Ногти

Чому хвилясті нігті на ногах: Хвилясті нігті на руках і ногах: причини, лікування

Хвилясті нігті на великих пальцях ніг причини і лікування фото

Хвилясті нігті. Привід для занепокоєння.

Якщо в один не прекрасний момент ви помічаєте, що поверхонь нігтів стала нерівною або хвилястою, то потрібно обов’язково з’ясувати причини такої зміни. І не тільки тому, що хвилясті нігті зводять нанівець всі ваші старання і турботи для створення бездоганного вигляду нігтів на руках за допомогою манікюру. Справа в тому, що причини появи нерівностей можуть бути досить серйозними.

Можливі причини появи хвилястих нігтів

У першу чергу ми помічаємо хвилясті нігті на великих пальцях. Може бути тому, що нігтьові пластини у них теж більше за інших. Якщо придивившись, побачимо, що нігті на інших пальцях схильні до таких же змін, то є привід серйозно звернути увагу на причини виникнення нерівностей. Хвильові гребені можуть бути поздовжніми або поперечними по відношенню до нігтьової пластини, різної довжини і глибини, одна або кілька «хвиль».Чому можуть з’являтися хвилясті нігті ?

Причина 1 – травматична.

Нерівність нігтьової пластини можуть з’явитися в результаті ударів і затисканні кінчиків пальців, сильного тиску на сам ніготь або нігтьове ложе. У дітей навіть через сильний притискання ручки при листі в районі зростання нігтів вказівного і середнього пальців. Зазвичай дефект волнистости зникає через певний час у міру відростання нового нігтя.

Причина 2 – косметична.

При грубій обробці кутикули в процесі манікюру металевими ріжучими інструментами хвилясті нігті можуть з’явитися в результаті постійного неакуратне поводження з ними. Якщо причина криється в цьому, то слід перейти на сухий манікюр. виключає варварські методи видалення задирок і кутикули.

Але не завжди причина деформації нігтів полягає тільки в неохайному догляді за руками в домашніх умовах. Хвилясті нігті можуть бути сигналом більш серйозних причин – різних інфекційних заражень або перенесених захворювань.

Причина 3 – грибкова або бактеріальна інфекція.

Вона може стати наслідком причини другий, коли при необережному обрізанні кутикули або виривання задирок утворюються ранки або порізи, через які і відбувається зараження. Дуже часто такого роду інфекцій схильні люди, які мають постійний контакт з овочами і фруктами або різними миючими засобами, навіть просто водою.

Самостійно впоратися з деформацією нігтів в результаті ураження грибком або патогенними бактеріями навряд чи вдасться.У будь-якому з цих випадків слід звертатися до лікаря дерматолога або мікологові, тому що визначити вид грибка або бактерій, які вразили нігтьові пластини можливо тільки в лабораторних умовах. Тільки після результатів лабораторних аналізів призначається медикаментозне лікування.

Причина 4 – різні захворювання.

Не можна сказати, що хвилясті нігті – це перша ознака якого-небудь захворювання. Швидше наслідок, тобто якщо у вас пневмонія, то не зміна поверхні нігтів вкаже на хворобу, а характерні ознаки для цього захворювання, тільки потім можуть виникнути нерівності на нігтях або зміни кольору.Крім пневмонії на зміну стану нігтьових пластин можуть вплинути наступні захворювання: грип, холецистит, запальний артрит, анемія, тиреотоксикоз, порушення обміну речовин, а також псоріаз і екзема. Таким чином, тільки вилікувавши саме захворювання, можна вживати заходів до виправлення хвилястої форми нігтів.

Причина 5 – стресові ситуації.

Депресія, різні переживання і стреси також можуть подіяти на появу небажаних деформацій нігтів.Якщо ви не в силах змінити ситуацію, то побалуйте свої нігті турботою про них: чергуванням ванночок з морською сіллю і рослинними оліями, масажем нігтів і нігтьового ложа, втиранням поживних бальзамів для рук і нігтів, нанесенням захисних і лікувальних засобів. Нігті обов’язково оцінять такий догляд і повернуться до бездоганного вигляду. Нігті і руки красиві і доглянуті – значить і ви гарні. Чи це не привід знову порадіти щасливим моментам життя!

Нерівні нігті руках і ногах: причини і лікування

З’явилися нерівності на нігтях сигналізують про наявність збоїв працездатності організму.Найчастіше саме нігтьова пластина першої подає сигнали про що з’явилися проблеми функціонування внутрішніх органів.

З’явилися поздовжні борозенки, які тягнуться від кутикули до самого кінчика нігтя, як правило, не є ознаками внутрішніх неполадок. Але хвилясті нігті на руках або ногах з смугами, розташованими поперек – це явно виражений показник проблем зі здоров’ям.

Чому нігті стають горбистими, що не рівними

В кожному конкретному випадку нерівна нігтьова пластина виражена по-різному.

Хвилясті нігті на пальцях рук. (Фотографія)

Можливі прояви хвилеподібно наступні:

 • хвилі можуть бути розташовані як уздовж, так і поперек;
 • досить щільно прилягати одна до одної;
 • присутнім в одиничному кількості;
 • можливе ураження тільки одного-двох нігтів або всіх відразу.

Виразність прояви також спостерігається в істотній відмінності по довжині і глибині горбків.

До такого патологічної зміни можуть приводити такі можливі причини:

 1. Нанесення травми.Травмувати нігтьову пластину механічним шляхом можливо як при виконанні посадових обов’язків на роботі, так і виконуючи деякі дії в побуті. Однак у жінок найбільш часті причини травми – неправильне виконується манікюр, педикюр або нарощування.
  Нерівна поверхня нігтя ніг може з’явитися внаслідок носіння незручного або занадто тісного взуття.
  Якщо зусилля механічного впливу було несильним, то через півроку відросте новий ніготь і нерівність зникне разом зі старим.Однак при глибокій травмі, тобто сильному впливі, хвилястість пластини або кривої ніготь може залишитися на все життя. У разі несподіваної появи нерівності, при відсутності механічного впливу або виконання манікюру, потрібна консультація у фахівця.
 2. Спадковість. Такий прояв може бути запрограмовано на генному рівні і передаватися від батьків. В цьому випадку позбутися від причини, через яку нігті стали хвилястими, неможливо. Залишається тільки можливість за допомогою манікюру або педикюру надати нігтьовим пластин красивий вид.
 3. Нестача вітамінів. Найчастіше до появи хвилястих нігтів можуть призвести не збалансовані і непродумані дієти. Однак нестача вітамінів і мінералів може виникнути при проходженні сезону холодів внаслідок недостатності харчування. Консультація у спеціаліста допоможе підібрати необхідний вітамінно-мінеральний комплекс.
 4. Недолік вологи може зробити нігті кривими або хвилястими. Зневоднення організму може привести не тільки до хвилястості нігтів, але і будь-яких інших патологій організму.
 5. Тривалий прийом лікарських засобів, наприклад, антибіотиків.

Горбисті нігті можуть з’явитися в процесі лікування таких захворювань, як ГРВІ, грип або запалення легенів, тому що в цей період часу організм стає ослабленим.

 • Грибкові захворювання. Це найбільш часта причина, через яку з’являються хвилеподібні, горбисті і ребристі нігті. Однією з ознак захворювання є пожовтіння пластини.
 • Поразки негрібковой інфекціями.Негрібковой інфікування найчастіше відбувається при отриманні травми, коли начебто дріб’язкова подряпина приводить до появи наривів і гнійників. Це може послужити джерелом для деформування пластини.
 • Збої в роботі організму гормонального характеру можуть викликати хвилі на нігтях в зв’язку з тим що виникають збої у функціонуванні щитовидної залози.
 • Хронічні захворювання внутрішніх органів, наприклад, що проявилися в травному тракті або системі кровообігу.
 • Ребристі нігті на фото.

  Самостійно зробити однозначне визначення причини, через яку виникають поздовжні або поперечні хвилі, неможливо. Це можливо виконати тільки після відвідин фахівця і здачі ряду аналізів. Прийом у лікаря тим більше насущен, якщо нерівний ніготь росте у дитини, наприклад, на великому пальці руки, але достовірно, відомо, що нанесення травми не було.

  Прояв нерівностей на великих пальцях

  нігтьові пластини великих пальців кінцівок людини є первинними місцями, на яких виявляються ознаки неполадок в організмі.

  Хвилясті або ребристі нігті на великих пальцях рук видно відразу через їх досить великого розміру.

  Оскільки вони більші за інших, то і всі вади на них більш помітні. Нерівні нігті на великих пальцях рук особливо добре видно, якщо дивитися на них трохи збоку. Такий вид дозволяє добре розгледіти глибину ложбінок і западин. При цьому при покритті їх не перламутровим лаком в один шар всі нерівності стануть сильно вираженими.

  Як позбутися від нерівностей

  Величезна кількість можливих причин нерівностей забирає можливість скільки-небудь докладно описати процедуру лікування.

  Поперечні горбисті утворення і вм’ятини.

  Лікування такої проблеми можливо тільки після того, як виявлені причини, через яку ростуть нігті хвилями. При зараженні грибковими інфекціями процес лікування може бути довгий.

  Якщо настільки неприємне прояв викликано захворюваннями внутрішніх органів, то необхідно ретельне обстеження у вузького фахівця. Для виконання процесу лікування будуть прописані необхідні препарати – відновлюють порушений метаболізм, дефіцит заліза або, при необхідності, рівень гормонів.

  В разі якщо дефекти викликані косметичними причинами, потрібні заходи щодо переходу до здорового способу життя, почати більш дбайливо ставитися до своїх пальцях. Також слід виключити вплив на деформовані нігті хімічно активних речовин і бруду.

  Досвідчений косметолог може призвести полірування нігтів, якщо їх ребристість не сильне.

  Як запобігти повторенню

  І знову багато що залежить від конкретної причини появи хвиль, горбків і інших деформацій нігтів.

  Для запобігання повторення такого явища, як хвилястий ніготь, необхідно в першу чергу дотримуватися правил здорового харчування. Адже нігтьові пластини можуть прямо вказувати на брак певних вітамін або мікроелементів. Цей захід вимагає включення в повсякденний раціон звичних для вашого регіону овочів, зелені і фруктів. Необхідно пам’ятати, що вони повинні бути на вашому столі щодня.

  Фото: горбисті нігті, хвилі складної форми.

  Для того щоб надалі поверхню нігтя не “борознили» поперечні хвилі, необхідно дотримуватися таких правил:

  1. Дотримання вимог особистої гігієни нігтів.Це своєчасне їх обрізання і наявність особистого манікюрного набору.
  2. Уникати по можливості ситуацій, при яких можливо травмувати ніготь. Адже навіть при тривалому написанні текстів можна досить сильним притисненням кулькової ручки викликати травму пластини. Часто друкуючи на клавіатурі, можливо довести ніготь до деформування.
  3. При обрізанні кутикули проявляти уважність . Прояв надмірної старанності може привести до появи ранок, через які хвороботворні організми потрапляють в організм і викликають появу “хвиль”.
  4. Видалення з’явилися задирок виконувати гострими манікюрними приналежностями. Ні в якому разі не можна їх відгризати або обривати. Для багатьох людей, що мали неприємні наслідки цієї дії, криві нігтьові пластини говорять про шкоду обгризання як задирок, так і самих нігтів.
  5. При контакті з агресивними хімічними речовинами і побутовою хімією застосовувати рукавички.
  6. Періодично виконувати дезінфекцію індивідуального манікюрного набору.
  7. Регулярно проводити масаж нігтьової пластини і фаланг пальців як рук, так і ніг.Робити спеціальні ванночки із застосуванням ефірних і рослинних масел або з морською сіллю. Однак необхідно пам’ятати, що надмірне зволоження рук призводить до розм’якшення нігтя, а надто ніжна кутикула не зможе охороняти підставу пластин від попадання інфекцій.
  8. При виконанні манікюру використовувати базове покриття, що володіє лікувальним ефектом.

  Необхідно пам’ятати, що краса нігтів може проявитися тільки у володарів здорових нігтьових пластин. Крім того потрібна постійна турбота і догляд за ними.

  Якщо стаття вам сподобалася, поділіться їй, будь ласка, в улюбленій соц. мережі!

