Ногти

Як маленьку дитину відучити гризти нігті: Як відучити дитину гризти нігті – 15 ефективних методик

Як відучити дитину гризти нігті на руках?

Вас теж мучить питання як відучити дитину гризти нігті на руках? Нічого дивного, проблема стара як світ. Ця шкідлива звичка присутні не тільки у дітей, але і у деяких дорослих, батьків яких, по всій видимості, не дуже хвилювала ця проблема.

У молодшому шкільному віці цій звичці схильні до 30 відсотків дітей, серед підлітків цей відсоток збільшується до 45 відсотків. У дітей, звичка гризти нігті, може з’явитися в різному віці.Особливо схильні до цього діти дошкільного і шкільного віку.

Згодом шкідлива звичка може стати справжньою проблемою. Ця недуга – є знаком психічного дискомфорту дитини. Медики прирівняли звичку гризти нігті до хвороби. Її назва-оніхофагія.

Дерматофагія – це схоже явище, обгризання шкіри в області нігтів, кутикули. Дана звичка це серйозна психологічна або фізіологічна проблема.

«… Звичка понад нам дана, заміна щастя вона …».А. С. Пушкін

Фізіологічні причини, за якими дитина гризе нігті:

 • Брак вітамінів Е, А, магнію. При нестачі мікроелементів дитина стає тривожним, швидко втомлюється. Таким способом дитина знімає напругу і заспокоюється.
 • При розладі нервової системи, різних неврозах, проблеми серцево – судинної системи, звичка обгризати нігті ставати способом заспокоєння.
 • Коли батьки належним чином не стежать за гігієною нігтів, вчасно не обрізають дитина просто обгризає нігті.
 • Є думка що однією з поширених причин гризти нігті є недолік кремнію в організмі. Кремній є істотним елементом і його відсутність виражається різними знаками. Внутрішнім паразитам потрібні великі дози кремнію, які вони отримують за рахунок свого господаря. Нігті і волосся, містять велику кількість кремнію. А продукти життєдіяльності паразитів викликають нервові розлади. Обов’язково перевірте дитини на наявність у нього паразитів. Тим більше що простір під нігтями – це розсадник інфекцій і мікробів, яких успішно проковтує дитина.

Психологічні причини, за якими дитина гризе нігті

 • Психологічний клімат в сім’ї і адаптація до нових умов. Дитина пішла в дитячий сад, вступив до школи, перехідний вік і несприятлива обстановка в сім’ї – все це може сприяти виникненню звички гризти нігті. Таким чином дитина знімає накопичилася психологічна напруга.
 • Найчастіше цю звичку набувають, прийшовши в колектив. Опиняючись в новому колективі, не кожен дорослий відчуває себе затишно.А що відчуває дитина? Малюк відчуває масу неоднозначних почуттів. Намагаючись приховати нервову напругу, чадо тягне в рот пальці. Як в дитинстві. Коли йому було погано і не комфортно, він смоктав соску або палець.
 • Неспокійна обстановка в родині, часті докори і претензії виробляють у маленької людини невпевненість в собі. Невдоволення собою проявляється в обкушування нігтів. Дитина як би «гризе» самого себе за неспроможність.
 • Часто появі таких звичок, сприяє поведінка батьків або членів сім’ї, які самі гризуть нігті.
 • Зараз стало модним віддавати дитину в різні секції та гуртки, часто діти завантажені цілий день, перевантаження і недолік сну так само призводить до психологічних проблем.
 • Комп’ютерні ігри можуть сильно розбурхувати незміцнілу нервову систему дитини, він може серйозно переживати через невдачі в грі.

В загальному то всі перераховані вище причини можна назвати двома словами – психологічний дискомфорт. Перш ніж шукати відповідь на питання як відучити дитину гризти нігті на руках, уважно придивіться до дитини, до його оточенню, говорите з ним про його проблеми.

Читайте також:

Чому дитина соромиться

Чому дитина не хоче вчити вірші

Готуємо з дитиною тістечко «Картопля»

До чого може привести звичка гризти нігті і шкіру навколо них.

 • Потворна форма нігтьової пластини.
 • Паразити і кишкові інфекції, які потрапляють в організм дитини з-під нігтів.
 • У незагойні ранки може потрапити інфекція і тоді не уникнути нагноєння.
 • Паразити.
 • Пародонтит і руйнування зубів.
 • Поряд з проблемами естетичного та медичного характеру, у дитини можуть виникнути проблеми соціального характеру. Постійні глузування однолітків тільки погіршать становище.

