дефект матриксу нігтя є основною причиною цього розладу.Це може бути викликано раптовою, різкою травмою нігтя або навіть повторюється травмою, нанесеною самим собі. Відтягування кутикули під час манікюру також може пошкодити нігтьову пластину і викликати середню дистрофію нігтя.

Серединна дистрофія нігтів може також розвинутися як реакція на певні ліки. Зареєстровані випадки включають розлад, що виникає, коли ізотретиноїн використовувався для лікування вугрів, або алітретіноін призначався при хронічній екземі.Інші ліки на основі ретиноєвої кислоти також можуть викликати аналогічне пошкодження нігтів.

Звична деформація нігтів

Іноді стан можна сплутати зі звичною деформацією, що виникає через звичного вищипування в області проксимального згину нігтя. Це часто роблять пацієнти з психічними захворюваннями, такими як обсесивно-компульсивний розлад, депресія і розлад імпульсного контролю. Однак звична деформація – це не те ж саме, що серединна дистрофія нігтів.Пацієнтам з психічними захворюваннями необхідно вести себе інакше, ніж пацієнтам з середньою дистрофією нігтів. Психіатр може знадобитися зробити повну оцінку пацієнта, перш ніж призначати ліки і поведінкові консультації.

Лікування середньої дистрофії нігтів

Прогноз середньої дистрофії нігтів, викликаної фізичною травмою, зазвичай досить хороший. Хоча патогенез захворювання невідомий, лікування є високоефективним. Комбінація місцевої мазі, такий як тазаотен 0,05%, що наноситься на нігті вночі, разом з добовою дозою полівітамінів може вилікувати захворювання.

Якщо серединна дистрофія нігтів пов’язана зі споживанням ліків на основі ретиноїдів, її слід припинити. В ідеалі припинення прийому ліків досить, щоб нігті відновилися. Якщо ніготь не гоїться навіть після припинення прийому препарату протягом декількох місяців, рекомендується проконсультуватися з дерматологом для уточнення подальших дій.

Крім того, рекомендується скоротити довжину нігтя і відполірувати поверхню нігтя, щоб краю не зачепилися за одяг і не пошкодилися.Через кілька місяців після початку лікування аномалії нігтьової пластинки почнуть прояснюватися.

Фото: znatprovse.ru

Читайте також:

Як жити з псоріазом

Новітні і стандартні способи лікування псоріазу

Чотири ради жінці, щоб кинути палити

Ніготь розділився на дві частини що робити. Що робити, якщо ніготь обламався до м’яса

Нігті людини можна розцінювати як індикатор, який показує, в якому стані знаходиться організм.Якщо з’являються тріщини на нігтях ніг або рук, то це може свідчити про розвиток серйозних патологічних процесів. Виявивши у себе таку проблему люди повинні звернутися до лікаря, який після обстеження назве причину пошкодження і призначить конструктивне лікування.

Основні причини появи тріщин на нігтях

Замислюючись над тим, чому тріскаються нігті, люди повинні розглянути всі можливі причини появи пошкоджень:

 • Механічний вплив.Через шаруватого будови нігті на ногах і руках не можуть витримувати навантажень. В результаті вони тріскаються і обламуються.
 • Захворювання інфекційної етіології. Тріснути ніготь на великому пальці ноги може через екземи, грибка або псоріазу.
 • Брак вітамінів і мінеральних елементів в організмі. Через недостатню кількість поживних речовин у багатьох людей тріскаються і сильно кришаться нігті.
 • Неякісний манікюр і педикюр. Порушення майстром технології обробки нігтьових пластин може привести до їх крошенію, розшарування і розтріскування.
 • Побутова хімія. Тривалий контакт рук з миючими засобами, особливо мають в складі хлорку, призводить до появи тріщин на нігтях.
 • Порушення кореневій частині. Потрісканий ніготь часто є наслідком порушень в області матриксу.
 • Захворювання крові, психічні розлади.