  Хвилясті нігті на ногах: причини

  Кожна жінка хоч раз в житті стикається з таким явищем, як хвилясті нігті на ногах. А чоловіки і поготів! Хтось спішно намагається вирішити цю проблему, а більшість не бачать в цьому ніяких неприємностей і зафарбовують лаком в декілька шарів або просто не звертають увагу. І дарма.

  В нашому організмі нічого просто так не відбувається і якщо щось змінюється, то на це є причина.

  Хвилясті нігті на ногах: які причини?

  Більшість людей вважає причиною хвилястих нігтів на ногах неправильне і незбалансоване харчування, вікові зміни і стреси. Почасти це дійсно так.

  Якщо в організмі недостатньо вітамінів групи B, нігті можуть ламатися, розшаровуватися і в тому числі з’являються смуги. Погодьтеся, з віком ми все менше приділяємо уваги правильному харчуванню і все більше схильні до стресів. Ресурси організму відновлюються вже не так активно, як у дітей і підлітків.

  Стреси і перевантаження також впливають на появу хвилястих нігтів на ногах, як і на руках. Крім того, що ми часто недостатньо уваги приділяємо гігієні і догляду за руками і ногами в період цейтноту, хронічне недосипання, фізичні та емоційні потрясіння всього організму не можуть не позначитися на зовнішньому вигляді. А нігті це таке ж «особа» організму, як і шкіра.

  Цікаві в цьому відношенні традиції китайських лікарів. Вони не тільки визнають безперечну зв’язок такого явища, як хвилясті нігті на ногах зі способом життя і станом здоров’я людини, але і досить точно розшифровують «послання, написані на нігтях».

  Горизонтальну смугу на нігті, нагадує річковий поріг, китайці називають лінією Бо. Поява її на тому чи іншому пальці має своє трактування. Великий палець – це сечостатева система і можливі інфекційні захворювання саме в цій сфері. Середній палець – переломи, травми і удари. Ну, а якщо таких смуг багато і ніготь приймає хвилясту форму, то самі можете зробити нехитрий висновок – давно пора до лікаря!

  Хвилясті нігті на ногах можуть виникнути і по більш «поверхневим» причин.Перша – це грибкове зараження і визначити його зможе тільки дерматолог. Він же повинен призначити лікування.

  Друга причина – неправильний і травматичний педикюр. Тут вже вам приймати рішення, змінити чи фахівця або мириться з таким самобутнім прикраса як хвилясті нігті на ногах.

  Профілактика явища «хвилясті нігті на ногах»

  Для початку заспокойтеся і постарайтеся приділяти собі більше уваги. Збільште тривалість сну, збагатите своє меню продуктами з вітамінами групи B, частіше доглядайте за ногами в загальному (ванночки, креми, масажі).І, безумовно, постарайтеся уникати стресових ситуацій. Безсумнівно, захист диплома, дисертації, розлучення або інше стресовий подія пройде і при належному догляді ваші нігті відростуть знову абсолютно новими і здоровими.

  Якщо це не відбувається і нові хвилі так і продовжують з’являтися, то вам пряма дорога до терапевта і дерматолога.

  Читайте ще:

  • Маска для зміцнення нігтів

  Кожна жінка, яка самостійно займається господарством, обов’язково стикалася з проблемою ламких і шаруються нігтів.І досить важко цього уникнути при активному використанні різних мо.

 • Лікування грибка нігтів оцтом

  Оцет – це оцтова кислота, розведена водою, яка виходить при окисленні спиртовмісних рідин. Оцет успішно застосовується як ефективний засіб для лікування грибка нігтьової пластини н.

 • Морська сіль для нігтів

  Загальновідомо, що морська сіль допомагає зцілитися від багатьох недуг. А ще, завдяки своїм якостям, широко використовується в косметології.Дістають сіль з дна моря і сушать природним шляхом. На вигляд.

  Джерела: https://www.nogtevoi-servis.com/post-volnistye_nogti.html, https://nailsfit.ru/health/volnistye-bugristye-nogti-na-rukah-i-nogah-prichiny.html, https://ledy-life.ru/volnistye-nogti-na-nogax-prichiny

 • Не всі люди можуть похвалитися здоровими нігтями.

  Однією з найпоширеніших є проблема хвилястих нігтьових пластин . Чому виникає цей дефект і як від нього позбутися?

  Що являють собою хвилясті нігті, їх види

  Проявитися така деформація нігтьових пластин може у людини будь-якого віку і статі.Повна стаття про деформацію нігтів на руках.

  Найчастіше вражаються нігті великих пальців рук.

  У міру розвитку патології деформація переходить і на інші пластини.

  Розрізняють хвилястість нігтів:

  • подовжню;
  • поперечну.

  Поздовжні хвилі (вертикальні) розташовуються від кутикули до краю нігтя. Такі борозенки практично непомітні на нігтьових пластинах, їх можна добре розглянути лише під кутом.

  Причини появи невеликих поздовжніх хвиль не дуже серйозні, це можуть бути:

  • механічні пошкодження при манікюрі,
  • нестача вітамінів,
  • стресові ситуації,
  • частий контакт з миючими засобами.

  Часто така незначна деформація нігтьових пластин з’являється після того, як людина переніс яке-небудь захворювання.

  У таких випадках патологія зникає самостійно через деякий час після одужання.

  Причини сильно виражених поздовжніх борозенок на нігтях вже більш серйозні. Зазвичай при таких станах нігтьових пластин діагностуються різні захворювання.

  Поперечні хвилі практично завжди вказують про наявність будь-яких проблем з організмом. Ця патологія носить ще одну назву – борозни Бо .

  Смужки на нігтях, розташовані горизонтально, зазвичай виражені сильніше, ніж поздовжні.

  При приєднанні до деформації нігтів руйнування і пухкості їх тканини, а також зміні кольору пластин, кажуть про розвиток грибкового ураження.

  У інших випадках поперечні хвилі на нігтьових пластинах можуть свідчити про наявність в організмі захворювань різного ступеня тяжкості.

  Основні причини хвилястих нігтів

  Розрізняють декілька причин такої патології:

  1. Травма. Часто панарицій (гнійний запальний процес), стан після удару, пошкодження при обробці кутикули та інші подібні стани призводять до деформації нігтьової пластини, що виявляється у вигляді її волнистости.У таких випадках потрібно тільки почекати, поки повністю відросте здоровий ніготь. Якщо ситуації травмування відбуваються регулярно або в таких станах були зачеплена матриця нігтьової пластини, нерівність може і зовсім не зникнути.
  2. грибкове ураження нігтьових пластин (мікози). грибкова інфекція підступні тим, що на самому початку вони впливають на верхній шар нігтя. Людина може не помітити перші симптоми захворювання. Потім, у міру його розвитку, відбувається ураження вже більш глибоких тканин нігтя, деформація пластини, непропорційне збільшення його товщини – виникнення хвилястості.
  3. Авітаміноз. Неповноцінне харчування також може стати причиною появи поперечних хвиль на нігтях. Для здорового формування і зростання нігтьових пластин потрібні вітаміни – в основному групи В і вітаміну А. Виникнення горизонтальних смужок пояснюється уповільненням темпу зростання нігтя і його витончення в періоди нестачі вітамінів. При повноцінному харчуванні ситуація нормалізується. У міру того, як чергуються ці фази, на нігтьових пластинах виникають горизонтальні хвилі.
  4. Стресові ситуації. Зазвичай в такому стані у людей з’являються «шкідливі» звички: гризти нігті, відривати задирки. Це веде до виникнення запалення в області околоногтевого валика, травмування нігтьових пластин, що загрожує їх деформацією.
  5. Зміна рівня гормонів крові. Йдеться про збій гормонів щитовидної залози, так як саме вони відповідають за здоров’я нігтьових пластин.
  6. Неякісний манікюр. Часто самостійна обробка нігтьових пластин призводить до поширених помилок: травмування поверхні нігтів гострими ножицями, зайвого її спилювання, неправильного видалення кутикули, через що відбувається пошкодження і запалення околоногтевого валика.
  7. Неполадки в організмі. Однією з основних причин хвилястих нігтів є системні захворювання. Зазвичай при появі смужок на нігтьових пластинах діагностують захворювання шлунково-кишкового тракту, серця і судин, щитовидної залози, репродуктивних органів

  Лікування волнистости нігтів

  При виникненні на нігтьових пластинах смужок і хвиль, необхідно спочатку виявити їх причину , а вже потім визначати стратегію лікування.

  Факторів, що впливають на деформацію нігтів, безліч і самостійно розпізнати справжній навряд чи вийде.Необхідно звернутися для вирішення цього питання до лікаря.

  Спеціаліст проведе повне обстеження, призначивши необхідні аналізи. Це допоможе визначити причину волнистости нігтів і підібрати адекватне лікування.

  Найпростіше позбутися деформації, викликаної механічним пошкодженням .

  Якщо справа в неякісному манікюрі , варто звернутися за допомогою до досвідченого майстра нігтьового сервісу. Також необхідно правильно доглядати за нігтями, регулярно обробляючи їх, роблячи ванночки, акуратно відсовувати кутикулу паличкою з апельсинового дерева.Як правильно робити манікюр в домашніх умовах.

  При самостійній обробці нігтів необхідно дотримуватись наступних правил:

  • манікюрні приладдя перед кожною процедурою потрібно обробляти розчином для дезінфекції;
  • інструменти для манікюру повинні бути високої якості ;
  • обрізний манікюр повинен виконуватися за допомогою спеціальних ножиць для манікюру, також ними слід обрізати задирки;
  • для зняття лаку потрібно використовувати спеціальні засоби, бажано без ацетону;
  • користуватися зволожуючими і живильними кремами з вітамінами в складі.

  Корисно готувати різні відвари з трав, що володіють антисептичними і антибактеріальними властивостями (ромашка, календула та інші), домашні обгортання нігтьових пластин парафіном . При дотриманні таких правил в міру відростання нігтів хвилі повністю зникнуть.

  Якщо травматизація нігтьової пластини викликана поганими звичками через стрес, лікар може призначити спеціальні з редства для зняття нервової напруги ( «Тенотен», «Афобазол» та інші).

  При авітамінозі рекомендується максимально збалансувати харчування . Для того, щоб поповнити запас вітаміну А, рекомендується вживати більше:

  • моркви;
  • брокколі, петрушки та іншої зелені;
  • м’яса;
  • томатів;
  • риби і червоної ікри;
  • печінки;
  • молочних продуктів;
  • яєць;
  • перцю;
  • картоплі;
  • гарбуза;
  • дині.

  Щоб підняти рівень вітамінів групи В, потрібно їсти якомога більше:

  • гречки;
  • печінки;
  • волоських і інших горіхів;
  • пророщеного зерна;
  • шпинату;
  • риби і морепродуктів;
  • бобових;
  • цвітної капусти;
  • житнього хліба;
  • картоплі;
  • молочних продуктів.

  Якщо причиною гіповітамінозу є нездатність організму засвоювати певні корисні речовини з їжі, лікар може призначити спеціальні вітамінні комплекси або монопрепарати. Вітаміни для харчування нігтів.

  При виявленні грибкового інфікування , необхідно визначити вид збудника. Якщо інфікування було викликано бактеріями, лікар призначить місцеві антибактеріальні препарати у вигляді мазей, кремів або гелів, якщо грибками – засоби проти цих мікроорганізмів. Лікування грибка нігтів.

  Після виявлення у пацієнта гормонального збою лікар зазвичай виписує медикаменти для його нормалізації.

  Складніша справа з ситуаціями, коли причиною хвилястих нігтів є якесь системне захворювання організму.

  Призначається повне обстеження організму, після чого виявляється недуга, що вимагає лікування у узконаправленного фахівця: при захворюванні шлунково-кишкового тракту – гастроентеролога, щитовидної залози – ендокринолога, серця і судин – кардіолога. Тільки ці лікарі зможуть призначити необхідні препарати. Після того, як захворювання буде повністю вилікувано, проблема хвилястих нігтів зникне.