Як відучити дитину гризти нігті на руках?

Найголовніше в цій проблемі – не лайте дитину за погану звичку гризти нігті на руках.
Помічаючи згризений ніготь, ми намагаємося насварити гризуна.Звичайно, адже це не гігієнічно, не естетично. А скільки мікробів потрапляє в рот крихти в цей момент.

Караючи дитину, можна погіршити ситуацію. Часто діти роблять те, що їм не дозволяють. Навряд чи вийде позбутися недуги одним бажанням.
Необхідно зрозуміти, що ж турбує малюка. Постаратися забезпечити спокійну атмосферу в домі. Потрібно зрозуміти в який момент дитина це робить.

Поспостерігайте за малюком. Може він просто намагається привернути додаткову увагу до своєї персони.Може малюк залишився один вдома, або в родині стався якийсь скандал. Якщо дитина вже досить доросла, спробуйте обережно поговорити з ним про його проблеми, розібратися в його психологічному стані.

В аптеці ви можете купити спеціальний лак для нігтів, у спеціальних лаків «негризуек» основа нешкідлива, але гірка на смак. Звичайно, діти різні. Одні спробують гіркий лак, і не будуть гризти. Інші ж, будуть гризти, і терпіти гіркоту. Але важливо пам’ятати, що спочатку потрібно з’ясувати причину.

Для дошкільнят можна придумати казку або розповідь, повчальну історію де головний герой гриз нігті і з ним трапилося щось дуже погане.

До речі існує така іграшка – «Пес казкар». У комплекті іграшка рукавиця «Пес» і 50 казок на 33 капризу. А також докладний методичне керівництво фахівців психологів. У цьому комплекті якраз є казка на тему «як відучити дитину гризти нігті на руках». Дізнатись детальніше.

Під враженням такої казки дитина буде рідше гризти нігті, а згодом і зовсім перестане.

Як тільки ви помітили, що дитина почав гризти нігті, перемикайте його увагу на інше заняття, найкраще запропонувати такі ігри де будуть задіяні руки. Можна так само запропонувати дитині замість сушку або льодяник.

Старшим дітям, особливо дівчаткам, зробіть гарний професійний манікюр, не обов’язково покривати нігті яскравим лаком, особливо якщо це не схвалюють в школі. Взагалі, як тільки дівчатка дорослішають і починають регулярно робити манікюр, нарощувати нігті, ця шкідлива звичка зникає моментально.

Школярів казками вже не налякати так що доведеться натиснути на самолюбство, розкажіть які наслідки може мати звичка гризти нігті, що такі нігті викликають огиду і однолітки можуть над ним сміятися.

У цьому віці дитина здатна задуматися над наслідками своїх дій.

Дуже часто діти гризуть нігті коли батьки не стежать за гігієною нігтів, не своєчасно отстрігают їх. Вони ламаються, дитині незручно він просто їх відкушує що б не заважали.

Але якщо дитина гризе нігті дуже агресивно що називається «до м’яса» і ніякі способи не допомагають, в цьому випадку зверніться до лікаря невропатолога або психіатра.

Навіть якщо не виходить справитися з цією шкідливою звичкою, зациклюватися на проблемі не варто. Звичайно, якщо ситуація вас турбує, то варто показати дитину фахівцеві. Дитина, що росте в сприятливій атмосфері, рідко страждає від оніхофагіі.

Тепер ви дізналися як відучити дитину гризти нігті на руках.Одному потрібна порада невролога і психолога, інший же сам кидає гризти, бачачи результати своїх діянь. А третє потрібно сильніше обійняти і попсувати за щічку.

Запобігти появі цієї недуги можна. Профілактикою для дітей стануть любов і розуміння близьких.
А що як не любов і турбота батьків зможе допомогти впоратися з цією звичкою.

Пам’ятайте це і у вас все вийде!

Як відучити дитину гризти нігті: позбавляємося від шкідливої ​​звички

Навряд чи комусь із батьків подобаються шкідливі звички у дітей.Тому коли рука малюка раз у раз тягнеться до рота, виникає питання, як відучити дитину гризти нігті. Деякі дорослі поспішають діяти і навіть застосовують покарання, інші чекають, що все пройде само собою. А тим часом нічого не змінюється, хоча малюк стає все старше. При цьому нігтьова пластина деформується, руки виглядають неохайно, дівчатка не можуть наносити лак, на відміну від їх подружок. Якщо упустити початок цієї пристрасті або вибирати неправильні методи, то звичка може зберегтися навіть в дорослому віці.Що ж робити, щоб цього уникнути?