У маленьких дітей теж можуть тріскатися нігті. Це пов’язано скоріш за все з нестачею вітамінів і кальцію. У такому віці нігтьові пластини дуже швидко ростуть, через що піддаються травмування.Батькам потрібно ретельно стежити за їх станом і в потрібний час остригати. Також слід переглянути раціон малюка і ввести в нього корисні продукти, такі як гречка, сир, фрукти і т. Д. Якщо у малюка, якому виповнилося більше двох років, тріснув ніготь на нозі, його потрібно показати фахівцеві.

Що робити з тріснутим нігтем

Якщо у людини все нігтьові пластини мають пошкодження, він самостійно не зможе впоратися з проблемою. Йому потрібно негайно звернутися в медичний заклад і отримати консультацію.У тому випадку якщо ніготь з тріщиною буде мимовільно рости, дуже скоро він розповзеться в сторони. Людина буде відчувати сильний больовий синдром, через контакт з половинками нігтьової пластини.

Якщо на нігті утворилася невелика тріщина, то перше, що може зробити людина, це нанести на всю поверхню пластини биогель. Це засіб виконує не тільки захисні функції, але і робить благотворний вплив на пошкоджені тканини, сприяючи їх швидкому відновленню.Також можна покрити весь ніготь з тріщиною акрилом, який запечатає місце пошкодження і запобіжить його подальше розшарування.

У тому випадку, коли ніготь на пальці руки тріснув посередині і після цього почав кришитися, без кваліфікованої допомоги людині не обійтися. Йому слід звернутися до майстра манікюру, який акуратно підпилить місце пошкодження і запечатає його шелаком.

Перша допомога при появі тріщини

Дуже часто нігтьові пластини травмуються в домашніх умовах, коли люди виконують роботу по дому.Якщо вони зіткнулися з цією проблемою їм потрібно спробувати заклеїти за допомогою звичайного лаку, після чого записатися до свого майстра манікюру:

 • вся поверхня нігтьової пластини акуратно шліфується за допомогою пилочки;
 • після того як ніготь став гладким, він покривається лаком;
 • потрібно дочекатися повного висихання першого шару лаку, після чого на поверхню наклеюється шматочок шовкової тканини, поверх якого наноситься шар клею;
 • після висихання клею потрібно прибрати всі надлишки шовкової тканини, а на поверхню нанести ще шар клею; як тільки тканину надійно зафіксується на пошкодженій нігтьової пластини, слід її проклеєну поверхню відшліфувати і покрити звичайним лаком.

Цей метод передбачає використання шовкової тканини, але якщо її немає в наявності, можна задіяти паперову серветку. Такий «косметичний ремонт» буде ефективний протягом доби, після закінчення яких потрібно звернутися до майстра манікюру. Якщо нігтьова пластина була пошкоджена на пальці ноги, то фахівець виконає професійний педикюр. Він включає чистку ступень від огрубілого епітелію, і обробку всіх нігтів.

Тріщини як наслідок інфекційних захворювань

Якщо причиною розтріскування нігтьових пластин стала грибкова інфекція або шкірне захворювання, то допомогти вирішити проблему може тільки мікології або дерматолог.Лікар проведе комплекс діагностичних заходів, призначить ряд лабораторних досліджень. Таке обстеження необхідно тому, що жоден фахівець на первинному огляді не зможе точно визначити кришиться або тріснутий ніготь є наслідком механічного пошкодження або якоїсь прихованої патології.

Якщо аналізи показали, що у пацієнта спостерігається грибкова інфекція, то курс терапії буде спрямований на усунення збудника. Лікування передбачає використання медичних препаратів, і коштів, що надають місцеве вплив на грибок.Щоб захистити нігтьові пластини від подальшого руйнування, пацієнтам рекомендується їх покрити спеціальним протигрибковим лаком. Якщо причиною травми стала дістро

.