  Профілактика хвиль на нігтях

  Для запобігання будь-яких видів деформацій нігтьових пластин і підтримки їх у здоровому стані необхідно дотримуватися таких умов:

  1. При манікюрі підпилювати нігті строго під прямим кутом, не відривати задирки, які не висмикувати кутикулу до появи синців і запалення;
  2. Через те, що нігтьові пластини можуть вбирати все зі своєї поверхні, потрібно не допускати їх контакту із засобами побутової хімії, підвищеною вологістю,
  3. Одягати рукавички під час роботи по дому ,
  4. Робити перерву між покриттями лаком;
  5. Регулярно на нігті слід наносити живильні засоби: масла, крему, робити ванночки для їх оздоровлення;
  6. При нестачі навичок робити манікюр тільки в салонних умовах у досвідчених майстрів;
  7. Під основний шар лаку завжди наносити базове покриття;
  8. Стежити за загальним здоров’ям і своєчасно лікувати всі захворювання;
  9. Забезпечити повноцінне харчування.

  При виконанні цих рекомендацій нігті перестануть ламатися, розшаровуватися і деформуватися.

  Способи декорування хвилястих нігтів

  Рішення проблеми появи хвиль на нігтях може займати досить тривалий час.

  Як можна в цей період зменшити прояв такого косметичного дефекту?

  Існує кілька способів зробити це, одним з яких є спилювання верхнього шару нігтьової пластини.

  У цьому випадку хвилі насправді стають трохи менш помітними , але потрібний результат може бути досягнутий лише при надмірному спилювання.

  Вагомим недоліком такого варіанту є сильне витончення нігтьової пластини , що суттєво послаблює її.

  Тому краще прислухатися до наступних методів вибору і нанесення лаку на нігті з хвилями:

  1. Перед тим як нанести основний шар лаку можна вдатися до засобу, що дозволяє вирівняти поверхню нігтя .Зазвичай на великих пальцях хвилі більш виражені, ніж на інших, тому на них наносять кілька шарів такого покриття. Як альтернативу цьому засобу, можна використовувати лікувальний лак , нанесений в кілька шарів.
  2. При виборі між пастельними і яскравими емалями слід віддати перевагу першим, причому з перламутром або блискітками , а також однорідною структурою. Темні і глянцеві лаки ж сильніше виділяють хвилі і борозенки.
  3. Деякі люди для того, щоб приховати нерівності нігтьових пластин, покривають їх шелаком або гель-лаком, а також роблять нарощування.Але найчастіше такі методи тільки погіршують ситуацію і погіршують стан нігтів.

  Для того, щоб ще більше не нашкодити нігтьовим пластин, необхідно дотримуватися таких правил:

  • Чи не проводити процедуру нарощування і полірування нігтів при хвилястих нігтях.
  • Утриматися від грубого усунення кутикули і обрізного манікюру.
  • Не можна виконувати роботу по дому без рукавичок.
  • Чи не нехтувати правильним доглядом за нігтями.
  • Не можна сильно і часто зволожувати нігтьові пластини , так як це може призвести до сильним розм’якшенням кутикули, що тягне за собою її надмірну травматизацію.
  • При недостатньому володінні прийомами проведення манікюру не можна продовжувати самостійну обробку нігтів і ще більше погіршувати ситуацію. Варто звернутися до професіоналів, які грамотно виконають процедуру, а також при необхідності проконсультують по всіх виниклих питань.
  • Володарям не тільки хвилястих, а й здорових нігтьових пластин не рекомендується проводити полірування частіше, ніж раз в 4 тижні.В іншому випадку можна сильно истончить нігті, спровокувавши їх ослаблення і ламкість.

  Можна зробити висновок про те, що за таким дефектом як хвилі на нігтях, на які іноді навіть не звертають уваги, можуть стояти проблеми у вигляді з ерьyoзних системних захворювань, авітамінозу, гормонального збою або грибкового інфікування.

  Ці стани здатні впливати не тільки на зовнішній вигляд нігтів, але і на загальне самопочуття людини, якість його життя, а часом і її тривалість.

  Тому необхідно уважно стежити за всіма змінами, що відбуваються в організмі, за здоров’ям нігтьових пластин, а також регулярно проходити щорічні обстеження у вузьких фахівців.

  Джерело

  Хвилястий ніготь на великому пальці ноги причини лікування

  Хвилясті нігті. Привід для занепокоєння.

  Якщо в один не прекрасний момент ви помічаєте, що поверхонь нігтів стала нерівною або хвилястою, то потрібно обов’язково з’ясувати причини такої зміни.І не тільки тому, що хвилясті нігті зводять нанівець всі ваші старання і турботи для створення бездоганного вигляду нігтів на руках за допомогою манікюру. Справа в тому, що причини появи нерівностей можуть бути досить серйозними.

  Можливі причини появи хвилястих нігтів

  У першу чергу ми помічаємо хвилясті нігті на великих пальцях. Може бути тому, що нігтьові пластини у них теж більше за інших. Якщо придивившись, побачимо, що нігті на інших пальцях схильні до таких же змін, то є привід серйозно звернути увагу на причини виникнення нерівностей.Хвильові гребені можуть бути поздовжніми або поперечними по відношенню до нігтьової пластини, різної довжини і глибини, одна або кілька «хвиль». Чому можуть з’являтися хвилясті нігті ?

  Причина 1 – травматична.

  Нерівність нігтьової пластини можуть з’явитися в результаті ударів і затисканні кінчиків пальців, сильного тиску на сам ніготь або нігтьове ложе. У дітей навіть через сильний притискання ручки при листі в районі зростання нігтів вказівного і середнього пальців.Зазвичай дефект волнистости зникає через певний час у міру відростання нового нігтя.

  Причина 2 – косметична.

  При грубій обробці кутикули в процесі манікюру металевими ріжучими інструментами хвилясті нігті можуть з’явитися в результаті постійного неакуратне поводження з ними. Якщо причина криється в цьому, то слід перейти на сухий манікюр. виключає варварські методи видалення задирок і кутикули.

  Але не завжди причина деформації нігтів полягає тільки в неохайному догляді за руками в домашніх умовах. Хвилясті нігті можуть бути сигналом більш серйозних причин – різних інфекційних заражень або перенесених захворювань.

  Причина 3 – грибкова або бактеріальна інфекція.

  Вона може стати наслідком причини другий, коли при необережному обрізанні кутикули або виривання задирок утворюються ранки або порізи, через які і відбувається зараження. Дуже часто такого роду інфекцій схильні люди, які мають постійний контакт з овочами і фруктами або різними миючими засобами, навіть просто водою.

  Самостійно впоратися з деформацією нігтів в результаті ураження грибком або патогенними бактеріями навряд чи вдасться. У будь-якому з цих випадків слід звертатися до лікаря дерматолога або мікологові, тому що визначити вид грибка або бактерій, які вразили нігтьові пластини можливо тільки в лабораторних умовах. Тільки після результатів лабораторних аналізів призначається медикаментозне лікування.

  Причина 4 – різні захворювання.

  Не можна сказати, що хвилясті нігті – це перша ознака якого-небудь захворювання.Швидше наслідок, тобто якщо у вас пневмонія, то не зміна поверхні нігтів вкаже на хворобу, а характерні ознаки для цього захворювання, тільки потім можуть виникнути нерівності на нігтях або зміни кольору. Крім пневмонії на зміну стану нігтьових пластин можуть вплинути наступні захворювання: грип, холецистит, запальний артрит, анемія, тиреотоксикоз, порушення обміну речовин, а також псоріаз і екзема. Таким чином, тільки вилікувавши саме захворювання, можна вживати заходів до виправлення хвилястої форми нігтів.

  Причина 5 – стресові ситуації.

  Депресія, різні переживання і стреси також можуть подіяти на появу небажаних деформацій нігтів. Якщо ви не в силах змінити ситуацію, то побалуйте свої нігті турботою про них: чергуванням ванночок з морською сіллю і рослинними оліями, масажем нігтів і нігтьового ложа, втиранням поживних бальзамів для рук і нігтів, нанесенням захисних і лікувальних засобів. Нігті обов’язково оцінять такий догляд і повернуться до бездоганного вигляду.Нігті і руки красиві і доглянуті – значить і ви гарні. Чи це не привід знову порадіти щасливим моментам життя!

  Нерівні нігті руках і ногах: причини і лікування

  З’явилися нерівності на нігтях сигналізують про наявність збоїв працездатності організму. Найчастіше саме нігтьова пластина першої подає сигнали про що з’явилися проблеми функціонування внутрішніх органів.

  З’явилися поздовжні борозенки, які тягнуться від кутикули до самого кінчика нігтя, як правило, не є ознаками внутрішніх неполадок.Але хвилясті нігті на руках або ногах з смугами, розташованими поперек – це явно виражений показник проблем зі здоров’ям.

  Чому нігті стають горбистими, що не рівними

  В кожному конкретному випадку нерівна нігтьова пластина виражена по-різному.

  Хвилясті нігті на пальцях рук. (Фотографія)

  Можливі прояви хвилеподібно наступні:

  • хвилі можуть бути розташовані як уздовж, так і поперек;
  • досить щільно прилягати одна до одної;
  • присутнім в одиничному кількості;
  • можливе ураження тільки одного-двох нігтів або всіх відразу.

  Виразність прояви також спостерігається в істотній відмінності по довжині і глибині горбків.

  До такого патологічної зміни можуть приводити такі можливі причини:

  1. Нанесення травми. Травмувати нігтьову пластину механічним шляхом можливо як при виконанні посадових обов’язків на роботі, так і виконуючи деякі дії в побуті. Однак у жінок найбільш часті причини травми – неправильне виконується манікюр, педикюр або нарощування.
   Нерівна поверхня нігтя ніг може з’явитися внаслідок носіння незручного або занадто тісного взуття.
   Якщо зусилля механічного впливу було несильним, то через півроку відросте новий ніготь і нерівність зникне разом зі старим. Однак при глибокій травмі, тобто сильному впливі, хвилястість пластини або кривої ніготь може залишитися на все життя. У разі несподіваної появи нерівності, при відсутності механічного впливу або виконання манікюру, потрібна консультація у фахівця.
  2. Спадковість. Такий прояв може бути запрограмовано на генному рівні і передаватися від батьків. В цьому випадку позбутися від причини, через яку нігті стали хвилястими, неможливо. Залишається тільки можливість за допомогою манікюру або педикюру надати нігтьовим пластин красивий вид.
  3. Нестача вітамінів. Найчастіше до появи хвилястих нігтів можуть призвести не збалансовані і непродумані дієти. Однак нестача вітамінів і мінералів може виникнути при проходженні сезону холодів внаслідок недостатності харчування.Консультація у спеціаліста допоможе підібрати необхідний вітамінно-мінеральний комплекс.
  4. Недолік вологи може зробити нігті кривими або хвилястими. Зневоднення організму може привести не тільки до хвилястості нігтів, але і будь-яких інших патологій організму.
  5. Тривалий прийом лікарських засобів, наприклад, антибіотиків.

  Горбисті нігті можуть з’явитися в процесі лікування таких захворювань, як ГРВІ, грип або запалення легенів, тому що в цей період часу організм стає ослабленим.

 • Грибкові захворювання. Це найбільш часта причина, через яку з’являються хвилеподібні, горбисті і ребристі нігті. Однією з ознак захворювання є пожовтіння пластини.
 • Поразки негрібковой інфекціями. Негрібковой інфікування найчастіше відбувається при отриманні травми, коли начебто дріб’язкова подряпина приводить до появи наривів і гнійників. Це може послужити джерелом для деформування пластини.
 • Збої в роботі організму гормонального характеру можуть викликати хвилі на нігтях в зв’язку з тим що виникають збої у функціонуванні щитовидної залози.
 • Хронічні захворювання внутрішніх органів, наприклад, що проявилися в травному тракті або системі кровообігу.
 • Ребристі нігті на фото.

  Самостійно зробити однозначне визначення причини, через яку виникають поздовжні або поперечні хвилі, неможливо. Це можливо виконати тільки після відвідин фахівця і здачі ряду аналізів. Прийом у лікаря тим більше насущен, якщо нерівний ніготь росте у дитини, наприклад, на великому пальці руки, але достовірно, відомо, що нанесення травми не було.

  Прояв нерівностей на великих пальцях

  нігтьові пластини великих пальців кінцівок людини є первинними місцями, на яких виявляються ознаки неполадок в організмі.

  Хвилясті або ребристі нігті на великих пальцях рук видно відразу через їх досить великого розміру.

  Оскільки вони більші за інших, то і всі вади на них більш помітні. Нерівні нігті на великих пальцях рук особливо добре видно, якщо дивитися на них трохи збоку. Такий вид дозволяє добре розгледіти глибину ложбінок і западин. При цьому при покритті їх не перламутровим лаком в один шар всі нерівності стануть сильно вираженими.