Чому з’являється погана звичка?

Отже, дитина гризе нігті. Причини, які його привели до цього заняття, повинні бути виявлені насамперед. Найчастіше вони пов’язані з психологічним дискомфортом, коли малюка щось турбує, він відчуває себе безпорадним. Тому слід за ним поспостерігати, в тому числі і як він спить – можливо, неспокійно або навіть з кошмарами.

Погану звичку можуть провокувати різні чинники.

 • Стрес. До нього можуть призвести різні ситуації: напружені відносини між батьками, поява ще одного малюка в сім’ї, переїзд, відсутність контакту з однолітками. Багато хто помічає, що їх чадо гризе нігті, після того, як він пішов в школу: йому може бути складно адаптуватися, страшно відповідати у дошки або отримувати низькі оцінки.
 • Спадковість. Діти беруть приклад з батьків. Тому якщо хтось із дорослих сам цим займається, то велика ймовірність, що дитина буде повторювати за ним.У той же час, якщо мама доглядає за собою, використовує лак, то чадо, дивлячись на неї, простіше відвикне.
 • Внутрішня агресія, яка виникає, коли малюк собою незадоволений: він відчуває почуття провини за що-небудь або у нього невисока самооцінка.
 • Фізіологічні особливості. У деяких дітей нігтьова пластина м’яка, вона легко ламається або у неї задирається край, ось крихітка і намагається прибрати все, що йому заважає.
 • Нудьга. Якщо малюкові нецікаво якесь заняття, він шукає інше.У тих випадках, коли йому нікуди подітися, він цілком може почати тягнути руку в рот.

Якщо дитина гризе нігті, психологи найчастіше приходять до висновку, що це не просто погана звичка, а своєрідний вихід нервового напруження. У ранньому віці її може спровокувати відучення від соски, лайка між батьками і, тим більше, розлучення. Позбутися від цієї пристрасті буде набагато простіше, якщо почати зі зміни сімейної атмосфери: спокійний, упевнений дитина, яка відчуває себе захищеним і улюбленим, не потребує додаткової емоційної розрядки.Справитися допоможе спілкування в родині не на підвищених тонах, прояви любові та уваги з боку старших.

Старша дитина часто стикається зі стресовими ситуаціями в школі. Це можуть бути складні відносини з однокласниками або вчителями, труднощі з розумінням будь-яких предметів, страх перед покаранням за невдачі. Щоб заспокоїтися, дитина гризе нігті.

До виникнення подібної залежності може привести невдала процедура манікюру у малюка: мама не звертає уваги на задирки або обрізає нігтики дуже коротко.Карапузові при цьому боляче і, щоб припинити неприємні відчуття, він починає обгризати їх сам.

Гризти нігті не тільки негарно, але й шкідливо

Якщо батьки поставили перед собою мету і почали шукати способи, як відучити дитину гризти нігті, їм слід набратися терпіння. Не завжди цей процес швидкий. Деякі діти легко відволікаються на щось інше або їм допомагає спеціальний гіркий лак, а інші раз по раз повертаються до цього заняття. А воно аж ніяк не так безневинно, як може здатися.

 • Нігтьова пластина деформується так, що її в подальшому неможливо поліпшити. Змінюється також форма пальців.
 • Шкіра навколо нігтів запалюється і навіть бридка.
 • Під нігтями можуть перебувати різноманітні мікроорганізми, так що це шлях до отримання кишкової інфекції. Також можливе зараження паразитами, наприклад, якщо в рот потраплять їхні яйця.
 • Один зуб отримує підвищене навантаження, він може навіть почати хитатися.
 • Через некрасивою звички може бути непросто спілкуватися з однолітками, особливо з протилежною статтю.
 • Звичка, що збереглася і в дорослому віці, ускладнює відносини з людьми і навіть стає перешкодою при пошуку роботи.

Чому покарання не допомагають позбутися від звички?

Щоб викорінити неприємну залежність, батьки повинні діяти з любов’ю і терпінням, змінюючи саму ситуацію, а не просто застосовуючи несмачний лак. Важливо запам’ятати: не можна занадто бурхливо реагувати, лаяти і карати малюка. Це може привести до абсолютно протилежних результатів.Знаючи, що викликає невдоволення дорослих, дитина буде робити це на зло, щоб показати своє невдоволення, домогтися свого або привертаючи до себе увагу. Гордість змушує карапузів не виконувати вимоги батьків, а надходити навпаки. Так що якщо батьки, у яких дитина гризе нігті, хочуть відучити його від цього, починати вони повинні з себе.

Малюк може тягнути руку в рот несвідомо, під впливом стресових ситуацій. Коли дорослі лають його, кричать, ляскають по долоньках, щоб відучити, він ще більше нервує.Відчуваючи провину перед батьками, карапуз буде уникати робити це при них, але, залишившись один, візьметься за старе. Тому закиди і загрози навряд чи дадуть бажаний ефект. До того ж дитину легко зачепити образливими словами, так що можна домогтися того, що він перестане довіряти старшим.

Акцентувати увагу на небажаної звичкою теж не варто. Тим самим можна спровокувати ще більшу її розвиток. Чим більше чадо буде чути і думати про неї, тим частіше йому буде хотітися обгризти нігті.

Що робити, якщо дитина гризе нігті?

Щоб усунути це пристрасть, батьки повинні знайти підхід до свого малюка, забезпечити йому комфортне психологічну обстановку. Для цього необхідно з’ясувати, чому дитина гризе нігті, і прибрати або звести до мінімуму всі, що може його турбувати.

Для отучения можна використовувати такі методи.

 • Поговорити з малюком і пояснити йому, яку шкоду приносить ця звичка. Дівчаткам можна розповісти про те, що ручки будуть некрасивими і вони не зможуть використовувати лак як у мами, на хлопчиків, можливо, подіють попередження про глузуваннях ровесників.Або те, що через це буде боліти животик. Важливо донести до карапуза неприємні сторони такого заняття.
 • Прагнути до довірчих відносин з малюком, щоб він міг розповісти про будь-які свої тривоги і переживання. У спокійній обстановці спробувати з’ясувати, що його хвилює, і робити так, щоб дитині було легше пережити те, що відбувається, особливо якщо причину не можна усунути. Наприклад, коли в родині з’являється ще один малюк, старший ревнує і відчуває себе покинутим. Добре знайти можливість час від часу бути з ним удвох, наприклад, влаштувати раз на тиждень або на місяць «день мами»: поки за молодшим доглядають інші родичі, вибратися вдвох на прогулянку, відвідати улюблене місце, поїсти щось смачне.Подібне спільне проведення часу важливо для затишного сімейного атмосфери.
 • Якщо карапуз нервує, але не може розповісти про свої переживання батькам, можна спробувати запропонувати йому намалювати свої почуття. Замість того щоб займатися нігтями, він виплесне емоції на папір.
 • Карати малюка не треба, а от заохочення можуть бути корисними. Якщо пообіцяти дитині купити щось бажане, то цілком ймовірно, що він буде сам намагатися виправитися. Дівчинці можна робити декоративний манікюр, використовуючи лак, щоб їй хотілося зберігати руки красивими.Обов’язково акцентувати увагу, як чудово і акуратно вона при цьому виглядає.
 • Варто спробувати переключити малюка на інший спосіб самозаспокоєння: в некомфортною для нього ситуації, коли він намагається піднести руку до рота, дати йому покрутити в руках гладкий камінчик, стискати і розтискати кулачки, запропонувати кілька разів вдихнути. Щоб його відвернути, можна попросити щось принести або зробити.
 • Якщо зовсім маленька дитина гризе нігті, то корисно використовувати казкотерапію.Вигадати історію, в якій коханому персонажу або тварині малюка ця звичка завдає неприємностей: ніхто з них не хоче дружити, він захворює. А в кінці інші герої допомагають йому позбутися від неї. За допомогою іграшок можна розіграти цілу виставу.
 • Придумати заняття відповідно до віку, яке займе руки: складати конструктор, ліпити з пластиліну або тіста, виготовляти прикраси з бісеру. Особливо добре, якщо робити це разом з малюком, спільна творчість позитивно впливає на відносини.
 • Якщо пальці будуть гірчити, то малюкові буде неприємно тягнути їх в рот. Але не слід мазати їх гірчицею чи перцем: їх легко змити, до того ж дитя може протерти очі. Краще робити це, використовуючи спеціальний лак. Його треба наносити кожні три дні, щоб він продовжував гірчити. Для карапузів такий лак нешкідливий, більш того, в ньому містяться корисні речовини, які сприяють відновленню пошкодженої нігтьової пластини. Лак «Некусайка» можна придбати в аптеці.
 • Проводити сеанси ароматерапії для розслаблення, якщо немає алергічних реакцій.
 • В деяких випадках корисно здатися психолога, який визначить необхідність в заспокійливих лікарських препаратах.