  Як позбутися від нерівностей

  Величезна кількість можливих причин нерівностей забирає можливість скільки-небудь докладно описати процедуру лікування.

  Поперечні горбисті утворення і вм’ятини.

  Лікування такої проблеми можливо тільки після того, як виявлені причини, через яку ростуть нігті хвилями.При зараженні грибковими інфекціями процес лікування може бути довгий.

  Якщо настільки неприємне прояв викликано захворюваннями внутрішніх органів, то необхідно ретельне обстеження у вузького фахівця. Для виконання процесу лікування будуть прописані необхідні препарати – відновлюють порушений метаболізм, дефіцит заліза або, при необхідності, рівень гормонів.

  В разі якщо дефекти викликані косметичними причинами, потрібні заходи щодо переходу до здорового способу життя, почати більш дбайливо ставитися до своїх пальцях.Також слід виключити вплив на деформовані нігті хімічно активних речовин і бруду.

  Досвідчений косметолог може призвести полірування нігтів, якщо їх ребристість не сильне.

  Як запобігти повторенню

  І знову багато що залежить від конкретної причини появи хвиль, горбків і інших деформацій нігтів.

  Для запобігання повторення такого явища, як хвилястий ніготь, необхідно в першу чергу дотримуватися правил здорового харчування.Адже нігтьові пластини можуть прямо вказувати на брак певних вітамін або мікроелементів. Цей захід вимагає включення в повсякденний раціон звичних для вашого регіону овочів, зелені і фруктів. Необхідно пам’ятати, що вони повинні бути на вашому столі щодня.

  Фото: горбисті нігті, хвилі складної форми.

  Для того щоб надалі поверхню нігтя не “борознили» поперечні хвилі, необхідно дотримуватися таких правил:

  1. Дотримання вимог особистої гігієни нігтів.Це своєчасне їх обрізання і наявність особистого манікюрного набору.
  2. Уникати по можливості ситуацій, при яких можливо травмувати ніготь. Адже навіть при тривалому написанні текстів можна досить сильним притисненням кулькової ручки викликати травму пластини. Часто друкуючи на клавіатурі, можливо довести ніготь до деформування.
  3. При обрізанні кутикули проявляти уважність . Прояв надмірної старанності може привести до появи ранок, через які хвороботворні організми потрапляють в організм і викликають появу “хвиль”.
  4. Видалення з’явилися задирок виконувати гострими манікюрними приналежностями. Ні в якому разі не можна їх відгризати або обривати. Для багатьох людей, що мали неприємні наслідки цієї дії, криві нігтьові пластини говорять про шкоду обгризання як задирок, так і самих нігтів.
  5. При контакті з агресивними хімічними речовинами і побутовою хімією застосовувати рукавички.
  6. Періодично виконувати дезінфекцію індивідуального манікюрного набору.
  7. Регулярно проводити масаж нігтьової пластини і фаланг пальців як рук, так і ніг.Робити спеціальні ванночки із застосуванням ефірних і рослинних масел або з морською сіллю. Однак необхідно пам’ятати, що надмірне зволоження рук призводить до розм’якшення нігтя, а надто ніжна кутикула не зможе охороняти підставу пластин від попадання інфекцій.
  8. При виконанні манікюру використовувати базове покриття, що володіє лікувальним ефектом.

  Необхідно пам’ятати, що краса нігтів може проявитися тільки у володарів здорових нігтьових пластин. Крім того потрібна постійна турбота і догляд за ними.

  Якщо стаття вам сподобалася, поділіться їй, будь ласка, в улюбленій соц. мережі!

  Хвилясті нігті на ногах: причини

  Кожна жінка хоч раз в житті стикається з таким явищем, як хвилясті нігті на ногах. А чоловіки і поготів! Хтось спішно намагається вирішити цю проблему, а більшість не бачать в цьому ніяких неприємностей і зафарбовують лаком в декілька шарів або просто не звертають увагу. І дарма.

  В нашому організмі нічого просто так не відбувається і якщо щось змінюється, то на це є причина.

  Хвилясті нігті на ногах: які причини?

  Більшість людей вважає причиною хвилястих нігтів на ногах неправильне і незбалансоване харчування, вікові зміни і стреси. Почасти це дійсно так.

  Якщо в організмі недостатньо вітамінів групи B, нігті можуть ламатися, розшаровуватися і в тому числі з’являються смуги. Погодьтеся, з віком ми все менше приділяємо уваги правильному харчуванню і все більше схильні до стресів. Ресурси організму відновлюються вже не так активно, як у дітей і підлітків.

  Стреси і перевантаження також впливають на появу хвилястих нігтів на ногах, як і на руках. Крім того, що ми часто недостатньо уваги приділяємо гігієні і догляду за руками і ногами в період цейтноту, хронічне недосипання, фізичні та емоційні потрясіння всього організму не можуть не позначитися на зовнішньому вигляді. А нігті це таке ж «особа» організму, як і шкіра.

  Цікаві в цьому відношенні традиції китайських лікарів. Вони не тільки визнають безперечну зв’язок такого явища, як хвилясті нігті на ногах зі способом життя і станом здоров’я людини, але і досить точно розшифровують «послання, написані на нігтях».

  Горизонтальну смугу на нігті, нагадує річковий поріг, китайці називають лінією Бо. Поява її на тому чи іншому пальці має своє трактування. Великий палець – це сечостатева система і можливі інфекційні захворювання саме в цій сфері. Середній палець – переломи, травми і удари. Ну, а якщо таких смуг багато і ніготь приймає хвилясту форму, то самі можете зробити нехитрий висновок – давно пора до лікаря!

  Хвилясті нігті на ногах можуть виникнути і по більш «поверхневим» причин.Перша – це грибкове зараження і визначити його зможе тільки дерматолог. Він же повинен призначити лікування.

  Друга причина – неправильний і травматичний педикюр. Тут вже вам приймати рішення, змінити чи фахівця або мириться з таким самобутнім прикраса як хвилясті нігті на ногах.

  Профілактика явища «хвилясті нігті на ногах»

  Для початку заспокойтеся і постарайтеся приділяти собі більше уваги. Збільште тривалість сну, збагатите своє меню продуктами з вітамінами групи B, частіше доглядайте за ногами в загальному (ванночки, креми, масажі).І, безумовно, постарайтеся уникати стресових ситуацій. Безсумнівно, захист диплома, дисертації, розлучення або інше стресовий подія пройде і при належному догляді ваші нігті відростуть знову абсолютно новими і здоровими.

  Якщо це не відбувається і нові хвилі так і продовжують з’являтися, то вам пряма дорога до терапевта і дерматолога.

  Читайте ще:

  • Маска для зміцнення нігтів

  Кожна жінка, яка самостійно займається господарством, обов’язково стикалася з проблемою ламких і шаруються нігтів.І досить важко цього уникнути при активному використанні різних мо.

 • Лікування грибка нігтів оцтом

  Оцет – це оцтова кислота, розведена водою, яка виходить при окисленні спиртовмісних рідин. Оцет успішно застосовується як ефективний засіб для лікування грибка нігтьової пластини н.

 • Морська сіль для нігтів

  Загальновідомо, що морська сіль допомагає зцілитися від багатьох недуг. А ще, завдяки своїм якостям, широко використовується в косметології.Дістають сіль з дна моря і сушать природним шляхом. На вигляд.

  Джерела: https://www.nogtevoi-servis.com/post-volnistye_nogti.html, https://nailsfit.ru/health/volnistye-bugristye-nogti-na-rukah-i-nogah-prichiny.html, https://ledy-life.ru/volnistye-nogti-na-nogax-prichiny

 • Не всі люди можуть похвалитися здоровими нігтями.

  Однією з найпоширеніших є проблема хвилястих нігтьових пластин . Чому виникає цей дефект і як від нього позбутися?

  Що являють собою хвилясті нігті, їх види

  Проявитися така деформація нігтьових пластин може у людини будь-якого віку і статі.Повна стаття про деформацію нігтів на руках.

  Найчастіше вражаються нігті великих пальців рук.

  У міру розвитку патології деформація переходить і на інші пластини.

  Розрізняють хвилястість нігтів:

  • подовжню;
  • поперечну.

  Поздовжні хвилі (вертикальні) розташовуються від кутикули до краю нігтя. Такі борозенки практично непомітні на нігтьових пластинах, їх можна добре розглянути лише під кутом.

  Причини появи невеликих поздовжніх хвиль не дуже серйозні, це можуть бути:

  • механічні пошкодження при манікюрі,
  • нестача вітамінів,
  • стресові ситуації,
  • частий контакт з миючими засобами.

  Часто така незначна деформація нігтьових пластин з’являється після того, як людина переніс яке-небудь захворювання.

  У таких випадках патологія зникає самостійно через деякий час після одужання.

  Причини сильно виражених поздовжніх борозенок на нігтях вже більш серйозні. Зазвичай при таких станах нігтьових пластин діагностуються різні захворювання.

  Поперечні хвилі практично завжди вказують про наявність будь-яких проблем з організмом. Ця патологія носить ще одну назву – борозни Бо .

  Смужки на нігтях, розташовані горизонтально, зазвичай виражені сильніше, ніж поздовжні.

  При приєднанні до деформації нігтів руйнування і пухкості їх тканини, а також зміні кольору пластин, кажуть про розвиток грибкового ураження.

  У інших випадках поперечні хвилі на нігтьових пластинах можуть свідчити про наявність в організмі захворювань різного ступеня тяжкості.

  Основні причини хвилястих нігтів

  Розрізняють декілька причин такої патології:

  1. Травма. Часто панарицій (гнійний запальний процес), стан після удару, пошкодження при обробці кутикули та інші подібні стани призводять до деформації нігтьової пластини, що виявляється у вигляді її волнистости.У таких випадках потрібно тільки почекати, поки повністю відросте здоровий ніготь. Якщо ситуації травмування відбуваються регулярно або в таких станах були зачеплена матриця нігтьової пластини, нерівність може і зовсім не зникнути.
  2. грибкове ураження нігтьових пластин (мікози). грибкова інфекція підступні тим, що на самому початку вони впливають на верхній шар нігтя. Людина може не помітити перші симптоми захворювання. Потім, у міру його розвитку, відбувається ураження вже більш глибоких тканин нігтя, деформація пластини, непропорційне збільшення його товщини – виникнення хвилястості.
  3. Авітаміноз. Неповноцінне харчування також може стати причиною появи поперечних хвиль на нігтях. Для здорового формування і зростання нігтьових пластин потрібні вітаміни – в основному групи В і вітаміну А. Виникнення горизонтальних смужок пояснюється уповільненням темпу зростання нігтя і його витончення в періоди нестачі вітамінів. При повноцінному харчуванні ситуація нормалізується. У міру того, як чергуються ці фази, на нігтьових пластинах виникають горизонтальні хвилі.
  4. Стресові ситуації. Зазвичай в такому стані у людей з’являються «шкідливі» звички: гризти нігті, відривати задирки. Це веде до виникнення запалення в області околоногтевого валика, травмування нігтьових пластин, що загрожує їх деформацією.
  5. Зміна рівня гормонів крові. Йдеться про збій гормонів щитовидної залози, так як саме вони відповідають за здоров’я нігтьових пластин.
  6. Неякісний манікюр. Часто самостійна обробка нігтьових пластин призводить до поширених помилок: травмування поверхні нігтів гострими ножицями, зайвого її спилювання, неправильного видалення кутикули, через що відбувається пошкодження і запалення околоногтевого валика.
  7. Неполадки в організмі. Однією з основних причин хвилястих нігтів є системні захворювання. Зазвичай при появі смужок на нігтьових пластинах діагностують захворювання шлунково-кишкового тракту, серця і судин, щитовидної залози, репродуктивних органів

  Лікування волнистости нігтів

  При виникненні на нігтьових пластинах смужок і хвиль, необхідно спочатку виявити їх причину , а вже потім визначати стратегію лікування.

  Факторів, що впливають на деформацію нігтів, безліч і самостійно розпізнати справжній навряд чи вийде.Необхідно звернутися для вирішення цього питання до лікаря.

  Спеціаліст проведе повне обстеження, призначивши необхідні аналізи. Це допоможе визначити причину волнистости нігтів і підібрати адекватне лікування.