Застосовуючи подібні способи, поєднуючи їх, використовуючи спеціальний лак, можна домогтися позитивного результату і не турбуватися більше про те, як відучити дитину гризти нігті. Важливо не забувати хвалити його і підбадьорювати.

Якщо дитина гризе нігті – Статті – 1 рік – 3 роки

Фото Legion-Media.Ru

Чому дитина гризе нігті

Експерти виділяють кілька причин, за якими малюк почав гризти нігті.

1. Ця шкідлива звичка говорить про те, що дитина перебуває в епіцентрі стресовій ситуації. На підтвердження цієї гіпотези експерти наводять статистику різкого збільшення кількості дітей, що гризуть нігті, у віці 6-7 років, що пов’язано з надходженням малюка до школи.

В більш молодшому віці дитині дуже важливо перебувати в спокійній приємній атмосфері, де є мама і тато, де батьки люблять і поважають один одного. Іноді депресія може бути спровокована такими банальними подіями, як, наприклад, переїзд на нове місце проживання.Світ, гармонія і взаєморозуміння в родині – краще будь-яких препаратів зможуть нейтралізувати шкідливу звичку.

2. Звичка гризти нігті переростає з дитячої звички смоктати палець. Іноді малюк починає гризти нігті, коли його відучують від соски.

3. Наслідування батькам: якщо в родині хтось страждає звичкою гризти нігті, дитині буде важко пояснити, що це поганий приклад для наслідування. А ось те, що він буде заразливим – факт!

Часто разом з обкушуванням нігтів у дитини спостерігається агресія і злість або, навпаки, замкнутість, плаксивість.Іноді малюк скаржиться на кошмари уві сні.

Чому шкідливо відкушування нігтів

Ця шкідлива звичка має набагато більш небезпечні наслідки, ніж просто негарний вигляд рук. Фахівці нагадують, що через пошкоджену шкіру навколо нігтя проникають інфекції і шкідливі бактерії. Мікроорганізми, що потрапили в організм через ранку, можуть спровокувати розвиток грибка, шкірних захворювань. Крім того, обкушування нігтів може привести до збоїв роботи шлунково-кишкового тракту.Адже часто малюк бере в рот немиті руки, а відповідно, бруд з-під нігтів потрапляє прямо в шлунок малюка.

Як відучити дитину гризти нігті

Якщо ви стали регулярно помічати покусані нігті у дитини, потрібно проаналізувати ситуацію. Деякі батьки мажуть нігті гірчицею, перцем або соком алое, але ефект від такого способу виявляється короткочасним. Бажання гризти нігті – наслідок, завдання батьків – знайти і усунути причину проблеми. Іншими словами, важливо зрозуміти, що викликає у дитини тривогу, стрес, депресивні стани.

Як ви підстригаєте нігті малюкові? Ох, у нас це така проблема: він виривається, руками відштовхував, я його утримую і підстригаю нігті. Боюся його ненавмисно порізати, бо руку він вириває. Мені ніхто в цьому не допомагає, відвернути його неможливо, попросила чоловіка підстригти йому нігті – немає, каже, я йому зламати боюся що-небудь, коли буде вириватися. Свекруха каже, що не бачить нічого. І залишилася я з цими нігтями один на один, ніякі вмовляння не допомагають, відразу плаче, виривається…

Постарайтеся стежити за станом нігтів дитини більш ретельно: стрижіть їх, як тільки вони відростуть. Таким чином, у дитини не буде спокуси гризти нігті. Малюкові мало почути від батьків заборона на шкідливу звичку. Розкажіть йому, чому обкусивать нігті – погано: від цього вони стають непривабливими, а нігтьові пластини деформуються. Естетичний аргумент, швидше за все, справить враження на дівчат.

Також малюкові потрібно розповісти, що під нігтями живуть сотні бактерій, які потрапляють в шлунок і паразитують там.Від цього у дитини може розболітися животик.