  Найпростіше позбутися деформації, викликаної механічним пошкодженням .

  Якщо справа в неякісному манікюрі , варто звернутися за допомогою до досвідченого майстра нігтьового сервісу. Також необхідно правильно доглядати за нігтями, регулярно обробляючи їх, роблячи ванночки, акуратно відсовувати кутикулу паличкою з апельсинового дерева.Як правильно робити манікюр в домашніх умовах.

  При самостійній обробці нігтів необхідно дотримуватись наступних правил:

  • манікюрні приладдя перед кожною процедурою потрібно обробляти розчином для дезінфекції;
  • інструменти для манікюру повинні бути високої якості ;
  • обрізний манікюр повинен виконуватися за допомогою спеціальних ножиць для манікюру, також ними слід обрізати задирки;
  • для зняття лаку потрібно використовувати спеціальні засоби, бажано без ацетону;
  • користуватися зволожуючими і живильними кремами з вітамінами в складі.

  Корисно готувати різні відвари з трав, що володіють антисептичними і антибактеріальними властивостями (ромашка, календула та інші), домашні обгортання нігтьових пластин парафіном . При дотриманні таких правил в міру відростання нігтів хвилі повністю зникнуть.

  Якщо травматизація нігтьової пластини викликана поганими звичками через стрес, лікар може призначити спеціальні з редства для зняття нервової напруги ( «Тенотен», «Афобазол» та інші).

  При авітамінозі рекомендується максимально збалансувати харчування . Для того, щоб поповнити запас вітаміну А, рекомендується вживати більше:

  • моркви;
  • брокколі, петрушки та іншої зелені;
  • м’яса;
  • томатів;
  • риби і червоної ікри;
  • печінки;
  • молочних продуктів;
  • яєць;
  • перцю;
  • картоплі;
  • гарбуза;
  • дині.

  Щоб підняти рівень вітамінів групи В, потрібно їсти якомога більше:

  • гречки;
  • печінки;
  • волоських і інших горіхів;
  • пророщеного зерна;
  • шпинату;
  • риби і морепродуктів;
  • бобових;
  • цвітної капусти;
  • житнього хліба;
  • картоплі;
  • молочних продуктів.

  Якщо причиною гіповітамінозу є нездатність організму засвоювати певні корисні речовини з їжі, лікар може призначити спеціальні вітамінні комплекси або монопрепарати. Вітаміни для харчування нігтів.

  При виявленні грибкового інфікування , необхідно визначити вид збудника. Якщо інфікування було викликано бактеріями, лікар призначить місцеві антибактеріальні препарати у вигляді мазей, кремів або гелів, якщо грибками – засоби проти цих мікроорганізмів. Лікування грибка нігтів.

  Після виявлення у пацієнта гормонального збою лікар зазвичай виписує медикаменти для його нормалізації.

  Складніша справа з ситуаціями, коли причиною хвилястих нігтів є якесь системне захворювання організму.

  Призначається повне обстеження організму, після чого виявляється недуга, що вимагає лікування у узконаправленного фахівця: при захворюванні шлунково-кишкового тракту – гастроентеролога, щитовидної залози – ендокринолога, серця і судин – кардіолога. Тільки ці лікарі зможуть призначити необхідні препарати. Після того, як захворювання буде повністю вилікувано, проблема хвилястих нігтів зникне.

  Профілактика хвиль на нігтях

  Для запобігання будь-яких видів деформацій нігтьових пластин і підтримки їх у здоровому стані необхідно дотримуватися таких умов:

  1. При манікюрі підпилювати нігті строго під прямим кутом, не відривати задирки, які не висмикувати кутикулу до появи синців і запалення;
  2. Через те, що нігтьові пластини можуть вбирати все зі своєї поверхні, потрібно не допускати їх контакту із засобами побутової хімії, підвищеною вологістю,
  3. Одягати рукавички під час роботи по дому ,
  4. Робити перерву між покриттями лаком;
  5. Регулярно на нігті слід наносити живильні засоби: масла, крему, робити ванночки для їх оздоровлення;
  6. При нестачі навичок робити манікюр тільки в салонних умовах у досвідчених майстрів;
  7. Під основний шар лаку завжди наносити базове покриття;
  8. Стежити за загальним здоров’ям і своєчасно лікувати всі захворювання;
  9. Забезпечити повноцінне харчування.

  При виконанні цих рекомендацій нігті перестануть ламатися, розшаровуватися і деформуватися.

  Способи декорування хвилястих нігтів

  Рішення проблеми появи хвиль на нігтях може займати досить тривалий час.

  Як можна в цей період зменшити прояв такого косметичного дефекту?

  Існує кілька способів зробити це, одним з яких є спилювання верхнього шару нігтьової пластини.

  У цьому випадку хвилі насправді стають трохи менш помітними , але потрібний результат може бути досягнутий лише при надмірному спилювання.

  Вагомим недоліком такого варіанту є сильне витончення нігтьової пластини , що суттєво послаблює її.

  Тому краще прислухатися до наступних методів вибору і нанесення лаку на нігті з хвилями:

  1. Перед тим як нанести основний шар лаку можна вдатися до засобу, що дозволяє вирівняти поверхню нігтя .Зазвичай на великих пальцях хвилі більш виражені, ніж на інших, тому на них наносять кілька шарів такого покриття. Як альтернативу цьому засобу, можна використовувати лікувальний лак , нанесений в кілька шарів.
  2. При виборі між пастельними і яскравими емалями слід віддати перевагу першим, причому з перламутром або блискітками , а також однорідною структурою. Темні і глянцеві лаки ж сильніше виділяють хвилі і борозенки.
  3. Деякі люди для того, щоб приховати нерівності нігтьових пластин, покривають їх шелаком або гель-лаком, а також роблять нарощування.Але найчастіше такі методи тільки погіршують ситуацію і погіршують стан нігтів.

  Для того, щоб ще більше не нашкодити нігтьовим пластин, необхідно дотримуватися таких правил:

  • Чи не проводити процедуру нарощування і полірування нігтів при хвилястих нігтях.
  • Утриматися від грубого усунення кутикули і обрізного манікюру.
  • Не можна виконувати роботу по дому без рукавичок.
  • Чи не нехтувати правильним доглядом за нігтями.
  • Не можна сильно і часто зволожувати нігтьові пластини , так як це може призвести до сильним розм’якшенням кутикули, що тягне за собою її надмірну травматизацію.
  • При недостатньому володінні прийомами проведення манікюру не можна продовжувати самостійну обробку нігтів і ще більше погіршувати ситуацію. Варто звернутися до професіоналів, які грамотно виконають процедуру, а також при необхідності проконсультують по всіх виниклих питань.
  • Володарям не тільки хвилястих, а й здорових нігтьових пластин не рекомендується проводити полірування частіше, ніж раз в 4 тижні.В іншому випадку можна сильно истончить нігті, спровокувавши їх ослаблення і ламкість.

  Можна зробити висновок про те, що за таким дефектом як хвилі на нігтях, на які іноді навіть не звертають уваги, можуть стояти проблеми у вигляді з ерьyoзних системних захворювань, авітамінозу, гормонального збою або грибкового інфікування.

  Ці стани здатні впливати не тільки на зовнішній вигляд нігтів, але і на загальне самопочуття людини, якість його життя, а часом і її тривалість.

  Тому необхідно уважно стежити за всіма змінами, що відбуваються в організмі, за здоров’ям нігтьових пластин, а також регулярно проходити щорічні обстеження у вузьких фахівців.

  Джерело

  Хвилясті нігті на великих пальцях ніг причини і лікування фото у дорослих

  Хвилясті нігті. Привід для занепокоєння.

  Якщо в один не прекрасний момент ви помічаєте, що поверхонь нігтів стала нерівною або хвилястою, то потрібно обов’язково з’ясувати причини такої зміни.І не тільки тому, що хвилясті нігті зводять нанівець всі ваші старання і турботи для створення бездоганного вигляду нігтів на руках за допомогою манікюру. Справа в тому, що причини появи нерівностей можуть бути досить серйозними.

  Можливі причини появи хвилястих нігтів

  У першу чергу ми помічаємо хвилясті нігті на великих пальцях. Може бути тому, що нігтьові пластини у них теж більше за інших. Якщо придивившись, побачимо, що нігті на інших пальцях схильні до таких же змін, то є привід серйозно звернути увагу на причини виникнення нерівностей.Хвильові гребені можуть бути поздовжніми або поперечними по відношенню до нігтьової пластини, різної довжини і глибини, одна або кілька «хвиль». Чому можуть з’являтися хвилясті нігті ?

  Причина 1 – травматична.

  Нерівність нігтьової пластини можуть з’явитися в результаті ударів і затисканні кінчиків пальців, сильного тиску на сам ніготь або нігтьове ложе. У дітей навіть через сильний притискання ручки при листі в районі зростання нігтів вказівного і середнього пальців.Зазвичай дефект волнистости зникає через певний час у міру відростання нового нігтя.

  Причина 2 – косметична.

  При грубій обробці кутикули в процесі манікюру металевими ріжучими інструментами хвилясті нігті можуть з’явитися в результаті постійного неакуратне поводження з ними. Якщо причина криється в цьому, то слід перейти на сухий манікюр. виключає варварські методи видалення задирок і кутикули.

  Але не завжди причина деформації нігтів полягає тільки в неохайному догляді за руками в домашніх умовах. Хвилясті нігті можуть бути сигналом більш серйозних причин – різних інфекційних заражень або перенесених захворювань.

  Причина 3 – грибкова або бактеріальна інфекція.

  Вона може стати наслідком причини другий, коли при необережному обрізанні кутикули або виривання задирок утворюються ранки або порізи, через які і відбувається зараження. Дуже часто такого роду інфекцій схильні люди, які мають постійний контакт з овочами і фруктами або різними миючими засобами, навіть просто водою.

  Самостійно впоратися з деформацією нігтів в результаті ураження грибком або патогенними бактеріями навряд чи вдасться. У будь-якому з цих випадків слід звертатися до лікаря дерматолога або мікологові, тому що визначити вид грибка або бактерій, які вразили нігтьові пластини можливо тільки в лабораторних умовах. Тільки після результатів лабораторних аналізів призначається медикаментозне лікування.

  Причина 4 – різні захворювання.

  Не можна сказати, що хвилясті нігті – це перша ознака якого-небудь захворювання.Швидше наслідок, тобто якщо у вас пневмонія, то не зміна поверхні нігтів вкаже на хворобу, а характерні ознаки для цього захворювання, тільки потім можуть виникнути нерівності на нігтях або зміни кольору. Крім пневмонії на зміну стану нігтьових пластин можуть вплинути наступні захворювання: грип, холецистит, запальний артрит, анемія, тиреотоксикоз, порушення обміну речовин, а також псоріаз і екзема. Таким чином, тільки вилікувавши саме захворювання, можна вживати заходів до виправлення хвилястої форми нігтів.

  Причина 5 – стресові ситуації.

  Депресія, різні переживання і стреси також можуть подіяти на появу небажаних деформацій нігтів. Якщо ви не в силах змінити ситуацію, то побалуйте свої нігті турботою про них: чергуванням ванночок з морською сіллю і рослинними оліями, масажем нігтів і нігтьового ложа, втиранням поживних бальзамів для рук і нігтів, нанесенням захисних і лікувальних засобів. Нігті обов’язково оцінять такий догляд і повернуться до бездоганного вигляду.Нігті і руки красиві і доглянуті – значить і ви гарні. Чи це не привід знову порадіти щасливим моментам життя!

  Нерівні нігті руках і ногах: причини і лікування

  З’явилися нерівності на нігтях сигналізують про наявність збоїв працездатності організму. Найчастіше саме нігтьова пластина першої подає сигнали про що з’явилися проблеми функціонування внутрішніх органів.

  З’явилися поздовжні борозенки, які тягнуться від кутикули до самого кінчика нігтя, як правило, не є ознаками внутрішніх неполадок.Але хвилясті нігті на руках або ногах з смугами, розташованими поперек – це явно виражений показник проблем зі здоров’ям.

  Чому нігті стають горбистими, що не рівними

  В кожному конкретному випадку нерівна нігтьова пластина виражена по-різному.

  Хвилясті нігті на пальцях рук. (Фотографія)

  Можливі прояви хвилеподібно наступні:

  • хвилі можуть бути розташовані як уздовж, так і поперек;
  • досить щільно прилягати одна до одної;
  • присутнім в одиничному кількості;
  • можливе ураження тільки одного-двох нігтів або всіх відразу.