В боротьбі зі шкідливою звичкою буде корисна казкотерапія. Придумайте історію про двох персонажах, один з яких не любив митися і часто гриз нігті, і про друге – охайному і добром. З першим героєм ніхто не хотів дружити, поки він не став акуратним.

Після цього важливо знайти альтернативне заняття для малюка. Бажано, щоб руки при ньому були максимально зайняті. У цьому допомагають настільні ігри, конструювання, малювання або ліплення.

збуджується дітям лікар може призначити гомеопатичні заспокійливі препарати, трав’яні відвари. Вони усувають почуття тривоги, страху, знімають психологічну напругу у малюків.

Крики і батьківський заборона – малоефективний спосіб боротьби з обкушуванням нігтів. Щоб відучити дитину гризти нігті, буде потрібно немало часу і терпіння. Малюк буде чинити опір, оскільки обкушування нігтів для нього є приємним антидепресантом. Батькам потрібно тримати себе в руках, терпляче застосовувати різні способи в спробі звести шкідливу звичку нанівець.Пам’ятайте, крики тільки погіршать ситуацію! Ви можете втратити авторитет в очах малюка, він замкнеться в собі і своїх переживаннях. При такому сценарії нейтралізувати звичку не вдасться.

Як відучити дитину гризти нігті?

Дитина гризе нігті. Багато батьків на таке явище просто не звертають уваги, вважаючи це нормою поведінки маленьких дітей. Це помилка: відучувати дитини брати пальці в рот потрібно відразу ж, інакше звичка гризти ноги може в подальшому перерости у велику проблему, побороти яку буде дуже складно.Чому ж дитина гризе нігті, які заходи вживати батькам для усунення цієї звички? Відповіді на ці питання ви знайдете в даній статті.

Фото: depositphotos.com

Чому дитина гризе нігті?

Перш, ніж почати боротьбу з цією звичкою у дитини, потрібно точно зрозуміти, з якої причини виникла така потреба. Причин цього явища може бути кілька:

 • Спадковість. Дорослі люди часто самі залежні від звички гризти нігті. У моменти, коли вони забуваються, можна побачити це явище на власні очі.Малюк спостерігає, як тато чи мама гризе нігті і, природно, наслідує їх.
 • Стан стресу. Звичка обгризати нігті може виникнути, як наслідок нервового напруження, яке виникло в результаті переляку, адаптації в дитячому садку

  або школі, спостереження за сварками батьків і т.п. Невроз, що виникає на тлі психологічних розладів, посилений звичкою гризти нігті, має свою назву – оніхофагія і потребує лікування у фахівця.

 • Вихід агресії.Якщо дитина обгризає нігті, можливо, таким чином він «випускає пару». Наприклад, його образили старші за віком діти, дати здачі, в силу своєї фізичної слабкості, він не може. Образа, безсилля і злість гризе маленького чоловічка, і, як результат, руки в роті.
 • Фізіологічні особливості нігтів. Може бути у дитини м’які і тонкі нігтьові пластини, які можуть відшаровуватися і обламуватися. Нігтики в такому випадку чіпляються за одяг, волосся, іграшки, що викликає дискомфорт.Тому малюк і вирішує цю проблему найприйнятнішим і доступним для нього способом – обгризає нігті.
 • Нудьга. Коли дитині нічого робити, або те заняття, яке йому запропоновано, не викликає інтересу, він несвідомо відволікається на інший вид діяльності. А якщо руки зайняти нічим, він їх бере в рот. Таке явище часто можна спостерігати у дітей шкільного віку, що сидять на уроках.
 • Фізичне задоволення. Деяким дітям процес обгризання нігтів приносить задоволення.Часто вони зіставляють це дію з тим, до якого мають заборона, наприклад, до солодощів.

Постійне обгризання нігтів може привести до виникнення таких проблем, як деформація форми нігтьової пластини, виникнення ран і гнійних утворень на пальчиках, ризик зараження гельмінтами і кишковими інфекціями. А це теж серйозні показники до того, чому потрібно відучувати дітей гризти нігтики.

Як відучити дитину гризти нігті: дієві способи

Боротьба зі звичкою дитини обгризати нігті повинна починатися з батьків.Тати та мами повинні налаштуватися на те, що, можливо, цей процес буде не таким швидким, як хотілося б. Головне, запастися терпінням і спокійно підійти до справи.