  Виразність прояви також спостерігається в істотній відмінності по довжині і глибині горбків.

  До такого патологічної зміни можуть приводити такі можливі причини:

  1. Нанесення травми. Травмувати нігтьову пластину механічним шляхом можливо як при виконанні посадових обов’язків на роботі, так і виконуючи деякі дії в побуті. Однак у жінок найбільш часті причини травми – неправильне виконується манікюр, педикюр або нарощування.
   Нерівна поверхня нігтя ніг може з’явитися внаслідок носіння незручного або занадто тісного взуття.
   Якщо зусилля механічного впливу було несильним, то через півроку відросте новий ніготь і нерівність зникне разом зі старим. Однак при глибокій травмі, тобто сильному впливі, хвилястість пластини або кривої ніготь може залишитися на все життя. У разі несподіваної появи нерівності, при відсутності механічного впливу або виконання манікюру, потрібна консультація у фахівця.
  2. Спадковість. Такий прояв може бути запрограмовано на генному рівні і передаватися від батьків. В цьому випадку позбутися від причини, через яку нігті стали хвилястими, неможливо. Залишається тільки можливість за допомогою манікюру або педикюру надати нігтьовим пластин красивий вид.
  3. Нестача вітамінів. Найчастіше до появи хвилястих нігтів можуть призвести не збалансовані і непродумані дієти. Однак нестача вітамінів і мінералів може виникнути при проходженні сезону холодів внаслідок недостатності харчування.Консультація у спеціаліста допоможе підібрати необхідний вітамінно-мінеральний комплекс.
  4. Недолік вологи може зробити нігті кривими або хвилястими. Зневоднення організму може привести не тільки до хвилястості нігтів, але і будь-яких інших патологій організму.
  5. Тривалий прийом лікарських засобів, наприклад, антибіотиків.

  Горбисті нігті можуть з’явитися в процесі лікування таких захворювань, як ГРВІ, грип або запалення легенів, тому що в цей період часу організм стає ослабленим.

 • Грибкові захворювання. Це найбільш часта причина, через яку з’являються хвилеподібні, горбисті і ребристі нігті. Однією з ознак захворювання є пожовтіння пластини.
 • Поразки негрібковой інфекціями. Негрібковой інфікування найчастіше відбувається при отриманні травми, коли начебто дріб’язкова подряпина приводить до появи наривів і гнійників. Це може послужити джерелом для деформування пластини.
 • Збої в роботі організму гормонального характеру можуть викликати хвилі на нігтях в зв’язку з тим що виникають збої у функціонуванні щитовидної залози.
 • Хронічні захворювання внутрішніх органів, наприклад, що проявилися в травному тракті або системі кровообігу.
 • Ребристі нігті на фото.

  Самостійно зробити однозначне визначення причини, через яку виникають поздовжні або поперечні хвилі, неможливо. Це можливо виконати тільки після відвідин фахівця і здачі ряду аналізів. Прийом у лікаря тим більше насущен, якщо нерівний ніготь росте у дитини, наприклад, на великому пальці руки, але достовірно, відомо, що нанесення травми не було.

  Прояв нерівностей на великих пальцях

  нігтьові пластини великих пальців кінцівок людини є первинними місцями, на яких виявляються ознаки неполадок в організмі.

  Хвилясті або ребристі нігті на великих пальцях рук видно відразу через їх досить великого розміру.

  Оскільки вони більші за інших, то і всі вади на них більш помітні. Нерівні нігті на великих пальцях рук особливо добре видно, якщо дивитися на них трохи збоку. Такий вид дозволяє добре розгледіти глибину ложбінок і западин. При цьому при покритті їх не перламутровим лаком в один шар всі нерівності стануть сильно вираженими.

  Як позбутися від нерівностей

  Величезна кількість можливих причин нерівностей забирає можливість скільки-небудь докладно описати процедуру лікування.

  Поперечні горбисті утворення і вм’ятини.

  Лікування такої проблеми можливо тільки після того, як виявлені причини, через яку ростуть нігті хвилями.При зараженні грибковими інфекціями процес лікування може бути довгий.

  Якщо настільки неприємне прояв викликано захворюваннями внутрішніх органів, то необхідно ретельне обстеження у вузького фахівця. Для виконання процесу лікування будуть прописані необхідні препарати – відновлюють порушений метаболізм, дефіцит заліза або, при необхідності, рівень гормонів.

  В разі якщо дефекти викликані косметичними причинами, потрібні заходи щодо переходу до здорового способу життя, почати більш дбайливо ставитися до своїх пальцях.Також слід виключити вплив на деформовані нігті хімічно активних речовин і бруду.

  Досвідчений косметолог може призвести полірування нігтів, якщо їх ребристість не сильне.

  Як запобігти повторенню

  І знову багато що залежить від конкретної причини появи хвиль, горбків і інших деформацій нігтів.

  Для запобігання повторення такого явища, як хвилястий ніготь, необхідно в першу чергу дотримуватися правил здорового харчування.Адже нігтьові пластини можуть прямо вказувати на брак певних вітамін або мікроелементів. Цей захід вимагає включення в повсякденний раціон звичних для вашого регіону овочів, зелені і фруктів. Необхідно пам’ятати, що вони повинні бути на вашому столі щодня.

  Фото: горбисті нігті, хвилі складної форми.

  Для того щоб надалі поверхню нігтя не “борознили» поперечні хвилі, необхідно дотримуватися таких правил:

  1. Дотримання вимог особистої гігієни нігтів.Це своєчасне їх обрізання і наявність особистого манікюрного набору.
  2. Уникати по можливості ситуацій, при яких можливо травмувати ніготь. Адже навіть при тривалому написанні текстів можна досить сильним притисненням кулькової ручки викликати травму пластини. Часто друкуючи на клавіатурі, можливо довести ніготь до деформування.
  3. При обрізанні кутикули проявляти уважність . Прояв надмірної старанності може привести до появи ранок, через які хвороботворні організми потрапляють в організм і викликають появу “хвиль”.
  4. Видалення з’явилися задирок виконувати гострими манікюрними приналежностями. Ні в якому разі не можна їх відгризати або обривати. Для багатьох людей, що мали неприємні наслідки цієї дії, криві нігтьові пластини говорять про шкоду обгризання як задирок, так і самих нігтів.
  5. При контакті з агресивними хімічними речовинами і побутовою хімією застосовувати рукавички.
  6. Періодично виконувати дезінфекцію індивідуального манікюрного набору.
  7. Регулярно проводити масаж нігтьової пластини і фаланг пальців як рук, так і ніг.Робити спеціальні ванночки із застосуванням ефірних і рослинних масел або з морською сіллю. Однак необхідно пам’ятати, що надмірне зволоження рук призводить до розм’якшення нігтя, а надто ніжна кутикула не зможе охороняти підставу пластин від попадання інфекцій.
  8. При виконанні манікюру використовувати базове покриття, що володіє лікувальним ефектом.

  Необхідно пам’ятати, що краса нігтів може проявитися тільки у володарів здорових нігтьових пластин. Крім того потрібна постійна турбота і догляд за ними.

  Якщо стаття вам сподобалася, поділіться їй, будь ласка, в улюбленій соц. мережі!

  Хвилясті нігті на ногах: причини

  Кожна жінка хоч раз в житті стикається з таким явищем, як хвилясті нігті на ногах. А чоловіки і поготів! Хтось спішно намагається вирішити цю проблему, а більшість не бачать в цьому ніяких неприємностей і зафарбовують лаком в декілька шарів або просто не звертають увагу. І дарма.

  В нашому організмі нічого просто так не відбувається і якщо щось змінюється, то на це є причина.

  Хвилясті нігті на ногах: які причини?

  Більшість людей вважає причиною хвилястих нігтів на ногах неправильне і незбалансоване харчування, вікові зміни і стреси. Почасти це дійсно так.

  Якщо в організмі недостатньо вітамінів групи B, нігті можуть ламатися, розшаровуватися і в тому числі з’являються смуги. Погодьтеся, з віком ми все менше приділяємо уваги правильному харчуванню і все більше схильні до стресів. Ресурси організму відновлюються вже не так активно, як у дітей і підлітків.

  Стреси і перевантаження також впливають на появу хвилястих нігтів на ногах, як і на руках. Крім того, що ми часто недостатньо уваги приділяємо гігієні і догляду за руками і ногами в період цейтноту, хронічне недосипання, фізичні та емоційні потрясіння всього організму не можуть не позначитися на зовнішньому вигляді. А нігті це таке ж «особа» організму, як і шкіра.

  Цікаві в цьому відношенні традиції китайських лікарів. Вони не тільки визнають безперечну зв’язок такого явища, як хвилясті нігті на ногах зі способом життя і станом здоров’я людини, але і досить точно розшифровують «послання, написані на нігтях».

  Горизонтальну смугу на нігті, нагадує річковий поріг, китайці називають лінією Бо. Поява її на тому чи іншому пальці має своє трактування. Великий палець – це сечостатева система і можливі інфекційні захворювання саме в цій сфері. Середній палець – переломи, травми і удари. Ну, а якщо таких смуг багато і ніготь приймає хвилясту форму, то самі можете зробити нехитрий висновок – давно пора до лікаря!

  Хвилясті нігті на ногах можуть виникнути і по більш «поверхневим» причин.Перша – це грибкове зараження і визначити його зможе тільки дерматолог. Він же повинен призначити лікування.

  Друга причина – неправильний і травматичний педикюр. Тут вже вам приймати рішення, змінити чи фахівця або мириться з таким самобутнім прикраса як хвилясті нігті на ногах.

  Профілактика явища «хвилясті нігті на ногах»

  Для початку заспокойтеся і постарайтеся приділяти собі більше уваги. Збільште тривалість сну, збагатите своє меню продуктами з вітамінами групи B, частіше доглядайте за ногами в загальному (ванночки, креми, масажі).І, безумовно, постарайтеся уникати стресових ситуацій. Безсумнівно, захист диплома, дисертації, розлучення або інше стресовий подія пройде і при належному догляді ваші нігті відростуть знову абсолютно новими і здоровими.

  Якщо це не відбувається і нові хвилі так і продовжують з’являтися, то вам пряма дорога до терапевта і дерматолога.

  Читайте ще:

  • Маска для зміцнення нігтів

  Кожна жінка, яка самостійно займається господарством, обов’язково стикалася з проблемою ламких і шаруються нігтів.І досить важко цього уникнути при активному використанні різних мо.

 • Лікування грибка нігтів оцтом

  Оцет – це оцтова кислота, розведена водою, яка виходить при окисленні спиртовмісних рідин. Оцет успішно застосовується як ефективний засіб для лікування грибка нігтьової пластини н.

 • Морська сіль для нігтів

  Загальновідомо, що морська сіль допомагає зцілитися від багатьох недуг. А ще, завдяки своїм якостям, широко використовується в косметології.Дістають сіль з дна моря і сушать природним шляхом. На вигляд.

  Джерела: https://www.nogtevoi-servis.com/post-volnistye_nogti.html, https://nailsfit.ru/health/volnistye-bugristye-nogti-na-rukah-i-nogah-prichiny.html, https://ledy-life.ru/volnistye-nogti-na-nogax-prichiny

 • Хвилясті нігті на ногах – Все про манікюр

  Здорові нігті – красиві руки

  Рідкісна жінка здатна залишатися спокійною, помітивши у себе хвилясті нігті на руках.Подібний стан нігтьових пластин псує естетичний вигляд кисті. В першу чергу проблему намагаються вирішити за допомогою нанесення декоративного покриття. У деяких випадках ці методи допомагають привести руки в порядок, але після видалення «камуфляжу» нігті виявляються в більш жалюгідному стані. Що робити, якщо з’явилися хвилясті нігті на руках?

  Як виправити косметичний дефект

  Для поліпшення зовнішнього вигляду кисті використовується ряд процедур, деякі з яких сприяють подальшому збільшенню ситуації.

  Наприклад, нарощування нігтів. Кисть буде виглядати доглянутою, але під захисним покриттям нігтьові пластини будуть тривалий час перебувати без доступу повітря.

  Стан їх погіршиться, нарощування іноді доводиться знімати через хворобливості в кінчиках пальців.