Насамперед, потрібно створити в будинку і сім’ї комфортну для дитини атмосферу, усунути причини його тривог і страхів. Якщо це конфлікти між членами родини, то важливо захистити малюка від спостереження за ними і участі в них. Якщо причина гризти нігті обумовлена ​​стресами на тлі відвідування дитячого садка або школи, то тут бажано звернутися до психолога.Спеціаліст порекомендує дієві методи вирішення проблеми. У домашніх же умовах стабілізувати психічний стан дитини за допомогою таких дій:

 • Сеанси ароматерапії. Якщо у дитини не спостерігається алергічних реакцій на трави, то використовуйте їх для сеансів ароматерапії. Наповненням для аромалампи можуть бути масла рослин, які надають заспокійливу дію: м’ята, меліса, лимонник, лаванда. Відвари цих цілющих рослин можна використовувати для ванн і чаїв.
 • Відволікаючий маневр.У момент, коли дитина починає гризти нігті, просто відволікаючи його. Знайдіть для малюка таке заняття, під час якого руки будуть зайняті. Наприклад, запропонуйте подивитися книжку, допомогти вам зробити щось по господарству, розмалювати картинку.
 • Бесіди в ігровій обстановці. Частіше хваліть дитину за його успіхи, розповідайте, як ви його любите. Але, при цьому, ненароком, спокійним тоном, обговорюйте, що він був би ще більшим молодцем, якби не брав пальчики в рот. Якщо у крихти є улюблена іграшка, розіграйте ляльковий театр.Нехай ведмедик або робот розкажуть своєму маленькому господареві історію про малюка, який гриз нігті, і що сталося з ним потім, наприклад, захворів животик, тому що в нього потрапили мікроби з брудних рук і т.п. У малюка така інформація обов’язково відкладеться в підсвідомості, і він буде згадувати її кожен раз, коли почне гризти нігті.
 • Догляд за нігтями. Під час гігієнічних процедур по догляду за нігтями, розповідайте дитині, які у нього будуть доглянуті і красиві пальчики, якщо він не буде їх кусати.Покажіть це на прикладі власних рук і рук інших членів сім’ї.
 • тренування самовладання. Учіть дитину способам зняття напруги, наприклад, глибоко подихати і порахувати про себе до десяти, стиснути і розтиснути кулачки, взяти в руки будь-який предмет, що знаходиться під рукою. Дітям дошкільного віку контролювати свої емоції ще дуже важко, а ось школярі цілком здатні тренувати самовладання.
 • Мотивація і винагорода. Заохочення дитини за позитивні результати в боротьбі зі шкідливою звичкою має місце бути.Наприклад, для дошкільнят це може бути покупка обіцяної іграшки або похід в цирк, для більш старших дітей – кишенькові гроші або покупка давно бажаного гаджета. На дівчаток-підлітків добре діє мотивація: відросте нігтики – зробиш манікюр у професійного майстра в салоні.
 • Лікарські препарати. В аптеках продають спеціальні засоби, які завдають на пальчики дитині. Вони мають неприємний смак, спробувавши кілька разів взяти пальці в рот, у малюка виробляється рефлекс.Цей метод рекомендується використовувати в крайніх випадках.

бездіяльним і шкідливі способи отченія від звички гризти нігті

Як правило, перша реакція дорослих на те, що дитина взяв пальці в рот – підвищення голосу на нього з фразами «Не тягни руки в рот, вони брудні», «Не гризи нігті», «Не облизуй пальці». Така реакція неправильна, тому що на заборону діти, як правило, реагують прямо протилежним чином. Тим більше, не можна лякати дитину фізичними покараннями з вашого боку і страшними наслідками його дій: відпадуть нігті, не виростуть пальці і т.п. Тиск на дитину може тільки посилити проблему.

Найбільш безглуздими і страшними методами отучения дитини від пристрасті гризти нігті є наступні: намазування пальчиків фарбувальними засобами (йод, зеленка), гострими продуктами (гірчиця, перець). Такі дії викликають у малюка не тільки фізичний дискомфорт, а й великий психологічний стрес, тому що брудні і погано пахнуть руки – видовище дуже не приємне.

Сприятлива обстановка в сім’ї, увага і турбота з боку батьків, комфортні умови перебування малюка в дитячому колективі, достатня кількість атрибутів для ігор та занять дитини – запорука успішного результату в боротьбі з проблемою обгризання нігтів.

.