  Лікувати нігті в подальшому доведеться довго і серйозно, про декоративному покритті, як і про красивому манікюрі, доведеться забути на тривалий час.

  Не врятує нігті і зловживання лікарськими гелями і маслами.

  Надмірне втирання їх в роговий шар розм’якшити його, кутикули стануть дуже ніжними, і ризик отримати травму, і як наслідок грибкове зараження.

  Полірування нігтя, виконана з дотриманням технології – не частіше одного разу на місяць і тільки м’якою полірувальної пилкою – зніме верхній шар і прибере косметичний дефект на якийсь час, але потім на нігтьових пластинах знову з’являться некрасиві хвилі. Структуру і якість нігтя полірування не змінює.

  Тільки виявивши причину, чому сталося деформування нігтів і відновивши синтез кератину, можна надати рукам естетичний вигляд.

  Причини деформації нігтів

  Нігті є своєрідним індикатором стану організму.

  Найчастіше зміна їх зовнішнього вигляду відбувається при погіршенні здоров’я.

  Поперечні хвилі або ребра на нігтьових пластинах вказують на розлади в роботі ендокринної, судинної або травної систем. Саме ці порушення в організмі блокують вироблення кератину, який забезпечує твердість і здоровий вигляд нігтьових пластин.

  Після першої ознаки – хвиль і нерівностей – нігті починають кришитися, змінюють колір, або стають м’якими.Тріскаються нігтьові пластини свідчать про неполадки в репродуктивних органах, авітамінозі або гипервитаминозе.

  Якщо нігті на ногах стали хвилястими, а на руках залишилися без змін, можна підозрювати грибкову інфекцію або початкову стадію псоріазу. Поперечні борозенки і дискомфорт в пальцях рук – первинні симптоми цих станів.

  Деформація може бути викликана зіткненням з агресивними речовинами, які руйнують поверхню шкіри і нігтів.

  Іноді причиною хвилястих нігтів бувають побутові травми або пошкодження, які виникли через неякісно проведеного манікюру.Якщо травма не була глибокою і ложе нігтя – матрикс – не ушкоджене, то в подальшому ці борозенки зникнуть.

  Якщо пошкоджений матрикс, то ситуацію іноді можна виправити тільки розкриттям нігтьового ложа і видаленням ороговілої пластини. Але і ця процедура – яку проводити потрібно тільки в амбулаторних умовах, під місцевою анестезією – може не допомогти привести кисті рук в первісний стан.

  Ще одна, здавалося б, незначна причина – порушення цілісності рогового покриття манікюрним пушер – лопаткою для обробки кутикули.

  Якщо травмуючі впливу систематичні, ороговевшая пластина може не відновиться.

  Що робити для додання рукам естетичного вигляду?

  Якщо травм або зіткнень з агресивними реагентами не виникало, то чому нігті стають хвилястими, необхідно з’ясовувати під час спільного обстеження організму. Косметичний дефект усувається разом з лікуванням основної причини, що викликала його поява.

  Починати лікування слід з переходу на раціональне харчування – збалансована дієта сприяє збільшенню вироблення кератину.У раціон буде необхідно ввести продукти, що містять велику кількість необхідних корисних речовин – вітамінів і полімінералов. До них відносяться вітаміни: А, Е, С, В12 і В6.

  Щоб поліпшити якість нігтів, необхідно подбати про насичення організму мікроелементами:

  Особливо важливо підвищити в добовому раціоні вміст продуктів з великою кількістю селену – саме від нього залежить гладкість нігтьової пластини. Він входить в хімічний склад чорної смородини, оливок, висівок, часнику, морських водоростей.

  У кінці зими і початку весни найкраще вводити необхідні корисні речовини в раціон в таблетованій формі.

  Профілактика деформації нігтів

  Слід робити особливий манікюр, щоб не допустити посилення деформації нігтя.

  До такого виду косметичних процедур відносяться необрізні методи догляду за руками:

  • Європейський і японський спосіб; SPA-манікюр;
  • При виконанні роботи, що вимагає контакту з водою або побутовою хімією, необхідно захищати руки рукавичками.Під захисні непромокальні гумові потрібно надягати додатково бавовняні, які мають достатню гігроскопічність;
  • Слід систематично проводити масаж кистей рук, нігті під час нього обробляють спеціальною манікюрною масажною щіточкою;
  • Ефективно відновлюють поверхню нігтьових пластин різні ванночки. Їх робити можна з морською сіллю, на основі рослинних і ефірних масел;
  • Дуже гарне зміцнювальний і відновлюючий засіб – солоний лимон.Цитрус потрібно розрізати навпіл, круто посолити морською сіллю, залишити на 10 хвилин, щоб реагент активувався. Потім в половинки лимона занурюють кінчики пальців на 15 хвилин. Тиждень таких процедур, і кисті рук придбають красивий і доглянутий вигляд.

  Якщо сіллю зловжили, то кінчики пальців почне «піч». В цьому випадку сеанс лікування потрібно перервати, інакше сіль роз’їсть кутикули, і пальці придбають нездоровий і недоглянутий вигляд.

  Перед нанесенням декоративних лаків обов’язково потрібно накладати захисні базові покриття.Якщо нігтьова пластина ніжна, і схильна до при найменших травматичних впливах патологічних змін, то бажано відмовитися від лаків з декоративними вкрапленнями.

  Знімаючи декоративні покриття, не слід використовувати засоби з ацетоном.

  Слід дотримуватися гігієнічні вимоги, щоб уберегти себе від грибкового зараження. При найменшій підозрі на впровадження інфекції, необхідно звертатися до лікаря і починати лікування.

  Не потрібно відмовлятися від декоративного покриття, поки нігті одужують.

  Однорідні нестійкі матові лаки з перламутром візуально зроблять дефект невидимим, і через непрезентабельний вид власних пальців комплексувати не доведеться.

  При дотриманні нескладних правил догляду за нігтями, вони дуже скоро відновлять свій зовнішній вигляд, і обмежувати себе в декоративних засобах для створення косметичного ефекту не доведеться.

  Хвилі на нігтях. Розбираємося в причинах і допомагаємо з лікуванням

  Що являють собою хвилясті нігті, їх види

  Проявитися така деформація нігтьових пластин може у людини будь-якого віку і статі.Повна стаття про деформацію нігтів на руках.

  Найчастіше вражаються нігті великих пальців рук.

  У міру розвитку патології деформація переходить і на інші пластини.

  Розрізняють хвилястість нігтів:

  Поздовжні хвилі (вертикальні) розташовуються від кутикули до краю нігтя. Такі борозенки практично непомітні на нігтьових пластинах, їх можна добре розглянути лише під кутом.

  Причини появи невеликих поздовжніх хвиль не дуже серйозні, це можуть бути:

  • механічні пошкодження при манікюрі,
  • нестача вітамінів,
  • стресові ситуації,
  • частий контакт з миючими засобами.

  Часто така незначна деформація нігтьових пластин з’являється після того, як людина переніс яке-небудь захворювання.

  У таких випадках патологія зникає самостійно через деякий час після одужання.

  Причини сильно виражених поздовжніх борозенок на нігтях вже більш серйозні. Зазвичай при таких станах нігтьових пластин діагностуються різні захворювання.

  Поперечні хвилі практично завжди вказують про наявність будь-яких проблем з організмом.Ця патологія носить ще одну назву – борозни Бо .

  Смужки на нігтях, розташовані горизонтально, зазвичай виражені сильніше, ніж поздовжні.

  При приєднанні до деформації нігтів руйнування і пухкості їх тканини, а також зміні кольору пластин, кажуть про розвиток грибкового ураження.

  У інших випадках поперечні хвилі на нігтьових пластинах можуть свідчити про наявність в організмі захворювань різного ступеня тяжкості.

  Основні причини хвилястих нігтів

  Розрізняють декілька причин такої патології:

  1. Травма. Часто панарицій (гнійний запальний процес), стан після удару, пошкодження при обробці кутикули та інші подібні стани призводять до деформації нігтьової пластини, що виявляється у вигляді її волнистости. У таких випадках потрібно тільки почекати, поки повністю відросте здоровий ніготь. Якщо ситуації травмування відбуваються регулярно або в таких станах були зачеплена матриця нігтьової пластини, нерівність може і зовсім не зникнути.
  2. грибкове ураження нігтьових пластин (мікози). грибкова інфекція підступні тим, що на самому початку вони впливають на верхній шар нігтя. Людина може не помітити перші симптоми захворювання. Потім, у міру його розвитку, відбувається ураження вже більш глибоких тканин нігтя, деформація пластини, непропорційне збільшення його товщини – виникнення хвилястості.
  3. Авітаміноз. Неповноцінне харчування також може стати причиною появи поперечних хвиль на нігтях.Для здорового формування і зростання нігтьових пластин потрібні вітаміни – в основному групи В і вітаміну А. Виникнення горизонтальних смужок пояснюється уповільненням темпу зростання нігтя і його витончення в періоди нестачі вітамінів. При повноцінному харчуванні ситуація нормалізується. У міру того, як чергуються ці фази, на нігтьових пластинах виникають горизонтальні хвилі.
  4. Стресові ситуації. Зазвичай в такому стані у людей з’являються «шкідливі» звички: гризти нігті, відривати задирки.Це веде до виникнення запалення в області околоногтевого валика, травмування нігтьових пластин, що загрожує їх деформацією.
  5. Зміна рівня гормонів крові. Йдеться про збій гормонів щитовидної залози, так як саме вони відповідають за здоров’я нігтьових пластин.
  6. Неякісний манікюр. Часто самостійна обробка нігтьових пластин призводить до поширених помилок: травмування поверхні нігтів гострими ножицями, зайвого її спилювання, неправильного видалення кутикули, через що відбувається пошкодження і запалення околоногтевого валика.
  7. Неполадки в організмі. Однією з основних причин хвилястих нігтів є системні захворювання. Зазвичай при появі смужок на нігтьових пластинах діагностують захворювання шлунково-кишкового тракту, серця і судин, щитовидної залози, репродуктивних органів

  Читайте також: Як зміцнити шаруються нігті

  Лікування волнистости нігтів

  При виникненні на нігтьових пластинах смужок і хвиль, необхідно спочатку виявити їх причину . а вже потім визначати стратегію лікування.

  Факторів, що впливають на деформацію нігтів. безліч і самостійно розпізнати справжній навряд чи вийде. Необхідно звернутися для вирішення цього питання до лікаря.

  Спеціаліст проведе повне обстеження, призначивши необхідні аналізи. Це допоможе визначити причину волнистости нігтів і підібрати адекватне лікування.

  Найпростіше позбутися деформації, викликаної механічним пошкодженням .

  Якщо справа в неякісному манікюрі .варто звернутися за допомогою до досвідченого майстра нігтьового сервісу. Також необхідно правильно доглядати за нігтями, регулярно обробляючи їх, роблячи ванночки, акуратно відсовувати кутикулу паличкою з апельсинового дерева. Як правильно робити манікюр в домашніх умовах.

  При самостійній обробці нігтів необхідно дотримуватись наступних правил:

  • манікюрні приладдя перед кожною процедурою потрібно обробляти розчином для дезінфекції;
  • інструменти для манікюру повинні бути високої якості ;
  • обрізний манікюр повинен виконуватися за допомогою спеціальних ножиць для манікюру, також ними слід обрізати задирки;
  • для зняття лаку потрібно використовувати спеціальні засоби, бажано без ацетону;
  • користуватися зволожуючими і живильними кремами з вітамінами в складі.

  Корисно готувати різні відвари з трав, що володіють антисептичними і антибактеріальними властивостями (ромашка, календула та інші), домашні обгортання нігтьових пластин парафіном . При дотриманні таких правил в міру відростання нігтів хвилі повністю зникнуть.

  Якщо травматизація нігтьової пластини викликана поганими звичками через стрес, лікар може призначити спеціальні з редства для зняття нервової напруги ( «Тенотен», «Афобазол» та інші).

  Читайте також: Стали ламатися нігті? Ламкі нігті на руках що робити.

  При авітамінозі рекомендується максимально збалансувати харчування . Для того, щоб поповнити запас вітаміну А, рекомендується вживати більше:

  Щоб підняти рівень вітамінів групи В, потрібно їсти якомога більше:

  • гречки;
  • печінки;
  • волоських і інших горіхів;
  • пророщеного зерна;
  • шпинату;
  • риби і морепродуктів;
  • бобових;
  • цвітної капусти;
  • житнього хліба;
  • картоплі;
  • молочних продуктів.

  Якщо причиною гіповітамінозу є нездатність організму засвоювати певні корисні речовини з їжі, лікар може призначити спеціальні вітамінні комплекси або монопрепарати. Вітаміни для харчування нігтів.

  При виявленні грибкового інфікування . необхідно визначити вид збудника. Якщо інфікування було викликано бактеріями, лікар призначить місцеві антибактеріальні препарати у вигляді мазей, кремів або гелів, якщо грибками – засоби проти цих мікроорганізмів. Лікування грибка нігтів.

  Після виявлення у пацієнта гормонального збою лікар зазвичай виписує медикаменти для його нормалізації.

  Складніша справа з ситуаціями, коли причиною хвилястих нігтів є якесь системне захворювання організму.

  Призначається повне обстеження організму, після чого виявляється недуга, що вимагає лікування у узконаправленного фахівця: при захворюванні шлунково-кишкового тракту – гастроентеролога, щитовидної залози – ендокринолога, серця і судин – кардіолога.Тільки ці лікарі зможуть призначити необхідні препарати. Після того, як захворювання буде повністю вилікувано, проблема хвилястих нігтів зникне.

  Профілактика хвиль на нігтях

  Для запобігання будь-яких видів деформацій нігтьових пластин і підтримки їх у здоровому стані необхідно дотримуватися таких умов:

  1. При манікюрі підпилювати нігті строго під прямим кутом, не відривати задирки, які не висмикувати кутикулу до появи синців і запалення;
  2. Через те, що нігтьові пластини можуть вбирати все зі своєї поверхні, потрібно не допускати їх контакту із засобами побутової хімії, підвищеною вологістю,
  3. Одягати рукавички під час роботи по дому ,
  4. Робити перерву між покриттями лаком;
  5. Регулярно на нігті слід наносити живильні засоби: масла, крему, робити ванночки для їх оздоровлення;
  6. При нестачі навичок робити манікюр тільки в салонних умовах у досвідчених майстрів;
  7. Під основний шар лаку завжди наносити базове покриття;
  8. Стежити за загальним здоров’ям і своєчасно лікувати всі захворювання;
  9. Забезпечити повноцінне харчування.

  При виконанні цих рекомендацій нігті перестануть ламатися, розшаровуватися і деформуватися.

  Способи декорування хвилястих нігтів

  Рішення проблеми появи хвиль на нігтях може займати досить тривалий час.

  Як можна в цей період зменшити прояв такого косметичного дефекту?

  Існує кілька способів зробити це, одним з яких є спилювання верхнього шару нігтьової пластини.

  У цьому випадку хвилі насправді стають трохи менш помітними . але потрібний результат може бути досягнутий лише при надмірному спилювання.

  Читайте також: Червоно-коричневі плями і крапки на нігтях. Лікування та способи декорації

  Вагомим недоліком такого варіанту є сильне витончення нігтьової пластини . що суттєво послаблює її.

  Тому краще прислухатися до наступних методів вибору і нанесення лаку на нігті з хвилями:

  1. Перед тим як нанести основний шар лаку можна вдатися до засобу, що дозволяє вирівняти поверхню нігтя .Зазвичай на великих пальцях хвилі більш виражені, ніж на інших, тому на них наносять кілька шарів такого покриття. Як альтернативу цьому засобу, можна використовувати лікувальний лак . нанесений в кілька шарів.
  2. При виборі між пастельними і яскравими емалями слід віддати перевагу першим, причому з перламутром або блискітками . а також однорідною структурою. Темні і глянцеві лаки ж сильніше виділяють хвилі і борозенки.
  3. Деякі люди для того, щоб приховати нерівності нігтьових пластин, покривають їх шелаком або гель-лаком, а також роблять нарощування.Але найчастіше такі методи тільки погіршують ситуацію і погіршують стан нігтів.

  Для того, щоб ще більше не нашкодити нігтьовим пластин, необхідно дотримуватися таких правил:

  • Чи не проводити процедуру нарощування і полірування нігтів при хвилястих нігтях.
  • Утриматися від грубого усунення кутикули і обрізного манікюру.
  • Не можна виконувати роботу по дому без рукавичок.
  • Чи не нехтувати правильним доглядом за нігтями.
  • Не можна сильно і часто зволожувати нігтьові пластини . так як це може призвести до сильним розм’якшенням кутикули, що тягне за собою її надмірну травматизацію.
  • При недостатньому володінні прийомами проведення манікюру не можна продовжувати самостійну обробку нігтів і ще більше погіршувати ситуацію. Варто звернутися до професіоналів, які грамотно виконають процедуру, а також при необхідності проконсультують по всіх виниклих питань.
  • Володарям не тільки хвилястих, а й здорових нігтьових пластин не рекомендується проводити полірування частіше, ніж раз в 4 тижні.В іншому випадку можна сильно истончить нігті, спровокувавши їх ослаблення і ламкість.

  Можна зробити висновок про те, що за таким дефектом як хвилі на нігтях, на які іноді навіть не звертають уваги, можуть стояти проблеми у вигляді з ерьyoзних системних захворювань, авітамінозу, гормонального збою або грибкового інфікування.

  Ці стани здатні впливати не тільки на зовнішній вигляд нігтів, але і на загальне самопочуття людини, якість його життя, а часом і її тривалість.

  Тому необхідно уважно стежити за всіма змінами, що відбуваються в організмі, за здоров’ям нігтьових пластин, а також регулярно проходити щорічні обстеження у вузьких фахівців.

  ДЕФОРМАЦІЯ НІГТІВ НА НОГАХ ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ – Чому нігті стають хвилястими, про що говорять нерівності нігтьової пластини і як повернути їм здоров’я

  Чому з’являються хвилясті нігті? 3. Деформація нігтів – це не та проблема, від якої можна врятуватися подорожником.Деформація нігтів – різні зміни поверхні і форми нігтьових пластин, викликані ендогенними або екзогенними причинами.

  При деформації нігтів може знадобитися проведення місцевої і системної терапії, корекції або резекції / видалення нігтьової пластини. У дерматології різні види деформації нігтів відносять до оніходістрофія. Зміна зовнішнього вигляду нігтів – це не просто нешкідливий косметичний недолік.

  Деформація нігтів

  При цьому деформацію нігтів може викликати не тільки травма самої нігтьової пластинки, але і нігтьового ложа або нігтьового валика.

  У деяких випадках деформація нігтів є наслідком білкового голодування, наприклад, у осіб, які прямують жорстких дієт. Гиппократова нігті »або нігті у формі« годинних стекол »мають опуклу кулясту форму і зазвичай поєднуються з деформацією пальців у вигляді« барабанних паличок ».

  Також подібна деформація нігтів характерна для вроджених вад серця «синього типу», затяжного септичного ендокардиту, серцевої недостатності, аневризми аорти, біліарного цирозу печінки.

  Нігті набувають форму рогу або спіралі; стають дуже щільними, змінюють колір на жовтий, брудно-сірий або чорний. Койлоніхія – ложкоподібний деформація вражає тільки нігтьові пластини пальців кистей.

  Поперечні борозенки на нігтях (лінії Бо) можуть з’являтися після перенесеного грипу, жовтяниці, при хворобі Рейно, сирингомиелии, анорексії. Глибина борозенок залежить від тяжкості ураження матриксу нігтя і може досягати 1 мм. Колір заглиблень не відрізняється від кольору всієї нігтьової пластинки.

  Стовщені нігті на ногах – лікування

  При різних видах деформацій нігтів часто зустрічаються лейконихия (білі плями на нігтях), ламкість, розшарування нігтів, вростання нігтьової пластини. При появі деформації нігтів необхідно звернутися до дерматолога або фахівця більш вузького профілю – Подолог або мікологові.

  Які причини потовщення нігтів на ногах?

  Корекція врослого і деформованих нігтів може проводитися за допомогою В / S-пластин, скоб, полускоб Goldstadt.Серед салонних процедур догляду за руками і ногами слід звернути увагу на парафінотерапія, масаж, європейський або апаратний манікюр і педикюр, покриття нігтів лікувальними лаками.

  Дефектом є потовщення нігтів на ногах, лікування якого необхідно починати якомога раніше. Здорова нігтьова пластина має товщину півміліметра, а на пальцях ніг – майже міліметр.

  Нігті ущільнюються поступово і тільки на великих пальцях ніг. Таке потовщення не є патологією і не веде до подальшого їх руйнування.Одні пов’язані з проблемами всього організму, інші ж стосуються хвороб нігтів.

  Застосовують медикаменти також і місцевим чином, обробляючи потовщені нігті на ногах, лікування їх, призначене вчасно, триває недовго. Однак чомусь прийнято вважати, що внутрішні органи і шкіра є необхідними і важливими, а такі «дрібниці», як брови, вії, волосяний покрив або нігті не мають такої ваги і значущості.

  Не варто забувати і про зовнішню привабливість, яку дарують людині нігті – здорові, доглянуті.

  Необхідно відзначити, що нігті на руках і на ногах деформуються по-різному, а відповідно і розглядати їх деформації слід окремо. З проблемою розшарування нігтів на руках стикається чимало представників …

  Нігті на ногах товщають (з фото)

  Грибкові захворювання нігтів не виліковуються швидко. Потовщення нігтьової пластини на ногах зустрічається досить часто, а викликають подібну деформацію найрізноманітніші причини.

  Потовщення нігтів на ногах може спровокувати неправильне або незбалансоване харчування, надмірна вітамінізація або нестача вітамінів. Причину, що лежить в основі проблеми з нігтями на ногах, необхідно з’ясувати, і обов’язково приступити до її усунення.

  Що кажуть нігті про здоров’я господаря?

  Якщо потовщення нігтя викликано на псоріаз, лікування повинно бути спрямоване на основне захворювання, на додаток до якого проводять місцеву терапію нігтів.

  Після травми нігтя (відколу або удару) найчастіше він відновлюється самостійно, тільки не слід його турбувати в відновлювальний період.

  Деформації нігтів на руках і ногах: причини, лікування

  При грибку йод змішують з краплею оцтової есенції і змащують на ніч товстий ніготь.

  Протягом місяця на ніч після ванни в ніготь втирають м’ятна олія. Допомагають компреси з яблучним оцтом, прополісом і живицею.

  Деформація нігтів може бути різною, виглядати по-різному і, відповідно, мати свої причини появи.

  Аж надто багато про що може говорити ця недуга – про хвороби крові, про отруєння, про грибку.Ще більш помітною ця «хвилястість» нігтів стає, коли вони покриті яскравими лаками, а, як відомо, використовують їх для особливих випадків, що засмучує подвійно.

  Найчастіше ми звертаємо увагу на те, що на великих пальцях утворилися хвилясті нігті. І найбільш часта цьому причина – це травми. Крім цього, нігті на великих пальцях більше за інших, і тому всі вади на ньому набагато помітніше, ніж на інших нігтях.

  Особливо видає хвилясті нігті на руках вид збоку.«Профіль» нігтики відразу ж продемонструє Вам всю глибину впадинок і поглиблень.

  Якщо покрити їх яскравим лаком, особливо лаком без перламутру, хвилясті нігті на руках стають ще більш хвилястими, а нерівності на нігтях видно навіть неозброєним оком.

  І перше місце в рейтингу проблем, від яких утворюються нерівності на нігтях, займають мікози – грибкові інфекції. Якщо Ви або Ваш фахівець манікюру має підозри, що нігті можуть бути вражені грибком, необхідно звернутися до лікаря дерматовенеролога або мікологові.

  оніхогріфоза або деформація нігтів у вигляді «пташиного кігтя» характеризується викривленням і потовщенням нігтьових пластин.

  Схожі питання:

  Навігація по публікаціям

  Джерела: http://mjusli.ru/krasota_i_zdorove/jeto_polezno/nogti-s-volnami, http://nails-health.ru/volny-na-nogtyah-prichiny-i-lechenie/, http: // mymylife. ru / krasota / krasota-zhenshchin / 58433-deformatsiya-nogtej-na-nogakh-prichiny-i-lechenie-pochemu-nogti-stanovyatsya-volnistymi-o-chem-govoryat-nerovnosti-nogtevoj-plastiny-i-kak-vernut- im-zdorove

  .